Oficiální stránky Miloš Zeman
Oficiální stránky
  přidat osobnost
Limitless (Piano Guys) Oppidum (Filipova Lenka) Down The Road Wherever / Dlx (Knopfler Mark) Mamma Mia! Here We Go Again (UHD+BD) (Ultra HD 4k filmy) Růže (Vondráčková Lucie)

Miloš Zeman diskuse strana 4500

Jak na vás Miloš Zeman působí? Co pěkného byste řekli? Co se vám líbí?

Komentář  
Jméno     Věk (volitelně)

 

Následují komentáře návštěvníků. Kterýkoli komentář může být vymazán, zvláště urážlivé nebo vulgární, které nejsou povoleny. Nahlásit komentář »

Anonym 90186 24.12.2016 11:08
Němci kteří jsou svým způsobem všichni oběťmi migrační vlny sice přijímají smysluplná bezpečnostní opatření, ale současně odmítají podlehnout všeobecné nenávisti, zaměřené na celá etnika, národy či náboženství, a umíněně dál chodí na trhy, nakoupit dárky, dát si svařák a Wurst, aby tak dali najevo, že svobodné a hrdé němectví (a evropanství) jim žádný terorista nikdy nevezme.
U nás, kde téměř žádní uprchlíci nejsou a kde téměř nikdo zatím žádného ani koutkem oka nespatřil, nabývají opatření klasického nádechu Kocourkova.
Tak například v Uherském Brodě světové metropoli v hledáčku tzv. Islámského státu vánoční trhy (míněno všech deset stánků) pro jistotu rovnou zrušili a zakázali.
Politici, prezidentem počínaje přes ministra financí opakujícího nehoráznou lež o tom, že migrační vlnu vlastně způsobila Merkelová tím, že migranty pozvala, až po postavičky z nesystémových až extremistických stran, si nadšeně mnou ruce a hřejí polívčičku. Čím hůř, tím líp. Je úplně jedno, zda jsou bezpečnostní opatření účelná a účinná, nebo naopak úplně nesmyslná hlavní je, že jsou viditelná. Pro politické body cokoli. A od voličů záměrně očkovaných strachem a nenávistí se jen sypou.

Anonym 90186 24.12.2016 11:07
Co udělá Němec den po útoku na vánoční trhy?
Jde na vánoční trhy.
Co udělá průměrný Čech?
Začne ve veřejných diskuzích chrlit gejzíry agrese a nenávisti, vyhánět či rovnou (zatím naštěstí jen písemně) střílet nejen všechny migranty včetně žen a dětí, nýbrž i muslimské starousedlíky, kteří mají u nás doma či kdekoli jinde dům, práci a rodinu.
Ze statistiky vyplývá, že v Německu se do pomoci uprchlíkům nějakým způsobem aktivně zapojuje přibližně osm milionů lidí, což je zhruba každý desátý. V zemi, která se od počátku migrační krize potýká s ohromným přílivem přistěhovalců a s nevyhnutelnými problémy, které to samozřejmě přináší.
Vzhledem ke striktnímu vypořádání s bolestivým stigmatem nacistické minulosti i s tím, co to jim samým nakonec přineslo jsou Němci možná víc než jiné národy citlivé na jakýkoli náznak uplatňování kolektivní viny. A proto můžeme už od prvního dne po útoku vidět muslimy modlící se spolu s křesťany za oběti tragédie

Anonym 17847 24.12.2016 10:03
Pro 90186.Právě to o čem píšeš ukazuje,že cesta Česka do státního bankrotu bude.pro důchodce pokračovat. Pak bude převážně jen na výplatu důchodů na holý zadek bejkovcem.

Anonym 90186 23.12.2016 21:08
5. Odtok kapitálu
Firmy registrované v České republice každý rok pošlou svým majitelům do zahraničí přibližně 200 miliard na dividendách.

Anonym 90186 23.12.2016 21:07
4. Nízký růst produktivity práce
Vysoký podíl montoven a firem, které nevytváří konečný produkt, také dopadá na to, že produktivita práce roste velmi pomalu. Česká produktivita práce proto v roce 2014 podle údajů Eurostatu dosáhla jen 76,2 procent úrovně EU, zatímco na Slovensku je ve výši 82,6 procent.
Růst produktivity by mohla vláda podpořit vhodnějším prostředím pro investování, jednoduchým vedením daní.

Anonym 90186 23.12.2016 21:07
3. Zaměstnanci se bojí vyjednávat
Oproti bouřlivé jižní Evropě nebo Francii patří čeští zaměstnanci mezi skromné a spokojené. Často si neumějí nebo mají obavu si říct o zvýšení mezd.

Anonym 90186 23.12.2016 21:06
2. Vysoké zdanění mezd
Mzdy v České republice jsou jedny z nejvíce zdaněných v celé Evropské unii. Ze své práce podle studie UBS odvádíme přibližně 57 procent mzdy. Bolístkou ekonomiku je především vysoké sociální pojištění. "Objem sociálních odvodů v poměru k HDP je v ČR jeden z nejvyšších v hospodářsky vyspělém světě," uvedl hlavní ekonom Roklen Lukáš Kovanda.

Anonym 90186 23.12.2016 21:04
5 důvodu, proč máme nízké mzdy:
1. Vysoký podíl průmyslu kvůli montovnám
Česká republika má jeden z nejvyšších podílů průmyslu z vyspělých zemí světa. V tomto sektoru u nás pracuje 37,4 procent pracovníků, kteří vytvářejí 37,3 procent hrubého domácího produktu. Přitom v Německu je průmyslu zaměstnáno 24,6 procent celkových pracovních sil, které vytvářejí dokonce 30,4 procent hrubého domácího produktu.
Ukazuje se tedy, že český průmysl vytváří výrazně nižší přidanou hodnotou než německý, což je vysvětlováno tím, že se převážně jedná o montovny, které nejsou zaměřeny na produkci finálních výrobků - firmy jsou nejčastěji subdodavatelé, především německým firmám. Může to ukazovat na malou schopnost českých manažerů pronikat na zahraniční trhy se svými vlastními brandovanými výrobky, ale také na problémy v českém školství.

Anonym 90186 23.12.2016 20:45
Pro 94158
Pan Kalousek vytvořil onu rezervu, kterou nyní soudruh Bureš s velkou slávou rozpustil. Další věcí na které soudruh Bureš parazituje je krok ČNB z roku 2013. Díky tomuto kroku tiskne soudruh Bureš dluhopisy se zá.orným úrokem jak na rotačce novin. Ovšem až ČNB opustí intervenci, tak zahraniční investoři budou chtít své peníze zpět a to s tučňoučkým úrokem. A to, že mírně klesl dluh je dáno také tím, že EU neposlala tolik dotací jako v minulých letech a stát se tím pádem nemusel spolupodílet na různých čapích hnízdech. Takže jistě chápeš, že kdyby místo Bureše řídil finance šimpanz ze ZOO Praha, výsledek by byl úplně stejný, protože soudruh Bureš neudělal jediný z výše uvedených kroků. Bída a svrab na tuto zemi míří díky "hospodaření" současného vedení státu.
Toto je opravdový výsledek práce soudruha Bureše:
Zahraniční zadluženost České republiky prudce narůstá.
Zahraniční dluh ČR vytvořil nové maximum na úrovni 3,4 bilionů korun, respektive 73 % HDP. V eurovém vyjádření dosáhl 126,7 mld. a od začátku kurzového režimu se tak zvýšil o 30 mld. eur. Stát sice v zahraničí v posledním roce nevydal žádné eurobondy, ale jeho dluh vůči nerezidentům narůstá.Část investorů si totiž oblíbila tuzemské státní dluhopisy, do kterých investují s cílem vyhnout se negativním úrokovým sazbám na trhu. Nerezidenti tedy drží stále více tuzemských korunových státních bondů. Podle údajů MF to bylo v říjnu již téměř 30 %, což znamená meziroční nárůst o 139 mld. korun a mimochodem nové historické maximum.

Anonym 94159 23.12.2016 19:33
Smrt islámu po celém světě je novoroční přání všech lidí křesťansko-židovského vyznání.

Anonym 94158 23.12.2016 16:20
Povídej si co chceš mladý pane, 90186. Pan Kalousek za svého "bačování" udělal obrovskou sekyru v rozpočtu. To, že dluh klesá je dobrá práce lidí po něm. Občané mají práci a výrazně se snižují počty občanů pod hranicí chudoby. Státní dluh za letošní rok klesne z 1,673 na 1,613 miliardy, tj cca. o 2,4%. Je to dobrá práce vlády. Zároveň by měl být i výrazný přebytek letošního rozpočtu. Bravo! To by se dle mého názoru za Kalouska a Fialy nestalo. Bídu a svrab již nikdo vrátit nechce!!

Anonym 17847 23.12.2016 15:29
Babiš směle oblbuje Čechy jak s ním u moci kráčí Česko ke kapitalistickému ráji.Až se národ z této troubovitosti probere bude chtít Babiše a Sobotku narazit na kůl mezi prvními.

Anonym 17847 23.12.2016 15:20
Zde vládnoucí dobytek nám sem zase zatahuje Ukrajince,kteří prý mají české kořeny.Kdyby se měli tito Ukrajinci lépe než Češi tak by si na nějaké svoje kořeny ani nevzpoměli.Zase další lumpáctví zde vládnoucího dobytka.Taové vládnoucí lumpy bude třeba po revoluci odporážet na katovských mučírnách s bezbřehou krutostí.

Anonym 90186 23.12.2016 14:56
Rumunský prezident prozatím odkládá nominaci nového premiéra. Sociálnědemokratická strana (PSD), která zvítězila v nedávných volbách, do funkce navrhla málo známou bývalou ministryni Sevil Shhaidehovou, která nemá téměř žádné politické zkušenosti. Tato ekonomka by se mohla stát první ženou a první muslimkou v čele rumunské vlády.

Anonym 90186 23.12.2016 01:53
Takže když to tak vezmeme kolem a kolem: Celé je to jedna velká Potěmkinova vesnice. Rozpočet na první pohled vypadá výborně. Dokonce nejlíp za dobu existence naší země. Až na to, že ministerstvo financí na tom prakticky nemá zásluhu. Až na to, že letošní zisky z intervencí budou za rok více než smeteny ztrátami z nich. Až na to, že o co víc se ministerstvo při plánování rozpočtu loni seklo směrem dolů, o to víc se letos seká směrem nahoru. Až na to, že o co méně letos přispíváme na evropské fondy, o to víc na ně bude přispívat příští rok. Až na to, že o co víc jsme si v minulosti přilepšili zrušením rezervy, o to víc nám bude v budoucnu chybět. Až na to, že je to celé jenom moc pěkná pohádka, kterou se vládě vyplatí vykládat před volbami. A po nich budiž potopa.

Anonym 90186 23.12.2016 01:52
Začtvrté stát dosud soustavně rozpouštěl tedy snižoval něco, čemu se říká rozpočtová rezerva. Co je na tom špatně? No že zkrátka jaksi nemáme onu rezervu.. rezervu peněz na horší časy. A to, prosím pěkně, jsme právě teď díky vysokému hospodářskému růstu a až extrémně nízké nezaměstnanosti v časech jedněch z nejlepších, takže ty ekonomicky horší nutně musí nastat už příští rok.

Anonym 90186 23.12.2016 01:51
Zatřetí rozpočtu letos pomohlo, že jsme z evropských fondů vyčerpali méně peněz než loni. Ano, čtete dobře: Méně peněz z Evropy pomohlo k ozdravení naší ekonomiky. Ne, není to nesmysl. Je to definiční znak všech prohnilých evropských dotací, bez nichž by nám bylo mnohem lépe. Jak se to mohlo přihodit? Změnilo se rozpočtové období. Nové začalo, a tak se musí připravovat zbrusu nové projekty, na které bychom mohli evropské fondy podojit. Jenomže nezapomínejme, že peníze z Evropy musíme spolufinancovat. EU přihodí trochu, náš stát přihodí také trochu. A díky tomu, že evropských peněz je letos méně, takzvané kapitálové výdaje z rozpočtu jsou zatím o 50,8 miliard korun nižší než loni stejnou dobou. A co je na tom špatně? Znovu se stát chlubí něčím, co vůbec není jeho zásluhou. A hlavně: Jakmile se přehoupneme do příštího roku a znovu začneme evropské fondy víc dojit, opět to náš rozpočet zatíží víc.

Anonym 90186 23.12.2016 01:50
Zadruhé za dobrý výsledek rozpočtu může vyšší než očekávaný hospodářský růst. Zkrátka když se rozpočet sestavoval, nepředpokládalo se, že se letos bude ekonomice tak dařit. Co je na tom špatně? Především kdyby se počítalo se správným růstem, mohly být úspory ještě mnohem větší. A hlavně: úplně stejná situace, jenom přesně naruby, se nejspíš bude opakovat v příštím roce. Zkrátka příští rok podle všeho nejspíš naše ekonomika poroste mnohem pomaleji (pokud vůbec poroste), než se dnes při sestavování rozpočtu na příští rok odhaduje. Ministerstvo totiž počítá s tím, že ekonomika zrychlí svůj růst z 2,2 % na 2,4 %. A současně se domnívá, že eurozóna příští rok zpomalí svůj růst ze 1,5 % na 1,2 %. Člověk nemusí být zrovna ekonomický génius, aby na první pohled viděl, že tu něco nehraje: Když jsme jako vývozní země na fungování eurozóny závislí, bude se nám dařit stále líp, když Evropě se bude dařit stále hůř? Sotva. Jinými slovy: Plán je opět nesmyslný. O co líp se rozpočet plní letos, o to hůř se nejspíš bude plnit příští rok.

Anonym 90186 23.12.2016 01:49
Zisk pro rozpočet z titulu zápo.ných sazeb bude víc než kompenzován ztrátou ČNB z devizových rezerv v okamžiku, až koruna posílí. Takže výsledek pro celý stát bude horší, než lepší. Ale kdo si pak bude umět dát jedna a jedna dohromady? Hlavně, že ministerstvo financí tou dobou už bude za hrdinu.

Anonym 90186 23.12.2016 01:48
A stát na tom pochopitelně rejžuje. Pravda, rozpočet na zápo.ných úrocích ze svých vlastních dluhopisů zatím vydělal asi miliardu korun, což jsou v celkových výsledcích drobné; ale pro svou kurióznost tenhle zdroj příjmů státní kasy stojí za zmínku. A co je na tom všem špatně?

Anonym 90186 23.12.2016 01:47
Neb.li dluhopisy mají zápo.né výnosy.

Anonym 90186 23.12.2016 01:46
Zdražují tak moc, že dnes už jsou spekulanti ochotni českému státu dokonce platit za to, že si mohou jeho dluhopisy koupit.

Anonym 90186 23.12.2016 01:39
Tomu říkám obstojné lákadlo a dost dobrý důvod pro spekulaci. Rozumějme, pro spekulaci na posílení české koruny skrze nákupy českých dluhopisů. A když je po něčem velká poptávka, cena toho něčeho logicky roste. Takže české státní dluhopisy jen díky intervencím neuvěřitelně zdražují.

Anonym 90186 23.12.2016 01:35
Zaprvé za něj může Česká národní banka (ČNB). Tedy samozřejmě ne přímo, ne že by zrovínka rozpočet spadal do její kompetence. Ale připletla se k celé té záležitosti trochu jak slepý k houslím. Česká národní banka totiž, jak známo, intervenuje proti české koruně a udržuje ji tím uměle slabou. Každému spekulantovi za našimi hranicemi musí být a taky je jasné, že tohle ČNB nemůže dělat donekonečna. Intervence totiž už stály skoro 600 mld. Kč a koruna je kvůli nim až o 10 procent slabší, než by byla bez nich. A účet každým dnem dál narůstá. Takže je navýsost logické čekat, že jakmile ČNB intervenování vzdá, koruna prudce posílí. Možná až o oněch 10 procent.

Anonym 90186 23.12.2016 01:28
Tedy ona to technicky vzato je pravda potud, že státní rozpočet se skutečně vyvíjí nejlépe od devadesátých let. Dnes je už evidentní, že rozpočet neskončí deficitem 70 miliard korun, který byl naplánován, ale naopak s přebytkem. Což je asi takové jako vytahovat se, že umím masajsky líp než můj jezevčík. Jelikož pravdou už není ona druhá polovina tvrzení. Totiž že se to povedlo státu a zejména Ministerstvu financí. Nepřibarvená realita je spíš taková, že stát by musel být extra velké motovidlo, aby rozpočet letos nedopadl dobře.
Takže kdo za ten skvělý výsledek může doopravdy?

Anonym 90186 23.12.2016 01:28
Stát se v poslední době rád chlubí, že prý dokázal dostat své finance, tedy státní rozpočet, do nejlepšího stavu od vzniku ČR. Hezky pěkně. Srdce daňového poplatníka musí plesat. Až na to, že to jaksi není pravda.

Anonym 94158 22.12.2016 22:29
Státní dluh za letošní rok klesne z 1,673 na 1,613 miliardy, tj cca. o 2,4%. Je to dobrá práce vlády. Zároveň by měl být i výrazný přebytek letošního rozpočtu. Bravo! To by se dle mého názoru za Kalouska a Fialy nestalo. Bídu a svrab již nikdo vrátit nechce!!

Anonym 94158 22.12.2016 21:57
Desítky milionů občanů Sýrie oslavuje vítězství nad bojovníky IS v Alepu. Lze očekávat, že dál bude Rakka, Palmíra a snad i možná pomoc Mosulu. To by muselo být i z vůle vlády Iráků.

Anonym 90186 22.12.2016 12:45
Ruská propaganda je velmi kreativní a teď dokonce zneužila mladé Syřanky, které studují v Moskvě. Organizace Ruský svaz mládeže za přímé podpory peněz z fondu prezidenta Vladimira Putina, vyrobila kalendář, kde jsou nafoceny Syřanky v ruském oblečení a chválí ruské vojáky, kteří bojují v jejich zemi. Jenže všechny texty jsou vymyšlené a Syřanky zvažují žalobu.

Anonym 17847 22.12.2016 10:00
Pro 90186. Chce to aby se mladá generace zvedla proti zde sedmadvacet roků vládnoucím lumpům a vypráskala je od koryt.Pak znárodnila veškeré majetky straníků stran a členů hnutí,kteří se po komunistech prolhali k moci.Dů-chodcům za to,že pomáhali stávající kapitalistický svinčík nainstalovat a nechali a i pomáhali lumpům Česko rozkrást začít vyplácet zasloužené a spravedlivé důchody převážně na holý zadek bejkovcem.

Anonym 90186 22.12.2016 01:48
Izrael zvažuje možnost, že by přijal zraněné syrské uprchlíky z Aleppa na léčení do svých nemocnic. Informoval o tom v úterý izraelský premiér Benjamin Netanjahu. Jak poznamenala agentura Reuters, mnoho zraněných Syřanů se za uplynulé tři roky v Izraeli již léčilo, tajně se dostali přes hranice v oblasti okupovaných Golanských výšin. Izrael a Sýrie jsou přitom formálně stále ve válečném stavu. "Jsme připraveni přijmout zraněné ženy a děti a rovněž muže, jestliže to nejsou bojovníci.. a přivézt je do Izraele a postarat se o ně v našich nemocnicích, jako jsme to již udělali s tisícovkami syrských civilistů," řekl Netanjahu zahraničním novinářům.

Anonym 94158 21.12.2016 15:18
Pan Chovanec ví co dělá. Při ochraně oprávněné osoby jsou standardní situace, také nestandardní situace a rizikové. Nejspíš by pan Chovanec nechtěl aby terorista dohnal chráněnou osobu na kole a poranil ji vzduchovkou skrz plasty od Trabantu. To bychom měli ostudu všichni.

Anonym 90186 21.12.2016 10:35
Chovancova policie pořídila tak rychlé vozidla proto, aby daňový poplatník a plátce autopojištění, jenž to všechno platí, nestačil ani zareagovat kde tak rychle zmizelo dvacet míčů..Daňový poplatník , kterému se opět od nového roku zvedají daně jenom žasne co si ti sociopaté tam "na hoře" mohou dovolit..

Anonym 90186 21.12.2016 10:34
Pokud se pamatuji o tomhle není v reklamě na EET ani slovo, jestli se mýlím, tak mne opravte.

Anonym 90186 21.12.2016 10:34
Za dva roky si je někdo koupí za desetinu ceny, zatím budou odpočívat v garáži a jednou za rok vyjedou, aby se neřeklo. Alespoň víme, na co chtěl ministr Chovanec zvýšit rozpočet pro policii.

Anonym 90186 21.12.2016 10:31
Ochranná služba Policie ČR převzala deset nových Audi A6. Nic rychlejšího česká policie nikdy neměla. Osmiválcové sedany mají výkony supersportovních aut. Na stovce jsou za 4,4 seku.dy.
Deset operačních policejních speciálů určených pro Ochrannou službu Policie České republiky jsme pořídili za 21 770 230 korun, uvedl při předání vozů Petr Petřík, náměstek policejního prezidenta. Základní cena Audi S6 jsou dva miliony (přesně 2 027 900 Kč), další peníze stálo specifické vybavení pro potřeby policie.
Tato vozidla budou využívána především jako doprovodná vozidla pro zahraniční delegace při jejich pobytu na celém území České republiky podle mezinárodních dohod, doplnil Jiří Komorous, ředitel Ochranné služby policie.
Tak takto pro.e.ává tato vláda peníze daňových poplatníků. Do kolony, která jede 50 km|h pořídí auta se zrychlením 4,4 sekun.y.

Anonym 90186 21.12.2016 10:23
Opravdu funkční systém
Měli jsme odeslanou tržbu za druhý týden v prosinci šest tisíc a 51 účtenek, jenže na Finanční správě to ukazuje 30 tisíc a 200 účtenek, píše na Facebooku ve skupině EET výměna zkušeností provozovatelka jedné moravské restaurace, Helena Bystroňová-Surmová. Bojí se, že teď bude muset státu zdanit pětkrát větší tržbu, než skutečně inkasovala. Některé účtenky totiž systém evidoval víckrát.

Anonym 17847 21.12.2016 10:17
Pro 5822.Je třeba aby už se mladá generace zvedla proti zde sedmadvacet roků vládnoucím lumpům a nenechala si od nich stále kadit na hlavu.Sobotka ten by už měl dávno sedět za zadlužení Česka na kůlu a to ještě po řádném stažení z kůže.

Anonym 5822 21.12.2016 10:03
Politikům vzrostou platy. Zeman si polepší o téměř 18 tisíc korun

20. prosince 2016 16:48
Příští rok vzrostou politikům platy o osm procent. Růst bude podobný jako v letošním roce. Prezident Miloš Zeman si tak polepší o 17 700 korun a řadový poslanec nebo senátor dostane o 5 300 korun více. Vyplývá to ze sdělení ministerstva práce a sociálních věcí o vyhlášení platové základny.
Jak dlouho si toto české ovce nechají líbit? Poslanecká sněmovna zeje prázdnotou, a na konta poslanců přibývají peníze, kde to jsme? V pr.., že?

Anonym 17847 21.12.2016 09:57
Sobotka se tváří jako by on a ta banda lumpů z ČSSD měla v Česku vládnout věčně.Je však třeba provést likvidaci všech lumpů co se s ČSSD prolhali k moci za podíl na zbídačení Česka,na katovských mučírnách s bezbřehou krutostí.Navíc znárodnit všechen majetek těchto vlastizrádných rodů.

Anonym 17847 20.12.2016 14:42
Pro 31911.Česko potřebuje se zbavit nejen Arabů,ale všech lumpů co se po komunistech prolhali k moci a Česko zbídačili.Tyto lumpy je třeba odporážet na katovských mučírnách s bezbřehou krutostí a znárodňovat veškerý majetek těchto vlastizrádných rodů.

Anonym 31911 20.12.2016 14:21
Po atentátu v Berlíně můžeš, 90186 uznat, že extrémisty si nemůžeme přivést do svých domovů. Stejně také nemůžeme sdílet ložnici s tygrem usurijským. Je to stejně nebezpečné. Je nutné dojít k míru ve válečných oblastech a INVAZI poslat domů. V Čechách žije přibližně 20 tisíc muslimů. Je vhodné jednat o jejich návratu tam odkud přišli!

Anonym 90186 20.12.2016 10:42
Putin by měl po atentátu v Berlíně vydat Snowdena

Anonym 90186 20.12.2016 10:39
Připomeňme si tehdejší situaci: Po pádu kabinetu Petra Nečase se Zeman rozhodl jmenovat jak sám říkal vládu odborníků. Pod vedením Jiřího Rusnoka ale tehdy vznikla vláda jeho kamarádů a podporovatelů, z velké části z tehdejší SPOZ (nyní SPO). Byla v ní taková hvězdní jména jako Jan Fischer, Martin Pecina, Miroslav Toman nebo Marie Benešová. V kabinetu sedělo hned pět bývalých členů KSČ. To ale nebylo to nejhorší.
Vláda, kterou kritizovaly všechny politické strany (jelikož poslanecká sněmovna se skládala ze zvolených lidí, ne z těch, kteří Zemanovi poklonkovali tak dlouho, až se někam dostali), nezískala důvěru. Z tohoto důvodu předal Rusnok 13. srpna 2013 do rukou hlavy státu demisi.Miloš Zeman ale poměrně nerad prohrává. Nerad také dodržuje pravidla, pokud se děje něco, co se mu zrovna nehodí. Tak se rozhodl pověřit premiéra, kterého jmenoval svévolně a bez ohledu na podporu v parlamentu, aby dále vládl v demisi, a to až do předčasných voleb. Jednalo se o neústavní a nikým nevolenou skupinu lidí, Zeman se však mohl cítit jako vítěz.Nyní se ve světle blížících se prezidentských voleb všechno otočilo. Panu prezidentovi jako by začalo záležet na zákonech České republiky, a tak brání práva nebohého a utlačovaného Andreje Babiše. Přestože se na zákonu o střetu zájmů shodly všechny demokratické strany, on jej odmítá. Dobře totiž ví, že by jinak z Agrofertu mohl přijít kandidát, který obsadí jeho místo na Pražském hradě.

Anonym 90186 20.12.2016 10:36
Z prezidenta Miloše Zemana se po spojení s ministrem financí Andrejem Babišem stal obránce ústavního pořádku. Pokud poslanecká sněmovna přehlasuje jeho veto tzv. lex Babiš, tedy zákona o střetu zájmů, je ochoten obrátit se na Ústavní soud. Pan prezident se evidentně rozhodl o podporu hnutí ANO v prezidentských volbách v roce 2018 rvát až do roztrhání těla.Jak se zdá, v té zásadní starosti o ústavní právo holdingu Agrofert čerpat dotace Miloš Zeman pozapomněl na vlastní neústavní kroky. Například na to, když si dle svého vlastního uvážení jmenoval vládu svých přátel, která nakonec vládla bez důvěry poslanecké sněmovny. Té sněmovny, kterou nyní Zeman za rozhodnutí kádruje.

Anonym 90186 20.12.2016 10:14
Problémy v tomto úseku budou neustálé, po celou dobu životnosti dálnice. Doufejme, že zvládnutelné. Pořád se ale bude muset monitorovat, patrně i značně investovat do dodatečného zajištění. Už ten rozsáhlý monitoring, který je nyní nezbytný, sám o sobě jednoznačně říká, že to až tak bezproblémové není. Kde jinde v naší dálniční síti potřebujeme něco tak důsledně sledovat a automatizovat případné uzavření? Také značně složité zajištění stavby, dodělávané na poslední chvíli před slavnostním zprovozněním, které ještě zdaleka neskončilo, celkem jasně vypovídá o tom, že se něco zanedbalo již při přípravě stavby. Z tohoto pohledu se postoj ŘSD, že se vlastně skoro nic neděje, nejeví jako příliš důvěryhodný. Prostě teď jen draze lepíme dohromady něco, co jsme vůbec mít nemuseli. Také si nepamatuji, že bychom někdy slavnostně zprovozňovali polovinu dálnice, a to ještě při poloviční povolené rychlosti. Je to jaksi symbolické, jen tak napůl. A pokusy o ovlivnění veřejnosti, že právě tato trasa byla optimální, snad nemohou dopadnout na úrodnou půdu. Zdravý selský rozum každému musí říci, že problémům je lépe se předem vyhnout. Místo toho ale ŘSD raději zvolilo filozofii my to zvládneme. To nyní musí prokázat. Ale bude to bohužel za nemalé peníze daňových poplatníků.

Láďa 18519  60 let 20.12.2016 09:41
Soudruh Babiš alians Bureš.Za komančů uznávaný práskač,po převratu uznávaný podnikatel a dokonce ministr.To jsou skoky.Poctivec
Pan Rát-nakonec zloděj největšího kalibru nedostane trest,ale ještě odškodnění.Stále se vše uplácí.Je to hrozná doba.Kdo poctivě pracuje,je holej.
Tak to je ta dnešní doba!! §§

Anonym 90186 20.12.2016 02:36
Již dva týdny se hospodští sžívají s EET a po optimistickém rozjezdu se dostavují problémy. Další malé hospody tak chtějí zavřít lokál. Na komplikace si ale stěžují i ve větších restauracích. Zcela v pořádku to není, objevují se problémy s výpadky a připojením," říká Martin Gröhling z Mladé Vožice.
Hostinským vzrostly náklady i zátěž s spojená administrativou. Někteří kvůli tomu skončili, jiní o tom uvažují.
Martin Gröhling z Mladé Vožice se sice zavřít hospodu Na Růžku nechystá, i jemu ale EET komplikuje život. Obsluhu to zdržuje, to je jasné. Ale objevil se také problém s internetovým připojením. Pokud spadne, při následném manuálním zadávání údajů Finanční správě se tržba nezaúčtuje vždy správně. Stává se, že dojde k jejímu zdvojení," vysvětluje Martin Gröhling.
Situaci už s provozovatelem EET pokladen intenzivně řeší, nejedná se prý zdaleka o ojedinělý problém.
Mezi hostinské, kteří uvažují o zavření hospody, patří například Miroslav Kromka. V oboru se pohybuje už od konce sedmdesátých let, kdy se vyučil kuchařem. V pohostinství podniká od poloviny devadesátých let, ale tak obtížnou dobu jako je dnes nepamatuje.
Hlavně pro hospody na vesnicích je to hrozné. Lidí chodí málo, radši si otevřou lahváče doma a nebo si zajdou sednout někam s kamarády do garáže. Na malých vsích jsou tržby už dlouhodobě na hranici udržitelnosti, a teď do toho ještě přišly náklady spojené s EET. Pokud máte na hospodě denní tržbu šest sedm stovek, tak se ji těžko vyplatí provozovat. Obzvlášť, když musíte ještě platit internetové připojení a další paušál za EET pokladnu," říká Miroslav Kromka.
Provozuje hospodu v Borotíně a Oldřichově, ale je rozhodnutý na jaře skončit. V Borotíně budu muset zavřít určitě, jak to dopadne v Oldřichově, ještě uvidím," sdělil Miroslav Kromka.
O tom, že situace na menších vsích je na hranicích únosnosti hovoří také Radek Jech. Hospodu Na Konci světa ve Smilových Horách má pronajatou deset let. Zavřít nemusel jen díky tomu, že se se starostou dohodl na snížení dosavadního nájmu.
Jsme na malé vesnici, tady drží hospodu při životě vlastně jen pár štamgastů. Lidé tu berou deset dvanáct tisíc, je tedy jasné, že v hospodě moc peněz nenechají. Že by bylo možné provozováním hospody na vesnici zbohatnout, asi neplatilo nikdy, teď je ale problém se i jen udržet. EET pro mne znamená náklady přes 12 tisíc ročně navíc jen za provoz. Naštěstí jsme se domluvili na snížení nájmu, tak snad se tady podaří hospodu zachovat," neztrácí po dvou týdnech praxe s EET chuť.
Zato Zdeněk Veselý z Ratibořských Hor na provozování Hospůdky u Feny už rezignoval.
Věřte mi, bylo to těžké rozhodnutí. Začínal jsem před třemi lety s nadšením, ale postupem času jsem ho ztratil. Místo toho, aby stát podnikatele podpořil, začal nám házet klacky pod nohy. Čím dál tím větší množství předpisů, vyhlášek a regulací. V závěru se z nás živnostníků pokusili v očích veřejnosti udělat zloděje a poštvat je proti nám, a na tohle já už nemám žaludek ani nervy. Proto jsem se rozhodl zavřít. EE... (zkráceno)<|i>

Anonym 94158 19.12.2016 21:02
Láďo, myslíš si, že dvě sta padesát miliard korun ročně vyvádí z Čech lidé jako my dva.

Ovar 85845 19.12.2016 18:33
No tak ty slusny urcite nejsi, zivnostak si videl z rychliku a komunista jsi kovanejsi nez Zapotocky v 50. letech.

 <<nové   starší>> 

1
filmy v kinechdvd filmyrubrikysvětlometysynonyma

Seznamka

Oficiální stránky dalších známých osobností

oficiální stránky Jana Volfová oficiální stránky Petr Mach oficiální stránky Ondřej Liška oficiální stránky Petr Havlík oficiální stránky František Pytloun oficiální stránky Radka Fišarová oficiální stránky Iva Hajnová

Další osobnosti | Jana Volfová | Petr Mach | Ondřej Liška | Petr Havlík | František Pytloun | Radka Fišarová | Iva Hajnová |

Popisy českých osobností pocházejí z oficiálních stránek osobnosti, nebo ze stránek wikipedia, nebo jsou vlastní tvorbou.

Vložit osobnost / Oficiální Stránky © OficialniStranky.cz / opravit údaj
Tyto stránky používají soubory cookie k poskytování služeb, analýze návštěvnosti a personalizaci reklam. Používáním stránek s tímto souhlasíte. Další podrobnosti