Oficiální stránky Miloš Zeman
Oficiální stránky
  přidat osobnost
Love (deluxe) (Buble, Michael) Soucast (Callta, Pavel) Effet Miroir (limited) (Zaz) Extended (Ultravox) Propustka Do Pekel (Divokej Bill)

Miloš Zeman diskuse strana 1550

Jak na vás Miloš Zeman působí? Co pěkného byste řekli? Co se vám líbí?

Komentář  
Jméno     Věk (volitelně)

 

Následují komentáře návštěvníků. Kterýkoli komentář může být vymazán, zvláště urážlivé nebo vulgární, které nejsou povoleny. Nahlásit komentář »

Anonym 90186 29.08.2017 20:27
Německá kancléřka Angela Merkelová v rozhovoru s nedělníkem Welt am Sonntag hájila své rozhodnutí přijmout v roce 2015 do Německa více než milion uprchlíků. Prohlásila, že svého postupu nelituje a že by všechna důležitá rozhodnutí z roku 2015 učinila znovu stejným způsobem.
Byla to mimořádná situace a já jsem učinila rozhodnutí na základě toho, co jsem z politického a humanitárního hlediska považovala za správné, uvedla Merkelová v rozhovoru zveřejněném v dnešním vydání listu. Připustila nicméně, že Německo po určitou dobu nemělo dostatečnou kontrolu nad svými hranicemi.
Merkelová rovněž uvedla, že bude nadále usilovat o spravedlivé přerozdělování uprchlíků v rámci Evropy, protože Itálie a Řecko v důsledku své geografické polohy nesou na svých bedrech nepřiměřeně velkou zátěž uprchlické krize. Odmítání migrantů některými státy ve střední Evropě je podle kancléřky v rozporu s duchem Evropy. Překonáme to. Bude to vyžadovat čas a trpělivost, ale uspějeme, prohlásila.
Evropská komise v červenci zahájila druhou fázi řízení proti Česku, Maďarsku a Polsku, které odmítají přijímat uprchlíky na základě stanovených kvót. Pokud tyto země neprokážou vůli plnit své povinnosti v souvislosti s přijímáním žadatelů o azyl podle kvót, mohl by spor skončit u soudu EU a případně pokutou.

Anonym 90186 29.08.2017 20:14
Nečekaně tvrdý trest dostal podle německých médií v pondělí muž, který stanul jako první před soudem kvůli násilnostem během červencového summitu zemí G20 v Hamburku. Jedenadvacetiletý Nizozemec má jít do vězení na dva roky a sedm měsíců. Proti rozsudku se může odvolat.
Summit velkých světových ekonomik doprovázely masivní násilnosti, při nichž v ulicích hořela auta a docházelo k častým střetům demonstrantů s policisty. Stovky lidí utrpěly zranění.
Mladý Nizozemec, který při protestech 6. července po jednom z policistů hodil dvě lahve, byl obžalován mimo jiné z ublížení na těle, ze zvláště těžkého útoku na veřejné činitele a z kladení odporu. Obhajoba před soudem usilovala o osvobození, obžaloba požadovala trest ve výši jednoho roku a devíti měsíců odnětí svobody.
Soud se ale nakonec rozhodl pro ještě přísnější verdikt. Policisté nejsou štvaná zvěř, zdůvodnil své rozhodnutí soudce, který také připomněl nedávné zpřísnění zákona na ochranu veřejných činitelů ve službě.

Anonym 37116 29.08.2017 18:34
Pokud nebyl dotační podvod v trestním zákoňíku tak to chce odporážet na katovských mučírnách všechny lumpy co se prolhali do sněmovny za vlastizradu.Pak je jasné,že od údajné revoluce všichni lumpoové co se po komunistech dostali k moci dělali vše aby národ Čechů zbídačili a zašmelili cizákům.Proto bude nejrozumnější vybíjet celé vlastizrádné rody lumpů co se po komunistech prolhali k moci za vlastizradu.Chce to dostat k moci pořádně krutou ruku mladé generace.

Anonym 37116 29.08.2017 14:50
Straníci TOP 09 chtějí do této rozprodané,rozkradené a astronomicky zadlužené země tahat migranty aby tak urychlili pád Česka do státního bankrotu.Proto to chce TOP 09 a i lidovce brát jako vlastizrádné a zločinecké organizace.Vše co tam vlezlo odporážet na katovských mučírnách s bezbřehou krutostí.Navíc znárodňovat veškerý majetek těchto vlastizrádných rodů.Chce do dostat k moci pořádně krutou ruku mladé generace.Na staré lumpy musí být přísnost.

Anonym 37116 29.08.2017 10:43
Jediný dodnes nepromlčený zločin komunistů je ten ,že když vlezl Havel a další lumpové na tribuny oblbovat Čechy budoucím kapitalistickým rájem je tehdy hned komunisté nepostříleli.Takto bude nutno na mučírnách odporážet mnohem více vlastkizrádného lidského dobytka než kdyby se tehdy udělal včas s lumpy rázný konec-

Anonym 37116 29.08.2017 10:43
Jediný dodnes nepromlčený zločin komunistů je ten ,že když vlezl Havel a další lumpové na tribuny oblbovat Čechy budoucím kapitalistickým rájem je tehdy hned komunisté nepostříleli.Takto bude nutno na mučírnách odporážet mnohem více vlastkizrádného lidského dobytka než kdyby se tehdy udělal včas s lumpy rázný konec-

Anonym 37116 29.08.2017 10:36
Česko potřebuje nutně urychleně vystoupit z EU a znovu se vžebrávat pod ochraná křídla surovinově bohatého Ruska.Všechen zde po komunistech vládnoucí vlastizrádný dobytek odporážet co nejkrutěji na katovských mučírnách s bezbřehou krutostí za vlastizradu.

Anonym 37116 29.08.2017 10:31
Zase zde cenzorský dobytek cenzuruje.Proto bude třeba cenzory za vlastizradu národa Čechů vybíjet na katovských mučírnách s celými jejich vlastizrádnýumi rody.

Anonym 90186 28.08.2017 22:06
Írán buduje v Sýrii a Libanonu továrny na výrobu přesných raket a chce je použít proti Izraeli. Při jednání s generálním tajemníkem OSN Antóniem Guterresem to dnes řekl izraelský premiér Benjamin Netanjahu. Izraelská televize informaci o stavbě továrny na výrobu raket na syrském pobřeží přinesla 18. srpna.
Továrna podle televize vzniká u Baníjásu mezi Latákíjí a Tartúsem, kde jsou i další vojenské objekty v Tartúsu je ruská námořní základna, vojenské letiště Hmímím, které leží jihovýchodně od Latákíje, využívá nyní ruské letectvo. Podle německých zdrojů na něm v červnu přistálo íránské letadlo s vojenským materiálem, který později nákladní auta převezla do Tartúsu.
Írán je zapojen do bojů v Sýrii na straně režimu v Damašku. Izrael vytrvale upozorňuje, že Írán využívá situaci v Sýrii k upevnění své pozice v této zemi a rozšiřování svého vlivu až k pobřeží Středozemního moře prostřednictvím dalšího spojence Damašku, jímž je libanonský Hizballáh.
Netanjahu dnes Írán obvinil, že v Sýrii vytváří základnu a vojenskou pozici v souladu se svým cílem, jímž je zničit Izrael.

Anonym 90186 28.08.2017 19:09
Pro 94158
Čech v Anglii čtyřikrát znásilnil ženu.
Čech v Německu znásilnil a zabil čtrnáctiletou dívku
K doživotnímu trestu vězení byl minulý týden v Británii odsouzen šestatřicetiletý Čech, který loni v Londýně brutálně znásilnil dvě Češky a jednu Slovenku.
Čecha Dušana v Anglii odsoudili za znásilnění 8letého chlapce
Irský soud odsoudil k doživotnímu vězení devatenáctiletého Čecha za znásilnění a vraždu matky dvou dětí, jíž se dopustil loni v září v irském Longfordu.
Muž z Česka za polárním kruhem brutálně ubodal svoji přítelkyni. Po činu z místa uprchl do zasněžených lesů. Policie ho ale brzy dopadla.
Čech, který v Mexiku zavraždil a rozčtvrtil svou ženu, stane před soudem zřejmě až v létě
Český občan brutálně ubodal ve Spojených státech svou brazilskou přítelkyni, protože se s ním chtěla rozejít
Čech v Británii zabil 14měsíční batole, snímky dal na Facebook.

Anonym 94158 28.08.2017 18:32
Policie v pátrání po zločincích ukazuje hledané zločince. Tváře těchto hledaných lze najít spíše v Africe, či Asii. Domnívám se, že INVAZE pořádá z Německa, či Rakouska zlodějské nájezdy.

Anonym 94158 28.08.2017 18:25
Z EU vystupovat nemusíme. Jde jen o schopnost, či neschopnost úředníků rozhodnout ve věci přistoupení na normy EU. Pak i bolševické přehlasování jako například přijímání a krmení teroristů. Jejich chování vystihuje příklad z Rimini, kde teroristé téměř umlátili Poláka a jeho partnerku znásilňovali do bezvědomí. Tohle v Čechách chceme?

Anonym 37610 28.08.2017 17:58
Chce to krutou revoluci vedenou mladou generací.Ta musí pak požadovat okamžité vystoupení z EU.Všechny lumpy co nás do EU zatahli odporážet s bezbřehou krutostí za vlastizradu a znárodňovat veškerý majetek těchto vlastizrádných rodů.Také to chce zákaz prodeje lesů a zemědělské půdy cizákům.U těch lumpů co toto porušili vybíjet celé jejich vlastizrádné rody.

Anonym 90186 28.08.2017 16:05
Prezident Miloš Zeman se v neděli v rozhovoru pro Blesk vyjádřil k pádu vlády z roku 2013. Tehdejší akci na úřadu vlády včetně bombastické tiskové konference pánů Roberta Šlachty a Ivo Ištvana byla podle něj provokací. Omluvil se tehdejšímu premiérovi Petru Nečasovi.
Tehdy to byl Petr Nečas, kdo podal demisi, a je výsostným právem prezidenta jmenovat nového premiéra. Aniž by byl limitován jakýmkoliv omezením. A to jsem také udělal, prohlásil Zeman.
To, že doktor Ištván tehdy opravdu vypouštěl zprávy, že je tady obrovská mafie propojení politických a ekonomických struktur a že bylo zabaveno tolik a tolik zlata, tolik a tolik set milionů korun a tak dál to je všechno pravda. Já jsem také veřejně sebekriticky přiznal, že jsem tomu uvěřil. Akce Ištvána a Šlachty byla provokací proti ODS. Považujte to za určitý druh omluvy, i když těch, kdo byli těmito dvěma lidmi dezinformováni, bylo příšerně mnoho, dodal prezident.

Anonym 90186 28.08.2017 15:41
Energetický mix se mění stát od státu. Například Súdán může spoléhat téměř čistě na solární energetiku, Švýcarsko na vodní zdroje a Spojené státy na větrné turbíny.
Česká republika má pak podle vědců potenciál rozložený mezi energií z větru a solárních elektráren. Sousední Polsko závislé na spalování uhlí by mohlo přejít na větrnou energetiku, která by pokryla až dvě třetiny spotřeby.
Vědci se ze Stanfordovy univerzity vidí budoucí energetický mix tak, že 57 % elektřiny dodají různé formy solární energetiky, 27 % větrné turbíny a zbytek mix vodních, geotermálních a přílivových elektráren. Důležitým impulsem pro přechod na zelenou energetiku jsou také energetické úspory.
Přechod na elektrifikovanou ekonomiku by měl podle vědců zlepšit účinnost využití energie o 23 %. Další úsporu 13 % nabízí zastavení těžby a zpracování fosilních zdrojů a uranu.
Mezi navrhovaná opatření patří také přechod na elektromobilitu poháněnou právě obnovitelnými zdroji energie a využití akumulace energie v bateriích nebo prostřednictvím ukládání tepla pod zem.
Přínosy pak podle autorů studie vyváží nutné investice do moderních, čistých technologií, které podle nich dosahují v globálním součtu až 125 bilionů dolarů. Ekonomickou výhodou přechodu na obnovitelné zdroje je pak také stabilizace cen energie především prostřednictvím de facto nulových palivových nákladů větrných a solárních elektráren.
Experti ze Stanfordovy univerzity vyřadili jadernou energetiku především z důvodu vysokých nákladů a příliš dlouhé doby realizace, která se podle nich pohybuje od začátku projektu v rozmezí 10-19 let.
Mimo praktické problémy s využitím jaderných elektráren považují vědci za limit také bezpečností otázky a možnost zneužití radioaktivních materiálů.

Anonym 90186 28.08.2017 15:41
Mezi státy zpracovanými ve studii je také Česká republika. Konkrétně pro ČR by přínosy přechodu na čistou energetiku znamenaly zabránění 4,3 tisíce úmrtí, roční úsporu 42 milionů dolarů ročně v důsledku snížení znečištění ovzduší a roční úsporu 68 miliard dolarů ve snížení škod v důsledku změn klimatu (více než 1,5 bilionu korun; čísla se vztahují ke střednímu scénáři k roku 2050).
Pro ČR také nechybí vyčíslení ekonomických přínosů v podobě vzniku 108 tisíc nových pracovních příležitostí, které v sobě skýtají finanční přínos necelých 9 miliard dolarů ročně (téměř 200 miliard korun).
Státy, včetně České republiky, mohou díky přechodu na obnovitelné zdroje uspořit obrovské prostředky v podobě výdajů za řešení zdravotních následků a dopadů na životní prostředí vznikajících v důsledku spalování fosilních paliv. Vlády by proto měly ve svých energetických strategiích akcelerovat rozvoj využití šetrných zdrojů energie, shrnuje klíčová zjištění studie Martin Sedlák z Aliance pro energetickou soběstačnost.
Práci týmu ze Stanfordovy univerzity není nutné chápat jako dogma. Řešení budoucího mixu energetických zdrojů se může v reálném světě lišit. Klíčové je, že ukázali, jak se svět může zbavit své závislosti na spalování uhlí nebo ropy, a navíc kolik může společnost vydělat, využije-li možnosti energetiky šetrné k životnímu prostředí, dodává Martin Sedlák.

Anonym 90186 28.08.2017 15:41
Přínosem přechodu na obnovitelné zdroje bude:
vytvoření více než 24 milionů pracovních míst,
úspora 22,8 bilionů dolarů ročně v podobě uspořených výdajů v oblasti zdravotnictví a řešení dopadů na životním prostředí
úsporu 28 bilionů dolarů ročně za škody, které by vznikly v důsledku změn klimatu
zabránění 4-7 milionům předčasných úmrtí ročně a stovkám milionů nemocných lidí, které vyvolávají dopady spalování fosilních paliv

Anonym 90186 28.08.2017 15:40
Všech 139 států, na které připadá celých 99 % produkce emisí oxidu uhličitého a sází dnes především na spalování fosilních zdrojů, může do roku 2050 přejít na obnovitelné zdroje energie.
Trend nastupujících zdrojů šetrných k životnímu prostředí ukazuje aktuální studie vědců ze Stanfordovy univerzity. Ve své práci kladou důraz především na využití větrné a solární energetiky.

Anonym 90186 28.08.2017 15:40
Studie vědců ze Stanfordovy univerzity zmapovala možnosti přechodu 139 zemí včetně České republiky na systém zásobovaný ze 100 % energií z obnovitelných zdrojů.

Anonym 37610 28.08.2017 13:46
Všichni čeští blbové co pomohli Zaorálkovi k politick=mu korytu by se měli večer postavit před zrcadlo a pořádně si svoje troubovité huby profackovat.On ten darebák chce aby Češi dnes dělali v EU kompromisy.Češi dělají v EU kompromisy hned od té= doby co tam vlezli.To znamená tancovat jak Němci pískají a postupně rozprodávat,zadlužovat a rozkrádat tuto zemi.To je ten hlavní kompromis co Němci půotřebují,aby za dluhy Česka mohli znovu zabrat Sudety.Ostatek Česka by skoupilo světové Židovstvo aby zde mohlo vybudovat nový Izrael v lepším životním prostoru než je ten stávající protože ten je hlavně poušť a polopoušť.Čechy by pak odsunuli do stávajícího Izraele k podřezání od Arabů-Z EU je pro Čechy jediné rozumné řešení z EU rychle zdrhat a znovu se vžebrávat pod ochraná křídla surovinově bohatého Ruska s jeho rozsáhlými trhy.Také se Češi musí naučit bez jakývkoliv skurpulí vybíjet na katovských mučírnách všechny lumpy co se po komunistech prolhali k moci.Většinu přitroublých důchodců co pomohli lumpům k moci a stávající kapitalistický svinčík nainstalovat bude třeba nechat vychcípat hladem aby mohla mladá generace žít nadále ve stávajícím životním prostoru Čechů.Zatím Česko sedmadvacet roků sviští do státního bankrotu a obyčejný český blb na uvedené pořád kouká jako blb.

Anonym 88243 28.08.2017 13:32
Učitelům samozřejmě přidat, ale práce.
Dnes jim přidáte 100kč a zítra budou
chtít 200.

Anonym 37610 28.08.2017 12:11
Pro 94158.Proto razím heslo že je třeba si muslimky nebrat,ale jenom je pořádně oject.

Anonym 37610 28.08.2017 12:08
Sobotku bude třeba za vlastizradu národa Čechů co nejkrutěji za vlastizradu národa Čechů odporazit na katovské mučírně s bezbřehou krutostí.Umí jen národu lhát a úspěšně zatahovat Česko do státního bankrotu.Pokud se má Česko zachránit před státním bankrotem tak to chce krutou revoluci Vše co se po komunistech prolhalo k moci odporážet na katovských mučírnách s bezbřehou krutostí a znárodňovat veškerý majetek rodů všech lumpů co se po revoluci prolhali k moci.

Anonym 94158 27.08.2017 22:33
Pokud se muslim ožení s Češkou, třeba i v chrámu Svatého Víta je jeho otrokyně v muslimské lokalitě jen špína na rození dětí. Přestěhuje-li se domů, pak jeho otrokyně je i otrokyní jeho pravověrných žen. Ženy v muslimském světě mají pořadí. Nejvyšší moc má první žena. Musí to být čistá muslimka z oboustranného muslimského manželství. Ona rozhoduje o připouštění těch druhých, třetích a následujících žen. První žena má klíče od všech následujících žen. Druhá žena od třetí a další. Poslední je ta, která nebyla zrozena muslimským párem. Je to demokratické?

Anonym 90186 27.08.2017 17:07
Na demonstraci přijel i španělský král Filip VI. Jednalo se o zcela výjimečnou situaci od roku 1975, kdy byla po pádu frankistické diktatury obnovena monarchie.
Kromě krále se manifestace zúčastnil premiér Mariano Rajoy a další španělští politici. Ještě před demonstrací uvedl, že král chce svou přítomností vyjádřit lásku k lidem Barcelony, Cambrilisu a Katalánska.
První řady průvodu za obřím transparentem No tinc por" (katalánsky Nemám strach) byly na přání radnice vyhrazeny představitelům složek, které se během teroristických akcí staraly o oběti: policistům, hasičům, zdravotníkům, taxikářům, obchodníkům. V prvních řadách kráčeli také barcelonské třídy La Rambla, kde došlo k hlavnímu útoku. Na dalších transparentech byla nápisy jako Nejlepší odpovědí je mír a Ne islamofobii. Mezi účastníky byli muslimové a muslimky v typickém oblečení.
Podobné demonstrace jako v katalánské metropoli se konaly také v hlavním městě Madridu, Valencii a Vigu.

Anonym 94158 27.08.2017 13:42
Milý 90186, sblížení národů teroristů a demokratických občanů Evropy je hloupá iluze, která může mít fatální následky. Má-li muslim usmrtit džaura, či katolíka dle koránu, jak se s ním domluvíš? Na půl, tj. místo 10 jenom 5? Jsem toho názoru, že by měli být odsunuti včetně českých prostitutek, které se podřídily vazalské smlouvě a které plodí další teroristy. Nikdo odvážný se nenašel, kdo by vědecky zdůvodnil rozdíl mezi demokracií a islámským terorem.

Anonym 37756 27.08.2017 09:01
Ohledně těžby lithia zde vládnoucí lumpové urychlují zprovoznění těžby, aby než ceny lithia několikanásobně vzrostou oni měli už naše zásoby zašmelené cizákům a sami se při uvedené transakci pořádně napakovali.Bude to stejné jako s našemi zásobami zlata.Ty se vypařily dřív než se stačil národ rozkoukat.Proto je třeba začít národ léčit z troubovitosti.Začít u důchodců.Těm za většinovou troubovitost a lenost přemýšlet odebrat volební právo s tím,že už toho národu Čechů zkazili dost.Pak jim začít vyplácet zasloužený a spravedlivý důchod převážně na holý zadek bejkovcem.Ušetřené miliardy použít na svižné splácení starými lumpy nasekaných dluhů.Chce to dostat revolucí k moci pořádně krutou ruku mladé generace.

Anonym 37756 27.08.2017 08:51
Česko potřebuje hlavně zprovoznit dostatek katovských mučíren a ty osadit co nejkrutějšími katy.Pak je třeba revolucí dostat mladou generaci k moci aby začala dělat krutý pořádek ve stávajícím kapitalistikckém svinčíku.Dnes zde vládnoucí dobytek sedmadvacet roků žene národ Čechů do státního bankrotu a pak k úplné likvidaci národa Čechů.Proto to chce vše co se po komunistech prolhalo k moci a dodnes Česko zbídačuje co nejkrutěji odporážet na katovských mučírnách s bezbřehou krutostí.A navíc znárodovat veškerý majetek všech vlastizrádných rodů.

Anonym 94158 26.08.2017 22:47
Koukám milý 90186, že píšeš jako žandár na maďarské hranici. Musím uznat, že se činíš. Je jen otázka obsahu. Pokud by nedošlo k drancování české ekonomiky po roce 1993, bylo by mnohem lépe. Ukrást asi 5 státních rozpočtů byl pro nás velký problém. Je dobře, že je lépe a bude LÍP. Pro posouzení dynamiky ekonomického rozvoje je vhodné začít bídou po válce, či nejspíš omylem a vybombardování českých firem našimi přáteli na prach. Dostaneš graf, který Ti prozradí více. My Češi jsme neměli kolonie na drancování jako Anglie, Francie, Itálie, Německo, Španělsko apod. Hodnoty jsme získali jen českým umem.

Anonym 90186 26.08.2017 19:05
V roce 1989 stálo 250 a 8201;g másla v průměru 10 Kčs. Průměrná mzda v té době byla 3170 Kčs. Jestliže je dnes průměrná mzda (k 5. 6. 2017) 27 889 a 8201;Kč hrubého, pak by máslo muselo nyní stát více než 88 a 8201;Kč (! ), abychom mohli říci, že je pro nás dražší než tehdy. Takže klídek.

Anonym 90186 26.08.2017 18:37
Manifestace, na které budou lidé, kteří se nebojí teroristů, bude zahrnovat přečtení manifestu o sblížení arabských a evropských států a tradiční katalánskou vánoční koledu.

Anonym 31168 26.08.2017 14:02
Česko potřebuje takového prezidenta,který místo dalšího zadlužování Česka bude prosazovat svižné splácení starými lumpy nasekaných dluhů i za cenu,že uvedené bude lumpy i hlupáky pořádně bolet.Také zablokovat další prodej zemědělské půdy a lesů cizincům.Jinak bez půdy a lesů nebude žádné Česko.To co se po komunistech prolhalo k moci a Česko zbídačuje je třeba všechno odporážet na katovských mučírnách s bezbřehou krutostí.Ohledně volby prezidenta zatím se prosazuje to co kdysi Jaroslav Hašek popsal v povídce o volbě obecního ponocného.V této povídce starosta upozorňuje radní,že volba to bude těžká,protože on je z kandidátů jeden větší syčák než druhý.

Anonym 90186 26.08.2017 13:13
30. Konkurence. Ne posledním, ale naposledy zmíněným důvodem je fakt, že v současnosti zde existuje přinejmenším několik konkurentů, kteří se zdají pro výkon funkce prezidenta mnohem vhodnější než Zeman, ať už proto, že za sebou nemají kontroverzní minulost, proto, že se umějí chovat a vyjadřovat důstojně a seriózně, bez arogance, vulgarit a urážek oponentů, nebo zkrátka proto, že jejich prioritou není prosazování vlastních zájmů, a mezi jejichž neduhy nepatří silný alkoholismus výrazně negativně ovlivňující jejich kritické myšlení a soudnost.

Anonym 90186 26.08.2017 13:12
29. Zdravotní stav. A to jak somatický, tak psychický. Jako silný kuřák a alkoholik má očividně celou řadu zdravotních potíží, které ho mohou v příštích pěti letech při jeho věku výrazně ovlivňovat při výkonu funkce. Především ale zcela očividně začíná měnit svou osobnost; i zde existuje přímá úměra se zvyšujícím se věkem a je zřejmé, že Zeman se stává čím dál nekompetentnějším k výkonu kterékoliv veřejné funkce, natož funkce nejvyššího představitele státu, který zastupuje republiku na mezinárodní úrovni.

Anonym 90186 26.08.2017 13:12
28. Výroky. Co se týče kontroverzních a odsouzeníhodných výroků, Zeman např. řekl při návštěvě Číny, že se tam přijel učit, jak stabilizovat společnost. Tento výrok vzbudil rozruch především proto, že v Číně vládne komunistický režim ne nepodobný tomu, který vládl téměř čtyřicet let v Československu. Dále Zeman řekl třeba to, že je rád, že se mu podařilo dosáhnout osobní chemie s ruským (Putin) i čínským prezidentem (Ťin-pching) a že bude rád, podaří-li se to i s tím americkým (Trump). Hovoří tak o osobní chemii se třemi velmi kontroverzními postavami současné světové politiky, z nichž dvě jsou hlavami nedemokratických režimů a třetí tyto režimy vesměs podporuje. Na adresu novinářů řekl, že jsou pitomci, hnůj a fekálie. Později s Putinem vtipkovali, že by se novináři měli likvidovat. V neposlední řadě Zeman také prohlásil, že nevěří, že existují umírnění a radikální muslimové. Tím v podstatě stigmatizoval všechny muslimy a zaškatulkoval je mezi nebezpečné. Umírněný muslim je podle Zemana protimluv.

Anonym 90186 26.08.2017 13:11
27. Kritika protikandidátů. V roce 2012, ještě před oficiální volební kampaní, Zeman řekl, že se zavázal, že nebude kritizovat žádného protikandidáta. Opakovaně však, jak už bylo také řečeno, útočil na Karla Schwarzenberga, a neváhal k tomu využívat i lživá a nepodložená obvinění. V současnosti se občas objevuje kritika z úst mluvčího Ovčáčka na protikandidáty do příští prezidentské volby, např. na Michala Horáčka či Jiřího Drahoše.

Anonym 90186 26.08.2017 13:10
26. Financování. Už při prezidentské kampani Zeman tvrdil, že na kampaň bude-li nějaká zapotřebí bude potřebovat jen dva až tři miliony korun. Celkové náklady na kampaň nakonec představovaly 37 260 001 korun. Nemluvě o tom, že financování jeho kampaně se setkávalo s řadou pochybností, a to jak v souvislosti s transparentností účtu, tak v souvislosti s údajným ruským financováním nejen od firmy Lukoil (z čehož Zemana, jak už bylo řečeno, obvinil mj. britský deník The Telegraph).

Anonym 90186 26.08.2017 13:09
25. Nesplněné sliby. Zeman například tvrdil, že si na Hrad vezme jen jednoho tajemníka a řidiče. Nakonec si tam s sebou přivedl takové osoby jako vedoucího analytického odboru (Radek Augustin), ředitele sekretariátu (Jaroslav Hlinovský), poradce pro energetiku (Martin Nejedlý, o němž už byla řeč), ředitel bezpečnostního odboru (Jan Fulík), ředitel zahraničního odboru (Hynek Kmoníček) a řadu dalších.

Anonym 90186 26.08.2017 13:09
24. Mezinárodní kritika. Zeman také celkem pravidelně sklízí kritiku ze zahraničí. Organizace Human Rights Watch zabývající se lidskými právy Zemana kritizovala za šíření nevědomosti a paniky, Rada Evropy o něm řekla, že je islamofob, šéf socialistické frakce v Evropském parlamentu kritizoval Zemana za ostudná a blouznivá prohlášení v souvislosti s evropskou migrační krizí.

Anonym 90186 26.08.2017 13:08
23. Spolupracovníci. Velmi často kritizován je okruh Zemanových blízkých spolupracovníků. Miroslav Šlouf byl představitelem KSČ v letech 19751991, Jiří Ovčáček je velmi kontroverzním mluvčím, který se pravidelně a nevybíravě opírá do Zemanových kritiků, dále Martin Nejedlý, poradce Miloše Zemana, u nějž jsou kritizovány jeho pravděpodobné vazby na Rusko, či Vratislav Mynář, který nemá bezpečnostní prověrku, jíž Zeman podmínil působení na Hradě.

Anonym 90186 26.08.2017 13:08
22. Vulgarity. V roce 2014 Zeman použil v Českém rozhlasu v pořadu Hovory z Lán několik vulgárních výrazů na adresu ruské skupiny Pusy Riot. Za projev sklidil kritiku od mnoha politiků i od veřejnosti, Rada pro rozhlasové a televizní vysílání obdržela několik stovek stížností. A nebyly to zdaleka jediné vulgární výrazy, které veřejně použil, dohledat se jich dá celá řada, a to i na konto vlády Bohuslava Sobotky (navzdory tomu že Zeman dříve tvrdil, že se nikdy nebude veřejně stavět proti vládě).

Anonym 90186 26.08.2017 13:07
21. Kampaň. Zneužívání prezidentského úřadu ve prospěch své kampaně je dalším z témat, která se v době před volbami řeší. Miloš Zeman za krajské peníze navštěvuje pravidelně všechny kraje a beseduje při nich s občany. Vedou se spory o to, zda jsou tyto Zemanovy návštěvy součástí předvolební kampaně nebo nikoli, jisté ovšem je, že Zeman na základě těchto návštěv může na svou stranu získávat řadu příznivců, a tak se o jistý druh kampaně v každém případě jedná.

Anonym 90186 26.08.2017 13:07
20. Jiří Kajínek. Kontroverzní byla také milost pro nejslavnějšího vězně v Česku, odsouzeného dvojnásobného vraha Jiřího Kajínka, kterou Zeman letos udělil i navzdory tomu, že se při nástupu do prezidentského úřadu vzdal práva udělovat milosti a řekl, že tak učiní pouze ve zcela výjimečných případech a čistě ze zdravotních důvodů. Ještě v únoru roku 2016 Zeman řekl, že Jiří Kajínek není dlouhodobě a vážně nemocný, takže mu milost neudělím. Podle názorů mnohých byla milost udělena proto, aby byla odvedena pozornost od vládní krize, která v té době hýbala republikou.

Anonym 90186 26.08.2017 13:06
19. Prohlášení čtyř. Dne 18. října 2016 se stal Zeman jedním ze čtyř signatářů prohlášení o územní celistvosti Číny, kterým nejvyšší představitelé země reagovali na návštěvu dalajlamy v Česku. Toto prohlášení bylo ostře kritizováno veřejností, s dalajlamou se v reakci na něj sešlo asi padesát zákonodárců. Na protest byly vyvěšeny tibetské vlajky, prohlášení kritizovala i řada nevládních organizací. Vymezily se proti němu i takové osobnosti jako Karel Schwarzenberg či Pavel Rychetský. Podle politického komentátora Martina Fendrycha bylo prohlášení důsledkem odklonu od ochrany lidských práv.

Anonym 90186 26.08.2017 13:06
18. Pozdní příjezd. Zeman přiletěl na pohřeb bývalého slovenského prezidenta Michala Kováče se zpožděním. Mluvčí Zemana Jiří Ovčáček to zdůvodnil špatným počasím a chybou letových dispečerů, tyto důvody ale byly vyvráceny. Abychom byli fér, Ovčáček se později za svá slova omluvil.

Anonym 90186 26.08.2017 13:06
17. Ústavní žaloba. Zeman také čelil hrozbě ústavní žaloby, když mu dlouho trvalo odvolat tehdejšího ministra financí Andreje Babiše, jehož odvolání navrhl premiér Sobotka a které měl Zeman povinnost učinit v co nejkratší možné době. Předseda Senátu Milan Štěch byl připraven žalobu podat, k odvolání Babiše nakonec ale došlo.

Anonym 90186 26.08.2017 13:05
16. Vládní krize. Humorná a zároveň smutná byla i Zemanova show, kterou předvedl v souvislosti s podáním demise premiéra Bohuslava Sobotky, kdy Zeman nechal připravit Pražský hrad na akt podání demise, přestože Sobotka přijel o vládní krizi pouze diskutovat. Sobotka přesto pronesl řeč a Zeman během proslovu odešel ze sálu. S touto akcí je spojeno také proslulé Zemanovo nevhodné chování, kdy holí ukazoval Sobotkovi, kam má jít, a říkal mu, jak si má natočit mikrofon.

Anonym 90186 26.08.2017 13:05
15. Jmenování a vyznamenání. Zeman nejmenoval navrhovaného literárního historika Martina C. Putnu profesorem, přestože ten splnil všechna kritéria. Stalo se tak pravděpodobně proto, že se tento pedagog proti Zemanovi vymezoval a byl jeho častým kritikem. Podobných politicky motivovaných kroků, co se jmenování a vyznamenání lidí týče, existuje víc; s kritikou se setkalo např. i vyznamenání Zemanova blízkého přítele Františka Ringo Čecha. Nejslavnějším se ale stalo Zemanovo odmítnutí vyznamenat Jiřího Bradyho, který prošel dvěma koncentračními tábory a jehož vyznamenání bylo sněmovnou navrženo již v letech 2013 a 2014. Nevyznamenání vzbudilo v médiích a ve veřejném životě intenzivní reakce a v návaznosti na něj (a další Zemanovo chování obecně) byla uspořádána demonstrace na Staroměstském náměstí, kde se sešly desítky tisíc lidí a na pódiu veřejně vystoupili např. pan Brady, Michal Horáček, Petr Pithart a další.

Anonym 90186 26.08.2017 13:04
14. Krym. Zemanovy výroky proti sankcím EU vůči Rusku za anexi Krymu, kdy se Zeman Ruska výrazně zastával a schytal za to poté ostrou kritiku od senátu.

Anonym 90186 26.08.2017 13:04
13. Na jednom pódiu s Konvičkou. V listopadu 2015, při výročí Sametové revoluce, vystoupil Zeman na jednom pódiu s předsedou extremistické strany Blok proti islámu Martinem Konvičkou. Zeman později uvedl, že Konvičku neznal, což ovšem odporuje jeho výroku z června toho roku, kdy Konvičkovi otevřeně vyjadřoval podporu.

 <<nové   starší>> 

1
filmy v kinechdvd filmyrubrikysvětlometysynonyma

Seznamka

Oficiální stránky dalších známých osobností

oficiální stránky Jana Volfová oficiální stránky Petr Mach oficiální stránky Ondřej Liška oficiální stránky Petr Havlík oficiální stránky František Pytloun oficiální stránky Radka Fišarová oficiální stránky Iva Hajnová

Další osobnosti | Jana Volfová | Petr Mach | Ondřej Liška | Petr Havlík | František Pytloun | Radka Fišarová | Iva Hajnová |

Popisy českých osobností pocházejí z oficiálních stránek osobnosti, nebo ze stránek wikipedia, nebo jsou vlastní tvorbou.

Vložit osobnost / Oficiální Stránky © OficialniStranky.cz / opravit údaj
Tyto stránky používají soubory cookie k poskytování služeb, analýze návštěvnosti a personalizaci reklam. Používáním stránek s tímto souhlasíte. Další podrobnosti