Oficiální stránky Miloš Zeman
Oficiální stránky
  přidat osobnost
Extended (Ultravox) Propustka Do Pekel (Divokej Bill) Limitless (Piano Guys) Oppidum (Filipova Lenka) Down The Road Wherever / Dlx (Knopfler Mark)

Miloš Zeman diskuse strana 2100

Jak na vás Miloš Zeman působí? Co pěkného byste řekli? Co se vám líbí?

Komentář  
Jméno     Věk (volitelně)

 

Následují komentáře návštěvníků. Kterýkoli komentář může být vymazán, zvláště urážlivé nebo vulgární, které nejsou povoleny. Nahlásit komentář »

Anonym 31168 21.06.2017 09:12
Politický lidský dobytek co Česko zbídačuje se za sedmadvacet roků, díky troubovitosti obyčejného českého blba tak přemnožil,že to chce krutou revoluci a všechny tyto lumpy odporážet co nejkrutěji na katovských mučírnách.Začít u vlastizrádných lumpů z KDU.Ten dobytek už měl být odporažen dávno.

Anonym 90186 21.06.2017 03:01
Příchod léta ukazuje, že snaha Saúdské Arábie a jejích ropných spojenců výrazně zvýšit cenu ropy byla spíše jen snem. Během posledního měsíce se cena ropy propadla o téměř dvacet procent a pokles stále pokračuje. Navíc američtí těžaři zavádí nové systémy pro vrtání, díky nimž jsou schopni těžit při cenách ropy kolem 35 dolarů za barel.Na konci května prodloužily země sdružené v kartelu OPEC omezení těžby až do března 2018. K omezení se přidalo i dalších 10 zemí včetně Ruska. Denně kartel snižuje produkci o 1,8 milionu barelů. Ještě v květnu saúdský ministr energetiky tvrdil, že dané opatření bude stačit k tomu, aby cena ropy minimálně zůstala tam, kde je. S výjimkou několika květnových dnů se letos ropa obchodovala vždy nad 50 dolary za barel.
Již v květnu ale řada analytiků upozorňovala, že hlavní slovo tentokrát nebude mít kartel, ale američtí těžaři břidlicové ropy. Rostoucí ceny ropy znamenají, že se těžit surovinu vyplatí i jim, což ale tlačí její cenu opět dolů. Dosud byla bodem zlomu, kdy investovat do hloubení nových vrtů, právě cena kolem 50 dolarů. I to se ale začíná měnit. Těžaři postupně zavádějí nový efektivnější proces vrtání a přelomový bod se tak posouvá ještě níže, pohybuje se kolem 35 dolarů.

Anonym 90186 21.06.2017 01:42
Jana Nečasová dříve Nagyová je zase, nebožačka, už dlouhé měsíce nemocná. Je tak chorá, že se nemůže ani dostavit k soudu, kde se pro nemoc omluvila už v dubnu a v květnu a stále ještě se nám neuzdravila. A protože si nepřeje, aby jednání probíhalo bez ní, soudní řízení se zastavilo. Obvodní soud pro Prahu 1 má tedy smůlu a v kauze údajného zneužití Vojenského zpravodajství nemůže pokračovat.
Soucitný občan by nad těmi dvěma nešťastníky málem zaplakal lítostí a začal se třást o jejich osud. Tak strašlivá únava, že hlavě státu zabrání v účasti na výročích významných pro naši republiku, není přece žádná sranda, to by mohlo vzít hrozné konce. A co paní nezdaněná kabelka Nečasová? Co když se nám ta křehká bytost už nikdy neuzdraví? Jeden aby se ustrachoval.
Leč neklesej na mysli, lide český. Naštěstí to tak zlé není. Radujme se! Smrtelně unavený pan prezident i vážně chorá paní expremiérová zázračně ožili a v dobré kondici si už v pondělí 19. června vesele přihýbali vínka na oslavě 76. narozenin Václava Klause.
A jelikož mezi gratulanty v Klausově institutu na Hanspaulce nechyběl ani primas český, kardinál Dominik Duka, nabízí se otázka, zda by to neměl ohlásit Vatikánu coby očitý svědek nepochybného zázraku. Aleluja!

Anonym 90186 21.06.2017 01:40
V neděli 18. června uctili naši státní představitelé v čele s premiérem Bohuslavem Sobotkou památku parašutistů, kteří po úspěšném atentátu na říšského protektora Heydricha zahynuli v chrámu svatých Cyrila a Metoděje. Pietního aktu se dále zúčastnili například vicepremiér Pavel Bělobrádek, ministr kultury Daniel Herman nebo náčelník generálního štábu Josef Bečvář. Tak, jak je to zvykem a jak se sluší a patří.
Slušelo by se ale samozřejmě, aby se při takové příležitosti dostavil i prezident republiky, položil věnec, pronesl pár slov, projevil úctu padlým hrdinům. Ničeho takového jsme se ale nedočkali. Pan prezident byl prý příliš unaven. Nejspíš ze své permanentní kampaně po všech Kotěhůlkách českých, kterou ale podle svých slov vůbec nevede. Taky to setrvalé metání urážek po kdekom, kdo se narcistické hlavě státu znelíbí, od novinářů až po občany využívající ústavního práva na veřejný protest, musí jednoho řádně odrovnat.
Ostatně, 8. května nedorazil ani na Vítkov, kde si lidé za účasti politických a vojenských špiček a válečných veteránů jako každého roku připomněli konec druhé světové války. Rovněž zde by byla kdykoli dříve nepřítomnost prezidenta bez vážných důvodů nepředstavitelná. Miloš Zeman, ten zdatný sportovec na rybníku i na běžkách, který se bez problémů cítí na dalších pět let na Hradě, byl ale opět skolen únavou.

Anonym 90186 21.06.2017 01:38
Mynářova oslava zavře Hrad. Zaplatí za to 180 tisíc

Anonym 31168 20.06.2017 17:57
Německá europoslankyně k nám chce zatahovat celé syrské vesnice.Tato sprostota ukazuje,že Česko musí povstat ke kruté revoluci a s bezbřehou krutostí odporážet všechny lumpy co níás do EU zatahli.Cíl Němců je zabrat Čechy by odsunuli do Izraele k odporažení Arabům.To.že zde sedmadvacet roků vládnou vlastizrádní lumpové a další lumpové se snaží dostat k moci ukazuje pořádnou trotlovitost Čechnů,protože rozumný národ by lumpy dávno od koryt vykopal a co nejkrutěji odporazil na katovských mujčírnách.

Anonym 31168 20.06.2017 14:46
Pokud nám sem naši vládní lumpové začnou zatahnovat migranty tak to chce krutou revoluci a při ní nevybíjet jen vlastizrádné lumpy,ale celé jejich rody,aby se ta vlastizrádnost nezatahovala do dalších generací.Chce to dostat k moci velice krutou ruku mladé generace místo zde sedmadvacet roků vládnoucích lumpů,kteří od údajné revoluce úspěšně tlačí Česko do státního bankrotu a pak k úplné likvidaci národa Čechů.

Anonym 90186 20.06.2017 12:24
To už snad veřejnoprávní televize nemyslí vážně. Tradiční tisková konference tiskového mluvčího hlavy státu, která proběhla dnes v 11:30, nebyla vysílána v přímém přenosu. Místo toho se Česká televize věnovala přenosu z brífinku premiéra Bohuslava Sobotky. Takovou drzost si nemůže nechat Jiří Ovčáček líbit.
Hradní tiskový mluvčí je přeci hned po prezidentovi nejdůležitějším mužem naší republiky a je nemyslitelné, aby veřejnoprávní médium, které vůči němu cítí zášť, nedávalo okamžitě prostor jeho myšlenkovým tokům.
Zřejmě se jedná o další štvavou kampaň, která pokračuje po dehonestujícím osočení z podivného nákupu dárků pro britskou královnu.
Česká televize již po několikáté nenechala Jiřího Ovčáčka promlouvat k národu, jak by si zasloužil. Nejdřív se prý jednalo o chybu přenosového vozu a dnes dostane přednost předseda vlády, který způsobil krizi, po níž byl nepřijatelně odvolán nejlepší ministr financí všech dob.
Kancelář prezidenta by měla vážně přemýšlet nad stížností k Radě ČT a žádat exemplární potrestání těch, kteří dopustili, aby tisková konference Jiřího Ovčáčka byla odvysílána až ze záznamu.
Pane mluvčí, cokoliv z tohoto textu můžete použít do svého kritického tweetu, který jistě chystáte.

Anonym 90186 20.06.2017 11:39
Spotřeba uhlí ve světě již třetím rokem klesá. Podle údajů v nové energetické ročence koncernu BP loni klesla spotřeba o 1,4 procenta po snížení o 2,7 procenta o rok dříve. K velmi rychlému odklonu od nejméně ekologického paliva dochází v Británii a Spojených státech, ale za bodem zlomu je spotřeba nejspíš už i v Číně.
Uhlí je prvním fosilním palivem, jehož spotřeba pravděpodobně dosáhla vrcholu a dále bude mít sestupnou tendenci. Dříve dominantní zdroj pro výrobu elektřiny a tepla ztrácí na oblibě hlavně kvůli nepříznivým ekologickým dopadům. Zatímco emise jemného prachu či oxidů dusíku a síry škodí na lokální úrovni, oxid uhličitý je hlavním podezřelým v případě globálních změn klimatu.
Velmi razantně se od spalování uhlí odvrátila Velká Británie, která (hlavně díky vysoké uhlíkové dani) dokázala srazit spotřebu během tří let o 70 procent. Spojené státy americké zaznamenaly během let 2015 a 2016 snížení spotřeby o 21 procent. Obě země nahrazují uhlí v energetice hlavně zemním plynem, v menší míře též solární a větrnou energií.

Kj 10921 20.06.2017 08:02
Kořalečník se v Anglii opět vyznamenal. Trapná návštěva u královny o které raději v británii ani nepsali. Zemana už raději nikam nejezdi, ostudy bylo dost!!

Anonym 94158 19.06.2017 22:54
Nejhorším prezidentem může být pes mafiánského pána.

Anonym 94158 19.06.2017 22:40
Češi potřebují dobrého prezidenta, a to minimálně jako je dnes pan Zeman. Je naprosto jedno, kdo to bude. Nesmí ale stranit zločinu a podílet se na rozkrádání majetku státu, potažmo nás českých občanů. Je jen otázkou proč byl pan Drahoš vyhozen, či proč utekl z Akademie věd. Slušní lidé z toho místa odchází ve věku kolem 90 let a opravdu až pod kytičky. Z blízké minulosti máme přehršel negativních prezidentů. Každý z nás obyčejných lidí si nepřeje vrátit dobu za Kalouska. Věřím, že po volbách na hermanoviny, kalouskoviny a jiné sprosťárny si nikdo nevzpomene. Bolševici ve 48. roce dělali totéž. Doufám, že tak nedopadnem.

Anonym 90186 19.06.2017 16:13
Češi ve světě uspěli s projektem tipovací účtenkové loterie. Hlavní výhrou je vrácení peněz za nákup, například auta. V Česku vznikl projekt, který umožňuje vyhrát zpět hodnotu nákupu.
Stačí, když lidé přihlásí účtenku a správně si tipnou výsledek sportovního utkání nebo jiné události.
Firma RedCrox už působí v sedmi zemích světa a nyní míří do dalších. V USA ji bude propagovat světoznámá tenistka.

Anonym 90186 19.06.2017 16:07
Sázkové kanceláře jsou jedním z důležitých ukazatelů vývoje volebních preferencí. Poprvé se ale stalo, že některá z nich preferuje v prezidentských volbách jiného kandidáta, než je současná hlava státu Miloš Zeman. Jiří Drahoš má nyní u kanceláře Tipsport lepší kurz.
Jedná se o poměrně přesvědčivou preferenci u největšího tuzemského provozovatele kurzového sázení. Zatímco současný prezident má kurs na vítězství 2,5:1, Drahoš 2,1:1. Začátkem března, kdy Zeman oznámil, že bude znovu kandidovat, byl kurz na jeho zvolení 1,6:1. Horáček měl tehdy kurz 6:1 a Drahoš 7:1.

Anonym 90186 19.06.2017 16:02
Památku generála Aloise Eliáše si dnes připomenou v sídle Senátu. Eliáš byl před 75 lety jako jediný premiér z okupované Evropy popraven nacisty kvůli spolupráci s odbojem. Jeho osud připomíná pamětní deska na Kolovratském paláci, kde sídlila Eliášem vedená protektorátní vláda.

Anonym 90186 19.06.2017 16:01
Zdeněk Zbytek, blízký známý prezidenta Miloše Zemana, pronajímá pražskou vilu ruské ambasády v Praze nacionalistickému hnutí Řád národa. Nacionalistické uskupení je v úzkém spojení se zpěvákem Tomášem Ortelem a sympatizuje s ruským prezidentem Vladimirem Putinem.

Anonym 31168 19.06.2017 11:28
Pro 90186.Rozhodně to nebyla taková neviňátka jako zde tvrdíš.Ty budeš z těch lumpů co budou prosazovat aby Němcům Češi zaplatili i patrony co vystříleli při popravě Čechů v Lidicíéch.

Anonym 90186 18.06.2017 18:35
Zhruba pět desítek lidí v neděli na městském hřbitově v Přerově uctilo oběti masakru karpatských Němců, Slováků a Maďarů československými vojáky na návrší zvaném Švédské šance nedaleko za městem. Vojáci tam v červnu 1945 kulkou do týlu povraždili 265 nevinných lidí včetně žen a dětí.

Anonym 90186 18.06.2017 18:30
Podle zprávy Platformy evropské paměti a svědomí obdržel polský Institut národní paměti spis týkající se 13 případů úmrtí polských občanů na československo-rakouských hranicích, k nimž došlo mezi lety 19611965. Případ už v Polsku vyšetřují a není vyloučeno, že padne obvinění například vůči bývalému československému politikovi Lubomíru Štrougalovi.

Anonym 31168 18.06.2017 17:31
Pro 90186,Místo tvého návrhu tahání šlechty ke korytům to chce zprovoznit dostatek katovských mučíren a všechny lumpy co se po komunistech prolhali k moci tam zpracovávat na tuhý krvavý biftek.

Anonym 31168 18.06.2017 17:25
Skupina Ztohoven je stádem blbů co je dobrá jen na šaškárny ,ale nemá na správné řešení situace do které se Česko díky sedmadvacet roků vládnoucích lumpů dostalo.K moci to chce dostat krutou ruku mladé generace co s lumpy ,kteří Česko zbídačili krutě zatočí.Pak se bude v Česku tak tvrdě znárodňovat,že by se i komunisté padesátých roků mohli učit jak má pořádné znárodňování vypadat.Členové Ztohoven by mohli na mučírnách vytírat po těch lumpech co se na mučidlech strachy podělají.

Anonym 31168 18.06.2017 17:17
Straníci ČSSD a KDU už tak pomohli zbídačit Česko,.že by se místo tlačení zase ke korytům měli národu omluvit,všechen svúj majetek odevzdat státu.Pak se hlásit o místa kopáčů uranu pro Temelín a tak odčiovat škody,které od údajné revoluce národu Čechů nadělali.

Anonym 90186 18.06.2017 16:14
Přesně před deseti lety se umělecké skupině Ztohoven, která se v poslední době proslavila zejména vyvěšením červených trenýrek na Pražském hradě, povedl snad ještě odvážnější kousek. V ranním vysílání 17. června 2007 se na ČT2 v pořadu Panorama odvysílal fiktivní výbuch atomové bomby s panoramatem Krkonoš na pozadí. Často se tento akt uváděl jako hacking do vysílání České televize. Mnoho diváků bylo šokováno. Bylo podáno trestní oznámení pro šíření poplašné zprávy, což ovšem soudce nepotvrdil. Za tento počin byla skupina oceněna významnou cenou Národní Galerie NG 33.

Anonym 90186 18.06.2017 16:08
Demise předsedy vlády je jednoznačně demisí celého vládního kabinetu. Uvedl to v neděli předseda Ústavního soudu Pavel Rychetský v pořadu Otázky Václava Moravce. K odlišnému výkladu, s nímž přišel prezident Miloš Zeman v souvislosti s květnovým rozhodováním premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD), by se Ústavní soud nepřiklonil.

Anonym 90186 18.06.2017 12:30
Čekalo se, že Miloš Zeman na audienci u britské královny Alžběty II. způsobí nějaké faux pas. Ačkoliv se nejčernější představy o tom, že si český prezident řekne třeba o popelník nebo začne řešit s královnou její věk, naštěstí nenaplnily, stejně Zeman ostudu udělal. A mohl za ni jeho egoismus.
Už před odjezdem například odborník na etiketu Ladislav Špaček upozorňoval na některá úskalí, která by mohla návštěva způsobit. Jmenoval například to, jak s královnou mluvit. Konverzaci zahajuje zásadně královna, kterou není možné oslovit, varoval bývalý spolupracovník Václava Havla.
Zeman ovšem žádné zásady nectí, takže po dvou vteřinách, kdy vstoupil do místnosti za královnou, už mluvil. Přímo na ni halekal. Místo toho, aby vyčkal, až ho Její Veličenstvo osloví. Tím to však pouze začalo.
Když si Alžběta myslela, že se zeptá Zemanovy ženy, pokolikáté je v Londýně, začal jí český prezident vyprávět, kdy byl naposled v Londýně on a že se potkal s Tonym Blairem, svým přítelem. A potom přišla další ostuda.
Zeman se totiž královny zeptal, zda je jeho domněnka, že již zažila deset premiérů, správná. A to je úplně to samé, jako by spustil svou připravenou otázku na způsob, jak se dožít devadesáti let. S panovnicí se o věku zásadně nehovoří.
Když už si Zeman neodpustil projev svého buranství, mohl se alespoň obléci tak, jak při audienci nařizuje protokol. Pro setkání, kterého se zúčastnil český prezident, se píše o nutnosti mít žaket a první dámě by neměl chybět klobouk. Samostatnou kapitolou jsou Zemanovy boty.
Na tu chvíli u královny si přece jen mohl vzít slušnou obuv. I když je ta, co měl, dozajista pohodlnější a pomáhá mu v jeho špatném zdravotním stavu, Alžběta II. si zaslouží největší respekt a její host si to musí uvědomit. To by ovšem nesměl být sebestředný Zeman.

Kj 10921 18.06.2017 08:30
Trapná návštěva britské královny s ještě trapnějším vystupování burana Zemana. Ostuda pro ČR

Anonym 90186 17.06.2017 19:23
Srbský prezident Aleksandar Vuči ve čtvrtek pověřil sestavením nové vlády dosavadní ministryni veřejné správy a místní samosprávy Anu Brnabičovou. Kontroverzní nezávislá politička se tak stane první ženou v čele srbského kabinetu, napsala agentura Reuters.Jednačtyřicetiletá Brnabičová dříve zaujala média kvůli své sexuální orientaci. Stala se totiž vůbec prvním členem srbské vlády, který se otevřené hlásí k homo.exuálnímu zaměření. Jmenování nezávislé političky do čela kabinetu dnes prezident označil za těžké rozhodnutí, které učinil v zájmu Srbska a jeho občanů.
Vuči přitom už dříve slíbil, že v rámci snah přiblížit se k členství v EU podpoří práva ho.osexuálů. Nominace Barnabičové tak podle agentury AP je považovaná za jasný krok země směrem na Západ v době, kdy Rusko ve snaze zachovat si v regionu vliv vynakládá na zemi silný tlak.

Anonym 90186 17.06.2017 19:20
Toto jsou tři možní čeští panovníci, kteří přicházejí v úvahu podle pravidel monarchie.
Je přirozené, že by se jednalo o konstituční monarchii, v níž je výkonné rozhodování zcela v rukou zvoleného parlamentu a jemu zodpovědných vlád. Každá z těchto tří osob by ale skvěle zosobňovala český stát, českou historii a velikost národní kultury.
Na každou z těchto tří osobností bychom mohli být hrdí a je zcela pravděpodobné, že by ani jejich děti naše očekávání nezklamaly. Protože v těchto rodinách se zodpovědnost a kultivovanost přenáší z generace na generaci.
Je jasné, že toto je jen zajímavá úvaha k zamyšlení, protože republikánský charakter naší společnosti je nyní těžko zpochybnitelný. Taková malá zábrana vpádu barbarství do sídla českých králů by ale mohla spočívat už v tom, že by se nám podařilo zrušit tu hanebnou přímou volbu prezidenta, která způsobila a může v budoucnu opět způsobit, že máme zcela nehoráznou hlavu státu, za níž se musíme stydět. Všelidová přímá volba vede v zemi, která prošla barbarským režimem a která má zpřetrhané kulturní i demokratické kořeny, zákonitě k cyklicky se opakující katastrofě. I kdyby se nám teď podařilo třeba zvolit pana Drahoše, což by bylo z dosavadního výběru to nejlepší.

Anonym 90186 17.06.2017 19:18
Jaroslav Lobkowitz žil v socialistickém Československu a byl za svůj původ tvrdě postižen. Nesměl studovat, vyučil se a pracoval jako opravář televizí. Opravoval i televizi kastelánovi zámku, který byl rodině zabaven. Až posléze vystudoval techniku v Mnichově a hovoří plynně německy, anglicky a francouzsky. Jeho rodnou řečí je ale čeština. Jednalo by se zcela jistě o zcela kultivovaného, zodpovědného krále, na něhož by byli Češi pyšní.

Anonym 90186 17.06.2017 19:18
Dále je 8. vévodou z Roudnice a okněžněným hrabětem ze Sternsteinu. Jeho dědeček, také Jaroslav byl komořím císaře Františka Josefa. Je poslancem českého parlamentu za TOP 09 a jeho podniká v zemědělství a potravinářství. Majetek již ale spravuje jeho nejstarší syn.

Anonym 90186 17.06.2017 19:18
Jaroslav se narodil v roce 1942 v Plzni a pochází z konopišťsko-křimické linie šlechtického rodu Lobkoviců. Je 14 knížetem z Lobkowiz a vladařem lobkowického domu.

Anonym 90186 17.06.2017 19:14
Kdyby se nám při hledání českého krále Schwarzenbergové zdáli pořád ještě málo Češi, ačkoli je takové nacionalistické hledisko samo o sobě u vysoké šlechty absurdní, tak by přicházel nyní ještě na řadu Jaroslav Lobkowitz. Ten by vládl pod ryze slovanským jménem Jaroslav I.

Anonym 90186 17.06.2017 19:12
Kdybychom tedy odmítli potomky Habsburků, tak bychom měli podle monarchistických pravidel na výběr ze dvou rodů, jež v českém království v posledních třech staletích dosáhly nejvyššího stupně šlechtické hierarchie, tedy pozice vévodů, neboli knížat. Jedná se o Schwarzenbergy a nebo Lobkowicze.
Že by byl Karel Schwarzenberg (opět pod jménem Karel IV.) dobrým českým králem, o tom nelze mít pochybnosti. Jestliže bychom se ale rozhodovali pro přechod ke království právě nyní, pak by ale mohl po jeho neúspěšné prezidentské volbě přicházet spíše v úvahu jeho syn: Jan Nepomuk Schwarzenberg, který by vládl pod jménem Jan I.
Johaness Schwarzenberg je obchodník a správce rodového majetku v Rakousku i v České republice. Mluví docela dobře česky a k českým kořenům se rád hlásí. Jde o skromného, velmi přátelského a vzdělaného člověka, který má rovněž široké společenské mezinárodní vazby. Jeho ženou je italská šlechtična a výtvarnice s německo-maďarským jménem: Diana Orgovanyi-Hanstein. Nelze mít ani trochu pochybnosti, že i Johaness by byl výborným českým králem.

Anonym 90186 17.06.2017 19:10
Karel je vnukem posledního císaře a nekorunovaného českého krále Karla, je vystudovaný agronom a také politik. Byl europoslancem za rakouské konzervativce. Je zajímavé, že u nás by dnes vládl pod jménem Karel IV. Náš právem uctívaný císař ze 14. století byl totiž českým králem pod jménem Karel I. a pořadové číslo čtyři za jeho jménem se vázalo ke Svaté říši římské.
Je ovšem zřejmé, že habsburskou dynastii bychom po prohrané první světové válce my, Češi, těžko akceptovali, třebaže Karlův dědeček byl velmi slušným člověkem a katolická církev jej považuje za světce. Ale vídeňský monarchistický režim zcela zkrachoval kvůli svým vážným chybám a česká politická reprezentace mu právem vyčítala jeho slabý respekt ke státoprávním nárokům českého království.
Celkové hodnocení českého krále Karla IV. z rodu habsbursko-lotrinského by však bylo téměř jistě dobré. Jedná se o velice vzdělaného člověka a respektovanou osobnost s velkým mezinárodním rozhledem a s vazbami na elity nejméně v polovině staré dobré Evropy. Nehovoří sice česky, ale je příbuzensky spřízněný s celou linií českých králů z přemyslovské, lucemburské, jagelonské i habsburské dynastie.

Anonym 90186 17.06.2017 19:09
Kdybychom nezrušili v roce 1918 české království, asi by nás posvátnost monarchie neuchránila od hrozného řádění dvou totalitních režimů. Ale je zřejmé, že obě okupační mocnosti by to měly s námi o něco těžší a také návrat k legitimnímu a přirozenému uspořádání našich veřejných věcí by byl snazší a měli bychom lépe na co navazovat. Likvidace právního státu by byla o hodně transparentnější a proto bychom také neměli takovou práci s jeho obnovou.
Kdybychom nezrušili království a zachovali bychom kontinuitu vládnoucí dynastie, tak by dnes naším králem byl Karel Habsbursko-Lotrinský.

Anonym 90186 17.06.2017 19:08
Nejste sami, komu je smutno či dokonce trapně z návštěvy českého prezidenta Miloše Zemana u královny Alžběty II. Za nepříliš důstojnou hlavu státu si můžeme sami tím, že jsme nedokázali zvolit hlavu důstojnější.
Okouzlující vznešenost britské královny nás však může vést aspoň na chvilku k zamyšlení, zda není něco chybného v samotném našem ústavním systému.
Vždyť z jedenácti prezidentů našeho státu, tedy Československa či České republiky, skutečně na jedničku uspěli jen dva: Tomáš Garrigue Masaryk a Václav Havel. Další dva Edvarda Beneše a Václava Klause lze ještě pokládat za prezidenty formálně demokratické, ale oba se více či méně přičinili o zřetelný úpadek a obrat naší zahraniční politiky směrem k východní despocii.
Zbylých sedm prezidentů můžeme směle přiřadit minimálně do jedné z těchto kategorií: opilci, zločinci, zrádci, pitomci a trosky. Jistou shovívavost či lítost si zaslouží Hácha, který se stal troskou díky zoufalství a tvrdému zacházení od nacistických okupantů. Ostatní si žádnou lítost nezaslouží.

Anonym 31168 17.06.2017 11:55
Pro 94158.Chtít zvyšovat v takto rozprodané,rozkradené a astronomicky zadlužené zemi platy může chtít jedině pořádný trouba.Rozumná vláda by začala se svižným splácením starými lumpy nadělaných dluhů i za cenu,že uvedené bude lumpy i hlupáky pořádně bolet,ale pomohou Česko zachránit před státním bankrotem.

Anonym 31168 17.06.2017 11:49
Místo burcování straníků ČSSD aby šli na zteč by jim mělo vedení říci,že už toho ČSSD zkazila národu Čechů za posledních sedmadvacet roků dost a že by se měli straníci ČSSD připravit,že z nich bude chtít národ Čechů ,v lepším případě, udělat kopáče uranu pro Temelín.V horším případě je národ Čechů za podíl na zbídačení Česka odporazí na katovských mučírnách.

Anonym 31168 17.06.2017 07:56
To lumpáctrví se zatahováním migrantů do EU má hlavní cíl a tím je dotlačení Česka a Polska do státních bankrotů a pak parcelaci Česka mezi Němce a Židy.Polákům pak zaberou tu část území co patřila k Říši,proto jakmile dá EU Čechům nějaké sankce tak uvedené zaplatit z peněz na důchody a nezadlužovat tak na uvedeném Česko.Pro důchodce uvedené brát jako náklady na léčbu důchodců z trovbovitosti.protože důchodci mají hlavní podíl od odtržení Česka ze spojenectví s Ruskem a zatažením pod diktát Německa.Vše co se po komunisytech prolhalo k moci a dodnes Česko zbídačuje bude nutno co nejkrutěji za vlastizradu odporážet na katovských mučírnách s bezbřehou krutostí.Začít od toho dobytka z KDU,který leze nejvíc Němcům do zadku.

Anonym 94158 16.06.2017 23:04
V Čechách výrazně roste HDP. Jsme již na 88% EU. To horší je, že platy nekopírují HDP a jsou silně podhodnoceny. Narovnání platů by mohlo nastartovat další pozitiva v růstu ekonomiky. Uklizení miliard do daňových rájů není to pravé ořechové. Minimální mzda by v pohodě mohla být 15 tisíc.

Anonym 5822 16.06.2017 17:34
Bože, to je zase ostuda ve světě . Vrávorající unavený prezident, který vypadá starší než královna Alžběta, jeho choť, která neumí anglicky a dcera jí musí překládat, paní bohužel už hodně obézní a nevhodně oblečená |béžový kostýmek a černé lodičky, hrůza a děs|. Dceři to slušelo, možná by mohla mamince poradit jak se obléct, aby vypadala solidně.

Anonym 90186 15.06.2017 19:02
Majitel skupiny firem Jablotron Dalibor Dědek se rozhodl podpořit prezidentského kandidáta Jiřího Drahoše. Ve středu bývalému předsedovi Akademie věd poslal na kampaň dva miliony korun. Podnikatel, který podle odhadů vlastní téměř pětimiliardový majetek, říká, že chce důstojného prezidenta. Podle Dědka Drahoš nebude pletichařit, podněcovat hádky a dělat ostudu. Podnikatel zároveň nevylučuje, že by mu na kampaň ještě poslal další příspěvek.Podnikatel z Jablonce nad Nisou je zatím Drahošův největší mecenáš. Kromě něj půlmilionem přispěl předseda představenstva společnosti RSJ a odborník na kapitálové trhy Libor Winkler nebo zakladatel strojírenské skupiny Wikov Martin Wichterle, vnuk vynálezce kontaktních čoček.

Kj 10921 14.06.2017 22:34
Miloš Zeman: V čele ČSSD bych viděl kohokoliv, jen ne Sobotku
Skutečně nestranný prezident.

Anonym 31168 14.06.2017 20:08
Pro 90186. Za tvoje lhaní potřebuješ roztrhnout tvojí prolhanou hubu od ucha k uchu.To kam nás tlačí zde sedmadvacet roků zde vládnoucí lumpové je státní bankrot Česka a pak k odporažení Čechů ve stávajícím Izraeli od Arabů.To tehdejší pobyt vojsk SSR na našem území je proti tomu brnkačka.Zde vládnoucí lumpové chtějí pro sebe nadále hrabat aby pak jednou přitroublým Čechům mohli říci, že v Česku už Čechům nepatří ani hřebík.Chce to revoluci a vše co se po komunistech prolhnalo k moci ,za vlastizradu národa Čechů,odporážet na katovských mučírnách s bezbřehou krutostí.

Anonym 90186 14.06.2017 18:35
Pro 94158
Aby si mohl klidně spát.
Bývalý náměstek ministerstva práce Vladimír Šiška si odpyká čtyři roky ve věznici s dozorem za zmanipulování zakázky na výplatu sociálních dávek. Původní trest mu dnes o dva roky snížil pražský vrchní soud. Rozhodnutí, podle nějž Šiška zneužil svou pravomoc a sjednal firmě Fujitsu Technology výhodu při zadání veřejné zakázky, je pravomocné.
Druhému obžalovanému, bývalému řediteli odboru ministerstva vnitra Miroslavu Dudovi, potvrdil odvolací senát tříletý podmíněný trest s maximální tedy pětiletou zkušební dobou. Vrchní soud z rozsudku vypustil povinnost obžalovaných k náhradě způsobené škody, protože stanovení její výše bylo podle soudců spekulativní.

Anonym 90186 14.06.2017 18:34
Přes 800 českých lodníků zaměstnaných v Nizozemsku, kteří dluží na dani statisíce korun a hrozí jim exekuce, svůj boj nevzdává. Po schůzce s ministrem zahraničí Lubomírem Zaorálkem nebo ministrem pro lidská práva Janem Chvojkou (oba ČSSD) se jejich situací bude zabývat i rozpočtový výbor Poslanecké sněmovny. Lodníci jsou totiž přesvědčení, že jsou v právu a že je český stát okradl. Je to zvůle státních úředníků, kteří nejsou schopni uznat svoji chybu, říkají.

Anonym 90186 14.06.2017 18:32
Zeman je nadopovanej!

Anonym 90186 14.06.2017 18:31
Zeman, který se jezdí do totalitní Číny učit jak stabilizovat společnost. Zeman, který se musí omlouvat Číně za to, že se Herman sešel s Dalajlámou. Zeman, který otevřene pohrdá faktem, že se Rusko na suverénní Ukrajině dopouští vojenské agrese, nám tady blábolí cosi o zachování suverenity.

Anonym 90186 14.06.2017 18:30
Zcela suverénně si dovolujeme nepřijmout ani migranta a světe div se žádné tanky s bílými pruhy a šikmoocí vojáci v ulicích Prahy bezhlavě pálící na budovu Národního muzea. Nicméně zahájení řízení je pro starého nemocného člověka, který se učí stabilizovat společnost v zemích které cíleně porušují lidská práva a utlačují svoje menšiny, samozřejmě katastrofou. To že jsme se k přijetí sami závázali a tudíž je předem jasné, že za neplnění závazku může přijít nějaký postih - je věc, která se nehodí do politického kolovrátku.

Anonym 90186 14.06.2017 18:26
Bývalý předseda Akademie věd ČR Jiří Drahoš se podle bookmakerů sázkových kanceláří v sázkách na prezidentské volby dotahuje na prezidenta Miloše Zemana. Vyplývá to z vyjádření sázkových kanceláří, které ve středu oslovila. U Tipsportu a Chance má Zeman na vítězství kurz 2,2:1, Drahoš 2,4:1. Ve Fortuně je rozdíl nepatrně vyšší. Třetí v pořadí je textař a podnikatel Michal Horáček s kurzem 5:1. Celkové sázky na prezidentské volby už přesáhly deset milionů korun.

 <<nové   starší>> 

1
filmy v kinechdvd filmyrubrikysvětlometysynonyma

Seznamka

Oficiální stránky dalších známých osobností

oficiální stránky Jana Volfová oficiální stránky Petr Mach oficiální stránky Ondřej Liška oficiální stránky Petr Havlík oficiální stránky František Pytloun oficiální stránky Radka Fišarová oficiální stránky Iva Hajnová

Další osobnosti | Jana Volfová | Petr Mach | Ondřej Liška | Petr Havlík | František Pytloun | Radka Fišarová | Iva Hajnová |

Popisy českých osobností pocházejí z oficiálních stránek osobnosti, nebo ze stránek wikipedia, nebo jsou vlastní tvorbou.

Vložit osobnost / Oficiální Stránky © OficialniStranky.cz / opravit údaj
Tyto stránky používají soubory cookie k poskytování služeb, analýze návštěvnosti a personalizaci reklam. Používáním stránek s tímto souhlasíte. Další podrobnosti