Oficiální stránky Václav Klaus
Oficiální stránky
  přidat osobnost

Václav Klaus diskuse strana 1450

Jak na vás Václav Klaus působí? Co pěkného byste řekli? Co se vám líbí?

Komentář  
Jméno     Věk (volitelně)

 

Následují komentáře návštěvníků. Kterýkoli komentář může být vymazán, zvláště urážlivé nebo vulgární, které nejsou povoleny. Nahlásit komentář »

Pavel 91696 18.10.2012 11:50
Pro 10.44 kdyby ten alkohol vyrobil nebo dovezl stát,tak už tu dávno ta vláda není,jenže tady se plně obnažuje co" my Češi" jsme za lidi,pár jedinců vyrobí jedovatý alkohol a hodí se to na vládu. Stovky obchodů se zásobovaly pančovaným alkoholem,tisíce lidí o tom vědělo a nikdo nic neoznámil I já jsem to věděl.Máme to podvádění hluboko v krvi a vůbec nic si z toho neděláme.Kdopak nás to naučil? Však co,hodíme to na vládu.

Jasnovidec 88243 18.10.2012 11:21
Az budou u vlády komunisté, tak bude taková prosperita jako v Čině, on se komunismus poučil
a a vzal si dobré s kapitalismu a dobré ze socialismu
a vznikl slušný život pro 85% lidí. 15% lidí bude přád nespokojeno. a vznikne český ZÁZRAK.

Anonym 21225 18.10.2012 10:23
Dnes máme tisíce vykoškoláků co umí jazyky.Jezdí z paletákem obchodáku.Do montovny je nevezmou mají vysoký vzdělání.

ModráKrev 91696 17.10.2012 20:38
Komunisté ti par.anti umožnili lidem vzdělání,jenže takové,které je jim dnes k ničemu a proto musí brát práci i v těch montovnách. 18.11.1989 měli všichni komanči skončit ve Vltavě s velkým kamenem na krku.

Anonym 21710 17.10.2012 20:23
Poradce prezidenta:
"Pane prezidente, jsou to déebilové. Jasně jsem jim říkal, ať
vám
v


Chrastavě udělají radost kuličkovým pérem, ne kuličkovým
kvérem! " .

Anonym 21710 17.10.2012 20:21
Závěr kontroly GIBS v šetření útoku na prezidenta :


Ochranka hlídala Klause velice dobře, za celou dobu co byl v Chrastavě,
nic
neukradl.

Anonym 90186 17.10.2012 18:37
Devadesátiletý Čuba-mládí vpřed!

Anonym 90186 17.10.2012 18:28
Jak zahnat bezdomovce, když žebrá před marketem o pětikorunu. Nabídněte mu, že pro něj máte práci.

Anonym 90186 17.10.2012 18:25
Volební úspěch středočeské hejtmanky Zuzany Moravčíkové (ČSSD) není zasloužený, zní z řad sociální demokracie. Pomohla jí prý reklama v médiích hrazená z krajských peněz. Myslí si to i volební lídr středočeské ČSSD Josef Řihák, jenž by měl Moravčíkovou v čele kraje nahradit. Hejtmanka, kterou přednostní hlasy vynesly ze sedmého na druhé místo, kritiku odmítá. ČTK ve středu řekla, že je výsledek voleb pro ni satisfakcí a bude se znovu ucházet o místo v krajské radě.

Anonym 88243 17.10.2012 18:18
Jak žijí bezdomovci to je jejich svobodná volba, na krabicové víno mají a cigarety také. On proleje deně hrdlem a prokouří min. 50-80kč. který důchodce to má.
Nic jim nechybý a až přijde jejich čas, tak na náklady města ho spopelní.

ŽíjuDýchám 91696 17.10.2012 17:27
To že nemáte vzdělání,neumíte jazyky a proto nedostanete dobrou práci,za to můžou ti vaši zlatí komunisti a vy je za to znovu volíte,dobře vám tak.

ŽíjuDýchám 91696 17.10.2012 17:25
Typický levičacký pohled na svět-Jak to vše po více než 20 letech dopadlo milí občané vidíte sami. Občany myslím ty občany, ty obyčejné pracující lidi, kteří se snaží uživit sebe a své rodiny poctivou prací. Stačí se podívat z okna bytu nebo vzít ditě za ruku a jít do parku nebo nakoupit a vidíte všude kolem co zbylo z našich ideálů lepších zítřků, lepšího života, lepšího pocitu z usměvavých, na pozdrav Vám kynoucích spoluobčanů. Řekl bych, že nezbylo vůbec nic, všude potkáváte jen bídu, chudobu, ustarané lidi, nepořádek na ulicích a pod okny vašich bytů. Vaše dítě se Vás ptá co za lidi sedí tamhle na lavičce u pískoviště v "parku", proč jsou tak špinaví a co to pijou z těch krabic? Co jim na to odpovíte? Řeknete jim pravdu? Řeknete jim, že tak dopadly naše ideály a cesta za lepším životem a že i Vy a vaší sousedé jsou jen krok od té propasti zvané beznaděj? Nevím. Nevím co na to dítěti odpovědět, nevím jak mám odpovědět sám sobě co se to s naší společností stalo, že nechala občana takhle dopadnout, že nechává občana balancovat na hraně té propasti, že nechává občana ve strachu ze zítřků, nechává ho žít v nejistotě a valí na něj další a další ekonomické zátěže.

ModráKrev 90186 17.10.2012 17:07
Volby 2014 i přes počítač? Vláda je pro, opozice proti. Levičáci dostali bobky, protože přes net by volilo více pravicových voličů.

ModráKrev 90186 17.10.2012 16:43
Díky levicovým trotlům v parlamentu, tato cesta vyjde stát mnohonásobně dráž, než církevní restituce navrhované Nečasem. Protože v restitucích je psáno, že stát přestane přispívat na církve. A protože, teď to církve poženou přes soudy, tak se budou vracet pouze majetky, ale povinost státu přispívat na církve neodpadne. Je třeba ještě k tomu připočítat soudní výlohy, které půjdou na vrub státu, protože veškeré soudy stát prohraje.

František 91696 17.10.2012 16:42
Koho ještě vytáhnete bolševíci z hrobů. Mezi tím panoptikem chybý snad už jen bláznivá Švorcka.Ještě se to tady nezmátořilo po komunistické čtyřicetileté devastaci a už tam lezou zpátky.Kam noha bolševika vstoupila , tisíc let tráva neroste.Těším se na obličeje těch tupých hlav, co je volili, po brzkém vystřízlivění. Když tady čtu některé příspěvky v duchu "konečně jsou tady, měl jsem nízký plat.", velice se bavím.Oni ani ale vládnout nechtějí, protože sami dobře vědí, že jejich sliby nejde uskutečnit , protože to jsou naprosté nesmysly. Proto navrhují různé duhové koalice. Bude to zábavné. I když Evropa a svět si už asi o nás musí myslet své. Jsme na úrovni Sev. Koreje a Kuby.

ModráKrev 90186 17.10.2012 16:37
Ústavní soud dnes už poněkolikáté připomněl, že církve přes dvacet let čekají na slíbený zákon o majetkovém vypořádání a označil nečinost parlamentu za protiústavní.
Další úspěch u soudu by tak mohl církve posílit v odhodlání, aby nečekaly na schválení restitučního zákona a pustily se k vymáhání majetku například určovacími žalobami. Postoj ústavních soudců jim dává téměř jistotu, že ve finále vždy uspějí. Dosud se církve pouštěly do jednotlivých sporů pouze v případě, kdy odhalily úřední šlendrián komunistických úřadů, například chybějící zápis do pozemkových knih.

ModráKrev 90186 17.10.2012 16:29
Smetana pracoval ve skrytu, dokud ho neprásk kolega. Pokud by čmáral na svůj barák, tak by k soudu nešel. Pokud by odpracoval prospěšné práce, nikdy by sedět nešel. Langrová ho upozornila, že může požádat o jiného soudce, kvůli podjatosti. Smetana odmítl. Nevyužil ani odvolání. Hraje si na mučedníka a přitom je to obyčejný vandal. Doufám, že za nenastoupení k výkonu trestu nedostane podmínku, ale opravdový trest.

Pavel 91696 17.10.2012 16:02
Sice pěkná slova,ale vše k ničemu. Kdyby kdokoli udělal něco hezkého,potřebného,prostě kladného,vždy se najde někdo kdo to zhatí,zničí,ukradne. Zbydou vždy jen ideály.A pro všechny jsou hranice otevřené oproti jiné době.

Nečasi 21225 17.10.2012 15:43
Země zaslíbená zcela bez sociálních jistot, veřejného školství a zdravotnictví, podpor v nezaměstnanosti, ekologických norem, antidiskriminačních zákonů a dalších socialistických experimentů na světě existuje. Jmenuje se Somálsko.

Anonym 21225 17.10.2012 15:33
Je třeba něco dělat

Rád bych přispěl i svým názorem na výsledky voleb. Není to zase tak dávno co jsme MY Češi stáli na náměstích a volali po svobodě ducha i těla a vzpomeňte co jsme cítili, když jsme tu svobodu získali. Bylo to úžasné, celý svět nám ležel na dosah ruky, měli jsme chuť, měli jsme kuráž, chtěli jsme vše změnit, chtěli jsme otevřít všechny dveře do celého světa a ukázat, že český národ žije, že se s ním může a musí zase počítat, že jsme připraveni znovu vydobýt své předválečné postavení v Evropě. Chtěli jsme zpět svou ztracenou hrdost, svou nezávislost a svobodu projevu a vůle, chtěli jsme být v Evropě vnímání jako NĚKDO důležitý, vzácný, odvážný a chytrý, píše Jaroslav Kupčák.

Jak to vše po více než 20 letech dopadlo milí občané vidíte sami. Občany myslím ty občany, ty obyčejné pracující lidi, kteří se snaží uživit sebe a své rodiny poctivou prací. Stačí se podívat z okna bytu nebo vzít ditě za ruku a jít do parku nebo nakoupit a vidíte všude kolem co zbylo z našich ideálů lepších zítřků, lepšího života, lepšího pocitu z usměvavých, na pozdrav Vám kynoucích spoluobčanů. Řekl bych, že nezbylo vůbec nic, všude potkáváte jen bídu, chudobu, ustarané lidi, nepořádek na ulicích a pod okny vašich bytů. Vaše dítě se Vás ptá co za lidi sedí tamhle na lavičce u pískoviště v "parku", proč jsou tak špinaví a co to pijou z těch krabic? Co jim na to odpovíte? Řeknete jim pravdu? Řeknete jim, že tak dopadly naše ideály a cesta za lepším životem a že i Vy a vaší sousedé jsou jen krok od té propasti zvané beznaděj? Nevím. Nevím co na to dítěti odpovědět, nevím jak mám odpovědět sám sobě co se to s naší společností stalo, že nechala občana takhle dopadnout, že nechává občana balancovat na hraně té propasti, že nechává občana ve strachu ze zítřků, nechává ho žít v nejistotě a valí na něj další a další ekonomické zátěže.

Zdravý, svobodný občan přece takhle žít nemůže, musí něco udělat, musí nějak bojovat, musí bojovat za sebe, za svou rodinu a svoje děti. Musí vzít svůj život do svých rukou, musí se sjednotit a vybojovat zpět svojí strachem ušlápnutou hrdost. V jednotě je síla,to je jediná cesta jak zamést se zdejší vládou takzvané rozpočtové zodpovědnosti a se všemi, kteří za ty roky vládnutí dovedli národ a občana tam kde v této chvíli je.

Anonym 21225 17.10.2012 15:27
Smetana to takto nikdy neřekl nahlas. Vždycky mluvil a jednal za sebe, nestylizoval se do role nějakého Mesiáše, třebaže by jej v ní někteří spoluobčané (hlavně ti, kteří trpí nedostatkem vlastního sebevědomí) rádi viděli. My ostatní bychom to však takto měli slyšet, nechceme-li vidět v zrcadlech obyčejné zbabělce.

Za maření úředního rozhodnutí mu hrozí trest až do tří let. Doufejme, že soudní kosa se s tímto atypickým kamenem vyrovná napodruhé při nutném zachování jisté míry právního formalismu rozumně, např. nanejvýš podmíněným trestem.

A pokud se tak nestane, učiňme jako občané všechno pro to, aby se do funkce prezidenta republiky nedostala mediálně uplácaná brambora, ale člověk, který ctí nejen právo, ale i spravedlnost. Člověk, který na rozdíl od současného monarchy bude ctít svobodu projevu a pro osvobození člověka, kterému se část a svoboda staly štítem, bude vidět důvod.

Anonym 21225 17.10.2012 15:25
Zatímco se ale Roman Smetana ke svému dílu přihlásil, drtivá většina nových umělců pracovala v skrytu. Báli se, že skončí jako jejich vzor? Nebo je za tím tradiční česká připo, která dovolí být statečným jen pod rouškou anonymity a tmy?

Všechno, co nám chtěl Roman Smetana vzkázat, všechno to, za co on osobně zaplatil svými sto dny, by se dalo shrnout do krátkých vět: Zvedněte konečně zadky a hlavy. Nebojte se říkat nahlas a otevřeně své názory. Nebojte se nést odpovědnost. Smeťte je!

Anonym 21225 17.10.2012 15:24
I tak se najde menšina, jíž vadí, že se ustupuje vandalům. Kdo je však vandal? Ten, kdo agresivně okupuje veřejný prostor, drze jej oblepuje bez našeho souhlasu a kromě těch ukradených i za naše peníze hloupými plakáty a nestydatě přitom lže, nebo ten, kdo použije sebeobrany?

Anonym 21225 17.10.2012 12:11
Mám poslední dobou takový neurčitý pocit, že se něco chystá. Něco velkého, dlouhodobého, řízeného odněkud zvenčí, nějaký projekt, mající vytvořit novou formu vlády poté, co se dosavadní modely spotřebují, tichá příprava nové garnitury nového establismentu, který nastoupí poté, co se "demokratický" režim vlastními chybami odpojí od přístrojů, aby nás všechny "zachránil", tzn. umístil do nové a ještě pevnější mocenské konsktrukce. Součástí toho je i šíření demotivace a frustrace ve velkém, zadlužování ekonomik, ořezávání životních perspektiv, umělé snižování hodnoty měny, to vše musí mít nějaký hlubší cíl, protože "věci se dějí z příčin". Jednoho dne přijde nějaký nový osvícený panovník a řekne - vždyť vy tu svobodu vlastně ani nechcete! Nepotřebujete, nikdy jste jí nevyužili, každé čtyři roky vznikl omyl ještě horší než ten předchozí. Pojďte se mnou, zbavím vás toho problému! I tyhle volby do toho zapadly.

Anonym 21225 17.10.2012 12:05
Kromě toho, argumentům, které použila ČSD ve volební kampani, jsem musel nechtě přisvědčit. Pan Čistý není čistý, protože se připojil ke kmotrovskému pozadí ODS, je to zcela očividné a psát to na oranžové bilboardy je stejně objevné, jako že země je kulatá a nebe je modré. Reformy, které vláda prosazuje, také pokládám za nespravedlivé, nikoli pro ně samotné, ale pro to, v jakém kontextu jsou zaváděny. Na jedné straně vláda zvyšuje daně, dává obcím volnou ruku ve výběru různých poplatků, mění valorizační schéma důchodů a vůbec dělá vše pro to, aby vytahala z lidí více peněz, na druhé straně vytváří další úřady, zatěžuje občany a firmy neoprodkutivní administrativou a směřuje v zničujícím proevropském kurzu. Ačkoli se hovoří o škrtech, žádné reálné škrty nenastaly. Je to špatná vláda, jsou v ní špatní lidé, dělají špatné kroky a patří všichni pryč. Voliči se rozhodli správně je dále nepodporovat, koho se naproti tomu rozhodli podporovat, je věc jiná.

Anonym 21225 17.10.2012 12:03
Musel jsem se smát, když protikuřádký militant Boris Štastný vyzýval v médiích Klause, aby jako přišel a restartoval ódésku. Ukazuje to, jak jsou v koncích. Štastný a jeho pseudokomunistické výlevy ohledně kouření jsou totiž krásným příkladem ideového vyprázdnění politické strany, která se místo prosazování ideologie realizuje v částečných populistických tématech. Oni už ani nejsou s to pochopit, v jaké jsou situaci. Předpokládám, že podzimní měsíce budou ve znamení migrace krys z potápějící se lodi.

Anonym 21225 17.10.2012 12:00
Pročítal jsem si komentáře k volbám a napadla mě jedna základní otázka: Čekal někdo něco jiného?

Že prohrála pravice? A jaká pravice to prosím byla? Jedná se o pouhou fluktuaci hlasů mezi oranžovou a modrou levicí. Navíc je to zcela správná a logická odměna pro zmr. Nečase, který promarnil šanci se 18 hlasy z minulých voleb provést skutečné reformy, snížit byrokraci, snížit závislost na EU, omezit státní regulace a vytvořit prostor pro svobodnou tvůrčí činost. Z mého pohledu je to největší loser české politiky. Nic z toho neudělal, nejspíš ani nic z toho udělat nechtěl, protože jeho priorita je udržet se u moci za každou cenu, což vylučuje jakékoli skutečně reformní kroky. Tenhle klamavý rozměr ódéesácké reality přece nemůže žádný soudný člověk akceptovat a chodit je volit, to by nebyl volební akt, ale spíše projev nějaké diagnózy.

ModráKrev 91696 17.10.2012 11:29
Sobotka,takový hodný pán. Už i zuby si skoro narovnal,ale charakter,ten se mu nepodaří narovnat.

Vili 37223 17.10.2012 07:10
Hlavně ať zlikvidují a ne podporují plno žravých bank, které obírají lidi o velké úroky. aony zavinily nekonečnou a vleklou krizi. Tady je příčina. Ačkoliv mám mizerný důchod, ale nahlédnutím občas do nějaké banky zjišťuji kolik se tam fláká lidí?!

Vili 37223 17.10.2012 07:06
Myšlenka a skutečnost EU je v dnešní době správná a dokonce nutná vúči rozpínajícím se ekonomikám Číny,Indie,Japonska,Brazilie,Austrálie i znovu Ruska.Ale EU se vyvíjí špatným směrem. Řeší blbosti, jako, že máme za tři hodiny v restauracích vylévyt svíčkovou |ten bruselský byrokrat žádnou v životě nejedl a neví vůbec o co jde| nebo řeší kdo má nárok na ochranou známku na sirečky, omezují nám výrobu chmele,řepy a zemědělské produkty, aby nám sem mohli dovážet svoje, které dříve házeli do moře atd- Místo toho,aby vedení EU drželo jednotnou obranou a ekonomickou politiku. V USA je v Uni 51 států a také nejsou všechny na stejné ekonomické a společenské úrovni. Tam ať se velký přítel USA Vondra a další zeptají jak to dělají a poučí se vč. pana Baroza.

Vili 37223 17.10.2012 06:48
Velka chyba je,že v čele vetšiny ministerstev nestojí ani politici, neboť to jsou jen příslušníci určité strany a už vúbec to nejsou odborníci.Někde to třeba jde, včele ministerstva místního hospodářství to nevadí, ale u silových ministerstev jako je třeba obrany, tam zstím byli muži, kteří se chlubili, že mají modrou knížku, nebo že byli 3 dny na vojně a nebo žena,která nerozezná samopal od lehkého kulometu! A největší chyba je, že ani zástupce ministra není odborník |což bylo i za totáče| a pak, že nový ministr vždy vymění půl lidí na ministerstvu, právě i ty zaběhlé odborníky a ti nový se nestačí zaběhnout do nových problémů do dalších voleb.Kdyby tomu tak nebylo, tak by na všelijaké zakázky nemuseli najímat za miliardy drahé MANYŽERSKE firmy -to není překlep,to mi neopravuj, oni nám žerou peníze a velké.

Paroubek 91696 16.10.2012 18:21
je to zm.d komunistický.

ModráKrev 90186 16.10.2012 17:30
Soudruh Dolejš je zločinec, který byl ochoten za peníze podpořit tvorbu protilidového zákonu. Dříve nebo později na peníze ujede. Jestli už neujel

ModráKrev 90186 16.10.2012 17:29
Úplně novej, geneticky vyšlechtěnej typ komunisty, už nevraždí, jenom bere úplatky.

ModráKrev 90186 16.10.2012 17:27
Tak ČSSD vyzývá k podpoře jasně přistihnutého korupčního komunistu. Hm, tak to v příštích volbách nebude mít pravice už tak špatné.

KonecKrize 90186 16.10.2012 16:13
Mléko do dvou let zlevní

Anonym 90186 16.10.2012 16:01
V Česku komunisté o tom, že by každý jejich poslanec či radní musel vyžít pouze s platem kvalifikovaného dělníka, zatím neuvažují.

Anonym 90186 16.10.2012 15:59
Rakouští komunisté se inspirovali u své nejpopulárnější postavy, bývalého štýrského radního Ernsta Kalteneggera, který si od roku 1992 ponechával pouze průměrný plat kvalifikovaného dělníka (zhruba 2000 EURO) a zbytek bez ohledu na aktuální výši svého příjmu rozdal chudým. Kalteneger tak rozdělil během své politické kariéry mezi 7000 chudých Rakušanů celkovou částku 800 000 EUR (19 milionů korun).

Anonym 90186 16.10.2012 15:54
Aby Rakouská komunistická strana (KPÖ) nalákala voliče, velkou část platu svých radních nebo uvolněných zastupitelů rozdává chudým. Čeští komunisté o něčem podobném zatím neuvažují a ani uvažovat nemusí. Heslo dobrý komunista - chudý komunista tak na rozdíl od Rakouska v Česku neplatí.

Anonym 90186 16.10.2012 15:46
Exposlanec Wolf dostal přísnější trest, 6 let vězení a pokutu 5 milionů

Mašínfíra 91696 16.10.2012 15:40
zlatá Nečasova vláda,ještě budete jednou vzpomínat,holoto.

Pozorovatel 18810 16.10.2012 15:27
Radeji"Zlo",nez valku.

Novinycz 18810 16.10.2012 15:26
Stejně jsou to jen peníze na úplatky a jsou velmi nespravedlivé. S dotacemi EU k nám proudí ze západu jen špatnosti. Škoda, že nám jich EU nevezme více jak 25 mld., protože to by pak vláda podala demisi, jak včera proklamoval ministr financí Kalousek. Ale ono to nebude jistě dlouho trvat a stejně padne. EU dělá v Evropě zlo a za to dostala Nobelovu cenu míru, kam jsme to dospěli?

ByvPosČP 88243  77 let 16.10.2012 14:18
Bez diktatůry není pořádku, jak ve škole v rodině tak v politice.Začímá to v rodině, kde si každý dělá co chce, to není demokracie to jsou je a jen dluhy.
My Češi jsme zvyklí poslochat a nadávat a ne si samy vládnout a že mám pravdu je vidět posledních dvacet let.

Pravda 91696 16.10.2012 11:14
Pročpak asi Rath nechtěl privatizovat středočeské nemocnice? Myslel si,že bude sám rozdělovat zakázky až do smrti a když z každé uloupne perníček....Chuďato teď Eva Ráthová a milenky.

Pravda 91696 16.10.2012 11:12
Do středočeských nemocnic šly miliardy, o zakázky se ale zajímá policie

Pavel 91696 16.10.2012 11:07
Pro Janu,oni ti politici až tak neškodí,to jsou většinou figurky pol. stran,ale na každém ministerstvu je tisíce zaměstnanců a vzhledem k těm chybám a přehmatům těchto stát. zaměstnanců je právě tady zakopaný pes.Jenže to je můj kámoš,tvůj kámoš,můj brácha,tvůj brácha atd. Ze všech pol. stran za ty roky.To jsou pak ty politická vyjednávání vždy po volbách kolik tam těchto lidí zůstane podle výsledku voleb.

Anonym 21225 16.10.2012 10:28
Po kolikáté už čteme, že někdo hódně vysoko postavený řekl, že jeho úřad, nebo vyšetřovací skupina zjistili propojení politiků s podvětím, mafiemi, organizovaným číkoli na čem se dá trhnout a podobně. Po kolikáté?
A k čemu nám to je? K lejnu.
Dokud se nedočteme, že na základě výsledků vyšetřování byl zavřen na 5,10, 20 let politik XY, nebo nějaký vysoký úředník, tak raději nepište nic. Protože naše policie a slavné vyšetřovací týmy a komise, jen slouží k zametání a hledání špíny těmi co jsou u koryta, na ty co se snaží k tomu korytu prodrat!

Vili 37142 16.10.2012 06:22
k vytočit straku" 15:10: 12,15
Stručně,slušně a jasně napsáno plně souhlasím
Chápu ale i ty tvrdší sprostší vyjádření, neboť se sprostým vedením se slušně nedá jednat jak říkal dr Sládek všechny naházet do Vltavy! Kde vůbec je

Pravda 91696 15.10.2012 20:10
Příští středočeský hejtman by měl být dobrý ekonom. Bude muset vymyslet způsob, jak vyvést kraj z více než šesti miliard dluhů, se kterými ho předává menšinová vláda ČSSD s podporou KSČM.

HN provedly týden před volbami velký přehled hospodaření všech 13 krajů, kde volby proběhnou. Jako nejhorší vyšel právě Středočeský kraj. Podle údajů asociace krajů, ovládané sociálními demokraty, ODS kraj předávala v roce 208 s úvěry čerpanými ve výši 900 milionů. Teď týden před volbami má kraj vyčerpáno víc než 3,5 miliardy. Z hloubkové sondy HN navíc vyšlo najevo, že hejtmanství je vedle toho zatíženo dalšími třemi miliardami skrytých dluhů. Příští vláda tak bude muset zaplatit miliardu za opravy silnic, kde si kraj nechal vystavit faktury s dvouletou splatností. A úvěr téměř dvě miliardy korun vázne i na středočeských nemocnicích. Vedení kraje navíc nedokázalo přesvědčivě uvést investiční projekty, na které mnohamiliardové částky šly.

Zadlužení téměř desetinásobně zvedl také Karlovarský kraj, vedený koalicí ČSSD, KSČM a Doktorů. Jeho vedení si ale úvěry bralo v drtivé většině na kofinancování velkých investic, které jeden z nejchudších českých regionů potřebuje.

 <<nové   starší>> 

1
světlometyrubrikysynonyma

Seznamka

Oficiální stránky dalších známých osobností

oficiální stránky Bolek Polívka oficiální stránky Petr Rezek oficiální stránky Hynek Tomm oficiální stránky Pavel Kožíšek oficiální stránky Míra Hejda oficiální stránky Tereza Kostková oficiální stránky Jan Smigmator

Další osobnosti | Bolek Polívka | Petr Rezek | Hynek Tomm | Pavel Kožíšek | Míra Hejda | Tereza Kostková | Jan Smigmator |

Popisy českých osobností pocházejí z oficiálních stránek osobnosti, nebo ze stránek wikipedia, nebo jsou vlastní tvorbou.

Vložit osobnost / Oficiální Stránky © OficialniStranky.cz / opravit údaj
Tyto stránky používají soubory cookie k poskytování služeb, analýze návštěvnosti a personalizaci reklam. Používáním stránek s tímto souhlasíte. Další podrobnosti