Oficiální stránky Miloš Zeman
Oficiální stránky
  přidat osobnost
Limitless (Piano Guys) Oppidum (Filipova Lenka) Down The Road Wherever / Dlx (Knopfler Mark) Mamma Mia! Here We Go Again (UHD+BD) (Ultra HD 4k filmy) Růže (Vondráčková Lucie)

Miloš Zeman diskuse strana 3500

Jak na vás Miloš Zeman působí? Co pěkného byste řekli? Co se vám líbí?

Komentář  
Jméno     Věk (volitelně)

 

Následují komentáře návštěvníků. Kterýkoli komentář může být vymazán, zvláště urážlivé nebo vulgární, které nejsou povoleny. Nahlásit komentář »

Anonym 90186 19.03.2017 09:06
Ve veřejném prostoru se tehdy vznášely otazníky, proč se ve vedení Unipetrolu objevili Babišovi lidé. Jednak se chystala jeho privatizace, ale vliv mohly mít i obchodní důvody. Kouzlo Babišova úspěchu je v provázanosti firem v Agrofertu a Unipetrolu. Chemičky si vzájemně dodávají produkty, takže je možné snížit cenu produktů státních firem dodávaných pro Agrofert. Prodělá jenom stát, řekl tehdy týdeníku Respekt zdroj, který předtím pracoval v Babišových firmách.
Jisté je, že když Zemanova vláda rozhodla o prodeji Unipetrolu Agrofertu, ignorovala doporučení privatizační komise, která vybrala cenově výhodnější konkurenční nabídku britské společnosti Rotch Energy. Vláda toto rozhodnutí zdůvodňovala upřednostněním české cesty. Tu přitom kromě Grégra veřejně podporovali i Babiš a Švarc.

Anonym 90186 19.03.2017 09:05
Co dodat k privatizaci Unipetrolu? V lednu 199 Zemanova vláda provedla čistku v tomto tehdy státem většinově vlastněném holdingu. Veškeré indicie nasvědčovaly tomu, že Andrej Babiš už tehdy neseděl s rukama v klíně. Novým generálním ředitelem Unipetrolu se stal Pavel Švarc, který do té doby vedl Lovochemii z holdingu Agrofert.
Hlavní spojence Babiš získal zejména v ministrovi průmyslu a obchodu Miroslavu Grégrovi a jeho pravé ruce, náměstkyni Miladě Vlasákové, která se stala předsedkyní dozorčí rady Unipetrolu. Výborné vztahy měl i s premiérem Milošem Zemanem. Už v té době spekulovalo o tom, že Babiš může petrochemický gigant ovládnout. O tom svědčil následující bleskurychlý vývoj. Kromě Švarce se členy představenstva Unipetrolu stali další tři lidé spjatí s Agrofertem: Jan Landa, Václav Přibyl a Miroslav Kuliha. Babiš roli loutkáře pochopitelně odmítal.

Anonym 90186 19.03.2017 09:05
Reportáž zdůrazňuje, že podnikání Andreje Babiše se těší podpoře české vlády. To dokazuje nejen současná privatizace Unipetrolu, ale i prodej chemického gigantu Aliachem v roce 200. O firmu měla zájem Konsolidační banka. Ta chtěla firmu oddlužit a následně prodat silnému zahraničnímu zájemci.
Prodej znovu zpochybnil Pavel Mertlík: Tehdy došlo na jednání vlády k situaci, že tento návrh, který vypadal vcelku bezesporně a neměl jsem žádné signály, že by proti němu byla nějaká opozice, odpovídal podobnému postupu, jaký předtím Konsolidační banka použila v řadě jiných podniků, tak se proti němu postavil pan ministr Grégr, který prosadil zákaz Konsolidační bance, aby se dál účastnila tohoto tendru.
Aliachem nakonec vláda prodala Babišově Agrobohemii. Andrej Babiš přiznává známost s poradcem premiéra Miroslavem Šloufem, dodávají autoři. Majitel Agrofertu osobní známost potvrdil, jen prý neví, jak by jej měl Šlouf podporovat. Samotný Šlouf si však později veřejně postěžoval, že mu Andrej Babiš dluží desítky milionů korun. Za co asi?

Anonym 90186 19.03.2017 09:04
Pragmatická blízkost obou politiků má hlubší kořeny. Zasahuje do období, kdy začali podnikatelsky expandovat noví manažeři napojení na struktury vládnoucí sociální demokracie. O vzestupu nejbohatšího Slováka pojednávala i reportáž České televize Česko-slovenský sen redaktorů Jiřího Hynka a Lucie Vopálenské z tehdejšího cyklu Fakta (28. 1. 2002).Byla to éra privatizace velkých průmyslových kolosů, z nichž některé vyšetřovala policie. Mimořádnou pozornost vzbudil zlomový prodej Unipetrolu, který proběhl ve dvou fázích. O té první referovala Česká televize.
Česká vláda na konci roku rozhodla o privatizaci Unipetrolu. Státní podíl získala společnost Agrofert Holding, která patří podnikateli Andreji Babišovi a švýcarské firmě Ameropa. Andrej Babiš se tak stává jedním z nejmocnějších mužů českého průmyslu. Až v posledním roce se začaly v tisku objevovat titulky jako Richelieu české chemie, Magnát nebo Nejsem Junek. Takže kdo je vlastně Andrej Babiš? ptají se v úvodu autoři reportáže.Rozhodnutí o privatizaci Unipetrolu padlo v polovině prosince 2001. Vláda jej prodala za necelých 12 miliard korun, když neuspěla například britská společnost Rotch Energy, která nabízela téměř o 3 miliardy více.
Prodej kritizovali i někteří členové vlády, zejména tehdejší ministr financí Pavel Mertlík. Já si myslím, že ten tendr byl od začátku špatně organizován a jeho výsledek je smutným potvrzením toho, že ekonomičtí analytici měli pravdu, když říkali, že se najde velmi málo světových firem, které budou mít zájem o Unipetrol jako celek. To se bohužel nestalo a výsledkem je velmi nízká cena, kterou vláda dostala, sdělil pro Fakta.
Autoři už tehdy poukazovali i na to, že Agrofert nemá vyjasněné financování. O jedenácti miliardách korun na zaplacení Unipetrolu Andrej Babiš zatím vyjednává. Tyto pochybnosti se následně potvrdily.

Anonym 90186 19.03.2017 09:00
Andrej Babiš se při sněmovním hlasování o usnesení, vyzývajícího jej k vyvrácení pochybností z krácení daní, dostal do izolace. Okamžitě mu přispěchal na pomoc prezident Miloš Zeman, který se nikoli poprvé rozhodl tahat za oligarchu horké kaštany z ohně. Za Babiše se postavil už před rokem, kdy kulminovala podobně žhavá kauza Čapí hnízdo.
Prezident se k aktuálnímu problému následně vyslovil v TV Barrandov: Je naprostá drzost zahrnout na program sněmovny bod, že se dopouštím daňových podvodů, řekl by prý, pokud by se octl v Babišově roli při jednání komory. Poslanci na jedné i druhé straně tady předvádějí tyjátr, hodiny žvaní a leží tam zákony, které by se daly projednat, dodal totožnou rétorikou. Naznačil, že by mohly nastat potíže s Babišovým odvoláním z vlády.
Ministr financí se za tuto podporu krátce poté revanšoval. V rozhovoru pro Právo (18. 3. 2017) zpochybnil, že by hnutí ANO mohlo postavit svého kandidáta do prezidentské volby. Jím periodicky zmiňovaného Martina Stropnického by nenavrhl a finančně by prezidentskou kampaň nepodpořil. Zeman je jasný favorit. Žádný jiný tak silný kandidát tady není a upřímně nevidím nikoho, kdo by ho porazil. zdůvodnil svůj další názorový veletoč.

Anonym 90186 19.03.2017 08:58
Andrej Babiš si čas na jednání sněmovny, probírající jeho podezřelé finanční operace, nenašel. Den poté ale zavítal na Hrad, kam ho pozval prezident Miloš Zeman, který se za něj znovu postavil. Oba muže však nepojí jen současné pragmatické spojenectví, ale i nebývalá podpora Zemanovy vlády podnikání Andreje Babiše, která mu umožnila splnit jeho sen. Stála na počátku jeho zázračného vzestupu mezi nejvlivnější podnikatele. Už dříve o něm pojednávala i reportáž České televize v pořadu Fakta, a nešlo jen o proslulý Unipetrol.

Anonym 90186 19.03.2017 08:57
Všici tady kradnú. Zatímco desetitisíce živnostníků jsou ve stresu, aby všechny tržby řádně zaznamenali a nepřišel na ně tajnej z finančáku, některé podnikatelské subjekty jsou v klidu. Nic jim nehrozí. Šéf se zřejmě postará. O co jde? Jeden z podniků Andreje Babiše nevydává účtenky. Ani po vyžádání zákazníkem. A přitom ministr financí má účtenky tak rád.
Redaktor portálu krajskelisty se na sjezdovce nedaleko Vrchlabí vydal na párek v rohlíku ke stánku Parkys. Objednal si párek v housce, zaplatil za něj 65 Kč, nedostal účtenku. Což je zatím v pořádku. Stánkový prodej má povinnost evidovat tržby až od března 2018. Jenže redaktor o účtenku výslovně žádal. Nedostal nic. Obsluha ovšem uvedla, že děkuje, a hned oslovila dalšího čekajícího. Nedostali jsme nic. Párek v housce jsme jedli u stolečku před stánkem, kde jsme se mohli přesvědčit, že účtenku nedostal nikdo, uvádějí krajskelisty. Jde tak o další případ, kdy i po žádosti odmítají zaměstnanci ministra financí vydávat účtenky. Před časem se podobný případ vyskytl například v Chuchli.
I když stánkový prodej zatím nemusí evidovat v EET, na požádání je podnikatel ze zákona povinen vydat účtenku vždy. Babišův stánek se tak vystavuje případným sankcím. Co je ale to nejdůležitější. Andrej Babiš, který vidí pomocí EET do kuchyně všem podnikatelům a firmám v ČR by měl jít příkladem a zajistit, aby jeho zaměstnanci automaticky vydávali. Jinak se vkrádá otázka: Proč my musíme, a on ne?

DŮCHODCE 17850  74 let 18.03.2017 20:41
Jako člověk ,který se spojí s tím nejhorším co ve světě najde,jen když se kostene opět k prezidentskémukorytu

Anonym 94158 18.03.2017 19:07
Pan prezident Trump je nadějí pro naši budoucnost. Paní Merklová zradila odkaz našich předků, kteří po staletí svými životy chránili Evropu před expanzí barbarů. Část našich potomků bude mít možnost najít v USA a Kanadě svobodu před barbary, které madam Merklová pozvala. Nad 3% invaze v populaci startují osamělí teroristé, nad 10% je již nesnesitelný a nad 25-30% volíme útěk do USA, Kanady, či na Sibiř (dle ekonomické situace). Scénář se podobá Libanonu i dříve uchvácených zemí. Evropě chybí evropské vojsko a federální policie.

Anonym 5822 18.03.2017 19:02
Anonym 17847 01.11.2016 15:37
Kroměřížská výzva je výplodem lumpáckých mozků.Prostě zde šestadvacet roků vládnoucí lumpové úspěšně tlačí Česko do státního bankrotu a proto chtějí odpoutat pozornost národa od řešení problému kdo jimi za šestadvacet roků nasekané dluhy zaplatí.Je to vlastizrádný dobytek zralý na co nejkrutější odporažení na katovské mučírně a znárodnění veškerého majetku těchto vlastizrádných rodů.

Anonym 17847 01.11.2016 15:24
Dá se předpokládat,že jak bude cesta Česka do státního bankrotu pokračovat,tak se bude cenzura zvyšovat.Tím,lumpové sice revoluci o kousíček odsunou,ale pak bude tak krutá,že revolucionáři budou vybíjet celé vlastizrádné rody lumpů co Česko zbídačili.

Ovar 85845 01.11.2016 13:42
Všechny vás zblokuju. Cha, Cha.

Anonym 17847 01.11.2016 13:08
Mně se Zeman nelíbí protože já jsem pouze na ženské.Sexuchtivé dámy se mohou hlásit na mojí adrese.

Anonym 17847 01.11.2016 15:37
Kroměřížská výzva je výplodem lumpáckých mozků.Prostě zde šestadvacet roků vládnoucí lumpové úspěšně tlačí Česko do státního bankrotu a proto chtějí odpoutat pozornost národa od řešení problému kdo jimi za šestadvacet roků nasekané dluhy zaplatí.Je to vlastizrádný dobytek zralý na co nejkrutější odporažení na katovské mučírně a znárodnění veškerého majetku těchto vlastizrádných rodů.

Anonym 17847 01.11.2016 15:24
Dá se předpokládat,že jak bude cesta Česka do státního bankrotu pokračovat,tak se bude cenzura zvyšovat.Tím,lumpové sice revoluci o kousíček odsunou,ale pak bude tak krutá,že revolucionáři budou vybíjet celé vlastizrádné rody lumpů co Česko zbídačili.

Ovar 85845 01.11.2016 13:42
Všechny vás zblokuju. Cha, Cha.

Anonym 17847 01.11.2016 13:08
Mně se Zeman nelíbí protože já jsem pouze na ženské.Sexuchtivé dámy se mohou hlásit na mojí adrese.
Anonym 17847 01.11.2016 15:37
Kroměřížská výzva je výplodem lumpáckých mozků.Prostě zde šestadvacet roků vládnoucí lumpové úspěšně tlačí Česko do státního bankrotu a proto chtějí odpoutat pozornost národa od řešení problému kdo jimi za šestadvacet roků nasekané dluhy zaplatí.Je to vlastizrádný dobytek zralý na co nejkrutější odporažení na katovské mučírně a znárodnění veškerého majetku těchto vlastizrádných rodů.

Anonym 17847 01.11.2016 15:24
Dá se předpokládat,že jak bude cesta Česka do státního bankrotu pokračovat,tak se bude cenzura zvyšovat.Tím,lumpové sice revoluci o kousíček odsunou,ale pak bude tak krutá,že revolucionáři budou vybíjet celé vlastizrádné rody lumpů co Česko zbídačili.

Ovar 85845 01.11.2016 13:42
Všechny vás zblokuju. Cha, Cha.

Anonym 17847 01.11.2016 13:08
Mně se Zeman nelíbí protože já jsem pouze na ženské.Sexuchtivé dámy se mohou hlásit na mojí adrese.

Anonym 90186 18.03.2017 11:25
Bývalá poslankyně za ANO Kristýna Zelienková sdělila, že uvažuje o podání trestního oznámení na Andreje Babiše. Řekla to v Babišově rádiu Impuls v pořadu, který moderoval šéfredaktor Babišovy Mladé fronty. Informaci o jejím vyjádření přinesl Babišův server idnes. To se cenzorům moc nepovedlo.
A teď k tomu, co Kristýna Zelienková řekla. Uvažuji, že bych podala trestní oznámení, nicméně nemusím to dělat. Pokud se objeví skutečnosti, které jsou podezřelé, tak státní zastupitelství má konat, aniž by kdokoliv podával trestní oznámení, uvedla poslankyně na rádiu Impuls.
V Babišových financích vidí zásadní problém. Nemá přehled, jaké finance vlastní on a s jakými financemi hospodaří Agrofert. Vždycky když se objeví nesrovnalost v jeho účetnictví, tak od toho dává ruce pryč a říká, že za to může účetní. Musí si uvědomit, že ze zákona je on odpovědný za to, jaké podává daňové přiznání a kolik platí na daních, řekla jednoznačně poslankyně.
Kristýna Zelienková opustila ANO v loňském roce v reakci na kauzu Čapí hnízdo, ve které jde o údajný dotační podvod, kterého se měl Andrej Babiš dopustit.

Anonym 90186 18.03.2017 11:23
Babiš na této tiskové konferenci Brabcův výběr hájil. Já jsem překvapen, že vlastně už dopředu se tady inscenuje nějaký scénář, kde by pan Brabec měl tuhle pozici zneužívat. A rozhodně to jako odmítáme. Tím diskusi o jeho jmenování utnul. A Ševela o měsíc později v jeho deníku skončil.
Co dodat k dramatickému snížení pokuty pro Prechezu? To se nám to hoduje, když máme na správných místech správné lidi, jak by parafrázoval feldkurát Katz z Haškova Švejka. A měl by pravdu.

Anonym 90186 18.03.2017 11:22
Pochybnosti o Brabcově nástupu na post ministra životního prostředí panovaly už od samého počátku. Redaktor Mladé fronty DNES Vladimír Ševela v deníku, který již tehdy změnil majitele, napsal (30. 12. 2013): Pokud na poslední chvíli nezvítězí zdravý rozum, ministrem životního prostředí se stane Richard Brabec, muž z Agrofertu, bývalý ředitel a současný předseda dozorčí rady jedné z dalších Babišových chemiček, lovosické Lovochemie, která bere třetí místo v antisoutěži o vypouštění látek ničících živočichy a rostliny v řekách.
Andrej Babiš krátce poté kritiky rázně odrazil. Využil k tomu památné tiskové konference po podpisu koaliční smlouvy začátkem následujícího roku, kterou zaměnil za marketingovou akci Agrofertu. Za spoluúčasti špiček ČSSD a KDU-ČSL odprezentoval, co dobrého Agrofert pro zlepšení životního prostředí vykonal. Koaliční partneři tehdy Babišovi posloužili jako nedůstojná stafáž a předznamenali tak počátek nové éry, kdy byly zájmy Agrofertu denně poměřovány s výkonem vlády.

Anonym 90186 18.03.2017 11:21
Brabcovy výmluvy nemají žádnou validitu. Jsou stejně nevěrohodné, jako když se brání, že nerozhoduje o výši přidělovaných stomilionových dotací pro Agrofert. Ve skutečnosti nese za dění v resortu plnou politickou odpovědnost. Zvláště když výše domácích a evropských dotací pro Agrofert jen za první rok působení hnutí ANO ve vládě skokově vzrostla o 50 procent, z jedné miliardy na 1,5 miliardy korun.
Mezi největší odběratele dotací z Babišova holdingu patří chemičky Lovochemie, Deza a Synthesia, které každý rok dostávají stovky milionů korun. Příkladem je největší tuzemský výrobce dehtu a benzolu Deza, která za dva roky Babišova ministrování obdržela 236 milionů na ekologizaci provozu. V době před vstupem šéfa vládní strany ANO do politiky dotační příjmy Dezy dosahovaly pouhých 20 milionů korun za rok. Prudké zvýšení nastalo v březnu roku 2014, kdy ministerstvo životního prostředí, vedené Babišovým spolustraníkem Richardem Brabcem, rozhodlo o poskytnutí zmíněné čtvrtmiliardové dotace.

Anonym 90186 18.03.2017 11:20
Brabec si už osvojil manýry svého šéfa, který veškerá pochybení či podezřelé transakce alibisticky hází na své podřízené v resortu či holdingu. Podle ministra financí jedná zcela autonomně finanční správa, která se brání vyšetřovat podezření z jeho daňových úniků. Babiš prý nevěděl o udavačském webu jako biči na hospodské při rozjezdu EET, ačkoli se o něm dva měsíce předtím psalo v médiích. Nezávisle na něm prý jedná i Celní správa, která shodou okolností zaměstnala bývalého ředitele ÚOOZ a jeho spojence Roberta Šlachtu a další dezertéry z policie.
A když se provalí blamáž s Babišem podepsaným chybně vyplněným majetkovým přiznáním, kde nesedí příjmy o 26 milionů korun, přehodí problém na chudinku účetní, která je prý vyplňovala poprvé. Mimochodem, jak důvěřovat jakýmkoli předkládaným číslům a statistikám ministra financí, když pro něj pracují takto nekompetentní lidé?

Anonym 90186 18.03.2017 11:19
Následky havárie poté ve správním řízení řešila Česká inspekce životního prostředí, která v únoru 2015 oznámila, že Babišově chemičce vyměřila rekordní pokutu 7 milionů korun. Precheza se odvolala a oblastní pracoviště Brabcova ministerstva v Olomouci nedávno rozhodlo o snížení pokuty na pouhých 500 tisíc korun. Agrofert tak ušetří 6,5 milionu a zaplatí čtrnáctkrát méně, než činil původní verdikt.
Zástupci ministerstva tvrdí, že snížení sankcí se děje i v jiných případech, a rozhodli tak proto, že údajně bylo prokázáno pouze jedno pochybení ze čtyř, které shledala ve svých závěrech inspekce.
Ministr Brabec se brání, že v odvolacím řízení nerozhodl on, ale autonomní olomoucký orgán. Problém však spočívá v tom, že dokud bude existovat zjevný konflikt zájmů, kdy resort v rukou hnutí ANO rozhoduje o sankcích pro Babišovy podniky, nikdy se nemůže ubránit podezření z neobjektivity.

Anonym 90186 18.03.2017 11:18
Hospodářské noviny přinesly zprávu (15. 3. 2017), že ministerstvo životního prostředí razantně snížilo pokutu chemickému podniku Precheza v Přerově za únik oxidu siřičitého do ovzduší. Okamžitě, pokolikáté už, se vynořil problém nekonečného konfliktu zájmů.
Stalo se tak koncem října 2014, kdy byla koncentrace tohoto jedovatého plynu ve městě překročena 36násobně. Zdravotní limit činí 350 mikrogramů na metr krychlový, zatímco v noci z 28. na 29. října naměřila stanice Českého hydrometeorologického ústavu alarmující koncentraci 12 687 mikrogramů. Pokud se v té době někdo pohyboval venku, mohla mu taková koncentrace způsobit nevolnosti či podráždění sliznice, uvedl tehdy Pavel Juliš, vedoucí odboru stavebního úřadu a životního prostředí přerovského magistrátu.
Za původce bezprecedentního otrávení vzduchu byl označen podnik Precheza, který mimo jiné vyrábí kyselinu sírovou. Nebezpečný plyn unikl v době, kdy továrna po technologické odstávce výrobu kyseliny znovu rozjížděla.

Anonym 90186 18.03.2017 11:17
Ministr životního prostředí Richard Brabec cedí krev, pot a slzy, jak slíbil po svém zvolení místopředsedou hnutí ANO. Za Agrofert. Nejenže z jeho ministerstva proudí stomilionové dotace do Babišových chemiček, ale jeho resort nově čtrnáctinásobně snížil pokutu za znečištění ovzduší továrně Precheza, rovněž spadající do mamutího holdingu.Nenápadný ministr Brabec si povýšení do vedení hnutí ANO nepochybně zaslouží. Nejenže je naprosto loajální, ale spolehlivě ve svém resortu ošetřuje penězovody z domácích i evropských dotací do podniků vlastněných vůdcem hnutí. Bude krev, pot, slzy a já je budu cedit s radostí, uvedl bezprostředně po vyhlášení výsledků hlasování na únorovém sněmu. Nemluvil do větru.

Anonym 90186 18.03.2017 11:13
Nejsilnější česká komerční televize byla až donedávna ve svém zpravodajství vůči ministrovi financí spíše vlídná.
Poté, co kauza dluhopisů a následný skandál s dalšími nezdaněnými příjmy Andreje Babiše v uplynulých dvou týdnech eskalovaly, tak i TV NOVA začala zařazovat ostře kritické reportáže. Je to zásadní změna ve společenské atmosféře.

Anonym 5822 18.03.2017 11:11
90186 Ty jsi vážně případ pro psychiatra. Pane Babiši bravo, moc se mi líbí, jak jitříte soudruhy!! Jen tak dál.

Anonym 5822 18.03.2017 11:10
I v důchodu se však kardinál M. Vlk zajímal o společenské a politické dění. V souvislosti s loňským výročím 17. listopadu například napsal, že česká společnost se dodnes s komunistickým totalitním systémem nevypořádala.
Po všech těch zločinech jsme je nechali dále působit. Nenazývali jsme pravým jménem to, co nám představovali jako normální. A ono z toho mnoho zůstalo. Například deformovat pravdu, bezostyšně lhát, nenávidět, krást atd., jak to často i dnes zakoušíme, uvedl s tím, že někteří politici stále komunisticky normalizovaně myslí a pošlapávají ústavu.
Čest jeho památce. Je mi líto, že zemřel, osobně jsem ho znala pouze trochu, vyjímečný rovný člověk.

Anonym 90186 18.03.2017 09:42
Na Facebooku se svolává akce, která má ministru financí Andreji Babišovi připomenout nesmyslnost elektronické evidence tržeb. Akce Andrejovy účtenky vrátíme Andrejovi. Hromadný sběr účtenek pro Babiše se chystá na 31. května a nespokojení občané mu podle popisu dovezou účtenky, které zákazníci nechtějí, k vládě.

Anonym 90186 18.03.2017 09:41
Volební kampaň ANO povede muž, který měl problémy s falešnými pojistkami

Anonym 90186 18.03.2017 09:37
Elektronická evidence tržeb dramaticky postihla farmářské trhy. Od března totiž platí pro stánkaře, kteří zboží nakupují a dále prodávají. Ti, kteří jsou sami výrobci, se do systému připojí za rok. Už teď ale ubývají stovky prodejců. Před několika dny jsme informovali o situaci v Domažlicích, kde se už trhy nemohly vůbec uskutečnit.
Nyní se objevují informace z pražských trhů. A jsou podobně varující a pesimistické.
Až 80 % trhovců se nepřihlásilo na trhy na Tylově náměstí. Trh máme stále stejně velký, vyřešili jsme to. Změnila se ale skladba produktů, popsala Jiřina Štěpánková, manažerka trhů na Tylově náměstí na Praze 2.
Další prodejci ubyli v Modřanech. Dřív jsme měli přibližně 30 prodejců, momentálně se to pohybuje od 15 do 20, komentoval provozovatel Tomáš Trnka.
Po končících hospodách a drobných obchodech je tak omezení farmářských trhů dalším důsledkem elektronické evidence tržeb ministra Andreje Babiše. Převážná část prodejců si EET vůbec zavádět nebude, protože se jim to nevyplatí a ani na to nevydělají. A současně se uvolní prostor pro velké firmy, což je podle mého názoru jeden ze záměrů, proč to pan Babiš dělá. Denně mluvím s lidmi, kteří prodávají na farmářských nebo řemeslných trzích. Hodně z nich chce skončit. Ubývají, řekl Libor Uhlík, který se zabývá pořádáním trhů a jarmarků mnoho let.

Anonym 90186 18.03.2017 00:22
"Podíl muslimů na světové populaci se má vyrovnat podílu křesťanů okolo roku 2070, obě skupiny budou tvořit zhruba 32 procent populace. Počet muslimů poté převýší počet křesťanů, avšak obě tyto náboženské skupiny porostou zhruba v tandemu," uvedla agentura ve své zprávě. Za velmi pravděpodobné považuje, že do roku 2100 bude zhruba o procento více muslimů (35 procent) než křesťanů (34 procent).
Zpráva se však hlavně zabývá vývojem do roku 2050. Studie předpokládá, že mezi lety 2010 a 2050 přibude v celosvětovém měřítku 35 procent lidí, tedy že planetu bude obývat přibližně 9,3 miliardy obyvatel. Odhady ukazují, že muslimská populace, která je relativně velmi mladá, díky vysoké porodnosti vzroste během několika let o 73 procent.
Ve studii se dále píše, že v příštích desetiletích se čeká velký úbytek křesťanů - z nynějších 553 milionů na 454 milionů.
Analýza uvádí, že s největší pravděpodobností vzrostou počty lidí, kteří se k žádnému náboženství nehlásí. Je možné, že právě do roku 2050 to bude skoro čtvrtina Evropanů. Muslimové budou podle odhadů tvořit dvojnásobek populace "starého kontinentu", z nynějších 5,9 procenta vzrostou na 10 procent.
Rovněž se předpokládá, že dvojnásobně vzroste mezi evropským obyvatelstvem poměr hinduistů; těch je nyní přibližně 0,2 procenta a mělo by jich být okolo 0,4 procenta. Podobně je odhadován růst počtu buddhistů z nynějšího 1,4 milionu na 2,5 milionu lidí.

Anonym 90186 18.03.2017 00:19
Nizozemské velvyslanectví pobouřilo, že vydavatelství Naše vojsko prodává trička s historickým plakátem, který v nizozemštině vyzývá ke vstupu do Waffen-SS. Vydavatelství znovu nabízí i hrnky a trička s Hitlerem.

Anonym 90186 17.03.2017 23:52
Kauza nejasných Babišových příjmů pokračuje. Podle závěrů zprávy auditorských firem získal Andrej Babiš prodejem akcií společnosti Profrost svému koncernu Agrofert přes 527 milionů korun. Tato částka byla mimořádně přemrštěná. Znovu se tak nabízí otázka, zda spíše než o zaplacení reálné kupní ceny akcií nešlo o zastřenou dividendu. Výplata dividendy by však byla zdaněna, kdežto prodej předražených akcií zdaněn není. V takovém případě by se jednalo o daňový únik

Anonym 94158 17.03.2017 23:07
Pan prezident Trump je nadějí pro naši budoucnost. Paní Merklová zradila odkaz našich předků, kteří po staletí svými životy chránili Evropu před expanzí barbarů. Část našich potomků bude mít možnost najít v USA a Kanadě svobodu před barbary, které madam Merklová pozvala.

Kj 10920 17.03.2017 18:32
Kořalečník se zastal Bureše. A ta jeho debeta na Barandovské TV měla být předvolební kampaní, ale bylo to spíše fiasko. Řeči senila, který už trénuje jízdu na lafetě.

Dalibor 95170  33 let 17.03.2017 15:28
Mam navrh, odvolejme Angelu Merkelovou a odstranme Kim Cong Una.
Tot cesta miru a poradku ve svete.

Dalibor 95170  33 let 17.03.2017 15:20
At zije Americky prezident Donald Trump. Konecne spravny prezident, ucme se
od nej vsichni, na celem svete.

Anonym 5822 17.03.2017 14:22
Anonym 90186 05.11.2016 16:49
Samolibost prezidenta republiky nabírá povážlivě patologický směr. A jako v podobných případech starců, kteří se rádi poslouchají a z okoralé mysli vytahují jednu nudnou historku za druhou stejně, jako oplzlé vtípky či konspirace o úkladech moderního světa proti jejich neutuchající genialitě, vyznívá už doslova komicky. Stává-li se navíc v rukou Zemanových propagandistů krizovou strategií, jak umělým skandálkem z Ostravy překřičet zaplněné Staroměstské náměstí a odstartovat prezidentskou kampaň jejich živitele, zasloužila by si piedestal hned po boku strýčka Jedličky a dalších mistrů zuřivého štěkání.
Legrační scénku, kterou teď prezident zahlcuje frustrované příznivce, připravila hradní úderka tentokráte narychlo v ostravském Bezručově divadle. Na legendárního Spalovače mrtvol v hlavní roli s Norbertem Lichým si sem z manželova turné odskočila sama Ivana Zemanová. Že tu měla divadelní představení natáčet pro své koncesionáře do televizního magazínu Divadlo žije týž den Česká televize a proto byla některá sedadla kousek od Zemanové rezervována pro televizní štáb a v hledišti byla logicky přítomna televizní technika, to označil prezident rovnou za řízenou provokaci, která měla jeho ženu (sic! ) znemožnit. Jak, to neřekl.
Stejně jako tibetská vlajka na průčelí divadla, která na divadle vlaje už od státního svátku. Produkce pořadu Divadlo žije, která natáčení připravovala od odpoledních hodin a o účasti Zemanové se dozvěděla teprve na místě, předala včas členům prezidentské ochranky informaci, že jde o pravidelné natáčení pro kulturní magazín a kamery mají tudíž zájem jen o jeviště. Prezidentova manželka nakonec uraženě nedorazila. A Hrad teď krmí lid historkou o podlé léčce, kde už chybí jen zápletka o veřejnoprávních nitkách v rukou amerických jestřábů a obligátní samozvanci a ztroskotanci.

Anonym 90186 05.11.2016 16:47
Fraška se svazem takzvaných bojovníků za svobodu pokračuje. Český svaz bojovníků za svobodu opouští historik a ředitel odboru pro válečné veterány ministerstva obrany Eduard Stehlík. Důvodem je nedemokratické chování vedení svazu. Uvedl to ve čtvrtek Český rozhlas Radiožurnál.
ČSBS v poslední době čelí sílící kritice například za vylučování členů, kteří jej kritizovali.
Stehlík, který byl členem spolku v Lidicích, poslal svazu rezignační dopis v úterý. Svaz by měl být především organizací, která, tak jak má v názvu, usiluje o svobodu, demokracii, o prosazování idejí, které jsou založeny na masarykovské republice. Na tom, za co ti lidé šli do druhého odboje. Bohužel se obávám, že v současné době dochází k odklonu a některé nedemokratické praktiky řízení svazu mě o tom přesvědčují, řekl Stehlík.
Po zvolení Jany Bobošíkové, někdejší kandidátky komunistů na hlavu státu, odešly z lidické organizace tři členky. Organizace ale v únoru posílila o Jiřího Ovčáčka, bývalého novináře komunistických Haló novin a ulhaného mluvčího stejně ulhaného prezidenta Zemana. Mezitím ale odcházejí váleční veteráni. Všechno... (zkráceno)<|i>

Anonym 5822 17.03.2017 14:21
Anonym 90186 05.11.2016 16:49
Samolibost prezidenta republiky nabírá povážlivě patologický směr. A jako v podobných případech starců, kteří se rádi poslouchají a z okoralé mysli vytahují jednu nudnou historku za druhou stejně, jako oplzlé vtípky či konspirace o úkladech moderního světa proti jejich neutuchající genialitě, vyznívá už doslova komicky. Stává-li se navíc v rukou Zemanových propagandistů krizovou strategií, jak umělým skandálkem z Ostravy překřičet zaplněné Staroměstské náměstí a odstartovat prezidentskou kampaň jejich živitele, zasloužila by si piedestal hned po boku strýčka Jedličky a dalších mistrů zuřivého štěkání.
Legrační scénku, kterou teď prezident zahlcuje frustrované příznivce, připravila hradní úderka tentokráte narychlo v ostravském Bezručově divadle. Na legendárního Spalovače mrtvol v hlavní roli s Norbertem Lichým si sem z manželova turné odskočila sama Ivana Zemanová. Že tu měla divadelní představení natáčet pro své koncesionáře do televizního magazínu Divadlo žije týž den Česká televize a proto byla některá sedadla kousek od Zemanové rezervována pro televizní štáb a v hledišti byla logicky přítomna televizní technika, to označil prezident rovnou za řízenou provokaci, která měla jeho ženu (sic! ) znemožnit. Jak, to neřekl.
Stejně jako tibetská vlajka na průčelí divadla, která na divadle vlaje už od státního svátku. Produkce pořadu Divadlo žije, která natáčení připravovala od odpoledních hodin a o účasti Zemanové se dozvěděla teprve na místě, předala včas členům prezidentské ochranky informaci, že jde o pravidelné natáčení pro kulturní magazín a kamery mají tudíž zájem jen o jeviště. Prezidentova manželka nakonec uraženě nedorazila. A Hrad teď krmí lid historkou o podlé léčce, kde už chybí jen zápletka o veřejnoprávních nitkách v rukou amerických jestřábů a obligátní samozvanci a ztroskotanci.

Anonym 90186 05.11.2016 16:47
Fraška se svazem takzvaných bojovníků za svobodu pokračuje. Český svaz bojovníků za svobodu opouští historik a ředitel odboru pro válečné veterány ministerstva obrany Eduard Stehlík. Důvodem je nedemokratické chování vedení svazu. Uvedl to ve čtvrtek Český rozhlas Radiožurnál.
ČSBS v poslední době čelí sílící kritice například za vylučování členů, kteří jej kritizovali.
Stehlík, který byl členem spolku v Lidicích, poslal svazu rezignační dopis v úterý. Svaz by měl být především organizací, která, tak jak má v názvu, usiluje o svobodu, demokracii, o prosazování idejí, které jsou založeny na masarykovské republice. Na tom, za co ti lidé šli do druhého odboje. Bohužel se obávám, že v současné době dochází k odklonu a některé nedemokratické praktiky řízení svazu mě o tom přesvědčují, řekl Stehlík.
Po zvolení Jany Bobošíkové, někdejší kandidátky komunistů na hlavu státu, odešly z lidické organizace tři členky. Organizace ale v únoru posílila o Jiřího Ovčáčka, bývalého novináře komunistických Haló novin a ulhaného mluvčího stejně ulhaného prezidenta Zemana. Mezitím ale odcházejí váleční veteráni. Všechno... (zkráceno)<|i>

Anonym 5822 17.03.2017 14:21
Anonym 90186 05.11.2016 16:49
Samolibost prezidenta republiky nabírá povážlivě patologický směr. A jako v podobných případech starců, kteří se rádi poslouchají a z okoralé mysli vytahují jednu nudnou historku za druhou stejně, jako oplzlé vtípky či konspirace o úkladech moderního světa proti jejich neutuchající genialitě, vyznívá už doslova komicky. Stává-li se navíc v rukou Zemanových propagandistů krizovou strategií, jak umělým skandálkem z Ostravy překřičet zaplněné Staroměstské náměstí a odstartovat prezidentskou kampaň jejich živitele, zasloužila by si piedestal hned po boku strýčka Jedličky a dalších mistrů zuřivého štěkání.
Legrační scénku, kterou teď prezident zahlcuje frustrované příznivce, připravila hradní úderka tentokráte narychlo v ostravském Bezručově divadle. Na legendárního Spalovače mrtvol v hlavní roli s Norbertem Lichým si sem z manželova turné odskočila sama Ivana Zemanová. Že tu měla divadelní představení natáčet pro své koncesionáře do televizního magazínu Divadlo žije týž den Česká televize a proto byla některá sedadla kousek od Zemanové rezervována pro televizní štáb a v hledišti byla logicky přítomna televizní technika, to označil prezident rovnou za řízenou provokaci, která měla jeho ženu (sic! ) znemožnit. Jak, to neřekl.
Stejně jako tibetská vlajka na průčelí divadla, která na divadle vlaje už od státního svátku. Produkce pořadu Divadlo žije, která natáčení připravovala od odpoledních hodin a o účasti Zemanové se dozvěděla teprve na místě, předala včas členům prezidentské ochranky informaci, že jde o pravidelné natáčení pro kulturní magazín a kamery mají tudíž zájem jen o jeviště. Prezidentova manželka nakonec uraženě nedorazila. A Hrad teď krmí lid historkou o podlé léčce, kde už chybí jen zápletka o veřejnoprávních nitkách v rukou amerických jestřábů a obligátní samozvanci a ztroskotanci.

Anonym 90186 05.11.2016 16:47
Fraška se svazem takzvaných bojovníků za svobodu pokračuje. Český svaz bojovníků za svobodu opouští historik a ředitel odboru pro válečné veterány ministerstva obrany Eduard Stehlík. Důvodem je nedemokratické chování vedení svazu. Uvedl to ve čtvrtek Český rozhlas Radiožurnál.
ČSBS v poslední době čelí sílící kritice například za vylučování členů, kteří jej kritizovali.
Stehlík, který byl členem spolku v Lidicích, poslal svazu rezignační dopis v úterý. Svaz by měl být především organizací, která, tak jak má v názvu, usiluje o svobodu, demokracii, o prosazování idejí, které jsou založeny na masarykovské republice. Na tom, za co ti lidé šli do druhého odboje. Bohužel se obávám, že v současné době dochází k odklonu a některé nedemokratické praktiky řízení svazu mě o tom přesvědčují, řekl Stehlík.
Po zvolení Jany Bobošíkové, někdejší kandidátky komunistů na hlavu státu, odešly z lidické organizace tři členky. Organizace ale v únoru posílila o Jiřího Ovčáčka, bývalého novináře komunistických Haló novin a ulhaného mluvčího stejně ulhaného prezidenta Zemana. Mezitím ale odcházejí váleční veteráni. Všechno... (zkráceno)<|i>

Anonym 5822 17.03.2017 14:21
Anonym 90186 05.11.2016 16:49
Samolibost prezidenta republiky nabírá povážlivě patologický směr. A jako v podobných případech starců, kteří se rádi poslouchají a z okoralé mysli vytahují jednu nudnou historku za druhou stejně, jako oplzlé vtípky či konspirace o úkladech moderního světa proti jejich neutuchající genialitě, vyznívá už doslova komicky. Stává-li se navíc v rukou Zemanových propagandistů krizovou strategií, jak umělým skandálkem z Ostravy překřičet zaplněné Staroměstské náměstí a odstartovat prezidentskou kampaň jejich živitele, zasloužila by si piedestal hned po boku strýčka Jedličky a dalších mistrů zuřivého štěkání.
Legrační scénku, kterou teď prezident zahlcuje frustrované příznivce, připravila hradní úderka tentokráte narychlo v ostravském Bezručově divadle. Na legendárního Spalovače mrtvol v hlavní roli s Norbertem Lichým si sem z manželova turné odskočila sama Ivana Zemanová. Že tu měla divadelní představení natáčet pro své koncesionáře do televizního magazínu Divadlo žije týž den Česká televize a proto byla některá sedadla kousek od Zemanové rezervována pro televizní štáb a v hledišti byla logicky přítomna televizní technika, to označil prezident rovnou za řízenou provokaci, která měla jeho ženu (sic! ) znemožnit. Jak, to neřekl.
Stejně jako tibetská vlajka na průčelí divadla, která na divadle vlaje už od státního svátku. Produkce pořadu Divadlo žije, která natáčení připravovala od odpoledních hodin a o účasti Zemanové se dozvěděla teprve na místě, předala včas členům prezidentské ochranky informaci, že jde o pravidelné natáčení pro kulturní magazín a kamery mají tudíž zájem jen o jeviště. Prezidentova manželka nakonec uraženě nedorazila. A Hrad teď krmí lid historkou o podlé léčce, kde už chybí jen zápletka o veřejnoprávních nitkách v rukou amerických jestřábů a obligátní samozvanci a ztroskotanci.

Anonym 90186 05.11.2016 16:47
Fraška se svazem takzvaných bojovníků za svobodu pokračuje. Český svaz bojovníků za svobodu opouští historik a ředitel odboru pro válečné veterány ministerstva obrany Eduard Stehlík. Důvodem je nedemokratické chování vedení svazu. Uvedl to ve čtvrtek Český rozhlas Radiožurnál.
ČSBS v poslední době čelí sílící kritice například za vylučování členů, kteří jej kritizovali.
Stehlík, který byl členem spolku v Lidicích, poslal svazu rezignační dopis v úterý. Svaz by měl být především organizací, která, tak jak má v názvu, usiluje o svobodu, demokracii, o prosazování idejí, které jsou založeny na masarykovské republice. Na tom, za co ti lidé šli do druhého odboje. Bohužel se obávám, že v současné době dochází k odklonu a některé nedemokratické praktiky řízení svazu mě o tom přesvědčují, řekl Stehlík.
Po zvolení Jany Bobošíkové, někdejší kandidátky komunistů na hlavu státu, odešly z lidické organizace tři členky. Organizace ale v únoru posílila o Jiřího Ovčáčka, bývalého novináře komunistických Haló novin a ulhaného mluvčího stejně ulhaného prezidenta Zemana. Mezitím ale odcházejí váleční veteráni. Všechno... (zkráceno)<|i>

Anonym 5822 17.03.2017 14:19
Geril. Před tím to byl stařec Avyboj alias Jaroslav Klas, cca 78 let, tomu už dochází dech, nyní 90186, samozřejmě, že placení nohsledi.
Takový Erdogan, novodobý Hitler, se jim velmi podobá. Přes hubu, nakopnout a zavřít za katr.

Anonym 90186 17.03.2017 12:45
Izraelské letectvo v noci na pátek podniklo nálet na syrském území. Armáda Bašára Asada proti izraelským letadlům odpálila rakety země-vzduch, jednu z nich zlikvidoval moderní systém protiraketové obrany Arrow. Damašek tvrdí, že jedno letadlo sestřelil, Izraelci to popřeli.

Anonym 90186 17.03.2017 12:44
Když Tě načapají u daňového podvodu
A: Svedeš to na účetní
B: Nepřijdeš do práce
C: Může za to Kalousek
D: Všichni kradnú

Anonym 90186 17.03.2017 12:41
Sociální demokracie přeci jen i se všemi svými chybami je určitou zárukou standardního vývoje po roce 1989, zárukou udržení demokracie a zárukou plurality, kdy se lidi nebojí říkat nahlas své názory. Když prohrajeme, jdeme k osvícené polodiktatuře. Jenže po osvíceném diktátorovi většinou přichází jeho syn, který už není osvícený. Když jsem se díval na průběh sjezdu ANO, šla z toho na mě jediná emoce: hrůza. Sjezd lidí, kteří nemluví a asi na nic nemají názor. To byl sjezd jednoho muže a komparzu. A jestli tohle má být naše budoucnost, tak tu já jsem už zažil. Já jsem zažil ve škole v Plzni, jak nás učili, že nás osvobodili Rusové, přitom jsme všichni věděli, že to není pravda. Já už nechci být mlčící většina, radši budu ten kluk, který v pohádce říká, že císař nemá šaty. Já už nikdy nechci žít ve lži, žil jsem v ní dost dlouho. Když pozorujete, jak u nás zase začíná bujet strach lidí se vyjádřit, to přece není dobře. Já jsem v roce 89 nestál na náměstí a nezpíval s lidmi proto, aby se tohle vracelo.
Milan Chovanec

Anonym 90186 17.03.2017 12:39
Evropská unie obelhala Turecko, když jako součást loňské migrační dohody přislíbila zrušení víz pro turecké občany. V Budapešti to řekl maďarský ministr zahraničí Péter Szijjártó, podle něhož bruselští byrokraté ohrožují bezpečnost starého kontinentu.

Anonym 90186 17.03.2017 12:38
Jako další příklad uvádí Holubová novelu dvou paragrafů zákona o DPH, která je platná od ledna 2015 a účinnost nabyla o rok později. Ačkoliv mělo ministerstvo na výklad novely celý rok, upřesňující informace uveřejnilo až 21. prosince 2015. Podnikatelé tak měli jen přibližně deset dní na to, aby se podle informací finanční správy zařídili a to navíc v době vánočních svátků.
Holubová se kvůli takovému chování finanční správy raději rozhodla přestat dělat daňovou poradkyni. Já jsem od začátku ledna loňského roku pozastavila činnost daňového poradenství. Udělala jsem to právě z důvodu, o kterých mluvím. Napsat klientovi několikastránkové stanovisko s výsledkem, že to může být buď tak nebo i obráceně, a vyinkasovat za ně peníze, mi přišlo nemravné, uvedla Holubová.
Finanční správa se k pozdnímu vydávání zpřesňujících informací k DPH nevyjádřila.

Anonym 90186 17.03.2017 12:37
Ukazuje se ale, že v posledních měsících velmi diskutovaná evidence není jediným zákonem, který přidělává vrásky nejen podnikatelům a daňovým poradcům. Podobná situace je i u zákonů upravujících DPH, kde se na upřesnění nejfrekventovanějších otázek čekalo i několik měsíců.
Příkladem může být novela nařízení vlády, která se týká přenesení daňové povinnosti u telekomunikačních služeb. Ta podle specialistky na DPH Olgy Holubové spočívala v jedné větě, na její vysvětlení se ale čekalo více než čtyři měsíce. Ačkoliv první informaci Generální finanční ředitelství (GFŘ) vydalo den před účinností zákona 29. září loňského roku, dodatek, z nějž teprve získali plátci přesné odpovědi na nejfrekventovanější otázky, zveřejnila finanční správa až 2. února 2017.

Anonym 90186 17.03.2017 12:36
Stánky s občerstvením měly původně evidovat už od prosince loňského roku, úředníci jim ale udělili výjimku. Prohlásili, že pokud stánek nemá zázemí, jako jsou stolečky nebo toalety, nejedná se o stravování. Stánky tak budou evidovat až v příštím roce. Takový přístup moci výkonné přitom podle Hubala vytváří obrovskou právní nejistotu u adresátů právních norem.
Své o tom vědí třeba floristky a květinářky. Metodické zpřesnění pro jejich podnikání se na webu etrzby, který ministerstvo financí provozuje právě pro účely informovat o evidenci tržeb, objevilo v úterý 7. března. V pokynu je přitom napsáno, že musí evidovat už ve druhé vlně, která odstartovala na začátku března. Řada z nich na to přitom nebyla připravena. O den dříve přišlo metodické zpřesnění pro optiky, o tři dny později poté další informace pro spolky. Finanční správa ale tvrdí, že se nejednalo o žádné metodické upřesnění a že bylo od počátku jasné, že vazba květin bude patřit do druhé vlny.

Anonym 90186 17.03.2017 12:35
Nejtypičtější případ, jak děsivě gumové je dnes za této situace právo, je například právě EET. Přestože zákon o evidenci tržeb říká, že v první vlně budou muset evidovat všichni, kteří jsou v kódu NACE 55 a 56, tedy všichni poskytující stravovací a ubytovací služby, kupodivu úředníci ministerstva financí dospěli ke kurióznímu výkladu, že vlastně do stravovací služby nepatří to, že si koupíte párek v rohlíku, kdežto guláš v hospodě stravovací službou už je, popsal Hubal.

Anonym 90186 17.03.2017 12:34
Podle Hubala jsou často zákony záměrně vytvářeny ministerskými úředníky tak, aby úředníci nebyli vůbec svazováni zákonem, ale prostřednictvím pokynů nebo formulářů mohli občanům operativně ukládat povinnosti, jak úředníky zrovna napadne. Hubal ale připomněl rozhodnut Ústavního soudu, který v souvislosti s kontrolním hlášením finanční správě vzkázal, že takové postupy jsou neústavní.

Anonym 90186 17.03.2017 12:34
Máme Ústavou rozdělenou moc na tři složky: moc zákonodárnou, která vytváří pravidla, tedy zákony, moc výkonnou, která má podle pravidel zemi spravovat, a moc soudní, která nalézá právo a spravedlnost. A u finanční správy je vidět, jak si moc výkonná uzurpuje moc zákonodárnou. Dělá to skrze vlastní výklady zákonů prostřednictvím takzvaných pokynů, uvedl daňový poradce a člen Rady Unie Daňových poplatníků ČR David Hubal. Podle něj je zásadním problémem to, že v České republice plíživě vznikl obrovský prostor pro libovůli moci výkonné.

Anonym 90186 17.03.2017 11:12
Pro 94158
Rozveď to. V čem byli Kalouskovy dluhopisy nevýhodné. Babiš si žádné státní dluhopisy nekupoval. Ten si vydal dluhopisy sám sobě, kde napálil nesmyslný úrok a inkasuje 90 milionů nezdaněných korun ročně. Tomu se říká účelové obcházení placení daní. Zjistit, kdo vlastní státní dluhopisy vydané Kalouskem není pro ministerstvo financí žádný problém, protože tato instituce je emitentem a identifikátor je rodné číslo. Základem demokracie je dodržování zákonů. A zákon jasně praví: Na základě usnesení Poslanecké sněmovny je člen vlády povinen zúčastnit se její schůze. A co udělal Babiš? Jel střihat pásku na dálnici. Tomu se říká pohrdání demokracií.

Anonym 94158 17.03.2017 10:49
Přemýšlím o tom, komu měly být cíleny dluhopisy, které vydal pan Kalousek. Je známo, že byly pro stát nevýhodné. Také, že si menší podíl koupil i pan Babiš. Bylo by velmi zajímavé zjistit majitele toho většího podílu dluhopisů vydaných panem Kalouskem. Pan Kalousek hned přispěchal s vyšetřováním zločince, který si koupil Kalouskovy dluhopisy. Koukám, že TOP 09 a ODS nahradili mezeru po KSČ. Nebude lépe vyšetřit pana Kalouska, a to proč dluhopisy nevýhodné pro stát vydal. Myslím, že pana Kalouska nemá vyšetřovat parlament. To se v demokracii nedělá. Pan Kalousek by měl být čistý před zákonem až do případného verdiktu pravomocného soudu. Pokud se bude dít hon na čarodejnice, pak to s demokracií nemá nic společného. Je nutné se podívat do ústavy na práva občana Babiše i občana Kalouska.

Anonym 90186 17.03.2017 01:44
Andrej Babiš (odpovědná strana) slíbil, že si zadá audit svých příjmů. Místo toho předložil zprávu o věcných zjištěních na základě dohodnutých postupů s vysvětlením, že jako fyzická osoba nemůže mít audit. Jaroslav Faltýnek dále vysvětlil novinářům, že Andrej Babiš jako fyzická osoba nevede podvojné účetnictví, a tudíž si nemůže nechat vypracovat auditní zprávu o jeho příjmech.To je ovšem velký omyl. Většina lidí si pod pojmem audit, představí pouze audit účetní závěrky (cílem auditu účetní závěrky je posílit důvěru předpokládaných uživatelů v účetní závěrku, tedy výrok auditora, že účetní závěrka věrně zobrazuje skutečnost).
Auditem se však rozumí nezávislá, objektivně ujišťovací činnost, která může mít mnohem více forem. Podstata je vždy stejná, jedná se o nezávislé, objektivní ujištění vypracované v souladu s mezinárodními standardy s cílem posílit důvěru předpokládaných uživatelů v informace poskytnuté odpovědnou stranou.
Dohodnuté postupy představují formu konzultační zakázky, kdy auditoři vypracují zprávu na základě požadavků odpovědné strany. Tato zpráva je určena pouze pro potřeby odpovědné strany a nepředstavuje žádné ujištění.Andrej Babiš si samozřejmě mohl u velké čtyřky zadat audit svých příjmů. Musel by si však najmout auditora, který je nezávislý (podmínku nezávislosti EY ani PWC nesplňují, jelikož auditovali nebo auditují účetní závěrky Agrofertu). A musel by dát auditorům neomezený přístup ke všem informacím, které by požadovali. Výsledkem auditu by bylo nezávislé posouzení příjmů Andreje Babiše, které by bylo důvěryhodné. Proč to Andrej Babiš úmyslně neudělal a zadal si dohodnuté postupy, které jsou ve svém konečném důsledku jenom cár papíru, vyvolává jen další pochybnosti o jeho skutečném zájmu něco veřejnosti doložit.

Anonym 90186 17.03.2017 00:26
Začíná se nám to pěkně rýsovat. Zeman doporučuje, aby celou věc vyšetřil soudruh Janeček, který už se několikrát nechal slyšet, že nic vyšetřovat nebude. To dává smysl.

 <<nové   starší>> 

1
filmy v kinechdvd filmyrubrikysvětlometysynonyma

Seznamka

Oficiální stránky dalších známých osobností

oficiální stránky Jana Volfová oficiální stránky Petr Mach oficiální stránky Ondřej Liška oficiální stránky Petr Havlík oficiální stránky František Pytloun oficiální stránky Radka Fišarová oficiální stránky Iva Hajnová

Další osobnosti | Jana Volfová | Petr Mach | Ondřej Liška | Petr Havlík | František Pytloun | Radka Fišarová | Iva Hajnová |

Popisy českých osobností pocházejí z oficiálních stránek osobnosti, nebo ze stránek wikipedia, nebo jsou vlastní tvorbou.

Vložit osobnost / Oficiální Stránky © OficialniStranky.cz / opravit údaj
Tyto stránky používají soubory cookie k poskytování služeb, analýze návštěvnosti a personalizaci reklam. Používáním stránek s tímto souhlasíte. Další podrobnosti