Oficiální stránky Miloš Zeman
Oficiální stránky
  přidat osobnost
Limitless (Piano Guys) Oppidum (Filipova Lenka) Down The Road Wherever / Dlx (Knopfler Mark) Mamma Mia! Here We Go Again (UHD+BD) (Ultra HD 4k filmy) Růže (Vondráčková Lucie)

Miloš Zeman diskuse strana 4450

Jak na vás Miloš Zeman působí? Co pěkného byste řekli? Co se vám líbí?

Komentář  
Jméno     Věk (volitelně)

 

Následují komentáře návštěvníků. Kterýkoli komentář může být vymazán, zvláště urážlivé nebo vulgární, které nejsou povoleny. Nahlásit komentář »

Anonym 94158 08.01.2017 10:33
Myslím, že pokud se letos k válu nedostanou Kalousek a Fiala, bude letos i další roky vše více než LÍP!

Anonym 90186 08.01.2017 10:24
Babiš zdůraznil, že web zrušil navzdory odporu Finanční správy. Samozřejmě jim to ulehčuje práci, jako že to mají v jedné formě. Finanční správa chtěla poskytnout nějaký komfort, ale vyznělo to velice špatně.
Vzápětí ovšem ujistil čtenáře, že s koncem webu udání na EET chodit nepřestanou, protože chodily i bez formuláře. Lidi udávali a udávat budou, dodal otevřeně.
Zrušením kontroverzního webu se šéf hnutí ANO rozhodl zbavit až příliš křiklavého klacku, který na EET oprávněně používali oponenti. Zejména však proto, aby odvedl pozornost od obludné podstaty samotného a v západní Evropě nevídaného projektu, který drtivé většině poctivých podnikatelů přinese jen zvýšené náklady, administrativu a riziko zneužití dat. Nemluvě o těch, které zlikviduje.
Dokonce ani není jisté, jestli tento podivně servírovaný úkrok není jen dalším matením veřejnosti, a vlastní podstata udávání v systému EET coby veřejné kontroly, o níž hovoří Finanční správa, zůstane nedotčena. Aspoň si to myslí zakladatel portálu HlídačEET Michal Bláha, podle kterého se příliš mnoho nezmění.
Trošku méně průhledné pro novináře i veřejnost je, že tam stále jeden formulář zůstává. Formulář, ve kterém si můžete zkontrolovat, jestli máte platnou účtenku, nebo ne. A když se kouknete, jaké informace finanční správa v tomto formuláři sbírá, tak jsou totožné jako v tom bonzovacím formuláři, takže ten druhý formulář funguje naprosto stejným způsobem, prohlašuje Bláha na adresu portálu Finanční správy.
Ano, udávalo se a udávat se bude dál.

Anonym 90186 08.01.2017 10:23
Finanční správa přitom už v říjnu před spuštěním webu sdělovala zcela jasně: Možnost zkontrolovat si vydanou účtenku nebo nahlásit její nevydání by měla být funkční od 1. prosince. Podle zákona má totiž podnikatel povinnost vydat účtenku. Jestliže ji nevydá, jedná protizákonně a zákazník má tak možnost obrátit se na Finanční správu.
Minimálně od té doby se o webu hojně psalo, a pokud by se tato informace k šéfovi hnutí ANO nedostala dříve, svědčilo by to o fatálně špatné práci jeho mediální a marketingové sekce a dalších poradců, kterými je obklopen.
O tom, že ministr financí fabuluje, svědčí i jeho textová zpráva, kterou poslal redaktorovi Blesku (8. 12. 2016). Reagoval v ní na dotaz, co říká na počet anonymních udání. To číslo mě nijak neznepokojuje ani nepřekvapuje. Finanční správa zavedla formulář pro oznamování porušování zákona o EET, protože by tato podání na FS chodila různými kanály, jako jsou e-maily, stížnosti atd. Když dáte do poměru počet vydaných účtenek, kterých je k dnešnímu dni více než 19 milionů, oproti 700 upozorněním od občanů, jde o zanedbatelné číslo, bagatelizoval tehdy.
O měsíc později už pod tlakem okolí uznal, že udavačský web je jeho slovy kravina.
V rozhovoru pro Blesk (7. 1. 2017) se však bránil tomu, že by lhal. Dokonce se distancoval od inkriminované textové zprávy, kterou prý jen přeposlal. Já jsem si to ani neuvědomil, určitě to byla nějaká SMS přeposlaná z Finanční správy, určitě jsem ji ani já nepsal. Takže mi nepodsouvejte, že já lžu, na to jsem alergický. Já nelžu!

Anonym 90186 08.01.2017 10:21
Další problém nastal kolem udavačského webu provázejícího start EET. Šéf hnutí ANO znovu předvedl, že pokud se dostane do úzkých, nepomůže mu ani armáda výtečně placených marketingových mágů, kteří linkují každý jeho krok. Vykrucuje se, zamotává se do lží a polopravd a pokaždé si najde obětního beránka, protože on sám chyby nedělá. Vždy mu někdo něco zlovolně podstrčí, spáchá nepravost za jeho zády, nebo ho dokonce sprostě podrazí.
Tentokrát je v roli sabotéra úředník, který bez vědomí ministra financí vymyslel a spustil anonymní udavačský web na daňovém portálu Finanční správy. Aspoň tak znělo vysvětlení strážce státní kasy, který z EET učinil svoji vlajkovou loď a měl by ji znát do posledního nýtu.
Kritici webu od samého počátku upozorňovali na to, že tento nástroj může být zneužíván v konkurenčním boji nebo k vyřizování osobních účtů. Ministerstvo financí tyto výhrady dosud odráželo. Přitom šéf hnutí ANO si opakovaně stěžuje, že na něj neustále někdo podává anonymní trestní oznámení, a to i v Bruselu na Úřad pro boj proti podvodům (OLAF).
O tom, že udávání je u nás skutečně oblíbená kratochvíle, svědčí přes 2300 nahlášení během prvního měsíce provozu EET. Z toho dvě třetiny přes web, který ve specifickém vzorku populace získával na popularitě.
Já jsem nevěděl, že ten web vznikl. Já jsem se o tom dozvěděl z Twitteru před Vánoci, reagoval Babiš na otázku v pořadu 90" České televize (4. 1. 2017), zda věděl o jeho existenci. My jsme nechtěli vyzývat lidi, aby udávali. Úředník viděl, že tam chodí různá oznámení, tak byl vstřícný a udělal nějaký formulář. Ten úředník asi nedomyslel tu reakci veřejnosti.

Anonym 90186 08.01.2017 10:19
První letošní Babišova nepříjemnost nastala zjištěním, že hospodářská kriminálka vyšetřuje, zda se nedopustil trestného činu krácení daní. V roce 2012 nakoupil za tři miliardy korun jednokorunové dluhopisy Agrofertu. Zřejmě využil mezery v zákoně, umožňující tehdy tímto způsobem fyzickým osobám atraktivnější nákup státních dluhopisů, u kterých se nemusely danit úroky.
Dnes majitel Agrofertu vlastní tyto dluhopisy za 1,5 miliardy korun a ročně si tak přijde na 90 milionů, přičemž jen loni na daních ušetřil 13,5 milionu. Bude muset prokázat, zda všechny okolnosti nákupu proběhly v souladu se zákonem a jestli k němu použil vlastní úspory. Jinak by spáchal trestný čin.
Minimálně však zůstane pachuť, že ministr financí, který šlape živnostníkům na krk kvůli každé koruně, sám vyhledává každou skulinu, aby daně platit nemusel.

Anonym 90186 08.01.2017 10:18
Nový rok začal pro Andreje Babiše smolně. Nejprve vyšlo najevo, že je vyšetřován kvůli podezření z daňových úniků. Vzápětí předvedl další ze svých názorových obratů a zrušil udavačský web k EET, o kterém prokazatelně lhal. Vzápětí však ujišťuje, že udávat se bude dál. Problémy přehazuje na ostatní a novinářům posílá SMS, ke kterým se nehlásí.

Anonym 90186 08.01.2017 10:16
Přestože Andrej Babiš stále tvrdí, že nevěděl (nebo možná věděl) o vzniku udavačského webu k EET, jeho poradce Aleš Michl o napráskání obchodníků otevřeně hovořil už v roce 2015. Konkrétně se o něm zmíňoval, když se v říjnu 2015 zúčastnil debaty na půdě VŠE. Debata se týkala právě chystaného projektu EET. Michl tehdy uvedl, že kdyby měl možnost elektronicky napráskat nepoctivého obchodníka, hned by dal ano.

Anonym 94158 07.01.2017 23:25
Člověk se dočítá, že v demokratickém světě umírají lidé mrazem. Dokonce i v Praze jsou známy čerstvé případy. Stydím se, že naše občany neumíme po jejich prohře s prostředím je začlenit zpět do společnosti a dát jim druhou šanci. Reálně jsou v současných mrazech odsouzeni k smrti za tichého souhlasu nás všech.

Anonym 94158 07.01.2017 18:15
Myslím, že pokud se letos k válu nedostanou Kalousek a Fiala, bude letos i další roky vše více než LÍP!

Anonym 94158 07.01.2017 18:05
Je dobrá zpráva, že pan Trupmp si vybral odborníky na slovo vzaté. Myslím, že ti předchozí moc zkušení nebyli. S ohledem na jejich neznalost tragicky zahynul Obamův velvyslanec v Libyi. Je to velmi smutná událost.

Anonym 94158 07.01.2017 17:59
V loňském roce se v Čechách mělo prodat 250 tisíc nových aut. Je to nový historický rekord. Občané si žijí lépe. Navýšení platů v kategorii učitelek a zdravotních sestřiček by se mělo promítnout v tržbách a následném kolotoči daní. Obě kategorie nepatří do skupiny, která by měla své peníze odvést do daňových rájů. Avizované zvyšování platů zaměstnanců napomůže stavebnímu průmyslu. Občané dosáhnou na tvrdé podmínky bank při poskytnutí hypoték.

Anonym 90186 07.01.2017 17:33
Pár dnů po skončení starého roku, jak jsou k dispozici čísla, je jasné, že hnutí ANO ve svých volebních slibech nelhalo. Prostě to zařídili, že bude líp. Alespoň ministrovi financí a jeho koncernu - ale o to přece šlo!


Ten má dost, ten už nepotřebuje krást! , bylo oblíbené předvolební heslo prosťáčků, kteří odevzdávali své hlasy ve volbách Agrofertu a jeho majiteli. Zveřejněná čísla ukazují, že to heslo bylo opravdu hloupé a že to Babiš sice zařídil, ale ne pro občany této republiky. Pan velkouzenář si to zařídil pro sebe a své firmy.
Vzhledem k tomu, že je všeobecně známo, že dotace křiví ekonomiku, nešetří naše vláda při dotování dokonce ani velkých podniků. Státní dotace směrované do mlékáren, masokombinátů, konzerváren, pekáren a výroben krmiv pro dobytek zaměstnávajících 250 až 750 lidí jsou evidentně úplný nesmysl. Neomarxismus v ekonomické praxi. Přesto i na tomto nesmyslu dokázal pan ministr vydělat.Jak píše Ekonom: "Před Babišem" dával stát potravinářům na dotacích ročně kolem sto třiceti milionů korun. V roce 2015 suma se to navýšilo na více než 200 milionů, a konečně v loňském triumfálním roce dosáhly dotace velkým potravinářským firmám na 396 milionů. Necelých sto čtyři milionů korun pak v rámci těchto dotací směřovalo na dotování pana ministra, tedy do jeho Agrofertu. Nejvíce získaly Kostelecké uzeniny (devatenáct mega), pekárny Penam a Vodňanská drůbež, každá osmnáct milionů.
Celá causa by měla být poučením pro fungování našeho státu i pro média. Při každé další větší dotaci, zvýhodnění či ochraně nějakého průmyslového či zemědělského odvětví, které se bude ve vládě projednávat, by mělo být od samého počátku jasné a pregnantně vyčíslené, kolik z té dotace půjde Babišovi do Agrofertu. Výrazně to prospěje transparentnosti naší ekonomiky a pan ministr bude mít ve svých příjmech skrze dotace a subvence pořádek už od samého počátku. On totiž přece, jak je všeobecně známo, nekradně. On totiž čerpá.

Anonym 17847 07.01.2017 17:09
Než se ve stávajícím kapitalistickém svinčíku udělá pořádek ta to se chudáci kati pořádně zapotí.To aby makali v trojsměnném provozu a ještě dělali přesčasy.

Anonym 90186 07.01.2017 17:03
Po této informaci Zemanovi s Ovčáčkem možná ztuhla ruka při honění se nad Trumpem.

Anonym 90186 07.01.2017 17:01
Budoucí prezident Spojených států Donald Trump si jako ředitele amerických tajných služeb vybral někdejšího republikánského senátora a člena senátního výboru pro rozvědky Dana Coatse. Trump v oznámení zdůraznil, že Coats prokazuje hlubokou odbornou znalost problematiky a má skvělý úsudek.
Coats má podle Trumpa neochvějnou vůdcovskou autoritu, kterou tajné služby respektují. "Není pro mě důležitějšího úkolu než udržet Ameriku v bezpečí. Aby tomu tak bylo, využiju k tomu každý nástroj, který budu mít k dispozici," uvedl Coats ve společném prohlášení s Trumpem.
O očekávané nominaci Coatse americká média informovala již ve čtvrtek, Trump ji ale oznámil až v sobotu, tedy den poté, co se sešel s představiteli tajných služeb. Ti ho seznámili se zprávou, podle které se Rusko na pokyn prezidenta Vladimira Putina snažilo ovlivnit loňské prezidentské volby v USA.Třiasedmdesátiletý Coats působil osm let ve Sněmovně reprezentantů, poté se v roce 1989 přesunul do Senátu. Na začátku tisíciletí pak za prezidenta George Bushe mladšího působil jako americký velvyslanec v Německu a po návratu do vlasti opět pokračoval v kariéře senátora. Coatsovo funkční období skončilo tento týden v úterý, kdy se funkcí ujali noví zákonodárci zvolení v listopadových volbách. V nich Coats již nekandidoval.
Coats v Senátu patřil k hlasitým kritikům Ruska a tlačil na administrativu dosluhujícího prezidenta Baracka Obamy, aby Moskvu tvrdě potrestala za anexi ukrajinského autonomního poloostrova Krym v roce 2014. Když Rusko kvůli americkým sankcím uvalilo na Spojené státy odvetná opatření, byl jejich součástí i Coats, kterému Kreml zakázal cestovat na území Ruské federace.

Anonym 17847 07.01.2017 17:00
Důchodcům je třeba za jejich většinovou troubovitost,lenost přemýšlet a pomoc při instalaci stávajícího kapitalistického svinčíku odebrat volební právo.Začít jim vyplácet zasloužené a spravedlivé důchody převážně na holý zadek bejkovcem.Pokud bude zlumpačelý důchodce proti této výplatě zaslouženého důchodu remcat,ta mu ubalit pár ran okovanou násadou od rumpáče po hubě a on remcat přestane.Se starými lumpy musí mladá generace jednat hrdě a hlavně tvrdě.

Anonym 17847 07.01.2017 16:53
Zase zde vládnoucí dobytek cenzuruje.Po revoluci je třeba u cenzorů vybíjet celé jejich vlastizrádné rody,protože jsou pro budoucnost národa Čechů největším nebezpečím.

Anonym 90186 07.01.2017 16:48
Za dvacet let nebude premiér České republiky šetřit ostrými slovy, až přijde řeč na výkony Sobotkovy vlády v oblasti penzí. Zvláště rozhodnutí o valorizaci důchodů v roce 2017 se bude všeobecně považovat za počátek všech potíží. Lidé v tom roce odvedli na pojistném o pět procent navíc, všechny peníze se však utratily za zvýšení průměrného důchodu o 308 korun. Schodek důchodového účtu proto zůstal mezi 25 a 30 miliardami jako v předchozím roce.
Na první pohled nejde o nic dramatického. Kdyby se to však nestalo a kdyby v tom nepokračovaly další vlády, nemusel by premiér za dvacet let drastickými úspornými kroky zachraňovat důchodový systém před pádem do nezvladatelného ročního deficitu okolo čtvrt bilionu korun. Zastavení valorizace penzí na několik let bude v roce 2035 jenom jedním z drastických opatření.
Takový katastrofický scénář vznikne, když se domyslí důsledky letošních kroků Bohuslava Sobotky a jeho ministrů v oblasti důchodů.

Anonym 17847 07.01.2017 16:46
U nasekaných dluhů Česka musí mladá generace tvrdě prosadit názor,že kdo si dluhy nadělal,ať si dluhy zaplatí.Proto bude třeba všechny politické strany a hnutí co se podíleli na rozprodání,zadlužení a rozkradení Česka brát jako vlastizrádné organizace a uvedené příslušníky stran a hnutí brát jako vlastizrádné zločince,které je třeba co nejkrutěji odporážet na katovských mučírnách a znárodňovat veškerý majetek těchto vlastizrádných rodů.Držet se názoru,že kdo neuměl vládnout bez zbídačovaní Česka ta se neměl do vládnutí hnát,když se hnal tak potom za zbídačení Česka musí krutě zaplatit.

Anonym 90186 07.01.2017 16:38
Ministr financí Andrej Babiš (ANO) se stále více zamotává do svých slov o udavačském webu k EET. V aktuálním rozhovoru pro deník Blesk sice přiznává, že o udavačském webu věděl už v prosinci. V tom samém rozhovoru však na jiném místě tvrdí, že o zmíněném webu nevěděl.

Anonym 90186 07.01.2017 13:30
Babiš stejně jako ti živnostníčci optimalizuje daně takže vypadá před FÚ jako nuzák a nemá šanci dokázat kde ty prachy vzal ( pokud nenajde křišťálového strýce co půjčil ) Agrofert je se ziskem 3 největší firma v ČR a platí daně jako firma na 25 místě(FÚ).. Pochybuji že Babiš osobně platí horentní sumy z daně z příjmu, inu zloděj křičí chyťte zloděje

Anonym 90186 07.01.2017 13:24
Pro 94158
Reálně Češi koupili 219 235 osobních aut. Zbytek jsou přeregistrace(kupec je zahraniční občan) a účelové registrace(automobilky si uměle vylepšují výsledky).
Pokud se jedná o fyzické osoby, tak ty nakoupili loni pouze 64 780 nových automobilů. Zbytek nakupovali firmy.

Anonym 94158 07.01.2017 13:03
V loňském roce se v Čechách mělo prodat 250 tisíc nových aut. Je to nový historický rekord. Občané si žijí lépe. Navýšení platů v kategorii učitelek a zdravotních sestřiček by se mělo promítnout v tržbách a následném kolotoči daní. Obě kategorie nepatří do skupiny, která by měla své peníze odvést do daňových rájů.

Anonym 90186 07.01.2017 12:55
Tik tak, Bureš, tik tak.
Mno, na to, že je teprve 7. ledna, se ten nový rok vyvíjí nadějně.
Jen houšť a větší kapky.

Anonym 94158 07.01.2017 12:55
Dle mého názoru by policie měla řešit, kdo připravil ČR o 3 až 5 bilionů po roce 1993, a to až do roku 2013. Je velmi divné, že 1 ze stovek kauz TOP 09 a ODS, ve které šlo o kšeft za miliardu a ministr s náměstkem nesli sto milionů úplatek jiné firmě, která podala odpor proti soutěži, bylo soudy uznáno jako "KOŠÉR"?

Anonym 90186 07.01.2017 12:52
Česká ekonomika viditelně zpomaluje svůj růst již od 3. čtvrtletí 2015. Tempo růstu klesalo z vrcholu ve výši 5 % ve 2. čtvrtletí 2015 přibližně rovnoměrně až na uvedených 1,9 % růstu v zatím posledním změřeném období.
BRAVO, BABIŠI!

Anonym 94158 07.01.2017 12:48
Excelentní výsledek české ekonomiky je důkazem, že to jde i jinak, než za Kalouska a Nečase. Přebytek by měl být směrován ke snížení dluhu. Ušetřené úroky pak na infrastrukturu. Současné zvyšování platů by mělo umožnit více občanům dosáhnout na hypotéku a opět rozhýbat stavebnictví.BRAVO BABIŠ!

Anonym 90186 07.01.2017 10:40
Policie musí zjistit, kde vzal Babiš 1,5 miliardy, píše Láska
Buď Andrej Babiš prokáže, že dluhopisy zakoupil za své úspory (1,5 miliardy korun), což se zjistí jednoduše, předložením daňových přiznání, z nichž takový příjem (plus životní náklady) bude vyplývat. A pak bych zůstal u toho, že AB jen využil mezery v zákoně, ale bez trestněprávního aspektu, vysvětluje Láska i když podle něj by to byl zvláštní počin od člověka, který svoji následnou politickou kariéru postavil na tom že zařídí, aby se daně platili řádně.Já bych se ale zaměřil na otázku, zda svým jednáním nespáchal trestný čin. A myslím, že odpověď nebude složitá, prohlašuje senátor a bývalý vyšetřovatel. Buď tedy koupil Babiš dluhopisy ze svých úspor legálně. Anebo z půjčky. Pravděpodobně od Agrofertu. Nebo dokonce žádných 1,5 miliardy neexistovalo a jednalo se o fiktivní účetní operaci. V obou případech se jedná o trestný čin jak vyšitý, píše na svém FB bývalý vyšetřovatel kriminality.

Anonym 90186 07.01.2017 10:05
Kampaň, která měla ovlivnit loňské prezidentské volby v USA, nařídil ruský prezident Vladimir Putin. Jejím cílem bylo podkopat demokratický proces v zemi a pošpinit demokratickou kandidátku Hillary Clintonovou. K tomuto hodnocení dospěly americké tajné služby ve zprávě o ruském vměšování do amerických voleb, jejíž odtajněnou část v pátek večer zveřejnily.

Anonym 17847 07.01.2017 09:47
Chce to dostat revolucí k moci velice krutou ruku mladé generace,která bude svižně splácet starými lumpy nasekané dluhy i za cenu,že uvedené bude lumpy i hlupáky pořádně bolet.

Anonym 90186 06.01.2017 22:40
Jedno staré české přísloví hovoří o chlubení se cizím peřím. Ale že mu to jde! A o tom udavačském webu nevěděl, chudák. Asi jej na MF podvedli, darebové!

Anonym 90186 06.01.2017 22:40
Doma si naplánuju, že příští rok pojedu na Bahamy a bude mě to pro rodinu stát 250 tisíc korun, které ovšem nemám. Rodinný rozpočet tak bude na příští rok minus 250 tisíc Kč. Nakonec se během roku rozhodnu, že na Bahamy nepoletím, ale místo toho pojedu s rodinou jen na Macháč za 20 tisíc Kč. Kolik jsem tím v rodinném rozpočtu ušetřil?
A co z toho všeho plyne? Věřte víc číslům než hezkým slovům.

Anonym 90186 06.01.2017 22:38
A právě z toho důvodu by se přebytek neměl použít na investice, nýbrž na absolutní snížení státního dluhu.Což znamená, že se sníží náklady na obsluhu státního dluhu. Pan ministr ovšem uvádí náklady na obsluhu státního dluhu jako svoji zásluhu. Jenže ve skutečnosti je to opět souhrn tří faktorů, z nichž ani jediný jeho zásluhou není. Je to kvantitativní uvolňování Evropské centrální banky, je to kurzová intervence naší národní centrální banky a jsou to plody naší státní pokladny, která byla nastartována k 1. 1. 2013, když tam ještě nebyl. Já jsem rád, že se tímto mimořádným způsobem snižují náklady na obsluhu státního dluhu. Vydává-li to ale pan ministr za svoji zásluhu, je to poněkud úsměvné. To už je opravdu jenom propaganda.

Anonym 90186 06.01.2017 22:36
Dalšími, bohužel opět jen domnělými zásluhami, o kterých Babiš tak často a rád hovoří, jsou investice. Je to s nimi ale opravdu tak slavné, jak se nás pořád snaží přesvědčit? Když spočteme celek, tak v letošním roce vláda proinvestovala panem ministrem zmíněných 84 miliard. To je mnohem méně, než jsme investovali my v roce 2012, kdy to bylo někde kolem 112 miliard. Je to mnohem méně než v roce 2011. Vláda v roce růstu investovala mnohem méně, než jsme investovali my v době krize. Pro rok 2017 stále počítá s nižšími investicemi, než jsme my reálně investovali v době krize. To jsou veřejně dostupná čísla z otevřených zdrojů. Každý si je může ověřit. Vláda jak v letošním roce, tak v přípravě na rok příští bohužel prokázala naprostou neschopnost příslušné množství peněz proinvestovat.

Anonym 90186 06.01.2017 22:34
Od ministra financí Babiše také stále slyšíme, že konečně začal efektivně vybírať daně. Na první pohled se zdá, jako by měl pravdu, protože celková vybraná částka je skutečně větší. Jenže jako téměř ve všem, co tvrdí, i tady pan ministr spoléhá na to, že druhý pohled tomu už nikdo nevěnuje a všichni prostě uvěří, aniž by ověřili. Vyšší výběr daní totiž ještě neznamená vyšší efektivitu. Neznamená, že se vybírá účinněji a lépe, ale pouze to, že se vybírá z větší hromady.
Vyšší příjmy z daní nejsou dány efektivnějším výběrem. Jsou produktem vyššího hospodářského růstu z vyšší základny se logicky více vybere. Kdyby ministerstvo financí opravdu vybíralo daně efektivně, jak neustále tolik zdůrazňuje, vybralo by na DPH o tolik víc, o kolik stoupla spotřeba. Jestliže ovšem spotřeba jde téměř k sedmi procentům, ale DPH se vybralo víc o pouhá čtyři procenta, tak se v žádném případě efektivněji nevybírá.

Anonym 90186 06.01.2017 22:32
Největší vliv na příjmy mají peníze z Evropské unie, kterých bylo o 65 miliard víc, než vláda rozpočtovala. To je mimořádný vliv, který se vzhledem ke konci periody nebude nikdy opakovat. Ten nám gumuje celý přebytek. To je to hlavní.

Anonym 90186 06.01.2017 22:24
K tomu si přidejme třeba zákaz prodávání zboží o vybraných státních svátcích, pokud má váš obchod velkou podlahu.

Anonym 90186 06.01.2017 22:23
K tomu si přidejte různé nové náklady a rizika pokut. Náklady na poradce vyplňující kontrolní hlášení, na přípravu na on-line pokladny včetně pořádných tiskáren, stabilního připojení i čteček kódů (protože nově musí být na každé Babišově účtence zveřejněna výše DPH, přičemž potraviny, drogerie, léky, alkoholické nápoje, obědy atd. mají odlišnou sazbu) nebo na nestabilní ceny energií. Zbytečné prodražování energií způsobila již Poslanecká sněmovna v roce 2005, konkrétně většina poslanců z ČSSD, KDU-ČSL včetně části současné TOP 09, KSČM a US-DEU (proti byli pouze všichni poslanci za ODS). Současná vláda zase z dlouhodobého pohledu pořádně prodražuje cenu elektřiny ve střední Evropě (a potažmo i další zdroje energií) kvůli nesmyslně zmařené energetické koncepci.

Anonym 90186 06.01.2017 22:23
Podnikatelé jsou však omezováni i kvůli dalším schváleným omezením či povinnostem. Povinná minimální mzda vede průkazně vždy k propouštění. Vláda navíc povinnou minimální mzdu šponuje na neúnosnou úroveň. Současná povinná minimální mzda je ve výši, jaké nedosahovaly dokonce jednotky procent zaměstnanců a v některých případech se jistě jednalo o celou jejich mzdu (tedy přiznávali všechno). Pokud je zaměstnával drobný živnostník, samozřejmě mu nezbývá nic jiného než propouštění. Naštěstí se minimální mzda netýká živnostníků. Navíc vláda zvyšuje i jednotlivé úrovně tzv. zaručené mzdy. Ačkoli vláda Petra Nečase držela českou ekonomiku i přes probíhající světovou hospodářskou krizi na nízkých mírách dlouhodobé nezaměstnanosti, situace se s příchodem vlády Bohuslava Sobotky a pokračujícím hospodářským oživením nezlepšovala. Dlouhodobá nezaměstnanost zůstává na úrovních vyšších, než na jaké dokázala česká ekonomika poklesnout za vlády Václava Klause.

Anonym 90186 06.01.2017 22:22
Ministr financí Andrej Babiš (ANO) tvrdí, že si vláda půjčuje, protože to je výhodné vzhledem k nízkým, nebo dokonce zápo.ným úrokovým mírám (nominálním). Jenže takový stav nic nemění na tom, že vláda svými půjčkami bere úvěry (nebo obecně zdroje peněz) firmám. Tím se také veškeré půjčky v české ekonomice prodražují. Bez ohledu na to, že jsou zatím stále ještě levné.

Anonym 90186 06.01.2017 22:21
Právě vládnoucí levicová vláda přitom už stihla provést řadu negativních činů, které se nutně musely odrazit v ekonomice.

Anonym 90186 06.01.2017 22:20
Zatímco pozitivní činy vlády se v ekonomice projeví zpravidla se zpožděním několika let, negativní zásahy a omezení všeho druhu mívají rychlý efekt.

Anonym 90186 06.01.2017 22:17
Česká ekonomika rostla nejpomaleji za posledního dva a půl roku
Pokud ekonomové hledají odpověď na otázku, proč se ekonomika ve třetím čtvrtletí roku 2016 začala vyčerpávat, ačkoli jsme se nacházeli ve fázi oživení a vývoj v Evropské unii je konečně až na výjimky pozitivní, odpověď lze jistě více či méně hledat v chování vlády.Nelze se divit, že česká ekonomika ztrácí svou sílu a nedosahuje růstu, jaký bychom jinak mohli očekávat. Česká ekonomika podle Českého statistického úřadu ve třetím čtvrtletí minulého roku vzrostla meziročně o 1,9 procenta. Jedná se o hrubou míru růstu, tedy včetně oprav zastaralých strojů či spotřebičů a podobně. Jednalo se o nejpomalejší růst za posledního dva a půl roku. Ještě ve druhém čtvrtletí hrubý domácí produkt stoupl meziročně o 2,6 procenta. Česká ekonomika přitom viditelně zpomaluje svůj růst již od 3. čtvrtletí 2015. Tempo růstu klesalo z vrcholu ve výši 5 % ve 2. čtvrtletí 2015 přibližně rovnoměrně až na uvedených 1,9 % růstu v zatím posledním změřeném období.
Ziskovost podniků se od července do září 2016 snížila na 49,6 %, což je o 2,2 procentního bodu méně než před rokem.
Po krátkém hospodářském oživení nás tedy zřejmě, na rozdíl od Evropské unie jako celku, čekají horší časy.

Anonym 90186 06.01.2017 22:08
Informaci o tom, že by se Coats měl stát ředitelem amerických tajných služeb, přinesla agentura Reuters s odvoláním na nejmenovaného představitele Trumpova štábu. Samotný Trump tuto informaci zatím nepotvrdil, očekává se však, že tak učiní do konce týdne.
Bývalý republikánský senátor Coats patří k zastáncům tvrdého postoje vůči Rusku. Teď musíme izolovat Rusko na všech možných frontách, dokud Putin neobrátí kurz, napsal například v březnu 2014 poté, co Rusko anektovalo Krym. Snažit se o vstřícné vztahy s Ruskem, jako to činila Obamova administrativa, byla podle něj chyba.

Anonym 94158 06.01.2017 21:50
Excelentní výsledek české ekonomiky je důkazem, že to jde i jinak, než za Kalouska a Nečase. Přebytek by měl být směrován ke snížení dluhu. Ušetřené úroky pak na infrastrukturu. Současné zvyšování platů by mělo umožnit více občanům dosáhnout na hypotéku a opět rozhýbat stavebnictví.

Anonym 90186 06.01.2017 21:16
Pátek je pro Donalda Trumpa dalším schodem do Bílého domu. Kongres na zasedání finálně potvrdil jeho zvolení do čela Spojených států. Nastávající prezident poté jednal s představiteli tajných služeb kvůli možnému vměšování Ruska do loňských prezidentských voleb. Po schůzce nezpochybnil obvinění nad adresu Ruska, jak dosud činil, a vyslovil se pro program proti hackerům.

Anonym 17847 06.01.2017 18:43
Zde už sedmadvacet roků zatahují zde vládnoucí lumpové Česko do státního bankrotu.Komunisté prosazovali aby byly veškeré výrobní prostředky ve vlastnictví státu.Takže mohli ekonomiku dobře ovládat a zajistit lidem práci.Na nově vybudovaných továrnách byly vázány finanční prostředky co si lidé dali na důchody.Lumpové co se po komunistech prolhali k moci uvedené úspěšně rozprodávali cizákům a sami se při uvedené transakci napakovali.Výsledkem je,že jsou dnes tyto finanční prostředky rozkradeny a na debužírování důchodců se dluží.Uvedené nejde dělat věčně, až za čtyři roky skončí dotace z EU,tak mají důchodci perspektivu,že budou chcípat hladem.Mladá generace se na další debužírování důchodců dlužit nebude,když nechali důchodci lumpům u koryt Česko rozkrást,tak budou důchodci o hladu sušit hubu.Budou mít nárok,za většinovou troubovitost , jedině na výplatu zaslouženého a spravedlivého důchodu jedině na holý zadek bejkovcem.Při títo Bohu milé práci nebude mladá generace šetřit ani bejkovce a ani zadky přitroublých důchodců,kteří pomáhali stávající kapitalisticý svinčík nainstalovat a nechali lumpům u koryt Česko zadlužit,rozprodat a rozkrást.

Anonym 90186 06.01.2017 17:47
Andrej Babiš předvádí další názorový veletoč, nebo spíše další mediální hru, ve které se chce předvést jako zastánce nízkých daní. Ve své roli ministra financí přitom dělal vše pro to, aby daně byly vysoké a složité. ODS současně dlouhodobě říká, že daně v naší zemi jsou vysoké a jejich systém zbytečně složitý. Proto také v průběhu stávajícího volebního období opakovaně předkládáme návrhy na snížení či dokonce rušení některých zbytečných daní. Naše návrhy by přinesly snížení celkové daňové zátěže občanů a zjednodušení našeho přebujelého daňového prostředí. Andrej Babiš se jako jeden ze základních stavebních kamenů současné agrosocialistické vlády k těmto návrhům nikdy nepřipojil a jeho poslanci opakovaně hlasovali proti snižování a zjednodušování daní.
Vláda Bohuslava Sobotky a Andreje Babiše dokonce daňový systém ještě více zkomplikovala dalšími výjimkami, ať už jde o třetí sazbu DPH či podporu bionafty. Je to právě stávající vláda a její ministr financí z hnutí ANO, kteří snížili výdajové paušály živnostníků, zakonzervovali tzv. solidární přirážku a další opatření, která Nečasova vláda schválila jako mimořádná a časově omezená. Kvůli současné vládě, jejíž je nedílnou součástí právě Andrej Babiš, se z nich stala opatření trvalá. Andrej Babiš a celá stávající levicová vláda tak občanům naší země daně naopak zvýšili.
Andrej Babiš tak více než kdy jindy připomíná nepoctivé obchodníky, kteří uměle navyšují ceny zboží, aby je pak naoko mohli prodávat ve slevě. Je to takové hezké politické hokynářství.

Anonym 90186 06.01.2017 17:01
Podle jeruzalémských médií snímky z izraelské špionážní družice odhalily u letecké základny v provincii Latákíja ruské balistické rakety Iskander poté, co je silné deště připravily o úkryty a vojáci je museli přemístit. Zprávy o dodávkách těchto raket o doletu až 500 kilometrů do Sýrie se objevily již v roce 2013, ale Rusové je popírali.

Anonym 17847 06.01.2017 15:52
5822 je starý volotrk,co si zde hraje na mladíka.Proto mu nevoní to,že mu bude důchod brzo vyplácen jen na holý zadek bejkovcem.Za ten jeho osud nemohu.Já jsem tuto zemi nerozkradl a kuponové privatizaci a kupování podnikových akcií jsem se vyhnul obloukem.

 <<nové   starší>> 

1
filmy v kinechdvd filmyrubrikysvětlometysynonyma

Seznamka

Oficiální stránky dalších známých osobností

oficiální stránky Jana Volfová oficiální stránky Petr Mach oficiální stránky Ondřej Liška oficiální stránky Petr Havlík oficiální stránky František Pytloun oficiální stránky Radka Fišarová oficiální stránky Iva Hajnová

Další osobnosti | Jana Volfová | Petr Mach | Ondřej Liška | Petr Havlík | František Pytloun | Radka Fišarová | Iva Hajnová |

Popisy českých osobností pocházejí z oficiálních stránek osobnosti, nebo ze stránek wikipedia, nebo jsou vlastní tvorbou.

Vložit osobnost / Oficiální Stránky © OficialniStranky.cz / opravit údaj
Tyto stránky používají soubory cookie k poskytování služeb, analýze návštěvnosti a personalizaci reklam. Používáním stránek s tímto souhlasíte. Další podrobnosti