Oficiální stránky Martha Issová
Oficiální stránky
  přidat osobnost

Oficiální stránky Martha Issová

Martha Issová oficiální stránky
Foto zdroj: ceska-televize.cz

Jméno: Martha Issová

Oficiální stránky má Martha Issová zde: dejvickedivadlo.cz/umelecky-soubor?martha-isso..

Martha Issovákontakt zde: dejvickedivadlo.cz/kontakty

Diskuse o osobnosti zde: Místní diskuse

Kdo je Martha Issová?

Herečka a dcera Lenky Termerové Martha Issová se narodila 22.3.1981 v Praze. Má bratra Filipa a je sestřenicí herečky Kláry Issové. Martha issová po studiu na pražské konzervatoři (do r. 2000) hrála v Divadle Na Fidlovačce, v Divadle v Řeznické, Divadle Bez zábradlí a v Černé Labuti, v roce 2005 hostovala v roli Paminy (záskok za Tatianu Vilhelmovou) v Kouzelné flétně, o rok později nastoupila do stálého angažmá. První opravdu významnou rolí v DD byla Otýlie v dramatu Spříznění volbou (režie J.A. Pitínský) Mimo Dejvické divadlo hraje také v Divadle v Řeznické a v divadle Kalich Martha Issová je také významnou filmovou a televizní herečkou, poprvé stála před kamerou už v roce 1997 v pohádkovém příběhu Františka aneb O zelených svících a černé matce boží. Od té doby natočila řadu snímků, k těm nejvýznamnějším patří role v seriálech Hop nebo trop a Dobrá čtvrť nebo ve filmech Kukačky (TV), Tajnosti, Líbáš jako bůh a dalších. Zatím její nejvýraznější rolí byla postava Ofky ve filmu Děti noci, za kterou získala Křišťálový globus na MFF v Karlových Varech a nominaci na Českého lva.

Martha Issová diskuse

Jak na vás Martha Issová působí? Co pěkného byste řekli? Co se vám líbí?

Komentář  
Jméno     Věk (volitelně)

 

Následují komentáře návštěvníků. Kterýkoli komentář může být vymazán, zvláště urážlivé nebo vulgární, které nejsou povoleny. Nahlásit komentář »

Jaroslav 37534  69 let 12.10.2019 09:15
Vždy na úvod slušně oslovuji, ale po shlédnutí videa p. Issová a p. Mádl to učinit nemohu.
Mladé paní a mladý pane. Jsem v důchodu, odpracoval jsem poctivě 46 let a to nepočítám přesčasy, vedlejší pracovní poměry, nebo brigády. Posledně tři jmenované do určitého roku před odchodem do důchodu se mně ani do výpočtu důchodu nezapočítaly. To si můžete na ČSSZ ověřit. Ke všemu bydlím celý život na vesnici. Koupil jsem si starší domek a svépomocí jsem si ho zrekonstruoval. Nyní z něho stále platím daň z nemovitosti a je jedno, jsou-li u moci praví, leví, zelení, nebo modří. Ba co víc, Ti vámi propagovaní nám v minulosti přidali k důchodu 30 Kč. To byl výsměch všem dříve narozeným. Máte-li v sobě trochu cti a slušného charakteru, měla by jste se se svým kolegou všem, kteří poctivě celý život pracovali a nyní jsou v důchodu omluvit. Pokud víte co omluva je a co obnáší. Nebudu Vám ani vašemu kolegovi raději nic přát!!

Viky 82216  67 let 07.10.2019 22:00
Opět jsem zaslechla tu trapnou a vlezlou reklamu. Hérečka na tom musí být hodně špatně, když se k něčemu takovému sníží. U mě má po žížalkách.

Viky 82216  67 let 03.08.2019 19:34
Michaelo, opět palec nahoru. Tohle by si měli přečíst všichni ti demonstrující, ale bohužel. Ti si svoji "pravdu" vzít nenechají, to jen ostatní lžou.

Michaela 95152  51 let 03.08.2019 16:11
Michaela Žďárská
Dnes ráno jsem se po probuzení trošku zamyslela a zjistila jsem, že spousta lidí v této zemi buď paměť ztratila a nebo si nechce pamatovat. Začaly se mi zjevovat všechny ty Babišovy rádoby kauzy a nikdo mě nepřesvědčí o čistotě úmyslů jeho odpůrců.
Vzpomínáte na korunové dluhopisy? To bylo řevu jak toho Babiš zneužil. Až do doby, než vylezlo na povrch, že to vymyslel Mirda Kalousek pro své kámoše a Babiš neudělal nic protizákonného.
Tak novináři seznamu přišli s opravdu bombou - Agrofert bere dotace na pole, která nejsou je ho. Okamžitě celý demoblok vyzýval Babiše k rezignaci. Ale ouvej, on podle zákona bere dotace ten, kdo na polích hospodaří a ne vlastník. A tak se znovu rozjelo Čapí hnízdo a ti samí novináři se rozjeli do Švýcarska.
A už tu byla kauza uneseného syna, tajné nahrávky a opět rozeřvaný demoblok. Pokračování nebylo, protože by ty novináře podruhé ve Švýcarsku zavřeli. Tak přišel Agrofert- buď odstoupíš, nebo se ho vzdej. Tak ho předal do svěřeneckých fondů. Opět špatně, ne podle zákona ale podle již zmiňovaného demobloku. A co dál?
Tak ho spojíme s Benešovou a znova demisi. Mezi tím přidal důchodcům, špatně, snížil deficit, špatně, nebere si plat, špatně, on na to má;.
Jako téměř jediná firma této velikosti odvádí Agrofert daně u nás a ne v daňovém ráji. Do toho ještě řepka - jejíž zvýhodnění zavedla vláda právě demobloku . Samozřejmě dotace na Čapí hnízdo dostal taky od Mirdy Kalouska.
K tomu si přidejte spousty pořadů v televizi- jak ožebračil neskutečný počet lidí a obral je o firmy, rádoby umělci vyzývající k občanské nespokojenosti atd.
A nyní na náměstích lidi, kteří manifestují za čistotu justice. Tady někdy byla justice čistá? Řidič autobusu namaloval tykadla poslancům právě zase toho demobloku a šel na dva roky na tvrdo. Kolik by museli dostat ti s těmi plakáty na Zemana a Babiše? Měl by se každý na chvílizastavit a popřemýšlet, jak je možné, že tomu všemu tady lidé ještě věří.
Spousty lidí chce odejít z EU, ale vítači migrantů jim nevadí, jsou přece proti Babišovi. A tak ty zhulence máme v PS, EP a Pražáci na magistrátu. Přeji všem mnoho dalších úspěšných demonstrací za demokracii, PROTI DEMOKRATICKÝM volbám.

Viky 82216  67 let 29.07.2019 21:19
Co pěkného bych řekla? Nic. Naopak, ale psát to nebudu, byly by to samé tečky, zvl. když Issovku vidím každou chvíli v přiblbé reklamě, kterou okamžitě přepínám. Je trapná a u mě klesla až pod dno.
Michaelo, dobrý příspěvek a souhlas i s Přemyslem.

Premysl 10986  36 let 14.07.2019 04:45
A utiram si zadek vysadne toaletnim papirem:-())

Premysl 10986  36 let 14.07.2019 04:43
Vazena Hedo,no a vidite, to je prave mezi nami ten diametralni rozdil.Protoze narozdil od Vas ctim hygienicke navyky,

Heda 80224  31 let 13.07.2019 12:48
Obešla jsem rodinu a všichni do jednoho si vytírají zadek pravicí.Mé přemlouvání by se tudíž naprosto minulo účinkem :-)

Premysl 10986  36 let 12.07.2019 17:26
Tak poslouchej ty poloorientalni slunickarska pijavice,nejdriv si zamet pred svym prahem a pak poucuj lidi koho maji volit ty trubko a hlavne ne babise a komunisti.A ze tvoje matka(Lenka Termerova)hrala v takovejch bolsevickejch agitkach jako je Okres na severu A zena za pultem to ti asi nevadi vid? Ale na rozdil od tebe umi hrat a ja tyhle stary serialy miluju ,protoze jsou plne starych hereckych legend,ktere cti a obdivuju na rozdil od takove nuly jako jsi ty!! Ja byt ministr kultury tak vam vsem zrusim dotace a granty na ty vase kraviny a vychcipali byste hlady vy vyzirkove!!

Michaela 95733  51 let 01.07.2019 06:48
Paní Issová, jak jsem si vás vždy vážila, co jste dokázala, ve svém oboru, tak nyní s vama nemohu souhlasit a nejsem ani důchodce, ani zaměstnanec, jsem podnikatel. Celé politické dění pouze vidím z jiného úhlu pohledu a tak to myslím vidí i téměř stabilních 30% voličů pana Babiše. Každá mince má 2 strany a na vše se dá dívat z různých úhlů pohledu. A já prostě vidím, že konečně naše země je na tom lépe, než dříve a to v době ekonomického zpomalení bude nejspíš opět vyrovnaný rozpočet (rozhovor s paní Schillerovou na čt24), investuje se, podporuje se zdravotnictví, výzkum, školství aj. Dělají se dobrá opatření, bohužel v médiích nejvíce navštěvovaných se o tomto nepíše. Média jsou plná dezinformací i lží. I kdyby byl pan Babiš svatý, tak média typu seznam a na něm inzerované servery čt, budou hlásat za přítomnosti "odborníka z psychologie, nebo psychiatrie", že je to vlastně duševní porucha. Je hodně lidí, kterým Babiš leží v žaludku, od pana Bakaly, opozici, která si ani nyní neškrtne, EU, kvůli nepřijímání uprchlíků, kvůli řešení různých kauz, solární baroni, průhlednost čt atd. Z mého pohlednu je pan Babiš tak prolustrovaný, že je s obdivem, že na něj našli pouze Čapí hnízdo a to dle mého bylo opravdu na objednávku. pan Babiš, jako jeden z mála bohatých lidí tady platí daně a firmy jsou vedeny u nás a určitě si nemyslím, že je nějaký beránek a dovedu si představit, jak vystupoval tvrdě ke konkurenci, která neplatila daně (a že to dříve byla dost běžná věc). Já hledám informace jinde, než je seznam, forum24, echo24, respekt, reflex čt a ani nečtu Babišovi média a nikdy jsem nečetla. vadí mi rozdělování společnosti a proto vám i píši SVŮJ JINÝ ÚHEL POHLEDU.

Viky 82216 30.06.2019 23:33
Čím to že dřív jsem si umělců vážila a teď ne? Proč se pletou do politiky, když si ani nezjistí o co jde a jen se nechají manipulovat jakýmsi nýmandem a snaží se zviditelnit? Takže díky, ale u mě všichni Issové podobní hluboce klesli a u mě si neškrtnou.

Jan 85171  50 let 17.06.2019 15:08
MI je pionýrka, svazačka jak vyšitá. Má vymytý mozek.Kristepane to je generace - Čvančarová, Geislerová, Mádl atd. Tragédie škrk do rži. Čím blbější, tím víc je je slyšet.

Zdenka 19523  50 let 04.06.2019 18:23
Hm, kdo nesouhlasí s názory paní Marthy, je nevzdělaný, líný a pasívní a proto si osobuje právo je urážet. Protože ona má vždycky pravdu, neváhá jí hlásat jak boží slovo. To je ta domokracie podle ní a jí podobných. Nenávistná, sebestředná a o sobě nepochybující Akorát to, co si ona myslí o druhých, si já myslím o ní. P.S. Jsem vzdělaná, nejsem žádným způsobem líná nebo pasívní

Jan 85171  50 let 04.06.2019 13:26
V hlavě sečku. A osobuje si právo do všeho KECAT.

Viky 82216 05.05.2019 21:57
Není nic horšího než reklamy a ty s Issovou obzvlášť. Ale co by neudělala za peníze. Tak se udav. Hlavně se už nikde neobjevuj.

Adam 89148  39 let 02.05.2019 16:27
zloprcek, neboli skútr

Josef 21316  64 let 30.01.2019 12:59
issová nebo jak se úbec jmenuješ.
tady jsi v ČR tak se podle toho chovej!!

člověk 18533  67 let 14.12.2018 08:50
Děkuji Vám, Pravda a Láska zvítězí to je přeci jasný, jinak by život neměl smysl a už brzičko. ahoja člověk REVOLUCE JEDNOHO SRDCE!

HonzaF 21361  45 let 22.11.2018 20:55
Jak vám mohu pomoci? Jakou barvu má kotel? Bílou? Výborně a plamínek hoří? Teplá voda teče? Občas? Pro mne aktuálně nejvtipnější hlášky. U těchto reklam se bavím stejně jako další kolegové v práci. V jednom spotu si stěžuje že má přes 3tis lidí na faceboku a žádného elektrikáře. (vím že je to v rámci kampaně) No, kdyby měla otevřený nějaký oficiální profil, asi bych se hlásil :-) jako elektrikář :-)
Přeji další úspěchy v pracovním i soukromém životě.

PetrČamlík 10950  71 let 19.11.2018 15:24
Nepleť se děvče do politiky ( na DVTV ), sbírej ceny někde v koutě a raduj se, ovšem ani tam to pro výstřednost a sebestřednost asi nejde. Politice a světu Světů nerozumíš, tak do toho nechoď. Pokud něco chceš ovlivňovat, zajeď si za tvrdými lidmi do Přírody, pochopíš alespoň ještě něco. Ti lidé si prostor a vůdce nakonec najdou. Nebude to avšak ten Tvůj .., respektive smysl a styl (ne)vůdcovství lidé a Příroda hledají ..

Pavla 93165  45 let 01.06.2018 11:53
Přemluv babu a dědka je největší sprostota, která byla po revoluci vytvořena. Je to projev vulgárnosti a chamtivosti. Ve filmu Dukla předvedla opět tato herečka zoufale ubohý a nekultivovaný verbální projev, který s obyvateli Ostravska nemá nic společného. Vážená herečko, pro Vaši informovanost, na severní Moravě žije mnoho inteligentních a vzdělaných lidí, Ostrava, Opava, Karviná jsou sídlem vysokých škol a vědeckých pracovišť. Neurážejte slušné lidi a nedělejte z nich tupce. Začněte raději pracovat sama na sobě, na svém charakteru.

Petr 89118  21 let 25.09.2017 12:18
stačí si pustit na Youtub :přemluv bábu: a o kvalitách tehle propagandistické komediantky se nemusí ani diskutovat. Kdyby šla radši delat něco pořádnýho.
Za ten videoklip přemluv bábu by se nemusel stydel ani Kim čong un nebo hitler.. a ktomu ješte přechytřelej dutohlav mádl , režisér z jůesej..bože ty komedianti to peklo.

Nováková 79254  70 let 21.03.2017 08:10
Dnes má Martta svátek.snažím se jí odpustit to co ošklivého o starých lidech natočila.Moc mi to nejde,ale moc se snažím.Martto,přeji Vám k svátku aby Vaše dcerka nikdy neviděla to co jste natočila před volbami. Marie. Myslím si, že tohle jsem psala já, nebo se s tím ztotožňuji. Od té doby se snažím najít k Vám cestu, je to hodně těžké, opravdu se snažím se i dívat na filmy, do divadla bych zatím nešla, odpoustit člověk musí, ale v duši ten klip stále mám.Marie.

JanTrojan 94125  71 let 06.03.2017 00:48
Vážená dámo,
pro mne od roku 2010 neexistujete a pokaždé když Vás objevím na obrazovce, odcházím (naposledy dne v pořadu "Tvoje tvář". Něco tak stupidního a sprostého jsem skutečně za celý život nezažil a nepamatuji si, že by mne někdo tak urazil jako Vy a Jiří Mádl. Přeji Vám hodně ale skutečně hodně dlouhý život a hodně potomků podědících Vaší inteligenci.

Šárka 89215  47 let 23.05.2016 20:22
Je možné, že je tolik zapšklých lidí? Nic nedělají a jen kritizují! Zřejmě bych i uhodla, kterého kandidáta upřednostili v poslední prezidentské volbě.. Martha Issová je skvělá herečka, na každý film, kde se objeví, se těším, protože je to vždycky zážitek. Zároveň umí vyjádřit svůj názor a je ochotná i schopná pro ostatní něco udělat i s tím, že na ni budou podobná individua plivat svoje problémy a komplexy. Ale jak tu píše paní Marcela, oni za to vlastně nemůžou.. Někdo takový nemůže slušného člověka urazit a zaslouží si spíš soucit. I tak to ale zamrzí. Přeji hodně zajímavých rolí, Martho.

Jiří 17883  76 let 01.05.2016 18:48
Paní Issová, na svém portálu toho moc nenamluvíte. Připomněla jste se mi v magazínu Práva. Z 23. 4. 2016. Tam vlastně říkáte komunistům, jak se v roce 2016 chovali nechutně! Pro vás to vlastně platí dodnes. U Jirky Mádle se nedivím, mají modré ptáky v rodině. U vás se mi nezdá, že jste schopná tehdejší situaci dodnes vyhodnotit? Reakce na vaší osobu jsou různé. Mnoho lidí vás za ten klip kritizuje. Já také. Následovali Topolánci, Kalouskové, Cikrtové a všechna ta vaše soukmenovecká čeládka. Koho nám budete nahánět nyní? A váš výrok Kdo mě zná, ví, kdo jsem, znamená, že jste ještě horší? Asi nejsem sto dodnes přijmout vaše pravdy, které dodnes opakujete. Inu dědek cca 77 let. Moje reakce je velmi pozdní. V tom článku jste se mi skvěle připomněla. Tak jen do toho! Jiří Bouška

Marcela 83068  63 let 13.12.2015 11:41
Moc mě překvapuje anonym, který se zbaběle ukrývá pod tímto názvem a to hovoří za vše. Co tak takové věci do očí a přímo. Co to je? aha! No to je tak, že seberete nějakou odvahu a (co to je? ) no to je pro Vás na dlouhé vyprávění. Je mi Vás moc líto. Určitě jste nešŤastný a nemůžete zato.To je jediná omluva. Tak jste se vyřádil-a, co? Nevyjadřujte se k tomuto komentáři, protože to je jen náhoda, že jsem se sem podívala kvůli Marthe, máme lepší a zábavnější činnosti než sedět u počítače.Máme hodně přátel a krásné manželství a to bude asi ono co ANONYM nemá.

Marcela 83068  63 let 13.12.2015 11:27
Nedávno jsme Marthu Issovou viděli v Brně ve hře KRASAVICE INTERKONTINENTÁLNÍ a byl to veliký zážitek. Je to mimořádný výkon. Je škoda, že lidé rádi nadávají a kritizují druhé, ale pochvala ta už se moc nenosí. Ale ono se to stejně těm škarohlídům vrací. Jsou zlí, protože je nemá nikdo rád. Martha je moc hezká a to se závidí. No česká nátura..

Marie 18821  65 let 29.07.2015 06:12
Dnes má Martta svátek.snažím se jí odpustit to co ošklivého o starých lidech natočila.Moc mi to nejde,ale moc se snažím.Martto,přeji Vám k svátku aby Vaše dcerka nikdy neviděla to co jste natočila před volbami.Marie.

Martin 89238  63 let 15.06.2015 20:38
Od té doby, co Martha natočila známý klip "přemluv bábu" se zařadila na smetiště bezcharakterních, sobeckých a egoistických lidí. Doufám, že za to dostala dobře zaplaceno - tak nechť se tím udáví!

Marie 90132  65 let 27.04.2014 14:15
Marthu nemusím, vážím si paní Kláry Issové.

Marie 18834 03.02.2014 12:09
Paní Mileno,máte pravdu,ale co na to říkáte,že Martha natočila tak vulgární klip,kde pan spisovatel! nesmím jmenovat" jinak to neprojde,je přirovnaný ke k.. .Kde je morálka paní Martthy?

Milena 17860  37 let 03.02.2014 09:58
Martha Issová je podle mě fajnová žena. Mám ráda filmy, seriály i rozhovory s ní. Líbí se mi na ní hlavně její optimismus, který mnohým z nás velmi chybí.. Když tedy čtu některé komentáře, dělá se mi až zle z toho, co jsou někteří jedinci schopni vypustit z úst! Bohužel toto je česká nátura..!

Marie 18834 21.01.2014 08:22
Volili děda z bábou pravici,díky Martě jsme volili pravici a co nyní nám Marto poradíte? ODS je kde?

Lenna 18834 20.10.2013 11:14
Je to hodně citlivé, ta situace pro mě není lehká. Není to tak, že bych proti nim něco měla, ale nejde to hned, setkat se a povídat si jako přátelé, přiznala v rozhovoru pro časopis Květy. Zatím si to nedovedu představit. Jednou možná, doufá.

Lenna 18834 04.10.2013 08:50
Pan režisér Vávra řekl,herečka vleze do postele režisérovi aby dostala roli.

Kelly 18834 03.10.2013 23:54
tak co zase blíží volby tak komu zase tohle nefachčenko poleze do zadnice . tihůe tzv. umělci jsou na prodej jen kdo zaplatí tak ten je má . pokud přijdou čínani tak se odarví na žluto a budou mávat rudou knížkou . hrozně se mi líbí ti starší jací jsou z nich dnes bojovníci proti komunismu . jinak tahle , dáma , je pro mne morální bahno . no a o umění se nedá mluvit . v každé vesnici jsou amatérštíochotníci a umí toho daleko víc jak něco takovýho . jinak jsou bezva výlevy těch slepic co znají jen přihlouplé seriály na nově , primě no a i na čt. no mopravdu te síla .tole mít doma a poslouchat tak se nedivím , že je tolik , domácího násilí ,

Lenna 18834 19.09.2013 15:37
Bolest, kterou herečka Klára Issová (34) prožila, když její partner, režisér David Ondříček (44), odešel k její mladší sestřenici Martě (32), ještě neodezněla. I když se okolí snaží přesvědčit o opaku, na svoji neteř Františku Klára zvědavá není a na kafe už spolu sestřenice také nezajdou. A není se čemu divit.

MarieSěšná 18834 07.09.2013 07:00
Mezi Issovými stále panuje válka. S Ondříčkem nejdřív randila Klára, ale pak jí ho Martha přebrala a hned otěhotněla, takže David už nemohl couvnout.

MarieNová 18834 01.09.2013 16:56
.Rhed009 před 2 měsíci

Přemluv bábu, aby tě u sebe nechala bydlet zadarmo, protože díky vládě Miroslava Kalouska z Bechyně nemáš na nájem65279 u cizích.

MarieNová 18834 02.05.2013 12:50
Marthu nemusím,nemám jí ráda,ale jsem norlmální,proto jí přeji aby vynikla v novém seriálu.Zkusím se na ní dívat nezaujatě.Pak dám vědět.

David 82157  49 let 28.03.2013 08:46
Martha je skvělá herečka a krásná žena. Držím palce, aby jí v životě vše vycházelo.

Lezba 90199 15.03.2013 18:04
isová je fakt blbka hnusná

Jana41 18834 15.03.2013 16:08
Říká se,"Boží Mlýny Melou pomalu,ale Spravedlivě".Proč používat vulgární slova.

Anonym 90199 14.03.2013 19:33
nána hnusná bez talentu

Marie 90199 09.03.2013 14:22
isová je nesympatická koza

Marie 18834 05.03.2013 07:28
Konečně něco pozitivního.Snad někdy lidé zapomenou na to jaká byla v mládí vulgarní.Také gratuluji.

EN 46394 04.03.2013 09:10
Martho, byla jsem na předávání cen Českého lva. Musím říct, že Vám to velmi slušelo, jste moc milá, usmíváte se. Gratuluji Davidovi k ocenění. Je vidět, jak mu fandíte. Opravdu jste mě překvapila, a to příjemně. Přeji hodně štěstí!

Jana41 18834 03.03.2013 05:08
Gratuluji,David Ondříček dostal ocenení"Českého Lva".

Marie 18834 01.03.2013 12:59
Martha je zezadu moc hezká,pozadí je hezčí než obličej,ten jí upravili,aby byla hezká.Podívej se na kalendář nahých hereček.

 starší>> 

1
světlometyrubrikysynonyma

Seznamka

Oficiální stránky dalších známých osobností

oficiální stránky Petra Šanclová oficiální stránky Adela Banášová oficiální stránky Katka Brzobohatá oficiální stránky Libor Bouček oficiální stránky Jana Adamcová oficiální stránky Aleš Háma oficiální stránky Lucie Borhyová

Další osobnosti | Petra Šanclová | Adela Banášová | Katka Brzobohatá | Libor Bouček | Jana Adamcová | Aleš Háma | Lucie Borhyová |

Popisy českých osobností pocházejí z oficiálních stránek osobnosti, nebo ze stránek wikipedia, nebo jsou vlastní tvorbou.

Vložit osobnost / Oficiální Stránky © OficialniStranky.cz / opravit údaj
Tyto stránky používají soubory cookie k poskytování služeb, analýze návštěvnosti a personalizaci reklam. Používáním stránek s tímto souhlasíte. Další podrobnosti