Oficiální stránky Miloš Zeman
Oficiální stránky
  přidat osobnost
Propustka Do Pekel (Divokej Bill) Limitless (Piano Guys) Oppidum (Filipova Lenka) Down The Road Wherever / Dlx (Knopfler Mark) Mamma Mia! Here We Go Again (UHD+BD) (Ultra HD 4k filmy)

Miloš Zeman diskuse strana 3750

Jak na vás Miloš Zeman působí? Co pěkného byste řekli? Co se vám líbí?

Komentář  
Jméno     Věk (volitelně)

 

Následují komentáře návštěvníků. Kterýkoli komentář může být vymazán, zvláště urážlivé nebo vulgární, které nejsou povoleny. Nahlásit komentář »

Anonym 90186 14.02.2017 10:42
Andrej Babiš tam také kritizoval, že jste coby ministr financí v roce 2013 ty korunové dluhopisy nezdanil.
To je absurdní, není potřeba je zdaňovat, je potřeba zdanit jenom ty, kteří podvádějí a obcházejí zákon. Není žádný důvod trestat desetitisíce domácností za to, že je ministr financí podvodník. Desetitisíce domácností si koupily korunové dluhopisy s tím, že nebudou zdaněné, a je fér, že si je mohl koupit každý, kdo chtěl.
Když se zeptáte, proč stát tenkrát vydával dluhopisy v nominální hodnotě jedné koruny, tak existuje jasná odpověď: Aby mohly být prodávány reinvestiční dluhopisy, kde úrok v hodnotě 11 korun bude překlopen do dluhopisů, a to se jinak než jednokorunovými dluhopisy nedá udělat.

Anonym 90186 14.02.2017 10:42
Vicepremiér Andrej Babiš v neděli v České televizi mimo jiné řekl, že jste vydáním korunových dluhopisů v roce 2011 coby ministr financí připravil stát o 13 miliard korun. Co na to říkáte?
Je to absolutní nesmysl. Možnost vydat korunové dluhopisy byla v zákoně zakotvena od roku 1993 a já tu možnost použil v roce 2011 s tím, že tam byl jasný praktický a ekonomický důvod. Bylo to pro desetitisíce domácností, kterým bylo potřeba připsat reinvestiční dluhopis v nominální ceně jedné koruny.
Tam prostě nominální cena jedné koruny, která se zaokrouhlovala dolů, měla jiný důvod než neplacení daně. Tohoto kroku zneužili podvodníci, z nichž asi nejvýznamnějším podvodníkem je současný ministr financí, který si nekupoval dluhopisy státu, ale který jako předseda představenstva Agrofertu vydal dluhopisy s nesmyslně vysokým úrokem a jako investor si je koupil jen on sám. Takže se dopustil v tu chvíli dvou daňových podvodů.

Anonym 90186 14.02.2017 10:28
Excelentní ekonomika
Růst české ekonomiky loni zpomalil na 2,3 procenta. Předloni růst činil 4,6 procenta. Vyplývá to z předběžného odhadu hrubého domácího produktu (HDP), který dnes zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ). Růst HDP zpomalil také ve 4. čtvrtletí roku 2016, když meziročně stoupl o 1,7 procenta. Mezičtvrtletní růst stagnoval na 0,2 procenta.
K růstu HDP za celý loňský rok přispěly podle ČSÚ hlavně spotřeba domácností a zahraniční obchod. "Z rostoucí domácí a zahraniční poptávky těžila většina odvětví národního hospodářství, zejména zpracovatelský průmysl. Výjimkou bylo stavebnictví, jehož výkonnost byla výrazně nižší než v roce 2015," sdělili statistici.Posílení ekonomiky za celý loňský rok i za samotné 4. čtvrtletí bylo nejnižší za poslední tři roky. V roce 2015 ekonomika posílila o 4,6 procenta a v roce 2014 o 2,7 procenta.

Anonym 90186 14.02.2017 10:20
On si z toho rozdávání peněz, které získal sice legálně, ale zcela nelegitimně a které by měly patřit státu, udělal píárko!
Proto bychom ten nový Babišův přerozdělovací mechanismus v březnu měli zkusit všichni. Nezaplatit daně a ty peníze rovnou rozdat potřebným. Schválně, co nám na to pod Babiše spadající finanční správa řekne.

Anonym 90186 14.02.2017 09:01
Jaké právo má potom po někom požadovat, aby řádně platil daně pod hrozbou likvidačních sankcí, když využívá všechny skulinky, jak se jejich placení vyhnout? Ovšem tyto nuance šéf hnutí ANO a jeho lidé nikdy nebudou brát v úvahu. Naopak budou nadále veřejnost masírovat primitivní propagandou o dobrotivém oligarchovi, Mirkovi Dušínovi českého a slovenského podnikatelského světa.
Zbývá dodat dvě věci. Podobný manévr Andrej Babiš učinil v době, kdy se rozhořela kauza Čapí hnízdo, která mezitím podivně usnula. I tehdy slíbil, že rozdá na charitu 50 milionů korun, které jeho farma vyčerpala z evropských fondů s podezřením z dotačního podvodu.
Dnes tento marketingový trik zopakoval. Dohromady se jedná o 100 milionů korun, které Andrej Babiš vydává na charitu ve chvíli, kdy se dostává pod nepříjemný tlak, a zjevně v obou případech nemá čisté svědomí.
Současně je známo, že Agrofert, který jeho majitel momentálně zaparkoval do správy svých nejbližších spolupracovníků z holdingu a rodinných příslušníků, ročně čerpá zhruba 3 miliardy korun z nejrůznějších státních a evropských dotací, veřejných zakázek a daňových úlev.
Andrej Babiš se tedy blahosklonně uvolil, že tři procenta z tohoto objemu peněz z kapes daňových poplatníků vrátí zpět v podobě charity, kterou bohužel nelze nazvat jinak než jako vynucenou. Sbírat body na neštěstí druhých, když se to marketingově hodí, je opravdu mimořádný cynismus.

Anonym 90186 14.02.2017 08:59
Tento problém se nese v rovině trestněprávní a možná i psychiatrické. V rovině etické je však zcela nepřístojný další Babišův manévr, že desítky milionů, které tímto způsobem ušetřil na daních (kdo z vás to má? ), vydá na charitu. A ještě tento zdánlivě bohulibý záměr oznámí s humbukem v živém vysílání České televize.A skutečně. Vzápětí se na jeho facebookovém profilu objevilo následující oznámení: Jak jsem dneska slíbil, rozdávám peníze z dluhopisů. 52 milionů. První je tady malá Nina. Té pošlu milion. Budete hodní, když ji taky přispějete. Tak a už zbývá 51.
Ministrův marketingový tým, protože snad nikdo nevěří tomu, že Andrej Babiš na svém profilu komunikuje s lidmi osobně, připojil příběh malé holčičky trpící svalovou atrofií, která jistě pomoc potřebuje. Vzápětí přidal další zprávu:
Ahoj lidi, píše vás teď strašně moc, že byste taky potřebovali pomoct, když je volných 52 milionů (tedy vlastně už 51). Jsou to desítky mailů a telefonátů, nestíhám to číst, ani kolegové nestíhají zvedat mobil. Úplně jste nás vytížili, tak chci POPROSIT: počkejte pár dnů s žádostmi, komentáři, maily a telefonáty. Nezvládáme. Objednal jsem si novou webovou stránku, kam mi budete moci psát všechny žádosti, tak se těším. Měla by být do týdne, ale doufám, že se mi povede, aby to bylo dřív. Pak dám vědět, ať mi tam napíšete a všechno si to budu číst. JSEM FAKT PŘEKVAPENEJ. Děkuju moc za takový zájem.
Bohužel se nelze vyhnout přesvědčení, že nebýt problémů, do kterých se šéf hnutí ANO uvrtal sám, tato iniciativa by nikdy nevznikla. Také platí, že skutečně seriózní donátoři jsou bezejmenní, a nevytrubují svoji ochotu podpořit potřebné okázale do světa. Zvláště tehdy, pokud potřebují zakrýt vlastní maléry.
Možná to někomu připadá jako skvělý nápad. Ale ve skutečnosti jde o průhledný pokus odvrátit pozornost od náhle vzniklé nekomfortní situace, kdy vyšlo najevo, že Andrej Babiš nakupoval nezdaněné dluhopisy v době, kdy už působil v politice, a jeho hnutí ANO 2011 kandidovalo v senátních volbách. A poslední tranži nakoupil v roce 2014 dokonce v době, kdy už byl ministrem financí.

Anonym 90186 14.02.2017 08:57
Marketing šéfa hnutí ANO narazil na další dno. Když už je zcela jasné, že nakoupil 1,5 miliardy korunových dluhopisů Agrofertu, aby ochudil stát o 52 milionů korun na daních, vyrukoval s protiofenzivou, nad kterou zůstává rozum stát.
Jeho porovnávání se 73 tisíci běžnými střadateli, kteří v roce 2012 využili možnost nakoupit nezdaněné státní dluhopisy, je nehorázné. Jako kdyby někdo z nich účelově inicioval vydání dluhopisů v miliardových objemech z jeho firmy, aby je mohl vzápětí výhodně nakoupit. Takový případ je znám jenom jeden: Agrofert.
Stejně absurdní je Babišův nápad porušit retroaktivitu a dodatečně zdanit všechny jen proto, že je na něj kvůli této operaci podané trestní oznámení. Desítky tisíc nevinných lidí by tak doplatily na jeho netransparentní pokus o.ebat stát ve velkém.
Stačí přitom, aby daňová správa prověřila, zda v jeho a dalších podobných (i když ne tak křiklavých) případech nebyl porušen zákon. Zda Agrofert nevydal tyto korunové dluhopisy s nezvykle vysokým úrokem (6 procent) bez zjevné ekonomické motivace. Daňový úřad potom má povinnost počínání takového subjektu dodatečně dodanit. Jak ale může veřejnost očekávat objektivní výsledek, když je resort financí plně v rukou Andreje Babiše, který na klíčová místa ve státní správě dosadil svoje loajální lidi?

Anonym 90186 14.02.2017 08:55
Ministr financí Andrej Babiš předvedl v Otázkách Václava Moravce i na jeho poměry nebývalou snůšku demagogie a populismu nejhrubšího zrna. Nejenže je scestný jeho nápad dodatečně zdanit korunové dluhopisy jen proto, že on sám je podezřelý z porušení zákona. Stejně nevkusná je jeho snaha odvést pozornost od svých problémů zneužitím charity pro děti.

Anonym 94158 13.02.2017 16:57
Díky dnešní české vládě poklesl náš dluh o 60 miliard. To by se za Kalouska nestalo. Chybí nám jen narovnání nejnižšího příjmu na úroveň Slovenska, či Polska. Je nemravné méně úspěšné pracující občany dávat na roveň těch, kteří se spokojí s dávkami. Dnešní vládu bych hodnotil za "2", a to pro hašteření. Nejspíš příští vládu bude stavět ANO, je vhodné hledat demokratické spojence.

Anonym 90186 13.02.2017 10:12
Poslední slova na smrtelném loži Andreje Babiše: Může za to Kalousek..

Anonym 90186 13.02.2017 10:12
Rekord! Babišovi trvalo 10 minut! než řekl, ze za všechno může Kalousek! Mezitím ovšem pozavíral půlku republiky.

Anonym 90186 13.02.2017 10:10
Andrej odhalil v Otazkach sve volebni heslo: Kalousek first!

Anonym 90186 13.02.2017 10:10
Varuju vás. Nehrajte hru "Pokaždý když Babiš v Otázkách Václava Moravce řekne "Kalousek", si dám panáka."
Už v půlce pořadu byste byli v bezvědomí.

Anonym 90186 12.02.2017 20:02
Za všechno může Kalousek! Babiš ho u Moravce zmínil 33x

Anonym 90186 12.02.2017 17:39
Donald Trump uvedl v dopise adresovaném litevské prezidentce, že podporuje nedělitelnost a svrchovanost Ukrajiny. Podle něj je podpora Ukrajiny klíčem k upevnění evropské i regionální bezpečnosti.

Anonym 94158 12.02.2017 16:51
EU by měla přinutit Ukrajinu ukončit vraždy původních obyvatel a do Haagu odvést fašistické pohlaváry. Před jakoukoliv pomocí je nutné prosadit evropskou demokracii, či alespoň snahu. Za peníze EU budou budou takto bombardovat domovy původních občanů. Evropa by měla přijmout tisíce sirotků z východu UA. Podmínky, ve kterých ještě trochu žijí jsou otřesné.

Anonym 17847 12.02.2017 15:46
Za vznik islámského státu mohou hlavně USA a lumpové co se k USA přidali,včetně lumpů z Česka.Záměrně v mnoha zemích Arabů jejich vládu likvidovali a pomáhali k moci dosadit všehoschopné lumpy.I návštěvy migrantů do Česka bude třeba brát jako reciproční návštěvy za návštěvy českých vojáků válčících po boku USA.Až nás migranti zavalí,tak si jich nevšímat a začít vybíjet celé rody lumpů co se po komunistech prolhali k moci.To když migranti uvidí,že si Češi dělají pořádek ve stávajícím kapitalistickém svinčíku,tak budou z Česka zdrhat sami.

Anonym 17847 12.02.2017 15:32
Myslím,že za tuto písničku bude Marcelovi Zmožkovi i vedení Šlágru po revoluci proplácen důchod v plné výši,že se lumpů u moci nezalekli,ale pro přitroublé důchodce ,kteří proti zde sedmadvacet roků vládnoucím lumpům nic nedělali to bude na výplatu důchodu jedině na holý zadek bejkovcem.

Anonym 17847 12.02.2017 15:26
Za komunistů jsem se za jejich kritiku dostal až k soudu.Kdybych tehdy věděl jaký se po komunistech prolže k moci,díky troubovitosti obyčejného českého blba,lidský dobytek,tak bych si za komunistů jejich kritiku nedovolil,ani kdyby to trestné nebylo.

Anonym 17847 12.02.2017 15:21
Zde vládnoucím lumpům už vadí i písnička co zpívá na Šlágru Marcel Zmožek.Tato píseň je velice populární.Já osobně zastávám názor,že po revoluci bude nejlepší vybíjet celé cenzorské rody.Protože jejich zločin na národě Čechů je nedolzírný.

Anonym 90186 12.02.2017 13:27
Ministr financí Andrej Babiš se v neděli v Otázkách Václava Moravce dostal poněkud do úzkých. Podobně jako když v Partii TV Prima nedokázal čelit poslanci TOP 09 Martinu Plíškovi, tentokrát se mu to nepodařilo proti europoslanci Luďku Niedermayerovi, a to zejména díky tomu, že spolu s moderátorem proti Babišovi používal argumenty, na které jej tým Marka Prchala prostě nedokázal připravit.
Nejvíce Babiše samozřejmě rozhodilo tvrzení, že zbohatl díky současnému šéfovi TOP 09 Miroslavu Kalouskovi. Ten totiž jako první použil korunové dluhopisy ze zákona z roku 1993, ovšem pro dluhopisy státní. Babiš do konce roku 2012 stihl věc využít pro svůj prospěch, ale je schopen říkat: Neříkejte mi, že jsem něco využil. Finanční správa je absolutně nezávislá, tvrdil pořád dokola Babiš. Pane ministře, Finanční správa podléhá ministerstvu financí, připomněl mu Niedermayer. Ale je nezávislá, dostával se Babiš do úzkých, v nichž nedokázal říci nic jiného než to, že jakékoli tvrzení proti němu je lež.Tenhle zákon mohli napravit pan Kalousek a pan Sobotka a já ho teď napravím. Načtu, aby tyhle dluhopisy byly zdaněny, uvedl Babiš, čímž přiznal, že zákon považuje za špatný, ale sám jej využil pro svůj prospěch. Aby s tím nebyl problém, já tyhle peníze dám na charitu, rozhodl pan ministr o tom, jak napravovat zneužití práva. Pro mě 52 milionů nehraje roli. Já je rád dám na charitu, na Chartu 77, pokračoval Babiš.
Niedermayer uvedl, že by Babišovi měla Finanční správa doměřit daň. Docela zajímavou indicií je, pokud dluhopisy Agrofertu skončily u jeho vlastníka, připomněl europoslanec. Ten navíc uvedl, že Babišův problém je zejména etický, protože v době transakce již byl v politice. Pane ministře, kdybyste neměl Kalouska a Sobotku, musel byste si ho vymyslet, řekl Babišovi Moravec, když poněkolikáté opakoval, jak za všechno může Kalousek.
Korunové dluhopisy jsou zákonem z pera vašeho Kalouska, opakoval pořád dokola Babiš. Pane ministře, to je zákon z roku 1993. Ten nenapsal Miroslav Kalousek, upřesnil Niedermayer. Ministr financí stále tvrdí, že nic nevyužil ani nezneužil. Z celého pořadu bylo evidentní, že Babiš nejen že nebyl dostatečně připraven, ale zjevně ani nedokázal o většině věcí argumentovat jinak než tím, že všechno způsobil Kalousek.

Anonym 17847 12.02.2017 09:35
Je třeba ve společnosti razit heslo,že kdo si dluhy nadělal,ať si dluhy zaplatí.Proto je třeba znárodňovat všechny majetky zde po komunistech vládnoucích politických lumpáckych rodů.Chce to dostat revolucí k moci dostatečně krutou ruku mladé generace,která důchodcům za jejich troubovitost a lenost přemýšlet zmaluje jejich zadky do ruda.Prostě přes na maděru rozsekané zadky přitroublých důchodců k lepším zítřkům mladé a budoucích generací.

Anonym 17847 12.02.2017 09:25
Už přes dva tisíce straníků ČSSD z lumpácké strany zdrhlo.Prostě už se některým bývalým straníkům ČSSD nechce v budoucnosti zpívat na mučidlech o svoji vlastizradě národa Čechů.

Anonym 17847 12.02.2017 09:21
Ani Trump nějakým dopisem,že podporuje celistvost Ukrajiny nic nezmění na tom,že Ukrajina bude brzo mašírovat zpět do náruče Ruska.Právě současné zdražování ropy zajistí už takto vládními lumpy zbídačené Ukrajině ještě větší bídu.Pro Česko se jeví jako nejrozumnější směle celou EU a NATO kopnout do zádele a znovu se vžebrávat pod ochraná křídla surovinově bohatého Ruska s jeho rozsáhlými trhy.CO NÁS ZATAHLO DO PODRUČÍ NĚMCŮ JE TŘEBA ZAČÍT ODPORÁŽET NA KATOVSKÝCH MUČÍRNÁCH ZA VLASTIZRADU A ZNÁRODOVAT MAJETEK CELÝCH VLASTIZRÁDNÝCH RODŮ ZDE SEDMADVACET ROKŮ VLÁDNOUCÍCH LUMPŮ.

Anonym 17847 12.02.2017 09:10
Důchodci při uvedeném zdražování v tomto roce pořádně zchudnou.Konečně začíná ta vládní banda lumpů něco dělat pro vyléčení důchodců z jejich troubovitosti.Pokud by se nadále na debužírování důchodců dlužila tak by důchodci rozum nikdy nepobrali a stále by volili lumpy co Česko zadlužují.Ideální je výplata důchodů většině důchodců na holý zadek bejkovcem.Protože právě důchodci jsou tím stádem blbů co pomohlo lumpům k moci.Proto platí ,že kvalitní bejkovec potěš zadky přitroublých důchodců.

Anonym 90186 11.02.2017 20:57
Donald Trump uvedl v dopise adresovaném litevské prezidentce, že podporuje nedělitelnost a svrchovanost Ukrajiny. Podle něj je podpora Ukrajiny klíčem k upevnění evropské i regionální bezpečnosti.

Anonym 90186 11.02.2017 20:24
Na co se tu v poslednich letech sahlo, to se dopadlo katastrofalne (slusne vychovani mi nedovoli pouzit vhodnejsi vyraz). Od skolstvi pres ruzne statni databaze a registry az po STK. Na tomto je ovsem nejvic pikantni, ze vyzaduje to stat, plati majitel a kdyz to tomu co to chce nefunguje, tak na to dojede ten co to plati. Cim vykonnejsi vypocetni technika je k dispozici, tim komplikovanejsi procesty zakonodarci vymysli, namisto, aby veci zjednodusovali..

Anonym 90186 11.02.2017 20:23
Daší odborník z týmu anO - kobih, pan Ťok. Díky kobliháři, nezapomeňte jim to tam zase hodit

Anonym 90186 11.02.2017 20:20
V ČR od extrému k extrému. Vlastně úředníci ukazují jací jsou b.bci. Nejdříve nechají podvádění dojít za hranu, kdy procházejí vozy i bez filtru DPF a pak zalomí všechny najednou tupým předpisem. A pokud neprojde vozidlo nové, kvůli počítačovému protokolu, je to na facku a nakopnutí úředníka s rozběhem.

Anonym 90186 11.02.2017 20:17
Stupňování bu.erace nabývá obludných rozměrů, stále složitější a dražší je život normálního občana, STK stále dražší a složitější, víc ztraceného času a to už tu byly návrhy, že by se mělo jezdit každý rok, povinné revize komínů, kontroly čím topíte, zákazy určitých druhů kotlů, kupoval jsme plyňák tak chtěli hliníkový komín, tak jsem musel převložkovat komín, při výměně za nový musel být nerez, opět převložkování komínu, no a naposledy kondenzační plyňák a ten šel do umělé hmoty, se děsím toho, co vymyslí eurohujeři až budu opět měnit pec.
Politici produkují tolik dobra pro občany, že chudákům občanům se z toho návalu už podlamují kolena.

Anonym 90186 11.02.2017 20:14
Podle technika z STK je možné, že by neprošla i velká část úplně nových aut. Metodiku, co se v ČR používá od letoška, v Německu přestali používat právě z tohoto důvodu.

Anonym 17847 11.02.2017 18:20
Cpaní peněz EU na Ukrajinu jsou vyhozené peníze.Dostat Ukrajinu z bídy,tak na to EU nemá.Na Ukrajině stále přibývá lidí co vzpomínají,že v SSR jim bylo mnohem líp.Takže brzo se začne,při stoupajících cenách ropy Ukrajina pokorně vžebrávat do spolku s Ruskem.Pro Ukrajince rozumnější řešení není a Česko také ne.

Anonym 17847 11.02.2017 18:12
Pro 94158.Místo zde vládnoucích lumpů zde už dávno měla být vláda co by svižně splácela starými lumpy nasekané dluhy i za cenu,že uvedené bude lumpy i hlupáky pořádně bolet.Současní zde vládnoucí lumpové jsou lhaním a oblbováním národa na tebou uváděnou dvojku,protože obojí jim jde dobře.Jinak potřebují šmahem poslat na přátelský pokec s katem a tebe s nimi.

Anonym 94158 11.02.2017 18:11
EU by měla přinutit Ukrajinu ukončit vraždy původních obyvatel a do Haagu odvést fašistické pohlaváry. Před jakoukoliv pomocí je nutné prosadit evropskou demokracii, či alespoň snahu. Za peníze EU budou budou takto bombardovat domovy původních občanů. Evropa by měla přijmout tisíce sirotků z východu UA. Podmínky, ve kterých ještě trochu žijí jsou otřesné.

Anonym 94158 11.02.2017 18:01
Díky české vládě poklesl náš dluh o 60 miliard, dluhu zbývá již jen 153 tisíc na občana. BRAVO! To by se za Kalouska nestalo. Chybí nám jen narovnání nejnižšího příjmu na úroveň Slovenska, či Polska. Je nemravné z občanů nadále dělat otroky jako za vlády TOP 00 a ODS! Dnešní vládu bych hodnotil za "2", a to pro hašteření.

Anonym 90186 11.02.2017 17:59
Evropská unie v příštích týdnech uvolní 600 milionů eur (asi 16,2 miliardy Kč) pomoci Ukrajině, oznámil dnes předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker po jednání s ukrajinským premiérem Volodymyrem Hrojsmanem. Poskytnutí této druhé tranše makrofinanční pomoci dlouhé měsíce zdržovala existence ukrajinského moratoria na export dřeva, Hrojsmanova vláda nyní ale předložila parlamentu návrh zákona, kterým zákaz ruší.

Anonym 17847 11.02.2017 17:53
Merkelová se stává pro Němce stále více nevolitelnou osobou.O její budoucnosti bude rozhodovat hlavně troubovitost Čechů a Poláků.Pokud se tyto dva národy nechají nadále zatshovat svými lumpy u koryt do státních bankrotů,tak Merkelová vyhraje.Češi za uvedené zaplatí Sudety a Poláci tou částí Polska co do konce války patřila k Říši.Když tyto země včas lumpy u koryt vypráskají a snahu lumpů dostat tyto dvě země do státních bankrotů ustojí,tak Němci po potížích s migranty začnou masově velebit nebožtíka Hitlera,jaký že to byl rozumný člověk,když prosazoval v Německu čistou rasu.V Česku bude třeba všechny podniatele co sem chtějí zatahovat migranty,aby je mohli odírat,odporážet bez soudu na katovských mučírnách za vlastizradu.Pokud má národ Čechů přežít ve stávajícim životním prostoru,tak to chce na vše co se po komunistech prolhalo k moci a dodnes Česko zbídačuje dostatečně krutou ruku mladé generace.Tyto lumpy co nejkrutěji odporážet na katovských mučírnách a znárodňovat veškerý majetek těchto vlastizrádných rodů.Většinu důchodců bude třeba ,při stávajícím zadlužení Česka nechat vychcípat hladem,ta jejich troubovitost a pomoc lumpům k moci.

Anonym 90186 11.02.2017 16:16
Rozhodně, prosím, pane Velebo, nezapomenout na Zlínsku na čelo kandidátní listiny umístit Čubu.

Anonym 90186 11.02.2017 16:15
Milošu, to néni vaša strana, vy jste se odklonil, když onehdá neuspěli, tak proč za ňu lobbujete?

Anonym 90186 11.02.2017 16:14
"Svůj k svému a vždy podle pravdy" Zeman, Veleba, Okamura - to k sobě pasuje jak .. na hrnec. Až zas Mynář uspořádá Osvětimanským trachtaci na Hradě, poválí se tam v historických křeslech i Okamura.

Anonym 90186 11.02.2017 16:07
Zoufalá snaha zemanovců uspět ve volbách: Chtějí se spojit s Okamurou

Anonym 90186 11.02.2017 12:35
Babiš navíc svou politickou kariéru postavil na sloganu, že není jako ostatní, kteří všeci kradnú a drancují státní firmy. A najednou se mělo ve volebním roce před soudem řešit podezření, že jeho se jeho firma zapojila do manipulace s veřejnými zakázkami ve státní firmě.
Andrej Babiš nejdřív tvrdil, že je případ vykonstruovaný. Pak zase přišel s verzí, že šlo o administrativní pochybení.
Jenže obžaloba, která leží u soudu , nabídla jiný pohled na fungování hustopečské firmy. Tak například: zaměstnanci firmy se podle odposlechů pokoušeli zjišťovat díky nadstandardním vztahům na poště nabídky konkurenčních firem. Agrotec měl také přednostní přístup k informacím o výběrových řízeních na poště, což jej zvýhodňovalo oproti konkurenci.
Firma Agrotec požívala ve státní společnosti nepsaného statusu preferovaný dodavatel. V praxi to znamenalo, že když se přes všechnu podporu Agrotecu ve výběrových řízeních nedařilo, spříznění manažeři pošty to vyřešili jednoduše: soutěž zrušili a Agrotecu pomohli k zakázce fintou s účelovým prodloužením letité smlouvy, která ovšem byla podle obžaloby určena ke zcela jiným účelům.
Zatímco stíhání firmy Agrotec jako takové soud zastavil, její manažer Richter je obžalovaný i nadále a čeká na soudní proces.

Anonym 90186 11.02.2017 12:33
Novela umožňuje firmám, které jsou vyšetřované například kvůli ovlivňování veřejných zakázek, vyváznout bez trestu. A to v případě, že její stíhaní manažeři či zaměstnanci ponechají vinu výlučně na sobě. A firma současně doloží, že zaměstnanci byli řádně proškolení a věděli, že si nemají pomáhat nefér hrou, aby společnost zakázky získala.
A to je právě případ firmy Agrotec, která spadá do holdingu Agrofert. V loňské obžalobě to státní zástupci napsali jasně: kvůli podezření z ohýbání zakázek na České poště posíláme k soudu i firmu Agrotec jako takovou, protože její obžalovaný manažer Pavel Richter neměl motivaci sám o sobě se zakázkami manipulovat.
Ing. Pavel Richter se popsaného jednání dopustil jako její vedoucí zaměstnanec ve smyslu § 11 zákoníku práce vykonávající řídící činnost, a to jménem, v zájmu i v rámci činnosti společnosti Agrotec, napsal státní zástupce Zdeněk Matula do obžaloby pro soud.
Jenže ve stejné době, kdy žalobce finišoval s obžalobou, poslanci v tichosti nachystali změnu zákona a připravili podmínky pro to, aby Agrotec mohl nyní z případu vyklouznout.
Převedeno do praxe: nově už nestačí selský rozum, který ukazuje, že Pavel Richter jednal v zájmu firmy a v její prospěch. Stačí, že Agrotec doložil, že všichni zaměstnanci a manažeři jsou dostatečně proškolení v etice byznysu a podepisují etický kodex, a je z kauzy bez ohledu na realitu venku.
Novelu zákona ve Sněmovně loni obhajoval přímo Babišův ministr spravedlnosti Robert Pelikán (ANO). Trestní stíhání právnických osob byla zatím vedena jako výjimečná. Jenomže právnické osoby v našem životě hrají stále větší úlohu. Budeme je stíhat jen v případě, že trestný čin byl spáchán jen v zájmu právnické osoby buď managementem, nebo běžným pracovníkem na pokyn vedení, či zanedbáním prevence, prohlásil loni Pelikán.
Kauza Agrotec byla přitom vrholně nepříjemná přímo pro jeho stranického šéfa a ministra financí Babiše. Firmě totiž u soudu hrozilo v krajním případě až zrušení a také by mohla přijít o možnost ucházet se o veřejné zakázky.

Anonym 90186 11.02.2017 12:31
Agrotec, společnost ze svěřenských fondů vicepremiéra Andreje Babiše, nebude souzena v kauze zmanipulovaných zakázek na státní poště. Nikoli proto, že se firma ničeho nedopustila. Ale proto, že politici podporovaní Babišovým ministrem spravedlnosti loni protlačili parlamentem právní kličku, která nově zajistí firmám s dostatečnou štábní kulturou a dobrými právníky beztrestnost. Agrotec je první firmou, u které soud novelu zákona využil.

Anonym 90186 11.02.2017 12:29
živnostníci kvůli nákladům a rizikům EET s aktivitou skončí, jejich konkurenci se zřejmě tržby zvýší. To mohlo být do jisté míry důvodem, proč Babišovo ministerstvo přišlo s odhalením, že tržby vybraných hospod rostly.

Anonym 90186 11.02.2017 12:29
Zatímco tržby pod dohledem EET v prosinci vzrostly jen o 7,6 %, tržby v informačních činnostech vzrostly bez dohledu vlády o 21,4 %, tržby různých pracovních agentur vzrostly o 17,8 % a tržby ve skladování šly nahoru o 10 %, abychom zmínili nejrychleji rostoucí odvětví.
Finanční správa vydala své zdůvodnění. Český statistický úřad upozorňuje, že se jeho čísla od dat z EET nutně liší. Má a 8209;li k sobě nějaká velká hospoda přidruženou ještě malou prodejnu, EET bere v úvahu pouze restauraci, zatímco národní statistikové započítají i prodejnu. Pokud naopak k velkému obchodu patří malý výčep, statistikové výčep ignorují. Tím však nelze vysvětlit tak velký rozpor mezi Babišovými lidmi a statistiky. EET sice eviduje jen hotovost a platební karty, ale bezhotovostním převodem se, pokud jde o účastníky 1. fáze EET, platí nanejvýš v sektoru ubytování (a to jistě spíše luxusního než v autokempech), avšak jen málokterý štamgast platí hospodě trvalým příkazem.
Lze tedy předpokládat dva hlavní důvody na první pohled nevysvětlitelného rozdílu. Za prvé, špatná statistika provedená Babišovými lidmi. Český statistický úřad má totiž mnohem lepší data. Zkoumá všechny podniky s dvaceti a více zaměstnanci. Teprve u menších podniků si vybírá. Babišovo ministerstvo naproti tomu zvolilo z kapacitních důvodů malý vzorek, jak zveřejnila paní Schillerová v lednu na ČT24, a navíc zjevně špatně, ať už to byl, nebo nebyl záměr.
Neodpustitelným pochybením Babišových lidí však je, že do porovnání zahrnuli DPH. To je právě ta druhá příčina rozdílu. EET totiž podle výkladu ministerstva (i podle probíhající praxe a převažujícího povědomí) eviduje peníze, které servírky přijaly. Samozřejmě, že v ceně oběda je u plátců DPH také tato daň. Proto je pak samozřejmě i v EET. DPH však není tržbou podniku. Je to jen taková dočasná půjčka pro podnik od lidí, která musí být o něco později podnikem odevzdána státu. Proto ji čeští národní statistikové nemohou zahrnout do tržeb. Dokonce to výslovně zdůrazňují.
Babišovi lidé tak měli jednoduchou, byť špinavou práci. Porovnali tržby bez DPH za prosinec 2015 s příjmy včetně DPH za prosinec 2016. Nutně jim pak vyšlo numero o minimálně 15 % vyšší.
Malý rozdíl je pak způsoben ještě také tím, že Babišovi lidé započítávali do růstu tržeb i inflaci. Jinak řečeno, brali v úvahu nominální tržby místo tržeb reálných. To je naprosto v pořádku, EET ostatně opravdu eviduje i inflaci. Navýšení tržeb o inflaci však v žádném případě nemůže být vydáváno za důkaz dřívějšího umělého snižování přiznávaných tržeb. Totéž platí i pro skutečný růst tržeb (díky růstu celé ekonomiky či náhlému většímu zájmu o točené pivo apod.), ten však je možné jen obtížně vyčíslit a je obsažen jak v Babišových datech, tak ve zprávě Českého statistického úřadu.
Babiš a jeho lidé však přece jen mohou mít pravdu v tom, že EET zvyšuje podnikatelům tržby. Pokud totiž někteří (zejména sezonní, víkendoví a obecně ti nejmenší) živnostníci kvůli nákladům a rizikům EET s aktivitou skončí, jejic... (zkráceno)<|i>

Anonym 90186 11.02.2017 12:27
Ukázalo se, že důvodem údajného vzrůstu tržeb v hospodách (a kempech či penzionech apod.) za prosinec 2016 zhruba o 100 % v meziročním srovnání (tedy oproti prosinci 2015) je započítání DPH i inflace a zjevně také velmi špatná statistika. Odtud záhadné lednové tvrzení Babišova ministerstva.
Ještě záhadnější bylo vysvětlení Babišovy náměstkyně Aleny Schillerové, jak se k číslu došlo. Pro prosinec 2016 prý totiž byly použity údaje z elektronické (on-line) evidence tržeb, která ale podle samotného ministerstva neeviduje účetní tržby, nýbrž účetní příjmy (což je trochu něco jiného).
Tvrzení o růstu tržeb se nakonec ukázalo jako lež velkého rozsahu. Babišovi odborníci, kteří podle Babišových vlastních slov řídí stát jako firmu, vypočítali na základě vysoce sofistikovaných metod o neuvěřitelných asi 1100 % vyšší růst, než jaký skutečně nastal, jak nyní zjistil Český statistický úřad. Otázkou je, proč takovou lež vůbec vypustili do éteru. Všem bylo přece jasné, že v únoru přijde odhalení a do té doby neproběhnou žádné řádné volby. Kromě vědomé lži tedy jistě přichází v úvahu také obrovská chyba či ještě větší nešťastná náhoda při výběru statistického vzorku.
Zmíněná Babišova pravá ruka pro EET v návaznosti na tento špatný odhad nařkla na stanici Český rozhlas Plus hostinské z enormního krácení daní před zahájením EET. Tato ruka vlastně tvrdila, že si snižovali výnosy (či příjmy) z prodeje ve svých každoročních daňových přiznáních nejméně o 50 %.
Pravdou (podle zjištění Českého statistického úřadu) nakonec je, že si je buď nesnižovali vůbec (popřípadě nanejvýš o jednotky procent čili v případě venkovských hospod sotva v řádu stokorun ročně, pokud tedy vůbec), nebo jejich případné daňové podvody není projekt EET vůbec schopen odhalit.

Anonym 17847 11.02.2017 11:37
Pro 94158.Nazývat současný kapitalistický svinčík demokracií to chce pořádný kus drzosti ,nebo troubovitosti.Při současném zdražování,které bude stále více nabírat na síle většina Čechů zprovoznění katovských mučíren přivítá s jásotem.Hlavně,že tu bude síla co udělá pořádek ve stávajícím kapitalistickém svinčíku i když uvedené bude lumpy i hlupáky pořádně bolet.Než se v Česku udělá pořádek tak to se chudáci kati pořádně zapotí.To aby makali v trojsměnném provozu a ještě dělali přesčasy.Takzvaná demokracie jedině podporovala podvody a zlodějnu.Proto to chce dostat k moci tvrdou ruku mladé generace.Ta starým lumpům co Česko zbídačili naordinuje takovou dietu,jakou neměli ani vězňové za nebožtíka Hitlera v koncentráku.

Anonym 90186 11.02.2017 09:36
Stále aktuálnější je tak otázka, jak bude Finanční správa postupovat, jestliže se do systému skutečně nepřihlásí například 100 tisíc, 120 tisíc živnostníků. Rozdá sto tisíc pokut? To si asi netroufne, že. V říjnu jsou přece volby a ministr financí by chtěl být premiérem. A když těch 100 tisíc pokut Babišovi úředníci nerozdají, co tomuto stavu řeknou ti živnostníci, kteří se do EET připojili? Odpojí se? A co s nimi? Dost otazníků, se kterými Andrej Babiš zřejmě nepočítal.
A to jde zatím o jakousi nekoordinovanou záležitost. Ještě se neobjevil nikdo, kdo by oficiálně vyhlásil: Ano, bojkotujme EET. Jestli se objeví, bude to zajímavé.

Anonym 90186 11.02.2017 09:34
Co budeme dělat? říkají si pravděpodobně vysocí úředníci Finanční správy a ministerstva financí. V realitu se totiž proměňuje pravděpodobný bojkot EET.
Andrej Babiš začíná mít velký problém. Asi nečekal, že se mu na jeho šikanózní EET podnikatelé jednoduše vykašlou. Do EET se nepřihlásilo stále ještě 190 tisíc živnostníků. Přitom ke konci ledna zbývalo registrovat 200 tisíc podnikatelů z celkového počtu 250 tisíc živnostníků, kteří spadají do druhé vlny od EET a musejí podle zákona evidovat tržby elektronicky od 1. března. Za uplynulých deset dní deset tisíc odbavených živnostníků, za nadcházejích 12 dní 190 tisíc? No, nevím. Informaci o počtu (ne)registrovaných živnostníků přinesl na konci tohoto týdne internetový portál Finanční správy. Aby úředníci stihli všechny zbývající živnostníky zaregistrovat do konce února, museli by denně odbavit 16 tisíc (! ) žádostí. Nemožný úkol. Finanční správa alespoň rozšířila úřední hodiny na finančácích. Finanční správa nabízí podnikatelům možnost vyzvednout si autentizační údaje na územních pracovištích FÚ v rozšířených úředních hodinách, a to v termínu od 13. do 28. února 2017, vždy pondělí až čtvrtek od 8 do 17 hodin, v pátek od 8 do 15 hodin. Ve sdělení se však nepíše, kdo zaplatí přesčasy úředníků, kteří odnášejí Babišův hekticky připravený zákon o EET. Samozřejmě, přesčasy zaplatí daňoví poplatníci.

 <<nové   starší>> 

1
filmy v kinechdvd filmyrubrikysvětlometysynonyma

Seznamka

Oficiální stránky dalších známých osobností

oficiální stránky Jana Volfová oficiální stránky Petr Mach oficiální stránky Ondřej Liška oficiální stránky Petr Havlík oficiální stránky František Pytloun oficiální stránky Radka Fišarová oficiální stránky Iva Hajnová

Další osobnosti | Jana Volfová | Petr Mach | Ondřej Liška | Petr Havlík | František Pytloun | Radka Fišarová | Iva Hajnová |

Popisy českých osobností pocházejí z oficiálních stránek osobnosti, nebo ze stránek wikipedia, nebo jsou vlastní tvorbou.

Vložit osobnost / Oficiální Stránky © OficialniStranky.cz / opravit údaj
Tyto stránky používají soubory cookie k poskytování služeb, analýze návštěvnosti a personalizaci reklam. Používáním stránek s tímto souhlasíte. Další podrobnosti