Oficiální stránky Miloš Zeman
Oficiální stránky
  přidat osobnost
Propustka Do Pekel (Divokej Bill) Limitless (Piano Guys) Oppidum (Filipova Lenka) Down The Road Wherever / Dlx (Knopfler Mark) Mamma Mia! Here We Go Again (UHD+BD) (Ultra HD 4k filmy)

Miloš Zeman diskuse strana 3000

Jak na vás Miloš Zeman působí? Co pěkného byste řekli? Co se vám líbí?

Komentář  
Jméno     Věk (volitelně)

 

Následují komentáře návštěvníků. Kterýkoli komentář může být vymazán, zvláště urážlivé nebo vulgární, které nejsou povoleny. Nahlásit komentář »

Anonym 90186 16.04.2017 11:05
Moskevská radnice zahájila největší demoliční program zřejmě nejen ve své historii. Má za cíl odstranit bezmála osm tisíc původních pětipatrových panelových domů z doby Sovětského svazu takzvaných chruščovek. V tomto ohledu jde pravděpodobně o nejrozsáhlejší likvidaci dědictví modernistické architektury na světě.

Anonym 90186 16.04.2017 11:04
Zástupce hnutí ANO v představenstvu Jihočeských nemocnic Petr Novák má nárok na zhruba stejně velké odměny jako Martin Bláha, kritizovaný šéf představenstva a přítel odstupujícího hejtmana Jiřího Zimoly. Právě výše Bláhových příjmů z veřejných zdrojů přitom přispěla k Zimolově pádu. Mezi nejhlasitější kritiky odměn patřila šéfka místní buňky a poslankyně ANO Radka Maxová, jejímž spolupracovníkem je právě Petr Novák.

Anonym 90186 16.04.2017 11:03
Česká justice v uplynulém týdnu přinesla další verdikt, který k její srozumitelnosti a předvídatelnosti nijak nepřispívá. Zatímco dva soudy poslaly Marka Dalíka natvrdo do vězení, Nejvyšší soud rozsudek zrušil a někdejšího přítele Mirka Topolánka pustil na svobodu. Na zdůvodnění si ještě musíme počkat, neznají je ani Dalíkovi advokáti.
Příběh má přitom jen dvě vysvětlení a jedno je horší než druhé. Při tom prvním soudy poslaly do vězení nevinného, Marka Dalíka odsoudily za něco, co neudělal. Ostatně je fakt, že ani soudy, které vynesly verdikt vinen, se nedokázaly shodnout, co vlastně Dalík v kauze Pandury provedl.
Druhé možné vysvětlení je o tom, že zapracovaly zákulisní tlaky a Dalík je venku díky intervencím vlivných postav.

Anonym 90186 16.04.2017 11:02
Když Bohuslav Sobotka před časem odvolával z vlády Svatopluka Němečka, nerozuměli tomu ani samotní sociální demokraté. Nakolik byl ale premiérův krok prozíravý, se ukázalo minulý týden, kdy policie podle portálu Seznam.Zprávy rozdala první obvinění v kauze CyberKnife. Jde nákup předraženého kybernetického přístroje, který si pořídila ostravská fakultní nemocnice v době, kdy ji vedl právě Svatopluk Němeček.
Němeček sice obviněný nebyl, ale v předvolebním souboji by celou kauzu zcela jistě s radostí využila politická konkurence ČSSD. O tom, že v případu padnou v letošním roce obvinění, se přitom mluvilo už během roku minulého. Bohuslav Sobotka tak měl tentokrát zjevně dobré zprávy.

Anonym 90186 16.04.2017 11:00
Miloš Zeman je jediným z trojice nejvážnějších kandidátů na prezidenta, který by do vlády pustil komunisty. V rozhovoru pro info to řekl jeho mluvčí Jiří Ovčáček. Pan prezident nemá problém s tím, pokud by voliči takto rozhodli, aby se Komunistická strana Čech a Moravy stala součástí vlády. Měl by problém s některými jmény, například s paní Semelovou, řekl Jiří Ovčáček, mluvčí Miloše Zemana a bývalý redaktor komunistického plátku Haló noviny.
Zároveň řekl, že Zeman po letošních volbách nechá sestavit vládu předsedu strany, která získá nejvíce hlasů. Prohlášení Jiřího Ovčáčka je dobrou zprávou pro Andreje Babiše a Bohuslava Sobotku. Oba už začali nenápadné námluvy týkající se povolební spolupráce jejich strany s KSČM. Nic na tom nemění ani současné odmítání komunistů ve vládě, s kterým aktuálně přišel Babiš. Dříve vládu s nimi připustil. Nyní, pod tlakem couvá. Avšak, jde o Babiše, bývalého komunistického papaláše, údajného donašeče StB a mistra veletoče
Miloš Zeman je z trojice nejvážnějších kandidátů na post prezidenta jediným, kdo by komunisty pustil do vlády. Jiří Drahoš a Michal Horáček to jednoznačně odmítli. Oba mají špatné zkušenosti s komunistickým režimem. Oproti tomu Miloš Zeman je bývalým členem předlistopadové KSČ.

Anonym 90186 16.04.2017 10:57
Druhá nevysvětlitelná záhada se odehrála za války v roce 1917 na louce v katastru portugalského města Fátima. Panna Marie se zde pravidelně ukazovala třem dětem. První zjevení se odehrálo 13. května 1917 a proto se v současnosti chystají velké oslavy k 100. výročí události. Jejich svědectví znělo velmi věrohodně, ale věřit mu nemusíte.
13. října 1917 se však odehrálo něco velkolepého. Panna Marie totiž dětem dopředu řekla, že chystá na tento den v poledne zázrak, který přesvědčí každého, kdo jim nevěřil. Ačkoli ten den pršelo, sešly se na louce desítky tisíc Portugalců včetně tisku (a to i vládního, proticírkevního). V poledne pršet přestalo, objevilo se slunce a začalo se hekticky pohybovat po obloze a měnit barvy.
Nechme stranou, že to buď nebylo slunce, nebo se kývalo jen zdánlivě (podle některých odborníků např. vlivem sopečného prachu ze sopky z Latinské Ameriky). Je však nezpochybnitelné, že děti předem na určený čas předvídaly nějaké znamení. Nemůžete tvrdit, že se zázrak nestal, když měl desetitisíce svědků. Obdobně nemáme uspokojivé vysvětlení kulového blesku, ale drtivá většina fyziků v něj věří, protože byl pozorován mnoha svědky. Dvě z dětí brzy zemřely na španělskou chřipku, ale Lúcia pak byla až do své smrti v roce 2005 řádovou sestrou.
Na závěr už si snad jen položme otázku, proč dochází pouze ke sporadickým zjevením, a to ještě zrovna Panny Marie. Už v biblickém Listě Židům je předpovězeno, že Bůh přestává od dob Ježíše promlouvat k lidem ústy proroků. Důvodem může být, zdá se, právě to, aby se lidé mohli pro víru rozhodnout svobodně. Přikázaná víra totiž nemá smysl.
Se zřetelnou ironií to vyjádřil sám Ježíš, když prozradil svým žákům, proč mluví v podobenstvích: () těm, kdo jsou vně, je to všecko hádankou, aby hleděli a hleděli, ale neviděli, poslouchali a poslouchali, ale nechápali, aby se snad neobrátili a nebylo jim odpuštěno.
Hezké Velikonoce!

Anonym 90186 16.04.2017 10:55
V prosinci 1531, v období evangelizace Mexika španělskými okupanty, se zjevila mexickému indiánovi dívka vypadající jako míšenka (či indiánka), která o sobě tvrdila, že je Panna Marie. Požádala ho, aby zašel za místním biskupem a vyřídil mu, aby na kopci, kde k setkání došlo, postavil kostel. Vzhledem k tomu, že měl indián problém se k biskupovi dostat a následně ještě věrohodně předat své svědectví, sešli se Panna Marie s indiánem víckrát. Nakonec pro biskupa připravila důkaz, aby uvěřil a stavbu realizoval.
Poslala indiána na vrchol kopce pro růže. Ačkoli byl prosinec, indián skutečně našel rozkvetlé růže, jaké tam nerostly ani v létě, a natrhal je do svého pláště. V okamžiku, kdy je z pláště vysypal před biskupa, se na plášti nevysvětlitelně objevil obraz Panny Marie. Zázrak velmi pomohl tehdy právě začínajícímu šíření evangelia (resp. křesťanské víry obecně) po Latinské Americe.
Možná si říkáte, zda historce věřit. Důkazy jsou však neprůstřelné, protože se plášť s obrazem zachoval dodnes. Záhad spojených s pláštěm je celá řada, mimo jiné je velmi podivné, že se zachoval tak dlouho a že na něm nejsou zřetelné tahy štětcem. Zdaleka největší záhada se však vynořila až v roce 1951, kdy bylo zjištěno, že se v očích Panny Marie na plášti zrcadlí celý výjev, kdy indián vysypal růže. Po podrobnějším zkoumání mimo jiné experty z firmy Kodak se indiánův plášť jeví podobně jako fotografická deska, která zachytila neviditelnou Pannu Marii vznášející se nad biskupem, indiánem a dalšími svědky zázraku právě v okamžiku, kdy obraz vznikl. Právě včetně zachycených lidí odrážejících se v zornicích Panny Marie. Výjev je tak miniaturní, že je vyloučené, aby byl nakreslen, zvlášť před tolika lety. Naplňuje přitom zákonitosti fungování skutečných očí objevené mnohem později.

Anonym 90186 16.04.2017 10:53
V křesťanském světě jsou známy přinejmenším dva velmi přesvědčivé důkazy Boží existence, se kterými si ateisté nevědí rady. Jedná se o zjevení (náhlé objevení se) Panny Marie. První se sice odehrálo již v roce 1531 v Mexiku, ale důkazy máme k dispozici dosud, dokonce lepší než tehdy. Druhé se odehrálo před sto lety v Portugalsku a do jisté míry mělo desítky tisíc svědků. Mnozí z vás o tom jistě slyšeli. Popišme si obě nevysvětlitelné události.

Anonym 90186 16.04.2017 10:52
Propaganda ministra financí hlásá do světa v pravidelných intervalech to, že je Andrej Babiš skvělým hospodářem, nejlepším hospodářem! Ale je to trochu jinak. Úplně jinak. Podle zjištění České televize má Babiš problém s letošním rozpočtem. Utratil víc, než mohl. Teď žádá ministry, jestli by mu do státního rozpočtu nemohli poslat zpátky nějaké miliony. Nevycházejí mu čísla. Jenže ministři úsporu nemohou najít. Vědí, kolik potřebují, a s tím hospodaří.
Budeme muset požádat kolegy z vlády, aby se podívali do svých kapitol, jestli tam něco neušetří, cituje Babiše ČT24. V rozpočtové rezervě měl více než čtyři miliardy korun, pro mimořádná vydání. Ty jsou však už nyní, v polovině dubna, pryč. Celkově už jsou rezervace vyšší než rezerva, říká Andrej Babiš.
Česká televize se zeptala několika ministrů, zda jsou schopni pokrátit své rozpočty. Odpovědi byly záp.rné.
A na co miliardy z rezervy jdou? Převážně na klasické předvolební zvyšování platů voličů ze státního sektoru. Z rezervy dostanou přidáno například pracovníci v kultuře, v sociálních službách, řidiči atd. Velká část rezervy jde na opravy silnic, ale najdou se i zajímavé položky. Tak například 375 milionů korun jde na podporu letectví a spolupráci s Evropskou kosmickou agenturou.

Anonym 90186 16.04.2017 10:50
Mnoho z nás ještě pamatuje velké oslavy 1. května, tedy Svátku práce. A ten se nyní vrací na Facebooku se objevila událost Svátek práce Andreje Babiše, kdy se bude slavit s největším ze všech pracantů naší země, daňovým kouzelníkem a ministrem financí Andrejem Babišem.
Jsme ti, kteří včas rozpoznali, že tradiční politické strany nemají odpovědi na základní otázky dneška. Jsme ti, kteří chtějí založit moderní prvomájovou tradici a spolu s občany oslavit úspěchy firemního řízení státu. Veřejné mínění jasně říká, kdo má pravdu a koho je třeba velebit. Vy, kdo máte stejný názor a nedělá vám problém pořádně makat, přihlaste se! Nabíráme dobrovolníky pro budování lepšího Česka! ANO! Andrej Babiš je nejlepší, je velmi bohatý, nepotřebuje tedy krást. Chce řídit náš stát jako firmu. A daří se mu to. Dokázal, že i ministr může být jako úspěšný ředitel a prostě makat. Kromě toho má nejbarevnější billboardy, nejchutnější párky a nejlepší zprávy :)) Buďme jeho zaměstnanci! stojí v popisku události.
Ale nebojte se ve skutečnosti podobnou věc opravdu nepořádají příznivci Andreje Babiše. Vyšli totiž s pravdou ven. Naopak si myslíme, že Andrej Babiš může být velmi nebezpečný. Že je velmi nebezpečný, protože se v jeho rukách soustředilo pro běžného člověka až nepředstavitelné množství moci. Proto hledáme způsob, jak na tuto skutečnost upozornit veřejnost. Česká společnost má svou historickou zkušenost s tím, jak to vypadá, když je veškerá moc v rukách jedné strany. Prvomájové průvody byly typickou ukázkou toho, jak snadno lze z lidí udělat dav. Jak těžké je zachovat si individualitu a svobodnou vůli, když celý váš život řídí jedna strana. Tím spíš, je-li to strana jediného člověka. Naše prvomájová oslava má být legrační, vzkazují organizátoři.
A aby bylo jasné, že letos 1. května bude opravdu legrace, přinášíme také básničku Výboru nového Svátku práce:
Ó, šéfe náš, ó, velký Andreji,
Kalouska potrestáš, přinášíš naději.
Letošní první máj, nechť je prvním z mnoha,
kdy Tebe, Andreji, vzýváme jak Boha.
Ó, šéfe náš, ó, velký Andreji,
Kalouska potrestáš, přinášíš naději.
Moudrý i bohatý, práce se neštítí,
Andrej nás zaměstná, firma vše zaštítí.
Ó, šéfe náš, ó, velký Andreji,
Kalouska potrestáš, přinášíš naději.
Všichni se radujme, není to žádný žert,
již letos na podzim zavládne Agrofert.

Anonym 90186 16.04.2017 10:49
Při saunování zemřely v sobotu večer v místní části Jičína Robousích dvě ženy. Podle prvotních informací se v sauně zlomila klika u dveří a ženy tam zůstaly uvězněny. Pokusily se také rozbít ve dveřích okénko, což se jim ale nepodařilo. ČTK to dnes řekla policejní mluvčí Iva Kormošová.
Matka s dcerou ve věku 65 a 45 let se saunovaly u svých známých v zahrádkářské kolonii. Majitelce sauny se zdálo, že ženy dlouho nevycházejí, šla je zkontrolovat a našla je ležící na zemi. Přivolaní záchranáři mohli už jen konstatovat smrt, uvedla Kormošová.
Kriminalisté nařídili soudní pitvu. Případ je teprve v počátcích, proto nelze blíže kvalifikovat případný trestný čin, dodala Kormošová.

Anonym 90186 16.04.2017 10:48
1) Tyto zátarasy účinně ochrání leda tak před cyklistou. Slušně rozjetý osobák je překoná, naklaďák též.
2) Ten roh u Jelenní zůstal díky přechodu, vjezdu do garáží Hradu atd. zcela nechráněn.
3) Vchod u Rudolfina, ještě před začátkem největší turistické sezony, má fronty cca 3x delší, než kam sahají ty zátarasy.
4) Zátarasy jsou umístěny nikoliv kolmo na pravděpodobný směr útoku jako překážka, ale souběžně s ním. Protože jsou nízké, nemůžou posloužit ani jako nějaký bodec, na který se to útočící auto nabodne.
5) Na webu BabišDNES jsou v tomto měsíci záběry z německých pokusů, jak nakláďák překoná zátarasy 3x vyšší a tak 5x masivnější než tohle. A cca před půl rokem, snad též BabišDNES, měl záběry z českých testů té větší varianty těchto zábran, používaných na dálnici, jak je překoná autobus.
Je to ještě větší šaškárna a švejkárna, než to, co tam bylo do teď.

Anonym 90186 16.04.2017 10:45
Jak nám sdělil mluvčí pan Ovčáček, islámský terorista se chtěl pomocí náklaďáku a dvou schovaných samopalů dostat k jednomu z nejvýznamějších prezidentů na světě, díky instalovaným bezpečnostním opatřením ovšem neměl šanci. Ostraha zafungovala skvěle, dle mluvčího byl přímo pan prezident účasten deportace již zpacifikovaného teroristy.
Událost byla několik dní hlavní zprávou ve všech světových médiích, všichni státníci panu prezidentovi blahopřáli a po Evropě proběhlo mnoho pochodů pod heslem Je suis Milos
Zlí jazykové ovšem tvrdí, že ve skutečnosti si jen jeden z členů skupiny Ztohoven přišel pěšky hlavní bránou pro nářadí, které na střeše budovy hradu zapomněl, když tam vázal červené trenýrky..

Anonym 90186 16.04.2017 10:43
Při návštěvě inspektorů z Organizace pro zákaz chemických zbraní (OPCW) jim Syřané měli předložit svůj veškerý chemický arzenál, který měl být následně zlikvidován. Měli tak učinit na základě dohody mezi USA a Ruskem poté, co na předměstí syrského hlavního města Damašku zemřelo několik stovek lidí po chemickém útoku. Použit byl jedovatý plyn sarin. Díky tomu nedošlo k americkému útoku a administrativa tehdejšího prezidenta USA, Barracka Obamy, prohlásila, že jedna z největších zásob chemických zbraní na světě byla na 100 procent eliminována.
Poté, co v syrském Chán Šajchún došlo v minulém týdnu k chemickému útoku zřejmě pomocí sarinu, při kterém zemřelo 86 lidí, rozhodl se bývalý syrský generál, Zaher al-Sakat, promluvit. Oni (režim) přiznali pouze 1,300 tun, ale my jsme věděli, že reálně jich měli skoro dvojnásobek, řekl Sakat a dodal: Měli nejméně 2 tisíce tun. Nejméně.
Sakat věří, že ukryté zásoby obsahují několik set tun připraveného sarinu a stejně tak neupravených původních chemikálií, leteckých bomb, které se dají plynem naplnit, a také chemické hlavice pro rakety typu Scud. Samotné zásoby podle něj byly před kontrolou OPCW přemístěny do silně opevněných hor poblíž Homsu, nedaleko Tartúsu, kde mají Syřané a nyní i Rusové svoji největší vojenskou základnu.

Anonym 90186 16.04.2017 10:41
Syrský prezident Bašár Asad má ještě k dispozici několik set tun chemických zbraní. Tvrdí to syrský brigádní generál Zaher Sakat, který v roce 2013 zběhl. Podle něj Asadův režim utajil před inspektory z OSN minimálně 700 tun chemických zbraní. Informuje o tom britský deník Telegraph.

Anonym 90186 16.04.2017 10:40
Plánovaný sňatek Andreje Babiše s jeho dlouholetou partnerkou Monikou vyvolává otázky, jestli šéf hnutí ANO nebude znovu ve střetu zájmů. Monika Babišová je totiž členkou kontrolních orgánů, které dohlíží na činnost fondů, do nichž Babiš vložil akcie Agrofertu a SynBiolu. Právníci pochybnosti ani nevyvrací, ani nepotvrzují. Upozorňují totiž, že Andrej Babiš nezveřejnil podrobnosti o tom, za jakých podmínek své firmy do svěřenských fondů vložil. Neví se proto, jakou správu nad nimi má.

Anonym 94158 15.04.2017 23:12
Dle mého názoru je ČT post bolševická televize. Její štvavá a hloupá "kampaň" se nezměnila od jejího vzniku v 50. letech. Plynule přešla od bolševika před Uralem na bolševika za Velkou louží. Prima i Nova se trochu polepšily.

Anonym 90186 15.04.2017 18:53
Copak ten stát těm ženám říkal, s kým mají spát? Tímhle lidi stále více vychováváme k nezodpovědnosti. Pokud se žena špatně rozhodla, s kým mít dítě, musí nést následky, řekl hejtman zlínského kraje k rozhodnutí kabinetu, jehož jsou i lidovci součástí. Přiznává, že následky nesou i děti, ale s tím se prý nedá nic dělat. Neříká, že pomáhat se nemá vůbec, ale nemá se posilovat v lidech nezodpovědné chování.
Pokud žena, která o sobě prohlásí, že je samoživitelka, ačkoliv žije se třemi dětmi i partnerem v jednom bytě, dostane větší peníze než na stejné chodbě žijící manželé se třemi dětmi, tak to je přeci naprosto vědomá podpora státu proti uzavírání manželství. To jsou věci strašně důležité pro pocit spravedlnosti a pro výchovu, dodává Čunek, který připouští vládu s Andrejem Babišem, ve které by chtěl uplatnit více sparťanské výchovy v české společnosti, včetně znovuzavedení vojny.

Anonym 90186 15.04.2017 18:25
Připomněl tím projev Jiřího Ovčáčka v sídle Senátu. Prezidentův mluvčí tam na konferenci o roli ČT obvinil Českou televizi, že ve zpravodajství i diskusních pořadech nahrává liberální levici, která je podle něj zastoupena ve všech stranách. Veřejnoprávní televize tak prý vytváří falešný dojem objektivity, zatímco je kritická vůči prezidentovi Miloši Zemanovi a předsedovi ANO Andreji Babišovi.

Anonym 90186 15.04.2017 18:24
Snahu zasahovat do České televizi vidí Šarapatka také ve stížnostech Andreje Babiše na pořady Reportéři ČT a 168 hodin. Jejich reportáže se věnovaly nejasnostem kolem nákupu dluhopisů společnosti Agrofert, kterou Babiš založil. Babišovo chronické fňukání nad tím, jak málo jej ČT blahořečí až po smršť arogance a stížností na pořady, které upozorňují na jeho podezřelé obchodní a politické praktiky, sdělil jako další příklad Šarapatka.
Podobnou snahu ovšem podle radního vyvíjí také prezident Zeman. Stačí si připomenout úterní akci předáka Strany práv občanů Veleby v Senátu, kde na Českou televizi s vědomím prezidenta a ještě ke všemu v rozporu se služebním zákonem plival státní úředník (Jiří) Ovčáček. Naprostá nehoráznost a navrch s požehnáním hlavy státu, která se sama ráda pohybuje na hraně zákonů, uvedl Šarapatka.

Anonym 90186 15.04.2017 18:23
Třeba dezinformační kampaň MF Dnes o hospodaření ČT sice byla na konkrétních faktech a číslech televizí zcela vyvrácena, ale špinavá slina pomluvy už ulpěla. O to jim jde. Českou televize si ale za stávajícího managementu a obsazení redakcí prostě koupit nemůžou, tak ji chtějí ovládnout mocensky ovlivněním volby příštího generálního ředitele, prohlásil Šarapatka, čímž narážel na článek deníku z předešlého víkendu. Ten se týkal hospodaření s dvěma miliardami korun z prostředků ČT.
Šéfa České televize, na jehož volbě mají podle Šarapatky zájem právě Zeman s Babišem, vyberou radní koncem dubna. O post ředitele pro příštích šest let se utkají současný šéf Petr Dvořák, bývalý ředitel TV Prima Martin Konrád, bývalý šéfredaktor zpravodajství ČT Karel Novák, bývalý redaktor ČT a generální komisař českého Expa 2015 Jiří František Potužník a ekonom Petr Vinklář.

Anonym 90186 15.04.2017 18:22
Prezident Miloš Zeman a ministr financí Andrej Babiš (ANO) se snaží zasáhnout do nadcházejícího boje o post šéfa České televize, varoval jeden z členů televizní rady Zdeněk Šarapatka. Veřejnoprávní instituci se podle něj snaží ovlivnit různými způsoby, mezi které zařadil i dehonestaci a mediální manipulaci. Jako příklad pro uvedl Babišovy stížnosti na pořady České televize, článek Mladé fronty Dnes o financích ČT nebo nedávný projev hradního mluvčího Jiřího Ovčáčka v Senátu.

Anonym 31168 15.04.2017 17:57
Česko se nadále řítí do státního bankrotu,jak už bylo naplánováno prvními lumpy co se po komunistech prolhali k moci.Proto to chce krutou revoluci vedenou tvrdou levicí mladé generace a s lumpy se nemazlit.Důchodce bude třeba brát jako většinovou kádrovou rezervu na svižné splácení starými lumpy nasekaných dluhů,za jejich troubovitost a pomoc lumpům k moci.Dělání pořádku ve stávajícím kapitalistickém svinčíku bude lumpy i hlupáky pořádně bolet.Většině důchodců bude třeba naordinovat za jejich troubovitost takovou dietu jakou neměli ani za nebožtíka Hitlera vězňové v koncentráku.Na víc v prázdné státní kase nebude.Mladá generace ta se na debužírování důchodců nadále dlužit nebude,když nechali lumpům Česko rozprodat a rozkrást,tak budou důchodci prostě o hladu sušit hubu.

Anonym 90186 15.04.2017 16:45
"Úřady měly dostatek přesných informací o plánování teroristického útoku, ale nepodnikly dostatečná opatření, aby mu zabránily. Personál školy ani veřejnost nebyly o hrozbě informovány," uvádí se ve výroku soudu. Během policejního zásahu byly použity silné zbraně včetně útočných pušek, granátometů a plamenometů, které způsobily další oběti, konstatoval tribunál.
Ruské ministerstvo spravedlnosti na svých webových stránkách uvedlo, že se proti rozsudku odvolá během následujících tří měsíců. "Celá řada závěrů Evropského soudu je neodůvodněná a použité argumenty neodpovídají důkazům předloženým Ruskou federací," píše se v prohlášení ministerstva.
Kreml dal ve středu najevo, že s verdiktem nesouhlasí, zejména pokud jde o obvinění, že incidentu Moskva nedokázala zabránit. Takové tvrzení je podle mluvčího Dmitrije Peskova nepřijatelné, stejně jako výrok soudu, že následky útoku mohly bezpečnostní složky minimalizovat.
"S takovou formulací nemůžeme jako země, která byla útokům teroristů nejednou vystavena, souhlasit," řekl mluvčí. Na dotaz, zda bude Rusko rozsudek respektovat, odpověděl vyhýbavě. "Veškerá potřebná rozhodnutí se budou plnit," uvedl.
S rozhodnutím štrasburského soudu nejsou spokojeni ani žalobci, podle nichž je uložená kompenzace malá. Advokát žalobců Sergej Kňazkin novinářům řekl, že na každého postiženého připadá od pěti do 20 tisíc eur, což je podle něj nedostatečné.
Kompenzace bude rozdělena zhruba mezi 400 lidí, kteří žalobu podali. Rusko je povinno peníze vyplatit do tří měsíců po nabytí právní moci rozsudku.

Anonym 90186 15.04.2017 16:43
Evropský soud pro lidská práva ve středu uložil Rusku vyplatit zhruba tři miliony eur (80 milionů korun) pozůstalým po obětech krvavého incidentu ve městě Beslan v ruské Severní Osetii na severu Kavkazu. V září roku 2004 tam skupina teroristů zadržovala kolem 1200 lidí a při zásahu ruských bezpečnostních sil bylo zabito 334 lidí včetně více než 180 dětí. Podle některých pozůstalých byl policejní zásah proveden neprofesionálně. Kreml označil za nepřijatelnou kritiku, že Rusko útoku nedokázalo zabránit. Ruské ministerstvo spravedlnosti se proti rozsudku odvolá.
Žalobci obvinili ruský stát, že nedostatečně chránil bezpečnost jejich příbuzných a že vyšetřování beslanské tragédie nebylo uspokojivé. Mají za to, že operace ruských bezpečnostní složek nebyla dostatečně připravená a že smrt některých obětí způsobilo neoprávněné použití síly.
Štrasburský soud souhlasil s tvrzením, že byla vážně porušena evropská konvence o ochraně lidských práv a základních svobod. Výhrady měl podle verdiktu jak k plánování a provedení policejní operace, tak i k vyšetřování incidentu ruskými orgány. Ruský stát podle soudu chyboval i tím, že teroristickému útoku nezabránil.

Anonym 90186 15.04.2017 14:46
Berlínský list Tagesspiegel informoval, že dostal e-mail, v němž se k útoku v Dortmundu hlásí extrémně pravicová skupina. Vzkaz, hrozící dalšími akcemi, redakci přišel už ve čtvrtek a policie ho bere vážně, i když si stále není jistá, zda atentát mají na svědomí islamisté nebo pravicoví či levicoví radikálové.

Anonym 5822 15.04.2017 13:23
Soudruhu 90186 přejeme hezké Velikonoce, a snaž se, aby ti nepraskla cévka. Máš namále.

Anonym 5822 15.04.2017 13:22
Anonym 90186 15.12.2016 20:42
Pro 94158
Za Kalouska se bouchalo hodně, ale na krajích. A tam vládli sosani a rudoši. Po středočeském, kde vládl mafián Dráth, nyní přišli na řadu karlovarský a ústecký(škoda 13,9 miliard). Další na řadě bude pravděpodobně jihomoravský, protože Bureš v honbě za korytama určitě na Haška něco najde.

Anonym 94158 15.12.2016 13:57
Tak Alepo je osvobozeno, lidé vítají hrdiny jako v Praze v květnu 1945. Teď honem na Palmyru a Raku.

Anonym 94158 14.12.2016 22:39
Milý protikorupčníku 90186, udělej si čas a přečti si zákony. Nemyslím, že je nutné soutěžit malé zakázky. Do 500 tisíc se nákupy ani nezveřejňují. Proces by mohl být dražší, než cena malé zakázky. Pak jsou některé zakázky státu, které nelze veřejně uvádět. Pokud Tvůj údaj o ceně nevysoutěžených zakázek je pravdivý, pak jsem příjemně překvapen takovou malou částkou. Očekával jsem větší rozsah. Jo za Kalouska se bouchalo hodně. Kdyby byl předsedou TOP 09 pan Heger, mohli by si přilepšit ve volbách.

Anonym 17847 14.12.2016 16:00
Pro 94158.Úřední šiml výstavbu nezastavil,ale to,že na výstavbu nových bytů mladá generace nemá finance.Bezhlavě se zadlužit z touhny po svém bytu je ta největší troubovitost co mohou mladí udělat,to je nejlepší cesta aby pak za pár let spali mezi bezdomovci pod širákem.


Anonym 90186 14.12.2016 15:59
Ministra financí a vicepremiéra Andreje Babiše dostihla vlastní slova, jimiž komentuje své investice do zdravotnictví. Tvrdí, že ve zdravotnictví nepodniká a není tak ve střetu zájmů, protože za jeho peníze nakupuje investiční fond Hartenberg. Centrální banka ale oficiálně potvrdila: Hartenberg není investiční fond.Žádná z vámi uvedených společností není ČNB evidována v seznamech regulovaných a registrovaných subjektů finančního trhu. Uvedené společnosti tedy nemají žádné oprávnění k činnosti nebo registraci ani podle zákona o investičních společnostech a investičních fondech, ani podle zákona o podnikání na kapitálovém trhu nebo jiných právních předpisů, podle kterých je ČNB příslušná k vydání takového povolení, uvedla Markéta Fišerová z oddělení komunikace centrální banky.
Dotaz směřoval nejen na proklamovaný Hartenberg Holding, ale také na všechny spřízněné společnosti. Včetně správcovské společnosti Hartenberg Capital, kterou ovládá Babišův společník ve zdravotnickém byznyse Jozef Janov.
Skutečnost, že Hartenberg není investičním fondem, je klíčová ve vztahu Babišova propojování politiky s byznysem. Kdyby byl totiž Hartenberg mezi regulovanými fondy, nemohl by Andrej Babiš ovlivňovat jednotlivé investice; tedy rozhodovat, co fond koupí. Jinak řečeno by neměl své peníze pod kontrolou.
Takto je ale Hartenberg Holding jen dceřinou firmou koncernu SynBiol, který ministr financí stoprocentně vlastní. Navíc podle účetních závěrek firma, o níž Babiš mluví jako o investičním fondu, se SynBiolem konsoliduje účetnictví. Její zisky či ztráty a také řízení tedy spadají do pravomoci SynBiolu. Z vlivu ministra financí není nijak vyčleněna.
... (zkráceno)<|i>

Anonym 5822 15.04.2017 13:20
Pan Babiš je pro mne jako jediný volitelný. Blázen 90186 nikoliv :-))
Kim, neurotický tlustý blázen, by měl někdy nahlédnout na mapu světa. Ne příliš velký stát |typuji tak možná trochu větší než bývalé eskoslovensko, bude vyhrožovat velmocím? Ten rádoby muž je ještě větší id.. než 90186. Hezké Velikonoce, už jste upekli mazance a beránka, já ano :-))

Anonym 90186 15.04.2017 13:02
Proč píši o Andreji Babišovi? Protože on dal pokyn finanční správě k tomu, aby si ruce klidně ušpinila krví a nebrala ohledy na nikoho. Přitom je to právě on, který nejvíce vždycky podváděl, patřil k nejhoršímu podsvětí a sám zkorumpoval všechny vlády. On je ten, který je uplácel. Často si lidé berou do úst Kalouska, ale neznají žádnou kauzu, na které by se Kalousek podílel. Já ji taky neznám. Pro mě je Kalousek mrtvé strašidlo.
Ale u Babiše máme kauzy Čapí hnízdo, dluhopisy, řepku a biopaliva první generace, které nikdo nechce, kauzu Profrost, podivné ovládnutí Agrofertu a odstavení původního vlastníka společnosti Petrimex, podivný nákup Lovochemie, podivný nákup akcií Agroferu od Spolany Neratovice, korupci Agrotecu v kauze Česká pošta, střet zájmů Faltýnka a jeho trestní stíhání v kauze Česká pošta, podivné převzetí podniku Kostelecké uzeniny, sebevražda majitele společnosti U Rytířů po prodeji této společnosti nastrčené kyperské firmě vlastněné Agrofertem, a mohl bych psát dál, určitě jsem na něco zapomněl. Tyhle věci by neměly veřejný rozměr, kdyby se netýkaly člověka, který všem slibuje, jak udělá pořádek. A tady je třeba připomenout prvotní rozměr všech těchto kauz a to je otázka morálky. A to nikdo nemůže popřít, že v případě Andreje Babiše jde morálka úplně stranou. To si zatraceně dobře všichni jeho příznivci uvědomují, proto pořád poukazují na to, že tamti to dělali taky a tehdy nikdo neříkal nic. Ale to pořád neomlouvá nikoho, že když to dělali ti předtím, že to je i teď správné. Nebylo to nikdy správné a nikdo je za to neomlouvá.

Anonym 90186 15.04.2017 12:50
O tom, že prostějovský Profrost patří do holdingu, byla tehdy zřejmě přesvědčená i státní agentura na podporu investic CzechInvest. Profrost získal již v květnu 2007 příslib investiční pobídky ve formě daňových prázdnin (slevy na dani) a Agrofert je v seznamu podpořených projektů z té doby uveden v kolonce investor.
Jenže s holdingem to skutečně bylo jinak. Společnost Profrost vlastněná Babišem sehrála důležitou roli v jeho osobním daňovém matrixu. V příběhu okolo mrazeného pečiva se miliardář dokázal placení daně z příjmů vyhnout hned několikrát.

Anonym 90186 15.04.2017 12:49
Společnost Profrost byla donedávna jen málo viditelnou součástí Agrofertu. Výrobce pečiva určeného k rozpékání v obchodech byl s půlmiliardovými tržbami a sto třiceti zaměstnanci jen malým dílkem ve stamiliardové bilanci holdingu Andreje Babiše.
Na firemním webu Profrost, jehož aktualizace zamrzla někdy před pěti šesti lety, stále visí i první tisková zpráva popisující slavnostní otevření závodu v dubnu 2007. Ačkoli se ukázalo, že Profrost na počátku vlastnil Babiš, a nikoli Agrofert, v první tiskové zprávě firmy je na dvou místech zmíněno, že otevíraná pekárna-mrazírna patří do skupiny Agrofert Holding. Andrej Babiš byl při otevření na místě. Prostějovskému večerníku se pochlubil, že jde již o třetí nemalou investici holdingu ve městě a Agrofert novou výrobou doplňuje portfolio svých tradičních pekáren. Radiožurnálu zase sdělil, že jde o investici na zelené louce, která doplní obilnou vertikálu holdingu.

Anonym 90186 15.04.2017 12:48
Vznik továrny na mrazené pečivo by zřejmě dál zůstal jen příběhem o zavření jednoho provozu s vysokým podílem lidské práce a jeho nahrazení ziskovější strojovou výrobou. Kdyby ovšem Andrej Babiš nevstoupil do politiky, nezamotal se do vysvětlování svých daněných a nedaněných příjmů a nebyl ministrem financí, který staví kariéru na boji s daňovými úniky. Příběh Profrostu nyní ukazuje, že vznik prostějovské společnosti sehrál důležitou roli ve snižování jeho osobních daní.

Anonym 90186 15.04.2017 12:47
Pekárna je jen deset minut chůze od historického centra Prostějova. Péct se zde začalo v půlce osmdesátých let. Po revoluci se prostějovská pekárna a cukrárna nejprve osamostatnila a na přelomu tisíciletí nakonec zakotvila pod střechou PENAM, v nově vytvořeném sdružení moravských pekáren a mlýnů.
Nyní dvaasedmdesátiletý cukrář byl celou dobu u toho. Z prostějovské pekárny odešel až krátce před penzí v červenci 2005. Nechtěl být tím, kdo jako poslední zhasne v cukrářském provozu. Podle Vinklera náročnější ruční výroba k útlumu směřovala delší dobu především kvůli nástupu řetězců a zlevňování výroby, ale i kvůli přetahování o práci mezi jednotlivými pekárnami sdruženými v PENAM. Úplný konec ovšem nečekal.
Celou skupinu PENAM, tedy včetně prostějovské pekárny a cukrárny, v polovině roku 2004 koupil Agrofert Andreje Babiše. Konec cukrárenského provozu v Prostějově oznámil v březnu 2006 již nový šéf PENAM Jaroslav Kurčík, a to kvůli zdražování energií a dalších vstupů.
Přišli s tím, že cukrárna končí a bude se předělávat na něco jiného. Postupně jsem se dozvěděl, že v prostorách, kde byla cukrárna, je už jiná firma. I když to vypadá jako PENAM, tak to není PENAM, ale Profrost se specializací na zamrazené výrobky, říká cukrář Vinkler. Podle něj několik lidí přešlo do sousedního pekárenského provozu, v Profrostu našli práci tři čtyři lidi.

Anonym 90186 15.04.2017 12:46
Z areálu prostějovské pekárny se kouřilo jako z malé elektrárny. Začalo sice jaro, ale brzo dopoledne bylo stále jen těsně nad nulou. Před devátou přijel po krátké přístupové ulici kamion s dlouhým návěsem a chladicím zařízením, za půl hodiny další. Oba obkroužily vnitřní dvůr pekárny, jíž dominuje silo na mouku vysoká budova s logem PENAM na bocích úplně nahoře. Kamiony se musejí vytáčet, aby zvládly proklouznout do zadní části areálu, nacouvat k chladicím skladům a spolykat tuny hluboko zamrazeného pečiva. V této části pekárny se víc mrazí, než peče. Na hlavní budově také není logo pekáren PENAM, ale červenomodrý znak společnosti Profrost.
Tohle celé byl jeden podnik, popisuje areál Metoděj Vinkler, bývalý vedoucí cukrářského provozu v prostějovské pekárně. Byly tady dva provozy. Vzadu, co je to velké silo na mouku, to je pekárna. A tohle, ta budova s nápisem Profrost, to byla cukrárna, kterou jsem vedl, ukazuje přes plot. Jako šéf provozu měl k ruce sedmdesátku cukrářek a cukrářů vyrábějících věnečky, větrníky, trubičky, tyčinky, turecké medy, lámanou čokoládu, croissanty a stovky dortů denně. Vedle toho jsme dělali i polotovary jako korpusy, vaničky, ale i speciální zakázky na svatby a hostiny, měsíčně jsme udělali i zhruba pětadvacet tun perníku. Z osmdesáti procent to byla ruční práce.

Anonym 90186 15.04.2017 12:45
V případu prostějovské továrny na zamrazování pečiva Profrost, jejíž většinu kdysi Andrej Babiš prodal svému Agrofertu a získal tak nezdaněné peníze, se skrývají zajímavé podrobnosti. Firma získala dokonce investiční pobídku, která jí umožnila neplatit od roku 2011 žádné daně. A i když nyní Babiš přiznal, že Profrost patřil jemu, sám ji kdysi představoval jako firmu Agrofertu. Historie Profrostu je názornou ukázkou Babišova daňového matrixu.
Jak zhodnotit podíl ve firmě více než třistakrát za čtyři roky? Kupte budovu a pozemky od své vlastní pekárny za sedm milionů. Vybudujte mrazírnu pečiva na místě, kde jste předtím zavřeli výrobu cukrovinek. Zařiďte si odpuštění daní za investice, za které ručí váš holding, a za vytvoření nových pracovních míst, která jste předtím zlikvidovali. Prodejte osmdesát procent mrazírny pečiva za 527 milionů svému holdingu, který vám na to půjčoval, dodával suroviny, staral se o zázemí a s firmou převzal i úvěry.
Je to docela snadné, když v tom umíte chodit.

Anonym 90186 15.04.2017 12:19
Kim už vlastní minimálně dvě rakety schopné zasáhnout celé území USA a Evropy, včetně Irska. mimo dosah zůstává pouze Jižní Amerika a část Afriky.

Anonym 90186 15.04.2017 10:24
Demokracie je nebezpečný systém. Dva si mohou odhlasovat, že snědí třetího. Pokud k tomu navíc mají poměrný volební systém, před tím, než sežerou třetího, musí s ním být nějaký ten rok v koalici.

Anonym 90186 15.04.2017 10:24
Američtí Otcové zakladatelé nechtěli demokracii. Znali její nebezpečí. Chtěli vybudovat stabilnější, vyspělejší systém. Tímto systémem je republika. Ta na rozdíl od demokracie obsahuje mechanismy pro ochranu práv menšin. Obsahuje oddělení výkonné moci, zákonodárné moci a soudní moci. Samozřejmě i základní lidská a občanská práva.

V demokracii se opravdu mohou dva domluvit, že sežerou třetího; ostatně, koncem 90. let jsme mohli vidět pokus v tomto směru. Dvě tehdy největší strany, ODS a ČSSD, se dohodly pokřivit volební systém ve svůj prospěch, aby se jednou provždy zbavily konkurence. Poměrný volební systém s velmi výraznou prémií pro velké strany a s neblaze známým 5% prahem pro vstup do sněmovny by tak vskutku fungoval. (Čím tehdy myslelo vedení ODS, je mi záhadou. Mozek to nebyl. Každému totiž mohlo být jasné, že dvě ze tří nejsilnějších stran jsou levicové: sociální demokraté a komunisté. Tyto tři strany by byly posíleny, ostatní prakticky eliminovány.)
Promluvil ovšem republikánský prvek českého politického systému: nezávislý Ústavní soud. Ten dokázal zabránit (alespoň částečně) ještě horší deformaci volebního systému, než jaká nyní platí.

Politikové se občas zlobí na Ústavní soud a hartusí, že prý si hraje na třetí komoru parlamentu. Inu, v rovnovážném republikánském systému si Ústavní soud nemusí hrát na nic. Má být dokonce ještě něčím více než jen třetí komorou parlamentu: má mít stejnou váhu jako parlament a jako vláda.

Republikánská vláda pak má být nezávislá na parlamentu; nemá jím být ovlivňována a ani ona nemá ovlivňovat parlament. Vláda má respektovat zákony a nemá se pouštět do jejich tvorby, neboť takto by mohla nepřiměřeně posílit svoji moc. Právě tak parlament by neměl ovlivňovat vládní rozhodování, neboť takto by naopak on mohl získat přílišnou sílu.

V republikánském systému je moc rozdělena tak, že převzetí absolutní moci některou zájmovou skupinou je blokováno bezpečnostními mechanismy. Nebezpečí, kterého se Platón obával - že nejproduktivnější vrstvy společnosti budou okradeny populistickými trubci - je přinejmenším podstatně zmírněno.
K diktatuře tedy nevede většinový volební systém, ale nerespektování republikánských zásad dělby moci. Česká ústava naštěstí obsahuje nezávislost Ústavního soudu, ale nikoli dělení moci mezi parlament a vládu. Poměrný volební systém navíc vede k chaosu a korupci, takže ani jedna z mocenských složek se nevzmůže k ničemu významnějšímu než k tomu, co trubci dělali už za Platóna. Tedy žít z cizích peněz, bzučet kolem řečnického pultu a nepustit ke slovu jiný názor.

Platón nevěřil demokracii a měl pravdu. Nevěřil ovšem ani jakémukoli jinému tehdy známému systému vlády: moderní republikánské myšlenky čekaly na objevení ještě dlouho.

Anonym 90186 15.04.2017 10:18
V demokracii trubci představují téměř celou vládnoucí sílu, a zatímco jejich čilejší část mluví a jedná, zbytek jen bzučí kolem řečnické tribuny a nestrpí jiný názor; proto v demokraciích je téměř všechno řízeno trubci.

Pak je zde další třída, která je vždy vykořisťována masami. Je to spořádaná třída, která v národě obchodníků bude zajisté nejbohatší. Její příslušníci jsou nejvydíratelnější a poskytují trubcům nejvíce medu. Jsou nazýváni třídou bohatých a trubci z nich žijí.
Pak je zde lid: třetí společenská třída, která sestává z těch, kdo se živí svýma rukama; nejsou to politikové a mají hluboko do kapsy. Pokud se shromáždí, jsou největší a nejsilnější třídou v demokracii. Jejich vůdcové (trubci) zbaví bohaté majetku a rozdělí jej mezi lid; zároveň se postarají, aby jim samotným zůstala větší část bohatství..

Lid vždy má nějakého oblíbence, kterého si vybere nad sebe a vyzdvihne do velikosti. Toto a nic jiného je kořen, z něhož roste tyran; když se nejprve objeví, je vnímán jako ochránce.

Platón, Ústava, dialog Sokrates - Adeimantus,

Anonym 94158 14.04.2017 23:01
Snaha ovládnout země "psů" je dána muslimy od doby jejich proroka Mohameda. Oni svůj cíl dosáhnou. Evropa a Amerika jsou svázané demokracií, což v praxi znamená usmrtit své děti příchozími tzv. utečenci. Je to něco jako koupit mládě tygra a dát mu místo v dětské ložnici. Až tygr vyroste, co bude dál? Muslimové jsou oproti tygrovi výrazně pomalejší.

Anonym 90186 14.04.2017 12:14
Asadův režim proto dál pokračoval v protiizraelské kampani, a tak není divu, když jeden z mužů, jenž si přál zůstat v anonymitě, řekl reportéru AP, že když nebyla válka, žádná revoluce, považovali jsme Izrael za svého největšího nepřítele. To se ale změnilo. Ale teď jsem přišel sem a vidím kolem sebe samé dobré lidi, řekl zraněný šestadvacetiletý Syřan. V podobném duchu pak hovořil i další mladík, kterého reportér vyzpovídal.
Syrsko-izraelská hranice na sporném území Golanských výšin je relativně klidným územím. Golanské výšiny jsou sice oficiálně Izraelem okupovány (a to už od šestidenní války v roce 1967), současná situace však nahrává statusu quo. Izrael na hranici rozmístil několik tanků a hranice je proto neprodyšná. V oblasti je také demilitarizovaná zóna, jejíž status byl již několikrát oboustranně porušen. V místě však stále funguje polní nemocnice, která pomáhá zachraňovat životy, ale také byť v malém měřítku snížit napětí mezi znesvářenými zeměmi.

Anonym 90186 14.04.2017 12:13
Asadův režim pokračoval v protiizraelské rétorice, i když i během ní je možné vysledovat určité vstřícné kroky. Například v lednu roku 2004 prohlásil, že je ochoten s Izraelem jednat. Z jednání ale nakonec nevznikl žádný výsledek: tehdejší izraelský ministr zahraničí Šalom totiž prohlásil, že se o jednáních dostaly do médií nepravdivé informace. Prohlášení navozuje dojem, že spolu tehdy izraelsko-syrská diplomacie jednala, detaily však neznáme.

Anonym 90186 14.04.2017 12:12
Reportér agentury AP popsal zajímavý detail: fungování polní nemocnice sblížilo státy, které se již od počátku vzniku Státu Izrael v květnu 1948 nenávidí. Sýrie patřila do Ligy arabských států, která na Izrael zaútočila prakticky ihned po prohlášení Davida Ben Guriona ze 14. května 1948, kterým židovský stát vznikl. Syrské hlavní město Damašek je vzdálené jen cca 50 kilometrů od izraelské hranice.

Anonym 90186 14.04.2017 12:12
Polní nemocnice funguje v oblasti už od roku 2013. Podle informací dostupných od vedoucího této improvizované nemocnice Šaloma Zarky ošetřili Izraelci od roku 2013 stovky Syřanů a pomohli na svět 19 novorozeňatům, jejichž matky se do lékařského centra dostaly. Některé z pacientů posílají izraelští zdravotníci do nedalekého města Safed, které se nachází v Golanech již v izraelské části. Severoizraelské město má vybavenou nemocnici, kterou si zranění Syřanů často vyžádají.

Anonym 90186 14.04.2017 12:11
Na sporné syrsko-izraelské hranici poblíž zničeného města Kunejtra nezůstalo prakticky nic podobného městu. Kunejtra byla během již šest let trvající občanské války téměř srovnána se zemí. Nachází se přitom v Golanských výšinách, tedy oblasti, která tvoří jádro sporu mezi znepřátelenými sousedy Sýrií a Izraelem.
Z této oblasti, která patří k oné jedné čtvrtině Golan, kterou neokupuje Stát Izrael, přinesl reportér agentury AP reportáž, kterou včera otiskl americký deník Washington Post. Nedaleko Kunejtry se totiž nachází izraelská polní vojenská nemocnice, která léčí Syřany, kteří byli zraněni v probíhající občanské válce. To lze označit za zcela unikátní a bezprecedentní pomoc, k níž se Izrael uchýlil.

Anonym 31168 14.04.2017 10:25
Pro 90186.Tu zlodějnu našich politických lumpů se splácením Ruského dluhu Česku bude nejrozumnější rozplétat na katovské mučírně v režii těch nejkrutějších katů.Aktéry této zlodějny co nejkrutěji mučit za zlodějnu a zde vládnoucí lumpy mučit za to,že svojí leností nechávali takto Česko rozkrádat.Razit heslo,že přes kvalitní práci co nejkrutějších katů k ůepším zítřkům mladé a budoucích generací.

Anonym 90186 14.04.2017 00:33
Ten, kdo odmítne vyšetřování útoku v Sýrii, je viník, říkal Zeman. Teď couvá

Anonym 90186 14.04.2017 00:22
V roce 2001 se vláda Miloše Zemana rozhodla prodat stomiliardový dluh Ruska u České republiky z časů komunismu. Bez výběrového řízení si vybrala společnost Falkon Capital, jejíž prezidentem byl Jozef Čimbora. Falkon měl za dluh zaplatit české vládě 20 miliard korun a bylo na firmě, s jakým ziskem se vypořádá s Moskvou.
Dodnes není jasné, kde Falkon vzal peníze na koupi gigantického dluhu. Moskva následně uvolnila na umoření dluhu v přepočtu přes 50 miliard korun. Nevíme ani, proč Zemanova vláda pohledávku prodala za pouhou pětinu, když běžná cena dluhu na evropských trzích byla 60 % a kde se ztratilo 30 miliard uvolněných ruskou vládou nad českou cenou dluhu. Policie se vyšetřováním dluhu vůbec nezabývala a české ministerstvo financí dodnes přes rozhodnutí soudu z roku 2006 nezveřejnilo smlouvy, na jejichž základě byl dluh prodán.

Anonym 94158 13.04.2017 23:13
Je to možná i 10 let stará zpráva uváděná čtk. Ruský dluh měli Rusové splatit dodávkou, či upgradem letecké techniky, nejspíš vrtulníků. Dá se to jistě dohledat. Pak ještě úřad pana Kalouska měl půjčit nějakému Rusovi asi 18 miliard. Snad to mohlo být z banky určené na rozvoj. Není známo, či byla půjčka splacena. Máš na mysli těch 18 miliard? Pro informaci výdaje státu nad 300 milionů by měl schválit ministr financí.

 <<nové   starší>> 

1
filmy v kinechdvd filmyrubrikysvětlometysynonyma

Seznamka

Oficiální stránky dalších známých osobností

oficiální stránky Jana Volfová oficiální stránky Petr Mach oficiální stránky Ondřej Liška oficiální stránky Petr Havlík oficiální stránky František Pytloun oficiální stránky Radka Fišarová oficiální stránky Iva Hajnová

Další osobnosti | Jana Volfová | Petr Mach | Ondřej Liška | Petr Havlík | František Pytloun | Radka Fišarová | Iva Hajnová |

Popisy českých osobností pocházejí z oficiálních stránek osobnosti, nebo ze stránek wikipedia, nebo jsou vlastní tvorbou.

Vložit osobnost / Oficiální Stránky © OficialniStranky.cz / opravit údaj
Tyto stránky používají soubory cookie k poskytování služeb, analýze návštěvnosti a personalizaci reklam. Používáním stránek s tímto souhlasíte. Další podrobnosti