Oficiální stránky Miloš Zeman
Oficiální stránky
  přidat osobnost
Tereza Mašková (vítěz Superstar 2018) (Mašková, Tereza) Love (deluxe) (Buble, Michael) Soucast (Callta, Pavel) Effet Miroir (limited) (Zaz) Extended (Ultravox)

Miloš Zeman diskuse strana 4850

Jak na vás Miloš Zeman působí? Co pěkného byste řekli? Co se vám líbí?

Komentář  
Jméno     Věk (volitelně)

 

Následují komentáře návštěvníků. Kterýkoli komentář může být vymazán, zvláště urážlivé nebo vulgární, které nejsou povoleny. Nahlásit komentář »

Anonym 5822 07.12.2016 05:06
90186 Jdi už konečně do p..e!

Anonym 90186 07.12.2016 01:40
Vůdce donbaských separatistů Alexandr Zacharčenko v talk-show konzervativní ruské televize označil okupaci Velké Británie za podmínku nástupu zlatého věku Ruska. Dobytí ukrajinské metropole Kyjeva je podle šéfa samozvané Doněcké lidové republiky jen dílčím úkolem.
"Nestačí ani obsadit Berlín, je třeba jít dál a okupovat celou Británii jako takovou. Veškeré zlo, veškerý ruský osud spočívá v anglosaském (regionu). Pokud ho obsadíme, nastoupí podle všech našich předpokladů zlatý věk Ruska," prohlásil Zacharčenko v pondělním vysílání televize Cargrad TV, soukromého kanálu šířícího krajně konzervativní názory a pravoslavný extremismus.
Právě touto cestou se podle donbaského separatisty Rusku vrátí "ztracená" území. "Vrátíme území, které ztratilo ruské impérium, a navíc zabereme území, která jsme měli dostat od dob Krymské války," dodal Zacharčenko.V souvislosti s Krymskou válkou (1853-56) očividně hovořil o ruské expanzi na Balkán, zejména do dnešního Rumunska a Moldavska.
Ze Zacharčenkova proslovu není jasné, zda šlo o nadsázku. Slova o dobytí Velké Británie vůdce doněckých radikálů pronesl s vážnou tváří. Teze o rozšíření "ruského světa" za hranice dnešní Ruské federace se nezřídka objevují v projevech ideologů velkoruského šovinismu. Zatím své plány ale omezovali obsazením rusky mluvících oblastí Ukrajiny.

Anonym 90186 07.12.2016 01:24
Pražské služby chtějí převést část exkluzivní mnohamiliardové odpadové zakázky, kterou letos v létě pracně získaly, firmě Prostor. Prostor řídí Jan Kočka, syn jednoho z vlivných sociálních demokratů a pořadatele Matějské pouti Václava Kočky.
Pražské služby přicházejí s nápadem "přeprodat" část zakázky na svoz komunálního odpadu sotva čtyři měsíce po tom, co společně s firmou AVE vyhrály tento desetiletý tendr v hodnotě skoro dvanácti miliard korun. Už roky přitom management Pražských služeb magistrátním politikům tvrdí, že bez této zakázky bude firma skomírat. Nyní se však vedení služeb jeví pro svoz na skoro dvaceti procentech území Prahy málo efektivní. Podle generálního ředitele Patrika Romana Pražské služby vydělají víc, když v této části města přenechají práci Prostoru. O jak velké peníze se jedná, Roman opakovaně odmítl říci.Rodina Kočkových získala vliv v politických a i kulturních kruzích již v období totalitního Československa a udržuje si ho a 8722; byť neformálně a 8722; dodnes. Prostor se má stát třetím subdodavatelem obřího kontraktu na svoz odpadu.

Anonym 90186 07.12.2016 00:24
V diskuzi na úřetnickém portále byla následující zpráva. Možná by se, nezávislí novináři, mohli o to zajímat a zjistit o co go:
Dobrý den, chci upozornit, že EET vykazuje celkem zásadní chybu.
) Dnes jsem si na daňovém portálu kontrolovala součty nahlášených
) tržeb a za včerejšek mám namísto tisícikoruny (deset účtenek,
) zkontrolováno v kase, ve statistikách i v součtech v pokladně,
) účtenky jsou za sebou, u mě vše v pořádku) na portálu nahlášeno 189
) tržeb za 24 831,- Kč. Volala jsem na e-tržbový portál, nic nevědí,
) ale něco podobného prý už řešili včera a druhý den to paní měla už
) údajně dobře. Zažádala jsem si o podrobný výpis tržeb, zpracovává
) se. Kontaktovala jsem dodavatele systému, prý slyšeli i u konkurence
) o jakési chybě v rozhraní.. Dám vědět výsledek, trávím na tom už
) tři hodiny času, komu je mám účtovat..??

Anonym 90186 07.12.2016 00:23
Je přesvědčený, že nedělá nic nezákonného, i když Česká obchodní inspekce hovoří o porušení zákona. Provozovatel prý nemůže zpoplatnit svou zákonnou povinnost. Luděk Šorm proto na ČOI poslal žádost o poskytnutí informace dle zákona č. 106|199 Sb. Upřesněním paragrafu mu mají úředníci sdělit, kde zákon nařizuje poskytovat službu zaevidování do EET na vlastní náklady, případně ji zahrnout do ceny, a kde mu zakazuje ji zpoplatnit smluvní cenou a zákazníky o tom dopředu informovat, aby se mohli svobodně rozhodnout, zda na takovou nabídku přistoupí.
Odpověď zatím nepřišla. Přestože by na svém rozhodnutí zavést babišné nic neměnil, v případě zrušení EET by přestal službu zaevidování do EET poskytovat a s ní spojené náklady hned zrušil. Přece jen mi drásá srdce, když musím dát desetikorunovou přirážku dítěti bez rodičů, co si přišlo pro lízátko za čtyři koruny. To dítě Babiše nevolilo a nemůže ani v příštích volbách volit proti němu. Ale dospělí můžou, pokud jim to vadí. Pokud ne, tak se nedá nic dělat, uzavírá své povídání podnikatel.
Děti ze školního zájezdu si lízátka po dohodě s paní učitelkou kupují společně na jeden nákup a jednu účtenku.

Anonym 90186 07.12.2016 00:21
Samotná pokladna mu přitom jako poctivému podnikateli vyhovuje, umožňuje mu lépe poznat podnik a kontrolovat brigádníky. Babiš tvrdí, že on nás vlastně taky kontroluje, jako my kontrolujeme zaměstnance, ale my nejsme jeho zaměstnanci. Já za svoje brigádníky nesu odpovědnost, musím jim zajistit všechno potřebné k práci, to mi dává právo kontroly. Stát za nás odpovědnost nenese, na rozdíl od Agrofertu nedostávám od státu ani korunu dotace.
Navíc mu vadí, že účtenky jsou ze zákona slosovatelné. Babiš se totiž rozhodl EET podpořit takzvanou účtenkovou loterií, kterou chce spustit v červenci příštího roku. Potom budou všichni ty účtenky sbírat a soutěžit, protože budou moci vyhrát každý měsíc auto, řekl Babiš ve speciálu HN a DVTV. Tomu ale Luděk Šorm odmítá dělat stafáž. Za státní peníze chce před volbami rozdávat dary, ale losy, protože každá účtenka se tak stává losem, mu budou distribuovat podnikatelé, zdarma a povinně.
Zpoplatněním zaevidování do EET se podnikatel chce bránit také účelovému rozdělování nákupu na velké množství slosovatelných účtenek. Šance na vítězství v Babišově loterii se jako v každé loterii zvyšuje s počtem losů. Může se tak stát, že si někdo nechá naúčtovat každý rohlík zvlášť, aby zvýšil svoji šanci na auto, které mu pan Babiš slibuje, i když je to absurdní, říká.

Anonym 90186 07.12.2016 00:20
Perníková chaloupka k oblasti pod Kunětickou horou na Pardubicku neodmyslitelně patří už třináct let. V bývalém lovčím zámečku barona Drasche z Wartinberka je dnes zážitkový areál pro všechny, co dosud nepřestali věřit na pohádky. Většinu zákazníků tvoří rodiny s dětmi a školní výlety. Sama jsem sem jako malá holka chodila se školou. Po práci pak přicházejí pánové na pivo.
Klientele odpovídá i sortiment zdejší restaurace žádná položka z meníčka nestojí víc než padesát korun, prodávají se hlavně polévky a párky, včetně špekáčků, které si děti opékají venku v ohništi. A pak káva, limonáda, čaje, rum a pivo. K tomu nově přibylo zaevidování do EET za deset korun za účtenku takzvané babišné. Každý se může rozhodnout, jestli na to přistoupí, říká majitel Luděk Šorm a má pravdu. Restaurace na nový poplatek upozorňuje nejen na lístku, ale také na ceduli před vchodem.Jsem rád, že jsem to udělal, stojím si za tím, začíná své vyprávění podnikatel, neměli jsme tady zatím žádný konflikt. Jediná změna je, že si lidé berou jednu účtenku, třeba když přijdou chlapi na pivo, zaplatí radši dohromady. Pokud se útrata přehoupne přes stovku, pak dávám hostům jako poděkování akční slevu na službu EET a zaevidovaní provedu na svoje náklady. Dřív jsme měli nad stovku třetinu prodejů, dnes dvě třetiny.
Zároveň si pochvaluje, že hosté s babišným začali o EET uvažovat a když už nadávají, pak na Babiše. Pivo za EET nemůže, proto nemá cenu plošně zdražovat naše zboží a služby, aby o nás ještě Babiš řekl, že jsme předtím kradli. Vytvořením zvláštní položky na účtu si hosté uvědomují, za co si vlastně připlácejí. Jsou v tom zahrnuty náklady na pořízení a provoz pokladny, ale také míra rizika, se kterou podnikatel nově riskuje půlmilionovou pokutu.
To poslední vadí Luďkovi Šormovi ze všeho nejvíc. Člověk, který se svou minulostí sám nemá morální kredit, tady špiní celou skupinu obyvatel a hází jí klacky pod nohy. Tvrdí, že všetci kradnú a pro ty poctivé se nic nemění. To ale není pravda, je to podnikatel, kdo dostal nové povinnosti, všechny sankce jsou proti podnikateli, k tomu přibyla atmosféra práskačství, dokonce anonymního práskačství. Slušní lidé se přitom anonymy nikdy nezabývali. Jak má podnikatel dokázat svoji nevinnu? Jedině sem pořídit kameru a archivovat si záznamy, krčí rameny.

Anonym 5822 06.12.2016 19:36
Ryba smrdí vždy od hlavy, že? Těším až tento hulvát skončí na Hradě se všemi svými kumpány. To bude oslava.

Anonym 94158 06.12.2016 17:10
Koukám, že 90186 tu marně propaguje zlodějnu. Spravedlnost by měla být stejná pro všechny. Možná by to chtělo více úředníků, a to aby na ty kalouskoviny dohlédli. Poctivé miliardy z EET mohou ještě více vylepšit již tak excelentní ekonomiku. Podle průzkumu se kriminální činy týkají maximálně 2% obyvatel. Takže řve jen zanedbatelné procento. Jinak průměrný plat dvacet sedm tisíc dvě sta je rekordní a ještě poroste, pokud se k válu nedostanou Top lumpové a jejich modří kámoši. Po ukončení zásahů do mrzačení koruny si budeme moci úžívat v zahraničí a kupovat kvalitní potraviny z Německa. Či odnaučit české firmy švindlovat (učit polská vejce češtinu, nafukovat maso vodou, prodávat maso z prošlých strategických zásob okolních zemí, určeno pro psí krmivo a další lahůdky).

Anonym 94158 06.12.2016 17:09
EET přinesla rovnost mezi zaměstnancem a živnostníkem. Zaměstnancům hrozilo obvinění, a to v případě krádeže. Nyní nejsou zlodějny tolerovány ani u živnostníků. Neplatit daně je ve vyspělých zemích odporný zločin. Běžní živnostníci nekřičí, křičí Ti, kteří perou špinavé peníze cestou fixních kšeftů. Dle mého názoru si perou špinavé peníze politici, kteří s pompou a vervou do toho tlačí. V médiích je vidíme všichni.

Anonym 90186 06.12.2016 10:49
Víkend ukázal, jak krátkozraké a hloupé bylo přirovnávání Donalda Trumpa k Miloši Zemanovi. Ano, oba mají zálibu v levných bonmotech a jsou akcentovaně narcističtí a povídaví. Tím ale podobnost končí, za Trumpem nezůstává, na rozdíl od Zemana, hnědá čára.
Česká republika i Spojené státy americké mají jedno společné: je pro ně důležitý obchod s Čínou. A zatímco pro Českou republiku je to zatím spíše okrajová záležitost, která možná poroste, u USA má obchod s Čínou v podstatě strategický charakter i objem. Přesto USA osobou příštího prezidenta, na rozdíl od toho českého, neleze čínským komunistům do řiti.
Jak známo, v nedávné minulosti k nám zavítal dalajlama a z jeho setkání s ministrem Hermanem byl celonárodní škandál. Čínská strana se mohla pominout, proč se bavíme se separatistou, a pomazané hlavy se kály. Miloš Zeman plus další tři nejvyšší ústavní činitelé vydali prohlášení, kterým v dvoustupu napochodovali Číňanům do zadku. Přestože kontakty s dalajlamou a solidarita s tibetským lidem, který je ve své vlasti okupované Číňany v pozici občanů druhé kategorie, patřily dlouhá léta k dobré tradici naší zahraniční politiky. A přestože lidskoprávní aspekt bychom z naší zahraniční politiky neměli v žádném případě vynechávat.Připomínám bylo to v době, kdy mediální scéna pořád ještě srovnávala Zemana s Trumpem a vycházely analýzy shod a neshod jejich nejrůznějších znaků. Nyní Trump ukázal, že rozhodně není Zeman, že nehodlá Číně poklonkovat ani v situaci, kdy je pro něj klíčovým obchodním partnerem, a svou zahraniční politiku bude dělat podle svého svědomí, ne podle ohledů na čínské komunisty.
Trump v pátek přijal po telefonu gratulaci ke zvolení od tchajwanské prezidentky Cchaj Jing-wen. Poprvé od roku 1979, kdy prezident James Carter uznal politiku jedné Číny, došlo ke kontaktu amerických špiček s tchajwanskými.Čínská strana se samozřejmě mohla pominout stejně jako z návštěvy dalajlamy u nás. Tchajwan je území, které si Čína nárokuje, a jeho prezidentka je pro ně separatistkou stejně jako dalajlama. Trump, na rozdíl od Zemana, však nesesmolil poníženou supliku čínským soudruhům o prominutí, ale přes Twitter sdělil prostou myšlenku: Proč by nemohl přijmout gratulaci od prezidentky země, do které USA dodávají zbraně za miliardy dolarů?
Takže, milý pane prezidente Zemane, takhle se odpovídá na hemzy čínských komunistů, ne uplakanou omluvou jako vy se Sobotkou a ostatními melody makers. A novináře prosím, aby nadále Trumpa k Zemanovi nepřirovnávali. Trump totiž vzkazem Číně ukázal, že má koule říkat i nepříjemnou pravdu, i když to nemusí být úplně ekonomicky obezřelé. A na to by se Zeman opravdu nikdy nezmohl.

Anonym 90186 06.12.2016 10:40
Prezident se celý život veřejně prezentuje jako milovník alkoholických nápojů, a to včetně destilátů. Tedy nejrizikovější drogy, která se u nás užívá. K své zálibě v chlastu se hrdě hlásí, do značné míry je tato záliba součástí jeho lidové image, která ho vynesla do prezidentského křesla. Svou zálibou v alkoholu je proslulý doslova celosvětově. To jest - rozhodně není příkladem nějakého ctnostného života vzdáleného neřestem, rozhodně nedává příklad askety, a rozhodně sám na sebe neklade požadavek umírněnosti či abstinence.
Nyní, když se provalilo, že jiné droze - spíše dražší, ale méně zdravotně zhoubné než chlast - holduje pan Forejt, je ale zle. Kdyby měl Zeman koule, vystoupí veřejně a řekne: Když dělá pro mne, tak je to úplně v pořádku, já nejsem hlasatel křesťanského odříkání a sám také holduji neřestem!
Ale na to se pan prezident nezmůže a Forejta jednoduše odepíše. Je to zbabělé, nečestné a nesportovní. Vždyť Zeman musí vědět, že střízlivej by to s ním Forejt nevydržel.

Anonym 90186 06.12.2016 02:01
Prezidentovi Miloši Zemanovi v listopadu důvěřovalo 48 procent lidí, což je nejméně za poslední rok. Po kauze kolem neudělení vyznamenání pamětníkovi židovského holokaustu Jiřímu Bradymu důvěra v prezidenta klesla o osm bodů. Nedůvěra obyvatel k hlavě státu naopak vzrostla o devět bodů na 49 procent, a má tak převahu. Vyplývá to z výsledků průzkumu, který mezi 7. a 16. listopadem provedlo Centrum pro výzkum veřejného mínění (CVVM). Důvěru částečně ztratila i vláda a nejméně důvěryhodnou institucí je sněmovna.Kabinet premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD) si v důvěře počátkem listopadu pohoršil proti říjnu o tři body na 35 procent, což je v případě Sobotkovy vlády nejméně. Vládě nedůvěřuje 62 procent lidí. Nejméně důvěryhodnou institucí je sněmovna s 69 procenty nedůvěřujících lidí.

Anonym 90186 06.12.2016 01:38
Obávaná elektronická evidence tržeb (EET) dopadla na podnikatele v pohostinství a nyní se na ni připravují maloobchodní i velkoobchodní prodejny, které musí začít evidovat od začátku března příštího roku. Někteří podnikatelé už teď vědí, že do systému nevstoupí a podnikání raději ukončí. Jako například paní Věra, která provozovala knihkupectví v královéhradeckém kraji. Menší knihkupectví už tak mají vedle velkých sítí knihkupectví těžkou situaci, pro některé bude EET znamenat konec.

Anonym 90186 06.12.2016 01:35
Že se na Pražském hradě poměrně hodně pije nebo že se kolem prezidenta republiky pohybují podivné osoby bez bezpečnostní prověrky či s napojením na Rusko, to je dlouhodobě známá věc. Jak to ale umí rozjet klidně vypadající zatím ještě šéf hradního protokolu Jindřich Forejt, to by člověk nečekal. Server HlídacíPes.org má k dispozici video, na kterém je Forejt zachycen mj. při užívání drog.
Nejprve několik věcí, které se tímto vysvětlují. Každý z nás měl někdy po nějakém bujařejším večírku jistě okno, a tak není divu, že si Forejt nepamatoval, komu kdy volal, či jestli vůbec chudák pan Brady byl tak možná obětí nejen Zemanových mstivých intrik, ale také Forejtových zálib. Po několika měsících také poněkud ochladlo hradní nadšení z toho, že by měl být Forejt angažován jako velvyslanec ve Vatikánu vzhledem k povaze videí, o kterých se podle všech dostupných informací ví již několik měsíců, je jasné, že to je to nejnevhodnější místo, kam Forejta uklidit.Pak se ale nabízejí spíše otázky. Tou první je, kdo videa natáčel a hlavně: kdo měl zájem na tom, aby byla zveřejněna. Není to dlouho, kdy se začalo hovořit o tahanicích o vliv na prezidenta Zemana, o snaze některých, aby se k němu nikdo neschválený nedostal A také o Forejtově soupeření se Zemanovým poradcem Martinem Nejedlým a kancléřem Vratislavem Mynářem.
Vzhledem k tomu, že celé natáčení podle redakce Hlídacího psa působí dojmem, že je vytvářeno pro budoucí použití, je logické, že se nabízí ten nejjednodušší účel vydírání. A vydírání kvůli vlivu někoho, kdo má tak blízko k prezidentu republiky, může pocházet od mnoha lidí včetně těch, kteří o tento vliv soupeří. O to se ale pravděpodobně budou starat orgány činné v trestním řízení.
Nezbývá nám tak než čekat, až Jiří Ovčáček rozváže svůj ostrý jazyk, slova mu ostatně došla již při včerejším volebním debaklu Zemanova oblíbence Norberta Hofera. Pro jistotu tak nabízíme možná vysvětlení, některá z nich již on a jeho kolegové několikrát úspěšně použili:
Na videu není Jindřich Forejt.
Jindřich Forejt má virózu.
Celou věc zinscenovala Pražská kavárna, případně Kalousek.

Anonym 17847 05.12.2016 14:29
Po revoluci je třeba prosazovat právní názor,že vlastizrada národa Čechů je nepromlčitelná a že na uvedené se žádná imunita ani amnestie nevztshuje.Všechny poslance,kteří se na imunitu budou odvolávat je třeba protahnout katovskou mučírnou a tam každému poslanci co se bude na imunitu odvolávat narvat silný kůl do zadku minimálně třicet centimetrů hluboko a pak uvedeným kůlem kvedlat.Při uvedeném sledovat zda se na nějakou imunitu narazí,pokud ne, tak bude další trestání poslaneckého lumpa pokračovat po staru.Na staré lumpy co Česko zbídačují to chnce pořádně krutou ruku mladé generace.

Anonym 94158 05.12.2016 14:06
Koukám, že 90186 tu marně propaguje zlodějnu. Spravedlnost by měla být stejná pro všechny. Možná by to chtělo více úředníků, a to aby na ty kalouskoviny dohlédli. Poctivé miliardy z EET mohou ještě více vylepšit již tak excelentní ekonomiku. Podle průzkumu se kriminální činy týkají maximálně 2% obyvatel. Takže řve jen zanedbatelné procento. Jinak průměrný plat dvacet sedm tisíc dvě sta je rekordní a ještě poroste, pokud se k válu nedostanou Top lumpové a jejich modří kámoši. Po ukončení zásahů do mrzačení koruny si budeme moci úžívat v zahraničí a kupovat kvalitní potraviny z Německa. Či odnaučit české firmy švindlovat (učit polská vejce češtinu, nafukovat maso vodou, prodávat maso z prošlých strategických zásob okolních zemí, určeno pro psí krmivo a další lahůdky).

Anonym 94158 05.12.2016 13:52
EET přinesla rovnost mezi zaměstnancem a živnostníkem. Zaměstnancům hrozilo obvinění, a to v případě krádeže. Nyní nejsou zlodějny tolerovány ani u živnostníků. Neplatit daně je ve vyspělých zemích odporný zločin. Běžní živnostníci nekřičí, křičí Ti, kteří perou špinavé peníze cestou fixních kšeftů. Dle mého názoru si perou špinavé peníze politici, kteří s pompou a vervou do toho tlačí. V médiích je vidíme všichni.

Anonym 17847 05.12.2016 13:28
Po revoluci je třeba brát vše tak,že všechny zločiny lumpů co se po komunistech prolhali k moci jsou nepromlčitelné bez ohledu zda prezident ,nebo parlament, uvedené nepodpořil.Za tyto vlastizrádné činy je třeba odporážet jak poslance ,tak i prezidenty,kteří o promlčení těchto zločinů usilovali.Tyto lumpy je pak třeba odporážet na katovských mučírnách s bezbřehou krutostí a znárodovat veškerý majetek těchto vlastizrádných rodů.Jedině bezbřehá krutost proti všem lumpům co se za komunistů prolhali k moci může zachránit stávající životní prostor Čechů pro jeho další generace.

Anonym 90186 05.12.2016 12:44
Český občan je podezřelý, že ve finské oblasti za polárním kruhem zabil nožem svou britskou přítelkyni, která tam pracovala jako turistická průvodkyně pro cestovní kancelář Santa Safari.

Anonym 90186 05.12.2016 12:30
Skupina čtyř zadržených Čechů byla mozkem převážně česko-albánské skupiny, která si převozem stovky lidí na cestě do Velké Británie vydělala přes 500 tisíc eur, popsal případ Europol.Gang převážel lidi od roku 2013 a policistům se podařilo zmapovat 19 různých převozů po dvou trasách. Jako řidiči dodávek fungovali najatí Češi a Slováci. Mozkem celé organizace měla být podle zdroje z justičních kruhů žena. V organizaci gangu jí pomáhala skupina čtyřicátníků Petr K., Zdenko G. a Ivan G. Jméno ženy, která měla celou organizaci vést, však úřady tají.

Anonym 90186 05.12.2016 12:23
Z restaurace klubovnou místního spolku sšipkařů snadno a rychle. A kde jsou do té doby byť i minimální daně? Odpověď zná doufám každý sám. To se opravdu povedlo. Gratulace na MF ČR. To je lepší scénář, než ke Švejkovi!

Anonym 90186 05.12.2016 12:23
Za Němců se udávalo, za Komančů se udávalo. Tak aby jsme nevyšli ze zvyku, tak Babiš zavedl udavačské stránky na netu.

Anonym 90186 05.12.2016 12:22
Tak já vám tu pokladnu třeba zasponzoruji, navrhne Babiš, když poslouchá jeho příběh. ,,Zrovna nedávno jsem získal nějaké dotace

Anonym 90186 05.12.2016 12:21
Hospodský v malé obci je spíš kulturní referent, než podnikatel a pokud nezaplatí daně z těch pár tisíc co vydělá, tak to opravdu přejícího člověka netrápí. Jsou lidé, že pobírají dávky, několik let, bydlí na ubytovnách, které jim platí stát a volný čas přitom stráví v hospodě či v herně. To je stokrát horší, financovat z rozpočtu.

Anonym 90186 05.12.2016 12:20
Tak to prosadil a teď se jezdí dívat, co se vlastně odhlasovalo? A zjišťuje, že to není tak jednoduché, jak si myslel. Některé ospody, které šidily na daních se uzavřely a změnily na soukromé kluby, takže od nich stát už neuvídí vůbec nic. Další, kteří měli malé obraty, radši zavřeli, takže stát od nich neuvidí už taky nic. A v neposlední řadě ti, kteří se nesrovanli se šmirováním státu v reálném čase, zavřeli na protest a stát od nich neuví nic. A pak jsou tu ti, kteří šidili dříve a šidit budou i nadále, pro ty se nic nemění. A ti, kteří v tom jeli poctivě, pojedou dál, ale budou mít práci a náklady navíc. Čili vše podle plánu.

Anonym 90186 05.12.2016 12:19
Ještě by měli mít hospodští na hlavě kamery, aby bylo vidět, jaké inkasují dýško.

Anonym 90186 05.12.2016 12:18
Jen tak pro podobnost:
V jedné africké nejmenované a v té době prosperující zemi si vláda usmyslela,
že bílý farmáři kteří živili celou společnost a zaměstnávali spoustu domorodců,
tak že kradnou a vykořisťujou.Tak těm farmářům ty farmy sebrali a dali je domorodcům.
Od té doby si žijí spokojeně, sice v hladomoru ale bez okrádání.

Anonym 90186 05.12.2016 12:11
Musíme se podívat na to, zda to není obcházení zákona, poznamenal Babiš.
Obcházení zákona je především to, když je Čapí hnízdo převedené na rodinu, čerpají se dotace a pak se převede zpátky, pane Babiši.

Anonym 90186 05.12.2016 09:52
Pro 94158
Excelentní ekonomika?
Přes rekordní růst ekonomiky a nejnižší nezaměstnanost v EU dvě třetiny českých zaměstnanců na průměrnou mzdu nedosáhnou. A co, hůř na výdaje spojené s Vánoci si letos musí půjčit 1,2 milionu lidí. Z nich 12,5 procenta je nyní dokonce v exekuci.

Anonym 90186 04.12.2016 20:25
Šenkýř Holub se však nehodlal nijak tajit svými názory na to, že by si měl do hospody, kde trží dvě až tři stovky korun denně, nakupovat zařízení za tisíce korun, aby každý večer odeslal pár účtenek. "Otvírám, až podojím krávy, mám ještě malé zemědělské hospodářství. Takže přicházím v létě v osm, v zimě v sedm, zvířata letní čas nezajímá," řekl Holub.Ministrovi financí se přitom v hospůdce očividně líbilo, poseděl s místními u piva, ochutnal čerstvé vdolky a vyslechl si, co si lidé myslí o zavedení EET i pro nejmenší podnikatele. "Proto jsem chtěl zavést zavést paušální daň, aby nemuseli evidovat tržby. Ale to teprve přijde, zatím musíte evidovat tržby všichni. Nemohl bych vám na tu pokladnu přispět, abyste na mě nebyl naštvaný? " nabídl hostinskému.
Ten to však rázně odmítl s tím, že nechce být nikomu za nic vděčný. Nevadí mu ani, že jeho slova zaznamenávají přítomní novináři, ačkoliv mu musí být jasné, že takovéto případy finanční úřady nebudou tolerovat. "My se nebojíme, děda šel za války na gestapo, ať prý pustí zavřeného švagra domů. Za dva dny ho pustili, pokuty od finančního úřadu se také nebojím," řekl Holub.

Anonym 94158 04.12.2016 18:48
Koukám, že 90186 tu marně propaguje zlodějnu. Spravedlnost by měla být stejná pro všechny. Možná by to chtělo více úředníků, a to aby na ty kalouskoviny dohlédli. Poctivé miliardy z EET mohou ještě více vylepšit již tak excelentní ekonomiku. Podle průzkumu se kriminální činy týkají maximálně 2% obyvatel. Takže řve jen zanedbatelné procento.

Anonym 94158 04.12.2016 18:37
Z 1500 znásilnění ve Frankfurtu byl obviněn pouze 1 člen invazních hord a potrestán podmínkou.

Anonym 94158 04.12.2016 18:34
EET přinesla rovnost mezi zaměstnancem a živnostníkem. Zaměstnancům hrozilo obvinění, a to v případě krádeže. Nyní nejsou zlodějny tolerovány ani u živnostníků. Neplatit daně je ve vyspělých zemích odporný zločin. Běžní živnostníci nekřičí, křičí Ti, kteří perou špinavé peníze cestou fixních kšeftů. Dle mého názoru si perou špinavé peníze politici, kteří s pompou a vervou do toho tlačí. V médiích je vidíme všichni.

Anonym 90186 04.12.2016 15:58
Což opět prudce kontrastuje s realitou. Podle výzkumů se terčem obtěžování stala každá třetí Češka. Odhady počtu znásilnění, k nimž v Česku každoročně dojde, se liší od sedmi do dvanácti tisíc - mimo jiné také proto, že je hlášeno a následně vyšetřeno a potrestáno jen minimum z nich (od dvou do osmi procent). Zhruba šest set případů, s nimiž se oběti odváží na policii, tak představuje pouhý zlomek.
Znásilnění patří podle psychologů a psychiatrů k nejtraumatičtějším zážitkům vůbec. Mimo jiné proto, že oběti velmi často intenzivně pociťují strach ze smrti, ale také proto, že pokud je čin spáchán blízkou osobou, jak tomu ve většině případů skutečně je, dochází k zásadnímu narušení nejzákladnějších vztahů v životě oběti. Proto jsou naprosto zásadní kampaně, které se v Česku rozjíždějí některé organizace, třeba Když nechce, tak nechce. A proto je tak důležité o tématu mluvit, byť je to řadě lidem krajně nepříjemné - jak ví autorka tohoto textu, která o tématu píše soustavně.
Evropská komise přidává ještě jeden argument, který sice rovněž vyvolává pobouřené reakce, nicméně ve společnosti, kde se propočítává ekonomický dopad kdečeho, by neměl nikoho pohoršit. Podle odhadů stojí Evropskou unii sexuální násilí ročně stovky miliard euro: náklady na zdravotní péči, práci policie a soudů, ztráta produktivity a fyzický a psychický dopad na oběti představují až čtvrt bilionu euro ročně.
V Česku se o něco podobného pokusila před časem nezisková organizace ProFem, která dospěla k odhadu 1,3 miliardy korun. Jak ale říká její šéfka Jitka Poláková, neziskovky i akademici narážejí na nedostatek základních dat. Policie sice eviduje násilí v osobních vztazích, nerozlišuje ale, zda šlo o příbuzenskou hádku o byt či vyvrcholení domácího násilí.

Anonym 90186 04.12.2016 15:56
Dramaticky jiné názory než jiní Evropané mají Češi i v jiných otázkách. Čtvrtina českých respondentů má to, že by nemělo být protizákonné nutit partnera k sexu. Více zastánců získal tento názor - jakkoliv nesmyslný, protože to samozřejmě protizákonné dávno je - získal ze států osmadvacítky jen v Litvě. V Česku si je faktu, že takové chování je trestné, vědomo pouze třicet procent dotazovaných, zatímco ve Švédsku více než osmdesát procent.
Většina českých respondentů také zastává stokrát vyvrácený názor, že je pravděpodobnější, že žena bude znásilněna někým cizím než někým, koho zná. Teorii o "cizinci" někde v parku či na ulici zastávají dvě třetiny Čechů dokonce nejvíce v celé EU. Pro srovnání opět uveďme, že si to myslí pouze čtrnáct procent Švédů. Přitom více než pětina Evropanek podle svých slov zažila alespoň jednou v životě fyzické a|nebo sexuální násilí ze strany člověka, kterého označuje jako partnera.
V říši mýtů Češi žijí rovněž, co se týče domácího násilí či obtěžování. Z další části výzkumu totiž vycházejí jako národ, který nejvíce ze všech Evropanů nepovažuje domácí násilí za běžný jev. Bezmála polovina dotázaných má za to, že děje velmi málo nebo vůbec. Přitom ze statistik nevyplývá, že by se tento jev v Česku vyskytoval méně než v jiných evropských zemích. Totéž platí o sexuálním obtěžování - po Estoncích a Lotyších právě Češi (čtyřicet procent) v největší míře zastávají názor, že není příliš časté.

Anonym 90186 04.12.2016 15:54
Brzy to bude rok, co vzbudily oprávněné rozhořčení hromadné, sexuálně motivované útoky na ženy, kterých se během silvestrovské noci v Kolíně nad Rýnem a dalších německých i evropských městech dopouštěli především (i když nejenom) přistěhovalci ze Severní Afriky a Blízkého Východu. A zdálo se, že události konečně stočí pozornost k tématu, které bývá často bagatelizováno či rovnou zcela ignorováno a rozhodně není záležitostí jiných kultur.
Částečně se to i stalo. Právě v Německu kauza Kolín v létě přesvědčila část politiků, aby kývli na zpřísnění trestního zákoníku, kterému se před tím dlouho bránili. Tamní právní řád byl označován za archaický mimo jiné proto, že jako znásilnění kvalifikoval pouze situaci, kdy se oběť útoku fyzicky bránila. Zatímco nově stejně jako je to v právních řádech většiny evropských zemí včetně českého se jako projev nesouhlasu s aktem chápe i verbální odmítnutí a jiné projevy, třeba pláč.
Jinak se ale zdá, že kolínské útoky posloužily spíše jako další hůl, kterou lze bít imigranty, než jako pobídka k otevřené debatě o sexuálním násilí. Podle výzkumů v řadě evropských zemí přetrvává stereotypní pohled na znásilnění jako na zločin spáchaný cizím člověkem, za který si oběť může tak trochu sama. A ještě o něco víc to platí v Česku i v dalších zemích bývalého východního bloku.
Z celoevropského průzkumu provedeného letos v létě mezi třiceti tisíci respondentů, jehož výsledky Evropská komise zveřejnila právě minulý týden, vyplývá, že více než čtvrtina Evropanů má za to, že za určitých okolností je přijatelný sexuální styk, který se děje proti vůli jednoho z partnerů. Ze seznamů možných důvodů, které tento typ chování ospravedlňují, dotazovaní nejčastěji vybírali situaci, při které je oběť násilí opilá či pod vlivem drog, provokativně oblečená, dostatečně jasně nevyjádří nesouhlas či se fyzicky nebrání.A Češi tento názor zastávají ve větší míře než obyvatelé jiných zemí je jich přes čtyřicet procent. V tomto nelichotivém závodě nás předstihli už jen Bulhaři, Maďaři a Rumuni. Čtvrtina Čechů si v této souvislosti myslí, že násilí je "často vyprovokováno obětí" - nebo že si ženy o zkušenostech se znásilněním "často vymýšlejí nebo přehánějí".

Anonym 90186 04.12.2016 15:51
Úředníci a politici dlouhá léta rozhodují o miliardách bez možného právního přezkoumání transparentnosti jejich rozhodování. Když nezávislý soud rozhodne, že to tak nejde, tak se stát vyhýbá nastavení standardního režimu, který upravuje správní řád. Správní řád nastavuje jasná pravidla, termíny i postupy, které musí úředníci dodržovat. S odůvodněním, že je to administrativně náročné, se byrokracie v čele s politiky brání zuby nehty, aby měli občané právo se účinně bránit jejich svévůli. Na druhou stranu vláda zavádí nová a nová pravidla, která omezují občany a podnikatele včetně půlmilionových pokut, aby je mohl stát nesmyslně penalizovat.
Je otázkou, jestli problém Ministerstva financí s přezkoumáním zamítnutých dotací nebude mít dopady na čerpání EU fondů, které je už nyní velice zpožděné.

Anonym 90186 04.12.2016 14:17
Centrální banka Ruské federace zažila nebývalý útok hackerů a musela přiznat, že z jejich účtů letos ukradli kolem 2 miliardy rublů, tedy téměř 800 milionů korun. Škoda ale mohla být ještě daleko větší, jak informovala americká televizní stanice CNN.
Banka nejdříve tvrdila, že informace amerických médií o krádeži z účtů, které jsou v centrální bance, nejsou pravdivé. Pak přiznala, že peníze skutečně zmizely, protože to sama uvedla ve výroční zprávě o stabilitě ruského bankovního sektoru.
Celkem se za tento rok prý pokusili hackeři ukrást v Ruské centrální bance 5 miliard rublů, ale většinu peněz se podařilo zachránit. Kam ale část z nich zmizela, zpráva banky neuvádí.
Hackeři se v posledních dvou letech pokoušejí opakovaně prolomit bezpečnostní systémy velkých bank ve světě.Ruská kontrarozvědka FSB pak před několika dny obvinila zahraniční zpravodajské služby, že se chystají s pomocí kybernetických útoků destabilizovat ruský finanční systém. Centrála, odkud se útoky údajně mají řídit, se nachází v Nizozemsku a patří ukrajinské společnosti BlazingFast. Ta uvedla, že podezření prověří. Sérii útoků na Rusko měly chystat cizí tajné služby už příští pondělí.
Letos v únoru ukradli hackeři 101 milionů dolarů z centrální banky v Bangladéši a zaútočili i na americký Federální rezervní systém, což je centrální bankovní systém USA. Tam se pokusili ukrást 951 milionů dolarů.
Vědci z americké kybernetické firmy Symantec tvrdí, že světový bankovní systém byl letos pod trvalým útokem sofistikované skupiny, která si říká Lazarus a stopy k ní údajně vedou do Severní Koreje.

Anonym 17847 04.12.2016 13:13
Se zde šestadvacet roků vládnoucími lumpy bude brzo jedině na výplatu zasloužených a spravedlivých důchodů na holý hzadek b ejkovcem,protože Česko bude zadlužené rozprodané a rozkradené do mrtě.Revoluční bejkovec pak potěš zadky těch důchodců co pomáhali stávající kapitalistický svinčík nainstalovat.PAK RAZIT HESLO,ŽEJE TŘEBA NEŠETŘIT BAJKOVCE A ANI ZADKY PŘITROUBLÝÁCH DŮCHODCŮ.

Anonym 17847 04.12.2016 13:08
Chce to zprovoznit dostatek katovských mučíren a pak razit heslo,že přez kvalitní práci co nejkrutějších katů k lepším zítřkům mladé a budoucích generací.

Anonym 17847 04.12.2016 13:05
Chce to krutou tvrdou levicovou revoluci a pak ve všem okopírovat to co měli zavedené komunisté.To byl model kde i na obyčejného člověka něco zbylo.Při současném modelu vládnutí zbývají na obyčejmé lidi jenom starými lumpy, co se po komunistech prolhali k moci,nasekané dluhy.

Anonym 90186 04.12.2016 11:53
jedine bezpecne penize do duchudu jsou ty, o kterych stat a jeho paraziticti urednici nevi. Barak vam seberou, pole znarodni, fondy prevedou pod statni spravu, ale s akciema u singaporske banky nic neudelaji ani socialisti.

Anonym 90186 04.12.2016 11:34
Upřímně řečeno, těmto lidem fandím a Babišovu diktatůru naprosto odsuzuji. Není to proto, že bych si myslel, že neplacení daní je něco, co by měl někdo podporovat. Je to z toho důvodu, že takto vytvořený projekt se "střelí sám do vlastní nohy". Přinese pouze dodatečné výdaje, spoustu lidí, kteří "malé podnikání" opustí a přihlásí se na sociálku a per saldo se výběr daní nezvýší. V jiných zemích se o této možnosti, kterou pan Babiš slavnostně zavedl, uvažovalo už před 20-25 léty a po pokusech a jejich vyhodnocení, byla zavržena. Jsme opět o desítky let za vyspělými státy, ale tentokrát jsme se nevydali jejich cestou. Vydali jsme se tam, kam každá diktatůra povede - do tmy.

Anonym 90186 04.12.2016 11:28
Především majitelé menších bufetů se novým pořádkům alespoň dočasně vyhnuli tím, že ze svých provozoven přes noc odstranili židle a stolky. Na podniky bez takového zázemí se bude EET vztahovat až v další fázi. Majitelé klasických restaurací a hospod nezůstali pozadu. Už pár hodin po spuštění systému se chlubili způsoby, jak evidenci obelstít.
"Platíme s Babišem, nebo bez něho? " ptá se nás restauratér v jenom z podniků v centru Prahy. Na odpověď nečeká. "Podívejte se, já se vydírat nenechám. Osmdesát procent svých hostů znám, na oběd sem chodí každý den, tak se s nimi prostě domluvím," pokračuje. Ochotně si k nám přisedne a pod příslibem zachování anonymity celý proces popíše.
Štamgastů se prý před placením zeptá, zda si přejí účtenku zakončenou několikařádkových fiskálním identifikačním kódem. Pokud ne, ukáže jim pouze náhledový účet bez povinného kódu. Zákazník si na něm může ověřit, zda obsluha spočítala útratu správně. V případě, že vše souhlasí, zaplatí a je hotovo. Do evidence Finanční správy v takové situaci žádná data neodejdou. "A hosté jsou ještě rádi. Nejsou zvyklí brát si u mě účet, jen je to otravuje. Když jsem dnes jednomu ze štamgastů chtěl dát účtenku, ještě mně vynadal," dodává majitel.Podobně se se zavedením EET vypořádali majitelé jedné menší hospody na Nymbursku. Známých hostů se zeptají, zda mají o účtenku zájem. Většina z nich ji prý nechce. "A když k nám přijde někdo, koho neznáme, tak mu účet automaticky vystavíme. Jako ochranu před udáním. Budeme tak nuceni vést dvě účetní knihy - jednu pro nás a druhou pro Babiše. Počítám, že budeme muset tisknout třeba jen každou čtvrtou účtenku. Nic moc jiného s tím bohužel udělat nejde," popisuje jeden z majitelů. Vše vysvětluje tím, že chce oficiální roční obrat udržet pod hranicí milionu korun, aby se nemusel registrovat jako plátce DPH.
Další trik, jak elektronickou evidenci obejít, hodlá alespoň v příštím roce používat majitel jedné z restaurací a pizzerií na okraji Prahy. Chce využít toho, že na stánkový prodej se z elektronické evidence tržeb vztahuje až do konce února 2018 výjimka. "K nám chodí vesměs lidé, kteří se znají, a rozhodně nepatří k sympatizantům Andreje Babiše. Takže jsme pro ně vymysleli hesla: Chci to přes ulici", nebo Bez Babiše". Je to pokyn pro obsluhu, že účtenku s evidencí nechtějí," líčí reportérovi.

Anonym 90186 04.12.2016 10:43
Troufne si Zeman taky zavolat prezidentce Tchaj-wanu, když je údajně český Trump?

Anonym 90186 04.12.2016 10:41
Je proto nehorázné, že se právě tento oligarcha s neprůhlednou klientelistickou minulostí prezentuje jako bojovník proti zločinným živnostníkům, vysávajícím veřejné rozpočty. Pokračujícím útokem na malé podnikatele není příliš daleko od rétoriky třídního boje proti keťasům a šmelinářům, kterým je nutné po gottwaldovsku zakroutit krkem. Babiš se sice nejezdí učit do Moskvy jako kdysi čeští komunisté, ale rovněž na východ, do Chorvatska. Na zavedení EET tu vydělal největší balkánský oligarcha, kterému posloužila k likvidaci značné části konkurence.
Nemalá část veřejnosti na obecně platné proklamace, že daně se platit musí, pochopitelně ráda slyší. Než zjistí, že toto administrativní čištění trhu, které postihne i mnoho poctivých podnikatelů, povede k citelnému zvýšení cen služeb všeho druhu, a k omezení jejich dostupnosti zejména v menších obcích a městech. Zároveň k ní přes mediální clonu neproniknou informace o Babišově miliardovém byznysu se státem, a o skutečných dopadech EET v Chorvatsku, kde se šedá ekonomika nesnížila.
Nedolehne k ní ani, že drtivá většina daňových úniků jde přes šedou ekonomiku a daňovou optimalizaci velkých firem, na kterou ministr financí nestačí. Jen o tom neustále mluví, a Babišův tisk jeho mantru úslužně opakuje.

Anonym 90186 04.12.2016 10:39
Šéf hnutí ANO se však chová přesně opačně. Jeho lidé lobbují za vyšší dotace z evropských fondů nad rámec platných regulí pro chemický průmysl, kde má největší zájmy. Výrazně zvýšil penězovody do vlastních firem dodávajících bionaftu do jemu podřízené státní firmy Čepro. Naposledy prokázal zájem hájit vlastní holding návrhem zrušit daň z příjmu z dividend, na kterém by Agrofert vydělal 4,5 miliardy korun.
Nedávno si dokonce útrpně postěžoval, že mu poslanci neříkali pravdu o novele zákona o střetu zájmů. Prý mu zatajili, že členové současné vlády nemohou žádat o nenárokové dotace pro své firmy už od Nového roku. Vůbec nepochopil, že jeho všudypřítomný konflikt zájmů je zcela nekompatibilní se zvyklostmi ve vyspělých zemích, kde by za těchto okolností vůbec nemohl vstoupit do vlády.

Anonym 90186 04.12.2016 10:38
V Lidových novinách v den startu EET vyšel další PR rozhovor s Andrejem Babišem (1. 12. 2016, Není proč končit s podnikáním). Ministr financí se přitom dopustil zjevných lží a manipulací. Není prý důvod končit s podnikáním, jelikož EET nepředstavuje žádnou administrativní zátěž. Není ani důvod zdražovat, rozvíjí teorii, kterou následně převzal jeho tisk.
Podle Babiše je projekt EET úspěšný už tím, že narovná podnikatelské prostředí. Nic není vzdálenější pravdě. O tom svědčí nejen řada výjimek ze systému, které na poslední chvíli navrhuje i samotný ministr financí. Tržní prostředí ale nejvíce pokřivují nenárokové státní dotace, pobídky a daňové úlevy v řádech desítek miliard korun, ke kterým mají přístup především vyvolené velké podniky. Ostatně samotný Babiš je jejich největší tuzemský příjemce v ročních miliardových objemech.
Pokud by šéf hnutí ANO myslel svoje slova o narovnání podmínek pro podnikání vážně, musel by usilovat o zrušení, nebo aspoň o výrazné omezení těchto dotací znevýhodňujících drobné podnikatele, kteří ani po státu nic nežádají. Odměnou jim je Babišův udavačský systém s drakonickými sankcemi, a každodenní hrozba Damoklova meče vlastní likvidace.

Anonym 90186 04.12.2016 10:37
Aby Babišův server iDNES nezůstal pozadu, zařadil se mezi 159 udavačů, kteří během prvních dvou dnů poukázali na údajné pochybení hostinského při povinnosti vydávat účtenky. Přispívá tak k rozvoji estébácké atmosféry, tolik poplatné uvažování jeho majitele.

 <<nové   starší>> 

1
filmy v kinechdvd filmyrubrikysvětlometysynonyma

Seznamka

Oficiální stránky dalších známých osobností

oficiální stránky Jana Volfová oficiální stránky Petr Mach oficiální stránky Ondřej Liška oficiální stránky Petr Havlík oficiální stránky František Pytloun oficiální stránky Radka Fišarová oficiální stránky Iva Hajnová

Další osobnosti | Jana Volfová | Petr Mach | Ondřej Liška | Petr Havlík | František Pytloun | Radka Fišarová | Iva Hajnová |

Popisy českých osobností pocházejí z oficiálních stránek osobnosti, nebo ze stránek wikipedia, nebo jsou vlastní tvorbou.

Vložit osobnost / Oficiální Stránky © OficialniStranky.cz / opravit údaj
Tyto stránky používají soubory cookie k poskytování služeb, analýze návštěvnosti a personalizaci reklam. Používáním stránek s tímto souhlasíte. Další podrobnosti