Oficiální stránky Miloš Zeman
Oficiální stránky
  přidat osobnost
Teatime Dub Encounters (Underworld / Iggy Pop) Vychodna (I.m.t.smile) R.E.M. at the BBC (R.E.M.) Země Československá, Domov Můj (Various)  ()

Miloš Zeman diskuse strana 2150

Jak na vás Miloš Zeman působí? Co pěkného byste řekli? Co se vám líbí?

Komentář  
Jméno     Věk (volitelně)

 

Následují komentáře návštěvníků. Kterýkoli komentář může být vymazán, zvláště urážlivé nebo vulgární, které nejsou povoleny. Nahlásit komentář »

Anonym 90186 31.05.2017 23:23
Nezávislost českých médií přijde na přetřes v Evropském parlamentu. Výbor pro občanské svobody, právo a vnitřní záležitosti probere možné zneužití v úterý odpoledne a téma to bude i ve čtvrtek na plénu. Důvod? Andrej Babiš (ANO) a nahrávka, na které má zasahovat do obsahu MF Dnes. Předseda nejsilnější frakce europarlamentu Manfred Weber (CSU) v rozhovoru tvrdí, že to není jen naše věc. Zkritizoval také prezidenta Miloše Zemana kvůli přátelství s ruským prezidentem Vladimirem Putinem.

Anonym 90186 31.05.2017 23:19
Spolehlivost českých firem strmě upadá. Zatímco ještě loni tuzemské podniky v rámci Evropy vykazovaly velmi dobrou platební morálku, letos se řadí mezi ty s nejvyšší mírou rizika. Česko se tak přiřadilo k jižanským zemím jako je Řecko, Itálie či Chorvatsko. Natahování dob splatnosti faktur či jejich překračování přitom může zásadně poškozovat, či dokonce úplně likvidovat malé a střední podniky.
Vyplývá to z průzkumu European Payment Report 2017 společnosti Intrum Justitia, přední české firmy zaměřené na správu a vymáhání pohledávek. Výsledky se zakládají na odpovědích 10,5 tisíce vedoucích pracovníků firem z 29 evropských zemí.
Zásadní propad zaznamenaly tuzemské podniky v evropském indexu rizikovosti plateb. Ten přesně popisuje, které trhy vykazují lepší či horší morálku oproti celkovému trhu. Zatímco ještě v loňském roce se Česká republika umístila mezi nejdisciplinovanějšími zeměmi na šestém místě za Slovenskem, letos je páté od konce na 25. příčce. Horší pořadí připadlo už jen na čtveřici evropských států, Irsko, Itálii, Řecko a Portugalsko.Letos nastal desetiprocentní nárůst respondentů, tedy čelných představitelů firem, po kterých jejich odběratelé požadovali prodloužení splatnosti faktur. To je obrovské číslo. Požadované termíny přitom byly delší, než by pro firmy bylo přijatelné, pojmenovává jeden z důvodů českého propadu Karol Jurák, výkonný ředitel Intrum Justitia.
Nedisciplinovanost, nespolehlivost a neschopnost odběratelů uhradit své závazky vůči dodavatelům včas brzdí ekonomiku a ubírají jí potenciál. Každá čtvrtá firma uvádí, že kdyby dostala peníze od odběratelů včas podle platné smlouvy, investovala by do nových technologií nebo by přijala nové zaměstnance, dodává Jurák.

Anonym 94158 31.05.2017 23:07
Jaroslave, v současné době se většina Čechů má nejlépe za celou historii Československa i samostatné ČR. Několikrát se skoky zvýšily platy i důchody. Nové zvýšení minimální mzdy vyvolá lavinový efekt v celém spektru příjmů. Byla to dobrá práce vlády, prezidenta i jiných subjektů. Proč to bořit? Jediné co je špatně je upuštění od norem ČSN u potravin. Zapáchající drůbeží maso, uzeniny hrozné pachuti, šizené máslo i sýry a další nechutnosti. Nákupy v Německu prodražuje cesta. ČR byla před několika týdny na 1. místě ve světě v kategorii svobod. Ti Tvoji revolucionáři jsou pouze v Tvé mysli. Nikdo je křísit nebude.

Anonym 90186 31.05.2017 19:24
První samořídící autobus, který jezdí v Berlíně, pojme osm lidí a pohybuje se rychlostí okolo devíti kilometrů v hodině.

Anonym 90186 31.05.2017 17:31
Evropský úřad pro boj proti podvodníkům OLAF očekává, že své vyšetřování okolo dotací pro farmu Čapí hnízdo, která patřila do přelomu let 2007 a 2008 do Agrofertu Andreje Babiše, uzavře do konce letošního roku. Novinářům to dnes na výroční tiskové konferenci řekl šéf úřadu Giovanni Kessler. Babiš přitom v médiích opakovaně tvrdil (lhal), že projekt není vyšetřován.

Anonym 90186 31.05.2017 17:30
Pilný přišel po několika dnech na ministerstvu se zjištěním: Státní kasa je prázdná

Anonym 90186 31.05.2017 17:29
Pořadateli jarmarků, který kritizoval EET a Babiše, přišlo 26 kontrol

Anonym 31168 31.05.2017 16:59
Pro 94158.Spíše se dá říci,že slibovaný kapitalistický ráj jede směle do zádele a ubývá i českých blbů co na něj ještě věří.Jakmile se dostane revolucí mladá generace k moci a začne důchodcům vyplácet zasloužené a spravedlivé důchody převážně na holý zadek bejkovcem,tak začne být v Česku všechno jinak než na co už jsme sedmadvacet roků zvyklí.

Anonym 5822 31.05.2017 14:37
Kubera je d . e . b ..l non plus ultra. Prohulený starý strýc mne bude nutit, abych jako nekuřačka spolu s mými vnoučaty trpěla čoud v restauracích, ze kterého je nám všem špatně. Ať si ten starý demagog žere svoje brouky a dá pokoj slušným lidem, kteří umějí žít bez smogu. Ten pán je na pár facek.

Anonym 94158 30.05.2017 23:10
Žádná krize v české společnosti není a nebyla. Jen mafiánské strany, které dohromady nemají ani 20 % se začaly chovat jako bolševici v roce 1948. Čím větší lež, či Hermanovina, tím větší mají naději na návrat vlády před rokem 2013. Občané si to většinou nepřejí. Majetek v Čechách by se mohl takovým pokusem dostat k 1 % vyvolených. Občané nemají zájem dostat se opět pod hranici bídy. Tak špinavou volební kampaň jsme v Čechách ještě neměli.

Anonym 90186 30.05.2017 22:08
Kvůli EET možná skončí další jarmark. Tentokrát jde o unikátní řemeslnické trhy v Turnově

Anonym 90186 30.05.2017 21:12
Kde je Ovčáček? Kde se to trdlo fláká! Měl by tvýtovat jednu pecku za druhou, zde jsou témata, které náš lid zajímají:
A) Proč jel vicehradníprotokolář zrovna tímto autem?
B) V jaké rychlosti havarovali?
C) Kolik promile měl v krvi řidič a kolik spolujezdec?
D) Co nařídil zraněnému vicehradnímuprotokoláři president Zeman při návštěvě nemocnice. MožnostI A) Drž o všem hubu! B) Uzdrav se rychle!
E) Jakou vinu na havárii nesou letoví dispečeři?
F) Nehodu způsobila brněnská kavárna, nebo detašované pracoviště pražské kavárny?
Tolik otázek a hradní mlčáček mlčí!

Anonym 31168 30.05.2017 16:10
Pro 90186.Od údajné revoluce se prosazuje poctivě názor národ Čechů zcela zlikvidovat a Sudety předat Němcům a ostatek Česka ,za naše dluhy předat Židům.Čechy pak odsunout do stávajícího Izraele k odporažení Arabům.A obyčejný český blb dúchodového věku na uvedené povětšinou kouká nadále jako blb.Proto to chce krutou revoluci vedenou mladou generací,ta pak začne důchodcům,za jejich většinovou troubovitost a lenost přemýšlet vyplácet zasloužené a spravedlivé důchody převážně na holý zadek bejkovcem.Až se pak bude zlumpačelý důchodce belhat k domovu s na maděru rozsekaným zaqdkem tak začne dokonce přemýšlet.Dojde mu,že ty lumpy co sedmadvacet roků volil přece jen volit neměl.Tím značně stoupne jeho inteligence.Přesto bude nejrozumnější důchodcům za jejich většinovou troubovitost odebrat volební právo ,protože už toho svojí troubovitostí a leností přemýšlet zkazili národu Čechů dost,

Anonym 31168 30.05.2017 15:55
Lumpové co se po komunistech prolhali k moci jednak záměrně z pracujících cikánů udělali povaleče na podpoře a z bývalých sedláků vlastizrádné lumpy co dodnes zbídačují družstevníky.Proto do družstev už nechce nikdo jít za almužnu pracovat.Chtějí sem tedy vládní lumpové tahat Ukrajince.Pokud by jim toto lumpáctví prošlo tak by brzo tahali cizáky do naší armády,protože i o tu je zájem pramalý.Pak by cikzácká armáda placená z daní Čechů začala krutě rovnat mravy těm,kterým se ve stávajícím kapitalistickém svinčíku nelíbí.Proto se musí národ proti zde sedmadvacet roků vládnoucím lumpům zvednout a vybíjet je za vlastizradu na katovských mučírnách s bezbřehou krutostí.

Anonym 90186 30.05.2017 15:47
Celkový dluh obyvatel ČR přesáhl na konci prvního čtvrtletí poprvé dva bilion korun, meziročně vzrostl o 162 miliard korun.

Anonym 90186 30.05.2017 15:44
Produktivita české práce klesá

Anonym 31168 30.05.2017 15:39
Už aby stávající vládní banda sháněla muzikanty co by mohli zahrát na funusu vlády zde sedmadvacet roků vládnoucích lumpů.

Anonym 90186 30.05.2017 15:39
Když už se za korupčníka považuje poslanec, který resignuje na mandát a jde za odměnu do zaměstnání, tím spíš by se policie měla zajímat o tvorbu státních rozpočtů a interpretovat ji podobně, totiž že jde o masovou korupci.
Šlo by to i bez vyšetřování, u kterého ani není jasné, kdo by koho vyšetřoval, zda by u toho zas nebyla nová forma korupce a zda by se to nevleklo déle než trvá lidský život. Co kdyby sněmovna neměla právo schvalovat rok před volbami jakékoliv zvýšení platů (i svých), dávek či přídavků? Veškeré toto dobro by musely vlády nachystat dřív. Co bylo před rokem či dvěma si voliči už moc nepamatují a podezření, že jde o kupování hlasů by přiměřeně ochablo. Vlády, zejména ta dnešní, to dobře vědí a proto vlnu zvýšení všeho chystají vždy před volbami.
Takže: vloni, vládo, vloni jsi měla být štědrá. Letos by tě měl Šlachta pozatýkat a návrh státního rozpočtu zabavit jako korupční plán.

Anonym 90186 30.05.2017 15:37
Když někdo dá jinému občanovi peníze, aby ho zvolil, jde o mimořádně škodlivý příklad korupce, která devastuje demokracii a dá se jen obtížně dokázat. Když se ale provozuje veřejně, jde o šílenství. Jeden takový příklad korupce právě probíhá. Jmenuje se státní rozpočet.
Vládní strany, dnes ČSSD, ANO a KDU-ČSL ve svém návrhu rozpočtu nabízejí mnoha skupinám voličů, většinou státních zaměstnanců, výrazné zvýšení platů či dávek a přídavků. Aby jim to účetně vycházelo, zvyšují opět státní dluh o padesát miliard. Těžko se zbavíte dojmu, že cílem takového rozpočtu není rozumná hospodářská politika ani rozumná politika sociální, nýbrž celkem přímočaré podplácení obdarovaných skupin voličů za peníze všech voličů.
Obdarované skupiny se přitom kryjí se skupinami pravděpodobných či možných voličů vládních stran. A když se projednávání rozpočtu přímo kryje s volbami, jde o situaci naprosto ideální. Voliči to mají před urnami na talíři. Před urnou pak nezapomenou, kdo jim toho kolik od ledna či hned navíc dá. Výhodou je, že i strany opoziční spíš v této situaci mlčí: nebudou přeci říkat voličům, když vyhrajeme my, tyto úplatky vám škrtneme. Obdarovaní voliči jsou rádi a budou vděční. Kdo nic nedostal, má vztek a chce také.

Anonym 90186 30.05.2017 15:22
Ostuda. Babiš využil k agitaci i odhalení památníku na rodiče Wintonových dětí

Anonym 90186 30.05.2017 15:21
Prezident republiky tráví druhý den na návštěvě Jihomoravského kraje. Při setkání se zaměstnanci Jihomoravské armaturky si sice odpustil své neblaze proslulé bonmoty, ale celá debata s pracovníky se nesla v duchu oslavy Číny i jiných asijských států. Nezvyklou kritiku si však od Zemana vysloužily uzeniny od firmy Andreje Babiše, které prezident označil v podstatě za nekvalitní.

Anonym 90186 30.05.2017 15:18
Josef Klíma mění názor na Kajínka. To je však hodně pozdě

Anonym 90186 30.05.2017 15:16
Důvěra v prezidenta a vládu se podle CVVM v souvislosti s vládní krizi výrazně propadla. Hlavě státu nyní důvěřuje 41 procent lidí, zatímco v předchozích dvou měsících to bylo vždy 55 procent. Důvěra ve vládu spadla na 23 procent z dubnových 40 procent.
Spokojenost lidí s politickou situací je podle CVVM nejhorší od konce roku 2013. Spokojenost v první polovině května vyjádřila jen desetina lidí, nespokojeno bylo 67 procent občanů. Vyplývá to z průzkumu CVVM.

Anonym 31168 30.05.2017 08:43
Cenzoři dělají svým lumpáctvím národu Čechů takové škody,že po revoluci bude třeba u cenzorů vybíjet celé jejich vlastizrádné rody s bezbřehou krutostí na katovských mučírnách.

Anonym 94158 29.05.2017 23:57
Koukám, že dneska tu asi cenzuruje samotný pekelník. Tak přeji alespoň dobrou noc.

Anonym 90186 29.05.2017 23:24
V Rusku začali zatýkat jehovisty. Přímo při bohoslužbě

Anonym 90186 29.05.2017 17:51
Zemanova kandidatura v ohrožení? Je na tom hodně špatně, říká bývalý velvyslanec

Anonym 31168 29.05.2017 16:30
Drzost zde vládnoucích politiků nemá obdoby.Čím více Česko zbídačují tím si dávají větší platy,proto bude nutno u všeho co se po komunistech prolhalo k moci vše co nahrabali znárodnit a za zbídačení Česka jim odměnu vyplácel kat.

Anonym 90186 29.05.2017 16:25
Pro 94158
To jako hospodářský růst zařídili Kobliha a Ovar. No ty si komik. Hospodářský růst už započal na konci Nečasovy vlády(viz. statistiky). Roste celá Evropa a to hlavně díky obratu v USA a německé lokomotivě. Když už píšeš o hospodářském růstu, tak nás předběhli Maďarsko, Polsko, Slovinsko, Slovensko, Řecko. Německo má sice o něco nižší růst, ale má úplně jiný základ, takže při tomto tempu nikdy Němce nedoženeme. Navíc Němci mají tři roky po sobě přebytkový rozpočet. To u nás tato vláda místo investic posiluje armádu darmožroutů na úřadech a při růstu nás stále zadlužuje prožíráním rozpočtu. Neznám žádnou ekonomiku, kterou by k prosperitě přivedli úředníci. A domácí poptávku rozhoupala ČNB, když intervenovala proti koruně. Nezapomenutelné byly tenkrát slintáty "ekonoma" Ovara, že to škodí ekonomice.

Anonym 31168 29.05.2017 08:12
Při té drzosti KDU bude nejspíše hned při revoluci platit,že mrtvý lidovec ,dobrý lidovec.Za podíl KDU na zbídačení Česka se s těmito lumpy národ mazlit nebude.

Anonym 94158 28.05.2017 23:45
Včera jsem měl sen, a to jak pan Sobotka se rozhodl vzít všechny své straníky na Čumu Lang Mu. Cestou jim přednášel svoji vizi pokroku. Někdo mu odporoval, prostě ho nechal shodit ze skály. Ve 3 tisících už někteří couvali a jen málo jich padalo. V 5 tisícovce už lezl sám a stále přednášel. Na vrcholu měl nádherný pocit, že mu nikdo neodporuje a on našel svoji pravdu. Pravdu našel, zůstal ale sám.

Anonym 94158 28.05.2017 23:33
Milý 90186, kde se vzal, tu se vzal hospodářský růst? Kdepak, za Kalouska se kradla extraliga. Neříkám, že se nekrade, je to ale jen nějaký okresní přebor. O miliardách se zlodějům může jen zdát. Proto dnes modrofialoví řvou a i demonstrují. Je to lepší nežli by museli demonstrovat slušní lidé.

Anonym 94158 28.05.2017 23:19
Podnikatelé v masmédiích preferují redaktorky lehce retardované, za to se sebevědomím raketoplánu. No a protože to co jim pánbůh ubral na bystrosti, to jim přidal na kráse. Výsledkem jsou zprávy na ČT, kterým bylo hodně ublíženo. Přesto výsledky posledních preferencí jsou skutečným obrazem toho, že občané se nedají nalákat na cezenou nudli našich bolševických a zaplacených redaktorek. Češi nejsou konzervy jako za velkou louží. Podvrhy na pana Babiše v mediích je nechaly chladné. Nikdo z politiků nepodá trestní oznámení. Nechce být klaunem. Korunové dluhopisy firem vnesl do legislativy pan Kalousek a využilo je cca. 2 tisíce firem. Logické je zkoumat možné pochybení tvůrce korunových dluhopisů, nežli šikanovat jednu z tisíců firem, které hození Kalouskovy rukavice využili. Asi to pro pana Babiše nebylo nachystané.

Anonym 31168 28.05.2017 16:01
Je třeba v Česku pak zprovoznit dostatek katovských mučíren a ty osadit co nejkrutějšími katy.Pak razit heslo,že přes kvalitní práci co nejkrutějších katů k lepším zítřkům mladé a budoucích generací . Všechny lumpy co se po komunistech prolhali k moci a Česko zbídačují na katovských mučírnách svižně likvidovat.Se stávajícími lumpy u moci brzo Češi na planetě Zemi končí převálcováni Němci a Židy.

Anonym 31168 28.05.2017 15:55
Rusko při svojí rozlehlosti a zásobám surovin je jednou z máha zemí co může dobře existovat i bez svého okolí.Proto nás nyní Stropnický a generál Pavel oblbují nebezpečím z Ruska.To proto aby až si za naše dluhy vzpomenou Němci zabírat Sudety a ostatek Česka Židé se nás Rusové nezastali.A obyčejný český blb pořád na uvedené lumpáctví kouká jako blb.Při tom se už dnes rozhoduje zda nebudou muset,za dluhy Česka ,Češi mazat do Izraele k odporažení Arabům.Lumpové u koryt zase chtějí dělat další dluhy,aby mohli nadále z čeho tuto zemi rozkrádat.Chce to aby se mladá generace zvedla ke kruté revoluci a všem lumpům co Česko zbídačují řádně vyprášila kalmuk.

Anonym 90186 28.05.2017 14:14
Ruská policie zadržela a odvezla na stanici desetiletého chlapce, který recitoval Hamleta. Jeho matka měla sedět opodál a číst si knihu, tvrdí chlapcův otec. Proti otci se podle všeho připravuje obvinění za zanedbání péče. Podle policistů k zatčení došlo proto, že dítě žebralo, podle jiných lidí ale chlapec recitoval proto, že chodí na dramatický kroužek a právě Hamleta se učil. Ať byl důvod jakýkoli, chování zatýkajících policistů je alarmující.

Anonym 90186 28.05.2017 12:55
V Moskvě policie hrubě zadržela desetiletého chlapce. Recitoval Hamleta

Anonym 90186 28.05.2017 12:52
Pilný si pochvaluje, jak Babiš efektivně vybíral daně. Ve zvýšení výběru daní mu však především pomohl hospodářský růst.
Za první čtyři měsíce roku 2017, kdy už byl zčásti rozběhnutý projekt EET a pokračovalo kontrolní hlášení, se výběr nezvýšil zdaleka tak výrazně u DPH jako u daně ze zaměstnaneckých příjmů a u sociálního a zdravotního. Zvýšil se tedy zejména výběr související s vyšší zaměstnaností.
Otázkou je, zda je dobře, že vybíráme tolik daní a pojistného. Takovou otázku si však Pilný neklade. Podle něj je dobrý výběr daní (což za současného stavu zahrnuje ždímání i nejmenších živnostníků a jejich zaměstnanců) pro ekonomiku podmínka nutná, nikoli však postačující. Pilný se tedy domnívá, že současné vysoké daně dokonce ekonomice pomáhají.
Co chce ale přidat, aby bylo působení vlády na ekonomiku dostačující? Vládní investice. V tom lze s Pilným souhlasit. V souvislosti s přiškrcováním investic ve vztahu k celkovým vládním výdajům by však neměl zmiňovat vládu Petra Nečase (která navíc vládla v období doznívající světové finanční a hospodářské krize), ale vládu Bohuslava Sobotky. Míra vládních investic hluboce zaostává za soukromým sektorem, takže vláda dozajista investuje méně, než by si daňoví poplatníci (či obecně lidé z České republiky) přáli. Dostavbu jaderné elektrárny v Temelíně navíc zrušila úplně zbytečně a způsobila tím nenávratné škody ve stovkách milionů či miliardách (podle toho, za jak dlouho se nějaká česká vláda k dostavbě konečně rozhoupe).
Pilný přitom zmiňuje právě výstavbu jaderného bloku (ať už v Temelíně, či Dukovanech) jako jednu ze svých priorit. Proč tedy neřekl svému stranickému kolegovi Babišovi, že by měl financování dostavby urychleně vyřešit? Proč vládě (zejména tehdejšímu ministru průmyslu a obchodu Janu Mládkovi z ČSSD a Babišovi) nevynadal, když svými kroky dostavbu v roce 2014 zhatili?
Navíc právě Babišem rámcově připravený a Pilným opěvovaný rozpočet na rok 2018 se snaží už tak velmi nízké investice ještě dále radikálně omezit.

Anonym 90186 28.05.2017 12:46
Bývalý předseda Akademie věd Jiří Drahoš je faktickým vítězem vládní krize. Vyplývá to z průzkumu společnosti Median pro Český rozhlas. Jeho šance stát se prezidentem České republiky totiž prudce stouply a dosáhly již celých 24 procent. Miloše Zemana naopak jeho probabišovský postoj připravil o část voličů. Nyní by Zemana volilo již jen 35 procent voličů.
Vhledem k tomu, že voliči třetího kandidáta Michala Horáčka by v druhém kole k Miloši Zemanovi rozhodně nepřešli, dalo by se očekávat Drahošovo vítězství. Michal Horáček má totiž nyní podporu 20 procent voličů.
Změna na postu prezidenta by mohla přinést České republice návrat k bývalé prestiži v zahraničí, zejména u spojenců v Evropské unii a NATO, neboť chování Miloše Zemana pověst českého státu citelně poškodilo.
Median také šetřil názory na Babišův odchod z postu ministra financí a vicepremiéra. Jeho odchod uvítalo 42 procent dotázaných. Naopak podporu Babišovi vyslovilo pouze 35 procent. S tím, že Babiš už není první místopředseda vlády a ministr financí, souhlasí hlavně vysokoškolsky vzdělaní lidé. Naopak negativně to vnímají hlavně starší voliči.
Společnost Median provedla průzkum 25. a 26. května a zúčastnilo se ho přes tisíc lidí.

Anonym 31168 28.05.2017 12:44
Nyní při diskusi v televizi jsem došel k závěru,že za Rakouska měl obyčejný frajtr více rozumu než má dnes v Česku tříhvězdičkový generál.Měl nebožtík Hitler pravdu ,když bral Čechy jako méněcennou rasu.

Anonym 90186 28.05.2017 10:53
Vida. Michálek rozděluje soukromě pořízené nahrávky na ty, kterým jde o správnou věc. Takové pořizoval on sám. Tím se liší od provokatérů vytvářejících vykonstruované kauzy, jako v případě odposlouchávání exministra Babiše. Neříká si o místo na kandidátce hnutí ANO v příštích senátních volbách?
Andrej Babiš se na protikorupční vlně veze i dnes, kdy v jeho okolí vyplavala na povrch řada skandálů. Když se předloni zlepšilo postavení České republiky v žebříčku vnímání korupce, považoval to za svoji zásluhu. Když jsme se loni znovu propadli o deset míst, mohou za to podle něj ti ostatní, zejména staré kauzy. Podobně zjevně uvažuje i řada jeho souputníků z kdysi hlasitých protikorupčních iniciativ. Jejich důvěryhodnost přitom vzala za své a vůbec si to nepřipouštějí.

Anonym 90186 28.05.2017 10:52
Libor Michálek: Nahrávky nic nedokazují
Nejtragičtěji však působí nejznámější tuzemský whistleblower Libor Michálek, jehož protikorupční hysterie vynesla do senátu. Pustil se do vášnivé obhajoby Andreje Babiše v souvislosti se zveřejněnými nahrávkami, které podle něj nic nedokazují. Sám přitom obhajuje vlastní nahrávky svého nadřízeného ministra z podzimu 2010, vedoucí k jeho odstoupení. Podle Michálka šlo o něco úplně jiného. Prý byl nepřípustně úkolován, jinak ve funkci skončí, což ovšem z plné verze nahrávky ministra vůbec nevyplývá. Mimochodem se neprokázalo ani žádné Michálkem avizované porušení zákona.
Konfliktní Michálek, který kvůli neshodám odešel ze senátního klubu lidovců a později rozbil klub Strany zelených, má v případě aktuálních nahrávek jasno. Pan ministr Babiš je v defenzivní roli a ani jednou neříká, že má pan redaktor dělat něco jinak, než on sám navrhuje. Občas sice prohodí, že by s něčím počkal, ale ani jedna z jeho vět se nedá interpretovat jako úkolování, co se má psát, uvedl a připomněl, že to byl právě exministr financí, který spolu s ministrem spravedlnosti Pelikánem (za zády koaličních partnerů) předložil ve sněmovně návrh na ochranu whistleblowerů.

Anonym 90186 28.05.2017 10:51
Transparency International: Mapa případů bez Babiše
Podobně je na tom česká pobočka Transparency International (TI). Mapa případů na jejím webu, jimž TI věnuje pozornost, působí dojmem, že se u nás téměř nic zásadnějšího v oblasti korupce neděje. V letošním roce zveřejnila čtyři vesměs lokální případy, mezi nimi například nejasný záměr výstavby mateřské školky ve Varnsdorfu.
Ředitel TI David Ondráčka sice občas Babiše kritizuje, ale ani jeho organizace se žádnou z jeho kauz podrobněji nezabývá. Ondráčka naopak před třemi lety kývl na Babišovu nabídku funkce ministra vnitra, ze které nakonec sešlo. Jiná dřívější exponentka TI, Adriana Krnáčová, byla úspěšnější. Stala se pražskou primátorkou po vytvoření koalice s místními sociálnědemokratickými šíbry v čele s Karlem Březinou.

Anonym 90186 28.05.2017 10:50
Rekonstrukce státu: Babiš plní sliby
Specifické postavení zaujímá Rekonstrukce státu. Zaštiťuje se tím, že jí jde pouze o prosazování několika zákonů, ale ve skutečnosti jde o nátlakovou skupinu s přesahem do politiky. Její navázání na hnutí ANO vyplavalo už před časem, kdy se pochlubila tím, že jí Andrej Babiš hlásí průběh jednání vlády. Nic na tom nemění ani sporadické a nezřetelné pokusy o distanc.
Rekonstrukce státu před krajskými volbami spustila billboardovou kampaň financovanou Radimem Jančurou, napadající oponenty jejích záměrů. Ačkoli její výsledky zatím nejsou valné, průběžně politiky známkuje podle toho, jak jim jdou na ruku. Z tabulky na jejím webu vyplývá, že si mezi nimi počíná výtečně i Andrej Babiš. Záměry Rekonstrukce státu podporuje, sliby prý plní.
To svědčí o poněkud mechanickém uvažování těchto aktivistů žijících ve skleníku, místo aby ministra důrazně veřejně tlačili k důvěryhodnému vysvětlení původu jeho majetku a podezřele netransparentních finančních operací.

Anonym 90186 28.05.2017 10:50
Nový ředitel fondu Karel Škácha naopak ministra financí pochválil, jak vyřešil kauzu korunových dluhopisů nápadem na zdanění jejich výnosů. Pozastavil se jen nad morální úrovní této operace. Když vyšlo najevo, že fintu nezdaněných výnosů z korunových dluhopisů použil i člen správní rady Radim Jančura, fond dále kauzu nekomentuje.
Ostatně Jančura, nejaktivnější člen správní rady NFPK, za oligarchovy zájmy kope zcela otevřeně. Postavil se po jeho bok v boji o policejní reformu a financoval kampaň proti ministru vnitra Chovancovi. Andrej Babiš je velmi přínosný pro Českou republiku. Dal bych mu ještě čtyři roky šanci vládnout, ať ukáže, co umí, říká Jančura. Myslím, že je na něm dobré, že vnitřní stranickou demokracii omezuje a je autoritářský, dodává.
Další členové správní rady Janečkova fondu, Jan Kraus a Karel Randák, se k Babišovým kauzám nevyjadřují vůbec. Pokud někteří představitelé fondu dokonce trend posilování autoritářské oligarchie podporují, nabízejí se úvahy nad smyslem jeho existence.

Anonym 90186 28.05.2017 10:49
Janečkův fond: Není finta jako finta
Nadační fond proti korupci (NFPK) Karla Janečka platil za nejvlivnější protikorupční organizaci. Dokázal si vymezit velký prostor v médiích, tepal tehdejší zlořády a budoval si obraz nezpochybnitelných autorit. A dnes? Poslední a dosud jediná letošní tisková konference fondu se konala počátkem května v době, kdy hrozila demise vlády. Byla věnována tzv. šnečí fintě, tedy údajně nekalým aktivitám Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže, dohlížejícímu na zákonnost veřejných zakázek.
Stránky NFPK působí tak, že ustrnuly v roce 2013, přičemž se během dvou let od svého vzniku věnoval zhruba dvacítce kauz. Od té doby fond s výjimkou případu České pošty namířeného proti ČSSD a problémů bývalého hejtmana Jiřího Zimoly (ČSSD) neotevřel žádnou novou vážnější kauzu, tím méně spojenou s Andrejem Babišem.
Karel Janeček, který sám podnikal v daňových rájích, sice tu a tam oligarchu napomíná, ale většinu nynější mediální energie věnuje poněkud výstřední interaktivní internetové hře Prezident 21. Že by se jeho fond systematicky věnoval akutním problémům společnosti, zejména hrozícímu propojování zájmů vůdce hnutí ANO a prezidenta Miloše Zemana, není z ničeho patrné.

Anonym 90186 28.05.2017 10:47
Na začátku roku také kolovaly zvěsti o skomírajícím zdraví syrského prezidenta Bašára Asada, který údajně utrpěl mrtvici a následně podstoupil léčení v libanonském Bejrútu. Íránský režim v Teheránu by podle zákulisních informací chtěl na Asadovo místo dosadit jeho bratra Mahera. To se ale nelíbí Moskvě. Bašár Asad brzy nato spekulace zadupal do země, tento malý mlýnek na drby nicméně ukazuje, že vztahy mezi spojenci v regionu jsou komplikované. Kreml si chce svou zvýšenou pozemní účastí pojistit, že v Sýrii nezopakuje americké fiasko, i za cenu ruských životů.

Anonym 90186 28.05.2017 10:47
Zvýšil se také počet soukromých ruských vojenských kontraktorů, kteří se přidali na stranu Asada. Společnost Wagner neúspěšně působila v Sýrii v roce 2013, tehdy ještě pod názvem Slavonic Corps, nyní se vrátila v rámci oficiální ruské intervence. Firmu vede bývalý zpravodajský analytik ruské vojenské rozvědky GRU Dmitrij Utkin. Podle ruského portálu RBC mají tyto jednotky celkovou sílu asi 2500 mužů, i když přesná čísla je pochopitelně složité ověřit.
Výraznější pozemní zapojení ruských jednotek ukazuje, že Moskva chce mít věci pod kontrolou. Spolupráce Ruska se syrskou vládou a jejím hlavním spojencem v Teheránu nebyla vždy bezproblémová, každý z těchto hráčů sleduje v regionu trochu jiné zájmy. Když se na konci roku podařilo Moskvě a Ankaře vyjednat křehké příměří bez účasti Íránu, a k jeho výrazné nelibosti, zapojil dle analytiků Teherán své síly, aby provokovaly nové boje na území Aleppa. Několik týdnů nato dorazily na místo čečenské speciální síly. Podle expertů to nebyla náhoda.

Anonym 90186 28.05.2017 10:45
Vojáci čečenských komand vyznávají stejnou víru jako většina obyvatel Sýrie (ačkoli vládnoucí elita patří k šíitské větvi), což jim poskytuje výhodu při komunikaci s místním obyvatelstvem Moskva věří, že tito muži nebudou nahlížení jako křižáci (ruští vojáci jsou většinou pravoslavní křesťané). Tato metoda není v Rusku novinkou. Například Putinův oblíbenec a tvrdý čečenský vládce Ramzan Kadyrov často jedná s představiteli sunnitských arabských států a zve si bohaté investory z ropného zálivu do čečenské metropole Grozného.

Anonym 90186 28.05.2017 10:45
Putinova tajná zbraň v Sýrii? Speciální komanda Čečenců
Za vysláním těchto zkušených jednotek do Sýrie stojí ještě jeden důležitý aspekt. Kreml měl v posledním roce PR problémy kvůli úmrtí svých vojáků na syrském bojišti. Ruské úřady se snaží úmrtí tajit, často je přiznají teprve ve chvíli, kdy někdo najde hroby zabitých v jejich domovských městech. Kreml přiznal asi třicítku padlých, ale toto číslo je pravděpodobně podstatně vyšší. Rodiny mrtvých vojáků mnohdy kritizují vládu, ačkoli současné zapojení ruských jednotek není zdaleka takové jako při válce s Čečenskem, kdy vzpoura ruských vdov sehrála velkou roli při stažení ruských sil.

 <<nové   starší>> 

1
filmy v kinechdvd filmyrubrikysvětlometysynonyma

Seznamka

Oficiální stránky dalších známých osobností

oficiální stránky Jana Volfová oficiální stránky Petr Mach oficiální stránky Ondřej Liška oficiální stránky Petr Havlík oficiální stránky František Pytloun oficiální stránky Radka Fišarová oficiální stránky Iva Hajnová

Další osobnosti | Jana Volfová | Petr Mach | Ondřej Liška | Petr Havlík | František Pytloun | Radka Fišarová | Iva Hajnová |

Popisy českých osobností pocházejí z oficiálních stránek osobnosti, nebo ze stránek wikipedia, nebo jsou vlastní tvorbou.

Vložit osobnost / Oficiální Stránky © OficialniStranky.cz / opravit údaj
Tyto stránky používají soubory cookie k poskytování služeb, analýze návštěvnosti a personalizaci reklam. Používáním stránek s tímto souhlasíte. Další podrobnosti