Oficiální stránky Miloš Zeman
Oficiální stránky
  přidat osobnost
Extended (Ultravox) Propustka Do Pekel (Divokej Bill) Limitless (Piano Guys) Oppidum (Filipova Lenka) Down The Road Wherever / Dlx (Knopfler Mark)

Miloš Zeman diskuse strana 4550

Jak na vás Miloš Zeman působí? Co pěkného byste řekli? Co se vám líbí?

Komentář  
Jméno     Věk (volitelně)

 

Následují komentáře návštěvníků. Kterýkoli komentář může být vymazán, zvláště urážlivé nebo vulgární, které nejsou povoleny. Nahlásit komentář »

Anonym 90186 17.12.2016 12:43
Podaří-li se represí částečně utlumit krácení tržeb, utlumí se i ta oficiální ekonomika a procentuální podíl stínové ekonomiky ve vztahu k HDP zůstane beze změn nebo se i zvýší

Anonym 90186 17.12.2016 12:42
Překážky a represe v podnikání způsobí i to, že část podnikatelů přejde do jiné skupiny stínových aktivit. Nešťastnou rétorikou našeho ministra financí si velká skupina obyvatel mylně představuje, že stínové aktivity tvoří pouze krácení tržeb. Skládá se z černé, kriminální (obchod z drogami, prostituce, korupce úředníků) a šedé (nepřiznané tržby, domácí výpomoci, práce na černo). Ze sebe-zaměstnanců, tedy OSVČ, se stanou meloucháři bez IČA. Výhodou pro ně je, že nebudou muset 30 % své energie věnovat byrokracii a volný čas tak mohou věnovat tvořivosti nebo rodině.

Anonym 90186 17.12.2016 12:42
Plošná represe znamená i více byrokracie a nehostinné podmínky pro podnikání. To odradí část podnikatelů od dalších činností. Problémy začnou mít i jejich dodavatelé a z regionů se začnou stávat nezajímavé ospalé díry. To způsobí další utlumení ekonomických aktivit jiných subjektů. Pro zjednodušení si představme porovnání s přírodou. Kde se bude lépe dařit pěstovat zeleninu? Na zavlažovaném úrodném poli nebo v nehostinné poušti? Např. Velká Británie, USA, Švýcarsko, Holandsko patří do té první skupiny. Upadající Chorvatsko, Itálie, Řecko pak do té druhé. Extrémem vyprahlé pouště, tedy nehostinných podmínek pro podnikání, je chátrající Venezuela.

Anonym 90186 17.12.2016 12:41
Dle posledních zpráv se zvýšila stínová ekonomika v Řecku na 25 % HDP (Řecko má off-line registrační pokladny podobné jako na Slovensku). Nejhorší v EU je Bulharsko s 31 % HDP následováno Chorvatskem s 28 % HDP, Babišovým vzorem pro on-line EET. Česko je na tom s 15 % zatím lépe než např. i Belgie nebo skandinávské země a řadí se mezi nejslušnější státy světa.
Jak je možné, že EET nebo registrační pokladny nefungují jako nástroj na snižování stínové ekonomiky a naopak způsobují problémy? Zkusme na to jít z opačného pohledu. Výše stínové ekonomiky je hlavně zrcadlo špatně nastavenému systému. Nedůvěra ve stát, neúnosné daně, překážky v legálním podnikání, složitá legislativa, chudoba, Stínová ekonomika má ale i pozitivní vlastnosti (slovo pozitivní zde neznamená správné). 7090 % peněz ze stínových aktivit se v dané zemi vrací zpět do oběhu, kde se i zdaní. Stínová ekonomika dokonce stimuluje i tu oficiální. Jinak řečeno, peníze se rychleji točí. Je-li snaha toto potlačit represí, stane se najednou několik událostí:

Anonym 90186 17.12.2016 12:38
Za nedávné hackerské útoky proti Demokratické straně jsou odpovědní Rusové, řekl americký prezident Barack Obama.
Podle něj ale nešlo o propracovanou špionáž.
Když své stanovisko sdělil ruskému prezidentu Vladimiru Putinovi, k dalším útoků nedošlo.

Anonym 90186 17.12.2016 12:34
I kvůli elektronické evidenci tržeb jsou ohroženy různé živnosti ve více než 860 z 1500 obcí, jejichž představitelé se dosud zapojili do ankety Sdružení místních samospráv. Celkem jde o zhruba 1470 provozoven, například pohostinství a obchodů, které sdružení označilo v podkladech pro tiskovou konferenci za zanikající, zaniklé nebo ohrožené.

Anonym 90186 17.12.2016 12:33
Zaměstnanec Dopravního podniku hl. města Prahy (DPP) minulý týden podle informací Židovského tiskového a informačního servisu (Ztis) slovně antisemitskými výhrůžkami napadl člena pražské židovské komunity. Až se potkáme příště Žide, uřežu ti hlavu, řekl podle serveru zaměstnanec DPP muži, který měl na hlavě jarmulku.
Fyzicky si nic nedovolil, jsem dost velký. Nevím ale, jak by to vypadalo, kdyby tam seděl někdo drobnější nebo třeba žena v šátku, řekl pro Židovský tiskový servis napadený muž a nahlásil celý incident na linku dopravního podniku. Na lince DPP mu operátorka podle jeho slov řekla, aby jarmulku raději nenosil, jelikož to vyvolává nacistické emoce.

Anonym 90186 17.12.2016 12:28
Při pumovém útoku na autobus ve středním Turecku přišlo dnes o život 13 vojáků. S odvoláním na armádní zdroje to oznámila turecká televize NTV. Původní zprávy hovořily o 25 zraněných.
Podle armády si atentát vyžádal smrt 13 vojáků a zranění dalších 48. Nálož vybuchla u vjezdu do univerzity ve městě Kayseri ve chvíli, kdy kolem projížděl autobus s vojáky a civilisty. Armáda nevyloučila, že kromě vojáků byli zraněni i civilisté.
Vicepremiér Veysi Kaynak řekl, že terčem útoku byl autobus, v němž jeli vojáci, kteří nebyli ve službě.

Anonym 90186 17.12.2016 12:22
Končí bitva o Aleppo a najednou se před angažovaným světem otevřela jako propast jáma blízkovýchodní krutosti. Asadovi vojáci na území osvobozeném od protiasadovských rebelů mučí a vraždí civilisty. Tedy dělají přesně to, co jsme odsuzovali na rebelech i na Islámském státu.
Bitva o Aleppo přinesla jev, který je obvyklý v celé Africe i Asii a ve středověku byl jistě obvyklý i u nás. Nějaká končina se dostane pod vládu nějakých rebelů. Místní občané s tím částečně nemohou nic dělat, částečně se k rebelům přidají. Pak dorazí nějaká legitimní vojenská síla jako nyní v Sýrii oficiální Asadova armáda a území od rebelů osvobodí. Civilní obyvatelstvo se pak dělí na tři kategorie: Uprchlíci, zavraždění rebely, a zavraždění osvoboditeli.
V řadě končin naší planety i když tam strkáme prsty a děla prostě nejsme schopni zabránit válečným zločinům, ani když přímo podporujeme některou z bojujících stran. Buď civilisty vraždí rebelové, nebo vláda. Tento jev se ostatně neobjevuje v Sýrii ve své premiéře, dobré zkušenosti s ním byly třeba v Kongu. Filozofie popisovaná už Hemingwayem ve španělské občanské válce: Když jste přežili okupaci rebelů, tak jste určitě s nimi. Ke zdi! Takže přestože podporu Asadových vojsk zajišťovalo Rusko, ne přímo naši vojáci jsme při jakékoliv vojenské intervenci mezi dvěma mlýnskými kameny. Na jedné straně válečné zločiny rebelů, které jsou v zápětí v úplnosti opakovány také námi podporovanými osvoboditeli. Dopady na civilisty v obou případech děsivé.
Navíc podporou Asada se nyní stává ruská armáda (přestože její pomoc syrské armádě proti rebelům zpočátku vypadala vcelku rozumně) spoluzodpovědnou za válečné zločiny, které spáchají ti, jimž Rusové pomohli Aleppo vybojovat zpět.
Aleppo je jen momentálně aktuálním příkladem, problém se netýká jen Ruska.Válečné zločiny, mimosoudní popravy a mučení civilistů vítězi je zaznamenáváno jak na teritoriích osvobozených syrskou armádou podporovanou Rusy od protiasadovských rebelů, tak na teritoriích osvobozených Kurdy od IS. Kurdy, které podporujeme my. Nejsme schopni zajistit, aby teritoria s nižším stupněm civilizovanosti, když je osvobodíme, dodržovala naše normy. Mají svoje. A vraždit civilisty patřící k druhé straně je na Blízkém východě normální.
Pokud dojde někde mimo náš civilizační okruh k válkám a násilí, máme dvě možnosti. Buď nedělat nic a mlčky koukat na zvěrstva, jakým byla Srebrenica nebo genocida ve Rwandě. Anebo zasáhnout, jednu ze stran konfliktu podpořit. A smířit se s tím, že až vyhraje, tak začnou její vojáci páchat stejná zvěrstva, proti kterým jsme do konfliktu vstupovali.

Anonym 94158 16.12.2016 23:33
V českých mediích se asi omylem vyskytuje i pravda. Dnes jsem se dočetl, že odchodu obklíčených v Alepu brání An Nasraa (čili složka IS). Čím dříve se Sýrie osvobodí, tím rychleji se skuteční uprchlíci budou vracet domů.

Anonym 90186 16.12.2016 23:13
Dálnice D8 se nadále sesouvá, ale tato vláda si zítra udělá čárku, že jí otevřela.

Anonym 90186 16.12.2016 23:11
Na nová čísla o "dohánění Západu" se však lze dívat i mnohem střízlivěji. Třeba pokud jde o jeho pomalé tempo. Za rok si Česko polepšilo o jeden procentní bod. V roce 1995 dosahoval český HDP na osobu 76 procent unijního průměru. Nejnižší hodnota - 71 procent - vychází z porovnání za rok 200(vláda Ovara), ale třeba už v roce 2009(vláda Topola) se Česko dostalo na 85 procent.
A pokud jde o předehnání starších zemí před Řecko oslabené ekonomickou krizí se Česko dostalo už v roce 2011(vláda Nečase), před Portugalskem se drží dokonce hned od vstupu do EU.
Výrazně hůře je na tom Česko podle ukazatele AIC skutečné individuální spotřeby na osobu, která podle řady ekonomů lépe odráží materiální blahobyt domácností. Zatímco HDP informuje o tom, co se na daném trhu vytvoří, AIC se snaží zahrnout zboží a služby, které lidé skutečně "zkonzumovali" bez ohledu na to, zda je zaplatili oni, nebo jim je zajistila vláda či neziskové organizace.

Anonym 17847 16.12.2016 14:24
Pro94158..Takovým prolhancům jako jsi ty je třeba po revoluci vydloubat oči,propíchat ušní bujbínky a rohztrhnout prolhanou hubu od ucha k uchu.Po zpřerážení dalších kostí tě vyhodit před katovskou mujčírnu ostatním politickým lumpům pro výstrahu.Chce tol aby se na tobě podepsala krutá ruka mladé generace.Česko má stále jen našlápnuto do státního bankrotu,proto je třeba takové prolhance jako jsi ty co nejkrutěji trestat na katovské mučírně.V prolhanosti doháníš jak Sobotku,tak Babiše.

Anonym 94158 16.12.2016 11:49
Česká ekonomika je v Evropě tahoun č. 1. V roce 2015 jsme v HDP poskočili z 80 na 87 procentních bodů. Čili chybí dotáhnout jen 13 procentních bodů na průměr Evropy. Ještě 5 let bez Kalouska, Fialy a jim podobných a budeme nad průměrem EU. BRAVO. Teď je čas na zvýšení platů a přestat mrzačit korunu.

Anonym 17847 16.12.2016 10:19
Jedině včasná a krutá revoluce má šanci zachránit stávající životní prostor i pro další generace Čechů.Revoluci začít vybíjením všech lumpů co se v KSČM rozvalují ve vedení.Pak vybíjet straníky ostatních vlastizrádných stran a hnutí co se po komunistech prolhali k moci a Česko dodnes zbídačují.Současní komunisté jsou jenom dobře živeným dobytkem co občas něco levicového žvejkne.Pro národ Čechů není KSČM žádným přínosem.Chce to dostat k moci tvrdou levicovou ruku mladé generace.Největší pohroma pro Česko by byla,kdyby po tvrdé levicové revoluci revolucionáři zjistili,že se u koryt místo stávajících lumpů rozvalují současní komunisté z KSČM s Filipem v čele.To by byla cesta z bláta do louže.

Anonym 17847 16.12.2016 10:05
Nyní kdy se zase majetek ,který patřil národu Čechů masivně prodává cizákům zde vládnoují lumpové a novináři oblbují národ,že se tím Čechům nic zlého neděje.Stržené peníze si vládnoucí lumpové rozkradou a cizáci pak budou rozhodovat o tom zda vůbec budou v zakoupených podnicích něco vyrábět.Protože při zadlužení Česka je omezení výroby spolehlivý prostředek jak Česko rychle dotlačit do státního bankrotu a pak k následné parcelaci Česka mezi Němce a Židy.Čechy pak jako přitroublou a méněcennou veteš odsunou do stávajícího Izraele k podřezání od Arabů.Tak bude končit Havlem a podobnými lumpy slibovaný kapitalistický ráj.Proto je třeba aby se mladá generace proti zde sedumadvacet roků vládnoucím lumpům zvedla ,vykopala je od koryt a pak co nejkrutěji odporazila na katovských mučírnách.Pak znárodnila veškerý majetek těchto vlastizrádných rodů.

Anonym 94158 16.12.2016 09:58
Milý neznalý 90186, již mnohokrát jsem psal o námezdních Turcích, kteří se nechali v Sýrii najímat na úklidové a zednické práce. Přibližně 1 milion. Z nich bylo mnoho naverbováno do IS. Je dobré, že se vrátí domů do Turecka. Občané Sýrie by s nimi naložili jako Češi po osvobození s kolaboranty a zrádci

Anonym 88243 16.12.2016 08:47
Nejraději bych si nakopal do pr..le že jsem byl takový os.l
že jsem volil ODS.

Anonym 90186 15.12.2016 20:58
Pro 94158
To je zvláštní. Z "osvobozeného" města se plánuje evakuace 50 tisíc civilistů.

Anonym 90186 15.12.2016 20:53
Asadova armáda a íránská koalice s podporou armády ruské soustředí všechny síly proti opozici v Aleppu (Chálebu). Ve stejné době využil ISIS této situace a začal ofenzívu ke znovudobytí Palmýry (Tadmůru), která dosahuje hrozivých výsledků. Zatímco jednotky této koalice zaměstnává znásilňování a vraždění civilistů v téměř dobytém Aleppu, přišla zpráva o tom, že ISIS znovu Palmýru dobyl.
Již delší dobu se ozývá ze světa krtika, že Rusko prakticky vůbec nebojuje s ISIS, ale zejména proti povstalcům nebo rebelům, odpůrcům Asada. Nyní nejenže Palmyra padla znovu do rukou vrahů, ale ISIS v oblasti pokračuje v rozsáhlé ofenzívě.
Tato ofenzíva zažila svůj vrchol ve středu, kdy vítězné jednotky islamistů vstoupily na syrsko-ruskou vojenskou leteckou základnu T4 nedaleko Palmýry. Přestože ofenzíva byla očekávaná obránce překvapila natolik, že na místě zanechali velké množství zbraní včetně protitankových střel. Ve skutečnosti místo, které bylo zřízeno jako zásobárna a muniční sklad pro celou oblast, nebylo vůbec vyklizeno a vše padlo do rukou vrahů, proti nimž měly být zbraně nasazeny. Ve vzniklém zmatku a panice se ruskému velení stěží podařilo zorganizovat evakuaci vojáků.Při útoku na Palmýru též byly použity ruské tanky, kterých se ISIS zmocnil již dříve z rukou Asadovy armády. Po pádu města došlo k obsazení křižovatky Džichár k vojenské základně T4 a po jejím dobytí se otevřela cesta k ovládnutí celé oblasti. ISIS tak ukázal, že všechny pověsti šířené o jeho brzké porážce jsou pouhým přáním, ale neodpovídají realitě. Dobytí Palmýry nyní neznamená pouze ostudu Ruska, které osvobození města propagovalo jako výkladní skříň svého působení v Sýrii. Jde o velmi nebezpečný zlom v bojích v Sýrii který ukazuje, že současné prostředky v boji proti ISIS selhaly a bez mohutného nasazení pozemních sil a ztrát nebude možné tuto válku vyhrát.Na současném vývoji situace je pozitivní, že je to jediná možnost, jak zachránit poslední zbytky povstaleckého Aleppa před spojenci, jelikož veškerá síla, která je nyní soustředěná právě sem, bude muset být obrácena proti ISIS. Asad a jeho spojenci ovšem budou chtít nejdříve s městem povstalců skoncovat, aby tak rebelům nedovolili se znovu zformovat. Během této doby ale bude ISIS postupovat stále dál a dojde tak k nejstrašnějšímu závodu těchto dní. Zdali bude dříve zničeno Aleppo nebo další syrské oblasti, nebo i obojí, nebo zdali se některé části Sýrie udrží a boje začnou nanovo, dokud nebude nalezeno skutečné řešení tohoto strašného konfliktu.

Anonym 90186 15.12.2016 20:42
Pro 94158
Za Kalouska se bouchalo hodně, ale na krajích. A tam vládli sosani a rudoši. Po středočeském, kde vládl mafián Dráth, nyní přišli na řadu karlovarský a ústecký(škoda 13,9 miliard). Další na řadě bude pravděpodobně jihomoravský, protože Bureš v honbě za korytama určitě na Haška něco najde.

Anonym 94158 15.12.2016 13:57
Tak Alepo je osvobozeno, lidé vítají hrdiny jako v Praze v květnu 1945. Teď honem na Palmyru a Raku.

Anonym 94158 14.12.2016 22:39
Milý protikorupčníku 90186, udělej si čas a přečti si zákony. Nemyslím, že je nutné soutěžit malé zakázky. Do 500 tisíc se nákupy ani nezveřejňují. Proces by mohl být dražší, než cena malé zakázky. Pak jsou některé zakázky státu, které nelze veřejně uvádět. Pokud Tvůj údaj o ceně nevysoutěžených zakázek je pravdivý, pak jsem příjemně překvapen takovou malou částkou. Očekával jsem větší rozsah. Jo za Kalouska se bouchalo hodně. Kdyby byl předsedou TOP 09 pan Heger, mohli by si přilepšit ve volbách.

Anonym 17847 14.12.2016 16:00
Pro 94158.Úřední šiml výstavbu nezastavil,ale to,že na výstavbu nových bytů mladá generace nemá finance.Bezhlavě se zadlužit z touhny po svém bytu je ta největší troubovitost co mohou mladí udělat,to je nejlepší cesta aby pak za pár let spali mezi bezdomovci pod širákem.

Anonym 90186 14.12.2016 15:59
Ministra financí a vicepremiéra Andreje Babiše dostihla vlastní slova, jimiž komentuje své investice do zdravotnictví. Tvrdí, že ve zdravotnictví nepodniká a není tak ve střetu zájmů, protože za jeho peníze nakupuje investiční fond Hartenberg. Centrální banka ale oficiálně potvrdila: Hartenberg není investiční fond.Žádná z vámi uvedených společností není ČNB evidována v seznamech regulovaných a registrovaných subjektů finančního trhu. Uvedené společnosti tedy nemají žádné oprávnění k činnosti nebo registraci ani podle zákona o investičních společnostech a investičních fondech, ani podle zákona o podnikání na kapitálovém trhu nebo jiných právních předpisů, podle kterých je ČNB příslušná k vydání takového povolení, uvedla Markéta Fišerová z oddělení komunikace centrální banky.
Dotaz směřoval nejen na proklamovaný Hartenberg Holding, ale také na všechny spřízněné společnosti. Včetně správcovské společnosti Hartenberg Capital, kterou ovládá Babišův společník ve zdravotnickém byznyse Jozef Janov.
Skutečnost, že Hartenberg není investičním fondem, je klíčová ve vztahu Babišova propojování politiky s byznysem. Kdyby byl totiž Hartenberg mezi regulovanými fondy, nemohl by Andrej Babiš ovlivňovat jednotlivé investice; tedy rozhodovat, co fond koupí. Jinak řečeno by neměl své peníze pod kontrolou.
Takto je ale Hartenberg Holding jen dceřinou firmou koncernu SynBiol, který ministr financí stoprocentně vlastní. Navíc podle účetních závěrek firma, o níž Babiš mluví jako o investičním fondu, se SynBiolem konsoliduje účetnictví. Její zisky či ztráty a také řízení tedy spadají do pravomoci SynBiolu. Z vlivu ministra financí není nijak vyčleněna.

Anonym 90186 14.12.2016 15:56
Protikorupční vláda?
Rizikové veřejné zakázky bez soutěže jsou mezi českými politiky a úředníky čím dál oblíbenější. Analýza neziskové organizace God Governance uvádí, že průměr zakázek takzvaně z ruky byl v období 2014-2015 v zemích EU 6,6 procenta. V České republice to je pak téměř třikrát víc. A nejde podle analýzy o jednotlivá selhání, ale o systém.Letos za koaliční vlády ČSSD, ANO a KDU-ČSL se situace zase zhoršila. Jen za prvních devět měsíců letošního roku zakázky bez soutěže dosáhly 19,4 procenta z celkového objemu zakázek. V roce 2014 to bylo 17 procent, o rok později 15,5 procenta.
Když zakázku neproženete veřejnou soutěží, logicky nemáte záruku, že jste dosáhl nejlepší ceny a nejlepší kvality, vysvětluje jeden z autorů analýzy Lukáš Wagenknecht, proč je dobré zakázky za peníze daňových poplatníků vysoutěžit.Z detailního přehledu veřejných zakázek v zemí Evropské unie je zřejmé, že Česko skončilo na druhém místě. Před námi už je jen Kypr.
Už nyní je zřejmé, že uplynulý rok bude patřit pro Českou republiku mezi ty nejhorší. Jen za prvních devět měsíců roku 2016 totiž politici a úředníci rozhodli, že bez soutěže zadají zakázky za 10,63 miliardy korun.

Anonym 90186 14.12.2016 15:53
Bývalá ředitelka odboru ministerstva financí Martina Uhrinová přišla před časem o funkci poté, co odmítla tolerovat utajované šmejdění své podřízené kolem vyšetřování Babišovy kauzy Čapí hnízdo. Ministerstvo s ní kvůli tomu dokonce zahájilo kárné řízení. Martina Uhrinová nyní dostane cenu protikorupčního fondu.

Anonym 90186 14.12.2016 15:52
Ministr financí Andrej Babiš už nebude nijak popotahovaný za svá slova na adresu zemědělce Bohumíra Rady, kterého označil za podvodníka a lháře. Obecní úřad v Průhonicích řešil Babišova slova tak dlouho, až musel vyšetřování zastavit, protože uběhla promlčecí lhůta.

Anonym 90186 14.12.2016 15:36
Policisté v kauze podvodů s dotacemi ROP zatkli i náměstka ministra průmyslu a obchodu. Došli si pro něj přímo na ministerstvo

Anonym 90186 14.12.2016 15:32
Na Twitteru se objevilo i video jiné aktivistky Liny Šami. Více než 50 tisícům civilistů, kteří se chtěli vzepřít Asadovi, hrozí poprava nebo smrt při bombardování. Lidé z celého světa, nespěte. Můžete s tím něco udělat. Protestujte. Zastavte genocidu, říká na něm a dodává, že video je možná její poslední.

Anonym 90186 14.12.2016 15:30
Učitel a aktivista Abdulkafi al-Hamdo napsal: Tohle je možná poslední volání o pomoc. Zachraňte lid Aleppa. Zachraňte mou dceru a další děti.

Anonym 90186 14.12.2016 15:29
Na sociálních sítích se v úterý začaly objevovat závěrečné vzkazy obklíčených občanů východní části syrského města Aleppo. Reagují tak na rozšiřující se zprávy, že vládní jednotky prezidenta Bašára Asada se po čtyřech letech blíží zisku celého Aleppa do svých rukou. S jejich příchodem totiž aktivisté očekávají kruté zacházení ze strany Asadových vojáků.
Před možným násilím na civilistech varoval i humanitární poradce OSN v Sýrii Jan Egeland. OSN už informovala o 82 civilních obětech obsazování Aleppa vládními silami. O mimosoudním zabíjení hovořili i představitelé humanitární organizace Amnesty International.

Anonym 90186 14.12.2016 15:28
V Karlovarském kraji se obvinění týkají mimo jiné někdejší špičky krajské ČSSD. Obviněn byl Petr Navrátil, současný krajský předseda, Jakub Pánik, Miloslav Čermák, oba bývalí náměstci hejtmana, Petr Horký, který byl náměstkem hejtmana a místostarostou Mariánských Lázní.

Anonym 90186 14.12.2016 15:24
Sbírka zlatých předmětů z Krymu, které mělo zapůjčené archeologické muzeum v Amsterodamu v době, kdy poloostrov předloni zabralo Rusko, musí být vrácena Ukrajině. Rozhodl o tom dnes nizozemský soud. Exponáty se podle soudu tedy nevrátí do krymských muzeí, odkud původně pocházely.
Muzeum Allarda Piersona v nizozemské metropoli si na výstavu nazvanou Krym: Zlato a tajemství Černého moře půjčilo historické artefakty staré až několik tisíciletí ze čtyř muzeí na Krymu. Příslušné smlouvy podepsali Nizozemci s Ukrajinou. Po invazi a politickém převratu v roce 2014 už však muzea na ukrajinském poloostrově kontroluje Rusko.
O předměty, mezi nimiž jsou zlaté šperky, helmice, zbraně či nádoby, se od té doby Ukrajina a krymská muzea přely. Kyjev přitom argumentoval tím, že se jedná o státní majetek.
Nizozemský soud dnes rozhodl, že na základě pravidel Organizace Spojených národů pro výchovu, vědu a kulturu (UNESCO) musejí být historické cennosti vráceny jako kulturní dědictví suverénnímu státu, což Krym není. Na ukrajinském soudu bude, aby po návratu sbírky na ukrajinskou půdu rozhodl, zda má na vlastnictví předmětů nárok ukrajinské národní muzeum, nebo krymská muzea. Podle agentury AP zlaté artefakty prozatím zůstanou v Nizozemsku pro případ odvolání proti rozsudku.

Anonym 90186 14.12.2016 15:22
Elektronická evidence tržeb (EET), která má podle ministerstva financí za cíl zlepšit výběr daní a narovnat podnikatelské prostředí, se dotýká i neziskových organizací, které nemají primárně za cíl podnikat. Pokud například provozují kavárny, kde zaměstnávají postižené lidi, nebo prodávají na trzích výrobky z chráněných dílen, online pokladnu mít musí. V některých případech to může znamenat zánik pracovních míst pro hendikepované. Přibližně před dvěma měsíci přitom autor zákona ministr financí Andrej Babiš (ANO) tvrdil, že se EET neziskových organizací týkat nebude.

Anonym 90186 14.12.2016 15:20
Výkonná moc se prostřednictvím Finanční správy vymyká kontrole. Odmítá se totiž řídit závěry Nejvyššího správního soudu, dělá si nároky na práva, která přísluší moci zákonodárné a tím narušuje důvěru veřejnosti v autoritu soudu. Upozorňuje na to Unie daňových poplatníků ČR a své závěry dokládá na dvou případech z nedávné doby. Jednání Finanční správy se ale nelíbí i samotnému soudu, který ve věcech rozhodoval.Podle Unie dochází stále častěji k případům, kdy Finanční správa opakovaně nerespektuje obecné závěry a výklady pramenící z rozhodnutí Nejvyššího správního soudu (NSS). V poslední době jsme zaznamenali hned dva případy, kdy Finanční správa odmítla akceptovat rozhodnutí NSS v daňovém sporu, uvedl k tomu předseda Unie daňových poplatníků ČR Ondřej Lichnovský.
Lichnovský uvádí, že první případ se týkal úroků ze zadržovaných nadměrných odpočtů, druhý rozhodnutí NSS o okamžiku uplatnění plné moci u správce daně. Ačkoli soud již v minulosti jasně uvedl, že pro rozhodnutí je stěžejní datum podání plné moci k poštovní přepravě, Finanční správa v praxi stále vychází z toho, že stěžejní je okamžik, kdy plná moc fakticky dorazí do rukou správce daně, dodává Lichnovský.Rozsudek Nejvyššího správního soudu, který tuto skutečnost v minulosti řešil, byl ale označen za ojedinělý. Jinými slovy Finanční správa NSS naznačila, aby se nad sebou zamyslel, jelikož říká hlouposti, komentuje to předseda Unie daňových poplatníků ČR. Podle Unie postoj Finanční správy, která nerespektuje závěry NSS, působí z celospolečenského hlediska škodlivě. Narušuje to důvěru veřejnosti v soudní autority a v individuálních případech svádí k nedodržování obecně aplikovatelných závěrů z konkrétních soudních rozhodnutí, píše se ve zprávě Unie.
Karel Šimka, soudce Nejvyššího správního soudu, který je autorem rozsudku ve věci úroku ze zadrženého odpočtu, je přesvědčený, že nerespektovat rozhodnutí vysokých soudů zkrátka nejde. Soudní systém musí fungovat závazně. Jestliže my něco řekneme, tak pokud to nezmění Ústavní soud, musí se to respektovat. A to platí i opačně. Když Ústavní soud změní naše rozhodnutí, musíme sklapnout podpatky, uvedl .

Anonym 90186 14.12.2016 15:17
Další podivný výrobek z masokombinátu ministra Andreje Babiše odhalili inspektoři Státní zemědělské a potravinářské inspekce v pražském Penny Marketu. Šlo o Poličan s fólií.
Na řezu výrobku byly patrné cizí modré částečky o velikosti do 4 mm. Pravděpodobně se jednalo o plastovou fólii. Potravina se nepovažuje za bezpečnou, pokud je kontaminována cizorodými nebo jinými látkami, stojí ve stanovisku Státní zemědělské a potravinářské inspekce.
Půlkilový výrobek pocházel ze společnosti Krahulík-MASOZÁVOD Krahulčí, a.s., který vlastní Andrej Babiš. Salám měl trvanlivost do 24.12.2016.Nejde zdaleka o první problém s výrobky ministra financí. Inspektoři upozornili v letošním roce na několik plesnivých uzenin. V minulosti zákazníci našli v jednom z výrobků dokonce část injekční jehly.
Pokud nepatříte mezi fanoušky Andreje Babiše a chcete se vyhnout výrobkům jeho firem, zde je seznam většiny potravinářských značek, které v distribuci Andrej Babiš používá: Uzeniny a maso: Krahulík, Maso Planá, Vysočina Hodice, Kmotr, Kostelecké uzeniny, Vodňanské kuře, Hyza, Animalco. Lahůdky: Procházka, Papei, stánky s rychlým občerstvením Parkys, mléčné výrobky: Tatra, Olma, Mlékárna Hlinsko, pečivo: Penam, mražené pečivo: Pro Frost.

Anonym 94158 14.12.2016 13:53
Pokles objemu stavebních prací vyrobil úřední "Šiml". Zejména mladí lidé mají zájem opustit panelák, či jen bývalou kočárkárnu a bydlet ve svém. V letošním roce je postihlo DPH za pozemek a zvýšení nutných peněžních prostředků při žádosti o hypotéky. Tak na těch půdičkách, sklepích a kočárkárnách je úřední "Šiml" zabrzdil do 40 let, a to již rodinu mít při vší snaze nemusí mít.

Anonym 17847 14.12.2016 13:49
To,že zde vládnoucí lumpové prodávají cizákům i Prazdroj ukazuje,že bude třeba při revoluci vybíjet celé rody všech lumpů co se po komunistech prolhnali k moci a Česko zbídačili na katovských mučírnách s bezbřehou krutostí.Většinu důchodců,kteří nic nedělali při zbídčování Česka nechat vychcípat hladem.To je ta správná demokracie a humanita jakou Česko potřebuje.

Anonym 17847 14.12.2016 09:44
Rusko začne omezovat vývoz ropy plynu.Proto se dá předpokládat ,že toto omezení nejvíce dopadne n a ty státy kde si jejich politici otevírají na Rusko svoje nevymáchané huby.Tak už to na světě chodí.

Anonym 17847 14.12.2016 09:38
Každý vlastenecky založený Čech by si už nyní měl shánět revoluční bejkovec včas než kvalitní bejkovce podraží.Co je doma to se počítá.

Anonym 17847 14.12.2016 09:35
Pro 90186.Se šestadvacetiletou vládou lumpů se dal takový výsledek očekávat.Budoucí vývoj začne být nepříjemný hlavně na ty co stávající kapitalistický svinčík pomáhali nainstalovat.TEDY PRO POLITICKÉ LUMPY A PŘITRLUBLÉ DŮCHODCE.DŮCHODCŮM BUDE ZÁHODNO VYPLÁCET ZASLOUŽENÉ A SPRAVEDLIVÉ DŮCHODY PŘEVÁŽNĚ NA HOLÝ ZADEK B EJKOVCEM A POLITICKÉ LUMPY ODPORÁŽET NA KATOVSKÝCH MUČÍRNÁCH S BEZBŘEHOU KRUTOSTÍ.NAVÍC ZNÁRODOVAT VEŠKERÝ MAJETEK TĚCHTO VLASTIZRÁDNÝCH POLITICKÝCH RODŮ.

Anonym 90186 14.12.2016 00:12
Rumunsko, které je členem Severoatlantické aliance, hodlá kvůli rostoucí vojenské přítomnosti Ruska v oblasti Černého moře posílit svou obranu.
Prohlásil to dnes podle agentury AP rumunský ministr obrany Mihnea Motoc.
Ministr v rozhovoru, který agentuře poskytl, uvedl, že jeho země začne od příštího roku vyčleňovat na obranu dvě procenta hrubého domácího produktu, jak to NATO od svých členů žádá. Sociální demokraté, kteří tuto neděli vyhráli parlamentní volby, slíbili, že Rumunsko bude dodržovat své mezinárodní závazky.Motoc, který je členem končící technokratické vlády, poukázal na to, že ruské vojenské kapacity v Černém moři "v posledních letech podstatně zesílily". "Nevěřím, že k tomu můžete zůstat jen tak lhostejní," poznamenal.
Podle něj Severoatlantická aliance nemá v úmyslu dosáhnout rovnováhy s "vojenským růstem Ruska". "Naší myšlenkou není pustit se s nimi do zbrojních závodů," řekl ministr.

Anonym 90186 14.12.2016 00:09
Excelentní ekonomika
České stavebnictví v příštím roce klesne o 3,2 procenta, odhaduje stavební oborová asociace Euroconstruct (EC), která sdružuje 19 zemí. Ze všech členských zemí by na tom tak Česká republika byla nejhůře. Průměrný růst ve všech zemích sdružení má dosáhnout 2,1 procenta. Proti červnu letošního roku je prognóza EC pro Česko na příští rok téměř o šest procentních bodů nižší.

Anonym 90186 14.12.2016 00:07
Jedním z obviněných v aktuální kauze Regionálního operačního programu (ROP) Severozápad je bývalý předseda výboru, krajský předseda ČSSD v Karlovarském kraji a starosta Chebu Petr Navrátil. Celý den je nedostupný telefon bývalého šéfa ČSSD v Ústeckém kraji Arna Fišera.

Anonym 94158 13.12.2016 23:35
Milý 90186, nejspíš jsem Tě přecenil. Možná jenom nemáš svatého doma.

Anonym 90186 13.12.2016 22:34
Pro 94158
Dle tvých příspěvků to vypadá, že tvým snem bylo žít v Sovětském svazu, ale i v roce 1986 jsme součástí Sovětského svazu nebyly. Gorbačovovi nic jiného nezbylo, protože mu docházeli chechtáčky, díky geniální fintě Reagana, který přesvědčil Rusy, že USA mají kosmické zbraně(program hvězdných válek). Ve skutečnosti USA nic takového nevlastnili, ale Rusové zbrojili jak bezhlaví a ještě si to znásobili okupací Af..ánistánu. Nyní Putler opakuje stejnou chybu jako sovětští vůdci před rozpadem Sovětského svazu. Bezhlavě zbrojí, okupuje několik zemí a ještě vede válku v Sýrii proti jejímu lidu, zatímco ruský lid živoří. Takže doba, kdy se z Ruska stane bezvýznamná středoasijská republika se zase o krok přiblížila.

Anonym 90186 13.12.2016 22:21
Pro 94158
Většina z 50 tisíc civilistů se chystá, že Alepo opustí. Není to divné, když je město "osvobozené"? Je veliká škoda, Asad věnuje tolik energie na likvidaci syrské opozice. Pokud by věnoval energii na likvidaci IS, tak by se islamisti těžko vrátili do Palmýry, kterou dobyli před několika dny. Pan Ki-mun oznámil, že existuje podezření o masakrech odcházejících civilistů ze strany Asadových hrdlořezů.

Anonym 94158 13.12.2016 21:10
Konec Sovětského Svazu nastal nástupem Gorbačeva, cca. v roce 1986. Tento pán dal najevo, že na smlouvě s Anglií, Francií a USA o sféře zájmů, tzv. jím osvobozených zemí, netrvá a dává jím volnost. V Čechách na to přišli až v roce 89. Pes setrvával u boudy, protože nevěděl, že není uvázaný.

Anonym 94158 13.12.2016 21:02
Radostná zpráva, IS byl v Alepu poražen. Dle dohody z milosti může část extremistů odejít se zbraněmi. Nerozumím. Osvoboditelé je mohou znovu potkat v Almyře, či Race. Mnoho osvobozených mužů stojí ve frontách k verbování do armády Sýrie (člen OSN). Toto jsou hrdinové. Přeji stejný úspěch i v Mosulu v Iráku.

 <<nové   starší>> 

1
filmy v kinechdvd filmyrubrikysvětlometysynonyma

Seznamka

Oficiální stránky dalších známých osobností

oficiální stránky Jana Volfová oficiální stránky Petr Mach oficiální stránky Ondřej Liška oficiální stránky Petr Havlík oficiální stránky František Pytloun oficiální stránky Radka Fišarová oficiální stránky Iva Hajnová

Další osobnosti | Jana Volfová | Petr Mach | Ondřej Liška | Petr Havlík | František Pytloun | Radka Fišarová | Iva Hajnová |

Popisy českých osobností pocházejí z oficiálních stránek osobnosti, nebo ze stránek wikipedia, nebo jsou vlastní tvorbou.

Vložit osobnost / Oficiální Stránky © OficialniStranky.cz / opravit údaj
Tyto stránky používají soubory cookie k poskytování služeb, analýze návštěvnosti a personalizaci reklam. Používáním stránek s tímto souhlasíte. Další podrobnosti