Oficiální stránky Václav Klaus
Oficiální stránky
  přidat osobnost

Václav Klaus diskuse strana 1300

Jak na vás Václav Klaus působí? Co pěkného byste řekli? Co se vám líbí?

Komentář  
Jméno     Věk (volitelně)

 

Následují komentáře návštěvníků. Kterýkoli komentář může být vymazán, zvláště urážlivé nebo vulgární, které nejsou povoleny. Nahlásit komentář »

RudaKrev 18855 26.10.2012 16:17
Za komunistu,pokud by byla Onderkova ve strane,tak by dostala podminku.Trest smrti byl jen pro poburovani.Viz. Milada Horakova.

RudaKrev 18855 26.10.2012 16:14
Ta kreatura Onderková chladnokrevně střílela dle článku v přítomnosti dítěte, "které bylo na místě také" jak píší Novinky! Pak odřezala hlavu atd. A dostala pouhých 15 let.A spolupachatel tři a půl roku. Tak nad tím zůstává rozum stát. Asi měli "dobrého" obhájce.

RudáKrev 21225 26.10.2012 11:03
Pokračování:
To nejlepší přišlo nakonec.

Za tuto úžasnou práci je nabízen plat 15.0,- Kč hrubého.

Nejprve k tomu chci říci tolik, že k pokusným laboratorním myším jsme se ve výzkumu chovali mnohem lépe.

Za druhé chci říci, že tento fenomén je dle mé zkušenosti záležitost posledních dvou, tří let, nepamatuji si že by si dříve někdo něco podobného k zaměstnancům dovolil.

Můžete mi někdo z vás čtenářů říci, jak si vůbec může někdo dovolit něco podobného od lidí vůbec chtít? Jak to, že podobné praktiky nejsou trestné?

Opravdu se mi nechce ani domýšlet jaký je další vývojový stupeň tohoto systému.

Že by to byla práce 12 hodin deně za minimální mzdu s neplacenými přesčasy?

Připadá mi přinejmenším děsivé, jaké pracovní návyky jsou lidé nuceni dobrovolně přijmout, aby vůbec nějaké zaměstnání získali.

Asi až úplně nakonec jsem pochopil, proč mě na pohovoru nechtěli, myslím že tento segment pracovního trhu záměrně vyřazuje všechny kdo mají za sebou nějakou delší pracovní zkušenost a určitý přehled, protože to je přesně to, co nepotřebují.

Potřebují totiž někoho, kdo svou kvalifikaci dobrovolně vymění za otroctví a kdokoliv, kdo to vidí jinak, by se jim jaksi nehodil na jejich jistě velmi zajímavé prezentaci.

A nehodil by se jim ani v pracovním procesu, kdy by se nejspíš snažil zdůrazňovat základní body pracovního práva a možná i lidská práva jako taková.

Tak pro zajímavost.

Tak jsem se vnutil.

RudáKrev 21225 26.10.2012 11:02
Jak se do ČR zavádí novodobé otroctví

Totožnost čtenáře, který svědčí o instruktáži pro možnou práci v jednom českém cal centru, je redakci známa. Neuvádíme jeho jméno, protože čtenář vysvětluje:

"Donutili nás podepsat souhlas utajením všech informací, které se na pohovoru do cal centra dozvíme, ještě navíc s konkurenční doložkou - tzn. případný spor by rozhodoval samosoudce."

Chtěl bych se vámi čtenáři podělit o svůj zážitek z pracovního pohovoru do cal centra. Jsem již půl roku bez práce, dříve jsem pracoval ve státní správě, ve výzkumu a evropských projektech. Sekretářka ( nebo kdo to vlastně byl) mi zavolala proto, aby mi řekla, abych na zmíněný pohovor ve 13:30 nechodil, když jsem se zeptal proč tak mi řekla, že už mají plno, a když se zeptal kde, tak už neřekla nic. Odpověděl jsem jí tedy, že jí děkuji za zavolání, a že určitě přijdu. Tak jsem se vnutil.

Když jsem dorazil na místo, před centrem již postávalo pár lidí, a mezi nimi jeden člověk který vše sledoval a pak všechny pustil na svou kartu dovnitř.

Vzali nás do svého cal centra, což bylo pronajaté patro v jednom z typických developerských projektů dnešní doby. řekli nám abychom se posadili a když budeme chtít klidně se napili vody. Tak jsem se šel klidně napít, leč nikde nebyly žádné skleničky, tak jsme si šel zase sednout. Když se shromáždilo asi deset uchazečů, tak si nás pozvali do prosklené místnosti a s tím, že nám představí firmu a pracovní pozici.

Nejprve přišlo varování, že by práci neměli dělat lidé se slabší povahou a že součástí práce je práce na směny, noční, víkendů, svátky včetně Vánoc. Přesčasy jsou běžné. Varovali nás, že běžné jsou vředy, zhroucení osobního i partnerského života - a i když se to děje často, ve firmě to prý neradi vidí, protože nemají rádi když jim lidé odcházejí. Mají tedy zájem o lidi, kteří toto zacházení přijmou dobrovolně.

Bylo nám řečeno že průměrný operátor pracuje devět hodin deně, z toho osm hodin čistého času, půl hodiny je na oběd a dvakrát čtvrt hodiny jsou přestávky. Má za den 80-90 hovorů, které mají trvat do 265 vteřin, když trvají déle je to špatně a jsou za to trestné body.

Každý týden je operátorovi pokládáno deset otázek a musí splnit znalostní recertifikační test nad 90%, když ho dvakrát neudělá, je propuštěn.

Když poruší normy na délku hovorů, je propuštěn.

Když neudělá v prvním týdnu školení certifikační test, je propuštěn ihned.

Veškeré hovory a činost operátora jsou celou pracovní dobu monitorovány a zaznamenávány, jsou poté vyhodnocovány a to i zpětně. Ale byli jsme ujištěni, že odchod na WC monitorován prý není.

Fluktuace zaměstnanců je 30%. Ještě jednou zdůraznili nutnou psychickou odolnost, kvůli tomu že prý operátor zvedá telefony hlavně naštvaným lidem co pořád jenom nadávají.

Ještě bylo zmíněno, že firma se o své lidi ráda stará, a že to znamená, že se nezajímají o to, co si člověk myslí a jak žije, jen když dobře dělá svoji práci.

To nejlepší přišlo nakonec.

Za tuto úžasnou práci je nabízen plat 15.0 0 0,-... (zkráceno)<|i>

RudáKrev 21225 26.10.2012 10:55
Angliji komunysty neměly:
Útok na životní úroveň nás teprve čeká

Svého času jsem popíral názory přehnaných alarmistů. Nicméně jak čas plyne, předpovědi se ukazují jako příliš optimistické. Podle prvního odhadu Ofice for National Statistics z tohoto týdne skutečná životní úroveň v Británi od roku 208 klesla o 13,2%, píše pro The Telegraph Jeremy Warner.

Údaje z třetího čtvrtletí by měly ukázat, že se britská ekonomika zvedá z dvojité (double-dip) recese. Naneštěstí tato totemická dobrá zpráva ve skutečnosti neodráží realitu, tj. nakolik platíme za minulé excesy zvyšováním daní, škrty ve výdajích, nezaměstnaností a erozí reálných mezd, a nakolik se to promítá do eroze životní úrovně. Toto utrpení je mnohem vážnější, než hrubé údaje naznačují.

To je nepochybně důvodem, proč sir Mervyn King, guvernér Bank of England, tento týden varoval, že příští generace možná bude muset po dlouhou dobu žít ve stínu dnešní ekonomické korekce.

Guvernér je dosud na rozpacích, pokud jde o to připustit, že centrální banka nese na krizi sama vinu ale je těžké nesouhlasit se celkovým zaměřením jeho komentáře: Že ačkoliv politická reakce snad ekonomické přizpůsobení zjemnila, nemůže ho odstranit, a nyní možná v tomto směru dosáhla mezí svých možností.

Sir Mervyn ve svém projevu narýsoval jasnou hranici mezi tím, čemu říká dobré tištění peněz toho typu, jaký už Bank of England praktikuje cestou kvantitativního uvolňování, a špatným tištěním peněz helikoptérového typu.

Helikoptérové peníze vynalezené Miltonem Friedmanem popisují, co by mohla centrální banka podniknout v podmínkách extrémní deflace, jaká existovala za Velké deprese, kdy nabídka peněz kolabovala. Místo aby Bank of England používala nové peníze k nákupu vládního dluhu, jak to dělala v případě kvantitativního uvolňování, mohla by prý distribuovat peníze ve velkém mezi obyvatelstvo, což je takzvané rozhazování peněz z helikoptér.

Alternativně by tyto peníze mohla poskytnout vládě, která by je využila na snižování daní a zvýšení výdajů, čímž by monetizovala deficit. Kdyby takto využila 375 miliard liber dosud utracených formou kvantitativního uvolňování, představovalo by to 6 0 liber na osobu obrovský fiskální stimul.

Ale v tom právě spočívá námitka. Helikoptérové rozhazování peněz představuje bod, kdy tištění peněz přestává být legitimním využitím měnové politiky sloužícím inflačnímu cílení, a stává se v zásadě aktem fiskálního šílenství, který může provést pouze samotná vláda. Dopad na libru, důvěryhodnost vlády a nakonec na úročení dluhopisů a inflaci, by byl podobný, jako v případě nekrytých daňových úlev nebo zvyšování výdajů - tímto směrem leží Výmarská republika nebo Zimbabwe.

V jistém smyslu nás útok na životní úroveň teprve čeká.

Karel 91696 25.10.2012 21:30
Nebudu spekulovat kdo se jak měl,ale nedovedu si představit jak by naše země vypadala kdyby to pokračovalo dodnes ten slavný socialismus,podle mě by to byla tragédie.

Ovčan 90186 25.10.2012 18:04
Za komunistů jsme se měli hůře než dnes - mnohem hůře.

Pavel 91696 25.10.2012 17:25
Volal někdo tomu Jágrovi,ten by to měl už v 1 kole jisté.

Modrákrev 90186 25.10.2012 16:07
Sobotka uvedl, že sociální demokraté by směřovali k postupnému zvýšení úrovně zdanění o tři procentní body ze současných 34,7 procenta (podíl vybraných daní na HDP), tedy o zhruba 115 miliard korun (ročně). "Toto je úkol pro příští volební období. Soustředili bychom se na firemní daně a návrat k progresivnímu zdanění (příjmů)," uvedl. "Uvažujeme o systému, který funguje v polovině států EU, což by znamenalo malý nárůst pro malé firmy a vyší sazbu pro větší společnosti." Zároveň, uvedl v rozhovoru, by se snažil vyjednat pomalejší tempo snižování deficitu veřejných financí, než se zavázala Nečasova vláda. Zvýšení míry zdanění o tři procentní body, tedy téměř o devět procent proti současnému stavu, to je vpravdě historický krok vpřed. Pokud toto bude výchozí pozice šéfa ČSSD pro jednání s komunisty, potom chraň Bůh všechny šikovné, pracovité a vzdělané lidi s trošku nadprůměrnými příjmy. Přičtěte k tomu efekt několikrát zvyšovaných daní spotřebních a DPH za Topolánka, Fišera a Nečase, které v dobách růstu přifouknou Sobotkův rozpočet o další desítky miliard. Spojte to se záměrem vyjednat pomalejší tempo snižování schodku a voila, vznikne velký prostor na dárečky pro ty, co žádné daně už dávno neplatí. Sobotka 1.0 se dárkům jako ministr financí slovně bránil, bojoval skoro jako LEV 21. Neubránil se a ještě dlouho budeme platit za ten prokletý šestiprocentní růst ekonomiky.

RudáKrev 21225 25.10.2012 13:21
Tomu se říká volná ruka trhu a klausismus v praxi:

Anonym 21225 25.10.2012 13:19
Samozřejmě mě tehdy začalo zajímat, odkud se alkohol v tak obrovském množství bere. Byl neokolkovaný a o nějaké kontrole ze strany státních institucí nemohla být řeč. Už tenkrát mě zarazilo, že nejflektovanějšími jmény lidí, kteří za těmito obchody stojí, jsou pánové Jindřich Sznapka a Marian Ku. Oba nejvyší představitelé Českého Těšína a jeden z nich i poslanec. Dnes už majitelé realit a jedni z nejbohatších lidí v Českém Těšíně a okolí. Nebyli to ale jen oni dva, byly jich stovky, kteří se na možnosti tohoto obchodování přiživili.

Sledovali jsme tehdy, kam auta s nákladem lihu míří. Průběžně jsme našli a točili nejméně dvacet míst, kam auta s lihem pod různým označením jezdila. Výsledkem různého označení (stejně, jako u LTO) bylo, že tento alkohol nebyl nikdy zdaněn. Už tehdy šlo o desítky miliard. Výrobní cena 94-96procentního alkoholu byla totiž 14 korun a poté, co byl správně naředěn na 38 procent (vzniklo 2,5 litru), každý půlitr se prodával zhruba za 60 korun, podle značky více, či méně. Každý si může spočítat, kolik se na tom dalo vydělat.

Jednou jsme třeba přijeli do velké firmy v centru Zlína a natočili bedny s čerstvě vytištěnými etiketami, další bedny se šroubovacími uzávěry a hned vedle toho průmyslovou špuntovačku. Ale i dělníky, kteří stáčírnu obsluhovali a nakládání lahví v přepravkách na auta, která je rovnou rozvážela dál. Byla to velkovýroba, kde se deně stáčely řádově tisíce lahví. Zákazník samozřejmě nic nepoznal.

Takových stáčíren byly na severní Moravě možná stovky. Vyrábělo se ve dne v noci.

Musíme si uvědomit, že to, o čem tady píšu, se odehrávalo někdy kolem roku 196. Všechny reportáže na toto téma byly odvysílány Českou televizí. V reportážích hovořili i řadoví celníci, ale i ti z Generálního ředitelství cel. Všichni věděli, o co jde, ale na to, aby si toho státní orgány všimly, jsme si museli počkat až dodnes. Teprve teď snad každý pochopil, že řadový občan nahradil to, co jsme dřív znali jako výstupní kontrolu. Do chvíle, než je nevratně poškozeno naše zdraví, nebo začneme umírat, je všechno v pořádku.

ModráKrev 21225 25.10.2012 13:14
ak může někdo z ODS dnes mluvit o vizi, když všechny vize ODS sloužily jenom k tomu, aby kryly brutální zločinost? Je to vrchol cynismu. Jestli by česká společnost měla mít vůbec nějakou vizi po tolika zklamáních, tak je to vize budoucnosti bez ODS. Dlouho jsem věřil a doufal, že ODS může projít sama transformací a přihlásit se de facto k západní tradici. Dnes definitivně vím, že patří někam do Kazachstánu.

Nevím, nakolik to politici ODS dokážou pochopit, protože jejich jediným cílem je podle mého názoru balamutit lidi, okrádat je a sloužit zločincům, ale já nejsem nějaký zapřísáhlý levičák, který ODS nenávidí apriori.

Já jsem zklamaný volič ODS, protože jsem v roce 2010 ve sněmovních volbách volil Nečasovu ODS a dal jsem jí šanci (zejména proti Paroubkovi). Možná takových voličů nebude málo, kteří tehdy dali ODS šanci a po Drobilovi nad ní definitivně zlomili hůl. Kdyby to měli politici ODS vzít vážně, asi by museli svou stranu zrušit. Zřejmě to ale chtějí znovu zkoušet s vizemi, jako Sobotka, nebo základními hodnotami, jako Tluchoř a Šnajdr.

Honsová 91696 25.10.2012 12:16
Fulíni,napadne až 10 cm sněhu a budem stavět huhuláka.

007 88243 25.10.2012 09:15
V zemi kde se moc krade, může prezidentovat zase
jem zl.děj.

JánoCSc 37183 25.10.2012 06:38
Veškeré žvanění je k ničemu je třeba zlikvidovat ty, kteří nás v korupci atunelování vykrádají. Vstanou noví bojovníci!

Ostravak 91696 24.10.2012 22:03
já měl za rok 1989 na šachtě 110 705 hrubého a to jsem ani moc nedřel a za 3 pokoj. byt jsem platil všehovšudy 600 kč v Ostravě.

B 19433 24.10.2012 20:43
Slovy :Tisíc pětset a tísíc sedumset .

BProKarel 19433 24.10.2012 20:40
Kdo za komunistu vydělávál 150 a 170 kčs musel být pěkný lempl nebo buláč . A spíš ten buláč co nechodil do práce a chlastál po bufetách . Lempl byl ten co toho moc neuměl, ale soudruzi měli velké sociálni cítění a i ten lempl měl v obálce víc než 170 kčs to měli jenom bufeťáci .

Pavel 91696 24.10.2012 19:58
Franc by se hodil max. do té budky u brány do Hradu pro pobavení turistů.Svět by se válel smíchy,kdyby vyhrála taková opice. Zavolejte někdo Jágrovi ať jde do toho a má to jisté.

Karel 90186 24.10.2012 18:26
bydlení za komunistů
Z národního výboru mě vyhodili s tím, že nejsme sociální případ, protože moji rodiče mají 3 1. Tak jsme tam bydleli, moji rodiče, moji dva bratři, můj muž, já a dítě.

V bytovém družstvu mi sdělili, že čekat budeme 20 až 23 let, protože neáme žádné body. Pražáci a ne z venkova, nečlenové strany, vš a ne dělníci, ani ten původ nebyl dělnický. Prostě, v háji. naštěstí pro nás se naše teta se strýcem rozhodli, že se na důchod odstěhují mimo Prahu. Tak jsme se k nim přihlásili a po roce se na nás byt přepsal. V té době jsem čekala třetí dítě, které mi pak dokonce vzali do školky. Narozdíl od děcka, které mi nevzali. To první, přiznám se, vzali díky úplatku, na který se nám složili rodiče. Za byt jsme v roce 89 platili, včetně elektřiny a plynu, 1000 korun. Já měla ca 1500 čistého, můj muž ca o dvě stovky více. Brufen, který můj muž nutně potřeboval, jsme kupovali na černo za tři až pět set, takže i za léky jsme byli zvyklí platit.Za jídlo jsme utratili jednu výplatu.

Karel 90186 24.10.2012 18:23
jediné pozitivum za komančů bylo,

že mi tehdy bylo o čtvrt století méně.

Karel 90186 24.10.2012 18:23
Stejně je sranda jak komouši nadávají, vztekají se a prkají, když jim někdo napíše pravdu o tom jejich ráji

ModráKrev 90186 24.10.2012 16:47
Ano jeden z mála kandidátů

který je chytrý a hlavně nebyl KOMUNISTA, tak vadí, co kdyby ho lidé zvolili.

ModráKrev 90186 24.10.2012 16:46
Má kritéria pro volbu prezidenta

1. Nestojí za ním finanční, ekonomická nebo politická mafie

2. Nebyl komouš

3. Něco dokázal svým vlastním přičiněním

ModráKrev 90186 24.10.2012 16:45
Pan profesor Franz má jíž 45 570 podpisů!

Což je skvělá zpráva. A nepotřeboval k tomu v podstatě ani korunu. Ostatní kandidáti za sebou musí mít bohaté sponzory, za hlasy platit a najímat si ambasadory. Vladimír Franz je podporován občany a to zdarma. Nikoliv firmami. Má můj hlas v prním a následně i ve druhém kole, do kterého, doufám, postoupí. Nechci již papaláše a sluhy firem. Chci člověka plného hodnot, míru a vzdělání.

ModráKrev 90186 24.10.2012 16:44
Věcný a přímočarý Franz politiky dráždí

Když se pan Franz rozhodl kandidovat, politici se smáli. Počítali s tím, že většinová společnost neskousne jeho vizáž a než se vzpamatovali bylo jasné, že šance na to, aby pan Franz vstoupil do hry jsou reálné. Naštěstí je snad v tomhle státě ještě alespoň pár desítek tisíc lidí, kteří nezbaští nasládlé cukrkandlové povídačky pana Okamury a vzpomenou si na "zásluhy" pana Dlouhého na stavu našeho průmyslu apod. Pan Franz je opravdu nezávislá alternativa a to je důvod proč začíná politikům vadit. Věřím, že si lidé najdou způsob jak petici podepsat.

ModráKrev 90186 24.10.2012 16:42
.policisté ambasadorům vyhrožovali ráznou pacifikací.

ModráKrev 90186 24.10.2012 16:41
Uz se boji

a vazne obavaji (Sobotkove, Schwarzenbergove, Fischerove, Bobosikove, Dienstbierove a jim podobni), ze by mohl Franz byt opravdu prezidentem.

ZasHysterie 90186 24.10.2012 15:56
Obyčejné rajče má minimálně 16 látek ze seznamu "éček" a celkové skóre "nebezpečnosti" je 32 červených kulí a patří tedy podle antiéčkařů k potravinám nejrizikovějším.

DobrouChut 21225 24.10.2012 15:51
Tesco v Opavě zase vydávalo párky s telecím masem jako bezlepkové. Z průvodní dokumentace ovšem vyšlo najevo, že produkt lepek obsahuje. To znamená, že alergici by mohli mít po požití těchto párků nemalé problémy. Obdobný problém se vyskytl v boskovické prodejně Albert. Zde nabízený Kuřecí pekáč s bylinkami s výrazným nápisem na etiketě Bez E-ček ve skutečnosti obsahoval několik přídatných látek.

V prodejně Toan Tran Van v Letovicích se inspektoři setkali ve čtyřech druzích rýže s živými larvami, a dokonce i s dospělými jedinci mola. Celkem se jednalo o 40 kilogramů.

A sladká tečka nakonec. Prodejna Kauflandu v Karlových Varech měla v nabídce balený cukrářský výrobek Vem si s oříškovou příchutí, který byl viditelně napaden plísní.

AsiTak 90186 24.10.2012 15:49
Pouze pět procent Čechů věří, že je stát schopen zajistit péči o své občany ve stáří. Naopak více než třetina neočekává od státu nic a spoléhá plně na sebe. Většina lidí počítá s tím, že státní důchod doplní z vlastních úspor.

RudáKrev 21225 24.10.2012 15:07
Dnes je postupné znehodnocování peněz považováno za nutnost, za cosi moderního, projev růstu. Tempo znehodnocování je cíleno na úzkém segmentu cen. Bankovnímu systému v čele s centrální bankou to umožňuje prostřednictvím tvorby peněz rozehrávat měnovou hru, jež se v pravidelných intervalech vymyká z rukou a je ukončena krizí, jejíž hloubka a délka závisí především na délce předchozí partie. Krize v USA i v Evropě stopy politiky klesající kupní síly jasně nesou.

Politika klesající kupní síly je umožněna povahou měn. Nejsou-li peníze aktivem, jako v případě kryté měny, ale dluhem, jak je tomu v současnosti, pak při cíli trvale rostoucí cenové hladiny se musí dít jediné objem dluhů musí nominálně růst, aby byl cíl centrální banky splněn. Emisemi nových a nominálně vyších dluhů splácíme dluhy staré, redukujeme koupěschopnost peněz, a vše by snad i mohlo pokračovat, pokud by tato politika nevytvářela v ekonomice vážné strukturální problémy, které znemožňují dluhy splácet, a celý systém neuvrhla do krize.

Pojítkem mezi nadměrnou emisí, klesající kupní silou a hospodářskou krizí je kalkulační chaos. V takovém prostředí vytvořeném inflační politikou si nelze být jist, že dané ceny (včetně práce), zisky a ztráty jsou skutečným odrazem reality a nikoli pouze výsledkem uvolněné měnové politiky. Uměle vysoká kupní síla z nových peněz povzbudí výroby, jejichž produkce je po poklesu kupní síly až neprodejná. Jedná se především o výrobu náročnějších a dražších produktů, typicky aut či domů. Do takové situace jsme se propracovali, co teď?

RudáKrev 21225 24.10.2012 15:05
Krize skončí celospolečenským přerozdělováním a erozí bohatství

Anonym 21225 24.10.2012 15:00
Vzhledem k povaze měnového systému je důvodné se domnívat, že nejpravděpodobnější cestou umoření dluhů je emise nových peněz, takže inflací. Splácet ty současné totiž není z čeho, a tak buď centrální banky dohrají hru do konce a posypou ekonomiky inflací, anebo přijde na řadu některé z výše uvedených řešení, což se odvažuji považovat za nepravděpodobné. Navíc inflační kola se již pomalu zahřívají, nákupy ECB či plánované propojení ESM a ECB. Vytvářené peníze se dříve či později do ekonomiky dostanou a zatlačí na ceny.

Bez ohledu na způsob řešení je jedno jisté, náklady ponesou občané. Buď v podobě ztráty aktiv, růstu fiskálních daní či snížení reálných důchodů inflační daní. Výsledkem dluhové krize tak bude de facto nekontrolovatelné celospolečenské přerozdělování a eroze bohatství. Koncentrace těchto nákladů ve společnosti bude ovlivněna konkrétní politickou reakcí. Domnívám se, že ideální strategií pro tuto chvíli je minimalizace aktivní expozice vůči finančnímu sektoru (nekupovat a zbavit se akcií a dluhopisů bank), neboť aktiva hodnotově spojená s kupní silou měny mohou velmi jednoduše reálně ztratit. Jako optimálnější strategie se jeví vlastnictví aktiv majících svoji vnitřní hodnotu.

Co dál s měnovým systémem? Lidé 2 5 0 0 let používali jako prostředek směny především zlato. Poslední ca století žije vyspělý svět v prostředí nekrytých měn a výsledkem je jeden průšvih za druhým. Měnové krize, dluhové krize, neudržitelné bomy, bubliny na trzích aktiv, centrálně řízený měnový systém toho stihl za krátkou dobu opravdu hodně a ukázal, že opakovaně selhává. Naštěstí hlasy volající po změně sílí. Otázka změny měnového systému musí být brána vážně.

Jarda 91696 24.10.2012 14:13
Řepka je již trošku v letech a navíc rapl.Je už za zenitem, možná si ještě někdy kopne za SK Kotěhulky.Ta cigoška s gumovou návnadou mu taky brzo vezme roha protože ta čekala rance peněz.Jo v čas odejít to je umění.

Martin 18875  35 let 24.10.2012 13:08
Dobrý den,p. Klausi proč neodvoláte p. Nečase?

Anonym 21225 24.10.2012 12:09
Pro Modroukrev
To, že ti něco někdy nedojde, není chyba České pošty

Anonym 21225 24.10.2012 12:07
Předstírám, že pracuji, protože firma předstírá, že mě platí.

Anonym 21225 24.10.2012 12:06
Strana zelených je uskupení lidí, které spojuje pouze obdiv k úsporné
žárovce.

Anonym 21225 24.10.2012 12:03
Všechno se dá vysvětlit. Bohužel ne všem.

ProSocky 91696 23.10.2012 22:23
Chudobou či sociálním vyloučením trpí každý pátý Němec

Ten, kdo málo pracuje, také málo vydělá a nemůže si dovolit auto ani dovolenou. Podle definice EU se tak stává "chudým nebo sociálně vyčleněným". V Německu tato situace postihuje 16 milionů lidí, píše server Die Welt. Česko podle zveřejněných dat o boji proti chudobě patří k evropským premiantům.

Pavel 91696 23.10.2012 18:27
teda 16.10

Pavel 91696 23.10.2012 18:26
jediný příspěvek co se dá číst a je pravdivý,je vidět že 18.25 to má v hlavě v pořádku,jinak je to hrůza.

Anonym 91696 23.10.2012 18:25
ModráKrev23.10. 16:10
Komunismus nemůže být dobrý. V současné době nexistuje jediný stát, kde by komunisté vybudovali blahobyt. Naopak mnohé demokratické státy vybudovali blahobyt. Dnes sice vzrůstá nespokojenost s vládou, ale dle mého názoru je to jen projev závisti českých občanů. Drtivá většina lidí se má dnes nepoměrně lépe než za minulého režimu.

Mynáme 90186 23.10.2012 17:04
ByvPos je hotovej z toho, že už není u lizu.

ModráKrev 90186 23.10.2012 16:10
Komunismus nemůže být dobrý. V současné době nexistuje jediný stát, kde by komunisté vybudovali blahobyt. Naopak mnohé demokratické státy vybudovali blahobyt. Dnes sice vzrůstá nespokojenost s vládou, ale dle mého názoru je to jen projev závisti českých občanů. Drtivá většina lidí se má dnes nepoměrně lépe než za minulého režimu.

Anonym 21225 23.10.2012 14:34
V té době přitom jeho firma New Deal Comunications podle veřejně dostupných dokumentů vykazovala jen mírné zisky. V roce 203 vydělala 81 tisíc, o rok později 310 tisíc a v roce 205 139 tisíc. Od té doby už účetnictví v rozporu se zákonem nezveřejňuje.

Ani jako živnostník na IČO si peníze na koupi bytů vydělat nemohl. Až od dubna 206 je plátcem DPH, což znamená, že do té doby mohl mít obrat nejvýše jeden milion ročně. "Mám podíly i v dalších firmách. Jejich jména neprozradím. Nemám k tomu žádný důvod," tvrdí Dalík.

A kde tedy vzal peníze na počáteční investice? Tedy na rozjezd New Deal, kterou spoluvlastní od roku 203, nákup nemovitostí a podílů v dalších firmách? "Vydělal jsem peníze a pak dál investoval. To vám musí stačit," tají lobista.

New Deal Comunications začala vydělávat velké peníze až po roce 206, co se stal Topolánek premiérem. Podle Dalíka totiž v roce 208 měla zisk kolem osmi milionů.

Ani to není na velké zbohatnutí. Tyto peníze firma nejdříve zdanila, část investovala a zbytek rozdělila mezi majitele. V podobném duchu se nesou i Dalíkovy odpovědi na další otázky. Třeba kolik vlastní nemovitostí. "Byty mám. Asi dva."

Anonym 21225 23.10.2012 14:33
Dalík tvrdí, že si za svůj život vydělal řádově stejnou částku, jakou investoval do domů a aut - desítky milionů korun. Problém je v tom, že do roku 206 si na takovou sumu zřejmě přijít nemohl. Tedy alespoň soudě podle veřejně dostupných údajů.

"Proč bych měl o hospodaření svých firem mluvit? Ve slušné zemi se podobné otázky nedávají. Platím vysoké daně. Platím je poctivě. Nebudu prostě říkat, kolik a kde vydělávám," řekl v rozhovoru pro MF DNES Dalík.

Znát Dalíkovy příjmy je velice důležité. Jako nejbližší přítel šéfa ODS a bývalého premiéra má na jeho rozhodování vliv. Některé firmy proto mohou vnímat Dalíka jako velkou příležitost, jak získat přístup k mocnému politikovi.

Obzvláště když se postupně ukazuje, že mezi klienty Dalíkových firem patří i společnosti, které jsou na rozhodování politiků závislé. Například ČEZ nebo skupina JT, která se uchází o veřejné zakázky za miliardy. Co na to finanční úřad? "Podkladem pro kontrolu mohou být i informace z tisku," říká Miroslava Bardonková z pražského finančního ředitelství. Konkrétní případ nekomentovala.
Topolánek Dalíkovi: S tebou stojím a padám

Dalík o svém podnikání, příjmech i klientech jen velmi nerad mluví a informace nelze získat ani z veřejných zdrojů. A to je problém - Dalík je totiž nejbližším přítelem a neformálním poradcem předsedy ODS a expremiéra Mirka Topolánka. Firmy vědí, že právě Dalík jim může otevřít dveře k předsedovi největší pravicové strany. Proto je důležité vědět, na čem Dalík vydělává.

"Pan Dalík má určitě vliv na ekonomická rozhodnutí Topolánkovy vlády," potvrdil v roce 207 MF DNES náměstek ministra financí Ivan Fuksa z ODS.

Ukázalo se navíc, že mezi klienty Dalíkových firem patří například energetický gigant ČEZ nebo finanční skupina JT. Tedy společnosti, které figurují v nynějším skandálu kolem dovolené politických špiček v Itáli.

Profesní osudy obou vlivných mužů jsou spojené. Topolánkova politická hvězda začala stoupat až po seznámení s Dalíkem na přelomu století. A platí to i opačně: lobista Dalík začal bohatnout až s Topolánkem po boku, předtím byl nepříliš úspěšný regionální podnikatel. Dobře to vystihuje věta, kterou v roce 204 řekl Topolánek svému příteli Dalíkovi do telefonu: "S tebou stojím a padám."
Kolik mám bytů? Asi dva

MF DNES se pokusila podnikatelovy příjmy alespoň částečně zmapovat. Typické pro Dalíka je, že vždycky řekne o svých vysokých výdělcích jen část pravdy. Jako tuto středu.

"Vydělal jsem si za celý život několik desítek milionů korun před zdaněním," řekl v rozhovoru pro MF DNES. A upřesnil: "Pracuji už 15 let. Většinu peněz jsem vydělal buď ve své firmě, nebo jako živnostník na IČO."
Potíž je, že drtivou část svého majetku si Dalík nakoupil v letech 203 až 206. Mimo jiné jde o nemovitosti za 24,4 milionu. Například v roce 205 koupil byt na Hradčanech za 8,5 milionu (5,4 milionu dal ze svého, na zbytek si vzal hypotéku).

V té době přitom jeho firma New Deal Comunications podle veřejně dostupných dokumentů vykazovala jen mírné zisky. ... (zkráceno)<|i>

Anonym 21225 23.10.2012 14:31
Marek Dalík ( 14. ledna 1975 Brno) je tajemník českého premiéra Mirka Topolánka, často kritizovaný médi a opozicí za údajné netické metody, ale i straníky pro nadměrný vliv na Topolánka.
Kariéra

V letech 1989 až 193 studoval na gymnáziu Elgartova v Brně. Poté vystudoval politologi na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy v Praze při studiu v letech 194 až 197 pracoval jako stážista v Kanceláři prezidenta republiky. Od roku 19 byl Topolánkovým poradcem, v lednu 20 si založil public relations203 se stal členem ODS. agenturu New Deal Comunications, v roce 203 se stal členem ODS.
Aféra Kořistka

Mediálně na sebe upozornil poprvé kauzou s lobistou Stanislavem Večerkem z července 204, kdy poslanec Unie svobody Zdeněk Kořistka prohlásil, že mu nabídli desetimilionový úplatek a post velvyslance v Bulharsku za hlasování proti důvěře nastupující vládě Stanislava Grose. Dalík a Večerek byli 30. září zadrženi policií, noc strávili v cele a ráno byli převezeni vrtulníkem do Ostravy, kde státní zástupce rozhodoval (negativně) o jejich vzetí do vazby jejich stíhání následně bylo zrušeno. Oba vzápětí podali proti Kořistkovi žalobu na ochranu osobnosti v říjnu 206 mu ostravský krajský soud nařídil omluvu a zaplacení odškodného 15 0 Kč každému (místo původně požadovaného půl milionu). V září 208 odvolací soud toto rozhodnutí zrušil, když dospěl k názoru že Kořistka své tvrzení o výše uvedené nabídce prokázal.
Aféra Wolf

V březnu 209 se Marek Dalík pokoušel jménem premiéra Mirka Topolánka přesvědčit reportéra České televize Dalibora Bártka, aby stáhl svou reportáž o policejním vyšetřování poslance Petra Wolfa. Wolf vystoupil v červnu 208 z ČSD a začal podporovat Topolánkovu vládu. Topolánek potvrdil, že Dalíka požádal, aby Wolfovi pomohl s mediálním tlakem, který je na něj vyvíjen. Poslanec Wolf je spolu s dalšími čtyřmi osobami vyšetřován pro podezření ze zneužití státní dotace, kterou dostala v letech 205 až 207 od ministerstva životního prostředí v hodnotě více než 1 milionů korun.

zdroj: wikipedia


Vydělal jsem desítky milionů, tvrdí zlatý hoch ODS Dalík
Nejbližší přítel Mirka Topolánka, lobista Marek Dalík, promluvil o svých příjmech. Za poslední léta si vydělal desítky milionů korun, uvedl. Takové příjmy odpovídají jeho doložitelným výdajům. Ale odkud přesně peníze bere, Dalík nerozvádí.

Od roku 203 do roku 206 nakoupil nemovitosti za desítky milionů korun. Vlastní luxusní byty na pražských Hradčanech a ve Špindlerově Mlýně. K tomu si pořídil drahá auta - teréní lexus a sportovní Porsche Boxster. Rád si pochutná na italských specialitách v restauraci La Vita e Bela na Starém Městě a zapije je růžovým šampaňským.

Rád se navíc chlubí nákladnými uměleckými díly ve svých bytech. A právě se vrátil z nákladné dovolené v Itáli, kde byl s bývalým premiérem Topolánkem.

Dalík tvrdí, že si za svůj život vydělal řádově stejnou částku, jakou investoval do domů a aut - desítky milionů korun. Problém je v tom, že do roku 206 si na takovou sumu zřejmě přijít nem... (zkráceno)<|i>

Anonym 21225 23.10.2012 14:22
Dnes žijeme v politiky zaprodané zemi, zemi kde se na úrodných polích pěstuje nafta a geneticky upravené - modifikované potraviny pro ekonomické otroky aby nemocní a vystresovaní byli oškubáni farmaceutickou mafií, kde na orné půdě stojí mohyly politického systému - fotovoltaické elektrárny, pastvy už nejsou plné zdravých krav a ovcí, ale ty co zbyly jsou zavřeny v kotcích a jedí masokostní moučku a tedy sebe sama, aby rychle měla váhu pro prodej. Musíme osvobodit zemi od politického systému plného nezodpovědných zlodějských politiků, kteří se organizují v politických stranách a jsou ovládány mafiíje mnoho špatného a situace se jen horší! Musíme každý udělat maximum a to začíná tím, že teď v listopadu přijedeme do Prahy a vyslyšíme tím hlas a volání odvážných bojovníků za SKUTEČNOU DEMOKRACI ,jak tyto myšlenky nazývají. Musí už započít konec ZLÉHO SNU pro slušné lidi a zemi. Klaus a celý politický systém selhal, byli jsme zaprodáni systému, který mafie kontroluje a ovládá v plné míře. Píše se rok 1989 a blíží se datum, kdy měla přijít demokracie, blíží se 17.1.1989|2012 cítíte to? . cítíte, že je něco špatně! Cítíte úzkost a chcete se probudit a nadechnout se stejně jako já! " PROSÍM .PROBUĎME SE, NADECHNĚME SE!

 <<nové   starší>> 

1
světlometyrubrikysynonyma

Seznamka

Oficiální stránky dalších známých osobností

oficiální stránky Bolek Polívka oficiální stránky Petr Rezek oficiální stránky Hynek Tomm oficiální stránky Pavel Kožíšek oficiální stránky Míra Hejda oficiální stránky Tereza Kostková oficiální stránky Jan Smigmator

Další osobnosti | Bolek Polívka | Petr Rezek | Hynek Tomm | Pavel Kožíšek | Míra Hejda | Tereza Kostková | Jan Smigmator |

Popisy českých osobností pocházejí z oficiálních stránek osobnosti, nebo ze stránek wikipedia, nebo jsou vlastní tvorbou.

Vložit osobnost / Oficiální Stránky © OficialniStranky.cz / opravit údaj
Tyto stránky používají soubory cookie k poskytování služeb, analýze návštěvnosti a personalizaci reklam. Používáním stránek s tímto souhlasíte. Další podrobnosti