Oficiální stránky Miloš Zeman
Oficiální stránky
  přidat osobnost
Effet Miroir (limited) (Zaz) Extended (Ultravox) Propustka Do Pekel (Divokej Bill) Limitless (Piano Guys) Oppidum (Filipova Lenka)

Miloš Zeman diskuse strana 3050

Jak na vás Miloš Zeman působí? Co pěkného byste řekli? Co se vám líbí?

Komentář  
Jméno     Věk (volitelně)

 

Následují komentáře návštěvníků. Kterýkoli komentář může být vymazán, zvláště urážlivé nebo vulgární, které nejsou povoleny. Nahlásit komentář »

Anonym 90186 23.04.2017 14:21
Postupně ubývá těch, kdo mluví rusky i doma, také na Ukrajině, tedy kromě Donbasu a Krymu okupovaného Rusy. V roce 1994 se k ruskojazyčným hlásilo na Ukrajině 33 procent lidí, nyní je to už jen 24 procent.
Jedinou postsovětskou republikou, kde se ruštině daří, je Bělorusko. Tam dokonce počet těch, kdo se rusky doma i hádají, od roku 1994 roste. Je to tím, že bezprostředně po rozpadu Sovětského svazu i v Bělorusku zavládla národní euforie a návrat k běloruským tradicím se stal politickým programem. Za vlády prezidenta Alexandra Lukašenka, který viděl budoucnost země ve svazku s Ruskem, se bělorusky mluvit zase přestalo. Dnes ruštinu pokládá za rodný jazyk o pětinu víc Bělorusů než před 23 lety.

Anonym 90186 23.04.2017 14:20
Další úder dostala ruština minulý týden v Kazachstánu prezident Nazarbajev oznámil, že je třeba se připravit na přechod z azbuky na latinku.

Anonym 90186 23.04.2017 14:16
V Tádžikistánu zakázali dávat dětem jména slovanského původu. Kazaši se chtějí vzdát azbuky a přejít na latinku. Ruština nejspíš za deset let vypadne z desítky nejrozšířenějších jazyků světa.
Jméno Ivan hodža Rachmon bude napříště v tádžickém telefonním seznamu chybět jednak mezi třemi tisíci nově povolenými křestními jmény už není Ivan, za druhé tádžické úřady zakázaly veškeré doplňky ke jménům jako chalífa, hodža či mullo. Vedení této perskojazyčné bývalé sovětské republiky se tak prý snaží obrodit vlastní kulturu a zbavit se cizích nánosů i rusifikačních vlivů.

Anonym 31168 23.04.2017 11:22
Zase zde vládnoucí lumpové a novináři oblbují národ,že z EU víc čerpáme než dostáváme.To co o z EU dostává celou tu dobu dokáží zde vládnoucí lumpové rozkrást.Navíc zašmelili státní zlato a dluh co jsme měli u Rusů a byl řádně splacen lumpové rozkradli.Chce to zprovoznit dostatek katovských mučíren a vše co se po komunistech prolhalo k moci tak na mučírnách odporážet s bezbřehou krutostí.Navíc znárodňovat veškerý majetek zde po komunistech vládnoucích vlastizrádných rodů.Jedině pořádně krutá ruka mladé generace má šanci udělat pořádek ve stávajícím kapitalistickém svinčíku.

Anonym 90186 23.04.2017 09:59
Pro 94158
pan Fiala nevymyslel žádný kouzlo, ale použil selský rozum. Stačí zeštíhlit tu babišovsko-sobotovskou armádu úředníků. Pak použil počty z prvního stupně základní školy, kdy peníze ponechané občanům se nikam neztratí, jako peníze vybrané a přerozdělené ve státní správě. Státní rozpočet taky nebude ochuzen, protože při každém nákupu v obchodě je odvedena DPH a pokud někdo bude spořit, tak zase odvádí daň z úroků. Návrat k drancování Fiala určitě nemyslel, protože dvě hlavní figury už stranickou politiku nechtějí dělat. Jeden je v důchodu. Druhý sice vykonává nejvyšší funkci v zemi, ale přece jen už postupně nastupuje mladší generace, takže vazby soudruhů se postupně oslabují. Oposmlouva, která odrbala tuto zemi hrozí u dua Babiš-Zeman.

Anonym 94158 22.04.2017 22:58
Pan Fiala sliboval nižší daně pracujícím občanům a také podnikatelům. Dlouho jsem uvažoval, či pan ODS Fiala vymyslel nějaké kouzlo, které by takový proces dotovalo. ČR se po drancování před rokem 2013 dostala v poměru dluhu a HDP na vynikající úroveň v Evropě. Myslím, že pan Fiala měl na mysli návrat k drancování jako za ODS a TOP 09. Děkujeme a nechceme! Pomalu se dotahujeme na průměr EU. Vytvořené hodnoty našich občanů by měly opravňovat průměrný plat kolem 32 tisíců. Je otázka proč tomu tak není. Jsou naši podnikatelé tolik chamtiví?

Anonym 31168 22.04.2017 17:57
Drzost odesáků je bezmezná.Po tom jak Česko zbídačili by chtěli zase v Česku vládnout aby mohli zase národ Čechů zbídačovat.Co kdy vlezlo do ODS by bylo nejrozumnější protáhnout katovskou mučírnou a tam za vlastizradu národa Čechů co nejkrutěji odporazit.

Anonym 31168 22.04.2017 13:42
ODS přicházejí s další lumpárnou.Po tom co pořádně potopili svým vládnutím Česko tvrdí,že po volbách budou zase vládnout.

Anonym 90186 21.04.2017 20:25
Autoritářské metody Vladimira Putina byly zpočátku oprávněné, cenou bylo ale snížení role parlamentu, soudů a občanské společnosti a omezení nezávislosti médií. V článku pro americký časopis Time to napsal poslední sovětský vůdce Michail Gorbačov. Beze změny řízení státu a bez demokracie nemůže podle něj dnešní Rusko uspět.
Putin zdědil po dřívějším ruském prezidentovi Borisi Jelcinovi krizi, ale byl velmi úspěšný ve stabilizaci situace, dokázal zachovat ruský stát a zlepšit jeho ekonomiku, soudí Gorbačov. Autoritářská opatření a režim "ručního řízení", k nimž se v první etapě uchyloval, byly správné. Cenou bylo ale snížení role parlamentu a dalších institucí a omezeni nezávislosti médií.
"Tyto chyby jsou stále viditelnější: hospodářský růst se zastavil ještě před zhoršením vztahů se Západem a před vyhlášením sankcí a rostoucí měrou ovlivňuje životy lidí," konstatoval bývalý prezident.
Za hlavní problémy dnešního Ruska Gorbačov považuje stagnující ekonomiku a pokles životní úrovně, masovou chudobu, korupci, nezákonné obohacování hrstky lidí a degradaci vzdělávání, zdravotní péče a vědy. "Prezident (Putin) každoročně o těchto problémech v parlamentu důrazně mluví. Beze změny systému vládnutí ale nemohou být vyřešeny," uvádí autor.
"Rusko může uspět jen prostřednictvím demokracie. Rusko je připraveno na politickou soutěž, na skutečný pluralitní systém, na spravedlivé volby a pravidelnou rotaci vlády. Toto by mělo určovat úlohu a odpovědnost prezidenta," uzavírá svůj článek Gorbačov.

Anonym 90186 21.04.2017 19:14
Státní dluh Česka je nejvyšší v historii. Zvýšily ho masivní nákupy dluhopisů se zá.ornou sazbou

Anonym 31168 21.04.2017 18:37
Stávající zadlužení státu ukazuje nutnost kruté revoluce a vše co se po komunistech prolhalo k moci co nejkrutěji odporážet na katovských mučírnách,protože zde sedmadvacet roků vládnoucí lumpové umí jen zbídačovat Česko.

Anonym 90186 21.04.2017 18:30
Babiš strčil pana prezidenta do Vltavy a byl z toho veliký povyk. Řekl jenom: Sorry jako, začíná vyprávění autor textu. Dělníci chtěli vylovit pana prezidenta, ale jeřáb neměl dost sil. Lidé museli volat armádu, aby pomohla s loděmi. Museli ho lákat alkoholem. Miloš jenom řekl: Bablbam. Babiš rychle odjel do Čapího hnízda, dočtou se čtenáři v závěru.
Přestože cvičení obsahuje hned tři chyby, a jeho tvůrce by tak zřejmě neměl dosáhnout na dobrou známku, učitelka se nakonec rozhodla ocenit obsahovou stránku cvičení. O co méně se totiž mladý autor orientuje v systému české gramatiky, o to lepší znalosti má zřejmě už v páté třídě o politickém dění v České republice. K Babišovi tak vtipně připojil narážku na farmu Čapí hnízdo, která ministr v minulosti několikrát způsobila problémy v souvislosti s objasněním toho, komu vlastně celá stavba dříve patřila.
Stejně tak se do příběhu dostala i známá hláška Sorry jako, kterou Babiš počastoval reportéry České televize. Ti se ho snažili dotázat na nejasnosti ohledně způsobu, jakým sám nakoupil korunové dluhopisy holdingu Agrofert, který ministr dříve vlastnil a nyní ho převedl do svěřenských fondů.
Chlapec se krátce zastavil také u nechvalně známých kauz kolem prezidenta republiky. Prostor si tak našla nejen Zemanova možná láska k alkoholu, ale také nesmyslný výraz Bablbam, který vznikl při prezidentově projevu zkomolením anglického výrazu pro žvýkačku (anglicky bubble gum).
Fotografii se slohovým cvičením vyvěsila chlapcova učitelka Tereza Cachová ve čtvrtek na svůj facebookový profil. Za jeden den se mezitím stihl stát absolutním hitem internetu, sdílet už ho stihlo přes 1 600 lidí.

Anonym 90186 21.04.2017 18:29
Krátké dílo o sedmi větách vzniklo na základní škole Brána jazyků v Praze. V rámci procvičování českého jazyka dostaly děti ve škole za úkol vymyslet pro své kamarády, kteří právě v tu chvíli někde jinde skládali přijímačky na střední školy, krátký diktát na libovolné téma. A jeden z páťáků překvapil třídní učitelku textem s názvem Milošovo koupání, který pak sdílela na Facebooku.

Anonym 90186 21.04.2017 15:54
Moskva začala ve čtvrtek přesunovat těžkou vojenskou techniku směrem ke své krátké hranici s KLDR. Na zvyšující se napětí mezi Severní Koreou a USA reagovala i Čína. Minulý týden měla k hranicím s KLDR vyslat 150 tisíc vojáků, ve středu byly v bojové pohotovosti její vzdušné síly. I Jižní Korea v pátek oznámila, že uvedla své ozbrojené síly do stavu zvýšené ostražitosti.

Anonym 90186 21.04.2017 15:52
Asad (a zřejmě i Rusové) spoléhá, že Trump si nedovolí udeřit tak blízko ruských letadel. Ovšem já bych na jejich místě nepodceňoval ani americkou vojenskou techniku, ani Trumpa. Spojené státy díky družicovým záběrům musí na metr přesně vědět, v kterém hangáru je jaký letoun včetně značky. Takže dobře vědí, kde garážují letadla ruská a kde syrská. Přesnost střely Tomahawk je deset metrů. Což všechno dohromady umožňuje chirurgicky přesný zásah i na té základně, kde se dnes Asadovy letouny cítí v bezpečí.
Takový zásah, kdy by byly mezi nedotčenými ruskými silami zničeny syrské letouny, je tedy technicky víceméně možný. Pokud se k němu ovšem Trump odhodlá, vezmou to, i kdyby sami neutrpěli žádné ztráty, Rusové jako útok na sebe. A nikdo neví, jestli k němu nevyzpytatelný a rozhodný Trump sáhne. Kdyby k tomu došlo, nakonec bychom byli moc rádi, kdyby se z toho vyvinula jenom klasická válka by proxy, kde by si to ruští s americkými vojáky rozdávali v Sýrii. Protože podobné vyhrocení situace by také mohlo skončit jadernou apokalypsou Rusko s USA mohou svým jaderným arzenálem anihilovat život na celé planetě.

Anonym 90186 21.04.2017 15:51
Po osm let měli v Bílém domě elegantního intelektuála, přítele Palestinců a jemných diplomatických řešení. Brutální syrský diktátor Asad si tudíž odvykl považovat Spojené státy za hrozbu. A troufl si před nedávnem nasadit proti vlastním obyvatelům chemické zbraně. Sarin, zbraň hromadného ničení, zbraň celým civilizovaným světem zakázanou. Asad neváhal sarinovými pumami bombardovat rebely a k tomu, spolu s režimem nakloněným Ruskem, mlít nesmysly o tom, že jeho letadla zasáhla sklady chemických zbraní rebelů.
Asad ovšem přehlédl, že se od doby, kdy uvykl klidu od Američanů, ve Spojených státech obměnili prezidenti a že pod pojmem jemná diplomacie rozumí Donald Trump devětapadesát tomahawků (rozuměj devětapadesát tun trhaviny) odpálených na syrskou základnu, z níž letadla, co shodila sarinové pumy, vzlétla.
Asad i jeho spojenci se samozřejmě mohou poprskat vzteky, že jde o agresi. Dosud však šlo jen o slova a plamenné projevy. Nyní bohužel došlo k momentu, od kterého je jen krůček k přímému střetu amerických sil se silami ruskými. Syrského diktátora ve strachu před dalšími americkými údery na svoje letouny, jimiž bombarduje civilisty sarinem, napadlo schovat svoje bojová letadla na letišti u základny Hmímím. To jest u základny, ze které vzlétají ruské letouny na pomoc Asadově armádě.

Anonym 90186 21.04.2017 15:49
Německá policie v souvislosti s nedávným útokem na autobus s fotbalisty Dortmundu zadržela osmadvacetiletého německého Rusa, kterého z činu podezřívá. S odvoláním na německou prokuraturu to dnes uvedla agentura DPA. Motivem činu byly podle všeho burzovní spekulace, které počítaly s propadem ceny akcií fotbalového klubu.

Anonym 90186 21.04.2017 15:48
Na ruském mediální scéně byl Nikolaj Andruščenko poměrně známou postavou, kterou ale Kreml příliš rád neviděl. Jeho práce, v rámci které kritizoval prezidenta Vladimira Putina, korupci i stav lidských práv, mu ale patrně přinesla smrt. Přední novinář nyní zemřel v petrohradské nemocnici, ve které ležel měsíc v kómatu po brutálním útoku.

Anonym 90186 21.04.2017 15:47
Nejméně tři lidé dnes přišli o život během přestřelky v podatelně ruské tajné služby FSB v Chabarovsku na Dálném východu. Při incidentu byl zabit jeden pracovník FSB, jeden návštěvník a také útočník, uvedla agentura TAS s odvoláním na FSB. Útočník byl identifikován jako místní neonacista.

Anonym 31168 21.04.2017 15:43
Zase se zde budou producírovat vojska USA.Všechny lumpy co nás zatahli do područí nejzločinější země světa,tedy USA ,bude třeba po revoluci odporážet za vlastizradu národa Čechů na katovských mučírnách s bezbřehou krutostí.Jedině bezbřehou krutostí k zde sedmadvacet roků vládnoucím lumpům je možno zachránit současné území Čechů i pro další generace Čechů.

Anonym 5822 21.04.2017 12:39
Tak tohle mě už vážně vytáčí, po delší době chci napsat na něco názor a ten d .. i.l 90186 je tu pořád, starý člověk trpící maniodepresivními stavy má na těchto stránkách zelenou? Fuj, fuj, fuj, odporné!

Anonym 90186 20.04.2017 19:05
Uběhlo 14 dní od ukončení kurzového závazku ČNB a koruna se vrací zpět k původní intervenční úrovni 27,00 za euro. Dnes bylo nejprve dosaženo 27,014 EURCZK, intradenní high však nakonec činí 27,029 EURCZK. Veškeré zisky od 6. dubna tak byly umazány.Významnou roli nejen v dnešním, ale i týdenním vývoji koruny hrají nadcházející francouzské prezidentské volby. Podle hlavního měnového stratéga ING Petra Krpaty by se koruna mohla dostat až nad 28,00 za euro, a to za předpokladu, že by ve francouzském hlasování zvítězili radikální kandidáti. Mezi ty se řadí především Marine Le Penová a Jean-Luc Mélenchon.

Anonym 90186 20.04.2017 18:45
Už od začátku je elektronická evidence tržeb mimo jiné označována za dárek pro nejrůznější práskače, závistivce a další podivné existence. Pro zajímavost přinášíme nedávný smutně kuriózní příběh z Domažlic. Zdejší policisté po telefonickém oznámení na tísňovou linku 158 vyrazili do domažlického baru. Zavolal je tam třiadvacetiletý muž, který si dal pivo a na účtence neviděl kód FIK, který je potvrzením, že platba byla zaregistrována v systému EET.Namísto zaplacení vzal mladý muž telefon a zavolal policisty. V mezičase, než hlídka přijela, se stihl s barmanem pohádat a roztrhnout účtenku. Policisté nakonec vše vyřešili ke spokojenosti všech. Mladíkovi ukázali, že na účtence kód k EET opravdu je. Uspokojený mladík zaplatil obsluze svůj dvanáctikorunový dluh a opustil bar. Barman byl také spokojený a od policistů nic dalšího nežádal, popsala událost mluvčí domažlických policistů Dagmar Brožová.
Hezký dárek dal ministr financí podobným divným lidem. Jsme zpět před rokem 1989, stát dal lidem nástroj k udávání a pomstě.

Anonym 90186 20.04.2017 18:00
Izraelská vojenská rozvědka se podle agentury AP domnívá, že režim syrského prezidenta Bašára Asada vlastní až tři tuny chemických zbraní. Kloní se i k názoru, že za útokem v Idlibu je Asadova armáda. Podle rozvědky dali k útoku v Chán Šajchúnu rozkaz velitelé armády, ale těžko bez Asadova vědomí.

Anonym 94158 20.04.2017 14:25
Já věřím expertu z USA, včera bylo na Centrum i Seznam. Tvar kráteru má vypovídat o odpálení ze země, našly se i zbytky uříznuté trubky, které jsou shodné s nábojnicí Grad 122 mm. Prostě někdo to v zemi měl odpálit při vojenské činnosti. Hodnověrné týmy pro expertizu mají USA, Izrael, Anglie a Rusko. Ostatní jsou na tom asi jako my.

Anonym 90186 19.04.2017 22:52
Francouzská rozvědka v nejbližších dnech doloží, že syrský režim stojí za smrtícím chemickým útokem 4. dubna na město Chán Šajchún na severozápadě Sýrie, řekl dnes francouzský ministr zahraničí Jean-Marc Ayrault. Uvedl to deník Le Figaro.
Máme poznatky, které nám umožní prokázat, že režim vědomě použil chemické zbraně, řekl francouzský ministr zahraničí. Je to otázka dní, kdy poskytneme důkazy, že režim organizoval tento útok, prohlásil Ayrault a dodal, že francouzské zpravodajské služby věc vyšetřují.

Anonym 90186 19.04.2017 22:42
Pro 94158
USA, Izraelci a většina světa je přesvědčena, že za útokem je Asad. Že za útokem jsou povstalci jsou přesvědčeni Rusové. Otázkou je proč Rusové vetovali v OSN řádné vyšetření incidentu?

Anonym 94158 19.04.2017 22:17
Milý válečníku 90186. Podle expertů USA jsou za chemický útok v Sýrii zodpovědní extrémisté, kteří si říkají "povstalci". Sarin měl být uložen a aktivován ze země v části nábojnice střely 122 mm. zakopané v zemi. Čili za viníky byl opět trestán někdo jiný. No a takto to chodí už 4 roky. Naše bolševické televize tuto zprávu vynechaly. Nehodilo se. Pan Trump se nechal oklamat.

Anonym 90186 19.04.2017 21:47
Kde domov můj?
Tady něco hučí
Řeka to není, né
atomů vlna teď
k mému domu frčí
Až světla zhasnou
a všude jenom dým
Houbařův sen spatřím
nad domem mým
nad domem mým.
Hurá, hurá
válka už je tady
Atomy jsou všude
bomby nemaj vady
Hurá, hurá
Kim Čong-il je tady
Atomy jsou všude
pojdem teď a tady
Na rohu už není
spojenecká Billa
Místo toho stojí
obchod Kim Čong-ila
Už mé milé dívce
nekupuji lílie
Ode dneška s láskou
věnuji rudé Kim Čong-ílie.
Hurá, hurá
válka už je tady
Atomy jsou všude
bomby nemaj vady
Hurá, hurá
Kim Čong-il je tady
Atomy jsou všude
pojdem teď a tady
Válka?
Děti válka!
Válka je tady!
Zpěvem za trvalý mír
Válka
Jsem zase šťastný!
Hurá, hurá
válka už je tady
Atomy jsou všude
bomby nemaj vady
Hurá, hurá
Kim Čong-il je tady
Atomy jsou všude
pojdem teď a tady
Hurá, hurá
válka už je tady
Atomy jsou všude
bomby nemaj vady
Hurá, hurá
Kim Čong-il je tady
(Kim Čong-il je hrdina, my jsme jeho rodina)
Atomy jsou všude
pojdem teď a tady
Hurá, hurá
válka už je tady
Atomy jsou všude
bomby nemaj vady
(bomby nemaj vůbec žádný vady)
Hurá, hurá
Kim Čong-il je tady
Atomy jsou všude
pojdem teď a tady

Anonym 31168 19.04.2017 18:24
Lídři parlamentních stran odsuzují přímou volbu prezidenta.Zase by tito lumpové chtěli sami oblbovat národ a dál parazitovat na tomto národě.Je to banda parazitů,kterou bude třeba v budoucnosti nahnat do katovských mučíren na přátelský pokec s katem.

Anonym 31168 19.04.2017 18:05
Už se dokonale prokázalo,že celá EU Česko pouze zbídačuje a pomáhá ho tlačit do státního bankrotu,aby si ho pak mohli Němci a Židé rozparcelovat.Čechy pak,za asistence vojsk NATO, odsunout do Izraele k odporažení Arabům.Němci by za dluhy Česka zabrali Sudety a zbytek by skoupili Židé na vybudování nového Izraele v mnohem lepším životním prostoru a hlavně daleko od Arabů,proto to chce aby se mladá generace zvedla včas k velice kruté revoluci a vše co se po komunistech prolhalo k moci a Česko zbídačuje odporážet na katovských mučírnách s bezbřehou krutostí.Tak zachránit území Čechů i pro další generace Čechů.Ty lumpy co se po komunistech prolhali k moci a Česko dodnes zbídačují je třeba odporážet na katovských mučírnách s bezbřehou krutostí.Z NATO a EU co nejrychleji zdrhat,čím dřív,tím líp.Pak se urychleně vžebrávat pod ochraná křídla surovinově bohatého Ruska.

Anonym 90186 19.04.2017 16:54
Politolog Lebeda: Babiš bojuje o hodně. Pokud skončí v opozici, Agrofert to bude mít těžké

Anonym 90186 19.04.2017 16:48
Ministr Andrej Babiš si pořádně naběhl. Českou veřejnost rozohnil svým příspěvkem na Twitteru, ve kterém se chlubí, že pro zaměstnance ministerstva financí vyjednal levné mobilní tarify za polské ceny. Běžní Češi přitom musí za stejné služby platit operátorům zhruba desetkrát víc.

Anonym 90186 18.04.2017 17:27
Andrej Babiš je často kritizován za to, že vydáním a následnou koupí korunových dluhopisů Agrofertu nesledoval posílení kapitálové pozice své společnosti, ale že se chtěl pouze vyhnout daňové povinnosti své, ale i svého koncernu Agrofert.
Ať již si myslíme o výše uvedené transakci Andreje Babiše cokoli, zdá se, že peníze za dluhopisy svému Agrofertu skutečně zaplatil a Agrofert tak získal peněžní prostředky na své podnikání ve výši 1,5 miliardy korun.
Jančurova transakce však společnosti Student Agency holding žádné reálné peníze nepřinesla a jejím výsledkem je pouze menší daňová povinnost.

Anonym 90186 18.04.2017 17:26
Rozdíl mezi Jančurou a Babišem
Radim Jančura měl jistě legitimní důvod převést své společnosti na společnost holdingového typu. Existovalo mnoho cest, jak k takovému výsledku dospět.
Mohl například své společnosti do holdingu standardně vložit či je na holding převést a své pohledávky za holdingem kapitalizovat. Žádná z těchto cest by však nevedla k neplacení daní a snížení daňového základu.

Anonym 90186 18.04.2017 17:26
Z celé transakce ale vznikly korunové dluhopisy, které jsou nyní ve vlastnictví Radima Jančury a které snižují daňový základ Student Agency holding a zároveň plynou (nebo mají plynout) z této společnosti pro Radima Jančuru příjmy osvobozené od daně.
Výše dosud reálně vyplacených daněprostých příjmů není možné zcela jednoznačně určit, protože účetní závěrka zároveň uvádí, že úroky byly vyplaceny, ale zároveň se zvyšují závazky společnosti vůči společníkovi, tedy Radimu Jančurovi.
Otázka jejich reálné výplaty však není příliš podstatná, protože ať budou vyplaceny kdykoli, nebude nutné z nich odvést daň.
Dluhopisy snižují daňový základ Student Agency holding každý rok o 108 milionů korun, a to až do roku 2032.
Zároveň by mohla každý rok plynout stejná částka Radimu Jančurovi, aniž by z ní musel zaplatit byť jen jedinou korunu daní.
To, že zmiňované dluhopisy ve skutečnosti nebyly určeny k financování Jančurova podnikání a umístění na trh, vyplývá i z jeho vlastního vyjádření z února 2013, kdy oznámil, že do konce roku 2013 vydá dluhopisy na financování své železniční sekce.
Uvedl, že hodnota první emise by přitom měla být směšně malá, rozhodně ne vyšší než 100, 200 milionů korun. Společnost však v tu dobu již několik měsíců měla vydány dluhopisy v objemu 900 milionů Kč.
Dluhopisy, které chtěl Radim Jančura vydat tedy neměly být první emisí dluhopisů k financování železniční dopravy, ale ve skutečnosti druhou emisí, která však měla být na rozdíl od té první určena pro investory a skutečné financování.

Anonym 90186 18.04.2017 17:24
Jak tedy Radim Jančura danou transakci provedl?
Student Agency holding vznikla dne 29. 11. 2012, tedy pár dní před koncem možnosti korunové dluhopisy vydávat tak, aby přinášely daňovou úlevu.
Jediným akcionářem této společnosti byl Radim Jančura a kromě základního kapitálu ve výši dvou milionů korun neměla společnost žádný majetek. Dne 14. 12. 2012 ale tato společnost, která byla vlastně prázdnou schránkou, emitovala korunové dluhopisy v objemu 900 milionů Kč.
Dne 17. 12. 2012 koupila Student Agency holding od Radima Jančury jeho vlajkovou loď, společnost Student Agency, a jeho další dvě společnosti Orbix a DPL real.
Za tyto společnosti zaplatila Student Agency holding Radimu Jančurovi právě zmíněnými korunovými dluhopisy.
Výsledek je tedy takový, že Radim Jančura vlastní Student Agency holding, která vlastní jeho bývalé společnosti Student Agency, Orbix a DPL real.
Je to tedy stejný stav, jaký byl před zahájením operace, pouze do vlastnického poměru mezi Radimem Jančurou a jeho společnostmi vstoupil ještě jeden článek.

Anonym 90186 18.04.2017 17:23
Právník Aleš Rozehnal transakci analyzoval a tvrdí: do společnosti Student Agency holding žádné peníze nepřitekly, výsledkem bylo pouze snížení daňové zátěže této společnosti a absence povinnosti platit daně ze splátek dluhopisů, které plynou Radimu Jančurovi.
Český rozhlas zveřejnil seznam společností, které emitovaly korunové dluhopisy v letech 2011 a 2012. Vyplývá z něj, že korunové dluhopisy v objemu 900 milionů korun vydala i společnost Student Agency holding Radima Jančury, a to dokonce s 12% úrokem ročně.
Dostupné dokumenty a informace vedou k závěru, že Radim Jančura operaci s vydáním korunových dluhopisů provedl pouze jako papírovou hru tak, že do jeho společnosti žádné skutečné peníze nepřitekly.

Anonym 90186 18.04.2017 17:22
Výhodnost korunových dluhopisů zlákala nejen Andreje Babiše, ale například i podnikatele Radima Jančuru. Koncem roku 2012 založil společnost Student Agency holding se základním jměním dva miliony korun. Ta vzápětí emitovala dluhopisy za 900 milionů korun.

Anonym 90186 18.04.2017 17:21
Jančura v Babišových stopách. Emise dluhopisů Student Agency vypadá jako papírová hra

Anonym 90186 18.04.2017 17:20
Oxfordská univerzita odmítla dar 1,4 milionu liber (44,1 milionu korun) od českého podnikatele Pavla Tykače. Peníze chtěl věnovat na výuku češtiny. Britské univerzitě ale vadilo, že Tykače v minulosti vyšetřovala švýcarská prokuratura a že mu taky obstavila majetek, uvedl v úterý Český rozhlas Radiožurnál. Přední britské univerzity čelí kritice kvůli přijímání peněz od nedůvěryhodných dárců.

Anonym 90186 18.04.2017 16:50
Ministr financí Andrej Babiš patrně vyvázne bez trestu za to, že odevzdal ve sněmovně chybné daňové přiznání. Podle platné legislativy je totiž přestupek, kterého se Babiš patrně dopustil, už promlčený. Informaci přinesl zpravodajský web Českého rozhlasu.

Anonym 31168 18.04.2017 16:39
Při tom jaké stádo lumpů se žene na jihu Čech do koalice ukazuje jednoznačně na nutnost zprovoznění dostatku katovsých mučíren a by se pal mohl tento spolek lumpů na mučidlech co nejkrutěji odporazit a nadále neškodil národu Čechů.

Anonym 31168 18.04.2017 15:29
Pro 90166.Standartní český důchodce je obyčejný český blb,který jásal pro opilce Havla a podobné lumpy.Tyto lumpy volil a nechal jim republiku rozprodat,zadlužit a rozkrást,ptoto potřebuje ve většině případů vyplácet zasloužený a spravedlivý důchod převážně na holý zadek bejkovcem.Pokud bude proti této výplatě důchodů remcat,ta mu ubalit pár ran okovanou násadou od krumpáče po hubě a on remcat přestane.Se starými lumpy musí mladá generace jednat hrdě a hlavně tvrdě.Jinak Češi na planetě Zemi brzo končí převálcováni Němci a Židy.

Anonym 90186 17.04.2017 19:47
Tak už se přišlo na to jak to bylo se Zemanovým dětským po.nem.
Zeman si honil po večerech svoje ego, když do vyhledávače Google zadal heslo zeman. Jednoho večera se překlep a zadal zemani a pak přepnul na vyhledávání obrázků. A vyskočili na něj obrázky ze stránek Zemani.cé.ó.em. Sice se nejedná o žádné děti, ale při rozlišovacích schopnostech Zemana to ani nepřekvapuje.

Anonym 90186 17.04.2017 16:07
Někteří Norové poukazují na zvláštní fakt, že lidé nechtějí děti, přestože stát je sociálně velmi štědrý. Například žena (ale v Norsku i otec) na mateřské může za rok dostat příspěvky v přepočtu až v hodnotě stovek tisíc českých korun. Také dávky v nezaměstnanosti či příspěvky na bydlení jsou mimořádně vysoké. Vysoké jsou i důchody vypláceny ze zvláštního fondu, který sytí těžba ropy a zemního plynu.
Přesto norské ženy čekají většinou až do 30 let věku, až pak se rozhodují pro dítě. Dávají přednost budování kariéry. Jenže jak upozorňují experti, po třicítce už neexistují kvůli věku tak silné důvody mít větší rodiny. S ekonomickým rozvojem a růstem bohatství se tak paradoxně porodnost pořád snižuje.
Navíc Norové v systému výchovy někdy až moc spoléhají na stát, na všudypřítomné školky, kroužky a nejrůznější organizace, místo toho, aby více pečovali o děti sami.

Anonym 90186 17.04.2017 16:06
Norský sociální systém, včetně příspěvků v mateřství, je tak štědrý, že by se tomu našinci z toho někdy zatočila hlava. Přesto Norové mají stále méně dětí, rozdávání peněz k žádnému populačnímu růstu nevede. Naopak, od roku 2009 porodnost klesá. Lidé dávají přednost pohodlnému životu před výchovou dětí.
Podobný trend jako v Norsku lze vysledovat v mnoha evropských státech, jenže tato skandinávská země má poměrně málo obyvatel a na některých místech proto nastává problém s pracovní sílou. Rodinná politika státu na problémech s porodností nic nezměnila. Informoval o tom Norský statistický úřad.
V současnosti připadá na jednu ženu v Norsku pouze 1,71 dítěte, ale pro udržení alespoň konstantního počtu obyvatel je potřeba dosáhnout čísla 2,1. Přesto počet obyvatel Norska pomalu stoupá.
K 1. lednu letošního roku mělo Norsko 5 258 317 obyvatel, z toho je ale 660 tisíc imigrantů. Zajímavé je, že každý šestý imigrant je z Polska. Našich severních sousedů žije v této části Skandinávie 110 tisíc, na druhém místě jsou Litevci se 42 tisíci lidmi, následují Somálci, Švédové a Pákistánci.

Anonym 90186 17.04.2017 16:02
Spekulovat o tom, co všechno se stane nebo nestane v Turecku, přísluší zahraničním komentátorům lépe znalým situace. Co ale výsledek i průběh hlasování může říci všem, je jasné referendum je nebezpečná věc, která v celostátních otázkách nemá v zastupitelské demokracii vůbec místo. A když je využita, musí být dobře ošetřeno, aby země nezůstala rozdělená tak jako nyní Turecko (nebo jako ostatně zůstala i Velká Británie).
Referendum obecně je ideální zbraní pro všechny populisty. Lidé rádi slyší, že mohou rozhodovat, že budeme jako ve Švýcarsku, aniž by jim bylo vysvětleno, že zaprvé ve Švýcarsku nejsme a zadruhé jsou podobné výstřelky nezdravým zásahem do fungujícího systému, což v České republice ostatně můžeme dobře vidět v otázce přímé volby prezidenta republiky, který rozdělil zemi, a navíc způsobil ústavní nerovnováhu nemá pravomoci, ale cítí se více legitimizován a také silnější.
Ať už se s tureckými výsledky manipulovalo, nebo ne, jedna věc je jasná. Pokud se ve kterékoli zemi sáhne po referendu, které má rozhodovat o směřování státu, je nutné zvážit všechny závažné dopady takového hlasování. Proto není možné, aby byl akceptován výsledek, kdy otázku ANO|NE zvolí pouhé procento voličů. V Turecku byl výsledek plebiscitu velmi těsný (pro Erdoganovy změny bylo 51, 4 % voličů), také brexit odhlasovala jen těsná většina.
Pokud by někdo z politiků byl tak nezodpovědný, že by referendum prosadil, měl by myslet na to, že země bude rozdělena méně, pokud o podobné otázce rozhodně o něco zásadnější většina občanů. Je proto nutné platnost takového hlasování omezit nutnými rozdíly, například 10 procent.
Co se nyní bude dít v Turecku, to nikdo neví. Není jasné, jak bude prezident zneužívat možnosti udělování trestu smrti či jak se mu bude dařit nadále vydírat Západ. Všichni politici by si ale měli uvědomit, že referenda k ničemu dobrému nevedou a ani nemohou.

Anonym 90186 17.04.2017 15:59
A ještě jeden trik
Důchodce dneska vydá pomalu všechny peníze za nájem a léky, ačkoliv 40 let předtím poctivě pracoval a platil daně.
I kdyby bylo nesporné, že důchodci vydávají většinu peněz za nájem a léky, je zde problém ve vztahu příčiny a následku. Babiš podsouvá platnost následující věty: Kdo poctivě pracuje a platí daně, má nárok očekávat, že většina jeho výdajů nepůjde právě na nájem a léky. Taková věta ovšem nemá žádnou oporu, jde tedy o nevyplývající tvrzení (non sequitur).

Anonym 90186 17.04.2017 15:58
Jaká náhoda, že zrovna teď pan premiér začal řešit rychlovlaky a daně. A dokonce si vzpomněl na poplatky za služby mobilních operátorů. Vždyť je to lidem jenom pro smích.
Typické zesměšňování. Předkládání argumentů či skutků oponenta v takové podobě, aby vyvolaly posměch. Mimochodem na tento typ klamné argumentace je vhodné si vzpomenout, kdykoli řečník pronese slovo absurdní.

 <<nové   starší>> 

1
filmy v kinechdvd filmyrubrikysvětlometysynonyma

Seznamka

Oficiální stránky dalších známých osobností

oficiální stránky Jana Volfová oficiální stránky Petr Mach oficiální stránky Ondřej Liška oficiální stránky Petr Havlík oficiální stránky František Pytloun oficiální stránky Radka Fišarová oficiální stránky Iva Hajnová

Další osobnosti | Jana Volfová | Petr Mach | Ondřej Liška | Petr Havlík | František Pytloun | Radka Fišarová | Iva Hajnová |

Popisy českých osobností pocházejí z oficiálních stránek osobnosti, nebo ze stránek wikipedia, nebo jsou vlastní tvorbou.

Vložit osobnost / Oficiální Stránky © OficialniStranky.cz / opravit údaj
Tyto stránky používají soubory cookie k poskytování služeb, analýze návštěvnosti a personalizaci reklam. Používáním stránek s tímto souhlasíte. Další podrobnosti