Oficiální stránky Miloš Zeman
Oficiální stránky
  přidat osobnost
Limitless (Piano Guys) Oppidum (Filipova Lenka) Down The Road Wherever / Dlx (Knopfler Mark) Mamma Mia! Here We Go Again (UHD+BD) (Ultra HD 4k filmy) Růže (Vondráčková Lucie)

Miloš Zeman diskuse strana 4700

Jak na vás Miloš Zeman působí? Co pěkného byste řekli? Co se vám líbí?

Komentář  
Jméno     Věk (volitelně)

 

Následují komentáře návštěvníků. Kterýkoli komentář může být vymazán, zvláště urážlivé nebo vulgární, které nejsou povoleny. Nahlásit komentář »

Anonym 94158 04.12.2016 18:37
Z 1500 znásilnění ve Frankfurtu byl obviněn pouze 1 člen invazních hord a potrestán podmínkou.

Anonym 94158 04.12.2016 18:34
EET přinesla rovnost mezi zaměstnancem a živnostníkem. Zaměstnancům hrozilo obvinění, a to v případě krádeže. Nyní nejsou zlodějny tolerovány ani u živnostníků. Neplatit daně je ve vyspělých zemích odporný zločin. Běžní živnostníci nekřičí, křičí Ti, kteří perou špinavé peníze cestou fixních kšeftů. Dle mého názoru si perou špinavé peníze politici, kteří s pompou a vervou do toho tlačí. V médiích je vidíme všichni.

Anonym 90186 04.12.2016 15:58
Což opět prudce kontrastuje s realitou. Podle výzkumů se terčem obtěžování stala každá třetí Češka. Odhady počtu znásilnění, k nimž v Česku každoročně dojde, se liší od sedmi do dvanácti tisíc - mimo jiné také proto, že je hlášeno a následně vyšetřeno a potrestáno jen minimum z nich (od dvou do osmi procent). Zhruba šest set případů, s nimiž se oběti odváží na policii, tak představuje pouhý zlomek.
Znásilnění patří podle psychologů a psychiatrů k nejtraumatičtějším zážitkům vůbec. Mimo jiné proto, že oběti velmi často intenzivně pociťují strach ze smrti, ale také proto, že pokud je čin spáchán blízkou osobou, jak tomu ve většině případů skutečně je, dochází k zásadnímu narušení nejzákladnějších vztahů v životě oběti. Proto jsou naprosto zásadní kampaně, které se v Česku rozjíždějí některé organizace, třeba Když nechce, tak nechce. A proto je tak důležité o tématu mluvit, byť je to řadě lidem krajně nepříjemné - jak ví autorka tohoto textu, která o tématu píše soustavně.
Evropská komise přidává ještě jeden argument, který sice rovněž vyvolává pobouřené reakce, nicméně ve společnosti, kde se propočítává ekonomický dopad kdečeho, by neměl nikoho pohoršit. Podle odhadů stojí Evropskou unii sexuální násilí ročně stovky miliard euro: náklady na zdravotní péči, práci policie a soudů, ztráta produktivity a fyzický a psychický dopad na oběti představují až čtvrt bilionu euro ročně.
V Česku se o něco podobného pokusila před časem nezisková organizace ProFem, která dospěla k odhadu 1,3 miliardy korun. Jak ale říká její šéfka Jitka Poláková, neziskovky i akademici narážejí na nedostatek základních dat. Policie sice eviduje násilí v osobních vztazích, nerozlišuje ale, zda šlo o příbuzenskou hádku o byt či vyvrcholení domácího násilí.

Anonym 90186 04.12.2016 15:56
Dramaticky jiné názory než jiní Evropané mají Češi i v jiných otázkách. Čtvrtina českých respondentů má to, že by nemělo být protizákonné nutit partnera k sexu. Více zastánců získal tento názor - jakkoliv nesmyslný, protože to samozřejmě protizákonné dávno je - získal ze států osmadvacítky jen v Litvě. V Česku si je faktu, že takové chování je trestné, vědomo pouze třicet procent dotazovaných, zatímco ve Švédsku více než osmdesát procent.
Většina českých respondentů také zastává stokrát vyvrácený názor, že je pravděpodobnější, že žena bude znásilněna někým cizím než někým, koho zná. Teorii o "cizinci" někde v parku či na ulici zastávají dvě třetiny Čechů dokonce nejvíce v celé EU. Pro srovnání opět uveďme, že si to myslí pouze čtrnáct procent Švédů. Přitom více než pětina Evropanek podle svých slov zažila alespoň jednou v životě fyzické a|nebo sexuální násilí ze strany člověka, kterého označuje jako partnera.
V říši mýtů Češi žijí rovněž, co se týče domácího násilí či obtěžování. Z další části výzkumu totiž vycházejí jako národ, který nejvíce ze všech Evropanů nepovažuje domácí násilí za běžný jev. Bezmála polovina dotázaných má za to, že děje velmi málo nebo vůbec. Přitom ze statistik nevyplývá, že by se tento jev v Česku vyskytoval méně než v jiných evropských zemích. Totéž platí o sexuálním obtěžování - po Estoncích a Lotyších právě Češi (čtyřicet procent) v největší míře zastávají názor, že není příliš časté.

Anonym 90186 04.12.2016 15:54
Brzy to bude rok, co vzbudily oprávněné rozhořčení hromadné, sexuálně motivované útoky na ženy, kterých se během silvestrovské noci v Kolíně nad Rýnem a dalších německých i evropských městech dopouštěli především (i když nejenom) přistěhovalci ze Severní Afriky a Blízkého Východu. A zdálo se, že události konečně stočí pozornost k tématu, které bývá často bagatelizováno či rovnou zcela ignorováno a rozhodně není záležitostí jiných kultur.
Částečně se to i stalo. Právě v Německu kauza Kolín v létě přesvědčila část politiků, aby kývli na zpřísnění trestního zákoníku, kterému se před tím dlouho bránili. Tamní právní řád byl označován za archaický mimo jiné proto, že jako znásilnění kvalifikoval pouze situaci, kdy se oběť útoku fyzicky bránila. Zatímco nově stejně jako je to v právních řádech většiny evropských zemí včetně českého se jako projev nesouhlasu s aktem chápe i verbální odmítnutí a jiné projevy, třeba pláč.
Jinak se ale zdá, že kolínské útoky posloužily spíše jako další hůl, kterou lze bít imigranty, než jako pobídka k otevřené debatě o sexuálním násilí. Podle výzkumů v řadě evropských zemí přetrvává stereotypní pohled na znásilnění jako na zločin spáchaný cizím člověkem, za který si oběť může tak trochu sama. A ještě o něco víc to platí v Česku i v dalších zemích bývalého východního bloku.
Z celoevropského průzkumu provedeného letos v létě mezi třiceti tisíci respondentů, jehož výsledky Evropská komise zveřejnila právě minulý týden, vyplývá, že více než čtvrtina Evropanů má za to, že za určitých okolností je přijatelný sexuální styk, který se děje proti vůli jednoho z partnerů. Ze seznamů možných důvodů, které tento typ chování ospravedlňují, dotazovaní nejčastěji vybírali situaci, při které je oběť násilí opilá či pod vlivem drog, provokativně oblečená, dostatečně jasně nevyjádří nesouhlas či se fyzicky nebrání.A Češi tento názor zastávají ve větší míře než obyvatelé jiných zemí je jich přes čtyřicet procent. V tomto nelichotivém závodě nás předstihli už jen Bulhaři, Maďaři a Rumuni. Čtvrtina Čechů si v této souvislosti myslí, že násilí je "často vyprovokováno obětí" - nebo že si ženy o zkušenostech se znásilněním "často vymýšlejí nebo přehánějí".

Anonym 90186 04.12.2016 15:51
Úředníci a politici dlouhá léta rozhodují o miliardách bez možného právního přezkoumání transparentnosti jejich rozhodování. Když nezávislý soud rozhodne, že to tak nejde, tak se stát vyhýbá nastavení standardního režimu, který upravuje správní řád. Správní řád nastavuje jasná pravidla, termíny i postupy, které musí úředníci dodržovat. S odůvodněním, že je to administrativně náročné, se byrokracie v čele s politiky brání zuby nehty, aby měli občané právo se účinně bránit jejich svévůli. Na druhou stranu vláda zavádí nová a nová pravidla, která omezují občany a podnikatele včetně půlmilionových pokut, aby je mohl stát nesmyslně penalizovat.
Je otázkou, jestli problém Ministerstva financí s přezkoumáním zamítnutých dotací nebude mít dopady na čerpání EU fondů, které je už nyní velice zpožděné.

Anonym 90186 04.12.2016 14:17
Centrální banka Ruské federace zažila nebývalý útok hackerů a musela přiznat, že z jejich účtů letos ukradli kolem 2 miliardy rublů, tedy téměř 800 milionů korun. Škoda ale mohla být ještě daleko větší, jak informovala americká televizní stanice CNN.
Banka nejdříve tvrdila, že informace amerických médií o krádeži z účtů, které jsou v centrální bance, nejsou pravdivé. Pak přiznala, že peníze skutečně zmizely, protože to sama uvedla ve výroční zprávě o stabilitě ruského bankovního sektoru.
Celkem se za tento rok prý pokusili hackeři ukrást v Ruské centrální bance 5 miliard rublů, ale většinu peněz se podařilo zachránit. Kam ale část z nich zmizela, zpráva banky neuvádí.
Hackeři se v posledních dvou letech pokoušejí opakovaně prolomit bezpečnostní systémy velkých bank ve světě.Ruská kontrarozvědka FSB pak před několika dny obvinila zahraniční zpravodajské služby, že se chystají s pomocí kybernetických útoků destabilizovat ruský finanční systém. Centrála, odkud se útoky údajně mají řídit, se nachází v Nizozemsku a patří ukrajinské společnosti BlazingFast. Ta uvedla, že podezření prověří. Sérii útoků na Rusko měly chystat cizí tajné služby už příští pondělí.
Letos v únoru ukradli hackeři 101 milionů dolarů z centrální banky v Bangladéši a zaútočili i na americký Federální rezervní systém, což je centrální bankovní systém USA. Tam se pokusili ukrást 951 milionů dolarů.
Vědci z americké kybernetické firmy Symantec tvrdí, že světový bankovní systém byl letos pod trvalým útokem sofistikované skupiny, která si říká Lazarus a stopy k ní údajně vedou do Severní Koreje.

Anonym 17847 04.12.2016 13:13
Se zde šestadvacet roků vládnoucími lumpy bude brzo jedině na výplatu zasloužených a spravedlivých důchodů na holý hzadek b ejkovcem,protože Česko bude zadlužené rozprodané a rozkradené do mrtě.Revoluční bejkovec pak potěš zadky těch důchodců co pomáhali stávající kapitalistický svinčík nainstalovat.PAK RAZIT HESLO,ŽEJE TŘEBA NEŠETŘIT BAJKOVCE A ANI ZADKY PŘITROUBLÝÁCH DŮCHODCŮ.

Anonym 17847 04.12.2016 13:08
Chce to zprovoznit dostatek katovských mučíren a pak razit heslo,že přez kvalitní práci co nejkrutějších katů k lepším zítřkům mladé a budoucích generací.

Anonym 17847 04.12.2016 13:05
Chce to krutou tvrdou levicovou revoluci a pak ve všem okopírovat to co měli zavedené komunisté.To byl model kde i na obyčejného člověka něco zbylo.Při současném modelu vládnutí zbývají na obyčejmé lidi jenom starými lumpy, co se po komunistech prolhali k moci,nasekané dluhy.

Anonym 90186 04.12.2016 11:53
jedine bezpecne penize do duchudu jsou ty, o kterych stat a jeho paraziticti urednici nevi. Barak vam seberou, pole znarodni, fondy prevedou pod statni spravu, ale s akciema u singaporske banky nic neudelaji ani socialisti.

Anonym 90186 04.12.2016 11:34
Upřímně řečeno, těmto lidem fandím a Babišovu diktatůru naprosto odsuzuji. Není to proto, že bych si myslel, že neplacení daní je něco, co by měl někdo podporovat. Je to z toho důvodu, že takto vytvořený projekt se "střelí sám do vlastní nohy". Přinese pouze dodatečné výdaje, spoustu lidí, kteří "malé podnikání" opustí a přihlásí se na sociálku a per saldo se výběr daní nezvýší. V jiných zemích se o této možnosti, kterou pan Babiš slavnostně zavedl, uvažovalo už před 20-25 léty a po pokusech a jejich vyhodnocení, byla zavržena. Jsme opět o desítky let za vyspělými státy, ale tentokrát jsme se nevydali jejich cestou. Vydali jsme se tam, kam každá diktatůra povede - do tmy.

Anonym 90186 04.12.2016 11:28
Především majitelé menších bufetů se novým pořádkům alespoň dočasně vyhnuli tím, že ze svých provozoven přes noc odstranili židle a stolky. Na podniky bez takového zázemí se bude EET vztahovat až v další fázi. Majitelé klasických restaurací a hospod nezůstali pozadu. Už pár hodin po spuštění systému se chlubili způsoby, jak evidenci obelstít.
"Platíme s Babišem, nebo bez něho? " ptá se nás restauratér v jenom z podniků v centru Prahy. Na odpověď nečeká. "Podívejte se, já se vydírat nenechám. Osmdesát procent svých hostů znám, na oběd sem chodí každý den, tak se s nimi prostě domluvím," pokračuje. Ochotně si k nám přisedne a pod příslibem zachování anonymity celý proces popíše.
Štamgastů se prý před placením zeptá, zda si přejí účtenku zakončenou několikařádkových fiskálním identifikačním kódem. Pokud ne, ukáže jim pouze náhledový účet bez povinného kódu. Zákazník si na něm může ověřit, zda obsluha spočítala útratu správně. V případě, že vše souhlasí, zaplatí a je hotovo. Do evidence Finanční správy v takové situaci žádná data neodejdou. "A hosté jsou ještě rádi. Nejsou zvyklí brát si u mě účet, jen je to otravuje. Když jsem dnes jednomu ze štamgastů chtěl dát účtenku, ještě mně vynadal," dodává majitel.Podobně se se zavedením EET vypořádali majitelé jedné menší hospody na Nymbursku. Známých hostů se zeptají, zda mají o účtenku zájem. Většina z nich ji prý nechce. "A když k nám přijde někdo, koho neznáme, tak mu účet automaticky vystavíme. Jako ochranu před udáním. Budeme tak nuceni vést dvě účetní knihy - jednu pro nás a druhou pro Babiše. Počítám, že budeme muset tisknout třeba jen každou čtvrtou účtenku. Nic moc jiného s tím bohužel udělat nejde," popisuje jeden z majitelů. Vše vysvětluje tím, že chce oficiální roční obrat udržet pod hranicí milionu korun, aby se nemusel registrovat jako plátce DPH.
Další trik, jak elektronickou evidenci obejít, hodlá alespoň v příštím roce používat majitel jedné z restaurací a pizzerií na okraji Prahy. Chce využít toho, že na stánkový prodej se z elektronické evidence tržeb vztahuje až do konce února 2018 výjimka. "K nám chodí vesměs lidé, kteří se znají, a rozhodně nepatří k sympatizantům Andreje Babiše. Takže jsme pro ně vymysleli hesla: Chci to přes ulici", nebo Bez Babiše". Je to pokyn pro obsluhu, že účtenku s evidencí nechtějí," líčí reportérovi.

Anonym 90186 04.12.2016 10:43
Troufne si Zeman taky zavolat prezidentce Tchaj-wanu, když je údajně český Trump?

Anonym 90186 04.12.2016 10:41
Je proto nehorázné, že se právě tento oligarcha s neprůhlednou klientelistickou minulostí prezentuje jako bojovník proti zločinným živnostníkům, vysávajícím veřejné rozpočty. Pokračujícím útokem na malé podnikatele není příliš daleko od rétoriky třídního boje proti keťasům a šmelinářům, kterým je nutné po gottwaldovsku zakroutit krkem. Babiš se sice nejezdí učit do Moskvy jako kdysi čeští komunisté, ale rovněž na východ, do Chorvatska. Na zavedení EET tu vydělal největší balkánský oligarcha, kterému posloužila k likvidaci značné části konkurence.
Nemalá část veřejnosti na obecně platné proklamace, že daně se platit musí, pochopitelně ráda slyší. Než zjistí, že toto administrativní čištění trhu, které postihne i mnoho poctivých podnikatelů, povede k citelnému zvýšení cen služeb všeho druhu, a k omezení jejich dostupnosti zejména v menších obcích a městech. Zároveň k ní přes mediální clonu neproniknou informace o Babišově miliardovém byznysu se státem, a o skutečných dopadech EET v Chorvatsku, kde se šedá ekonomika nesnížila.
Nedolehne k ní ani, že drtivá většina daňových úniků jde přes šedou ekonomiku a daňovou optimalizaci velkých firem, na kterou ministr financí nestačí. Jen o tom neustále mluví, a Babišův tisk jeho mantru úslužně opakuje.

Anonym 90186 04.12.2016 10:39
Šéf hnutí ANO se však chová přesně opačně. Jeho lidé lobbují za vyšší dotace z evropských fondů nad rámec platných regulí pro chemický průmysl, kde má největší zájmy. Výrazně zvýšil penězovody do vlastních firem dodávajících bionaftu do jemu podřízené státní firmy Čepro. Naposledy prokázal zájem hájit vlastní holding návrhem zrušit daň z příjmu z dividend, na kterém by Agrofert vydělal 4,5 miliardy korun.
Nedávno si dokonce útrpně postěžoval, že mu poslanci neříkali pravdu o novele zákona o střetu zájmů. Prý mu zatajili, že členové současné vlády nemohou žádat o nenárokové dotace pro své firmy už od Nového roku. Vůbec nepochopil, že jeho všudypřítomný konflikt zájmů je zcela nekompatibilní se zvyklostmi ve vyspělých zemích, kde by za těchto okolností vůbec nemohl vstoupit do vlády.

Anonym 90186 04.12.2016 10:38
V Lidových novinách v den startu EET vyšel další PR rozhovor s Andrejem Babišem (1. 12. 2016, Není proč končit s podnikáním). Ministr financí se přitom dopustil zjevných lží a manipulací. Není prý důvod končit s podnikáním, jelikož EET nepředstavuje žádnou administrativní zátěž. Není ani důvod zdražovat, rozvíjí teorii, kterou následně převzal jeho tisk.
Podle Babiše je projekt EET úspěšný už tím, že narovná podnikatelské prostředí. Nic není vzdálenější pravdě. O tom svědčí nejen řada výjimek ze systému, které na poslední chvíli navrhuje i samotný ministr financí. Tržní prostředí ale nejvíce pokřivují nenárokové státní dotace, pobídky a daňové úlevy v řádech desítek miliard korun, ke kterým mají přístup především vyvolené velké podniky. Ostatně samotný Babiš je jejich největší tuzemský příjemce v ročních miliardových objemech.
Pokud by šéf hnutí ANO myslel svoje slova o narovnání podmínek pro podnikání vážně, musel by usilovat o zrušení, nebo aspoň o výrazné omezení těchto dotací znevýhodňujících drobné podnikatele, kteří ani po státu nic nežádají. Odměnou jim je Babišův udavačský systém s drakonickými sankcemi, a každodenní hrozba Damoklova meče vlastní likvidace.

Anonym 90186 04.12.2016 10:37
Aby Babišův server iDNES nezůstal pozadu, zařadil se mezi 159 udavačů, kteří během prvních dvou dnů poukázali na údajné pochybení hostinského při povinnosti vydávat účtenky. Přispívá tak k rozvoji estébácké atmosféry, tolik poplatné uvažování jeho majitele.

Anonym 90186 04.12.2016 10:36
Oba Babišovy deníky se snaží odvést pozornost od pro svého majitele neblahého faktu, že zdražení přichází v den zavedení EET. Co však už nezmiňují, hlavním důvodem zvyšování cen jídel a pití, které bude vysoce pravděpodobně pokračovat v následujících měsících, je kumulovaný nárůst administrativních povinností za současné vlády (nejen) v sektoru pohostinství. Stoupající byrokracie zatěžuje hostinské časově i finančně, a kvůli tomu rostou i mzdové náklady.

Anonym 90186 04.12.2016 10:34
Dříve se tradovalo, že vláda, která zdraží pivo, padne. Mladá fronta DNES však obrací hněv proti majitelům restaurací. Podle jejího propočtu by hospody, kde se převážně vaří a jsou registrované k DPH, zdražovat neměly, prý díky snížení této daně na pokrmy a nealko. Moralizuje stejně jako jejich majitel, že zdražují jen ty podniky, kde se údajně podvádělo, a nepřiznávaly se všechny tržby. Na alkohol se však snížená DPH nevztahuje, a tisk vědomě pomíjí ty podniky, které DPH neplatí.
Ve stejný den přinesly obdobný alarmující text Lidové noviny (2. 12. 2016, EET: nižší daň, přesto dražší pivo a obědy). Podle jejich zjištění se vyšší čísla v jídelních a nápojových lístcích vynořila po celé republice. Nelze říci, že by zdražil každý, ale je to jev pozorovatelný ve všech krajích. Podle zpráv přicházejících celý včerejšek z krajů se zdražení v případě jídla pohybovalo nejčastěji kolem 15 korun, píšou Lidové noviny.

Anonym 90186 04.12.2016 10:33
Jelikož zavedení EET přináší předem neavizované negativní dopady pro veřejnost, musel na pomoc na titulních stranách nastoupit stranický tisk hnutí ANO. Mladá fronta DNES přinesla článek (2. 12. 2016, Hospody zdražily, i když nemusely), pozastavující se nad tím, že zákazníci se první den s elektronickou evidencí tržeb nestačili divit skoro všechny hospody a restaurace hlásí zdražení.
Babišovi redaktoři provedli vlastní sondu, když oslovili celkem 34 hospod a restaurací, z toho u 22 jim potvrdili majitelé zdražení jídel i nápojů, šest podniků skončilo, jen pět ceny prý měnit nebude a jedna restaurace dočasně zlevnila. Jen u necelé pětiny podniků tedy nedojde k negativním dopadům zavedení EET pro zákazníky hned první den.
Pikantní na tom je, že podle zjištění deníku výrazně zdražila i jídelna Bifé restaurant v mateřském vydavatelství Mafra, která ze dne na den zvedla ceny jídel o 20 až 25 procent, v průměru o dvacet korun. Obdobné zdražení vypátrali v řadě dalších restaurací, zatímco cena piva stoupla o několik korun.
Mimochodem, na druhé straně zřejmě nepodražil jídelní lístek v restauraci ve vyšetřované Babišově farmě Čapí hnízdo. Lidové ceny 70 korun za espresso, čaj nebo džus, 80 korun za pivo, 85 korun za polévku, nebo hlavní chod od 340 korun zahrnují takovou marži, že majitel Agrofertu snad zatím zdražovat nebude.

Anonym 90186 04.12.2016 10:31
Do druhého světa patří každý, kdo z výše uvedených důvodů ukončí podnikání, dovolí si zdražit svoje služby kvůli stoupajícím nákladům, nebo se jen kriticky ozve. Okamžitě je pasován za zloděje, nebo minimálně za jejich ochránce.

Anonym 90186 04.12.2016 10:30
Spor o elektronickou evidenci tržeb, tedy typicky socialistický model zostřeného dozoru státu zejména nad malým podnikáním, odhalil dva světy.
Jeden svět představuje oligarcha Andrej Babiš toužící řídit stát jako rodinnou firmu, což poněkud evokuje sicilské poměry. Po jeho boku stojí kolaborující zástupci velkých společností, kam patří prezident Hospodářské komory Vladimír Dlouhý, nebo prezident Svazu průmyslu a dopravy Jaroslav Hanák, který nepokrytě prohlašuje: Čím více se EET zavede a čím více lidí to postihne, tím lepší.
Tyto funkcionáře drobný podnikatel nezajímá, v duchu Babišova památného výroku: Malé a střední podniky to jsou klišé a kecy. My potřebujeme podporovat velký průmysl. Ministrův bezprecedentní střet zájmů nekritizují. Nečinně přihlížejí nevídanému omezování svobody podnikání a obřímu nárůstu povinností, represí a šmírování podnikatelské sféry. Nástup vlády všeobjímajícího státu s rekordně bobtnajícím byrokratickým aparátem, propojeného s korporativismem silných ekonomických skupin, tak přináší svoje ovoce.

Anonym 17847 04.12.2016 10:08
Bez zprovoznění dostatečného množství katovských mučíren a jejich osazení co nejkrutějšími katy se ve stávajícím kapitalistickém svinčíku pořádek neudělá.Chce to dostat k moci tvrdou levicovou ruku mladé generace.

Anonym 94158 03.12.2016 22:21
EET přinesla rovnost mezi zaměstnancem a živnostníkem. Zaměstnancům hrozilo obvinění, a to v případě krádeže. Nyní nejsou zlodějny tolerovány ani u živnostníků. Neplatit daně je ve vyspělých zemích odporný zločin. Běžní živnostníci nekřičí, křičí Ti, kteří perou špinavé peníze cestou fixních kšeftů. Dle mého názoru si perou špinavé peníze politici, kteří s pompou a vervou do toho tlačí. V médiích je vidíme všichni.

Anonym 88243 03.12.2016 16:51
Sobotka nadává na Babiše, má strach že nebude ve vládě a bude muset
pracovat to neumí a kecáním se uživí jen ve sněmovně. Je to křivák
a ke všemu nicneumějící v.l který v životě nepracoval.

Anonym 90186 03.12.2016 16:39
Otázkou pro mne zůstává kdo je větší zloděj a podvodník ,zda hospodský,který neodvádí DPH tak jak by měl,nebo stát,který jedno pivo 3x zdaní - spotřební daň,daň z příjmu a ještě DPH.

Anonym 90186 03.12.2016 16:39
Jak se lze v ČR vyhnout placení daní? Pokud někdo platil málo,proč FÚ nekonal? Proč,pokud někdo tzv. krátil tržby,přistoupíme ke kolektivní vině a zatížíme všechny regulací a evidencí? Pro srovnání: řidiči jezdí špatně(všichni),porušují pravidla(všichni)-zaplombujeme na každém autě rychlosti od dvojky výš. A je vyřešeno.

Anonym 90186 03.12.2016 16:37
V dalších fázích zavádění EET se ale z nynějších čtyřiceti tisíc registrovaných stane několik set tisíc zaregistrovaných, a třeba třicet milionů účtenek denně. Takže tento systém bude schopen po plném zavedení do úplného provozu vygenerovat denně až osm set udání.
Počet udavačů nemůže narůstat donekonečna, i krys je v našem národě omezený počet, ale jsou zato pilné. Takže jeden práskač podá za den tři nebo pět udání, aby si konečně chvíli připadal, že má nad někým navrch. A předpokládaných osm set udání denně - to, při vší úctě a respektu, neměla ani Státní bezpečnost.
Takže panu ministrovi Andreji Babišovi gratuluji! Systém EET je asi nejefektivnější generátor udavačů a udání, jaký kdy v zemi fungoval, a výrazně předčí i tak kvalitní systémy, jaké generovalo Gestapo i StB. Jeho příspěvek k české demokracii je plně v intencích Babišovy předrevoluční minulosti. Prostě - čest Vaší práci, soudruhu velkotovárníku!

Anonym 90186 03.12.2016 16:36
Babišův fízlácký patent jménem EET spolehlivě demoralizuje národ. Za první dva dny fungování systému přišlo sto třicet udání, a to jen do pátku třinácti hodin. Udávání se socializuje a normalizuje, a stává se z něj společensky vyžadovaná forma chování.
Ze sociálněpsychologického hlediska jsou Babišovy postoje poměrně jasné. Vzhledem ke své struktuře osobnosti dělí společnost na dvě skupiny: Vrchnost - kterou je on sám, a jeho aparát, smečka jím placených managerů všeho druhu. A konečně mendíky, kteří všichni kradnů a je třeba na ně dohlížet, šmírovat je a omezovat jim práva. Zaměstnance, dělníky. Je to v podstatě stejné dělení společnosti, jaké produkovali komunisté - vykořisťovatelé a dělníci. Jen Babiš se za tu dobu od převratu jaksi dostal na stranu těch vykořisťovatelů, ale bipolární vidění mu zůstalo. A na ty mendíky vymyslel bič, který funguje.
Už první dva dny běhu EET ukázaly, že vybudovaný systém je mravní rakovina, která ničí poslední zbytky morálky v lidech a učí je, aby hlavně práskali vrchnosti. Je to plně v intencích myšlení ministra financí, o kterém je známo, že má složku fakt na každého. Je to pochopitelné a vysvětlitelné, a funkční, protože to stojí na nejhorších lidských vlastnostech: Závisti a zášti. Pohrajme si trochu s čísly. Do pátku 13.00 hodin zaregistroval systém asi čtyři a půl milionu účtenek, a udávací systém pak zaregistroval asi sto třicet udání. Takže to jsou čísla za jeden a půl dne.
Za jeden den se tedy v této fázi vydá asi tři miliony účtenek, s tím, že se počet zaregistrovaných hospodských ještě poněkud navýší, ne všichni to stihli a mají zavřeno. A za první den - podle výše uvedených čísel - prásklo osmdesát lidí nějakého hospodského, že jim účtenku nevydal. To je jedno udání na pětatřicet tisíc účtenek. Tolik zla vydání oněch pětatřiceti tisíc účtenek vygenerovalo.

Anonym 90186 03.12.2016 16:32
Kličkování a kroucení Andreje Babiše okolo jeho projektu elektronické evidence tržeb v posledních dnech je jen dalším důvodem pro jeho odvolání. Jednoznačně potvrzuje svoji nekompetentnost pro výkon funkce ministra. Je to další z dlouhé řady důvodů, kvůli kterým nemá velkodrůbežář co dělat ve vládě.
Po mnoha a mnoha měsících, kdy šikanózní projekt EET usilovně prosazoval a vyhazoval za něj státní stamiliony, se najednou začal kroutit. Necelý týden před startem. A že by prý někteří podnikatelé vlastně mohli mít výjimku. Že by mohli mít jakousi možnost, že by moudří úředníci berňáku mohli vlastně třeba dojít k závěru, že se na některé živnostníky EET vztahovat nebude. Co to? Andrejovi našeptávači zřejmě dostali aktuální průzkumy veřejného mínění.
Opravdu skvělou ilustrací je tato Babišova věta: Netušili jsme, kolik druhů podnikání u nás máme. To prohlásil ministr financí a vicepremiér před týdnem, když zjistil, že existují také e-shopy.Babiš je jednoznačně nejproblémovějším členem vlády. Zatím oficiálně nepotvrzené udavačství StB. Vyšetřování kvůli údajným dotačním podvodům. Vyšetřování kvůli zmanipulování výběrového řízení státní České pošty. Obří střet zájmů. Média jako nástroj pomsty. Bohužel tento poslední bod je jediným důvodem, proč ve vládě ještě sedí. ČSSD se ho bojí. Bojí se předčasných voleb a masivní kampaně jeho médií.
Babiš svým vykrucováním a plazením se okolo EET dokázal dvě věci. Za prvé, nemá na funkci ministra. Nedokáže rozhodnout a stát si za svým rozhodnutím. Za druhé, i když s oblibou prohlašuje, že není politik, je politik. Populista lačný po hlasech, který se snaží za každou cenu podlézat voličům.
Neměl-li Bohuslav Sobotka do této doby oficiální důvod pro odvolání Babiše kvůli jeho profesním pochybením na ministerstvu (i když těch by se našla celá řada), tak teď už má. Monstrózní důvod. Vyhozené státní stamiliony. Nejasný systém. Nejasná pravidla. Stovky končících znechucených živnostníků.

Anonym 90186 03.12.2016 16:29
Sondáž zdražování v restauracích v den startu systému provedli i redaktoři Mladé fronty na pražském Smíchově. Podle jejich zjištění tu jen malá část restauratérů zdražovat kvůli EET nebude. Co je ještě pozoruhodnější, mezi podniky, které zdražily denní menu, patří i mateřská jídelna vydavatelství Mafra, vlastněného Agrofertem.
Mladá fronta zjistila, že cena polévky tu stoupla o 5 korun, zatímco ceny hlavních chodů v průměru o 15 korun, tedy o 20 procent. Pokud bychom tedy použili příměr ministra financí, kradlo se a neplatilo daně i v jeho firmě. Naopak nepřekvapivě nezdražují obří nadnárodní řetězce typu McDonald"s.

Anonym 90186 03.12.2016 16:24
Pro 88243
Zloději rozhodně nekončí. Co končí, tak to jsou sociální kontakty na vesnici a také částečně ve městech, protože tzv. "obyčejní" lidé na dražší pivko nebudou mít a raději skončí s lahváčem z marketu u telky na gauči. Kdo na EET rozhodně vydělá jsou pijáci ze státního cecíku. A protože je Bureš největší pijavicí ze státního cecíku, tak samozřejmě za tento ekonomický nesmysl tak lobuje. On si hlavně uvědomuje, že v dohledné době se naše země stane dárcovskou zemí a proto dotace z EU vyschnou. Proto si zajišťuje pramen od českých daňových poplatníků.
Ono EET by dávalo smysl jen, pokud by na finančních úřadech byli propouštěni úředníci a ne aby se nabírali, když za ně nyní budou odvádět práci podnikatelé. Pokud by Bureš chtěl opravdu lidem pomoc, tak sníží daně, např. z příjmů, majetkové a za různé převody, sníží poplatky na úřadech a vyhází úředníky, pak se budou moci platy viditelně přibližovat těm německým. Pamatuji si, když v 90tym k nám do podniku přijeli poprvé Němci a koukli na pětipatrovou kancelářskou budovu. Jenom se usmáli a řekli. Dokud tady budete mít tuto budovu, tak z vás strach nemáme.

Anonym 90186 03.12.2016 16:03
Ve středu 30. listopadu vydal soudce Městského soudu v Brně Libor Hanuš příkaz k domovní prohlídce bytu Shahrama Abdullaha Zadeha na návrh Vrchního státního zastupitelství v Olomouci. Vedle údajného ovlivňování svědků je jako důvod uvedena diskreditace orgánů činných v trestním řízení. Hanobení prezidenta republiky trestné není, ale hanobení orgánů činných v trestním řízení ano? Řekne-li se, že Vrchní státní zastupitelství v Olomouci je skupina zneužívající moc, je to pravda, nebo je to hanobení státního zastupitelství, anebo obojí?
V zákoně trestnost diskreditace státního zastupitelství nenajdeme. Vrchní státní zastupitelství v Olomouci se diskredituje samo svou činností, kterou hodnotím jako zneužívání moci. Avšak nelze očekávat policejní vyšetření podezření na tyto činy, jelikož případná trestní oznámení může vedení státního zastupitelství zamést pod koberec.
Proto je důležité, aby Poslanecká sněmovna vyšetřila protiprávní činnost Vrchního státního zastupitelství v Olomouci nejen v případu policejní reformy, ale i v dalších kauzách. Je také důležité, aby parlament změnil zákon tak, že promlčecí doba zneužívání pravomoci státním zástupcem neběží, pokud je státní zástupce ve funkci a může věc ovlivnit ve svůj prospěch.
Zřejmě i ve vedení státního zastupitelství jsou někteří lidé zděšeni činností vrchního státního zástupce v Olomouci Iva Ištvana. Zaslechl jsem, že se připravuje jeho uklizení na teplé místečko na Nejvyšším státním zastupitelství. Je-li to pravda, ukáže budoucnost. Bude zajímavé sledovat, zda policie začne takové případné přidělení trafiky stíhat jako korupční jednání. Obdobně stíhalo Vrchní státní zastupitelství v Olomouci některé poslance za to, že se vzdali mandátu a odešli na jiné pozice.
Shahram Abdullah Zadeh je znám svou aktivní obhajobou a netajil se tím, že očekává sankci za to, že poukazuje na nezákonný postup státního zastupitelství ve své věci i ve věcech jiných. Skvěle zesměšnil pokus státního zastupitelství držet jej ve vazbě pro údajné vydávání do Íránu, který o to nežádal a kam Zadeh jako státní občan České republiky nemůže být vydán bez svého souhlasu. Dnes by se snad již nenašel státní zástupce, který by zavíral občany s odůvodněním, že je chce někam vydat.
Boj proti zločincům v taláru je těžký. Pro hájení práv lidí udělal Zadeh víc než ministr, údajně pro lidská práva, Jiří Dienstbier za celou dobu svého přežívání ve funkci. Je ale třeba si připomenout, že ani při debaklu našeho státu v případu Yekta Uzunoglu nebyl za zneužití moci nikdo potrestán.

Anonym 88243 03.12.2016 08:39
Pro 90186 Trochu slušnému podnikateli to nevadí a je správné že
zlo.ěji skončí. To oni jen straší, najdou si fintu a budou okrádat dál.
Zlo ěj zůstane zlo.jem i kdyby vůbec nic neplatil, hold mají to v krvi.

Anonym 94158 02.12.2016 18:20
V Čechách je přibližně 4% nezaměstnaných. Češi jsou tímto evropskou jedničkou. Zvyšují se platy i příjmy podnikatelů plošně. Rekordy vykazují i daňové příjmy státu. Jen ve zdravotnictví je problém. Ty nejchudší zdravotní pojišťovny platí nemocnicím více, než ty bohaté, které mají movitější klientelu. Např. chudá zdravotní pojišťovna proplatí 28 tisíc za operaci slepého střeva a ta nejbohatší třeba jen pět tisíc. Myslím, že nemocnice by měla miliardářům oznámit, že na operaci si připlatí nějaký tisíc, a to pro lakotu jeho pojišťovny. Chybí zákon o zdravotních pojišťovnách, pardon "džunglích". No a pan premiér dal novému ministrovi úkol natlačit z MF do džunglí ještě více peněz!

Anonym 90186 02.12.2016 17:46
Kdysi jsem jezdil jako distributor s chovatelskými potřebami a fascinovalo mě, jak někteří majitelé pidi krámků na úplně blbém místě, se vůbec mohou uživit. Ale uživili se. Tento stát nic nestáli a nic po něm nechtěli. Jasně, že z těch svých prťavých tržeb něco zatajili, aby přežili.
Šoupněte jim na ty krámky velkého bratra EET a druhý den je máte na pracáku.
Ty své platby sociálce a nemocenskou už platit nebudou, bude to solit stát.
Hurá! Budeme mít narovnané podnikatelské prostředí.

Ovar 85845 02.12.2016 11:27
Tak co práskači, už jste práskli svýho číšníka?

Anonym 18519 02.12.2016 09:33
Nejšikovnější podnikatelé-Ovčáček Mlynář.To je síla

Anonym 17847 02.12.2016 09:22
Pro 90186.Troubo! Já na rozdíl od Ratha nekradu,tak nevím proč bych měl za kritiku lumpáren skončit jako Rath.Revoluční bejkovec potěš tvojí zadnici!

Anonym 94158 01.12.2016 21:43
Myslím, že jediný důvod řvaní zločineckých stran kvůli EET je asi praní špinavých peněz. Dříve to byly fixní stavební firmy na Slovensku.

Anonym 90186 01.12.2016 18:13
Zásobovací loď Progress havarovala.
Ruští internetoví diskutéři se ohledně této zprávy v svých názorech různí. Někteří soudí, že že raketa možná ani neodstartovala, protože nebyla vyrobena. O takto ušetřené peníze se pak všichni zúčastnění rozdělili a do světa pustili záběry z nějakého přechozího startu.

Anonym 90186 01.12.2016 17:02
Když mě státní sektor dohnal k tomu, abych nepodnikal, tak si vezmu poprvé dovolenou. Pan Babiš se o mě teď chvíli postará, připomněl podnikatel.
Vysvětluje, že nekončí kvůli tomu, že by se s EET nebyl schopen naučit pracovat. Ale zdržovalo by mě to, narušovalo by mi to podnikání, uvedl muž, který má vystudovanou vysokou školu. Je to stavař a nejspíše tedy bude pracovat v tomto oboru.
Hospodu prý zavřel ze zásady. Pan Babiš o mně a dalších podnikatelích říká, že neplatíme daně. Ale já je platím. Jen na nepřímých daních se tato malá hospoda ročně podílela 330 až 350 tisíci, patří tam zdravotní a sociální pojištění, DPH, spotřební daň, na té jsem u piva ročně zaplatil 160 tisíc korun, popsal podnikatel.
O tyto peníze podle něj nyní státní rozpočet přijde. A to jsem malinkatý podnikatel, který pracuje jako OSVČ, doplnil čtyřiapadesátiletý muž, který se teď chce věnovat vnoučeti a porozhlížet se po práci.
Na otázku, jestli restauraci pod jiným názvem neotevře v Čachrově nebo jinde zanedlouho znovu, odpověděl, že se to očekávat nedá.

Anonym 90186 01.12.2016 17:00
Kvůli elektronické evidenci tržeb po pětadvaceti letech ukončila provoz restaurace Šedlbauer v Čachrově na Klatovsku. Nad vchodem visí černý flór a na dveřích je parte, které uvádí, že podnik končí kvůli aroganci státní moci.
Pro mnoho lidí projíždějících šumavským Čachrovem byla hospoda Jana Ježka jasnou volbou. Věděli, že dostanou třeba ke svíčkové za rozumnou cenu tolik knedlíků, kolik sní. Výjimkou nebyly ani dvacetiknedlíkové porce a omáčky bylo i na nášup. To vše bez příplatku. A když všechny knedlíky hosté snědli, dostali i dárek - čokoládovou minci.

Anonym 90186 01.12.2016 16:12
Nejspíše v souvislosti se spuštěním elektronické evidence tržeb a udavačského webu, na kterém je možné anonymně sdělit, kde vám nevydali účtenku, byl spuštěn web Bonzačka. Pokud přes aplikaci někoho prásknete, slibuje možnost získat výlet na Čapí hnízdo, které Babišovi patří. Pravda se ale ukáže ve chvíli, kdy se pokusíte aplikací stáhnout.Utrácí Váš soused víc než si vydělá? Má podezřele drahé auto? Nevydali vám účtenku v restauraci či na tržnici? Stáhněte si aplikaci Bonzačka a nahlašte to! Díky mobilní aplikaci Bonzačka nebylo hlášení podezřelého jednání nikdy jednodušší, stojí na webu. Anonymita zaručena.
Vzápětí je možné rozkliknout možnost stažení aplikace pro Apple i Android. Po přesměrování se ale na stránce objeví: Vážně si chtěl stáhnout aplikaci Bonzačka? Tak běž před zrcadlo a koukni se na sebe.To co vidíš je opravdu velkej ubožák. No snad jsi na to klikl jen ze zvědavosti.Pak bude fajn, když stránku Bonzačka pošleš dál.Schválně kolik ubohých bonzáčků se objeví.
Smutné je, že Babišův udavačský web žádnou recesí není.

Anonym 90186 01.12.2016 16:06
Nejvýše položená provozovna v zemi Česká poštovna na Sněžce měla dnes na protest proti EET zavřeno. Samotné České poštovny se povinnost elektronické evidence zatím nedotkla, jako provozovna charakteru stánkového prodeje se do EET přihlásí k 1. březnu 2017. Jsme solidární s ostatními hospodskými, proto jsme dnes zavřeli. Se zavedením EET nesouhlasíme, řekl majitel poštovny Milan Blaha. Konkrétně na poštovně má obavu z pomalého internetu, kvůli kterému by se mohly tvořit velké fronty. Odezva internetu tam je někdy i několik minut. Čím více je na Sněžce turistů připojených na internet, tím je internet pomalejší, dodal.

Anonym 90186 01.12.2016 16:04
Provoz ukončila také restaurace Slowpec nedaleko Prahy, kterou letos výběr Grand Restaurant Pavla Maurera zařadil mezi 100 nejlepších restaurací v ČR. V žebříčku se umístil na 42. místě.

Anonym 90186 01.12.2016 16:02
Sněmovna ve čtvrtek schválila protokol o přijetí Černé Hory do Severoatlantické aliance. Česko rozšíření NATO o tuto balkánskou zemi dlouhodobě podporuje. Horní parlamentní komora souhlasila s přístupem Černé hory do aliance už v říjnu.

Anonym 90186 01.12.2016 15:53
Takto Češi kulturně obohacují Němce
Tresty vězení od devíti do 11 let uložil soud v německém Weidenu trojici Čechů za loňské brutální loupežné přepadení německé rodiny. Muži ve věku 34 až 44 let postarší rodinu - včetně devětaosmdesátileté ženy - v jejím vlastním domě trýznili více než čtyři hodiny. Odcizili přitom peníze a šperky za více než 20 tisíc eur (přes 540 tisíc korun).

Anonym 90186 01.12.2016 15:47
Slováci mají s pomocí neschopným Čechům spoustu zkušeností. Např. Vasil Biak musel pozvat sovětské tanky k zamezení kontrarevoluce vyvolané pražskými intelektuály (předchůdci dnešní pražské kavárny, která si opět přeje havlovský rozvrat) proti vůli pracujícího lidu, Gustáv Husák úspěšně normalizoval českou společnost a stabilizoval hospodářství skvěle plněnými pětiletkami.
A nyní přichází Andrej Bureš, aby nezištně (tedy bez vlastního prospěchu) pomohl českým pracujícím zatočit s nepoctivci, kteří nám nechtějí umožnit postavit dálnice, přidat 4.600 Kč zdravotním sestrám nebo zvýšit dotace a odpustit daně potřebným, třeba Agrofertu.
Příštím krokem pana ministra by mělo být vyvlastnění hospod a začlelnění do státního podniku RaJ.

 <<nové   starší>> 

1
filmy v kinechdvd filmyrubrikysvětlometysynonyma

Seznamka

Oficiální stránky dalších známých osobností

oficiální stránky Jana Volfová oficiální stránky Petr Mach oficiální stránky Ondřej Liška oficiální stránky Petr Havlík oficiální stránky František Pytloun oficiální stránky Radka Fišarová oficiální stránky Iva Hajnová

Další osobnosti | Jana Volfová | Petr Mach | Ondřej Liška | Petr Havlík | František Pytloun | Radka Fišarová | Iva Hajnová |

Popisy českých osobností pocházejí z oficiálních stránek osobnosti, nebo ze stránek wikipedia, nebo jsou vlastní tvorbou.

Vložit osobnost / Oficiální Stránky © OficialniStranky.cz / opravit údaj
Tyto stránky používají soubory cookie k poskytování služeb, analýze návštěvnosti a personalizaci reklam. Používáním stránek s tímto souhlasíte. Další podrobnosti