Oficiální stránky Miloš Zeman
Oficiální stránky
  přidat osobnost
Extended (Ultravox) Propustka Do Pekel (Divokej Bill) Limitless (Piano Guys) Oppidum (Filipova Lenka) Down The Road Wherever / Dlx (Knopfler Mark)

Miloš Zeman diskuse strana 2350

Jak na vás Miloš Zeman působí? Co pěkného byste řekli? Co se vám líbí?

Komentář  
Jméno     Věk (volitelně)

 

Následují komentáře návštěvníků. Kterýkoli komentář může být vymazán, zvláště urážlivé nebo vulgární, které nejsou povoleny. Nahlásit komentář »

Anonym 90186 24.05.2017 11:38
Monitorovací systém MMR. Policie vyšetřuje tendr na monitorovací systém pro čerpání evropských fondů ministerstva pro místní rozvoj. Audit bývalého náměstka ministra financí Lukáše Wagenknechta v něm objevil řadu závažných chyb, což může vyústit ve vrácení stovek milionů korun Evropské komisi. Babiš i jeho ministryně Karla Šlechtová monitorovací systém přikryli, zatímco Wagenknecht musel odejít.

Anonym 90186 24.05.2017 11:37
Střet zájmů Jaroslava Faltýnka. Evropská komise vyměřila České republice pokutu ve výši 22 milionů korun kvůli střetu zájmů místopředsedy ANO Jaroslava Faltýnka kvůli pochybení při rozdělování evropských dotací pro Agrofert. Faltýnek se octl ve střetu zájmů, protože byl členem představenstva holdingu, a zároveň na rozdělování dotací dohlížel jako člen dozorčí rady Státního zemědělského intervenčního fondu. V případě prokázání chyb hrozí vyšetřování úřadem OLAF a pokuta se může ještě zvýšit.

Anonym 90186 24.05.2017 11:37
Ovlivňování evropských dotací. Evropský Úřad pro boj proti podvodům (OLAF) vyšetřuje úspěšný lobbing místopředsedy představenstva Agrofertu Petra Cingra ve státní správě za zvýšení čerpání evropských dotací pro velké chemické firmy na dvojnásobek podílu doporučeného Evropského komisí. To jsou řádově desítky miliard korun navíc, z čehož může těžit zejména největší tuzemský odběratel dotací Agrofert.

Anonym 90186 24.05.2017 11:37
Odstoupení Radmily Kleslové. Andrej Babiš obětoval svou dlouholetou blízkou spolupracovnici a tehdejší členku vedení ANO Radmilu Kleslovou poté, co se provalily její pokusy ovlivňovat členy dozorčí rady ČEZ, kde pobírala stotisícové honoráře. Navíc se provalilo její angažmá v řadě dalších polostátních firem, ačkoli proti podobným praktikám hnutí ANO vždy důrazně vystupovalo.

Anonym 90186 24.05.2017 11:36
Manipulace se zakázkami České pošty. Závažnou kauzou spojenou s Agrofertem je obvinění dvou manažerů firmy Agrotec z manipulací s veřejnými zakázkami České pošty. Tehdejší předseda představenstva firmy Jaroslav Faltýnek, který se z ní krátce po vypuknutí skandálu tiše vypařil, označil jednání manažerů za neúmyslné pochybení. Z policejních zjištění však vyplývá něco jiného, i když vyšetřování se neúměrně vleče.

Anonym 90186 24.05.2017 11:36
Korupce Vladislava Kovala. Bez většího zájmu médií proběhl soud s bývalým volebním manažerem ANO a vysoce postaveným úředníkem ministerstva pro místní rozvoj Vladislavem Kovalem. Za žádost o úplatek od jednoho z dodavatelů v rámci resortu byl pravomocně odsouzený na tři roky vězení s podmíněným odkladem na pět let.

Anonym 90186 24.05.2017 11:35
Babišovy kauzy. Samostatnou kapitolou jsou policií vyšetřované kauzy spojené přímo s Andrejem Babišem, kde bylo podáno trestní oznámení. Jedná se o všeobecně známé případy dotačního podvodu farmy Čapí hnízdo, podezření ze zneužití korunových dluhopisů, zvýhodňování bank obchodujících se státem a současně s Agrofertem,nebo zadání projektu EET bez výběrového řízení.

Anonym 90186 24.05.2017 11:35
Andrej Babiš rezolutně požadoval odchod Rusňáka z hnutí ANO, vrácení všech darů a stažení jeho ženy z kandidátní listiny do poslanecké sněmovny. Tím se dostal do sporu s brněnským primátorem Petrem Vokřálem (ANO), který by s vrácením daru vyčkal. Babiš však trval na svém. Důsledně tak uplatňuje presumpci viny, což by mohlo působit sympaticky, pokud by stejný metr uplatňoval u sebe. Sám je policejně vyšetřován v několika kauzách, z vlády odchází jen s velkým sebezapřením po dosazení loutky Ivana Pilného a o vlastním stažení z kandidátky nemůže být řeč.
Mezitím se podivně zamotává situace kolem Rusňákova daru. Jeho existence byla zpočátku potvrzena samotným podnikatelem i brněnským primátorem. Bylo to poskytováno formou nepeněžitého daru věcného plnění z více komponentů, vysvětlil Vokřál s tím, že šlo o zajišťování volební kampaně.
Sled dalších událostí je velmi záhadný. Nejprve nebylo možné darovací smlouvu najít, a když dokument spatřil světlo světa, šlo o částku 1,1 milionu, o které v centrále ANO nikdo nic neví. Údajně ani Babiš, který je oprávněný takto vysoké částky podepisovat. Proto dar nebyl zaznamenán ve výroční zprávě ANO za rok 2014, darovací smlouva je prý neplatná a šéf hnutí ANO dokonce zpochybnil, jestli byl dar vůbec poskytnut. Ještě nedávno kritizoval konkurenci za dvacet let staré dary Bácse a Sinhy, a sám nemá současné vlastní dary pod kontrolou. To však zdaleka jediná kauza spojená s hnutím ANO.

Anonym 90186 24.05.2017 11:33
Babišův dvojí metr presumpce viny
Nelze přehlédnout, jak si Andrej Babiš protiřečí. To je patrné zvláště u aktuální rozsáhlé kauzy úniků informací z policejních spisů, týkající se mimo jiné bývalých elitních policistů a vlivného podnikatele a člena hnutí ANO Davida Rusňáka, který si měl získání informací zadávat. Pokud se podezření o působení brněnské mafie potvrdí, bylo by to pro Babiše velmi zlé. Jelikož však má případ v rukou olomoucký žalobce Ivo Ištvan, je na místě jistá opatrnost, zejména co se důkazní roviny i motivací týče. Přesto případ už nyní minimálně nasvítil neutěšené poměry v jihomoravském hnutí ANO.
Původně bylo zveřejněno, že Rusňák věnoval hnutí ANO před komunálními volbami v roce 2014 sponzorský dar ve výši 1,5 milionu korun a jeho žena, dcera kandidátky na Babišův post Aleny Schillerové, přidala 200 tisíc. Rusňákova manželka se stala následně brněnskou radní a jeho tchyně po vynuceném odchodu Simony Hornochové povýšila na náměstkyni ministra financí. Je s podivem, že proslulý právní inovátor Ištvan v tomto případě nezahájil trestní řízení i za poskytování úplatků formou politických trafik.

Anonym 90186 24.05.2017 11:32
Andrej Babiš nechápe, proč je odvolán z postu ministra financí, když nic neudělal a hnutí ANO žádné kauzy a 8722; na rozdíl od tradičních stran a 8722; nemá. Vyzývá premiéra Sobotku, aby o něm přestal lhát, ale sám bohužel znovu nemluví pravdu. Kauz se kolem něj vyskytuje více než dost, počínaje bývalým hlavním manažerem ANO odsouzeným za korupci, konče záhadným sponzorským darem vyšetřovaného miliardáře Davida Rusňáka.

V 31168 24.05.2017 10:24
Chce to zmáknout krutou revoluci ještě ve stávajícím roce.Hned pak z EU zdrhat.

V 31168 24.05.2017 10:21
Ministři EU chtějí na internetu prosazovat opatření proti nenávisti proti zde vládnoucím lumpům.Prostě chtějí i z Čechů udělat lidské stádo co se nechá vést na porážku.Proto to chce krutou revoluci a při ní vybníjet celé vlastikzrádné rody lumpů co se po komunistech prolhali k moci a z EU a NATO svižně zdrhat.Všem lujmpům znárodňovat všechen majetek na náhnradu škod co Česku nadělali-

Anonym 90186 24.05.2017 00:18
Hejtmanem středočeského kraje byl dnešní poslanec ODS Petr Bendl, který smlouvu s Farmou Čapí hnízdo podepsal. Nese tak hlavní politickou odpovědnost.
OLAF prověřuje čerpání padesátimilionové dotace na projekt farmy Čapí hnízdo na Benešovsku. Farma patřila do přelomu let 2007 a 2008 do Babišova Agrofertu. Poté změnila formu vlastnictví, a nebylo tak možné dohledat její majitele. Díky změně dosáhla na evropskou dotaci, kterou by jako firma z koncernu Agrofert podle všeho dostat nemohla.
Po několika letech, kdy dodržovala dotační podmínku, se společnost vrátila mezi firmy Agrofertu. Babiš v březnu řekl, že v době získání dotace vlastnili farmu jeho dvě dospělé děti a bratr jeho partnerky. Babiš i Agrofert dlouhodobě odmítají, že by byl v případu Čapí hnízdo porušen jakýkoli zákon.

Anonym 90186 24.05.2017 00:17
Server Neovlivní dále napsal, že inženýr Mojžišík označil za napjaté splácení i variantu desetiletou. Pětileté splácení by tak podle něj Farmu Čapí hnízdo položilo jednoznačně.
Ze smlouvy, kterou společnost Farma Čapí hnízdo uzavřela 23. června 2008, vyplývá, že v případě krachu by farma propadla Agrofertu. To se také nakonec stalo. Nepravdivá doba splácení je přitom dalším důvodem pro zamítnutí žádosti.
Žádost o dotaci za Farmu Čapí hnízdo podepsala Jana Mayerová (dříve Nagyová), která seděla ve vedení společnosti. Mayerová podepsala spolu s předsedou představenstva Josefem Nenadálem rovněž smlouvu o bankovním úvěru. Jana Mayerová v současnosti působí v barvách ANO jako náměstkyně primátora v Jihlavě.
Paragraf 212 trestního zákoníku s názvem dotační podvod zní takto: Kdo v žádosti o poskytnutí dotace, subvence nebo návratné finanční výpomoci či příspěvku uvede nepravdivé nebo hrubě zkreslené údaje nebo podstatné údaje zamlčí, bude potrestán odnětím svobody
Odpovědnost mají rovněž úředníci ze středočeského dotačního úřadu. Ti doporučili odpovědným činitelům navzdory výše uvedeným okolnostem projekt zafinancovat. Ředitelem úřadu byl tehdy Marek Kupsa, který je dnes podřízeným ministryně pro místní rozvoj Karly Šlechtové (ANO).

Anonym 90186 24.05.2017 00:17
Ve druhém posudku inženýrka Ivana Havlíková napsala podle servu Neovlivní toto: Plánovaný areál by jistě úspěšně sloužil k prezentaci investora a k pořádání jeho firemních akcí, přínos pro celý region a efektivní využití vložených prostředků ale nebyly na základě posouzení stavebního programu a projektové dokumentace podle mého názoru dostatečně prokázány.
Skutečnost, že je projekt ekonomicky nerentabilní, neefektivní a není prokázán přínos pro region, přitom stačí k tomu, aby byla dotace zamítnuta. Tak je to uvedeno v podmínkách pro udělení dotací.
Server Neovlivní uvádí, že experti se ve svých úsudcích nemýlili. Během pětiletého období, na které byla dotace udělena, vykázala farma od roku 2008 do roku 2013 ztrátu 28,56 milionu korun. Po uplynutí dotace ztráty ještě stoupaly a v letech 20142016 farma prodělala dalších 141 milionů korun.
Dokumenty navíc ukazují, že Farma Čapí hnízdo bude financována pomocí bankovního úvěru se splátkami na deset let. Úvěr poskytla banka HSBC, která poskytla půjčku 350 milionů, ovšem s pětiletou dobou splatnosti. Podle serveru Neovlivní by banka za normálních okolností při posouzení finančních možností projektu úvěr zamítla. Za úvěr se ale zaručil Agrofert.

Anonym 90186 24.05.2017 00:16
Policie si vyžádala od redakce Neovlivní dokumenty, které dokazují, že projekt Farma Čapí hnízdo byl od počátku podvod. V roce 2008 schválili politici pod vedením hejtmana Petra Bendla (ODS) padesátimilionovou dotaci pro Farmu Čapí hnízdo. Podle serveru Neovlivní navzdory doporučení dvou expertních posudků, které si úředníci Regionálního operačního programu Střední Čechy objednali. Pravidla Evropské unie vyžadují externí posouzení a stojí jasně: Externí posouzení se v takovém případě vztahuje k technické a finančně ekonomické kvalitě projektu.
Jedním z autorů posudků byl inženýr Karel Mojžišík, který v dokumentu napsal: V žádosti je nepřesvědčivě zpracována oblast průchodnosti investičního cash flow a rovněž oblast průchodnosti provozního cash flow, a tedy i finanční udržitelnost provozu vykazuje u důležitých položek podstatné nejasnosti či závady. Jak uvádí server Neovlivní, projekt už tehdy označil za neživotaschopný. Karel Mojžišík se k dotaci nedávno vyjádřil takto: Žádná jiná firma by to za takových podmínek nedostala.

Anonym 94158 23.05.2017 23:28
Opět velmi smutná zpráva z Anglie. Myslím, že by svobodný a demokratický svět měl posoudit shodu, či rozpor náboženského vyznání INVAZE a demokracie. V případě rozporu je vhodné tyto vrátit tam, odkud přišli. Je smutné, že pohlaváři EU jsou slepí a hluší.

Anonym 31168 23.05.2017 16:35
Pro 94158.Jestliže stávající důchodci připravují dalším generacím podmínky nedůstojné k životu a ohrožují je ,že budou ve stávajícím životním prostoru zlikvidováni ,tak je bezbřehá krutost na místě.Pokud se bude přitroublý důchodce po výplatě zaslouženého důchodu na holý zuadek bejkovcem belhat k domovu o hladu a s rozsekaným zadkem,tak situace ho donutí přemýšlet.Bude to jiné než kdysi jásat pro každý slint opilce Havla.To,že si zde sedmadvacet roků vládnoucí lumpové bezhlavě dluží a pak když se narodí dítě hned horlivě spočtou kolik set tisíc korun už státní pokladně dluží považuji za tu pravou sprostotu.Je třeba razit heslo,že kdo si dluhy nadělal,ať si dluhy zaplatí.Aby každá generace odcházela na onen svět s čistým štítem.Kvalitní bejkovec a okovanou násadu od krumpáče brát jako prostředek ke zvýšení inteligence národa Čechů.Jako první věc co bude muset mladá generace udělat až se dostane revolucí k moci bude odebrat důchodcům za jejich většinovou troubovitost a lenost přemýšlet volební právo protože za svůj život už toho svojí troubovitostí a leností přemýšlet zkazili budoucím generacím dost.

Anonym 94158 23.05.2017 15:00
Jaroslave, nechceš přejít na jiné téma. Mrskání důchodců je velmi neslušné. Vždyť patříš mezi ně také. I ten 90186 píše někdy i reálné myšlenky. Např. 1. Kalousek zadlužil. Přesto si myslím, že Kalousek není 1. zadlužovač a je až 3. po Klausovi a Topolánkovi.

Anonym 31168 23.05.2017 09:36
Pokud se z důchodců co pomohli lumpům k moci a Česko zadlužit,rozprodat a rozkrást udělá kádrová rezerva na svižné splácení dluhů tak,že jim bude důchod vyplácen převážně na holý zadek bejkovcem a lumpům co nahrabali se majetek znárodní pak by se mohlo Česko z cesty do státního bankrotu dostat.Chce to dostat revolucí k moci velice krutou ruku mladé generace.

Anonym 90186 23.05.2017 00:08
Ukrajinského exprezidenta Viktora Janukovyče v celosvětové anketě, kterou na internetu provedla mezinárodní protikorupční organizace Transparency International, označili za nejzkorumpovanějšího politika na světě. Informovala o tom dnes agentura Unian s odkazem na šéfa organizace Josého Ugaze.

Anonym 90186 23.05.2017 00:03
Pár citátů:
1. "Kalousek zadlužil .." (A. Babiš, J. Faltýnek etc.)
2. "Jsme nejlepší vláda s přebytkovým rozpočtem" ( v poslední době kdokoliv z vlády)

Anonym 90186 23.05.2017 00:01
Jestli se i pro příští rok počítá s podvázáním investic státu v řádu mnoha desítek miliard, pak je to návrh skutečně katastrofický.

Anonym 90186 23.05.2017 00:01
Vývoj schodku státního rozpočtu:
2009|2013: -192 mld.| -81 mld.
= snížení schodku o stojedenáct miliard (tj. o 58 %)
= období světové hospodářské krize
= ministr financí: Miroslav Kalousek
2014|2018: -78 mld.|-50 mld.
= snížení schodku o 28 miliard (tj. o 36 %)
= období pokrizové konjunktury
= ministr financí: Andrej Babiš

Anonym 90186 22.05.2017 23:59
To je pane hospodář! Pojďme se zadlužit v době růstu. Splatíme to, až to půjde s ekonomikou z kopce.
Fakt machr a opravdu "velká změna", v kterou kobliháři tak doufali.

Anonym 90186 22.05.2017 23:58
To je hospodář. Takhle ty dluhy rychle poplatíme, když si budeme půjčovat jen 50mld ročně. Je v tom už započítáno těch 200mld které Babiš slíbil před volbami ročně ušetřit chytrými centrálními nákupy?

Anonym 90186 22.05.2017 23:57
Vynikající. Jaký jiný ministr se sekne v sestavování rozpočtu o 130mld. a v době velkého růstu, zastaví skoro všechny investice státu. Jo a ještě díky 64mld. z EU na vic s kterými nepočítal rozpočet, vytvoří rádoby přebytek 61.8mld.

Anonym 90186 22.05.2017 23:56
Kam se poděl ten úspěšný ministr? Letos schodek, příští rok schodek? Ani EET mu nepomůže? Všechny ukazatele se rok
od roku horší, tak kdo za to tedy může? A až zapíšou ty špatně zaúčtované miliardy na financích správně, tak možná i ten jediný úspěch kladného rozpočtu se rozplyne. Kdo chce pochopit, ví své,
kdo nechce chápat, tak toho mi je líto. Jediný program ANO je Babiš, a ten je více než špatný. Buďte dospělí a řekněte NE.

Anonym 90186 22.05.2017 23:54
Schodek v dobe rustu je opravdu hloupost. Uz Babis nasel tech 200 nebo kolik miliard jak se kasal pred volbama? A co kdyby zacaly i firmy holdingu Agrofert platit dane, to by neslo?

Anonym 90186 22.05.2017 23:54
Státní správa plus 21 miliard

Anonym 90186 22.05.2017 23:54
Němci už chtějí žalovat Bureše, protože v již postavené pekárně o.ebává zaměstnance na mzdách

Anonym 90186 22.05.2017 23:53
Volná místa, Penam Břeclav, obsluha stroje na výrobu pečiva, nástupní plat 12800
Penam Prostějov, dtto,12800
Penam Olomouc, dtto, 15480
Penam Rosice, dtto, 15700..

Anonym 90186 22.05.2017 23:53
Babišův rozpočet, 11= 3 2 pro Agrofert.

Anonym 90186 22.05.2017 23:52
Škoda že někteří oligarchové neplatí daně a že stát musí vyhazovat miliardy v podobě podpory výroby biopaliv. Schodek by mohl být nižší.

Anonym 90186 22.05.2017 23:52
Při početních schopnostech s. Babiše tipuji schodek kolem 100-500 mld.

Anonym 90186 22.05.2017 23:51
Tak som rozpočet vyrovnal a dostal ho do přebytku účetnými trikmi a přesunmi medzi obdobiami a až tomu všeci uverili, tak mám zase dieru 50 miliárd na rok 2018 a to aj dokonca v roku slušného rastu ekonomiky a prítoku peněz z EU. To je určite kampaň proti mne, oni ma chcú zničiť, za to může Kalúsek a hentá ODS, že mi ten přebytok, dobytok jeden, nevydržal.

Anonym 90186 22.05.2017 23:49
Zpívající lampasáci z Ruska dosáhli až na dno nevkusu a hlouposti

Anonym 94158 22.05.2017 23:27
No koukám, či ten 90186 není jenom naklonovaný vir. Proti virům není žádný lék. Zdravý organizmus by mu neměl podlehnout. Proti virům Kim čong, UNO, DUE, TRE, Quatro, ČINKVE a Kalousek je vhodné ráno půl panáka na lačno.

Anonym 31168 22.05.2017 17:40
Zde vládnoucí dobytek tvrdě cenzuruje.Tím sice revoluci může o málo odsunout,ale potom bude mnohem krutější.Pak národu nebude stačit vybíjet jen lumpy,ale celé jejich rody.

Anonym 31168 22.05.2017 17:40
Zde vládnoucí dobytek tvrdě cenzuruje.Tím sice revoluci může o málo odsunout,ale potom bude mnohem krutější.Pak národu nebude stačit vybíjet jen lumpy,ale celé jejich rody.

Anonym 90186 22.05.2017 11:54
Jedna jediná věta může někdy napáchat škodu za stamiliony korun. Ten bl.eček premiér bude dneska vítat vagony nafty, která nám nepatří, prohlásil ministr financí a šéf hnutí ANO 2011 Andrej Babiš při rozhovoru s tehdejším novinářem deníku MF Dnes Markem Přibilem.
Citlivá nahrávka nedávno unikla do médií, okolnosti jejího pořízení jsou nyní předmětem vyšetřování.
Pojďme provést větný rozbor Babišova vyjádření. Mnoho lidí pobouří jeho začátek, kdy vicepremiér a ministr financí uráží předsedu české vlády Bohuslava Sobotku. Nepříjemný finanční efekt však může mít hlavně její konec. Člen vlády totiž pochybuje o tom, zda nafta převážená po železnici ze skladovacího areálu firmy Viktoriagruppe v Bavorsku vůbec patří státu.
Podle informací vyvolala Babišova slova v pražském sídle Státní správy hmotných rezerv zděšení. Úřad spravující rezervy pro případy nouze si totiž musel u německého insolvenčního správce Mirka Mollena právo na převoz nafty doslova vyhádat.
O vlastnictví navíc není definitivně rozhodnuto. Správce Mollen má do února příštího roku možnost vlastnické právo České republiky k naftě zpochybnit. Ministr financí, který by měl hájit zájmy své země, pravděpodobnost takového scénáře zbytečně zvyšuje.

Anonym 90186 22.05.2017 11:51
Podobně dopadla i tehdy slavná revitalizace českého průmyslu nad níž se střetla diletantská parta tehdejšího ministra průmyslu Miroslava Grégra s racionálnějším okruhem lidí kolem ministra financí Pavla Mertlíka a Konsolidační banky.
Grégr přišel s myšlenkou záchrany průmyslových gigantů především však jejich tehdejších vlastníků za desítky miliard korun. Mertlík nakonec prosadil koncept, podle něhož vznikla jako dcera Konsolidační banky Revitalizační agentura spravovaná mezinárodní poradenskou firmou Latona Lazard. Ta měla odkupovat od bank za tržní cenu dluhy krachujících průmyslových gigantů a vlastníci firem ji měli předat svá vlastnická práva.
Její experti pak měli firmy restrukturalizovat a prodat. Tento projekt však pod Zemanovým dohledem Grégrova skupina zesabotovala a Revitalizační agentura nezískala žádné podnikové dluhy, dělala spíše jen poradce při restrukturalizacích a nakonec byla zase sloučena s Konsolidační bankou. Ozdravením pak prošel jen malý zlomek původně revitalizovaných firem.

Anonym 90186 22.05.2017 11:50
Krátce po nástupu do funkce Zeman furiantsky hlásil svým voličům, že do bank už nepůjde ani koruna. Bylo po několik let trvajících kolapsech malých bank vzniklých po roce 1990. A stálo to miliardy na odškodňování vkladatelů. Při pádu Agrobanky stála záchrana střádalů dokonce desítky miliard. Jenže každý, kdo trochu sledoval dění v ekonomice, v té době už věděl, že ve velkých problémech jsou již i bankovní kolosy ovládané státem jako Česká spořitelna či Komerční banka.
Jádro jejich problému spočívalo v tom, že dlouhodobě financovaly částečně zprivatizované velké průmyslové firmy, které byly jednak nedobře řízeny, ale především na ně dopadla měnová krize, která v roce 1997 vyhnala úrokové sazby na e.trémní úrovně. Banky tak najednou měly v portfoliu nesplatitelné úvěry v rozsahu desítek miliard korun a byly ohroženy nucenou správou a bankrotem. Miliony lidí by přišly o úspory. Zemanův výrok tak byl velmi naivní a pro informované i směšný. Bylo jasné, že stát musí bankám pomoci.
Zemanova vláda to brzy pochopila, na pl.y svého předsedy zapomněla a zvolila nejdražší možné řešení. Nabídla státní většinové podíly v České spořitelně a Komerční bance zahraničním investorům v neočištěné podobě, tedy se zá.ornou hodnotou, a vyjednávala pak s nimi o rozsahu státní pomoci. V obou případech šlo nakonec o desítky miliard a akvizice českých bank byla pro rakouskou Erste a francouzskou Société nesmírně lukrativní.

Anonym 90186 22.05.2017 11:46
Z ní nakonec zbyla jen blamáž. Hon na tuneláře, kde měli končit v teplácích zločinní ódéesáci a jako projev slepé spravedlnosti jeden či dva sociální demokraté, popisoval čerstvý premiér na politických schůzkách s funkcionáři Nejvyššího státního zastupitelství vedeného tehdy Marií Benešovou, jako skřivánčí paštiku uvařenou z jednoho koně a jednoho skřivana ze známého vtipu o židovském řezníkovi. Jeden z účastníků těchto sedánek vzpomíná, že se tehdy nejvíce smál ministr financí Ivo Svoboda, který nakonec byl jediným, kdo v akci Čisté ruce skončil v kriminále spolu se svou spolupracovnicí Barborou Snopkovou.
Je ale nespornou pravdou, že Zemanova vláda přišla do těžkých chvil české ekonomiky po měnové krizi v roce 1997. Nicméně přišla do ní značně nepřipravena a její způsob řešení bankovní krize a kolapsu velkých průmyslových firem stál daňové poplatníky mnohem více, než bylo třeba.

Anonym 90186 22.05.2017 11:45
Ilustrujícím příkladem je privatizace OKD, kdy se v současnosti řeší pouze prodej minoritního podílu státu v roce 2004. Tento prodej za skutečně podhodnocenou cenu šel bezpochyby přes ruce Bohuslava Sobotky, ale řízen byl především Stanislavem Grossem, tehdejším předsedou vlády a osobním přítelem nynějšího ministra financí Babiše. Jenže kauza OKD vznikla o zhruba osm let dříve, kdy na přelomu let 1996 a 1997 proběhla divoká incestní privatizace jak OKD, tak Mostecké uhelné.
Vítězné volby v roce 1998 proměnil Miloš Zeman ve své největší politické formě ve dvojité vítězství. Kromě porážky ODS ve volbách dosáhl jejího dlouhodobého poškození uzavřením tzv. opoziční smlouvy. Pak se ho zmocnil jakýsi triumfalismus, kdy vyhlásil program, který byl předchůdcem současné Babišovy protikorupční revoluce akci Čisté ruce.

Anonym 90186 22.05.2017 11:44
Prezident Miloš Zeman ohýbající v uplynulých dnech a týdnech ústavu v zájmu svého politického spojence Andreje Babiše činí z hlediska státu, ale i svých vlastních zájmů významnou chybu. Za ni může u prezidentské volby zaplatit vysokou cenu. Pamětníci však vědí, že Zeman nedělal chyby během své politické kariéry jen zřídka. A platili jsme za to i nemalými penězi. Stojí proto za to, se k některým chybám vrátit a připomenout jejich prolínání s některými současnými kauzami.

Anonym 90186 22.05.2017 10:55
I když se Česká republika už roky ani zdaleka neblíží výdajům na obranu ve výší 2 % HDP, jak požaduje NATO, v tradičním žebříčku GlobalFirePower se drží těsně za první třicítkou. Oproti loňskému roku si ale o tři místa pohoršila. Z celkem 127 hodnocených zemí je česká armáda na 31. místě.

Anonym 90186 22.05.2017 10:51
Ústavní soud (ÚS) odmítl stížnost Agrofertu v dlouholetému sporu s polskou firmou PKN Orlen, ve kterém šlo o 20 miliard korun. ČTK to zjistila ze záznamu v justiční databázi. Výsledek ČTK potvrdila mluvčí soudu Miroslava Sedláčková, podle které je důvodem odmítnutí zjevná neopodstatněnost. Ústavní soudci nezjistili závažné porušení práv v rozhodčím řízení ani v následném postupu justice.

Anonym 90186 22.05.2017 00:38
V moment, kdy vyšlo najevo, že při policejním zátahu byl v pátek zadržen i podnikatel David Rusňák, ihned Andrej Babiš přišel s informací, že tohoto člena hnutí ANO nezná. Důvěryhodnost ministrova výroku je podezřelá hned z několika důvodů.
Andrej Babiš totiž průběžně lže a je těžké mu věřit. Rusňák je členem ANO, kterému věnoval dar přesahující milion korun a takových není mnoho. Tchyní podnikatele je Alena Schillerová, náměstkyně ministra financí, která byla i adeptkou na Babišovu nástupkyni.
Nejlepším důkazem o vicepremiérově lži je však video, které dokazuje, že se v roce 2015 oba muži setkali na akci v Brně, kterou pořádala právě Rusňákova firma .

Anonym 31168 21.05.2017 21:31
Pro 5822.Asi odepnu řemen z gatí.

 <<nové   starší>> 

1
filmy v kinechdvd filmyrubrikysvětlometysynonyma

Seznamka

Oficiální stránky dalších známých osobností

oficiální stránky Jana Volfová oficiální stránky Petr Mach oficiální stránky Ondřej Liška oficiální stránky Petr Havlík oficiální stránky František Pytloun oficiální stránky Radka Fišarová oficiální stránky Iva Hajnová

Další osobnosti | Jana Volfová | Petr Mach | Ondřej Liška | Petr Havlík | František Pytloun | Radka Fišarová | Iva Hajnová |

Popisy českých osobností pocházejí z oficiálních stránek osobnosti, nebo ze stránek wikipedia, nebo jsou vlastní tvorbou.

Vložit osobnost / Oficiální Stránky © OficialniStranky.cz / opravit údaj
Tyto stránky používají soubory cookie k poskytování služeb, analýze návštěvnosti a personalizaci reklam. Používáním stránek s tímto souhlasíte. Další podrobnosti