Oficiální stránky Miloš Zeman
Oficiální stránky
  přidat osobnost
Limitless (Piano Guys) Oppidum (Filipova Lenka) Down The Road Wherever / Dlx (Knopfler Mark) Mamma Mia! Here We Go Again (UHD+BD) (Ultra HD 4k filmy) Růže (Vondráčková Lucie)

Miloš Zeman diskuse strana 3200

Jak na vás Miloš Zeman působí? Co pěkného byste řekli? Co se vám líbí?

Komentář  
Jméno     Věk (volitelně)

 

Následují komentáře návštěvníků. Kterýkoli komentář může být vymazán, zvláště urážlivé nebo vulgární, které nejsou povoleny. Nahlásit komentář »

Anonym 90186 28.03.2017 11:17
Další závažná zjištění okolo financování byznysu ministra financí Andreje Babiše objevili Reportéři ČT. Upozorňují na to, že dnešní ministr financí nemohl mít na konci devadesátých let peníze na nákup akcií společnosti Agrofert, kde byl tehdy manažerem. Část akcií nakoupil z větší části od státní společnosti Spolana Neratovice za podmínek pro tuto společnost extrémně nevýhodných.
Z dokumentů společnosti Spolana totiž vyplývá, že svůj desetiprocentní podíl v Agrofertu Babišovi prodala neratovická chemička za 2,5 milionu korun. Naopak z dokumentů Agrofertu vyplývá, že v době, kdy Babiš těchto deset procent kupoval, měl Agrofert vlastní kapitál 3,68 miliardy korun. Desetiprocentní podíl měl tedy hodnotu 368 milionů korun. Spolana tak tímto obchodem přišla o 365,5 milionu korun. Ty by v té době zadlužené Chemičce výrazně pomohly. Později její oddlužení zaplatili daňoví poplatníci. Tato pro stát nevýhodná a pro Babiše naprosto mimořádně výhodná transakce se uskutečnila v době, kdy vedl vládu Miloš Zeman.
Pikantní je, že v době této transakce bylo v Agrofertu 56 milionů nerozděleného zisku. Koupí deseti procent společnosti tak Babiš získal nárok na deset procent tohoto zisku. Tedy za 2,5 milionu získal nárok na 5,6 milionu a k tomu samozřejmě podíl na majetku v hodnotě 360 milionů korun.
Reportéři dále zjistili, že Babiš pravděpodobně nemohl mít své legálně vydělané peníze na to, aby Agrofert postupně skoupil. Podle dokumentů, které ministr zveřejnil, si do roku 200 legálně vydělal osm milionů korun. Avšak v letech 199 a 200 postupně nakoupil 45 % akcií Agrofertu, který měl v té době kapitál 3,68 miliardy korun. Poslední doložený odhad hodnoty společnosti je z roku 1997, tehdy měla hodnotu přes 900 milionů korun a v dalších letech dále rostla. V roce 199 už Agrofert vykazuje vlastní kapitál zmíněných 3,68 miliardy. A na získání téměř poloviny tak velké společnosti mělo Babišovi podle jeho daňových přiznání stačit osm milionů. Za osm milionů Andrej Babiš v podstatě neměl šanci (koupit 45 procent akcií). To bychom v té době rádi koupili všichni, řekl reportérům daňový expert Tomáš Goláň.
A jak na nová zjištění reagoval Andrej Babiš? Nevidím důvod, proč odpovídat, musel bych to dohledat. Nevím, proč bych měl všem sdělovat svoji podnikatelskou činnost. Jsem dnes politik. Dělám si analýzu všech vašich pořadů. Točíte pořady účelově, děláte to selektivně. Agrofert jsem kupoval už dávno, samozřejmě jsem měl peníze, určitě jsem si nepůjčil, reagoval reportérce místopředseda vlády Babiš na závažné podezření.

Anonym 90186 28.03.2017 11:10
Dětská po.nografie v počítači českého prezidenta dostala Miloše Zemana i Českou republiku opět na stránky zahraničních médií, především těch bulvárních. O tom, že někdo nainstaloval do Zemanova počítače v Lánech dětskou po.nografii, informovala agentura AFP, od té to přejala například srbská, chorvatská, rumunská ale třeba i nigerijská média.

Anonym 90186 28.03.2017 01:23
Vědci po celém světě se snaží přijít na to, co v těle způsobuje rakovinu, a najít na zákeřnou chorobu lék. Zuzana Kečkéšová se ale rozhodla podívat se na věc z druhé strany. Toužila odpovědět na otázku, proč se naopak v některých orgánech rakovina nikdy nerozvine.
A během svého osmiletého bádání na špičkovém americkém Masachusettském technologickém institutu (MIT) na to přišla a 8722; nalezla bílkovinu, která vzniku nádorů brání. Významný objev teď vydala v jednom z vůbec nejprestižnějších vědeckých časopisů na světě, v Nature.
"Měla jsem pocit, že zkoumání buněk, jež jsou odolné vůči rakovině, a našly tak způsob, jak se jí bránit, nám pomůže objevit věci, které by mohly pomoci v boji proti této chorobě," popisuje sedmatřicetiletá vědkyně. Její triumf nese jméno protein LACTB, našla jej v energetických centrech zdravých buněk, v mitochondriích. "Testovali jsme jej na buněčných kulturách a ve spolupráci se švýcarskými vědci jsme se podívali na to, zda je přítomný v lidských nádorech prsu. Při pokusech na laboratorních myších se pak potvrdilo, že když se tento protein zaktivuje v už vytvořených lidských nádorech vpravených do zvířete, vede to k výraznému zmenšení až k zániku onoho nádoru," popisuje mladá badatelka.

Anonym 90186 28.03.2017 01:16
Podle nejvyššího státního zástupce Německa jsou vraždy mezinárodním zločinem. Nyní poslal Platformě evropské paměti a svědomí již druhý přípis k podanému trestnímu oznámení na 67 pohraničních velitelů či představitelů komunistického režimu, mezi nimiž jsou například tehdejší ministr vnitra a pozdější premiér ČSSR Lubomír Štrougal, nebo generální tajemník ÚV KSČ Miloš Jakeš. V polovině března 2017 sdělilo státní zastupitelství ve Weidenu, že se minimálně pro velitele, kteří se podíleli na tvorbě a udržování opatření na ostrahu hranic, nabízí atribut vraždy z nízkých pohnutek.

Anonym 90186 28.03.2017 01:13
Česko si koleduje o další pokutu v řádech milionů od Evropské komise. Jaroslava Faltýnka (ANO), kterého evropská instituce nařkla ze střetu zájmů při rozdělování dotací pro Agrofert, totiž v dozorčí radě Státního zemědělského intervenčního fondu (SZIF) vystřídal další poslanec z ANO. I ten přitom pracuje v jedné z firem koncernu Agrofert, která inkasuje peníze z Bruselu.

Anonym 90186 28.03.2017 01:12
V druhé polovině února začalo státní zastupitelství v Praze 1 prověřovat, jak Generální finanční ředitelství nakoupilo software pro elektronickou evidenci tržeb (EET). K evidenci je totiž třeba komunikační rozhraní mezi poplatníkem a finanční správou. Zakázka na takové rozhraní ale neexistuje. Nyní se celá záležitost přesunula do rukou policie, potvrdil státní zástupce Jan Lelek.

Anonym 90186 28.03.2017 01:10
Zaměstnanec s příjmem 30 tisíc korun hrubého dostane náhradu mzdy od zaměstnavatele a od 15. dne nemoci každý kalendářní den 515 korun. Aby měla OSVČ obdobnou nemocenskou, musela by na nemocenské pojištění platit 690 korun měsíčně, což zároveň znamená povinnost platit zálohy na sociální pojištění ve výši 8760 korun, celkem tedy 9450 korun měsíčně.

Anonym 90186 28.03.2017 01:08
Pro 94158
Zaměstnanec má ze zákona placenou dovolenou a státní svátky. Práci mu obstarává zaměstnavatel. O tom se může živnostníkovi akorát snít. Pokud bude živnostník šulit sociální, tak při nástupu do důchodu spláče nad vejdělkem. Pokud živnostník onemocní, , tak prvních čtrnáct dní je bez prostředků, protože mu nemocenskou nemá kdo vyplácet. To zaměstnanec nemá zaplacené pouze první tři dni.

Anonym 94158 27.03.2017 22:14
Za demokratické považujeme to, co svými vlastnostmi a obsahem, odpovídá naplnění příslušných hodnot. Mimo jiné tam patří rovnost občanů. Jaká je rovnost zaměstnance, kterému účtárna stanoví daň, sociální a zdravotní a živnostníka, který asi dle pana Kalouska může daň, zdravotní a sociální pojištění rozkrást? To je pouze jeden z atributů. V demokracii mají občané stejná práva a stejné povinnosti. Jinak tu máme opět rovně a ještě rovnější.

Kj 10920 27.03.2017 18:21
Pro 94158. Jste asi spadl z Marsu ne? Nebo jste se vzbudil z komatu po 30 letech?

Anonym 94158 27.03.2017 15:30
Díky panu Babišovi si drtivá většina našich občanů užívá demokracie, a to v nejširší formě za historii Československa i českého státu. Nejsou nezaměstnaní, platy rostou. Spojení ANO - ČSSD je velmi zdařilé. Věřím, že rozum zvítězí nad hašteřením o ničem. Řvou jen zločinci a umělecko - bolševická pražská kavárna. Je to lepší, než by plakali slušní lidé.

Anonym 90186 27.03.2017 11:13
Vir.inie schválila nový robotický zákon, který umožní volný pohyb robotů na ulici. Zákon je důležitý především pro odstartování trhu s dovážkovými roboty. Roboti vám mohou dovážet zboží z blízkého obchodu, ale třeba i čerstvou pizu.

Anonym 90186 26.03.2017 20:15
Tak jsem šla na snídani s Babišem. Z Louvru se to přesunulo do Café Colore. Nikdo nás u toho nefotil, což byla v podstatě moje podmínka, žádnej podraz tohoto stylu se nekonal. Důvod, proč jsem šla, je pro mě jasnej pí.ovat na FB umí každej, přímá konfrontace je výzva. Demokracie je pro mě dialog, tak jsem toho využila.
Nebylo to rozhodně příjemný posezení, teda aspoň pro mě, sešlo se šest chlapů a já jediná holka, patrně i nejmladší. Samozřejmě že Andrej si jel svoje monology, všichni jsou bl.ečci a za všechno můžou ostatní a Kalousek, tak jsem mu řekla, že v 90 procentech furt mele o ostatních, a ne o sobě a to je fail. Zeptala jsem se ho, jak plánuje podpořit malý podnikatele, když je teď zatížil EET.Když vysvětloval, že ve sněmovně všichni plácaj hodiny o ničem, řekla jsem mu, ze on si ke kauze Čapí hnízdo taky plácal dvě hodiny o jinejch věcech. Řekl mimo jiné, že Sobotka je loutka Radka Pokornýho a že radši půjde do p.dele, než aby s ním byl ve vládě. Tak jsem se zeptala, jestli pokud po volbách bude jediná možnost, že ANO bude v koalici s ČSSD, tak jestli půjde do opozice. Tak prej jo. No a jinak klasika, všichni jsou kre.éni, zkorumpovaný, mafiáni a pan Babiš bojuje proti nim, že jo.
Chvílema na mě zvyšoval hlas a říkal mi VÁŽENÁ DÁMO!! a připadala jsem si jak v Otázkách VM. Upřímně, mám pocit, že pár ostatních pánů trochu vyměklo a ke konci už přátelsky klábosili, což já jsem prostě nechtěla. Andrej to trochu cejtil, tak mě pak zval do Čapího hnízda na lemury, lol. Názor jsem nezměnila ani o milimetr, ale každopádně to byla zajímavá zkušenost. Howgh.

Anonym 90186 26.03.2017 20:12
Plánovaná snídaně s ministrem financí se nakonec opravdu uskutečnila. Andrej Babiš ovšem klamal tělem a kvůli tomu, aby ho neotravovali novináři, které ještě nemá koupené, přesunul akci z Louvru do Café Colore. Pokud vás zajímá, jak vypadalo setkání s oligarchou, můžete si přečíst dojmy z facebookovém profilu jedné ze zúčastněných, Markéty Lukáškové.

Anonym 90186 26.03.2017 19:54
Drzá Klára říká v novém videu: Účtenky jsou jedovaté, způsobují neplodnostJejí dvě videa kritizující Andreje Babiše už mají téměř půl milionu zhlédnutí. Dnes Klára Novotná přišla s dalším videem. Jeho obsah je velmi závažný. Říká, že papír účtenek z pokladen EET není recyklovatelný a především že je jedovatý. Může způsobovat neplodnost u mužů a poruchy plodu u žen.

Anonym 90186 26.03.2017 19:49
Parlamentí volby v Bulharsku vyhrála středopravá strana Občané za evropský rozvoj Bulharska (GERB) expremiéra Bojka Borisova. Získala přes 32 procent hlasů, druhé je uskupení levicových stran pod vedením socialistů s 28 procenty. Vyplývá to z průzkumů mezi voliči při odchodu z volebních místností. Podle sondáže se do parlamentu dostali rovněž nacionalisté a strana hájící zájmy turecké menšiny. Borisovovo proevropské hnutí dosud vyhrálo všechny parlamentní volby od roku 2009. Nedělní volby byly od roku 2009 v pořadí třetí předčasné. Strana GERB je výrazně prozápadní a podporuje sankce proti Rusku.

Anonym 90186 26.03.2017 19:44
Babiš měl na začátku jiné číslo. Cituji: "200 miliard |z daňových úniků| leží na chodníku stačí se jen ohnout."
KH nepřineslo očekávaný přínos, dokonce růst výběru DPH zaostává za růstem tržeb. Také nedošlo k žádnému zásadnímu odhalení miliardových karuselových podvodníků. Monstr proces se nekoná ani bílými koňmi.
Takže KH buď nedokáže tyto odhalit nebo výchozí předpoklady nebyly zasazeny do reálného rámce.
S EET je to podobné, slibované miliardy nebudou, zatím to vypadá, že výnosy sotva pokryjí náklady. Jak se sám Babiš vyjádřil a jeho člověk to potvrzuje. Nepočítaje sideefects.
Kdyby bylo možné vybrat 200 miliard navíc, tak by to znamenalo, že tyto obrovské peníze musí být někde jinde. Někde jinde by byly vidět. Nevím jestli někdo zná řezníka nebo hostinského, který má zámek v Bretaní, jachtu nebo tryskáč. Většina těch "bohatců", na které je zaměřena Babišova rétorika, čo kradnů, žádní bohatci nejsou. Miliardy tak nějak nemají, takže těžko čekat, že by se od nich přesunuly do státního rozpočtu.
Takže máme ministra, žijícího z dotací a státních zakázek, který je agent StB., komunista, lhář, jehož kšefty jsou pochybné a navíc zatím selhal i ve věcech, které sám označil jako klíčové úkoly pro jeho hnutí i jeho osobně.

Kj 10920 26.03.2017 19:43
Tak co nám přinesla EET?
Když jsempřed rokem šel na večeři do místní restaurace tak jsemplatil za dvě věčeře s pítím 260 korun.
Dnes jsem zaplatil za jednu věčeři s pitím (pítím myslím jeden čaj a jeden džus ke každé večeři) 280 korun.
Tak teď neví kdo mě okradl? Hospodský nebo Babiš?

Anonym 90186 26.03.2017 19:41
Babiše s Faltýnkem do vazby a udělat kontroly účetnictví.

Anonym 90186 26.03.2017 19:40
Šéfa Generálního finančního ředitelství (GFŘ) Martina Janečka nachytal na vysvětlování 18 miliard coby slibovaném výnosu po zavedení EET Jiří Žežulka, který na úřadu v minulosti pracoval jako zástupce ředitele. Sám Žežulka je přesvědčený, že takový výnos je nereálný, a jak má být částky dosaženo, podle něj Janeček nevysvětlil. Mluvili o tom v nedělním diskusním pořadu Otázky Václava Moravce.
Očekávalo se, že se ve druhé fázi zapojí 250 tisíc podnikatelů. Dnes už víme, že je to polovina. To je argument pro to, že těch 18 miliard pravděpodobně nebude splněno, vysvětlil bývalý zástupce ředitele GFŘ Jiří Žežulka. Zároveň označil takový cíl, který slibuje od zavedení online pokladen ministerstvo financí Andreje Babiše (ANO), za nereálný.
Nicméně podle šéfa Generálního finančního ředitelství Janečka přináší EET velké efekty už nyní. Konkrétní čísla ale dovozovat nechtěl. Daty se podle něj teprve bude muset zabývat finanční správa.
V tuhle chvíli bych nechtěl dovozovat nějaká konkrétní čísla z hlediska inkasa, ale z hlediska tržeb. Což spolu nějakým způsobem souvisí, ale nemusí to na tom inkasu přinášet takové efekty, jako je třeba v těch tržbách, vysvětlil Janeček.
Zdůraznil, že s výnosem 18 miliard se počítá až po plném náběhu celého systému EET. Pochvaloval si také 10 až 12 miliard jako přínos kontrolního hlášení k DPH za rok 2016, který je jasný už nyní. Už těch 10 miliard je důvod do toho projektu jít podařilo se jich dosáhnout za první rok, dodal.
Ne že bych nevěřil, těm číslům nerozumím
Z tématu ale Žežulka nechtěl Janečka pustit a dožadoval se dalšího vysvětlení. Já těm číslům, Martine, nechci říct, že nevěřím. Já jim nerozumím. Když budeme brát uzavřený rok 2016. Nárůst DPH na inkasu dělal 17,9 miliardy. Když odečteme vliv kontrolního hlášení, tak jak je prezentováno, tak to znamená, že jsme vlastně docílili nárůstu inkasa (čistého ekonomického růstu) někde maximálně kolem dvou procent. To je přece kriticky málo, uvedl Žežulka.
Janeček tuto Žežulkovu interpretaci odmítl. Podle bývalé náměstkyně ministra financí Simony Hornochové, která byla dalším hostem pořadu, čísla takto dopočítat nejde. Souhlasím s tím, že ne celý růst HDP generuje DPH, uvedla.

Anonym 90186 26.03.2017 18:01
Protesty dnes zasáhly až 80 ruských měst, jen ve 20 z nich byly demonstrace povoleny. V Petrohradě podle stanice Echo Moskvy do ulic vyšlo 10tisíc lidí. V Novosibirsku radnice shromáždění zakázala, ale soud zákaz zrušil. V centru města se sešlo podle policie 1500, podle organizátorů 4tisíce lidí.
V uralském Jekatěrinburgu podpořil protest starosta Jevgenij Rojzman, opoziční politik a člen vedení strany Občanská platforma. Protesty byly hlášeny z Vladivostoku, Tomsku, Pskova, Barnaulu a mnoha dalších měst. Organizátoři demonstrací byli zatýkáni kromě Moskvy i v Petrohradu, Samaře nebo Tambově.
Místopředseda branného výboru horní komory ruského parlamentu Franc Klincevič v rozhovoru s novináři řekl, že Rusko je svobodná země, kde má každý právo vyslovit svůj názor. "V prohlášeních (demonstrantů) je hodně spravedlivých stížností na adresu vlády. Tak to vždy bylo a bude, měli bychom to hodnotit klidně," řekl senátor. Zároveň upozornil, že v Rusku už fakticky začal volební boj před prezidentskými volbami, které se budou konat příští rok. Navalnyj oznámil, že hodlá kandidovat.

Anonym 90186 26.03.2017 18:00
Ruská policie dnes v centru Moskvy zatkla opozičního vůdce Alexeje Navalného, organizátora dnešních celostátních protestů proti korupci. Zadržen byl krátce po zahájení protestního pochodu Tverskou třídou, který moskevská radnice nepovolila. Demonstrace se podle očitých svědků navzdory přítomnosti silných policejních oddílů účastní několik tisíc lidí.
Zatýkání v Moskvě začalo ještě před zahájením pochodu. Prakticky všechny ulice okolo trasy průvodu obsadila policie, stejně jako východy z metra. Policejní autobusy a hlídkové vozy stály na každé křižovatce podél Tverské třídy. Jednotky policistů byly připraveny k zásahu v okolí Kremlu, Rudého náměstí a Velkého divadla. Nad městem kroužily vrtulníky, nasazena byla tajná policie FSB a příslušníci národní gardy. V centru byl podle agentury TAS umístěn "mobilní štáb ministerstva vnitra".
Moskevský protest je součástí koordinované vlny demonstrací, největší od přelomu let 2011-2012, kdy se v Moskvě v protestu proti znovuzvolení Vladimira Putina prezidentem shromáždily desetitisíce lidí. K vlně protestů vyzval nedávno Navalnyj po zveřejnění videa obviňujícího premiéra Dmitrije Medveděva ze zneužití úřadu a obohacování na úkor státu.

Anonym 31168 26.03.2017 17:48
Při Bohu milé výplatě důchodů převážně na holý zadek bejkovcem nešetřit ani bejkovce a ani zadky zlumpačelých důchodců.

Anonym 31168 26.03.2017 17:42
Jedině revoluční bejkovec v rukou kruté mladé generace dokáže udělat pořádek ve stávajícím kapitalistickém svinčíku.Revoluční bejkovec potěš zadky všech důchodců co pomáhali lumpům k moci a nechali jim Česko rozprodat,zadlužit a rozkrást.

Anonym 90186 26.03.2017 10:39
Kanada bude navzdory schválení ropovodu Keystone XL vedoucího do Spojených států i nadále usilovat o rozšíření exportu ropy do dalších zemí, řekl kanadský ministr přírodních zdrojů Jim Carr.
Administrativa prezidenta USA Donalda Trumpa v pátek vydala souhlas s výstavbou sporného ropovodu Keystone XL, který propojí naleziště v Kanadě s americkými rafineriemi na břehu Mexického zálivu. Otevřela tak cestu k dokončení projektu, který zablokoval předchozí prezident Barack Obama.
Carr označil schválení ropovodu Keystone XL za dobrou zprávu. Upozornil ale, že pro Kanadu jsou důležité i další projekty, například nedávno schválený ropovod TransMountain vedoucí na západní pobřeží Kanady, odkud by tankery mohly přepravovat ropu do Asie."Chceme si zajistit přístup na asijské trhy. Chceme mít víc než jednoho zákazníka, jakkoliv máme Američany rádi," uvedl ministr. Do Spojených států v současnosti směřuje 98 procent kanadského vývozu ropy, upozorňuje AP.
Carr poznamenal, že ropovod Keystone XL, který by přepravoval více než pětinu kanadského exportu ropy do USA, má před sebou stále určité překážky. Ministr očekává, že výstavba ropovodu se stane terčem protestů a upozorňuje, že projekt ještě musí získat souhlas amerického státu Nebraska.

Anonym 90186 26.03.2017 10:30
Česku by s přijetím eura hrozilo to, co škodí jižní Evropě: laciné peníze, které snižují konkurenceschopnost, tvrdí Hans-Werner Sinn.
Eurozóna by měla dovolit, aby některé státy ze společné měny vypadly a prošly devalvací. Evropská unie by měla vytvořit pravidla pro bankrot států.
Sinn byl v roce 2012 zařazen časopisem Bloomberg Markets mezi 50 nejvlivnějších ekonomů světa. Sedm let byl prezidentem výzkumného institutu Ifo.

Anonym 90186 26.03.2017 10:27
Obavy, které mnozí podnikatelé a starostové zmiňovali před startem EET, se naplňují. V malých obcích rychle ubývají prodejny s potravinami a smíšeným zbožím. Po hospodách tak vesnice přicházejí nejen o zásobování, ale i o poslední místa, kde se lidé setkávali.
Co podnikatele trápí? Vysoká cena za pokladny a v mnoha případech je důvodem obava, že složitou pokladnu nebudou zvládat. Malé vesnické smíšenky totiž často vedou starší lidé, kteří už nemají chuť učit se s tabletem nebo chytrým telefonem. Příkladem za všechny může být situace v obci Kamberk. Zde si obchod nechce vzít nikdo i přesto, že by ho měl v podstatě zdarma.
Bývalá provozovatelka obchodu nám vypověděla smlouvu ke konci února. Nechtěla řešit nákup elektronické evidence tržeb i přesto, že jsme ji slíbili finanční pomoc. Podmínky pro provoz obchodu měla také výjimečné. Nemusela platit nájem, neplatila spotřebu za topení. Obec ji vycházela velmi vstříc, vysvětlila pro Deník starostka obce Alena Jenšíková. Přesto se starostka Kamberku nevzdává a hledá nového provozovatele obchodu. Další prodejna v obci není a současně je v Kamberku velká část obyvatel důchodového věku, kteří se jen tak do města na nákup nedostanou. A především, zmizelo místo setkávání. Obchod byl společenským centrem. Ráno se zde sešli lidé, kteří si chtěli nakoupit. Zároveň si ale také mohli popovídat, uzavírá starostka.

Anonym 90186 26.03.2017 10:21
Jeden z nejlepších obchodů historie se povedl USA, když od Ruska před 150 lety koupily Aljašku. Rusům údajně v té době Aljaška nepřinášela žádné zisky, Američané ale věděli o nerostném bohatství tohoto území (zlato či ropa), což se v budoucnu prokázalo. Současný největší stát USA koupily USA od Ruska 30. března 1867 za 7,2 milionu dolarů (nyní podle přepočtů přes 120 milionů USD), přičemž jen o něco větší území tehdejší kolonie Louisiany (zahrnuje řadu států středozápadu USA) koupily v 1803 od Francie za 15 milionů dolarů.
Aljašku, jejíž název je převzat z aleutského slova Alyeska, což znamená Velká země, objevil v roce 1741 Vitus Jonasen Bering, dánský mořeplavec a badatel v ruských službách. Rusové tam poprvé vkročili v polovině 18. století, o století později jich tam ale žilo jen asi 800. Na Aljašce vyrostlo několik ruských osad i pravoslavných kostelů, které se v řadě míst zachovaly dosud.
Koupi Aljašky o rozloze asi 1,5 milionu km2 dohodl tehdejší americký ministr zahraničí William Seward (za vlády prezidenta Andrewa Johnsona). V roce 1866 se dozvěděl, že Rusové (tehdy v zemi vládl car Alexandr II.) by chtěli Aljašku prodat, protože jim nepřinášela žádný zisk. Rusové chtěli údajně Aljašku nejprve nabídnout Britům (sousedním státem byla britská kolonie Kanada), na nabídku ale kývli Američané. Ti zprvu nabízeli pět milionů dolarů, nakonec 2,2 milionu dolarů přidali. Senát dohodu schválil 9. dubna 1867, Sněmovna reprezentantů ale až v červenci 1868. Samotné předání území proběhlo v Sitce 18. října 1867. Do roku 1912 byla Aljaška distriktem, pak teritoriem a od ledna 1959 je 49. státem USA.

Anonym 90186 26.03.2017 10:18
Bývalý český ministr zahraničí Karel Schwarzenberg podrobil kritice šéfa rakouské diplomacie Sebastiana Kurze, který podle něj dělá populistické kroky. V rozhovoru s rakouským nedělníkem Die Presse am Sonntag poukázal například na jeho demonstrativní vystupování proti přístupovým rozhovorům Evropské unie s Tureckem. Podle Schwarzenberga přitom každý ví, že vstup Turecka do EU je za současné situace nemožný.
Schwarzenberg v rozhovoru rovněž vyjádřil obavu, že turecký prezident Recep Tayyip Erdogan se ubírá podobnou cestou jako někdejší italský diktátor Benito Mussolini. Kdyby Mussolini zemřel v roce 1935, vstoupil by podle Schwarzenberga do historie jako velký státník. Ješitnost ho přivedla ke spolčení s Hitlerem, kterým dříve opovrhoval, cituje z rozhovoru agentura APA.
Schwarzenberg rovněž vyjádřil naději, že působení Donalda Trumpa ve funkci prezidenta Spojených států nebude žádná tragédie. Je to prezident Spojených států, což ještě může být velmi nebezpečné. Může ale také pozitivně překvapit, uvedl podle APA.

Anonym 5822 26.03.2017 07:07
Zeman by se měl začít věnovat ve svých neodolatelně inteligentních úvahách Turecku. Fašistický narcistický Erdogan alias Hitler dle mého názoru vyvolá válku, copak to nikdo nechápe?

Anonym 5822 26.03.2017 07:05
Anonym 18519 02.12.2016 09:33
Nejšikovnější podnikatelé-Ovčáček Mlynář.To je síla

Anonym 17847 02.12.2016 09:22
Pro 90186.Troubo! Já na rozdíl od Ratha nekradu,tak nevím proč bych měl za kritiku lumpáren skončit jako Rath.Revoluční bejkovec potěš tvojí zadnici!

Anonym 94158 01.12.2016 21:43
Myslím, že jediný důvod řvaní zločineckých stran kvůli EET je asi praní špinavých peněz. Dříve to byly fixní stavební firmy na Slovensku.

Anonym 90186 01.12.2016 18:13
Zásobovací loď Progress havarovala.
Ruští internetoví diskutéři se ohledně této zprávy v svých názorech různí. Někteří soudí, že že raketa možná ani neodstartovala, protože nebyla vyrobena. O takto ušetřené peníze se pak všichni zúčastnění rozdělili a do světa pustili záběry z nějakého přechozího startu.

Anonym 90186 01.12.2016 17:02
Když mě státní sektor dohnal k tomu, abych nepodnikal, tak si vezmu poprvé dovolenou. Pan Babiš se o mě teď chvíli postará, připomněl podnikatel.
Vysvětluje, že nekončí kvůli tomu, že by se s EET nebyl schopen naučit pracovat. Ale zdržovalo by mě to, narušovalo by mi to podnikání, uvedl muž, který má vystudovanou vysokou školu. Je to stavař a nejspíše tedy bude pracovat v tomto oboru.
Hospodu prý zavřel ze zásady. Pan Babiš o mně a dalších podnikatelích říká, že neplatíme daně. Ale já je platím. Jen na nepřímých daních se tato malá hospoda ročně podílela 330 až 350 tisíci, patří tam zdravotní a sociální pojištění, DPH, spotřební daň, na té jsem u piva ročně zaplatil 160 tisíc korun, popsal podnikatel.
O tyto peníze podle něj nyní státní rozpočet přijde. A to jsem malinkatý podnikatel, který pracuje jako OSVČ, doplnil čtyřiapadesátiletý muž, který se teď chce věnovat vnoučeti a porozhlížet se po práci.
Na otázku, jestli restauraci pod jiným názvem neotevře v Čachrově nebo jinde zanedlouho znovu, odpověděl, že se to očekávat nedá.


Anonym 90186 01.12.2016 17:00
Kvůli elektronické evidenci tržeb po pětadvaceti letech ukončila provoz restaurace Šedlbauer v Čachrově na Klatovsku. Nad vchodem visí černý flór a na dveřích je parte, které uvádí, že podnik končí kvůli aroganci státní moci.
Pro mnoho lidí projíždějících šumavským Čachrovem byla hospoda Jana Ježka jasnou volbou. Věděli, že dostanou třeba ke svíčkové za rozumnou cenu tolik knedlíků, kolik sní. Výjimkou nebyly ani dvacetiknedlíkové porce a omáčky bylo i na nášup. To vše bez příplatku. A když všechny knedlíky hosté snědli, dostali i dárek - čokoládovou minci.

Anonym 90186 01.12.2016 16:12
Nejspíše v souvislosti se spuštěním elektronické evidence tržeb a udavačského webu, na kterém je možné anonymně sdělit, kde vám nevydali účtenku, byl spuštěn web Bonzačka. Pokud přes aplikaci někoho prásknete, slibuje možnost získat výlet na Čapí hnízdo, které Babišovi patří. Pravda se ale ukáže ve chvíli, kdy se pokusíte aplikací stáhnout.Utrácí Váš soused víc než si vydělá? Má podezřele drahé auto? Nevydali vám účtenku v restauraci či na tržnici? Stáhněte si aplikaci Bonzačka a nahlašte to! Díky mobilní a... (zkráceno)<|i>

Anonym 90186 25.03.2017 18:22
Ministerstvo financí chce vyplácet roční výhry za 65 milionů korun a výherce bude vyhlašovat každý měsíc. Tímto ale výčet hravých a herních aspektů celé věci končí. Všechno ostatní je už jenom a pouze politika. Oficiálním smyslem celé akce je přimět lidi brát si v restauracích a obchodech účtenky a následně zapisovat jejich čísla na oficiální web, kde se každý může přesvědčit, jestli je účtenka platná, nebo ne.
Za tuto svou aktivitu bude každý odměněn tím, že bude zařazen do slosování o peníze, auta a kdovíco ještě. Ministerstvo financí bude také zpětně zjišťovat, jestli účtenky jsou, nebo nejsou v pořádku. Tento systém, který zatím funguje ve třech evropských zemích (Slovensko, Slovinsko, Chorvatsko) má své mentální přesahy do minulosti a také ekonomické důsledky pro budoucnost. Předně dochází k opětovnému oživení protektorátně-komunistické udavačské mentality. Ta byla u nás, v zemi závisti, jak Česko nazval profesor Václav Černý, přítomná vždycky.
Jenom odporné režimy však na této vlastnosti oficiálně stavěly a podporovaly ji. Udávání Židů, masarykovců či třeba keťasů, jak se v dobové hantýrce říkalo těm, co měli talent nebo byli bohatší, se ve čtyřicátých a padesátých letech 20. století stalo oficiálně podporovanou doktrínou. A to už vůbec nemluvíme o skrytém udávání tajné policii. Účtenkovka bohužel podporuje všechny psychologické stereotypy minulosti. Udej svého živnostníka a dostaneš sto tisíc až milion korun, hlásí hrdě ministerstvo financí. Můžete ovšem dostat i nový automobil, a to už se za jedno anonymní udání vyplatí Jen si musí dotyčný dát pozor a nesmí poslat víc než jedno udání na jednoho obchodníka denně. Pak je jeho svědectví neplatné.

Kj 10920 25.03.2017 08:17
Účtenková loterie je již z podstaty podvod na poctivě pracující. Jak může ten zloděj a StBák rozdávat jen tak někomu peníze daňových poplatníků. Ty přece nejsou jeho. Byly mu svěřeny občany, aby je použil s péčí řádného hospodáře. Ale on je chce jen tak někomu rozdat na místo toho aby je požil třeba na opravu škol nebo komunikací ap. Myslím, že se jedná o trestní čin porušení povinností při správě cizího majetku.

Anonym 90186 25.03.2017 03:37
V týdnu se ukázalo, že České republice hrozí pokuta 22 milionů korun od Evropské komise kvůli střetu zájmů druhého muže hnutí ANO Jaroslava Faltýnka. Česko má přitom stále na triku i další dotační průšvih, za který hrozí sankce přesahující 800 milionů korun. Podle komise totiž Česko špatně kontrolovalo přesuny zvířat a jejich registraci. Ministerstvo zemědělství kvůli tomu podalo žalobu, komise ale české argumenty v prosinci odmítla. V únoru je Česko předložilo znovu a teď čeká na konečné rozhodnutí.

Anonym 90186 24.03.2017 16:05
Teplického radního, studenta práv a českou facebookovou hvězdu Dominika Feriho ocenil německý magazín Die Welt. Zařadil ho mezi jedenáct politiků, kteří mohou pomoci překonat euroskepsi a krizi, do níž se projekt Evropské unie dostal. Dvacetiletý Feri je v žebříčku pátý.

Anonym 90186 24.03.2017 16:03
Kam se nám ti čerchmanti poděli? Nezmizeli, milé děti! Jen se přemístili, aby lépe zajistili nevyšetřitelnost čachrů svého pána!

Anonym 90186 24.03.2017 16:01
Holt z tajných zaměstnanců Agrofertu se stali veřejní zaměstnanci Agrofertu.
Typický trafikanti.A všichni nastoupili. A zajímavé je, že je nikdo neobřžaloval, nikdo nezavřel.
Petra Tluchoře, ač nikam nenastoupil ani nastoupit nehodlal zavřeli.
Ale možná nám to obhájkyně ušatých trafikantů vysvětlí.
Že za to může Kalousek.

Anonym 90186 24.03.2017 16:00
Policisté, kteří pracovali pod Robertem Šlachtou na Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ) a kteří kritizovali reorganizaci policie, našli uplatnění ve státní správě. Po odchodu od policie na protest vůči tomu, že se ÚOOZ sloučil s Útvarem odhalování korupce a finanční kriminality, většina z nich zakotvila na ministerstvech, které řídí ministři z hnutí ANO na financích a spravedlnosti. Byl to přitom právě šéf hnutí ANO Andrej Babiš, který proti reorganizaci hlasitě vystupoval.

Anonym 90186 24.03.2017 15:59
Policisté, kteří pracovali pod Robertem Šlachtou na Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ) a kteří kritizovali reorganizaci policie, našli uplatnění ve státní správě. Po odchodu od policie na protest vůči tomu, že se ÚOOZ sloučil s Útvarem odhalování korupce a finanční kriminality, většina z nich zakotvila na ministerstvech, které řídí ministři z hnutí ANO na financích a spravedlnosti. Byl to přitom právě šéf hnutí ANO Andrej Babiš, který proti reorganizaci hlasitě vystupoval.

Anonym 90186 24.03.2017 15:58
Že by návrat 50. let 20 století?
Prezident Miloš Zeman opět přitvrdil ve svých výrocích o kardinálovi Miroslavu Vlkovi, který bude v sobotu pohřben. V rozhovoru pro Parlamentní listy prezident uvedl, že na pohřeb nepřijde, neboť k zemřelému nechová úctu. Dokonce ho nazval radikálním církevním prelátem.

Anonym 90186 24.03.2017 15:55
Ministerstvo financí už má jasno v tom, kdo bude zajišťovat provoz účtenkové loterie k elektronické evidenci tržeb (EET). Takzvanou Účtenkovku, kterou opozice označuje za další udavačský nástroj finanční správy, ale zaplatí daňoví poplatníci. Ze zveřejněné smlouvy vyplývá, že ministerstvo financí zaplatí dodavateli za zajištění loterie přes 60 milionů korun, resort financí navíc slibuje, že každoročně rozdá ceny za dalších 65 milionů.

Anonym 90186 24.03.2017 15:53
Miliardář a spolumajitel Jablotronu Dalibor Dědek uvažuje o finanční podpoře Jiřího Drahoše. Dnes již bývalý předseda Akademie věd by mohl do čtrnácti dnů oznámit, zda se bude ucházet o funkci prezidenta republiky. Drahoše by v jeho cestě na Hrad mohl podpořit také známý astronom Jiří Grygar.

Anonym 90186 24.03.2017 15:51
Svědkové Jehovovi jsou celkově nesympatickým společenstvím, které nemám rád a kterému zazlívám, že svým dětem ani nedopřejí Vánoce. To, co se na ně nyní chystá v Rusku, je ale trochu moc a více než vzdáleně to připomíná nacismus.
Sekty a kulty jsou sice obvykle obskurním a rizikovým jevem, zároveň ale jsou nedílnou součástí propletence postmoderní demokratické společnosti. Přestože jejich činnost má spíše negativní dopady, jsou legitimní složkou společnosti a z hlediska diverzity je dobře, že existují i když kážou blbosti typu zakazování krevních transfúzí. V Rusku, kde jsou vždy o krůček dál než zbytek světa, se rozhodli svědky Jehovovy zničit. Jde o další Putinův krok k rekonstrukci Sovětského svazu tehdy byla také příslušnost k této církvi v Rusku trestná.
Na svém církevním serveru jehovisté zveřejnili alarmující novinu. Patnáctého března 2017 ruské ministerstvo spravedlnosti podalo k Nejvyššímu soudu Ruské federace žádost, aby bylo Administrativní centrum svědků Jehovových v Rusku označeno za extremistické, byla zakázána jeho činnost a bylo zrušeno. Pokud Nejvyšší soud této žádosti vyhoví, bude zrušeno asi 400 registrovaných místních náboženských organizací a postavena mimo zákon činnost víc než 2 300 sborů svědků Jehovových v Rusku. Budovy a majetek církve by mohly být zabaveny státem. Trestné by mělo být samotné členství v sektě a praktikování jejích rituálů.
Existují na světě náboženství, o jejichž legitimitě se dá pochybovat a nemyslím jen náboženství starých Mayů, kde patřilo k bohoslužbě obětování podřezání zajatce. Jsou i jiné kulty, za kterými zůstávají hromady mrtvých třeba některé krajní podoby islámu. U těch by se snad o zákazu dalo uvažovat. Za jehovisty ale opravdu žádné hromady mrtvých nezůstávají, nijak neškodí a to, že jsou nesympatičtí, nesmí být důvodem k jejich diskriminaci. Dokonce ani v Rusku ne. Takže pokud petici Putinovi proti tomu ruskému opatření, kterou celosvětové jehovistické hnutí dalo dohromady, vyvěsí někde na webu, tak se ve prospěch jehovistů podepíšu i já. Právo na svobodu víry je nedotknutelné a je třeba se zastat i těch obětí, ke kterým necítíme žádné sympatie.
Ještě jednou podtrhnu, abych dostatečně zdůraznil, o co jde: I nadále považuji svědky Jehovovy za suspektní partu poťapanců. Ovšem v demokracii musí být zajištěna práva pro každého, i pro poťapance, jinak ta demokracie a především svoboda končí.

Kj 10920 24.03.2017 06:27
"Kufříky"
Další Kořalečníkova lež. Zemanovy kufříky. Jednalo se o dva případy z roku 1996 a 1998. V prvním z nich Zeman jako opoziční politik přišel s tvrzením, že ministr vnitra Ruml a BIS plánují změnit Českou republiku v policejní stát, což měla dokládat řada dokumentů. To se později ukázalo jako podvrh, jenž se k Zemanovi dostal od recidivisty, který se vydával za agenta BIS.
A Kořalečník se inspiroval recidivistotu a pomalu tu ten policejní stát zavádí s přispěním svého kamaráda z StB Bureše alias Bebiše.

Kj 10920 24.03.2017 06:18
Kořalečník i Jiří Ovčáček vědí, že jejich věrným žádné lži nevadí, bez lží by ostatně současný prezident nikdy nemohl být zvolen. Co je ovšem vede k tomu, aby i z evidentních nesmyslů, které by bylo jednoduché prostou omluvou smést pod stůl, udělali souboj?
Je to představa toho, že trvání na lži ukáže jejich neochvějnou sílu. Ve skutečnosti odhalují svoji slabomyslnost.

Anonym 17847 23.03.2017 16:16
Je třeba v Česku udělat krutou revoluci a vše co se podílelo na zbídačení Česka odporážet na katovských mučírnách s bezbřehou krutostí a navíc znárodňovat veškerý majetek sedmadvacet roků zde vládnoucích lumpů.Protože lumpové šmelí se zemědělskou půdou je třeba urychleně znárodnit jak lesy tak zemědělskou půdu,pokud bude zemědělská půda patřit cizákům,tak nebude žádné Česko.To už by obyčejnému českému blbovi dojít mělo.

Anonym 90186 23.03.2017 16:11
Po středečním teroristickém útoku v Londýně Britská muslimská komunita rozjela on-line kampaň, která má finančně podpořit pozůstalé. Hodinu po spuštění dokázali vybrat tři tisíce liber (93 tisíc korun). Informaci uvedl web The Independent.
"Britská muslimská komunita při těchto těžkých chvílích stojí při pozůstalých. Snaží se rozšířit svou podporu tím, že získává finanční prostředky na okamžitou pomoc postiženým rodinám. Víme, že peníze nepřinesou zpět ztracené životy blízkých a nesníží bolest rodin. Doufáme ale, že jim i tak pomohou snížit vzniklou zátěž," uvedla komunita v prohlášení.Zakladatel stránky Muddasar Ahmed byl dokonce svědkem útoku. "Byl jsem na jednání a najednou mi lidé začali volat na telefon, že mám jít okamžitě pryč. Vykoukl jsem z okna a uviděl celou tu hrůzu," uvedl.
Kampaň má na svědomí výkonný ředitel nadace Ramadhan Mohammed Shafiq. Ten po útoku také vyzval ke zvýšené bezpečnosti uvnitř mešity. "Teroristé mají za cíl rozdělit komunity. Chtějí vyvolat nenávist. Ale jako britští občané budeme usilovat o to, abychom společně porazili ideologii násilí," uvedl. Rovněž dodal, že takové teroristické útoky vrhají špatný stín na nevinné muslimy a mešity.
"Chci vzdát hold policejnímu konstáblovi Keithu Palmerovi, který padl při středečním útoku, když bránil naši demokracii. Vzdáváme mu hold a modlíme se za něj a jeho blízké," dodal Shafiq.

Anonym 17847 23.03.2017 16:08
Protože Němci vyhrožují ,že Čechy donutí brát migranty je třeba hned začít dělat úkony k vystoupení z EU,pokud to vládnoucí banda neučiní je třeba brát zde vládnoucí lumpy jako vlastizrádce ,kteří jsou zralí na co nejkrutější odporažení na katovské mučírně.

Anonym 90186 23.03.2017 16:08
Euro se ve svém článku (23. 3. 2017, Babišova můra. Znalec, který řešil převzetí Lovochemie, dnes pracuje pro Agrofert) podrobněji věnuje jedné z pasáží reportáže, a sice podezřelému převzetí Lovochemie Agrofertem, vyšetřovanému policií. Po převzetí Lovochemie byl Andrej Babiš podezřelý z pěti trestných činů. Vyšetřování vyšumělo do ztracena. Klíčový znalec policie David Hrazdíra, na základě jehož posudků byl případ Lovochemie odložen, dnes vypracovává posudky pro firmy z holdingu Agrofert, píše Euro

Anonym 90186 23.03.2017 16:05
Zaměstnanci Škody Auto dostanou poprvé v historii v čistém na své účty na jednorázových odměnách víc peněz než jejich němečtí kolegové z koncernu Volkswagen.

 <<nové   starší>> 

1
filmy v kinechdvd filmyrubrikysvětlometysynonyma

Seznamka

Oficiální stránky dalších známých osobností

oficiální stránky Jana Volfová oficiální stránky Petr Mach oficiální stránky Ondřej Liška oficiální stránky Petr Havlík oficiální stránky František Pytloun oficiální stránky Radka Fišarová oficiální stránky Iva Hajnová

Další osobnosti | Jana Volfová | Petr Mach | Ondřej Liška | Petr Havlík | František Pytloun | Radka Fišarová | Iva Hajnová |

Popisy českých osobností pocházejí z oficiálních stránek osobnosti, nebo ze stránek wikipedia, nebo jsou vlastní tvorbou.

Vložit osobnost / Oficiální Stránky © OficialniStranky.cz / opravit údaj
Tyto stránky používají soubory cookie k poskytování služeb, analýze návštěvnosti a personalizaci reklam. Používáním stránek s tímto souhlasíte. Další podrobnosti