Oficiální stránky Miloš Zeman
Oficiální stránky
  přidat osobnost
Oppidum (Filipova Lenka) Down The Road Wherever / Dlx (Knopfler Mark) Mamma Mia! Here We Go Again (UHD+BD) (Ultra HD 4k filmy) Růže (Vondráčková Lucie) Vita Ce N (Ramazzotti Eros)

Miloš Zeman diskuse strana 4250

Jak na vás Miloš Zeman působí? Co pěkného byste řekli? Co se vám líbí?

Komentář  
Jméno     Věk (volitelně)

 

Následují komentáře návštěvníků. Kterýkoli komentář může být vymazán, zvláště urážlivé nebo vulgární, které nejsou povoleny. Nahlásit komentář »

Anonym 94158 21.01.2017 14:23
Je nutné zákon o přiznání majetku a státem stanovení subjektů na kontroly, případně i soudy na rychlé odebrání majetku. Začít v horních patrech a končit nad 5 milionů. Cestou mezinárodních soudů zajistit majetek v daňových rájích, a to bez náhrady.

Anonym 90186 21.01.2017 13:13
Rozdílem v osobních příjmech a výdajích ministra financí Andreje Babiše (ANO), by se měla zabývat finanční správa. Zásah finanční správy žádají někteří poslanci a to nejenom opoziční, ale i z vládních stran. Finanční správa má totiž podle nového zákona od začátku prosince loňského roku možnost prověřovat původ majetku, nepřiznané příjmy zdanit a vyměřit penále.

Anonym 90186 21.01.2017 10:43
Tuto písničku napsal Kryl v druhé polovině šedesátých let.
Důchodce:
Kalhoty roztřepené na vnitřní straně,
zápěstí roztřesené a seschlé dlaně,
kterými žmoulá kůrku chleba sebranou z pultu v závodce,
tak tedy říkejme mu třeba důchodce.
Rukávy u zimníku odřením lesklé,
čekává u rychlíků na zbytky ve skle,
stydlivě sbírá nedopalky ležící v místech pro chodce
a pak je střádá do obálky, důchodce.
V neděli vysedává na lavičce v sadech
a starou špacírkou si podepírá ustaranou hlavu,
sluníčko vyhledává, naříká si na dech
a vůbec nikdo už mu neupírá právo na únavu.
Na krku staré káro a úzkost v hlase,
když žebrá o cigáro, zlomí se v pase,
namísto díků sklopí zraky a není třeba žalobce,
když vidím tyhle lidský vraky, třesu se strachem před přízraky,
že jednou ze mne bude taky důchodce.
O padesát let později vložili komunisté organizovaní kandidátem na předsedu Josefem Skálou na Facebook jídelní lístek z restaurace U Fleků z roku 1962 a zdůraznili, že za 20 Kč se tam tehdy člověk naobědval. Uvedl to server Novinky.
V červenci 1963 vyhlásili komunisté bezmasé čtvrtky. Věřící katolíci se postí v pátek. Materialisté zavedli půst o den dříve, aby nevypadali, že se opičí. On také důvod byl zcela rozdílný. U komunistů nedostatek. Rok poté to strana a vláda vzdala. Zvedla výrazně ceny masa a uzenin. Myslím, že pak už oběd U Fleků dvacet korun nestál.
Bez ohledu na to, zda flákota byla nebo ne a také nehledě na její cenu chodívali jsme s kamarády na omáčku bez masa za tři koruny do bufetu Koruna na spodním konci Václavského náměstí. Kolik se tam motalo tzv. bufeťáků, obdob dnešních žebráků a bezdomovců! Taky se jim říkalo dojížďáci. To proto, že dojížděli zbytky, které zanechali ostatní hosté na talířích. Slogan: Ten páreček už nebudete, pane? byl jejich erbovním heslem. Nechával jsem z charitativních důvodů jak kus žvance na pultu, tak alespoň hlt piva v půllitru.
To všechno vyprávím, abych zaryté vyznavače starých časů upozornil, že i za nich byli žebráci a socky. Potkávali jste je nejen v Koruně, ale i u Juliše, U Rozvařilů, v každém pražském bufetu jste na dojídající somráky narazili Měli hlad a báli se policajtů. Proto je nebylo vidět. Víc se skrývali. Pro bolševický režim to byli příživníci. Dneska se za ně bijí coby za oběti kapitalismu.A jen tak na okraj: jestli někdo křičí nyní o prostitutkách na Václavském náměstí měl by vzpomenout také na starou dobrou Perlovku a podloubí u stanice tramvají na Můstku. Korzovaly tam jedna vedle druhé a oslovovaly pány. V zimě se chodívaly zahřát na čaj nebo grog do vinárny na Uhelném trhu, oficiálně pojmenované U lvíčků, obecně zvané U Kafky. Kolik hodin jsme tam s nimi prokecali. Byly to holky s osudy.
Budu se opakovat: tenkrát je komunisté nazývali příživnicemi. Či se tvářili, že neexistují. Dnes dle nich a jejich příznivců prý za výskyt prostituce může současné zřízení.

Anonym 94158 20.01.2017 23:20
Myslím si, že pan Stropnický je Kuba na vojně. Běžně je známo, že v rezortech se topí projekty z důvodu nejasné specifikace toho, co si uživatelé přejí. Pan Stropnický by měl vytvořit nějaký systém řízení. Co můžeme očekávat od herce?

Anonym 90186 20.01.2017 21:10
Místopředseda vlády a ministr financí Andrej Babiš, jehož stranický kolega je současně ministrem obrany, se v souvislosti s inaugurací nového amerického prezidenta Donalda Trumpa nechal slyšet, že Česká republika musí posílit své obranné výdaje a urychleně realizovat strategické modernizační projekty. Zároveň dodal, že se jeho ministrovi obrany Stropnickému nedaří utrácet přidělené prostředky a potvrdil informaci, že také za loňský rok bude resort obrany vracet do státního rozpočtu neutracené 4 miliardy Kč. Musím potvrdit, že to je smutná realita.
Slova Andreje Babiše po třech letech jeho vlády o totální paralýze strategických obranných akvizic jsou vskutku tragikomická až tristní. Místopředseda vlády se vymlouvá na špatný zákon o veřejných zakázkách, nicméně je to tato vláda a jeho vlastní ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová, kdo si tento zákon vzal za svou vlajkovou loď. A ani nová verze zákona o veřejných zakázkách účinná od října loňského roku nepřinesla žádnou zásadnější změnu, která by obranné akvizice usnadnila, ačkoliv jsme na to jako opozice opakovaně upozorňovali.
Ministr Babiš a jeho kolegové Stropnický a Šlechtová měli za uplynulé tři roky mnoho příležitostí k tomu, aby s obranyschopností naší země něco udělali. Za tuto dobu však nedošlo k žádné zásadní strategické obranné akvizici a žádná taková nebyla ani dostatečně připravena. Fascinuje mě, že je předseda hnutí ANO schopen tvářit se, jako by u toho nebyl a jako by se ho to netýkalo. Jsou to právě on a jeho kolegové, kteří opakovaně odmítli návrhy na navýšení obranného rozpočtu v Poslanecké sněmovně. Jsou to oni, kdo nesou zásadní podíl na vnitřním deficitu naší obrany.

Anonym 90186 20.01.2017 15:56
Náměstkyně ministra financí právě oznámila, že jde o nesmysl, ( omyl pana ministra ) že žádná data nemají. Pan ministr prý porovnal listopad s polovinou prosince. Máme prý vydržet do dubna, kdy bude kompletní statistika a půjde porovnat prosinec 2015 s prosincem 2016. Zdá se, že na ministerstvu levá neví co dělá pravá.

Anonym 90186 20.01.2017 15:53
Jen taková lehká technická připomínka pro bezhlavé obdivovatele ANOfertu a pro předsedu fanclubu Andreje Babiše, pana hotovsona 94158 . Min.financí má patrně k dispozici sumu, kterou dostali v on-line systému z EET. S čím ji porovnávají? S objemem ročních daňových přiznáním za rok 2015? V branži, kde je min.třetina paušálistů? Jak určili čísla za prosinec? Podle vybraného DPH za prosinec 2015? V branži, kde je min.třetina, spíše více neplátců daně a další třetina jede v kvartálním režimu? Jak dostali výsledky za prosinec 2015? Jak mohou vědět druhý týden v lednu 2017, že tržby v prosinci 2016 byly dvojnásobné oproti prosinci 2015? Jediný relevantní výsledek může být porovnání prosince 2016 s prosincem 2017 a to jen a pouze podle objemu dat z EET. Nejspíše to ovšem dopadne jako s obhajobou a "úspěšnou" aplikací Kontrolního hlášení. Problém je v tom, že vybrané DPH nekoresponduje s rostoucími obraty a od zavedení KH DPH vytrvale klesá. To je asi podobný problém, jako se secím strojem v krásné scéně filmu "Marečku, podejte mi pero.". Chodí hezky, akorát neseje.

Anonym 90186 20.01.2017 15:50
I kdyby tenhle nesmysl byl pravdivý, je to špatně. Stát tu není od toho, aby se chlubil, kolik vyždímal pro svoje úřednické a politické krysy. Je tu od toho, aby se lidem dobře žilo a pracovalo. To Babiš nezlepšil a ani nezlepší.

Anonym 90186 20.01.2017 15:47
Z 13 mld na 20 mld je nárust zhruba o 50%. K tomu ještě zdražili tak o 10%. Když se to započte tak je to nějakých 35%. A to už vypadá že kradou míň než ti poctivci ve státním veřejném.
Ještě tam chybí o kolik rostly tržby oproti přechozím letům dřív bez EET. Aby se ještě neukázalo že to vlastně o tolik rostlo běžně.
Tedy porovnávají neporovnatelné. Jak to tihle grázlové z režimu umí.

Anonym 90186 20.01.2017 15:29
Ministerstvo financí má v souvislosti se zavedením EET nový problém: se svojí speciální aplikací, na níž si lidé mohou ověřovat zaevidování jednotlivých účtenek. Matematik Michal Škop nasbíral důkazy, že finanční správa posílá data o uživatelích přihlášených na tyto stránky na servery firmy Google. Babišův resort k odhalení zatím odmítl zaujmout jasné stanovisko.

Anonym 17847 20.01.2017 09:49
Bez zprovoznění dostatečného počtu katovských mučíren a jejich osazení co nejkrutějšími katy se ve stávajícím kapitalistickém svinčíku pořádek neudělá.

Anonym 94158 20.01.2017 09:46
EET výrazně pomohla živnostníkům. Po její zavedení se tržby živnostníků zvedly o více než 100%. 421 hospod bylo zrušeno a 739 hospod bylo nově vytvořeno. S tak velkým nárůstem tržeb nikdo nepočítal. Bravo Babiš!

Anonym 90186 20.01.2017 00:45
Primátorce Prahy Adrianě Krnáčové vážně hrozí odvolání z funkce. Na dnešním jednání budou opoziční poslanci iniciovat zvláštní zasedání magistrátu, kde chtějí návrh na výměnu primátorky podat. Zároveň bude dnes na Krnáčovou podáno trestní oznámení za nezákonné jednání. Toho se měla dopustit tím, že za zády městské rady vyjednávala s firmou Copa Retail. S ní se Praha soudí a Krnáčová slíbila, že vymění právníky, kteří hlavní město zastupují, přesně tak, jak si přeje protistrana. Shodou okolností jde o advokátní kancelář, zastupující Agrofert, firmu Andreje Babiše, stranického šéfa Krnáčové.

Anonym 90186 20.01.2017 00:27
A to jsem zvědavý, jak to bude s EET při prodeji přes platformy typu Google Play?!

Anonym 90186 20.01.2017 00:27
Totalni silenost, platba kartou je nejevidovanejsi platba, do prijmu ji proste zauctovat musite, protoze z bankovnich zaznamu ji nikdo nesmaze. Necht odpadnou ty tlupy eshopaku, co posilaji na dobirku s hotovostni poukazkou, co si pak hotovost vybiraji na poste. Ty (nekteri) sidi na dph. A jsou jich kupy, vzdycky je pozoruji na poste, jak si nechavaji proplacet tyhle poukazky.
Ti, kterym jdou dobirkove trzby na ucet bezhotovostne, plati se jim prevodem, nebo prave kartou, trzby samozrejme eviduji. Pritom pro prvni dva uvedene zpusoby netreba generovat eet kod, pro platbu kartou ano.. Poslanci koalice jsou fakt magori, nebo naprosto odtrzeni od bezneho hospodarskeho zivota.

Anonym 90186 20.01.2017 00:26
Seriál: Likvidace řemeslníků on-line
Žánr: horor
Autor: Andrej Babiš

Anonym 90186 20.01.2017 00:25
moc nechapu jaky je rozdil jestli platba prijde na stejny ucet kartou nebo prevodem na ucet, pro me nejpohodlnejsi moznost platby, no nic zpatky na stromy.

Anonym 90186 20.01.2017 00:24
Chtěl bych se Babiše zeptat, kolik toho za 3 roky na ministerstvu financí prosadil pro zjednodušení podnikání. A kolik pro zkomplikování.

Anonym 90186 20.01.2017 00:24
Dobrá práce pane ministře, tomu se říká modernizace!

Anonym 90186 20.01.2017 00:22
Jenom duševně naprosto od reality odtržený estébák potírající malé podnikání může trvat na EET evidenci u bezhotovostní platby.

Anonym 94158 19.01.2017 23:37
Milý 94159, vnímáš správně nebezpečí pro křesťansko-židovskou populaci. Je vhodné problém řešit s rozumem. Paní Merklová míní být hrobařem nejen křesťanství, ale i demokratických hodnot v Evropě. Doporučuji mírnit slovník. Vyhni se urážení náboženství. Nedělej to Tvoje 94159 je zjistitelná adresa. Mnoho českých muslimů je papežštěší samotného papeže. V muslimském světě jsem pracoval více než 4 roky. Pro lehké náznaky jsem měl s některými muslimy velký problém. Pochopil jsem, že tyto problémy pramení z horlivosti některých muslimů. Horlivost chápání víry je to, co dělá bojovníky IS. Pokud dojde ke konfliktu, ti vlažní se připojí k horlivým. Moudré je dát lidem z invaze peníze pro návrat a znovu je zakořenit v zemi ve které se narodili. Zajistit hranice Evropy, a to aby je nenapadlo se vrátit ještě jednou.

Anonym 94159 19.01.2017 22:35
Vivat geert wilders! ! !

Anonym 94159 19.01.2017 22:32
Islám je eufemisticky servírovaný fanatismus,který nepatří do demokratické společnosti.Proto nemá cenu si něco nalhávat a hřát si takového hada na prsou.Tento biologický odpad má preferenci před odpady chemickými.Je nejvyšší čas.

Anonym 94159 19.01.2017 22:20
Islám = zelený fašismus a to je kardinální důvod ho zakázat a ne vést debatu o tom, jak před takovým svinstvem ohýbat páteř.

Anonym 94159 19.01.2017 22:12
Nejde o žádnou integraci muslimů do evropských struktur,naopak jde o to,jak důsledně a beze zbytku vykořenit tuto neintegrovatelnou chátru mimo evropský prostor.Podobný distrikt by měly zachovat i USA,pakliže křesťansko-židovská populace a její kultůra chtějí přežít.Pořady na toto téma (Máte slovo s MJ)nošení dikábu) je akorát ztráta času a peněz.

Anonym 94158 18.01.2017 21:28
Na Novinkách uvádí, že stopy diskreditace pana Forejta vedou do rezortu pana Hermana. Je také možné, že ptáček neví, co jeho banda činí? Sňatky z rozumu s lidovci asi nebylo to pravé ořechové.

Anonym 17847 18.01.2017 17:24
Zde vládnoucí dobytek reklamou ujišťuje národ,že je normální se dlužit.Proto se bezhlavě zadlužují občané i stát a přitroublí lidé nadále čekají,že přijdou Havlem slibované krásné kapitalistické ztítřky.To,že uvedené je cesta Česka k úplné likvidaci národa,to většina českých blbů zatím nechápe.Měl nebožtík Hitler pravdu,když bral Čechy jako méněcennou rasu a chtěl je za jejich troubovitost po vítězné válce odsunout na Sibiř.Dnes tam Rusové Čechy nepustí,takže po státním bankrotu Česka je šance pouze na odsun Čechů do stávajícího Izraele k odporažení od Arabů.Sudety by za dluhy Česka zabrali Němci a ostatek skoupili Židé aby na zbytku Česka vybudovali nový stát Izrael.Jak Němcům,tak Židům by Češi co jsou nyní v Česku jedině překáželi,takže jejich odsun by byl na programu dne.

Anonym 17847 16.01.2017 19:27
Zde vládnoucí lumpové při stávající nezaměstnanosti sem chtějí tahat na práci Ukrajince.Komunisté to byli machři,ti uměli najít práci každému,kdo nechtěl makat,toho zavřeli.Zde vládnoucí lumpové ženou národ Čechů do likvidace.Proto potřebují na katovských mučírnách co nejkrujtěji odporazit za vlastizradu a znárodnit veškerý majetek jejich vlastizrádných rodů.

Láďa 18519  60 let 16.01.2017 14:13
Čest práci pane Zeman-vemte klacek a žeňte grázla Ováčka a toho podvodníka bez prověrky z hradu k lopatě.Volil jsem vás a ne ty podvodníky, jsou hamba národa,Děkuju

Anonym 17847 16.01.2017 13:29
Scénář budoucí volby prezidenta v Česku už nadčasově popsal Jaroslav Hašek v povídce o volbě obecního ponocného.V této povídce starosta před volbou upozorňuje radní,že volba to bude těžká protože co se týče kandidátů tak je to jeden větší syčák než druhý.

Anonym 17847 16.01.2017 13:22
I když má Česko skoro deset milionů lidí,tak sehnat na funkci prezidenta slušného člověka bude velký problém.Lumpů co touží po dobře placeném korytu bude sice dost,ale slušný člověk ,když uvidí tu přesilu lumpů proti slušným lidem se o toto místo raději ucházet nebude.Chce to krutou revoluci,aby nejprve Česko od lumpů vyčistila.

Anonym 17847 16.01.2017 09:56
Zase cizinci v Česku skupují zde nemovitosti.Prostě cíl zde sedmadvacet roků vládnoucích lumpů zůstává stále stejný,chtějí co nejvíce rozprodat a zadlužit Česko,aby ho pak zašmelili mezi Němce a Židy.Proto to chce krutou revoluci vedenou mladou generací a všechny vlastizrádné lumpy co Česko zbídačují odporážet co nejkrutěji na katovských mučírnách a navíc znárodňovat veškerý mejetek těchto vlastizrádných rodů.

Anonym 17847 15.01.2017 11:09
Chce to v Česku krutou revoluci a všechen vlastizrádný dobytek co se po komunistech prolhal moci a dodnes národ zbídačuje odporážet co nejkrutěji na katovsých mučírnách a navíc znárodňovat veškerý majetek těchto vlastizrádných rodů.

Anonym 17847 15.01.2017 11:05
Zase zde vládní dobytek cenzuruje.Když je Zeman proti cenzuře,tak by si zde měl udělat pořádek.U cenzorů bude třeba po revoluci vybíjet celé vlastizrádné rody,protože toto lumpáctví je pro národ Čechů velkým nebezpečím.

Anonym 90186 14.01.2017 21:33
Státní Čepro najelo na Babišovu bionaftu. Agrofert s firmami Preol a Primagra v minulém roce ovládl její dodávky do strategického státního podniku, podřízeného ministerstvu financí.
V roce 2013, než se Andrej Babiš stal vicepremiérem a ministrem financí, se jeho Agrofert podílel na celkovém nákupu bionafty pro Čepro 44 procenty. Vloni to bylo bezmála už 69 procent, což je nárůst o více než polovinu. Aktuální údaj za rok 2016 získal týdeník Ekonom od společnosti Čepro.
"Od dodavatelů, s nimiž máme uzavřené rámcové smlouvy, nakupujeme biopaliva na základě nejvýhodnější ceny," uvádí mluvčí Čepra Lenka Svobodová. Z přehledu, který poskytla Ekonomu, vyplývá, že lovosický Preol vloni dodal největšímu distributorovi pohonných hmot 62 procent z celkového nákupu bionafty. Rok předtím to bylo necelých 45 procent. Milínská Primagra, menší Babišův výrobce bionafty, v uplynulém roce dodala Čepru dalších bezmála sedm procent.
Preol a Primagra jsou jedinými tuzemskými výrobci bionafty pro státní Čepro. Do začátku roku 2014 jim byla konkurencí ještě ústecká Kratolia. Po zásahu Daňové kobry ovšem fabrika v areálu bývalé Setuzy s výrobou skončila.
Významným obchodním partnerem státního Čepra je také společnost Ethanol Energy ze skupiny Agrofert. Zásobuje ho bioetanolem, přimíchávaným do benzinu. Rok předtím, než Andrej Babiš nastoupil na ministerstvo financí, se jeho Ethanol Energy na celkovém nákupu bioetanolu pro Čepro účastnil 21 procenty. V uplynulých třech letech se jeho podíl pohyboval mezi 32 a 36 procenty.

Anonym 94158 14.01.2017 15:55
Většina občanů si oddechla po vítězství pana Trumpa. Co vedlo k jeho vítězství? Jasný a přímočarý tah na branku. I ekonomika USA radostí poskočila. A co preference? Feministky nutily své partnery k podpoře madam, která má problém s elektronickou. Muži jim to odkývali a dělali si své. Je to asi vzpoura mužů a dobrá. Nejspíš je děsilo, co by madam mohla činit s červeným tlačítkem. Konec dobrý, všechno dobré.

Anonym 90186 14.01.2017 13:58
Donald Trump riskuje otevřenou válku s Čínou, pokud nepřehodnotí svůj postoj k situaci v Jihočínském moři, napsal čínský státní list China Daily. Tomu se nelíbí projev pravděpodobného budoucího ministra zahraničí USA Rexe Tillersona, který asijské mocnosti pohrozil zamezením přístupu k některým ostrovům v této strategické oblasti.

Anonym 90186 14.01.2017 13:57
Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) nechápe snahu prezidenta Miloše Zemana zabránit platnosti zákona o střetu zájmů. Hlava státu by prý měla přestat prosazovat zájmy miliardářů a raději se zaměřit na podporu dolních deseti milionů občanů, tak jak Zeman sliboval ve své volební kampani. Sobotkovi se příliš nelíbí ani snaha vicepremiéra Andreje Babiše převést svůj majetek na svěřenský fond, více by prý ocenil, kdyby se ministr financí svého majetku úplně zbavil.

Anonym 90186 14.01.2017 13:56
Ale cožpak vítězství Donalda Trumpa v Americe není dostatečnou náplastí na všechny vředy svrabu a neštovic? Devátého listopadu loňského roku liberální demokrat Vladimir Žirinovskij v bufetu Státní dumy objednal pro své kolegy tucet beden šampaňského a s pohárem v ruce si připil na úspěch Ruska v amerických volbách. Poněkud neadekvátní euforie ruského nacionalisty trochu připomínala záchvat štěstí Josepha Goebbelse, který svého času vtrhnul do vůdcova bunkru s bujarým pokřikem: Roosevelt je mrtev! Teď už nic nestojí v cestě našemu vítězství. Psal se 13. duben roku 1945. Vůdce se na něho podíval nevidoucíma očima. Zrovna přemýšlel o tom, jaký druh sebevraždy má zvolit.

Anonym 90186 14.01.2017 13:55
Mnozí u nás vážně věří, že Rusko je země na vzestupné dráze a Putin že kráčí od jednoho vítězství ke druhému. Na přímou žádost o příklady překvapivého zdaru v jakékoli oblasti si takoví obdivovatelé Putina většinou poklepávají na čelo: Copak vítězné tažení v Sýrii není dostačujícím důkazem zdrcující úspěšnosti současného Ruska? No, není. Zaprvé tažení ještě před vítězstvím končí st a 1072;žením, zadruhé odcházející Obama záludně přihrával protihráčům, kde mohl, zatřetí ruské základny byly už v minulosti nejednou roztroušeny po zeměkouli od Vietnamu přes Afriku po Kubu a Venezuelu a kdo si na to dnes vzpomene? Pro pozorovatele zírajícího na planetu z oběžné dráhy zůstávají skryty tektonické posuvy, pnutí zemských ker a probouzení podmořských sopek, leč jen to je důležité z hlediska schopnosti předpovídat bořivé zemětřasy. O stavu Ruska nám více než neutichající televizní jásot řeknou demografické a sociologické ukazatele, třeba z oficiální statistické ročenky čísla porodnosti, úmrtnosti, věk dožití, počty vražd a sebevražd, psychických onemocnění, notorického alkoholismu a drogových závislostí, přiznaná degradace školství a zdravotnictví. Patnáct milionů pravidelných pijanů, jimž místo vodky stačí kosmetické náhražky s příchutí hlohu toť předvoj země vstávající z kolenou a padající na hubu. Právě proto před několika lety vstoupila moc na cestu válečných dobrodružství, aby drogou televizních válečných oslav otupila vědomí a umrtvila nerv národa hnaného do záhuby.

Anonym 94158 14.01.2017 13:28
Je smutné, že v Čechách se daří neobolševizmu a fašizmu. Nositelé tohoto zla představují tzv. zlodějské elity, které po pádu vlády v roce 2013 mají opět hlad. Nopasaran! Přestože za kompromitující zprávou z Ruska je britský agent, bolševická NOVA mluví opak. Myslím, že stejné zprávy jako NOVA šířili i bolševici v roce 1948. Podobně i Hitler ve 30. letech.

Anonym 94158 14.01.2017 13:26
Věřím, že pan Trump ochladí horké hlavy a přinese ve vztahu s Ruskem a Čínou spolupráci, důvěru a další prosperitu, která pomůže i malým národům jako jsme my. Zatím můžeme řešit své problémy cestou V 4. Nabízí se společné financování vědy, vývoje a výzkumu. Klíčem pro řízení společných týmů by měla být národní úspěšnost a dosažené výsledky již řešených projektů. Je to jedna z variant jak zachránit vynaložené finance před jejich rozkradení, a to nejen v Čechách.

Anonym 88243 14.01.2017 12:27
Pane prezidente, jak jste mohl pozvat do Lán takového
slizouna jako je Sobotka na oběd, mě by s ním nechutnalo.

Anonym 90186 14.01.2017 11:21
Po vládě ČSSD, ANO a KDU tak zůstává v oblasti daní velmi rozpačitý dojem. Přestože máme nejhojnější dobu růstu, daně nesnížila, naopak prodloužila na věčné časy původně časově omezenou solidární přirážku u daně z příjmu fyzických osob, fakticky druhou sazbu daně. V DPH napáchala naprosté zvěrstvo. A rozšířila daňový systém o spoustu drahých slev a odpočtů, o jejichž smysluplnosti prostě nemůžeme být zcela přesvědčeni.
Tato vláda má štěstí, že celkový dojem se neposuzuje jen podle její daňové politiky. Protože kdyby tomu tak bylo, verdikt by musel znít: "Máte nejvyšší čas odejít."

Anonym 90186 14.01.2017 11:20
Asi nejpřitažlivější částí schváleného daňového balíčku byly ty věci, které tam vůbec neměly být, a to změny v EET. Andrej Babiš s grácií dohrál svou etudu "chtěl jsem ulevit malým živnostníkům a e-shopům, ale ti zlí korupčníci mi to zatrhli". Takže už definitivně víme, jak budou vypadat podmínky pro druhou a největší fázi EET, která se rozjede v březnu. Žádné výjimky pro malé živnostníky, všichni pěkně na internet a posílat na berňák údaj o každém rohlíku. Až v březnu najede EET pro obchody, určitě uvidíme, jak spousta vesnických krámků, kde se prodává jen chleba, mléko a pivo, zavře. A Babiš, který to vše původně vymyslel, prohlásí: "Já vás chtěl zachránit v lednovém daňovém balíčku, ale koaliční strany mě totálně podrazily, u nich si stěžujte! "

Anonym 90186 14.01.2017 11:19
Jestli si něco po této vládě budeme v ekonomické oblasti pamatovat (kromě EET), tak to bude asi poměrně masivní navyšování slev na druhé a třetí dítě. Zákon zvyšuje slevu na dani už po několikáté a to na druhé dítě o 2400 Kč na 19 404 Kč ročně, na třetí a další dítě o 3600 Kč na 24 204 Kč ročně. Nikdo se ovšem neptá po efektivitě tohoto opatření, protože všichni přeci chceme podporovat pracující rodiče, že? Ale tak jednoduché to není. Ti opravdu chudí rodiče už nyní žádné daně stejně neplatí a nemají si slevy od čeho odečítat. Slevy tak disproporčně podporují střední a vyšší vrstvy. A ani nevíme přesně jak, protože propočty neexistují. Podobné je to se zánovní, poměrně štědrou dávkou školkovným. Vládu vede strana, která si říká sociální, ale jestli její daňové změny pomáhají i těm jejím nejchudším voličům, o tom nemá ani páru.

Anonym 90186 14.01.2017 11:18
Na půl cesty vláda zůstala také u reformy výdajových paušálů živnostníků. Po několikáté snížila limity pro paušály, takže na ně dosáhne čím dál méně lidí, ale to jediné možné tedy snížení jejich procentní výměry valí kabinet dál před sebou a toto nepopulární opatření nechává na další vládu. Přitom by to mělo být naopak. Na paušály by měl dosáhnout celkem kdokoliv, ale nemělo by to být efektivní snižování daní jako dnes, ale procento by mělo alespoň zhruba odpovídat skutečným výdajům dané profese.
Jestli snad za něco vláda zaslouží uznání, tak za to že napravila celou řadu nelogických daňových diskriminací minulé vlády. Nejprve navrátila daňovou slevu pracujícím důchodcům, protože to je jednoznačně v zájmu státu udržet důchodce jako daňového plátce co nejdéle v pracovním procesu. A nyní vrátila daňovou slevu na dítě i živnostníkům a končí tím státní podlost, kdy živnostník-rodič s výdajovým paušálem byl diskriminován vůči svobodnému paušálníkovi bez závazků.

Anonym 90186 14.01.2017 11:16
K daňové tvořivosti vlády je možné přistupovat dvojím způsobem. Buď z pohledu předvolebních slibů ČSSD, které harašily nesmyslnými sektorovými podnikovými daněmi a zdaněním bohatých. A pak to vlastně nedopadlo tak špatně. Anebo být přísnější a posuzovat změnu od změny. A pak nám občas zůstává rozum stát.
Dobře je to vidět na tom, co vláda za ty roky napáchala v DPH. Přebírala tuto daň s celkem vysokou sazbou, protože jsme prošli krizí a tato ohebná daň měla navíc dotovat penzijní reformu. Krize je pryč a důchodová reforma zrušena. Místo celkového snížení základních sazeb však vláda předvedla naprosto nesmyslné bastlení. Zavedla bez velkého smyslu další sazbu 10 procent na kojeneckou výživu, léky a knihy. Jak tato sazba láká k dalším výjimkám, předvedla sněmovna před pár dny, kdy tam přeřadila bez jasného odůvodnění i tisk. A aby toho nebylo málo, vláda také využila DPH jako odpustek hospodským za elektronickou evidenci tržeb a snížila jen jim sazbu na jídla na 15 procent. Jestliže jsme za začátku této vlády měli celkem smysluplný systém sazeb DPH, nyní je to naprostý chaos.

Anonym 90186 14.01.2017 11:15
Schváleným daňovým balíčkem de facto končí vládní kutilství v oblasti daní. Jistě, na podzim před sněmovními volbami ještě vláda zvýší důchody o tisíc procent, případně přídavky na děti o bambilión, aby se zavděčila voličům. Ale ten základní rámec daní, které tu po vládě ČSSD, ANO a KDU zbudou, už máme hotový. A moc veselý pohled to není.

Anonym 90186 14.01.2017 11:08
Stát přitom v žalobě vychází ze znaleckého posudku Vysokého učení technického v Brně, který označil za zásadního viníka právě kamenolom. Posudek si však nenechal vypracovat stát, ale soukromá osoba, která vede se současnými majiteli lomu spor o vlastnictví. Ministerstvo se o posudek opírá a to i přesto, že mu Česká geologická služba nedoporučila, aby ho k žalobě použilo. Je podle ní vypracovaný nekompetentním subjektem, neodborně a navíc tendenčně se záměrem svalit veškerou vinu na kamenolom.
Na to upozornil ve sněmovně i Laudát. Par excellence Česká geologická služba, která je chloubou naší země v tomto oboru, vám říká, tohle nedělejte. Nechápu, proč nebyl zadán posudek, který by mohl sloužit jako žalobní podklad u této instituce anebo u někoho skutečně věrohodného. Já to považuji za ostudný postup, který se v tomto případě stal, řekl Laudát před poslanci.
Dálnice D8 je od loňského 17. prosince otevřená řidičům. Kvůli nestabilnímu podloží na trase v Českém středohoří je ale u takzvané prackovické estakády provoz sveden na jeden ze dvou mostů. Jde o úsek, kde silničáři odhalili pohyb mostních podpěr. Ťok ve středu naléhal na to, aby se z dálnice D8 nedělal strašák. Nelze přitom ale vyloučit, že se neuzavře i druhá část dálnice, jak pro Týdeník Echo naznačil ředitel České geologické služby Zdeněk Venera.
D8 patří mezi nejdéle rozestavěné dálnice v Evropě, od samého začátku se ale potýkala s problémy a řadou soudních sporů s ekology. Původně měla důležitá komunikace spojit Německo s Českem už v roce 2010, nakonec se tak stalo právě až 17. prosince 2016. Původně Ředitelství silnic a dálnic stavbu vysoutěžilo za 9,9 miliardy. Nakonec se zaplatilo přes 14 miliard. Práce totiž zkomplikovaly povodně a v roce 2013 i velký sesuv půdy na 56. kilometru.

 <<nové   starší>> 

1
filmy v kinechdvd filmyrubrikysvětlometysynonyma

Seznamka

Oficiální stránky dalších známých osobností

oficiální stránky Jana Volfová oficiální stránky Petr Mach oficiální stránky Ondřej Liška oficiální stránky Petr Havlík oficiální stránky František Pytloun oficiální stránky Radka Fišarová oficiální stránky Iva Hajnová

Další osobnosti | Jana Volfová | Petr Mach | Ondřej Liška | Petr Havlík | František Pytloun | Radka Fišarová | Iva Hajnová |

Popisy českých osobností pocházejí z oficiálních stránek osobnosti, nebo ze stránek wikipedia, nebo jsou vlastní tvorbou.

Vložit osobnost / Oficiální Stránky © OficialniStranky.cz / opravit údaj
Tyto stránky používají soubory cookie k poskytování služeb, analýze návštěvnosti a personalizaci reklam. Používáním stránek s tímto souhlasíte. Další podrobnosti