Oficiální stránky Miloš Zeman
Oficiální stránky
  přidat osobnost
Love (deluxe) (Buble, Michael) Soucast (Callta, Pavel) Effet Miroir (limited) (Zaz) Extended (Ultravox) Propustka Do Pekel (Divokej Bill)

Miloš Zeman diskuse strana 600

Jak na vás Miloš Zeman působí? Co pěkného byste řekli? Co se vám líbí?

Komentář  
Jméno     Věk (volitelně)

 

Následují komentáře návštěvníků. Kterýkoli komentář může být vymazán, zvláště urážlivé nebo vulgární, které nejsou povoleny. Nahlásit komentář »

Anonym 81166 06.05.2018 14:03
Výše uvedená kombinace Strnadům nevyšla a nyní se skupina, v jejímž čele fakticky stojí generál FSB Jakunin a jejímiž členy jsou i Strnadové, podle informací od zdrojů blízkých tajným službám USA a EU, snaží za pomoci konkrétních lobistů, jež mají blízké napojení na státní společnost ČEZ (se kterou je úzce spojen i Firtaš), provést podobnou operaci, tentokrát však již prostřednictvím soukromých ukrajinských společností.
Budeme doufat, že ukrajinské silové struktury i tentokrát prokáží ostražitost a nedopustí diskreditaci mezinárodní autority Ukrajiny ve prospěch putinského režimu a jeho spojenců.

Anonym 81166 06.05.2018 14:01
Strnadové prakticky netají své úzké (veřejné i neoficiální) styky se stávajícím kremelským režimem a jeho tajnými službami a snaží se provádět transakce na reexportu zbraní přes Ukrajinu do rizikových oblastí ve světě, kam legislativa EU a USA vývoz zbraní zakazuje. A ačkoli ukrajinským orgánům bývá často dávána za vinu slabá regulace reexportu zbraní, v tomto případě se našim silovým strukturám podařilo zabránit zneužití státních ukrajinských společností k reexportu děl DANA a tanků T-72 do Jemenu a Libye. Můžeme si představit, jaký negativní společensko-politický ohlas by pro Ukrajinu mělo, kdyby se Strnadům podařilo s pomocí zkorumpovaných úředníků dodat zbraně jménem ukrajinských státních firem do zemí, pro která platí zbrojní embargo. Jedno je jasné: Kreml by jásal a obviňoval by Ukrajinu z obchodování se zbraněmi navzdory platným zákazům EU a USA a struktury rodiny Strnadových by na tomto špinavém obchodu celkem slušně vydělaly.

Anonym 81166 06.05.2018 14:00
Začíná být jasné, že v České republice a na Slovensku existuje určité uskupení složené z podnikatelů, politiků a advokátů, které jedná v zájmu Kremlu a proti Ukrajině, EU, USA a NATO. Podobných skupin je však v dnešní Evropě bohužel nemálo. Čím jsou tedy zajímaví právě Strnadovi a jejich Czechoslovak Group? Otec a syn Strnadovi a jimi ovládané struktury se vyznačují mimořádnou drzostí při plánování a provádění svých operací a nepokrytým pohrdáním zákony a zájmy EU.

Anonym 81166 06.05.2018 13:59
A tady se náš kruh uzavírá: největším finančním sponzorem českého prezidenta Miloše Zemana je Jaroslav Strnad a jeho Czechoslovak Group. Miloš Zeman často veřejně podporuje Jaroslava Strnada a jeho aktivity. Tak například během návštěvy českého prezidenta v Rusku v listopadu 2017 byl Jaroslav Strnad VIP členem české delegace, která se účastnila oficiálních rusko-českých jednání. A peníze na podporu českého prezidenta Zemana a na realizaci své expanze v Evropě v zájmu Kremlu dostává Jaroslav Strnad od struktur, které kontroluje generál FSB Vladimir Jakunin.

Anonym 81166 06.05.2018 13:58
Miloš Zeman je v Evropě a vůbec na Západě znám jako Putinova loutka: v silových strukturách NATO říkají jeho kanceláři líheň ruských špionů. Miloš Zeman při každé vhodné příležitosti podporuje svého blízkého přítele generála FSB Vladimira Jakunina a je v podstatě otevřeným zastáncem politiky ruského imperialismu. Oficiální ukrajinské orgány nejednou odsoudily slova a činy českého prezidenta Miloše Zemana, který veřejně pronášel protiukrajinské názory, když například prohlásil, že Krym je původně ruské území a že nepovažuje přítomnost ruských vojsk na východě Ukrajiny za invazi nebo agresi proti Ukrajině. Kromě toho prezident Zeman aktivně maří přijetí nových sankcí a realizaci již existujících protiruských sankcí, které přijalo mezinárodní společenství.

Anonym 81166 06.05.2018 13:58
A odkud tedy a proč se v kauze rodiny Strnadových a v kauze Dmitrije Firtaše objevil jako advokát právě Lanny Davis? Podle informací ze zdrojů blízkých americkým tajným službám Lanny Davis již poměrně dlouho pracuje pro generála FSB Vladimira Jakunina a plní jeho nejrůznější pikantní úkoly. Lanny Davis byl například svého času advokátem známého šéfa podsvětí Sevy Mogileviče v době, kdy začal mít problémy s evropskými orgány činnými v trestním řízení. Není tajemstvím, že experti západních tajných služeb označují Mogileviče za velmi úspěšný projekt FSB, realizovaný ve střední Evropě. V současné době Lanny Davis sleduje a pokouší se řešit otázky spojené s rizikem zařazení Jakunina na sankční seznamy Západu. Právě Jakunin doporučil Strnadům i Firtašovi, aby využili služeb advokáta Lannyho Davise. Jak je vidět, ukazuje se zde hodně zajímavá spojitost.

Anonym 81166 06.05.2018 13:57
Czechoslovak Group oficiálně oznámila, že si na obranu svých zájmů v USA najala advokáta Lannyho Davise. Lanny Davis je známý trestněprávní advokát, který v současnosti zastupuje ukrajinského oligarchu Dmitrije Firtaše a usiluje o jeho nevydání do USA. Davis se velmi profesionálně snaží zabránit pokusům americké prokuratury o dopadení uprchlého ukrajinského oligarchy, jenž je také znám svými úzkými styky s ruskými tajnými službami. Je pozoruhodné, že Dmitrij Firtaš je historicky blízce spojen s vysokým managementem české státní společnosti ČEZ, která je dnes pod politickou ochranou českého prezidenta Miloše Zemana.

Anonym 81166 06.05.2018 13:56
Vzhledem ke všemu výše uvedenému začíná být pochopitelné, proč jsou evropské struktury na ochranu práva i Američané tak znepokojeni činností společností Czechoslovak Group a.s. a Retia a.s. a proč evropská média vytrvale píší o kriminálních aspektech v aktivitách Jaroslava Strnada, který byl mimochodem největším oficiálním sponzorem Miloše Zemana v nedávných prezidentských volbách v České republice. Co to má ale společného s Ukrajinou?

Anonym 81166 06.05.2018 13:55
Činnost otce a syna Strnadových se však neomezuje jen na využívání ruských peněz patřících generálu FSB Jakuninovi a určených k vytvoření finančního a průmyslového impéria Kremlu ve střední a východní Evropě a korumpování státního aparátu těchto zemí. V říjnu 2017 tak byla společnost Retia a.s. sponzorem a účastníkem výstavy INTERPOLITEX v Moskvě, jejímž cílem bylo pomoci ruským silovým strukturám získat celou řadu nejnovějších evropských vojenských technologií. Tuto výstavu organizovaly ruská FSB, ruské ministerstvo vnitra a Federální úřad vojsk národní gardy RF (tento úřad řídí blízký Putinův poradce Viktor Zolotov, který patřil již od počátku 90. let do blízkého okolí budoucího prezidenta RF a měl na starosti jeho osobní bezpečnost a zajišťoval Putinovi těsné kontakty s organizovanými zločineckými skupinami v Petrohradě, zejména s takzvanou Tambovskou skupinou).

Anonym 81166 06.05.2018 13:54
Jaroslav a Michal Strnadovi jsou úzce spjati s ruskými tajnými službami a struktury, které jim patří, včetně společnosti Retia a.s., vícekrát přijaly finanční prostředky ze zdrojů označovaných v politicky korektní Evropě jako nebezpečné, jež finančně podporují různé druhy činnosti namířené proti NATO a EU. Ve skutečnosti podle informací lidí blízkých americkým tajným službám jsou těmito nebezpečnými zdroji struktury vytvořené a kontrolované bývalým šéfem RŽD, generálem FSB Vladimirem Jakuninem, který dle informací západních tajných služeb dokázal vyvést z Ruska na účty svých zahraničních společností více než 9 miliard dolarů a v současné době se usadil spolu se svým starším synem v Londýně. A právě z těchto 9 miliard dal generál FSB Vladimir Jakunin k dispozici Alexeji Beljajevovi a rodině Strandových značné prostředky, které tito v posledních letech aktivně využívají k získávání dalších nových aktiv v klíčových sektorech ekonomiky EU a k posilování svého politického vlivu ve východní a střední Evropě pomocí osvědčených a pro Rusko tradičních nástrojů korupce a vydírání.

Anonym 81166 06.05.2018 13:53
Alexej Beljajev vydělal většinu svého finančního majetku na obchodech s Ruskými drahami (RŽD) díky svým úzkým stykům s generálem FSB Vladimirem Jakuninem, který stál v čele Ruských drah v letech 2005 až 2015, a také díky přímým kontaktům s Vladimirem Putinem a Dmitrijem Medveděvem. Právě na dobu, kdy RŽD vedl Vladimir Jakunin, připadá ekonomický rozmach Beljajevovy Tatravagónky a s ní spojených obchodních struktur. V letech 2008 až 2013 bylo mezi RŽD a Tatravagónkou podepsáno několik velkých dohod, které z Tatravagónky učinily největšího zahraničního výrobce a dodavatele vagónů pro Ruské dráhy.

Anonym 81166 06.05.2018 13:53
Vliv ruských tajných služeb na českou ekonomiku je velmi dobře znám a má dlouhou historii. Nicméně v poslední době věnují západní (evropská a americká) média zvláštní pozornost vzrůstajícímu vlivu ruské rozvědky na vojensko-průmyslový sektor České republiky. Hlavním cílem šetření příslušných evropských a amerických státních orgánů se stala česká společnost Czechoslovak Group a.s., kterou fakticky vlastní a řídí otec a syn Jaroslav Strnad a Michal Strnad. Kapitalizace společnosti Czechoslovak Group a.s. před několika lety náhle vzrostla, a to díky značným investicím ze strany společností patřících Alexeji Beljajevovi, v dnešní době jednomu z nejdůležitějších a nejvlivnějších slovenských podnikatelů, který je předsedou představenstva slovenské společnosti Tatravagónka a.s. a prezidentem slovenského Svazu strojírenského průmyslu.

Anonym 46426 05.05.2018 23:23
Tu dobu mněla šilhavá baba jaga ráda a hodně se ji stýská hlavně když byl u vesla Topol no ten stou velkou kládou , ta musela hezky vlhnout

Anonym 94236 05.05.2018 21:32
Milá babičko 5822. Máme dobrého prezidenta a snad bude dobrá i staronová vláda. Věřím, že Sobotkova mise, demise a "odmise" se již opakovat nebude. Žijeme v demokracii a právo si našlo jak obyčejného člověka, tak i movitější spoluobčany. Občané bohatnou a dobře nám tak. Už nikdy NE drancování jako v dobách Klause, Topolánka a Kalouska.

Avyboje 89154 05.05.2018 17:49
Než se komunisté dostali k moci tak byla veliká neúroda.To stačilo k tomu aby zde komunisté čtyřicet roků čestprácovali.Při stávajícím suchu je předpoklad ,že se situace bude opakovat,ale místo profláknutých lumpů z KSČM se dostane k moci tvrdá levice mladé generace.Na staré komunistické lumpy už nebude nikdeo zvědavý.

Avyboje 89154 05.05.2018 17:38
Než se ve stávajícím kapitalistickém svinčíku udělá pořádek tak to se chudáci kati pořádně zapotí.To aby makali v trojsměnném provozu a ještě dělali přesčasy.

Avyboje 89154 05.05.2018 12:21
Pokud má národ Čechů přežít ve stávajícím životním prostoru tak to chce krutou revoluci a všechny lumpy co se po komunistech prolhali k moci a dodnes Česko zbídačují odporážet na katovských mučírnách s bezbřehou krutostí.Přitroublým důchodcům co pomohli stávající kapitalistický svinčík nainstalovat bude nutno naordinovat takovou dietu jakou neměli ani vězňové za nebožtíka Hitlera v koncentráku.Pokud stávající lumpové u moci budou chtít cenzurou zavřít lidem ústa tak bude nejrozumnější vybíjet celé tyto vlastizrádné rody aby nemohli národu Čechů škodit ani v dalších generacích.Chce to revolucí dostat k moci pořádně na staré lumpy krutou ruku mladé generace.Takto ušetřené miliardy použít na svižné splácení starými lumpy nasekaných dluhů a odkup majetku co zde vládnoucí lumpové prodali cizákům.Uvedené bude lumpy i hlupáky pořádně bolet.

Avyboje 89154 05.05.2018 12:00
Pro 94236.Pokud se má Česko zachránit před státním bankrotem s následnou likvidací národa Čechů tak se musí národ zvednout k velice kruté revoluci a všechny lumpy co se po komunistech prolhali k moci a Česko dodnes zbíodačují odporážet na katovských mučírnách s bezbřehou krutostí.Tato bezbřehá krutost je nutností,aby se ještě za sto roků v Česku darebáci politice obloukem vyhýbali a slušní lidé u moci mohli území Česka zachránit i pro další generace Čechů.Zatím nás to stádo lumpů co se díky troubovitosti obyčejného českého blba po komunistech prolhali k moci ženou Česko úspěšně do státního bankrotu s následným zabrání Sudet Němci a ostatek by pak skoupilo světové Židovstvo aby tak Židům zhajistilo výborné území k rozvoji jejich populace.Současný Izrael je povětšinou poušť a polopoušť.Přitroublý národ Čechů by pak v dobytčích vagonech odsunuli do současné=ho Izraele k podřezání od Arabů.Tak b ude pro Čechy končit Havlem slibovaný kapitalikstický ráj pokud se národ proti zde osmadvacet roků vládnoucím lumpům včas nezvene.Z přijímaných migrantů a cizinců na práci se může rozhodnutím EU přes noc stát ozbrojená složka,která bude Čechy násilím cpát do vagonů aby je ve stávajícím Izraeli mohli Arabové následně podřezat.Tak může také skončit Havlem slibovaný kapitalistický ráj a kapitalistická prosperita.

Smutné 5822 05.05.2018 07:40
Podle kardiochirurga z pražského IKEMu Jana Pirka by Zeman neměl znovu kandidovat a raději si odpočinout. Kdyby dělal jakékoliv jiné zaměstnání, tak by byl v invalidním důchodu, nebyl by schopen jej vykonávat, řekl Pirk.(31) Pochybnosti o jeho zdravotním stavu vyvraceli v srpnu 2017 prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček a šéf lékařského konzilia Martin Holcát.(32) Citace z Wikipedie!

Anonym 5822 05.05.2018 07:10
Zdravím všechny zdejší psychopaty, užijte si to chudáčkové , ale je lépe vyjít ven na procházku, česká země je tak nádherná. :-)) Pápáá

Anonym 94236 04.05.2018 22:29
No koukám, že české ekonomice se daří a podle odborných studií za čtyři roky ČR ekonomicky předstihne Itálii. Je nám dobře a hltáme podvrhy našich přátel o novičoku, chemických zbraních nepřátelských Rusů a jiné hlouposti. Velký bratr by si přál nový rok "1945" kvůli kšeftům, Angličané utratili uloupené bohatství Indie a jejich ekonomika je na nule. Paříž je díky novým přátelům z Afriky jedno velké smetiště. A my se tu hádáme mezi sebou. Chtělo by to více vnímat jiné a myslet o tom, co chceme předat svým dětem. Rozkradenou zemi?

Avyboje 89154 04.05.2018 18:30
Vůbec nebude na škodu pokud národ Čechů všem lumpům co se po komunistech prolhali k moci ještě letos řádně proklepne kalmuk.

Avyboje 89154 04.05.2018 16:01
Pokud lumpové ze současné KSČM podrží Babiše u moci pak bude nejrozumnější tento lumpácký dobytek co nejkrutěji odporazit na katovských mučírnách s bezbřehou krutostí.K moci je třeba dostat na staré lumpy velice krutou ruku mladé generace.

Fanda 46426  72 let 04.05.2018 15:27
Pro 5822 ,čaučau poznalas mně podle té šavle zubaté že? a neposr neposr ,nechci se camrat ale dneska jsem to stihl babo pihovatá

Anonym 5822 04.05.2018 14:01
Agáto, to je velmi hloupý příspěvek. Já se nenudím, nějaký Zeman mne nemůže rozhodit. Vždyť je tak nevýznamný, máme přece svůj život a ten můj je barevný, od Zemana neočekávám nic zajímavého, tvůj život je dle komentáře je nudný, ale můj život nikoliv. Copak náš život závisí na nějakém kr..ovi?

Anonym 5822 04.05.2018 13:57
Ten člověk je prostě už velmi nemocný, nemá to v hlavě v pořádku. Je to na něm i vidět. Ubližuje národu a zřejmě se tím baví, proruský putinův poskok. No, naštěstí už mu kouká parte z kapsy. Fando anonymní, jsi pouze troll, jsi nula, nic více pápáá :-)) Přebal se, už ses opět pos..l.

Anonym 46426 04.05.2018 13:36
A ty 5822 zalez do hnoje a radši už nemluv protože co tvůj výrok to perla šavlo zubatá

Anonym 46426 04.05.2018 13:32
Teď jsem si přečetl názory na pana Zemana , takže cokoliv řekne prezident tak to je vlastizrada a zesměšňování , co děláte VY , svými výroky a názory zesměšňujete prezidenta před celím světem .Pan Zeman nesmí promluvit pokud mu to nějaký mudrc co má patent na rozum nedovolí , hrajete si na vše ználky a z těch vaších sprostých tlam leze všechno jenom jméno pana Zemana neumíte vyslovit slavní dmokrati

Anonym 5822 04.05.2018 07:38
Vlastizrádce!

Fanda 46426  72 let 04.05.2018 02:29
Agáto a Agáto když se tak nudíš a nudíš tak si najdi chlapa nebo investuj do šidítka - to nešpiní ponožky a s tím smíchem , pokud nevypadá jako když se sype koks tak nikdo nic nenamítá , na tu televizi už taky přestaň čučet a jdi za klukama ti mají zvědavou kameru ta se ti určitě bude zamlouvat taky tomu říkají zobcová flétna čaučau

Anonym 81166 03.05.2018 12:15
Zemanův hlavní sponzor Strnad dodá ukrajinské armádě zbraně v řádu stovek milionů.

AgátaBanášov 88692  37 let 03.05.2018 10:34
Za vlády Miloše Zemana zažívám tu největší nudu na světě. Je to příšerná doba nudy a ještě jednou nudy. Nic není tvůrčí, nikdo mě nevtáhl do žádného programu,nikdo se nesmí smát, protože si hned Miloš Zeman myslí, že se smějeme jemu. Už se nesměju ničemu. Je tu nuda a nuda a všichni sedí a čučí na televizi.

Anonym 88243 03.05.2018 08:46
Za to že se máme teď celkem dobře,
na to za deset, dvacet let
tvrdě zaplatíme.
Jak to dnešní padesátníci svým
dětem vysvětlíte??

Avyboje 89154 02.05.2018 18:31
S Babišem jako předsedou vlády dostali zloději a oblbovatelé národa zelenou.Tak překrucují fakta,že je to na jejich roztržení prolhaných hub od ucha k uchu.Tím,že se masově zdražuje se masivně znehodnocují úspory lidí co šetří na stáří.Tímto zdražováním pouze okrádají budoucí důchodce.Chce to krutou revoluci a vše co se po komunistech prolhalo k moci odporážet na katovských mučírnách s bezbřehou krutostí.Na udělání pořádku ve stávajícím kapitalistickém svinčíku to chce dostat k moci pořádně na lumpy krutou ruku mladé generace.Na uvedené by byli i komunisté padesátých roků strašné měkoty.Ta ruka musí být na staré lumpy co Česko zbídačili tak krutá,že pak budou staří lumpové masově velebit nebožtíka Hitlera jaký že to byl na lumpy veliký humanista oproti zde pak vládnoucí mladé generaci.Ta pak zajistí zlumpačelým důchodcům takovou dietu jakou neměli ani vězňové za nebožtíka Hitlera v koncentráku.Mladá generace pak začne splácet starými lumpy nasekané dluhy a odkupovat zpět majetek co zde po komunistech vládnoucí lumpové cizákům za hubičku rozprodali.To rozprodávání majetku Česka pokračuje dodnes.

Avyboje 89154 30.04.2018 16:30
Nejlepší by bylo zprovoznit dostatek katovských mučíren a tam vše co se po komunistech prolhalo k moci a dodnes Česko zbídačuje tam co nejkrutěji odporážet.Navíc znárodňovat veškerý majetek těchto vlastizrádných rodů na náhradu této zemi nadělaných škod.

Avyboje 89154 30.04.2018 10:01
Babiš a jemu podobní lumpové chce do Česka tahat cizince údajně na práci.Z pracujících cikánů zde vládnoucí lumpové záměrně dělali povaleče na podpoře,tak ať je naučí zase pracovat jako to dělali komunisté a ne,že sem zde vládnoucí dobytek bude tahat cizince.Chce to krutou revoluci a vše co se po komunistech prolhalo k moci a dodnes Česko zbídačuje odporážet na katovských mučírnách s bezbřehou krutostí.

Fanda 46426  72 let 29.04.2018 16:04
Pro 94236 , začali to rodiče , místo aby se se svými dětmi trochu učili nebo aspoň projevily zájem tak na ně z vysoka káli ,tak paní Valachovou nebo někoho před ní z toho vynech hastroši škaredej

Fanda 46426  72 let 29.04.2018 15:57
Pro 81166 , to znáš a nebo zase opisoval dějiny? musíš být hodně sečtělí viď , co si v šest nepřečteš tak to před šestou nevíš co Vojto

Anonym 94236 28.04.2018 23:04
Nevím co se ve školství děje. K přijímačkám na gymnázium měly děti vypočítat z obvodu kola od traktoru 262 cm poloměr kola. Děti to nezvládly. Myslím, že za nás to bylo učivo ze 7. třídy! Nemohu pochopit čím je motivována degradace vzdělání a kulturních hodnot. Mají být další generace na úrovni Somálska? Začala to Valachová, nebo někdo před ní?

Anonym 81166 28.04.2018 22:15
Situace se podstatně změnila již v roce 1933, kdy obec v důsledku své velmi špatné hospodářské i finanční situace byla nucena svou podporu nezaměstnaným podstatně omezit a přejít na všeobecně zavedený systém státních podpor, což značně ztížilo i tak dosti svízelnou situaci místních nezaměstnaných. V průběhu roku 1934 došlo k závažné a na Ústecku ke zcela mimořádné události. Josef Mytina nebyl pro špatnou správu obecní pokladny a katastrofální zadlužení obce způsobené velkoryse koncipovanými dávkami nezaměstnaným potvrzen ve své funkci starosty a ministerstvo vnitra odmítlo i jeho protest. Proto od 25. května 1934 byl okresním úřadem jmenován, nikoliv zvolen novým starostou dosavadní místostarosta Sigismund Gittner, zástupce německých stran. Současně byly zrušeny i mandáty zástupců DNSAP. Ale Gittner po krátké době resignoval na svou funkci a novým starostou byl jmenován Vendelín Thiele, zástupce německých sociálních demokratů. Dne 31. října 1934 se pak konala v obci doplňovací volba, při níž byl zvolen starostou opět Josef Mytina. Zemský úřad v Praze na to reagoval dopisem ze dne 16. listopadu 1934, kterým na základě §106 obecního zřízení rozpustil obecní zastupitelstvo Předlic s odůvodněním, že Josef Mytina byl opět zvolen starostou obce, ačkoliv již jednou nebyl ve své funkci potvrzen, čímž byly vytvořeny předpoklady čl. II., odst. 2 zákona ze dne 12. července 1933, čís. 122 Sb. pro rozpuštění obecního zastupitelstva.

Anonym 81166 28.04.2018 22:13
Nové obecní zastupitelstvo věnovalo velkou pozornost narůstajícímu počtu nezaměstnaných a jejich tíživé situaci. Byly organizovány různé nouzové práce, hlavně při úpravě dláždění ulic. Z obecních prostředků byly poskytovány různé druhy výpomoci v nezaměstnanosti, stravovací akce apod. Zástupcům nezaměstnaných bylo pak přiznáno právo zasedat v obecní hospodářské radě, ale jen s hlasem poradním, když se projednávala hospodářská situace obce. Obecní zastupitelstvo také schválilo resoluci adresovanou československé vládě, kterou navrhli komunisté, v níž ostře protestovalo proti krvavému potlačení demonstrace ve Frývaldově. Z obecního rozpočtu uvolnilo 300 Kč na pomoc postiženým. 10. února 1932 se v Kühnelově hostinci konalo shromáždění nezaměstnaných, na němž byly přijaty požadavky nezaměstnaných a předloženy obecní radě. Ta, vzhledem ke stavu obecních financí předala všechny požadavky k pojednání obecnímu zastupitelstvu, které schválilo návrh komunistů, aby byly neprodleně zahájeny nouzové práce a aby byla vyplácena nezaměstnaným podpora 100 Kč pro ženaté a 50 Kč pro svobodné týdně včetně stravovacích akcí pro děti, výpomoci při ošacování apod.

Anonym 81166 28.04.2018 22:12
Za neutěšené hospodářské situace se 27. září 1931 konaly obecní volby. V nich poprvé v dějinách obce se značným náskokem zvítězila KSČ s 1 003 hlasy a 11 mandáty, druzí nejsilnější byli němečtí sociální demokraté se 798 hlasy a 9 mandáty. Starostou Předlic se stal komunista Josef Mytina, jeho zástupce Alois Meixner za německé nacisty (DNSAP).

Anonym 81166 28.04.2018 22:10
V Předlicích v roce 1929 opět prudce stoupla nezaměstnanost a obecní zastupitelstvo uvolnilo na pomoc nezaměstnaným 4 tisíce Kč. Situace se zhoršovala během roku 1930. K nezaměstnanosti přistoupila i vleklá bolest Předlic - katastrofální nedostatek bytů. Proto obecní zastupitelstvo rozhodlo, povolit stavbu dvou čtyřposchoďových obecních domů s malými byty, v nichž by nalezlo přístřeší na 40 rodin. Bylo usneseno, že to mohou být pouze ty rodiny, které nejméně 100 týdnů jsou pojištěny u sociálního pojišťovacího ústavu. Počet nezaměstnaných koncem roku 1930 dosáhl již přes 400 osob, koncem roku 1931 551 osob.

Anonym 81166 28.04.2018 22:09
Na počest 500. výročí bitvy na Běhání byl slavnostně položen základní kámen k pomníku bitvy 12. června 1927. V červenci 1929 byla započata stavba trasy pouliční dráhy mezi Předlicemi a Chabařovicemi, která byla otevřena 9. listopadu téhož roku. Obecní zastupitelstvo provedlo přejmenování některých ulic. Tak v Předlicích vznikly ulice Leninova a Marxova.

Anonym 81166 28.04.2018 22:09
Druhou nejsilnější stranou Předlic hned při svém prvním veřejném vystoupení se stala KSČ, která získala 800 hlasů a 10 mandátů. Německé strany pak dostaly dohromady pouze 15 mandátů. V té době bylo v Předlicích již značné procento nezaměstnaných, kteří od obce dostávali sociální podporu; hlava rodiny 30 Kč, člen rodiny 20 Kč. Obecní rozpočet v této době vykazoval velký deficit, který se obecní zastupitelstvo snažilo krýt stále se zvyšujícími obecními dávkami a půjčkami. Obecní zastupitelstvo v tomto období mělo výrazně demokratický charakter, a to nejen svým složením a svou sociální politikou, ale i svým postojem k zájmům dělníků. Svědčí o tom i přijaté prohlášení na podporu stávkujících horníků v roce 1923. V roce 1924 započaly práce na výstavbě nového obecního vodovodu. Na tento účel si obec od zemské banky vypůjčila 1 milion Kč. Při výstavbě měla být poskytnuta příležitost místním nezaměstnaným, jejichž počet neklesal, ale protože obecní finance byly ve špatném stavu, bylo rozhodnuto, aby se nezaměstnaným od 1. ledna 1925 vyplácela podpora v nezaměstnanosti z obecního rozpočtu ve výši 25 Kč, ale jen ve formě potravin.

Anonym 81166 28.04.2018 22:06
V řadách sociální demokracie docházelo od roku 1920 k značnému rozkolu. Vytvořila se zde silná levice, která se distancovala od oficiální politiky vedení strany. Rozkol vyvrcholil v průběhu roku 1921, kdy se německá levice přeměnila již v březnu v místní organizaci komunistické strany. Na podzim ustavila i česká levice místní organizaci KSČ. Ke spojení obou organizací došlo až 15. ledna 1922, kdy byla vytvořena společná skupina KSČ pro obě národnosti. Předsedou byl zvolen Josef Douša, pokladníkem Štěpán Konětopský, jednatelem Josef Mytina.
Neutěšená hospodářská situace na počátku roku 1921 vedla ke stávce zemědělského dělnictva na místním velkostatku, která skončila jeho vítězstvím. V roce 1923 se konaly volby do obecního zastupitelstva, kterých se poprvé zúčastnili i komunisté. Projevil se v nich odklon od sociálních demokratů, kteří získali pouze 11 mandátů (předtím 17).

Fanda 46426  72 let 28.04.2018 19:08
Avyboje prosím tě kdo ti nevadí?

Fanda 46426  72 let 28.04.2018 19:05
81166 nebyli to náhodou modré košile ,odpadlíci ČSSD co? zmrzloune , a ještě bys mněl napsat jaké dávky v roce 1921 byli vypláceny těmi údajnými komunisty ,mám dojem že zase překrucuješ , v podstatě ani nic jiného neumíš , jsi jenom šašek a zřejmě si ani neumíš spočítat kdy jsem se narodil křemelo

Avyboje 89154 28.04.2018 14:59
Divím se kde se v lumpech z ČSSD po tom jak pomohli Česko zbídačit bere ta drzost se hnát znovu k moci.Chce to zprovoznit katovské mučírny.Před ně by se pak měli straníci ČSSD postavit a čekat a na ně dojdee na mučidlech řada.

Avyboje 89154 28.04.2018 14:50
Lumpové z KSČM a bývalý bolševík jako fík Slovák Babiš se zaměřili na lezení důchodcům do zadku.Toto jim má zajistit koryta v politice i pro budoucnost.Proto je třeba aby mladá generace v parlamentě prosazovala zrušení volebního práva důchodců se zdůvodněním,že uvedení už toho svoji troubovitostí a leností přemýšlet zkazili národu Čechů dost.Pokud to nepůjde takto po dobrém pak je třeba důchodce zbavit volebního práva revolucí.Jinak důchodci potahnou nadále lumpy k moci a Česko do státního bankrotu.Chce to dostat k moci na lumpy pořádně krutou ruku mladé generace ,aby začala dělat krutý pořádek ve stávajícím kapitalistickém svinčíku a to i za cenu,že bude třeba většině důchodců za podíl na instalaci stávajícího kapitalistického svinčíku bejkovcem zmalovat zadky do ruda.

 <<nové   starší>> 

1
filmy v kinechdvd filmyrubrikysvětlometysynonyma

Seznamka

Oficiální stránky dalších známých osobností

oficiální stránky Jana Volfová oficiální stránky Petr Mach oficiální stránky Ondřej Liška oficiální stránky Petr Havlík oficiální stránky František Pytloun oficiální stránky Radka Fišarová oficiální stránky Iva Hajnová

Další osobnosti | Jana Volfová | Petr Mach | Ondřej Liška | Petr Havlík | František Pytloun | Radka Fišarová | Iva Hajnová |

Popisy českých osobností pocházejí z oficiálních stránek osobnosti, nebo ze stránek wikipedia, nebo jsou vlastní tvorbou.

Vložit osobnost / Oficiální Stránky © OficialniStranky.cz / opravit údaj
Tyto stránky používají soubory cookie k poskytování služeb, analýze návštěvnosti a personalizaci reklam. Používáním stránek s tímto souhlasíte. Další podrobnosti