Oficiální stránky Miloš Zeman
Oficiální stránky
  přidat osobnost
Love (deluxe) (Buble, Michael) Soucast (Callta, Pavel) Effet Miroir (limited) (Zaz) Extended (Ultravox) Propustka Do Pekel (Divokej Bill)

Miloš Zeman diskuse strana 3900

Jak na vás Miloš Zeman působí? Co pěkného byste řekli? Co se vám líbí?

Komentář  
Jméno     Věk (volitelně)

 

Následují komentáře návštěvníků. Kterýkoli komentář může být vymazán, zvláště urážlivé nebo vulgární, které nejsou povoleny. Nahlásit komentář »

Anonym 90186 19.02.2017 09:50
Odpoved pro pana Rehore:
data jsme si vycucali z prstu, nasim priznivcum to takhle staci a na vas se ted zamerime tvrdou kontrolou FU, takoveto rejpaly co nam kazi kseft tu nepotrebujeme.

Anonym 90186 19.02.2017 09:44
Odkud ministr financí Andrej Babiš zjistil, že po spuštění EET přiteče do státního rozpočtu 18 miliard korun? Jak jeho ministerstvo spočítalo, co všechno se za tyto peníze dá pořídit? A jak moc (ne)bezpečné je shromažďování dat o podnikatelích na jednom místě? Na to všechno se v otevřeném dopise zaslaném politikům, novinářům a institucím ptá podnikatel Jiří Řehoř. Od Babišova ministerstva financí se totiž zatím příliš odpovědí nedočkal.

Anonym 5822 19.02.2017 09:27
Avyboji, doporučila jsem ti známého psychiatra, rád tě vyšetří zadarmo, proč k něm nejdeš? Uleví se ti, chudáčku :-))

Anonym 17847 19.02.2017 08:56
Pro 5822.Ty potřebuješ zmalovat zadek,pěkně po bolševicku,řádně do ruda.

Anonym 5822 18.02.2017 19:42
90186 Dědku, jdi už do pihele, tvoje dlouhý slovní průjmy nikdo stejně nečte. Apropos, píše se standardní, nikoliv standartní, standarta znamená něco zcela jiného, chápeš?

Anonym 5822 18.02.2017 19:38
Pětačtyřicetiletý hasič Jan Odermatt, který zemřel při úterním zásahu v hale ve Zvoli nedaleko Prahy, je novodobým hrdinou, kterých zase tolik nemáme. V pátek za něj drželi hasiči po celé republice, včetně jeho domovské základny v Radotíně, minutu ticha a pro jeho rodinu připravují i celostátní sbírku. Práci hasičů vyzdvihují lidé i na sociálních sítích a zároveň rodině zemřelého Jana Odermatta vyjadřují soustrast.
Znám jeho paní, o to více se mne to dotklo. Co mne zaráží, že stát není schopný se postarat o pozůstalé |v tomto případě hlavně o desetiletou dcerku|. Někdo nasazuje život, aby chránil životy a majetek lidí, a na rodinu bude sbírka, není to potupné? Náš stát v těchto případech stojí za h..o. Fuj! Hlavně, že si kdejaký úředník ve státní správě mastí kapsy!

Anonym 90186 18.02.2017 16:30
Místo toho pan ministr Babiš už několik let neplatí daně ze svých dluhopisů a ještě řadu dalších let v tom bude pokračovat (pokud za to nebude potrestán), stávající vláda mu jako zemědělci v rostlinné výrobě schválila obrovské vratky spotřební daně z pohonných hmot, využívá obrovských daňových úlev, de facto čerpal dotace pro menší podniky na vybudování Čapího hnízda a nyní vybere od některých hostinských několik stovek korun ročně na daních ze zisku a ze spropitného navíc, protože poctivost musí být a platit daně má přece každý, jak sám Babiš říká.

Anonym 90186 18.02.2017 16:30
Ministr Babiš také s oblibou tvrdí, že díky zavedení EET v prosinci 2016 vzrostly v létě 2016 mzdy v restauracích. Myslel to asi tak, že už od léta začali hostinští pro jistotu pozvolna přiznávat vyšší tržby a na jejich základě zvýšili mzdy (nebo alespoň přiznávané mzdy). Nechme stranou, že tato úvaha postrádá logiku, protože by v takovém případě bylo lepší postupně zvyšovat i vykazované zisky a nesnižovat si je tedy prostřednictvím mzdových nákladů, nehledě na to, že je vždy výhodnější snižovat si náklady investicemi (resp. následnými odpisy) či nákupem zásob než mzdami a vysokým sociálním a zdravotním.
Není ale pravda ani to, pane ministře, že by tržby v restauracích v létě podezřele rostly. Ve stravování a pohostinství se prodej dařil nejvíce v srpnu (meziroční nárůst o 11,8 %), v únoru (9,1 %), v září (8,7 %) a následně pod dohledem online evidence tržeb v prosinci (8,2 %). Obdobně v ubytování. Nic překvapivého. Třeba v roce 2015 štamgasti i příležitostní opilci nejvíce zvýšili spotřebu (oproti roku předchozímu čili roku 2014) v červnu a červenci (o 7,8 %) a dále v prosinci (o 7,2 %).
V každém případě tedy byly náklady na EET vynaloženy přinejmenším pro sledování malých a středních živnostníků v restauracích či penzionech zbytečně. Náklady každého z desítek tisíc od prosince zapojených živnostníků (nákup on-line pokladny, kvalitní tiskárny, čteček kódů, stabilního internetového připojení atd.) i stovky milionů korun na vybudování Babišovy centrály či na televizní reklamu na EET (což je stejně ze zákona povinný projekt, takže zbytečnost reklamy byla zřejmá od počátku). Stresy kvůli hrozícím likvidačním pokutám (až půl milionu za nenahlášení prodeje na Babišovu centrálu a dalších až půl milionu za nevydání nového typu účtenky vaším zaměstnancem). Vše bez viditelného výsledku, alespoň v případě běžných hospod a ubytovacích zařízení.
Kdyby naopak byly daně (z příjmů a z přidané nominální hodnoty) těm nejmenším odpuštěny, bylo by zcela narovnáno konkurenční prostředí mezi nimi, jistě by vzrostl počet živností, tedy i zaměstnanost, zlepšil by se bez výběrových (nespravedlivě rozložených) dotací život na venkově, odpadly by náklady nejen na EET osvobozených (vyňatých) živnostníků, ale i na většinu jejich kontrol ze strany finančních úřadů, a státní rozpočet by ročně přišel jen o nepatrný zlomek z celkového výběru těchto daní (přičemž by byl tento výpadek alespoň zčásti kompenzován např. daněmi a odvody za zaměstnance v nově vzniklých či zachráněných živnostech).

Anonym 90186 18.02.2017 16:28
Babišovi úředníci podváděli, konkrétně zneužili započítání DPH, když porovnávali tržby v hospodách, kempech, tábořištích či penzionech z prosince 2015 a tzv. evidované tržby, které byly v těchto sektorech podnikání přijaty na Babišovu centrálu v rámci povinné on-line evidence tržeb.
Babišovo ministerstvo se snažilo předstírat, že se tržby zvýšily o 100 %. Český statistický úřad však později v podrobnějším průzkumu odhalil, že se prosincové tržby meziročně (tedy oproti prosinci 2015) nezvýšily ani o 8 %.
Důvodem tohoto rozporu jsou jistě především Babišovými lidmi špatně vybrané hospody či penziony.Důvody jsou ještě dva další: zahrnutí inflace a především zahrnutí DPH. Ministerstvo zkrátka, jak už to tak bývá, nějak zapomnělo, že DPH není součástí tržeb (taková už jsou zkrátka pravidla a je to tak logické, protože podnikatelé stejně musí DPH odevzdat státu), ale je součástí evidovaných tržeb zachycených na Babišově centrále.
Proč je součástí evidovaných tržeb? Protože Babišovi lidé řekli, že se ona známá elektronická evidence tržeb netýká tržeb, nýbrž pokladních příjmů. Jaký je v tom hlavní rozdíl? Inu, jednak v okamžiku uskutečnění, ale jednak právě také v DPH. Příjmy jsou peníze, které přijímáte. Přijímáte od zákazníků v ceně zboží DPH? Jistě, tedy pokud jste plátci. DPH je tedy vaším příjmem, byť není tržbou (není součástí zisku).
Porovnáte a 8209;li pak tržby bez DPH za prosinec 2015 s příjmy včetně DPH za prosinec 2016, nutně vám vyjde, že si hospody vydělávaly minimálně o nějakých 15 % více díky EET, přestože se hospodám bude v reálu dařit stále stejně. Svým voličům pak snadno nakukáte, že hospody či kempy dříve okrádaly na daních a vy jste jim to zatrhli.

Anonym 90186 18.02.2017 16:21
Už druhá trafika.A přibude ještě pro Ištvána, a ty soudce ubytovatele, u kterých, v rozporu se zákonem , nechali Šlachta ,Ištván a Komárek, uvalit vazbu na jimi stíhané.
Za to jsme my , daňoví poplatníci zaplatili odškodné.

Anonym 90186 18.02.2017 16:19
Jímá mne hrůza z toho, jak se policejní plukovníci demokratické země začínají houfovat okolo komunistického udavače s nevyjasněnými majetkovými poměry, nikoliv proto aby jej usvědčili, ale aby mu plnili veškerá přání!

Anonym 90186 18.02.2017 15:28
Případy pokutovaných plátců DPH se zabývá také Jan Rambousek z Unie daňových poplatníků. Řeším případ, kdy padla pokuta 30 tisíc korun kvůli rozporu v kontrolním hlášení ve výši 6,72 koruny. Podnikatel ale opravné kontrolní hlášení poslal pozdě, z datové schránky si ho vyzvedl až 13. den, dodal Rambousek. Ze zákona totiž platí, že pokud se podnikatel nepřihlásí do datové schránky do 10 dnů od odeslání, dojde k doručení fikcí.
I v druhém případě, který Rambousek popsal, figuruje pokuta 30 tisíc korun. Podnikatel odevzdal kontrolní hlášení, ve kterém se ale neshodovaly údaje s údaji od jeho dodavatele. Dodavatel údaje následně opravil, mezitím byl ale podnikatel vyzván, aby potvrdil zpochybněné údaje. Toto potvrzení však poslal později, než stanoví zákon, popsal daňový poradce.
Jan Rambousek kontrolní hlášení DPH tvrdě kritizuje. Považuje ho za nehospodárnost státní správy. Nejdříve udělí pokutu a až pak řeší, jestli ji můžou odpustit? Kontrolní hlášení navíc bylo zavedeno, aby se jím potíraly daňové úniky, a místo toho tu řešíme rozdíl 6,72 korun? Podle mě je to nesmyslně nastavené a ten zákon je napsaný špatně, dodal.

Anonym 90186 18.02.2017 15:26
Stanislava Marková, majitelka firmy, která prodává nátěrové hmoty, laky nebo čisticí prostředky, dostala sankci za to, že včas nezareagovala na výzvu od finančního úřadu. Obdržela jsem pokutu 30 tisíc Kč za takový strašný přečin, jako je zpoždění v odezvě na výzvu. Podotýkám, že hlášení, které jsem odevzdala, bylo správné, uvedla. Finanční úřad ale měl v jejím hlášení pochybnosti, proto ji vyzval, aby původní údaje změnila, doplnila nebo potvrdila.Stanislava Marková dostala od Finančního úřadu pro Zlínský kraj výzvu k napravení pochybností v kontrolním hlášení do své datové schránky v pátek 3. června 2016. Po pěti kalendářních dnech, ve středu 8. června, jí úřad vyměřil pokutu. Až pozdější novela zákona s účinnosti od 29. července prodloužila tuto lhůtu z 5 kalendářních dní na 5 pracovních dnů.

Anonym 90186 18.02.2017 13:29
Pro 94158
Babišovy dluhopisy si mohl koupit akorát Babiš. Nikdo jiný k nim neměl přístup. Navíc si Babiš z těchto dluhopisů vyplácí nadstandartní úrok. Kalousek vydal dluhopisy pro všechny občany. Každý kdo měl zájem si je mohl nakoupit. Stačilo zajít na poštu.

Anonym 94158 18.02.2017 12:26
Trochu nerozumím slovům pana Kalouska. Dle jeho výroku by se neměly danit dluhopisy domácnostem miliardářů. Danění připouští pouze u domácnosti pana Babiše. Mám za to, že naši občané jsou si rovni. Že by přátelé pana Kalouska byli přeci o něco rovnější??

Anonym 17847 17.02.2017 15:59
Současná členové KSČM a ČSSD je stejný politický dobytek,který národu Čechů od státního bankrotu nepomůže.Straníkům těchto stran je třeba znárodnit majetek za podíl na zbídačení Česka.Revolucí to chce dostat k moci tvrdou levicovou ruku mladé generace a ne tyto staré lumpy.I Ransdorf doporučoval komunistům se zúčastnit kuponové privatizace,tedy velkozlodějny co Česko nejvíce zbídačila.

Anonym 5822 17.02.2017 10:41
Koalice s komunisty by nebyl problém. Mládka neodvolám, říká Sobotka!!
Tleskám za tento výrok, pane Babiši máte zelenou. Sobotka si připravil provaz, nyní jenom najít vhodný strom. Náš moučný tlustý červík zřejmě moc nemyslí. Přijde o voliče, zaplať pánbůh. Vždy bylo jasné, že ČSSD a KSČM jsou jedna .. Pa

Anonym 17847 17.02.2017 09:54
Zde vládnoucí lumpové předhazují národu diskuse,zda je Trumph vhodným prezidentem USA ,nebo ne.Ale aby zahájili diskusi jak zabránit masivnímu prodeji zemědělské půdy v Česku spekulantům to zde vládnoucí lumpy nezajímá.Je to politický dobytek zralý na co nejkrutější odporažení na katovské mučírně za vlastizradu.

Anonym 17847 16.02.2017 17:44
Tím,že za sedm roků ještě Rath nesedí v base je zapříčiněno prohnilou justicí spojenou s politickými lumpy v jednu velkou rodinu.Když někdo prohlásí,že chce mezi islamisty tak by ho nejraději poslali na doživotní,ale okrádat stát o miliony to se netrestá,pokud jde o větší zvíře z politiky.V Česku je takový kapitalistický svinčík,že to chce krutou revoluci vedenou mladou generací.Pak zprovoznit dostatek katovských mučírnách kde by se političtí lumpové předvedli ve zpěvu o svých lumpárnách.

Anonym 90186 16.02.2017 10:40
Podle dotázaných právníků se Babiš dopustil klasického příkladu obcházení zákona, který byl už vícekrát popsán v rozsudcích Nejvyššího správního soudu i Evropského soudního dvora. Nejvyšší správní soud například v roce 2008 odmítl stížnost na Finanční ředitelství v Brně, které vyměřilo daň podnikateli bez ohledu na to, že snížil daňový základ vyplacením vysokého nájmu spřízněné firmě. Snížit daňový základ o peníze za nájem je sice v souladu s právními předpisy, podotýká daňový poradce Tomáš Golaň, pokud ovšem bylo hlavním účelem tohoto kroku snížení daně, pak ho může finanční úřad považovat za neplatný.

Kj 10917 15.02.2017 19:22
Pro 90186. Plně souhlasím. Jeden příklad za všechny, který se stal v úterý tentot týden. Do restaurace přišly dve dámy a dali si kafe. Když chtěly platit, řekly že nechtějí účet z EET. Přesto jim jej číšnice dala. Druhý den přišly opět a daly si kafe. Když chtěly platit, zeptala se číšnice na to zda chťejí účtenku. Řekly, na to my si nehrajeme. Nic nechceme. Tak jim ji nedala, prostě ji hodila do koše.
No a druhý den přisly tyto dámy v doprovodu tří celníků a prolezli celou restauraci, účetní doklady a zboží. Celkem jim to trvalo asi 4 hodiny. No a nakonec sdělily, že jsou z finančního úřadu, že jim nebyl vydán doklad a že firmu teď čeká dle zákona pokuta ve výši pětsettisíc korun. Tak mi řekněte, není ten Babiš hjaz..

Ovar 85845 15.02.2017 17:03
Milouše,za dnesni vyrok Te chvalim. Stovka v nemocnici skutecne nikoho nezabije.

Anonym 94158 15.02.2017 13:32
Myslím, že pan Stropnický jako herec musí být často překvapený. Pan Babiš by měl mít rozum a vyměnit ho za někoho, kdo má vojenské vzdělání a rozum. Zatím to vypadá, že má něco společné s Fidelem. Fidel byl vojna na Kubě a Stropnický je Kuba na vojně.

Anonym 90186 15.02.2017 11:54
Ministra obrany Martina Stropnického (ANO) taková položka v armádních nákladech překvapila. Mezi výdaji jeho ministerstva obrany je totiž i 647 tisíc na servis švédských raketometů, kdy hodina technika vyjde na 9510 korun.

Anonym 90186 15.02.2017 11:35
Když miliardář neplatí daně (optimalizuje po milionech daňový základ), je to obdivovaný šikula, filantrop, hrdina, politik, oblíbený ministr a kandidát na premiéra. Kdo nevydá účtenku z EET, okrádá stát a hrozí mu půlmilionová pokuta. Taková pravidla hry v naši společnosti nastavuje pan Andrej Babiš. Znáte toho pána?

Anonym 90186 15.02.2017 11:35
Babiš je nechutný prase, které se neštítí vůbec ničeho!

Anonym 90186 15.02.2017 01:28
U člověka s hrubou mzdou přibližně do 10 250 korun už uplatnění základní daňové slevy stačí k tomu, aby daň z příjmů neplatil vůbec.
Daňových slev je ale podstatně víc. Na vyživované dítě, které s vámi žije ve společné domácnosti, si můžete odečíst z daně až 13 404 korun ročně, tedy 117 korun měsíčně (slevu může vždy uplatnit jen jeden rodič). Na druhé vyživované dítě je sleva vyšší: 15 804 korun (1317 korun měsíčně), na třetí a každé další dítě dokonce 17 004 korun za rok (1417 korun měsíčně).
Z daně z příjmů si jeden z rodičů může v roce 2016 odečíst výdaje na školku nebo jiné předškolní zařízení až do výše 9900 korun.
Využít můžete také daňovou slevu na manžela nebo manželku | registrovaného partnera či partnerku. Podmínkou je, že jeho nebo její roční příjmy nepřevýší 68 tisíc korun. Výše daňové slevy 24 840 korun za rok. Když je zákonný partner držitelem průkazu ZTP|P, sleva se dvojnásobí na 49 680 korun.

Anonym 94158 14.02.2017 23:08
Je pravda, rozdíl mezi bohatým a chudým je velmi nepřesný. Snad by tam mohl být ještě pojem "průměrný" I to není relevantní. Bohatých v Čechách není příliš. Jsou to pouze ti jedinci, pro které pravice konkrétně chystá daňový ráj a očekává jejich štědrou vděčnost. Jejich jména by se vešla asi na 12 listů obvyklé knihy. Daně neplatí občané, kteří žijí z podpor. Někdy se omylem považujeme za bohaté, ač prodáváme svoji manuální práci, či duševní schopnosti.

Ovar 85845 14.02.2017 22:36
Vole 94158, jak se krade chudym,kdyz už teď chudi neodvadi zadny dane, diky odpoctum.Ty tady spadas mezi chudy, ale duchem.

Kj 10917 14.02.2017 20:11
Pro anonyma 94158. Nevím proč tu stále omíláte Kalouska. Zadlužování státu přece spusti ten opilec Zeman. Začal rozdávat sockám a nemakačenkům. Zvýšil nezaměstnanost a vytvořil jako první dluhovou spiralu. Socky nic nevytvořili pouze začali projídat budoucnost. Parazitovali na poctivě pracujících a volili socany, aby již nikdy nemuseli dělat. Proto jim Zeman sypal stále více, zadlužoval stát a očekával jejich hlasy, což také nastalo.

Anonym 17847 14.02.2017 18:00
Pro 94158.Nižší zadlužení je zapříčiněno většími dotacemi z EU a tím,že ministerstva rozpouští rezervy.Takže Babiš žádný zázrak v ekonomice nepředvedl.I tak ,při našem zadlužení,je šedesát miliard jako když dáš volovi malinu.Chce to dostat revolucí k moci mladou generaci,která na lumpy zprovozní dostatek katovských mučíren,kde vy se zloději předvedli ve zpěvu o svých lumpárnách a důchodcům navíc za jejich pomoc při instalaci stávajícího kapitalistického svinčíku naordinovat takovou dietu,jakou neměli ani vězňové za nebožtíka Hitlera v koncentráku.

Anonym 94158 14.02.2017 16:50
Díky dnešní české vládě poklesl náš dluh o 60 miliard. To by se za Kalouska nestalo. Chybí nám jen narovnání nejnižšího příjmu na úroveň Slovenska, či Polska. Je nemravné méně úspěšné pracující občany dávat na roveň těch, kteří se spokojí s dávkami. Dnešní vládu bych hodnotil za "2", a to pro hašteření. Nejspíš příští vládu bude stavět ANO, je vhodné hledat demokratické spojence. Nikdo si nepřeje modré a fialové lumpy, kteří kradou chudým a rozdávají stát miliardářům, a to za hezký úsměv obdarovaných lumpů. Či za něco jiného?

Anonym 17847 14.02.2017 14:33
Maďaři si po pádu komunistů alespoň ošetřili to ,že nelze zemědělskou půdu prodat cizákům.Zde vládnoucí lumpové uměli jen tuto zemi rozprodávat a rozkrádat.Právě nyní spekulanti skupují v Česku zemědělskou půdu aby jí pak mohli se ziskem prodat cizákům.Vládnoucím lumpům to nevadí a obyčejný český blb na uvedené kouká jako blb.Jsme s lumpy u moci a přitroublou voličskou základnou na nejlepší cestě k úplné likvidaci národa Čechů.

Anonym 17847 14.02.2017 14:23
Při škodách co ČSSD národu Čechů nadělala bude po revoluci nejrozumnější vše co do ČSSD vlezlo protáhnout katovskou mučírnou.Stejně jednat s vlastizrádným dobytkem z KDU.Majetky rodů těchto lumpů znárodnit.

Anonym 17847 14.02.2017 14:18
Pro 90186.I prodání daňového sektoru ukazuje vlastizradu všech lumpů co se po komunistech prolhali k moci.Proto to chce krutou revoluci vedenou mladou generací a pak znárodňovat tak tvrdě,že by se mohli i komunisté padesátých roků učit jak má pořádné znárodňování vypadat.Přitroublé důchodce,kteří pomáhali lumpům k moci bude nejrozumnejší nechat vychcípat hladem.

Anonym 90186 14.02.2017 12:19
Andrejko: Já tu ukradnutú čokoládu rozdám!

Anonym 90186 14.02.2017 12:00
"Ukazuje se, že ČSSD nic nepochopila. Nejde o banky ani o výši, ale o to kde se daní a co utíká," komentoval návrh na zavedení bankovní daně na twitteru europoslanec hnutí ANO Pavel Telička. Jurečka na stejné sociální síti poznamenal, že právě sociální demokraté souhlasili s prodejem českých bank zahraničním vlastníkům. "Škoda, že díky ČSSD jsme kompletně ztratili celý bankovní sektor a prodali (za hubičku) za vlády ČSSD zahraničním vlastníkům," uvedl. Později dodal, že podle propočtů ČSSD tak Česko prodáním daňového sektoru přišlo o 460 miliard Kč.

Anonym 90186 14.02.2017 11:20
Pokud zahraniční banka investovala v ČR své peníze, tak chce podíl ze zisku odvést zpět ve formě dividend. Co je na tom špatně?
Pokud já investuji do americké společnosti nákupem akcií, tak také budu chtít své dividendy dostat do ČR.

Anonym 90186 14.02.2017 11:19
A co se stane, když Bohuš více zdaní banky? Banky si to vyberou od klientů. Takže budeme mít nejdražší bankovní služby v Evropě.
S tím, že dividendy potečou zahraničním vlastníkům se přeci muselo vědět už v době, kdy Zeman banky (rodinné stříbro se neprodává, vzpomínáte? ) prodal zahraničním investorům.
A pak, proč musí Bohuš uvalovat další daně, když je stát na tom tak dobře, že má přebytek rozpočtu? Aby zvýšil mandatorní výdaje? To by mu šlo, teď ještě aby se pohyboval v reálném rámci.

Anonym 90186 14.02.2017 11:18
Socani mají jen dvě témata: rozhazovat peníze a zvyšovat daně.

Anonym 17847 14.02.2017 10:44
Už zde vládnoucí lumpové co zbídačili Česko už zakazují zpívat písničku,že zadluižili a zbídačili stát.Proto to chce krutou revoluci a vše co se po komunistech prolhalo k moci a Česko zbídačilo co nejkrutěji odporážet na katovských mučírnách s bezbřehou krutostí za vlastizradu.Navíc znárodňovat veškerý majetek těch lumpů co ho po údajné revoluci nahrabali.Chce to dostat k moci velice krutou ruku mladé generace.

Anonym 90186 14.02.2017 10:43
Když se zeptáte Agrofertu, proč vydal jednokorunové dluhopisy, které si koupil pouze jejich vlastník, protože nikdo jiný neměl šanci, tak existuje jedna jediná odpověď: Protože z nich jeho vlastník nechtěl platit daň. A takovéto operace jsou nezákonné a finanční správa z nich má vyměřit daň.
Také když jsme v roce 2013 zjistili, že několik podvodníků mezi nimi i Andrej Babiš se takhle zachovali, tak jsme zaprvé udělali novelu, která to neumožňuje, a zadruhé jsme řekli, že v roce 2014, až poprvé nebudou chtít zaplatit tu daň, tak se jim finanční správa vysměje a řekne: Vy jste podváděli, zneužili jste zákon, to neplatí a my vám tu daň vyměříme a k tomu vám dáme pokutu a k tomu vás dáme policajtům.
Protože zneužívání zákona je prostě trestný čin. Problém je, že v roce 2014 největší z těch podvodníků, to byl Andrej Babiš, byl v tu chvíli ministr financí a finanční správa najednou zapomněla na své povinnosti. A zapomíná na ně dodnes.

Anonym 90186 14.02.2017 10:42
Andrej Babiš tam také kritizoval, že jste coby ministr financí v roce 2013 ty korunové dluhopisy nezdanil.
To je absurdní, není potřeba je zdaňovat, je potřeba zdanit jenom ty, kteří podvádějí a obcházejí zákon. Není žádný důvod trestat desetitisíce domácností za to, že je ministr financí podvodník. Desetitisíce domácností si koupily korunové dluhopisy s tím, že nebudou zdaněné, a je fér, že si je mohl koupit každý, kdo chtěl.
Když se zeptáte, proč stát tenkrát vydával dluhopisy v nominální hodnotě jedné koruny, tak existuje jasná odpověď: Aby mohly být prodávány reinvestiční dluhopisy, kde úrok v hodnotě 11 korun bude překlopen do dluhopisů, a to se jinak než jednokorunovými dluhopisy nedá udělat.

Anonym 90186 14.02.2017 10:42
Vicepremiér Andrej Babiš v neděli v České televizi mimo jiné řekl, že jste vydáním korunových dluhopisů v roce 2011 coby ministr financí připravil stát o 13 miliard korun. Co na to říkáte?
Je to absolutní nesmysl. Možnost vydat korunové dluhopisy byla v zákoně zakotvena od roku 1993 a já tu možnost použil v roce 2011 s tím, že tam byl jasný praktický a ekonomický důvod. Bylo to pro desetitisíce domácností, kterým bylo potřeba připsat reinvestiční dluhopis v nominální ceně jedné koruny.
Tam prostě nominální cena jedné koruny, která se zaokrouhlovala dolů, měla jiný důvod než neplacení daně. Tohoto kroku zneužili podvodníci, z nichž asi nejvýznamnějším podvodníkem je současný ministr financí, který si nekupoval dluhopisy státu, ale který jako předseda představenstva Agrofertu vydal dluhopisy s nesmyslně vysokým úrokem a jako investor si je koupil jen on sám. Takže se dopustil v tu chvíli dvou daňových podvodů.

Anonym 90186 14.02.2017 10:28
Excelentní ekonomika
Růst české ekonomiky loni zpomalil na 2,3 procenta. Předloni růst činil 4,6 procenta. Vyplývá to z předběžného odhadu hrubého domácího produktu (HDP), který dnes zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ). Růst HDP zpomalil také ve 4. čtvrtletí roku 2016, když meziročně stoupl o 1,7 procenta. Mezičtvrtletní růst stagnoval na 0,2 procenta.
K růstu HDP za celý loňský rok přispěly podle ČSÚ hlavně spotřeba domácností a zahraniční obchod. "Z rostoucí domácí a zahraniční poptávky těžila většina odvětví národního hospodářství, zejména zpracovatelský průmysl. Výjimkou bylo stavebnictví, jehož výkonnost byla výrazně nižší než v roce 2015," sdělili statistici.Posílení ekonomiky za celý loňský rok i za samotné 4. čtvrtletí bylo nejnižší za poslední tři roky. V roce 2015 ekonomika posílila o 4,6 procenta a v roce 2014 o 2,7 procenta.

Anonym 90186 14.02.2017 10:20
On si z toho rozdávání peněz, které získal sice legálně, ale zcela nelegitimně a které by měly patřit státu, udělal píárko!
Proto bychom ten nový Babišův přerozdělovací mechanismus v březnu měli zkusit všichni. Nezaplatit daně a ty peníze rovnou rozdat potřebným. Schválně, co nám na to pod Babiše spadající finanční správa řekne.

Anonym 90186 14.02.2017 09:01
Jaké právo má potom po někom požadovat, aby řádně platil daně pod hrozbou likvidačních sankcí, když využívá všechny skulinky, jak se jejich placení vyhnout? Ovšem tyto nuance šéf hnutí ANO a jeho lidé nikdy nebudou brát v úvahu. Naopak budou nadále veřejnost masírovat primitivní propagandou o dobrotivém oligarchovi, Mirkovi Dušínovi českého a slovenského podnikatelského světa.
Zbývá dodat dvě věci. Podobný manévr Andrej Babiš učinil v době, kdy se rozhořela kauza Čapí hnízdo, která mezitím podivně usnula. I tehdy slíbil, že rozdá na charitu 50 milionů korun, které jeho farma vyčerpala z evropských fondů s podezřením z dotačního podvodu.
Dnes tento marketingový trik zopakoval. Dohromady se jedná o 100 milionů korun, které Andrej Babiš vydává na charitu ve chvíli, kdy se dostává pod nepříjemný tlak, a zjevně v obou případech nemá čisté svědomí.
Současně je známo, že Agrofert, který jeho majitel momentálně zaparkoval do správy svých nejbližších spolupracovníků z holdingu a rodinných příslušníků, ročně čerpá zhruba 3 miliardy korun z nejrůznějších státních a evropských dotací, veřejných zakázek a daňových úlev.
Andrej Babiš se tedy blahosklonně uvolil, že tři procenta z tohoto objemu peněz z kapes daňových poplatníků vrátí zpět v podobě charity, kterou bohužel nelze nazvat jinak než jako vynucenou. Sbírat body na neštěstí druhých, když se to marketingově hodí, je opravdu mimořádný cynismus.

Anonym 90186 14.02.2017 08:59
Tento problém se nese v rovině trestněprávní a možná i psychiatrické. V rovině etické je však zcela nepřístojný další Babišův manévr, že desítky milionů, které tímto způsobem ušetřil na daních (kdo z vás to má? ), vydá na charitu. A ještě tento zdánlivě bohulibý záměr oznámí s humbukem v živém vysílání České televize.A skutečně. Vzápětí se na jeho facebookovém profilu objevilo následující oznámení: Jak jsem dneska slíbil, rozdávám peníze z dluhopisů. 52 milionů. První je tady malá Nina. Té pošlu milion. Budete hodní, když ji taky přispějete. Tak a už zbývá 51.
Ministrův marketingový tým, protože snad nikdo nevěří tomu, že Andrej Babiš na svém profilu komunikuje s lidmi osobně, připojil příběh malé holčičky trpící svalovou atrofií, která jistě pomoc potřebuje. Vzápětí přidal další zprávu:
Ahoj lidi, píše vás teď strašně moc, že byste taky potřebovali pomoct, když je volných 52 milionů (tedy vlastně už 51). Jsou to desítky mailů a telefonátů, nestíhám to číst, ani kolegové nestíhají zvedat mobil. Úplně jste nás vytížili, tak chci POPROSIT: počkejte pár dnů s žádostmi, komentáři, maily a telefonáty. Nezvládáme. Objednal jsem si novou webovou stránku, kam mi budete moci psát všechny žádosti, tak se těším. Měla by být do týdne, ale doufám, že se mi povede, aby to bylo dřív. Pak dám vědět, ať mi tam napíšete a všechno si to budu číst. JSEM FAKT PŘEKVAPENEJ. Děkuju moc za takový zájem.
Bohužel se nelze vyhnout přesvědčení, že nebýt problémů, do kterých se šéf hnutí ANO uvrtal sám, tato iniciativa by nikdy nevznikla. Také platí, že skutečně seriózní donátoři jsou bezejmenní, a nevytrubují svoji ochotu podpořit potřebné okázale do světa. Zvláště tehdy, pokud potřebují zakrýt vlastní maléry.
Možná to někomu připadá jako skvělý nápad. Ale ve skutečnosti jde o průhledný pokus odvrátit pozornost od náhle vzniklé nekomfortní situace, kdy vyšlo najevo, že Andrej Babiš nakupoval nezdaněné dluhopisy v době, kdy už působil v politice, a jeho hnutí ANO 2011 kandidovalo v senátních volbách. A poslední tranži nakoupil v roce 2014 dokonce v době, kdy už byl ministrem financí.

Anonym 90186 14.02.2017 08:57
Marketing šéfa hnutí ANO narazil na další dno. Když už je zcela jasné, že nakoupil 1,5 miliardy korunových dluhopisů Agrofertu, aby ochudil stát o 52 milionů korun na daních, vyrukoval s protiofenzivou, nad kterou zůstává rozum stát.
Jeho porovnávání se 73 tisíci běžnými střadateli, kteří v roce 2012 využili možnost nakoupit nezdaněné státní dluhopisy, je nehorázné. Jako kdyby někdo z nich účelově inicioval vydání dluhopisů v miliardových objemech z jeho firmy, aby je mohl vzápětí výhodně nakoupit. Takový případ je znám jenom jeden: Agrofert.
Stejně absurdní je Babišův nápad porušit retroaktivitu a dodatečně zdanit všechny jen proto, že je na něj kvůli této operaci podané trestní oznámení. Desítky tisíc nevinných lidí by tak doplatily na jeho netransparentní pokus o.ebat stát ve velkém.
Stačí přitom, aby daňová správa prověřila, zda v jeho a dalších podobných (i když ne tak křiklavých) případech nebyl porušen zákon. Zda Agrofert nevydal tyto korunové dluhopisy s nezvykle vysokým úrokem (6 procent) bez zjevné ekonomické motivace. Daňový úřad potom má povinnost počínání takového subjektu dodatečně dodanit. Jak ale může veřejnost očekávat objektivní výsledek, když je resort financí plně v rukou Andreje Babiše, který na klíčová místa ve státní správě dosadil svoje loajální lidi?

Anonym 90186 14.02.2017 08:55
Ministr financí Andrej Babiš předvedl v Otázkách Václava Moravce i na jeho poměry nebývalou snůšku demagogie a populismu nejhrubšího zrna. Nejenže je scestný jeho nápad dodatečně zdanit korunové dluhopisy jen proto, že on sám je podezřelý z porušení zákona. Stejně nevkusná je jeho snaha odvést pozornost od svých problémů zneužitím charity pro děti.

 <<nové   starší>> 

1
filmy v kinechdvd filmyrubrikysvětlometysynonyma

Seznamka

Oficiální stránky dalších známých osobností

oficiální stránky Jana Volfová oficiální stránky Petr Mach oficiální stránky Ondřej Liška oficiální stránky Petr Havlík oficiální stránky František Pytloun oficiální stránky Radka Fišarová oficiální stránky Iva Hajnová

Další osobnosti | Jana Volfová | Petr Mach | Ondřej Liška | Petr Havlík | František Pytloun | Radka Fišarová | Iva Hajnová |

Popisy českých osobností pocházejí z oficiálních stránek osobnosti, nebo ze stránek wikipedia, nebo jsou vlastní tvorbou.

Vložit osobnost / Oficiální Stránky © OficialniStranky.cz / opravit údaj
Tyto stránky používají soubory cookie k poskytování služeb, analýze návštěvnosti a personalizaci reklam. Používáním stránek s tímto souhlasíte. Další podrobnosti