Oficiální stránky Miloš Zeman
Oficiální stránky
  přidat osobnost
Oppidum (Filipova Lenka) Down The Road Wherever / Dlx (Knopfler Mark) Mamma Mia! Here We Go Again (UHD+BD) (Ultra HD 4k filmy) Růže (Vondráčková Lucie) Vita Ce N (Ramazzotti Eros)

Miloš Zeman diskuse strana 2750

Jak na vás Miloš Zeman působí? Co pěkného byste řekli? Co se vám líbí?

Komentář  
Jméno     Věk (volitelně)

 

Následují komentáře návštěvníků. Kterýkoli komentář může být vymazán, zvláště urážlivé nebo vulgární, které nejsou povoleny. Nahlásit komentář »

Anonym 5822 02.05.2017 14:23
Nádherné :-)) Ten náš veliký chlapák moučný červ Sobotka se bojí střetu, tak raději podá demisi vlády. No není to zábavné? Víc zesměšnit se už nemohl. Padá na dno, hošík. Mám radost.

Anonym 90186 01.05.2017 19:14
Na veřejnost unikly originální nahrávky toho, jak se vyjadřuje ministr financí Andrej Babiš a 8722; o policii, svých zaměstnancích nebo třeba o koaličních partnerech. Premiéra Bohuslava Sobotku označil (nejen) za bl.ečka, několikrát se ostře otřel o ministra zahraničí Lubomíra Zaorálka, ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová podle něj nic nedělá (a to je to nejslušnější, co o ní říká). Novinářku Sabinu Slonkovou zase označil za zhrzenou pxču.Ostatně Babišův přístup shrnuje jediná věta: Moji zaměstnanci jsou de.ilové.

Anonym 31168 01.05.2017 16:21
Nejspíše budu v dalších volbách volit Dělnickou stranu sociální spravedlnosti protože mají správný program pro mladou generaci.Pokud má mladá generace přežít i v budoucnosti ve stávajícím životním prostoru,tak se musí proti zde sedmadvacet roků vládnoucím lumpům zvednout.Je třeba volit mladou generaci co se umí rázně zvednout proti zde sedmadvacet roků vládnoucím lumpům.

Anonym 90186 01.05.2017 14:04
Není to poprvé, kdy Babiš mluvil o tom, jak byl pracovitý již od dětství a jak uměl vždy vydělávat peníze. Když mi bylo devět let, sbíral jsem tenisové míčky za pět korun na hodinu na Slovaně. To byl můj první výdělek a potom jsem pracoval až do konce vysoké školy, manuálně. Chodil jsem na balíky, nosil jsem mléko ráno a vykládal jsem bavlnu. Pracoval jsem manuálně. Rodiče mi nedali ani korunu. A když mi půjčili, musel jsem to vrátit, říká Andrej Babiš například v jednom ze svých propagačních videí. Přitom ale nedodal, že chodit na brigády a vydělávat si peníze o prázdninách nebo víkendech v době střední školy bylo pro drtivou většinu tehdejších učňů a studentů pravidlem. Školní brigády byly dokonce povinné, byť mizerně placené.

Anonym 90186 01.05.2017 14:03
Andrej Babiš má v dnešních dnech značné problémy vysvětlit původ svých financí. Kritici mu vyčítají, že neměl dost legálních příjmů na osobní nákupy. Na to Babiš v pátek reagoval historkou, v níž tvrdí, že ve svých patnácti letech koupil na Slovensku pozemek za 35 tisíc korun, který následně výhodně prodal. Tak já vám můžu říct, že v minulosti jsem podnikal v zahraničí. Dokonce na Slovensku jsem kdysi zamlada, to mi bylo tak patnáct, koupil pozemek za 35 tisíc korun, který jsem následně prodal za 8 miliónů, řekl Andrej Babiš.
Přitom bylo prakticky nemožné, aby neplnoletý člověk nabýval koupí nemovitý majetek. I v případě, že by nemovitost získal dědictvím, nemohl by s ní do svých 18 let sám volně nakládat.
Podivnost budí i cena, ta nebyla samozřejmě tržní, byla totiž stanovená vyhláškou. Například na samém konci vlády komunistů v roce 1988, kdy byly ceny už podstatně vyšší než koncem 60. let, kdy by hypoteticky teenager Babiš mohl s pozemky obchodovat, byla cena stavebního pozemku v Praze, Brně (a srovnatelně v Bratislavě) stanovena Ministerstvem financí ČSR na 20 Kčs za metr čtvereční, v okresních městech 15 Kčs, v obcích 6 Kčs. Nestavební pozemky v republice, jako například sady, byly ceněny na 2 koruny, ostatní nespecifikované pozemky 0,40 Kčs za metr čtvereční. Ceny domů a bytů byly vypočítávány podle určených koeficientů. Pokud by někdo uskutečnil podobný obchod v době komunismu, (předpokládejme pouze teoreticky, že by se takový kupec našel), že by koupil pozemek za 35 tisíc korun a prodal za 8 milionů, byl by pokládán za spekulanta a těžko by se vyhnul trestnímu stíhání.
V jiném případě, pokud by Babiš koupil pozemek na samém koncem totality za zmíněnou cenu, a za řekněme dva roky by ho už po revoluci za tržní cenu s velkým ziskem prodal, muselo mu už být přibližně 37 let.

Anonym 90186 01.05.2017 14:01
Multimilionář Andrej Babiš velice rád připomíná, že pracoval a vydělával již od útlého dětství. Konkrétně od devíti let. Nejdříve to bylo sbírání tenisových míčků za pět korun na hodinu. Později prý roznášel balíky a mléko či vykládal bavlnu. Rodiče mu údajně nikdy nedali ani korunu. V tomto týdnu vytáhl z klobouku další historku. V patnácti letech prý koupil pozemek za 35 tisíc korun a později ho prodal za 8 miliónů. To samozřejmě může budit nejméně u poloviny Čechů, kteří zažili dobu komunismu, úsměv.

Anonym 90186 01.05.2017 12:15
Kdyby šéfa ANO Andreje Babiše nebo někoho z poslanců či senátorů hnutí začala stíhat policie, nemusí se obávat o okamžitý odchod z parlamentu ani z partaje. Podle upraveného dokumentu Morální kodex reprezentanta politického hnutí ANO 2011 by byl zájem vyšetřovatelů o politika posuzován mírněji než dosud.
Na jaře mělo přitom padnout rozhodnutí v kauze Čapí hnízdo, kde Babišovi hrozí obvinění kvůli údajnému dotačnímu podvodu. Městské státní zastupitelství v Praze tvrdilo, že policie případ buď odloží, nebo zahájí stíhání. Nakonec opět požádala o prodloužení lhůty na prověřování do konce září. Původně měl verdikt padnout už na podzim.
Reprezentant, proti němuž je podána obžaloba pro úmyslný trestný čin nebo nedbalostní trestný čin spáchaný v souvislosti a ve spojení s výkonem veřejné funkce, neprodleně rezignuje na volený mandát a na svou funkci, píše se v článku X. upraveného kodexu.Donedávna musel reprezentant neprodleně rezignovat už při sdělení obvinění. Obžaloba je až další fáze trestního řízení, o níž rozhoduje dozorující státní zástupce. Podá ji v okamžiku, kdy si je jistý tím, že policie nashromáždila dostatek důkazů, které obstojí před soudem.
Lhůtu pro podání obžaloby, tedy pro postavení obviněného před soud, zákon stanovuje na dva, tři, respektive šest měsíců. Státní zástupce ji však může prakticky neomezeně prodlužovat. Samotné vyšetřování tak může trvat i několik let.

Anonym 90186 01.05.2017 11:02
Už tento čtvrtek začne soud řešit vraždu romského krále podsvětí Antonína Běly. Případ současně otevírá šanci na vyjasnění dalších šestnácti mafiánských vražd z éry kmotra Františka Mrázka, včetně popravy jeho samotného. Před soud jde bodyguard podsvětí Pavel Šrytr, kterého se ještě před začátkem procesu snažili jeho komplicové dostat z vazby. Odvolací soud to ale nakonec odmítl.
Tlak na detektivy, kteří dostali Šrytra k soudu, těsně před procesem zesílil. Nejprve krajský soud pár dní před procesem rozhodl, že Šrytr může z vazby ven. Následně inspekce bez vysvětlení dala na 24 hodin do cely kriminalisty, kteří na případu pracují, aby je pak bez jakéhokoli obvinění propustila.Vrchní soud ale nakonec dal za pravdu odvolání státní zástupkyně a původní verdikt o propuštění Šrytra na svobodu zrušil. Informoval o tom o víkendu list Právo. A za kriminalisty se postavili jejich nadřízení. Zákulisní bitva v justici o Šrytra ale pokračuje.
Přitom jen málokdo toho ví o pozadí šestnácti neobjasněných vražd z éry kmotra Františka Mrázka tolik co on. A dnes není daleko od toho, aby ve vazbě promluvil. Nikdy před tím policisté takhle blízko k prolomení vražedných tajemství z podsvětí nebyli. A vzhledem k promlčecím lhůtám už také ani nebudou.
Pavel Šrytr znal prakticky všechny hlavní postavy tuzemského podsvětí, včetně těch, kteří měli přesah do politiky. Pracoval jak pro Antonína Bělu, tak později pro Františka Mrázka, Radovana Krejčíře či Tomáše Pitra. A navzdory své veřejné prezentaci Šrytr nesnáší vazbu právě nejlépe. Ti, co jej znají, se shodují: Pokud by v tom měl zůstat sám, promluví.
Policie kdysi připisovala Bělovu vraždu právě Mrázkovi, nikdy na to ale nebyla schopna shromáždit dostatek důkazů. Loni v březnu, krátce před tím, než byl případ promlčen, si tým Tempus došel pro Mrázkova někdejšího bodyguarda Pavla Šrytra a obvinila ho z vraždy. Na soud čeká ve vazbě, jeho údajný komplic Ján Kaco je se stejným obviněním vyšetřovaný na svobodě.
Tlak, aby se Pavel Šrytr dostal ven, je podle vyšetřujících kriminalistů enormní. Ale není to nic nového, ani překvapivého. Vraždy z éry Františka Mrázka se už v minulosti pokoušely rozplést nejméně dva policejní týmy. I jejich členové zpětně mluví o tom, čemu všemu museli čelit.

Anonym 90186 01.05.2017 10:26
Důvěra ve vládu za posledního půl roku setrvale klesá. Aktuálně jí podle průzkumu společnosti Kantar TNS pro Českou televizi důvěřuje 36 procent dotázaných, což je druhý nejhorší výsledek od února 2014. Důvěra v kabinet od loňského ledna poklesla o devět procentních bodů, řekl České televizi Pavel Ranocha z Kantar TNS.

Anonym 90186 01.05.2017 10:12
Přesto vás právě za volbu Petra Dvořáka kritizoval na Kavčích horách antikomunistický aktivista Jan Šinágl, který dokonce uspořádal menší demonstraci. Rada se podle něj nechala zkorumpovat a nevybrala lepšího kandidáta Martina Konráda.
Jestli máte na mysli tu demonstraci o dvou demonstrantech, z nichž jeden byl ještě ke všemu sám její svolavatel pan Šinágl, to pak ano. V poslední době nám totiž aktivista Jan Šinágl chodil v rámci svých samolibých exhibicí na radu sdělovat, že mluvčím ČT je předseda TOP 09 Miroslav Kalousek a veřejnoprávní televize prý neustále ubližuje panu Babišovi. Čili na chlup stejné blbosti, jaké slýchávají občané právě od Babiše a Zemana. A při samotné volbě ředitele ČT nadšeně vykřikoval skoro za každou větou Babišova kandidáta Konráda. ANO a Babiš podle něj dělají všechno skvěle, jejich kandidát na ředitele ČT byl prý nejlepší. Jak lze, proboha, brát pana Šinágla vážně, když tenhle antikomunistický aktivista, resp. jeho občanské sdružení Sodales Solonis podle veřejně dostupného transparentního účtu u Raiffeisen Bank inkasovalo letos v únoru 100 tisíc korun světe div se od Agrofertu! A za poslední dva měsíce se jako zástupce veřejnosti na radě ČT urputně bije za exkomunistu Babiše a teď i za jeho kandidáta na ředitele veřejnoprávní televize? Patnáct lidí z Rady ČT je podle něj zkorumpovaných, ale peníze z Agrofertu mu nesmrdí. To je už vážně na zvxacení!

Anonym 31168 01.05.2017 09:53
Pro 88243.V takovém výkvětu lumpů co je v ODS se ten největší těžko vybírá.

Anonym 88243 01.05.2017 09:00
Němcová, největší kr.va v ODS.

Kj 37164 01.05.2017 06:41
Tak soudruh Zeman již zahájil svvoji kampaň na TV Barandov. Ale asi mu to nebude moc platné. Vypadá to, že by se mohl kvůli roztříštěným hlasům ostatních dostat do druhého kola. Nicméně tam už moc šancí nemá. Jeho arogance, pomstychtivost a trapné provokativní vtipy korespondují s jeho hulvátstvím. Pro zahraničí je šaškem či klaunem v českém cirkuse. Prostě postavička pro zasmání. Dnes potřebujeme solidního reprezentanta státu, ktrerý nás nepotáhne na východ lákán vůní vodky.

Anonym 90186 30.04.2017 19:22
Radši letos z legrace než příští rok doopravdy. Tak zní podtitul pondělního recesistického průvodu Prahou, jehož cílem je podle organizátorů v nadsázce ukázat možné důsledky zrodu jednoho vůdce, který koncentruje obrovskou moc. Událost pořádají členové spolků: Politika a Svědomí, OPEN-DOORS, EEIC East European Information Centre, kteří se společně hlásí ke značce Občanský budíček.
Výbor nového Svátku práce, jak se aktivisté ironicky nazývají, vydal k celé události prohlášení, které ukazuje, v jakém duchu se celá akce ponese: Jsme ti, kteří včas rozpoznali, že tradiční politické strany nemají odpovědi na základní otázky dneška. Jsme ti, kteří chtějí založit moderní prvomájovou tradici a spolu s občany oslavit úspěchy firemního řízení státu. Veřejné mínění jasně říká, kdo má pravdu a koho je třeba velebit. Vy, kdo máte stejný názor a nedělá vám problém pořádně makat, přihlaste se! Nabíráme dobrovolníky pro budování lepšího Česka!
Aktivisté dále dodávají: ANO! Andrej Babiš je nejlepší, je velmi bohatý, nepotřebuje tedy krást. Chce řídit náš stát jako firmu. A daří se mu to. Dokázal, že i ministr může být jako úspěšný ředitel a prostě makat. Kromě toho má nejbarevnější billboardy, nejchutnější párky a nejlepší zprávy. Buďme jeho zaměstnanci! Přijďte ho s námi podpořit! Oddejme se plně oslavě skutečně silného premiéra, víc než premiéra, největšího kancléře a šéfa! Proč čekat ještě rok? Vyzkoušejme si to již nyní! Oslavme dosavadní práci pana ministra pro firmu naši zemi oslavme Svátek práce Andreje Babiše! píší aktivisté na facebookové události pondělní akce.

Anonym 94158 30.04.2017 18:59
Asi včera v 10:41 se 90186 stal prognostikem ve věci volby prezidenta. Češi nejsou ovečky. Vědí, že Drahouše s Voráčkem upřednostňuje stejná parta, která nám tlačila Karlíka. O co jde? Zlodějny, které dobří právníci umí zdržovat pár let až do následné AMNESTIE. Takto naši občané přišli asi o 3 - 5 tisíc miliard. Z Akademie věd nikdo neodchází, ledaže by mu hořela koudel u zadní části člověka.

Anonym 90186 30.04.2017 18:43
Výdaje na obranu Spojených států amerických v loňském roce po pěti letech poprvé rostly. V Asii o snížení armádních nákladů také nemůže být řeč. S růstem 4,6 procenta je asijsko-pacifický region nejrychleji zbrojícím koutem světa. Vydal to ve své zprávě Stockholm International Peace Research Institute (SIPRI).
Poprvé od roku 2010 Spojené státy meziročně zvýšily výdaje na armádu. Předchozích pět let se režie snižovaly zejména kvůli hospodářské nejistotě a stahování jednotek z Iráku a A..hánistánu. Nárůst, který činil 1,7 procenta, je podle zprávy SIPRI důsledek nečekaného zvolení Donalda Trumpa za prezidenta a nejisté politické situace. Zvýšení také podporuje americké zbrojní firmy na akciových trzích, když největší nárůst v roce 2016 zaznamenal letecký výrobce Lockheed Martin.Přestože americké náklady tvoří třetinu světových, asijsko-pacifický region roste o téměř tři procenta rychleji. Pět z prvních patnácti nejvýznamněji zbrojících států pochází z této oblasti. Za uplynulou dekádu se jejich výdaje zvýšily už o 64 procent. Toto číslo odráží zejména politické napětí na Korejském poloostrově a v Jihočínském moři.V regionu utrácí nejvíce Čína, která stojí celkem za 48 procenty. Na druhém místě se nachází Indie, která ale ročně vydá na armádu čtyřikrát méně.
V posílení obrany nezůstává pozadu ani Evropa, která tvoří 20 procent celkových výdajů. Meziročně rostly evropské režie více než americké, a to konkrétně o 2,8 procenta. Německo, Velká Británie, Itálie a Francie tvoří deset procent světových výdajů. Rusko se celosvětově zařadilo na třetí místo, když meziročně rostlo o 5,9 procenta, což odpovídá 5,3 % ruského HDP.Největší meziroční růst nákladů na armádu mělo celosvětově Lotyšsko, které zvýšilo armádní rozpočet kvůli politickému riziku v Pobaltí a východní Evropě o 44 procent.

Anonym 90186 30.04.2017 17:57
Teď snad už musí vidět úplně každý, v jakém je Babiš střetu zájmu. Jako nadřízený by měl řídit úředníky kontrolující jeho vlastní byznys. Je to tristní, že někdo takový mohl být vůbec zvolen svéprávnými lidmi.

Anonym 90186 30.04.2017 17:11
V pátek vyvrcholila nespokojenost makedonských nacionalistů, kteří protestovali před tamním parlamentem. Předsedou sněmovny Makedonie se totiž měl poprvé v dějinách stát etnický Albánec, což makedonští nacionalisté nerozdýchali. Na jednu stranu se to dá chápat jako projev necivilizovaného a barbarského primitivismu, když se však podíváme na to, co tropí etnický Slovák na českém ministerstvu financí, jde možná jen o oprávněnou opatrnost Makedonců.

Anonym 90186 30.04.2017 16:46
Paní Němcové, pokud by chtěla do presidentské sesle, dám rád svůj hlas.

Anonym 90186 30.04.2017 16:35
Pitomio a ortodoxní bolševici.Budoucí koaliční partneři neobolševické tlupy ANO.Češi klesají až na samé dno,od kterého se snad časem odrazí.Slováci už tam také s Mečiarem byli a nakonec se vzpamatovali,takže je možné,že i Češi dostanou jednou rozum.

Anonym 31168 30.04.2017 16:30
Jedině včasná a krutá revoluce vedená mladou generací má šanci zastavit Česko od cesty do státního bankrotu.Uvedené pak bude lumpy i hlupáky pořádně bolet.Chudáci kati ti se pak při provozování katovského řemesla pořádně zapotí.To aby makali v trojsměnném provozu a ještě dělali přesčasy.

Anonym 31168 30.04.2017 16:25
Pokud by stav uváděných preferencí nebyl vylhaný tak by to potvrzovalo,že měl nebožtík Hitler pravdu,když bral Čechy jako méněcennou rasu a chtěl je odsunout na Sibiř.

Anonym 31168 30.04.2017 12:04
Pro 90186.Jestli nějaká ženská musela chvilku přidržet nějakému rudoarmějci,tak to je podružné.Hlavní je,že nám přinesli svobodu.I církev svatá učí,že vždycky je to vůle Boží,když si člověk zasouloží.

Anonym 90186 30.04.2017 11:26
Rudoarmějci v květnu 1945 nepřinesli jen mír. Znásilnili tisíce českých žen, celé rodiny odvlekli na Sibiř, kradli. "Ženy, které našli ve vsi, zneuctili v hospodě," vzpomíná Ladislav Sedláček (82) z Veselíčka. "Znásilnili mě ve vlaku," líčí Věra Sosnarová (85) z Odrovic. Rudá armáda znásilňovala i děti či řeholnice.
Veselíčko je malebná víska v prudkém kopci na pomezí Hané a Zábřežské vrchoviny. Psal se 9. květen 1945, blížila se půlnoc a svahem šplhal k obci ruský gazík. "Vidím to jak dneska. Měli jsme v obci hospodu, my tři malí bratři už jsme spali v pokoji na poschodí. Najednou nás vzbudil hluk i vyděšení rodiče, dole se dělo něco hrozného," vypráví dvaaosmdesátiletý Ladislav Sedláček a ukazuje k místo, kde stál rodinný podnik. Tu noc skupinka asi pěti oficírů 60. armády 4. ukrajinského frontu znásilňovala v hospodě místní ženy. Všechny, co ve Veselíčku našli, když budili dům za domem. Bušili na vrata a vykřikovali, že provádějí povinnou evidenci obyvatel. "Některé holky se stačily schovat, jiné si asi myslely, že se jim nemůže nic stát. Do hostince dovedli asi šest děvčat a žen," líčí Sedláček. Pak dlouho slyšel nářky a křik, aby ráno spatřil boží dopuštění. "Žádnou naštěstí nezabili, ale muselo to být kruté. Všude plno krve," pamatuje si. Maminka pak hostinec celý den drhla.
Násilí, které rudoarmějci páchali na ženách až do odchodu ruských vojsk z republiky v listopadu 1945, je téměř tabu. Existují jen dílčí výčty popisující některé případy, mnohé třeba zaznamenal historik Jiří Padevět v loňské publikaci Krvavé léto 1945. Populárně odborná studie na zapovězené téma však dosud nevyšla.

Anonym 90186 30.04.2017 11:18
Spojenectví Miloše Zemana a Andreje Babiše je symbolem této doby. Náklonost Zemana k Moskvě známe. Babišovu minulost známe také. Tak se ničemu nedivme. Jsou to bratři v triku.
Nemají se rádi. Na to jim chybí v hlavě příslušné orgány, jež produkují lásku, přátelství nebo loajalitu. Ale dobře vědí, jak se potřebují. Oba tu hrají na strunu likvidace liberální demokracie. Na strunu orientální moci putinovského střihu. A to je spojuje. Kromě těch skvělých společných akcí z minulosti, jako byla třeba nedokončená privatizace Unipetrolu, po níž se skokově zvedla akceschopnost Agrofertu. Aniž by to Andreje stálo jednu korunu. Přesně z takových akcí povstali oligarchové ve svaté Rusi.
Žijeme totiž v době, kdy Andrej Babiš sní své sny o absolutní moci v této zemi. Mnoho lidí mu tleská. Ale ještě více lidí bezradně kroutí hlavou a nevědí, co s tím. Místo toho, aby se chovali statečně. Jako hrdí lidé. Otrocká mentalita ruských mužiků znovu vstoupila do Čech.
Miloš Zeman také sní, že tu bude ještě další chvilku. Aspoň chvilku. A také udělá všechno, aby tu na Hradě ještě chvíli nedůstojně strašil.
Mějme ten sen, že by se předseda vlády Bohuslav Sobotka vzmužil. Představme si, že by se vzmužil až tak, že by podal návrh na odvolání Andreje Babiše z vlády. Bylo by to zcela na místě, třebaže pozdě. Ale aspoň přece.
Bohuslav Sobotka ovšem dobře ví, že Miloš Zeman nechce odvolat Andreje Babiše. Prezident neudělá nikdy nic, co by pomohlo Bohuslavu Sobotkovi.
Ústava sice říká, že na návrh premiéra má prezident konat. Prezident má odvolat ministra na návrh premiéra. Ale ústava neříká dokdy. Ústavodárci zjevně nepočítali s tak absurdním obsazením funkce prezidenta. Lze čekat, že by Zeman s odvoláním Babiše otálel a lelkoval by tak dlouho, až by věc vyšuměla do ztracena.

Anonym 90186 30.04.2017 11:15
Reálné dopady elektronické evidence tržeb Andreje Babiše postupně poznávají lidé v celé republice. Končí hospody i malé krámky. Komplikace však mají i organizátoři výstav a veletrhů. Těžko shánějí prodejce. Čerstvá zpráva dorazila z Havlíčkova Brodu. Zřejmě tu skončí zahrádkářský veletrh s dvacetiletou historií. Prodejců výrazně ubylo, ti, kteří přijeli, se s EET trápí.
Mám baterii, kalkulačku s aktivací, systém za devět tisíc. Zdržuje mě to, každou chvíli se to zablokuje, zdržuje to zákazníky. Už teď vám říkám, že s prodejem končím a nechám se zaměstnat. Obchody nejdou, zákazníci nakupují málo, ale stát po nás chce daně. Každou chvíli máme kontroly. Přitom u nás v Brně je jeden supermarket vedle druhého, peníze odtud tečou do ciziny a nikomu to nevadí. Ale já musím mít elektronickou evidenci, přestože jsem daně vždycky platila, ponižuje mě to a uráží, popsala Deníku Jana Klementová.

Anonym 90186 30.04.2017 11:12
Nezřídka se stává, že soudy byli léta vláčeni nevinní lidé, na nichž se vyšetřování a mediální dehonestace podepsala profesně i v osobním životě. Absurdním honem na politiky zavání obžaloba deseti pražských radních včetně dvou exprimátorů v kauze Opencard, a už pět let trvající vyšetřování exministryně obrany Vlasty Parkanové v kauze CASA, na které doplatila zdravotními problémy.
Jedním z nejokatějších příkladů poslední doby je soud s bývalým ředitelem magistrátního Odboru pražského investora Janem Beránkem, obžalovaným v souvislosti s pokračováním stavby tunelu Blanka. Po dvou letech vyšetřování byl zproštěn viny, a soudce dokonce vytkl dozorující žalobkyni z Městského státního zastupitelství v Praze Ivě Bicanové neprofesionalitu a neznalost věci.Podivnou kauzou je i případ íránského podnikatele Shahrama Abdullaha Zadeha. Městský soud v Brně nedávno rozhodl o jeho propuštění z vazby, kde strávil téměř dva roky. Kolem této kauzy je od samého počátku mnoho nejasností a spolek Šalamoun podal na olomouckého vrchního státního zástupce Michala Galáta trestní oznámení kvůli podezření z protiprávního jednání. Najevo vyšel skandál, že byly odposlouchávány telefonické rozhovory Zadeha s jeho advokáty, což je v rozporu s právy obviněného. Tento případ je podle poslance Daniela Korteho (TOP 09) nejvážnějším porušením právního řádu od roku 1989.
Problém spočívá v tom, že nadřízené justiční orgány v řadě případů u nezákonných postupů státních zástupců osobní odpovědnost nevyvozují. Z části vyvolených státních zástupců se tak stává vrstva nedotknutelných, kteří se potom chovají jako stát ve státě. A je to znát.

Anonym 90186 30.04.2017 11:11
Ústavní soud mezitím rozhodl, že státní zástupci často porušovali ústavní právo obviněných na zákonného soudce. Neúspěchem Lenky Bradáčové je i rozhodnutí Vrchního soudu v Praze, že odposlechy v kauze Davida Ratha byly pořízeny procesně nezákonným způsobem, a nelze je tudíž v soudním líčení použít.
Olomoučtí vrchní státní zástupci se zase příliš aktivisticky angažovali v bitvě o policejní reorganizaci. Její autory nepodloženě obviňovali ze sabotáže a spiknutí s mafiány, což následně v kampani používalo hnutí ANO. Samostatnou kapitolou byl nezákonný únik spisu GIBS od olomouckého žalobce Petra Še.edy do rukou bývalého Šlachtova spolupracovníka Jiřího Komárka, který lživě obvinil policejního prezidenta Tuhého z brutálního úniku informací. Ačkoli bylo v této věci parlamentní vyšetřovací komisí podáno trestní oznámení, dozorující pražské vrchní státní zastupitelství případ odložilo.

Anonym 90186 30.04.2017 11:09
Zatímco ve výše uvedených případech je zjevná přinejmenším mediální zdrženlivost orgánů činných v trestním řízení, v jiných se to rozhodně říci nedá. Jsou to kauzy doprovázené masivními úniky zejména do titulů vlastněných Andrejem Babišem a do rukou Jiřího Hynka z České televize (spor o policejní reformu, Vidkun, Beretta, Oleo Chemical, Savov, razie na úřadu vlády aj.).
Lidové noviny nedávno poskytly pozoruhodný exkluzivní rozhovor pražské vrchní státní zástupkyni Lence Bradáčové. Dostala možnost znovu zpochybnit policejní reorganizaci a odmítnout usnesení sněmovny vyzývající vládu k legislativním změnám v reakci na nestandardní chování olomouckých žalobců. Tím se její hodnocení nápadně shoduje s postoji hnutí ANO, jako jediného parlamentního klubu.
Bradáčová zároveň vyslovila státním zástupcům pochvalu, že se jim daří. Pomohla si statistikou, která podle jejích slov svědčí o kvalitní práci a dobré kondici státního zastupitelství. Problém podobných statistik spočívá v tom, že žádná strohá čísla nezobrazí skutečnost, že především u mnoha populárních politických kauz jsou výsledky velmi sporné. Osmdesát procent komunálních zastupitelů, obviněných kvůli nakládání s majetkem obce, bylo stíháno nezákonně.
A když se u soudu kvůli důkazní nouzi v exponovaných kauzách nedaří, jako Ištvanovým žalobcům v kauze Vojenského zpravodajství, požádají o výměnu nevhodné soudkyně za jinou, která bude ochotna lépe naslouchat jejich argumentům.

Anonym 90186 30.04.2017 11:08
Vějíř kauz spojených s Andrejem Babišem se rozrůstá. Podezřele působí prodlužování poměrně jednoduché kauzy Čapí hnízdo, kde se už podle otevřených zdrojů podařilo nashromáždit dostatek důkazů prokazujících spáchání dotačního podvodu. Vyšetřování se však procesně natahuje až za podzimní volby.
Jasno není ani v kauze Agrotec, v níž je stíháno celkem patnáct lidí kvůli manipulaci s veřejnými zakázkami. Stíhání firmy sice bylo sice po změně zákona zastaveno, ale pokud pražský vrchní státní zástupce tvrdí, že byl spáchán trestný čin, proč už nejsou u soudu dva obvinění Babišovi manažeři?
Stejně tak nikdo neví, v jaké fázi je šetření trestního oznámení na ministra financí, podle kterého měl sjednávat výhodnější podmínky u státu vybraným bankám, na oplátku zvýhodňujícím obchodní podmínky Agrofertu.
A v neposlední řadě přibylo trestní oznámení směřující na možné zneužití korunových dluhopisů. Tady bude vyšetřování jistě váznout i na slabé součinnosti finanční správy, zcela v područí nadřízeného ministra financí.

Anonym 90186 30.04.2017 11:07
Andrej Babiš postavil své hnutí jako protest proti prohnilým poměrům. Zúčtoval s celým polistopadovým vývojem jako érou zlodějin a zmaru. Podmaněním nemalé části mediální scény se mu podařil husarský kousek. Tento marketingový bojovník proti korupci se tváří, jako by v tomto kriminálním Palermu nikdy nežil a nezbohatl na obchodech se státem zásluhou svého vlivu ve státní správě.Dlouho mu to procházelo přičiněním koaličních partnerů, kteří oligarchu instalovali ve vládě a svěřili mu citlivé ministerstvo financí. Časem se začala množit trestní oznámení, která sice může verbálně označovat za součást kampaně tradičních stran, ovšem na druhou stranu sám rád podává trestní oznámení na své oponenty v krajích v očekávání, že mu pomohou v politickém boji.
Kolem Babiše je najednou těsno. Proto potřebuje co nejvíce kontaktů v bezpečnostních složkách a státním zastupitelství. Proto tolik bojoval za Roberta Šlachtu, který se jeho případům nevěnoval, a o to vehementněji medializoval kauzy jeho oponentů. Proto se hnutí ANO postavilo po bok vrchních státních zástupců kritizujících policejní reformu, ovšem pod prahem i z důvodu hrozícího narušení vlastních úzkých vazeb na část policie zejména z bývalého Šlachtova protimafiánského útvaru.
Proto se z ministra spravedlnosti Roberta Pelikána (ANO), původně největšího odpůrce zákona o státním zastupitelství z dílny Lenky Bradáčové, posilujícího moc úzké skupiny státních zástupců, stal jeho největší podporovatel. A ti žalobci, kteří na této změně mají zájem, to dobře registrují.

Anonym 90186 30.04.2017 11:05
Informace z policejního prezidia, že policisté by chtěli sdělit obvinění ministrovi financí, ale narážejí na odpor státních zástupců, jsou velmi znepokojující. Skutečností je, že kauz spojovaných s Andrejem Babišem je celá řada a vlečou se podezřele dlouho. Nabízí se otázka, zda někteří státní zástupci neprovádějí selektivní výběr kauz, kterým se přednostně věnují. Nehájí přitom i svoje zájmy?

Anonym 90186 30.04.2017 10:37
Pro 94158
Tak zlodějny nyní zadržuje Babiš se svým podřízeným Janečkem. Nevyšetřováním korunových dluhopisů to dotáhnou za pár měsíců k promlčení této věci.

Anonym 88243 30.04.2017 08:55
Proměna Sobotky. před 10 lety vystupoval v seprané košili,
a laciné vázance a teď posuďte samy.

Anonym 94158 29.04.2017 23:09
Asi včera v 10:41 se 90186 stal prognostikem ve věci volby prezidenta. Češi nejsou ovečky. Vědí, že Drahouše s Voráčkem upřednostňuje stejná parta, která nám tlačila Karlíka. O co jde? Zlodějny, které dobří právníci umí zdržovat pár let až do následné AMNESTIE. Takto naši občané přišli asi o 3 - 5 tisíc miliard. Z Akademie věd nikdo neodchází, ledaže by mu hořela koudel u zadní části člověka.

Anonym 90186 29.04.2017 18:01
Ruská vláda schválila strategický plán boje s šířením viru HIV s cílem zastavit rozsáhlou epidemii hrozící podle odborníků "národní katastrofou". Plán předpokládá aktivní vyhledávání osob nakažených virem, sociální a psychologickou podporu nemocných AIDS a zvýšenou péči o těhotné ženy a děti v rodinách postižených nákazou.
Posílena má být zejména kontrola šíření viru HIV, a to především ve věznicích, které jsou podle ruských epidemiologů jedním z hlavních zdrojů nákazy. Podle ruského listu vládní plán obsahuje i řadu liberálních opatření, mimo jiné zakotvuje právo infikovaných osob na adopci.
Vláda hodlá důrazně zakročit i proti takzvaným "HIV disidentům", což jsou členové v Rusku dosti rozšířeného hnutí popíračů infekce HIV a choroby AIDS. Zákonem chce kabinet zakázat šíření informací, které vyzývají k sabotování preventivních zdravotních prohlídek a léčby.
V Rusku je oficiálně zaregistrováno kolem 800 tisíc lidí nakažených virem HIV, každý rok je ohlášeno 100 tisíc nových případů. Podle odhadů zdravotníků je však celkový počet nositelů viru ve skutečnosti přinejmenším dvojnásobný. Experti předpovídají, že každých pět let se počet nakažených zvyšuje o 100 procent.
Rusko v důsledku šíření viru HIV "stojí na prahu národní katastrofy", varoval odbornou veřejnost šéf ruského Federálního střediska pro AIDS Vadim Pokrovskij.

Anonym 31168 29.04.2017 13:00
Divím se proč se Babiš se Eobotkou tolik hadrkují,když jsou oba škůdci národa Čechů,kteří úspěšně ženou Česko do státního bankrotu.

Anonym 90186 28.04.2017 21:51
Vládní koalice Chorvatského demokratického společenství (HDZ) a reformního hnutí Most se dnes definitivně rozpadla. Důvodem je spor o setrvání či odvolání ministra financí za HDZ. Odchod Zdravka Mariče, místního Babiše, žádá opozice, která není spokojená s tím, jak řeší finanční krizi největší chorvatské soukromé firmy Agrokor. Předčasné volby může HDZ odvrátit, jen najde-li partnery do koalice či podporu pro menšinový kabinet.

Anonym 31168 28.04.2017 15:31
Tu sebranku s Diag Humen co chce na krevní plasmě Čechů Diag Humen získat čtrnáct miliard korun,za zmařenou investici,ukazuje na lumpáctví zde tehdy vládnoucích politiků ,že vůbec dovolili sem tyto lumpy zatahnout.Proto pokud stát arbitráž prohraje bude třeba na uvedenou náhradu znárodnit majetek zde tehdy vládnoucích politických stran.Na zde po komunistech vládnoucí lumpy musí být pořádná přísnost.Jinak Češi skončí ve stávajícím Izraeli podřezáni od Arabů.Chce to krutou revoluci a všechny lumpy co se po komunistech prolhali k moci a Česko zbídačili odporážet na katovských mučírnách s bezbřehou krutostí.

Anonym 90186 28.04.2017 10:44
Pro 5822
Babiš se umí obhájit? Myslíš to fňukání na sociálních sítích a u Zemana? O Sobotkovi ses dozvěděla, kde? Že by ti pověděla nějaká kobliha, kterou si dostala ke snídani?

Anonym 90186 28.04.2017 10:41
Volební model ukazuje, že případný duel mezi současným prezidentem a Michalem Horáčkem by byl vyrovnaný v poměru padesát ku padesáti. Mezi Milošem Zemanem a Jiřím Drahošem by pak vyšel těsně lépe pro bývalého šéfa Akademie věd. Drahoš by získal 50,5 procenta.
Ministr obrany Martin Stropnický by získal proti Zemanovi jedenačtyřicet procent. Stejně by dopadl duel mezi Jiřím Pospíšilem a současnou hlavou státu. V ní by europoslanec získal čtyřiačtyricet procent.
Vůbec nejvyšší rozdíl by pak byl mezi Zemanem a bývalým velvyslancem Petrem Kolářem. V něm by Zeman získal šedesát procent.

Anonym 5822 28.04.2017 10:08
Hlupáčku starý, nevědomý, nemusíš sem psát stále dokola, co si přečteš v tisku. Tvůj moučný červ chce zlikvidovat pana Babiše, to se mu nepodaří, jelikož Babiš se umí obhájit, na rozdíl od tebe není bl.. nepiš už, jsi více než směšný.

Anonym 90186 28.04.2017 09:47
Pro 5822
Ty máš asi místo mozku kousek drátku, aby ti neupadli uši. Sobotka jako předseda vlády se zodpovídá poslanecké sněmovně. Poslanecká sněmovna odhlasovala, že Babiš musí do konce dubna věrohodně doložit nákup svých dluhopisů. Pokud tak neučiní, má Sobotka Babiše odvolat.

Anonym 5822 28.04.2017 05:03
pro 88243. To je bohužel uvěřitelné, nikdy nebyl jiný. Chlapeček, který vystudoval a chytil se koryta, vlastně vůbec nic neumí a nyní se mu třese země pod nohama. Prototyp rozmazleného chlapečka, který parazituje na národu. A ještě k tomu odpudivý zjev.

Anonym 5822 28.04.2017 04:46
Moučný červ ve svářeckých brýlích se zřejmě svíjí v předsmrtné agonii. Jeho obličej jako měsíček o tom hodně vypovídá, že by alkohol? Pane Babiši, vy se musíte bavit, já také :-)). Držím vám všechny palce, abyste tu neuvěřitelnou snůšku lží ze strany socanů a TopKalouska ustál.

Anonym 90186 28.04.2017 02:28
Generální ředitel finanční správy Martin Janeček a ministr financí Andrej Babiš (ANO) zřejmě zneužívali své postavení, aby zabránili prověření případu korunových dluhopisů. Svědčí o tom jejích výroky v médiích v posledních týdnech. Na chování Janečka, Babiše a pracovníků finanční správy v dluhopisové kauze reaguje trestní oznámení, které v uplynulém týdnu obdržel Městský státní zástupce v Praze.

Anonym 31168 27.04.2017 17:48
Zde vládnoucí lumpové oblbují národ,že důvěra v ústavní činitele vzrostla.Při současném zdražování potravin většina národa nadává kudy chodí.Ten zázrak co dokázali komunisté ,že rohlík stál od měnové reformy až do jejich konce vládnutí třicet haléřů ,tak toho se se zde vládnoucími lumpy národ nedožíje.Se stávajícími lumpy u koryt čeká Česko státní bankrot a odsun Čechů do Izraele k odporažení od Arabů.V Sudetech se,za dluhy Česka,zase budou rozvalovast Němci a ostatek Česka odkoupí Židé aby byli v lepším životním prostoru a hlavně daleko od Arabů.Když Češi nechají tuto zemi svým lumpáctvím a svojí troubovitostí Česko zbankrotovat ,tak odkup Česka nebude pro světové Židovstvo žádným finančním problémem.Měl nebožtík Hitler pravdu,dyž bral Čechy jako méněcennou rasu a chtěl je odsunout na Sibiř.Pokud by byl národ Čechů alespoň průměrně inteligentní tak zde nenechal lumpy u koryt Česko rozprodávat,rozkrádat a astronomicky zadlužovat a všichni lumpové co Česko zbídačují už byli dávno co nejkrutěji odporaženi na katovských mučírnách.

Anonym 88243 27.04.2017 16:24
Je až neuvěřitelné jaký je Sobotka ha.zl.

Anonym 90186 27.04.2017 12:37
Je to politik kontroverzní, nekorektní a provokativní, proto na něj lze za určitých podmínek vztáhnout přezdívku Pitomio. Tímto způsobem vysvětlil Vrchní soud v Praze, proč dal v důsledku při sporu vydavatelství časopisu Reflex a poslancem Tomiem Okamurou za pravdu magazínu.

Anonym 90186 27.04.2017 12:32
Tak uplakánek si jede postěžovat svýmu kámošovi na Hrad.

 <<nové   starší>> 

1
filmy v kinechdvd filmyrubrikysvětlometysynonyma

Seznamka

Oficiální stránky dalších známých osobností

oficiální stránky Jana Volfová oficiální stránky Petr Mach oficiální stránky Ondřej Liška oficiální stránky Petr Havlík oficiální stránky František Pytloun oficiální stránky Radka Fišarová oficiální stránky Iva Hajnová

Další osobnosti | Jana Volfová | Petr Mach | Ondřej Liška | Petr Havlík | František Pytloun | Radka Fišarová | Iva Hajnová |

Popisy českých osobností pocházejí z oficiálních stránek osobnosti, nebo ze stránek wikipedia, nebo jsou vlastní tvorbou.

Vložit osobnost / Oficiální Stránky © OficialniStranky.cz / opravit údaj
Tyto stránky používají soubory cookie k poskytování služeb, analýze návštěvnosti a personalizaci reklam. Používáním stránek s tímto souhlasíte. Další podrobnosti