Oficiální stránky Miloš Zeman
Oficiální stránky
  přidat osobnost
Coast Of Gold -digi- (Thaurorod) Unleash The Love (2-cd) (Love, Mike) Crone Of War -reissue- (Omnia) More Bitter Fruit (German Army) Here Come The Runts-digi- (Awolnation)

Miloš Zeman diskuse strana 1350

Jak na vás Miloš Zeman působí? Co pěkného byste řekli? Co se vám líbí?

Komentář  
Jméno     Věk (volitelně)

 

Následují komentáře návštěvníků. Kterýkoli komentář může být vymazán, zvláště urážlivé nebo vulgární, které nejsou povoleny. Nahlásit komentář »

Anonym 90186 06.06.2017 00:20
Kocourkov, nebo příprava půdy pro Agrofert? Po celé republice zanikla v letošním roce řada vesnických prodejen. Hlavním důvodem bylo zavedení elektronické evidence tržeb. Provozovatelé prodejen neměli na zavedení EET peníze, chuť, technické možnosti, nebo jim jednoduše omezování svobody podnikání přišlo už příliš velké. Obchody zavřeli. Lidé na vesnicích si teď pro rohlíky musejí dojíždět do měst a větších obcí.
Najednou přichází ministr zemědělství Marian Jurečka s tím, že by stát měl podpořit chod těchto prodejen, jejichž zánik vláda přímo způsobila. Jinými slovy, Jurečka před několika měsíci pomohl prosadit EET a nyní chce krachující nebo zavřené prodejny dotovat ze státních peněz. To navíc v situaci, kdy se ukazuje, že do státní pokladny díky EET zřejmě více peněz nepřiteklo.
Malé obce, zejména ty do tisíce obyvatel, nemají často dost peněz ve svém rozpočtu, aby si udržely dostatečnou občanskou vybavenost. Přitom ta je nezbytná pro kvalitní život na venkově, stejně jako pro rozvoj zemědělství, podnikání obecně a zaměstnanosti. Právě o tom, jak zajistit, aby měli lidé na venkově dostatečné zázemí, chci jednat s kolegy z dalších dotčených ministerstev a institucí, řekl Jurečka Tn s tím, že chce hledat řešení společně se samosprávami, kraji nebo sdruženími obcí.
Soběstačné živnostníky, kteří po státu nic nechtěli, vláda zlikvidovala. Nyní vymyslí, že bude podporovat maloobchod na vesnicích. Výborná příležitost k rozjezdu maloobchodního řetězce například pro jistý Agrofert. Tento holding miluje dotace, vyrábí široký sortiment potravin od housek přes jogurty až po salámy. Navíc se říká, že Agrofert neúspěšně jednal o převzetí jednoho z řetězců supermarketů v ČR.
Je to spekulace, ale
Nejprve zlikvidovat konkurenci, poté segment díky vlivu ve vládě zatraktivnit a zadotovat a ihned obsadit vlastní společností. Něco mi to připomíná.

Anonym 90186 06.06.2017 00:18
Vláda nejdříve zlikvidovala vesnické prodejny pomocí EET, nyní je chce podpořit dotací

Anonym 90186 06.06.2017 00:16
První karta nese jméno Julius Šuman, řídícího důstojníka agenta Bureše a doprovází ji text: Řídící důstojník agenta Bureše. Příslušníkem StB byl od roku 1977, dotáhl to až k hodnosti majora. Dnes bydlí poblíž Bratislavy. Klíčový svědek, jenž pod přísahou potvrdil, že spis agenta Bureše je zfalšovaný a založený bez vědomí Babiše. Proti tomuto tvrzení se ohrazují historici a experti slovenského Ústavu paměti národa, píše o Juliovi Šumanovi twitterový profil pojmenovaný po jeho osobě.

Anonym 90186 06.06.2017 00:15
Anonymní twitterový účet Julius Šuman a 8207;, který se věnuje odhalování kauz kolem šéfa hnutí ANO Andreje Babiše, začal dnes zveřejňovat jména Babišových klíčových lidí, kteří stáli u rozjezdu jeho kariéry a také těch, kteří mu umožňují jeho současnou cestu k moci a majetku.

Anonym 31168 05.06.2017 19:06
Tahání migrantú do EU vymysleli Němci aby ty práce schopné využili jako pracovní sílu a ostatek lifrovali do bývalých komunistických zemí a tak tyto země přes migranty dotlačili do státních bankrotů a tak bez válčení mohli zabírat další území.Pokud dá EU Česku pokutu za nepřijímání migrantů tak tu zaplatit z nákladů na důchody,protože stávajkící důchodci jsou tím stádem blbů co nechalo lumpy u moci zatahnout Česko do EU a NATO.Hned pak z EU a NATO svižně zdrhat a znovu se vžebrávat pod ochraná křídla surovinově bohatého Ruska s jeho rozsáhlými trhy.

Anonym 31168 05.06.2017 15:00
Havlem slibovaného kapitalistického ráje už se Češi nedočkají,ale kruté revoluce ve které budou odporaženi všichni lumpové co se po komunistech prolhali k moci ano.Pokud ti lumpové co se po komunistech prolhali k moci neuměli vládnout alespoň tak dobře jako komunisté,tak se neměli do vládnutí cpát.Když se přesto cpali,tak potřebují od koryt revolucí vykopat a co nejkrutěji odporazit na katovských mučírnách za vlastizradu.Navíc znárodnit veškerý majetek těchto vlastizrádných rodů.Chce to dostat k moci velice krutou ruku mladé generace.Ta se se starými lumpy co Česko za sedmadvacet roků zbídačili mazlit nebude.

Anonym 90186 05.06.2017 10:00
V neděli se v Manchesteru uskutečnil jedinečný koncert k uctění památky obětí teroristického útoku na vystoupení Ariany Grande. K nim se bohužel přidal ještě smutek za oběti teroristů z Londýna. Velká Británie ale opět ukázala, o jak jedinečný a silný národ se jedná. A jak daleko k němu máme a mít budeme.
Jen tak pro ilustraci. Chcete pozvat ty největší hvězdy současné populární hudby, má to být velká show, která udělá mnoha lidem radost a umožní jim zároveň vyjádřit solidaritu s oběťmi, jejich rodinami, s těmi nádhernými městy i s celou zemí.
Takže zazpívá Robbie Williams, který vybere jako první písničku Strong, v níž změní refrén, a desítky tisíc lidí spolu s ním zpívají: Manchester, were strong! (Manchestere, jsme silní). Všichni tančí, popíjejí a smějí se. A ukazují teroristům, kteří se právě tuhle normální stránku západoevropské civilizace snaží zničit, že se jim to jen tak nepodaří. Protože oni jsou silní.
Na koncertě kromě pořadatelky Ariandy Grande a zmiňovaného Williamse zahráli interpreti jako Marcus Mumford, Take That, Niall Horan, Little Mix, Pharrell Williams, Miley Cyrus, Justin Bieber, Usher, Katy Perry, Coldplay nebo The Black Eyed Peas.
A teď si to představte v České republice. Sice by už tady různí Ovčáčkové svolávali domobranu, ale vy byste si přesto řekli, že pozvete ty nejznámější a nejoblíbenější zpěváky.
Tak nejprve Karel Gott a 8722; no, je to trochu škoda, ale ten zrovna věří na ilumináty. Pak si ale vzpomenete na Lucii Bílou, každý ji má rád a vždycky mluví o tom svém velkém srdíčku. Jenže. Myslím, že v lidech roste strach. Já ale věřím v dobré konce. Žijeme v nádherné zemi, kterou bych nevyměnila za žádnou na světě. Je naše a neměli bychom se o ni jen tak s někým dělit Moc bych si přála, aby byly naše hranice zamčené na sto západů. Česko je náš domov, naše hnízdo, naše zázemí, řekla před časem v rozhovoru žena, kterou ocenil prezident Miloš Zeman.
Takže si zase pustíte ten koncert z Británie a zapomenete na to. Velká Británie dala lekci celému světu a 8722; a nám, kteří nečelíme ani zlomku toho, co ohrožuje je, ještě o něco větší.

Anonym 90186 05.06.2017 09:57
Babiš se vyhnul dani 300 milionů, vyvedl 2 miliardy a roky podnikal v daňovém ráji

Anonym 90186 05.06.2017 09:53
Kiska chtěl spolu s českým prezidentem vyznamenat odbojáře Gabčíka s Kubišem. Zeman odmítl

Anonym 94158 04.06.2017 22:04
Nato by mělo fungovat v celosvětovém měřítku. EU by měla mít federální armádu. Je to hudba budoucnosti a "potentátové" se toho modelu zbytečně bojí. Evropa by měla fungovat racionálně a nepřejímat jako kašpárek vrtochy hry za oceánem, které se točí okolo blízkých vztahů speciálních služeb a zbrojní loby. Vytváří paralelní svět nepodobný tomu, ve kterém skutečně žijeme. Věřím panu Trumpovi, že po panu Obamovi bude lépe. Svět pana Obamy přinesl obrovské válečné oběti a nevraživodt mezi národy.

Anonym 94158 04.06.2017 21:52
Češi potřebují dobrého prezidenta, a to minimálně jako je dnes pan Zeman. Je naprosto jedno, kdo to bude. Nesmí ale stranit zločinu a podílet se na rozkrádání majetku státu, potažmo nás českých občanů. Je jen otázkou proč byl pan Drahoš vyhozen, či proč utekl z Akademie věd. Slušní lidé z toho místa odchází opravdu až pod kytičky. Z blízké minulosti máme přehršel negativních prezidentů. Každý z nás obyčejných lidí si nepřeje vrátit dobu za Kalouska.

Anonym 31168 04.06.2017 20:16
Nejrozumnější pro Čechy bude EU a NATO směle kopnout do zádele a znovu se vžebrávat pod ochraná křídla surovinově bohatého Ruska s jeho rozsáhlými trhy.

Anonym 31168 04.06.2017 19:37
Vstup do EU Česko tak zbídačil,že to chce referendum o vystoupení z EU a i z NATO protože se NATO jeví jako zločinecká organizace.

Anonym 31168 04.06.2017 19:35
Chce to krutou revoluci a takové vlastizrádné lumpy jako je Bělobrádek,za vlastizradu národa Čechů odporážet co nejkrutěji na katovských mučírnách.Případně vybíjet celé jejich vlastizrádné rody aby nemohli národu Čechů škodit i v dalších generacích.

Anonym 31168 04.06.2017 19:31
Už zase plánují Němci,že dojde ke zrušení Benešových dekretů.I to by byl další krok k tomu aby Němci zabrali Sudety a měly ještě požadavky na finanční odškodnění od Čechů.

Anonym 31168 04.06.2017 19:27
Vstup do EU Česko tak zbídačil,že to chce referendum o vystoupení z EU a i z NATO protože se NATO jeví jako zločinecká organizace.

Anonym 31168 04.06.2017 18:45
KDU uý nadělala národu Čechů tolik škod,že vše co do této vlastizrádné strany vlezlo bude nutno co nejkrutěji za vlastizradu odporážet na katovských mučírnách a navíc znárodňovat veškerý majetek těcdhto vlastizrádných rodů.

Anonym 31168 04.06.2017 17:53
Česko potřebuje hlavně lesy a zemědělskou půdu znárodnit dřív než uvedené sedláci prodají cizincům.Protože za tu dobu co se sedlákům platí veliké peníze za to,že umožní družstevníkům na jejich polích za almužnu dělat bude pryč a sedlákům za ty léta kdy jednou za rok přišli pro tučné restituce bude chybět a práce jim už nevoní.

Anonym 31168 04.06.2017 17:46
Sudetští Němci mají radost z toho,že jim jeden český vlastizrádný blb leze do zadku.KDU je strana vlastizrádných lumpů co chtějí Sudety zašmelikt Němcům.

Anonym 90186 04.06.2017 16:36
Milí krajané, oslovil Bělobrádek sudetské Němce a vzbudil potlesk

Anonym 90186 04.06.2017 16:35
Ředitel slovenského Ústavu paměti národa Ondrej Krajňák je známý tím, že jde tvrdě do soudních sporů, kterými se snaží dokázat bývalým spolupracovníků StB, že spolupracovníky byli, i když se ze své minulosti chtějí vylhat. Jedním z těch, po kterých Krajňák jde, je i Andrej Babiš. U soudů na Slovensku vytrvale bojuje za to, aby prohlásily, že Babiš s StB skutečně spolupracoval.
Nyní se však Ondrej Krajňák dostal do potíží. Vláda ho chce odvolat. Na Slovensku se hovoří o tom, že skrytým důvodem mohou být blížící se volby v ČR. Oficiálním důvodem pro odvolání mají být spory údajné Krajňáka se zaměstnanci ústavu. Pokud by byl odvolán, jeho pravomoci by převzala právě správní rada a ta by podle vyjádření, které Krajňák poskytl deníku SME nechala spor s Babišem vyšumět.
Podle archivních dokumentů Babiš donášel StB, přesto slovenský soud rozhodl, že spolupracovníkem nebyl. Uznal svědectví jiných bývalých estébáků, kteří jeho spolupráci s tajnou policií vyvrátili. Rozhodnutí soudu se nyní Ondrej Krajňák snaží zvrátit u Ústavního soudu.

Anonym 90186 04.06.2017 16:29
Agrofertu rostou obchody se státními rezervami. Zajímá se o ně policie

Anonym 90186 04.06.2017 16:25
Další dokument zveřejnila na svém Twitteru Skupina Šuman. Po nahrávkách Babiše a dokumentu o kontrole Čapího hnízda jde tentokrát o rozbor jedné z hlavních společností Andreje Babiše, společnosti IMOBA a.s.. Má jít o účelové převádění společnosti, pobyty společnosti v daňovém ráji, tunelování, enormní předlužování firmy, nevýhodné převody a další. V dokumentu je možné se dozvědět i to, že si Babiš už za doby ministrování vyplatil dvě miliardy korun z této firmy, přičemž stát přišel na dani z příjmu o 300 milionů korun. Do podivných toků má být zapletena i partnerka Babiše, Monika Babišová.

Anonym 31168 04.06.2017 13:29
Zemana za prezidenta volit nebudu,když není schopen zajistit svobodný projev ani na svých stránkách.Totéž doporučuji ostatním.Nějak se zde sedmadvacet roků zde vládnoucím lumpům od koryt nechce,ale přesto budou od koryt mazat.

Anonym 31168 04.06.2017 13:25
Cenzurou věcných příspěvků sice mohou zde vládnoucí lumpové sice revoluci o něco oddálit ale pak rozzuření revolucionáři nebudou odporážet jen zde vládnoucí lumpy,ale celé jejich rody.Tak to ve světě už chodí pokud se lumpové drží koryt víc než je zdrávo.

Anonym 31168 04.06.2017 13:21
Zase zde vládnoucí dobytek cenzuruje.Po revoluci bude třeba všechny cenzory odporážet na katovských mučírnách s bezbřehou krutostí za vlastizradu.

Anonym 94158 03.06.2017 23:42
V Německu úřady zrušily mnoho manželství z důvodu neplnoletosti. Asi jeden tisíc pět set případů se týkalo nevěst pod 14 let. Je smutné, že půl druhého tisíce pedofilů nebylo vzato do vazby. Tohle v Evropě chceme? Za špinavé prachy podnikatelů v INVAZI si necháme do Evropa tahat vybuchující těla?

Anonym 94158 03.06.2017 23:34
Češi potřebují dobrého prezidenta, a to minimálně jako je dnes pan Zeman. Je naprosto jedno, kdo to bude. Nesmí ale stranit zločinu a podílet se na rozkrádání majetku státu, potažmo nás českých občanů. Je jen otázkou proč byl pan Drahoš vyhozen, či proč utekl z Akademie věd. Slušní lidé z toho místa odchází jen pod kytičky. Z blízké minulosti máme přehršel negativních prezidentů. Každý z nás obyčejných lidí si nepřeje vrátit dobu za Kalouska.

Anonym 31168 03.06.2017 21:15
Pro 90186.Pokud v Česku včas národ nezlikviduje takové prolhané lumpy jako jsi ty,tak v roce 2050 nebude Česko už existovat a stávající životní prostor Čechů bude dávno rozparcelován mezi Němce a Židy.

Anonym 31168 03.06.2017 21:09
Pelikána a podobné lumpy co sem chtějí do takto dost zbídačené země tahnat migranty je třeba odporážet na katovských mučírnách za vlastikzradu s celými jejich rody,aby nemohli národu Čechů škodit i v dalších generacích.

Anonym 31168 03.06.2017 17:12
Pokud obyčejný český blb zajistí zase tučná politick koryta těm lumpům co se po komunistech prolhali k moci tak potom pro důchodce brzo začne takové bída,že důchodci budou požadovat spuštění plynových komor kde by se mohli nechat dobrovolně zplynovat a nemuseli z hladu skákat z mostu nebo pod vlak.

Anonym 90186 03.06.2017 14:24
Rusko 2050? Země důchodců. Bez migrantů tam do 20 let nebude možné ani stavět

Anonym 90186 03.06.2017 14:17
Známá kanadská vražedkyně s českými kořeny Karla Homolková nebude smět nadále působit jako dobrovolnice ve školce v Montrealu. Vedení instituce o tom rozhodlo poté, co zpráva o jejím angažmá u dětí vyvolala protesty rodičů a pobouření v celé zemi.Nyní sedmačtyřicetiletá dcera českého emigranta byla v roce 1993 odsouzena na 12 let vězení za podíl na znásilnění a vraždě dvou dívek. Její trest byl relativně mírný, neboť slíbila obžalobě, že bude vypovídat proti spolupachateli, kterým byl její tehdejší manžel Paul Bernardo.
Homolková tvrdila, že Bernardo ji ke spoluúčasti na zločinech donutil násilím a vydíráním. K dohodě s obžalobou výměnou za nižší trest ale došlo ještě před objevením klíčových videozáznamů, na nichž je patrné, že Homolková byla aktivní účastnicí vražd.
Bernardo byl později usvědčen, že spolu Homolkovou v roce 1991 a 1992 postupně unesl, delší dobu pohlavně zneužíval a poté zavraždil dvě studentky, kterým bylo 14 a 15 let. Odsouzen byl na doživotí. Homolková také hrála roli ve znásilnění a vraždě své patnáctileté sestry v roce 1990.
Homolková vyšla z vězení v roce 2005, vzala si bratra svého advokáta a má s ním tři děti. Server CityNews nedávno napsal, že příležitostně vypomáhá jako dobrovolnice v adventistické škole, kam docházejí její tři potomci. Dohlíží například na nejmenší děti. Škola po kritice vydala prohlášení, že změnila svá pravidla a dobrovolníkem nebude smět být nikdo se záznamem v trestním rejstříku.

Anonym 90186 03.06.2017 14:14
V bavorském Augsburgu začal dnes 68. sjezd Sudetoněmeckého krajanského sdružení (SL), který by měl podle představ pořadatelů přinést další prohloubení vztahů sudetských Němců a Čechů. Česko na sjezdu zastoupí vicepremiér a šéf lidovců Pavel Bělobrádek, jenž bude dosud nejvýše postaveným českým politikem, který tak učiní. Očekává se ale i účast stovek jeho spoluobčanů z řad veřejnosti.
Sudetoněmecký sjezd zahájil šéf bavorského SL Steffen Hörtler v prostorách augsburgských veletrhů krátce před 11. hodinou za přítomnosti zhruba tisícovky hostů. Už předtím se ráno otevřely desítky stánků, které představují jednotlivé komunity sudetských Němců a jejich historii nebo třeba lákají na návštěvu České republiky.Hlavní událostí dnešního dne bude předání nejvyššího sudetoněmeckého ocenění Evropské ceny Karla IV. Převezme ji Volker Bouffier ministerský předseda Hesenska, tedy spolkové země, která po druhé světové válce přijala po Bavorsku druhý nejvyšší počet sudetských Němců, kteří museli opustit Československo.
Politický vrchol sjezdu ale přijde v neděli, kdy s projevy vystoupí Bělobrádek nebo bavorský premiér Horst Seehofer (CSU). Česko budou na sjezdu vedle Bělobrádka reprezentovat ministr kultury Daniel Herman i řada regionálních politiků.
Vztahy sudetských Němců a Čechů prošly v posledních letech značnou proměnou, kdy se namísto sporů o takzvané Benešovy dekrety klade spíše důraz na to, co obě skupiny spojuje. V podobném duchu by se podle představ pořadatelů měl nést i letošní sjezd.
Sudetoněmecké krajanské sdružení zastupuje zájmy sudetských Němců a jejich potomků. Z tehdejšího Československa bylo po skončení druhé světové války a více než šestileté nacistické okupaci odsunuto kolem tří milionů Němců.

Anonym 90186 03.06.2017 10:04
Šéf hnutí ANO Andrej Babiš asi nebyl rád, když viděl páteční Deník. Mohl v něm totiž najít hned osm stran o sobě a 8722; a to včetně inzerátů a 8722; a nic z toho nebylo právě pozitivní.

Anonym 90186 03.06.2017 10:03
Obliba Miloše Zemana dále klesla. Čerstvý průzkum zveřejnil web irozhlas. Průzkum se týkal názoru lidí na prezidentování v příštím volebním období. 22% lidí si myslí, že Zeman by byl v dalším volebním období špatný prezident. 24% lidí si myslí, že by byl dokonce velmi špatný prezident.
Podle tohoto průzkumu si jen 12% lidí myslí, že by byl dobrým prezidentem. 21% že je spíše dobrým prezidentem. Oproti dubnovému průzkumu se mínění lidí o Zemanovi zhoršilo o několik procent.
Aktuálně má největší oblibu Jiří Drahoš. 12% lidí si myslí, že by byl velmi dobrým prezidentem, 28% si myslí, že by byl dobrým prezidentem. Že by byl velmi špatným prezidentem si myslí 7% dotázaných, že by byl špatným prezidentem pak 10% dotázaných.

Anonym 90186 03.06.2017 10:02
Co je důvodem takových propadů? Ekonomika šlape, sice pomalu vzhledem k nízké nezaměstnanosti, ale přece jen šlape. Vláda výrazně osekala investice, a dokonce i za prvních pět měsíců roku 2017 došlo k jejich meziročnímu poklesu o nepředstavitelných 56 %.
Momentálně již vláda prakticky neinvestuje. Stejně tak jí při plánovaném rapidním nárůstu výdajů nezbudou peníze na investice ani pro rok 2018. Rozhodla se totiž plácnout přes naše kapsy (nebo spíše kapsy následující generace) a vydat 21,6 miliardy korun navíc na důchody. Dalších 21,8 miliardy rozdá ve státní sféře. Proto musí být z každého živnostníka vyždímáno několik stovek ročně navíc. Míra státních investic už dalece zaostává za soukromým sektorem. Od vlády je taková politika krátkozraká.
Tak kde jsou ty peníze, které mají být ve státní pokladně? Rezervy z minulosti byly rozloženy úřednickou vládou Jiřího Rusnoka a vládou stávající, Bohuslava Sobotky. Z fondů Evropské unie nám přišlo tolik peněz, že nás vloni zachránily od deficitu a místo toho jsme skončili s přebytkem přesahujícím 60 miliard. Díky oslabování koruny a znehodnocování úspor, které centrální banka prováděla asi tři a půl roku, si vláda mohla půjčovat prakticky zdarma. Takže ještě jednou: Řekni, kde ty prachy jsou!

Anonym 90186 03.06.2017 10:00
Nový ministr financí Ivan Pilný (ANO) se mýlí, když tvrdí, že je státní pokladna prázdná. Ve skutečnosti je v ní obrovské množství dluhů.
Pokud by měl na mysli letošní stav peněz (přijatých do pokladny a následně vydaných z pokladny), skutečně jsme byli ještě tak před měsícem na nule. Jenže to už není pravda a nikdy to nebyla celá pravda. Pilný to uvedl v souvislosti s budoucími vládními výdaji. Do konce roku bychom přitom podle plánu měli být 60 miliard v minusu. Na další rok pak vláda předběžně připravila deficit 50 miliard, což je velká chyba a Andrej Babiš tím porušil svůj slib, že najde 200 miliard, které se podle něj ročně ztrácely kvůli plýtvání a korupci, a dosáhne tak do roku 2017 vyrovnaného hospodaření. Mnozí voliči mu to uvěřili a teď musejí být buď zklamaní, nebo ke všemu lhostejní.
Už jen za prvních pět měsíců roku 2017 způsobil Babiš společně s celou vládou zadlužení ve výši asi 36 miliard korun. Díky přislíbeným penězům z Evropské unie se sice snížilo, i tak ale činí téměř 19 miliard.

Anonym 31168 02.06.2017 16:01
Místo dalšího dlužení na důchody začít vyplácet důchodcům co pomohli stávající kapitalistický svinčík nainstalovat a nechali lumpům u moci Česko rozprodat,zadlužit a rozkrást začít vyplácet zasloužené a spravedlivé důchody na holý zadek bejkkovcem.Ušetřené miliardy použít na svižné splácení zde vládnoucími lumpy nasekaných dluhů.Se starými lumpy musí mladá generace jednat hrdě a hlavně tvrdě.

Anonym 31168 02.06.2017 15:55
Zde vládnoucí lumpové oblbují národ,že vítání uprchlíků Evropě dlužíme.Většina národa žila za komunistů slušně a nepoptřebovala utíkat,tak ať si to dlužení zaplatí ti co za kopečky zdrhali.Chce to krutou revoluci a všechny lumpy co národ Čechů oblbují odporážet na katovských mučírnách s bezbřehou krutostí a navíc znárodňit majetek celých těchto vlastizrádných rodů.

Anonym 90186 02.06.2017 15:38
Ve všech sledovaných zemích je penzijní systém podfinancovaný již v současné době, avšak do roku 2050 by měl dluh dynamicky růst. Nejrychleji přitom v analyzovaných rozvojových zemích v Číně o 7 % ročně a v Indii dokonce o 10 %. V USA a dalších zahrnutých vyspělých ekonomikách očekává WEF do roku 2050 růst dluhu penzijního systému o 4 až 5 % ročně.

Anonym 90186 02.06.2017 15:37
Světové ekonomické fórum přišlo s šokujícím varováním: V roce 2050 bude v penzijních systémech chybět přes 400 bilionů dolarů. Toto číslo je přitom vyšší než ekvivalent pětinásobku velikosti světové ekonomiky měřené prostřednictvím HDP. Vyplývá to z výsledků nejnovější studie zpracované na základě dat 8 států, ve které WEF analyzuje také důvody a rizika nastalé situace.

Anonym 90186 02.06.2017 15:36
Ostatně když u nás teď probíhaly tři a půl roku devizové intervence, kdy byl osud koruny víceméně svázán s vývojem eura, mohli jsme si vyzkoušet, jaké náklady by nám přineslo přijetí eura. Nefunkčnost (rigiditu) společné evropské měny někteří ekonomové předvídali, ale nyní už ji můžeme vidět všichni.
Můžeme vést diskuse o tom, zda převažují zmíněné pozitivní efekty nebo tento zásadní negativní vliv, ale nesmíme na negativní vliv jednotných úrokových sazeb zapomínat, pane prezidente.

Anonym 90186 02.06.2017 15:35
Sám Zeman přitom přiznal, že zatímco francouzské ekonomice se moc nedaří, s německou to je podle něj výborné (ve skutečnosti je to třeba v porovnání s takovým Texasem nanejvýš dostatečné; čistý domácí produkt SRN prakticky neroste, takže tamní růst spolykají opravy a obnovování investic). Zeman označil za jediný důvod německého (relativního) úspěchu protestantskou pracovní morálku, která ve Francii chybí. Ve skutečnosti je důvodů hodných zřetele určitě více, přinejmenším německý vyrovnaný rozpočet a také, na což Zeman zapomíná, momentální fáze hospodářského cyklu. Třeba tím, jak Němci v posledních letech likvidují všechny své jaderné elektrárny, směřují k fázi hospodářského úpadku.
Když má nějaký stát eurozóny za sebou recesi, centrální banka by měla mít tendenci k nízkým úrokovým sazbám, aby firmy s dobrými nápady a ochotou riskovat získaly po očištění trhu levné úvěry (či jiné zdroje financování). Když se naopak blíží očekávaný sešup z ekonomického vrcholu, měla by centrální banka či podobná instituce utáhnout kohoutky.
Celý vtip, který Zeman nepochopil, je však v tom, že před vznikem eurozóny prožívaly jednotlivé evropské oblasti v jednom momentě rozdílné fáze hospodářského cyklu, takže měly na trhu různé úrokové míry z úvěrů. Tím, že teď cenu společné evropské měny ovlivňuje (ať už více, či méně úspěšně) jediná centrální banka, získávají firmy na jednom konci Evropy zbytečně nízké úroky, zatímco na druhém konci Evropy je v daném okamžiku ta stejná úroková míra vyhovující, nebo dokonce zbytečně vysoká a úvěry tedy drahé. Tím se prodlužují recese.

Anonym 90186 02.06.2017 15:33
Při svém výletě po jižní Moravě se však Zeman pustil do ekonomické analýzy případného přijetí eura a prokázal tak hluboké neznalosti ve fungování finančního systému. Sice správně poznamenal, že díky euru bychom vypadali důvěryhodněji před zahraničními investory a odpadla by nám rizika (nebo přímo náklady) spojená se směnou koruny za euro, ale jinak nesmyslně tvrdil, že euro není nic jiného než stupnice. Přirovnal euro k teploměru, který také neovlivňuje teplotu, ale pouze ji měří. Ekonomové, kteří to nechápou, podle něj nepochopili kouzlo ekonomie.
Zemanův pohled však vychází z dávných počátků ekonomie, která se na peníze chybně dívala staticky. Naši předci si tehdy mysleli, stejně jako Zeman, že cenou za peníze je jejich cena na kurzovém lístku. Dnes už však dávno víme, že cenou za peníze je úrok. Vzájemné kurzy měn se nemění primárně podle toho, kolik peněz jsme vytiskli a jak rychle obíhají v ekonomice (i když to jsou důležité ukazatele), nýbrž podle toho, jaký úrok (např. roční) slibují dejme tomu dluhopisy v dané měně.
Není tedy pravdou, že by přijetí eura znamenalo pouze přepočet mezd, cen či nájmů ve stejném poměru. Klíčovým problémem eurozóny jsou právě jednotné úrokové sazby (krátkodobé) pro celou širokou a pestrou oblast od polárního kruhu přes francouzské vinice až po Akropolis.

Anonym 90186 02.06.2017 15:32
Prezident Miloš Zeman prokázal při návštěvě jižní Moravy, že nechápe základy ekonomie. Jistě není nutné, aby byl prezident odborníkem zrovna na ekonomii, pak by se však neměl pouštět do hlubších ekonomických úvah.
Občané se při setkání Zemana opakovaně zeptali na jeho postoj k nahrazení české koruny eurem. Prezident už v minulosti řekl, že je pro vstup do eurozóny okamžitě poté, co z ní vystoupí předlužené Řecko, kterému bychom jinak museli pomáhat splácet jeho dluhy. Dlouhodobě tak přehlíží (nebo si snad dokonce neuvědomuje) mimo jiné problémy s dluhem Itálie, které zřejmě budou pro eurozónu do budoucna ještě mnohem větší zátěží než dluhy Řecka. Zejména malým a chudším státům skupiny, jako je dejme tomu Litva či Irsko, může jejich výpomoc při oddlužování Itálie (či dalších států především jižní Evropy) způsobit problémy.

Anonym 90186 02.06.2017 15:30
Hnutí ANO žádalo Fanánka ze Tří sester, aby nekritizoval Babiše

Anonym 90186 02.06.2017 15:29
Babišovo hospodaření v roce 2017: Dluh už 36 miliard a totální propad investic

Anonym 94158 02.06.2017 08:49
Jaroslave, nevím co považuješ za kapitalistický svinčík. Kapitál pro výrobu je nutný, dává občanům práci. Pokud máš na mysli společné vlastnictví výrobních prostředků, pak jsme prožili desetiletí v takovém systému a neosvědčilo se. Vzalo právo nakládat majitelům se svým majetkem a vytvořilo uniformitu, kterou známe ze zaostalých zemí. Žijeme dnes v tržním prostředí a většina Čechů se má nejlépe za celou historii Československa i samostatné ČR. Několikrát se skoky zvýšily platy i důchody. Nové zvýšení minimální mzdy vyvolá lavinový efekt v celém spektru příjmů. Byla to dobrá práce vlády, prezidenta i jiných subjektů. Proč to bořit? Jediné co je špatně je upuštění od norem ČSN u potravin. Zapáchající drůbeží maso, uzeniny hrozné pachuti, šizené máslo i sýry a další nechutnosti. Nákupy v Německu prodražuje cesta. ČR byla před několika týdny na 1. místě ve světě v kategorii svobod. Ti Tvoji revolucionáři jsou pouze v Tvé mysli. Nikdo je křísit nebude.

Anonym 31168 01.06.2017 18:50
Po tom co obyčejný český blb pomohl lumpům k moci a nechal jim Česko zadlužit,rozprodat a rozkrást je Pilného požadavek reálný.Hlavně měl doplnit,že důchodcům by se mělo za jejich většinovou troubovitost odebrat volební právo a pokud sedmadvacet roků nedělali nic proti instalaci stávajícího kapitalistického svinčíku tak jim začít vyplácet zasloužený a spravedlivý důchod převážně na holý zadek bejkovcem.Pokud bude zlumpačelýá důchodce remcat proti výplatě zaslouženého důchodu,tak mu navíc ubalit pár ran okovanou násadou od krumpáče po hubě a on remcat přestane.Na blby a lumpy co po komunistech Česko zbídačili musí být přísnost.

 <<nové   starší>> 

1
filmy v kinechdvd filmyrubrikysvětlometysynonyma

Seznamka

Oficiální stránky dalších známých osobností

oficiální stránky Jana Volfová oficiální stránky Petr Mach oficiální stránky Ondřej Liška oficiální stránky Petr Havlík oficiální stránky František Pytloun oficiální stránky Radka Fišarová oficiální stránky Iva Hajnová

Další osobnosti | Jana Volfová | Petr Mach | Ondřej Liška | Petr Havlík | František Pytloun | Radka Fišarová | Iva Hajnová |

Popisy českých osobností pocházejí z oficiálních stránek osobnosti, nebo ze stránek wikipedia, nebo jsou vlastní tvorbou.

Vložit osobnost / Oficiální Stránky © OficialniStranky.cz / opravit údaj
Tyto stránky používají soubory cookie k poskytování služeb, analýze návštěvnosti a personalizaci reklam. Používáním stránek s tímto souhlasíte. Další podrobnosti