Oficiální stránky Miloš Zeman
Oficiální stránky
  přidat osobnost
Tereza Mašková (vítěz Superstar 2018) (Mašková, Tereza) Love (deluxe) (Buble, Michael) Soucast (Callta, Pavel) Effet Miroir (limited) (Zaz) Extended (Ultravox)

Miloš Zeman diskuse strana 3150

Jak na vás Miloš Zeman působí? Co pěkného byste řekli? Co se vám líbí?

Komentář  
Jméno     Věk (volitelně)

 

Následují komentáře návštěvníků. Kterýkoli komentář může být vymazán, zvláště urážlivé nebo vulgární, které nejsou povoleny. Nahlásit komentář »

Anonym 90186 01.04.2017 14:06
Vydavatelství MAFRA, ve vlastnictví Andreje Babiše, se musí potýkat s další stížností na pravdivost informací, které zveřejňují deníky, které pod vydavatelství spadají. Tentokrát jde konkrétně o Mladou frontu DNES, proti jejímž informacím se ohradila společnost Jihočeské nemocnice. Babišův deník měl podle dostupných informací manipulovat ciframi, které měli obdržet členové představenstev, a dopustit se i dalších lží.

Anonym 90186 01.04.2017 14:02
Bývalá Babišova náměstkyně pro daně či EET Simona Hornochová apelovala na ČT24 dne 26. března 2017, aby finanční správa prošetřila případy vydávání nedaněných korunových dluhopisů, mezi něž patří také případ jejího bývalého šéfa Andreje Babiše (ANO). Zejména jde o to, aby bylo prošetřeno, zda firmy peníze za dluhopisy skutečně obdržely a měly je možnost dlouhodobě využívat. I v případech, kdy k zaplacení za dluhopisy došlo, se však podle Hornochové často jedná o zneužití práva a finanční správa by měla konat, tedy přinejmenším dodatečně doměřit daň.
Někteří daňoví odborníci také požadují, aby bylo prozkoumáno, zda firmy vůbec potřebovaly peníze, a zda je tedy využily třeba na nákup pozemků pro stavbu fabriky, na dlouhodobý pronájem strojů a tak dále. Ale proč by firma nemohla požadovat bankovní úvěr nebo prodávat dluhopisy jen tak, aniž by je potřebovala? Je problémem každého věřitele, že přesto firmě půjčil.

Anonym 90186 01.04.2017 14:01
Bývalá Babišova pravá ruka chce prošetření podivných korunových dluhopisů

Anonym 90186 01.04.2017 14:01
Je tedy logické a nutné, že se musíme o to více bránit. Možná že nejlepší imunitní reakcí demokracie jsou dotazy právě na zdroje nečistých peněz. Nemám žádný zájem vyžívat se v trestním oznámení, podávám ho nerad a myslím si, že pro právníky Agrofertu nebude dalším problémem. Ironicky, ale pravdivě mohu říci, že mou motivací je vlastně pomoci Andrejovi Babišovi, aby si ho někteří lidé přestali idealizovat. Je to politik jako každý jiný, v něčem lepší a v něčem horší, neštítil se ve svém podnikání drobných i větších prapodivných a neetických machinací, a rozhodně to není tedy spasitel, který očistí naši politiku a zbaví nás korupce. Naopak, nově už nebude síla, která by takovéhoto politika vyměnila. Má média, má peníze a nejlepší marketing. Pamatujete nějaký jiný případ, kdy by člověk nahromadil tolik moci ekonomické, mediální, politické v poměru k velikosti státu? Moc je přitom nebezpečná pro každého, ať by měl jakékoliv úmysly, pokud se jí nahromadí kritické množství u jedné jediné osoby. Pohltí člověka a s ním i zemi, které vládne. Již teď vidíme projevy tohoto vůdcovského syndromu Andrej Babiš si například nechal schválit ještě větší moc ve stanovách své strany. Konce této mocenské spirály bývají smutné pro všechny. Každý diktátor začínal tím, že mu bylo umožněno získat přespříliš moci a byla tak umetena pověstná cesta do pekel. Proto je potřeba jednat včas a pomoci Andrejovi Babišovi i nám všem k zachování demokracie a svobody v naší krásné zemi.

Anonym 90186 01.04.2017 14:00
Kauza je přitom v základu velmi jednoduchá. Koncern Agrofert převedl Farmu Čapí hnízdo na anonymní akcie a dosáhl tak na dotaci pro malé a střední podniky. Po rozhodných pěti letech se opět Hnízdo vrátilo oficiálně do koncernu. Myslíte, že Agrofert je malá nebo střední firma? Na svůj podnikatelský nápad si prostě Andrej Babiš vytáhl peníze daňových poplatníků, přestože na ně neměl nárok. Etická rovina je jasná. Je to podfuk. A zda to byl i podvod dle trestního práva? K tomu dodávám některé základní poznatky v podaném trestním oznámení. Ve výsledku jde hlavně o právní kvalifikaci, zda propojení firem Agrofert a Farma Čapí hnízdo odpovídá definici takových vazeb, které se započítávají do celkové velikosti podniku.
Sám vynálezce myšlenky Čapího hnízda Andrej Babiš si z kauzy příliš těžkou hlavu nedělá. Ve fungujících demokraciích by již samotný fakt neetického získání dotace 50 milionů stačil k okamžitému konci ve vysoké politice. Sám ministr přitom nazývá dosavadní systém a ostatní strany Palermem. Podle mne pravé Palermo začíná až v poslední době, kdy ani takto závažná obvinění nevedou k ohrožení politické kariéry. Pan ministr je jaksi chráněný. Přestávají fungovat pojistky demokracie, důležitá média jsou rozparcelována, některá tento politik přímo vlastní a v jiných má velký inzertní vliv nebo se s jejich majiteli drží v šachu. Poslední velké médium, které o kauzách ministra informuje, je Česká televize. Tu ministr obviňuje bez důkazů z korupce a snaží se jí tak sebrat důvěryhodnost. Na tom ostatně pracuje již déle jeho největší spojenec, prezident Miloš Zeman. Naposledy se Rada pro rozhlasové a televizní vysílání podivila, jakým způsobem o ministrovi financí a s ministrem vedla Česká televize reportáže. Rada, která by měla dbát na nezávislost zpravodajství, přitom jen z velké části opakuje ministrovu relevantními fakty nepodloženou stížnost

Anonym 90186 01.04.2017 13:58
Rozhodl jsem se podat trestní oznámení kvůli podezření na dotační podvod ve známé kauze Farmy Čapí hnízdo. Důvodem je, že dosavadní trestní oznámení v této věci je anonymní a mám pochybnosti, zda bude opravdu důkladně prošetřeno bez většího dohledu. Vyšetřování trvá až podivně dlouho, u vyšetřujících policistů se našlo odposlouchávací zařízení, ministr spravedlnosti za ANO se ke kauze vyjadřoval a obhajoval svého stranického šéfa. Na ministerstvu financí zas byla povýšena úřednice, která vyzvídala neobvyklým způsobem detaily evropského vyšetřování. Její kritička byla naopak vyhozena. Na konci minulého roku nebyla dle informací pořadu Zvláštní vyšetřování stále vyslechnuta klíčová osoba.

Anonym 90186 01.04.2017 13:58
Aktuální výzva Lence Bradáčové zní: Vážená paní doktorko, hlásíme se ke znění přiloženého trestního oznámení a vyzýváme Vás: Prosím, využijte Váš dohled v tomto dlouho trvajícím případu k tomu, aby byl co nejrychleji a nejkvalitněji doveden k rozhodnutí. To snad pomůže vrátit základní důvěru v právní systém naší republiky. Je to nezbytné pro fungování naší demokracie. Pokud nejmocnější budou před zodpovědností chráněni, demokracie u nás těžko může přežívat a zamíříme spíše někam do období mečiarismu, které panovalo na Slovensku, nebo ještě k horším koncům, k totalitě.

Anonym 90186 01.04.2017 13:57
Kvůli průtahům vyšetřování Čapího hnízda lidé přidávají trestní oznámení i výzvu Bradáčové

Anonym 90186 01.04.2017 10:45
Pro 31168
Ty trumpeto, co asi píšu. Je třeba těm co nepracují snížit soc. dávky a ušetřené peníze nechat těm co pracují. Tato vláda to dělá přesně obráceně.

Anonym 94158 31.03.2017 23:27
Koukám, Jaroslave Tobě dávají pořád nová čísla, či píšeš z adresy svých vnoučat? Nejen Romům nevoní práce. Z českých občanů si práci nehledá asi 2-3% občanů. Sociální dávky propijí a děti se protloukají k jídlu, či ošacení po svém. Místo utopistických projektů jak začlenit invazi do naší společnosti je vhodné se věnovat začlenění nadaných dětí z asociálních rodin do běžného života. Takový projekt by mohl být velmi užitečný. NE děcák! Prostě projekt, který nahradí nadaným dětem nefunkční rodinu, ponechá jim volnost k návštěvám svých blízkých a připraví je na reálný pracovní i společenský život. Výběr adeptů by mohli řešit pedagogové na základce, znalí prostředí dětí i jejich schopnosti absolvovat vyšší vzdělání. Pokud ovšem takoví rodiče děti do školy někdy půjčí.

Anonym 31168 31.03.2017 17:28
Pro 90158.Máš mozek telecí.Na prvním místě je třeba ty co nechtějí pracovat nechat pochcípat hladem a ne sem tahat Ukrajince.To už začalo po údajné revoluci a skončilo tím,že připravili většinu cikánů o práci a ti jsou dodnes na podpoře.Jsi pravděpodobně buď blb,nebo lump co chce dostat Česko do státního bankrotu.Takové lumpy je třeba odporážet na katovské mučírně s bezbřehou krutostí.

Anonym 31168 31.03.2017 17:00
Když se hnali lumpové po komunistech k moci a neuměli vládnout bez dluhů,tak se neměli do vládnutí cpát,když se přesto cpali a Česko zbídačili potřebují na katovské mučírně co nejkrutěji potrestat a znárodnit veškerý majetek těchto vlastizrádných rodů.Chce to dostat revolucí moci krutou ruku mladé generace.

Anonym 90186 31.03.2017 15:41
Také průmysl tradiční tahoun české ekonomiky v posledních dvou letech silně zpomaluje. V roce 2014, vzhledem k expanzi vývozu, stoupl o vynikajících 8,9 %, roce 2015 však už zpomalil na průměrných 2,6, a loni dokonce jen na slabých 1,1 %. Trend je jasný. Svou politikou přitom vláda nejen odrazuje od práce, ale zároveň i blokuje příchod těch, kdo pracovat chtějí, tedy zejména Ukrajinců. Víra, že touto systémovou blokací pracovitých dojde nejen k zaměstnání chronicky nezaměstnaných, nýbrž i k razantnímu zvýšení mezd, je lichá, zkušenosti ze světa dotované zahálky to nepotvrzují. Na to, aby člověk vzal do ruky krumpáč, hadr či volant, žádné velké vzdělání nepotřebuje. Jen skutečnou nouzi.
Tristní je situace ve stavebnictví, které loni kleslo o silných 7,5 % a je stále téměř o celou čtvrtinu (! ) pod úrovní rekordního roku 2008.

Anonym 90186 31.03.2017 15:40
V roce 2015 stoupl HDP o pěkná 4,5 %, nicméně toto číslo, vyhnané prášky z evropských fondů po jejich vyschnutí v roce 2016 , znovu potvrzeno nebylo. Ekonomika loni zpomalila na 2,3 %, a ve čtvrtém čtvrtletí dokonce zbrzdila až na 1,9 %. Vzhledem k tomu, že dlouhodobě nejpomalejší ekonomický útvar světa, eurozóna, ve stejném čase přidala 1,7 %, dá se loňský výsledek českého hospodářství označit za překvapivě slabý. Nebýt pozitivního růstu mezd a spotřeby, který si dojednaly odbory, plácáme se opět kolem nuly. Připomeňme, že růst světového HDP je kolem tří procent ročně a většina ekonomik východní a jižní Asie ročně přidává procent zhruba šest. Když jádro západní Evropy doháněly na přelomu století třeba Španělsko a Irsko, rostly celou řadu let tempem podobně strmým. Rychlejší v rámci EU bylo loni opět třeba i Slovensko a Polsko.
Hodně se vláda chlubí nízkou mírou nezaměstnanosti. Předseda vlády i ministři opakovaně hlásí nejnižší nezaměstnanost v Evropě. To taky není pravda. Nižší čísla v Unii má třeba Maďarsko nebo Dánsko, mimo EU pak Norsko či Švýcarsko. A koneckonců i tady se jen vezeme s trendem. Nezaměstnanost zřetelně klesá v celé Evropě a v Česku stále zůstává silných 370 tisíc nezaměstnaných, tedy aktuálně 5,1 %. Ano, nejsme polomrtvé Řecko anebo Itálie. Ale 370 tisíc, to vůbec není malé číslo a vyplývá z toho, že sociální politika, vedená z pozic patologického neomarxismu a naprosté neúcty k daňovým poplatníkům, kteří to celé musí platit, řadu lidí k práci vůbec nemotivuje. Je pro ně jednodušší brát ze společné kasy, když vláda dává, a nedělat vůbec nic, případně si přivydělávat různě načerno. Před flákači se vláda klaní až k zemi a sype, na poplatníky bere bič.

Anonym 90186 31.03.2017 15:38
Vláda ČSSDANOKDU-ČSL se blíží ke konci mandátu a veřejnost jí zdá se přiznává kredit, že nastartovala ekonomiku. Skutečně, hospodářství je přes tři roky v plusu, nezaměstnanost klesá, mzdy rostou, státní rozpočet je v přebytku. Zdá se, jako by už šlo jen o to, kdo za ty pěkné výsledky slízne smetanu ve volbách Sobotka, anebo Babiš?
Společnost jako celek tuto hru na prosperitu přijala a čísla a souvislosti blíže nezkoumá, což je škoda. Při bližším pohledu na realitu by jí totiž rysy poněkud ztuhly. Makroekonomická čísla nejsou nic moc. Vezeme se s mírně pozitivním trendem, který je v posledních letech cítit po celé Evropě, o nějakém dohánění Západu, natož o ekonomickém zázraku nemůže být ani řeč. Poslední rok dokonce vybočujeme zatímco zbytek Evropy mírně zrychluje, Česko zřetelně zpomaluje.
Sobotkova vláda nastoupila v lednu 2014 a za celý ten rok pak hospodářství poskočilo o 2,7 %. Co k tomu přidala vláda? Zrušením důchodové reformy a slibem elektronické evidence tržeb (i kontroly DPH) určitě nic. Hrubý domácí produkt totiž začal stoupat už ve čtvrtém kvartále předchozího roku a jeho růst přes export přiživilo i umělé oslabování koruny. S ním Česká národní banka přišla už v listopadu 2013.

Anonym 90186 31.03.2017 15:25
Blíží se velký třesk? Lidové noviny z mediálního impéria Agrofertu spekulují o hrozbě brzkého obvinění Andreje Babiše v kauze Čapí hnízdo. Dávají ji do vztahu s nedávným zmírněním morálního kodexu hnutí ANO, ze kterého by mohl v případě zahájení trestního stíhání benefitovat.
Prominentní novinář Lidových novin Ondřej Koutník o strachu z obvinění píše v souvislosti s vyšetřováním podezření z neoprávněného čerpání padesáti milionů korun z evropských fondů pro luxusní farmu (30. 3. 2017).

Anonym 31168 31.03.2017 11:19
Při stávající drahotě která zvyšuje je třeba nakoupit kvalitní bejkovec hned ,než tento revoluční vercajk podraží.

Anonym 90186 30.03.2017 14:53
Pro 94158
Nejvíce sebevražd v naší novodobé historii bylo v roce 1934(přes 4 tisíce). Když vezmu tvojí logiku, tak za to mohl Masaryk s Kramářem a Benešem.
Po válce bylo nejvíce sebevražd v roce 1970(necelých 3 tisíce). V posledních letech byly nejlepší roky 2006-2008(pod 1400). Nejhorší rok z poslední doby je rok 2014(1488).

Anonym 90186 30.03.2017 14:45
Deník El País upozornil na údajný záznam agresivního muslima, který napadl lékařku v nemocnici ve Španělsku. Na Facebooku oslovil přes tři miliony Španělů, stejně jako doprovodný komentář muslim děkuje za své přijetí v Evropě. Jenže pravda je úplně jiná na videu není ani muslim, ani Španělsko. Ve skutečnosti vzniklo v Novgorodu a zachycuje agresivní chování opilého Rusa.

Anonym 31168 30.03.2017 12:41
Volbu prezidenta,která Čechy čeká už kdysi popsal Jaroslav Hašek v nadčasové povídce o volbě ponocného.V této povídce starosta upozorňuje radní,že volba to bude těžká ,protože z kandidátů je jeden větší syčák než druhý.

Anonym 5822 30.03.2017 08:48
94158 Tak tohle je demagogie hrubého zrna, to může napsat opravdu velmi psychicky narušený člověk. Je hloupé, když si lidé neváží, že je v naší krásné zemi mír, hladem nikdo nestrádá. To, že jsou některé ženy obětí domácího násilí, peníze manžel propije, prosází, a potom zcvoknou, nemůžeš svádět na politiky. Kalouska také nemusím, ale hlavně nemusím stupidní lidi, jako jsi ty.

Anonym 94158 29.03.2017 22:52
V Čechách je důležité aby nový prezident nebyl v žoldu lumpů, kteří tu bačovali před rokem 2013. Byla to doba maminek, které z bídy skákaly z oken, či balkonů i s dětmi. Je znám případ maminky, která za 18 korun koupila dětem pamlsky a pak je usmrtila. Lidé obyčejně tu hrůzu silně vnímají a dobu Kalouska vrátit nechtějí!

Anonym 90186 29.03.2017 16:03
Nikolaj Volkov, prý ho chtěli okrást
Další prominentním Rusem, který byl zavražděn, je Nikolaj Volkov. Vysoce postaveného úředníka na ruském ministerstvu vnitra zastřelil v březnu v Moskvě neznámý útočník. Podle policie chtěl Volkova jeho vrah pouze okrást a jeho smrt údajně nesouvisela s prací na ministerstvu.

Anonym 90186 29.03.2017 16:03
Nikolaj Gorochov, spadl ze střechy v Moskvě
Kousek od Moskvy utrpěl v březnu vážná zranění hlavy právník rodiny zemřelého auditora Sergeje Magnitského, se kterými byl převezen do nemocnice a jeho stav je kritický. 53letý Nikolaj Gorochov vypadl ze čtvrtého patra z okna svého bytu v Moskvě. Stalo se to ve chvíli, když prasklo lano, s jehož pomocí se s dělníky snažil vyzvednout vanu do svého domu. Magnitského někdejší zaměstnavatel William Browder ale tvrdí, že Gorochova někdo vyhodil.

Anonym 90186 29.03.2017 16:02
Sergej Krivov, zemřel v den amerických voleb v New Yorku
V den amerických prezidentských voleb 8. listopadu zemřel v New Yorku diplomat Sergej Krivov. K 63letému muži přijela přivolaná záchranná služba a už jen konstatovala smrt. Podle prvních zpráv zemřel po pádu ze střechy ruského konzulátu, ale další informace to vyvrátily. Newyorská policie nejdřív oznámila, že Krivov zemřel na poranění hlavy, ale pitva ukázala, že ho zabilo krvácení v oblasti hrudníku. Diplomat byl podle lékařů ve velmi špatném zdravotním stavu. Ruské úřady oznámily, že Krivov zemřel na infarkt.

Anonym 90186 29.03.2017 16:02
Petr Polšikov, s prostřelenou hlavou v Moskvě
Za podivných okolností zemřel v ten samý den jako Karlov další ruský diplomat jednalo se o Petra Polšikova. 56letý muž pracoval na ruském ministerstvu zahraničí. Když ho našla jeho manželka v jejich moskevském apartmánu, měl prostřelenou hlavu a na hlavě polštář. Ruské úřady označily smrt Polšikova za nehodu a zdůrazňovaly, že úmrtí nemá nic společného s jeho prací na ministerstvu.

Anonym 90186 29.03.2017 16:02
Andrej Karlov, atentát v ankarském muzeu
Andreje Karlova, který byl ruským velvyslancem v Turecku, zastřelil v prosinci turecký policista. Když 62letý Karlov pronášel slavnostní řeč na zahájení výstavy s názvem Rusko, jak ho vidí Turci, když dostal ránu do zad. Útočník přitom vykřikl: Nezapomeňte na Aleppo! Nezapomeňte na Sýrii! Allahu Akbar! Velvyslanec na místě svým zraněním podlehl. Policie po krátké přestřelce útočníka podle médií zneškodnila. Moskva útok odsoudila a označila ho za terorismus.

Anonym 90186 29.03.2017 16:01
Oleg Jerovinkin, mrtvý v autě v Moskvě
Nejasnostmi zůstává zahalené úmrtí Olega Jerovinkina, který byl nalezen mrtvý v Moskvě ve svém černém voze Lexus v prosinci. Příčinu smrti 61letého bývalého agenta tajné služby FSB i její předchůdkyně KGB, který byl spolupracovníkem bývalého ruského vicepremiéra Igora Sečina, nynějšího šéfa Rosněfti, ruské úřady nezveřejnily ani po několika měsících. Některá média hovoří o srdečním záchvatu, jiná o vraždě. Spekulativní teorie spojovaly jeho osobu s britským bývalým agentem, který měl do USA dodat kompromitující informace o Donaldu Trumpovi.

Anonym 90186 29.03.2017 16:01
Andrej Malanin, nalezen v ložnici v Athénách
Na rozdíl od Čurkina a Kadakina, byla podivnější smrt dalšího ruského diplomata Andreje Malanina. 54letý muž zemřel v lednu ve svém athénském bytě, kde ho našli ležet na podlaze v ložnici. Když se několik dní neukázal v práci, zavolali jeho kolegové řeckou policii. Ta jeho smrt vyšetřovala, ale došla k závěru, že ke smrti Malanina vedly přirozené příčiny. Diplomat pracoval na ruské ambasádě v Řecku.

Anonym 90186 29.03.2017 16:00
Alexandr Kadakin, po krátké nemoci v Indii
Ruský ambasador v Indii Alexandr Kadakin zemřel po krátké nemoci v lednu ve věku 67 let. Podle mluvčího velvyslanectví nebylo na jeho smrti nic zvláštního nebo neobvyklého. Na ambasádě pracoval od roku 2009 a indický premiér Naréndra Módí ho označil za velkého přítele Indie, který pracoval na posílení vztahů obou zemí.

Anonym 90186 29.03.2017 16:00
Vitalij Čurkin, srdeční záchvat v New Yorku
Ruský velvyslanec při OSN Vitalij Čurkin nečekaně zemřel v New Yorku v březnu. Skonal v předvečer svých 65. narozenin na srdeční záchvat. Ruské úřady k jeho smrti uvedly, že zemřel při plnění svých povinností. Čurkin, který svou kariéru začal jako komunistický nomenklaturní kádr v 70. letech v Sovětském svazu, působil od 90. let jako ruský velvyslanec na různých postech. Velvyslancem při OSN byl od roku 2006.

Anonym 90186 29.03.2017 15:59
Denis Voroněnkov, zastřelený v Kyjevě
Bývalého komunistického poslance Denise Voroněnkova, který emigroval z Ruska, zastřelil útočník před hotelem v Kyjevě v březnu. Ukrajinské úřady identifikovaly vraha 45letého hlasitého kritika Kremlu jako ukrajinského občana Pavla Paršova. Vraždu ruského politika si podle nich objednal Kreml, což ruské úřady důrazně odmítají. Voroněnkov se měl obávat, že ho pronásleduje ruská tajná policie. Kritizoval ruskou anexi Krymu a přirovnal poměry v Rusku k nacistickému Německu. Kyjev Voroněnkova považoval za důležitého svědka ruské intervence na Ukrajině v roce 2014.

Anonym 90186 29.03.2017 15:58
Byl to veselý večer. Při pozdním odpoledni bývalý šéf Akademie věd ČR Jiří Drahoš oznámil kandidaturu na post prezidenta. A reakce z Hradu přišla záhy. A těch reakcí bylo mnoho. A mnoho. Jiřího Ovčáčka ta zpráva nějak rozhodila. Během zhruba dvou hodin vypustil do světa sedm tweetů, kterými útočil na Jiřího Drahoše.
Tak například: Žádné velké překvapení se nekoná. J. Drahoše nadšeně podporují média a politické strany. TOP 09 počínaje a okolím B. Sobotky konče, vypustil Ovčáček. O chvíli později pokračoval: Přímá volba prezidenta republiky bude o výběru mezi kandidátem občanů naší krásné země a kandidátem médií, který je umělým produktem PR. Ovšem to stále nestačilo. Mluvčího Miloše Zemana za chvíli napadlo ještě něco chytrého. Česká republika potřebuje prezidenta, který se zastane občanů, jako třeba v situaci migrační krize. Ne kývala, který pronese prázdný projev, sdělil světu Jiří Ovčáček. V podobném duchu pokračoval i dále.
Co to znamená? Neklid. Miloš Zeman a jeho Ovčáček mají z Jiřího Drahoše strach. Například kandidaturu Michala Horáčka, který je řazen mezi favority prezidentských voleb, komentoval Miloš Zeman jen krátce svým typicky vtipným způsobem, když řekl cosi ve smyslu nevím, kdo to je. V případě Jiřího Drahoše pak Hrad přes Ovčáčka vypouští jednu hysterickou zprávu za druhou.
To je pro Jiřího Drahoše dobrá zpráva.
Miloš Zeman před pár dny slíbil, že nebude dělat kampaň proti svým soupeřům. Tak takhle ji nedělá.
Pokud to nejhorší, co Ovčáček na Drahoše vyhrabe, je to, že ho podporují poslanci, zní to jako dobrá vizitka. I bez ní by se ale profesor Jiří Drahoš, vědec v oboru fyzikální chemie, spoluautor čtrnácti patentů a autor desítek prací v odborných periodikách, měl čím pochlubit. Rozhodně víc než někdo, kdo postavil svou kariéru na psaní článků do Haló novin, stranického plátku extremistické KSČM, že, Jiří Ovčáčku.

Anonym 31168 29.03.2017 15:16
Jedině kvalitní bejkovec v rukou nás budoucích zasloužilých revolucionářů může udělat pořádek v sedmadvacet roků budovaném kapitalistickém svinčíku.Chce to dostat revolucí k moci dostatečně krutou ruku mladé generace,že pak lumpové co Česko zbídačili začnou masově velebit nebožtíka Hitlera jaký ,že to byl na lumpy veliký humanista oproti zde pak vládnoucí mladé generaci.

Anonym 5822 29.03.2017 14:45
90186 Opravdu si myslíš negramote, že tvoje dlouhé zvratky někdo čte celé?

Anonym 90186 29.03.2017 14:25
Po včerejší twitterové smršti, v níž Jiří Ovčáček nevybíravě napadal vědce Jiřího Drahoše, který oznámil svou prezidentskou kandidaturu, si lidé začali na sociálních sítích připomínat nedávné sliby prezidentova mluvčího, které jsou v přímém rozporu s jeho činy.
Jiří Ovčáček nyní sice doprovází prezidenta Miloše Zemana na jeho oficiální návštěvě v Chorvatsku, ale to mu nezabránilo v tom, aby se rozohnil nad tím, že Zemanovi při jeho tažení za opětovným zvolením přibyl další soupeř. A možná že ne úplně bez šancí. Přestože Ovčáček Drahoše přímo nejmenuje, je zcela jasné, že jde o něj. Přímá volba prezidenta republiky bude o výběru mezi kandidátem občanů naší krásné země a kandidátem médií, který je umělým produktem PR, píše se v jednom z příspěvků. Česká republika podle Ovčáčka potřebuje prezidenta, který se zastane občanů a ne kývala.Přitom ještě před týdnem Ovčáček ujišťoval veřejnost, že nebude na prezidentské kandidáty útočit. V rozhovoru pro Newsroom ČT24 z 18. března také slíbil, že nebude sám od sebe vyvolávat žádné negativní ohlasy. Lidé video nyní mohutně sdílí a nešetří ironickými poznámkami.Já určitě nebudu hanit protikandidáty, v žádném případě. Nebudu na ně útočit, ale říkám zcela otevřeně, že pokud dehonestujícím způsobem zaútočí na pana prezidenta, tak budu reagovat. To připouštím, řekl v rozhovoru Ovčáček.
Hradní mluvčí poukázal také na to, že pro uchazeče na Hrad by bylo vhodnější zaměřit se na vlastní program namísto dehonestujícího útoku na prezidenta Miloše Zemana. Pokud tomu, ale tak nebude je mluvčí podle svých slov připraven stávající hlavu státu bránit.

Anonym 90186 29.03.2017 13:14
Důkazy o tom, že vila v Čapím hnízdě slouží nikoliv hotelovým hostům, ale výhradně rodině Andreje Babiše coby venkovské sídlo, se dají najít ve veřejně dostupných dokumentech. To, že vila bude sloužit k soukromým účelům majitelů Čapího hnízda, se přitom uvádí již v žádosti o přidělení dotace ve výši 50 milionů korun. Kvůli dotačnímu podvodu v Čapím hnízdě a zneužití dotace Babiše už rok vyšetřuje pražská kriminálka pod dozorem Městského státního zastupitelství v Praze.
Majitelem hnízda je od roku 2014, kdy se objekt vrátil z výletu do firmy s anonymními akciemi na doručitele, za jejíž vlastníky nakonec Andrej Babiš prohlásil své dospělé děti a bratra své životní partnerky Moniky, do společnosti Imoba. Tu přes holding Synbiol až do letošního února vlastnil Andrej Babiš. Dnes je Imoba stejně jako všechen další Babišův majetek ve svěřenských fondech, jež ovládají Babišovi právníci Alexej Bílek a Václav Knotek a jeho partnerka Monika.
Na Čapím hnízdě se dá pronajmout skoro všechno. Dvoulůžkový pokoj přijde v hlavní letní sezoně, tedy od dubna do října, na 5500 korun za noc. Dítě do tří let zdarma. Rodinné apartmá stojí 8 tisíc korun. V zimě jsou sazby trochu nižší. Dvoulůžkový pokoj vyjde na 4500 korun. Apartmá je za 6500. Hosté si v ceně pokojů rovnou platí všechny atrakce.
Personál Čapího hnízda je velmi vstřícný. Na klíč jsou připraveni uspořádat jakoukoliv akci a otevřít všechna místa farmy. S jedinou výjimkou: když zeptáte na možnost pronájmu vily stojící za hotelem a kongresovým centrem, dozvíte se, že ta se nepronajímá. Personál je diskrétní, takže detailnější vysvětlení nedá.

Anonym 90186 29.03.2017 13:13
Andrej Babiš má ve svěřenských fondech majetek v hodnotě kolem 70 miliard korun. Přesto neváhá vyhýbat se daním ve výši kolem 720 tisíc korun ročně.
Takovým příběhem je Babišova soukromá vila na Farmě Čapí hnízdo. Tedy přesněji řečeno ani soukromá, ani Babišova. Andrej Babiš se svou rodinou ji jen užívá. Nic za to neplatí. A z toho užívání, které je z pohledu daní takzvaným nepeněžním příjmem, neplatí státu žádné daně. Nepeněžní příjmy jsou přitom podle zákona daněny příjmovou daní podobně jako peněžní příjmy. Když vám firma dá k bezplatnému užívání třeba byt, z nějž by se platilo tržní nájemné 30 tisíc korun měsíčně, musíte z těch 30 tisíc odvést příjmovou daň stejně, jako kdybyste je dostali v penězích.

Anonym 90186 29.03.2017 13:11
Ministr financí Andrej Babiš dával okázale za vzor chorvatský model elektronické evidence tržeb. Zatajil ovšem, že v reálném životě hrál do karet především velkým firmám v čele s Agrokorem, vlastněným jeho dobrým známým a nejbohatším oligarchou v zemi Nikolou Todoričem.
Dnes chorvatskou ekonomiku ohrožuje krach tohoto největšího potravinářského a maloobchodního gigantu v zemi. Zadlužený koncern není schopen plnit svoje závazky vůči investorům a jeho situací se zabývá i vláda, jelikož jsou ohroženy desítky tisíc pracovních míst.

Anonym 90186 29.03.2017 13:10
Bradáčová popřela dohled nad kauzou Čapí hnízdo, její podřízená ho potvrdila

Anonym 90186 29.03.2017 13:09
Jak upozornily v únoru 2017 Hospodářské noviny, největším problémem je pokuta ve výši 30 tisíc. Hrozí totiž dokonce i v případě, že se zpožděním potvrdíte finančnímu úřadu, že je vaše kontrolní hlášení v pořádku. Vzhledem k tomu, že nevíte, kdy výzvu k potvrzení od úřadu očekávat, není radno ani jezdit na dovolenou nebo si plánovat lékařský zákrok s následnou hospitalizací. Hospodářské noviny také informovaly, že takové pokuty již jsou rozdávány.
Vzhledem k tomu, že se jedná o pokuty plošné, bez ohledu na výši zisků apod., jsou i samotné pokuty bez předstírání zaměřeny proti nejmenším, pro které mohou být, jak je asi každému zřejmé, dokonce likvidační.
Babišovo ministerstvo s půlročním zpožděním ustoupilo pouze v tom, že v případě nemoci či dopadu meteoritu budou pokuty odpuštěny. Teprve po roce od spuštění hlášení pod tlakem veřejnosti rozhodlo, že si každý podnikatel může poprosit a pokuta mu za určitých podmínek může být odpuštěna. S výjimkou první pokuty v roce, která odpuštěna bude, však vše závisí na libovůli úředníků. Navíc mohou odpustit jedině celou pokutu, nebo ani korunu.
Ale tím náhlý zdánlivý obrat u Babišových lidí nekončí. Šéf finanční správy Janeček totiž teprve nyní přiznal, že vlastně celá řada snadno identifikovatelných, tedy i snadno z povinnosti vyjmutelných, živnostníků prakticky nemůže být a nikdy nebyla součástí těchto podvodů s DPH. Týká se to snad všech živnostníků, kteří prokazatelně mají domeček se zahrádkou, psa, manžela či manželku a nepřistěhovali se z mafiánských bašt. Janeček něco v tomto smyslu uvedl 26. března 2017 na ČT 24, ale možná jen díky tomu, že s ním v diskusi vystoupil jeden z jeho předchůdců, který považuje povinné kontrolní hlášení pro nejmenší živnostníky s domkem a zahrádkou za nesmyslné. Ti by totiž podle něj neriskovali, že o vše přijdou. Do rozsáhlých podvodů s DPH jsou logicky naopak zapojeni zpravidla fiktivní výrobci či obchodníci s firmami formálně založenými pouze za účelem provádění podvodů.
Jenže co je to platné, že šéf finanční správy změnil názor, když se nezměnil zákon? Ale aspoň víme, kdo nám vládne.

Anonym 90186 29.03.2017 13:07
Šéf finanční správy jmenovaný ministrem Andrejem Babišem Martin Janeček teprve teď změnil názor. Povinné kontrolní hlášení je u řady malých živnostníků podle jeho aktuálního názoru zbytečné.
Ještě než spatřilo kontrolní hlášení světlo světa, kdesi v televizních zprávách se podivoval jistý kominík, proč bude muset pravidelně podávat toto hlášení k DPH. Naštěstí to vysvětlili lidé z Babišova ministerstva (včetně ministra samotného) a šéf finanční správy. Hlášení se bude podávat zejména kvůli rozsáhlým carouselovým (kolotočovým) podvodům, které spočívají v neoprávněném uplatnění rozsáhlého nároku na odpočet DPH.
To zní přece logicky. Mohlo by se totiž jinak stát, že si nějaký mezinárodní mafián půjde na tři roky dělat výuční list v oboru kominík, naučí se měřit složení spalin, provádět prohlídky kotlů a získá i řadu dalších dovedností v oboru, opustí svou rodnou Sicílii, ožení se v líbezné moravské vesničce a několik let tam bude předstírat kominickou živnost, ale vše pouze s úmyslem, aby se následně mohl bez jakéhokoli podezření ze strany finančního úřadu zapojit do řetězce plátců DPH v rámci mezikontinentálního carouselového podvodu.
Kontrolní hlášení se dokonce nakonec stalo vítězem ankety Absurdita roku 2016. Navrhovatelem byl zaměstnavatelský (a podnikatelský) svaz Asociace podnikatelů a manažerů. Výtek zaznělo více, ale jednou z hlavních byla zbytečná či zcela neúměrná zátěž pro nejmenší plátce DPH, zejména pak pro ty, kteří hlášení podávají sami. Šéf finanční (daňové) správy Martin Janeček tehdy pro Český rozhlas a 8722; Radiožurnál rezolutně prohlásil, že tzv. bílí koně stojící někde na počátku podvodného řetězce jsou často právě ti nejmenší bílí koníčci. Vysvětloval tím, proč musejí hlášení podávat všichni plátci.
Všichni zapojení podnikatelé přitom byli od počátku vystaveni pokutám, od kterých jako od nesmyslných zdánlivě ustupuje i Babišovo ministerstvo. Část opozice (např. předseda poslaneckého klubu ODS Zbyněk Stanjura) i odborné veřejnosti přitom na nesmyslnou výši a podmínky udělování pokut upozorňovala ještě před schválením návrhu, takže se ze strany vlády (ČSSD, ANO, KDU a 8209;ČSL) muselo nutně jednat o záměr.
Opoždění s dodáním hlášení třeba i jen o jediný den (třeba kvůli nemoci vašeho účetního apod.) je už za tisíc korun. Nově vám je pokuta za první zpoždění v roce automaticky odpuštěna. Pokuta za dodání po výzvě je 10 tisíc, pokuta za zpoždění reakce na různé výzvy činí 30 tisíc a nestihnete a 8209;li ani náhradní lhůtu, hrozí vám pokuta 50 tisíc.

Anonym 5822 29.03.2017 12:55
Zeman a jeho nohsledi jsou dle mého názoru velcí .., ale že by ten stařeček a jeho kamarádi sledovali fotky s holčičkami, tomu fakt nevěřím. Ti stačí akorát na to, sledovat to co mají ještě pod břichem a to fakt nestojí za zmínku :-)). A co takový Paroubek, ten rádoby se.. mozek? No, není to všechno k smíchu??

Anonym 5822 29.03.2017 12:48
Lokaj non plus ultra, ne příliš inteligentní Ovce začíná vulgární kampaň proti osobě, které zdaleka nesahá ani po kotníky. Nohsled svého chlebodárce Zemana mluví za sebe, nebo sdílí názory starého nemocného sebestředného pána? Který se bojí o post prezidenta? Jistě, že sdílí, jelikož mluvčí někoho! si nemůže pouštět jen tak hubu na špacír. Ale je to dobře, alespoň i ten nejjednodušší človíček v této zemi pochopí a Zemana volit nebude. Lokaji, takže jen tak dál, zvolil jsi strategii, která tvého chlebodárce zničí. Je tristní jakého šaška si Zeman zvolil za mluvčího.

Anonym 94158 28.03.2017 23:00
Je to tak odporné, že by měli být k odhalení zločince s pornem požádáni odborníci ze zahraničí. Pokud toto nebude vyšetřeno, a to včetně osoby, která to financovala, pak si demokracii nezasloužíme!

Anonym 94158 28.03.2017 22:55
Za demokratické považujeme to, co svými vlastnostmi a obsahem, odpovídá naplnění příslušných hodnot. Mimo jiné tam patří rovnost občanů. Jaká je rovnost zaměstnance, kterému účtárna stanoví daň, sociální a zdravotní a živnostníka, který asi dle pana Kalouska může daň, zdravotní a sociální pojištění rozkrást? To je pouze jeden z atributů. V demokracii mají občané stejná práva a stejné povinnosti. Jinak tu máme opět rovně a ještě rovnější. Myslím si, že nemravná data dostala do prezidentova počítače trochu vyšší třída machrů. Tohle mohli zaplatit jen zločinci z kavárenské galérky. Slušný člověk by takový "kšeft" nezaplatil z celoživotního platu. Hnus!

Kj 80739 28.03.2017 17:10
Kořalečník Zeman měl v PC nahé holčičky. O jiného od takového sprosťáka čekat? Že by nějaký Američan toto udělal? Tomu všichni věří.

Anonym 90186 28.03.2017 16:35
Případnou sankci za zhruba 22 milionů korun kvůli údajnému střetu zájmů Jaroslava Faltýnka (ANO) by měl uhradit holding Agrofert. V otevřeném dopise dnes k tomu firmu vyzvalo vedení Asociace soukromého zemědělství ČR (ASZ). Důvodem k sankci byla skutečnost, že Faltýnek dohlížel na rozdělování dotací a zároveň byl členem představenstva Agrofertu, který působí i v zemědělství.

Anonym 90186 28.03.2017 16:34
Návštěvu na České zemědělské univerzitě si bude Andrej Babiš dozajista pamatovat. Odnesl si totiž nehezkou zkušenost s EET. Když se ministr financí šel naobědvat do místní menzy, celý systém se zhroutil a Babiš se tak nedočkal své oblíbené účtenky.
Než se vůbec šéf státní kasy dostal na řadu, musel si vystát téměř hodinovou frontu. Ta se vytvořila právě kvůli kolapsu, který elektronickou evidenci v jídelně postihl.

Anonym 90186 28.03.2017 16:33
Slušné chování je pro Miloše Zemana zjevně cizí a možná i sprosté slovo. Při návštěvě Chorvatska si totiž nedokázal odpustit svou oblibu v kouření a místní prezidentku kvůli tomu vyhnal na terasu. Místo toho, aby se zachoval jako gentleman, který je ještě ke všemu na návštěvě, použil svou klasickou obhroublost a se svou hostitelkou diskutoval s cigaretou v ruce.
Kdyby v prezidentovi zbyla ještě trocha slušnosti, dokázal by si odpustit klasickou větu o popelníčku a nedostal by tak svou prezidentskou kolegyni do situace, která jí očividně nebyla příjemná. Nelze si totiž představit, že by sama Kolinda Grabarová Kitaroviová nabídla posezení venku, aby si následně přes sebe přehodila kabát.
Mluvčí Ovčáček sice při sdílení fotografie, pořízené při rozhovoru, podotkl, že se jedná o neformální setkání při přátelském rozhovoru, ale pro příště by opravdu neškodilo, kdyby byla hlava státu formálnější a chovala se jako slušně vychovaný člověk, který v přítomnosti nekuřáka nemyslí sobecky jen na sebe a nedělá tak ostudu celé zemi.

 <<nové   starší>> 

1
filmy v kinechdvd filmyrubrikysvětlometysynonyma

Seznamka

Oficiální stránky dalších známých osobností

oficiální stránky Jana Volfová oficiální stránky Petr Mach oficiální stránky Ondřej Liška oficiální stránky Petr Havlík oficiální stránky František Pytloun oficiální stránky Radka Fišarová oficiální stránky Iva Hajnová

Další osobnosti | Jana Volfová | Petr Mach | Ondřej Liška | Petr Havlík | František Pytloun | Radka Fišarová | Iva Hajnová |

Popisy českých osobností pocházejí z oficiálních stránek osobnosti, nebo ze stránek wikipedia, nebo jsou vlastní tvorbou.

Vložit osobnost / Oficiální Stránky © OficialniStranky.cz / opravit údaj
Tyto stránky používají soubory cookie k poskytování služeb, analýze návštěvnosti a personalizaci reklam. Používáním stránek s tímto souhlasíte. Další podrobnosti