Oficiální stránky
Oficiální stránky
  přidat osobnost

Diskuse na téma známé osobnosti

Komentář  
Jméno     Věk (volitelně)

 

Následují komentáře návštěvníků. Kterýkoli komentář může být vymazán, zvláště urážlivé nebo vulgární, které nejsou povoleny. Nahlásit komentář »

Foune 46125 23.01.2013 15:10
[Karel Schwarzenberg] Pane,ja pracuji,ale vy budete pekne kvítko , kdyz me tu napadate, jde te si radeji pro podporu a neotravujte slusny lidi

Anonym 46125 23.01.2013 15:08
[Karel Schwarzenberg] Jste nemožný stado hlupaku zemanovci opravdu jinak to napsat nejde .

Anonym 21316 23.01.2013 14:40
[Karel Schwarzenberg] Švejk by to mohl být, měl víc rozumu ,jako jeho nadřízení ,je to dobrý příklad

Dana 85248  48 let 23.01.2013 14:35
[Karel Schwarzenberg] Vůbec ne jako Čech aby to tady nedopadlo jako za císaře pána.Myslím že pravý český Švejk chybí ve vládě má větší rozum než ty všichni dohromady.

Anonym 21316 23.01.2013 14:34
[Karel Schwarzenberg] Karel Schwarzenberg: Touží po sexu ale má smůlu!
A DÁŠA SE MU UŽ NABÍDLA KDO BY NEODOLAL

Anonym 21316 23.01.2013 14:33
[Karel Schwarzenberg] Manželka exprezidenta Václava Havla (75) ví nejlépe, jaká osobnost by se na Hradě nejvíce vyjímala, proto se rozhodla předat své zkušenosti a podpořila Schwarzenberga. Tím si předem zajistila jeho vliv, který by se jí v případě jeho vítězství mohl hodit.
a takhle se chovají všichni umělci jsou to zbabělci

Anonym 21316 23.01.2013 14:32
[Karel Schwarzenberg] Havlovou to táhne na Hrad: Paktuje se se Schwarzenbergem!
no a milenka je na světě hrad zná a bude mu předávat zkušenosti to bylo venoušku venoušku a hup na knížete

Anonym 21316 23.01.2013 14:13
[Karel Schwarzenberg] Že se postavili za Karla Schwarzenberga umělci, je to tragikomické a zároveň smutné, jak lze rychle zapomenout na válečnou minulost svého národa a jeho opravdové hrdiny. Ale když se proti knížeti staví sami vojáci ze záhraničních jednotek 2. světové války, které minulý režim zavíral do vězení, to už je na pováženou


Aby nedošlo k omylu, to ne já vyzval knížete, aby odstoupil z boje o Hrad, ale zástupci Českého svazu bojovníků za svobodu (ČSBS), Sdružení Českého národního povstání, Společnosti Ludvíka Svobody, Svazu vojenských veteránů ČR, Slovanského výboru, Kruhu občanů ČR vyhnaných v roce 1938 z pohraničí, Sdružení Čechů z Volyně a jejich přátel, Sdružení zahraničních vojáků I. světové války, Křesťanskosociálního hnutí a Rady seniorů ČR. Ti všichni jsou rozhořčeni, že "čistý" Rakušan chce být prezidentem Česka. Cítí se jeho slovy uraženi. Zažili hrůzy války a vědí, že s nacismem si nelze zahrávat, ani v bonmotech knížete. Proto se hluboce skláním před všemi Židy, co přežili peklo holocaustu, stejně jako smekám před vojáky, co se probojovali krvavou řekou od Londýna či Buzuluku přes Sokolovo, Duklu až do Berlína nebo Prahy.

Anonym 21316 23.01.2013 14:10
[Karel Schwarzenberg] tady jsem vám překopírovala co se píše o knížeti fanatici mají zelenou

Anonym 21316 23.01.2013 14:08
[Karel Schwarzenberg] SCHWARZENBERG SUDETSKÝ

Zmínit by se měla i podivná Schwarzenbergova role v omluvě sudetským Němcům a ve vyjednávání s nimi. Schwarzenberga zde usvědčuje jeho vlastní životopisná kniha, kterou napsala redaktorka jeho vídeňského časopisu Profit (takový rakouský Respekt), čili životopis autorizovaný a ryze oslavný, ve kterém se dočteme o tom, kterak Schwarzenberg navrhoval dokonce úplné navrácení majetku i návrat samotných sudetských Němců a další nepředstavitelné jednostrané kroky, které jen díky neprůchodnosti na českém politickém kolbišti nakonec nedošly naplnění. Zřejmě ale chtěl, aby toto jeho počínání bylo pro budoucí generace zdokumentováno a tak se jím rád svému životopisci pochlubil.

Bylo to v květnu 191, kdy Václav Havel společně s německým kancléřem Helmutem Kohlem vypracoval v rozhovoru mezi čtyřma očima pětibodový balíček. Ten mimo jiné navrhoval pro sudetské Němce možnost návratu, získání státního občanství a na jeho základě i možnost získat prostřednictvím kuponové privatizace půdu a majetek. Nabídka to byla tak velkorysá, že ji Havel raději ani nepředstavil veřejnosti. Naštěstí pro republiku neinformoval ani Kohl o tomto návrhu svého ministra zahraničí ani předáka sudetských Němců, čímž nechal návrh vyznít do ztracena. Iniciátorem těchto jednání byl právě Schwarzenberg. Protože českoněmecké rozhovory kvůli tomu uvízly na mrtvém bodě (bylo tehdy léto 191), Havel opět vybavil svého kancléře potřebnými kompetencemi a vyslal ho do Kohlova letního sídla v St. Gilgen, aby rozhovory oživil. Jednání probíhala i na schwarzenbergském sídle v bavorském Scheinfeldu. A byl to opět Schwarzenberg, který stál za s rozpaky přijímaným Havlovým gestem, které učinil ještě předtím, než se stal československým prezidentem. Soukromý dopis tehdejšímu prezidentovi Spolkové republiky Německo Richardu von Weizsäckerovi, ve kterém se Havel omluvil sudetským Němcům za poválečný odsun, proběhl prý na Schwarzenbergovo doporučení.

Anonym 21316 23.01.2013 14:08
[Karel Schwarzenberg] Snad nejmarkantněji je Schwarzenbergovo posluhování mocným tohoto světa vidět na jeho blízkých vztazích s Bilderberg Group, soukromou vlivovou nadnárodní elitářskou organizací jednoho z nejbohatších mužů planety a nenapravitelného globalisty Davida Rockefelera. Schwarzenberg tajně navštívil (a až posléze byl nucen přiznat účast na) schůzi Bilderberg Group v roce 208 v USA.

Anonym 21316 23.01.2013 14:07
[Karel Schwarzenberg] Ohromné Schwarzenbergovo bohatství přitom neustále roste. Rod Schwarzenbergů je nejbohatším rodem ve střední Evropě. V Rakousku je druhým největším soukromým majitelem lesů a mezi největší soukromé vlastníky lesů patří i v Česku. Když mu bylo na počátku 90. let vytýkáno, že zrestituoval, co mohl, bránil se tvrzením, že zpět získal jenom část. To může být pravda, ale málo to rozhodně není. Bilance restitucí je totiž pozoruhodná: Orlík, Čimelice, Sedlec, Dřevíč, dva činžovní domy, palác na Novém Městě v Praze, padesátka menších budov, 950 hektarů lesů a rybníků. To však bylo v devadesátých letech.

Další a další pozemky stále nakupuje. Je to jeho vášeň. Ve svém majetkovém přiznání za předloňský rok uvedl, že si jich za rok pořídil hned třiadvacet dalších, především v jižních a středních Čechách. Podle jiných zdrojů skupuje ve velkém i pozemky na západě Čech. Někdo by se měl investigativně podívat, co všechno Schwarzenbergovi dnes patří. Pak bychom se možná divili.

Anonym 21316 23.01.2013 14:07
[Karel Schwarzenberg] S ČESTNOSTÍ TO NENÍ TAKÉ SLAVNÉ

Rovněž s přímostí a čestností to u Schwarzenberga nebude příliš slavné. Jeho fanoušci museli být zklamáni, když politik sliboval odchod z vlády, pokud se do ní navrátí neprávem obviněný, ale o to více médi vláčený předseda KDU-ČSL Jiří Čunek. Čunek se vrátil, ale Schwarzenbergovi se z křesla šéfa diplomacie nechtělo. Nedodržel tak slovo, které dál - buď já, nebo on. Nakonec vše vyřešil šalamounsky - nechal si prý Čunka prověřit detektivní kanceláří Krol a tím si své setrvání v křesle ministra omluvil, protože zjištění detektivů nic nezjistilo.

Tento případ, který na první pohled vypadá nevině, ukazuje i další rysy Karla Schwarzenberga. Jednak vyvolává nepříjemné otazníky, proč Schwarzenberg nedůvěřoval českým orgánům a najal si na práci s citlivými údaji státu cizí a netransparentní americkou detektivní agenturu, která má úzké vazby na CIA a FBI (že před 1. zářím měl výkoný ředitel její newyorské pobočky zodpovědnost za bezpečnost WTC, nyní ponechme stranou) a nechal tak místopředsedu vlády a ministra Čunka lustrovat cizími detektivy napojenými na zpravodajské služby. Nevystavil tak zemi bezpečnostnímu riziku? můžeme se oprávněně ptát.

Anonym 21316 23.01.2013 14:03
[Karel Schwarzenberg] KAREL SCHWARZENBERG UPLÁCEJÍCÍ

Aby mohl zrestituovat, musel i uplácet, jak později sám přiznal. "Nechme to být. Nešlo o nic velikého. Ale jiná cesta prostě nebyla. Bylo to k uzoufání. A po dvou letech, kdy se všechno zablokovalo. Nebyl to přímý úplatek, šlo řekněme o jistou protislužbu. V té době jsem ještě vůbec nebyl v politice. Dodnes z toho mám špatné svědomí," popsal po letech tento případ, když se "dobrovolně" přiznal médiím. Byla totiž volební kampaň a jistý deník chtěl z toho učinit velkou kauzu. Schwarzenberg ho předešel a raději se přiznal sám, aby ostří kauzy otupil.

Že by z toho měl špatné svědomí, tomu ale nevěřme. Schwarzenberg si totiž z ničeho nic nedělá. Nebyl to ostatně jediný mravní poklesek člověka, který se díky svému urozenému původu a majetku, kvůli kterému prý nemá zapotřebí v politice krást (říkají novináři), stal mediálně hýčkaným objektem se svatozáří.

Pochybnosti nad podnikáním Karla Schwarzenberga vyvstaly už v roce 197, kdy Schwarzenbeg spolu se svým přítelem Zdeňkem Bakalou (Patria Finance) a francouzskou firmou Pernond-Ricard koupil v privatizaci karlovarskou Becherovku. Třebaže jejich nabídka byla až druhá nejvyší, stát na dramatickém jednání vlády přiklepl firmu Schwarzenbergovi a spol. většinou jednoho hlasu. Pro hlasovali Schwarzenbergovi známí z ODA a KDU-ČSL.

Becherovce se ale příliš nevedlo a podnik, který měl v roce 197 zisk 148 milionů, skončil za tři roky poté v mínusu až 140 milionů. Média tehdy psala o tom, že se Becherovka tuneluje státu před očima.

Podivně dopadlo i hospodaření Nadace Bohemiae. Karel Schwarzenberg, který si spolu s Miroslavem Kalouskem hraje na spořádaného hospodáře, v nadaci, kterou v roce 192 založil, figuroval jako výkoný ředitel. Rok po svém založení přestala však nadace platit daně, aby poté skončila v konkursu s dluhem 3 milionů - na daních. Z velkolepého plánu pravdoláskařů (v nadaci figurovala i jména Vladimíra Dlouhého, Josefa Zieleniece, Michala Lobkowicze, Lucie Pilipové nebo Jana Švejnara), jak do České republiky lákat zahraniční investory, nezbylo vůbec nic. Otázka je, zda to vůbec někdy bylo v plánu.

Nedávno pak vyšlo najevo, že Schwarzenberg například v roce 202 porušoval mezinárodní zákaz prodeje ryb, když obcházel nařízení, podle kterého nebylo možné prodávat ryby z jeho rybníků, dokud neprojdou laboratorními testy, aby se vyloučila případná kontaminace malachitovou plísní, které v té době zachvátila chovy v několik středoevropských zemích. Schwarzenbergovi se nechtělo dlouho čekat na výsledky testů a tak raději ryby za miliony korun prodal účelově zřízené firmě svého správce, na kterou se už zákaz nevztahoval. Ryby tak prodával vesele dál, zatímco poctiví rybáři své ryby testovali a přicházeli o zisky.

A příklad nejčerstvější, takřka včerejší: Jeden z nejbohatších lidí v zemi i ve střední Evropě vůbec si na opravy svých rybníků žádá několikamilionové dotace od státu. O půl roku ale přešvihnul termín, do kdy měl rybník kolaudovat, pročež by měl tedy dotace spr... (zkráceno)<|i>

Anonym 21316 23.01.2013 14:02
[Karel Schwarzenberg] Majetkové a korupční hříchy Karla Schwarzenberga. Přehledně
Autor: Adam B. Bartoš Publikováno: 23.1.2013 Rubrika: Studie

Kde se vzal, tu se vzal, objevil se v české politice v roce 1989 Karel Schwarzenberg. Český disent podporoval už od roku 1968, například tím, když na svém rodiném sídle v bavorském Scheinfeldu založil s historikem Vilémem Prečanem Československé dokumentační středisko, které shromažďovalo materiály a dokumenty Charty 7 a zakázanou samizdatovou literaturu.

Charta 7 se na jeho zahraničním sídle často scházela, takže není divu, že si čerstvý prezident Václav Havel Schwarzenberga vybral za svého kancléře (tuto funkci zastával v letech 190 až 192). Jak se dozvíme z životopisné Schwarzenbergovy knihy, byl ale neoficiálním Havlovým poradcem už od roku 1987, kdy se seznámili.

Už i proto, že Schwarzenberg dokázal zařídit to, co by jinak bylo v posametových poměrech složité - nakoupil pár faxů, Havlovi a Dienstbierovi obleky, aby se v cizině neztrapňovali svými džínami a vytahanými svetry, a poradil lidem z OF, jak se co dělá a jak to na Západě chodí. Pomohl jim otevřít dveře ke svým politickým kontaktům.

V této neformální roli, do které nebyl nikým zvolen, získal na Hradě velký vliv, se kterým se pustil jak do soukromých aktivit (restituce), tak do ožehavých politických témat, která Češi přijímali s rozpaky, ale Schwarzenberg se nad nimi nerozpakoval vůbec (například ponížená omluva sudetským Němcům jako splátka za to, že Charta 7 dostávala peníze kromě CIA také od sudetských Němců).

Schwarzenbergovy restituce jsou stejně tajemné, jako ty Havlovy a čekají na to, až se tématu někdo chopí a pořádně je zmapuje. V zásadě jde o to, že Schwarzenberg neváhal podnikat neuvěřitelné právní kličky, aby podědil, co se dalo a zrestituoval, co bylo možné.

A tak zatímco byl v roce 1960 adoptován svým v Rakousku žijícím strýcem Jindřichem do hlubocko-krumlovské větve Schwarzenbergů, čímž se stal hlavním představitelem rodu a z chudého šlechtice zámožným mužem, protože o dvacet let později mohl dědit majetek v Rakousku, doma po "převratu" se zase hrdě hlásil k biologické větvi, kterou opustil (orlické), protože se zde nabízely pro změnu miliardové restituce.

Podle českého práva ale neměl na restituce nárok, pročež se Schwarzenberg neváhal o majetek soudit a podařilo se mu prosadit, že bylo upřednostněno rakouské právo. České právo totiž říká, že dědická práva po biologických rodičích adopcí zanikají, kdežto rakouské právo je umožňuje. Navíc byl Schwarzenberg adoptován jako dospělý, což české právo taktéž nezná. Neptejme se, jak se to stalo, ale soud si vyslechl znalce na mezinárodní právo a rozhodl se, že se bude postupovat podle práva rakouského. Schwarzenberg tudíž zdědil podstatnou část majetku konfiskovaného orlické větvi a činí si zálusk i na majetek zabavený na základě speciálního zákona "Lex Schwarzenberg", byť se věc komplikuje rodiným sporem s nevlastní (taktéž adoptovanou) sestrou Elizabeth von Pezold.

Je otázkou, do jaké míry pomohl... (zkráceno)<|i>

Petr 85354  32 let 23.01.2013 13:43
[Karel Schwarzenberg] mám panický strach,že se moje děti,budou muset několik hodin dně dívat na obličej,který je nechutný svou prolhaností a hlavně rodovou přešlechtěností.

Vilém 85354  49 let 23.01.2013 13:41
[Karel Schwarzenberg] A skutečně tan koncentrák na písecku byl založen na základě žádosti jeho rodiny,po velké vychřici,která poškodila jejich lesy.
v třeboni o tom byly záznamy,
upozoruji,že byly,
bohužel
peníze a klika vašeho karla pracuje důkladně.

Anonym 21316 23.01.2013 13:38
[Karel Schwarzenberg] pro 1 3:3 5 vy jste taky osobnost ,kolik je vám let že melete takové nesmysly,

Vilém 85354  49 let 23.01.2013 13:37
[Karel Schwarzenberg] Váš karel,včera v debatě zapomněl upozornit
že se kamarádila jeho rodina z rodinou havlových a rodinou haidrichovou,a velmi plakal jak mu jeho strýce vlastenci popravili.
hovořím o,pro jeho rodinu,krásných chvílích,za protektorátu

Anonym 21316 23.01.2013 13:36
[Karel Schwarzenberg] viléme je to tak jak píšete ,asi jsem to špatně napsala karel přiše aby získal majetek o nic jiného mu nikdy nešlo

Anonym 21782 23.01.2013 13:35
[Karel Schwarzenberg] Karel Schwarzenberg je pro mě osobnost, která má silné vůdčí schopnosti. Zosobňuje pojmy jako jsou charakter, inteligence a empatie. Domnívám se, že jeho nadhled, zkušenosti a rozvaha jsou atributy, kterými by měla hlava státu disponovat.

Anonym 21316 23.01.2013 13:35
[Karel Schwarzenberg] helene
už jste viděli 3 0 - 4 0 leté voliče ,kteří umí používat vlastní rozum,je to stádo tupců,kdo jim co nakuká to udělají vlasní rozum používat neumí a když ho použijí tak to sojí za to

Vilém 85354  49 let 23.01.2013 13:34
[Karel Schwarzenberg] Tak nevím někdo je hloupej,ale já tonejsem
čech je ten ,kdo tady celý život žije a něco pro tuto zemi dokázal
a ne ten co má švýcarský občanství a dělá jen pro svůj majetek
proto váš karel přišel za kamarádem z mládí,po roce 1989

Anonym 21316 23.01.2013 13:31
[Karel Schwarzenberg] Karel to je příkladný čech,přišel k Havlovi aby dosáhl na restituce, Havel a kníže dostali co chtěli, tak a teď budu váš president musíte mě milovat a ctít jinak uvidíte

Anonym 21316 23.01.2013 13:29
[Karel Schwarzenberg] podle pisatelů je největším ČECHEM KNÍŽE PÁN,ale jak si sedne na hrad ,tak tomu stádu co za ním jdou dá co proto a tak volte KNÍŽETE a kynou vá lepší zítřky.teď máte holé zadky a budete je mít zase

Kareljiný 85354  51 let 23.01.2013 13:28
[Karel Schwarzenberg] zednářská lože není škodlivá
ale nebezpečný je řád německých rytířů
včetně jeho člena,vašeho Karla

Anonym 21316 23.01.2013 13:26
[Karel Schwarzenberg] viléme nezachrání nás ani 1 0 0 %

Vilém 85354  49 let 23.01.2013 13:25
[Karel Schwarzenberg] Ps
.vlastenci jsou ti co volí čecha

Vilém 85354  49 let 23.01.2013 13:24
[Karel Schwarzenberg] DÍKY PANE kARLE
JEN KVULI VÁM JSEM SI UVĚDOMIL VLASTENECTVÍ A ČEŠSTVÍ
UŽ JSEM MĚL STRACH,ŽE PATRIOTIZMUS Z ČECH ZMIZEL
A NYNÍ Z HRDOSTÍ SLEDUJU,ŽE VLASTENCŮ JE STÁLE DOST
A VĚŘÍM,ŽE MINIMÁLNĚ 50.1 PROCENTA
ALE VÍCE BUDE PŘÍJEMNĚJŠÍ

Anonym 21316 23.01.2013 12:51
[Karel Schwarzenberg] FOUNE fanatik jsi ty ,jsi bez práce na podpoře a tak tlacháš,líp jak se máš teď se mít už nikdy nebudeš,budeš muset makat až zčernáš

Anonym 21316 23.01.2013 12:48
[Karel Schwarzenberg] hlásáte bludy fanatici a jděte i s knížetm někam,přeji vám aby jste se s ním měli líp,myslím,že se máte v dnešní době hodně dobře a chcete se mít ještě líp, hubu si musí každý rozbít sám

Foune 19320  62 let 23.01.2013 12:37
[Karel Schwarzenberg] pro slovickare kolonka osekne nektere znaky tedy ne 50Tis. ale slovy petisickorunceskych chce Zeman dat pokutu nevolicum kteri se rozhodnou nevolit ve svobodnych volbach. Diktator .

Foune 19320  62 let 23.01.2013 12:34
[Karel Schwarzenberg] pane, ono reagovat na ty bludy nema smysl. Sam jsem se presvedcil co je zde zloby. Argumenty nam nedosly my mame jasno. Vas kandidat Zeman uz se cini chce tu zavadet komunisticke manyry a pod pokutou 50 tis prinutit lidi aby sli volit hm.svobodne volby ze? Ale pan Zeman chce byt prezident demokrat. statu a demokracie je o svobodne volbe volit| nevolit a ne trestat svobodne rozhodnuti. Jestli se tam dostane to bude prezident! Na pana Schw. hledate jen spinu. Kdo ma rozum voli Karla .Pokud zvitezi Zeman po roce si tu s vami odpurci rad popovidam

Luděk 17821  68 let 23.01.2013 11:53
[Karel Schwarzenberg] Pane Karle, minimálně 8 krát jste byl na zednářské loží v Bilderbergu. Je to nejbohatší organizace světa. Jste tedy jejím členem. Mohl byste uvést své další kolegy z Čech a hlavně o čem se tam jedná. Je pravda, že odsává národní ekonomiky?

Anonym 21316 23.01.2013 11:49
[Karel Schwarzenberg] jediný prezident Karel a když to bude Zeman co uděláš Ludku zalezeš do nory a nebo polezeš do zadku Zemanovi

Anonym 21316 23.01.2013 11:46
[Karel Schwarzenberg] Ludek čistému vše čisté ale chlubit se nemáš čím špíny kolem sebe máš dost,tak ji tu roznášíš dál

Anonym 21316 23.01.2013 11:44
[Karel Schwarzenberg] Ludek(5) já tě znám taky ,tak vím proč tu píšeš,ale i já mám co říct

Luděk 21782 23.01.2013 11:43
[Karel Schwarzenberg] Když se na to člověk podívá čistě lidsky a intuitivně, tak je volba přece jasná! Jediný Prezident je Karel

RodKlimova 88243 23.01.2013 11:24
[Václav Klaus] Nám je už jedno kdo bude na hradě, hlavně že tak nebude
dnešní zloděj, lhář a komediant který si hraje na všeználka.

Anonym 21316 23.01.2013 11:12
[Karel Schwarzenberg] došly vám trumfy, že vy vyznači knížete ,mlčíte a nebo neumíte číst a dokážete akorát hlásat bludy,protože jste v životě a práci neúspěšní a dochází vám ,že si i po zvolení knížete nepolepšíte,když dojdou koule není po kom střílet tak mlčíte ,jste stejní jako kníže

Pavlína 18865  37 let 23.01.2013 11:03
[Martin Dejdar] Je mě líto, že jste musel prožít na vlastní kůži, odsouzení lidí ,kterých jste si vážil! Tato mediální hysterie je vytvořena určitou skupinou lidí, kteří se bojí! Ti co nejvíce křičí" pryč z komunisty" jen zakrývají svoji podstatu.To co řekla Bobošíková je pravda. Celá pravice jsou převlečení komunusté, ale ti předrevoluční! Ti, co tak po revoluci zázračně zbohatli a ti co se dostali k moci museli mít jak finanční tak i politické zázemí. Morálka této země je pochybná! Maminka mě vždycky říkala, že za války udávali soused souseda, bratr bratra, syn otce a tak různě: jen ve svůj prospěch! Vtuto chvíli se jim zachtělo mít vládu šlechty. Ten ale nic nepustí! Je mu ukradený nějaký český národ. Donald Trump se taky stará jen aby měl víc! Od odsunu z čech chtěl jen jedno"rodiný majetek" a to se splnilo i někomu jinému! Chci vám říci,že si vážím lidí,kteří jsou čestní a morální!

Anonym 21316 23.01.2013 10:21
[Karel Schwarzenberg] Působení ve vládě: Nenáviděný Kalousek
Vládě Petra Nečase, v níž je Schwarzenberg vicepremiérem a šéfem diplomacie, nelze upřít reformní úsilí a snahu o snižování rozpočtových schodků. Byl to však místopředseda TOP 09, ministr financí Miroslav Kalousek, který proti vůli premiéra prosazoval spornou mnohamiliardovou zakázku na likvidaci starých ekologických škod.

Rovněž Kalouskova role v aféře ProMoPro a snaha TOP 09 okopávat především ODS kotníky na věrohodnosti straně vedené Schwarzenbergem nepřidaly. Faktem je, že ve střetech s koaličními partnery nehrál aktivní roli, na rozdíl od Kalouska se nijak výrazně neangažoval ani v kauze své stranické kolegyně Vlasty Parkanové, kterou vloni Poslanecká sněmovna vydala k trestnímu stíhání v souvislosti s nákupem armádních letadel CASA. Nicméně spojení s Kalouskem a prakticky neustále rozhádanou vládou, která čelila několika korupčním aférám a prosadila zvýšení obou sazeb daně z přidané hodnoty či církevní restituce, je největší slabinou Schwarzenberga, což jeho soupeř velice dobře ví.


-
Více na: htp:|zpravy.e15.cz|domaci|politika|kostlivce-ve-skrini-maji-oba-prezidentsti-kandidati-95052utmmedium=selfpromoutmsource=e15utmcampaign=copylink

Vašek 79191  30 let 23.01.2013 10:21
[Petr Nečas] Bude-li p.SCH. prezidentem, to bude TOPka na koni, i pan Kalousek, to mu p.Nečas poleze do zadku, aby nepadla vláda. Topka se určitě ve volbách do parlamentu dostane, ODS to jisté nemá. Kalousek bude premér a Nečas si ani necvrkne.
Na to se už těším, jak p. Nečas teď obrátí.

Anonym 21316 23.01.2013 10:21
[Karel Schwarzenberg] Aféry: Čunek
Více na: htp:|zpravy.e15.cz|domaci|politika|kostlivce-ve-skrini-maji-oba-prezidentsti-kandidati-95052utmmedium=selfpromoutmsource=e15utmcampaign=copylinkPři údajné korupční aféře lidoveckého expředsedy Jiřího Čunka si v roce 208 Schwarzenberg na prověrku jeho majetku objednal detektivní kancelář. V případě, že audit Čunkovy finance neobjasní, hodlal na protest odejít z vlády. Nakonec ale v kabinetu zůstali oba. Schwarzenberg se také několikrát dostal do slovní přestřelky se současnou hlavou státu Václavem Klausem. Mimo jiné prohlásil, že Klausovy útoky jsou promyšlené a prezident si prý chystá půdu pro založení nacionalistické a euroskeptické strany.

Více na: htp:|zpravy.e15.cz|domaci|politika|kostlivce-ve-skrini-maji-oba-prezidentsti-kandidati-95052utmmedium=selfpromoutmsource=e15utmcampaign=copylink

Anonym 21316 23.01.2013 10:20
[Karel Schwarzenberg] Politika: převlékání stranických dresů
Karel Schwarzenberg se takovou politickou kariérou jako jeho sok chlubit nemůže. Do širšího povědomí vstoupil v roce 190 jako šéf konzultantů prezidenta Václava Havla a pak jako jeho kancléř. V letech 197 až 207 byl členem ODA. Již v roce 202 však neúspěšně kandidoval do Senátu v barvách US-DEU.

Za stejnou partaj pak v roce 204 ve volbách do Senátu uspěl. Ještě před koncem mandátu se v roce 207 stal kandidátem Strany zelených na ministra zahraničí a na tento post také v Topolánkově vládě usedl. O dva roky později byl kritizován za další změnu stranického trička, tentokrát s logem TOP 09.

Privatizace: Becherovka a začátky s Bakalou
Společně s francouzskou Pernod Ricard a Patria Finance, kde byl šéfem představenstva Zdeněk Bakala, založil Schwarzenberg konsorcium SALB, které v roce 197 zvítězilo v tendru na privatizaci státního podniku Jan Becher Karlovarská Becherovka.

Případ patří mezi první sporné prodeje tohoto typu, protože SALB nabídl méně než firma Stock Plzeň. Pro ni také ve druhé vládě Václava Klause zvedla ruku část ministrů za ODS. Své stranické kolegy a také ministry za KDU-ČSL a ODA ale nepřehlasovali. Privatizaci rodiného stříbra ostře kritizoval jako šéf opoziční ČSD právě Zeman. Paradoxně to byli jeho pozdější ministři zemědělství a financí Jan Fencl a Jiří Rusnok, kteří prodej dokončili.

Aféry: Čunek
Více na: htp:|zpravy.e15.cz|domaci|politika|kostlivce-ve-skrini-maji-oba-prezidentsti-kandidati-95052utmmedium=selfpromoutmsource=e15utmcampaign=copylink

Anonym 21316 23.01.2013 10:19
[Karel Schwarzenberg] Kostlivce ve skříni mají oba prezidentští kandidáti
Kdo z prezidentských kandidátů může na toho druhého vytahovat více špíny? Určitě Karel Schwarzenberg na Miloše Zemana. Není to ale tím, že by Schwarzenberg byl světec a Zeman zloduch. Bývalý premiér a šéf ČSD patří mezi politiky, kteří měli na události po roce 1989 největší vliv, a nesou za ně tudíž největší díl odpovědnosti. Současný předseda TOP 09 vstoupil do vysoké politiky až v roce 204, kdy byl za US-DEU zvolen senátorem. Více na: htp:|zpravy.e15.cz|domaci|politika|kostlivce-ve-skrini-maji-oba-prezidentsti-kandidati-95052utmmedium=selfpromoutmsource=e15utmcampaign=copylink

Anonym 21316 23.01.2013 10:17
[Karel Schwarzenberg] všichni co tu píšete přečtěte si dení tisk ,není tam vše růžové,kníže i zeman jsou si fifty fifty za každým z nich se táhne smrad,tak si zvolte ten voňavější.

Anonym 21316 23.01.2013 10:14
[Karel Schwarzenberg] proč urážíte za názory, kdo z vás co tu píšete se dožijete důchodu nikdo,kníže celý život si jenom užíval co je práce neviděl, tak ať pro blaho národa pracuje až do smrti,já bych za spaní taky ráda bral ty statisíce měsíčně jako on.píšete že jsme rudí dáblové a co jste vy kde si myslíte že žijete,zvolili jste si vládu tak si užívejte a přeji vám ze srdce aby jste padli všichni na zadek teprve si budete vážit svobody, kecáním o ničem ničeho nedosáhneta ,naučte se pracovat a ne se válet po pracovních úřadech a brát peníze a říkat práce není, je ale to by jte nesměli být líní ,práce vám všem smrdí a řečmi rodiny nenakrmíte

VladaCR 18824 23.01.2013 09:58
[Karel Schwarzenberg] Kdyz chceme psa bit,hul se najde.Nakonec zjistime,ze Karel muze i za porazku ne bile hore.

Ludek 19320  55 let 23.01.2013 09:55
[Karel Schwarzenberg] Pani Blazeno jste naivni opravdu si myslite ze pan Zeman disponuje jen duchodem 12 Tis? s tou mafi od Lukoilu? Ja pana Zemana znam z uradu a verte ze je to velky manipulator.

 <<nové   starší>> 

1
500 1000 1500 2000 2500 3000 3500 4000 4500 5000 5500 6000 6500 7000 7500 8000 8500 9000 9500 10000 10500 11000 11500 12000 12500 13000 13500 14000 14500 15000 15500 16000 16500 17000 17500 18000 18500 19000 19500 20000 20500 21000 21500 22000 22500 23000 23500 24000 24500 25000 25500 26000 26500 27000 27500 28000 28500 29000 29500 30000 30500 31000 31500 32000 32500 33000 33500 34000 34500 35000 35500 36000 36500 37000 37500 38000 38500 39000 39500 40000 40500 41000 41500 42000 42500 43000 43500 44000 44500 45000 45500 46000 46500 47000 47500 48000 48500 49000 49500 50000 50500 51000 51500 52000 52500 53000 53500 54000 54500 55000 55500 56000 56500 57000 57500 58000 58500 59000 59500 60000 60500 61000 61500 62000 62500 63000 63500 64000 64500 65000 65500 66000 66500 67000 67500 68000 68500 69000 69500 70000 70500 71000 71500 72000 72500 73000 73500 74000 74900

světlometyrubrikysynonyma

SeznamkaVložit osobnost / Oficiální Stránky © OficialniStranky.cz / opravit údaj
Tyto stránky používají soubory cookie k poskytování služeb, analýze návštěvnosti a personalizaci reklam. Používáním stránek s tímto souhlasíte. Další podrobnosti