Oficiální stránky Miloš Zeman
Oficiální stránky
  přidat osobnost
Soucast (Callta, Pavel) Effet Miroir (limited) (Zaz) Extended (Ultravox) Propustka Do Pekel (Divokej Bill) Limitless (Piano Guys)

Miloš Zeman diskuse strana 4700

Jak na vás Miloš Zeman působí? Co pěkného byste řekli? Co se vám líbí?

Komentář  
Jméno     Věk (volitelně)

 

Následují komentáře návštěvníků. Kterýkoli komentář může být vymazán, zvláště urážlivé nebo vulgární, které nejsou povoleny. Nahlásit komentář »

Anonym 90186 18.12.2016 17:11
Tak za Zemana se schválí trasa, která je technicky téměř neproveditelná, hejtmanka strany, kterou pan Zeman vedl vesele rozkrádala bez jakýchkoliv skrupulí, a vina je na Zelených - já Zemanovu logiku prostě miluju. Už je skoro jako Ovčáček.

Anonym 90186 18.12.2016 17:09
Svádět sesuv, hromadění obrovského množství vody ve svahu nad dálnicí a další odborná pochybení na nejširší veřejnost, to je opravdu síla. Takže všichni ti územní plánovači a odborníci s kulatými razítky, ti vlastně nemohou vůbec za nic.

Anonym 17847 18.12.2016 15:27
Pro 90186.Až se dostane k moci mladá generace tak zprovozní dostatek katovských mučíren a tak příležitostí pro mladou generaci.Pokud nechá důchodce pomřít za jejich trouboviktost hladem tak se ušetří i na splácení starými lumpy nasekaných dluhů.Chce to jen dostat k moci krutou ruku mladé generace co zajistí starým lumpům co tuto zemi zbídačili takovou dietu jakou neměli ani vězňové za nebožtíka Hitlera v koncentráku.

Anonym 90186 18.12.2016 14:07
Pravdivý výrok: někteří pasažéři jezdí bez platné jízdenky. Nepravdivý výrok: všichni pasažéři jezdí někdy načerno.
Představte si, že dopravní podnik si udělá odhad, že černí pasažéři způsobí podniku škodu ve výši X peněz tím, že nezaplatili jízdné. Takové odhady si bezpochyby dopravní podnik dělá průběžně a snaží se omezit množství černých pasažérů namátkovými kontrolami platných jízdenek. Až sem je vše v pořádku, namátková kontrola neobtěžuje ani neomezuje řádně platící cestující nad míru únosnou. Je také zřejmé, že o co méně zaplatí černí pasažéři, o to více musí zaplati někdo jiný.
Na základě výše uvedených tvrzení (zejména toho druhého) tedy dopravní podnik vymyslí, že je třeba zpřísnit kontrolu všech cestujících (všeci kradnú), zmenšit X na x a zavede zařízení, které monitoruje pohyb cestujících v prostředcích hromadné dopravy. Zařízení funguje tak, že při nástupu do dopravního prostředku se aktivuje a odesílá dopravnímu podniku průběžné informace o tom, kde právě se cestující nachází. Můžete zůstat v klidu, po vystoupení z dopravního prostředku se zařízení deaktivuje (rozuměj, přestane sledovat polohu), takže nebude zneužito ke sledování pohybu u milenky (možná). Cestující samozřejmě musí mít kromě toho ještě platnou jízdenku, kterou kontrolují již existující kontroloři. Zařízení si každý cestující musí zakoupit na vlastní náklady - a jako kompenzaci dostane jednorázovou slevu při nákupu roční jízdenky, nikoliv však už pro jednotlivou jízdenku, nebo třeba čtvrtletní.
Dopravní podnik vedle již existujících kontrolorů najme další kontrolory, kteří kontrolují, zda má cestující u sebe zapnuté zařízení na monitorování jeho cesty prostředkem hromadné dopravy a zda záznamy z tohoto zařízení odpovídají označené jízdence. Aby tito kontroloři měli jednodušší práci, je každý nastoupivší cestující povinen ostatním spolucestujícím ukázat, že má s sebou zapnuté sledovací zařízení. Pro případ, že by do prostředku hromadné dopravy nastoupil cestující bez zapnutého zřízení, je u každých dveří bonzovací tlačítko, kterým může každý cestující ohlásit řidiči či dopravnímu podniku, že nastoupil nepoctivý pasažér. Ještě štěstí, že ostatní cestující nejsou pokaždé povinni nahlas ohlásit "viděl jsem".
Přijde vám to absurdní? A EET vám absurdní nepřijde? Ať tak či tak, vítejte v Absurdistánu.
Aby to nebylo zas tak jednoduché, dopravní podnik má speciální linky z místa A do místa B, do kterých může nastupovat jen někdo. Pasažéři v těchto linkách nejen že neplatí jízdné, ale ještě ke všemu dostanou během cesty občerstvení. Přitom vůbec nezáleží na tom, zda pasažér opravdu potřebuje přejet z místa A do místa B. Dopravní podnik prostě prohlásí, že linka z místa A do místa B je pro hromadnou dopravu prospěšná a průběžně posiluje počet spojů jezdících na této lince. A kdopak provoz této linky platí? No přece cestující z ostatních linek, kteří se však většinou do prominentní linky nedostanou. Máte ještě chuť platit za jízdné v MHD? Kdo je vlastně největším černým pasažére... (zkráceno)<|i>

Anonym 90186 18.12.2016 13:51
Armáda Velké Británie bude trénovat ukrajinské vojáky o rok déle kvůli pokračující ruské hrozbě. Britští vojáci tak v zemi zůstanou až do začátku roku 2018, uvedl britský ministr obrany Michael Fallon.
Prodloužení pobytu britských jednotek podle jeho slov zajistí, že tisíce ukrajinských vojáků dostanou "prvotřídní trénink".
"Prodloužená přítomnost Británie na Ukrajině za účelem vojenského tréninku vysílá jasnou zprávu, že Ukrajinu podporujeme a jsme stále pevně odhodláni trvat na její suverenitě, nezávislosti a územní celistvosti tváří v tvář agresivnějšímu Rusku," uvedl Fallon.Británie již poskytla poradce ukrajinskému ministru obrany a darovala ukrajinské armádě civilní vybavení nebo teplé zimní oblečení v hodnotě více než milion liber (asi 32 milionů korun). Tímto krokem chce posílit obranyschopnost ukrajinské armády.
Britské jednotky působí na Ukrajině od roku 2015, za tu dobu vytrénovaly již kolem pěti tisíc ukrajinských vojáků.

Anonym 90186 18.12.2016 13:50
Pro 94158
Český dělník stojí zaměstnavatele zhruba 18 EUR zároveň tento dělník vydělá zaměstnavateli 20 EUR. Německý dělník v Německu stojí zaměstnavatele 30 EUR, ale zároveň tento dělník vydělá 42 EUR. Je to dáno hlavně nižším zdaněním v Německu, méně administrativy a díky tomu i rychlejší zavádění novějších technologií. Takže až Češi přestanou snít pohádku o kobliháři, který všechny přidusí administrativou a zároveň pobírá miliardové dotace a zvolí si představitele, kteří sníží daně a sníží administrativu(tj. vyhážou polovinu úředníků), tak pak můžou koukat, jak se jejich platy přibližují těm německým. Pokud dotyčným firmám zvýšíš daně, tak si spočítají, že český dělník je nákladný a buď přesunou výrobu do Německa nebo tyto dělníky nahradí roboty. Bude velice zajímavé sledovat novinku od Amazonu - samoobsluhy bez pokladních. Pokud se toto uchytí, tak odboráři, kteří pořád halekají, ať se zvyšuje minimální mzda a určují podnikatelům ať je na svátky zavřeno, tak svým postojem zajistí pokladním volno natrvalo.

Anonym 94158 18.12.2016 13:24
Milý 90186, znáš nějakou vládu po roce 1989, která by si vedla tak úspěšně jako ta současná? Výše platů se nezvyšují z důvodu tisíci procentní inflace. Platy se zvyšují pro úspěch ekonomiky. Výsledky HDP nás opravňují ke zvýšení platů až o 10%. Proč se tak neděje? Velké firmy jsou nenažrané. Možná by bylo vhodné dotčeným firmám zvýšit daně. Minimální plat by měl být o 30% vyšší oproti nejvyšším dávkám jednotlivci.

Anonym 17847 18.12.2016 12:25
I přez rozvoj technického rozvoje a vědy je stále kvalitní bejkovec rajtují po zadcích přitroublých důchodců nejleším prostředkem jak přitroublé důchodce z troubovitosti vyléčit.Jako podpůrný léčebný prostředek k uvedenémuj přidat takovou dietu jakou neměli ani vězňové za nebožtíka Hitlera v koncentráku.

Anonym 90186 18.12.2016 11:25
Co paměť sahá, Miloš Zeman nikdy skutečně nepracoval. On nemá s normálním člověkem vůbec nic společného. To je kariérní politik, který si nechal všechno platit a jehož ekonomická doktrína se dá shrnout do jediné věty: Však on to někdo zaplatí.

Anonym 90186 18.12.2016 11:15
Obrovským problémem především je podíl nesplácených úvěrů u komerčních bank, které jsou stále řízeny spíše politickým programem než ekonomickou kalkulací. Zatímco čínská vláda uvádí oficiálně výši nesplacených úvěrů kolem 1,5 procenta, tak MMF má zcela jiná data: podle ní je 15,5 procent půjček vystavených riziku. Některé odhady uvádějí však ještě vyšší čísla.A zvolení Donalda Trumpa americkým prezidentem je pro čínskou ekonomiku také špatnou zprávou. Dolar na jeho zvolení reagoval postupným posilováním a v příštím roce by americká měna měla dokonce překonat euro, což znamená, že jüan bude čelit dalším tlakům na oslabování.
Trump se také k čínské ekonomice vyjadřoval velmi nelichotě ve smyslu, že hospodářská politika Číny vede k devastaci amerických pracovních míst, především v sektoru průmyslu. Trump tak hodlá prostřednictvím snižování daní nebo zavedení cel přitáhnout americké firmy zpět z Číny, což může problémy čínské ekonomiky jen umocnit.

Anonym 90186 18.12.2016 11:14
Čínská ekonomika v posledních letech prochází obrovskými hospodářskými těžkostmi, které se vláda snaží různými způsoby spíše oddalovat než řešit. Auditorská firma McKinsey uvedla, že celkový čínský dluh, který zahrnuje společnosti, finanční instituce, domácnosti a vládu, už dosahuje 282 procent hrubého domácího produktu, což je dvojnásobná hodnota oproti roku 2007. Podle největší investiční banky Macquarie Group dokonce celkový dluh dosahuje už 350 procent hrubého domácího produktu.

Anonym 90186 18.12.2016 11:07
Minulou neděli to byl na železniční trati Praha České Budějovice slavný den. V jízdním řádu se objevilo pět expresů, které zvládnou cestu za hodinu a 58 minut. Po lince PrahaOstrava je trasa do Budějovic druhou linkou schopnou konkurovat automobilové dopravě, hlásí oborový časopis Železničář.
Nezúčastněný pozorovatel si při té slávě musí říct, že oněch 21 miliard korun (bez DPH a víceprací), které státní investor SŽDC utratil v posledních deseti letech za modernizaci kolejí mezi Prahou a metropolí jižních Čech, se opravdu vyplatilo. Pocit uspokojení a obdivu ke stavebníkům na železnici mu ovšem vydrží jen v případě, že se nepodívá, jak vlaky jezdily před tím, než se začalo opravovat.
Expresní vlak bude mezi pražským Hlavním nádražím a Budějovicemi stavět jen v Táboře. Před patnácti lety stejná trasa trvala o patnáct minut déle. Většina souprav ovšem staví ještě v Praze-Vršovicích, Benešově, Olbramovicích, Soběslavi a Veselí nad Lužnicí. Před patnácti lety to trvalo dvě hodiny a 23 minut. Po jednadvacetimiliardové investici se cesta zkrátila o tři minuty.Příběh Jižního expresu je příběhem notně předražené investice a daňový poplatník může jen spekulovat, komu zůstaly částky v řádu miliard za nehty.Trať do jižních Čech není výjimkou. Při hodnocení, jak se daří přiblížit tuzemskou železnici standardům západní Evropy, může posloužit jako jeden případ z mnoha. Nemá smysl srovnávat Česko s Německem, které brázdí vlaky ICE až třísetkilometrovou rychlostí, bližší je příklad Rakouska. Průměrnou rychlost přes 80 kilometrů jako expres do Českých Budějovic mají v Rakousku trati do Grazu a Klagenfurtu, které musí překonávat alpské průsmyky. Tamní dráhy proto slibují, že do deseti let provoz zrychlí o polovinu.
V Česku je rychlejší trať PrahaOstrava, kterou pendolina zvládnou průměrnou rychlostí skoro 120 kilometrů za hodinu. V Česku jde o úspěch, z Vídně do Lince se ovšem jezdí skoro 150 kilometrů v hodině, do Salzburku 132 kilometrů. Nevýhoda Čechů oproti Rakušanům vynikne při srovnání, jak rychle se Vídeňáci a Pražáci dostanou přímým vlakem do Mnichova, který je od obou metropolí vzdálen 450 kilometrů. Z Vídně tam jsou za čtyři hodiny, z Prahy to trvá o dvě hodiny déle.

Anonym 90186 18.12.2016 11:00
Pro 94158
Pokud budou vládnout v Evropě polici typu Zeman, Sobotka, Babiš, Marxová, tak Evropa nebude mít nikdy svojí unijní armádu a bude stále závislá na sponzoringu USA. Pokud by chtěla mít Evropa svojí armádu, tak by musela nejdříve zrušit miliony úřednických míst, zrušit nesmyslné sociální dávky. Nyní se v Evropě děje pravý opak. Takže je fajn, že na východní hranici NATO najíždí americké tanky. Stabilita Eura bude zajištěna, pokud bude evropská ekonomika podložená reálnou prací a ne úředníky, kteří si vymýšlí další a další lejstra. Rusko v Sýrii uprchlíky pro Evropu vyrábí. Poslední vlnu pro Evropu připravilo Rusko v Allepu. Obama i Trump jsou členové novodobějších křesťanských církví. To je nějaká výhoda pro atheistické Čechy? Logicky Hitler by nepotřeboval ochraňovat československé Němce, kdyby jim čeští nacionalisti přiznali autonomii, když jich bylo víc než Slováků.

Anonym 94158 17.12.2016 23:24
V lednu převezme úřad křesťanský prezident pan Trump a je možné očekávat v Evropě jeho požadavky na větší účast EU při ochraně evropské demokracie. Lze také očekávat, že dovolí EU mít vlastní unijní armádu. Jejím vznikem bude EU hledat reálné hrozby a nejspíš neskočí na špek vymytým mozkům. Tou největší hrozbou je INVAZE a na druhém místě stabilita EURA. Některé státy prostě švindlují a není to jen Řecko. Rusko by mělo být Evropě spojencem při minimalizaci následků INVAZE. Logicky Krym by nepotřeboval osvobodit od fašizmu, kdyby na UA k fašistickému převratu nedošlo.

Anonym 17847 17.12.2016 18:36
Vše co se po komunistech prolhalo k moci a Česko dodnes zbídačuje bude třeba co nejkrutěji vybíjet na katovských mučírnách a znárodňovat veškerý majetek těchto vlastizrádných rodů.

Anonym 17847 17.12.2016 18:28
Zde sedmadvacet roků vládnoucí bandy dělají zadlužováním Česka,rozprodáváním kdysi státního majetku a pořádnou zlodějnou vše pro to aby národ Čechů na planetě Zemi skončil převálcován Němci a Židy.Obyčejný český blb na uvedené pořád kouká jako blb,proto je ho třeba vyléčit z troubovitosti pořádnou dietou.Začít je třeba u důchodců.Těm je třeba za většinovou troubovitost a lenost přemýšlet odebrat volební právo.Protože zdravotní zabezpečení důchodců a výplata důchodů převelice zadlužují Česko je třeba nastavit takový model co tyto vady mít nebude.Je třeba uzákonit aby většina důchodců co pomáhala stávající kapitalistický svinčík nainstalovat měla nárok jedině na bábu zaříkávačku a i tu si platit ze svých úspor.Zasloužený a spravedlivý důchod pak začít vyplácet důchodcům převážně jen na holý zadek bejkovcem.Pokud bude zlumpačelý důchodce proti této výplatě důchodů remcat,tak mu ubalit pár ran okovanou náisadou od krumpáče po hubě a on remcat přestane.Se starými lumpy,kteří pomolhli lumpům u moci Česko rozkrást musí mladá generace jednat hrdě a hlavně tvrdě.

Anonym 90186 17.12.2016 18:18
Tři roky poté, co evropský kontinent opustil po sedmdesáti letech poslední americký tank, se těžká technika z USA zase vrací. Generál Ben Hodges, který velí americké armádě v Evropě, řekl NBC, že tyto aktivity jsou naplněním závazku Spojených států k boji proti agresi a ochraně našich evropských spojenců a partnerů. Hodges nečeká, že by mělo dojít k nějakému útoku, přítomnost armády má spíše demonstrovat schopnosti a sílu.
Již ve čtvrtek nizozemská armáda předala v Eygelshovenu Američanům několik velkokapacitních skladů, které pochází ještě ze studené války, a nabídla podpůrná vozidla a další techniku. Již v září začali Američané shromažďovat trvalé vojenské zásoby v Evropě a poslední lodě mají nyní připlout s těžkou technikou. To umožní vybudování obrněných brigád s těžkou technikou, které doplní stávající jednotky. V lednu má podle NBC přijet 4tisíce vojáků a 2tisíce armádních vozidel.Armáda Spojených států pak zamíří na východní hranice Evropy, tedy do Polska, Rumunska, Bulharska a pobaltských států. Dochází k tomu v době, kdy Rusko provedlo několik výrazných vojenských operací a cvičení, které začaly anexí Krymu.

Anonym 90186 17.12.2016 17:27
Pro 94158
V roce 2014 jsme byli na 86%, v roce 2009 na 85%. Tahounem je Německo a ne Česko. Bez zakázek z Německa by Češi žili v zemljankách. To, že jsme stoupli o 1% je dáno tím, že Řecko, Itálie, Španělsko, Chorvatsko, Portugalsko padají a padají a tím snižují průměr EU. Žádný stát se nikdy nedostal k prosperitě navyšováním počtu úředníků. Al Nusra není složka IS. Tyto frakce bojují proti sobě.

Anonym 94158 17.12.2016 16:15
V českých mediích se asi omylem vyskytuje i pravda. Včera jsem se dočetl, že odchodu obklíčených v Alepu brání An Nasraa (čili složka IS). Čím dříve se Sýrie osvobodí, tím rychleji se skuteční uprchlíci budou vracet domů.

Anonym 94158 17.12.2016 16:13
Česká ekonomika je v Evropě tahoun č. 1. V roce 2015 jsme v HDP poskočili z 80 na 87 procentních bodů. Čili chybí dotáhnout jen 13 procentních bodů na průměr Evropy. Ještě 5 let bez Kalouska, Fialy a jim podobných a budeme nad průměrem EU. BRAVO. Teď je čas na zvýšení platů a přestat mrzačit korunu.

Anonym 90186 17.12.2016 16:11
Žádný imaginární "stát", ale Zemanova vláda! Premiér Zeman a ministr Schling! Tihle konkrétní lidé si prosadili onu nesmyslnou trasu, a shodili ze stolu variantu s tunelem. To vyvolalo ty citované žaloby. Vzpomeňme na ně, až se to bude muset zavřít..

Anonym 90186 17.12.2016 16:10
trasování dálnice sesuvným uzemím vybírala zemanova vláda, takže za to že vede sesuvným uzemí, mužeme poděkovat zemanovi..

Anonym 90186 17.12.2016 16:10
Věřím ze skupina komunistických poslanců už ma připraveny návrh zákona o trestném činu maření budovatelského úsilí prezidenta republiky. Kolik krásných staveb už nám mohl gosudar postavit, kolik štěstí mohl přinést slunce naše.

Anonym 90186 17.12.2016 16:06
Zbavme se "zelených aktivistů" a budeme konečně moci pěkně vybetonovat údolí Labe, postavit pár hezkých betonových jezů a všech 20 lodí bude moci konečně poklidně vyvážet tak důležité komodity, jako je písek do Německa.
Budeme moci konečně pokácet tak zbytečné věci jako je šumavský les a dřevo prodat a na jeho místě postavit pár luxusních rezidencí..
No prostě samá pozitiva..

Anonym 90186 17.12.2016 16:04
Tak dlouho "zelení aktivisté" mávali posudky geologických expertů varujících před geologicky nestabilním podložím v Českém středohoří, až skutečně došlo k sesuvu půdy, a bůhví, jestli ten "dokončený" úsek dálnice nebude třeba nakonec úplně zavřít.. Ale hlavně že Miloš Zeman, jehož vláda stavbu tohoto úseku v roce 2001 navzdory těm posudkům posvětila, má jasného nepřítele

Anonym 90186 17.12.2016 15:57
EET by se mělo dovést k dokonalosti křížové kontroly. Spotřebitelé by nosili bezkontaktní čipy, čili autentizační náramky a měli by se na oplátku při placení s pokladnou FIK spárovat, aby se načetly do účtenky také údaje o zákazníkovi a bylo na účtence vytištěno i rodné číslo spotřebitelů. Tím bude situace vyvážená a finanční správa bude mít další nová data i o spotřebitelech pro analýzy, zda spotřebitelé neutrácí více, než si vydělají a mohla by se takto odhalovat i práce načerno u zaměstnanců. Soudruzi, co vy na to? To stojí ještě za zvážení, nemyslíte?

Anonym 90186 17.12.2016 14:36
Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) v sobotu otevřelo poslední úsek dálnice D8. Jenže vřelé úsměvy a slova díků na slavnostním ceremoniálu kontrastovaly s realitou. Provoz u prackovické estakády je sveden do jednoho pruhu, rozhodlo ŘSD v pátek večer na základě monitoringu nestabilního svahu. A potíže bude v pondělí řešit i vláda, řekl premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD). Nevyloučil, že by se nestabilní úsek mohl v budoucnu uzavřít úplně.

Anonym 90186 17.12.2016 14:31
Jeden z největších světových zpravodajských webů, britský Mail Online, přinesl včera odpoledne zvláštní zprávu, která se dotýká bývalého Československa a nového amerického prezidenta Donalda Trumpa. Podle něj dokumenty komunistické tajné policie StB hovoří o tom, že Trump neplatil federální daně už od roku 1977.

Anonym 90186 17.12.2016 12:47
A jak je na tom nyní Chorvatsko, které chtěli tamní soudruzi (již nejsou naštěstí u moci) zachránit populistickým experimentem EET? Životní úroveň se ve vztahu k průměru EU neustále snižuje, 95 % obyvatel žije v chudobě, bankovní sektor má podobně jako Itálie problémy s vysokým počtem nesplácených úvěrů. Příští rok zřejmě čtyřmiliónové Chorvatsko jako první země v EU přejde pod nucenou správu Bruselu. Evropská komise v květnu letošního roku nařídila neprodlené reformy. Mezi ně patří odstranění neodůvodněných regulací a překážek v podnikání, snížení daní a odvodů, propuštění 40 tisíc státních zaměstnanců, provedení penzijní reformy Zatím Chorvatsko pouze snižuje od 1. ledna daně podnikatelům. Analytici ale hlavně tlačí na zlepšení podnikatelského prostředí, tedy snížení byrokracie. Ve zprávě EK je dále uvedeno, že pokusy o snížení stínové ekonomiky vůbec nefungují. EET tedy taktéž patří mezi neodůvodněné překážky v podnikání. Dále čeká nejmladšího člena EU v roce 2017 těžká zkouška. Na vysoké úroky a refinancování státního dluhu potřebuje v přepočtu asi 110 mld. Kč. To je asi 20% jejich státního rozpočtu (podobná částka jaká jde na penze). Peníze na to samozřejmě nemají a na zaplacení úroků si budou muset vzít další půjčky.Potřebuje Česko jít s represivním experimentem EET směrem na Balkán? Nebo si ministr financí včas vzpomene na svůj předvolební slib hnutí ANO 2011 z roku 2013 a bude se inspirovat snižováním byrokracie lídrem v oblasti, např. Nizozemskem?
Snížení stínové ekonomiky může napomoci jedině důvěra ve sloužící efektivní stát bez byrokratického pekla. Nic jiného se zatím nikde neosvědčilo.

Anonym 90186 17.12.2016 12:44
Utlumení podnikání represí má za následek zvýšené sociální výdaje státu. Nakonec předlužené státy musí propouštět státní zaměstnance, zvyšovat DPH, ale i snižovat důchody. Snižuje se domácí spotřeba. Spirála chudoby nabírá obrátky.

Anonym 90186 17.12.2016 12:44
Nehostinné podmínky v podnikání paralyzují přirozený přírůstek podnikatelů. Přirozený úbytek samozřejmě pokračuje. Dochází tedy k negativnímu jevu a to k permanentnímu úbytku podnikatelů.

Anonym 90186 17.12.2016 12:44
Ti, kteří nějak skousnou dehonestaci a nárůst byrokracie (střední a větší firmy snáze), si toto započítají do cen. Ubude-li jim i konkurence, tak zvednou ceny podruhé. Lidé si za své peníze koupí méně. Pokud se podíváme na tzv. index mizérie (nezaměstnanost a růst cen), nalezneme mezi nejhoršími 15 státy světa výše uvedené Chorvatsko, Itálii, Řecko, Venezuelu, ale i Slovensko řízené populistou Ficem. Na Slovensku mají sice vlaky zadarmo, ale značná část důchodců nemá ani na doplatky za léky.

Anonym 90186 17.12.2016 12:43
Podaří-li se represí částečně utlumit krácení tržeb, utlumí se i ta oficiální ekonomika a procentuální podíl stínové ekonomiky ve vztahu k HDP zůstane beze změn nebo se i zvýší

Anonym 90186 17.12.2016 12:42
Překážky a represe v podnikání způsobí i to, že část podnikatelů přejde do jiné skupiny stínových aktivit. Nešťastnou rétorikou našeho ministra financí si velká skupina obyvatel mylně představuje, že stínové aktivity tvoří pouze krácení tržeb. Skládá se z černé, kriminální (obchod z drogami, prostituce, korupce úředníků) a šedé (nepřiznané tržby, domácí výpomoci, práce na černo). Ze sebe-zaměstnanců, tedy OSVČ, se stanou meloucháři bez IČA. Výhodou pro ně je, že nebudou muset 30 % své energie věnovat byrokracii a volný čas tak mohou věnovat tvořivosti nebo rodině.

Anonym 90186 17.12.2016 12:42
Plošná represe znamená i více byrokracie a nehostinné podmínky pro podnikání. To odradí část podnikatelů od dalších činností. Problémy začnou mít i jejich dodavatelé a z regionů se začnou stávat nezajímavé ospalé díry. To způsobí další utlumení ekonomických aktivit jiných subjektů. Pro zjednodušení si představme porovnání s přírodou. Kde se bude lépe dařit pěstovat zeleninu? Na zavlažovaném úrodném poli nebo v nehostinné poušti? Např. Velká Británie, USA, Švýcarsko, Holandsko patří do té první skupiny. Upadající Chorvatsko, Itálie, Řecko pak do té druhé. Extrémem vyprahlé pouště, tedy nehostinných podmínek pro podnikání, je chátrající Venezuela.

Anonym 90186 17.12.2016 12:41
Dle posledních zpráv se zvýšila stínová ekonomika v Řecku na 25 % HDP (Řecko má off-line registrační pokladny podobné jako na Slovensku). Nejhorší v EU je Bulharsko s 31 % HDP následováno Chorvatskem s 28 % HDP, Babišovým vzorem pro on-line EET. Česko je na tom s 15 % zatím lépe než např. i Belgie nebo skandinávské země a řadí se mezi nejslušnější státy světa.
Jak je možné, že EET nebo registrační pokladny nefungují jako nástroj na snižování stínové ekonomiky a naopak způsobují problémy? Zkusme na to jít z opačného pohledu. Výše stínové ekonomiky je hlavně zrcadlo špatně nastavenému systému. Nedůvěra ve stát, neúnosné daně, překážky v legálním podnikání, složitá legislativa, chudoba, Stínová ekonomika má ale i pozitivní vlastnosti (slovo pozitivní zde neznamená správné). 7090 % peněz ze stínových aktivit se v dané zemi vrací zpět do oběhu, kde se i zdaní. Stínová ekonomika dokonce stimuluje i tu oficiální. Jinak řečeno, peníze se rychleji točí. Je-li snaha toto potlačit represí, stane se najednou několik událostí:

Anonym 90186 17.12.2016 12:38
Za nedávné hackerské útoky proti Demokratické straně jsou odpovědní Rusové, řekl americký prezident Barack Obama.
Podle něj ale nešlo o propracovanou špionáž.
Když své stanovisko sdělil ruskému prezidentu Vladimiru Putinovi, k dalším útoků nedošlo.

Anonym 90186 17.12.2016 12:34
I kvůli elektronické evidenci tržeb jsou ohroženy různé živnosti ve více než 860 z 1500 obcí, jejichž představitelé se dosud zapojili do ankety Sdružení místních samospráv. Celkem jde o zhruba 1470 provozoven, například pohostinství a obchodů, které sdružení označilo v podkladech pro tiskovou konferenci za zanikající, zaniklé nebo ohrožené.

Anonym 90186 17.12.2016 12:33
Zaměstnanec Dopravního podniku hl. města Prahy (DPP) minulý týden podle informací Židovského tiskového a informačního servisu (Ztis) slovně antisemitskými výhrůžkami napadl člena pražské židovské komunity. Až se potkáme příště Žide, uřežu ti hlavu, řekl podle serveru zaměstnanec DPP muži, který měl na hlavě jarmulku.
Fyzicky si nic nedovolil, jsem dost velký. Nevím ale, jak by to vypadalo, kdyby tam seděl někdo drobnější nebo třeba žena v šátku, řekl pro Židovský tiskový servis napadený muž a nahlásil celý incident na linku dopravního podniku. Na lince DPP mu operátorka podle jeho slov řekla, aby jarmulku raději nenosil, jelikož to vyvolává nacistické emoce.

Anonym 90186 17.12.2016 12:28
Při pumovém útoku na autobus ve středním Turecku přišlo dnes o život 13 vojáků. S odvoláním na armádní zdroje to oznámila turecká televize NTV. Původní zprávy hovořily o 25 zraněných.
Podle armády si atentát vyžádal smrt 13 vojáků a zranění dalších 48. Nálož vybuchla u vjezdu do univerzity ve městě Kayseri ve chvíli, kdy kolem projížděl autobus s vojáky a civilisty. Armáda nevyloučila, že kromě vojáků byli zraněni i civilisté.
Vicepremiér Veysi Kaynak řekl, že terčem útoku byl autobus, v němž jeli vojáci, kteří nebyli ve službě.

Anonym 90186 17.12.2016 12:22
Končí bitva o Aleppo a najednou se před angažovaným světem otevřela jako propast jáma blízkovýchodní krutosti. Asadovi vojáci na území osvobozeném od protiasadovských rebelů mučí a vraždí civilisty. Tedy dělají přesně to, co jsme odsuzovali na rebelech i na Islámském státu.
Bitva o Aleppo přinesla jev, který je obvyklý v celé Africe i Asii a ve středověku byl jistě obvyklý i u nás. Nějaká končina se dostane pod vládu nějakých rebelů. Místní občané s tím částečně nemohou nic dělat, částečně se k rebelům přidají. Pak dorazí nějaká legitimní vojenská síla jako nyní v Sýrii oficiální Asadova armáda a území od rebelů osvobodí. Civilní obyvatelstvo se pak dělí na tři kategorie: Uprchlíci, zavraždění rebely, a zavraždění osvoboditeli.
V řadě končin naší planety i když tam strkáme prsty a děla prostě nejsme schopni zabránit válečným zločinům, ani když přímo podporujeme některou z bojujících stran. Buď civilisty vraždí rebelové, nebo vláda. Tento jev se ostatně neobjevuje v Sýrii ve své premiéře, dobré zkušenosti s ním byly třeba v Kongu. Filozofie popisovaná už Hemingwayem ve španělské občanské válce: Když jste přežili okupaci rebelů, tak jste určitě s nimi. Ke zdi! Takže přestože podporu Asadových vojsk zajišťovalo Rusko, ne přímo naši vojáci jsme při jakékoliv vojenské intervenci mezi dvěma mlýnskými kameny. Na jedné straně válečné zločiny rebelů, které jsou v zápětí v úplnosti opakovány také námi podporovanými osvoboditeli. Dopady na civilisty v obou případech děsivé.
Navíc podporou Asada se nyní stává ruská armáda (přestože její pomoc syrské armádě proti rebelům zpočátku vypadala vcelku rozumně) spoluzodpovědnou za válečné zločiny, které spáchají ti, jimž Rusové pomohli Aleppo vybojovat zpět.
Aleppo je jen momentálně aktuálním příkladem, problém se netýká jen Ruska.Válečné zločiny, mimosoudní popravy a mučení civilistů vítězi je zaznamenáváno jak na teritoriích osvobozených syrskou armádou podporovanou Rusy od protiasadovských rebelů, tak na teritoriích osvobozených Kurdy od IS. Kurdy, které podporujeme my. Nejsme schopni zajistit, aby teritoria s nižším stupněm civilizovanosti, když je osvobodíme, dodržovala naše normy. Mají svoje. A vraždit civilisty patřící k druhé straně je na Blízkém východě normální.
Pokud dojde někde mimo náš civilizační okruh k válkám a násilí, máme dvě možnosti. Buď nedělat nic a mlčky koukat na zvěrstva, jakým byla Srebrenica nebo genocida ve Rwandě. Anebo zasáhnout, jednu ze stran konfliktu podpořit. A smířit se s tím, že až vyhraje, tak začnou její vojáci páchat stejná zvěrstva, proti kterým jsme do konfliktu vstupovali.

Anonym 94158 16.12.2016 23:33
V českých mediích se asi omylem vyskytuje i pravda. Dnes jsem se dočetl, že odchodu obklíčených v Alepu brání An Nasraa (čili složka IS). Čím dříve se Sýrie osvobodí, tím rychleji se skuteční uprchlíci budou vracet domů.

Anonym 90186 16.12.2016 23:13
Dálnice D8 se nadále sesouvá, ale tato vláda si zítra udělá čárku, že jí otevřela.

Anonym 90186 16.12.2016 23:11
Na nová čísla o "dohánění Západu" se však lze dívat i mnohem střízlivěji. Třeba pokud jde o jeho pomalé tempo. Za rok si Česko polepšilo o jeden procentní bod. V roce 1995 dosahoval český HDP na osobu 76 procent unijního průměru. Nejnižší hodnota - 71 procent - vychází z porovnání za rok 200(vláda Ovara), ale třeba už v roce 2009(vláda Topola) se Česko dostalo na 85 procent.
A pokud jde o předehnání starších zemí před Řecko oslabené ekonomickou krizí se Česko dostalo už v roce 2011(vláda Nečase), před Portugalskem se drží dokonce hned od vstupu do EU.
Výrazně hůře je na tom Česko podle ukazatele AIC skutečné individuální spotřeby na osobu, která podle řady ekonomů lépe odráží materiální blahobyt domácností. Zatímco HDP informuje o tom, co se na daném trhu vytvoří, AIC se snaží zahrnout zboží a služby, které lidé skutečně "zkonzumovali" bez ohledu na to, zda je zaplatili oni, nebo jim je zajistila vláda či neziskové organizace.

Anonym 17847 16.12.2016 14:24
Pro94158..Takovým prolhancům jako jsi ty je třeba po revoluci vydloubat oči,propíchat ušní bujbínky a rohztrhnout prolhanou hubu od ucha k uchu.Po zpřerážení dalších kostí tě vyhodit před katovskou mujčírnu ostatním politickým lumpům pro výstrahu.Chce tol aby se na tobě podepsala krutá ruka mladé generace.Česko má stále jen našlápnuto do státního bankrotu,proto je třeba takové prolhance jako jsi ty co nejkrutěji trestat na katovské mučírně.V prolhanosti doháníš jak Sobotku,tak Babiše.

Anonym 94158 16.12.2016 11:49
Česká ekonomika je v Evropě tahoun č. 1. V roce 2015 jsme v HDP poskočili z 80 na 87 procentních bodů. Čili chybí dotáhnout jen 13 procentních bodů na průměr Evropy. Ještě 5 let bez Kalouska, Fialy a jim podobných a budeme nad průměrem EU. BRAVO. Teď je čas na zvýšení platů a přestat mrzačit korunu.

Anonym 17847 16.12.2016 10:19
Jedině včasná a krutá revoluce má šanci zachránit stávající životní prostor i pro další generace Čechů.Revoluci začít vybíjením všech lumpů co se v KSČM rozvalují ve vedení.Pak vybíjet straníky ostatních vlastizrádných stran a hnutí co se po komunistech prolhali k moci a Česko dodnes zbídačují.Současní komunisté jsou jenom dobře živeným dobytkem co občas něco levicového žvejkne.Pro národ Čechů není KSČM žádným přínosem.Chce to dostat k moci tvrdou levicovou ruku mladé generace.Největší pohroma pro Česko by byla,kdyby po tvrdé levicové revoluci revolucionáři zjistili,že se u koryt místo stávajících lumpů rozvalují současní komunisté z KSČM s Filipem v čele.To by byla cesta z bláta do louže.

Anonym 17847 16.12.2016 10:05
Nyní kdy se zase majetek ,který patřil národu Čechů masivně prodává cizákům zde vládnoují lumpové a novináři oblbují národ,že se tím Čechům nic zlého neděje.Stržené peníze si vládnoucí lumpové rozkradou a cizáci pak budou rozhodovat o tom zda vůbec budou v zakoupených podnicích něco vyrábět.Protože při zadlužení Česka je omezení výroby spolehlivý prostředek jak Česko rychle dotlačit do státního bankrotu a pak k následné parcelaci Česka mezi Němce a Židy.Čechy pak jako přitroublou a méněcennou veteš odsunou do stávajícího Izraele k podřezání od Arabů.Tak bude končit Havlem a podobnými lumpy slibovaný kapitalistický ráj.Proto je třeba aby se mladá generace proti zde sedumadvacet roků vládnoucím lumpům zvedla ,vykopala je od koryt a pak co nejkrutěji odporazila na katovských mučírnách.Pak znárodnila veškerý majetek těchto vlastizrádných rodů.

Anonym 94158 16.12.2016 09:58
Milý neznalý 90186, již mnohokrát jsem psal o námezdních Turcích, kteří se nechali v Sýrii najímat na úklidové a zednické práce. Přibližně 1 milion. Z nich bylo mnoho naverbováno do IS. Je dobré, že se vrátí domů do Turecka. Občané Sýrie by s nimi naložili jako Češi po osvobození s kolaboranty a zrádci

Anonym 88243 16.12.2016 08:47
Nejraději bych si nakopal do pr..le že jsem byl takový os.l
že jsem volil ODS.

 <<nové   starší>> 

1
filmy v kinechdvd filmyrubrikysvětlometysynonyma

Seznamka

Oficiální stránky dalších známých osobností

oficiální stránky Jana Volfová oficiální stránky Petr Mach oficiální stránky Ondřej Liška oficiální stránky Petr Havlík oficiální stránky František Pytloun oficiální stránky Radka Fišarová oficiální stránky Iva Hajnová

Další osobnosti | Jana Volfová | Petr Mach | Ondřej Liška | Petr Havlík | František Pytloun | Radka Fišarová | Iva Hajnová |

Popisy českých osobností pocházejí z oficiálních stránek osobnosti, nebo ze stránek wikipedia, nebo jsou vlastní tvorbou.

Vložit osobnost / Oficiální Stránky © OficialniStranky.cz / opravit údaj
Tyto stránky používají soubory cookie k poskytování služeb, analýze návštěvnosti a personalizaci reklam. Používáním stránek s tímto souhlasíte. Další podrobnosti