Oficiální stránky Tomio Okamura
Oficiální stránky
  přidat osobnost

Oficiální stránky Tomio Okamura

Tomio Okamura oficiální stránky
Foto zdroj: tomio.cz

Jméno: Tomio Okamura

Oficiální stránky má Tomio Okamura zde: www.tomio.cz

FacebookTomio Okamura zde: www.facebook.com/tomio.cz

Videostránku má Tomio Okamura zde: www.stream.cz/profil/tomio.okamura

Tomio Okamura má na sebe kontakt zde: www.tomio.cz/nabidka-vystoupeni

Diskuse o osobnosti zde: Místní diskuse

Kdo je Tomio Okamura?

Narodil se 4.července 1972 v Tokiu moravské mamince a japonskokorejskému otci. Dětství prožil střídavě v bývalém Československu a v Japonsku. Tam však prožil celkem pouze necelých 10 let. Když jeho matka onemocněla, žil s mladším bratrem nějaký čas v dětském domově v Mašťově u Podbořan. Byl také mnoho let členem skautského oddílu. V Praze vystudoval střední chemickou průmyslovku. Po maturitě na krátký čas odjel do Tokia. Neměl však před sebou příliš zářivou kariéru, na vysokou školu nebyly peníze, školství je v Japonsku drahá záležitost, navíc od dětství po zkušenostech se šikanou v dětském domově při řeči silně zadrhával. Na nějaké lukrativní zaměstnání nebylo tedy bez prestižní školy pomyšlení.

Z našetřených úspor si nechal z Čech poslat české sklo, ale jakkoli je tohle zboží v Japonsku populární, nenašel obchodní partnery. V Japonsku panuje přísná hiearchie a společnost je silně konzervativní. Nikdo tu nedělá byznys s někým, kdo přijde z ulice, byť by jeho nabídka byla sebelukrativnější. Navíc byl Tomio v očích čistokrevných Japonců míšenec. To byl tehdy obrovský handicap, protože japonská společnost je pevně hiearchizovaná a přežívají tu velmi silné předsudky vůči cizincům. V některých ohledech se dá hovořit až rasismu. Tomio našel práci jako popelář a později prodával v kině popcorn a colu. Bylo mu dvacet jedna let, když se ze dne na den rozhodl, že zkusí štěstí v Evropě a odletěl s několika dolary v kapse zpátky do Prahy.

Od roku 2004 do konce roku 2005 do zániku pražské redakce byl Tomio externím spolupracovníkem rádia BBC v Praze jako komentátor na problematiku Japonska. Od podzimu 2004 je členem prezidia a od roku 2009 viceprezidentem Asociace českých cestovních kanceláří a agentur (AČCKA) pověřeným pro styk s médii. Tomio je patron a sponzor Fondu ohrožených dětí (FOD) Klokánek. Výtěžek z kulturních akcí, které Tomio organizuje, bývá obvykle věnován neziskovým organizacím. Tomio byl pro rok 2008 jmenován do čestné funkce českého ambasadora Evropského roku mezikulturního dialogu, který organizuje Evropská unie. Je členem občanského sdružení Borelioza CZ, které se snaží o osvětu a pomoc lidem s touto zákeřnou nemocí, kterou Tomio také prodělal.

V roce 2010 se podílel na textu své biografické knihy – Český sen, která se hned po vydání umístila mezi deseti nejprodávanějšími tituly v České republice. V květnu 2011 mu už jako samostatnému autorovi vyšla kniha esejů Umění vládnout, která analyzuje současné společenské a politické problémy, nabízí k diskuzi konkrétní řešení a vize budoucího směřování naší země.

Spolupodílel se na oponentuře mnoha zákonů, případně některé z nich spolukoncipoval, další se snaží prosadit. Byly či jsou to mj. zákon o cestovním ruchu, živnostenský zákon (jejich liberalizace), zákon o rodině (úprava popření otcovství), zákon o exekutorech (snížení a slučování paušálních odměn), zákon o veřejných zakázkách, trestní zákon (ustavení korunního svědka korupce), bránil v minulém volebním období zrušení pojistky proti tunelování v Obch. zákoně atp. Podpořil připravované zákony o odpovědnosti úředníků a politiků. Tomio je spoluzakladatel občanského sdružení Antidefamation – společnosti proti pomluvám, na obranu obětí mediálních štvanic. V souvislostí s dluhy které platil stát za firmu VAE veřejně kritizoval mj. Miroslava Topolánka. Podal trestní oznámení na exředitele odboru MMR pro korupci. Veřejně vystoupil proti některým vládním reformním krokům (DPH na potraviny a knihy aj). Veřejně podpořil v kampaních nezprofanované slušné politiky a to bez ohledu na jejich stranickou příslušnost.

Limitless (Piano Guys) Oppidum (Filipova Lenka) Down The Road Wherever / Dlx (Knopfler Mark) Mamma Mia! Here We Go Again (UHD+BD) (Ultra HD 4k filmy) Růže (Vondráčková Lucie)

Tomio Okamura diskuse

Jak na vás Tomio Okamura působí? Co pěkného byste řekli? Co se vám líbí?

Komentář  
Jméno     Věk (volitelně)

 

Následují komentáře návštěvníků. Kterýkoli komentář může být vymazán, zvláště urážlivé nebo vulgární, které nejsou povoleny. Nahlásit komentář »

Pejsan 82136 21.09. 16:35
Psala jste, že jste seriál přímo hltala proto jsem si dovolil napsat několik zajímavostí.

Pejsan 82136 21.09. 16:29
Jinak ten seriál byl velmi drahý navíc mu klesala sledovanost.Tv bar. přerušila jeho vysílání a kdyby se tenkrát nestal ředitelem Železný, tak by již další části nevysilala.Železný prosadil nákup celého seriálu.

Pejsan 82136 21.09. 16:13
Díval jsem se do google a našel článek, kde jeden historik tvrdí, že sultan neměl sestru Hatice. To dojisté míry potvrzuje i dílo
Nasuha-efendi. Takže Hatice možná neexistovala.Ono těch verzí je tam uváděno několik.Jako nejpravděpodobnější je ta, která je v seriálu.Po 500 letech se již pravda nedá zjistit.Tak to s historií je.Tak to jen taková zajímavost

Pejsan 82136 21.09. 15:24
Klas u prezidenta mě prozradil cíl milionu chlévu.
21.09. 14:51 prezident

Mirka 19519 21.09. 07:09
Dobré ráno,tak o soupeření těch dvou žen vůbec nevím,ale je dobré,že jsem se dozvěděla něco nového.Az přijedeme domu,podívám se na to.Ted už balíme a zítra bysme měli být doma.Pekny víkend.

Pejsan 82177 21.09. 00:05
Možná to je tak jak jste se to učila. kdo ví.Na druhou stranu se našla listina, kterou psala nějaká služka z harému.Píše se tam , že nejhodnějši sultankou byla Mahidevran a nejkrutější Hürrem.Nejvíce se seriál
rozchází s historií ve vztahu. Rüstem a Mihrimah
Na rozdíl od seriálu se respektovali vzájemné si pomáhali.Turci ani dnes nemají Rüstema rádi ( podílel se na vraždě Mustafi ) Asi proto ho v seriálu trochu poškodili.
Seriál byl v Turecku velice kritizovaný.Dokonce kvůli němu zasedala vláda.Některé pasáže se točily znova.
To, ale asi všechno víte.

Mirka 19519 20.09. 21:13
Tak vidíte Pejsane,já jsem žila v domnění,že byli spolu a měli děti.Ta historie je nevyzpytatelná.My jsme se učili,že Ibrahim byl nejlepší přítel Suleymana a ten mu dohodil Hatici.Takze je všechno špatně.Vsechno se mění.

Pejsan 82181 20.09. 21:09
Nešlo o svatbu.Podle výzkumu ty dva spolu neměli nic společného.Tudíž ani děti, což mě dosti zklamalo, že u tak klíčových postav pravdu nikdy znát nebudeme.
Dobrou noc

Mirka 19519 20.09. 20:53
Fando,miminka jsou nejkrásnější stvoření na světě.Musim Vás ale upozornit,že miminkum se barva očí mění,ale nemusí.Ti moji dva mají tmavě hnědé oči od narození.Hlavne,že mu chutná a jsou oba dva,tety vlastně všichni tři v pořádku.Pekny večer Vám i Pejsanovi.

Mirka 19519 20.09. 20:49
Já jenom vím.ze Suleyman nechal Ibrahima popravit a že Hatice mela s Ibrahimem dvě děti a po jeho smrti spáchala sebevraždu.Jestli měli svatbu to opravdu nevím.

Pejsan 82181 20.09. 20:48
O té době natočili Turci ještě jeden seriál, který měl asi 10 dílů a skutečnosti odpovídal na 90 procent.Nikde jsem ho nenašel snad na nějakých tureckých serverech.Již nevím jak se jmenoval.Stejně bych tomu nerozuměl.Paní Laura by to musela přeložit a nebo Mašin.

Fanda 46426  73 let 20.09. 20:41
Zdravím , 219 ka. je prach obyčejná smažka a nefachčenko
Mirko , musím Vám zdělit že Sebastiánek má krásné černé oči a je podobný na tatínka a šmakuje mu po mě , se tvrdě domáhá a maminka má pro dva , no až na ty oči které si umíte představit , tak každé narozené dítě je to nejhezčí

Pejsan 82181 20.09. 20:27
No manželka také.V době, kdy ho naše tv přerušila jsem ho stahoval že serveru Ulož to.Slovenská tv Doma ho totiž odvysílala dřív než naše.Já jsem si vyhledal jak to bylo ve skutečnosti. Uvádí se, že seriál odpovídal historii asi 30 procent vše ostatní byla omáčka.Všechny klíčové události tam jsou pravdivé.Zajímal by mě váš názor na jednu věc v seriálu sice odpovídá historii, ale já se teď někde dočetl, že podle nového výzkumu Hatice nikdy nebyla manželka Ibrahima. Nikde v knihách se nenalezlo, že měli svatbu. Ty knihy sňatků z té doby existují.Já osobně si myslím, že po popravě Ibrahima to nechal Sultan vymazat. No byla to strašná doba.Sultan chtěl spoustu synů, ačkoliv věděl, že jen jeden může přežít. Byl to neustálý boj o moc a o život.

Mirka 19519 20.09. 19:49
Velkolepé století jsem přímo hltala,ale přiznám se turecké dějiny moc neznám.Snad jen Krymská válka.Mate pravdu,možná to mají chlapci domluvené.Prezident promluví o abolici,premiér nesouhlasí a i kdyby bylo Čápi hnízdo obnoveno a premiér požádá o soudní řízení,nic se nemění,protože trest už nemůže být vyrcen.Ale to je zase moje konspirace.

Pejsan 82181 20.09. 19:41
Nesmíme zapomínat na to, že jsou intriky nejen mezi koalicí a opozici ale i v koalici a i v samotných stranách.Zkrátka do toho nevidíme.Prezident má daleko více informací.Paní Mirka zná historii.Nevím zda jste sledovala seriál Velkolepé století.Bylo to jen o intrikách.Někdo na tento seriál nadával, ale všechny klíčové události tam byly popsány dobře. Pokuď se zajímáte o Turecko 16.století tak by mě zajímal váš názor na jednu věc, ale to později.

Mirka 19519 20.09. 19:14
Ta 219 je praštěný,zase uráží.Nikdo na něho nereaguje,tak provokuje.

Fanda 46426  73 let 20.09. 19:13
Zdravím , podle mě je chtěl pořádně vytočit aby každý jejich volič věděl a nebo si uvědomil co jsou zač , nadřízený Zeman by byl proti sobě aby šel proti dvěma žalobcům , byla tam absolutní shoda , jinak by Babiš nedostal rozhodnuti a ústavní právník pan Koudelka to v PL pěkně vysvětlil

Pejsan 82116 20.09. 18:18
Já jako prezident, bych to dopředu neudělal, jenže nemohu soudit neboť neznám okolnosti.Určitě ví proč to říkal.

Pejsan 82116 20.09. 18:13
Tady již klid nebude Chlivek připravuje demonstrace.Nepřejte vidět když by Babiš sáhl na čt.Tento stav bude až do voleb. Nejhorší je že ČSSD sama komplikuje situaci ve vládě

Mirka 19519 20.09. 17:32
Nevím jestli bylo dobré když prezident avizoval abolici dopředu.On ví co dělá,možná se chtěl pobavit jak demoblok kvičí.Kdy už bude konečně klid?

Pejsan 82116 20.09. 17:00
5822 asi zabloudila v lese.
Mašin ještě pořád kvičí.
Hezký den

Mirka 19519 18.09. 19:37
Kdyby mě nedej Bože pohladil Masin tak mám kopřivku a srolují se mi ponožky.

Fanda 46426  73 let 18.09. 19:10
To jako souhlas , ale musí mít něžné ruce a né jak Mašin :pařáty:

Mirka 19519 18.09. 18:44
Fando a co nám bez kluků.Ja ty kariérní feministky nemusím.Neni nad mužské pohlazení.To se Vám dnes bude pěkně chrupkat.Dobrou noc.

Fanda 46426  73 let 18.09. 16:28
Mirko , úplný souhlas , já to vím podle sebe , bohužel v tomhle směru jsem mrákota taky , vnuk šel na sál , ale mě by nikdo nedostal ani párem koní
Zase , že chlapi nemusí rodit , tak pán Bůh moc dobře věděl co dělá , ovšem co bez vás děvčat? vždyť by na tom Světě bylo teskno

Mirka 19519 18.09. 14:58
Fando,bez urážky,ono ne nadarmo se říká,že kdyby rodilí chlapi tak vymreme.Vidim to i u nás,kdo myslíte,že kolabuje při odběru krve,muži.A to jsou mnohdy vazby 190 cm.Hlavne,že je všechno v pořádku.Znam případ kdy tatínek při porodu spadl a měl silný otřes mozku.Ted už jenom sama radost.

Fanda 46426  73 let 18.09. 14:07
zdravím , tak se vnuk přiznal jak to bylo na porodním sále , mamka trochu hlasitěji zasténala , pak dlouho nic a jak jsem otevřel na lehátku oči tak jsem uviděl Sebastiánka ležet na lúžku s mamkou kousek ode mě , prý porod proběhl v pořádku bez mimořádných události na porodním sále , když jsem mu říkal že bude dřív na kyslíku jak mamka , tak měl snahu vyvolat rvačku a cítil se dotčený , no máme to za sebou a jsme s babičko moc šťastní , babka už vytáhla šestý kapesník ale mě stačil jen jeden

Fanda 46426  73 let 18.09. 11:52
Děcka , moc děkuji a já musím přidat ,že ze srdce přejících přátel je jak šafránu , ještě jednou děkuji
Mirko a Vy se neomlouvejte , já tam taky někdy píši pod svým jménem , vždyť o nic nejde , hlavně pohoda , to říkal už pan Jahoda

Mirka 19519 18.09. 10:53
Fando,i tady gratuluju a já nemehlo jsem Vás oslovila na Babisovych stránkách jménem.Omlouvam se.To přání od Pejsana je moc pěkné,musím si ho opsat.Uzivejte si toto největší štěstí na světě.

Pejsan 82926 18.09. 10:48
Fando gratuluji k narození Sebastianka a přeji mu hodně zdraví, protože je vzácné, hodně štěstí, protože je krásné. Hodně lásky, neboť je jí málo

Fanda 46426  73 let 18.09. 08:23
Zdravím , pro tu 219ku , lék je , ale doktoři to neradi ordinují , "lyskovka" , v moudré knize života , je napsáno , že se má postiženému dvakrát domluvit a když to nepomůže , tak neodkladně použít třikrát denně doporučený lék , u 219ky se toto hrubě zanedbalo a následky jsou nevratné , tady už nepomůže ani dubová léčba , toť vše

Mirka 19519 17.09. 22:37
Fando,Pejsane.Vcera Masin ale na moje dotazy odpovídal okamžitě,takže neměl čas hledat na PC.On něco ví,ale jinak mě štve.Tak jak napsal Fanda 219 je jiná kapitola,já mám podezření,že je psychicky nemocny.Pejsane,proč blbá úvaha,dobře Vám to myslí.Fando,dopadne to dobře a už dejte šampus do lednice.Dobrou noc.

Fanda 46426  73 let 17.09. 21:44
oprava - se jdu vychrnět

Fanda 46426  73 let 17.09. 21:43
Přeji dobrou noc a já sejdu vyspat , zítra mam být po druhé pradědek , se těšíím

Fanda 46426  73 let 17.09. 21:40
Zdravím Mirku a Pejsana , já jenom za sebe , 219ka je sebestřední narcis a vynucuje si veškerou pozornost , jak není po jeho , tak se začne vztekat a to si potom nevidí do huby , shrnuto- podrženo , TYDYT

Pejsan 82102 17.09. 21:13
Dík.No nevím zda rozumí dějinám, protože dnes rozumí každý všemu.Určitě jste si všimla, že Mašin se snaží navodit téma večera.On si to připraví dopředu. Pokuď se mu někdo ozve je připraven velice dobře.Je jasné, že se dá vše najít na internetu, takže příprava zas tolik času nezabere.O toto se snaží i 219.Ten je ale dost zbrklej.No to byla jen taková moje blbá úvaha.Hezký den nebo noc?

Mirka 19519 17.09. 19:32
Pejsane,pěkný večer.Sam to přiznal,ze začátku Občan vystupoval jako slušnak,někdo ho vytočil a pak už odpovídal i za Mašina.Dnes to taky předvedl,oslovují ho Masine a on mi veselé odpovídá.Tak jsme ho oslovovali Masob.Vcera jsem napsala,že dějinám rozumí a tak mu bylo blbě mi nadávat jako Masin.

Pejsan 82102 17.09. 19:10
Proč si myslíte, že občan je Mašin? Přeji dobrou noc.

Mirka 19519 16.09. 17:33
Fando,omlouvám se,ale nemám přehled o čase a dnes je 16.,takže až pozítří.Ja tady vůbec nesleduju kalendář.Nebojte,to bude dobré a přeju pevné nervy.

Mirka 19519 16.09. 16:47
Fando,to nevadí,že přijde na náš svět cisarem.Dcera se narodila taky císařem,prvorozený syn se dral na svět sám.Dnes jsou oba dva zdraví,zaplať Pán Bůh.Zbyde jen jizva,ale u vody to vyřeší jednodílné plavky.Drzim pěsti,ať je všechno v pořádku.Zitra v 8.rano!

Fanda 46426  73 let 16.09. 14:25
Zdravím Pejsane , oni jsou v křeči , že pan Babiš byl očištěn a jinou zbraň nemají a vzteky se i pomočují , začínají koktat a řekl bych že i šilhat , za to co tady všechno bylo od nich napsáno je potřeba je troch škádlit , no a ta 219 , no ten futruje neředěná éčka , proto tak vyvádí

Fanda 46426  73 let 16.09. 14:14
Zdravím Mirku , tak před chvilkou jsem měl telefonát , jméno mě vnuk neprozradil , ale pravnouček se narodí no , 18.9. kolem osmé hodiny dopoledne , bohužel :císařem: , termín porodu je pevně daný ,dnes byla , jako mamka na kontrole a vše je v nejlepším pořádku , Vnuk bude u porodu , jak ho znám , dělá machra a bude dřív na kyslíku jak rodička , se těším , zatím naschle

Mirka 19519 16.09. 09:15
Pejsane zdravím,všimla jsem si,že nepište.Ja reaguji na Marcelu,protože bytostně nesnáším hloupé ženy a ona je unikum.Mejte se hezky a aspoň tady se ozvěte.

Pejsan 82104 16.09. 08:55
Koukám, že u Babiše je veselo.Já tam již nepíši neboť mě vadí to tapetovani
Hezký den Mirko,Fando a Davide

Mirka 19519 15.09. 18:41
Já jsem psala,že ho nikdo nečte a tak chce rozzuřit našeho Davida.Ten je asi mimo republiku a prdí na něho.Mejte se.Dobrou noc.

Fanda 46426  73 let 15.09. 18:03
Zdravím Mirko , musím Vám zdělit že dneska překonal i Mašina , dokonce si dal jméno David , jak lsem se díval tak jednu chvilku dost křičel , asi si přisedl zlatou žílu a pak tapetoval , holt je to fudlifák

Mirka 19519 15.09. 09:22
Jsem ráda,že se Edik vrátil.219 se nám začala vztekat,protože si myslí,že Babisovy stránky jsou jeho.To bude ještě mazec.

Fanda 46426  73 let 14.09. 21:28
Se nedivím , sluníčko , čista krasně modrá voda (bez éček) a hlavně pohoda , starosti za hlavu a tak to má být , Mirko , užívat , užívat a prožívat , oči a mysl se napapají a Svět je hned krásnější

Mirka 19519 14.09. 19:28
Fando,Pejsane,hned je lépe na světě.Pejsan Mašina dobře popsal,chrlici sopka.Malicky si dává na čas,ale doktoři a příroda ví co dělají.Zdravim vas,ale domu se nám moc nechce.

Fanda 46426  73 let 14.09. 18:29
Pozdrav do Chorvatska , Mirko pořád nic , už jsem navrhoval kolo , když se mu nechce pěšky , ale byl jsem ukřičen a musel jsem kušovat celou hodinu a nakonec musel odejít i tata ,
Pan Babiš? čtyři palce nahoru , ozval se i Eda a hned jim dal zabrat , halapartnám a slíbil , že bude zase psát , čauves a hezké dny

 starší>> 

1
filmy v kinechdvd filmyrubrikysvětlometysynonyma

Seznamka

Oficiální stránky dalších známých osobností

oficiální stránky Martha Elefteriadu oficiální stránky Tomáš Bartůněk oficiální stránky Petr Kutheil oficiální stránky Jaromír Hnilica oficiální stránky Genny Ciatti oficiální stránky Petr Ševčík oficiální stránky Fero Fenič

Další osobnosti | Martha Elefteriadu | Tomáš Bartůněk | Petr Kutheil | Jaromír Hnilica | Genny Ciatti | Petr Ševčík | Fero Fenič |

Popisy českých osobností pocházejí z oficiálních stránek osobnosti, nebo ze stránek wikipedia, nebo jsou vlastní tvorbou.

Vložit osobnost / Oficiální Stránky © OficialniStranky.cz / opravit údaj
Tyto stránky používají soubory cookie k poskytování služeb, analýze návštěvnosti a personalizaci reklam. Používáním stránek s tímto souhlasíte. Další podrobnosti