Oficiální stránky Jiří Karas
Oficiální stránky
  přidat osobnost

Oficiální stránky Jiří Karas

Jiří Karas oficiální stránky
Foto zdroj: ceskatelevize.cz

Jméno: Jiří Karas

Oficiální stránky má Jiří Karas zde: jirikaras.cz

FacebookJiří Karas zde: www.facebook.com/jirikarascz

Videostránku má Jiří Karas zde: www.youtube.com/watch?v=hu_3Uvpqqmc

Jiří Karas má na sebe kontakt zde: jirikaras.cz

Diskuse o osobnosti zde: Místní diskuse

Kdo je Jiří Karas?

O sobě: Jsem otcem dvou dospělých dětí, Heleny a Jiřího. Moje manželka Helena zemřela v březnu roku 2000. V současnosti reprezentuji Českou republiku jako velvyslanec v Bělorusku, v zemi, kde se život v mnohém podobá situaci u nás před rokem 1989. Myslím, že to mohu posoudit, protože můj otec, lékař, a můj bratr byli v 50. letech vězněni z politických důvodů a já jsem byl kvůli tomu vyloučen z gymnázia. Když se poměry trochu uvolnily, mohl jsem vystudovat Ekonomickou fakultu Vysoké školy zemědělské v Praze, kterou jsem ukončil v roce 1968. Tehdy jsem také vstoupil do Československé strany lidové. Studoval jsem ještě na Právnické fakultě UK v Praze, ale odtamtud mne v roce 1975 vyloučili pro „protisovětskou a protisocialistickou“ činnost. Studia jsem tedy mohl dokončit až v roce 1990 a doktorát jsem obhájil v následujícím roce. Umím pracovat společně s druhými a pro druhé Pro zemi a spoluobčany jsem se snažil být užitečný jako poslanec Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR, kde jsem pracoval v letech 1990 až 2006 (KDU-ČSL). Připravoval jsem četné novely a zákony. V parlamentu jsem se zabýval hlavně restituční tématikou, kulturou a problematikou rozkrádaného majetku po bývalé KSČ a SSM. Pracoval jsem jako člen Zahraničního výboru, místopředseda Stálé delegace Parlamentu ČR do Parlamentního shromáždění Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě a předseda Podvýboru pro styk s krajany. Tam jsem mohl uplatnit i to, že se bez problémů domluvím německy, francouzsky, rusky nebo anglicky.
V médiích jsem spojován především se svým odmítavým postojem k umělým potratům a podporou tradiční rodiny. To jsou velice důležitá témata, ale můj záběr je mnohem širší. Můžete se o tom přesvědčit v knize rozhovorů Krásný život pod psa, která vyšla v roce 2005 v nákladu 22 tisíc výtisků. V ní vyprávím o svém mládí, rodinném životě a o tom, proč zaujímám konzervativní postoje k politickému, společenskému i náboženskému životu. V roce 2006 jsem se stal vládním radou na Ministerstvu zahraničních věcí v Praze, v roce 2007 konzulem v Bělorusku a nyní řídím české velvyslanectví v Minsku jako velvyslanec. Mezi mé záliby patří umění, krása starožitných předmětů nebo jízda na koni.

Jiří Karas diskuse

Jak na vás Jiří Karas působí? Co pěkného byste řekli? Co se vám líbí?

Komentář  
Jméno     Věk (volitelně)

 

Následují komentáře návštěvníků. Kterýkoli komentář může být vymazán, zvláště urážlivé nebo vulgární, které nejsou povoleny. Nahlásit komentář »

Vladislav 19369 09.12.2012 16:29
Škoda, že pan Karas vzdal svou kandidaturu na prezidenta. Bez něho ani nemá význam k těm volbám jit, protože není tak koho volit. Jsou tam lepší a horší kandidáti, ale natolik ideální aby mělo význam někoho volit z ních není nikdo. Pan Karas byl jediným kandidátem kvůli kterému jsem byl ochoten k těm volbám jít. Asi se podcenilo ty podpisy a vynaložilo se málo úsilí na jejích sbírání.

Dopita 89123 19.11.2012 09:22
Špagátka Hanychová je půvabná,ni?


světlometyrubrikysynonyma

Seznamka

Oficiální stránky dalších známých osobností

oficiální stránky Táňa Fischerová oficiální stránky Klára Samková oficiální stránky Karel Randák oficiální stránky Jiří Dienstbier oficiální stránky Jan Fischer oficiální stránky Martin Rous oficiální stránky Zuzana Havrlantová

Další osobnosti | Táňa Fischerová | Klára Samková | Karel Randák | Jiří Dienstbier | Jan Fischer | Martin Rous | Zuzana Havrlantová |

Popisy českých osobností pocházejí z oficiálních stránek osobnosti, nebo ze stránek wikipedia, nebo jsou vlastní tvorbou.

Vložit osobnost / Oficiální Stránky © OficialniStranky.cz / opravit údaj
Tyto stránky používají soubory cookie k poskytování služeb, analýze návštěvnosti a personalizaci reklam. Používáním stránek s tímto souhlasíte. Další podrobnosti