Oficiální stránky Miloš Zeman
Oficiální stránky
  přidat osobnost
Love (deluxe) (Buble, Michael) Soucast (Callta, Pavel) Effet Miroir (limited) (Zaz) Extended (Ultravox) Propustka Do Pekel (Divokej Bill)

Miloš Zeman diskuse strana 4450

Jak na vás Miloš Zeman působí? Co pěkného byste řekli? Co se vám líbí?

Komentář  
Jméno     Věk (volitelně)

 

Následují komentáře návštěvníků. Kterýkoli komentář může být vymazán, zvláště urážlivé nebo vulgární, které nejsou povoleny. Nahlásit komentář »

Anonym 5822 11.01.2017 17:25
Babiše bych ráda viděla na Hradě. A víte proč? Je to jednoduché. Protože nekrade, nelže, nemluví nesmysli a má charisma. To, že šikovně podniká a je chytrý neznamená zlodějnu, hodně mafiánům vidí do karet. Proto to má těžké, ten si chudák ještě užije, ale lidi jeho stranu budou volit, to každopádně. Tedy ti poctiví a inteligentní. Nemusíte reagovat dědulové, nezajímáte mě :-))

Anonym 94158 11.01.2017 17:25
Jak slyším slovo Gabala, je téměř jisté, že se jedná o HemannNOVINU. To jsem si oddychl. Myslím, že lidovci kolaborovali i s Hitlerem.

Anonym 94158 11.01.2017 17:20
Demokraticky zvolený prezident pan Trump bude mít problém s oddělením tajných služeb od zbrojařské loby. Jako jeho fanoušek přeji hodně zdaru.

Anonym 5822 11.01.2017 17:18
Prezident Miloš Zeman podle poslance Ivana Gabala (KDU-ČSL) diskreditoval Česko u cizích rozvědek, když zveřejnil informaci, že v zemi se pohybuje člověk z oblasti severní Afriky podezřelý ze spolupráce s teroristickými islámskými organizacemi. Podle poslance Daniela Korteho (TOP 09) zřejmě není Zeman schopen zvážit dopad svých slov a činů. Podezřelého pouze upozornil na to, že se po něm jde, říká Korte
Bože, kdo tohoto psychopata zastaví? Možná by pomohla manželka, zajistit mu péči v psychiatrické léčebně, než přivede tuto zemi dědek do záhuby. To, že si nevidí do huby, chce se zviditelnit není jeho věc, týká se to celého národa. Odmítám skutečnost, že nějaký senilní dědek ohrožuje mojí rodinu. B l b e c, a teď ať mě třeba zavřou! Nejhorší prezident v dějinách naší země. Moc dobře ví, že už dlouho nebude, tak se producíruje, ale na úkol koho?? Těší se na den, kdy nebude prezidentem, těším se na den, kdy odejde Sobotka, těším se na den, kdy se stane Babiš premiérem.

Anonym 94158 11.01.2017 17:18
Milý rozumbrado 90186, myslím, že jsem Tě trochu přecenil. Rusko na nikoho neútočí. Je to nejbohatší země světa a nemá důvod obsadit a krmit ještě Estonce. Jeho ohromné bohatství tvoří nevyčerpatelné zdroje kovů, které Velkému bratrovi chybí pro další výrobu elektroniky. O energetických zdrojích nelze mluvit. Nemají ani 10% průzkumu. Pokud by nedošlo k fašistickému převratu na UA a pogromům na Rusy, kteří se díky opilcům a bolševikům Chruščeva a Jelcina stali cizinci ve vlastní zemi, byl by klid a MÍR! Našimi nepřáteli jsou lidé z INVAZE. Kdo je extremista, či tolerantní nikdo z nás nezjistí. Další pokolení může být obráceně. Je to nepředvídatelné.

Anonym 94158 11.01.2017 17:15
Milý bolševiku 18519, nepatřím k Tvé bolševické bandě. Užívám si s radostí demokracie, která je dnes na úrovni nejvyšší od roku 1918.

Anonym 90186 11.01.2017 16:36
V České republice zejména fakt, že ministerstvo financí, které Babiš vede, odpouští Agrofertu stále větší částky. V roce 2012, kdy oligarcha neseděl ve vládě, nedostal jeho holding ani jedinou daňovou výjimku. O dva roky později nemuselo platit plnou výši daní již sedm jeho firem, což pro státní rozpočet, který spadá do Babišovy gesce, znamenalo 1,56 miliardy korun. Jedná se o společnosti Precheza, Fatra, Penam, Vodňanská drůbež, Olma, Pekárna Zelená louka a fabrika na výrobu bionafty Preol. Jen pro srovnání za částku, která byla Agrofertu odpuštěna na daních, by mohl dva a půl roku fungovat senát. To je shodou okolností ta samá komora parlamentu, kterou chtěl vicepremiér zrušit hned po neúspěchu ve volbách.
Holding Agrofert navíc nepatří ani do první desítky plátců daní v Česku v roce 2014 se umístil až za Plzeňským Prazdrojem a Lesy ČR na dvanáctém místě.
Vraťme se ale ještě ke společnosti SKW Stickstoffwerke Piesteritz. Tento nejziskovější podnik má jednu zvláštnost, a to podobu své dozorčí rady. V ní totiž Andrej Babiš, český ministr financí, sedí. Je otázkou, co se stane nyní, v souvislosti se zákonem o střetu zájmů, takovéto angažmá je ale dlouhodobě více než sporné. Vládu to ale samozřejmě nijak neohrozilo přes původní hrdinná prohlášení o tom, že má vicepremiér v dozorčí radě skončit, se nestalo vůbec nic.
Pan ministr prý střet zájmů nezneužívá, a navíc prý platí daně. Věřit mu v podobných tvrzeních je ale při pohledu na čísla z otevřených zdrojů stále těžší.

Anonym 90186 11.01.2017 16:34
Ministr financí Andrej Babiš rád zdůrazňuje, kolik jeho holding Agrofert zaplatí na daních v České republice. Zapomíná ale zmínit důležitou věc v zahraničí jeho firmy odvádějí více než v tuzemsku, a to zejména díky společnosti na výrobu čpavku. U vicepremiéra české vlády se jedná o poměrně zajímavý paradox.
Konkrétní čísla hovoří za vše. Nejziskovější firmou Babišova holdingu Agrofert je podnik na výrobu čpavku SKW Stickstoffwerke Piesteritz, který za rok 2014 vykázal zisk 82 milionů eur.
V témže roce získal Babiš v České republice jakožto ministr financí řadu daňových úlev a do státního rozpočtu tak Agrofert poslal 0,743 miliardy korun. Jenomže celkově představovaly daňové odvody holdingu 1,505 miliardy korun, což znamená, že více než polovina skončila v zahraničí.

Anonym 90186 11.01.2017 16:31
Pan Čáp snídá. Od předešlého dne mu zbylo pár kousků dopékaných bulek ze supermarketu (Babišova společnost ProFrost). Na chléb si maže tuk Zlatá Haná (Babišovo), na namazaný chléb pokládá několik koleček salámu z Kosteleckých uzenin (Babišovo). Do kávy si přidává Tatra mléko (Babišovo). Po snídani se pan Čáp vydává na cestu do zaměstnání. Při cestě poslouchá rádio Impuls (Babišovo), u čerpací stanice tankuje palivo s příměsí (z Babišova Preolu). Na poli u silnice míjí kombajn od Agrotecu (Babišův na Babišově poli).
Pan Čáp pracuje v jedné ze společností ministra Babiše (jeho firmy zaměstnávají 34 tisíc lidí). K obědu ve firemní kantýně dostává čtvrtku vodňanského kuřete (Babišovo) s bramborem (Babišův), při obědě si čte Mf Dnes (Babišovo). Dočítá se v ní, že na ČSSD investigativci vyhrábli opět nějakou kauzu opřenou o úniky z policejních spisů. Na druhé a třetí straně je rozhovor s ministrem financí o tom, jak se od jeho nástupu dobře daří naší zemi. Řídí nás totiž jako rodinnou firmu. Dále se v rozhovoru dočítá, že svého střetu zájmů ministr financí nezneužívá. Prý to nemá zapotřebí.
Po práci jede pan Čáp domů. Ve večerce na rohu kupuje na ráno pár jogurtů (Babišova Olma), půlku chleba (Babišův Penam), kelímek pochoutkového salátu (Babišův Papei), olej na smažení (Babišův Preol Food), na tácku pár kousků zmraženého kuřete (Babišova Vodňanská drůbež) a balíček párků (Babišových) ke snídani.
Doma si pan Čáp vaří večeři z právě nakoupených surovin a unavený usedá k televizním zprávám na Primě. Dozvídá se, že by volby nyní s dvacetiprocentním náskokem vyhrálo ANO jeho šéfa. Že prezident Zeman ohlásil kandidaturu pro volby v roce 2018 a že na tradiční politické strany vyplavaly zase nějaké skandály. Znavený raději přepíná na hudební stanici Óčko (Babišova). Pan Čáp leží, usíná a hlavou se mu honí myšlenky, že druhý den má jít s přítelkyní na konzultaci na reprodukční kliniku (Babišovu). Nebude to nic příjemného, ale v sobotu a neděli si odpočine a přijde na jiné myšlenky. Od bratra dostal totiž poukaz na pobyt na Čapím hnízdě (Babišově). Tam mu bude dobře.

Anonym 90186 11.01.2017 16:25
ČSSD a KDU udělaly z A. Babiše ministra financí, přes jeho střet zájmů. Najednou se, skoro na konci volebního období, probudily a chtějí s tím něco dělat, i když samozřejmě s Babišem dále ve vládě. Důvěryhodné to moc není. To ale neznamená, že to nakonec není správné. Lépe pozdě než později, nebo dokonce nikdy.

Anonym 90186 11.01.2017 16:25
Prý se tu čtvrtstoletí jen kradlo, předtím tu byl zřejmě ráj (komunistický). V logice této úvahy, opakované několikrát poslanci ANO, se nabízí otázka, zda nám tím chtějí říci, že Andrej Babiše právě tímto způsobem přišel ke svému majetku? Že ho ukradl v divoké privatizaci? To by bylo od poslanců ANO zajímavé sdělení.

Anonym 90186 11.01.2017 16:24
Poslanci ANO si náramně rozumějí s komunisty, někteří se k tomu ve své řeči přímo hlásí. Tuto mentální koalici mějme na paměti.

Anonym 90186 11.01.2017 16:24
Hnutí ANO se snaží zatemnit pravou podobu zákona nejde o zákaz vlastnit majetek, ale o zákaz získávat pro své firmy veřejné dotace, zakázky a pobídky. A o to jde. Ne o majetek Andreje Babiše, ale o to, aby si jako veřejný ministr nemohl pro své soukromé podnikání přihrávat výhody a veřejné peníze.

Anonym 90186 11.01.2017 16:24
Zákon nepochybně zasahuje Andreje Babiše na citlivém místě. U žádného jiného zákona nevystupovalo tolik poslanců ANO a nebyli tak aktivní jako dnes. To je jasný signál. Řeči o tom, jak to A. Babišovi vlastně nevadí, jsou jen řeči.

Anonym 90186 11.01.2017 16:18
Úplně stejně v pohodě jako Af..anistán vypadala Kuba, než tam udělal Kreml s Castrem komunistickou revoluci, Kambodža než tam vtrhli rudí khmérové, Sýrie než tam Asad se stranou Bas udělal vojenský puč, KLDR než strýček Kim se SSR osvobodil lid, dokonce i ČSSR než tu Rus bojoval s ..kontrarevolucí"".. Kreml v 20 století vyvážel násilím komunistické revoluce s kalachem v ruce a zabil minimálně 100 milionů životů, rozvrátil desítky států, dovedl je k bankrotu a většinou se uchopil moci diktátor který masově vraždil.

Anonym 90186 11.01.2017 16:15
Pro 94158
Vážné je to i kdyby informace pravdivá nebyla. Zeman by měl v každém případě opustit funkci a jít se léčit. A Lex Babiš se týká i Ovarova milce Mynáře. Proto Ovar spěchá k ÚS, protože tento zákon dost omezí kšefty jeho kámošů. Babiš je jen zástěrka.

Anonym 90186 11.01.2017 16:11
Dívky ve školách, ženy v šatech, hrající si děti a smějící se muži. Nikde ani známka po válečném utrpení. Univerzitní profesor Bill Podlich zachytil na fotografiích v šedesátých letech Af..ánistán takový, na jaký nyní lze jen vzpomínat. Bezstarostný život vystřídala invaze Sovětského svazu, občanská válka, krutovláda Tálibánu i válka na začátku milénia.

Anonym 94158 11.01.2017 16:10
Pokud by taková informace měla být pravdivá, bylo by to vážné. Spíše to vypadá zase na nějakou HermaNOVINU.

Anonym 90186 11.01.2017 15:50
Pokud Zeman mluvil pravdu, pak je to vyzrazení tajných informací.
Pokud Zeman nemluvil pravdu, pak je to šíření poplašné zprávy.
A je jedno z jakého důvodu to řekl.

Anonym 90186 11.01.2017 15:49
Tajné služby aby si zoufaly. Na Hradě se to hemží agenty cizích států a individui bez prověrky, ale podle zákona jim zřejmě tajné služby musí sem tam nějakou informaci pustit, i když vědí, že to někdo v rauši hned vykecá.

Anonym 17847 11.01.2017 15:43
Chce to všem lumpům co se po komunistech prolhali k moci a Česko zbídačili,řádně vyprášit kalmuk.

Anonym 18519 11.01.2017 13:04
anonym 94158 soudruhu pitomče.To píšeš z Bohnic?

Anonym 94158 10.01.2017 23:10
Jsem velmi překvapen nízkými platy na Hradčanech. Pokud porovnám platy ředitelů ČEZ, státních drah, či miliardové platy bývalého šéfa OKD, pak je to málo. Platy na hradě jsou srovnatelné v podnikatelském sektoru nanejvýš s prodejci aut. S ohledem na růst ekonomiky by průměrný plat mohl být do 2 let 30 tisíc. Po pádu vlády po roce 2013 již nehrozí, že stát zaplatí 3 miliardy za tabulku v Excelu, které se říkalo zdravotní knížka a nikdo ji nechtěl, či miliardu za IT, které nikdo nepotřeboval, předražené Casa a dlouhý seznam ušoulaných kuliček z nosu za miliardy. V Lesích ČR se někam zatoulalo 14 miliard a nikdo neví kam. Prostě kšefty padlá vláda produkovala jako na běžícím pásu. Za peníze se konečně platí potřebný majetek, který rozhýbal naší ekonomiku. Bravo!

Anonym 94158 10.01.2017 23:02
Myslím, že pokud se letos k válu nedostanou Kalousek a Fiala, bude letošní i další roky výrazně více než LÍP! Jenom si myslím, že by se vláda nemusela mezi sebou hašteřit. Vše je OK! Tady platí přísloví "když se 2 perou třetí se směje. I manželé se občas pohádají. Ti moudří doma a potichu.

Anonym 90186 10.01.2017 18:24
V úspěšném podnikání však Babišovi pomáhá i celé vláda v čele s ministryní práce a sociálních věcí Michaelou Marksovou. V chystaném zákoně o veřejném zdravotním pojištění je návrh na navýšení věku, do kterého bude IVF pojišťovnami hrazeno, na 43 let. Navýšit by se měl také počet hrazených cyklů ze tří na čtyři.
Marksová svou bizarní podporou rodiny naprosto změnila pohled na umělé oplodnění jako na způsob léčby dané diagnózy. Ráda by z IVF vytvořila možnost dítěte pro každého pár, single ženu nebo homose.uální pár. Právě tato politika ale nejenže tradičnímu pohledu na rodinu naprosto odporuje, naopak jej spíše podkopává, ale nahrává právě Andreji Babišovi a jeho byznysu. Pokud by skupina lidí, kteří mohou umělé oplodnění využít, byla ještě širší, logicky to pro něj znamená vyšší zisky. Od pojišťoven, které on sám kontroluje.

Anonym 90186 10.01.2017 18:23
Reprodukční centra a umělé oplodnění patří do oblíbených témat zejména Mladé fronty DNES, která se od data vzniku Hartenberg Capital a Hartenberg Holding věnovala tématům v 28 článcích. Negativní zmínky zde téměř nenajdeme, převažují příběhy šťastných maminek, rozhovory s lékaři a podobně. Ukázku jednoznačného skrytého PR najdete v galerii ani v jednom z článků však není uvedeno, že ministr financí a majitel daných novin vlastní také tyto kliniky.
Není to ale jen MF DNES 13 článků vyšlo na webu ona.idnes, v Lidových novinách 24. Ani zde nenajdeme o Babišově majetku ani slovo, při bližším pohledu se ale jedná o jasnou reklamu na asistovanou reprodukci.

Anonym 90186 10.01.2017 18:22
Žádná z vámi uvedených společností není ČNB evidována v seznamech regulovaných a registrovaných subjektů finančního trhu. Uvedené společnosti tedy nemají žádné oprávnění k činnosti nebo registraci ani podle zákona o investičních společnostech a investičních fondech, ani podle zákona o podnikání na kapitálovém trhu nebo jiných právních předpisů, podle kterých je ČNB příslušná k vydání takového povolení, uvedla Markéta Fišerová z oddělení komunikace centrální banky na konci listopadu loňského roku.

Anonym 90186 10.01.2017 18:21
Ministr financí Andrej Babiš od června 2013 podniká také ve zdravotnictví. Společnost Hartenberg Capital, kterou nepravdivě označuje za investiční fond, nakoupila již deset reprodukčních klinik. Výnosný byznys podporuje nejen on sám, ale spolu s ním celá česká vláda (zejména ČSSD) i Babišovy noviny.
Nejprve se podívejme na to, jak v České republice umělé oplodnění vlastně funguje. V přepočtu na 10.tisíc obyvatel se jich provede 32. Pro srovnání ve Švédsku či Nizozemsku je to asi o polovinu méně, v Rakousku jedna třetina a v Německu dokonce pouze čtvrtina.
Jedno umělé oplodnění stojí asi 50.tisíc korun, dvě třetiny hradí zdravotní pojišťovny, které tak mají zásadní vliv na ziskovost firmy. Nezbývá než dodat, že hospodaření zdravotních pojišťoven včetně sankcí má v gesci ministerstvo financí.Babiš je v tomto odvětví lídrem na trhu. Společnosti existují dvě Hartenberg Capital (správcovská firma), která vznikla 13. května 2013, a Hartenberg Holding, založená 18. června 2013. Pro značkou FutureLife Babišovy firmy provádějí přibližně třetinu všech zákroků v České republice na klinikách GynCentrum, Reprofit, IVF Clinic, ISCARE nebo GENNET. V roce 2015 vyinkasoval Hartenberg ze zdravotního pojištění 700 milionů korun.
Zajímavé jsou také Babišovy lži v souvislosti se společností, kterou označuje za investiční fond. Tím se vymlouvá, že ve zdravotnictví nepodniká. Fakt, že se jedná o běžnou společnost, která patří do holdingu Agrofert, však uvádí i Česká národní banka.

Anonym 90186 10.01.2017 18:12
Válka proti islamismu, ať už v Sýrii, Iráku nebo v některých afrických zemích, a obavy civilistů ze zhoršující se bezpečnostní situace nahrávají českým zbrojařům. Stále větší zájem o jejich produkty mají Spojené státy.Většině českých výrobců letecké a pozemní armádní techniky, pušek, pistolí, munice, výbušnin nebo výstroje pro vojáky a policisty už čtvrtý rok po sobě rostou tržby. Vývoz zbraní, obranného materiálu a služeb trhá rekordy. Předloni přesáhl patnáct miliard korun.
Podílela se na tom hlavně dodávka bitevních letounů L-159 do Iráku. Od rozpadu bývalého Československa, které patřilo mezi zbrojařské velmoci, je to historicky nejvyšší číslo. A od roku 2013 nárůst o plných sto procent. Podobné výsledky očekává toto tradiční průmyslové odvětví i za loňský rok. Ministerstvo průmyslu a obchodu je zveřejní před prázdninami.
Tržby by měly být minimálně stejné, tedy přes tři a půl miliardy korun. Loni jsme vyrobili zhruba čtvrt milionu zbraní, letošní plán je téměř tři sta tisíc s tržbami přes čtyři miliardy, vypočítal šéf České zbrojovky Uherský Brod Lubomír Kovařík s tím, že patnáct procent pušek a pistolí je sportovních.Kovařík si pochvaluje rostoucí zájem především civilních zákazníků na severoamerickém trhu. Jeho slova potvrzuje prezident Asociace obranného a bezpečnostního průmyslu ČR Jiří Hynek. Výrazně narostl export českých zbraní do USA a také do EU. Nárůst vývozu do Spojených států je takový, že by se mohly stát naším největším obchodním partnerem, řekl. Do zahraničí směřuje devadesát procent výrobků českých zbrojařů, z toho do zemí EU a NATO deset až třicet procent.
Mezi nejčastěji vyvážené zboží dvojího užití, tedy produkce jak pro civilisty, tak vojáky, patřily například obráběcí stroje, zařízení Nanospider, přenosný detektor Explonix či hmotnostní spektrometry. Z chemického průmyslu pak kyanid sodný a draselný. Tuzemské společnosti exportovaly také rastrovací elektronové mikroskopy či ochranné plynové masky a filtry.

Anonym 90186 10.01.2017 18:09
Nelze se tedy divit, že naše ekonomika ztrácí svou sílu a nedosahuje růstu, jaký bychom jinak mohli očekávat. Po krátkém hospodářském oživení nás tedy nyní zřejmě, dokonce na rozdíl od Evropské unie jako celku, čekají horší časy.

Anonym 90186 10.01.2017 18:08
Hospodaření vlády však není zdaleka jediným faktorem viditelně zpomalujícího tempa růstu naší ekonomiky. Podnikatelé, logicky zejména nejmenší provozovatelé živností, jsou výrazně poškozováni také prostřednictvím schválených omezení či povinností. Povinná minimální mzda vede průkazně vždy k propouštění. Vláda navíc povinnou minimální mzdu šponuje na neúnosnou úroveň. Současná minimální mzda je ve výši, jaké dlouhodobě nedosahovaly dokonce jednotky procent zaměstnanců a v některých případech se jistě jednalo o celou jejich mzdu (tedy přiznávali všechno). Pokud je zaměstnával drobný živnostník, samozřejmě mu nezbývá nic jiného než propouštění. Naštěstí se minimální mzda netýká živnostníků samotných. Navíc vláda zvyšuje i jednotlivé úrovně tzv. zaručené mzdy (což jsou jakési minimální mzdové tabulky pro jednotlivé typy profesí).
Ačkoli vláda Petra Nečase držela českou ekonomiku i přes probíhající světovou hospodářskou krizi na nízkých mírách dlouhodobé nezaměstnanosti, situace se s příchodem vlády Bohuslava Sobotky a pokračujícím (byť později zpomalujícím) hospodářským oživením nezlepšovala. Dlouhodobá nezaměstnanost zůstává na úrovních vyšších, než na jaké dokázala česká ekonomika poklesnout za vlády Václava Klause.
K tomu si přidejte různé nové náklady a rizika pokut. Náklady na poradce vyplňující kontrolní hlášení, na přípravu na on-line pokladny včetně pořádných tiskáren, stabilního připojení i čteček kódů (protože nově musí být na každé Babišově účtence zveřejněna výše DPH, přičemž potraviny, drogerie, léky, alkoholické nápoje, obědy atd. mají odlišnou sazbu) nebo na nestabilní ceny energií. Zbytečné prodražování energií způsobila již v roce 2005 Poslanecká sněmovna, konkrétně většina poslanců z ČSSD, KDU-ČSL včetně části současné TOP 09, KSČM a US-DEU (proti byli pouze všichni poslanci za ODS). Současná vláda zase z dlouhodobého pohledu pořádně prodražuje cenu elektřiny ve střední Evropě (a potažmo i další zdroje energií) kvůli nesmyslně zmařené energetické koncepci, jak už bylo uvedeno v souvislosti s nepochopitelným zrušením tendru na dostavbu jaderné elektrárny v Temelíně.

Anonym 94158 10.01.2017 18:07
Věřím, že pan Trump sankce zruší a český obchod s Ruskem nadále roztočí ekonomické kolo, které nastartoval pan Babiš. Byznys ve válečném průmyslu by neměl hledat nepřítele za každou cenu. Od Pákistánu po Nigérii tento byznys zplodil miliony mrtvých.

Anonym 90186 10.01.2017 18:07
Navíc se Babiš chlubil nulovými, či dokonce zá.ornými úroky placenými investorům při půjčování si. Úroky nebyly zá.orné pouze nominálně (bez ohledu na inflaci či deflaci), ale i reálně. Proto si prý vláda půjčovala. To je však špatný přístup. Vláda svými půjčkami prostě vždy omezuje objem úvěrů (či zdrojů peněz obecně) dostupných pro podnikatele a zdražuje tak úroky. I v situaci, kdy jsou pro vládu samotnou úroky z půjček zá.orné a zdánlivě se tak nic neděje. Ve skutečnosti se tím veškeré půjčky v české ekonomice do značné míry zbytečně prodražují. Bez ohledu na to, že jsou zatím stále ještě levné.
Snížení úrokových výdajů je sice jednoznačné pozitivum, ale vláda nemá s úrokovou mírou ze státních dluhopisů (resp. z jejich obnovování, refinancování) mnoho společného. Vládě se daří udržovat si poměrně vysokou důvěryhodnost na finančních trzích, ale nízké (až zá.orné) nominální úroky jsou samozřejmě způsobené primárně ekonomickým vývojem, devizovými nákupy prováděnými Českou národní bankou (která tak znehodnocuje každému z nás českou korunu) včetně spekulací s tím souvisejících a dlouhodobě také povinností či rozhodnutím některých fondů držet ve svém portfoliu právě státní dluhopisy.
Jak už bylo uvedeno výše, velkému přebytku pomohly pouze eurofondy. Vliv na po.itivní vývoj hospodaření však měly i další faktory, zejména pak výrazný pokles investic prováděných státem a uvedené nulové (nebo dokonce zá.orné) úroky ze státního dluhu. Jistě by nikdo nenamítal, kdyby vláda kvůli děravému (deficitnímu) rozpočtu snížila spotřebu (počet úředníků apod.) i investice. Jenže vláda snižuje pouze investice. Zbytečně utrácí v přítomnosti a nemyslí na budoucnost. Investice přitom mají smysl i tehdy, když vláda nestihla projekty na výstavbu dálnic a podobně. Vždycky lze více investovat do hasičských vozů, nemocnic a tak dále. Je to lepší než utrácet za úředníky. Vláda však investice nezvládá. Sama kvůli svému amatérismu nesmyslně na mnoho let pozastavila největší českou investici (ze všech veřejných i soukromých projektů), dostavbu jaderné elektrárny v Temelíně.

Anonym 90186 10.01.2017 18:03
Jak tedy vypadá hodnocení Sobotkovy vlády z tohoto pohledu? Tragicky. Přestože rozpočtové příjmy za rok 2013 činily 1092 miliard, rozhodla se Sobotkova vláda utratit v následujícím roce při slušném hospodářském růstu 1 212 miliard. Ale počkejte, v dalším roce to bylo ještě horší. Ačkoli příjmy za rok 2014 činily 1134 miliard, vláda v roce 2015 utratila 1 297 miliard. Je vidět, že její výsledek zachraňoval od katastrofy pouze hospodářský růst, na který hřeší. Až teprve za rok 2016 vláda utratila pouze 1 220 miliard, zatímco příjmy za rok předchozí činily 1 235 miliard.
Hospodaření vlády v roce 2016 tak bylo ovlivněno vyššími příjmy i nižšími výdaji. Nikoli však nižšími výdaji na byrokratický aparát, který naopak průběžně roste, nebo snad dokonce na sociální položky.
Ministr Babiš sám zdůrazňuje, že jsme (ať už byly důvody jakékoli) neobdrželi zhruba 30 miliard korun z eurofondů v roce 2015 a tato suma se tak přesunula do roku 2016. Plusovému hospodaření za rok 2016 tak ve výsledku pomohly pouze eurofondy. A to ještě do značné míry ty z roku předcházejícího. Žádná přímá zásluha Babiše, žádná přímá zásluha vlády (tedy kromě dobrého sání z eurofondů, tedy z peněz např. německých podnikatelů), žádný plán do budoucna, kdy už nás fondy z Evropské unie zachraňovat nebudou.

Anonym 90186 10.01.2017 18:02
Lepší využívání ležících státních zdrojů by byla dobrá zpráva, kdyby je vláda nevyužila k nehoráznému utrácení. Vláda jako taková nás všechny zadlužila 78 miliardami v prvním roce svého řádění a 63 miliardami v roce 2015. Jak už bylo naznačeno, teprve rok 2016 se vyvedl, avšak výhradně díky vnějším a navíc mimořádným vlivům. Na rok 2017 už zase máme slíbený deficit, a to dokonce ve výši 60 miliard korun. Navzdory stále ještě dobíhajícímu hospodářskému růstu.
Není vhodné z pozice vlády si půjčovat, když se ekonomice daří. Vládní investice jsou totiž málokdy tak prospěšné jako investice firem, ani nemluvě o tom, že si naše současná vláda půjčuje nezvykle hodně na rychlé utrácení. Přitom svým zadlužováním bere úvěry firmám, nebo jim je přinejmenším prodražuje (byť jsou u nás v současnosti úroky zatím ještě velmi nízké).
Samozřejmě musíme vždy brát také v úvahu, zda vláda při sestavování rozpočtu na rok následující mohla vůbec s krutou zimou či naopak s úrodou počítat.

Anonym 90186 10.01.2017 18:01
Co ty volné peníze na bankovních účtech? Bylo jich hodně. Stát totiž dočasně shromažďuje takové peníze státních organizací, které třeba pár týdnů zrovna nejsou zapotřebí. Jedná se především o peníze krajů a obcí, ale také ministerstev, soudů, Akademie věd, některých nemocnic, mnohých škol, muzeí, železničního dopravce nebo státních fondů (např. pro životní prostředí). S některými z nich vláda může disponovat. Půjčila si tak už v roce 2014 52 miliard a následující rok 30 miliard.
Ministr Babiš dokonce v médiích navrhoval, aby mu musely povinně půjčovat také ty zlé soukromé zdravotní pojišťovny. Kdyby jim bylo něco takového nabídnuto, možná by se tím zlepšilo jejich hospodaření. Ale jako povinnost? Byl by to první porevoluční zásah do soukromého podnikání, pokud tedy nepočítáme dlouhodobě regulovaná odvětví, jako je typicky část energetiky. Nechme stranou, že by byl takový Babišův rozkaz zřejmě protiústavní, protože nikdo nemůže být nucen půjčovat ministrovi financí. Do hospodaření soukromých zdravotních pojišťoven promluvil svou reformou i prezident Spojených států Barack Obama (levicová Demokratická strana) a prolomil tak ve své svobodomyslné zemi (tedy vlastně federaci) tabu.

Anonym 90186 10.01.2017 17:59
Ke konci života pravicové Topolánkovy vlády (konkrétně na konci roku 2008) činila rezerva 78 miliard korun. V dalším roce, tedy během působení zejména Fischerovy úřednické vlády, se o 20 miliard snížila. Nečasova vláda ji však z opatrnosti razantně zvýšila. Do konce roku 2012 se vyšplhala o 82 miliard až na 140 miliard korun. Rusnokova úřednická vláda bez důvěry Poslanecké sněmovny, jmenovaná prezidentem Milošem Zemanem, pak značnou část rezervy rozfofrovala. Zbylo 63 miliard a z nich nynější, v zásadě levicová Sobotkova vláda, zlikvidovala jen za rok 2014 51 miliard. Ministr Babiš se svými úředníky už se ani neobtěžoval informovat poslance či veřejnost o výši rezervy za rok 2015. Omezil se jen na konstatování, že tvorba rezervy není cílem vlády.
Problém je, že vláda už teď rezervy nemá, což je jednak nebezpečné, protože si budeme muset v budoucnu půjčovat draze (nejen v případě povodní, nýbrž i v případě nesmyslného utrácení, typického ze strany levicových vlád), a jednak už vláda může zlepšovat jedině své vlastní, vládní hospodaření, aby se celkový státní dluh snižoval a vláda se tak mohla prezentovat v lepším světle. A to se stalo právě v roce 2016, jenže nikoli díky vládě. Prozraďme prozatím alespoň rámcově, že její hospodaření bylo přebytkové (plusové) pouze díky penězům z evropských fondů.

Anonym 90186 10.01.2017 17:58
Jak ministr Babiš informoval v době nástupu do funkce, je známý tím, že skoro nic neumí, ale umí si vybírat lidi, kteří vše udělají za něj. Přizval si tedy tři významné ekonomické poradce. Ti si uvědomili, že na státních bankovních účtech dochází k neustálým pohybům, ale neustále na nich leží docela hodně peněz, byť každou chvíli z jiného zdroje. Takové peníze bývají samozřejmě investovány jen velmi obezřetně, tedy s nízkým úrokem, a navíc krátkodobě, zatímco nějaká šikovná vláda by je mohla využít prospěšněji.
Kromě toho má i vláda svou rezervu pro případ, že by došlo k nečekanému vydání, třeba kvůli zdražení úvěrů, povodním, havárii jaderné elektrárny nebo teroristickému útoku (otrava vodní nádrže, rozptýlení chemikálie v metru apod.).
Navrhli tedy panu ministrovi, aby se rezerv vytvořených zejména pravicovou Nečasovou vládou zbavil a aby nenechával peníze různých státních organizací na bankovních účtech. Je to rozumné? Ano i ne. Vláda tím zlepšuje způsob hospodaření státu, zároveň tím však velmi riskuje. Nemalujme čerta na zeď, ale co kdyby nastala opravdu rychlá potřeba peněz kvůli krizové situaci? Výše zmíněná rezerva se tvoří primárně pro horší časy, kdy si budou všichni včetně vlády půjčovat dráž. Je však vždy otázkou, do jaké míry tvořit rezervy, zvláště pokud je tvoříme (financujeme) z navýšení dluhu.

Anonym 94158 10.01.2017 17:57
Milý rozumbrado 90186, myslím, že jsem Tě trochu přecenil. Rusko na nikoho neútočí. Je to nejbohatší země světa a nemá důvod obsadit a krmit ještě Estonce. Jeho ohromné bohatství tvoří nevyčerpatelné zdroje kovů, které Velkému bratrovi chybí pro další výrobu elektroniky. O energetických zdrojích nelze mluvit. Nemají ani 10% průzkumu. Pokud by nedošlo k fašistickému převratu na UA a pogromům na Rusy, kteří se díky opilcům a bolševikům Chruščeva a Jelcina stali cizinci ve vlastní zemi, byl by klid a MÍR! Našimi nepřáteli jsou lidé z INVAZE. Kdo je extremista, či tolerantní nikdo z nás nezjistí. Další pokolení může být obráceně. Je to nepředvídatelné.

Anonym 90186 10.01.2017 17:56
Deficit očištěný od vlivu hospodářského cyklu se v letech 2014 a 2015 za Sobotkovy vlády zvyšoval, zatímco za Nečasovy vlády se po světové finanční krizi významně snižoval, a efektivitu výdajů (ať už krytých dluhem, či vybranými daněmi) nelze dost dobře určit, ale není žádný důvod předpokládat, že se nějak výrazně zvýšila (stavba silnic a dálnic je nadále drahá, elektronické zdravotní knížky stále ještě nebyly zavedeny atd.). Máme už k dispozici také výsledek za rok 2016, kdy se vládě dařilo výjimečně dobře, avšak nikoli její zásluhou, nýbrž působením několika mimořádných vnějších vlivů, z nichž některé vláda (či její část) dokonce bez mučení přiznává. Od deficitu nás zachránil jeden konkrétní vliv. Na to se ještě podíváme podrobněji.
Jinak řečeno, vládní strana ANO dlouhodobě lže, když se za celou vládu chlubí, že hospodaříme líp. Deficit se dlouhodobě pomalu snižuje jen díky české ekonomice, tedy díky lidem, zatímco vláda naopak svým působením deficit zvyšovala.
Vláda navíc ponechává zvýšenou daň z přidané hodnoty pro většinu položek, byť ke zvýšení za Nečasovy vlády došlo především kvůli financování počátků důchodové reformy, kterou však Sobotkova vláda bez náhrady zrušila. Stejně tak se díky ministru financí Babišovi zvýšila spotřební daň uvalená na pohonné hmoty. Samotnému podnikateli Babišovi však vláda, stejně jako ostatním (ale zpravidla mnohem menším) podnikatelům v rostlinné výrobě, zavedla vratky této daně. Babiš tedy sám v rámci svého podnikání v rostlinné výrobě tuto daň, kterou ostatním zvýšil, vůbec nemusí platit. Před Vánoci 2016 navíc pan prezident podepsal vládní rozšíření daňových výhod i na produkci živočišnou.

Anonym 90186 10.01.2017 17:55
Naše ekonomika podle Českého statistického úřadu ve třetím čtvrtletí minulého roku vzrostla meziročně o 1,9 procenta. Jedná se o hrubou míru růstu, tedy včetně oprav zastaralých strojů či spotřebičů a podobně. Jednalo se o nejpomalejší růst za posledního dva a půl roku. Ještě ve druhém čtvrtletí hrubý domácí produkt stoupl meziročně o 2,6 procenta. Česká ekonomika přitom viditelně zpomaluje svůj růst již od 3. čtvrtletí 2015. Tempo růstu klesalo z vrcholu ve výši 5 % ve 2. čtvrtletí 2015 přibližně rovnoměrně až na uvedených 1,9 % růstu v zatím posledním změřeném období.
Ziskovost podniků se od července do září 2016 snížila na 49,6 %, což je o 2,2 procentního bodu méně než před rokem.
Čím to je? Jaký vliv na to má hospodaření české vlády? A jak vlastně naše vláda hospodaří?
Na finančních trzích je pro posuzování jakékoli vlády klíčová výše vládního deficitu (tedy hloubka díry ve vládním hospodaření) upravená o vliv hospodářského cyklu. Hospodářskému cyklu se totiž téměř žádná vláda nemůže vyhnout. Obvykle vzniká tak, že banky poskytují výhodné úvěry nadějným projektům, díky tomu ekonomika roste, následně se některé nápady ukážou jako neakceschopné, některé firmy proto nejsou schopny splatit získané úvěry ani obchodní faktury, a ekonomika začne klesat. Aby se tomu vláda vyhnula, musela by zakázat poskytování úvěrů. Dejme tomu v takovém pravěku žádné úvěry neexistovaly, takže se sice moc nerozvíjely žádné firmy, ale tím pádem se lidé nemuseli obávat ani bankrotů a hospodářských úpadků. Všeho bylo stabilně málo.

Anonym 17847 10.01.2017 17:23
U lumpů co k nám budou chtít zatahnout vojska USA bude třeba urychleně vybíjet za vlastizradu, celé jejich vlastizrádné rody.Prostě každý vlastizrádný rod je třeba zlikvidovat celý.Jedině ta se zajistí,že v budoucnosti nebude z taového rodu už nikdo národu Čechů škodit.

Anonym 17847 10.01.2017 17:14
Vojska USA se už začínají valit do EU.Jejich plán je vybudovat jednotnou Evropu.To přeloženo do řeči srozumitelné pro obyčejného českého blba znamená,že Češi budou muset tancovat tak jak USA a Němci písknou.To skončí likvidací národa Čechů v Evropě.Proto to chce všechny vlastizrádné lumpy co se po komunistech prolhali k moci od koryt vykopat a co nejkrutěji odporážet na katovské mučírně za vlastizradu.Rovněž je třeba co nejkrutěji vybít celé to stádo církevních oblbovatelů.

Anonym 90186 10.01.2017 17:06
Skupina vlivných amerických senátorů hodlá v úterý v Kongresu předložit návrh zákona o sankcích proti Rusku za jeho údajné kybernetické útoky a za vojenské akce v Sýrii a na Ukrajině. Oznámila to agentura Reuters. Podle amerických komentátorů má návrh nemalé šance na schválení.
Předkladateli návrhu zákona jsou republikánský senátor John McCain a jeho demokratičtí kolegové Ben Cardin a Robert Menendez, kteří jsou všichni považováni za znalce zahraniční politiky. Skutečnost, že jako předkladatelé se hlásí i desítka dalších senátorů z obou politických táborů, podle Reuters značně zvyšuje šance na úspěch.
Osoby postižené sankcemi by podle návrhu nesměly vstoupit na území USA a jejich majetek ve Spojených státech by byl zablokován. Sankce mají být namířeny i na osoby a firmy, které spolupracují s ruskou armádou nebo zpravodajskými službami.
Smyslem navrhovaných opatření je podle iniciátorů návrhu potrestat každého, kdo "se podstatně angažuje v podkopávání kybernetické bezpečnosti nebo veřejné či privátní infrastruktury (USA) či kdo takovým akcím napomáhá".
Návrh zákona rovněž předpokládá nové sankce v reakci na ruské vojenské akce v Sýrii a na Ukrajině. Mimo jiné vystavuje trestu investice ve výši nad 20 milionů dolarů (přes půl miliardy korun) do ruského petrochemického a těžebního průmyslu. Zahrnuje rovněž čtyři dřívější exekutivní příkazy prezidenta Baracka Obamy, které zaváděly protiruské sankce v reakci na okupaci ukrajinského Krymu. Tato opatření dosud neměla formu federálního zákona.
Součástí návrhu zákona je ze stejných důvodů i Obamův exekutivní příkaz z konce prosince, jímž prezident postihl sankcemi ruskou civilní tajnou službu FSB a vojenskou rozvědku GRU kvůli údajným hackerským útokům na USA. Obama tehdy rozhodl i o vyhoštění 35 ruských diplomatů.
Svou verzi zákona o protiruských sankcích za údajné hackerské útoky Moskvy připravuje Sněmovna reprezentantů. Legislativní akce obou komor se může dostat do konfliktu s budoucím prezidentem Donaldem Trumpem, který ruské útoky zpochybňuje a zasazuje se o nápravu vztahů s Moskvou.

Anonym 90186 10.01.2017 17:04
Po období stálého růstu začal v pondělí na trzích s ropou propad. Černé zlato odepisuje přes 4 procenta.
Na trh se začal vracet nepřítel ropného kartelu v podobě amerických těžařů z břidlic a cenám nesvědčí ani silný dolar. Irák navíc ohlásil rekordní export.
Zvýšená produkce Američanů by tak mohla vykompenzovat snížení těžby kartelu OPEC a ceny ropy by zase mohly začít klesat.
Zdražování benzinu i nafty v Česku by se zastavilo.

Anonym 90186 10.01.2017 16:59
Zeman se těšil marně, Trumpová velvyslankyní nebude

Anonym 90186 10.01.2017 16:57
Následně uvedl, že je třeba lidem v klidu vysvětlovat, jaká byla podstata ukrajinské nacionalistické organizace. Kdo vlastně byl Stepan Bandera, kdo byli jeho soukmenovci. Proč ho sovětský režim nenáviděl tak, že dokonce nelenil a v roce 1959 na něj poslal svého agenta, aby ho zabil pomocí ampulky kyanidu draselného, zmiňuje historii Zubov.
Podle historika Ukrajina již před dvěma lety začínala směřovat do Evropy. Myslím, že Ruská federace by tam také měla směřovat. Protože jiná alternativa není, podotkl.
Podle všech ekonomických parametrů u nás nevládne socialistický režim. Mnohem více je to fašistický stát, kde existují soukromé společnosti pod kontrolou státu. Ne bezdůvodně se fašistický stát nazýval korporativním. A takový korporativní kapitalismus nyní vládne v Rusku, zdůraznil Zubov.
Podle něj se však ruskému prezidentu Vladimiru Putinovi nepodaří vybudovat stát fašistického typu. Svět dnes vypadá jinak. Na počátku století, po porážce mocností Trojspolku v první světové válce, byl celý kontinent fascinován fašismem. Lid těchto zemí se cítil podveden a okraden a žádal zadostiučinění. Jak se začne mluvit o satisfakci a pomstě, vždy je k tomu potřeba vůdce národa a mobilizace ekonomiky. Odtud pocházejí totalitní režimy, které se pak tak či onak objevily v celé Evropě, zmínil.
Historik sice od roku 1993 mluvil o nezbytnosti dekomunizace v Rusku a v celém postsovětském prostoru, dle jeho slov k tomu však nikdy nedošlo. Nadále jsme nositeli sovětské mentality, řekl. Profesor byl také jedním z prvních ruských intelektuálů, kteří se otevřeně postavili proti anexi Krymu. I z toho důvodu byl vyhozen z moskevského Státního institutu mezinárodních vztahů.

Anonym 90186 10.01.2017 16:56
Významný ruský historik a profesor Andrej Zubov uvedl, že banderovci jsou příkladem obrovské lži vyprodukované sovětským režimem.Zubov se především pozastavuje nad tím, jak již od doby Sovětského svazu byla vyvinuta technologie tvorby mýtů té nejvyšší kategorie. Obrovské historické etapy a nejdůležitější fakta byly buď ignorovány, nebo zcela zkresleny. Naši skutečnou historii jsme prakticky neznali, podotýká Zubov s tím, že tak neexistuje vztah k neocenitelnosti historických skutečností. Podle jeho názoru v zemi trvá k historii vztah nikoliv jako k vědě, ale jako k ideologii, kterou je třeba vytvořit.
V Sovětském svazu, když bylo potřeba něco onálepkovat, a zejména po druhé světové válce, bylo to jednoduše nazváno fašismem. Takže byli banderovci nazváni fašisty, ačkoliv to pochopitelně neodpovídalo skutečnosti, zmínil Zubov. Podle něj jsou banderovci typickou válečnou nacionalistickou organizací s vlastní armádou a teroristickým křídlem. Takovým způsobem tehdy jednali mnozí. Samozřejmě, že někteří z vůdců ukrajinského národního hnutí byli vedeni myšlenkou Mussoliniho korporativismu. Ale za svého nejlepšího žáka Mussolini považoval Josifa Stalina. Myslím, že Stalin byl daleko lepší fašista než Bandera nebo dokonce Mussolini, poznamenal také Zubov.

Anonym 90186 10.01.2017 16:49
Ruský blo.er Vladimir Luzgin, který byl odsouzený k obří pokutě za sdílení článku o druhé světové válce na sociální síti VKontaktě, se rozhodl utéct do České republiky. Požádal o politický azyl, o kterém české úřady rozhodnou do půl roku. Luzgina soud potrestal za to, že sdílený článek obviňoval z rozpoutání druhé světové války kromě Německa také Sovětský svaz.Já se necítím vinný. Za co bych měl platit pokutu? Měl jsem si vzít bankovní úvěr, abych mohl zaplatit státu, jehož politiku kritizuji a nesouhlasím s ním? Tím spíše, že jsem musel prodat auto, abych zaplatil dluhy, které vznikly mimo jiné kvůli tomuhle procesu, shrnul Luzgin důvody, které ho přiměly emigrovat.
Já se necítím vinný. Za co bych měl platit pokutu? Měl jsem si vzít bankovní úvěr, abych mohl zaplatit státu, jehož politiku kritizuji a nesouhlasím s ním? Tím spíše, že jsem musel prodat auto, abych zaplatil dluhy, které vznikly mimo jiné kvůli tomuhle procesu, shrnul Luzgin důvody, které ho přiměly emigrovat.
Vladimiru Luzginovi vyměřil permský soud v loňském červenci pokutu 200 tisíc rublů (86 tisíc korun). Trest dostal za to, že sdílel na sociální síti článek s titulkem s titulkem 15 faktů o Banderovcích, aneb o čem Kreml mlčí. Do problémů ho dostal bod, podle kterého druhou světovou válku rozpoutalo nacistické Německo spolu se Sovětským svazem, když si v roce 1939 rozdělily Polsko.Soud rozhodl, že sdílením článku šířil vědomě lživá tvrzení. Verdikt posvětil v září také Nejvyšší soud, ke kterému se Luzgin odvolal. Stal se tak jednou z prvních obětí nové zákona, který zpřísňuje postihy pro uživatele sociálních sítích.
Hospodářské noviny poukázaly na to, že Luzgin ve skutečnosti pracoval jako autolakýrník v Permu. Na sociální síti, na které zmíněný článek šířil, měl kolem stovky přátel. Proto podle listu není jasné, proč se ruské úřady zaměřily právě na něj.
Nacistické Německo zahájilo svou invazi do Polska 1. září 1939. Němci Poláky napadli z několika směrů a rychle se zakusovali do polského území. 17. září vpadl do východního Polska i Sovětský svaz. Invazi dvou totalitních států předcházelo uzavření paktu Molotov-Ribbentrop, jímž si obě strany slíbily neútočení a rozdělily si vlivové sféry v Evropě. Hitler ale dohodu porušil a 22. června 1941 v tajné operaci Barbarossa napadl Sovětský svaz.

Anonym 90186 10.01.2017 16:20
Americká armáda uvolnila předpisy týkající se uniforem. Nově například povoluje ženám nosit muslimské hidžáby, ovšem s podmínkou, že budou z nehořlavého materiálu. Stejně tak sikhové budou moci mít na hlavě turban a nechat si plnovous.
Jak napsal britský list The Independent, materiál použitý na turbany a hidžáby musí barvou odpovídat uniformě a v případě, že je voják v maskovacím oděvu, musí mít kamufláž i turban a hidžáb. Materiál by měl být nehořlavý.
Zástupce armády Eric Fanning řekl, že armáda přehodnotila dosavadní pravidla týkající se požadavků jednotlivých náboženských komunit, což umožní rozšířit prostor pro nábor nových vojáků.

 <<nové   starší>> 

1
filmy v kinechdvd filmyrubrikysvětlometysynonyma

Seznamka

Oficiální stránky dalších známých osobností

oficiální stránky Jana Volfová oficiální stránky Petr Mach oficiální stránky Ondřej Liška oficiální stránky Petr Havlík oficiální stránky František Pytloun oficiální stránky Radka Fišarová oficiální stránky Iva Hajnová

Další osobnosti | Jana Volfová | Petr Mach | Ondřej Liška | Petr Havlík | František Pytloun | Radka Fišarová | Iva Hajnová |

Popisy českých osobností pocházejí z oficiálních stránek osobnosti, nebo ze stránek wikipedia, nebo jsou vlastní tvorbou.

Vložit osobnost / Oficiální Stránky © OficialniStranky.cz / opravit údaj
Tyto stránky používají soubory cookie k poskytování služeb, analýze návštěvnosti a personalizaci reklam. Používáním stránek s tímto souhlasíte. Další podrobnosti