Oficiální stránky Miloš Zeman
Oficiální stránky
  přidat osobnost
Oppidum (Filipova Lenka) Down The Road Wherever / Dlx (Knopfler Mark) Mamma Mia! Here We Go Again (UHD+BD) (Ultra HD 4k filmy) Růže (Vondráčková Lucie) Vita Ce N (Ramazzotti Eros)

Miloš Zeman diskuse strana 2200

Jak na vás Miloš Zeman působí? Co pěkného byste řekli? Co se vám líbí?

Komentář  
Jméno     Věk (volitelně)

 

Následují komentáře návštěvníků. Kterýkoli komentář může být vymazán, zvláště urážlivé nebo vulgární, které nejsou povoleny. Nahlásit komentář »

Anonym 31168 10.06.2017 15:37
Pro 90186.Takové prolhance a vlastizrádné lumpy jako jsi ty bude nejrozumnější co nejkrutěji odporážet na katovských mučírnách za vlastizradu národa Čechů na katovských mučírnách s bezbřehou krutostí.

Anonym 90186 10.06.2017 00:38
Skupina Július Šuman pokračuje v představování 32 Andrejových kluků. Po kartách s názvy Július Šuman, István Léko, Ivo Rittig a Karel Randák dnes na Twitteru uveřejnila informace o prezidentu Miloši Zemanovi s tím, že stará láska nerezaví.
Je to logické Zeman totiž půjčil Babišovi Unipetrol a tehdy jejich spojenectví začalo. Když Babišův majetek dostatečně vzrostl, Unipetrol českému státu zase vrátil. Není se co divit, že poté stojí takové přátelství na pevných základech.

Anonym 90186 10.06.2017 00:37
Vratislav Mynář a Vladimír Kruliš před dvěma lety usilovali o to, aby policie znovu otevřela případ odsouzeného dvojnásobného vraha Jiřího Kajínka. Podle Radiožurnálu chtěli Miloši Zemanovi zajistit lepší argumenty pro udělení milosti, kterou chtěl prezident Kajínkovi dát v předvolební kampani.
Radiožurnál uvádí, že Hrad chtěl, aby kauzu otevřel speciální policejní tým Tempus. Ten například nedávno obvinil dva muže z více než dvacet let staré vraždy bosse českého podsvětí Antonína Běly.
Hradní kancléř Vratislav Mynář a zástupce šéfa hradního protokolu Vladimír Kruliš jakékoliv jednání s policií popřeli. Náhodou je ovšem podle Radiožurnálu zachytily policejní odposlechy v jiné kauze Vidkun a dosvědčují opak. Je tam nahrané, že to chtěl Miloš Zeman prostřednictvím Vratislava Mynáře po Milanu Pospíškovi, sdělil Radiožurnálu zdroj obeznámený s vyšetřováním.
Šéfa celorepublikové kriminálky Milana Pospíška před dvěma roky odposlouchával dnes již zaniklý protimafiánský útvar. Pospíšek Radiožurnálu informace nepřímo potvrdil. Doporučuji vám kontaktovat v uvedené věci vedoucího týmu Tempus, který jistě rád poskytne podrobnosti k této věci. Přeji vám, ať máte stále dobré informace, stejně jako v tomto případě, řekl Milan Pospíšek.
Podle zdrojů Radiožurnálu měl se šéfem Tempusu Martinem Balážem na téma otevření Kajínkova případu dokonce mluvit sám Miloš Zeman při návštěvě Zlínského kraje před dvěma lety. Prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček prohlásil, že takové informace nemá. Stejně postupovalo i policejní prezidium.

Anonym 90186 10.06.2017 00:36
Klub českého pohraničí je organizace lidí, která soustavně legitimizuje zločiny komunistického režimu. Zejména se to týká těch, kdo bránili lidem utíkajícím před rokem 1989 za svobodou. Téměř 300 osob bylo pohraničníky zabito. Nyní se ale tato zločinecká organizace zařadila mezi přátele prezidenta Miloše Zemana, který v rozhovoru pro TV Barrandov uvedl, že jim zaslal pozdravný dopis.
Zeman tento fakt zmínil v souvislosti s předsedou KDU-ČSL Pavlem Bělobrádkem, který nedávno navštívil sudetoněmecký sjezd. Já beru Sudetoněmecký landsmanšaft, zejména poté, co ze svých stanov odstranil majetkové a teritoriální nároky, jako jednu z krajanských organizací, a myslím si, že jeho přirozeným partnerem je nějaká krajanská organizace v České republice, například Klub českého pohraničí, kterému jsem nedávno poslal pozdravný dopis, uvedl doslova prezident.
Při pohledu na webovou stránku Klubu českého pohraničí se nejprve můžeme všimnout sdělení: Jen zůstane-li naše pohraničí české, zůstane českou i celá naše vlast! Organizace uvádí jako svou kontaktní adresu stejné místo jako Komunistická strana Čech a Moravy (pro dovršení této ironie připomínáme, že se jedná o ulici Politických vězňů na Praze 1).
V záložce Pohraniční stráž se také dočteme mnoho zajímavého, pro ilustraci například: Ve snaze co nejvíce očernit a zdiskreditovat Pohraniční stráž jako významnou složku branného systému socialistického Československa, je všemožnými hlásnými troubami současného režimu neustále vytrhávána a omílána pouze jejich funkce v míru při ochraně státní hranice zabezpečující až do krajnosti použití zbraně jejich neprůchodnost.
V loňském roce se pohraničníci dostali do médií, když na vrcholu Dyleň poblíž Dolního Žandova v Karlovarském kraji vztyčili sochu představující pohraničníka se psem nazvané Na stráži míru. Naštěstí byla odstraněna.

Anonym 31168 09.06.2017 16:52
Pro 94158.Takovým prolhancům jako jsi ty bude třeba na katovské mučírně vydloubat oči,když nevidíš,že tento národ debužíruje nadluh.Potom roztrhnout tvojí prolhanou hubu od ucha k uchu.Po vylámání prstů na tvých pazourech a zpřerážení dalších kostí tě vyhodit před katovskou mučírnu.Až se mladá generace revolucí dostane k moci a svižně začne splácet starými lumpy nasekané dluhy,tak pro staré lumpy tebou vychvalovaný blahobyt bude o něčem jiném.

Anonym 31168 09.06.2017 14:06
Pro 90186.Pro Čechy by bylo výhodnější kdyby Trump se Zemanem vůbec nejednal.Hlavně ,že zde nemáme žádnou základnu USA.

Anonym 31168 09.06.2017 14:00
Pokus zlikvidovat Česko pokračuje.K uvedenému má dopomoci společná armáda EU.Prostě jak by se pak začali srocovat lidé proti zde sedmadvacet roků vládnoucím lumpům,tak by pozvali Němce aby v Česku udělali pořádek.Až by Němci,za dluhy Česka,začali obsazovat Sudety,tak by měli Češi nárok jedině je s mávátky vítat.Pro Bělobrádka a jeho vlastizrádnou KDU by uveden=é problém nebyl.Až by po zabrání zbytku Česka ,za dluhy Česka Židy tak by tato armáda dohlížela na to aby se Češi do dobytčích vagonů přímo hrnuli aby je pak po příjezdu do Izraele Arabové hned podřezali a tak by bylo o jeden troubovitý národ na světě méně.

Anonym 90186 09.06.2017 09:48
Pro 5822
Kdyby nějaký dopis existoval, tak už s ním Ovce mává na Twitteru. V údajném dopise se Trump omlouvá za posunutí termínu. Tak jak to, že Ovar neví na kdy byl termín posunut a úkoluje Kmoníčka, aby termín dojednal?
Trump tím, že pozval rumunského prezidenta jasně ukázal, že si cení opravdových spojenců v NATO(2% na armádu, 2 americké základny) a "spojence", kteří smetli americký radar a na armádu dávají sotva 1% bude řadit na chvost priorit. Takže to vypadá spíše tak, jako setkání s Obamou na úplně jiné akci, kde si všichni státníci udělají fotku s Trumpem. O pozvání jaké učinil Trump rumunskému prezidentovi se určitě jednat nebude.

Anonym 5822 09.06.2017 08:35
90186 Tobě pane, zcela určitě nedá prezident dopis přečíst. Vše, co píšeš, jsou pouhé spekulace. Klídek.

Anonym 5822 09.06.2017 07:37
Prezident by si měl konečně připustit, že toto je konečná. Na první pohled je zjevné, že není zdravý, hodně zhubl, nedovedu si představit, že bude prezidentem na další roky. Chápu, že sebestředný ješitný muž to nechce vzdát. Je prostě bojovník, ale i z boje se má včas odejít, a tím vlastně zvítězit. To by mu měla vysvětlit jeho manželka, pokud ho má ráda. Na post prezidenta vidím J. Drahoše, připadá mi nejslušnější a není takový narcis jako např. Horáček a další jemu podobní.

Anonym 90186 09.06.2017 00:41
Prezident Miloš Zeman má stál potíže s tím, že jej zjevně nikdo nezve na návštěvu Bílého domu. Odkladů a výmluv jsme už slyšeli mnoho, zítra se přitom Trump setká s prezidentem Rumunska Klausem Iohannisem.
Aby to bylo trapné o něco méně, Zeman teď tvrdí, že se mu americký prezident omluvil dopisem. Bohužel není jasné, zda tento dopis není tam, kde článek Ferdinanda Peroutky.
Donald Trump mi poslal dopis, kde se omlouvá za posunutí termínu naší schůzky, já jsem vzal tento dopis na vědomí. Nyní je na schopnostech Hynka Kmoníčka jako našeho velvyslance, kdy se schůzka uskuteční, řekl Zeman novinářům při návštěvě Vietnamu.
Je to smůla. Jestli to náhodou nebude tím, že se Trump s přáteli Vladimira Putina prostě scházet nebude.

Anonym 90186 09.06.2017 00:08
Pilný už mluví o schodku 147 miliard, takže reálně 200 miliard?

Anonym 90186 09.06.2017 00:07
Skupina Július Šuman pokračuje v představování 32 Andrejových kluků. Po kartách s názvy Július Šuman a Ivo Rittig dnes na Twitteru uveřejnila informace o Karlu Randákovi, bezpečnostním expertovi, o kterém Babiš hovořil jako o svém spolupracovníkovi.

Anonym 94158 08.06.2017 23:33
Za poslední 4 roky se česká ekonomika pomaloučku přibližuje v HDP k průměru EU. Výrazně se snížil počet občanů pod hranicí chudoby. Máme se lépe a pokud neuspějí Herman s Kalouskem, bude ještě lépe. Češi potřebují dobrého prezidenta, a to minimálně jako je dnes pan Zeman. Je naprosto jedno, kdo to bude. Nesmí ale stranit zločinu a podílet se na rozkrádání majetku státu, potažmo nás českých občanů. Je jen otázkou proč byl pan Drahoš vyhozen, či proč utekl z Akademie věd. Slušní lidé z toho místa odchází opravdu až pod kytičky. Z blízké minulosti máme přehršel negativních prezidentů. Každý z nás obyčejných lidí si nepřeje vrátit dobu za Kalouska. Věžím, že po volbách na hermanoviny, kalouskoviny a jiné sprosťárny si nikdo nevzpomene. Bolševici ve 48. roce dělali totéž.

Anonym 31168 08.06.2017 21:45
Ústav Paměti národa jew spolek lumpů zralých na co nejkrutější odporažení na katovské mučírně ,když chce na Zemanovi,aby vyznamenával takové lumpy jako byl Vlk.Ten kněžský dobytek oblbuje a okrádá národ Čechů ,takže je sprostota chtít takové mlumpy vyznamenávat.Spíše bude v takto rozkradené rozprodané a astronomicky zadlužené zemi nutnost ten kněžský dobytek odporážet na katovských mučírnách s bezbřehnou krutostí protože národ nebude mít finance na to tyto podvodníky stále štědře dotovat,když se Česko řítí do státnínho bankrotu.

Anonym 31168 08.06.2017 15:43
Ty politické lumpy co chtějí místo svižného splácení starými lumpy nadělaných dluhů zvyšovat lumpům co jim pomohli k moci důchody na dluh je třeba za vlasitizradu odporážet na katovských mučírnách s největší krutostí a navíc znárodňovat veškerý majetek všech vlastizrádných rodů.Je třeba razit heslo,že kdo si dluhy nadělal,ať si dluhy zaplatí.Skončit s tím sprostáctvím politiků,že když se dítě narodí hned mu spočtou kolik set korun dluží do státní pokladny.Takové politické lumpy jme třeba odporážet na katovských mučírnách s bezbřehou krutostí.

Anonym 90186 08.06.2017 12:23
Nyní, v roce 2017 slibuje, že by chtěl dostat úroveň českých důchodů k sedmdesáti až osmdesáti procentům průměrné mzdy - pokud se brzy nedozvíme, že to ti novináři zase popletli. No nevolte ho!

Anonym 90186 08.06.2017 12:22
V roce 2015 jako ministr financí založil vlastní důchodovou komisi, alternativu té vládní. Poté, co mu experti předložili reformu v podobě rovného důchodu ve výši třiceti procent průměrné mzdy doplněnou zásluhovým pilířem, se od návrhu distancoval. Slibovanou reformu penzí nakonec nepředložil.

Anonym 90186 08.06.2017 12:22
V roce 2014 říkal, že chystané zrušení tohoto důchodového pilíře je chyba, ANO prý podlehlo při psaní koaliční smlouvy nátlaku sociálních demokratů. Zrušení pilíře jeho hnutí ANO následně podpořilo.

Anonym 90186 08.06.2017 12:22
Andrej Babiš ušel v penzijních výrocích dlouhou cestu. Od poměrně realistických až po vizionářské alias předvolební.
V roce 2013 s odkazem na padesátimiliardový schodek na penzijním státním účtu uvedl, že buď musí stát vybrat víc peněz anebo zvýšit věk odchodu do důchodu. A druhý Nečasův důchodový pilíř podporoval, ovšem lidé by měli mít šanci z něj po určité době vystoupit.

Anonym 90186 08.06.2017 12:21
Andrej Babiš, nejdůvěryhodnější politik v zemi, je názorově dost pružný. Snad jen Kalousek a Sobotka coby původci špatností jsou stálicí v jeho repertoáru. Aktuálně překvapil názorem na důchody rád by, aby časem vystoupaly na 70 až 80 procent průměrné mzdy, tedy téměř dvojnásobek než dnes. Je to přání? Slib? Slibem své věrné voliče Andrej Babiš nikdy nezarmoutil.
Babiš nejspíš pouze žehlí předvolební nešikovnost svého ministra Pilného, který okomentoval budoucnost penzí v Česku. Ten vcelku realisticky pravil, že pro jeho děti už stát peníze na důchody jen tak mít nebude a také, že i příští sedmdesátníci si budou muset přivydělávat. Důchodců bude hodně a pracujících málo. Žádná novinka.
Jenže z žádné novinky se v předvolebním čase stává třaskavina a Andrej Babiš ji musí eliminovat. Chce volby vyhrát, nikoli vést realistickou debatu. Proto se v rozhovoru pro levicový deník Právo od Pilného distancoval. A co víc, důchody chce perspektivně dostat až na sedmdesát až osmdesát procent průměrné mzdy, což prý píše i ve své vizi Česka v roce 2035. Tu by měli mít hotovou a vytištěnou v polovině června. Snad se pak dozvíme, jak to zázračné finanční kouzlo udělá. Třeba znovu zavede nějaký spořící pilíř, který jeho vláda zrušila

Anonym 90186 08.06.2017 12:18
jen si na Čubu moc nedovolujte, nebo na vás zavolá kámoše Zemana a ten vám to vysvětlí, že tenhle kovanej komunista tělem i duší se už napracoval dost jako předseda JZD Slušovice.

Anonym 90186 08.06.2017 12:17
Příště prý bude za SPO kandidovat YETI.

Anonym 90186 08.06.2017 12:17
Zemanoidi ze Zlínska si zvolili bolševického prominenta a teď koukají jak péro z gauče..

Anonym 90186 08.06.2017 12:17
Čuba nepracuje od září. Štěch chce jeho rezignaci, nebo nemocenskou

Anonym 31168 08.06.2017 07:59
Čím dřív mladá generace smete to stádo lumpů co zde sedmadvacet roků vládne tak bude mít větší šanci přežít ve stávajícím životním prostoru.pokud nechá lumpy vládnout do státního bankrotu pak je pro mladé nejlepší se nechat odsunout do Izraele k podřezání od Arabů bez jakýchkoliv protestů.

Anonym 90186 08.06.2017 00:49
Plánovaný deficit rozpočtu, který ještě ve funkci ministra financí sliboval Andrej Babiš, bude s největší pravděpodobností překročen. Nový šéf státní kasy Ivan Pilný totiž přiznal, že se do 50 miliard, deklarovaných jeho stranickým šéfem, nedokáže vejít.
Pilný po výroku o prázdné státní kase přichází s dalším tvrzením, které je v rozporu s tím, co vyprávěl jeho předchůdce ve funkci. Dokázal tak, že velká část Babišových výroků byla pouhým marketingovým tahem. Realita je však odlišná od populistických výkřiků.
Když současný ministr financí tvrdil, že je lakomý, také zřejmě trochu přeháněl. Jinak by se do padesáti miliard vešel chtě nechtě. Pilný však navýšení schodku vysvětluje nadcházejícími volbami, tedy vlastně tím, že všichni chtějí moc a co on má dělat.
Jediné, čím si je už teď ministr financí jistý, je to, že sice nedodrží 50 miliard, ale rozhodně se nedostane ani na letošních šedesát. Všechno mezi tím je možné. Minimálně tak si to vyslechl rozpočtový výbor. Nehodlám předložit rozpočet, jehož deficit by překročil ten letošní, jinak bych vyvodil politické důsledky, povídal nekonkrétně pan ministr.
Zdá se, že Pilný buď nedokáže naplnit Babišovy představy, anebo si jeho vůdce při slibech o schodku rozpočtu čísla vymýšlel a doufal, že to nějak dopadne.

Anonym 90186 08.06.2017 00:47
Zeman i Babiš legitimizují polonáckovskou rétoriku, říká režisér Klusák

Anonym 90186 08.06.2017 00:46
Poslední rozloučení s Jiřím Bělohlávkem. Zeman ani neposlal věnec

Anonym 90186 08.06.2017 00:45
Skupina Julius Šuman pokračuje v představování 32 Andrejových kluků. Po první kartě s názvem Július Šuman a druhé kartě věnované šéfredaktorovi Lidovek Ištvánu Lékovi přichází na řadu Ivo Rittig.
Jak uvádí Šuman, kmotr Rittig zajišťoval pro Babiše vliv na bezpečnostní složky.

Anonym 90186 08.06.2017 00:42
Prezident Miloš Zeman, na jehož zjevnou únavu v poslední době mnozí upozorňují, by se už neměl pouštět do boje o křeslo hlavy státu. Myslí si to přední český kardiochirurg Jan Pirk, podle kterého by v jiném zaměstnání už prezident dávno skončil a odešel do invalidního důchodu.

Anonym 31168 07.06.2017 17:29
Sedmadvacet roků budovaný kapitalistický svinčík dojíždí na konečnou.Potom zde bude pravděpodobně kralovat pořádně tvrdá ruka mladé generace.Ta důchodce z Havlových pohádek o kapitalistickém ráji rychle vyléčí.Ukazuje se ,že od údajné revoluce se stále poctivě dodržuje scénář jak dotlačit Česko do státního bankrotu a obyčejný český blb na uvedené pořád kouká jako blb .Možná že čeká kdy mu začne z nebes padat manna nebeská,která prý kdysi padala Židům v poušti.

Anonym 90186 07.06.2017 12:26
To, že první hlavou postkomunistického státu, kterou Trump přijme, bude Rumun, není náhoda. Washington a Bukurešť už dvacet let pěstují mimořádně blízké partnerství především v bezpečnostní oblasti.USA mají v Rumunsku dvě základny - radar jako součást protiraketové obrany a leteckou základnu Mihail Kogalniceanu u přístavu Constanta, kde nedávno Američané oznámili rozsáhlé investice. Bukurešť chce navíc letos nakoupit americký protiraketový systém Patriot.Podobně jako v Pobaltí buduje aliance posílené jednotky i v Rumunsku, kde by měla postupně vzniknout mezinárodní brigáda. "V červenci tu budeme mít například velké cvičení, kterého se zúčastní 25 tisíc vojáků, 11 tisíc z nich budou Američané," řekl ministr. Zdůraznil, že Rumunsko nechce být jen tím, kdo bezpečnost dostává, ale chce k ní i aktivně přispívat.Letos poprvé dává na obranu výdaje ve výši dvou procent HDP, jako jeden z mála členů NATO. Čtyřicet procent z toho jde na nákupy nového vybavení.

Anonym 90186 07.06.2017 12:23
Rumunský prezident Klaus Iohannis bude prvním prezidentem ze střední a východní Evropy, který se setká s americkým prezidentem Donaldem Trumpem.
USA s Rumunskem už dvacet let pěstují mimořádně blízké partnerství především v bezpečnostní oblasti.
Návštěva Miloše Zemana v USA připadá v úvahu nejdříve v září.

Anonym 90186 07.06.2017 12:15
Zeman to má za 275.
Zanedlouho začne stříhat metr.

Anonym 90186 07.06.2017 10:27
A dovolte ještě poslední sadu čísel. Ta říká, kolik lidem ze mzdy skutečně zůstane. Z průměrné hrubé mzdy 27 889 korun zůstalo bezdětnému zaměstnanci po odečtení záloh na pojistné a daně z příjmu 21 281 korun čistého. Nicméně celkové mzdové náklady zaměstnavatele na tohoto pracovníka činily 37 371 korun. Podtrženo sečteno, stát si na daních a pojistném sebral 16 090 korun, tedy nějakých 43 procent veškerých nákladů, které zaměstnavatel na svého zaměstnance vynaložil. Tato čísla je potřeba znát, aby člověk byl poněkud v obraze až na něj během léta začnou politici jednotlivých stran valit své programové kejkle a fantazírovat například o znovuzavedení daňové progrese.
Číslo znázorňující průměrnou mzdu v Česku stojí za pozornost a hlubší zamyšlení. Od listopadu 1989 už uteklo skoro 28 let a Češi si vydělávají zhruba čtvrtinu (tedy pokud si alespoň sáhnou na průměr) toho co mají jejich sousedé v Německu nebo Rakousku. Zároveň je více než zjevné, že Češi svými příjmy své západní krajany vůbec nedohánějí. Za poslední léta se tu vystřídali politici zleva zprava s různými recepty jak dohnat západ. Z jejich slibů zůstaly jen studie a nezměnilo se nic.
Česká ekonomika v posledních letech opět slušně roste, ale zdejší lidé z toho nemají tolik, co by si zasloužili.

Anonym 90186 07.06.2017 10:24
Při pohledu na statistické číslo je především potřeba připomenout, že od listopadu loňského roku vzrostly o 4 procenta mzdy státním zaměstnancům a od nového roku vzrostla o 1100 korun základní sazba minimální mzdy na 11 tisíc korun.
Nicméně když se zvýší tato základní sazba, úměrně tomu (o nějakých 1400 až 2200 korun hrubého měsíčně) se povinně zvyšují minimální mzdy i v dalších sedmi skupinách profesí podle jejich náročnosti. Podtrženo sečteno, na růstu průměrné mzdy v Česku má poměrně značný podíl zvyšování platů nejméně vydělávajících lidí a přilepšení státním zaměstnancům. A ti jak známo jsou placeni z daní, které nejprve musí někomu stát sebrat.
Není se pak čemu divit, že největší nárůst mezd (o téměř 12 procenta) zaznamenali zaměstnanci v pohostinství. Ti si však přišli na takřka nevídaných 16 854 korun. Jistě, všichni vědí, že právě číšníci pracují většinou za minimální mzdu a velkou část svých příjmů mají ve spropitném, ale i tak je na tomto čísle patrné, jaká je platová realita v naší zemi. O prodavačkách v supermarketech a dalších snad ani nemá cenu mluvit.

Anonym 90186 07.06.2017 10:23
Teď však přijde to zásadní, a sice co stálo za růstem mezd, který za poslední rok statistici spočítali nominálně v průměru na 1414 korun. Že by v Česku byli tak štědří zaměstnavatelé? Samozřejmě, že někteří ano, ale ve většině podniků byl nárůst výplat podstatně skromnější. A nedělejme si iluze, je tu řada firem, v nichž se nepřidávala ani koruna. Co tedy tlačilo růst mezd vzhůru?

Anonym 90186 07.06.2017 10:23
Začněme obvyklým konstatováním, že na průměrnou mzdu v zemi nedosáhnou zhruba dvě třetiny lidí. Podle statistiků činil takzvaný medián, tedy prostřední hodnota mezd dělící pracující na dvě stejně velké poloviny, v prvních třech měsících letošního roku 23 704 korun, přičemž u mužů tento medián činil 25 905 korun, u žen to bylo jen 21 162 korun.
Nemalé rozdíly panují i mezi jednotlivými kraji. Zatímco nad celostátní průměr se vyhouply pouze mzdy v Praze a této hodnotě se téměř přiblížily příjmy obyvatel Středočeského kraje, Karlovarský kraj zaostával za celostátním průměrem o čtyři tisícovky a za Prahou dokonce o více než dvanáct tisíc korun!

Anonym 90186 07.06.2017 10:22
Podle dat Českého statistického úřadu činila v prvním čtvrtletí letošního roku průměrná mzda v Česku 27 889 korun. Statistici dodali, že meziroční nárůst o 5,3 procenta byl nejvyšší od konce roku 2008. Za růstem mezd prý stála rekordně nízká nezaměstnanost a jelikož byla nízká i inflace, Češi se měli reálně ještě lépe. Zkrátka šťastná to doba. Podrobnější pohled do statistik však už tak zářné čtení nenabízí a růžové brýle je potřeba sundat z nosu a schovat doma do šuplíku hodně hluboko.

Anonym 90186 07.06.2017 10:09
Šéf hnutí ANO Andrej Babiš se pravidelně každý rok stará o to, aby naše země hezky zežloutla kvetoucí řepkou. Z ní se vyrábějí biopaliva a Babiš na celé věci královsky vydělává. A jak? Za dobu, co byl ministrem, svůj obchod se státním podnikem Čepro zdvojnásobil ze 47 procent na 87 procent.

Anonym 90186 07.06.2017 00:30
Skupina působící pod twitterovým účtem Julius Šuman zveřejnila druhou kartu, na které jmenuje dalšího z klíčových přátel a spolupracovníků šéfa hnutí ANO Andreje Babiše. Tentokrát je to Ištván Léko, šéfredaktor Lidových novin.
Andrej se nevyskytl v roce 2011. Žil tu s námi vždy a má spoustu kamarádů. 32 dílný seriál Andrejovi kluci, stojí v popisku každé karty. Druhá v pořadí nese název propagandistická, první byla zveřejněna v pondělí. Na té aktuální figuruje Ištván Léko, skupina ho označuje za způsobné dítě.V doprovodném textu popisuje Léka jako dlouholetého Babišova osobního přítele. S Andrejem Babišem úzce spolupracoval dlouho před založením hnutí ANO. Mimo jiné vedl portál ceskapozice, jenž Babiš skrytě financoval,píše se v textu. Skupina Julius Šuman také uvádí další souvislosti. Má velký vliv na Babišovu personální politiku a na stanovování politické agendy. Jeho noviny často očerňují politické protivníky hnutí ANO, píše skupina o Lékovi.

Anonym 94158 06.06.2017 22:51
Češi potřebují dobrého prezidenta, a to minimálně jako je dnes pan Zeman. Je naprosto jedno, kdo to bude. Nesmí ale stranit zločinu a podílet se na rozkrádání majetku státu, potažmo nás českých občanů. Je jen otázkou proč byl pan Drahoš vyhozen, či proč utekl z Akademie věd. Slušní lidé z toho místa odchází opravdu až pod kytičky. Z blízké minulosti máme přehršel negativních prezidentů. Každý z nás obyčejných lidí si nepřeje vrátit dobu za Kalouska.

Anonym 94158 06.06.2017 22:48
Koukám, študente 90186, že si pleteš pana Babiše a Zemana s Kalouskem. Pan Zeman je člověk, který nic více nepotřebuje. On nikdy zločince za pět tisíců miliard nezbaví zodpovědnosti před zákonem AMNESTIÍ!! Nepláče nad sprosťárnami "Hermanovin", "Kalouskovin" a jiných sprosťáren. Jsi mladý člověk a již nevíš co je čest. Čest si nekoupíš ani za 5 bilionů. Se ctí musí člověk žít. Žádná krize nebyla, jenom špína Kalouska, Fialy a dobře zaplacených "všehoschopných". Co mezi takovou partou dělá Sobotka je mi záhadou. Svým Kámošům to pěkně poondil.

Anonym 31168 06.06.2017 12:37
Chce to v Česku krutou revoluci a všechny lumpy co se po komunistech prolhali k moci na katovských mučírnách odporážet s bezbřehou krutostí.Navíc znárodňovat veškerý majetek všech po komunistech zde vládnoucích rodů.Důchodcům za jejich většinovou troubovitost,že pomohli lumpům k moci a Česko zadlužit,rozprodat a rozkrást naordinovat takovou dietu jakou neměli ani vězňové za nebožtíka Hitlera v koncentráku.Důchodcům je třeba začít,za jejich většinovou troubovitost a lenost přemýšlet vyplácet zasloužené a spravedlivé důchody převážně na holý zadek bejkovcem.Při této Bohu milé práci nešetřit ani bejkovce a ani zadky přitroublých a zlumpačelých důchodců.

Anonym 90186 06.06.2017 12:05
Podle Lenky Buštíkové, expertky na radikální pravici ve střední Evropě, není největší extremistickou hrozbou pro Českou republiku Martin Konvička, ale především současný prezident a exministr financí. Zeman s Babišem totiž prý mohou podplácet lidi, rozkrádat stát a využívat důležitá média.

Anonym 90186 06.06.2017 12:04
V roce 2002 se firma přemístila do pražských Čakovic. A o pět let později, v roce 2007, se akcionářská struktura změnila. Jak a kdo byl vlastníkem akcií od této chvíle, není z veřejných listin patrné. Ve výročních zprávách nejsou tyto údaje uvedeny.
Sídlo firmy Inko v pražských Čakovicích nevypadá slovy Pavla Švarce vůbec sexy. Je to přízemní nemovitost, která připomíná spíše omítnutou stavební buňku jen s tím rozdílem, že je o několik metrů delší. Je jako vystřižená z nějakého týdeníku z osmdesátých let, kdy se podobné dělnické kanceláře hojně vyskytovaly. A docela snadno ji v zástavbě domků v okrajové části Prahy přehlédnete

Anonym 90186 06.06.2017 12:03
Inko je nenápadná stavební a montážní firma, která se specializuje na pokládání plastových potrubních systémů při výstavbě a rekonstrukci plynovodů a ropovodů. V devadesátých letech měla sídlo v Brně a majiteli byla šestice lidí, kteří se v oboru pohybovali delší dobu. Největší podíl měl ve firmě brněnský podnikatel František Fišer (26,2 procenta). Pět dalších lidí mělo po 14,7 procenta.

Anonym 90186 06.06.2017 12:03
I s Čeprem měl Agrofert obchodní vztahy.
V Čepru vydržel Švarc tři roky. V prosinci 2008 pak státní sektor opustil. Už to nebylo sexy, řekl tehdy serveru Motejlek a v deníku MF DNES dodal: Svou misi v Čepru jsem splnil a jsem připraven uplatnit své zkušenosti a znalosti v nové práci.
Švarc poté nastoupil do služeb jiného miliardáře Karla Komárka, který se zaměřuje na byznys s ropou a zemním plynem. V jeho společnosti KKCG měl na starosti aktivity v Rusku. Vypadalo to tedy, jako by Švarc v Česku skončil a jako kdyby se s Babišem úplně rozešel.
Jenže jejich podnikatelský vztah trval byť v omezené míře dál.
V srpnu 2008 se totiž Švarc objevil nejdříve v představenstvu neznámé firmy Zuccherina. Tu podle notářského zápisu z února 2009 vlastnil jako jediný akcionář, blízký spolupracovník Andreje Babiše a jeho letitý právník Alexej Bílek; ten je dnes také šéfem jednoho ze svěřenských fondů, kam musel Babiš kvůli loni přijaté novele zákona o střetu zájmů vložit svůj majetek. V současné době je jediným akcionářem firmy Zuccherina Pavel Švarc.
Další firma, v níž se objevili Babišovi manažeři a pak i Švarc, se jmenuje Inko.
Švarc do vedení firmy vstoupil v roce 2011. Před ním byli šéfy Inka manažeři blízcí Agrofertu či Unipetrolu. V říjnu 2007 se stal předsedou představenstva firmy Inko Daniel Bureš (dříve Unipetrol). V roce 2008 ho vystřídal Jan Landa. Ten tam byl až do roku 2011. Landa je po Švarcovi druhým nejdůležitějším Babišovým bývalým manažerem. Většinou působil ve stejných chemičkách jako Švarc.
Se vstupem Andereje Babiše do politiky zaznamenal výrazný posun i Landa. Nejdříve byl náměstkem ministra životního prostředí Richarda Brabce (i on je exmanažer Babišova podniku Lovochemie). Nyní je Landa dokonce státním tajemníkem celého resortu.
Firmy Inko i Zuccherina spojené s Babišovými lidmi sídlí na stejné adrese v pražských Čakovicích v Ouhrabkově ulici. O něco důležitější je pro příběh firma Inko. Tato firma totiž vykazuje jisté zvláštnosti, které mě jak jsem naznačil na začátku textu zaujaly.

Anonym 90186 06.06.2017 12:01
Pavel Švarc se narodil v roce 1956 a v byznysu je považován za velmi schopného a loajálního manažera. Na počátku devadesátých let byl krátce generálním ředitelem Pražské cukerní společnosti, pak pracoval pro francouzskou cementárenskou firmu Lafarge.
V roce 1997 se ovšem stal šéfem chemičky Lovochemie a dva roky poté generálním ředitelem tehdy ještě státního petrochemického gigantu Unipetrol.
Do vedení Lovochemie si ho vybral Andrej Babiš, jehož Agrofert později lovosického výrobce průmyslových hnojiv úplně ovládl. Švarc byl také šéfem představenstva pardubické Synthesie, což byla další firma, kterou získal Agrofert do svého holdingu.
Když pak dělal šéfa státního Unipetrolu, měl tu Švarc výsadní postavení a přehled. Působil ve vedení dalších šesti chemiček, které pod Unipetrol spadaly.
To vyhovovalo zejména Babišovi. Ten od druhé poloviny devadesátých let s Unipetrolem intenzivně spolupracoval a také usiloval o privatizaci některých jeho chemiček.
Poté, co vláda v roce 2004 schválila prodej Unipetrolu polskému ropnému koncernu PKN Orlen, Švarc postupně chemické podniky opustil.
V roce 2005 se ale stal za významné Babišovy podpory předsedou představenstva a generálním ředitelem jiného strategického podniku: státní společnosti Čepro. Ta má po celé zemi síť podzemních produktovodů a také obří zásobníky, v nichž se skladují pohonné hmoty.

 <<nové   starší>> 

1
filmy v kinechdvd filmyrubrikysvětlometysynonyma

Seznamka

Oficiální stránky dalších známých osobností

oficiální stránky Jana Volfová oficiální stránky Petr Mach oficiální stránky Ondřej Liška oficiální stránky Petr Havlík oficiální stránky František Pytloun oficiální stránky Radka Fišarová oficiální stránky Iva Hajnová

Další osobnosti | Jana Volfová | Petr Mach | Ondřej Liška | Petr Havlík | František Pytloun | Radka Fišarová | Iva Hajnová |

Popisy českých osobností pocházejí z oficiálních stránek osobnosti, nebo ze stránek wikipedia, nebo jsou vlastní tvorbou.

Vložit osobnost / Oficiální Stránky © OficialniStranky.cz / opravit údaj
Tyto stránky používají soubory cookie k poskytování služeb, analýze návštěvnosti a personalizaci reklam. Používáním stránek s tímto souhlasíte. Další podrobnosti