Oficiální stránky Miloš Zeman
Oficiální stránky
  přidat osobnost
Effet Miroir (limited) (Zaz) Extended (Ultravox) Propustka Do Pekel (Divokej Bill) Limitless (Piano Guys) Oppidum (Filipova Lenka)

Miloš Zeman diskuse strana 3250

Jak na vás Miloš Zeman působí? Co pěkného byste řekli? Co se vám líbí?

Komentář  
Jméno     Věk (volitelně)

 

Následují komentáře návštěvníků. Kterýkoli komentář může být vymazán, zvláště urážlivé nebo vulgární, které nejsou povoleny. Nahlásit komentář »

Anonym 90186 29.03.2017 13:09
Jak upozornily v únoru 2017 Hospodářské noviny, největším problémem je pokuta ve výši 30 tisíc. Hrozí totiž dokonce i v případě, že se zpožděním potvrdíte finančnímu úřadu, že je vaše kontrolní hlášení v pořádku. Vzhledem k tomu, že nevíte, kdy výzvu k potvrzení od úřadu očekávat, není radno ani jezdit na dovolenou nebo si plánovat lékařský zákrok s následnou hospitalizací. Hospodářské noviny také informovaly, že takové pokuty již jsou rozdávány.
Vzhledem k tomu, že se jedná o pokuty plošné, bez ohledu na výši zisků apod., jsou i samotné pokuty bez předstírání zaměřeny proti nejmenším, pro které mohou být, jak je asi každému zřejmé, dokonce likvidační.
Babišovo ministerstvo s půlročním zpožděním ustoupilo pouze v tom, že v případě nemoci či dopadu meteoritu budou pokuty odpuštěny. Teprve po roce od spuštění hlášení pod tlakem veřejnosti rozhodlo, že si každý podnikatel může poprosit a pokuta mu za určitých podmínek může být odpuštěna. S výjimkou první pokuty v roce, která odpuštěna bude, však vše závisí na libovůli úředníků. Navíc mohou odpustit jedině celou pokutu, nebo ani korunu.
Ale tím náhlý zdánlivý obrat u Babišových lidí nekončí. Šéf finanční správy Janeček totiž teprve nyní přiznal, že vlastně celá řada snadno identifikovatelných, tedy i snadno z povinnosti vyjmutelných, živnostníků prakticky nemůže být a nikdy nebyla součástí těchto podvodů s DPH. Týká se to snad všech živnostníků, kteří prokazatelně mají domeček se zahrádkou, psa, manžela či manželku a nepřistěhovali se z mafiánských bašt. Janeček něco v tomto smyslu uvedl 26. března 2017 na ČT 24, ale možná jen díky tomu, že s ním v diskusi vystoupil jeden z jeho předchůdců, který považuje povinné kontrolní hlášení pro nejmenší živnostníky s domkem a zahrádkou za nesmyslné. Ti by totiž podle něj neriskovali, že o vše přijdou. Do rozsáhlých podvodů s DPH jsou logicky naopak zapojeni zpravidla fiktivní výrobci či obchodníci s firmami formálně založenými pouze za účelem provádění podvodů.
Jenže co je to platné, že šéf finanční správy změnil názor, když se nezměnil zákon? Ale aspoň víme, kdo nám vládne.

Anonym 90186 29.03.2017 13:07
Šéf finanční správy jmenovaný ministrem Andrejem Babišem Martin Janeček teprve teď změnil názor. Povinné kontrolní hlášení je u řady malých živnostníků podle jeho aktuálního názoru zbytečné.
Ještě než spatřilo kontrolní hlášení světlo světa, kdesi v televizních zprávách se podivoval jistý kominík, proč bude muset pravidelně podávat toto hlášení k DPH. Naštěstí to vysvětlili lidé z Babišova ministerstva (včetně ministra samotného) a šéf finanční správy. Hlášení se bude podávat zejména kvůli rozsáhlým carouselovým (kolotočovým) podvodům, které spočívají v neoprávněném uplatnění rozsáhlého nároku na odpočet DPH.
To zní přece logicky. Mohlo by se totiž jinak stát, že si nějaký mezinárodní mafián půjde na tři roky dělat výuční list v oboru kominík, naučí se měřit složení spalin, provádět prohlídky kotlů a získá i řadu dalších dovedností v oboru, opustí svou rodnou Sicílii, ožení se v líbezné moravské vesničce a několik let tam bude předstírat kominickou živnost, ale vše pouze s úmyslem, aby se následně mohl bez jakéhokoli podezření ze strany finančního úřadu zapojit do řetězce plátců DPH v rámci mezikontinentálního carouselového podvodu.
Kontrolní hlášení se dokonce nakonec stalo vítězem ankety Absurdita roku 2016. Navrhovatelem byl zaměstnavatelský (a podnikatelský) svaz Asociace podnikatelů a manažerů. Výtek zaznělo více, ale jednou z hlavních byla zbytečná či zcela neúměrná zátěž pro nejmenší plátce DPH, zejména pak pro ty, kteří hlášení podávají sami. Šéf finanční (daňové) správy Martin Janeček tehdy pro Český rozhlas a 8722; Radiožurnál rezolutně prohlásil, že tzv. bílí koně stojící někde na počátku podvodného řetězce jsou často právě ti nejmenší bílí koníčci. Vysvětloval tím, proč musejí hlášení podávat všichni plátci.
Všichni zapojení podnikatelé přitom byli od počátku vystaveni pokutám, od kterých jako od nesmyslných zdánlivě ustupuje i Babišovo ministerstvo. Část opozice (např. předseda poslaneckého klubu ODS Zbyněk Stanjura) i odborné veřejnosti přitom na nesmyslnou výši a podmínky udělování pokut upozorňovala ještě před schválením návrhu, takže se ze strany vlády (ČSSD, ANO, KDU a 8209;ČSL) muselo nutně jednat o záměr.
Opoždění s dodáním hlášení třeba i jen o jediný den (třeba kvůli nemoci vašeho účetního apod.) je už za tisíc korun. Nově vám je pokuta za první zpoždění v roce automaticky odpuštěna. Pokuta za dodání po výzvě je 10 tisíc, pokuta za zpoždění reakce na různé výzvy činí 30 tisíc a nestihnete a 8209;li ani náhradní lhůtu, hrozí vám pokuta 50 tisíc.

Anonym 5822 29.03.2017 12:55
Zeman a jeho nohsledi jsou dle mého názoru velcí .., ale že by ten stařeček a jeho kamarádi sledovali fotky s holčičkami, tomu fakt nevěřím. Ti stačí akorát na to, sledovat to co mají ještě pod břichem a to fakt nestojí za zmínku :-)). A co takový Paroubek, ten rádoby se.. mozek? No, není to všechno k smíchu??

Anonym 5822 29.03.2017 12:48
Lokaj non plus ultra, ne příliš inteligentní Ovce začíná vulgární kampaň proti osobě, které zdaleka nesahá ani po kotníky. Nohsled svého chlebodárce Zemana mluví za sebe, nebo sdílí názory starého nemocného sebestředného pána? Který se bojí o post prezidenta? Jistě, že sdílí, jelikož mluvčí někoho! si nemůže pouštět jen tak hubu na špacír. Ale je to dobře, alespoň i ten nejjednodušší človíček v této zemi pochopí a Zemana volit nebude. Lokaji, takže jen tak dál, zvolil jsi strategii, která tvého chlebodárce zničí. Je tristní jakého šaška si Zeman zvolil za mluvčího.

Anonym 94158 28.03.2017 23:00
Je to tak odporné, že by měli být k odhalení zločince s pornem požádáni odborníci ze zahraničí. Pokud toto nebude vyšetřeno, a to včetně osoby, která to financovala, pak si demokracii nezasloužíme!

Anonym 94158 28.03.2017 22:55
Za demokratické považujeme to, co svými vlastnostmi a obsahem, odpovídá naplnění příslušných hodnot. Mimo jiné tam patří rovnost občanů. Jaká je rovnost zaměstnance, kterému účtárna stanoví daň, sociální a zdravotní a živnostníka, který asi dle pana Kalouska může daň, zdravotní a sociální pojištění rozkrást? To je pouze jeden z atributů. V demokracii mají občané stejná práva a stejné povinnosti. Jinak tu máme opět rovně a ještě rovnější. Myslím si, že nemravná data dostala do prezidentova počítače trochu vyšší třída machrů. Tohle mohli zaplatit jen zločinci z kavárenské galérky. Slušný člověk by takový "kšeft" nezaplatil z celoživotního platu. Hnus!

Kj 80739 28.03.2017 17:10
Kořalečník Zeman měl v PC nahé holčičky. O jiného od takového sprosťáka čekat? Že by nějaký Američan toto udělal? Tomu všichni věří.

Anonym 90186 28.03.2017 16:35
Případnou sankci za zhruba 22 milionů korun kvůli údajnému střetu zájmů Jaroslava Faltýnka (ANO) by měl uhradit holding Agrofert. V otevřeném dopise dnes k tomu firmu vyzvalo vedení Asociace soukromého zemědělství ČR (ASZ). Důvodem k sankci byla skutečnost, že Faltýnek dohlížel na rozdělování dotací a zároveň byl členem představenstva Agrofertu, který působí i v zemědělství.

Anonym 90186 28.03.2017 16:34
Návštěvu na České zemědělské univerzitě si bude Andrej Babiš dozajista pamatovat. Odnesl si totiž nehezkou zkušenost s EET. Když se ministr financí šel naobědvat do místní menzy, celý systém se zhroutil a Babiš se tak nedočkal své oblíbené účtenky.
Než se vůbec šéf státní kasy dostal na řadu, musel si vystát téměř hodinovou frontu. Ta se vytvořila právě kvůli kolapsu, který elektronickou evidenci v jídelně postihl.

Anonym 90186 28.03.2017 16:33
Slušné chování je pro Miloše Zemana zjevně cizí a možná i sprosté slovo. Při návštěvě Chorvatska si totiž nedokázal odpustit svou oblibu v kouření a místní prezidentku kvůli tomu vyhnal na terasu. Místo toho, aby se zachoval jako gentleman, který je ještě ke všemu na návštěvě, použil svou klasickou obhroublost a se svou hostitelkou diskutoval s cigaretou v ruce.
Kdyby v prezidentovi zbyla ještě trocha slušnosti, dokázal by si odpustit klasickou větu o popelníčku a nedostal by tak svou prezidentskou kolegyni do situace, která jí očividně nebyla příjemná. Nelze si totiž představit, že by sama Kolinda Grabarová Kitaroviová nabídla posezení venku, aby si následně přes sebe přehodila kabát.
Mluvčí Ovčáček sice při sdílení fotografie, pořízené při rozhovoru, podotkl, že se jedná o neformální setkání při přátelském rozhovoru, ale pro příště by opravdu neškodilo, kdyby byla hlava státu formálnější a chovala se jako slušně vychovaný člověk, který v přítomnosti nekuřáka nemyslí sobecky jen na sebe a nedělá tak ostudu celé zemi.

Anonym 90186 28.03.2017 14:16
Bohumír Rada, kterému ministr financí spálil pole herbicidem a který s ním vede spor kvůli násilnému převzetí Agro Jevišovice, se rozhodl bránit. Vzhledem k trvajícím sporům, kvůli nimž přestal Rada věřit v možnost domoci se spravedlnosti, přišel čas, aby začal více veřejně vystupovat. V regionálních novinách Znojemsko proto vyšel inzerát o tom, co se akcionářům společnosti Agro Jevišovice přihodilo. Dočtete se v něm o tom, jak Rada naletěl Babišovi, i o tom, jak Agrofertem převzatá firma dnes chátrá.

Anonym 90186 28.03.2017 14:15
Před pár dny koupil Babiš své milé kožich z norka, dnes se cítí být ochráncem norků

Anonym 90186 28.03.2017 12:40
Vyšetřování kauzy Čapí hnízdo, v níž se zjišťuje, zda současný ministr financí Andrej Babiš nečerpal evropské dotace určené pro menší a střední firmy neoprávněně, probíhá za okolností, jež vzbuzují vážné znepokojení. Kauzu nyní dozoruje pražský městský státní zástupce JUDr. Jaroslav Šaroch.
Dobře informovaný zdroj sdělil , že před několika dny navštívil Jaroslava Šarocha nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman, který tvrdil, že jel jen náhodou kolem, a tak se zastavil na kus řeči. Zajímal se přitom o kauzu Čapí hnízdo a tázal se, v jaké fázi je vyšetřování a zda bude vzneseno nějaké obvinění. Tento postup právníci nepovažují za běžný.
Případ ale pokračuje. Po dvou dnech údajně Jaroslav Šaroch zjistil, že z jeho kanceláře spis o Čapím hnízdu zmizel. Bez jeho vědomí totiž spis odnesli pracovníci vrchního státního zastupitelství, které řídí státní zástupkyně Lenka Bradáčová. Spis odnesli s odůvodněním, že budou vykonávat nad případem dohled. Bez předchozího písemného vyžádání a bez procesních formalit.
Tento postup, kdy je obcházen dozorový státní zástupce, je zcela neobvyklý, třebaže není nezákonný. Vyšší složky státního zastupitelství mají pravomoc prověřovat probíhající kauzy. Postup ale ukazuje na mimořádný zájem osob, které řídí státní zastupitelství, o kauzu ministra financí. Jelikož tito státní zástupci se již v minulosti výrazně angažovali na straně Andreje Babiše v konfliktu o policejní reorganizaci, hrozí, že případ bude zameten pod stůl s ohledem na blížící se volby.

Anonym 90186 28.03.2017 11:21
Průtahy ve vyšetřování však nejsou jedinou zarážející okolností provázející kauzu lukrativní Babišovy haciendy od samého počátku.
V únoru loňského roku došlo k radikální obměně vedení Městského státního zastupitelství v Praze, které má kauzu Čapí hnízdo na starosti. Náhle rezignovala městská státní zástupkyně Jana Hercegová a její dvě náměstkyně, což vyvolalo řadu spekulací. Její odchod uvítali jak pražská vrchní státní zástupkyně Lenka Bradáčová, tak ministr spravedlnosti Robert Pelikán. Velký ohlas vyvolal především v Babišově tisku, který na titulní straně referoval o průvanu v Praze a dopodrobna rozebíral její propírané, ale dosud neprokázané prohřešky z minulosti.
Server Česká justice ovšem přišel s informacemi zevnitř justiční soustavy, že poslední kapkou, která vedla k rezignaci Jany Hercegové, se staly tlaky na vyšetřování Čapího hnízda. Podle hodnověrných zpráv chtěla Bradáčová dostat vyšetřování případu pod kontrolu, což by s Hercegovou, se kterou neměla dobré vztahy, nebylo možné.
Jedním z důvodů její nespokojenosti mělo být to, že vyšetřování provádí obyčejná hospodářská kriminálka, nikoliv speciální policejní složka. Měl to snad být signál, aby vyšetřování převzal dnes již bývalý protimafiánský útvar Roberta Šlachty, s jeho už tehdy propíchnutými vazbami na Andreje Babiše?
Do čela Městského státního zastupitelství v Praze se dostal Martin Erazím, což mělo hroty ve vztazích s pražským vrchním státním zastupitelstvím obrousit. Bradáčová tak posílila svůj vliv a už v té době vznikaly pochybnosti, jestli nebude docházet k vyšetřování předem vybraných kauz, zatímco jiné se budou účelově tlumit. Do této kategorie spadá nejen vyšetřování Čapího hnízda, ale i nedávno odložené obvinění bývalého ředitele ÚOOZ Roberta Šlachty kvůli podezření z porušení služebních povinností, vznesené policejním prezidiem.

Anonym 90186 28.03.2017 11:18
Německo začíná po původnímu nadšení čínské investice a jejich strategická rizika důkladně prověřovat. Pokud se náš západní soused rozhodne zásadně zbrzdit vlnu čínských akvizic ve strategických odvětvích, Čína zvýší tlak na státy střední Evropy, aby se přes jejich firmy k německým technologiím nakonec tak či onak dostala. Česká republika však prozatím, zdá se, takovou akviziční destinací není.

Anonym 90186 28.03.2017 11:17
Další závažná zjištění okolo financování byznysu ministra financí Andreje Babiše objevili Reportéři ČT. Upozorňují na to, že dnešní ministr financí nemohl mít na konci devadesátých let peníze na nákup akcií společnosti Agrofert, kde byl tehdy manažerem. Část akcií nakoupil z větší části od státní společnosti Spolana Neratovice za podmínek pro tuto společnost extrémně nevýhodných.
Z dokumentů společnosti Spolana totiž vyplývá, že svůj desetiprocentní podíl v Agrofertu Babišovi prodala neratovická chemička za 2,5 milionu korun. Naopak z dokumentů Agrofertu vyplývá, že v době, kdy Babiš těchto deset procent kupoval, měl Agrofert vlastní kapitál 3,68 miliardy korun. Desetiprocentní podíl měl tedy hodnotu 368 milionů korun. Spolana tak tímto obchodem přišla o 365,5 milionu korun. Ty by v té době zadlužené Chemičce výrazně pomohly. Později její oddlužení zaplatili daňoví poplatníci. Tato pro stát nevýhodná a pro Babiše naprosto mimořádně výhodná transakce se uskutečnila v době, kdy vedl vládu Miloš Zeman.
Pikantní je, že v době této transakce bylo v Agrofertu 56 milionů nerozděleného zisku. Koupí deseti procent společnosti tak Babiš získal nárok na deset procent tohoto zisku. Tedy za 2,5 milionu získal nárok na 5,6 milionu a k tomu samozřejmě podíl na majetku v hodnotě 360 milionů korun.
Reportéři dále zjistili, že Babiš pravděpodobně nemohl mít své legálně vydělané peníze na to, aby Agrofert postupně skoupil. Podle dokumentů, které ministr zveřejnil, si do roku 200 legálně vydělal osm milionů korun. Avšak v letech 199 a 200 postupně nakoupil 45 % akcií Agrofertu, který měl v té době kapitál 3,68 miliardy korun. Poslední doložený odhad hodnoty společnosti je z roku 1997, tehdy měla hodnotu přes 900 milionů korun a v dalších letech dále rostla. V roce 199 už Agrofert vykazuje vlastní kapitál zmíněných 3,68 miliardy. A na získání téměř poloviny tak velké společnosti mělo Babišovi podle jeho daňových přiznání stačit osm milionů. Za osm milionů Andrej Babiš v podstatě neměl šanci (koupit 45 procent akcií). To bychom v té době rádi koupili všichni, řekl reportérům daňový expert Tomáš Goláň.
A jak na nová zjištění reagoval Andrej Babiš? Nevidím důvod, proč odpovídat, musel bych to dohledat. Nevím, proč bych měl všem sdělovat svoji podnikatelskou činnost. Jsem dnes politik. Dělám si analýzu všech vašich pořadů. Točíte pořady účelově, děláte to selektivně. Agrofert jsem kupoval už dávno, samozřejmě jsem měl peníze, určitě jsem si nepůjčil, reagoval reportérce místopředseda vlády Babiš na závažné podezření.

Anonym 90186 28.03.2017 11:10
Dětská po.nografie v počítači českého prezidenta dostala Miloše Zemana i Českou republiku opět na stránky zahraničních médií, především těch bulvárních. O tom, že někdo nainstaloval do Zemanova počítače v Lánech dětskou po.nografii, informovala agentura AFP, od té to přejala například srbská, chorvatská, rumunská ale třeba i nigerijská média.

Anonym 90186 28.03.2017 01:23
Vědci po celém světě se snaží přijít na to, co v těle způsobuje rakovinu, a najít na zákeřnou chorobu lék. Zuzana Kečkéšová se ale rozhodla podívat se na věc z druhé strany. Toužila odpovědět na otázku, proč se naopak v některých orgánech rakovina nikdy nerozvine.
A během svého osmiletého bádání na špičkovém americkém Masachusettském technologickém institutu (MIT) na to přišla a 8722; nalezla bílkovinu, která vzniku nádorů brání. Významný objev teď vydala v jednom z vůbec nejprestižnějších vědeckých časopisů na světě, v Nature.
"Měla jsem pocit, že zkoumání buněk, jež jsou odolné vůči rakovině, a našly tak způsob, jak se jí bránit, nám pomůže objevit věci, které by mohly pomoci v boji proti této chorobě," popisuje sedmatřicetiletá vědkyně. Její triumf nese jméno protein LACTB, našla jej v energetických centrech zdravých buněk, v mitochondriích. "Testovali jsme jej na buněčných kulturách a ve spolupráci se švýcarskými vědci jsme se podívali na to, zda je přítomný v lidských nádorech prsu. Při pokusech na laboratorních myších se pak potvrdilo, že když se tento protein zaktivuje v už vytvořených lidských nádorech vpravených do zvířete, vede to k výraznému zmenšení až k zániku onoho nádoru," popisuje mladá badatelka.

Anonym 90186 28.03.2017 01:16
Podle nejvyššího státního zástupce Německa jsou vraždy mezinárodním zločinem. Nyní poslal Platformě evropské paměti a svědomí již druhý přípis k podanému trestnímu oznámení na 67 pohraničních velitelů či představitelů komunistického režimu, mezi nimiž jsou například tehdejší ministr vnitra a pozdější premiér ČSSR Lubomír Štrougal, nebo generální tajemník ÚV KSČ Miloš Jakeš. V polovině března 2017 sdělilo státní zastupitelství ve Weidenu, že se minimálně pro velitele, kteří se podíleli na tvorbě a udržování opatření na ostrahu hranic, nabízí atribut vraždy z nízkých pohnutek.

Anonym 90186 28.03.2017 01:13
Česko si koleduje o další pokutu v řádech milionů od Evropské komise. Jaroslava Faltýnka (ANO), kterého evropská instituce nařkla ze střetu zájmů při rozdělování dotací pro Agrofert, totiž v dozorčí radě Státního zemědělského intervenčního fondu (SZIF) vystřídal další poslanec z ANO. I ten přitom pracuje v jedné z firem koncernu Agrofert, která inkasuje peníze z Bruselu.

Anonym 90186 28.03.2017 01:12
V druhé polovině února začalo státní zastupitelství v Praze 1 prověřovat, jak Generální finanční ředitelství nakoupilo software pro elektronickou evidenci tržeb (EET). K evidenci je totiž třeba komunikační rozhraní mezi poplatníkem a finanční správou. Zakázka na takové rozhraní ale neexistuje. Nyní se celá záležitost přesunula do rukou policie, potvrdil státní zástupce Jan Lelek.

Anonym 90186 28.03.2017 01:10
Zaměstnanec s příjmem 30 tisíc korun hrubého dostane náhradu mzdy od zaměstnavatele a od 15. dne nemoci každý kalendářní den 515 korun. Aby měla OSVČ obdobnou nemocenskou, musela by na nemocenské pojištění platit 690 korun měsíčně, což zároveň znamená povinnost platit zálohy na sociální pojištění ve výši 8760 korun, celkem tedy 9450 korun měsíčně.

Anonym 90186 28.03.2017 01:08
Pro 94158
Zaměstnanec má ze zákona placenou dovolenou a státní svátky. Práci mu obstarává zaměstnavatel. O tom se může živnostníkovi akorát snít. Pokud bude živnostník šulit sociální, tak při nástupu do důchodu spláče nad vejdělkem. Pokud živnostník onemocní, , tak prvních čtrnáct dní je bez prostředků, protože mu nemocenskou nemá kdo vyplácet. To zaměstnanec nemá zaplacené pouze první tři dni.

Anonym 94158 27.03.2017 22:14
Za demokratické považujeme to, co svými vlastnostmi a obsahem, odpovídá naplnění příslušných hodnot. Mimo jiné tam patří rovnost občanů. Jaká je rovnost zaměstnance, kterému účtárna stanoví daň, sociální a zdravotní a živnostníka, který asi dle pana Kalouska může daň, zdravotní a sociální pojištění rozkrást? To je pouze jeden z atributů. V demokracii mají občané stejná práva a stejné povinnosti. Jinak tu máme opět rovně a ještě rovnější.

Kj 10920 27.03.2017 18:21
Pro 94158. Jste asi spadl z Marsu ne? Nebo jste se vzbudil z komatu po 30 letech?

Anonym 94158 27.03.2017 15:30
Díky panu Babišovi si drtivá většina našich občanů užívá demokracie, a to v nejširší formě za historii Československa i českého státu. Nejsou nezaměstnaní, platy rostou. Spojení ANO - ČSSD je velmi zdařilé. Věřím, že rozum zvítězí nad hašteřením o ničem. Řvou jen zločinci a umělecko - bolševická pražská kavárna. Je to lepší, než by plakali slušní lidé.

Anonym 90186 27.03.2017 11:13
Vir.inie schválila nový robotický zákon, který umožní volný pohyb robotů na ulici. Zákon je důležitý především pro odstartování trhu s dovážkovými roboty. Roboti vám mohou dovážet zboží z blízkého obchodu, ale třeba i čerstvou pizu.

Anonym 90186 26.03.2017 20:15
Tak jsem šla na snídani s Babišem. Z Louvru se to přesunulo do Café Colore. Nikdo nás u toho nefotil, což byla v podstatě moje podmínka, žádnej podraz tohoto stylu se nekonal. Důvod, proč jsem šla, je pro mě jasnej pí.ovat na FB umí každej, přímá konfrontace je výzva. Demokracie je pro mě dialog, tak jsem toho využila.
Nebylo to rozhodně příjemný posezení, teda aspoň pro mě, sešlo se šest chlapů a já jediná holka, patrně i nejmladší. Samozřejmě že Andrej si jel svoje monology, všichni jsou bl.ečci a za všechno můžou ostatní a Kalousek, tak jsem mu řekla, že v 90 procentech furt mele o ostatních, a ne o sobě a to je fail. Zeptala jsem se ho, jak plánuje podpořit malý podnikatele, když je teď zatížil EET.Když vysvětloval, že ve sněmovně všichni plácaj hodiny o ničem, řekla jsem mu, ze on si ke kauze Čapí hnízdo taky plácal dvě hodiny o jinejch věcech. Řekl mimo jiné, že Sobotka je loutka Radka Pokornýho a že radši půjde do p.dele, než aby s ním byl ve vládě. Tak jsem se zeptala, jestli pokud po volbách bude jediná možnost, že ANO bude v koalici s ČSSD, tak jestli půjde do opozice. Tak prej jo. No a jinak klasika, všichni jsou kre.éni, zkorumpovaný, mafiáni a pan Babiš bojuje proti nim, že jo.
Chvílema na mě zvyšoval hlas a říkal mi VÁŽENÁ DÁMO!! a připadala jsem si jak v Otázkách VM. Upřímně, mám pocit, že pár ostatních pánů trochu vyměklo a ke konci už přátelsky klábosili, což já jsem prostě nechtěla. Andrej to trochu cejtil, tak mě pak zval do Čapího hnízda na lemury, lol. Názor jsem nezměnila ani o milimetr, ale každopádně to byla zajímavá zkušenost. Howgh.

Anonym 90186 26.03.2017 20:12
Plánovaná snídaně s ministrem financí se nakonec opravdu uskutečnila. Andrej Babiš ovšem klamal tělem a kvůli tomu, aby ho neotravovali novináři, které ještě nemá koupené, přesunul akci z Louvru do Café Colore. Pokud vás zajímá, jak vypadalo setkání s oligarchou, můžete si přečíst dojmy z facebookovém profilu jedné ze zúčastněných, Markéty Lukáškové.

Anonym 90186 26.03.2017 19:54
Drzá Klára říká v novém videu: Účtenky jsou jedovaté, způsobují neplodnostJejí dvě videa kritizující Andreje Babiše už mají téměř půl milionu zhlédnutí. Dnes Klára Novotná přišla s dalším videem. Jeho obsah je velmi závažný. Říká, že papír účtenek z pokladen EET není recyklovatelný a především že je jedovatý. Může způsobovat neplodnost u mužů a poruchy plodu u žen.

Anonym 90186 26.03.2017 19:49
Parlamentí volby v Bulharsku vyhrála středopravá strana Občané za evropský rozvoj Bulharska (GERB) expremiéra Bojka Borisova. Získala přes 32 procent hlasů, druhé je uskupení levicových stran pod vedením socialistů s 28 procenty. Vyplývá to z průzkumů mezi voliči při odchodu z volebních místností. Podle sondáže se do parlamentu dostali rovněž nacionalisté a strana hájící zájmy turecké menšiny. Borisovovo proevropské hnutí dosud vyhrálo všechny parlamentní volby od roku 2009. Nedělní volby byly od roku 2009 v pořadí třetí předčasné. Strana GERB je výrazně prozápadní a podporuje sankce proti Rusku.

Anonym 90186 26.03.2017 19:44
Babiš měl na začátku jiné číslo. Cituji: "200 miliard |z daňových úniků| leží na chodníku stačí se jen ohnout."
KH nepřineslo očekávaný přínos, dokonce růst výběru DPH zaostává za růstem tržeb. Také nedošlo k žádnému zásadnímu odhalení miliardových karuselových podvodníků. Monstr proces se nekoná ani bílými koňmi.
Takže KH buď nedokáže tyto odhalit nebo výchozí předpoklady nebyly zasazeny do reálného rámce.
S EET je to podobné, slibované miliardy nebudou, zatím to vypadá, že výnosy sotva pokryjí náklady. Jak se sám Babiš vyjádřil a jeho člověk to potvrzuje. Nepočítaje sideefects.
Kdyby bylo možné vybrat 200 miliard navíc, tak by to znamenalo, že tyto obrovské peníze musí být někde jinde. Někde jinde by byly vidět. Nevím jestli někdo zná řezníka nebo hostinského, který má zámek v Bretaní, jachtu nebo tryskáč. Většina těch "bohatců", na které je zaměřena Babišova rétorika, čo kradnů, žádní bohatci nejsou. Miliardy tak nějak nemají, takže těžko čekat, že by se od nich přesunuly do státního rozpočtu.
Takže máme ministra, žijícího z dotací a státních zakázek, který je agent StB., komunista, lhář, jehož kšefty jsou pochybné a navíc zatím selhal i ve věcech, které sám označil jako klíčové úkoly pro jeho hnutí i jeho osobně.

Kj 10920 26.03.2017 19:43
Tak co nám přinesla EET?
Když jsempřed rokem šel na večeři do místní restaurace tak jsemplatil za dvě věčeře s pítím 260 korun.
Dnes jsem zaplatil za jednu věčeři s pitím (pítím myslím jeden čaj a jeden džus ke každé večeři) 280 korun.
Tak teď neví kdo mě okradl? Hospodský nebo Babiš?

Anonym 90186 26.03.2017 19:41
Babiše s Faltýnkem do vazby a udělat kontroly účetnictví.

Anonym 90186 26.03.2017 19:40
Šéfa Generálního finančního ředitelství (GFŘ) Martina Janečka nachytal na vysvětlování 18 miliard coby slibovaném výnosu po zavedení EET Jiří Žežulka, který na úřadu v minulosti pracoval jako zástupce ředitele. Sám Žežulka je přesvědčený, že takový výnos je nereálný, a jak má být částky dosaženo, podle něj Janeček nevysvětlil. Mluvili o tom v nedělním diskusním pořadu Otázky Václava Moravce.
Očekávalo se, že se ve druhé fázi zapojí 250 tisíc podnikatelů. Dnes už víme, že je to polovina. To je argument pro to, že těch 18 miliard pravděpodobně nebude splněno, vysvětlil bývalý zástupce ředitele GFŘ Jiří Žežulka. Zároveň označil takový cíl, který slibuje od zavedení online pokladen ministerstvo financí Andreje Babiše (ANO), za nereálný.
Nicméně podle šéfa Generálního finančního ředitelství Janečka přináší EET velké efekty už nyní. Konkrétní čísla ale dovozovat nechtěl. Daty se podle něj teprve bude muset zabývat finanční správa.
V tuhle chvíli bych nechtěl dovozovat nějaká konkrétní čísla z hlediska inkasa, ale z hlediska tržeb. Což spolu nějakým způsobem souvisí, ale nemusí to na tom inkasu přinášet takové efekty, jako je třeba v těch tržbách, vysvětlil Janeček.
Zdůraznil, že s výnosem 18 miliard se počítá až po plném náběhu celého systému EET. Pochvaloval si také 10 až 12 miliard jako přínos kontrolního hlášení k DPH za rok 2016, který je jasný už nyní. Už těch 10 miliard je důvod do toho projektu jít podařilo se jich dosáhnout za první rok, dodal.
Ne že bych nevěřil, těm číslům nerozumím
Z tématu ale Žežulka nechtěl Janečka pustit a dožadoval se dalšího vysvětlení. Já těm číslům, Martine, nechci říct, že nevěřím. Já jim nerozumím. Když budeme brát uzavřený rok 2016. Nárůst DPH na inkasu dělal 17,9 miliardy. Když odečteme vliv kontrolního hlášení, tak jak je prezentováno, tak to znamená, že jsme vlastně docílili nárůstu inkasa (čistého ekonomického růstu) někde maximálně kolem dvou procent. To je přece kriticky málo, uvedl Žežulka.
Janeček tuto Žežulkovu interpretaci odmítl. Podle bývalé náměstkyně ministra financí Simony Hornochové, která byla dalším hostem pořadu, čísla takto dopočítat nejde. Souhlasím s tím, že ne celý růst HDP generuje DPH, uvedla.

Anonym 90186 26.03.2017 18:01
Protesty dnes zasáhly až 80 ruských měst, jen ve 20 z nich byly demonstrace povoleny. V Petrohradě podle stanice Echo Moskvy do ulic vyšlo 10tisíc lidí. V Novosibirsku radnice shromáždění zakázala, ale soud zákaz zrušil. V centru města se sešlo podle policie 1500, podle organizátorů 4tisíce lidí.
V uralském Jekatěrinburgu podpořil protest starosta Jevgenij Rojzman, opoziční politik a člen vedení strany Občanská platforma. Protesty byly hlášeny z Vladivostoku, Tomsku, Pskova, Barnaulu a mnoha dalších měst. Organizátoři demonstrací byli zatýkáni kromě Moskvy i v Petrohradu, Samaře nebo Tambově.
Místopředseda branného výboru horní komory ruského parlamentu Franc Klincevič v rozhovoru s novináři řekl, že Rusko je svobodná země, kde má každý právo vyslovit svůj názor. "V prohlášeních (demonstrantů) je hodně spravedlivých stížností na adresu vlády. Tak to vždy bylo a bude, měli bychom to hodnotit klidně," řekl senátor. Zároveň upozornil, že v Rusku už fakticky začal volební boj před prezidentskými volbami, které se budou konat příští rok. Navalnyj oznámil, že hodlá kandidovat.

Anonym 90186 26.03.2017 18:00
Ruská policie dnes v centru Moskvy zatkla opozičního vůdce Alexeje Navalného, organizátora dnešních celostátních protestů proti korupci. Zadržen byl krátce po zahájení protestního pochodu Tverskou třídou, který moskevská radnice nepovolila. Demonstrace se podle očitých svědků navzdory přítomnosti silných policejních oddílů účastní několik tisíc lidí.
Zatýkání v Moskvě začalo ještě před zahájením pochodu. Prakticky všechny ulice okolo trasy průvodu obsadila policie, stejně jako východy z metra. Policejní autobusy a hlídkové vozy stály na každé křižovatce podél Tverské třídy. Jednotky policistů byly připraveny k zásahu v okolí Kremlu, Rudého náměstí a Velkého divadla. Nad městem kroužily vrtulníky, nasazena byla tajná policie FSB a příslušníci národní gardy. V centru byl podle agentury TAS umístěn "mobilní štáb ministerstva vnitra".
Moskevský protest je součástí koordinované vlny demonstrací, největší od přelomu let 2011-2012, kdy se v Moskvě v protestu proti znovuzvolení Vladimira Putina prezidentem shromáždily desetitisíce lidí. K vlně protestů vyzval nedávno Navalnyj po zveřejnění videa obviňujícího premiéra Dmitrije Medveděva ze zneužití úřadu a obohacování na úkor státu.

Anonym 31168 26.03.2017 17:48
Při Bohu milé výplatě důchodů převážně na holý zadek bejkovcem nešetřit ani bejkovce a ani zadky zlumpačelých důchodců.

Anonym 31168 26.03.2017 17:42
Jedině revoluční bejkovec v rukou kruté mladé generace dokáže udělat pořádek ve stávajícím kapitalistickém svinčíku.Revoluční bejkovec potěš zadky všech důchodců co pomáhali lumpům k moci a nechali jim Česko rozprodat,zadlužit a rozkrást.

Anonym 90186 26.03.2017 10:39
Kanada bude navzdory schválení ropovodu Keystone XL vedoucího do Spojených států i nadále usilovat o rozšíření exportu ropy do dalších zemí, řekl kanadský ministr přírodních zdrojů Jim Carr.
Administrativa prezidenta USA Donalda Trumpa v pátek vydala souhlas s výstavbou sporného ropovodu Keystone XL, který propojí naleziště v Kanadě s americkými rafineriemi na břehu Mexického zálivu. Otevřela tak cestu k dokončení projektu, který zablokoval předchozí prezident Barack Obama.
Carr označil schválení ropovodu Keystone XL za dobrou zprávu. Upozornil ale, že pro Kanadu jsou důležité i další projekty, například nedávno schválený ropovod TransMountain vedoucí na západní pobřeží Kanady, odkud by tankery mohly přepravovat ropu do Asie."Chceme si zajistit přístup na asijské trhy. Chceme mít víc než jednoho zákazníka, jakkoliv máme Američany rádi," uvedl ministr. Do Spojených států v současnosti směřuje 98 procent kanadského vývozu ropy, upozorňuje AP.
Carr poznamenal, že ropovod Keystone XL, který by přepravoval více než pětinu kanadského exportu ropy do USA, má před sebou stále určité překážky. Ministr očekává, že výstavba ropovodu se stane terčem protestů a upozorňuje, že projekt ještě musí získat souhlas amerického státu Nebraska.

Anonym 90186 26.03.2017 10:30
Česku by s přijetím eura hrozilo to, co škodí jižní Evropě: laciné peníze, které snižují konkurenceschopnost, tvrdí Hans-Werner Sinn.
Eurozóna by měla dovolit, aby některé státy ze společné měny vypadly a prošly devalvací. Evropská unie by měla vytvořit pravidla pro bankrot států.
Sinn byl v roce 2012 zařazen časopisem Bloomberg Markets mezi 50 nejvlivnějších ekonomů světa. Sedm let byl prezidentem výzkumného institutu Ifo.

Anonym 90186 26.03.2017 10:27
Obavy, které mnozí podnikatelé a starostové zmiňovali před startem EET, se naplňují. V malých obcích rychle ubývají prodejny s potravinami a smíšeným zbožím. Po hospodách tak vesnice přicházejí nejen o zásobování, ale i o poslední místa, kde se lidé setkávali.
Co podnikatele trápí? Vysoká cena za pokladny a v mnoha případech je důvodem obava, že složitou pokladnu nebudou zvládat. Malé vesnické smíšenky totiž často vedou starší lidé, kteří už nemají chuť učit se s tabletem nebo chytrým telefonem. Příkladem za všechny může být situace v obci Kamberk. Zde si obchod nechce vzít nikdo i přesto, že by ho měl v podstatě zdarma.
Bývalá provozovatelka obchodu nám vypověděla smlouvu ke konci února. Nechtěla řešit nákup elektronické evidence tržeb i přesto, že jsme ji slíbili finanční pomoc. Podmínky pro provoz obchodu měla také výjimečné. Nemusela platit nájem, neplatila spotřebu za topení. Obec ji vycházela velmi vstříc, vysvětlila pro Deník starostka obce Alena Jenšíková. Přesto se starostka Kamberku nevzdává a hledá nového provozovatele obchodu. Další prodejna v obci není a současně je v Kamberku velká část obyvatel důchodového věku, kteří se jen tak do města na nákup nedostanou. A především, zmizelo místo setkávání. Obchod byl společenským centrem. Ráno se zde sešli lidé, kteří si chtěli nakoupit. Zároveň si ale také mohli popovídat, uzavírá starostka.

Anonym 90186 26.03.2017 10:21
Jeden z nejlepších obchodů historie se povedl USA, když od Ruska před 150 lety koupily Aljašku. Rusům údajně v té době Aljaška nepřinášela žádné zisky, Američané ale věděli o nerostném bohatství tohoto území (zlato či ropa), což se v budoucnu prokázalo. Současný největší stát USA koupily USA od Ruska 30. března 1867 za 7,2 milionu dolarů (nyní podle přepočtů přes 120 milionů USD), přičemž jen o něco větší území tehdejší kolonie Louisiany (zahrnuje řadu států středozápadu USA) koupily v 1803 od Francie za 15 milionů dolarů.
Aljašku, jejíž název je převzat z aleutského slova Alyeska, což znamená Velká země, objevil v roce 1741 Vitus Jonasen Bering, dánský mořeplavec a badatel v ruských službách. Rusové tam poprvé vkročili v polovině 18. století, o století později jich tam ale žilo jen asi 800. Na Aljašce vyrostlo několik ruských osad i pravoslavných kostelů, které se v řadě míst zachovaly dosud.
Koupi Aljašky o rozloze asi 1,5 milionu km2 dohodl tehdejší americký ministr zahraničí William Seward (za vlády prezidenta Andrewa Johnsona). V roce 1866 se dozvěděl, že Rusové (tehdy v zemi vládl car Alexandr II.) by chtěli Aljašku prodat, protože jim nepřinášela žádný zisk. Rusové chtěli údajně Aljašku nejprve nabídnout Britům (sousedním státem byla britská kolonie Kanada), na nabídku ale kývli Američané. Ti zprvu nabízeli pět milionů dolarů, nakonec 2,2 milionu dolarů přidali. Senát dohodu schválil 9. dubna 1867, Sněmovna reprezentantů ale až v červenci 1868. Samotné předání území proběhlo v Sitce 18. října 1867. Do roku 1912 byla Aljaška distriktem, pak teritoriem a od ledna 1959 je 49. státem USA.

Anonym 90186 26.03.2017 10:18
Bývalý český ministr zahraničí Karel Schwarzenberg podrobil kritice šéfa rakouské diplomacie Sebastiana Kurze, který podle něj dělá populistické kroky. V rozhovoru s rakouským nedělníkem Die Presse am Sonntag poukázal například na jeho demonstrativní vystupování proti přístupovým rozhovorům Evropské unie s Tureckem. Podle Schwarzenberga přitom každý ví, že vstup Turecka do EU je za současné situace nemožný.
Schwarzenberg v rozhovoru rovněž vyjádřil obavu, že turecký prezident Recep Tayyip Erdogan se ubírá podobnou cestou jako někdejší italský diktátor Benito Mussolini. Kdyby Mussolini zemřel v roce 1935, vstoupil by podle Schwarzenberga do historie jako velký státník. Ješitnost ho přivedla ke spolčení s Hitlerem, kterým dříve opovrhoval, cituje z rozhovoru agentura APA.
Schwarzenberg rovněž vyjádřil naději, že působení Donalda Trumpa ve funkci prezidenta Spojených států nebude žádná tragédie. Je to prezident Spojených států, což ještě může být velmi nebezpečné. Může ale také pozitivně překvapit, uvedl podle APA.

Anonym 5822 26.03.2017 07:07
Zeman by se měl začít věnovat ve svých neodolatelně inteligentních úvahách Turecku. Fašistický narcistický Erdogan alias Hitler dle mého názoru vyvolá válku, copak to nikdo nechápe?

Anonym 5822 26.03.2017 07:05
Anonym 18519 02.12.2016 09:33
Nejšikovnější podnikatelé-Ovčáček Mlynář.To je síla

Anonym 17847 02.12.2016 09:22
Pro 90186.Troubo! Já na rozdíl od Ratha nekradu,tak nevím proč bych měl za kritiku lumpáren skončit jako Rath.Revoluční bejkovec potěš tvojí zadnici!

Anonym 94158 01.12.2016 21:43
Myslím, že jediný důvod řvaní zločineckých stran kvůli EET je asi praní špinavých peněz. Dříve to byly fixní stavební firmy na Slovensku.

Anonym 90186 01.12.2016 18:13
Zásobovací loď Progress havarovala.
Ruští internetoví diskutéři se ohledně této zprávy v svých názorech různí. Někteří soudí, že že raketa možná ani neodstartovala, protože nebyla vyrobena. O takto ušetřené peníze se pak všichni zúčastnění rozdělili a do světa pustili záběry z nějakého přechozího startu.

Anonym 90186 01.12.2016 17:02
Když mě státní sektor dohnal k tomu, abych nepodnikal, tak si vezmu poprvé dovolenou. Pan Babiš se o mě teď chvíli postará, připomněl podnikatel.
Vysvětluje, že nekončí kvůli tomu, že by se s EET nebyl schopen naučit pracovat. Ale zdržovalo by mě to, narušovalo by mi to podnikání, uvedl muž, který má vystudovanou vysokou školu. Je to stavař a nejspíše tedy bude pracovat v tomto oboru.
Hospodu prý zavřel ze zásady. Pan Babiš o mně a dalších podnikatelích říká, že neplatíme daně. Ale já je platím. Jen na nepřímých daních se tato malá hospoda ročně podílela 330 až 350 tisíci, patří tam zdravotní a sociální pojištění, DPH, spotřební daň, na té jsem u piva ročně zaplatil 160 tisíc korun, popsal podnikatel.
O tyto peníze podle něj nyní státní rozpočet přijde. A to jsem malinkatý podnikatel, který pracuje jako OSVČ, doplnil čtyřiapadesátiletý muž, který se teď chce věnovat vnoučeti a porozhlížet se po práci.
Na otázku, jestli restauraci pod jiným názvem neotevře v Čachrově nebo jinde zanedlouho znovu, odpověděl, že se to očekávat nedá.


Anonym 90186 01.12.2016 17:00
Kvůli elektronické evidenci tržeb po pětadvaceti letech ukončila provoz restaurace Šedlbauer v Čachrově na Klatovsku. Nad vchodem visí černý flór a na dveřích je parte, které uvádí, že podnik končí kvůli aroganci státní moci.
Pro mnoho lidí projíždějících šumavským Čachrovem byla hospoda Jana Ježka jasnou volbou. Věděli, že dostanou třeba ke svíčkové za rozumnou cenu tolik knedlíků, kolik sní. Výjimkou nebyly ani dvacetiknedlíkové porce a omáčky bylo i na nášup. To vše bez příplatku. A když všechny knedlíky hosté snědli, dostali i dárek - čokoládovou minci.

Anonym 90186 01.12.2016 16:12
Nejspíše v souvislosti se spuštěním elektronické evidence tržeb a udavačského webu, na kterém je možné anonymně sdělit, kde vám nevydali účtenku, byl spuštěn web Bonzačka. Pokud přes aplikaci někoho prásknete, slibuje možnost získat výlet na Čapí hnízdo, které Babišovi patří. Pravda se ale ukáže ve chvíli, kdy se pokusíte aplikací stáhnout.Utrácí Váš soused víc než si vydělá? Má podezřele drahé auto? Nevydali vám účtenku v restauraci či na tržnici? Stáhněte si aplikaci Bonzačka a nahlašte to! Díky mobilní a... (zkráceno)<|i>

Anonym 90186 25.03.2017 18:22
Ministerstvo financí chce vyplácet roční výhry za 65 milionů korun a výherce bude vyhlašovat každý měsíc. Tímto ale výčet hravých a herních aspektů celé věci končí. Všechno ostatní je už jenom a pouze politika. Oficiálním smyslem celé akce je přimět lidi brát si v restauracích a obchodech účtenky a následně zapisovat jejich čísla na oficiální web, kde se každý může přesvědčit, jestli je účtenka platná, nebo ne.
Za tuto svou aktivitu bude každý odměněn tím, že bude zařazen do slosování o peníze, auta a kdovíco ještě. Ministerstvo financí bude také zpětně zjišťovat, jestli účtenky jsou, nebo nejsou v pořádku. Tento systém, který zatím funguje ve třech evropských zemích (Slovensko, Slovinsko, Chorvatsko) má své mentální přesahy do minulosti a také ekonomické důsledky pro budoucnost. Předně dochází k opětovnému oživení protektorátně-komunistické udavačské mentality. Ta byla u nás, v zemi závisti, jak Česko nazval profesor Václav Černý, přítomná vždycky.
Jenom odporné režimy však na této vlastnosti oficiálně stavěly a podporovaly ji. Udávání Židů, masarykovců či třeba keťasů, jak se v dobové hantýrce říkalo těm, co měli talent nebo byli bohatší, se ve čtyřicátých a padesátých letech 20. století stalo oficiálně podporovanou doktrínou. A to už vůbec nemluvíme o skrytém udávání tajné policii. Účtenkovka bohužel podporuje všechny psychologické stereotypy minulosti. Udej svého živnostníka a dostaneš sto tisíc až milion korun, hlásí hrdě ministerstvo financí. Můžete ovšem dostat i nový automobil, a to už se za jedno anonymní udání vyplatí Jen si musí dotyčný dát pozor a nesmí poslat víc než jedno udání na jednoho obchodníka denně. Pak je jeho svědectví neplatné.

Kj 10920 25.03.2017 08:17
Účtenková loterie je již z podstaty podvod na poctivě pracující. Jak může ten zloděj a StBák rozdávat jen tak někomu peníze daňových poplatníků. Ty přece nejsou jeho. Byly mu svěřeny občany, aby je použil s péčí řádného hospodáře. Ale on je chce jen tak někomu rozdat na místo toho aby je požil třeba na opravu škol nebo komunikací ap. Myslím, že se jedná o trestní čin porušení povinností při správě cizího majetku.

Anonym 90186 25.03.2017 03:37
V týdnu se ukázalo, že České republice hrozí pokuta 22 milionů korun od Evropské komise kvůli střetu zájmů druhého muže hnutí ANO Jaroslava Faltýnka. Česko má přitom stále na triku i další dotační průšvih, za který hrozí sankce přesahující 800 milionů korun. Podle komise totiž Česko špatně kontrolovalo přesuny zvířat a jejich registraci. Ministerstvo zemědělství kvůli tomu podalo žalobu, komise ale české argumenty v prosinci odmítla. V únoru je Česko předložilo znovu a teď čeká na konečné rozhodnutí.

Anonym 90186 24.03.2017 16:05
Teplického radního, studenta práv a českou facebookovou hvězdu Dominika Feriho ocenil německý magazín Die Welt. Zařadil ho mezi jedenáct politiků, kteří mohou pomoci překonat euroskepsi a krizi, do níž se projekt Evropské unie dostal. Dvacetiletý Feri je v žebříčku pátý.

 <<nové   starší>> 

1
filmy v kinechdvd filmyrubrikysvětlometysynonyma

Seznamka

Oficiální stránky dalších známých osobností

oficiální stránky Jana Volfová oficiální stránky Petr Mach oficiální stránky Ondřej Liška oficiální stránky Petr Havlík oficiální stránky František Pytloun oficiální stránky Radka Fišarová oficiální stránky Iva Hajnová

Další osobnosti | Jana Volfová | Petr Mach | Ondřej Liška | Petr Havlík | František Pytloun | Radka Fišarová | Iva Hajnová |

Popisy českých osobností pocházejí z oficiálních stránek osobnosti, nebo ze stránek wikipedia, nebo jsou vlastní tvorbou.

Vložit osobnost / Oficiální Stránky © OficialniStranky.cz / opravit údaj
Tyto stránky používají soubory cookie k poskytování služeb, analýze návštěvnosti a personalizaci reklam. Používáním stránek s tímto souhlasíte. Další podrobnosti