Oficiální stránky Miloš Zeman
Oficiální stránky
  přidat osobnost
Tereza Mašková (vítěz Superstar 2018) (Mašková, Tereza) Love (deluxe) (Buble, Michael) Soucast (Callta, Pavel) Effet Miroir (limited) (Zaz) Extended (Ultravox)

Miloš Zeman diskuse strana 2300

Jak na vás Miloš Zeman působí? Co pěkného byste řekli? Co se vám líbí?

Komentář  
Jméno     Věk (volitelně)

 

Následují komentáře návštěvníků. Kterýkoli komentář může být vymazán, zvláště urážlivé nebo vulgární, které nejsou povoleny. Nahlásit komentář »

Anonym 90186 07.06.2017 10:27
A dovolte ještě poslední sadu čísel. Ta říká, kolik lidem ze mzdy skutečně zůstane. Z průměrné hrubé mzdy 27 889 korun zůstalo bezdětnému zaměstnanci po odečtení záloh na pojistné a daně z příjmu 21 281 korun čistého. Nicméně celkové mzdové náklady zaměstnavatele na tohoto pracovníka činily 37 371 korun. Podtrženo sečteno, stát si na daních a pojistném sebral 16 090 korun, tedy nějakých 43 procent veškerých nákladů, které zaměstnavatel na svého zaměstnance vynaložil. Tato čísla je potřeba znát, aby člověk byl poněkud v obraze až na něj během léta začnou politici jednotlivých stran valit své programové kejkle a fantazírovat například o znovuzavedení daňové progrese.
Číslo znázorňující průměrnou mzdu v Česku stojí za pozornost a hlubší zamyšlení. Od listopadu 1989 už uteklo skoro 28 let a Češi si vydělávají zhruba čtvrtinu (tedy pokud si alespoň sáhnou na průměr) toho co mají jejich sousedé v Německu nebo Rakousku. Zároveň je více než zjevné, že Češi svými příjmy své západní krajany vůbec nedohánějí. Za poslední léta se tu vystřídali politici zleva zprava s různými recepty jak dohnat západ. Z jejich slibů zůstaly jen studie a nezměnilo se nic.
Česká ekonomika v posledních letech opět slušně roste, ale zdejší lidé z toho nemají tolik, co by si zasloužili.

Anonym 90186 07.06.2017 10:24
Při pohledu na statistické číslo je především potřeba připomenout, že od listopadu loňského roku vzrostly o 4 procenta mzdy státním zaměstnancům a od nového roku vzrostla o 1100 korun základní sazba minimální mzdy na 11 tisíc korun.
Nicméně když se zvýší tato základní sazba, úměrně tomu (o nějakých 1400 až 2200 korun hrubého měsíčně) se povinně zvyšují minimální mzdy i v dalších sedmi skupinách profesí podle jejich náročnosti. Podtrženo sečteno, na růstu průměrné mzdy v Česku má poměrně značný podíl zvyšování platů nejméně vydělávajících lidí a přilepšení státním zaměstnancům. A ti jak známo jsou placeni z daní, které nejprve musí někomu stát sebrat.
Není se pak čemu divit, že největší nárůst mezd (o téměř 12 procenta) zaznamenali zaměstnanci v pohostinství. Ti si však přišli na takřka nevídaných 16 854 korun. Jistě, všichni vědí, že právě číšníci pracují většinou za minimální mzdu a velkou část svých příjmů mají ve spropitném, ale i tak je na tomto čísle patrné, jaká je platová realita v naší zemi. O prodavačkách v supermarketech a dalších snad ani nemá cenu mluvit.

Anonym 90186 07.06.2017 10:23
Teď však přijde to zásadní, a sice co stálo za růstem mezd, který za poslední rok statistici spočítali nominálně v průměru na 1414 korun. Že by v Česku byli tak štědří zaměstnavatelé? Samozřejmě, že někteří ano, ale ve většině podniků byl nárůst výplat podstatně skromnější. A nedělejme si iluze, je tu řada firem, v nichž se nepřidávala ani koruna. Co tedy tlačilo růst mezd vzhůru?

Anonym 90186 07.06.2017 10:23
Začněme obvyklým konstatováním, že na průměrnou mzdu v zemi nedosáhnou zhruba dvě třetiny lidí. Podle statistiků činil takzvaný medián, tedy prostřední hodnota mezd dělící pracující na dvě stejně velké poloviny, v prvních třech měsících letošního roku 23 704 korun, přičemž u mužů tento medián činil 25 905 korun, u žen to bylo jen 21 162 korun.
Nemalé rozdíly panují i mezi jednotlivými kraji. Zatímco nad celostátní průměr se vyhouply pouze mzdy v Praze a této hodnotě se téměř přiblížily příjmy obyvatel Středočeského kraje, Karlovarský kraj zaostával za celostátním průměrem o čtyři tisícovky a za Prahou dokonce o více než dvanáct tisíc korun!

Anonym 90186 07.06.2017 10:22
Podle dat Českého statistického úřadu činila v prvním čtvrtletí letošního roku průměrná mzda v Česku 27 889 korun. Statistici dodali, že meziroční nárůst o 5,3 procenta byl nejvyšší od konce roku 2008. Za růstem mezd prý stála rekordně nízká nezaměstnanost a jelikož byla nízká i inflace, Češi se měli reálně ještě lépe. Zkrátka šťastná to doba. Podrobnější pohled do statistik však už tak zářné čtení nenabízí a růžové brýle je potřeba sundat z nosu a schovat doma do šuplíku hodně hluboko.

Anonym 90186 07.06.2017 10:09
Šéf hnutí ANO Andrej Babiš se pravidelně každý rok stará o to, aby naše země hezky zežloutla kvetoucí řepkou. Z ní se vyrábějí biopaliva a Babiš na celé věci královsky vydělává. A jak? Za dobu, co byl ministrem, svůj obchod se státním podnikem Čepro zdvojnásobil ze 47 procent na 87 procent.

Anonym 90186 07.06.2017 00:30
Skupina působící pod twitterovým účtem Julius Šuman zveřejnila druhou kartu, na které jmenuje dalšího z klíčových přátel a spolupracovníků šéfa hnutí ANO Andreje Babiše. Tentokrát je to Ištván Léko, šéfredaktor Lidových novin.
Andrej se nevyskytl v roce 2011. Žil tu s námi vždy a má spoustu kamarádů. 32 dílný seriál Andrejovi kluci, stojí v popisku každé karty. Druhá v pořadí nese název propagandistická, první byla zveřejněna v pondělí. Na té aktuální figuruje Ištván Léko, skupina ho označuje za způsobné dítě.V doprovodném textu popisuje Léka jako dlouholetého Babišova osobního přítele. S Andrejem Babišem úzce spolupracoval dlouho před založením hnutí ANO. Mimo jiné vedl portál ceskapozice, jenž Babiš skrytě financoval,píše se v textu. Skupina Julius Šuman také uvádí další souvislosti. Má velký vliv na Babišovu personální politiku a na stanovování politické agendy. Jeho noviny často očerňují politické protivníky hnutí ANO, píše skupina o Lékovi.

Anonym 94158 06.06.2017 22:51
Češi potřebují dobrého prezidenta, a to minimálně jako je dnes pan Zeman. Je naprosto jedno, kdo to bude. Nesmí ale stranit zločinu a podílet se na rozkrádání majetku státu, potažmo nás českých občanů. Je jen otázkou proč byl pan Drahoš vyhozen, či proč utekl z Akademie věd. Slušní lidé z toho místa odchází opravdu až pod kytičky. Z blízké minulosti máme přehršel negativních prezidentů. Každý z nás obyčejných lidí si nepřeje vrátit dobu za Kalouska.

Anonym 94158 06.06.2017 22:48
Koukám, študente 90186, že si pleteš pana Babiše a Zemana s Kalouskem. Pan Zeman je člověk, který nic více nepotřebuje. On nikdy zločince za pět tisíců miliard nezbaví zodpovědnosti před zákonem AMNESTIÍ!! Nepláče nad sprosťárnami "Hermanovin", "Kalouskovin" a jiných sprosťáren. Jsi mladý člověk a již nevíš co je čest. Čest si nekoupíš ani za 5 bilionů. Se ctí musí člověk žít. Žádná krize nebyla, jenom špína Kalouska, Fialy a dobře zaplacených "všehoschopných". Co mezi takovou partou dělá Sobotka je mi záhadou. Svým Kámošům to pěkně poondil.

Anonym 31168 06.06.2017 12:37
Chce to v Česku krutou revoluci a všechny lumpy co se po komunistech prolhali k moci na katovských mučírnách odporážet s bezbřehou krutostí.Navíc znárodňovat veškerý majetek všech po komunistech zde vládnoucích rodů.Důchodcům za jejich většinovou troubovitost,že pomohli lumpům k moci a Česko zadlužit,rozprodat a rozkrást naordinovat takovou dietu jakou neměli ani vězňové za nebožtíka Hitlera v koncentráku.Důchodcům je třeba začít,za jejich většinovou troubovitost a lenost přemýšlet vyplácet zasloužené a spravedlivé důchody převážně na holý zadek bejkovcem.Při této Bohu milé práci nešetřit ani bejkovce a ani zadky přitroublých a zlumpačelých důchodců.

Anonym 90186 06.06.2017 12:05
Podle Lenky Buštíkové, expertky na radikální pravici ve střední Evropě, není největší extremistickou hrozbou pro Českou republiku Martin Konvička, ale především současný prezident a exministr financí. Zeman s Babišem totiž prý mohou podplácet lidi, rozkrádat stát a využívat důležitá média.

Anonym 90186 06.06.2017 12:04
V roce 2002 se firma přemístila do pražských Čakovic. A o pět let později, v roce 2007, se akcionářská struktura změnila. Jak a kdo byl vlastníkem akcií od této chvíle, není z veřejných listin patrné. Ve výročních zprávách nejsou tyto údaje uvedeny.
Sídlo firmy Inko v pražských Čakovicích nevypadá slovy Pavla Švarce vůbec sexy. Je to přízemní nemovitost, která připomíná spíše omítnutou stavební buňku jen s tím rozdílem, že je o několik metrů delší. Je jako vystřižená z nějakého týdeníku z osmdesátých let, kdy se podobné dělnické kanceláře hojně vyskytovaly. A docela snadno ji v zástavbě domků v okrajové části Prahy přehlédnete

Anonym 90186 06.06.2017 12:03
Inko je nenápadná stavební a montážní firma, která se specializuje na pokládání plastových potrubních systémů při výstavbě a rekonstrukci plynovodů a ropovodů. V devadesátých letech měla sídlo v Brně a majiteli byla šestice lidí, kteří se v oboru pohybovali delší dobu. Největší podíl měl ve firmě brněnský podnikatel František Fišer (26,2 procenta). Pět dalších lidí mělo po 14,7 procenta.

Anonym 90186 06.06.2017 12:03
I s Čeprem měl Agrofert obchodní vztahy.
V Čepru vydržel Švarc tři roky. V prosinci 2008 pak státní sektor opustil. Už to nebylo sexy, řekl tehdy serveru Motejlek a v deníku MF DNES dodal: Svou misi v Čepru jsem splnil a jsem připraven uplatnit své zkušenosti a znalosti v nové práci.
Švarc poté nastoupil do služeb jiného miliardáře Karla Komárka, který se zaměřuje na byznys s ropou a zemním plynem. V jeho společnosti KKCG měl na starosti aktivity v Rusku. Vypadalo to tedy, jako by Švarc v Česku skončil a jako kdyby se s Babišem úplně rozešel.
Jenže jejich podnikatelský vztah trval byť v omezené míře dál.
V srpnu 2008 se totiž Švarc objevil nejdříve v představenstvu neznámé firmy Zuccherina. Tu podle notářského zápisu z února 2009 vlastnil jako jediný akcionář, blízký spolupracovník Andreje Babiše a jeho letitý právník Alexej Bílek; ten je dnes také šéfem jednoho ze svěřenských fondů, kam musel Babiš kvůli loni přijaté novele zákona o střetu zájmů vložit svůj majetek. V současné době je jediným akcionářem firmy Zuccherina Pavel Švarc.
Další firma, v níž se objevili Babišovi manažeři a pak i Švarc, se jmenuje Inko.
Švarc do vedení firmy vstoupil v roce 2011. Před ním byli šéfy Inka manažeři blízcí Agrofertu či Unipetrolu. V říjnu 2007 se stal předsedou představenstva firmy Inko Daniel Bureš (dříve Unipetrol). V roce 2008 ho vystřídal Jan Landa. Ten tam byl až do roku 2011. Landa je po Švarcovi druhým nejdůležitějším Babišovým bývalým manažerem. Většinou působil ve stejných chemičkách jako Švarc.
Se vstupem Andereje Babiše do politiky zaznamenal výrazný posun i Landa. Nejdříve byl náměstkem ministra životního prostředí Richarda Brabce (i on je exmanažer Babišova podniku Lovochemie). Nyní je Landa dokonce státním tajemníkem celého resortu.
Firmy Inko i Zuccherina spojené s Babišovými lidmi sídlí na stejné adrese v pražských Čakovicích v Ouhrabkově ulici. O něco důležitější je pro příběh firma Inko. Tato firma totiž vykazuje jisté zvláštnosti, které mě jak jsem naznačil na začátku textu zaujaly.

Anonym 90186 06.06.2017 12:01
Pavel Švarc se narodil v roce 1956 a v byznysu je považován za velmi schopného a loajálního manažera. Na počátku devadesátých let byl krátce generálním ředitelem Pražské cukerní společnosti, pak pracoval pro francouzskou cementárenskou firmu Lafarge.
V roce 1997 se ovšem stal šéfem chemičky Lovochemie a dva roky poté generálním ředitelem tehdy ještě státního petrochemického gigantu Unipetrol.
Do vedení Lovochemie si ho vybral Andrej Babiš, jehož Agrofert později lovosického výrobce průmyslových hnojiv úplně ovládl. Švarc byl také šéfem představenstva pardubické Synthesie, což byla další firma, kterou získal Agrofert do svého holdingu.
Když pak dělal šéfa státního Unipetrolu, měl tu Švarc výsadní postavení a přehled. Působil ve vedení dalších šesti chemiček, které pod Unipetrol spadaly.
To vyhovovalo zejména Babišovi. Ten od druhé poloviny devadesátých let s Unipetrolem intenzivně spolupracoval a také usiloval o privatizaci některých jeho chemiček.
Poté, co vláda v roce 2004 schválila prodej Unipetrolu polskému ropnému koncernu PKN Orlen, Švarc postupně chemické podniky opustil.
V roce 2005 se ale stal za významné Babišovy podpory předsedou představenstva a generálním ředitelem jiného strategického podniku: státní společnosti Čepro. Ta má po celé zemi síť podzemních produktovodů a také obří zásobníky, v nichž se skladují pohonné hmoty.

Anonym 90186 06.06.2017 11:59
Může být jedním ze zdrojů spojenectví Miloše Zemana a Andreje Babiše byznys? Nic takového nelze s jistotou říci, určité indicie ovšem existují. Kromě již popsaného případu sponzoringu Zemanovy ČSSD panamskou firmou spojenou s Babišovými spolupracovníky je zde nová, dosud neznámá věc: vztahy lidí pohybujících se kolem financování Zemanovy kampaně s lidmi spojenými s Andrejem Babišem.
Nebude to žádná láska na život a na smrt. Spojenectví mezi prezidentem Milošem Zemanem a šéfem hnutí ANO Andrejem Babišem je sice po květnové vládní krizi nezpochybnitelným faktem, zdrojem vzájemně výhodného mocenského paktu se však zdá být především aktuální politický kalkul a pragmatismus. Mohou zde ovšem být i další okolnosti.
Před dvěma a půl lety jsem do magazínu Reportér napsal článek o tajném daru panamské firmy Beltomate, která v roce 1997 poskytla pět milionů korun ČSSD. Tehdy vedl stranu Miloš Zeman a za firmou Beltomate stáli spolupracovníci podnikatele Andreje Babiše.
Nyní jsem se dostal k další pozoruhodné historii styků Zemanových a Babišových spolupracovníků. Na tuto stopu jsem narazil náhodou. Asi před půl rokem jsem si procházel v obchodním rejstříku všechny firmy, v nichž působil podnikatel Pavel Švarc, někdejší významný manažer spojený s aktivitami Andreje Babiše.
A přišel jsem na jednu anomálii, která mi nedávala ve Švarcově kariéře smysl.
Tehdy jsem vůbec netušil, kam mě toto malé pátrání zavede

Anonym 90186 06.06.2017 11:57
Deník Blesk informuje o kauze, která se již několik dní šíří po sociálních sítích. Jde o příběh Martina, který si s přítelkyní zašel na oběd do tržnice Sapa. Při odchodu jej totiž zkontroloval celník, který chtěl vidět nejen účtenku, ale později také občanský průkaz. Celníci mají podle mluvčí Celní správy na takovéto kontroly právo.
Když Martin vyjížděl z tržnice, stálo tam auto Celní správy. Pán nás zastavil, byl naprosto slušný, nepůsobil nepříjemně. Ptal se, co jsme si koupili, tak jsem mu řekl, že nic, že jsme byli na polévce. Dále se ptal, jestli jsme dostali účtenku, a já jsem řekl, že ano, ale že si ji neberu, protože mi to připadá nablblé, uvedl podle Blesku.
Zákazník nechtěl uvést konkrétní podnik a byl konfrontován s dotazem, zda by toto sdělil i na kameru. Nakonec nás vyzval, abychom mu dali občanky, opravdu se slovy: Jdu si zjistit, jestli něco státu nedlužíte. Za chvíli se vrátil, dal nám občanky a jeli jsme dál.
V Sapě o víkendu probíhaly kontroly a není vyloučeno, že je takovéhoto kontrolování dočkáme ještě víc. Možná nás nakonec bude po svíčkové se šesti kontrolovat i Robert Šlachta!

Anonym 90186 06.06.2017 11:56
Kde peníze vezmete? Ze zisků své obrovské firmy. Nevýhodou těchto zisků za normálních okolností je, že je nejprve musíte zdanit (tomu se asi nevyhnete) a pak ještě, pokud si zisk nebudete chtít ponechat ve firmě na investice či provoz, ale vyplatit si jej na dividendách, zaplatíte daň z dividend. Nechme stranou nesmyslnost této daně. Mají ji zkrátka platit buď všichni akcionáři všech podniků, nebo nikdo.
Ale vy ji moc platit nechcete. Zrovna se vám povedlo přesunout část zisku, který byste si už jinak vyplatili a užívali (samozřejmě až po sražení daně z dividend), z obří firmy do základního kapitálu firmičky, kde jsou peníze prakticky k ničemu, protože, jak už jsme si řekli, firmička je plus minus ztrátová. Pak ještě z právních důvodů firmičku nesmíte zapomenout velmi výhodně (a z daňových důvodů aspoň na několik let) prodat jiné své firmě. Nesmíte ji zapomenout prodat velmi levně, bez ohledu na nalitou sumu peněz, protože jinak se vám do obří firmy zase nahrnou zisky, se kterými si nebudete vědět rady, a celý podvod přijde vniveč.
Teď už jen zbývá přijít na to, jak dostat peníze ze základního kapitálu firmičky k vám, aniž byste je museli danit. Ale to je přece tak jednoduché. Stačí snížit základní kapitál firmičky (třeba o pětinu, nebo i více, máte a 8209;li odvahu) a tyto peníze si vyplatit. Měli byste tedy ideálně předstírat, že firmička původně plánovala řadu projektů, proto jste původně navyšovali její kapitál, ale nakonec některé projekty nedopadly, a tak firmička už tolik peněz nepotřebuje. Takové předstírání vyžaduje, abyste uvedené peníze, ke kterým se nakonec chcete dostat, aniž byste museli platit daň, nechali aspoň několik měsíců ve firmičce. Jinak by vše vypadalo krajně nevěrohodně.
Ale pak už máte vyhráno. Nezdaněné zisky jsou u vás na stole. Pokud jste podíl na firmičce předtím předprodali jiné své firmě, jak jsme o tom mluvili, opravdu hodně levně, ušetřili jste tak daň z dividend kolem 300 milionů korun. To se Babišovi a jeho lidem povedlo, nemyslíte?
Uvedený návod ale rozhodně sami nezkoušejte. Zřejmě by se z vás tak stali delikventi.

Anonym 90186 06.06.2017 11:54
Udělal Andrej Babiš podle analýzy zveřejněné skupinou Julius Šuman něco špatného?
Jistě. Především se opravdu ve velkém vyhýbal daním, podle našeho názoru dokonce ilegálně, čímž by se dopustil trestného činu krácení daně. Ale to nechť posoudí instituce zapojené do trestního řízení, které lze očekávat.
Jak se vyhýbal daním? Třemi způsoby, z nichž třetí je legální. Popišme si dnes jeho podvod číslo jedna.
Prvním jeho postupem byl takový celkem jednoduchý podvod. Máte obrovskou a především bohatou firmu (v tomto případě Agrofert holding, mateřskou společnost vašeho velkého koncernu). Pak máte nějakou malou firmu (může se jmenovat dejme tomu IMOBA) a úplně ideální je, pokud se jí moc nedaří. Toho lze dosáhnout snadno. Zkrátka uvnitř svého podnikatelského impéria oddělíte firmu, která se bude věnovat těm činnostem ve vašem koncernu, které jsou zaručeně dlouhodobě ztrátové, nebo aspoň jen málo ziskové. Můžou k tomu být i racionální důvody, ale v tomto případě nám jde primárně o daňový podfuk.
Pak si vaše velká firma koupí (nebo postupně kupuje) nově vydávané akcie malé firmičky. Potřebujete totiž, aby malá firmička měla celkem hodně peněz z vlastních zdrojů, jak si ukážeme. Zkrátka potřebujete, aby se z malé firmičky stala firma větší, ale nikoli snad svým výkonem, nýbrž právě množstvím peněz, které do ní nesmyslně nalijete.

Anonym 90186 06.06.2017 11:51
Slavný ruský kosmonaut Gennadij Padalka se rozhodl skončit s kosmonautikou. Oznámil to prostřednictvím dopisu, který zaslal představitelům ruské kosmonautiky. Uvádí v něm, že už nemá šanci znovu letět do vesmíru a žádná jiná práce v tréninkovém centru mu nebyla nabídnuta. Kromě něj odešli další tři kosmonauti. Padalka strávil ve vesmíru 878 dní, čímž drží světový rekord. Kromě Padalky skončili také Sergej Volkov, Sergej Revin a Alexander Samokutajev. Ti podle Jurije Lončakova, ředitele Střediska přípravy kosmonautů, skončili buď ze zdravotních důvodů či kvůli změně priorit v jejich životě.
Musím odejít. Už mám dost toho nicnedělání. Už nemám žádnou šanci, že znovu poletím. Ve Středisku mi navíc nenabídli žádnou další práci, napsal Padalka v dopise, kterým oznámil svůj konec. Kosmonaut několik let plánoval další cestu, aby navýšil svůj rekord, ale do posádky již nebyl znovu vybrán. Podle zdrojů Meduzy za to mohly špatné vztahy s Lončakovem, který prý neměl v lásce jeho přímočarost. Legendě kosmonautiky navíc nenabídl žádnou funkci, kterou by po konci kosmonautické kariéry mohl vykonávat.
Padalka byl na pěti vesmírných misích a drží rekord v počtu dní ve vesmíru 878 dní. Do vesmíru se podíval poprvé v roce 1998. Nyní v 59 letech s kosmonautikou končí.

Anonym 90186 06.06.2017 11:49
Předseda hnutí ANO Andrej Babiš má velmi svérázné názory na to, co je a co není volební kampaň. Respektive na to, co by se do ní mělo započítat, aby byla předvolební soutěž mezi stranami férová. Když byl v rozhovoru pro Český rozhlas zahnán otázkami do úzkých, opáčil, že se jeho kampaň netýká letošních parlamentních voleb, ale až roku 2035. Dokažte mi opak, prohlásil.
Zákon stanoví, že strany a hnutí mají na kampaň před parlamentními volbami limit devadesát milionů korun, které ANO při současném stylu hravě překoná. Andreje Babiše proto velmi rozčílily otázky Českého rozhlasu, které se týkaly toho, proč do nákladů na kampaň nezapočítává náklady na své poradce, na sponzorované příspěvky na Facebooku i své výjezdy na hromadné akce, kde se setkává s lidmi a přesvědčuje je o tom, že je jediný spravedlivý, který bojuje se zkorumpovanými tradičními stranami.Žádná taká kampaň není a to video, ten poslední den v práci, kde mluvím, kde mluví pan prezident, není kampaň. Není. Žádná kampaň nebyla, žádný stánek, žádná kobliha, nic. Byl jsem mezi lidmi a stejně to dávala Česká televize, rozohnil se Babiš při odpovědi.
Šéf hnutí ANO rovněž nedávno zveřejnil své představy o tom, jak by měla Česká republika podle něj vypadat v budoucnu. Jeho vize, které nyní mohutně sdílí a sponzoruje na sociálních sítích, jako by z oka vypadly předvolební kampani jiných politických subjektů, však podle Babiše žádnou předvolební agitací nejsou. To je Vize a to je kampaň na 2035. A dokažte mi, že to tak není! řekl Babiš rozhlasu.Babiš také odmítá do nákladů na volební kampaně započítat například marketingového experta Marka Prchala, který se stará o jeho Facebook nebo Marka Hanče, který se věnuje Babišovu PR a kampani, stejně jako jeho tisková mluvčí Lucie Kubovičová. Proč bych je tam dával? Vždyť s námi dělají stále, to není volební kampaň. To jsou lidi, kteří s námi dělají několik let, dělají každodenní agendu, nechápu, proč by tam měli patřit, namítá šéf hnutí ANO.
Ani v tomto rozhovoru si pak Andrej Babiš neodpustil svou oblíbenou hlášku sorry jako. A to tehdy, když jej rozzlobila otázka na to, co všechno si tedy nebude počítat do předvolební kampaně. Fakt to neřeším, to řeší ta paní. Mě to nezajímá, to je její problém. To jako sorry jako. To řeší naše finanční ředitelka, je tam právník a my se řídíme podle zákona. Teď nedávno, někde jsem to viděl, tu bylo shromáždění v Královéhradeckém kraji, ale ve skutečnosti to byla kampaň to jsem zvědavý, jak tohle budete sledovat, jak budete sledovat jiné strany. Nebo jestli budete dělat jen hnutí ANO, postěžoval si Babiš.

Anonym 90186 06.06.2017 01:02
Maďarsko bude usilovat o zrušení takzvaných Benešových dekretů, na jejichž základě Československo po druhé světové válce zbavilo velkou část Maďarů občanství a majetku. V jihomaďarském městě Bonyhád to v pondělí řekl státní ministr pro národnostní politiku Árpád János Potápi.
Politik vládnoucí konzervativní strany Fidesz, který má na starost maďarské menšiny žijící v zahraničí, pronesl svá slova u příležitosti 70. výročí odsunu etnických Maďarů z území dnešního Slovenska.
Po válce podle Potápiho nejvíc trpěli Maďaři v Československu, kteří přišli o státní příslušnost v rodné zemi a stali se obětí "ďábelského plánu," který prý hledal viníky mezi nevinnými.
Maďarsko dlouhodobě považuje za sporné výnosy prezidenta Edvarda Beneše, které československé Maďary a Němce zbavily občanství a majetku a předznamenaly jejich vysídlení na základě dohod vítězných mocností. Odsun Maďarů ze Slovenska v letech 1947-1948 se odehrál na základě dvojstranné dohody mezi Československem a Maďarskem o výměně obyvatelstva z února 1946.
Přes 100 tisíc etnických Maďarů bylo deportováno nebo posláno do pracovních táborů a nikdo z nich se nedočkal odškodnění. Maďarský parlament v roce 2012 vyhlásil 12. duben za den památky odsunutých z "Horních Uher", jak se říkalo Slovensku v rámci Uherska do roku 1918.
Slovenská i česká politická reprezentace zrušení Benešových dekretů dlouhodobě odmítá. Ústavní soud ČR potvrdil platnost výnosů v době vzniku a jejich závaznost, což znamená, že jimi nastolené změny zůstávají zachovány. Zkoumat, zda zůstávají platnou součástí českého právního řádu, ale soud odmítl, neboť jsou již právně neúčinné.

Anonym 90186 06.06.2017 00:20
Kocourkov, nebo příprava půdy pro Agrofert? Po celé republice zanikla v letošním roce řada vesnických prodejen. Hlavním důvodem bylo zavedení elektronické evidence tržeb. Provozovatelé prodejen neměli na zavedení EET peníze, chuť, technické možnosti, nebo jim jednoduše omezování svobody podnikání přišlo už příliš velké. Obchody zavřeli. Lidé na vesnicích si teď pro rohlíky musejí dojíždět do měst a větších obcí.
Najednou přichází ministr zemědělství Marian Jurečka s tím, že by stát měl podpořit chod těchto prodejen, jejichž zánik vláda přímo způsobila. Jinými slovy, Jurečka před několika měsíci pomohl prosadit EET a nyní chce krachující nebo zavřené prodejny dotovat ze státních peněz. To navíc v situaci, kdy se ukazuje, že do státní pokladny díky EET zřejmě více peněz nepřiteklo.
Malé obce, zejména ty do tisíce obyvatel, nemají často dost peněz ve svém rozpočtu, aby si udržely dostatečnou občanskou vybavenost. Přitom ta je nezbytná pro kvalitní život na venkově, stejně jako pro rozvoj zemědělství, podnikání obecně a zaměstnanosti. Právě o tom, jak zajistit, aby měli lidé na venkově dostatečné zázemí, chci jednat s kolegy z dalších dotčených ministerstev a institucí, řekl Jurečka Tn s tím, že chce hledat řešení společně se samosprávami, kraji nebo sdruženími obcí.
Soběstačné živnostníky, kteří po státu nic nechtěli, vláda zlikvidovala. Nyní vymyslí, že bude podporovat maloobchod na vesnicích. Výborná příležitost k rozjezdu maloobchodního řetězce například pro jistý Agrofert. Tento holding miluje dotace, vyrábí široký sortiment potravin od housek přes jogurty až po salámy. Navíc se říká, že Agrofert neúspěšně jednal o převzetí jednoho z řetězců supermarketů v ČR.
Je to spekulace, ale
Nejprve zlikvidovat konkurenci, poté segment díky vlivu ve vládě zatraktivnit a zadotovat a ihned obsadit vlastní společností. Něco mi to připomíná.

Anonym 90186 06.06.2017 00:18
Vláda nejdříve zlikvidovala vesnické prodejny pomocí EET, nyní je chce podpořit dotací

Anonym 90186 06.06.2017 00:16
První karta nese jméno Julius Šuman, řídícího důstojníka agenta Bureše a doprovází ji text: Řídící důstojník agenta Bureše. Příslušníkem StB byl od roku 1977, dotáhl to až k hodnosti majora. Dnes bydlí poblíž Bratislavy. Klíčový svědek, jenž pod přísahou potvrdil, že spis agenta Bureše je zfalšovaný a založený bez vědomí Babiše. Proti tomuto tvrzení se ohrazují historici a experti slovenského Ústavu paměti národa, píše o Juliovi Šumanovi twitterový profil pojmenovaný po jeho osobě.

Anonym 90186 06.06.2017 00:15
Anonymní twitterový účet Julius Šuman a 8207;, který se věnuje odhalování kauz kolem šéfa hnutí ANO Andreje Babiše, začal dnes zveřejňovat jména Babišových klíčových lidí, kteří stáli u rozjezdu jeho kariéry a také těch, kteří mu umožňují jeho současnou cestu k moci a majetku.

Anonym 31168 05.06.2017 19:06
Tahání migrantú do EU vymysleli Němci aby ty práce schopné využili jako pracovní sílu a ostatek lifrovali do bývalých komunistických zemí a tak tyto země přes migranty dotlačili do státních bankrotů a tak bez válčení mohli zabírat další území.Pokud dá EU Česku pokutu za nepřijímání migrantů tak tu zaplatit z nákladů na důchody,protože stávajkící důchodci jsou tím stádem blbů co nechalo lumpy u moci zatahnout Česko do EU a NATO.Hned pak z EU a NATO svižně zdrhat a znovu se vžebrávat pod ochraná křídla surovinově bohatého Ruska s jeho rozsáhlými trhy.

Anonym 31168 05.06.2017 15:00
Havlem slibovaného kapitalistického ráje už se Češi nedočkají,ale kruté revoluce ve které budou odporaženi všichni lumpové co se po komunistech prolhali k moci ano.Pokud ti lumpové co se po komunistech prolhali k moci neuměli vládnout alespoň tak dobře jako komunisté,tak se neměli do vládnutí cpát.Když se přesto cpali,tak potřebují od koryt revolucí vykopat a co nejkrutěji odporazit na katovských mučírnách za vlastizradu.Navíc znárodnit veškerý majetek těchto vlastizrádných rodů.Chce to dostat k moci velice krutou ruku mladé generace.Ta se se starými lumpy co Česko za sedmadvacet roků zbídačili mazlit nebude.

Anonym 90186 05.06.2017 10:00
V neděli se v Manchesteru uskutečnil jedinečný koncert k uctění památky obětí teroristického útoku na vystoupení Ariany Grande. K nim se bohužel přidal ještě smutek za oběti teroristů z Londýna. Velká Británie ale opět ukázala, o jak jedinečný a silný národ se jedná. A jak daleko k němu máme a mít budeme.
Jen tak pro ilustraci. Chcete pozvat ty největší hvězdy současné populární hudby, má to být velká show, která udělá mnoha lidem radost a umožní jim zároveň vyjádřit solidaritu s oběťmi, jejich rodinami, s těmi nádhernými městy i s celou zemí.
Takže zazpívá Robbie Williams, který vybere jako první písničku Strong, v níž změní refrén, a desítky tisíc lidí spolu s ním zpívají: Manchester, were strong! (Manchestere, jsme silní). Všichni tančí, popíjejí a smějí se. A ukazují teroristům, kteří se právě tuhle normální stránku západoevropské civilizace snaží zničit, že se jim to jen tak nepodaří. Protože oni jsou silní.
Na koncertě kromě pořadatelky Ariandy Grande a zmiňovaného Williamse zahráli interpreti jako Marcus Mumford, Take That, Niall Horan, Little Mix, Pharrell Williams, Miley Cyrus, Justin Bieber, Usher, Katy Perry, Coldplay nebo The Black Eyed Peas.
A teď si to představte v České republice. Sice by už tady různí Ovčáčkové svolávali domobranu, ale vy byste si přesto řekli, že pozvete ty nejznámější a nejoblíbenější zpěváky.
Tak nejprve Karel Gott a 8722; no, je to trochu škoda, ale ten zrovna věří na ilumináty. Pak si ale vzpomenete na Lucii Bílou, každý ji má rád a vždycky mluví o tom svém velkém srdíčku. Jenže. Myslím, že v lidech roste strach. Já ale věřím v dobré konce. Žijeme v nádherné zemi, kterou bych nevyměnila za žádnou na světě. Je naše a neměli bychom se o ni jen tak s někým dělit Moc bych si přála, aby byly naše hranice zamčené na sto západů. Česko je náš domov, naše hnízdo, naše zázemí, řekla před časem v rozhovoru žena, kterou ocenil prezident Miloš Zeman.
Takže si zase pustíte ten koncert z Británie a zapomenete na to. Velká Británie dala lekci celému světu a 8722; a nám, kteří nečelíme ani zlomku toho, co ohrožuje je, ještě o něco větší.

Anonym 90186 05.06.2017 09:57
Babiš se vyhnul dani 300 milionů, vyvedl 2 miliardy a roky podnikal v daňovém ráji

Anonym 90186 05.06.2017 09:53
Kiska chtěl spolu s českým prezidentem vyznamenat odbojáře Gabčíka s Kubišem. Zeman odmítl

Anonym 94158 04.06.2017 22:04
Nato by mělo fungovat v celosvětovém měřítku. EU by měla mít federální armádu. Je to hudba budoucnosti a "potentátové" se toho modelu zbytečně bojí. Evropa by měla fungovat racionálně a nepřejímat jako kašpárek vrtochy hry za oceánem, které se točí okolo blízkých vztahů speciálních služeb a zbrojní loby. Vytváří paralelní svět nepodobný tomu, ve kterém skutečně žijeme. Věřím panu Trumpovi, že po panu Obamovi bude lépe. Svět pana Obamy přinesl obrovské válečné oběti a nevraživodt mezi národy.

Anonym 94158 04.06.2017 21:52
Češi potřebují dobrého prezidenta, a to minimálně jako je dnes pan Zeman. Je naprosto jedno, kdo to bude. Nesmí ale stranit zločinu a podílet se na rozkrádání majetku státu, potažmo nás českých občanů. Je jen otázkou proč byl pan Drahoš vyhozen, či proč utekl z Akademie věd. Slušní lidé z toho místa odchází opravdu až pod kytičky. Z blízké minulosti máme přehršel negativních prezidentů. Každý z nás obyčejných lidí si nepřeje vrátit dobu za Kalouska.

Anonym 31168 04.06.2017 20:16
Nejrozumnější pro Čechy bude EU a NATO směle kopnout do zádele a znovu se vžebrávat pod ochraná křídla surovinově bohatého Ruska s jeho rozsáhlými trhy.

Anonym 31168 04.06.2017 19:37
Vstup do EU Česko tak zbídačil,že to chce referendum o vystoupení z EU a i z NATO protože se NATO jeví jako zločinecká organizace.

Anonym 31168 04.06.2017 19:35
Chce to krutou revoluci a takové vlastizrádné lumpy jako je Bělobrádek,za vlastizradu národa Čechů odporážet co nejkrutěji na katovských mučírnách.Případně vybíjet celé jejich vlastizrádné rody aby nemohli národu Čechů škodit i v dalších generacích.

Anonym 31168 04.06.2017 19:31
Už zase plánují Němci,že dojde ke zrušení Benešových dekretů.I to by byl další krok k tomu aby Němci zabrali Sudety a měly ještě požadavky na finanční odškodnění od Čechů.

Anonym 31168 04.06.2017 19:27
Vstup do EU Česko tak zbídačil,že to chce referendum o vystoupení z EU a i z NATO protože se NATO jeví jako zločinecká organizace.

Anonym 31168 04.06.2017 18:45
KDU uý nadělala národu Čechů tolik škod,že vše co do této vlastizrádné strany vlezlo bude nutno co nejkrutěji za vlastizradu odporážet na katovských mučírnách a navíc znárodňovat veškerý majetek těcdhto vlastizrádných rodů.

Anonym 31168 04.06.2017 17:53
Česko potřebuje hlavně lesy a zemědělskou půdu znárodnit dřív než uvedené sedláci prodají cizincům.Protože za tu dobu co se sedlákům platí veliké peníze za to,že umožní družstevníkům na jejich polích za almužnu dělat bude pryč a sedlákům za ty léta kdy jednou za rok přišli pro tučné restituce bude chybět a práce jim už nevoní.

Anonym 31168 04.06.2017 17:46
Sudetští Němci mají radost z toho,že jim jeden český vlastizrádný blb leze do zadku.KDU je strana vlastizrádných lumpů co chtějí Sudety zašmelikt Němcům.

Anonym 90186 04.06.2017 16:36
Milí krajané, oslovil Bělobrádek sudetské Němce a vzbudil potlesk

Anonym 90186 04.06.2017 16:35
Ředitel slovenského Ústavu paměti národa Ondrej Krajňák je známý tím, že jde tvrdě do soudních sporů, kterými se snaží dokázat bývalým spolupracovníků StB, že spolupracovníky byli, i když se ze své minulosti chtějí vylhat. Jedním z těch, po kterých Krajňák jde, je i Andrej Babiš. U soudů na Slovensku vytrvale bojuje za to, aby prohlásily, že Babiš s StB skutečně spolupracoval.
Nyní se však Ondrej Krajňák dostal do potíží. Vláda ho chce odvolat. Na Slovensku se hovoří o tom, že skrytým důvodem mohou být blížící se volby v ČR. Oficiálním důvodem pro odvolání mají být spory údajné Krajňáka se zaměstnanci ústavu. Pokud by byl odvolán, jeho pravomoci by převzala právě správní rada a ta by podle vyjádření, které Krajňák poskytl deníku SME nechala spor s Babišem vyšumět.
Podle archivních dokumentů Babiš donášel StB, přesto slovenský soud rozhodl, že spolupracovníkem nebyl. Uznal svědectví jiných bývalých estébáků, kteří jeho spolupráci s tajnou policií vyvrátili. Rozhodnutí soudu se nyní Ondrej Krajňák snaží zvrátit u Ústavního soudu.

Anonym 90186 04.06.2017 16:29
Agrofertu rostou obchody se státními rezervami. Zajímá se o ně policie

Anonym 90186 04.06.2017 16:25
Další dokument zveřejnila na svém Twitteru Skupina Šuman. Po nahrávkách Babiše a dokumentu o kontrole Čapího hnízda jde tentokrát o rozbor jedné z hlavních společností Andreje Babiše, společnosti IMOBA a.s.. Má jít o účelové převádění společnosti, pobyty společnosti v daňovém ráji, tunelování, enormní předlužování firmy, nevýhodné převody a další. V dokumentu je možné se dozvědět i to, že si Babiš už za doby ministrování vyplatil dvě miliardy korun z této firmy, přičemž stát přišel na dani z příjmu o 300 milionů korun. Do podivných toků má být zapletena i partnerka Babiše, Monika Babišová.

Anonym 31168 04.06.2017 13:29
Zemana za prezidenta volit nebudu,když není schopen zajistit svobodný projev ani na svých stránkách.Totéž doporučuji ostatním.Nějak se zde sedmadvacet roků zde vládnoucím lumpům od koryt nechce,ale přesto budou od koryt mazat.

Anonym 31168 04.06.2017 13:25
Cenzurou věcných příspěvků sice mohou zde vládnoucí lumpové sice revoluci o něco oddálit ale pak rozzuření revolucionáři nebudou odporážet jen zde vládnoucí lumpy,ale celé jejich rody.Tak to ve světě už chodí pokud se lumpové drží koryt víc než je zdrávo.

Anonym 31168 04.06.2017 13:21
Zase zde vládnoucí dobytek cenzuruje.Po revoluci bude třeba všechny cenzory odporážet na katovských mučírnách s bezbřehou krutostí za vlastizradu.

Anonym 94158 03.06.2017 23:42
V Německu úřady zrušily mnoho manželství z důvodu neplnoletosti. Asi jeden tisíc pět set případů se týkalo nevěst pod 14 let. Je smutné, že půl druhého tisíce pedofilů nebylo vzato do vazby. Tohle v Evropě chceme? Za špinavé prachy podnikatelů v INVAZI si necháme do Evropa tahat vybuchující těla?

Anonym 94158 03.06.2017 23:34
Češi potřebují dobrého prezidenta, a to minimálně jako je dnes pan Zeman. Je naprosto jedno, kdo to bude. Nesmí ale stranit zločinu a podílet se na rozkrádání majetku státu, potažmo nás českých občanů. Je jen otázkou proč byl pan Drahoš vyhozen, či proč utekl z Akademie věd. Slušní lidé z toho místa odchází jen pod kytičky. Z blízké minulosti máme přehršel negativních prezidentů. Každý z nás obyčejných lidí si nepřeje vrátit dobu za Kalouska.

 <<nové   starší>> 

1
filmy v kinechdvd filmyrubrikysvětlometysynonyma

Seznamka

Oficiální stránky dalších známých osobností

oficiální stránky Jana Volfová oficiální stránky Petr Mach oficiální stránky Ondřej Liška oficiální stránky Petr Havlík oficiální stránky František Pytloun oficiální stránky Radka Fišarová oficiální stránky Iva Hajnová

Další osobnosti | Jana Volfová | Petr Mach | Ondřej Liška | Petr Havlík | František Pytloun | Radka Fišarová | Iva Hajnová |

Popisy českých osobností pocházejí z oficiálních stránek osobnosti, nebo ze stránek wikipedia, nebo jsou vlastní tvorbou.

Vložit osobnost / Oficiální Stránky © OficialniStranky.cz / opravit údaj
Tyto stránky používají soubory cookie k poskytování služeb, analýze návštěvnosti a personalizaci reklam. Používáním stránek s tímto souhlasíte. Další podrobnosti