Oficiální stránky Miloš Zeman
Oficiální stránky
  přidat osobnost
Limitless (Piano Guys) Oppidum (Filipova Lenka) Down The Road Wherever / Dlx (Knopfler Mark) Mamma Mia! Here We Go Again (UHD+BD) (Ultra HD 4k filmy) Růže (Vondráčková Lucie)

Miloš Zeman diskuse strana 3200

Jak na vás Miloš Zeman působí? Co pěkného byste řekli? Co se vám líbí?

Komentář  
Jméno     Věk (volitelně)

 

Následují komentáře návštěvníků. Kterýkoli komentář může být vymazán, zvláště urážlivé nebo vulgární, které nejsou povoleny. Nahlásit komentář »

Anonym 31168 02.04.2017 16:44
Je třeba aby jsme my budoucí zasloužilí revolucionáři už si už dávali revoluční vercajk do pucu a kvalitní bejkovec do revoluční pohotovosti.S uvedeným denně doma cvičit.To proto aby až nás národ zavolá do ulic už jsme měli v rukou ten správný revoluční švuňk.

Anonym 90186 02.04.2017 16:44
Podobně se vyjádřil i Janečkův předchůdce v čele finanční správy Jiří Žežulka. Ten v rozhovoru pro web Podnikatel (15. 3. 2017) prohlásil, že za jeho éry by už korunové dluhopisy šetřili. V okamžiku, kdy se objeví indicie, ať už je to udání, nebo informace z médií, které mohou opodstatněně zakládat podezření, že někdo neodvedl daň, má finanční správa povinnost řízení zahájit. Ona nemůže nezahájit.
Na adresu Babišových finančních operací doplnil: Myslím si, že indicií už je venku tolik, že správce daně musí konat. Podle jeho slov se viditelně změnil způsob práce berního úřadu. S nástupem šéfa hnutí ANO není finanční správa řízena jen metodicky a do jisté míry nezávisle jako dřív, ale existují důvodné pochybnosti, že ji současný ministr řídí mnohem hlouběji.
Nedokážu si představit, že by nám v době, kdy jsem vedl Generální finanční ředitelství, ministerstvo financí řeklo, kam máme jít dělat kontrolu a my ji udělali. To by neprošlo. Dneska tu jistotu nemám, dodal Žežulka a nepřímo tím naznačil možnost zneužití finanční správy proti vybraným podnikatelům. Příklady by se jistě našly už dnes, například finančními úřady a orgány činnými v trestním řízení pronásledovaní majitelé továrny na biopaliva Oleo Chemical, kteří nechtěli svou firmu přenechat Agrofertu.
Stejná nečinnost Janečkova úřadu je patrná při vysvětlování příjmů Andreje Babiše, přičemž se dokonce dopustil chyby v oficiálním majetkovém přiznání. Podle zákona o prokazování původu majetku, prosazeného samotným Babišem, má finanční správa zahájit řízení, pokud existují pochybnosti o rozdílu deklarovaných a skutečných příjmů převyšujícím sedm milionů korun. V jeho případě existují nejasnosti v řádu desítek či stovek milionů, a nic se neděje.
Od Martina Janečka nelze očekávat vůbec nic. Je v konfliktu zájmů a Andrej Babiš řídí ministerstvo jako svou firmu, kde by podobné manýry odporující jeho zájmům nestrpěl. Nelze si opravdu představit, že by berňák skutečně vážně řešil jeho daňové operace, jestli vždy proběhly v souladu se zákonem.

Anonym 90186 02.04.2017 16:42
Za dobu svého působení si stačil vydobýt pověst Babišovy loutky a arogantního úředníka, používajícího nepříliš věrohodné interpretace nejen u výběru daní. Skutečně mu však svědčí naprostá loajalita vůči zájmům svého chlebodárce. Kdyby se berňák po jeho nástupu choval k daňovým poplatníkům stejně jako k ministrovi financí, stal by se oblíbenou institucí. Taková slova zazněla počátkem března na jednání rozpočtového výboru a platí do puntíku.Podle poslanců existují doložitelná podezření, že při emisích korunových dluhopisů v roce 2012 mohli někteří emitenti a jejich vlastníci zneužít daňové zákony. Proto požádali přítomného ředitele Martina Janečka, aby tato podezření prověřil. Ten to na místě odmítl s tím, že prý pro toto šetření neexistuje zákonný podklad. Projevil přitom značnou míru nepochopení, jak se má chovat státní úředník, tedy nikoli přezíravě jako nedotknutelná primadona. Jenže jaký pán, takový kmán.
Jeho svérázný přístup zpochybnili i bývalí vysoce postavení úředníci resortu financí. Někdejší náměstkyně ministra a daňová expertka Simona Hornochová v Otázkách Václava Moravce (26. 3. 2017) uvedla, že soukromé emise korunových dluhopisů mohou za určitých okolností naplnit definici zneužití práva. Pokud jsou vydávány svým známým privátním investorům v objemech až miliard korun, nemají žádné byznysové opodstatnění jiné než dosáhnout daňové výhody, uvedla. Finanční správa měla podle ní už dávno konat.

Anonym 90186 02.04.2017 16:40
Zatímco finanční správa po nástupu ředitele Martina Janečka svého ministra chrání a odmítá seriózně šetřit jeho daňové nesrovnalosti, na druhé straně tvrdým postupem likviduje místo podvodníků i poctivé podnikatele. Zákeřnou zbraní v rukou berních úředníků jsou zejména zajišťovací příkazy, intenzivně nasazované po nástupu Andreje Babiše na ministerstvo financí.
Když na podzim 2014 Martin Janeček nastoupil do funkce ředitele Generálního finančního ředitelství, dostal za úkol uvést do života mantru svého nadřízeného, že všichni kradou a podvodně neodvádějí daně ve výši 200 miliard korun ročně. Jen po nich sáhnout.

Anonym 31168 02.04.2017 16:37
Z osobních zkušeností jak nyní lidé na vše co se po komunistech prolhalo k moci nadávají považuji nyní uváděné průzkumy za vylhané.I když uváděný vzestup komunistů co jsou v KSČM by byla pro tuto zemi pořádná pohroma.Tam jsou ve vedení jen šíbři,kterým došlo,že čestprácovat v tuhém kapitalismu,pokud se vyšplhají k nejvyšším korytům, bude velice výnosný džob.Stačí občas něco levicového žvejknout a hned mají bohatě vyděláno.Od údajné revoluce nebyla žádná větší lumpárna,aby do ní nebyli členové KSČM namočeni.Chce to krutou revoluci vedenou mladou generací a všem lumpům co Česko zbídačili řádně vyprášit kalmuk.Navíc znárodnit veškerý majetek těchto vlastizrádných rodů lumpů co Česko zbídačili.

Anonym 90186 02.04.2017 14:38
"Zahraniční hráči budou po exitu držené dluhopisy prodávat a jejich výnosy tak skokově vzrostou," uvedl hlavní ekonom ING Jakub Seidler. V okamžiku exitu ale podle něj nebude na trhu nikdo, kdo by dluhopisy chtěl kupovat se zá.orným výnosem. "Poptávka po nich vzroste až v okamžiku, kdy výnosy budou opět v kladných hodnotách, zejména z řad domácích finančních institucí, pro které nebyly dluhopisy s výrazně negativním výnosem zajímavé," dodal.

Anonym 90186 02.04.2017 14:37
Výnosy českých státních dluhopisů, především těch s kratší dobou splatnosti, po ukončení kurzového závazku ČNB porostou. Vyplývá to z odhadů analytiků.
Dluhopisy využívají zahraniční investoři mimo jiné jako nástroj pro uložení nakoupených korun, které chtějí po ukončení závazku prodat za eura. Zá.orné výnosy dluhopisů, kdy fakticky investoři platili státu za to, že mu půjčili, by tak měly přestat.
Ministerstvo financí na finančních trzích prodává od konce roku 2015 státní dluhopisy s kratší dobou splatnosti i se zá.orným výnosem. Například v půlce letošního ledna dosáhl stát v aukci jednoletého státního dluhopisu průměrného zá.orného výnosu 1,72 procenta. Od března ovšem podle ekonomů již výnosy těchto cenných papírů začaly pomalu růst.

Anonym 90186 02.04.2017 01:22
Dvě ruské stavební společnosti využívají podle informací listu The Moscow Times severokorejské otroky, kteří pracují na stavbách pro Mistrovství světa ve fotbale v roce 2018. Podle norského fotbalového časopisu Josimar jich jen na stadionu Zenit v Petrohradu nuceně pracuje 110.
Severokorejci jsou podle Josimaru na stavbě sedm dní v týdnu, žijí v nelidských podmínkách a spí v přepravních kontejnerech. Jednoho muže navíc podle norských novinářů našli nedaleko staveniště mrtvého.

Anonym 94158 01.04.2017 17:09
Veškerá bublina obvinění kolem pana Babiše začala silnými slovy o rozporu se zákonem. Ti, kteří to rozpoutali nahradili silná slova rovinou etickou. Nemám informace, které by měly potvrdit to, či ono. Pokud nejsou důkazy, pak je to jen pomluva. Neznám miliardáře, který by se řídil etikou.

Anonym 90186 01.04.2017 14:06
Vedení společnosti Jihočeské nemocnice se chce důrazně distancovat od nepřesných a lživých sdělení vydavatelství MAFRA, které v regionálním vydání Mladé fronty Dnes uvedlo 30. března chybné odměny členů představenstev. Do měsíčních částek byly promítnuty roční a mimořádné odměny, jež na konci roku podléhají schvalování na základě splnění přísných kritérií.
Redaktoři periodika uvedli hned několik nepřesných nebo zkreslujících informací, které na danou věc přinášejí odlišný pohled. Od roku 2014 bere místopředseda představenstva krajské Nemocnice České Budějovice 189 tisíc korun hrubého měsíčně, člen představenstva dalších šesti okresních nemocnic 22 tisíc korun hrubého měsíčně. Není pravdou, že stejnou částku pobírá i člen představenstva Nemocnice Dačice. Zde je vyplácena měsíční odměna ve výši 6 tisíc korun hrubého. Té se navíc všichni tři členové představenstva vzdali.
Dohromady tak jde o sumu 321 tisíc korun hrubého, nikoliv 607 tisíc korun. Není tak pravdou, že Martin Bláha nebo Michal Čarvaš s Petrem Novákem, který v představenstvech nahradil Miroslavu Člupkovou, pobírají měsíčně téměř dvojnásobnek. Jejich roční a měsíční odměny podléhají v červnu následujícího roku schvalování podle nastaveného systému z roku 2006, který byl ještě zpřísněn o osm let později. Na základě splnění jednotlivých kritérií a předložené zprávy představenstva jsou posléze Radou Jihočeského kraje v postavení valné hromady přiznány jeho členům zmíněné odměny.
Je potřeba se také ohradit proti dalším dvěma tvrzením stejného vydavatelství. Prezident České republiky není podle Ústavy České republiky z výkonu své funkce odpovědný, naopak členové představenstva Jihočeských nemocnic ručí ze své pozice celým svým majetkem v případě porušení péče řádného hospodáře. Proto nelze odměny srovnávat. Nepřesný je i údaj v komentáři vedoucího krajské redakce Mladé fronty Dnes Jiřího Kratochvíla z 24. března. Výše odměny pro předsedu představenstva holdingu Jihočeské nemocnice jsou opravdu čestné a takřka bezplatné. Jak členové, tak místopředseda s předsedou pobírají 500 korun hrubého měsíčně, jejich roční a mimořádné odměny jsou nulové.

Anonym 90186 01.04.2017 14:06
Vydavatelství MAFRA, ve vlastnictví Andreje Babiše, se musí potýkat s další stížností na pravdivost informací, které zveřejňují deníky, které pod vydavatelství spadají. Tentokrát jde konkrétně o Mladou frontu DNES, proti jejímž informacím se ohradila společnost Jihočeské nemocnice. Babišův deník měl podle dostupných informací manipulovat ciframi, které měli obdržet členové představenstev, a dopustit se i dalších lží.

Anonym 90186 01.04.2017 14:02
Bývalá Babišova náměstkyně pro daně či EET Simona Hornochová apelovala na ČT24 dne 26. března 2017, aby finanční správa prošetřila případy vydávání nedaněných korunových dluhopisů, mezi něž patří také případ jejího bývalého šéfa Andreje Babiše (ANO). Zejména jde o to, aby bylo prošetřeno, zda firmy peníze za dluhopisy skutečně obdržely a měly je možnost dlouhodobě využívat. I v případech, kdy k zaplacení za dluhopisy došlo, se však podle Hornochové často jedná o zneužití práva a finanční správa by měla konat, tedy přinejmenším dodatečně doměřit daň.
Někteří daňoví odborníci také požadují, aby bylo prozkoumáno, zda firmy vůbec potřebovaly peníze, a zda je tedy využily třeba na nákup pozemků pro stavbu fabriky, na dlouhodobý pronájem strojů a tak dále. Ale proč by firma nemohla požadovat bankovní úvěr nebo prodávat dluhopisy jen tak, aniž by je potřebovala? Je problémem každého věřitele, že přesto firmě půjčil.

Anonym 90186 01.04.2017 14:01
Bývalá Babišova pravá ruka chce prošetření podivných korunových dluhopisů

Anonym 90186 01.04.2017 14:01
Je tedy logické a nutné, že se musíme o to více bránit. Možná že nejlepší imunitní reakcí demokracie jsou dotazy právě na zdroje nečistých peněz. Nemám žádný zájem vyžívat se v trestním oznámení, podávám ho nerad a myslím si, že pro právníky Agrofertu nebude dalším problémem. Ironicky, ale pravdivě mohu říci, že mou motivací je vlastně pomoci Andrejovi Babišovi, aby si ho někteří lidé přestali idealizovat. Je to politik jako každý jiný, v něčem lepší a v něčem horší, neštítil se ve svém podnikání drobných i větších prapodivných a neetických machinací, a rozhodně to není tedy spasitel, který očistí naši politiku a zbaví nás korupce. Naopak, nově už nebude síla, která by takovéhoto politika vyměnila. Má média, má peníze a nejlepší marketing. Pamatujete nějaký jiný případ, kdy by člověk nahromadil tolik moci ekonomické, mediální, politické v poměru k velikosti státu? Moc je přitom nebezpečná pro každého, ať by měl jakékoliv úmysly, pokud se jí nahromadí kritické množství u jedné jediné osoby. Pohltí člověka a s ním i zemi, které vládne. Již teď vidíme projevy tohoto vůdcovského syndromu Andrej Babiš si například nechal schválit ještě větší moc ve stanovách své strany. Konce této mocenské spirály bývají smutné pro všechny. Každý diktátor začínal tím, že mu bylo umožněno získat přespříliš moci a byla tak umetena pověstná cesta do pekel. Proto je potřeba jednat včas a pomoci Andrejovi Babišovi i nám všem k zachování demokracie a svobody v naší krásné zemi.

Anonym 90186 01.04.2017 14:00
Kauza je přitom v základu velmi jednoduchá. Koncern Agrofert převedl Farmu Čapí hnízdo na anonymní akcie a dosáhl tak na dotaci pro malé a střední podniky. Po rozhodných pěti letech se opět Hnízdo vrátilo oficiálně do koncernu. Myslíte, že Agrofert je malá nebo střední firma? Na svůj podnikatelský nápad si prostě Andrej Babiš vytáhl peníze daňových poplatníků, přestože na ně neměl nárok. Etická rovina je jasná. Je to podfuk. A zda to byl i podvod dle trestního práva? K tomu dodávám některé základní poznatky v podaném trestním oznámení. Ve výsledku jde hlavně o právní kvalifikaci, zda propojení firem Agrofert a Farma Čapí hnízdo odpovídá definici takových vazeb, které se započítávají do celkové velikosti podniku.
Sám vynálezce myšlenky Čapího hnízda Andrej Babiš si z kauzy příliš těžkou hlavu nedělá. Ve fungujících demokraciích by již samotný fakt neetického získání dotace 50 milionů stačil k okamžitému konci ve vysoké politice. Sám ministr přitom nazývá dosavadní systém a ostatní strany Palermem. Podle mne pravé Palermo začíná až v poslední době, kdy ani takto závažná obvinění nevedou k ohrožení politické kariéry. Pan ministr je jaksi chráněný. Přestávají fungovat pojistky demokracie, důležitá média jsou rozparcelována, některá tento politik přímo vlastní a v jiných má velký inzertní vliv nebo se s jejich majiteli drží v šachu. Poslední velké médium, které o kauzách ministra informuje, je Česká televize. Tu ministr obviňuje bez důkazů z korupce a snaží se jí tak sebrat důvěryhodnost. Na tom ostatně pracuje již déle jeho největší spojenec, prezident Miloš Zeman. Naposledy se Rada pro rozhlasové a televizní vysílání podivila, jakým způsobem o ministrovi financí a s ministrem vedla Česká televize reportáže. Rada, která by měla dbát na nezávislost zpravodajství, přitom jen z velké části opakuje ministrovu relevantními fakty nepodloženou stížnost

Anonym 90186 01.04.2017 13:58
Rozhodl jsem se podat trestní oznámení kvůli podezření na dotační podvod ve známé kauze Farmy Čapí hnízdo. Důvodem je, že dosavadní trestní oznámení v této věci je anonymní a mám pochybnosti, zda bude opravdu důkladně prošetřeno bez většího dohledu. Vyšetřování trvá až podivně dlouho, u vyšetřujících policistů se našlo odposlouchávací zařízení, ministr spravedlnosti za ANO se ke kauze vyjadřoval a obhajoval svého stranického šéfa. Na ministerstvu financí zas byla povýšena úřednice, která vyzvídala neobvyklým způsobem detaily evropského vyšetřování. Její kritička byla naopak vyhozena. Na konci minulého roku nebyla dle informací pořadu Zvláštní vyšetřování stále vyslechnuta klíčová osoba.

Anonym 90186 01.04.2017 13:58
Aktuální výzva Lence Bradáčové zní: Vážená paní doktorko, hlásíme se ke znění přiloženého trestního oznámení a vyzýváme Vás: Prosím, využijte Váš dohled v tomto dlouho trvajícím případu k tomu, aby byl co nejrychleji a nejkvalitněji doveden k rozhodnutí. To snad pomůže vrátit základní důvěru v právní systém naší republiky. Je to nezbytné pro fungování naší demokracie. Pokud nejmocnější budou před zodpovědností chráněni, demokracie u nás těžko může přežívat a zamíříme spíše někam do období mečiarismu, které panovalo na Slovensku, nebo ještě k horším koncům, k totalitě.

Anonym 90186 01.04.2017 13:57
Kvůli průtahům vyšetřování Čapího hnízda lidé přidávají trestní oznámení i výzvu Bradáčové

Anonym 90186 01.04.2017 10:45
Pro 31168
Ty trumpeto, co asi píšu. Je třeba těm co nepracují snížit soc. dávky a ušetřené peníze nechat těm co pracují. Tato vláda to dělá přesně obráceně.

Anonym 94158 31.03.2017 23:27
Koukám, Jaroslave Tobě dávají pořád nová čísla, či píšeš z adresy svých vnoučat? Nejen Romům nevoní práce. Z českých občanů si práci nehledá asi 2-3% občanů. Sociální dávky propijí a děti se protloukají k jídlu, či ošacení po svém. Místo utopistických projektů jak začlenit invazi do naší společnosti je vhodné se věnovat začlenění nadaných dětí z asociálních rodin do běžného života. Takový projekt by mohl být velmi užitečný. NE děcák! Prostě projekt, který nahradí nadaným dětem nefunkční rodinu, ponechá jim volnost k návštěvám svých blízkých a připraví je na reálný pracovní i společenský život. Výběr adeptů by mohli řešit pedagogové na základce, znalí prostředí dětí i jejich schopnosti absolvovat vyšší vzdělání. Pokud ovšem takoví rodiče děti do školy někdy půjčí.

Anonym 31168 31.03.2017 17:28
Pro 90158.Máš mozek telecí.Na prvním místě je třeba ty co nechtějí pracovat nechat pochcípat hladem a ne sem tahat Ukrajince.To už začalo po údajné revoluci a skončilo tím,že připravili většinu cikánů o práci a ti jsou dodnes na podpoře.Jsi pravděpodobně buď blb,nebo lump co chce dostat Česko do státního bankrotu.Takové lumpy je třeba odporážet na katovské mučírně s bezbřehou krutostí.

Anonym 31168 31.03.2017 17:00
Když se hnali lumpové po komunistech k moci a neuměli vládnout bez dluhů,tak se neměli do vládnutí cpát,když se přesto cpali a Česko zbídačili potřebují na katovské mučírně co nejkrutěji potrestat a znárodnit veškerý majetek těchto vlastizrádných rodů.Chce to dostat revolucí moci krutou ruku mladé generace.

Anonym 90186 31.03.2017 15:41
Také průmysl tradiční tahoun české ekonomiky v posledních dvou letech silně zpomaluje. V roce 2014, vzhledem k expanzi vývozu, stoupl o vynikajících 8,9 %, roce 2015 však už zpomalil na průměrných 2,6, a loni dokonce jen na slabých 1,1 %. Trend je jasný. Svou politikou přitom vláda nejen odrazuje od práce, ale zároveň i blokuje příchod těch, kdo pracovat chtějí, tedy zejména Ukrajinců. Víra, že touto systémovou blokací pracovitých dojde nejen k zaměstnání chronicky nezaměstnaných, nýbrž i k razantnímu zvýšení mezd, je lichá, zkušenosti ze světa dotované zahálky to nepotvrzují. Na to, aby člověk vzal do ruky krumpáč, hadr či volant, žádné velké vzdělání nepotřebuje. Jen skutečnou nouzi.
Tristní je situace ve stavebnictví, které loni kleslo o silných 7,5 % a je stále téměř o celou čtvrtinu (! ) pod úrovní rekordního roku 2008.

Anonym 90186 31.03.2017 15:40
V roce 2015 stoupl HDP o pěkná 4,5 %, nicméně toto číslo, vyhnané prášky z evropských fondů po jejich vyschnutí v roce 2016 , znovu potvrzeno nebylo. Ekonomika loni zpomalila na 2,3 %, a ve čtvrtém čtvrtletí dokonce zbrzdila až na 1,9 %. Vzhledem k tomu, že dlouhodobě nejpomalejší ekonomický útvar světa, eurozóna, ve stejném čase přidala 1,7 %, dá se loňský výsledek českého hospodářství označit za překvapivě slabý. Nebýt pozitivního růstu mezd a spotřeby, který si dojednaly odbory, plácáme se opět kolem nuly. Připomeňme, že růst světového HDP je kolem tří procent ročně a většina ekonomik východní a jižní Asie ročně přidává procent zhruba šest. Když jádro západní Evropy doháněly na přelomu století třeba Španělsko a Irsko, rostly celou řadu let tempem podobně strmým. Rychlejší v rámci EU bylo loni opět třeba i Slovensko a Polsko.
Hodně se vláda chlubí nízkou mírou nezaměstnanosti. Předseda vlády i ministři opakovaně hlásí nejnižší nezaměstnanost v Evropě. To taky není pravda. Nižší čísla v Unii má třeba Maďarsko nebo Dánsko, mimo EU pak Norsko či Švýcarsko. A koneckonců i tady se jen vezeme s trendem. Nezaměstnanost zřetelně klesá v celé Evropě a v Česku stále zůstává silných 370 tisíc nezaměstnaných, tedy aktuálně 5,1 %. Ano, nejsme polomrtvé Řecko anebo Itálie. Ale 370 tisíc, to vůbec není malé číslo a vyplývá z toho, že sociální politika, vedená z pozic patologického neomarxismu a naprosté neúcty k daňovým poplatníkům, kteří to celé musí platit, řadu lidí k práci vůbec nemotivuje. Je pro ně jednodušší brát ze společné kasy, když vláda dává, a nedělat vůbec nic, případně si přivydělávat různě načerno. Před flákači se vláda klaní až k zemi a sype, na poplatníky bere bič.

Anonym 90186 31.03.2017 15:38
Vláda ČSSDANOKDU-ČSL se blíží ke konci mandátu a veřejnost jí zdá se přiznává kredit, že nastartovala ekonomiku. Skutečně, hospodářství je přes tři roky v plusu, nezaměstnanost klesá, mzdy rostou, státní rozpočet je v přebytku. Zdá se, jako by už šlo jen o to, kdo za ty pěkné výsledky slízne smetanu ve volbách Sobotka, anebo Babiš?
Společnost jako celek tuto hru na prosperitu přijala a čísla a souvislosti blíže nezkoumá, což je škoda. Při bližším pohledu na realitu by jí totiž rysy poněkud ztuhly. Makroekonomická čísla nejsou nic moc. Vezeme se s mírně pozitivním trendem, který je v posledních letech cítit po celé Evropě, o nějakém dohánění Západu, natož o ekonomickém zázraku nemůže být ani řeč. Poslední rok dokonce vybočujeme zatímco zbytek Evropy mírně zrychluje, Česko zřetelně zpomaluje.
Sobotkova vláda nastoupila v lednu 2014 a za celý ten rok pak hospodářství poskočilo o 2,7 %. Co k tomu přidala vláda? Zrušením důchodové reformy a slibem elektronické evidence tržeb (i kontroly DPH) určitě nic. Hrubý domácí produkt totiž začal stoupat už ve čtvrtém kvartále předchozího roku a jeho růst přes export přiživilo i umělé oslabování koruny. S ním Česká národní banka přišla už v listopadu 2013.

Anonym 90186 31.03.2017 15:25
Blíží se velký třesk? Lidové noviny z mediálního impéria Agrofertu spekulují o hrozbě brzkého obvinění Andreje Babiše v kauze Čapí hnízdo. Dávají ji do vztahu s nedávným zmírněním morálního kodexu hnutí ANO, ze kterého by mohl v případě zahájení trestního stíhání benefitovat.
Prominentní novinář Lidových novin Ondřej Koutník o strachu z obvinění píše v souvislosti s vyšetřováním podezření z neoprávněného čerpání padesáti milionů korun z evropských fondů pro luxusní farmu (30. 3. 2017).

Anonym 31168 31.03.2017 11:19
Při stávající drahotě která zvyšuje je třeba nakoupit kvalitní bejkovec hned ,než tento revoluční vercajk podraží.

Anonym 90186 30.03.2017 14:53
Pro 94158
Nejvíce sebevražd v naší novodobé historii bylo v roce 1934(přes 4 tisíce). Když vezmu tvojí logiku, tak za to mohl Masaryk s Kramářem a Benešem.
Po válce bylo nejvíce sebevražd v roce 1970(necelých 3 tisíce). V posledních letech byly nejlepší roky 2006-2008(pod 1400). Nejhorší rok z poslední doby je rok 2014(1488).

Anonym 90186 30.03.2017 14:45
Deník El País upozornil na údajný záznam agresivního muslima, který napadl lékařku v nemocnici ve Španělsku. Na Facebooku oslovil přes tři miliony Španělů, stejně jako doprovodný komentář muslim děkuje za své přijetí v Evropě. Jenže pravda je úplně jiná na videu není ani muslim, ani Španělsko. Ve skutečnosti vzniklo v Novgorodu a zachycuje agresivní chování opilého Rusa.

Anonym 31168 30.03.2017 12:41
Volbu prezidenta,která Čechy čeká už kdysi popsal Jaroslav Hašek v nadčasové povídce o volbě ponocného.V této povídce starosta upozorňuje radní,že volba to bude těžká ,protože z kandidátů je jeden větší syčák než druhý.

Anonym 5822 30.03.2017 08:48
94158 Tak tohle je demagogie hrubého zrna, to může napsat opravdu velmi psychicky narušený člověk. Je hloupé, když si lidé neváží, že je v naší krásné zemi mír, hladem nikdo nestrádá. To, že jsou některé ženy obětí domácího násilí, peníze manžel propije, prosází, a potom zcvoknou, nemůžeš svádět na politiky. Kalouska také nemusím, ale hlavně nemusím stupidní lidi, jako jsi ty.

Anonym 94158 29.03.2017 22:52
V Čechách je důležité aby nový prezident nebyl v žoldu lumpů, kteří tu bačovali před rokem 2013. Byla to doba maminek, které z bídy skákaly z oken, či balkonů i s dětmi. Je znám případ maminky, která za 18 korun koupila dětem pamlsky a pak je usmrtila. Lidé obyčejně tu hrůzu silně vnímají a dobu Kalouska vrátit nechtějí!

Anonym 90186 29.03.2017 16:03
Nikolaj Volkov, prý ho chtěli okrást
Další prominentním Rusem, který byl zavražděn, je Nikolaj Volkov. Vysoce postaveného úředníka na ruském ministerstvu vnitra zastřelil v březnu v Moskvě neznámý útočník. Podle policie chtěl Volkova jeho vrah pouze okrást a jeho smrt údajně nesouvisela s prací na ministerstvu.

Anonym 90186 29.03.2017 16:03
Nikolaj Gorochov, spadl ze střechy v Moskvě
Kousek od Moskvy utrpěl v březnu vážná zranění hlavy právník rodiny zemřelého auditora Sergeje Magnitského, se kterými byl převezen do nemocnice a jeho stav je kritický. 53letý Nikolaj Gorochov vypadl ze čtvrtého patra z okna svého bytu v Moskvě. Stalo se to ve chvíli, když prasklo lano, s jehož pomocí se s dělníky snažil vyzvednout vanu do svého domu. Magnitského někdejší zaměstnavatel William Browder ale tvrdí, že Gorochova někdo vyhodil.

Anonym 90186 29.03.2017 16:02
Sergej Krivov, zemřel v den amerických voleb v New Yorku
V den amerických prezidentských voleb 8. listopadu zemřel v New Yorku diplomat Sergej Krivov. K 63letému muži přijela přivolaná záchranná služba a už jen konstatovala smrt. Podle prvních zpráv zemřel po pádu ze střechy ruského konzulátu, ale další informace to vyvrátily. Newyorská policie nejdřív oznámila, že Krivov zemřel na poranění hlavy, ale pitva ukázala, že ho zabilo krvácení v oblasti hrudníku. Diplomat byl podle lékařů ve velmi špatném zdravotním stavu. Ruské úřady oznámily, že Krivov zemřel na infarkt.

Anonym 90186 29.03.2017 16:02
Petr Polšikov, s prostřelenou hlavou v Moskvě
Za podivných okolností zemřel v ten samý den jako Karlov další ruský diplomat jednalo se o Petra Polšikova. 56letý muž pracoval na ruském ministerstvu zahraničí. Když ho našla jeho manželka v jejich moskevském apartmánu, měl prostřelenou hlavu a na hlavě polštář. Ruské úřady označily smrt Polšikova za nehodu a zdůrazňovaly, že úmrtí nemá nic společného s jeho prací na ministerstvu.

Anonym 90186 29.03.2017 16:02
Andrej Karlov, atentát v ankarském muzeu
Andreje Karlova, který byl ruským velvyslancem v Turecku, zastřelil v prosinci turecký policista. Když 62letý Karlov pronášel slavnostní řeč na zahájení výstavy s názvem Rusko, jak ho vidí Turci, když dostal ránu do zad. Útočník přitom vykřikl: Nezapomeňte na Aleppo! Nezapomeňte na Sýrii! Allahu Akbar! Velvyslanec na místě svým zraněním podlehl. Policie po krátké přestřelce útočníka podle médií zneškodnila. Moskva útok odsoudila a označila ho za terorismus.

Anonym 90186 29.03.2017 16:01
Oleg Jerovinkin, mrtvý v autě v Moskvě
Nejasnostmi zůstává zahalené úmrtí Olega Jerovinkina, který byl nalezen mrtvý v Moskvě ve svém černém voze Lexus v prosinci. Příčinu smrti 61letého bývalého agenta tajné služby FSB i její předchůdkyně KGB, který byl spolupracovníkem bývalého ruského vicepremiéra Igora Sečina, nynějšího šéfa Rosněfti, ruské úřady nezveřejnily ani po několika měsících. Některá média hovoří o srdečním záchvatu, jiná o vraždě. Spekulativní teorie spojovaly jeho osobu s britským bývalým agentem, který měl do USA dodat kompromitující informace o Donaldu Trumpovi.

Anonym 90186 29.03.2017 16:01
Andrej Malanin, nalezen v ložnici v Athénách
Na rozdíl od Čurkina a Kadakina, byla podivnější smrt dalšího ruského diplomata Andreje Malanina. 54letý muž zemřel v lednu ve svém athénském bytě, kde ho našli ležet na podlaze v ložnici. Když se několik dní neukázal v práci, zavolali jeho kolegové řeckou policii. Ta jeho smrt vyšetřovala, ale došla k závěru, že ke smrti Malanina vedly přirozené příčiny. Diplomat pracoval na ruské ambasádě v Řecku.

Anonym 90186 29.03.2017 16:00
Alexandr Kadakin, po krátké nemoci v Indii
Ruský ambasador v Indii Alexandr Kadakin zemřel po krátké nemoci v lednu ve věku 67 let. Podle mluvčího velvyslanectví nebylo na jeho smrti nic zvláštního nebo neobvyklého. Na ambasádě pracoval od roku 2009 a indický premiér Naréndra Módí ho označil za velkého přítele Indie, který pracoval na posílení vztahů obou zemí.

Anonym 90186 29.03.2017 16:00
Vitalij Čurkin, srdeční záchvat v New Yorku
Ruský velvyslanec při OSN Vitalij Čurkin nečekaně zemřel v New Yorku v březnu. Skonal v předvečer svých 65. narozenin na srdeční záchvat. Ruské úřady k jeho smrti uvedly, že zemřel při plnění svých povinností. Čurkin, který svou kariéru začal jako komunistický nomenklaturní kádr v 70. letech v Sovětském svazu, působil od 90. let jako ruský velvyslanec na různých postech. Velvyslancem při OSN byl od roku 2006.

Anonym 90186 29.03.2017 15:59
Denis Voroněnkov, zastřelený v Kyjevě
Bývalého komunistického poslance Denise Voroněnkova, který emigroval z Ruska, zastřelil útočník před hotelem v Kyjevě v březnu. Ukrajinské úřady identifikovaly vraha 45letého hlasitého kritika Kremlu jako ukrajinského občana Pavla Paršova. Vraždu ruského politika si podle nich objednal Kreml, což ruské úřady důrazně odmítají. Voroněnkov se měl obávat, že ho pronásleduje ruská tajná policie. Kritizoval ruskou anexi Krymu a přirovnal poměry v Rusku k nacistickému Německu. Kyjev Voroněnkova považoval za důležitého svědka ruské intervence na Ukrajině v roce 2014.

Anonym 90186 29.03.2017 15:58
Byl to veselý večer. Při pozdním odpoledni bývalý šéf Akademie věd ČR Jiří Drahoš oznámil kandidaturu na post prezidenta. A reakce z Hradu přišla záhy. A těch reakcí bylo mnoho. A mnoho. Jiřího Ovčáčka ta zpráva nějak rozhodila. Během zhruba dvou hodin vypustil do světa sedm tweetů, kterými útočil na Jiřího Drahoše.
Tak například: Žádné velké překvapení se nekoná. J. Drahoše nadšeně podporují média a politické strany. TOP 09 počínaje a okolím B. Sobotky konče, vypustil Ovčáček. O chvíli později pokračoval: Přímá volba prezidenta republiky bude o výběru mezi kandidátem občanů naší krásné země a kandidátem médií, který je umělým produktem PR. Ovšem to stále nestačilo. Mluvčího Miloše Zemana za chvíli napadlo ještě něco chytrého. Česká republika potřebuje prezidenta, který se zastane občanů, jako třeba v situaci migrační krize. Ne kývala, který pronese prázdný projev, sdělil světu Jiří Ovčáček. V podobném duchu pokračoval i dále.
Co to znamená? Neklid. Miloš Zeman a jeho Ovčáček mají z Jiřího Drahoše strach. Například kandidaturu Michala Horáčka, který je řazen mezi favority prezidentských voleb, komentoval Miloš Zeman jen krátce svým typicky vtipným způsobem, když řekl cosi ve smyslu nevím, kdo to je. V případě Jiřího Drahoše pak Hrad přes Ovčáčka vypouští jednu hysterickou zprávu za druhou.
To je pro Jiřího Drahoše dobrá zpráva.
Miloš Zeman před pár dny slíbil, že nebude dělat kampaň proti svým soupeřům. Tak takhle ji nedělá.
Pokud to nejhorší, co Ovčáček na Drahoše vyhrabe, je to, že ho podporují poslanci, zní to jako dobrá vizitka. I bez ní by se ale profesor Jiří Drahoš, vědec v oboru fyzikální chemie, spoluautor čtrnácti patentů a autor desítek prací v odborných periodikách, měl čím pochlubit. Rozhodně víc než někdo, kdo postavil svou kariéru na psaní článků do Haló novin, stranického plátku extremistické KSČM, že, Jiří Ovčáčku.

Anonym 31168 29.03.2017 15:16
Jedině kvalitní bejkovec v rukou nás budoucích zasloužilých revolucionářů může udělat pořádek v sedmadvacet roků budovaném kapitalistickém svinčíku.Chce to dostat revolucí k moci dostatečně krutou ruku mladé generace,že pak lumpové co Česko zbídačili začnou masově velebit nebožtíka Hitlera jaký ,že to byl na lumpy veliký humanista oproti zde pak vládnoucí mladé generaci.

Anonym 5822 29.03.2017 14:45
90186 Opravdu si myslíš negramote, že tvoje dlouhé zvratky někdo čte celé?

Anonym 90186 29.03.2017 14:25
Po včerejší twitterové smršti, v níž Jiří Ovčáček nevybíravě napadal vědce Jiřího Drahoše, který oznámil svou prezidentskou kandidaturu, si lidé začali na sociálních sítích připomínat nedávné sliby prezidentova mluvčího, které jsou v přímém rozporu s jeho činy.
Jiří Ovčáček nyní sice doprovází prezidenta Miloše Zemana na jeho oficiální návštěvě v Chorvatsku, ale to mu nezabránilo v tom, aby se rozohnil nad tím, že Zemanovi při jeho tažení za opětovným zvolením přibyl další soupeř. A možná že ne úplně bez šancí. Přestože Ovčáček Drahoše přímo nejmenuje, je zcela jasné, že jde o něj. Přímá volba prezidenta republiky bude o výběru mezi kandidátem občanů naší krásné země a kandidátem médií, který je umělým produktem PR, píše se v jednom z příspěvků. Česká republika podle Ovčáčka potřebuje prezidenta, který se zastane občanů a ne kývala.Přitom ještě před týdnem Ovčáček ujišťoval veřejnost, že nebude na prezidentské kandidáty útočit. V rozhovoru pro Newsroom ČT24 z 18. března také slíbil, že nebude sám od sebe vyvolávat žádné negativní ohlasy. Lidé video nyní mohutně sdílí a nešetří ironickými poznámkami.Já určitě nebudu hanit protikandidáty, v žádném případě. Nebudu na ně útočit, ale říkám zcela otevřeně, že pokud dehonestujícím způsobem zaútočí na pana prezidenta, tak budu reagovat. To připouštím, řekl v rozhovoru Ovčáček.
Hradní mluvčí poukázal také na to, že pro uchazeče na Hrad by bylo vhodnější zaměřit se na vlastní program namísto dehonestujícího útoku na prezidenta Miloše Zemana. Pokud tomu, ale tak nebude je mluvčí podle svých slov připraven stávající hlavu státu bránit.

Anonym 90186 29.03.2017 13:14
Důkazy o tom, že vila v Čapím hnízdě slouží nikoliv hotelovým hostům, ale výhradně rodině Andreje Babiše coby venkovské sídlo, se dají najít ve veřejně dostupných dokumentech. To, že vila bude sloužit k soukromým účelům majitelů Čapího hnízda, se přitom uvádí již v žádosti o přidělení dotace ve výši 50 milionů korun. Kvůli dotačnímu podvodu v Čapím hnízdě a zneužití dotace Babiše už rok vyšetřuje pražská kriminálka pod dozorem Městského státního zastupitelství v Praze.
Majitelem hnízda je od roku 2014, kdy se objekt vrátil z výletu do firmy s anonymními akciemi na doručitele, za jejíž vlastníky nakonec Andrej Babiš prohlásil své dospělé děti a bratra své životní partnerky Moniky, do společnosti Imoba. Tu přes holding Synbiol až do letošního února vlastnil Andrej Babiš. Dnes je Imoba stejně jako všechen další Babišův majetek ve svěřenských fondech, jež ovládají Babišovi právníci Alexej Bílek a Václav Knotek a jeho partnerka Monika.
Na Čapím hnízdě se dá pronajmout skoro všechno. Dvoulůžkový pokoj přijde v hlavní letní sezoně, tedy od dubna do října, na 5500 korun za noc. Dítě do tří let zdarma. Rodinné apartmá stojí 8 tisíc korun. V zimě jsou sazby trochu nižší. Dvoulůžkový pokoj vyjde na 4500 korun. Apartmá je za 6500. Hosté si v ceně pokojů rovnou platí všechny atrakce.
Personál Čapího hnízda je velmi vstřícný. Na klíč jsou připraveni uspořádat jakoukoliv akci a otevřít všechna místa farmy. S jedinou výjimkou: když zeptáte na možnost pronájmu vily stojící za hotelem a kongresovým centrem, dozvíte se, že ta se nepronajímá. Personál je diskrétní, takže detailnější vysvětlení nedá.

Anonym 90186 29.03.2017 13:13
Andrej Babiš má ve svěřenských fondech majetek v hodnotě kolem 70 miliard korun. Přesto neváhá vyhýbat se daním ve výši kolem 720 tisíc korun ročně.
Takovým příběhem je Babišova soukromá vila na Farmě Čapí hnízdo. Tedy přesněji řečeno ani soukromá, ani Babišova. Andrej Babiš se svou rodinou ji jen užívá. Nic za to neplatí. A z toho užívání, které je z pohledu daní takzvaným nepeněžním příjmem, neplatí státu žádné daně. Nepeněžní příjmy jsou přitom podle zákona daněny příjmovou daní podobně jako peněžní příjmy. Když vám firma dá k bezplatnému užívání třeba byt, z nějž by se platilo tržní nájemné 30 tisíc korun měsíčně, musíte z těch 30 tisíc odvést příjmovou daň stejně, jako kdybyste je dostali v penězích.

Anonym 90186 29.03.2017 13:11
Ministr financí Andrej Babiš dával okázale za vzor chorvatský model elektronické evidence tržeb. Zatajil ovšem, že v reálném životě hrál do karet především velkým firmám v čele s Agrokorem, vlastněným jeho dobrým známým a nejbohatším oligarchou v zemi Nikolou Todoričem.
Dnes chorvatskou ekonomiku ohrožuje krach tohoto největšího potravinářského a maloobchodního gigantu v zemi. Zadlužený koncern není schopen plnit svoje závazky vůči investorům a jeho situací se zabývá i vláda, jelikož jsou ohroženy desítky tisíc pracovních míst.

Anonym 90186 29.03.2017 13:10
Bradáčová popřela dohled nad kauzou Čapí hnízdo, její podřízená ho potvrdila

 <<nové   starší>> 

1
filmy v kinechdvd filmyrubrikysvětlometysynonyma

Seznamka

Oficiální stránky dalších známých osobností

oficiální stránky Jana Volfová oficiální stránky Petr Mach oficiální stránky Ondřej Liška oficiální stránky Petr Havlík oficiální stránky František Pytloun oficiální stránky Radka Fišarová oficiální stránky Iva Hajnová

Další osobnosti | Jana Volfová | Petr Mach | Ondřej Liška | Petr Havlík | František Pytloun | Radka Fišarová | Iva Hajnová |

Popisy českých osobností pocházejí z oficiálních stránek osobnosti, nebo ze stránek wikipedia, nebo jsou vlastní tvorbou.

Vložit osobnost / Oficiální Stránky © OficialniStranky.cz / opravit údaj
Tyto stránky používají soubory cookie k poskytování služeb, analýze návštěvnosti a personalizaci reklam. Používáním stránek s tímto souhlasíte. Další podrobnosti