Oficiální stránky Miloš Zeman
Oficiální stránky
  přidat osobnost
Limitless (Piano Guys) Oppidum (Filipova Lenka) Down The Road Wherever / Dlx (Knopfler Mark) Mamma Mia! Here We Go Again (UHD+BD) (Ultra HD 4k filmy) Růže (Vondráčková Lucie)

Miloš Zeman diskuse strana 3050

Jak na vás Miloš Zeman působí? Co pěkného byste řekli? Co se vám líbí?

Komentář  
Jméno     Věk (volitelně)

 

Následují komentáře návštěvníků. Kterýkoli komentář může být vymazán, zvláště urážlivé nebo vulgární, které nejsou povoleny. Nahlásit komentář »

Anonym 90186 13.04.2017 12:38
Na otázku, jestli je třeba dávat provize na obou stranách, Slówik tehdy odpověděl: To na mně chcete něco, na co bych vám strašně nerad odpovídal.
Jinak řečeno: úředníci jednoho státu nemohou uplácet úředníky jiného státu, a tak si na to vezmou soukromou firmu. Ta nakonec odmění všechny.
Případ ruského dluhu byl ale i ve srovnání s ostatními obdobnými případy nedobytných mezivládních pohledávek výjimečný. Celou transakci Zemanova vláda utajila, peníze přišly do Čech přes několik bank a účet ruské elektrárenské společnosti RAO JES, která byla do celé operace zapojena.
Pochybnosti vyvolával mimo jiné fakt, že i když konečnou sumu dojednali vyjednavači na zhruba dvacet miliard korun, ruská vláda pak na splacení českého dluhu uvolnila ze svého rozpočtu miliard padesát. Zbytek se ztratil kdesi na černých účtech a v peněžních prádelnách ruského politického a ekonomického polosvěta.
Ačkoli proti tomu, aby Zemanova vláda svěřila vymáhání ruského dluhu právě firmě Falkon Capital protestovaly tajné služby, zákulisí celé transakce a tedy ani provize tehdy nikdo nevyšetřoval. Kdo všechno tedy inkasoval, zůstává dodnes neznámé.

Anonym 90186 13.04.2017 12:37
O výši těch nejnižších provizí by se vůbec nevědělo, kdyby se kolem jedné z nich nerozhořel soudní spor ohledně zaplacených daní. Finanční úřad konzultantovi Ivanovi C. zpětně doměřil daň, ten to zpochybnil a díky tomu, že se případ v roce 2013 dostal až před Nejvyšší správní soud, jsou nyní známy i detaily o odměně.
Miliony pro Ivana C. jsou ale drobné ve srovnání s tím, jaké částky v příběhu ruského dluhu inkasovali podle zákulisních informací klíčoví hráči. Obří provize umožňuje nastavení celého systému vymáhání nedobytných pohledávek, které věřitelský stát prodá soukromé firmě, jako se to stalo u ruského dluhu.
Princip je následující: společnost podepíše s věřitelským státem dohodu o odkoupení pohledávky a zaplatí mu část z dluhu u cizí země, například dvacet procent. Tím celá pohledávka přechází na tuto firmu a státní dluh je de facto vymazán.
Je už pak na této soukromé firmě, aby si u dlužníka dojednala způsob, kolik peněz z něj sama vymůže. Většinou to všechno má předem domluvené, takže si jde pro prakticky jistý zisk. Například získá čtyřicet procent pohledávky, půlka z toho padne pro věřitelský stát, deset procent na provize (respektive peníze pro poradenské firmy). Čistý zisk vymáhající společnosti je pak jen deset procent.
Praxi kdysi autorce textu popsal Vojtěch Slówik, který se zabýval právě vymáháním podobných pohledávek. Soukromé firmy do těchto transakcí vstupují ve chvíli, kdy stát není schopen vymoci dluh sám. V 99 procentech případů vám pak v zemi dlužníka řeknou peníze na dluh pustíme, až když zařídíte, že nějaké peníze dostaneme i my. Prostě nejde to jinak, než když je tam nějaká osobní zainteresovanost, řekl Slówik, který byl jednu dobu asistentem někdejšího místopředsedy sněmovny Františka Brožíka (ČSSD).

Anonym 90186 13.04.2017 12:35
Byznys kolem nedobytných státních pohledávek patří mezi ty nejlepší tedy z pohledu zprostředkovatelů a lobbistů. Věřitelská země na nich vždy tratí, ale dostane zpět alespoň část peněz. Takový byl případ ruského dluhu, který zkraje tisíciletí řešila s Moskvou vláda dnešního prezidenta Miloše Zemana.
Redakce Neovlivní nyní získala dokumenty, které ukazují, že i ty nejmenší provize pro bezejmenné hráče se pohybovaly v řádech milionů. Tak například podle mandátní smlouvy mezi společností Falkon Capital a ing. Ivanem C. z 1. března 2001 získal jmenovaný konzultant tři miliony korun.
Podle této mandátní smlouvy se ing. Ivan C. zavázal, že bude pro mandanta, tedy společnost Falkon vykonávat poradenskou činnost a technické zabezpečení naplnění příslušných ustanovení ohledně finančního vyrovnání na základě mezivládní smlouvy mezi Ruskou federací a Českou republikou, účastnit se na přípravě podkladů pro jednání se stranami zúčastněnými při deblokaci dluhu, dohled nad aplikací spol. Falkon navržených postupů při realizaci transakce apod. Za výkon činnosti náležela ing. Ivanovi C. odměna ve výši 3 miliony Kč.

Anonym 90186 13.04.2017 12:33
Patnáct let poté, co Miloš Zeman coby český premiér v dubnu 2002 dojednával v Moskvě s Vladimirem Putinem detaily ohledně splátky ruského dluhu, vychází najevo informace o provizních smlouvách k celé podezřelé transakci. Vyplývá z nich, že najatí lobbisté inkasovali miliony, aby česká strana vše hladce zprocesovala. Zemanova vláda prodala stomiliardovou údajně nedobytnou pohledávku za pětinovou hodnotu naprosto neznámé a neprůhledné společnosti Falkon Capital.

Anonym 31168 13.04.2017 11:26
Toto ničení billboardů zde po komunistech vládnoucích lumpů ukazuje,že už tohoto lidského dobytka má národ dost.

Anonym 90186 13.04.2017 11:15
Předvolební billboardy Občanské demokratické strany v Jihočeském kraji jsou terčem útoků. zdá se, že někdo systematicky ničí narážky na tamního bývalého hejtmana Jiřího Zimolu a podezřelé financování stavby jeho rekreačního domu. Kandidát ODS Jan Zahradník celou věc označil za Jihočeské Palermo.
Celou věc již vyšetřuje policie. Není to bohužel ojedinělý případ, další poničený billboard jsme našli dnes ráno. Obrátili jsme se na PČR, ale spíše formálně a nepředpokládáme, že by něco vyřešila. Zdá se, že někomu se naše billboardy vysloveně nelíbí a slovy klasika nechme na laskavém posouzení čtenáře, komu asi, vyjádřil se další člen ODS Martin Kuba.
Stejný pohled na věc sdílí i Zahradník. Jihočeské Palermo. Někdo ničí billboardy, upozorňující na nepravosti ČSSD v Jihočeském kraji. Přijede plošina a chlapík odstraní text, že peníze nemocnic nepatří na chalupy hejtmana a jeho kamarádů, uvedl na svém facebookovém profilu, kde zveřejnil i fotografii jednoho ze zničených billboardů.

Anonym 90186 13.04.2017 11:15
Darovací trhy jsou VZDOREM. Nejen živnostníků, ale všech svobodomyslných občanů naší země. Živnostníci organizují Darovací trhy, protožechtějí ukázat, že naše drobné podnikáníi společné soužití nás všech je v podstatělikvidováno, přičemž tato likvidace je založenana lžích, účelové interpretaci a rozdmýchávání nenávisti mezi jednotlivými vrstvamiobyvatel. Nejsme zloději a fízlování formou EET odmítáme.Trhy bez EET lze organizovat i tak, jakto děláme.My chceme zachovat tradiční i kulturníhodnoty této země. Pro nás i pro naše děti! Stát, díky zákonům a nařízením námi zvolených politiků, nám radost nedělá. Proto jsme se rozhodli, že si radost budeme dělat sami mezi sebou. Darovací trh, tím, že se lidé vzájemně obdarují, je vlastně takový prostor pro dělání si radosti. Někomu udělá radost, když dostane například med, vajíčka nebo cokoli jiného a jinému udělá radost, když daruje druhému trochu svých peněz.

Anonym 90186 13.04.2017 10:09
Pro 94158
Rwanda je ukázkou toho, jak "mírumilovní" dokážou být křesťani. Nejdříve se málem pozabíjeli mezi sebou a nyní provádějí loupežné nájezdy do sousedního Konga, kde drancují nerostná naleziště. Jejich praktiky na místních obyvatelích se dají přirovnat k praktikám IS.
To jak to dopadlo ve Rwandě a Sýrii není tak otázkou náboženství. V obou státech byla kdysi instalována vláda menšiny, která utiskovala většinu.

Anonym 94158 12.04.2017 23:18
Je dobré, že USA, Rusko a Čína mají Kima dost. Škoda, že se velmoci nezajímaly o Rwandu. Tam bylo popraveno cca. 1 milion občanů. Prostě ve Rwandě není nafta, není zlato, nejsou drahokamy. Proto se žádný "lidumil" nenašel. Podobné je to dnes v Sudánu, či Somálsku. Jó Irák, Libye a Sýrie, to je "Klondajk". Ty jdou na dračku. V těch zemích ropu prodávají bandité za hubičku. Prostě kšefty jdou i s IS.

Anonym 31168 12.04.2017 20:56
Pro 5822.Do tebe by bylo dobré dostat rozum ševcovským potěhem.

Anonym 5822 12.04.2017 17:08
Pro 31168 Největší blb jsi ovšem ty a 90186. Dědku!

Anonym 31168 12.04.2017 15:58
Pro 5822.Trump je stejný blb jako Kim.

Anonym 5822 12.04.2017 15:17
Tleskám Trumpovi, konečně se tlustý odporný ješitný Kim po..r. Hurá!

Anonym 90186 12.04.2017 11:08
Ceny potravin jsou v Česku nyní vůbec nejvyšší v historii. V prvním čtvrtletí letošního roku jsou jídlo a nápoje podle čerstvých dat Českého statistického úřadu proti posledním třem měsícům roku 2016 dražší o 3,7 procenta. Od roku 2013 přitom v zásadě stagnovaly.

Anonym 90186 12.04.2017 10:31
Vy jste kritizovala už několikrát našeho ministra financí. Jsou to tři roky, co jste proti němu vystoupila poprvé. Trváte si na svých slovech? Je podle vás pro Českou republiku stále problémem?
Není to on jako osoba. Myslím, že je docela milý. Ale o tom to není. Problémem je, že tato konstrukce mít majitele tolika společností a zároveň příjemce evropských dotací ve vládě, která se zodpovídá Evropské unii za jejich kontrolu je obrovský střet zájmů. A to se nezměnilo.
Očekávala bych, že skutečně prokáže svou nezávislost, že bude každý den znovu a znovu dokazovat, že nemá skutečně nic, vůbec nic společného s rozhodnutími v těch firmách. Bylo pro mě obrovským překvapením, že to neudělal. Nebojuji proti němu osobně, ale musím bojovat proti tomuto problému. Musím chránit finanční zájmy Evropské unie.
Pro mě je to jasné. Česká republika co se týká střetu zájmů, udělala už krok kupředu. Čeští politici pracují na řešení. Pokud by se to nevyřešilo, Česko bude dál přicházet o evropské peníze. Skončí to tím, že nedostane žádné. Proto vyzývám politické elity u vás, aby to celé vyřešily.
Evropská unie vytvoří legislativu, aby nebylo možné vlastnit firmy a zároveň být funkcionářem. Ale pořád to musí být poté implementováno do národních zákonů. Práce je tedy stále před námi. Ráda bych od ministra financí slyšela, že skutečně ukázal čisté ruce

Anonym 90186 12.04.2017 10:29
Zatímco ministerstvo financí oslavuje zdařilé vyčerpání dotací za období 2007 až 2013, kde Česko nedočerpalo necelou jednu miliardu eur, v Evropském parlamentu panuje kolem peněz proudících do srdce Evropy skepse. Střet zájmů ministra financí Andreje Babiše (ANO) totiž prý vychází Česko draho a je možné, že se dotace v budoucnu úplně zastaví.

Anonym 90186 12.04.2017 09:28
Čína své dluhové problémy dlouho dobu ignorovala. To se však změnilo minulý měsíc, kdy šéf čínské centrální banky Zhou Xiachuan přiznal, že mají problém. Podnikové zadlužení je příliš vysoké, citovala jej agentura Reuters, a bude trvat déle, než se jej podaří dostat na zvládnutelnou úroveň.
Čínské dluhy jsou příliš vysoké. Podle odhadu Institutu mezinárodních financí se pohybují mezi 250 a 300 % HDP. Největším problémem jsou přitom zmiňované dluhy nefinančních podniků. Ty jsou z velké části tvořeny neefektivními státními podniky, které jsou často závislé na dotacích.Zhou Xiachuan pro agenturu Reuters dále uvedl, že proti vysoké míře zadlužení podniků bude tvrdě zakročeno. Státní firmy budou restrukturalizovány a bude omezována nadbytečná průmyslová kapacita. Banky budou muset přestat podporovat finančně neperspektivní společnosti, aby se tyto zombie dostaly z trhu.
Dalším z čínských dluhových problémů je zadlužení domácností. To má na svědomí zejména narůstající počet hypoték, na které jde více než 70 % nových dluhů. Právě rostoucí počet úvěrů na bydlení, vedoucí ke značnému nárůstu cen nemovitostí, byl jedním z tahounů hospodářského růstu, který Čína v posledních letech zažívala. Hypotéky nyní tvoří pětinu nesplacených čínských dluhů.Na čínské problémy se zadlužením na několika frontách opakovaně upozornil i Mezinárodní měnový fond. Podle oficiálních údajů Číny se tamní celkové zadlužení zvedlo za první dva měsíce letošního roku na 277 % z 254 % HDP na konci roku 2016. Výrazně přitom roste podíl nového úvěru, který je použit na úhradu dluhové služby. Čína se tak dostala do fáze Ponzi financování.

Anonym 94158 11.04.2017 23:14
Chtěl jsem něco napsat. Do party válečného štváče a morbidního dědka nějak nepasuji. Uvítal bych trochu polidštění.

Anonym 31168 11.04.2017 17:00
Je v zájmu Česka se znovu vžebrávat pod ochranná křídla surovinově bohatého Ruska s jeho rozsáhlými trhy celé NATO i EU směle kopnout do zádele.Jinak brzo Češi na planetě Zemi končí převálcovaní rozumnějšími národy.Všechny lumpy co nás do područí EU a NATO zatahli je třeba co nejkrutěji odporážet na katovských mučírnách za vlastizradu a navíc znárodňovat vešerý majetek těchto vlastizrádných rodů.Chce to dostat revolucí k moci dostatečně krutou ruku mladé generace aby začala dělat pořádek ve stávajícím kapitalistickém svinčíku.

Anonym 31168 11.04.2017 15:20
V současné době se podle příspěvků na internetu zvyšuje nenávist proti zde sedmadvacet roků vládnoucím lumpům geometrickou řadou,proto mám obavy ,že revoluce nejen ,že nebude žádným druhým Sametem,ale,že revolucionářům nebude stačit vybíjet jenom lumpy a brzo se to zvrhne na vybíjení celých vlastizrádných rodů.I mnoha českým blbům co jásali pro Havla začíná docházet do čeho nás zde vládnoucí lumpové zatahli.Kdo dělání pořádku odnesou nejvíce budou straníci zde po údajné revoluci vládnoucích stran.Ti skončí odporaženi na katovsé mučírně.Na druhém místě budou důchodci za to,že pomohli lumpům ke korytům a nechali jim Česko rozprodat a rozkrást.Důchodcům pak mladá generace u moci, za sedmadvacet roků trvající troubovitost, bude nucena naordinovat takovou dietu jakou neměli za nebožtíka Hitlera ani vězňové v koncentráku.Pouze ,v rámci humanity,by bylo ideální zprovoznit dostatek plynových komor kde by se mohli nechat důchodci dobrovolně zplynovat CYKLONEM B.Ten se snadno vyrábí a má docela příjemnou vůni,taže by během deseti minut zajistil důchodcům voňavou smrt.Bylo by to pro důchodce mnohem humáejší než aby z hladu skákali z mostu nebo pod vlak,protože mladá generace se na jejich debužírování za to,že jí budou předávat rozkradenou,rozprodanou a astronomicky zadluženou zemi dlužit nebude.Ta bude prosazovat,že na staré lumpy i hlupáky musí být přísnost.

Anonym 31168 11.04.2017 13:46
Na Cínovci jsou veliké zásoby lithia a už se formují cizí společnosti,které mají Čechům toto naleziště vydrancovat.Proto to chce krutou revoluci a vše co se po komunistech prolhalo k moci a nechává cizákům Česko vydrancovat odporážet na katovských mučírnách s bezbřehou krutostí a znárodňovat veškerý majetek těchto vlastizrádných rodů.

Anonym 31168 11.04.2017 13:18
Než se ve stávajícím kapitalistickém svinčkíu udělá pořádek ,ta to se chudáci kati pořádně zapotí,to aby makali v trojsměnném provozu a ještě dělali přesčasy.

Anonym 31168 11.04.2017 13:15
Pro budoucnost národa Čechů je nejdůležitější začít svižně splácet starými lumpy nasekané dluhy a to i za cenu,že uvedené bude lumpy i hlupáky pořádně bolet.Na druhém místě zastavit prodej zemědělské půdy a státního majetku cizákům.Jinak Češi brzo na planetě zemi končí.Pokud bude některá politická strana řešení těchto bodů opomíjet a tahat voliče na podřadná řešení je třeba brát po revoluci každou takovou stranu nebo hnutí za vlastizrádnou organizaci a členy těchto stran nebo hnutí pak odporážet na katovských mučírnách s bezbřehou krutostí.Navíc znárodňovat veškerý majetek těchto vlastizrádných rodů.Prostě lumpové se nemají do vedení země cpát,když se cpát budou je třeba a by je dostihnul spravedlivý trest.

Anonym 31168 11.04.2017 12:59
Církvím měly být hned na začátku výplaty restitucí restituce vypláceny jedině na holý zadek bejkovcem.V uvedené výplatě restitucí pokračovat dokud si sami kněží neřeknou ,že mají dost.

Anonym 90186 11.04.2017 10:57
Ústí nad Labem chce vyzkoušet samořiditelná auta v běžném provozu v ulicích.
Stalo by se tak prvním městem v Česku, které něco podobného udělalo.
Pilotní projekt, který má pomoci v rozvoji technologií a otestovat možnosti autonomních aut, má podporu kraje i ministra dopravy Dana Ťoka.

Anonym 90186 11.04.2017 10:55
Celá kauza chovu krokodýlů na Moravě a jejich porcování a zpracování v závodě Kostelecké uzeniny (Agrofert) je smutná a tragická. O život přišlo zbytečně minimálně 160 krokodýlů. Jejich maso skončilo v kafilerii. Navíc člověk, který je vlastnil a s jehož vědomím byli usmrceni, si nyní hraje na ochránce zvířat. Jeho píáristé mu doporučili, aby využil aktuálního tématu chovu kožešinových zvířat. Andrej Babiš se tak v posledních dnech stal ochráncem kožešinových zvířat, přitom firmy, které ještě před pár týdny ovládal, chovají a zabíjejí krokodýly jen kvůli kůži a masu, které vyhodí.

Anonym 90186 11.04.2017 10:54
Sháníte peněženku? Kabelku? Ochránce zvířat Babiš chová krokodýly na kůži
A jak probíhá porážka krokodýla? Před porážkou se krokodýli z Karlova nechávají pět dní v antistresové zóně vyhladovět, tlama se jim fixuje páskou, zvíře se omráčí jateční pistolí s vratným projektilem a přeřízne se mu mícha, uváděla MF Dnes (Agrofert) v srpnu 2013. V tomto roce měli možnost ochutnat krokodýla také obyčejní lidé. Babiš ho totiž rozdával na některých svých předvolebních mítincích.

Anonym 90186 11.04.2017 01:49
Zaměstnancům petrohradského metra hrozí obvinění z nedbalosti, která mohla napomoci k teroristickému útoku z minulého pondělí. Uvedl to dnes petrohradský server Fontanka, který informoval o závěrech kontroly městské prokuratury.
Ukázalo se, že dvaadvacetiletý útočník Akbaržon Džalilov pronesl bombu do stanice metra bez větších překážek. Zvuk bezpečnostních rámů byl totiž vypnutý. Obsluha by si ho tak všimla jen v případě, že by cestující nepřetržitě sledovala.
Rámy však zůstaly bez dozoru, dva zaměstnanci se bavili mezi sebou v kabině obsluhy. Dalšího inspektora, který byl kvůli nemoci nepřítomen, nahradili dva stážisté. Ti však neměli žádný výcvik, ani pravomoci. Chyběl i policista, který měl u stanice hlídkovat.
Metro zvuk bezpečnostních rámů ve stanicích po provedených kontrolách znovu zapnulo. Vyšetřovatelé posoudí, zda někoho ze zaměstnanců obviní z nedbalosti.

Anonym 90186 11.04.2017 01:47
Cenu Františka Kriegla, kterou každoročně uděluje Nadace Charty 77, letos získá zpěvák a hudebník Radek Banga. Ocenění získal za odvážný občanský postoj, když při loňském vyhlašování hudebních cen Český slavík protestoval proti ocenění skupiny Ortel. Cenu obdrží Banga v květnu v rezidenci pražských primátorů.

Anonym 90186 11.04.2017 01:47
Karikaturu s názvem Sv.ně zbořená, která si utahuje z prezidenta Miloše Zemana, si koupil Miroslav Kalousek. Předseda TOP 09 to oznámil v pondělí na svém Facebooku. Soška je jednou z desítky politických karikatur vystavených v plzeňské galerii, kvůli kterým desítky lidí drsně vyhrožují jak galeristce, tak i výtvarníkovi Vítězslavu Netrvalovi. Tomu dokonce kdosi neznámý poslal dopis, ve kterém mu hrozil smrtí.

Anonym 90186 11.04.2017 01:43
Rusko mělo dopředu vědět o chemickém útoku v syrském městě Chán Šajchún, k němuž došlo minulé úterý. Tvrdí to aspoň agentura Asociated Press. Podle jejich informací operoval chvíli po chemickém útoku u nemocnice, kde byli ošetřováni ranění, ruský dron. Několik hodin poté jedna stíhačka MIG nemocnici bombardovala, což mělo být údajně pokusem o zahlazení stop. Podle amerických představitelů přítomnost dronu u nemocnice a její následné bombardování nemohlo být náhodné. Agentura AP se v tomto tvrzení odvolává na nejmenovaného vysoce postaveného amerického úředníka.

Anonym 94158 10.04.2017 21:48
O velkém bratru za oceánem se vždy říkalo, že napřed všechno vystřílí a pak se ptá co se vlastně stalo.

Anonym 31168 10.04.2017 15:15
Když si Šporcl stěžuje na těžké podmíny podnikání,ta ať se přihlásí do kurzu na kvalitního kata.Touto prací se po revoluci pohodově uživí.

Anonym 31168 10.04.2017 15:11
Po revoluci bude nejrozumnější na Václaváku postavit kvalitnímu bejkovci pomník hned vedle sochy svatého Václava s nápisem,že tento inštrment dokázal v Česku lumpy od koryt vypráskat.

Anonym 31168 10.04.2017 15:05
Základ lepší budoucnosti mladé a budoucích generací je místo dalšího debužírování důchodců na dluh jim naordinovat takovou dietu jakou neměli ani vězňové za nebožtíka Hitlera v koncentráku.Pak jim roupy jásat pro nebožtíka Havla a podobné lumpy přejdou.

Anonym 31168 10.04.2017 10:51
Až se začne po revoluci vyplácet většině důchodců zasloužený a spravedlivý důchod na holý zadek bejkovcem,tak to chce při této Bohu milé práci nešetřit ani bejkovce a ani zadky zlumpačelých důchodců.Když se pak bude zlumpačelý důchodce belhat k domovu s na maděru rozsekaným zadkem ,tak začne dokonce přemýšlet.Dojde důchodci,že ty lumpy co sedmadvacet roků ve své troubovitosti volil přece jenom volit neměl.Tím značne vzroste jeho inteligence,což je jedině dobře.Za čas se pak bude moci národ Čechů začlenit mezi rozumné národy světa.

Anonym 90186 10.04.2017 10:33
Velvyslankyně USA v Organizaci spojených národů Nikki Haleyová uvedla pro stanici CNN, že odstranění syrského presidenta Bašára Asada je pro Spojené státy prioritním cílem. Stalo se tak dva dny po bombardování syrského letiště, nařízeného presidentem Donaldem Trumpem jako odveta za chemický útok vládního režimu na syrské opoziční síly.

Anonym 90186 10.04.2017 10:28
Podpora živnostníků v ČR v praxi: V březnu zbankrotovalo rekordních 700 podnikatelů

Anonym 90186 10.04.2017 10:28
Houslový virtuos Pavel Šporcl kritizuje stále se zhoršující podmínky pro podnikání a absurditu elektronické evidence tržeb.

Anonym 90186 10.04.2017 10:21
Pro 94158
Před válkou byl v Sýrii 40 let výjimečný stav. Pro tebe speciálně se tomu říká stanné právo. Tento stav u nás zavedli např. Němci ve 40 letech. Buď si narazil čelíčkem do zdi a máš z toho trvalé následky anebo se účastníš schůzí místních bolševiků, kde ti totálně vymyli ten tvůj mozeček. Jak se člověk může svobodně pohybovat ve státě, kde je vyhlášeno stanné právo? Většina syrských Kurdů nemá státní příslušnost.

Anonym 94158 09.04.2017 23:32
Je podivné nazývat diktátory v zemích, kde před válkou běžný občan měl plat výrazně převyšující možnosti v Čechách. Nečisté práce tam dělali Turci a Palestinci. Mohli se svobodně pohybovat a jezdit do všech zemí světa. Diktátorské režimy nic takového neumožňují, viz KLDR ap. Syřané žili v pohodě. Na pokraji měst bylo mnoho Turků a Palesinců, kteří čekali na "pikap" až je odveze na nějakou stavbu, či na úklid smetiště. Pak dostali žold a za peníze mecenášů ze zemí "zálivu" se z nich stali bojovníci IS. Pro Syřany je nejlepší MÍR a svobodné volny. Čím dříve, tím lépe!

Anonym 31168 09.04.2017 19:22
Komunisté přebírali cikány povětšinou jako kočující zloděje.Přesto z nich udělali pracující lidi co se živili svojí prací.Lumpové co se po komunistech prolhali k moci záměrně z pracujících cikánů,tahaním cizinců, udělali většinově povaleče na podpoře.Uvedené pomáhá zatahování Česka do státního bankrotu.Vykupování prasečáků v Letech aby tam postavili pomník cikánům zase navíc zatíží státní pokladnu a dopálí většinu národa.Pokud chce zde vládnoucí banda lumpů pro cikány udělat něco rozumného,tak ať je naučí pracovat jako to dělali komunisté sehnat jim práci aby se mohli svojí prací živit sebe a i svoje rodiny a ta nenatahovali ruce do státní pokladny.

Anonym 90186 09.04.2017 15:00
Tento diktátor ze socialistické panarabské strany má své fanoušky mimo jiné i v České republice. Náš současný ministr zahraničních věcí Lubomír Zaorálek (ČSSD) a tehdejší předseda ČSSD Jiří Paroubek si byli s Asadem v roce 2008 popovídat. Vyjednávali o diktátorově spolupráci s ČSSD.
Asad je spojencem diktátorů v Íránu (kteří mu mohou dodat balistické střely) i KLDR, teroristické organizace Hezbollah či ruského prezidenta Vladimira Putina. Všichni uvedení přátelé si vzájemně pomáhají a mají spolu hezké vztahy. Nejsou to vztahy z lásky, ale takové nebývají trvalé. Tyto vztahy jsou posíleny svou pragmatičností. Připomeňme si na závěr v této souvislosti poučná slova poručíka Duba z románu o poctivém vojáku Švejkovi: Láska vojáků k pánům důstojníkům činí neuvěřitelné oběti možnými, a na tom nezáleží, a naopak, není-li tato láska ve vojákovi urozena, musí se vynutit. V civilním životě nucená láska jednoho k druhému, řekněme školníka k profesorskému sboru, tak dlouho vydrží jako moc vnější, která ji vynucuje, na vojně však vidíme pravý opak, poněvadž nesmí důstojník povolit vojákovi ani toho sebemenšího uvolnění oné lásky, která poutá vojáka k jeho představenému. Tato láska není jenom obyčejnou láskou, ale je to vlastně úcta, strach a disciplína.

Anonym 90186 09.04.2017 14:58
Je prakticky zaručené, že syrský diktátor proti nám, nebo spíše proti našim spojencům vyvíjel jadernou zbraň. Sice už ji nevyvíjí, ale jen díky Izraeli. Izraelské tajné služby objevily v Sýrii podezřelý domek bez zahrádky, který navštěvovali jaderní inženýři ze Severní Koreje. Muselo se tedy jednat jedině buď o mezinárodní zahrádkářský klub, ale pak je divné, proč u domku nebyla zahrádka, nebo o vyvíjený jaderný reaktor.
Izrael proto kontaktoval americkou vládou, zda by nepomohla se zbouráním domku. Tehdejší americký prezident George Bush (pravicová Republikánská strana) byl sice ochotný případně zasáhnout, nicméně považoval, na rozdíl od některých členů jeho kabinetu, informace od tajných služeb za nedostatečné. Píše se září 2007 a izraelská vláda už není ochotna dále riskovat vyčkáváním. Domek z letounů likviduje. Jednalo se o přesný zásah, protože již o den dříve dorazili do oblasti příslušníci izraelské armády a cíl označili laserovými paprsky.
Víte, co se po útoku stalo? Jistě to uhádnete. Jsou přece jen dvě možnosti. První možnost je, že se tajné služby spletly, jednalo se skutečně o mezinárodní zahrádkářský spolek a Sýrie si stěžovala u Spojených národů, jejichž představitelé dorazili na místo, aby kvůli vyšetřování vše zdokumentovali. Druhá možnost, pro ty méně naivní, zní, že jaderný reaktor byl zničen a Sýrie v tichosti odklidila trosky.

Anonym 90186 09.04.2017 14:56
S Asadem za to vyjednal likvidaci téměř veškerých chemických zbraní. Od počátku tu však byly dva problémy. Za prvé, jak chcete najít všechny piksly s jedy po celé Sýrii? Za druhé, čím budou Syřané čistit vodu, když jim seberete chlór? Sýrie následně pod mezinárodním dohledem zlikvidovala údajně všechny své chemické zbraně, ovšem právě s výjimkou chlóru, který jí byl z praktických důvodů ponechán. Od té doby tedy probíhají v Sýrii vraždy civilistů téměř výhradně už jen chlórem, jak si to asi přál Obama. Jestliže jste se tedy z některých médií dozvěděli, že syrský diktátor nemá v držení pravděpodobně žádné chemické zbraně hromadného vraždění, není to pravda. Má jich obrovské množství, je to veřejně známo a dezinfikuje jimi vodu. Alespoň to tvrdí paní diktátorová, která na některé lidi marketingově funguje.

Anonym 90186 09.04.2017 14:55
Diktátor a 8209;Asad, někdejší spojenec ČSSD, samozřejmě vlastní spoustu chemických zbraní, byť některá média tvrdí opak. Navíc vyvíjel také zbraně jaderné.
Sýrie měla až do roku 2013 podle odborných odhadů zhruba čtvrtý největší arzenál chemických zbraní na světě. Všude po světě tak od ní hrozil třeba sarinový útok. Mnozí z vás si možná vzpomenou na děsivý útok tímto nervovým plynem jistou sektou v tokijském metru v roce 1995. Pachatelům stačily malé plastové kapsy, které na místě propíchli. Několik mrtvých a tisíce zraněných, kterým byl více či méně paralyzován nervový systém. Taková zbraň v rukách nebezpečného diktátora je hrozbou pro celý svět.
Po opakovaných chemických útocích v Sýrii v roce 2013 slíbil tehdejší prezident Spojených států Barack Obama (levicová Demokratická strana), že tomu učiní přítrž a na Sýrii zaútočí. Sehnal si podporu některých evropských spojenců, britský premiér si na hlasování vylámal zuby a pak Obama couvl a útok odvolal. Samozřejmě tím poškodil vztahy s EU.

Anonym 90186 09.04.2017 10:24
Jak bude vypadat setkání Miloše Zemana s Donaldem Trumpem? Bude český prezident skutečně jednat s vůdcem Ameriky v Bílém domě u slavného krbu, nebo půjde o skromnější setkání? Odpověď na tuto otázku je stále nejistá. Hrad příliš sdílný není a nový velvyslanec v USA Hynek Kmoníček mluví o tom, že se dolaďují detaily. Nyní vyšlo najevo, že si Kmoníček najal na zprostředkování návštěvy dokonce americkou lobbistickou firmu.

Anonym 90186 09.04.2017 10:21
Rusko podle britského ministra obrany Michaela Fallona nese vinu za smrt každého syrského civilisty, který přišel o život tento týden při chemickém útoku ve městě Chán Šajchún. Napsal to v listu Sunday Times.
Moskva nese nepřímou odpovědnost za životy těchto lidí coby nejdůležitější stoupenec režimu syrského prezidenta Bašára Asada. V uplynulých letech měli (Rusové) příležitosti zastavit tuto občanskou válku, uvedl Fallon. Sýrie podle něho potřebuje takovou vládu, v níž Asad nebude hrát žádnou roli. Ministr uznal, že to není jednoduché, ale není to nemožné.

Anonym 31168 09.04.2017 08:54
Pro 90186.Než se naši političtí lumpové pustili do církevních restitucí tak si měli napřed ověřit zda církvemi omílaný Bůh existuje.Rěšení je snadné.Před každého kněze se postaví kýbl s vodou a dá de mu minuta,aby poprosil svého Boha o zázrak a ten změnil vodu na víno.Pokud jeho Bůh existuje,tak to rád udělá aby zachránil svého služebníka před co nejkrutějším odporažením na katovské mmučírně.Pokud zůstane voda vodou,tak kněžského podvodníka na místě pořádně spráskat a pak odlifrovat na katovskou mučírnu k co nejkrutějšímu odporažení za pokus okrást národ Čechů.

Anonym 31168 09.04.2017 08:45
PRO 94158.USA jsou možná tvoji přátele a ne moji.USA je nejzločinější země světa a všechny naše lumpy co nás zatahli do spolku s touto zemí je třeba za vlastizradu co nejkrutěji odporážet na katovsých mučírnách za vlastizradu.

 <<nové   starší>> 

1
filmy v kinechdvd filmyrubrikysvětlometysynonyma

Seznamka

Oficiální stránky dalších známých osobností

oficiální stránky Jana Volfová oficiální stránky Petr Mach oficiální stránky Ondřej Liška oficiální stránky Petr Havlík oficiální stránky František Pytloun oficiální stránky Radka Fišarová oficiální stránky Iva Hajnová

Další osobnosti | Jana Volfová | Petr Mach | Ondřej Liška | Petr Havlík | František Pytloun | Radka Fišarová | Iva Hajnová |

Popisy českých osobností pocházejí z oficiálních stránek osobnosti, nebo ze stránek wikipedia, nebo jsou vlastní tvorbou.

Vložit osobnost / Oficiální Stránky © OficialniStranky.cz / opravit údaj
Tyto stránky používají soubory cookie k poskytování služeb, analýze návštěvnosti a personalizaci reklam. Používáním stránek s tímto souhlasíte. Další podrobnosti