Oficiální stránky Andrej Babiš
Oficiální stránky
  přidat osobnost

Andrej Babiš diskuse strana 4650

Jak na vás Andrej Babiš působí? Co pěkného byste řekli? Co se vám líbí?

Komentář  
Jméno     Věk (volitelně)

 

Následují komentáře návštěvníků. Kterýkoli komentář může být vymazán, zvláště urážlivé nebo vulgární, které nejsou povoleny. Nahlásit komentář »

Mašín 81182 25.01. 12:58
Za Topolánkovy vlády to bylo vůbec poprvé, kdy se Babiš cítil ohrožen i ze strany policie. Vyšlo to najevo v roce 2008, když Národní bezpečnostní úřad (NBÚ) dělal prověrku členům vedení Agrofertu.rnrnNárodní bezpečnostní úřad ? jak mu ukládá zákon ? prověřuje z bezpečnostního hlediska nejen státní úřadníky, ale také statutární zástupce firem, které se ucházejí o strategické státní zakázky. Proto prověřoval i Babiše jako majitele a šéfa Agrofertu.

Mašín 81182 25.01. 12:58
V roce 2007, po nástupu druhé vlády premiéra Mirka Topolánka (ODS), ztratil Babiš poprvé po dlouhé době pevnou politickou pozici. Obchody začali dělat lidé jako Marek Dalík, s nimiž Babiš neměl nic společného. O vliv přišel i v bezpečnostních složkách. Na vnitro sice nastoupil jeho známý Ivan Langer, ale ten se později ? pod vlivem dalších ministrů ODS ? od Babiše odklonil?. V té době skončila ve významných pozicích také celá řada lidí, které Babiš znal. Významná byla ztráta? Karla Randáka, který skončil v čele rozvědky, a také rozpuštění téměř kompletního vedení protikorupční policie.

Mašín 81182 25.01. 12:57
Krejčíř si tedy policejní pozornost zasloužil tak jako tak ? i kdyby to Babišovi jakkoli nehrálo do karet. A v tomto případě odvedla policie záslužnou práci, protože v roce 2004 zachránila Čepro od téměř jisté exekuce, s níž na základě vymyšlených informací a podvodu přišel Krejčíř.rnrnPokud tedy jde o gangstery, byla Babišova cesta těsné policejní spolupráce logická. A policistům se nelze divit, že na Krejčířovi a Mrázkovi pracovali. Jenže problém byl, že se začala stírat hranice, co je výhodné pro soukromého podnikatele Babiše a co pro stát. Takový komfort společných zájmů se státem měl za éry vlád ČSSD málokdo.rnrnCo to nakonec Babišovi přineslo, dokládají nejnovější údaje o podnikání jeho firem. Firmy Preol a Primagra se z 87 procent podílejí na dodávkách bionafty do státního podniku Čepro. Je to dvojnásobný podíl ve srovnání s rokem 2013,? napsal v červnu 2016 týdeník Dotyk s tím, že žádné jiné firmy nepředstavují v tomto oboru pro Babiše konkurenci.

Mašín 81182 25.01. 12:56
Babišovi vstoupil do cesty nejen Pitr s Mrázkem, ale také další významná postava organizovaného zločinu Radovan Krejčíř. Tento muž, jenž byl letos v Jihoafrické republice odsouzen na 35 let vězení, usiloval v letech 2002 až 2005 ? než utekl na Seychely a pak do JAR ? o vliv ve státním podniku Čepro. Což Babiš nechtěl připustit.rnrnČepro je strategický podnik státu, který v obřích jímkách skladuje ropné produkty. Jeho role je významná i pro celý systém míchání biopaliv. Pokud by ho ovládal zločinec Krejčíř, měl by Babiš v oboru dalšího přímého konkurenta z podsvětí. A zřejmě i méně zakázek.rnrnProtikorupční policie se na Krejčíře zaměřila v roce 2002. Nejdříve ho stíhala za půlmiliardový daňový únik, později za celou řadu dalších podvodů a nakonec za přípravu vraždy celníka a také za únos podnikatele a policejního informátora Jakuba Konečného.

Mašín 81182 25.01. 12:55
Babiš vedl v té době spor s Poláky o chemičky, které mu původně slíbili při privatizaci Unipetrolu. Koncern PKN mu ale řadu z nich později nechtěl prodat, protože zjistil, že by to pro něj bylo nevýhodné.rnrnA co bylo pravdy na tom, že by tendr na Unipetrol provázela politická tlačenka? a snad i korupce? rnrnPříběh o korupci v privatizaci Unipetrolu si vymyslel blízký spolupracovník podnikatele Mrázka pan Spyra,? řekl Babiš. rnrnJacek Spyra byl polský lobbista usazený v Česku. Spolupracoval s Mrázkem a Pitrem. A dva roky poté, co se angažoval v korupční aféře? kolem Unipetrolu, ho čekal krátký proces. Policie ho v roce 2007 zatkla přímo v kancelářích Agrofertu. Spyra tam totiž přišel jednat o možné spolupráci s Babišem.rnrnJenže místnost už monitorovala policie, protože jí dal Babiš avízo. Spyra Babišovi nabízel, že mu za 10 milionů korun pomůže v Polsku, aby krakovská prokuratura nevyšetřovala korupci spojenou s Unipetrolem. Babiš mu na oko? kývl, ale policii řekl, že ho Spyra vydíral.rnrnMarek Foglar shodou okolností o několik let později vedl na ÚOOZ také vyšetřovací tým, který rozpracoval případ lobbistů a politiků ODS a šéfky kabinetu premiéra Petra Nečase Jany Nagyové. Kauza vedla v roce 2013 k pádu Nečasovy vlády.rnrnJakoukoli spojitost s aférou Nagyová Babiš odmítl a prohlásil, že se s Foglarem již nestýká.rnrnMarek Foglar mezitím povýšil. V rámci reorganizace se stal v nové struktuře národní centrály? ředitelem sekce organizovaného zločinu.

Mašín 81182 25.01. 12:54
Kauzou Loricus to ale neskončilo. Foglar se stýkal s lidmi z Agrofertu i nadále a občas přinášel na ÚOOZ zajímavé informace. Podle jeho bývalého nadřízeného náměstka ÚOOZ Hynka Vlase to byl právě Foglar, kdo přišel se žhavým tipem na vydírání Babiše polským lobbistou Spyrou. Řekl jsem tehdy Foglarovi: O. K. naberte ten případ, ale pokud to přejde do roviny ,hospodařiny? , tak to přenechte protikorupční policii. My děláme násilnou kriminalitu,? řekl Vlas. Ten se tehdy domníval, že by ve skutečnosti mohlo jít o obchodní spor mezi polským PKN Orlen a Babišem, a proto nabádal své podřízené k opatrnosti.

Mašín 81182 25.01. 12:53
Babiš později říkal, že se při této kauze seznámil s detektivem ÚOOZ Markem Foglarem. Detektiv mě navštívil se žádostí, abych mu podal vysvětlení ke kauze Loricus, kdy mělo dojít k podvodu s vyváděním peněz z Čepra,? uvedl Babiš loni, když jeho kontakty s Foglarem popisoval v srpnovém vydání Reportéra novinář Janek Kroupa. Tomu také Foglarův kolega Tibor Levai popsal, že velkopodnikatel v této kauze policii pomáhal shánět svědky.

Mašín 81182 25.01. 12:52
Tuhle debatu se Švarcem vyslechla policie, protože v té době odposlouchávala Babišův telefon. Šlo o standardní operaci v případu Františka Mrázka, jehož v lednu 2006 zastřelil nájemný vrah. A protimafiánský útvar ÚOOZ, který vraždu vyšetřoval, tehdy napíchl celou řadu Mrázkových nepřátel a konkurentů. Proto se na seznam dostal i Babiš.rnrnKdyž si tehdy policie debatu Babiše se Švarcem vyslechla, bylo jí jasné, že půjde minimálně o nestandardní obchod. Loricus měl totiž odebrat od Slovnaftu a pak předprodat Čepru obrovské množství pohonných hmot: 540 tisíc tun benzinu a 540 tisíc tun nafty.rnrnV dubnu 2006 tedy tým Pokr, který vyšetřoval vraždu Mrázka, odloupl z celého spisu jeden Babišův odposlech a založil úplně nový spis s názvem Loreta. 16. května 2006 pak díky tomu udělali v sídle Loricusu a u Pitra domovní prohlídky. A Pitrovi začaly další problémy s policií.

Mašín 81182 25.01. 12:51
Babiš bojoval proti Pitrovi, jak se dalo. A někdy mu pomohla i náhoda. Jako v roce 2006.rnrnAndrej Babiš byl na obchodním jednání v bratislavském Slovnaftu. A dozvěděl se tam, že se Slovnaftem má smlouvu na odběr ropných produktů malá česká firma Loricus. Ze smluv vyplynulo, že odebrané zboží by měla v Česku prodávat státnímu podniku Čepro. Jenže Babiš míval dobrý přehled, a jakmile se dozvěděl o firmě základní informace, tušil, která uhodila. Ihned tedy vytočil číslo na generálního ředitele Čepra Pavla Švarce.rnrnPavol, máte odebrat jeden milion tun od Loricusu? ? zeptal se Babiš.rnrnNevím. Co se děje? ? reagoval překvapený Švarc.rnrnJsem tady v Slovnaftě a vidím tu zmluvu na firmu Loricus. Můžeš zjistit, jestli tam takovou zmluvu máte? ? říkal Babiš.rnrnNevím. Opravdu se musím podívat. A o co vlastně jde? ? tázal se stále nechápavě Švarc.rnrnTa firma sídlí v Durychově ulici 101,? zvýšil hlas Babiš.rnrnNo a co má být? Co to je? ? nechápal Švarc.rnrnTy nevíš? Ty ko.ot, tam sídlí Pitr,? prohlásil Babiš.rnrnDurychova 101 byl Zámeček, tedy sídlo Pitrových a Mrázkových firem, to věděl Andrej Babiš velice dobře.

Mašín 81182 25.01. 12:49
Ve spisech protikorupční policie je zpráva z 2. června 2004, v níž se o Babišovi v této souvislosti mluví.rnrnV roce 2003 podala na manažery Setuzy trestní oznámení ústecká firma Alfoba, v níž pracovali lidé napojení na Agrofert. Alfoba podle policejního dokumentu tvrdila, že Setuza zneužívá dotace od Státního zemědělského intervenčního fondu (SZIF) na výrobu bionafty. Po provedeném prošetření byl případ 10. července 2003 odložen. Ale pak měla proběhnout schůzka ředitele ­ÚOKFK s Andrejem Babišem, který mu předal písemné materiály týkající se zneužití dotací od SZIF na výrobu bionafty,? stojí v úředním záznamu policie. Dle sdělení zpracovatele spisu ale předané informace (od Babiše) neobsahovaly žádné nové skutečnosti a z tohoto důvodu s nimi nebylo dále pracováno,? napsali detektivové v roce 2004.

Mašín 81182 25.01. 12:48
Stejně tak se později potvrdily Mrázkovy zprávy o tom, že Agrofert měl dohody s polským PKN Orlen, který soutěž o Unipetrol v dubnu 2004 vyhrál.rnrnVztahy s Grossem, jak je popisoval Mrázek, Babiš vždy relativizoval, stejně jako Gross. Naše vztahy nebyly nikdy tak blízké, jak se tradovalo,? uvedl dnes již zesnulý Stanislav Gross v roce 2013.rnrnBabiš také minimálně jednou nabídl policii součinnost, aby pomohl při vyšetřování nenáviděných soupeřů z okraje podsvětí.

Mašín 81182 25.01. 12:48
Agropol byl druhým nejvýznamnějším uskupením v agropotravinářství. Vlastnil například největšího zpracovatele kuřat, Jihočeskou drůbež Vodňany. A spojením Agrofertu a Agropolu vznikl agrárně-chemický kolos s tržbami přes 160 miliard korun, což ho řadilo k největším firmám v Česku a v jeho oboru k největším uskupením ve střední a východní Evropě.

Mašín 81182 25.01. 12:47
Pokud Mrázek mluvil o snaze Babiše získat Setuzu, byla to pravda. Babiš to později několikrát otevřeně přiznal.rnrnPokud šlo o spory Agrofertu a Agropolu, dopadlo to tak, že majitel konkurenčního Agropolu Jiří Malúš měl skutečně problémy s policií. V listopadu 2004 byl obviněn z údajné zpronevěry. V roce 2008 ho ale soud zprostil viny. A v roce 2009 se Malúš dohodl s Babišem, že mu Agropol prodá.

Mašín 81182 25.01. 12:46
Babiš se v té době stýkal s ministrem vnitra Stanislavem Grossem. Udržoval také kontakty minimálně se dvěma plukovníky z vedení protikorupční policie. A podle důvěryhodných zdrojů z policie se setkával i s některými operativními důstojníky tohoto útvaru. V prostředí zločinu a politiky se už tehdy začalo mluvit i o tom, že si k Babišovi našel cestu také náměstek rozvědky a její pozdější ředitel Karel Randák. Což lze s odstupem času hodnotit jako důležitý moment. Randák měl na rozvědce velké možnosti. Ve zpravodajské komunitě byl od konce devadesátých let považován za nejvlivnější postavu v novodobé historii bezpečnostních složek státu.

Mašín 81182 25.01. 12:46
Šestnáctého června 2004 Mrázek uvedl, že ví, že Babiš dává policii instrukce prostřednictvím Grosse. Babiš se dotázal Grosse, jak to vypadá se Setuzou. Gross si vyžádal informace od policie. A náměstek protikorupční policie si pak zavolal na kobereček operativu a ptal se detektivů, co je nového ve věci Mrázka? Nakonec jim dal pokyn, aby na Mrázka a Pitra už konečně něco našli a dotáhli to do konce,? uvedl Mrázek.

Mašín 81182 25.01. 12:45
V únoru 2004 Mrázek uvedl, že Babiš má při druhém pokusu privatizace Unipetrolu dohody s polským koncernem PKN Orlen a ten tendr vyhraje Babiš má údajně ve vedení PKN Orlen dva jemu nakloněné manažery. Babiš je také naštvaný na Ivo Rittiga , který prý jedná jeho jménem, ale za jeho zády. Babiš tvrdí, že má souhlas a plnou podporu Grosse, že za něj kope, aby se Unipetrol prodal, protože vláda kalkuluje s penězi do státního rozpočtu,? vypověděl Mrázek.

Mašín 81182 25.01. 12:44
Co dalšího ještě o Babišovi Mrázek říkal? rnrnV září 2003 Mrázek řekl, že Babiš jde tvrdě proti Setuze a že ji chce koupit, aby se zbavil konkurence. Dal pokyn skupovat všechny pohledávky Setuzy s cílem poslat ji do konkurzu,? tvrdil Mrázek. A tvrdil, že Gross si už neví rady s tím, jak ho Babiš neustále úkoluje.rnrnTřetího září 2003 Mrázek řekl, že Babiš má zájem své konkurenty zlikvidovat, aby byl dominantní na potravinářském trhu. Podle Mrázka šlo Babišovi hlavně o Agropol a Setuzu. Proto existuje spor Agrofert?Agropol?Setuza. Babiš má zájem kriminalizovat lidi kolem naší skupiny a také kolem Agropolu,? uvedl Mrázek.

Mašín 81182 25.01. 12:43
Zde jsou některé pasáže z policejních spisů vedených na Mrázka:rnrnPrvního července 2003 Mrázek uvedl, že Babiš má neustálý zájem o Unipetrol a taky o státní podnik Čepro. V těchto aktivitách využívá Jozefa Kubů, což je bývalý příslušník StB. Je to jeho pravá ruka. Chodí po policii a pastuje schody Setuze,? uvedl Mrázek.rnrnDesátého července 2003 přišel Mrázek s tím, že existuje nějaký policista z Ústí nad Labem, který má materiály na Babiše. Prý má nějaké dokumenty týkající se úvěru ve výši 500 milionů korun u IPB. Ale prý má strach,? dodal Mrázek.rnrnMrázek uměl mimo jiné získat informace o dění uvnitř ČSSD; udržoval totiž přátelské vztahy s exporadcem Miloše Zemana Miroslavem Šloufem. Zeman se cítí podveden privatizací Unipetrolu. Údajně Babišovi naletěl,? prohlašoval tehdy Mrázek.rnrnBabiš ohledně tohoto tématu v roce 2011 připustil, že první privatizace Unipetrolu byla jeho chyba. Zklamal jsem premiéra Zemana a to mě mrzí dodnes,? uvedl Babiš.

Mašín 81182 25.01. 12:39
ČSSD v roce 1997 obdržela v přepočtu pět milionů korun od tajemné firmy z Panamy s názvem Beltomate. O daru se až do roku 2014 vůbec nevědělo ? Reportér zjistil, že za firmou Beltomate stáli někdejší obchodní partneři Andreje Babiše.rnrnZjevné je, že po tomto daru vycházeli politici ČSSD Babišovi vstříc. Ministři financí či průmyslu a obchodu schvalovali do dozorčích rad polostátních chemiček manažery, kteří dříve či později pracovali pro Agrofert. Byl to detail, ale velmi důležitý. Tito Babišem prosazovaní manažeři disponovali pravomocemi, s kým a jak se bude obchodovat.rnrnBabišova blízkost k politikům ČSSD a rozpínavost v byznysu ho však přivedly k dosud největším střetům s konkurencí. A právě v té době ? na přelomu tisíciletí ? vyvstala pro Babiše největší potřeba, mít kvalitní informace, ochranu, a tedy i spolupráci s policií.

Anonym 46147 25.01. 12:36
Dnes má svátek pan prezident a přeju mu zdravi a ať mu to stále tak skvěle myslí.Masin zase plácá howadiny,ztráta času.

Mašín 81182 25.01. 12:36
VLADIMÍR ZOUL - člen ANO, Babišem dosazen do Státní tiskárny cenin, v záznamech VKR veden pod číslem 147110

Mašín 81182 25.01. 12:35
IVAN SOUČEK - člen ANO, dosazen Babišem do firem MERO a ČEPRO, krycí jméno Suk, č. svazku 45086

Mašín 81182 25.01. 12:34
ADRIANA KRNÁČOVÁ - členka ANO - matka Marie spolupracovník StB, otec Jan Gutleber - agent StB, svazek T1577

Mašín 81182 25.01. 12:34
RICHARD BRABEC - agent StB, krycí jméno Soukup, č. svazku 651836, otec ministra Richarda Brabce, člena ANO

Mašín 81182 25.01. 12:33
DRAGUTIN PELIKÁN - agent StB, krycí jméno Drastík, č. svazku 13228, otec ministra Roberta Pelikána, člena ANO

Mašín 81182 25.01. 12:33
FRANTIŠEK TELIČKA - spolupracovník StB, krycí jméno Terno, č. svazku 19733 a 125106, otec europoslance Teličky za ANO

Mašín 81182 25.01. 12:32
RADMILA KLESLOVÁ - příslušník StB, služební č. 2400361, členka ANO, pracuje pro firmy Babiše

Mašín 81182 25.01. 12:32
JOSEF KUBŮ - krycí jméno Luňáček, pracovník I. správy SNB, agent StB ve Vídni, zakládající člen Agrofertu

Mašín 81182 25.01. 12:31
JAN KADANÍK, otec Jiří Kadaník - spolupracovník StB, krycí jména Emil, Jirka a Zástupce, Jan je členem představenstva Agrofertu

Mašín 81182 25.01. 12:30
ROMAN KARLUBÍK - krycí jméno Janovic, č. svazku 38838, člen představenstva Agrofertu a v dalších Babišových firmách

Mašín 81182 25.01. 12:30
FRANTIŠEK JANŮ - krycí jméno Fišer, č. svazku 35389, představenstvo Agrofertu, zakládající člen

Mašín 81182 25.01. 12:29
HERMÍNA BÍLKOVÁ - krycí jméno Mona, č. svazku 688318, matka Alexeje Bílka

Mašín 81182 25.01. 12:29
VILIBALD BÍLEK - registrován StB, č. svazku 5687 a 31876, krycí jméno Richter a Villi, otec Alexeje Bílka

Mašín 81182 25.01. 12:28
ALEXEJ BÍLEK - vysoká škola ÚV KSČ, vazby na StB, člen představenstva Agrofertu a v dalších statutárních orgánech firem Andreje Babiše

Mašín 81182 25.01. 12:28
LIBOR ŠIROKÝ - příslušník StB, hodnost kapitán, č. 217340, dozorčí rada Agrofertu, nějaký čas předseda

Mašín 81182 25.01. 12:27
ALEXANDER BABIŠ - spolupracovník StB, krycí jméno Miki, bratr Andreje Babiše

Mašín 81182 25.01. 12:27
Znáte spolupracovníky Andreje Babiše a víte co jsou zač?

Mašín 81182 25.01. 12:26
V té době měli nejvíce peněz právě STBáci. Ti si tučná konta ve Švýcarsku zřizovali ještě před 89. Hlavně agenti STB působící v zahraničí. Už ti prozradil agent STB Babiš, jak ke svému majetku přišel? Nebylo to náhodou tím, že privatizoval státní majetek ve velkém? A nebylo to právě v době vlády komoušskýho papaláše Zemana?

Anonym 46147 25.01. 12:15
Masine,agenti a gestapáci už dávno žili v pohodě v Jižní Americe,hlupačku.A v roce 2011,kdy ANO bylo založeno,už i bývalí estébáci neměli žádné pravomoce.Zato v devedesatem druhém komousi s majetkem vstupovali do odees,protože peníze pěkně zúročilo v privatizaci.A kdo v té době měl nejvíce peněz? Zelináři,řezníci a papalasi.Tak se nenech vysmát,troubo.

Mašín 81182 25.01. 12:06
Pro 46147, za to ANO je dnes stranou agentů STB. Je to jako kdyby v Německu vládla strana prolezlá agenty GESTAPA.

Mašín 81182 25.01. 12:04
Míchale, zbrojní průmysl roste rekordně bez Babiše a to díky válečným konfliktům ve světě. A pokud jde o jiné obory, tak třeba zemědělství by velice prospělo zakázání pěstování řepky, snížení dotací na 20 hektarů obdělávané půdy a hned by bylo po problému se suchem. Ty ovšem tleskáš STBákovi za to, že z české krajiny vyrábí poušť a pak se jezdí radit do pouštního státu, co se suchem.

Anonym 46147 25.01. 11:31
Do ODS především napochodovali v devadesatych letech komousi s konexemi a nahrabanym majetkem a pokračovali dále.Kdyz se Masin zastává odesky, v podstatě podporuje tvrdé jádro komousu.On to má v kebuli popletene.Vzdyt víme jak rychle se převlékaly kabáty.

Anonym 37249 25.01. 10:36
Mašín snad spadl z Marzu. Ty zlodějny pamatujeme všichni. Kdo měl prachy za hubičku skoupil byty a se ziskem prodal. A chudáci si brali úvěry. Hrůza

MÍCHAL 18516 24.01. 23:39
Než dojdete pane Babiši k tomu odpočinku doufám že společně s námi se dobře pobavíte na úkor těch kteří si o to prosí a hlavně udáte směr vzhledem k setrvačnosti tak na 10 let.S Pirátama nebo bez.

MÍCHAL 18516 24.01. 21:57
Minulost je minulost.Nejsem profík v oboru ale každopádně je lepší když Babiš vyjednává budoucnost našeho zbrojního (a nejen zbrojního) průmyslu v Izraeli než s Pandurama v Rakousích nebo Gripošvédama - doufám že to bude aspoň letka a kvalitní.

MÍCHAL 18516 24.01. 21:37
Mluvím přece o době 90-tých let kdy se bytový fond státu,obcí a podniků v zájmu zkvalitnění služeb pro nájemníky privatizoval protože teprve potom se rozestoupí nebe a noví vlastníci s vazbami na minulou nomenklaturu vysvětlí svým otrokům v jejich jak říkal Havel komunistických králikárnách že nastávají nové časy.Jaké už dnes víme.Ano.800 tis pod exekucí-všichni nezodpovědní prostopášníci.To jako fakt?

Mašín 81182 24.01. 21:19
Takže podle tebe je spravedlivé, když nájemníci okrádají majitele bytu tím, že mu platí desetinové nájemné?

MÍCHAL 18516 24.01. 21:08
Jsi úplně mimo Mašíne vysvětli to ekonomicky slabým lidem kterým někdo s tvých spolubojovníků zprivatizoval bytový fond tak si prostě půjčili že.Snad nepřekvapí že ne zřídka od těch kteří ten bytový fond zprivatizovali.Geniální zlodějina ale budoucnost pro naši zemi? Snad ne proboha.

Anonym 86830 24.01. 20:53
A kde se v nich bere ta drzost myslet si nebo doufat, že zde někoho těmi svými cancy přesvědčí.

Mašín 81182 24.01. 20:50
Číňani právě infikovali EU. Virus je ve Francii.

 <<nové   starší>> 

1
50 100 150 200 250 300 350 400 450 500 550 600 650 700 750 800 850 900 950 1000 1050 1100 1150 1200 1250 1300 1350 1400 1450 1500 1550 1600 1650 1700 1750 1800 1850 1900 1950 2000 2050 2100 2150 2200 2250 2300 2350 2400 2450 2500 2550 2600 2650 2700 2750 2800 2850 2900 2950 3000 3050 3100 3150 3200 3250 3300 3350 3400 3450 3500 3550 3600 3650 3700 3750 3800 3850 3900 3950 4000 4050 4100 4150 4200 4250 4300 4350 4400 4450 4500 4550 4600 4650 4700 4750 4800 4850 4900 4950 5000 5050 5100 5150 5200 5250 5300 5350 5400 5450 5500 5550 5600 5650 5700 5750 5800 5850 5900 5950 6000 6050 6100 6150 6200 6250 6300 6350 6400 6450 6500 6550 6600 6650 6700 6750 6800 6850 6900 6950 7000 7050 7100 7150 7200 7250 7300 7350 7400 7450 7500 7550 7600 7650 7700 7750 7800 7850 7900 7950 8000 8050 8100 8150 8200 8250 8300 8350 8400 8450 8500 8550 8600 8650 8700 8750 8800 8850 8900 8950 9000 9050 9100 9150 9200 9250 9300 9350 9400 9450 9500 9550 9600 9650 9700 9750 9800 9850 9900 9950 10000 10050 10100 10150 10200 10250 10300 10350 10400 10450 10500 10550 10600 10650 10700 10750 10800 10850 10900 10950 11000 11050 11100 11150 11200 11250 11300 11350 11400 11450 11500 11550 11600 11650 11720

světlometyrubrikysynonyma

Seznamka

Oficiální stránky dalších známých osobností

oficiální stránky Miroslav Šimůnek oficiální stránky Kateřina Šildová oficiální stránky Dominika Richterová oficiální stránky František Brikcius oficiální stránky Zuzana Maxa oficiální stránky Dalibor Janda oficiální stránky Zdeněk Klumpar

Další osobnosti | Miroslav Šimůnek | Kateřina Šildová | Dominika Richterová | František Brikcius | Zuzana Maxa | Dalibor Janda | Zdeněk Klumpar |

Popisy českých osobností pocházejí z oficiálních stránek osobnosti, nebo ze stránek wikipedia, nebo jsou vlastní tvorbou.

Vložit osobnost / Oficiální Stránky © OficialniStranky.cz / opravit údaj
Tyto stránky používají soubory cookie k poskytování služeb, analýze návštěvnosti a personalizaci reklam. Používáním stránek s tímto souhlasíte. Další podrobnosti