Oficiální stránky Andrej Babiš
Oficiální stránky
  přidat osobnost
Nadechnutí Jinak (Čechomor) Intimity (Zelenková Jitka) Dancing Queen (Cher) Ruby -digi- (Gray, Macy) Redemption -mediaboo- (Bonamassa, Joe)

Andrej Babiš diskuse strana 3700

Jak na vás Andrej Babiš působí? Co pěkného byste řekli? Co se vám líbí?

Komentář  
Jméno     Věk (volitelně)

 

Následují komentáře návštěvníků. Kterýkoli komentář může být vymazán, zvláště urážlivé nebo vulgární, které nejsou povoleny. Nahlásit komentář »

Anonym 5822 15.09. 15:45
Takový dobytek |omlouvám se dobytku| jako je Ovce, Ovar a Kobliha, by neměli jméno úžasného sira Nicholas Winton, brát do svých sprostých tlam!! To je prostě urážka statečného člověka, který zachránil život stovkám židovských dětí, čest jeho památce. A co dělá Ovar? Tluče hubou, šíří zlo a nenávist, využívá negramotnosti občanů, tak nějak mi připomíná toho Němce Rakušáka.

Anonym 5822 15.09. 15:33
Já si myslím, že státní vyznamenání od směšného neurotického samolibého hloupého Zemana by měl v první řadě dostat Eda a jeho další nicky, převlékač kabátů. Jelikož mu drahnou dobu a neoholený leze do zadele, a to má Ovar velmi rád, proto by si ocenění zasloužil. Eda nesnáší Prahu a jeho obyvatele. Vím proč. Smrdutý Eda se totiž jednou vydal do Prahy a rovnou na Kampu. Přišel do mého penziony |podotýkám, že nekastuji a nevyhazuji ani bezdomovce|, ale neuvěřitelné strašně zapáchal, přišel bos, nehty zarostlé špinavé, neoholený, rudá košile na něm vlála, zřejmě talisman z druhé světové války , kdy mu jí nějaký bolševik věnoval, prostě hrůza a děs. Ochranka ho vykázala, později musela použít i násilí. Přijela PČR a Eda se ocitl ve vazbě. Ještě dnes větráme, takový zápach není ani v ZOO v pavilonu opic. Až toto hováádko bude Ovar vyznamenávat doporučuji všem hostům plynovou masku. Papáá

Anonym 81166 15.09. 15:16
Jeho výroky o nepřijetí sirotků podpořil i Hrad prostřednictvím čerstvého katolíka Ovčáčka. Sir Winton by dnes hodil Zemanovi řád na hlavu. Wintonovy děti vyjádřili přijetí podporu, protože ve svém životě zažily něco podobného. Babiš, Ovčáček i Zeman jsou nelidské, bezcitné bestie.

Anonym 81166 15.09. 15:08
Proto by bylo užitečné, aby evropské demokracie hledaly zejména cesty, jak v těchto zemích podporovat demokraty a nezávislé instituce. Mělo by to perspektivně větší smysl, než je to symbolické spuštění článku 7. Bohužel ale nebylo pro demokratickou pravici v Evropském parlamentu jiné cesty, než se k hlasování proti Maďarsku připojit. Jen je třeba dodat, že opomíjet Českou republiku a dělat z Maďarska největšího uličníka je vůči české vládě nespravedlivé. Andrej Babiš si zaslouží minimálně stejný odpor. Vždyť jsou s Orbábem velcí přátelé a Babiš Orbána obdivuje. Tak ať na té hanbě sedí spolu. Principy svobodné společnosti a právního státu jsou univerzální a je třeba je bránit v každé evropské zemi stejně.

Anonym 81166 15.09. 15:08
Nelze mít žádnou velkou radost z trestání Maďarska. To není hezký pohled, ale je těžké říci, co by se mělo dělat jinak. Je ale zřejmé, že Helmuth Kohl by jako lídr Evropy možná volil jinou cestu nápravy, než je formalizovaný proces Evropského parlamentu, který bude nakonec v evropské radě vetován Polskem, jelikož má polská vláda také máslo na hlavě. Tento proces by totiž odpovídal tomu, že by situace byla snadno technicky řešitelná. Ona má ale svoji hlubokou příčinu ve východoevropských společnostech a je odrazem stínu, který na tyto národy stále vrhá tragická minulost.

Anonym 81166 15.09. 15:07
Východní státy Evropské unie jsou nemocné, protože prošly koncentrákem Sovětského svazu. Jejich sklony k potlačování svobody a k destrukci právního státu jsou přímým důsledkem kulturní a morální destrukce, kterou napáchaly komunistické totalitní režimy.

Anonym 81166 15.09. 15:07
Skutečně o imigraci v samotném jádru sporu o spuštění řízení s Maďarskem na obranu právního státu a svobody slova vůbec nejde. Jde tu prostě o to, že Orbánova strana Fidesz používá svoji dominantní moc k umlčování kritiků a k oslabování nezávislé justice. V Maďarsku se totiž odehrává odlišnou formou podobný proces znesvobodňování jako v České republice. Babišova metoda je jen skrytější, záludnější a méně transparentní, takže mnoho evropských politiků ještě nepochopilo, že jde možná o něco ještě horšího.

Anonym 81166 15.09. 15:06
Na evropské scéně ale nestojí proti Orbánovi jen jacísi multikulturalisté z levice či liberálové. Proti Orbánovi vystoupil i šéf nejsilnější frakce evropských konzervativců Manfred Weber. Dal najevo své zklamání, že se Orbán vůbec nepokusil učinit nějaký vstřícný krok. A co více: Orbána ostře kritizoval také rakouský kancléř Sebastian Kurz, který jinak působí jako naděje antiimigračního hnutí. Ten řekl, že neexistují žádné kompromisy v oblasti právního státu. Základní hodnoty EU je třeba chránit. Tím vyrazil zbraně z rukou těch, kdo předstírají, že Maďarsko je trestáno za antiimigrační postoje.

Anonym 81166 15.09. 15:05
A to je ten hlavní bod, který ukazuje, že Babiš se bojí, že by se měl v Evropě dostat do podobné izolace, v jaké je Orbán. Takovou inklinaci mají i italští populisté. Ministr vnitra Salvini z italské Ligy severu vyjádřil naději, že po příštích evropských volbách bude Evropě vládnout spolu s Orbánem. Babiš by se jim hezky hodil do party. Autoritáři všech zemí mají tendenci se spojit do jakési populistické internacionály.

Anonym 81166 15.09. 15:05
Podívejme se, které síly stojí v první linii Orbánových obránců. U nás jsou to vedle Zemana a Okamury především komunisté, a všechny skupiny přátel Vladimira Putina. Navíc mezi nimi ční postava českého předsedy vlády, který se v rozhovoru pro deník Právo svěřil se svými obavami, že příště může být na tapetě i Česko, protože na něj přeci pořád někdo donáší do Evropy, že ohrožuje demokracii, což je prý podle Babiše ošklivá lež.

Anonym 81166 15.09. 15:04
Hlasování Evropského parlamentu o možném potrestání Maďarska jistě vyvolalo vlnu odporu nejen mezi čistými zemanovci a okamurovci. Už samo slovo trest vyvolává zvýšenou pozornost a tendenci mnoha konzervativněji založených lidí postavit se na obranu maďarské vlády. Působí to, jako by si měl jít někdo stoupnout na hanbu či měl být vyloučený z Pionýra. Prostě tu existuje vážná otázka, zda výchovná metoda, kterou Evropská unie vůči Maďarsku zvolila, je právě ta nejrozumnější. Proti tomu ale stojí fakta o skutečném snížení svobody v Maďarsku a velmi divná fronta příznivců a podporovatelů maďarského premiéra Viktora Orbána.

Anonym 81166 15.09. 15:03
Český průšvih je podobný maďarskému. Babiš si zaslouží stejný odpor jako Orbán

Anonym 81166 15.09. 15:03
Podle lichtenštejnské strany je český postup v příkrém rozporu se společnými deklaracemi z let 2009 a 2014.

Anonym 81166 15.09. 15:02
Totožně jako úřad v Prostějově argumentovali již dříve, v říjnu 2016, i úředníci katastrálního pracoviště Praha východ v případě pozemků v Nehvizdech.
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) namítá, že se Česká republika (respektive tehdejší Československo) stala vlastníkem už v červnu 1945 na základě konfiskace dle dekretu prezidenta republiky 12|1945 o konfiskaci a urychleném rozdělení zemědělského majetku Němců, Maďarů, jakož i zrádců a nepřátel českého a slovenského národa a dodává, že František Josef Liechtenstein byl označen za osobu německé národnosti.
Lichtenštejnové celou dobu od roku 1945 tvrdí, že právně Benešovým dekretům nepodléhají. Nejsou proti nim jako takovým, jen opakují, že na ně neměly být aplikované, protože oni nebyli Němci, ani kolaboranti, argumentuje ale právník lichtenštejnské nadace Aleš Linhart.

Anonym 81166 15.09. 15:01
Dva české katastrální úřady odmítly s odstupem více než sedmi desítek let respektovat vůli poválečných Benešových dekretů. Nepřepsaly proto na Českou republiku nemovitosti, které zůstaly až do současnosti zapsané na někdejšího lichtenštejnského knížete Franze Josefa II., respektive na jeho dědice Nadaci knížete z Lichtenštejna.
Konkrétně jde o pozemky u obce Plumlov na Hané a pozemky v katastru Praha východ. Katastrální úřady odmítly pozemky přepsat s tím, že konfiskační dekret nesplňuje žádné znaky žádné z listin, na základě nichž lze provést zápis do katastru a proto nelze vklad povolit.
Zamítavé stanovisko katastru v případě orné půdy u Plumlova padlo vloni v listopadu, od té doby trvá spor s Úřadem pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM).

Anonym 81166 15.09. 15:00
Rusové pak využili příležitost při jeho obchodní cestě do České republiky. Eduardovi L. nyní poskytuje konzulární pomoc německé velvyslanectví v Praze. Němec se však obává, že by jej české úřady mohly předat Rusům na základě smlouvy o vydávání mezi Moskvou a Prahou. Tvrdí, že v Rusku čelí pomstě, špatnému zacházení a nespravedlivému procesu. Jeho dcera říká, že se o něj obává. Listu Bild řekla: mám o něj velký strach.
Tuto záležitost bude jistě dobře sledovat, zvláště s ohledem na to, co víme o ruském pojetí spravedlnosti.

Anonym 81166 15.09. 14:59
List Das Bild píše: Top manažer automobilky DURA v Düsseldorfu, který podniká v České republice, byl na prohlídce místního závodu své firmy. Krátce poté jeho manželka obdržela od jeho zaměstnavatele dopis, kde se píše: S velkým zděšením jsme sledovali, jak byl váš manžel v České republice zatčen 27. srpna 2018."
Důvodem je ruský zatykač. Rusové ho obviňují z únosu a nelegálního překračování hranic. Do Ruska dotyčný jezdíval od roku 2014. V říjnu 2017 navštívil starého přítele v Petěrburgu a tam došlo k jeho zatčení. Ruské orgány na něj údajně vyvíjely nátlak, bylo mu vyhrožováno a byl vydírán. Jeho verze naznačuje, že byl zadržen, aby z něj dostali peníze.
Eduard L. byl podle svého tvrzení ohrožen špatným zacházením, mučením a dokonce smrtí. Tlačili na mě, abych sehnal další peníze. Spolupracoval jsem a byl jsem pak během hodiny propuštěn. Využil jsem příležitost s trochou štěstí a snahy jsem mohl uniknout do Estonska. Tam byl na podzim 2017 zatčen znova, ale po prošetření úřady a Europolem po dvou dnech zase propuštěn, protože neexistoval mezinárodní zatykač.

Anonym 81166 15.09. 14:58
Němec byl zadržen v Česku, protože ho chtějí Rusové. Mezinárodní zatykač ale není

Fanda 46426  72 let 15.09. 13:49
Pane Michale ,on pan Babiš to přežije ale ukáže se že socani před koaliční smlouvou měli určité požadavky , které pan Babiš splnil , chtěli záruky aby je ANO nepodrazila a on to všechno i přes výhrady kolegů podepsal . Hlavně je nyní vidět kdo tím podrazákem je a kdo se snaží rozbit vládu a rozeštvat národ . Vozembouch 66ka je přisluhovač tady těchto živočichů a pravděpodobně i dobře placen.

Michal 8181 15.09. 12:51
Nazdar oslice 66, zase hýkáš íá ten svůj slovní průjem? Samozřejmě bez vlastního názoru, jen s opisováním článků? Ty nemít internet, tak ze sebe nedostaneš ani jednu holou větu. Ale při své jednoduché inteligenci jsi vůbec nepochopila, že pro nikoho na těchto stránkách nejsi rovnocenný diskutér, pro jedny jsi jen mašín, pro druhé hloupá oslice. Ale je to vlastně urážka té zvířecí oslice, protože ta je proti tobě krásná, mladá a inteligentní.,Ty jsi pouze stará zapšklá a jednoduchá lidská oslice, která by ale asi strašně ráda měla aspoň toho lidského osla, proto po něm na těchto stránkách pořád tolik vzdycháš, jenže ani ten osel by tě nechtěl. Takže dál hýkej stará lidská oslice ten svůj slovní průjem, opisuj články, na víc stejně nemáš a já jdu na rozdíl od tebe dělat něco pořádného a smysluplného. Pa stará lidská oslice 66:-) :-)

Anonym 81166 15.09. 11:49
Edíku, peníze na ty důchody vzal Babiš z hromádky na likvidaci ekologických škod. Takže teď už nejsou peníze na likvidaci škod po jeho soudruzích a navíc v budoucnu nebude ani na ty zvýšené důchody, protože už nebude mít kde brát. Důchodci díky tom "zvýšení" budou mít kulový, protože Babiš navyšováním byrokracie a navyšováním platů v nevýrobní sféře zvyšuje prudce inflaci. Takže důchodce, který si letos koupil za stejné peníze 5 rohlíků, tak si jich příští rok koupí jen 4, protože pekaři budou muset zdražovat, kvůli zvyšujícím se nákladů, které nejdou do investic, ale pouze do prožírání státu.

EDA 46157  54 let 15.09. 11:49
V pondělí přátel Baník - a zbytek Evropy!!
Tak dopadli Pražáci,že v mužstvu Sparty hrají celkem dva, češi Frýdek a Šural, prostě banda pitomcu!

EDA 46157  54 let 15.09. 11:47
Piráti měli heslo, pusťe nás na ně a výsledek??
Berou 100 litrů měsíčně a jsou pitomci v opozicí,jak dnes správné řekl skvělý pan premiér Andrej Babiš, když potřebovali ajťaka museli si dát inzerát!! Prostě smažky!

EDA 46157  54 let 15.09. 11:45
Nikomu neberu jeho názor ale volební preference hovoří jasně v čele ANO pak půl roku nic a modré straky!!
Smažky piráty mezi politickou stranu vůbec nepočítám!!

Anonym 81166 15.09. 11:43
Oslík Edík chce pomáhat válečným uprchlíkům v jejich zemi. Jak by to asi chtěl Edík provádět? Je to stejné jako kdyby prohlašoval, že Židům se mělo pomáhat v koncentračních táborech a ne jim pomáhat při útěku z nacistického Německa.

EDA 46157  54 let 15.09. 11:42
Už to všem konečně došlo že premiér Andrej Babiš je muž na svém místě!!
Jenže se ještě najde pár tupců kterým vadí vše!!
Kdyby nepřidal důchodcům budou psát že mu na nich nezáleží, když přidá tolik co modré jelita za celých 29 let dohromady,tak se zase psychopati ptají kde vzal peníze, prostě kdyby dělal co dělal vše je špatně!!
Ještě že jich je jen pár,jak rekl skvělý pan prezident Miloš Zeman, posledně na Hradčanském nádvoří demonstrovalo celých 10 pomatenců!!

EDA 46157  54 let 15.09. 11:37
Proto ani noha přivandrovalce sem nesmí nikdy vkročit,tito lidé si zadek utíráji rukou hygienické návyky naprosto žádné,a pořád žijí ve středověku!!
Kdo jím chce pomoci tak ať zvedne zadek a maže jim tam pomáhat, takový Mašín 66 by byl vhodná osoba ,ale je otázkou kdo jej zvedne ze spuchřelé židle!!
Nikdo nikomu nebrání jim pomoci ale v jejich zemí, howgh!!

Anonym 81166 15.09. 11:36
Edíku Babiš se opravdu stará. Díky nárůstu byrokracie a růstu výdajů v nevýrobní sféře raketově rostou ceny bytů, nájmů, elektřiny, plynu a dalšího. Takže Babiš pouze vyrábí ty, kteří budou závislý na státu.

EDA 46157  54 let 15.09. 11:33
Jak vytřel zrak při rozhovorech v Německu s Makrelou to taky nemá obdoby,ani jeden sem nesmí přijít,je to naše země a pro naše lidí!!
Máme tady lidí bez domova, chudé matky samozivitelky staré a nemocné občany o
ty se musíme postarat správně řekl skvělý premiér pan Andrej Babiš!!
Né o barbary kteří jen natahují ruce,dej dej a poděkovat jsem neviděl ani jednoho!!
Proto jsou v Německu denně demonstrace které jsou nahlášeny do poloviny příštího roku přátelé!
Je to muž na svém místě,Eda se mýlí málokdy!

Anonym 81166 15.09. 11:31
Dokument se zabývá více ochranou práv migrantů než bojem proti migraci. Ochraně migrantů a uprchlíků je dokonce věnována zvláštní část dokumentu. Státy jsou v ní vyzývány, aby se buď připojily, nebo řádně dodržovaly Ženevskou úmluvu o právním postavení uprchlíků. Zvláštní důraz je v prohlášení kladen na to, aby státy upustily od právního postihování nelegálního vstupu do země.

Anonym 81166 15.09. 11:30
Jejich pozitivní úlohu vyzdvihuje i dokument podepsaný v Marakéši ministrem Metnarem. V prohlášení se kromě toho uvádí, že na tvorbě právních předpisů týkajících se migrace by se kromě státních orgánů měly účastnit i organizace sdružující a zastupující samotné migranty a uprchlíky.
Ministerská deklarace z Marakéše rovněž vyzývá k organizování pravidelné řádné migrace z Afrických zemí do Evropy. Zejména mladých lidí a žen. Na mnoha místech se Akční plán hlásí k podpoře takovéto mobility. Od podpory různých stáží Afričanů v Evropě, přes studentské pobyty až po zapojení na trhu práce. Signatářské státy jsou v něm vyzývány k úpravě vízového režimu tak, aby tyto typy migrace více podpořily.

Anonym 81166 15.09. 11:27
Babiš plácá, Edík hýká. Jak to chce opravdu Babiš?
Dne 2. května 2018 se uskutečnila v Marrákeši 5. Euro-africká ministerská konference o migraci a rozvoji. Na její závěr byla přijata Marrákešská politická deklarace a Marrákešský akční plán 2020. Tuto deklaraci podepsali zástupci přítomných afrických zemí, jakož i členských zemí EU vč. ČR zastoupené ministrem vnitra v demisi Lubomírem Metnarem (ANO) s výjimkou Maďarska, které její podpis odmítlo. Účastníci konference s výjimkou Maďarska v prohlášení vyjadřují podporu dokumentu Agenda pro udržitelný rozvoj 2030, který byl vypracován na půdě OSN v rámci Úřadu vysokého komisaře pro uprchlíky (UNHCR). Podle usnesení Valného shromáždění OSN o Agendě 2030 je nyní na půdě UNHCR připravován Globální kompakt pro migraci. Zatím se o něm jedná na diplomatické úrovni a bez kontroly národních parlamentů. Oficiálně byl měl být předložen k podpisu členským státům OSN na Valném shromáždění v září 2018. Podstatou Globálního kompaktu o migraci je nahrazení nelegální migrace přes hranice migrací legální. Smluvní strany by se v Kompaktu měly zavázat k tomu, že odbourají překážky bránící v migraci nejen uprchlíkům postiženým válkou nebo politicky pronásledovaným, ale i ekonomickým migrantům. Tedy těm, co se pouze přesouvají za lepším do vyspělých zemí s rozvinutými systémy sociálního zabezpečení. Podle informací, které z jednání o Kompaktu unikly, by se signatářské státy v podstatě měly vzdát ochrany vlastních hranic a státní kontroly migrace ve prospěch UNHCR a nevládních neziskových organizací, které se zabývají migrací.

EDA 46157  54 let 15.09. 11:26
Poslední průzkumy hovoří jasně ANO stále kolem 34-36%!

EDA 46157  54 let 15.09. 11:25
Přátelé velikána Kinga Miloše Zemana, přečtěte si dnešní rozhovor v Právu s panem Babišem opravdu stojí za to!
Tak se chová a mluví premiér i když malé ale naši země!
Pomalu už na to přicházejí i ostatní strany i když celkem bezyznamné jako je STAN a jeho předceda nebo co vlastně je věčně spocený Gazdík, řekl spolupráci s hnutím ANO bychom se nebránili, pozdě ale přece!!
Ve všem co řekl v dnešním rozhovoru má naprostou pravdu, včetně toho že kníže jako ministr, většinou jednání prospal!
Pěkný slunečný den,ANO už je líp a je dobře že si to pan premiér rozmyslel a chce být v politice co nejdéle až dá tuto zemi tam kam patří,to jest do vyspělé Evropy!!
Má co napravovat po předešlých hrůzovládach!!

EDA 46157  54 let 15.09. 11:25
Přátelé velikána Kinga Miloše Zemana, přečtěte si dnešní rozhovor v Právu s panem Babišem opravdu stojí za to!
Tak se chová a mluví premiér i když malé ale naši země!
Pomalu už na to přicházejí i ostatní strany i když celkem bezyznamné jako je STAN a jeho předceda nebo co vlastně je věčně spocený Gazdík, řekl spolupráci s hnutím ANO bychom se nebránili, pozdě ale přece!!
Ve všem co řekl v dnešním rozhovoru má naprostou pravdu, včetně toho že kníže jako ministr, většinou jednání prospal!
Pěkný slunečný den,ANO už je líp a je dobře že si to pan premiér rozmyslel a chce být v politice co nejdéle až dá tuto zemi tam kam patří,to jest do vyspělé Evropy!!
Má co napravovat po předešlých hrůzovládach!!

EDA 46157  54 let 15.09. 11:25
Přátelé velikána Kinga Miloše Zemana, přečtěte si dnešní rozhovor v Právu s panem Babišem opravdu stojí za to!
Tak se chová a mluví premiér i když malé ale naši země!
Pomalu už na to přicházejí i ostatní strany i když celkem bezyznamné jako je STAN a jeho předceda nebo co vlastně je věčně spocený Gazdík, řekl spolupráci s hnutím ANO bychom se nebránili, pozdě ale přece!!
Ve všem co řekl v dnešním rozhovoru má naprostou pravdu, včetně toho že kníže jako ministr, většinou jednání prospal!
Pěkný slunečný den,ANO už je líp a je dobře že si to pan premiér rozmyslel a chce být v politice co nejdéle až dá tuto zemi tam kam patří,to jest do vyspělé Evropy!!
Má co napravovat po předešlých hrůzovládach!!

Anonym 81166 15.09. 10:48
Dva Rusové se snažili nabourat do laboratoře zkoumající novičok z útoku na Skripala

Anonym 81166 15.09. 10:48
Hnutí SPD zvolilo k rozvozu předvolebních materiálu nezvyklý prostředek. Poslanec Radovan Vích a kandidát hnutí na post primátora v Jablonci nad Nisou Michal Švarc byli přistiženi, jak k převozu letáků používají služební vůz městské policie z nedalekého Rychnova. Švarc, který souběžně usiluje o pozici senátora za senátní obvod číslo 35, totiž působí jako rychnovský strážník. Na případ upozornil server Seznam Zprávy.

Anonym 81166 15.09. 10:46
Od prezidenta Zemana tak dostávají vyznamenání všichni. Ti, kdo mu v předklonu slouží, i ti, kteří dosud na svou čest nerezignovali. Medaile, které se neudílejí na Hradě, nýbrž z křesla u servilního Soukupa v podobě nenávistných výkřiků a nadávek, začínají být ovšem v dnešní době cennější.

Anonym 81166 15.09. 10:45
Marek Wollner se k tomu na svém profilu vyjádřil: Tak takové přiznání jsem ani nečekal. Před třemi týdny jsme v Reportérech ČT vysílali reportáž, jak prezidenta a jeho partaj financuje adamovský podnik Adast, který skrytě ovládá člověk s vazbami na Putina. Prezident tehdy k našemu zjištění neřekl ani slovo, až teď na TV Barrandov. Chce omezit rozpočet televize kvůli pořadu Reportéři ČT a taky kvůli dalšímu kritickému pořadu 168 hodin Nory Fridrichové, s nímž jsem spojen jako šéfredaktor. Nemohl nám vyseknout lepší poklonu za důslednou kontrolu, která se mu nelíbí a které by se chtěl jako správný vrchní cenzor zbavit.

Anonym 81166 15.09. 10:45
Proč ale Zeman vytáhl tak zostra právě teď a právě proti Reportérům? Příčina se zdá vcelku zřejmá. Byli to totiž Reportéři ČT, kdo nedávno přinesl reportáž o tom, jak nepěkně to smrdí kolem financování prezidenta a jeho straničky zemanovců. Ukázalo se, že téměř polovina příjmů SPOZ pochází z milionových darů firmy Adast. To by nebylo nic tak divného, třeba prostě mají svého Miloše jen obyčejně lidsky rádi jen by Reportéři nesměli vypátrat, že skuteční majitelé firmy nejsou známi a prokazatelné nitky, přes právníka Fabia Delca, vedou až k Putinovi. Ještě se divíte, že Zeman soptí a Reportéry by nejraději zadupal do země? Zpětná vazba je to ale cenná.

Anonym 81166 15.09. 10:44
Zrušit, nefinancovat, vyhladovět, nevynakládat finance na špatné pořady, znělo rozhořčeně z prezidentských úst, přičemž špatné je nutno číst jako ty, které Miloše Zemana, případně Andreje Babiše kritizují a upozorňují na alarmující a nebezpečná fakta kolem obou těchto vrcholných státních činitelů. Přeloženo: Novináře, kteří dělají přesně to, co ve svobodné zemi dělat mají čili hlídají a obnažují politiky zakázat, umlčet. Ať žije svoboda slova v České republice!

Anonym 81166 15.09. 10:43
Je známou věcí, že novináři, zvláště pak ti investigativní nebo prostě jen k hlavě státu kritičtí, leží Miloši Zemanovi těžce v žaludku a přivádějí ho k zuřivosti. Když je v blahosklonné náladě, tak jim jen sprostě nadává a mává maketou kalašnikova, když ne, tak lituje, že dosud nebyli vyhubeni nebo si rovnou přeje je likvidovat. Přičemž ho i sám Vladimir Putin, v jehož zemi bylo zavražděno už hodně přes stovku novinářů, mírnil, že je přece stačí omezit. Sovětský svaz náš vzor.
Nu a omezit by se přece dali i tak, že by se České televizi v parlamentu neschválila výroční zpráva. Což by vedlo k odstranění ředitele Petra Dvořáka. Ten Miloši Zemanovi velmi překáží zejména z toho důvodu, že je velkým podporovatelem právě redakce publicistiky. A tak k neschválení výroční zprávy ČT prezident poslance přímo nabádal. Jak jinak než opět ze studia TV Barrandov.
Tento týden se prezident republiky opět rozjel proti veřejnoprávní televizi. Rovnou by jí pokrátil rozpočet, aby už nemohla produkovat pořady, jako jsou Reportéři ČT Marka Wollnera a 168 hodin neméně ostré Nory Fridrichové. Toho bohdá nebude, aby si někdo dovoloval točit reportáže, které hlavu státu zrovna nevelebí.

Anonym 81166 15.09. 10:41
Zeman by rád zrušil Reportéry ČT. Lepší vysvědčení jim vystavit nemohl

Anonym 81166 15.09. 10:41
Počet migrantů do EU se meziročně snížil o 40 procent

Anonym 81166 15.09. 10:40
To dokládá vyjádření bývalého ministra dopravy Antonína Prachaře pro Hospodářské noviny. Odpolitizování dozorčí rady Českých drah je jistě správné, pan Feranec měl odejít okamžitě, když se stal loni v říjnu poslancem. Nicméně pan Ťok radu odpolitizoval tak, že pana Ferance nahradil Janem Štrofem, funkcionářem ANO a dosavadním šéfem kanceláře předsedy sněmovny pana Vondráčka, prohlásil.
To vše je jen špička ledovce. Premiérova slova, že jeho hnutí nemělo a nemá ve státní správě žádné lidi, jsou jen dalším střípkem v sérii šířených nepravd a dezinformací. Jsou už programovou součásti jeho výbavy, proto nemohou chybět ani při poslaneckých interpelacích.

Anonym 81166 15.09. 10:40
V dozorčí radě ČEZ zase figurovali Lubomír Charvát, člen energetické komise ANO, a neúspěšný kandidát do sněmovny za ANO Jiří Tyc. Dnes má Babišovo hnutí po nedávné čistce v dozorčí radě ČEZ většinu, jakkoli se může zaklínat, že Ministerstvo financí do ní nominovalo nezávislé odborníky.Silná akvizice Agrofertu nastoupila do Českých drah za ministra dopravy Dana Ťoka. Daniela Kurucze, který dříve působil v Synthesii, v jejich vedení nahradil Pavel Krtek, který se současným ministrem životního prostředí Richardem Brabcem působil v dozorčí radě Agrobohemie. Nedávno byl odvolán, stejně jako čtyři členové dozorčí rady Českých drah v čele s poslancem ANO Milanem Ferancem. Jenže vliv ANO z tohoto podniku nezmizel.
Feranec, rovněž bývalý manažer Agrofertu, byl považován za hlavního hybatele resortu a současně za spojence muže číslo dvě v hierarchii ANO Jaroslava Faltýnka, jehož vliv ve státní správě se Andrej Babiš snaží oslabit. Daří se mu to však jen částečně.

Anonym 81166 15.09. 10:38
Již v únoru 2015 přinesl server Aktuálně informaci, že během prvního roku působení Andreje Babiše v roli ministra financí usedlo v orgánech strategických podniků se státní účastí devět manažerů, kteří s ním byli spojováni, pracovali pro něj v Agrofertu, radili mu nebo se angažovali v hnutí ANO.
Tehdejší ministr financí si potřeboval zajistit loajalitu v jemu podřízených petrochemických společnostech MERO a ČEPRO. Proto do nich vyslal svoje lidi z Unipetrolu z éry, kdy byl jeho generálním ředitelem Pavel Švarc, bývalý manažer z holdingu Agrofert. Švarc vytvořil předpolí pro pozdější privatizaci Unipetrolu, i když nakonec nedopadla podle původních představ Andreje Babiše.
Po jeho vstupu do vlády přišli do vedení MERO a ČEPRO manažeři Stanislav Bruna, Otakar Krejsa a Ivan Souček. Působili v Unipetrolu v době, kdy s ním měl Agrofert velmi úzké obchodní vztahy, ze kterých těžil výhodným nastavováním cen. Agrofert se stal krátce poté monopolním dodavatelem biopaliv pro ČEPRO, přičemž zdvojnásobil svůj podíl dodávek pro tento státní podnik až na 87 procent.

Anonym 81166 15.09. 10:37
Největší troufalost však premiér předvedl při interpelaci Ivana Bartoše na změkčení služebního zákona, přijatého Sobotkovou vládou s podporou hnutí ANO. Tato novela zcela jednoznačně posiluje politický vliv ve státní správě. Podstatně zvyšuje riziko odvolávání nepohodlných státních zaměstnanců a hrozí, že na klíčové pozice budou dosazovány osoby, jejichž hlavním kritériem výběru bude politická loajalita, tvrdí předseda Pirátů, které Babiš školil, že nic nedělají a jen kritizují.
Já samozřejmě zásadně odmítám tu vaši tezi, protože si myslím, že jsem byl jasným příkladem ministra financí, který nikdy neměl na Ministerstvu financí nikoho z hnutí ANO. Ani v dozorčích radách ve firmách, které jsem měl v kompetenci a které jsem řídil, jako ČEPRO, MERO, Letiště atd. Takže určitě nejsme to my, kteří bychom chtěli někoho někam strkat, reagoval dotčeně premiér a odmítl, že by dělal nějaké čistky.
Pravdu neměl v několika ohledech. Do strategických funkcí ve státní správě se dostali nejen jeho soukmenovci z ANO, ale i z impéria Agrofertu, což odpovídá Babišově linii řídit stát jako firmu. Vytváření klientelistických vazeb v nových časech nemusí být vázáno na členství v hnutí, ale na osobních kontaktech zejména z byznysu. Obavy, že po změně služebního zákona zákona bude trend agrofertizace státu pokračovat, jsou tedy plně na místě.

Anonym 81166 15.09. 10:35
Premiér neodpověděl ani na interpelaci poslance Dominika Feriho (TOP 09), kdo z vlády ponese odpovědnost za šlendrián při přípravě návrhu na 75procentní slevy jízdného pro studenty a seniory. Vyšlo totiž najevo, že České dráhy vypočítávaly zlevněné jízdné z vyššího tarifu, než jaký používají u akčních jízdenek pro ostatní cestující. Tím na jedné jízdě vydělaly až stovky korun navíc, než kdyby slevy neexistovaly.
Babiš prý tak nesmyslné vystoupení ještě neslyšel. Vyčinil poslanci, že nesleduje televizní zprávy TV Nova, kde den předtím tento problém ministr dopravy Dan Ťok vysvětlil. Šlo prý o pochybení Českých drah, a následovaly personální změny ve vedení. Jenže ty se chystaly už několik měsíců. Nikdo přitom neví, kolik na podobných tricích a slevách, které jsou de facto miliardovými dotacemi pro dopravní přepravce, vydělá společnost Regiojet Babišova podporovatele Radima Jančury, jež je dlouhodobě ve ztrátě.

 <<nové   starší>> 

1
50 100 150 200 250 300 350 400 450 500 550 600 650 700 750 800 850 900 950 1000 1050 1100 1150 1200 1250 1300 1350 1400 1450 1500 1550 1600 1650 1700 1750 1800 1850 1900 1950 2000 2050 2100 2150 2200 2250 2300 2350 2400 2450 2500 2550 2600 2650 2700 2750 2800 2850 2900 2950 3000 3050 3100 3150 3200 3250 3300 3350 3400 3450 3500 3550 3600 3650 3700 3750 3800 3850 3900 3950 4000 4050 4100 4150 4200 4250 4300 4350 4400 4450 4500 4550 4600 4650 4700 4750 4800 4850 4900 4950 5000 5050 5100 5150 5200 5250 5300 5350 5400 5450 5500 5550 5600 5650 5700 5750 5800 5850 5900 5950 6000 6050 6100 6150 6200 6250 6300 6350 6400 6450 6500 6550 6600 6650 6700 6750 6800 6850 6900 6950 7000 7050 7100 7150 7200 7250 7300 7350 7400 7450 7500 7550 7600 7650 7700 7750 7800 7850 7900 7950 8000 8050 8100 8150 8200 8250 8300 8350 8400 8450 8500 8550 8600 8650 8700 8750 8800 8850 8900 8950 9000 9050 9100 9150 9200 9250 9300 9350 9400 9450 9500 9550 9600 9650 9700 9750 9800 9850 9900 9950 10000 10050 10100 10150 10200 10250 10300 10350 10400 10450 10500 10550 10600 10650 10700 10750 10800 10850 10900 10950 11000 11050 11100 11150 11200 11250 11300 11350 11400 11450 11500 11550 11600 11650 11700 11750 11800 11850 11900 11950 12000 12050 12100 12150 12200 12250 12300 12350 12400 12450 12500 12550 12600 12650 12700 12750 12800 12850 12900 12950 13000 13050 13100 13150 13200 13250 13300 13350 13400 13450 13500 13550 13600 13650 13700 13750 13800 13850 13900 13950 14000 14050 14100 14150 14200 14250 14300 14350 14400 14450 14500 14550 14600 14650 14700 14750 14800 14850 14900 14950 15000 15050 15100 15150 15200 15250 15300 15350 15400 15450 15500 15550 15600 15650 15700 15750 15800 15850 15900 15950 16000 16050 16100 16150 16200 16250 16300 16350 16400 16450 16500 16550 16600 16650 16700 16750 16800 16850 16900 16950 17000 17050 17100 17150 17200 17250 17300 17350 17400 17450 17500 17550 17600 17650 17700 17750 17800 17850 17900 17950 18000 18050 18100 18150 18200 18250 18300 18350 18400 18450 18500 18550 18600 18650 18700 18750 18800 18850 18900 18950 19000 19050 19100 19150 19200 19250 19300 19350 19400 19450 19500 19550 19600 19650 19700 19750 19800 19850 19900 19950 20000 20050 20100 20150 20200 20250 20300 20350 20400 20450 20500 20550 20600 20650 20700 20750 20800 20850 20900 20950 21000 21050 21100 21150 21200 21250 21300 21350 21400 21450 21500 21550 21600 21650 21700 21750 21800 21850 21900 21950 22000 22050 22100 22150 22200 22250 22300 22350 22400 22450 22500 22550 22600 22650 22700 22750 22800 22850 22900 22950 23000 23050 23100 23150 23200 23250 23300 23350 23400 23450 23500 23550 23600 23650 23700 23750 23800 23850 23900 23950 24000 24050 24100 24150 24200 24250 24300 24350 24400 24450 24500 24550 24600 24650 24700 24750 24800 24850 24900 24950 25000 25050 25100 25150 25200 25250 25300 25350 25400 25450 25500 25550 25600 25650 25700 25750 25800 25850 25900 25950 26000 26050 26100 26150 26200 26250 26300 26350 26400 26450 26500 26550 26600 26650 26700 26750 26800 26850 26900 26950 27000 27050 27100 27150 27200 27250 27300 27350 27400 27450 27500 27550 27600 27650 27700 27750 27800 27850 27900 27950 28000 28050 28100 28150 28200 28250 28300 28350 28400 28450 28500 28550 28600 28650 28700 28750 28800 28890

filmy v kinechdvd filmyrubrikysvětlometysynonyma

Seznamka

Oficiální stránky dalších známých osobností

oficiální stránky Miroslav Šimůnek oficiální stránky Kateřina Šildová oficiální stránky Dominika Richterová oficiální stránky František Brikcius oficiální stránky Zuzana Maxa oficiální stránky Dalibor Janda oficiální stránky Zdeněk Klumpar

Další osobnosti | Miroslav Šimůnek | Kateřina Šildová | Dominika Richterová | František Brikcius | Zuzana Maxa | Dalibor Janda | Zdeněk Klumpar |

Popisy českých osobností pocházejí z oficiálních stránek osobnosti, nebo ze stránek wikipedia, nebo jsou vlastní tvorbou.

Vložit osobnost / Oficiální Stránky © OficialniStranky.cz / opravit údaj
Tyto stránky používají soubory cookie k poskytování služeb, analýze návštěvnosti a personalizaci reklam. Používáním stránek s tímto souhlasíte. Další podrobnosti