Oficiální stránky Miloš Zeman
Oficiální stránky
  přidat osobnost
Love (deluxe) (Buble, Michael) Soucast (Callta, Pavel) Effet Miroir (limited) (Zaz) Extended (Ultravox) Propustka Do Pekel (Divokej Bill)

Miloš Zeman diskuse strana 2750

Jak na vás Miloš Zeman působí? Co pěkného byste řekli? Co se vám líbí?

Komentář  
Jméno     Věk (volitelně)

 

Následují komentáře návštěvníků. Kterýkoli komentář může být vymazán, zvláště urážlivé nebo vulgární, které nejsou povoleny. Nahlásit komentář »

Anonym 90186 10.05.2017 12:35
Metody Andreje Babiše se někdy přirovnávají k metodám vládnutí Vladimíra Mečiara na Slovensku. Jeho řádění tehdy sledovali Češi s jistou útrpností jako projevy nevyzrálosti mladšího sourozence. Kdesi v pozadí bylo zadostiučinění, že po rozdělení federace jsme unikli vlivu takového jedince a slovenská ostuda není naše. Jenže dějiny nás nakonec dohnaly a dnes se mluví o českém mečiarismu. Hlavní aktér je sice importovaný ze Slovenska, ale zvolili jsme si ho tady sami, a pokud se společnost neprobere ze sna o zázračném Jánošíkovi, zvolí si ho třetina voličů znova.

Anonym 90186 10.05.2017 12:34
Nepěkný den dnes čeká Andreje Babiše. Hned ráno bude terčem na koaliční radě. Následně ho chtějí poslanci grilovat v poslanecké sněmovně. To nejhorší ale přijde večer. Od 18 hodin proti němu budou protestovat lidé po celé zemi.
Vzniklo to nevinně. Skupina aktivistů dala dohromady akci Proč? Proto! . Jenže z této nejprve nevýrazné události je dnes demonstrace, na kterou se chystá deset tisíc lidí, dalších dvacet tisíc o účasti uvažuje. O dnešní demonstraci se mluví po celé Praze. A bohužel pro Babiše, nejen v Praze. Naprosto spontánně se totiž organizátorům demonstrace na Václaváku začali hlásit také lidé z dalších měst republiky. Jsou naštvaní na Babiše a Zemana. Rozhodli se uspořádat demonstraci i ve svých městech. A tak se dnes sejdou lidé kromě Prahy také v Brně, Olomouci, Liberci, Plzni, Českých Budějovicích a Zlíně.
Tou nejdůležitější událostí zůstává Václavské náměstí od 18 hodin. Na pódiu vystoupí za organizátory Šárka Fialová a dále pak například Quido Czerny, Bára Štěpánová, Jan Tuna, Bohumír Rada, Dan Přibáň, Adam Komers, Jaroslav Hutka, skupina Mydy Rabycad a další.

Anonym 90186 10.05.2017 12:32
Hejtmanovi Libereckého kraje se nelíbí, že musí z rozpočtu vyhodit zhruba 300 tisíc korun za návštěvu Miloše Zemana na Liberecku. Tahle jeho návštěva je v tomto volebním období pátá. A vždy to bylo více než více 300 tisíc korun, řekl TV Nova hejtman Libereckého kraje Martin Půta. Od příštího prezidenta proto očekává změnu, aby výlety nemusely platit kraje. Je to totiž tak, že Zeman a jeho lidé si sami vybírají, kam pojedou. Bez pozvánky.
Hejtman není sám, kdo není v Liberci nadšený z příjezdu Miloše Zemana. Mohu být rád, že jsem na pracovním jednání ve Švýcarsku, kde je jiná politická kultura a nemusím trávit čas na setkání s Milošem Zemanem v Libereckém kraji, napsal podle tn na sociální síť náměstek hejtmana Libereckého kraje Marek Pieter.
Výjezdy Miloše Zemana po republice jsou diskutovány delší dobu. Zemanovi odpůrci je považují za předvolební kampaň, kterou si prezident, jenž je zároveň kandidátem, nechává platit státem (kraji).

Anonym 90186 10.05.2017 12:27
Zeman hovořil i o reorganizaci policie. Bývalému Šlachtovu útvaru vzkázal, že nejvýznamnější výsledek jejich práce byly kabelky Jany Nagyové.

Anonym 90186 10.05.2017 12:23
Andrej Babiš by měl odstoupit z postu ministra financí, prohlásil europoslanec za Babišovo hnutí ANO Pavel Telička. Je nepřípustné, aby politik, který vlastní média, de facto, aby do nich zasahoval, aby je ovlivňoval, prohlásil

Anonym 90186 10.05.2017 11:52
Koncem dubna se v Německu podařil nový rekord. Díky slunné a větrné neděli dokázaly obnovitelné zdroje dodávat do sítě 85 % spotřebovávané elektřiny.

Anonym 90186 10.05.2017 11:51
Chorvatsku hrozí předčasné volby. Vládu potápějí potíže soukromé společnosti Agrokor, které hrozí bankrot
Že by Chorvati ještě nepochopili blahodárný vliv gigadotací, které si podle příslušného lobbistického projektu nechá v místním parlamentu schválit sám populistický gigapodnikavec?
Jako u nás Babiš při prodloužení dotací řepky za 5 miliard CZK a rozšíření dotací zelené nafty pro živočišnou výrobu?

Anonym 90186 10.05.2017 11:35
V zápasu o více moci používá český vicepremiér a šéf hnutí ANO Andrej Babiš všechny prostředky, píše server německého listu TAZ. Český ministr financí masivně zneužívá svá média pro politický boj, uvádí také web, který připomíná aktuální kauzu s nahrávkami Babišových rozhovorů. Babiš se podle něj stal obětí vlastních metod.
V Česku je skoro tradicí, že vlády nedokončí své volební období, a ani předčasný konec té současné by nikoho nepřekvapil. Pouze, že v průběhu této krize se stále více dostává na veřejnost to, před čím kritici ministra financí Andreje Babiše už roky varují: demokracie země včetně jejích kontrolních mechanismů je v ohrožení, píše TAZ.
Server popisuje obsah dosud zveřejněných nahrávek, včetně té, kde Babiš nevybíravými výrazy častuje své vládní kolegy, a připomíná, že ministr financí přísahal na zdraví svých dětí a vnuků, že nebude ovlivňovat svá média. Je možné jen doufat, že se děti a vnoučata pochybného podnikatele těší nejlepšímu zdraví. Protože z nahrávek, jejichž autenticitu potvrdil sám Babiš, vychází najevo, jak masivně svá média v politickém boji zneužívá, míní server.
Za nejvýbušnější považuje třetí nahrávku, z níž podle něj jasně vyplývá, že měl Babiš prostřednictvím svého redaktora přístup k policejním spisům.
Zveřejněním nahrávek se stal Babiš poprvé obětí svých vlastních metod. Může to pro něj být tvrdá rána, zjistit, že ani on není nedotknutelný, konstatuje TAZ, podle něhož Babiš na nahrávky reaguje jako vždy, když tvrdí, že jde o spiknutí, které ho má poškodit.
Jestli mu nejnovější aféra skutečně uškodí, se podle serveru teprve uvidí. Ministr financí má totiž podle webu v prezidentu Miloši Zemanovi mocného spojence, který se zatím brání tomu, aby Babiše z funkce odvolal, jak požaduje premiér Bohuslav Sobotka. Tím se Zeman jasně staví proti ústavě, poznamenává TAZ.

Anonym 90186 10.05.2017 11:25
Vydírání bývalého šéfa protokolu prezidentské kanceláře Jindřicha Forejta nahrávkou, na níž údajně šňupe bílý prášek, se neprokázalo. Server Seznam Zprávy to dnes uvedl na základě vyjádření Obvodního státního zastupitelství pro Prahu 1, podle kterého Forejt uvedl policistům nepravdivé údaje. S Forejtem se serveru spojit nepodařilo.
Forejt odstoupil loni v prosinci z funkce poté, co média upozornila na existenci kompromitujícího videa, na kterém je údajně zachycen. Policii podle serveru Forejt řekl, že mu loni 19. října někdo zavolal ze skrytého čísla a oznámil, že má kompromitující videozáznam. Vyděrač pak údajně chtěl, aby se s ním Forejt sešel a přinesl 250tisíc korun za zničení videa. V danou dobu ale podle vyšetřování nikdo Forejtovi nevolal.
Výsledek trestního řízení byl ten, že skutkové tvrzení oznamovatele se neprokázalo. Z údajů, které byly zjištěny u mobilního operátora, vyplynulo, že v uváděný čas k žádnému hovoru nedošlo, řekl serveru obvodní státní zástupce pro Prahu 1 Jan Lelek, který na vyšetřování dohlížel.
I přes upozornění policie ale podle Lelka Forejt trval na tom, že mu vyděrač volal. Státní zástupce uvedl, že telefonát prokázán nebyl, a podle policie se tedy neuskutečnila ani schůzka Forejta s údajným vyděračem.
Forejt oficiálně zdůvodnil loňský odchod z funkce na Hradě osobními a zdravotními důvody. Později nastoupil do Institutu Václava Klause. Protokol Hradu vedl Forejt již v době, kdy byl prezidentem právě Klaus. Prezident Miloš Zeman po oznámení Forejtova odchodu z Hradu prohlásil, že stále věří, že se Forejt stane velvyslancem ve Vatikánu.

Anonym 90186 10.05.2017 02:04
Nejlepší vláda? Ani náhodou. Propad rozpočtu o 24 miliard, pokles investic o 63 %

Anonym 90186 10.05.2017 02:02
Ministryně školství Kateřina Valachová složí funkci kvůli problémům v resortu. Není znám žádný trestný čin, na rozdíl od ministra financí Andreje Babiše, který měl v rukou živý policejní spis to přinejmenším. A Babiš stále nepochopil, že je jasné, že má odejít.
Valachová jednala v zájmu vlády i v zájmu své strany, protože politik by měl ctít presumpci viny a měl by samozřejmě i nést politickou zodpovědnost za své podřízené. Ministryně se tak zachovala správně. Babiš navíc nyní má o argument proti své rezignaci méně, což je dobře.

Anonym 90186 10.05.2017 02:00
Chovanec, Zaorálek i Ludvík zrušili cestu se Zemanem do Číny

Anonym 90186 10.05.2017 01:58
Mladí babišovci pobouřili pamětníky: Konec války slavili v tričkách Sorry jako

Anonym 90186 10.05.2017 01:56
Miloš Zeman se při návštěvě Libereckého kraje oháněl výkladem ústavy, ve kterém je demise pro celou vládu platná pouze za předpokladu, že o ní předem hlasuje vláda. Snažil se přitom citovat experta na ústavní právo Václava Pavlíčka. Ten zmíněný výrok ale popřel a potvrdil, že podání demise z rukou premiéra je demisí celé vlády. Zeman Pavlíčkovi před dvěma lety udělil státní vyznamenání za práci v oblasti vědy.

Anonym 90186 10.05.2017 01:55
Předseda Senátu Milan Štěch (ČSSD) v úterý v podvečer sdělil, že pokud prezident Zeman do týdne neodvolá předsedu hnutí ANO Andreje Babiše z vlády, jeho kritici v Senátu navrhnout na příští úterý projednání ústavní žaloby na hlavu státu. Je to výsledek jednání organizačního výboru horní komory Parlamentu ČR.

Anonym 90186 10.05.2017 01:54
Kvůli nahrávkám, na kterých je zachycené možné ovlivňování publikován článků v deníku Mladá fronta DNES ze strany ministra financí Andreje Babiše (ANO), se ve středu sejdou na mimořádné schůzi poslanci. Podporu mají přislíbenou i od koaličních sociálních demokratů a lidovců.

Anonym 90186 10.05.2017 01:54
Pokud se dá přímý politický dopad na potenciální voliče měřit počtem lidí, kteří daného politika sledují na sociální síti, patří šéf hutí ANO Andrej Babiš mezi politickou špičku a ostatní se mu z daleka dívají na záda. Nyní se však ukazuje, zhruba polovina tzv. followerů Andreje Babiše může být falešných.

Anonym 90186 10.05.2017 01:45
Ovar stříhá metr. Je to fajn, že už za pár měsíců tahle kreatura zmizí z veřejného života.

Anonym 90186 10.05.2017 01:44
Pro 94158
Sobotka žádnou demisi nepodal. Demise se podává písemně.

Anonym 90186 10.05.2017 01:39
Pro 94158
Ty bl.ečku. Základem demokracie je, že nad rámec Ústavy není žádný jiný zákon. Tam, kde se tento princip naruší, tak tam se jedná o totalitu. Jinak to, že je Ústava nejvyšší zákon se probírá již na prvním stupni základní školy ty "demokrate".

Anonym 94158 09.05.2017 22:03
V dnešním pořadu jsem slyšel názor pana senátora Kubery za ODS. Je na druhé straně. Jeho názoru si vážím a považuji i za svůj.

Anonym 94158 09.05.2017 21:56
Doba je dnes díky zaplaceným vepřoredaktorům trochu složitější. 1. současně se vyrábí kompromitující informace v rozporu se zákonem a tyto mafie posouvá nad zákon. V demokratické společnosti by se do medií nedostaly. 2. Mafie tlačí na prezidenta k odvolání jednoho ministra a místopředsedy. Transparentně se vláda již dříve zavázala nad rámec ústavy, že odvolání k ministra může dojít jen se souhlasem dotčené strany. Při porušení takového závazku může dojít k zbytečným soudům a nákladům na odškodnění. Prezident dle znalců z UK má vedle povinnosti přijmout návrh premiéra povinnost přezkoumat důvody k odvolání a z hlediska státotvornosti i vhodnost nového ministra v časovém ohraničení několika týdnů, ne dnů a ne měsíců. 3. Pan Sobotka podal demisi a prezident ji přijal. Pan Sobotka si to dodatečně rozmyslel a odvolal to co neodvolal a pak ještě odvolal p. Babiše. Po návratu z Číny bude moudřejší večera. Je možné, že těch odvolaných bude více, či nikdo.

Kj 10920 09.05.2017 21:50
Zeman musí počítat s tím, že jeho éra hulváta končí. Musel si uvědomit, že pokud schválí ve vládě stébáka, tak to dopadne špatně. A už je to tady.

Anonym 31168 09.05.2017 19:18
Pokud v Česku zavírají za snahu bojovat po boku islámského státu,tak by měli zavírat i ty co bojují po boku USA,což je nejzločinější země světa.

Anonym 31168 09.05.2017 19:01
Při současné troubovitosti co Zeman předvádí by to měl Zeman s další kandidaturou na prezidenta zabalit.

Anonym 5822 09.05.2017 16:10
Nedá mi to a stále mi vrtá hlavou, proč se socani tolik bojí, proč pořádají hon na čarodějnice, pana Babiše, jsou zcela hysteričtí, směšní a sprostí, neštítí se zřejmě ničeho. Socany jsem nikdy nevolila, je to pro mne stejná verbež jako komunisti. Jsem zvědavá, jak toto prezident ustojí, jelikož on nepatří k lidem, kteří jsou vydíratelní. I když nejsem jeho fanynkou, ale nyní na něho spoléhám a získává u mne body.

Anonym 94158 09.05.2017 15:54
Z České Republiky ročně odchází do zahraničí asi čtyři sta miliard. Vážím si podnikatelů jako je Babiš a pod. Platí daně ve sta milionech v Čechách, podnikají a utrácí své peníze také v tuzemsku. Prostě je na investice i na zvýšení stále ještě nízkých platů. Pohodu jen občas hatí vepřoredaktoři boubelatí.

Anonym 81824 09.05.2017 15:40
ČSSD by se asi ohrnula, kdyby Zeman vzal sebou do KITAJE někoho z KSČM..

Anonym 94158 09.05.2017 14:03
Myslím, že pan Babiš by si měl udělat dovolenou někde v klidu a nekomentovat sprostotu sprostých. Vrátit se až pan prezident se vrátí z pracovní cesty. Věřím, že si česká mafie ani tyto volby nezaplatí a ani ty prezidentské.

Anonym 94158 09.05.2017 13:54
Je smutné, že se umíme vypořádat se šmejdy s hrnci a neumíme se vypořádat se šmejdy, kteří jsou hrozbou pro českou demokracii. Zveřejnění nahrávek, podvrhů, provokací a lží může ohrozit očekávané volby. Chápu, že pro Kalouska a Fialu je to jediná možnost jak se dostat k HOJNOSTI. Co tam ale dělá Sobotka? Nevím, co slušného člověka může dotlačit do takové břečky?

Anonym 94158 09.05.2017 13:53
Ve Francii to dopadlo dobře. Pokud nový prezident dodrží sliby, můžeme očekávat větší šanci před Barbary. V Paříži a okolí je někdy jako u nás v ústeckých Předlicích, či v Přerově od nádraží vpravo. U nás se na tom dělá a vlastně Romové jsou slušní lidé oproti INVAZI. Lze očekávat nový postoj v oblasti bezpečnosti EU. Po odchodu Velké Británie mají Francie a Německo možnost tvořit společné bezpečnostní systémy EU, a to vč. centrálně řízeného vojska, policie a dalších složek. Teroristé začínají šátkem a končí jako řezníci v Sýrii.

Anonym 90186 09.05.2017 12:47
Falešné profily, podporující Andreje Babiše, jsou další z metod marketingových mágů z jeho hnutí. Zkrátka, když se nenajde dostatek lidí, kteří by pochvalně komentovali statusy firmy ANO na sociálních sítích, sedne si pár zaměstnanců k počítači a za chvíli se zrodí několik nových uživatelů, kteří shodou okolností podporují myšlenku, že bude líp. Najednou se tak příznivkyní Andreje Babiše stala i švédská herečka a manželka fotbalové hvězdy Zlatana Ibrahimoviče.

Anonym 90186 09.05.2017 12:03
Policisté v různých částech republiky před nedávnem obdrželi jedenáct malých elektromobilů BMW i3, které byly strážníkům zapůjčeny na půlroční testování. Díky nim se má zjistit, jak by ve službě obstály právě tyto typy vozidel.
Ve středu odpoledne má flotilu "bavoráků" rozšířit další kousek, tentokrát ale nepůjde o i3. Má jít o zajímavější a především rychlejší automobil. Podle společnosti BMW Group Česká republika, českého zastoupení značky v tuzemsku, půjde o "velmi netradiční vůz", který "bude patřit k těm nejrychlejším ve službách Policie ČR a nemá v českých poměrech obdoby".Je velice pravděpodobné, že BMW policistům zapůjčí sportovní hybrid i8. Pokud se tak stane, půjde o nejrychlejší vůz v české policejní flotile.
BMW i8 zvládne zrychlení z nuly na 100 km|h za 4,4 vteřiny a maximální rychlost je limitována na 250 km|h.
U strážníků v Dubaji nebo v Austrálii nejde o nic tak zvláštního, vidět však nízký dvoudveřový sporťák v barvách domácí policie, to by bylo v našich končinách neobvyklé.
Doteď ovšem nebylo zcela potvrzeno, že půjde právě o tento hybridní model. Je to ale velmi pravděpodobné, jelikož už při předávání vozů i3 vedení BMW zmínilo, že by v budoucnu rádo nabídlo strážníkům i sportovní i8.

Anonym 90186 09.05.2017 11:19
Ministr vnitra Milan Chovanec na svém twitterovém účtu oznámil, že nepojede na zahraniční cestu do Čínské lidové republiky. Právě ta je jednou z výmluv pro prezidenta Miloše Zemana, kvůli které odkládá jakékoli rozhodování o odvolání ministra financí Andreje Babiše.
Za současné politické situace se bohužel zahraniční cesty do Číny nemohu zúčastnit. Dnes jsem to oznámil na Pražský hrad, sdělil Chovanec.

Anonym 90186 09.05.2017 10:15
Mlčí Jan Kraus. U toho je to zvlášť překvapující, protože předvedl ve svém pořadu s Andrejem Babišem takovou verbální felaci, že by se na ni nezmohli dohromady Plesl s Komárkem, a to je nějaký kalibr! Kraus je však podle našich zdrojů momentálně zaneprázdněn a nemůže Andymu pomoct, protože doma uskladňuje zásobu košer vepřových párků z Kostelce, které dostal za svou dřívější podporu Babiše.

Anonym 90186 09.05.2017 10:15
Mlčí Jaromír Jágr, který před volbami pomáhal v reklamě Babišovi prodávat Vodňanské kuře. Podle informací jsou možná vysvětlení hned dvě. První je, že Jágr dostal pukem do hlavy a není v současnosti schopen Andyho dále podporovat. Druhá, pravděpodobnější varianta Jágrova mlčení souvisí s mužskou ješitností. Hokejista se prý urazil, že Přibil nahrává lépe než on.

Anonym 90186 09.05.2017 10:14
Mlčí režisér a bývalý předseda KSČM Jiří Svoboda, který přes viditelné stopy stárnutí ještě před nedávnem vyslovoval v České televizi Babišovi co nejupřímnější podporu. Podle našich zjištění stárnutí pana režiséra pokročilo, že si začal plést Babiše s Husákem, a Andrejovi poradci mu proto zakázali mluvit.

Anonym 90186 09.05.2017 10:14
Mlčí žokej Josef Váňa, který vyslovil Babišovi podporu do voleb a doslova ho adoroval rovnou ze závodiště. Verze vysvětlující sportovcovo mlčení jsou dvě. První říká, že ho kopl kůň, druhá verze pak uvádí, že se Váňa dozvěděl, že Babiš plánuje v Kostelci výrobu koňských uzenin.

Anonym 90186 09.05.2017 10:13
Mlčí Nadační fond proti korupci na jeho webových stránkách najdeme osmého května poslední zprávu z 24. dubna, to jest více než čtrnáct dnů nepřibyl ani jeden článek a celá Andrejova causa Fondu zjevně nestála ani za zmínku. Podle našich informací na skandál nemohou protikorupčníci dostatečně dynamicky reagovat, neboť jsou plně zaneprázdněni vyjednáváním o držhubném pro pana Přibila.

Anonym 90186 09.05.2017 10:13
Mlčí Rekonstrukce státu. Tedy přesněji nemlčí a nadále zveřejňuje poněkud zastaralé informace: Hodnocení Andreje Babiše za všechny zákony: Drží slib.
Prostě Rekonstrukce neuznala za vhodné byť byla jedním ze subjektů, který Babiše udělal jakkoliv reagovat na ten neuvěřitelný skandál, kterému Andy čelí. Podle našich informací je mlčení Rekonstrukce státu způsobeno tím, že momentálně místo státu rekonstruují Čapí hnízdo a jsou tím plně zaneprázdněni, tak nestíhají web aktualizovat.

Anonym 90186 09.05.2017 10:10
Policisté zřejmě zahájili vyšetřování vicepremiéra Andreje Babiše v další kauze. Podle informací rozjeli vyšetřování v reakci na poslední zveřejněnou nahrávku ministra financí. Ta dokazuje, že Babišovi jeho zaměstnanec přinesl takzvaně živý spis, tedy informace z aktuálního vyšetřování policie. Manipulace s takovým materiálem je trestným činem. Babiš si dokumenty neměl brát a vše měl ihned nahlásit policii.

Anonym 90186 09.05.2017 09:50
O napojení médií vlastněných Agrofertem na policejní zdroje, dodávající jim exkluzivní informace z kauzy Beretta, svědčí její medializace loni v říjnu v Lidových novinách, které citovaly obsáhlé pasáže ze spisu. Osvědčená dvojice investigativců Shabu a 8722;Koutník zveřejnila analýzu Justiční chobotnice v roce 2016 (26. 10. 2016), jednostranně vycházející z konstrukcí vyšetřovatelů.Podle nich někteří policisté a žalobci vytvořili systém na vynášení informací a výrobu kompra. Jako příklad uvedli zhotovení falešného dokumentu o vyšetřování advokáta Karla Muzikáře staršího, napojeného dnes na okruh ANO. Do případu údajných úniků z vyšetřování Lidové noviny zapletly i podnikatele Františka Savova, který se před několika lety dostal do obchodního sporu s Andrejem Babišem.
Nejčerstvější a nejobsáhlejší únik ze živého spisu v kauze Beretta ovšem předvedl redaktor webu iRozhlas Ondřej Golis (20. 4. 2017), který loni do Českého rozhlasu přešel spolu s dalšími kolegy v čele s Radkem Kedroněm z Babišova serveru Lidovky. Přibilovy zdroje tedy zjevně měly i jiné odběratele.
Už nyní je nepochybné, že se veřejně provalil zájmový konglomerát oligarchy, jeho médií a jemu nakloněných policistů a státních zástupců. Je nejvyšší čas se k této situaci postavit čelem a vyvodit z ní odpovědnost na všech úrovních, jelikož představuje významné bezpečnostní riziko pro celou zemi.

Anonym 90186 09.05.2017 09:48
Vraťme se ke kauze Beretta, která sama o sobě vyvolává řadu otazníků, nehledě na její možnou trestněprávní rovinu. Akci loni v květnu spustil Šlachtův protimafiánský útvar společně s dozorující žalobkyní Lenkou Bradáčovou. Kvůli podezření z údajného vynášení informací ze spisů byli obviněni tři muži: důstojník protikorupční policie Radek Holub, bývalý příslušník Celní správy Pavel Šíma a soukromý detektiv Igor Gáborík. Později byla z téhož důvodu obviněna i pražská státní zástupkyně Dagmar Máchová.
Pomiňme, že nyní jsou ze stejného zločinu vynášení informací ze živých spisů podezřelé Přibilovy zdroje, zatím anonymní bývalí Šlachtovi detektivové. Zarážející je už načasování této akce. Policejní razie proběhla jen několik dní poté, co deník Právo zveřejnil výbušnou zprávu, že byli odposloucháváni vyšetřovatelé dotačního podvodu v kauze Čapí hnízdo. Sledování údajné rozvětvené chobotnice mezi policisty a žalobci probíhá od října 2013. Je tedy trochu zvláštní, že mediálně efektní zatýkání přišlo zrovna v tuto dobu, dva a půl roku poté.
Mediálně nafouknutá operace tak spíše působila dojmem odvést pozornost od provalu odposlechů. Už v té době existovaly pochybnosti, že existuje silný zájem kauzu Čapí hnízdo zamést pod koberec. Ostatně ani rok od spuštění Beretty ji státní zástupci nepustili dál.
Některé původní zprávy dokonce hovořily o zadržení samotných vyšetřovatelů Čapího hnízda. V každém případě celá akce působila jako demonstrace síly a doprovázela ji masivní kampaň Babišova tisku, který měl už tehdy přístup k exkluzivním informacím.

Anonym 90186 09.05.2017 09:46
Andrej Babiš se brání tím, že šlo o provokaci nastrčeného agenta, možná napojeného na kmotry. Tím hůř. Přiznal by jen, že členové redakce Mladé fronty DNES jsou v kontaktu s podsvětím, ale pravděpodobně to jsou jen jeho fabulace.
Už nyní je dostatek důvodů, aby zasáhla policie a státní zastupitelství. Robert Šlachta to tentokrát nebude, protože policii opustil a ministr financí jej instaloval jako náměstka ředitele Celní správy. Zároveň vyšlo najevo, že Šlachta od Babiše očekává dosazení na post policejního prezidenta. Za věrné služby.
Prstem nehne ani další Babišův neformální spojenec Ivo Ištvan, který se aktivně účastnil střetu o policejní reformu na straně jejích odpůrců v čele s hnutím ANO. Přitom jeho novátorské konstrukce o trafikách a zločinných spolčeních by mohly konečně padnout na úrodnou půdu zejména v tomto případě.
Více nelze zřejmě očekávat ani od pražské vrchní státní zástupkyně Lenky Bradáčové, která naopak rozehrála kauzu s dotacemi pro sport, na kterou Andrej Babiš neustále a až podezřele usilovně odkazuje. Ukáže se až časem, jestli nešlo jen o vhodně načasované mediální divadlo typu jiné Šlachtovy kauzy Vidkun, bezvýsledně se vlekoucí rok a půl.

Anonym 90186 09.05.2017 09:45
Ale vůbec nejzávažnější je zjištění, pokud měl Babiš k dispozici živý policejní spis Beretta. Novinář Přibil mu jej dává k nahlédnutí, chlubí se, že sehnal výslechy a prozrazuje své zdroje z bývalého ÚOOZ. Věc je o to vážnější, že Robert Šlachta tuto kauzu prezentoval jako spouštěč policejní reorganizace, což ovšem nebyl schopen věrohodně doložit. V každém případě se potvrzuje vážné podezření, že ze Šlachtova okolí nezákonně unikaly informace do Babišových médií, a jejich majitel tyto nezákonnosti neoznámil policii. Naopak jich hodlal využít.

Anonym 90186 09.05.2017 09:44
To nejmenší je vulgární vyjadřování ministra financí o kolezích z vlády, včetně premiéra. A jeho pohrdání svými zaměstnanci, kterým to nevadí. Vulgarita je zkrátka integrální součástí osobnostní výbavy tohoto politika, nad kterou ani nemá smysl se pozastavovat. Ostatně něco podobného dnes vane z Hradu.
O něco závažnější je projev Babišovy nelibosti, že prezident Hospodářské komory Vladimír Dlouhý nezařídil odvolání advokáta Radka Pokorného z předsednictva Rozhodčího soudu. Slíbil mu to Dlouhý, nebo ne?
Z podobného soudku pramení Babišova nespokojenost, že jeho kauzu Čapí hnízdo by měla mít na starosti pražská státní zástupkyně Dagmar Máchová, které se z různých důvodů obává. Nemá ji pod kontrolou. Co kdyby zjistila pravdu? Máchová shodou okolností později uvízla v kauze Beretta a všechny případy jí byly odebrány.
Velmi závažné je porušení Babišova opakovaného slibu, že nebude zasahovat do dění v redakcích svých deníků. Nyní tato lež vyplula na povrch v té nepokleslejší podobě, jelikož úkoluje své redaktory, kdy mají jednotlivé kauzy proti konkurenci načasovat.

Anonym 90186 09.05.2017 09:43
Kdo s čím zachází, tím také schází. Tak dlouho žil Andrej Babiš v konspirační síti výroby složek a kauz na oponenty, odposlechů a zpravodajských her, až v ní uvízl sám. Každá ze tří zveřejněných nahrávek, pokud se prokáže jejich autenticita, stačí k jeho odchodu z politiky. Jako celek ovšem tvoří skandál první kategorie. Pokud měl k dispozici živý spis kauzy Beretta Roberta Šlachty, která hrála klíčovou roli v boji o policejní reformu, může nést i trestněprávní důsledky.Tři krátké nahrávky odhalily mnohé, co bylo už dříve zjevné a co zatím zůstávalo skryto pod povrchem. Nyní realita vyplouvá na povrch v nejsyrovější podobě, překonávající místy očekávání. Odkrývá nebezpečný svět propojení světa politiky, médií a části bezpečnostních složek, podporujících zájmy oligarchy, aby tím prospěly i svým zájmům. O to varovnější, pokud tyto děje probíhají pod marketingově líbivým sloganem boje proti Palermu. Co zatím nahrávky odhalily?

Anonym 94158 08.05.2017 23:56
Ve Francii to dopadlo dobře. Pokud nový prezident dodrží sliby, můžeme očekávat větší šanci před Barbary. V Paříži a okolí je někdy jako u nás v ústeckých Předlicích, či v Přerově od nádraží vpravo. U nás se na tom dělá a vlastně Romové jsou slušní lidé oproti INVAZI. Lze očekávat nový postoj v oblasti bezpečnosti EU. Po odchodu Velké Británie mají Francie a Německo možnost tvořit společné bezpečnostní systémy EU, a to vč. centrálně řízeného vojska, policie a dalších složek. Teroristé začínají šátkem a končí jako řezníci v Sýrii.

Anonym 94158 08.05.2017 23:31
Je smutné, že se umíme vypořádat se šmejdy s hrnci a neumíme se vypořádat se šmejdy, kteří jsou hrozbou pro českou demokracii. Zveřejnění nahrávek, podvrhů, provokací a lží může ohrozit očekávané volby. Chápu, že pro Kalouska a Fialu je to jediná možnost jak se dostat k HOJNOSTI. Co tam ale dělá Sobotka? Nevím, co slušného člověka může dotlačit do takové břečky?

Anonym 90186 08.05.2017 22:37
Pro 81824
Pokud by Ovar onemocněl a nemohl by kvůli nemoci vykonávat funkci prezidenta, tak jeho pravomoci přecházejí na předsedu vlády a předsedu parlamentu. Konkrétně odvolání Bureše by řešil Hamáček.

 <<nové   starší>> 

1
filmy v kinechdvd filmyrubrikysvětlometysynonyma

Seznamka

Oficiální stránky dalších známých osobností

oficiální stránky Jana Volfová oficiální stránky Petr Mach oficiální stránky Ondřej Liška oficiální stránky Petr Havlík oficiální stránky František Pytloun oficiální stránky Radka Fišarová oficiální stránky Iva Hajnová

Další osobnosti | Jana Volfová | Petr Mach | Ondřej Liška | Petr Havlík | František Pytloun | Radka Fišarová | Iva Hajnová |

Popisy českých osobností pocházejí z oficiálních stránek osobnosti, nebo ze stránek wikipedia, nebo jsou vlastní tvorbou.

Vložit osobnost / Oficiální Stránky © OficialniStranky.cz / opravit údaj
Tyto stránky používají soubory cookie k poskytování služeb, analýze návštěvnosti a personalizaci reklam. Používáním stránek s tímto souhlasíte. Další podrobnosti