Oficiální stránky Olga Sommerová
Oficiální stránky
  přidat osobnost

Oficiální stránky Olga Sommerová

Olga Sommerová oficiální stránky
Foto zdroj: loserfilm.cz

Jméno: Olga Sommerová

Oficiální stránky má Olga Sommerová zde: www.sommerova.cz

Olga Sommerová má na sebe kontakt zde: www.sommerova.cz/stranka.php?page=kontakt

Diskuse o osobnosti zde: Místní diskuse

Kdo je Olga Sommerová?

Olga Sommerová je filmová dokumentaristka a pedagožka, narozena 2.8. 1949 v Praze. V roce 1977 absolvovala FAMU - katedru dokumentární tvorby. Vdala se se za skladatele Vladimíra Sommera, narodil se jí syn Jakub. V letech 1979 - 1980 pracovala jako redaktorka dokumentaristické redakce Československé televize. Poté se rozhodla pro svobodné povolání režisérky Krátkého filmu Praha, vdala se za dokumentaristu Jana Špátu a vychovávala syna Jakuba a dceru Olgu. V letech 1989 - 1993 pracovala jako kmenová režisérka Krátkého filmu Praha. V roce 1991 se stala pedagožkou FAMU, záhy předsedkyní Akademického senátu FAMU, v roce 1994 vedoucí katedry dokumentární tvorby FAMU. V roce 1995 byla na základě habilitační přednášky Dokumentární film - má láska jmenována docentkou. Vedla dramaturgickou a realizační dílnu katedry. Katedru dokumentární tvorby vedla osm let, v roce 2002 z FAMU odešla a věnovala se práci režisérky. Externě spolupracuje s Filmovou školou v Písku, přednáší v dokumentaristickém semináři. V posledních deseti letech pořádá projekce, přednášky a besedy na pozvání kulturních institucí v celé České republice. V roce 2005 nastoupila jako mimořádná profesorka na Akademii umění v Bánské Bystrici, stala se garantkou oboru dokumentární tvorby. Jako režisérka Krátkého filmu Praha točila dvanáct let dokumentární filmy pro kina na formát 35 mm. Po revoluci v roce 1989, když bylo promítání dokumentů v kinech zrušeno, točí dokumentární filmy pro Českou televizi. Ve svých filmech se zabývá sociálními tématy a mezilidskými vztahy, portréty obyčejných lidí i významných osobností, fenomény společenského a uměleckého života, feminismem a politickou historií naší země. Na základě úspěšného filmu O čem sní ženy vydala tři stejnojmenné knihy rozhovorů, a knihu O čem sní muži, které se staly bestsellery. Texty rozhovorů z filmu Jó, to jsem ještě žil se podílela na knize kreseb Jiřího Šlitra. V roce 1999 se stala předsedkyní Společnosti Boženy Němcové. Je členkou FITESu, ARASu a České filmové a televizní akademie. Účastní se členství v porotách domácích i mezinárodních filmových festivalů, například festivalu Jeden svět v Praze nebo MFF v Karlových Varech. Natočila devadesát sedm dokumentárních filmů, za něž získala třicet cen na domácích a zahraničních filmových festivalech.

Olga Sommerová diskuse

Jak na vás Olga Sommerová působí? Co pěkného byste řekli? Co se vám líbí?

Komentář  
Jméno     Věk (volitelně)

 

Následují komentáře návštěvníků. Kterýkoli komentář může být vymazán, zvláště urážlivé nebo vulgární, které nejsou povoleny. Nahlásit komentář »

Míša 95165  57 let 04.08.2019 12:19
Přeju si, aby se k nám zase vrátila demokracie a právo ..", dí tato paní. Takže dle ní zde není ani demokracie, ani nežijeme v právním státě. Těžko říct, co jí k tomuto konstatování vede, ale zřejmě její osobní zvrácená představa, zřejmě s kořeny ještě v té normalizaci, kde ona sama patřila mezi vyvolené, že ta správná a pravá demokracie je, když se věci dějí a doba plyne dle diktátu těch vyvolených, vzdělaných jenom, elitní vrstvy těch, kteří jediní, dle ní, čtou a přemýšlí, zabývají se politikou, prostě menšina. Protože, zase dle paní režisérky, ta většina nečte, nepřemýšlí a politikou se nezajímá.
Paní Sommerová sprostě a neuvěřitelně arogantně lže, překrucuje skutečnost a vymýšlí si nesmysloviny. Jestli se jí nezdá, že je tady demokracie, je s podivem, že jí za ty její sprostoty a urážky nejenom hlavy státu, ale i většiny občanů, ještě nikdo náležitě nepotrestal.
Nevážená paní režisérko, při vší úctě k vaší filmové tvorbě, přestaňte, na stará kolena už, rozeštvávat občany této země, dělit je na lepší menšinu a horší většinu, začněte sama víc číst, přemýšlet a už se, probůh, nepleťte do politiky, které nerozumíte, nejste schopna být objektivní a už vůbec ne slušná. Užívejte si své minulé slávy a klidně plivejte na ten "brutální, prolhaný a ulepený režim" před rokem 1989, kterýsi vás hýčkal, umožňoval vám se maximálně seberealizovat, ve kterém jste si vy sama žila jak v bavlnce. Je to vcelku neškodné už a v tom novém, dalším kabátě, který jste si oblékla, se to snad i vyžaduje.
A o své svědomí se bát nemusíte. Už totiž žádné nemáte.

BabiZHor 95205  56 let 21.07.2019 17:23
Ivan Vyskočil si prý také pokládá otázku a co to vlastně proti tomu Babišovi mají? Snad, že konečně dává do pořádku státní finance? Nebo že napravuje zanedbanou situaci důchodců, zdravotníků, policistů, hasičů a učitelů? Nebo že celý svůj plat dává na matky samoživitelky? Ten řev kolem dálnice D1 a vůbec kolem stavby dálnic a železnice.. Ale uvědomujou si, že se toto začalo hýbat teprve od doby, co je Andrej Babiš ve vládě? No mohlo by to jít rychleji, ale aspoň se na tom pracuje. Předešlé vlády místo hrabání na dálnici téměř třicet let hrabaly tak akorát pro sebe. Kde je s našimi miliony bývalý ministr dopravy pan Řebíček..? Co pozitivního pro zlepšení dopravy učinil ten v Parlamentu neustále obstrukčně žvanící pan - dnešní poslanec - Stanjura ..?? Kde jste byli tenkrát, demonstranti? Byl vyroben obrovský humbuk kolem řepky. Řev kolem žlutých polí řepky. Ale odborník ze zemědělství pan Jan Veleba, bývalý prezident Agrární komory, nedávno ve svém článku uvedl zase dost argumentů proti těmto protestům. Jako jeden z nejvážnějších byl ten, že protesty podněcují zejména výrobci a dovozci palmového oleje. A ten je mimochodem pro lidský organismus daleko škodlivější proti řepkovému. Ale hlavně palmový olej se pěstuje bezohledně na úkor deštných pralesů a ničení těchto plic planety, to se nás v ČR nedotýká pouze zdánlivě! A konečně zajímejte se, kolik peněz z nadace Agrofertu jde na různé dobročinné účely. Nadace Agrofert rozdala už stovky milionů korun. Když např. za více než 6 milionů koupila přístroj nemocnici, natočila to televize, ale .. někdo to nechtěně náhodou, ale opravdu nechtěnou náhodou zřejmě vystřihnul..
.Jsme skladiště Evropy? Kde jste byli, demonstranti? Ivan Vyskočil se podivil také nad tím, že zatímco ohledně řepky je takový povyk obří sklady na naší půdě nikomu nepřekážejí?! Rozhodně mi nevadí pohled na žlutá pole, jako mi strašně vadí ty obrovské plochy půdy, zastavěné nějakými pitomými a ohavnými sklady! A proti tomuto nešvaru se nedemonstruje? Copak jsme skladiště Evropy a bůhvíkoho ještě? Kde jste byli vy spravedliví a rozhorlení demonstranti, kde? Když se tady za předešlých vlád kradlo jak na Klondyku, a když se za hubičky rozprodával národní majetek do cizích rukou? A to byly hodnoty, které komunismus - nekomunismus vytvořili vaši tátové a mámy! A to si asi vy, co teď demonstrujete, neuvědomujete! Vy jste totiž v době té nevydařené sametovky tak nanejvýš tahali kačera, říká Ivan Vyskočil a přiznává: Ani já se z toho nevyviňuji! I já byl tehdy blbej a ve svatém nadšení jsem neviděl, jak nám pod rukama prodávají rodinné stříbro, kroutí hlavou.A vrací se k rozhovoru, kterým dnešní Nedělní ráno otevřel A na to všechno jsem od pana chytrého divadelníka odpověď nedostal. Zato jsem slyšel opravdu silný argument: Já chci premiéra, který aspoň mluví správně česky! Trochu se to nesrovnávalo s tím, že před šesti lety volil za prezidenta pana Schwarzenbergra, ale to mu zřejmě nevadilo.
Ale mně nevadí, jak kdo mluví, zajímá mě, co říká, a hl... (zkráceno)<|i>

Michala 95694  56 let 08.07.2019 07:48
Paní Sommerová, jak jsem si vás vždy vážila, co jste dokázala, ve svém oboru, tak nyní s vama nemohu souhlasit a nejsem ani důchodce, ani zaměstnanec, jsem podnikatel. Celé politické dění pouze vidím z jiného úhlu pohledu a tak to myslím vidí i téměř stabilních 30% voličů pana Babiše. Každá mince má 2 strany a na vše se dá dívat z různých úhlů pohledu. A já prostě vidím, že konečně naše země je na tom lépe, než dříve a to v době ekonomického zpomalení bude nejspíš opět vyrovnaný rozpočet (rozhovor s paní Schillerovou na čt24), investuje se, podporuje se zdravotnictví, výzkum, školství aj. Dělají se dobrá opatření, bohužel v médiích nejvíce navštěvovaných se o tomto nepíše. Média jsou plná dezinformací i lží. I kdyby byl pan Babiš svatý, tak média typu seznam a na něm inzerované servery čt, budou hlásat za přítomnosti "odborníka z psychologie, nebo psychiatrie", že je to vlastně duševní porucha. Je hodně lidí, kterým Babiš leží v žaludku, od pana Bakaly, opozici, která si ani nyní neškrtne, EU, kvůli nepřijímání uprchlíků, kvůli řešení různých kauz, solární baroni, průhlednost čt atd. Z mého pohlednu je pan Babiš tak prolustrovaný, že je s obdivem, že na něj našli pouze Čapí hnízdo a to dle mého bylo opravdu na objednávku. pan Babiš, jako jeden z mála bohatých lidí tady platí daně a firmy jsou vedeny u nás a určitě si nemyslím, že je nějaký beránek a dovedu si představit, jak vystupoval tvrdě ke konkurenci, která neplatila daně (a že to dříve byla dost běžná věc). Já hledám informace jinde, než je seznam, forum24, echo24, respekt, reflex čt a ani nečtu Babišovi média a nikdy jsem nečetla. vadí mi rozdělování společnosti a proto vám i píši SVŮJ JINÝ ÚHEL POHLEDU.

Bozena 21356  83 let 10.05.2019 00:35
Statecna zena

Bozena 21356  83 let 09.05.2019 10:04
Je to statena zena

JaroslavVale 78166  80 let 21.02.2019 15:03
Dobrý den mám foto,kde mě pan Havel podepisuje knihu u Boromejek máte zájem poslu

VáclavSovák 90142  70 let 02.12.2018 22:03
Paní Somerová, vaše dílo si zaslouží absolutorium. Ovšem Vaše názory, to je katastrofa. Dnes jsem shlédl v ČT pořad Gen, o Vás. Závěrem jste vyjádřila znechucení nad současnou politickou situací a vyjádřila obavu, že nám povládnou diktátoři. Nacházíte se v hlubokém omylu. Pokud by Vaše obavy byly alespoň trochu opodstatněné, tak by lidé jako Vy nejen, že neměli přístup do médií, ale mohli by být i jinak pezekuováni. To se ale neděje, ba naopak ten diktátor, kterého máte na mysli, musí snášet veřejné nadávky a urážky. Jste a to je u člověka jako Vy neodpustitelné, součástí té řvoucí menšiny, která je naprosto odtržená od reálného života a já si nedokážu vysvětlit, kde se ve Vás bere ta nenávist. I já, tak jako vy, jsem znechucen. Jsem znechucen Vámi, protože vy jste šiřitelkou nenávisti.

Bubenik 89894  70 let 16.03.2018 08:48
Připomíná mi svorcovou

JosefHegyes 19412  70 let 15.03.2018 15:07
Paní režisérko,tvorba úžasná jinak úžasně pomýlená.
Volila jste komunisty, chodila do průvodu 1.máje, byla jste v SSM a ROH?
Nic z toho jste nemusela - bylo by slušné se divákům a hlavně studentům omluvit!

Táborský 21211  50 let 15.03.2018 07:26
Paní Sommerová, žijete ve svém kavárenském skleníku. Nejste svědomí národa, nemáte právo mluvit a podepisovat za občany. Registrujete vůbec, že je vás pár a že můžete oslovit jen ty, kterým i veřejnoprávní televize vyplachuje mozky. Podívejte se někdy na tu ČT. Kdo tam dostává stále slovo: Fištejn, Romancov, Kolář, Votápek, Hvížďala a další. Všichni jednoho názoru. To je veřejná služba?

JiříFloyd 10925  68 let 13.03.2018 18:57
Čtu zde mnoho negativních komentářů. Souhlasím se všemi. Sommerová může oblbovat pouze mladé kteří nic nepamatují,je to hnus.

Honza 21321  66 let 12.03.2018 12:59
Paní Sommerová, jako dokumentaristka super, ale jako žena, která bývala velmi aktivní v SSM, tak nyní jste to samé, jako ti "přeběhlíci" Kalousek a spol. Jestli někdo rozkradl tento stát, tak je to především ODS, TOP09 s Kalouskem a "šišlavým knížátkem"! A pro pana Karla-61let, tak největší buran a lhář jste tady Vy! Z Vás mi je smutno a před a, se čárka nepíše. Pan Zeman, nejlepší náš president po roce 1989, byl ve všech klubech PS, kde žádal o podporu, tak tady nelžete Vy BURANE!!

KalousekZlod 94171  52 let 11.03.2018 19:15
Hellou
Jste obyčejná komediantka, která nikdy nic nedokázala. Žiješ z našich peněz a ještě máš málo!! Rozbíjíš tento stát! Špiníš a pomlouváš našeho pana prezidenta. Zato opěvuješ lumpa,zloděje,opilce,propágátora fašismu Havla.Patříš jako další spousta pražských komediantů do hnusné,smradlavé pražské žumpy a pražské smradlavé kavárny! . Působíš jako štváč a rozbíječ státu! Ty krá.. komunisté stát nerozkradli. Za to tvoji vůdcové ano! Hnůj!

Vladimír 18841  68 let 07.07.2017 19:20
Opravdu si paní Olgo myslíte že byla Věra Čáslavská tak vzácný člověk?
Jako sportovkyně super ale co následovalo v osobním životě je katastrofa.
Nebetyčná láska k synovi ktrý zabil svého otce , protekce od pana prezidenta
Havla , hrůza. Tak že nemůžu souhlasit s vaším názorem že by měla být vzorem pro dnešní mládež.

Bubeník 89141  70 let 01.06.2017 19:48
Její poslední komentář k prezidentu Zemanovi se mi nelíbí. Stejně jako fakt, že za dnešní pseudodemokracii svým způsobem odpovídá i ona. Patří do tzv.pražské kavárny, kterou vedl slušně řečeno naivka V.Havel, ve skutečnosti diletant a poskok nadnárodní elity a zednářů!

Jirka 90191  66 let 04.07.2014 17:54
Jak se chovala a co dělala do svých 30 let. Slavná předsetkyně třídyapředsetkyně SSM,která rozhodovala o svých spolužácích,zda mohou jít studovat na střední školu,a o vstupu do ssm.Je to dcsra velkého stranického funkcionáře. Odtud ten odpor ke komunistum a láska k opilci Havlovi

Karel 89415  61 let 21.02.2013 20:56
Zemanovi k vítězství stačily dva druhy bilboardů: 1. Země česká domov můj, 2.Stop této vládě. A prasácké lži. Prosťáčci si chtěli vychutnat podstrčenou, rádoby moc a společně s komunisty JIM to nandat. Byli znežiti Šloufy, STBáky,a bolševiky. Teď jim zbude zase jen závist, nadávky a roky čekání na dalšího vymývače mozků. Nedivím se paní Somerové. Taky mi je smutno, že si národ zvolil burana a lháře, který se nerozpakoval žádat komunisty o podporu. Asi je to tak, že jaký národ, takový president.

Jitka 21318  43 let 28.01.2013 14:19
Právě jsem si přečetla, že jste podepsala petici proti panu Zemanovi. A to si říkáte osobnost? Názor 60% voličů Vám je ukradený? Já jsem ho např. nevolila,ale po té vaší slátanině mi to snad je líto.

Danuše 90591 14.01.2013 18:14
blábola jedna

Martin 90189  32 let 22.07.2012 03:10
piču a šišky.

Slzský 62154  70 let 27.11.2011 09:42
Velmi by mě zajímali co komunisté provedli paní Somerové , že je na ně tak příšerně alergická. S pozdravem Zd. Sluzský Praha 8.

Hana 89131 22.10.2010 17:35
Působí na mě fantasticky, má úžasné charisma, empati a její názory na lidi a zvířata jsou mi velmi blízké. Přeji jí hodně úspěchů v tvorbě a osobní spokojenosti.

Hali 88168  58 let 28.01.2010 11:16
Vážená paní Somernvá, připojuji se k paní Věře a přej Vám do nvého roku hodně zdraví a úspěchu k Vaší veškeré činosti.

Věra 89162  63 let 26.01.2010 22:52
Paní Somerová, dovolte mi vyslovit - respektive napsat Vám můj veliký obdiv a poděkování, za Váš příspěvek v Českém rozhlase Praha dne 26.1. dopoledne. To jak jste pravdivě pojmenovala současné dění v naší společnosti, především jak vypadá současná politická scéna.

jarmila 88022  58 let 08.07.2009 10:24
Díky pani Sommerové a její tvorbě jsem nezešílela a ustála opuštěnost.

Tom 82129  40 let 17.04.2008 18:42
Profesionální žena. A číst se to taky nedá. Proč není šťastná?

Eva 8535  44 let 05.02.2008 12:31
Olga je osobnost a má charisma, je to typická lvice a ta má vždy charisma a určitě se umí vcitovat do pocitů jiných lidí, je empatická, citlivá, zranitelná a přitom velmi inteligentní a silná osobnost. Jsem sice ženská a orientovaná jen na muže, přesto nesouhlasím, že působí posmrtně jak píše předcházející komentář. Je to na svůj věk krásná žena!

Dada 88226  46 let 03.02.2008 10:02
Olga je profesional,jeji filmy jsou obdivuhodne,nejvic se ji podle mě povedlo "Přežili sme svoje děti" Děkuji.

martin 62237  40 let 23.12.2007 20:35
Působí posmrtně. Jo jo obzvlášť na vlastní oči. Nic ve zlým je to fakt

poko 21358 10.10.2007 13:11
Je zajímavý typ - asi.


světlometyrubrikysynonyma

Seznamka

Oficiální stránky dalších známých osobností

oficiální stránky Ondřej Soukup oficiální stránky Iva Fruhlingová oficiální stránky Pavel Zedníček oficiální stránky Erik Pardus oficiální stránky Miroslav Ambroš oficiální stránky Jiří Helekal oficiální stránky Gabriela Partyšová

Další osobnosti | Ondřej Soukup | Iva Fruhlingová | Pavel Zedníček | Erik Pardus | Miroslav Ambroš | Jiří Helekal | Gabriela Partyšová |

Popisy českých osobností pocházejí z oficiálních stránek osobnosti, nebo ze stránek wikipedia, nebo jsou vlastní tvorbou.

Vložit osobnost / Oficiální Stránky © OficialniStranky.cz / opravit údaj
Tyto stránky používají soubory cookie k poskytování služeb, analýze návštěvnosti a personalizaci reklam. Používáním stránek s tímto souhlasíte. Další podrobnosti