Oficiální stránky Miloš Zeman
Oficiální stránky
  přidat osobnost
Extended (Ultravox) Propustka Do Pekel (Divokej Bill) Limitless (Piano Guys) Oppidum (Filipova Lenka) Down The Road Wherever / Dlx (Knopfler Mark)

Miloš Zeman diskuse strana 3300

Jak na vás Miloš Zeman působí? Co pěkného byste řekli? Co se vám líbí?

Komentář  
Jméno     Věk (volitelně)

 

Následují komentáře návštěvníků. Kterýkoli komentář může být vymazán, zvláště urážlivé nebo vulgární, které nejsou povoleny. Nahlásit komentář »

Anonym 90186 05.04.2017 16:43
Babišovy lži: Kdybych chtěl krást, sídlí mé firmy na Kypru. Jedna taková existuje
Ministr financí Andrej Babiš rád říká, že všetci kradnú. Jak se ale postupně zveřejňují různé otazníky a podezřelé okolnosti jeho podnikání, ukazuje se, že jeho sebeprezentace jako naprosto čistého podnikatele, který se v České republice pravděpodobně zničehonic zjevil, aby ji zachránil, jsou naprosto nesmyslné. Dalším příkladem, kdy si zásadně protiřečil, je jeho tvrzení, že kdyby chtěl stát okrádat na daních, jeho firmy by sídlily na Kypru. Drobná chybička je, že se tak přinejmenším v minulosti dělo.
Dne 18. března 2017 server Novinky uveřejnil Babišovu citaci: Kdybych chtěl odrbávat stát na daních, tak moje firmy sídlí na Kypru. Babiš se totiž neustále snaží vysvětlit, jak to bylo s jeho korunovými dluhopisy a podezřelými akvizicemi kolem firem, které se objevily v nedávno zveřejněných auditech.
Háček je ovšem v tom, že Babišova firma Romneya, která koupila společnost od Milana Sládečka, měla své sídlo právě v Kyperské republice. Těžko říci, jestli to bylo kvůli hezkému počasí nebo proto, že tamní zaměstnanci se rádi koupou v moři, ale faktem zůstává, že země je považována za daňový ráj. Ale to asi bude náhoda.
Nikdo samozřejmě nemůže očekávat, že by Babiš svá slova vysvětlil, ani to, zda se někdy vyjádří k sebevraždě původního majitele firmy, kterou právě Romneya koupila. Ale možná by se dalo odpovědět, že to nebyla jeho firma, jenom prostě patřila do holdingu. Jako ostatně všechno, co u Babiše nesedí.
A kdyby to nezabralo, může za to Kalousek.

Anonym 90186 05.04.2017 16:39
Americká firma Alcentra ze skupiny BNY Mellon napsala premiérovi Bohuslavu Sobotkovi (ČSSD), že byla připravena zaplatit za těžební společnost OKD nejméně 500 milionů korun. Uvedl to ve středu portál Euro. Firmě vadí, že má OKD získat státní podnik Prisko jen za 80 milionů korun. Zváží kvůli tomu arbitráž. Mluvčí OKD Ivo Čelechovský řekl, že firma proces hledání investora nebude komentovat. Ministr financí Andrej Babiš (ANO) na dotaz uvedl, že o nabídce nemá informace.

Anonym 31168 05.04.2017 14:58
Pokud má stávající životní prostor nadále patřit Čechům ,tak to chce krutou revoluci a vše co se po komunistech prolhalo moci co nejkrutěji odporážet na katovských mučírnách a znárodňovat majetek všech vlastizrádných rodů.Zajistit svižné splácení starými lumpy nasekaných dluhů a to i za cenu,že uvedené bude lumpy i hlupáky pořádně bolet,navíc znárodnit veškerou zemědělskou půdu a lesy.Pokud bude uvedené patřit cizákům tak nebude žádné Česko to by si měl už obyčejný český blb uvědomit.

Anonym 31168 05.04.2017 14:50
Měl nebožtík Hitler pravdu když bral Čechy jako méněcennou rasu a chtěl je odsunout na Sibiř,protože rozumný národ by ty lumpy co se po údajné revoluci prolhali k moci dávno od koryt vykopal a co nejkrutěji odporazil za vlastizradu na národa Čechů.

Anonym 31168 05.04.2017 14:46
Plzeňský Prazdroj je v rukou Japonců.Zde sedmadvacet roků vládnoucí lumpové,kteří se dostali k moci díky trpoubovitosti obyčejného českého blba, stačili Česko zadlužit ,rozprodat a rozkrást.Proto to chce tvrdou levicovou revoluci vedenou mladou generací a starým českým blbům co tohle zavinili naordinovat takovou dietu jakou neměli za nebožtíka Hitlera ani vězňové v koncentráku a ne si nadále na debužírování důchodců dlužit.Když nechali lumpům u koryt tuto zemi rozprodat a rozkrást,tak budou prostě o hladu sušit hubu.

Anonym 94158 05.04.2017 12:54
Je dobré, že se jednotlivé rezorty naučily investovat rovnoměrně v průběhu celého roku. Dokladem je vykázaný přebytek státního rozpočtu. Bravo. To za Nečase se nakupovalo až na konci roku. Samé skvosty jako nepotřebné zdravotní knížky za 3 miliardy, nepotřebné SW, viz. pan Drábek a spol., či stovky dalších kšuntů. Vymyslet jak podojit stát, to bylo makačka na bednu a prostě jim to trvalo déle. Dobré je, že ODS, TOP a lidem již vládnout nebudou.

Kj 10920 05.04.2017 10:44
Co se týče daní a jejich výběru, je zřejmé, že EET navýšila ceny zboží, jídel a v budoucnu i služeb. Kdo to zaplatí? Samozřejmě, že ten poslední v řadě. To znamená zákazník, každý kdo si koupí rohlík, jídlo v restauraci, žárovku. Prakticky cokoli, ten bude platit nebo už paltí více. Toto sice může zvýšit příjem DPH do státní kasy, ale co z toho?
Položíme si tedy otázku. Myslíte si že stát umí hospodařit s těmito penězi lépe než ti co je platí v podobě DPH? Nebylo by rozumnější, aby si to každý nechal pro sebe a naložil s těmito penězi podle svého? Proč odvádět více, když se zadávají státní zakázky bez výběrových řízení, když EET zajistila neznámá firma jen tak, když někdo inkasuje dotace o kterých obyčejný občan vůbec nic neví natož aby o tom dokázal rozhodovat?
Proč platit vyšší daně když je potom státní úředník rozhází na podivné projekty nebo neefektivní výdaje. Proč platíme armádu 500 tis. státních darmošlapů. Proč si poslanci neustále zvyšují platy? A takových proč jsou tisíce.

Anonym 90186 05.04.2017 09:08
Finančním úřadům musíme přiznat, že se skutečně zvyšují daňové příjmy. Každý ať si udělá obrázek, jestli je to dobře a jestli je nutné ždímat i nejmenší živnostníky a jejich zaměstnance. Jestli by nebylo lepší zvýšit všem lidem (tedy samozřejmě i zaměstnancům) základní slevu na dani z příjmů, neomezovat výdajové paušály, jako to dělá stávající vláda, nebo zvýšit limit obratu pro povinnou registraci k DPH. Možná by pak nebylo tak výhodné soustředit obchody či kadeřnictví do velkých supermarketů a kadeřnických salónů ve městech, zatímco na venkově se často vyplácí zavřít živnost a otevřít sklad.
Na druhou stranu když Babiš už několik let neplatí vůbec žádnou daň ze svých každoročních přijatých úroků ve výši zhruba sto milionů z korunových dluhopisů, které mu vyplácí Agrofert, musejí se peníze najít u někoho jiného. Různé velké zahraniční koncerny dostávají od této vlády obrovské slevy na dani, takže je nutné sehnat peníze u někoho menšího a domácího.
Problém je, že souběžně s lepším vybíráním daní vláda taky dost utrácí. V minulém roce sice třeba oproti vládě Petra Nečase méně investovala (za stejně dlouhé období), ale zase toho více, jak se říká lidově, prožere. Letos je to s investicemi do budoucnosti ještě násobně horší. Zatímco loni vláda v lednu, únoru a březnu investovala alespoň 20 miliard, letos už je to jen o něco málo více než šest miliard. To máme pokles o nějakých 70 %. Lepší zítřky nás se starými známými socialisty, s novým, mladým a čerstvým Babišem ani s lidovci neminou.

Anonym 90186 05.04.2017 09:06
Ministerstvo financí vedené Andrejem Babišem musí povinně informovat o tom, jak se vládě daří hospodařit s penězi nashromážděnými na státních kontech. Téměř 40miliardový propad za pouhé tři měsíce roku 2017, jaký nyní oznámilo, je varováním i nepříjemným překvapením. Alespoň pro ty, kdo věřili ministru financí Andreji Babišovi (ANO), když začátkem roku tvrdil, že se díky lepšímu výběru daní zasloužil o přebytek za rok 2016.Důvody přebytku jsou úplně jiné a navíc zcela mimořádné. Jinak řečeno, hned tak se nebudou opakovat. Vzpomínáte si, čím byl velmi dobrý výsledek způsoben? Dary z Evropské unie. Pomohl také útlum investic a velmi nízké (nebo dokonce zá.orné) úroky z našich dluhů. Nízkým úrokům však bude konec po ukončení veřejně ohlášeného oslabování koruny (a znehodnocování úspor) Českou národní bankou. Samotné peníze z fondů EU stačily k tomu, aby byl výsledek za rok 2016 plusový. Tedy nikoli geniální ministr financí.Náhle je kohoutek penězovodu z EU v podstatě uzavřený a Babiš má problém. Bude muset přiznat, že minulé úspěchy ve skutečnosti nebyly jeho zásluhou. Jinak si teď totiž všichni, kdo mu věří, budou myslet, že za současným neuvěřitelným propadem státních čistých příjmů o 38 miliard a ještě 920 milionů k tomu vězí Babišova neschopnost.
Jak jsme tedy dopadli, pokud nebudeme brát v úvahu zdroje z EU (a z finančních mechanismů)? Za leden až březen 2016 nás vláda zadlužila dvanácti miliardami (čili asi 5,5 milionu za každou hodinu včetně noci). V roce 2017 činí nárůst dluhu způsobený vládou sice méně, asi 4,5 miliardy, ale zároveň došlo (i kvůli poklesu příjmů z EU) k rapidnímu poklesu investic do budoucnosti.

Anonym 94158 04.04.2017 22:57
No koukám, že dříve nápaditý mladý muž 90186 prochází jakousi změnou. Myslím si, že dění ve světě dnes vnímá skrz Ordinaci v "perverzní" zahradě. Či snad "halušky"? V částech Sýrie po útěku IS se našly materiály pro hromadné otravné látky s označením země, která dle amerických soudů má platit za dvojčata. Syřané v exilu? Kým jsou placeni? Asi také mecenáši ze "zálivu"?

Anonym 31168 04.04.2017 17:47
Pro 94158.Jaroslav píše z počítačů svých milenek,kterým musí za tuto službu poskytnout náležitou sexuální údržbu,takže se nadře jako kůň,ale říká co by neudělal pro to aby se Česko vyhlo státnímu bankrotu.Dokavad mu slouží zdraví a pořád se mu dobře staví,tak jde do toho.

Anonym 31168 04.04.2017 17:37
Podnikatelům co zaměstnávají cizince,místo našich lidí,je třeba na každého takového zaměstnance předepsat k náhradě průměr,který stát vydá na jednoho nezaměstnaného.Tak podnikatelům dojde,že je lepší zaměstnávat Čechy.

Anonym 90186 04.04.2017 16:36
Letecký útok v syrské provincii Idlib si dnes vyžádal nejméně 58 obětí, včetně 11 dětí. Desítky dalších lidí byly zraněny. Tvrdí to exilová Syrská organizace pro lidská práva (SOHR), podle níž jsou oběťmi civilisté. SOHR uvedla, že útočila letadla syrské vlády či jejího podporovatele Ruska a že byl použit toxický plyn.

Anonym 90186 04.04.2017 16:29
Pro 94158
Třeba Putin. Něco podobného už v minulosti nařídil. Ještě než byla novinářka Politovská zavražděna, tak odhalila, že při masakru v moskevském divadle byli mezi teroristy agenti FSB. Dále odhalila, že jeden údajně mrtvý člen čečenského komanda z Dubrovky přežil, a nyní pracuje pod jinou identitou v Putinově tiskovém oddělení. Tenkrát nechal Putin odkráglovat zhruba 170 civilistů. V podstatě se jednalo o řízený teroristický útok nařízený Putinem. Většina rukojmích zemřela na následky otravy plynem, který jim tam Puťka nechal pustit.
Při obdobném masakru v Beslanu mají opět na triku většinu obětí ruské federální síly. Když přemisťovali teroristi zajatce z hořící tělocvičny do jednoho křídla školy, tak na toto křídlo zahájili Rusové těžkou dělostřeleckou palbu. Hasit hořící tělocvičnu nařídili Rusové až dvě hodiny po vzniku požáru. Ti co tam uvízli uhořeli za živa. V křídle budovy rozstřílené těžkým dělostřelectvem zahynulo 110 zajatců. Celkem zahynulo 330 zajatců z toho 186 dětí.
V obou případech Putin potřeboval záminku, aby mohl okleštit svobodu Rusů. Obdobnou záminku potřebuje i dnes, protože Rusům se žije stále hůře a začínají remcat. Metro mu poslouží k tomu, aby zakázal veřejná shromáždění.

Anonym 94158 04.04.2017 15:49
90186, jsi vůbec člověk? Kdo může zneužít takové neštěstí ke špinavostem?

Anonym 90186 03.04.2017 22:09
Verze s KGB potažmo FSB je určitě pravdivá a přesně koresponduje se současnou situací v Rusku. Jen se divím, že Kreml obětoval pouze takovou hrstku občanů. Že by klucí vyměkli?

Anonym 94158 03.04.2017 21:52
Opět smutná zpráva, tentokrát z Petrohradu. Teroristé se ozývají v celé Evropě. Evropa musí mít centrální informační systém a ne se hádat o žárovky. Národní experti by měli být v ústředí i v centrálách Francie, Německo, Itálie, Polsko a Rumunsko a jednat okamžitě! V Evropě je asi 2 miliony mužů vojenského věku z válečných zemí. Jakou máme jistotu, že nedojde k jejich vyzbrojení?

Kj 10920 03.04.2017 15:46
Policie: Dětské por.. do Zemanova počítače nenahráli hackeři.
Podle informací Aktuálně si na závadný odkaz zřejmě klikl omylem sám Zeman.
Takže se můžeme dohadovat zda skutečně omylem??
No ono v deliriu se může stát lecos.

Anonym 90186 03.04.2017 15:41
Státní rozpočet se vyvíjí nejhůře za posledních pět let.

Anonym 94158 02.04.2017 23:09
Kdo jinému jámu kope má ze to dobře zaplaceno.

Anonym 94158 02.04.2017 23:07
Přál bych si aby příští prezident byl moudrý, nebral od nikoho žoldácký peníz a nedával multi miliardovým zločincům amnestii. Kam dohlédnu, tam vidím zatím jenom jednoho a ten prezidentem již je. Je moudré to dobré ponechat dobrému hospodáři. Hyeny mají hlad po kořisti a neštítí se žádné špinavosti.

Anonym 90186 02.04.2017 17:00
Moudrému králi vytýkali nepřejníci kde co. Od ranní nevolnosti v kapli přes drobná klopýtnutí stárnoucího monarchy až po způsob, jakým se choval k návštěvám z východních zemí. Žalovali na něj, vajíčka po něm házeli, ale král se nedal. Jejich výpady odpaloval skrze svého hlásného troubu Čtveráka a při výjezdech do kraje jim dával co proto. Byl přesvědčen, že lid jej miluje a obdivuje a že nepřející sebranka jen poštěkává v bezmocném vzteku.
Rektoři, kramáři, učení i prostí městští a venkovští kavárenští povaleči a chytrolíni hledají způsob, jak zahnat tam, kam patří, hlavně výběrčího daní. Ten si pendrek dělá z venkovského doktora a nevšímá si hraběte mumlajícího Ještě jednou a bude to podruhé! Dál je obdivován chudinou ducha, která na něj civí s otevřenými ústy v obdivu nad tím, čeho všeho se odvažuje, a v údivu nad tím, jak snadno mu to prochází.
Naděje odbojníků nejsou velké, byť jim nechybí rozum a výmluvnost. Co jim chybí, to je nejen vůdce, ale také pochopení, že se Moudrého krále ani obchodníka s hnojem nemohou zbavit jenom tím, že místo nich nabídnou lepšího chlapíka nebo pořádnou ženskou.
Síla zemských škůdců je skryta úplně jinde než v jejich slovech, svalech, srdci nebo v hlavě. Je totiž po špetkách rozptýlena do srdcí a hlav lidí, kteří jim uvěřili a nyní se nechtějí probudit ze snu. Skutečnost by se v jejich představách mohla podobat té za někdejší spoluvlády Chytrého krále, purkmistrů a lapků. Kdo dokáže tuto rozptýlenou sílu shromáždit a použít ji jako svůj meč, teprve ten zbaví zemi zlodějů a lhářů převlečených za ctihodné občany.

Anonym 90186 02.04.2017 17:00
Bylo, a ne že nebylo, jedno malé šikovné království. Velké tak akorát, lidí v něm bylo také tak akorát a měli se po desítkách let vlády hloupých a zlých králů nad očekávání dobře. Ne všichni, ale většinou byli docela spokojení.
Svého dobrého bydla si lidé postupně přestali vážit. Celé zástupy jich jezdily do cizích zemí a v každé našli něco, čeho se jim doma nedostávalo. Doma bylo málo sněhu, za rok až moc sněhu. Ryby v řekách se jim zdály malé, ženy nebyly dost krásné, muži byli málo zmužilí, jídlo nebylo dost slané a cukroví dost sladké.
Nic nepomáhalo, že jim Chytrý král a jeho pomocníci vysvětlovali, že tak to prostě na světě chodí, a že pokud jim něco chybí, měli by se sami přičinit, aby toho dosáhli. Královy rady byly sice dobré, ale protože byl pyšný a mnozí jeho rádcové, purkmistři, páni i dámy, se sčuchli s lapky a holotou, málokdo jeho radám dopřával sluchu.
Když nastal čas střídy na trůně, vynořil se od rybníka jeden hadač. Jeho věštění bývalo zábavné, a i když výsledek téměř nikdy neodpovídal jeho předpovědi, lidé jej měli rádi. Byl ale mazaný, mocichtivý a v jádru zlý, byť se vydával za bodrého venkovana.
Byl zvolen králem a přijal titul Moudrý král. Léta na to měl, mluvil pomalu a říkal věci dobře známé prostým jazykem, takže mu mnozí uvěřili, že je jako oni, když přece říká to, co oni. Po vládě Chytrého krále ještě leckde zůstalo panstvo z jeho časů, ale s tím si poradili Moudrému králi oddaní pisálkové, biřici a prokurátoři.
Král si ze svých přátel vybral milce, nic nedbaje na pokřik z podhradí, že jsou to darmošlapové, hňupi a taškáři. Někteří lidé poznali, že z krále občas mluví spíš mělnické než zdravý rozum, ale většině to nevadilo. Hlavně že s pantátou králem byla legrace.
Purkmistři, ministři, rádci a tajemníci v celé zemi byli vyměněni za zbrusu nové a správy země se ujala prapodivná trojice. Šéfem zemských správců se stal vychytralý, nenápadný a postranní cestičky milující mladý hrabě. K ruce měl prefíkaného a kdečeho schopného obchodníka s hnojem, jenž se honosil nabitým měšcem. Z toho se stal výběrčí daní. Třetím do spolku byl usměvavý venkovský doktor se zvláštním darem udělat správnou věc ve chvíli, kdy už bylo na nápravu pozdě.
Rozmíšky a sváry mezi těmi třemi se brzy otupily a zdravý rozum, ten starý brach, je semkl. Vládlo se jim pohodlně, protože z ciziny nic nehrozilo, obchody šly dobře a úroda bývala vynikající. Král je občas škádlil, ale jinak je nechával, ať dělají, co umějí.
Nespokojenci se ale najdou vždy a všude. Jedněm vadila králova předstíraná rozšafnost, jiným shovívavost k taškářům v jeho okolí. Mnohým se nelíbil hlavně výběrčí daní. Stále něco vyhlašoval, odvolával, potvrzoval a odvolával odvolané, aby potvrdil slíbené. Byl to tajnůstkář, který se nechtěl dělit o zážitky z mládí, a někteří lidé o něm říkali, že je nepoctivý a vůbec špína chlap.
Moudrému králi vytýkali nepřejníci kde co. Od ranní nevolnosti v kapli přes drobná klopýtnutí stárnoucího monarchy až po způsob, jakým se choval k návštěvám z v... (zkráceno)<|i>

Anonym 90186 02.04.2017 16:53
V rámci nové kampaně přišel Andrej Babiš s tím, že chce od lidí, aby mu napsali, co chtějí, on jim to slíbí. A za to ho lidé zvolí. Před několika dny ministr financí vyzval voliče, aby mu psali na předvolebním webu své nápady. Jenže oni mu svá přání a své sny nepíší jen přes onen web, ale i na facebookový profil, kde je vidí každý. Správci fb profilu Andreje Babiše jsou známi bystrým dohledem a cenzurou. Dost negativních příspěvků s odkazy na webové stránky, které jsou Babišovi opozicí, jednoduše mizí z ministrova oficiálního profilu.
Ovšem když už má některý komentář 300, 400 like, bylo by dost troufalé ho smazat. Oněch 300, 400 lidí by si cenzuru asi nenechalo pro sebe. A právě příspěvky s takto neobyčejně vysokým počtem like se objevují u výzev ministra financí, aby mu lidé posílali svá přání. A co by si lidé přáli? Třeba toto: Sním o tom, že přestanete lhát, podvádět a vrátíte se na Slovensko. Nebo: Já osobně jsem už znechucený tím, co se o Vás dozvídám. Ten odkup podílu v Agrofertu od Spolany smrdí hodně moc. Pak ty dluhopisy, dotace na Čapí hnízdo . Jestli je tohle pravda, tak jste u mě grázl a nemáte ve vládě co dělat. Taky by se mi líbilo koupit za 25 tisíc auto v ceně 360 tisíc a ještě uvnitř najít peněženku s 50 tisíc. Ale Vaše schopnosti nemám. Nebo snad kontakty? Případně: Můj sen je, aby lidi, co nedokážou podnikat bez dotací a bez toho, aniž by krátili daně, a speciálně takoví, co je krátí v desetimilionech, raději nepodnikali, natož aby se účastnili veřejného života. Co vy na to, pane Babiši? V dalších mnoha příspěvcích lidé více či méně vulgárně doporučují Babišovi, aby se vrátil zpět na Slovensko.

Anonym 90186 02.04.2017 16:48
Finanční správa k dokreslení situace podnikatele, kteří daně jinak řádně platí, nijak předem neinformuje o tom, že by se mohli dostat do problémů. Například tím, že sami neodhalili defraudanty, s nimiž se při obchodech mnohdy nevědomky zapletli.
Proto unie navrhuje změnu zákona, aby zajišťovací příkaz nedopadl likvidačně i na ty dotčené firmy, které v následném soudním řízení prokážou, že byly z daňového úniku podezírány neoprávněně. Aby mohly hradit ze zajištěných prostředků běžný provoz až do okamžiku vynesení rozsudku.
Nezdá se však, že by to ministra financí, který je sám podezřelý z mnohamilionových daňových optimalizací na hraně zákona, příliš zajímalo.

Anonym 90186 02.04.2017 16:47
Trend využívání zajišťovacích příkazů je přitom jednoznačný. Jak uvedl týdeník Ekonom (30. 3. 2017), od roku 2008 stoupl jejich počet dvaadvacetkrát (ze 72), na loňských 1561 se zajištěnou částkou 3,3 miliardy korun. To je zhruba stejný počet a objem jako rok předtím, přičemž skokový růst nastal v roce 2014 po Babišově příchodu na ministerstvo. Také je zjevné, že finanční správa míří na stále menší ryby. Zatímco v roce 2008 bylo na jeden příkaz zajištěno v průměru 86 milionů korun, vloni to byly pouhé dva miliony.
Mělo by jít o výjimečný nástroj namířený proti podvodníkům, u nichž vážně hrozí, že po doměření daně již nebude možné tuto vymoci. Praxe je ale jiná, kdy stále častěji tyto dopadají na obyčejné podnikatele za běžná pochybení, odporuje předseda Unie daňových poplatníků Ondřej Lichnovský. Kritizuje, že důvody pro vydání zajišťovacích příkazů jsou často velmi obecné a obtížně přezkoumatelné. Podle něj je velmi složité posoudit, zda je firma daňově riziková. Jako profesionál to nejsem schopen předem poznat, poznamenává. Navíc berní úředníci nepřihlížejí k ničivým důsledkům, jaké jejich postup pro firmy má.

Anonym 90186 02.04.2017 16:45
Oč je Janečkův úřad liknavější a neochotnější řešit problémy svého ministra, o to důrazněji postupuje proti ostatním podnikatelům. Andrej Babiš mu dal společně s koaličními partnery do rukou nové represivní nástroje v podobě EET či kontrolních hlášení DPH, vymahatelných pod hrozbou drakonických pokut. Jsou známy i případy, kdy pouhý den zdržení spuštění EET přišel obchodníka na 50 tisíc korun.
Ještě zákeřnější je však ze strany finančních úřadů využívání daňového džihádu, jak jsou daňovými experty nazývány zajišťovací příkazy. Ty mohou likvidačně dopadnout nejen na skutečné podvodníky, ale i na poctivé podnikatele, kteří neporušili zákony. Oč se jedná?
Zajišťovací příkaz je extrémní instrument umožňující finančním úřadům vybírat předem daně, které ještě nejsou splatné, nebo dokonce ani nejsou vyměřeny. A to ve výši, kterou si úředníci sami stanoví. Týkají se hlavně DPH či spotřební daně. Firma musí nejdéle do tří dnů složit částku, jakou berňák určí. Stačí přitom, že firmu podezřívá, že nebude schopna či ochotna splatit své předpokládané daňové závazky, přičemž tyto obavy nemohou být stoprocentně podloženy. Úřady firmě obstaví účet, čímž ji paralyzují a většinou tím ukončí její činnost.
Zasažená firma se sice může bránit soudně, ale úřední rozhodnutí nemá odkladný účinek. To znamená, že se může domoci práva dlouho poté, kdy ji Janečkův úřad de facto zlikviduje. Případně vysouzené odškodnění potom zaplatí daňový poplatník.

Anonym 31168 02.04.2017 16:44
Je třeba aby jsme my budoucí zasloužilí revolucionáři už si už dávali revoluční vercajk do pucu a kvalitní bejkovec do revoluční pohotovosti.S uvedeným denně doma cvičit.To proto aby až nás národ zavolá do ulic už jsme měli v rukou ten správný revoluční švuňk.

Anonym 90186 02.04.2017 16:44
Podobně se vyjádřil i Janečkův předchůdce v čele finanční správy Jiří Žežulka. Ten v rozhovoru pro web Podnikatel (15. 3. 2017) prohlásil, že za jeho éry by už korunové dluhopisy šetřili. V okamžiku, kdy se objeví indicie, ať už je to udání, nebo informace z médií, které mohou opodstatněně zakládat podezření, že někdo neodvedl daň, má finanční správa povinnost řízení zahájit. Ona nemůže nezahájit.
Na adresu Babišových finančních operací doplnil: Myslím si, že indicií už je venku tolik, že správce daně musí konat. Podle jeho slov se viditelně změnil způsob práce berního úřadu. S nástupem šéfa hnutí ANO není finanční správa řízena jen metodicky a do jisté míry nezávisle jako dřív, ale existují důvodné pochybnosti, že ji současný ministr řídí mnohem hlouběji.
Nedokážu si představit, že by nám v době, kdy jsem vedl Generální finanční ředitelství, ministerstvo financí řeklo, kam máme jít dělat kontrolu a my ji udělali. To by neprošlo. Dneska tu jistotu nemám, dodal Žežulka a nepřímo tím naznačil možnost zneužití finanční správy proti vybraným podnikatelům. Příklady by se jistě našly už dnes, například finančními úřady a orgány činnými v trestním řízení pronásledovaní majitelé továrny na biopaliva Oleo Chemical, kteří nechtěli svou firmu přenechat Agrofertu.
Stejná nečinnost Janečkova úřadu je patrná při vysvětlování příjmů Andreje Babiše, přičemž se dokonce dopustil chyby v oficiálním majetkovém přiznání. Podle zákona o prokazování původu majetku, prosazeného samotným Babišem, má finanční správa zahájit řízení, pokud existují pochybnosti o rozdílu deklarovaných a skutečných příjmů převyšujícím sedm milionů korun. V jeho případě existují nejasnosti v řádu desítek či stovek milionů, a nic se neděje.
Od Martina Janečka nelze očekávat vůbec nic. Je v konfliktu zájmů a Andrej Babiš řídí ministerstvo jako svou firmu, kde by podobné manýry odporující jeho zájmům nestrpěl. Nelze si opravdu představit, že by berňák skutečně vážně řešil jeho daňové operace, jestli vždy proběhly v souladu se zákonem.

Anonym 90186 02.04.2017 16:42
Za dobu svého působení si stačil vydobýt pověst Babišovy loutky a arogantního úředníka, používajícího nepříliš věrohodné interpretace nejen u výběru daní. Skutečně mu však svědčí naprostá loajalita vůči zájmům svého chlebodárce. Kdyby se berňák po jeho nástupu choval k daňovým poplatníkům stejně jako k ministrovi financí, stal by se oblíbenou institucí. Taková slova zazněla počátkem března na jednání rozpočtového výboru a platí do puntíku.Podle poslanců existují doložitelná podezření, že při emisích korunových dluhopisů v roce 2012 mohli někteří emitenti a jejich vlastníci zneužít daňové zákony. Proto požádali přítomného ředitele Martina Janečka, aby tato podezření prověřil. Ten to na místě odmítl s tím, že prý pro toto šetření neexistuje zákonný podklad. Projevil přitom značnou míru nepochopení, jak se má chovat státní úředník, tedy nikoli přezíravě jako nedotknutelná primadona. Jenže jaký pán, takový kmán.
Jeho svérázný přístup zpochybnili i bývalí vysoce postavení úředníci resortu financí. Někdejší náměstkyně ministra a daňová expertka Simona Hornochová v Otázkách Václava Moravce (26. 3. 2017) uvedla, že soukromé emise korunových dluhopisů mohou za určitých okolností naplnit definici zneužití práva. Pokud jsou vydávány svým známým privátním investorům v objemech až miliard korun, nemají žádné byznysové opodstatnění jiné než dosáhnout daňové výhody, uvedla. Finanční správa měla podle ní už dávno konat.

Anonym 90186 02.04.2017 16:40
Zatímco finanční správa po nástupu ředitele Martina Janečka svého ministra chrání a odmítá seriózně šetřit jeho daňové nesrovnalosti, na druhé straně tvrdým postupem likviduje místo podvodníků i poctivé podnikatele. Zákeřnou zbraní v rukou berních úředníků jsou zejména zajišťovací příkazy, intenzivně nasazované po nástupu Andreje Babiše na ministerstvo financí.
Když na podzim 2014 Martin Janeček nastoupil do funkce ředitele Generálního finančního ředitelství, dostal za úkol uvést do života mantru svého nadřízeného, že všichni kradou a podvodně neodvádějí daně ve výši 200 miliard korun ročně. Jen po nich sáhnout.

Anonym 31168 02.04.2017 16:37
Z osobních zkušeností jak nyní lidé na vše co se po komunistech prolhalo k moci nadávají považuji nyní uváděné průzkumy za vylhané.I když uváděný vzestup komunistů co jsou v KSČM by byla pro tuto zemi pořádná pohroma.Tam jsou ve vedení jen šíbři,kterým došlo,že čestprácovat v tuhém kapitalismu,pokud se vyšplhají k nejvyšším korytům, bude velice výnosný džob.Stačí občas něco levicového žvejknout a hned mají bohatě vyděláno.Od údajné revoluce nebyla žádná větší lumpárna,aby do ní nebyli členové KSČM namočeni.Chce to krutou revoluci vedenou mladou generací a všem lumpům co Česko zbídačili řádně vyprášit kalmuk.Navíc znárodnit veškerý majetek těchto vlastizrádných rodů lumpů co Česko zbídačili.

Anonym 90186 02.04.2017 14:38
"Zahraniční hráči budou po exitu držené dluhopisy prodávat a jejich výnosy tak skokově vzrostou," uvedl hlavní ekonom ING Jakub Seidler. V okamžiku exitu ale podle něj nebude na trhu nikdo, kdo by dluhopisy chtěl kupovat se zá.orným výnosem. "Poptávka po nich vzroste až v okamžiku, kdy výnosy budou opět v kladných hodnotách, zejména z řad domácích finančních institucí, pro které nebyly dluhopisy s výrazně negativním výnosem zajímavé," dodal.

Anonym 90186 02.04.2017 14:37
Výnosy českých státních dluhopisů, především těch s kratší dobou splatnosti, po ukončení kurzového závazku ČNB porostou. Vyplývá to z odhadů analytiků.
Dluhopisy využívají zahraniční investoři mimo jiné jako nástroj pro uložení nakoupených korun, které chtějí po ukončení závazku prodat za eura. Zá.orné výnosy dluhopisů, kdy fakticky investoři platili státu za to, že mu půjčili, by tak měly přestat.
Ministerstvo financí na finančních trzích prodává od konce roku 2015 státní dluhopisy s kratší dobou splatnosti i se zá.orným výnosem. Například v půlce letošního ledna dosáhl stát v aukci jednoletého státního dluhopisu průměrného zá.orného výnosu 1,72 procenta. Od března ovšem podle ekonomů již výnosy těchto cenných papírů začaly pomalu růst.

Anonym 90186 02.04.2017 01:22
Dvě ruské stavební společnosti využívají podle informací listu The Moscow Times severokorejské otroky, kteří pracují na stavbách pro Mistrovství světa ve fotbale v roce 2018. Podle norského fotbalového časopisu Josimar jich jen na stadionu Zenit v Petrohradu nuceně pracuje 110.
Severokorejci jsou podle Josimaru na stavbě sedm dní v týdnu, žijí v nelidských podmínkách a spí v přepravních kontejnerech. Jednoho muže navíc podle norských novinářů našli nedaleko staveniště mrtvého.

Anonym 94158 01.04.2017 17:09
Veškerá bublina obvinění kolem pana Babiše začala silnými slovy o rozporu se zákonem. Ti, kteří to rozpoutali nahradili silná slova rovinou etickou. Nemám informace, které by měly potvrdit to, či ono. Pokud nejsou důkazy, pak je to jen pomluva. Neznám miliardáře, který by se řídil etikou.

Anonym 90186 01.04.2017 14:06
Vedení společnosti Jihočeské nemocnice se chce důrazně distancovat od nepřesných a lživých sdělení vydavatelství MAFRA, které v regionálním vydání Mladé fronty Dnes uvedlo 30. března chybné odměny členů představenstev. Do měsíčních částek byly promítnuty roční a mimořádné odměny, jež na konci roku podléhají schvalování na základě splnění přísných kritérií.
Redaktoři periodika uvedli hned několik nepřesných nebo zkreslujících informací, které na danou věc přinášejí odlišný pohled. Od roku 2014 bere místopředseda představenstva krajské Nemocnice České Budějovice 189 tisíc korun hrubého měsíčně, člen představenstva dalších šesti okresních nemocnic 22 tisíc korun hrubého měsíčně. Není pravdou, že stejnou částku pobírá i člen představenstva Nemocnice Dačice. Zde je vyplácena měsíční odměna ve výši 6 tisíc korun hrubého. Té se navíc všichni tři členové představenstva vzdali.
Dohromady tak jde o sumu 321 tisíc korun hrubého, nikoliv 607 tisíc korun. Není tak pravdou, že Martin Bláha nebo Michal Čarvaš s Petrem Novákem, který v představenstvech nahradil Miroslavu Člupkovou, pobírají měsíčně téměř dvojnásobnek. Jejich roční a měsíční odměny podléhají v červnu následujícího roku schvalování podle nastaveného systému z roku 2006, který byl ještě zpřísněn o osm let později. Na základě splnění jednotlivých kritérií a předložené zprávy představenstva jsou posléze Radou Jihočeského kraje v postavení valné hromady přiznány jeho členům zmíněné odměny.
Je potřeba se také ohradit proti dalším dvěma tvrzením stejného vydavatelství. Prezident České republiky není podle Ústavy České republiky z výkonu své funkce odpovědný, naopak členové představenstva Jihočeských nemocnic ručí ze své pozice celým svým majetkem v případě porušení péče řádného hospodáře. Proto nelze odměny srovnávat. Nepřesný je i údaj v komentáři vedoucího krajské redakce Mladé fronty Dnes Jiřího Kratochvíla z 24. března. Výše odměny pro předsedu představenstva holdingu Jihočeské nemocnice jsou opravdu čestné a takřka bezplatné. Jak členové, tak místopředseda s předsedou pobírají 500 korun hrubého měsíčně, jejich roční a mimořádné odměny jsou nulové.

Anonym 90186 01.04.2017 14:06
Vydavatelství MAFRA, ve vlastnictví Andreje Babiše, se musí potýkat s další stížností na pravdivost informací, které zveřejňují deníky, které pod vydavatelství spadají. Tentokrát jde konkrétně o Mladou frontu DNES, proti jejímž informacím se ohradila společnost Jihočeské nemocnice. Babišův deník měl podle dostupných informací manipulovat ciframi, které měli obdržet členové představenstev, a dopustit se i dalších lží.

Anonym 90186 01.04.2017 14:02
Bývalá Babišova náměstkyně pro daně či EET Simona Hornochová apelovala na ČT24 dne 26. března 2017, aby finanční správa prošetřila případy vydávání nedaněných korunových dluhopisů, mezi něž patří také případ jejího bývalého šéfa Andreje Babiše (ANO). Zejména jde o to, aby bylo prošetřeno, zda firmy peníze za dluhopisy skutečně obdržely a měly je možnost dlouhodobě využívat. I v případech, kdy k zaplacení za dluhopisy došlo, se však podle Hornochové často jedná o zneužití práva a finanční správa by měla konat, tedy přinejmenším dodatečně doměřit daň.
Někteří daňoví odborníci také požadují, aby bylo prozkoumáno, zda firmy vůbec potřebovaly peníze, a zda je tedy využily třeba na nákup pozemků pro stavbu fabriky, na dlouhodobý pronájem strojů a tak dále. Ale proč by firma nemohla požadovat bankovní úvěr nebo prodávat dluhopisy jen tak, aniž by je potřebovala? Je problémem každého věřitele, že přesto firmě půjčil.

Anonym 90186 01.04.2017 14:01
Bývalá Babišova pravá ruka chce prošetření podivných korunových dluhopisů

Anonym 90186 01.04.2017 14:01
Je tedy logické a nutné, že se musíme o to více bránit. Možná že nejlepší imunitní reakcí demokracie jsou dotazy právě na zdroje nečistých peněz. Nemám žádný zájem vyžívat se v trestním oznámení, podávám ho nerad a myslím si, že pro právníky Agrofertu nebude dalším problémem. Ironicky, ale pravdivě mohu říci, že mou motivací je vlastně pomoci Andrejovi Babišovi, aby si ho někteří lidé přestali idealizovat. Je to politik jako každý jiný, v něčem lepší a v něčem horší, neštítil se ve svém podnikání drobných i větších prapodivných a neetických machinací, a rozhodně to není tedy spasitel, který očistí naši politiku a zbaví nás korupce. Naopak, nově už nebude síla, která by takovéhoto politika vyměnila. Má média, má peníze a nejlepší marketing. Pamatujete nějaký jiný případ, kdy by člověk nahromadil tolik moci ekonomické, mediální, politické v poměru k velikosti státu? Moc je přitom nebezpečná pro každého, ať by měl jakékoliv úmysly, pokud se jí nahromadí kritické množství u jedné jediné osoby. Pohltí člověka a s ním i zemi, které vládne. Již teď vidíme projevy tohoto vůdcovského syndromu Andrej Babiš si například nechal schválit ještě větší moc ve stanovách své strany. Konce této mocenské spirály bývají smutné pro všechny. Každý diktátor začínal tím, že mu bylo umožněno získat přespříliš moci a byla tak umetena pověstná cesta do pekel. Proto je potřeba jednat včas a pomoci Andrejovi Babišovi i nám všem k zachování demokracie a svobody v naší krásné zemi.

Anonym 90186 01.04.2017 14:00
Kauza je přitom v základu velmi jednoduchá. Koncern Agrofert převedl Farmu Čapí hnízdo na anonymní akcie a dosáhl tak na dotaci pro malé a střední podniky. Po rozhodných pěti letech se opět Hnízdo vrátilo oficiálně do koncernu. Myslíte, že Agrofert je malá nebo střední firma? Na svůj podnikatelský nápad si prostě Andrej Babiš vytáhl peníze daňových poplatníků, přestože na ně neměl nárok. Etická rovina je jasná. Je to podfuk. A zda to byl i podvod dle trestního práva? K tomu dodávám některé základní poznatky v podaném trestním oznámení. Ve výsledku jde hlavně o právní kvalifikaci, zda propojení firem Agrofert a Farma Čapí hnízdo odpovídá definici takových vazeb, které se započítávají do celkové velikosti podniku.
Sám vynálezce myšlenky Čapího hnízda Andrej Babiš si z kauzy příliš těžkou hlavu nedělá. Ve fungujících demokraciích by již samotný fakt neetického získání dotace 50 milionů stačil k okamžitému konci ve vysoké politice. Sám ministr přitom nazývá dosavadní systém a ostatní strany Palermem. Podle mne pravé Palermo začíná až v poslední době, kdy ani takto závažná obvinění nevedou k ohrožení politické kariéry. Pan ministr je jaksi chráněný. Přestávají fungovat pojistky demokracie, důležitá média jsou rozparcelována, některá tento politik přímo vlastní a v jiných má velký inzertní vliv nebo se s jejich majiteli drží v šachu. Poslední velké médium, které o kauzách ministra informuje, je Česká televize. Tu ministr obviňuje bez důkazů z korupce a snaží se jí tak sebrat důvěryhodnost. Na tom ostatně pracuje již déle jeho největší spojenec, prezident Miloš Zeman. Naposledy se Rada pro rozhlasové a televizní vysílání podivila, jakým způsobem o ministrovi financí a s ministrem vedla Česká televize reportáže. Rada, která by měla dbát na nezávislost zpravodajství, přitom jen z velké části opakuje ministrovu relevantními fakty nepodloženou stížnost

Anonym 90186 01.04.2017 13:58
Rozhodl jsem se podat trestní oznámení kvůli podezření na dotační podvod ve známé kauze Farmy Čapí hnízdo. Důvodem je, že dosavadní trestní oznámení v této věci je anonymní a mám pochybnosti, zda bude opravdu důkladně prošetřeno bez většího dohledu. Vyšetřování trvá až podivně dlouho, u vyšetřujících policistů se našlo odposlouchávací zařízení, ministr spravedlnosti za ANO se ke kauze vyjadřoval a obhajoval svého stranického šéfa. Na ministerstvu financí zas byla povýšena úřednice, která vyzvídala neobvyklým způsobem detaily evropského vyšetřování. Její kritička byla naopak vyhozena. Na konci minulého roku nebyla dle informací pořadu Zvláštní vyšetřování stále vyslechnuta klíčová osoba.

Anonym 90186 01.04.2017 13:58
Aktuální výzva Lence Bradáčové zní: Vážená paní doktorko, hlásíme se ke znění přiloženého trestního oznámení a vyzýváme Vás: Prosím, využijte Váš dohled v tomto dlouho trvajícím případu k tomu, aby byl co nejrychleji a nejkvalitněji doveden k rozhodnutí. To snad pomůže vrátit základní důvěru v právní systém naší republiky. Je to nezbytné pro fungování naší demokracie. Pokud nejmocnější budou před zodpovědností chráněni, demokracie u nás těžko může přežívat a zamíříme spíše někam do období mečiarismu, které panovalo na Slovensku, nebo ještě k horším koncům, k totalitě.

Anonym 90186 01.04.2017 13:57
Kvůli průtahům vyšetřování Čapího hnízda lidé přidávají trestní oznámení i výzvu Bradáčové

Anonym 90186 01.04.2017 10:45
Pro 31168
Ty trumpeto, co asi píšu. Je třeba těm co nepracují snížit soc. dávky a ušetřené peníze nechat těm co pracují. Tato vláda to dělá přesně obráceně.

Anonym 94158 31.03.2017 23:27
Koukám, Jaroslave Tobě dávají pořád nová čísla, či píšeš z adresy svých vnoučat? Nejen Romům nevoní práce. Z českých občanů si práci nehledá asi 2-3% občanů. Sociální dávky propijí a děti se protloukají k jídlu, či ošacení po svém. Místo utopistických projektů jak začlenit invazi do naší společnosti je vhodné se věnovat začlenění nadaných dětí z asociálních rodin do běžného života. Takový projekt by mohl být velmi užitečný. NE děcák! Prostě projekt, který nahradí nadaným dětem nefunkční rodinu, ponechá jim volnost k návštěvám svých blízkých a připraví je na reálný pracovní i společenský život. Výběr adeptů by mohli řešit pedagogové na základce, znalí prostředí dětí i jejich schopnosti absolvovat vyšší vzdělání. Pokud ovšem takoví rodiče děti do školy někdy půjčí.

Anonym 31168 31.03.2017 17:28
Pro 90158.Máš mozek telecí.Na prvním místě je třeba ty co nechtějí pracovat nechat pochcípat hladem a ne sem tahat Ukrajince.To už začalo po údajné revoluci a skončilo tím,že připravili většinu cikánů o práci a ti jsou dodnes na podpoře.Jsi pravděpodobně buď blb,nebo lump co chce dostat Česko do státního bankrotu.Takové lumpy je třeba odporážet na katovské mučírně s bezbřehou krutostí.

Anonym 31168 31.03.2017 17:00
Když se hnali lumpové po komunistech k moci a neuměli vládnout bez dluhů,tak se neměli do vládnutí cpát,když se přesto cpali a Česko zbídačili potřebují na katovské mučírně co nejkrutěji potrestat a znárodnit veškerý majetek těchto vlastizrádných rodů.Chce to dostat revolucí moci krutou ruku mladé generace.

Anonym 90186 31.03.2017 15:41
Také průmysl tradiční tahoun české ekonomiky v posledních dvou letech silně zpomaluje. V roce 2014, vzhledem k expanzi vývozu, stoupl o vynikajících 8,9 %, roce 2015 však už zpomalil na průměrných 2,6, a loni dokonce jen na slabých 1,1 %. Trend je jasný. Svou politikou přitom vláda nejen odrazuje od práce, ale zároveň i blokuje příchod těch, kdo pracovat chtějí, tedy zejména Ukrajinců. Víra, že touto systémovou blokací pracovitých dojde nejen k zaměstnání chronicky nezaměstnaných, nýbrž i k razantnímu zvýšení mezd, je lichá, zkušenosti ze světa dotované zahálky to nepotvrzují. Na to, aby člověk vzal do ruky krumpáč, hadr či volant, žádné velké vzdělání nepotřebuje. Jen skutečnou nouzi.
Tristní je situace ve stavebnictví, které loni kleslo o silných 7,5 % a je stále téměř o celou čtvrtinu (! ) pod úrovní rekordního roku 2008.

 <<nové   starší>> 

1
filmy v kinechdvd filmyrubrikysvětlometysynonyma

Seznamka

Oficiální stránky dalších známých osobností

oficiální stránky Jana Volfová oficiální stránky Petr Mach oficiální stránky Ondřej Liška oficiální stránky Petr Havlík oficiální stránky František Pytloun oficiální stránky Radka Fišarová oficiální stránky Iva Hajnová

Další osobnosti | Jana Volfová | Petr Mach | Ondřej Liška | Petr Havlík | František Pytloun | Radka Fišarová | Iva Hajnová |

Popisy českých osobností pocházejí z oficiálních stránek osobnosti, nebo ze stránek wikipedia, nebo jsou vlastní tvorbou.

Vložit osobnost / Oficiální Stránky © OficialniStranky.cz / opravit údaj
Tyto stránky používají soubory cookie k poskytování služeb, analýze návštěvnosti a personalizaci reklam. Používáním stránek s tímto souhlasíte. Další podrobnosti