Oficiální stránky Martha Elefteriadu
Oficiální stránky
  přidat osobnost

Oficiální stránky Martha Elefteriadu

Martha Elefteriadu oficiální stránky
Foto zdroj: martha-tena.net

Jméno: Martha Elefteriadu

Oficiální stránky má Martha Elefteriadu zde: www.martha-tena.net

Martha Elefteriadu má na sebe kontakt zde: www.martha-tena.net/kontakt.htm

Diskuse o osobnosti zde: Místní diskuse

Kdo je Martha Elefteriadu?

Martha Elefteriadu, zpěvačka, řeckého původu. Vystudovala UK obor psychologie. Autorka Řecké kuchyně. Vede kurzy řeckých tanců v Praze. Zpívá se svou sestrou Tenou. Jejich kariéra začala koncem 60tých let ve skupině Vulkán. Později se skupinou Aleše Sigmunda. V poslední době se věnují řeckému repertoáru. Zpívá také v seskupení Arionas, s kytaristou Stanislavem Barkem a perským zpěvákem, setáristou a kytaristou Shahabem Tolouie. Na jubilejním koncertu obě sestry doprovázela kapela Professor, pod vedením Richarda Markuzziho,se kterým připomínají své největší hity jako Od zítřeka máme dovolenou, Sulejmon, A desky dál stárnou, Svatojánská pouť a mnohé další.

The Singles (Verona) Petra & Petřina (Janů Petra) Uzavřenej Kruh (Škwor) Rest Of Our Life (Mcgraw, Tim/faith Hill) Futuretro (Tata Bojs)

Martha Elefteriadu diskuse

Jak na vás Martha Elefteriadu působí? Co pěkného byste řekli? Co se vám líbí?

Komentář  
Jméno     Věk (volitelně)

 

Následují komentáře návštěvníků. Kterýkoli komentář může být vymazán, zvláště urážlivé nebo vulgární, které nejsou povoleny. Nahlásit komentář »

Miloslava 92653  54 let 31.01.2016 13:21
Martha má krásný hlas a moc mě mrzí, že její album Kresby tuší, málokdo zná. Je to skvělá muzika.

Petr 19514  58 let 12.05.2013 20:20
Martha Elefteriadu je charismatická osobnost. Nejenom, že si zachovává svůj podmanivý ženský půvab, má esprit a je majitelkou krásného přírodně zabarveného hlasu, ale kromě toho je to vzdělaná žena s velkým intelektuálním backgroundem i overgroundem.
Vedle toho, že je sečtělá je schopná psát i kvalitní texty, což u zpívajících autorek u nás nebylo zase tak plošně rozšířené.
Je stejně přesvědčivá v duetu se svou sestrou Tenou, tak jako sólistka.
Její album KRESBY TUŠÍ (1980) potvrzuje její široký záběr od balad, latiny,
folku, fusion music, rocku, popu, swingu a soulu a musím říci, že je škoda,
že v osmdesátých letech na tohle album už nenavázala.
Musím říci, že k ní chovám obdiv, úctu a respekt a zcela určitě jsem nabyl dojmu, že u nás podobný typ zpěvačky nenajdete.
Platonicky jsem se do obou sester zamiloval už koncem šedesátých let a dokonale mě pohltila řada jejich písní, třeba nejstarší české blues od Jaroslava Ježka - Život je jen náhoda, Zpívej tu píseň kouzelnou, Dál než slunce vstává, Znám tichej kout, Unavená socha, Píseň pro vás, Sulejmon..
Je velmi příjemné poslouchat jejich hlasy - pronikavější Marthy a hlubší Teny - a také si s nimi povídat..
Myslím, že i když se v poslední době věci malounko pohnuly, přesto si myslím, že by k ním rozhlasová, televizní a vydavatelská média mohla být vstřícnější a více je vysílat. Zaslouží si to!
Držím jim nadále palce a jsem s nimi!!

Standa 90199 03.03.2013 09:56
obě sestry jsou skvělé

Květa 88127  52 let 07.09.2012 08:27
Vždy jsem jí měla ráda,vlastně obě sestry.Ted však už několik let o nich nic nevím,ani moc nejsou slyšet.


filmy v kinechdvd filmyrubrikysvětlometysynonyma

Seznamka

Oficiální stránky dalších známých osobností

oficiální stránky Tomáš Bartůněk oficiální stránky Petr Kutheil oficiální stránky Jaromír Hnilica oficiální stránky Genny Ciatti oficiální stránky Petr Ševčík oficiální stránky Fero Fenič oficiální stránky Johana Hájková

Další osobnosti | Tomáš Bartůněk | Petr Kutheil | Jaromír Hnilica | Genny Ciatti | Petr Ševčík | Fero Fenič | Johana Hájková |

Popisy českých osobností pocházejí z oficiálních stránek osobnosti, nebo ze stránek wikipedia, nebo jsou vlastní tvorbou.

Vložit osobnost / Oficiální Stránky © OficialniStranky.cz / opravit údaj
Tyto stránky používají soubory cookie k poskytování služeb, analýze návštěvnosti a personalizaci reklam. Používáním stránek s tímto souhlasíte. Další podrobnosti