Oficiální stránky Andrej Babiš
Oficiální stránky
  přidat osobnost

Andrej Babiš diskuse strana 800

Jak na vás Andrej Babiš působí? Co pěkného byste řekli? Co se vám líbí?

Komentář  
Jméno     Věk (volitelně)

 

Následují komentáře návštěvníků. Kterýkoli komentář může být vymazán, zvláště urážlivé nebo vulgární, které nejsou povoleny. Nahlásit komentář »

Anonym 46202 01.04. 08:53
A tady zdechnul pes taky,protože už nikdo nechce číst ty Mrsinovy kydy.

Mašín 81182 31.03. 21:39
Zemřel pes, který prodělal nákazu koronavirem. Mazlíčci však prý nemoc nešíří

Mašín 81182 31.03. 21:38
Stát dá OSVČ jednorázově jen 25 tisíc korun, žádných 15 tisíc měsíčně

Jiří 46288 31.03. 21:25
WHO kritizuje nošení roušek! Jenže ty mají obrovský význam ,aby lidem zabránili kašlání a kýchání do prostoru nebo do rukou! Často jsem byl v minulosti svědkem,jak někteří občané naprosto nevázané kašlali nebo kýchali do prostoru a mnohé pokladní v obchodech si specielně kašlali do rukou a pak brali zboží!

Věra 19315  79 let 31.03. 20:23
Vzkaz pro pana předsedu Fialu- pane předsedo, vy opravdu nevíte proč potřebuje naše společnost v dnešní době nouzový stav? Přece zdraví a ochrana obyvatelstva je nejpřednější.

Mašín 81182 31.03. 19:54
Zvolená strategie se pochopitelně neobešla bez zaškobrtnutí, naštěstí však zatím nedošlo k žádným fatálním, těžko uvěřitelným přehmatům. Díky tomu se situace nevymkla z rukou a vláda tak může pružně reagovat na danou situaci, aniž by musela brutálně zasahovat do života obyvatel.

Mašín 81182 31.03. 19:53
Suma sumárum: Singapur jednoznačně těží z předchozích zkušeností s epidemií SARS. Svou roli hraje i snadná kontrola hranic a možná i tropické podnebí, které díky dostatku slunečního záření mimo jiné podporuje imunitu. Jak napovídá situace v ostatních vyspělých státech regionu, klíčovou roli zřejmě hraje připravenost a včasné, promyšlené, cílené zásahy.

Mašín 81182 31.03. 19:52
Dopady na ekonomiku zatím nejsou zas až tak drastické. I tak vláda na podporu zasaženým lidem a podnikům vyčlenila podporu ve výši v přepočtu asi 600 miliard korun, což odpovídá desetině HDP. Zde je na místě zdůraznit, že Singapur od 80. let hospodaří s vyrovnaným rozpočtem a nízkou daňovou zátěží. Může si a bude si moci na trzích relativně levně půjčovat. Zároveň platí asi obecné přesvědčení lidí, že od státu nemají ve velké míře očekávat podoru, dotace a podobně.

Mašín 81182 31.03. 19:52
Možná poněkud překvapivě nedochází k masivnímu užívání roušek. Na začátku února dodala vláda do každé domácnosti čtyři kusy chirurgických roušek s tím, že by měly být používány jen tehdy, pokud se dotyčný necítí dobře. V těch případech je však lidem doporučeno zůstat doma, případně vyhledat lékařskou pomoc. Paradoxně tak na ulici nenosí roušky o mnoho víc lidí než normálně. Expati se tak v Singapuru dokázali poměrně snadno dostat ke zdravotnickému materiálu a mohli ho posílat do svých domovských zemí, kde třeba chybí.

Mašín 81182 31.03. 19:51
Školy zůstávají otevřené s tím, že od 1. dubna se budou studenti základních a středních škol v rámci předběžných opatření jeden den v týdnu vzdělávat doma. Během posledních pár dní počet nově infikovaných klesá a ve vzduchu je tak cítit naděje, že se přísná opatření nebudou prodlužovat.

Mašín 81182 31.03. 19:51
Na konci března, před pár dny, došlo na opatření, která do chodu města zasáhla výraznějším způsobem. Do konce dubna jsou uzavřeny bary, kluby, karaoke, divadla apod. a zakázány společenské akce nad deset lidí. Zároveň došlo k zpřísnění safe distancing? (nezaměňovat se social distancing?) opatření. Při pobytu venku je potřeba dodržovat vzdálenost od ostatních minimálně jeden metr. V praxi se to projevuje například tak, ze nákupní střediska kontrolují počet nakupujících a v restauracích můžou pro stolu pro čtyři sedět jen dva. Město se viditelně vylidnilo.

Mašín 81182 31.03. 19:50
Má to i tu nepříjemnou souvislost, že řada lidí pracujících ve službách, hotelech a restauracích je z Malajsie. Mnozí z těchto pendlerů se pak rozhodli zůstat v Singapuru, byť tu třeba nemají zajištěno bydlení a musí velmi obtížně řešit, co se sebou v čase mimo svou pracovní dobu. I k tomu jsou ale jindy velmi striktní místní úřady benevolentní a dokážou přivřít oko?.

Mašín 81182 31.03. 19:49
Od poloviny března začal počet nově nakažených narůstat a Singapur tak postupně pokračoval v utahování šroubů. V současné době je země uzavřena turistům úplně, expati potřebují k návratu povolení úřadů. Důvodem je skutečnost, že většina nových případů nakažení byla dovezena ze zahraničí. Pro vysvětlenou uvádím, že na ostrově s rozměry 50 krát 30 kilometrů žije zhruba 5,7 milionu lidí, z čehož 1,7 milionu tvoří expati. V polovině března se pak v zahraničí nacházely stovky tisíc obyvatel.

Mašín 81182 31.03. 19:48
Podobně důsledný je boj proti síření viru i v oblasti testování, trasování a hospitalizace. Singapur byl od začátku schopen dohledat lidi, kteří s nakaženými přišli do styku. Ti byli následně otestováni, a kdo měl pozitivní nález či vykazoval i jen mírné příznaky onemocnění, byl hospitalizován ve snaze zabránit komunitnímu síření. Nyní trasování usnadňuje chytrá aplikace TraceTogether. Lidé se k ní povětšinou hlásí a nahlašují. Funguje tu taky informování lidí od úřadů o nových opatřeních skrze WhatsApp.

Mašín 81182 31.03. 19:48
Jak se nákaza sířila po světě, rozrůstal se seznam rizikových zemí. Obyvatelé Singapuru vracející se z těchto zemí šli povinně do dvoutýdenní domácí karantény. To samé čekalo krátkodobé návštěvníky, případně jim byl v závislosti na situaci v dané zemi vstup zakázán úplně. Dodržování karantény Singapur důsledně kontroluje za pomoci telefonátů, sdílení polohy mobilu či osobních návštěv v místě bydliště. Zda se jedná o nepřijatelné špiclování, nikdo neřeší. Netrvalo dlouho a objevily se první případy bohorovných? expatů, kterým v důsledku porušení karantény bylo okamžitě zrušeno pracovní povolení a během 24 hodin byli vyhoštěni.

Mašín 81182 31.03. 19:47
I za normální situace velice upravené město stupňovalo svou snahu donekonečna čistit všechno možné. Všudypřítomnými se staly dávkovače na dezinfekční prostředky. (Mimochodem pochybuji o tom, že by místní režim zašel tak daleko, že by v případě nedostatku zakázal dezinfekci vyrábět renomovanému místnímu lihovarníkovi. Na ostrově nesporně platí celá řada někdy až bizarních nařízení, jejich vymáhání se však překvapivě často řídí zdravým rozumem.)

Mašín 81182 31.03. 19:45
Na začátku února pak byly pozastaveny všechny lety z Číny a na jeho konci se při počtu 30 nakažených zvýšil stupeň ochranného systému DORSCON (Disease Outbreak Response System Condition) ze žluté na oranžovou barvu. Z obchodů v záchvatu paniky zmizel toaletní papír.

Mašín 81182 31.03. 19:44
V klidných časech? vybudované kliniky specializující se na epidemie byly uvedeny do pohotovostního režimu. Ty tu jsou kvůli zkušenosti země a regionu s jinými případy z historie, naposled s epidemií SARS. Zasedl krizový štáb. Laboratoře finišovaly navyšování kapacit a ve spolupráci s místními univerzitami a biotechnologickými firmami vedly neúprosný boj s časem při vývoji testů. Když byl ke konci ledna identifikován první případ onemocnění COVID-19, nemocnice již měly testovací soupravy k dispozici.

Mašín 81182 31.03. 19:44
Městský stát nacházející se na jižním cípu malajského poloostrova v jihovýchodní Asii byl na pandemii připraven opravdu obdivuhodně. Druhý den poté, co svět obletěly zprávy o novém koronaviru, zde bylo zavedeno první opatření v boji s nákazou spočívající v měření teploty cestujícím z Wu-Chanu. To se záhy rozšířilo na celou pevninskou Čínu. Kdo přijel s teplotou či jinými příznaky, zamířil do čtrnáctidenní karantény.

Ludva 46162  39 let 31.03. 19:07
Covid19 Chrchel Vašek stejné svinstvo.

Mašín 81182 31.03. 18:59
Od té doby se manželka premiéra na veřejnosti neobjevila, ani nedala najevo jakoukoli aktivitu v době krize. Pro pondělní deník Blesk nicméně uvedla, že poslední týdny tráví opečováváním svého muže-premiéra. Jak přesně to probíhá, kdy současně prozradila, že premiér s rodinou nyní nebydlí, to už neuvedla.rnrn?Peču mu koláče, dělám oblíbený dort, vařím, peru a žehlím, takže mu nic nechybí,? citoval její slova deník.rnrnMonika Babišová dodala, že manžel bydlí nyní z preventivních důvodů odděleně od rodiny. Jejich dceři Vivien o víkendu skončila karanténa, v níž se ocitla po svém návratu ze studií ve Španělsku. Babiš je byl v sobotu navštívit.

Mašín 81182 31.03. 18:58
V souvislosti s bojem s koronavirem se pak o ní stránky nadace nijak nezmiňují.rnrnSama Babišová se v posledních týdnech stáhla do ústraní i na sociálních sítích. Její poslední známé příspěvky jsou z rodinné dovolené ve francouzském Courchevelu, odkud také premiér postoval svoji slavnou fotku s pivem. Bylo to 8. února, ve stejný den, kdy francouzské úřady oznámily pět nových případů nákazy Covid-19 právě v oblasti francouzských Alp.

Mašín 81182 31.03. 18:58
O aktivitách čtvrté dámy ? manželky čtvrtého nejvyššího ústavního činitele ? Monice Babišové, je toho známo ještě méně. Na stránkách nadace Agrofert, kde je členkou správní rady, se v souvislosti s charitou objevuje v příspěvku z loňského května, kdy předávala nadační dar Thomayerově nemocnici.

Mašín 81182 31.03. 18:57
Co přesně v těchto dnech dělají první dáma Ivana Zemanová a manželka premiéra Monika Babišová, to z veřejných zdrojů dohledat nejde. Jisté je, že se obě stáhly a na veřejnosti vůbec nevystupují. Ani o sobě nedávají vědět.rnrnPoslední příspěvek na facebooku Nadačního fondu Ivany Zemanové je z loňského září. Na webových stránkách nadace dokonce poslední zpráva v rubrice Novinky nese datum 8. srpna 2019. Sama první dáma sociální sítě nevyužívá.rnrnA co přesně nyní dělá? ?Program v březnu a dubnu byl zcela přizpůsoben vzniklé situaci vyvolané epidemií, tedy byl absolutně minimalizován a žádné akce se nekonaly ani neplánují,? uvedl mluvčí Hradu Jiří Ovčáček.rnrnNa dotaz, zda se nějak zapojila do charitativních akcí souvisejících s koronavirem, pak mluvčí odpověděl: ?Paní Ivana Zemanová přispěla na aktivity ve prospěch potřebných a prostřednictvím fondu bylo pořízeno sto metrů plátna a zajištěno šití roušek.?

Mašín 81182 31.03. 18:56
Z veřejně dostupných zdrojů lze zaznamenat jen aktivitu bývalé první dámy Dagmar Havlové. Ta prakticky bezprostředně poté, co se ukázalo, že vláda není schopna zajistit ochranné pomůcky pro nemocnice, sedla k šicímu stroji a dala se do šití roušek. Stejně jako tisíce dalších lidí.

Mašín 81182 31.03. 18:55
Česká republika už měsíc bojuje s koronavirovou nákazou. Lidé šijí chybějící roušky pro nemocnice, se sháněním ochranných pomůcek pomáhají miliardáři i bezejmenní dárci. Co dělají v této době první dáma Ivana Zemanová a čtvrtá dáma, manželka premiéra Monika Babišová?

MÍCHAL 18516 31.03. 18:24
Ach jo pořád špatně Mašíne - Trump výňatek citace..co nám zbude pošleme do..Tak pomalu.Brát informace od našich novinářů doslovně je hloupost.Ne jejich samozřejmě.

Mašín 81182 31.03. 18:13
Také třetí test Merkelové na koronavirus byl negativní

Mašín 81182 31.03. 18:11
Koruna v březnu oslabila nejvíce ze všech měn ve středoevropském regionu, během měsíce trvání pandemie ztratila 7,1 procenta k euru a 8,7 procenta k dolaru. Údaje přinesl analytik obchodníka s měnami Purple Trading Jaroslav Tupý. Dnes po 15:30 byl kurz koruny 27,33 Kč za euro a 24,94 za dolar. Důvodem je podle Tupého panika a obavy z dopadů koronaviru na světovou ekonomiku a ztráta atraktivity měny pro české i zahraniční investory.

Mašín 81182 31.03. 18:10
Tchaj-wan daruje Česku 25 plicních ventilátorů a 100 zdravotnických ochranných masek pro boj s epidemií koronaviru. Tchaj-wan patří mezi země, které podle odborníků zvládají epidemii dobře, v třiadvacetimilionové zemi je registrováno méně než 200 nakažených. V ČR je nedostatek ochranných zdravotních pomůcek.

Mašín 81182 31.03. 18:09
Tchaj-wan daruje Česku 25 plicních ventilátorů.

Mašín 81182 31.03. 18:08
Trump řekl, že o zaslání zdravotnických pomůcek hovořil s italským premiérem Giuseppem Contem. Giuseppe byl velmi, velmi šťastný,\" uvedl Trump. Podle prezidenta má jít o vybavení, které nebudou Spojené státy potřebovat, napsala agentura Reuters. Spojené státy podle Trumpa také začaly nakupovat zdravotnické pomůcky v zahraničí. Získáváme to z celého světa a také posíláme do jiných částí světa věci, které nepotřebujeme,\" uvedl.

Mašín 81182 31.03. 18:08
Americký prezident Donald Trump v pondělí večer na tiskové konferenci v Bílém domě oznámil, že Spojené státy pošlou Itálii zdravotnické pomůcky v hodnotě 100 milionů dolarů (2,4 miliardy Kč). Zároveň uvedl, že chce poslat do Itálie, Francie a Španělska ventilátory, pokud to bude možné. Informovala o tom agentura Reuters.

Anonym 46202 31.03. 18:08
Už aby to bylo a byl by klid.Orban to dělá výborně.Jeste bych zrušila novinářskou zumpu a Mršina.

Mašín 81182 31.03. 18:05
Podle připravovaného návrhu by premiér mohl vládnout dekrety bez parlamentní kontroly. Jakmile na skandální návrh upozornila média, tak Andrej Babiš popřel, že by o návrhu věděl, a resort obrany zkritizoval. Jenže dokument, který mají novináři k dispozici, dokazuje, že předseda vlády lhal ? dokument, v němž Metnara pověřil, aby návrh předložil, totiž sám podepsal.

Mašín 81182 31.03. 18:05
Důkaz, jak Babiš lže: Sám uložil Metnarovi, aby připravil možnost předání pravomocí Parlamentu vládě

Ludva 46162  39 let 31.03. 18:01
Omluvit se má každý ředitel toho ústavu. Nepamatuju se,že by za premiérování ODS,premiér se zajímal zda na hl.nádraží je toaletní papír. Ředitel Zeměkoule Kalousek v imaginárním Světě by to samozřejmě stíhal i by zešel z Olympu. Hlupaňo Mršínová

Ludva 46162  39 let 31.03. 17:56
To není klid,to je pocit nadřazenosti. Neznáš mentalitu druhých ňoumo s malýma kozama.

Anonym 46202 31.03. 17:18
Ano Makrela je klidná,protože na svoje soukmenovce prdí,jak sama předvedla.Mrsine nechlastej.

Mašín 81182 31.03. 16:52
Lékař Hnízdil varuje: Babiš je psychicky labilní chaotik, Prymula taky. Podívejte se na Merkelovou, jak je klidná a poslouchá odborníky

Anonym 37249 31.03. 16:51
Mašíne, ANO 34%, tak neplácej. ODS 9%,TOP.4%.

Mašín 81182 31.03. 16:49
Jako jeden z mravenečků v systému sociální péče Vás vyzývám: Omluvte se! Přijměte svoji odpovědnost! A hlavně ? pusťte odborníky, aby mohli bez Vašich zásahů dělat svoji práci. Fakt mě v tuto chvíli nezajímají Vaše fotky v roušce a v Kramářce?. Zajímá mě, co uděláte pro tu nejzranitelnější skupinu našich spoluobčanů. Pro naše babičky a dědečky.rnrnIvana Kudryrnterénní pečovatelka v roušce od kamarádů a kamarádek

Mašín 81182 31.03. 16:48
Andreji Babiši, já to vydržím. Vydržela jsem v životě už mnoho, ale ti staří lidé to vydržet nemusí.

Mašín 81182 31.03. 16:48
Tento stát mi nedal nic. Všechno jsem si pořídila za své, něco mi dali mí klienti a něco zařídili moji přátelé. V rámci možností jsem chráněná a v rámci možností chráním své klienty. A víte co? Já po tomto státu nežádám nic. Prosím, abyste saturoval zdravotníky ? lékaře, sestry, domovy seniorů. Žádám, abych si normálně mohla koupit rukavice (které k práci nutně potřebuju, ale které momentálně nikde nejsou), ale hlavně žádám, abyste konečně přestali nám všem lhát! A už vůbec nelžete těm starým lidem. Lidem, kteří celý život pracovali, dřeli do úmoru, a teď na konci svých sil chtějí jen důstojný život. Nelžete jim a zajistěte jim podmínky, aby mohli v klidu a v pohodě prožít poslední měsíce a roky svého života.

Mašín 81182 31.03. 16:47
V posledních dnech nám do života vstoupil COVID-19. Nejprve jsme byly uklidňovány, poté jsme se trochu lekly a začaly se chránit. Chránit sebe a naše klienty. Já osobně jsem roušku, která je pro moji ochranu naprosto k ničemu, nasadila už několik dní před Vaším příkazem roušky všichni?. A začala jsem doufat. My se, Andreji Babiši, nebojíme. Denně se potkáváme s tolika viry a bakteriemi, že nemáme strach, ale tady jsme ho dostaly. Nebojím se o sebe, bojím se o své klienty. A ti se bojí také. Proč? Jak jste uklidnil staré, nemocné a bezbranné spoluobčany? Nijak! Dělám to já a se mnou mnoho dalších, kteří si i v těchto chvílích najdou čas ty vyděšené seniory pohladit a říct jim: Bude to dobré.? Zatímco Vy si děláte PR, v tomto státě jsou vyděšení staří lidé. Jak jste je uklidnil? A jak je máme uklidnit my, když informace, které nám podáváte, jsou zmatené, často nepravdivé a značně stresující?

Mašín 81182 31.03. 16:46
A tak je tomu i teď. Veškeré pomůcky jsme si pořídily samy nebo nám je zaplatili naši klienti, vědomi si našeho nasazení. Nasazení, kdy jsme dřely denně, aby tito lidé mohli zůstat DOMA! Oceňovali to a oceňují dodnes. Jsme s těmi lidmi deset hodin, dvanáct hodin, čtrnáct hodin denně, často sedm dnů v týdnu. Jsme s nimi víc než s vlastními rodinami. Upsaly jsme se této práci a děláme ji s plným nasazením a rády.

Mašín 81182 31.03. 16:45
Již dlouho jsem terénní pečovatelkou, pomáhám seniorům a handicapovaným být doma. Víte, co to znamená? Zůstávat v prostředí, kde prožili třeba celý svůj život. Žít se svými věcmi, stanovit si režim podle svého, pustit si své CD, číst svoji knihu, spát ve svých peřinách a povlečení. My, terénní pečovatelky, jsme byly vždycky na okraji, smířily jsme se s tím a nikdy jsme po nikom nic nechtěly.

Mašín 81182 31.03. 16:45
Andreji Babiši,rnrnuž dlouho se zdráhám ve vztahu k Vám používat slovo vážený?, a teď už mi nejde přes pusu a přes prsty na klávesnici ani slovo pane?, takže jen Andreji Babiši?.

Mašín 81182 31.03. 16:44
Pečovatelka Ivana Kudry, která práci se starými, těžce nemocnými a handicapovanými lidmi zasvětila život, chce předsedovi vlády v této souvislosti něco sdělit. Její vzkaz přinášíme v plném znění:

Mašín 81182 31.03. 16:44
Babičky mi píšou, dojímal před časem Andrej Babiš národ, aby před volbami všechny přesvědčil, jak velice se stará, jak je oblíbený a jak je jeho snaha oceňována. Babičky a dědečkové, jste naši,? vyvolával opět nedávno ve své sebepropagaci, které očividně dává přednost i v době bezprecedentní krize. Musíme ochránit ty nejzranitelnější.? A skutečnost? Vinou trestuhodné nekompetence a diletantismu premiéra i jeho vlády, neschopné zajistit základní ochranné prostředky ani lékařům a sestrám v první linii, natožpak pečovatelům, se v domovech seniorů a centrech sociální péče šíří koronavirus. A dědečkové s babičkami umírají.

 <<nové   starší>> 

1
50 100 150 200 250 300 350 400 450 500 550 600 650 700 750 800 850 900 950 1000 1050 1100 1150 1200 1250 1300 1350 1400 1450 1500 1550 1600 1650 1700 1750 1800 1850 1900 1950 2000 2050 2100 2150 2200 2250 2300 2350 2400 2450 2500 2550 2600 2650 2700 2750 2800 2850 2900 2950 3000 3050 3100 3150 3200 3250 3300 3350 3400 3450 3500 3550 3600 3650 3700 3750 3800 3850 3900 3950 4000 4050 4100 4150 4200 4250 4300 4350 4400 4450 4500 4550 4600 4650 4700 4750 4800 4850 4900 4950 5000 5050 5100 5150 5200 5250 5300 5350 5400 5450 5500 5550 5600 5650 5700 5750 5800 5850 5900 5950 6000 6050 6100 6150 6200 6250 6300 6350 6400 6450 6500 6550 6600 6650 6700 6750 6800 6850 6900 6950 7000 7050 7100 7150 7200 7250 7300 7350 7400 7450 7500 7550 7600 7650 7700 7750 7800 7850 7900 7950 8000 8050 8100 8150 8200 8250 8300 8350 8400 8450 8500 8550 8600 8650 8700 8750 8800 8850 8900 8950 9000 9050 9100 9150 9200 9250 9300 9350 9400 9450 9500 9550 9600 9650 9700 9750 9800 9850 9900 9950 10000 10050 10100 10150 10200 10250 10300 10350 10400 10450 10500 10550 10600 10650 10700 10750 10800 10850 10900 10950 11000 11050 11100 11150 11200 11250 11300 11350 11400 11450 11500 11550 11600 11650 11700 11750 11800 11850 11900 11970

světlometyrubrikysynonyma

Seznamka

Oficiální stránky dalších známých osobností

oficiální stránky Miroslav Šimůnek oficiální stránky Kateřina Šildová oficiální stránky Dominika Richterová oficiální stránky František Brikcius oficiální stránky Zuzana Maxa oficiální stránky Dalibor Janda oficiální stránky Zdeněk Klumpar

Další osobnosti | Miroslav Šimůnek | Kateřina Šildová | Dominika Richterová | František Brikcius | Zuzana Maxa | Dalibor Janda | Zdeněk Klumpar |

Popisy českých osobností pocházejí z oficiálních stránek osobnosti, nebo ze stránek wikipedia, nebo jsou vlastní tvorbou.

Vložit osobnost / Oficiální Stránky © OficialniStranky.cz / opravit údaj
Tyto stránky používají soubory cookie k poskytování služeb, analýze návštěvnosti a personalizaci reklam. Používáním stránek s tímto souhlasíte. Další podrobnosti