Oficiální stránky Miloš Zeman
Oficiální stránky
  přidat osobnost
5 Classic Albums (Free) Alone (Mcevoy, Eleanor) Rca Victor Workshop (Russell, George) Poklad ve stříbrném jezeře (Karel May) Jeepers Creepers 3 (Movie)

Miloš Zeman diskuse strana 2750

Jak na vás Miloš Zeman působí? Co pěkného byste řekli? Co se vám líbí?

Komentář  
Jméno     Věk (volitelně)

 

Následují komentáře návštěvníků. Kterýkoli komentář může být vymazán, zvláště urážlivé nebo vulgární, které nejsou povoleny. Nahlásit komentář »

Anonym 90186 21.03.2017 15:31
Rozhodující je odstavec, kde úředníci vysvětlují, proč se manažer Agrofertu do střetu zájmů dostal a proč to vadí. SZIF je platební agenturou rozdělující evropské dotace a Faltýnek jako člen její dozorčí rady měl dva protichůdné zájmy, jednak profesní zájem jako člen dozorčí rady, jednak osobní zájem jakožto příjemce. Tyto dva protichůdné zájmy mohly narušit jeho schopnost plnit veřejnou funkci.
Experti Komise zdůrazňují, že střet zájmů existuje i tehdy, pokud Faltýnek sám neudělal nic nesprávného. V tomto konkrétním případě rozhodnutí přijímaná osobami, které ověřují, schvalují a proplácejí nároky nebo žádosti o platby, mohou být ovlivněna skutečností, že osoba podepisující žádost je ve skutečnosti tatáž osoba jako osoba nad ní, tedy člen dozorčí rady, stojí šroubovaným jazykem ve verdiktu.
Zároveň komisař Hogan vyzval české úřady, ať zabrání dalším střetům zájmů a změní pravidla, podle kterých SZIF funguje. Pokud tak neučiní, navrhne Komisi, ať proplácení zemědělských dotací pozastaví. Češi zatím nereagovali, vážnost situace si však uvědomují. Svědčí o tom, že Faltýnek z funkce v SZIF odstoupil už v červenci. V prosinci skončil i v Agrofertu.

Anonym 90186 21.03.2017 15:30
Pochybné rozdělování zemědělských dotací v České republice odhalila Evropská komise. Riziko manipulací se týkalo částky jeden a půl miliardy korun, kterou v letech 2014 a 2015 inkasoval holding Agrofert. Předpisy porušil člen jeho představenstva Jaroslav Faltýnek (ANO), který na rozdělování dotací dohlížel jako člen dozorčí rady Státního zemědělského intervenčního fondu SZIF. Tím se podle verdiktu Komise dopustil střetu zájmů.Za nepořádek v dotacích pro Agrofert ale zaplatí daňoví poplatníci, a to 22 milionů korun. Přitom mohou mluvit o štěstí. Zemědělský komisař Phil Hogan vyměřil za střet zájmů pouze dvouprocentní korekci ze špatně rozdělené částky. V jiných případech Komise žádá zpátky celou dotaci.

Anonym 90186 21.03.2017 15:24
Dnes server Neovlivni zveřejnil dokumenty z roku 2008, kdy se připravovala a následně schválila dotace 50 milionů na výstavbu ministrova luxusního konferenčního centra, které ale svědčí o opaku. Ukazují, že Andrej Babiš byl do projektu detailně zasvěcený. Osobně například podepsal dohodu o ručení za úvěr, kterým Farma Čapí hnízdo pokrývala další část výstavby.
Dokument je z 25. června 2008. Andrej Babiš ji podepsal coby předseda představenstva společnosti Agrofert Holding. Jedině díky tomuto ručení Farma Čapí hnízdo získala podle Neovlivni od banky HSBC úvěr ve výši 350 milionů korun.
V ručitelské dohodě s Babišovým podpisem je jasně uvedeno, že jde o ručení na střednědobý úvěr. Andrej Babiš tedy musel vědět, že půjčka musí být bance splacena do čtyř let, jak zní definice střednědobého úvěru. Jenže v žádosti o dotaci Farma Čapí hnízdo uvedla, že úvěr je rozložený na deset let. Kdyby do žádosti napsala pravdivou dobu splácení, projekt by ekonomicky nevycházel už na první pohled, uvádí Neovlivni.
Podle evropských dotačních regulí je ale uvedení nepravdivých údajů důvodem proto, aby byl takový projekt z dotačního programu vyřazen a finanční injekci nezískal, upozorňuje Neovlivni.
Celou ekonomickou rentabilitu projektu Čapí hnízd navíc zpochybnili i najatí externí hodnotitelé, které si středočeský dotační úřad musel podle pravidel přizvat. Politici Středočeského kraje však navzdory jejich posudkům i výše uvedenému podvodu s dobou splatnosti úvěru v roce 2008 dotaci pro Čapí hnízdo schválili.

Anonym 90186 21.03.2017 15:21
Další dokumenty podle serveru dokazují, že žádost o dotaci obsahovala nepravdivé údaje. Šlo třeba o dobu splácení bankovního úvěru, který měl pokrýt financování projektu. Samotné uvedení nepravdivé doby splácení je přitom podle unijních i českých regulí důvodem, aby taková žádost o dotaci byla okamžitě zamítnuta. Stejně jako pochybnosti o ekonomické rentabilitě, napsal Neovlivni.
Ministr financí včera tvrdil, že o ničem neví, a na dotaz po tiskové konferenci řekl o žádosti o dotaci: Já k tomu nemám co říct. Já jsem je nepodával.

Anonym 90186 21.03.2017 15:21
Padesátimilionová dotace na výstavbu Čapího hnízda na Benešovsku neměla být v roce 2008 udělena, žádost totiž obsahovala nepravdivé údaje. Uvedl to v pondělí server Neovlivni, podle kterého šlo o podvod. Farmu vlastní Agrofert, který patří do svěřenských fondů ministra financí Andreje Babiše (ANO). Ačkoli Babiš včera odmítl, že by měl s podáním žádosti o dotaci cokoli společného, server dnes zveřejnil dohodu o ručení za úvěr, kterým Farma Čapí hnízdo pokrývala další část výstavby, na níž je Babišův podpis.
Server tvrdí, že má, stejně jako policie, kompletní dokumentaci ke kauze. Uvádí, že proti dotaci byli experti, které najal Středočeský kraj, jenž 50 milionů korun přidělil. Projekt podle odborníků nebyl ekonomicky životaschopný.

Anonym 88243 21.03.2017 11:05
Jen bl.ec a závistivec kritizuje našeho prezidenta.
Kdo pracuje rukama bude vždy volit Zemana.
To jen ti co si hrají na inteligenty nic neumějí
chtějí na hradě takového b.bce který je bude poslouchat
a krýt jejich z.dějinu. Ať ŽIJE MILOŠ ZEMAN.

Anonym 5822 21.03.2017 10:48
Nejde o jedno klopýtnutí, nebylo jedno, že? Jde o až patologickou nesoudnost. Zemane, opravdu chcete být opět prezidentem? Paní Zemanová, opravdu toto dovolíte, aby se váš manžel neustále zesměšňoval? Nezvládáte umění včas odejít. Lidé, kteří nesledují zprávy, nezajímají se o politické dění, které navštěvujete v zapadlých koutech země a oblbujete je svým žvaněním, těch je bohužel hodně a budou vás volit. Inteligence vás nechce, hlavně z řad mladých lidí. Začínáte být hodně směšný, to není dobré renomé pro prezidenta. Ale stejně si myslím, že to nezvládnete, klopýtat budete stále více, nevystavujte se posměchu, už k vůli svým dětem.

Anonym 90186 20.03.2017 21:15
Když někdo neovládá umění odejít, končívá to trapně. Stejně jako je tomu s Milošem Zemanem.

Kj 10920 20.03.2017 19:38
Jak chce kořalečník řídit stát, když neumí chodit?

Anonym 90186 20.03.2017 19:22
Prudké boje mezi proruskými radikály a ukrajinskými jednotkami propukly v pondělí na východě Ukrajiny nedaleko azovského přístavu Mariupol. S odvoláním na informace dobrovolnických sborů to oznámila ukrajinská agentura Unian. Separatisté prý na ukrajinské pozice pálí ze všech zbraní, do boje nasadili i tanky.
Proruští povstalci podle ukrajinské agentury ostřelují velkorážnými minomety a raketomety přední pozice armády. Boje propukly v pondělí ráno, na straně ukrajinských sil jsou ranění. Silná palba zaznívá zejména u obce Voďane východně od Mariupolu, kde bylo podle listu Ukrajinska pravda devět vojáků zraněno a jeden na následky zranění zemřel.

Anonym 90186 20.03.2017 19:16
Na oslavy ruského záboru Krymu, které vrcholily během víkendu, nacvičili školáci ze Sevastopolu speciální vystoupení připomínající agitační akce padesátých let. Děvčata se při něm držela za ruce a zpívala píseň s vlasteneckým textem, zatímco chlapci předstírali střelbu ze samopalů. Video z jejich vystoupení zveřejnila ukrajinské verze Svobodné Evropy na svém Facebooku.
Video zachycuje dívky v modrých šatech, které jsou rozdělené do dvojic. Drží se za ruce a k tanci jim zpívá sbor. V další chvíli děvčata vystřídají chlapci, kteří vběhnou na pódium se zbraněmi. Předvádějí střelbu do publika a házení granátů.V závěrečné scéně, kdy dětští vojáci a vojačky vytvoří triumfální formaci, se k nim zase připojí děvčata se svými tanečky a s ruskými vlaječkami v rukách. Jedna z nich předá velkou vlajku nejvyššímu chlapci v modré uniformě.

Anonym 90186 20.03.2017 19:12
Podle NKÚ jsou na ministerstvu zahraničí chyby v účetnictví ve výši 2,7 miliardy korun
Ministerstvo chybovalo v účtování účetních případů zastupitelských úřadů, podmíněných závazků z transferů a prostředků na financování záloh zastupitelských úřadů.
Podle kontrolorů jsou celkové nesprávnosti významné a MZV tak v roce 2015 vedlo nesprávné, neúplné, neprůkazné a nesrozumitelné účetnictví, říká zpráva NKÚ.
Ministerstvo vedené Lubomírem Zaorálkem (ČSSD) neúčtovalo položky za jednotlivé zastupitelské úřady průběžně, ale jednorázově. Na zaúčtování 302 tisíc účetních zápisů stačily dva dopisy, což je 59 procent všech zápisů za rok 2015.
Navíc tyto doklady nesplňovaly zákonné náležitosti účetních dokladů, a nebylo z nich tak zřejmé, čeho se týkají, sdělují kontroloři, podle kterých ministerstvo zahraničních věcí stanovilo i nesprávné účetní období a místo kalendářního roku ho stanovilo od listopadu 2014 do října 2015. Ministerstvo také účtovalo všechny transakce jako bezhotovostní platby mezi účty, a přitom v některých případech se jednalo o hotovostní operace.
Ve výsledku proto stav peněžních prostředků na účtech zastupitelských úřadů nesouhlasil se zůstatky uvedenými ve výpisech z účtů, tvrdí kontroloři, kteří odhalili i nesrovnalosti v prostředcích na financování záloh.
V roce 2015 tak v účetnictví například nevykázalo podmíněné závazky za více než 1,4 miliardy korun vyplývající z povinností daných ministerstvu vládou. Jednalo se například o platby příspěvků mezinárodním organizacím, v nichž je ČR členem, píše NKÚ.

Anonym 90186 20.03.2017 19:09
Deník Právo informuje o tom, že policejní prezident Tomáš Tuhý žádá generální inspekci a státní zastupitelství, aby začaly vyšetřovat Roberta Šlachtu, který dnes pracuje na Celní správě u Andreje Babiše. Ten po svém odchodu od policie kvůli reorganizaci, se kterou nesouhlasil, měl na dovolené používat služební vůz Škoda Superb, který měl přidělený ještě na Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu.
Inspekce se podnětem podle Práva už zabývala, ale celou věc i navzdory jejímu potvrzení odložil státní zástupce. Za předpokladu, že neoprávněné použití služebního dopravního prostředku bylo prokázáno, jedná se tedy o zneužití majetku ve vlastnictví České republiky osobou ve vysoké řídicí funkci policie a byla způsobena škoda, což jsou okolnosti, které společenskou škodlivost významně zvyšují, píše se v Tuhého stížnosti. Tomu se nelíbí hlavně to, že státní zástupce zohlednil dlouholeté služby Šlachty pro stát a taky to, že Šlachta obětoval svůj soukromý život práci u policie.
Státní zástupce, ale také Tuhý bohužel poněkud opomínají fakt, že hlavním problémem Roberta Šlachty není vůz Škoda Superb, ale hlavně jeho kontakty s Andrejem Babišem. A zároveň také to, že jeho hlavní pracovní náplní, které svůj život obětoval, byly bombastické tiskové konference a PR, ovšem poněkud bez výsledků.
O stížnosti má nyní rozhodovat pražské vrchní státní zastupitelství vedené Lenkou Bradáčovou. Šlachtovi by v případě trestního stíhání hrozily až tři roky vězení, což lze ale od tohoto státního zastupitelství očekávat jen těžko.

Anonym 94158 20.03.2017 18:16
Pan prezident Zeman je silnou hrází proti bolševickým elitám z pražských kaváren. Elity hladoví po kořisti a drancování jako před rokem 2013. Je známo, že 1% osob vlastní polovinu světového bohatství. Nevím, kolik zločinců v Čechách se považuje za elitu. Možná i 10%. Ti se přes své mrtvoly protlučou na 1% a pak možná na 5-10 v Čechách. Pak vítězní bolševici zavedou opět kult osobnosti a tvrdě na plebs! Tohle chceme? Nemáme dost starostí s invazí? Prezident Trump je nadějí i pro naší budoucnost. Paní Merklová zradila odkaz našich předků, kteří po staletí svými životy chránili Evropu před expanzí barbarů. Část našich potomků bude mít možnost najít v USA a Kanadě svobodu před barbary, které madam Merklová pozvala. Nad 3% invaze v populaci startují osamělí teroristé, nad 10% je již nesnesitelný a nad 25-30% volíme útěk do USA, Kanady, či na Sibiř (dle ekonomické situace). Scénář se podobá Libanonu i dříve uchvácených zemí. Evropě chybí evropské vojsko a federální policie.

Anonym 90186 20.03.2017 17:57
Ikdyz jsem ateista a treba bych s panem Vlkem mel rozlicne nazory, tak jako prezident bych citil povinost jit se s byvalym arcibiskupem a kardinalem (tedy byvalym nejvyssim predstavitelem cirkve v zemi) rozloucit. Zeman je obycejny buran.

Anonym 90186 20.03.2017 17:56
Funkce prezidenta je reprezentativní,což Zeman stále nepochopil.Pokud jako soukromá osoba někoho nenávidí až za hrob,je to čistě jeho věc,kterou by neměl přenášet do uřadu,který má jako nejvýšše postavený uředník reprezentovat..

Anonym 90186 20.03.2017 17:56
a opět Zeman zapomíná, že je prezidentská funkce má své povinnosti , u kterých musí zapomenout na svou odpornou ješitnost and samolibost

Anonym 90186 20.03.2017 17:56
A není tedy Zeman pokrytec, když si zvyšuje popularitu rétorickou obranou křesťanských hodnot?

Anonym 90186 20.03.2017 17:55
Není radno mstivého Zemana kritizovat

Anonym 90186 20.03.2017 17:55
Kdyby zemřel Putin, tak ho Ovčáček dotlačí do Kremlu na kryplkáře.

Anonym 90186 20.03.2017 17:55
Nenávist až za hrob. Ne, prezident není pokrytec, je to slaboch odmítající jakýkoliv jiný názor, než svůj.

Anonym 90186 20.03.2017 17:55
Má pravdu, Ovčáček, Zeman není pokrytec. Je to prostě jen takový chudák.

Anonym 90186 20.03.2017 17:54
Ježiš, co to Zeman zase vymýšlí za výmluvy. Vlk byl jednou z významných osobností českého veřejného života a ať už měli mezi sebou jakýkoliv vztah, zajít mu na pohřeb by nebylo žádné pokrytectví, ale obyčejná slušnost.

Anonym 90186 20.03.2017 17:53
ať byl Klaus jaký byl, tak během pohřbu Havla, kterého rozhodně nemusel, se choval jako opravdový státník.

Anonym 90186 20.03.2017 16:45
Velká ztráta pro svět
Zemřel vůdce jednoho z nejmocnějších klanů USA. David Rockefeller (101) byl nalezen mrtvý v pondělí ráno ve svém domě. David byl posledním žijícím vnukem zakladatele rodu Johna Davison Rockefellera a rodu vládl po smrti bratrů 13 let.
Americký bankéř, průmyslník a filantrop David Rockefeller se narodil do bohaté a vlivné podnikatelské dynastie. Účastnil se bojů za druhé světové války, vedl jednu z největších bank světa Chase Manhattan Bank, zplodil šest dětí a pokračoval ve filantropické tradici rodiny. David Rockefeller byl posledním žijícím vnukem Johna Davisona Rockefellera staršího (1839 až 1937), známého naftového magnáta, který bývá někdy označován za nejbohatšího muže novodobé historie.
Rockefeller byl nalezen mrtvý v pondělí ráno ve svém domě v New Yorku. Smrt patriarchy rodu potvrdil rodinný mluvčí Fraser P. Seirel. Rockefeller, který by v červnu oslavil 102. narozeniny, před rokem absolvoval sedmou transplantaci srdce. Ve světě medicíny a vědy šlo o rekord, na světě patrně není člověka, který by absolvoval více transplantací srdce.

Anonym 90186 20.03.2017 15:36
Také hlavní město řídí hnutí ANO, které má v městské radě pět z jedenácti členů. Po pádu někdejší pražské předsedkyně Babišova hnutí, bývalé pracovnice komunistické zpravodajské služby Radmily Kleslové převzali v průběhu let 2015 a 2016 její funkce dva lidé.
Nejagilnějším radním se stal Karel Grabein Procházka, jenž stihl ještě do roku 1989 funkci jednoho z podřízených ředitelů společnosti Čedok. Posléze řídil třináct let firmu Promopro, své akcie však prodal ještě před slavným obdobím, ve kterém Promopro organizovala akce při evropském předsednictví Česka. O podíl ve firmě Guarant International přišel před sedmi lety zásahem exekutora. Pozici v dozorčích radách městských firem převzal po Kleslové zastupitel Jaroslav Štěpánek, jenž do roku 2014 provozoval s několika albánskými partnery společnost Elmex Praha, zaměřenou na vývoz zbraní. Právě Procházka a Štěpánek se stali protagonisty obchodu se zakázkou na veřejné osvětlení a zahájili novou kapitolu příběhu, který začal už v roce 1998.

Anonym 90186 20.03.2017 15:34
Po roce 2013 nastoupili lidé z hnutí ANO do vlády i do správy měst a krajů. S neprůhledným rozdělováním veřejných peněz se nepřestalo, maximálně skončila jakákoli snaha předstírat, že se něco dělá podle zákona. Dnes už není nutné organizovat soutěž, případně obejít její pravidla. Stačí oslovit předem domluvenou firmu a zakázku jí svěřit z ruky. Komu se to nelíbí, ať si jde stěžovat.
Veřejnou pozornost vzbudilo několik zakázek přidělených podle popsaných pravidel, v první řadě zakázky na správu mýtného systému po roce 2017 a vytvoření softwaru pro systém elektronických pokladen EET. V obou případech se našel důvod, proč není možné postupovat jinak než svěřit zakázku společnostem, s nimiž se ministerstvo dopravy, respektive ministerstvo financí, ještě před vyhlášením zakázky domluvilo. Následovalo už jen formální jednací řízení bez uveřejnění, které dohodu legalizovalo. Nespokojení zájemci si mohou stěžovat u antimonopolního úřadu nebo Evropské komise, zakázky prověřují také justiční orgány. Všechno ale přichází až ex post a dohodnutý byznys běží beze změny. Metoda zastaví nás jen soud slaví úspěchy, protože není jasné, jestli vůbec nějaký soud bude a jestli se najde soudce, který by nějakou smlouvu založenou na demonstrativním obcházení zákonů zrušil.
Dosud nejprůzračnějším příkladem, jak se obchází zákon, však není mýto ani EET, ale zakázka na správu veřejného osvětlení v Praze na rok 2017.

Anonym 90186 20.03.2017 15:33
Perpetuum mobile na rýžování městských peněz vytvořili pražští radní smlouvou o provozu a údržbě veřejného osvětlení. Dodavatelská firma vyúčtuje libovolné množství práce a město bez kontroly zaplatí, kolik si dodavatel řekne. Pro daňové poplatníky to letos zcela jistě znamená zaplatit o dvacet milionů víc, než je nutné, nejspíš však půjde ještě o další desítky milionů. Tento model vyrobili delegáti hnutí ANO, které se ve volbách profiluje jako bojovník proti korupci.Frustrace z období před rokem 2012, kdy se najednou rozdělovalo ohromné množství evropských dotací a zároveň se zavedla dost důkladná evidence, aby se o porušování zákona vědělo, způsobila volební bouři, která vynesla hnutí ANO i jejího zakladatele Andreje Babiše na výsluní české politiky. Aktivisté ANO v kampaních získávali slibem, že dají do pořádku neprůhledný model zavedený prohnilými stranami ODS a ČSSD a jejich pověstnými kmotry. Měli na co poukazovat. Legendárním příkladem se staly v letech 20072012 cinknuté losovačky, které ze soutěží vylučovaly všechny zájemce nepodléhající politicko-podnikatelskému kartelu.

Anonym 90186 20.03.2017 15:31
Server Neovlivní zjistil, že žádost o dotaci na komplex Čapí hnízdo, který patří vicepremiérovi Andrej Babišovi, obsahovala od počátku nepravdivé údaje. Z kompletní dokumentace, kterou má web k dispozici, například vyplývá, že projekt před jeho schválením zpochybnili dva experti najatí středočeským dotačním úřadem, který žádost o padesátimilionovou dotaci na Čapí hnízdo procesoval. Předložený projekt podle najatých odborníků nebyl ekonomicky životaschopný.
Jeden z expertů, inženýr Karel Mojžišík, dokonce potvrdil, že dotace podle jeho názoru neměla být udělena. Nepravdivé údaje se týkají také doby splácení bankovního úvěru, který měl pokrýt financování projektu. Ekonomická udržitelnost farmy by bez zmanipulovaných čísel totiž vůbec nevycházela. Středočeský dotační úřad i přesto peníze pro projekt Farma Čapí hnízdo schválil.
Policii zbývají ještě dva týdny na sdělení, zda postup žádosti o dotaci byl trestným činem.

Kj 82037 19.03.2017 18:00
Vždyť je to jednoduché. Prodám dluhopisy, které nemusím danit sám sobě za vyšší úrokovou sazbu. Úrok si odečtu z daně u prodávající firmy jako nákladovou položku a na druhé firmě, která má výnos nedaním nic. A je to doma.
Pěkně si to Bureš spočítal. Ale co ta jeho účetní, ta se nějak plete. Naposledy o pár set milionů, jak sám přiznal. No drželi by jste si takovou neschopnou pracovní sílu?
Jestli má všude takové umělce, tak se máme na co těšit. Doufám, že nejsou na ministerstvu financí, tedy kromě Babiše, to bychom asi dopadli bledě.

Anonym 90186 19.03.2017 14:17
Jak Babiš prodává Babišovi
Podobně jednoduchá je i zdánlivě zapeklitá, zamotaná a úmyslně zamotávaná kauza prodeje firem Andreje Babiše holdingu patřícímu Andreji Babišovi.
V roce 2010 získal Babiš prodejem akcií svých firem 748 milionů korun. To vyplynulo z auditu-neauditu, který si objednal a sám zveřejnil. Aneb, jak někdo trefně okomentoval na síti: Jánošík tak dlouho mával valaškou, až se sám praštil do hlavy.
Babišova společnost PROFROST měla v té době základní kapitál ve výši dvou milionů a byla totálně zadlužená. Agrofertu v té době patřilo už 80 procent této společnosti, které si koupil za 80 milionů korun. Procento za milion. Zbylých 20 procent ovšem pak Agrofert od svého vlastníka dokoupil za 527,5 milionu čili za víc než půl miliardy. Nezdaněné samozřejmě. Procento za nějakých 26 milionů.
Žádný majoritní vlastník (jako je zde Agrofert s 80 procenty akcií firmy Profrost) by nenakupoval za tak nesmyslných podmínek a za tak přemrštěnou cenu. Smysl to dává pouze v případě, že skutečným účelem operace byl nezdaněný příjem a vyhýbání se daním. Přendat peníze z jedné kapsy do druhé a půl miliardičky bez daní je doma.
Tohle jsou tedy, pane ministře, tie karusely, o kterých tak rád mluvíte? Tak hlavně že všem ostatním hlídáte každou korunu, aby náhodou hospodský ze Lhoty neošidil stát o dvě stovky. Tvrdil jste, že všetci kradnú. Tomu sice nevěřím, ale zato všechno nasvědčuje tomu, že vy tedy opravdu kradnětě. A ve velkém.

Anonym 90186 19.03.2017 14:16
Boom firemních korunových dluhopisů rozpoutala Česká národní banka. V roce 2012 ČNB výrazným způsobem uvolnila pravidla jejich vydávání pro financování firem. Byl to pokus o liberalizaci trhu a firmy toho rozhodnutí začaly v hojné míře využívat toho roku jich vydaly za 164 miliard korun. Nepoctivé sice jistě nebyly všechny, ale z raketového nárůstu vyplynulo, že nejrůznější šizuňkové toho zneužili.
Kalousek to nezavinil, nýbrž napravil. A udělal to, jak nejrychleji mohl. Už na počátku téhož roku, 2012, připravilo ministerstvo financí pozměňovací návrh, který říkal, že z korunových dluhopisů se už napříště daně platit budou. Rychleji to bohužel v platnost uvést nešlo, protože daňové zákony začínají platit vždycky až od 1. ledna následujícího roku.
Proto také Andrej Babiš ještě koncem roku 2012 kdy už nebyl jen podnikatelem, ale i politikem korunové dluhopisy honem rychle nakoupil.

Anonym 90186 19.03.2017 14:15
Přestože ve zmatku vyvolaném často přímo Andrejem Babišem vzniká dojem, že jde stále o tytéž dluhopisy, skutečnost je jiná.
Státní dluhopisy vydává stát pro občany. To jsou například ty, které roku 2011 vydala vláda, jejímž ministrem financí byl Miroslav Kalousek. Byly určeny pro domácnosti, pro běžné drobné střádaly, a korunové být musely, aby se úrok zájemcům mohl místo v penězích vyplácet v dalších dluhopisech.
Korporátní čili firemní dluhopisy nevydává stát, nýbrž jednotlivé firmy. A právě tyto dluhopisy nakoupil od své vlastní firmy Andrej Babiš.
Korunové dluhopisy nevymyslel Kalousek. Ačkoli teď všude možně slyšíme a čteme, že ano, pravda je jiná. Pravidlo, které podle zákona o daních říká, že z výnosu z tzv. korunových dluhopisů se daň neplatí, existuje v českém právu už od začátku devadesátých let. Se státními dluhopisy, které ministerstvo financí pod Kalouskovým vedením roku 2011 vydalo, nemají ty, které nakoupil Babiš, nic společného. Kolem státních korunových dluhopisů žádné podezření ze zneužívání nevzniklo.

Anonym 90186 19.03.2017 14:13
Hlavní otázky, které je třeba zodpovědět, jsou jednoduché.
x Proč Agrofert vydal dluhopisy pouhé tři dny předtím, než platnost zákona o nezdanění dluhopisů skončila?
x Na co Agrofert získané peníze potřeboval, na co konkrétně je vynaložil a potřeboval je vůbec?
x Pokud je skutečně potřeboval, nemohl je získat jinak a výhodněji? Čili obvyklým způsobem u bank a za menší úrok? (Je známo, že v té době si Agrofert běžně půjčoval s úrokem necelých dvou procent. Ovšem pouze od svého vlastního šéfa Babiš od Babiše si půjčil s úrokem šestiprocentním. Proč?
x Koupil si dluhopisy od své vlastní firmy pouze majitel Andrej Babiš? Věděl vůbec o této emisi někdo jiný?
x Kdy je zaplatil a zaplatil je vůbec, nebo to byla jen fiktivní operace?
Tak takhle jednoduché to je.

Anonym 90186 19.03.2017 14:00
Jak rikala kartarka Erzika: Pan velkomozny Baabis maa oobrofskyy prooblem!

Anonym 90186 19.03.2017 13:59
Platí i u běžných občanů,zákon "dokaž,že nejsi zloděj" je Burešovo dílo,ke kterému se,když se týká jeho,najednou nehlásí.

Anonym 90186 19.03.2017 13:59
U politiků platí presumpce viny.
Pokud má Babiš problémy, jako že má, tak by měl odstoupit do doby, než bude jasné, že je křišťálově čistý.

Anonym 90186 19.03.2017 11:53
Pro 94158
Trump jenom předvádí své priority. Evropa je mu celkem u zádele. Jeho hlavní cíl je posílit v tichomoří na úkor Číny. Dokladem je toho podání ruky japonskému premiérovi.

Anonym 90186 19.03.2017 11:17
Dostatečná legislativa, která by specifikovala domácí násilí a sankce za něj, v Rusku chybí. Poslanci Státní dumy dokonce nechali v lednu projít zákon, který upravuje tresty za podobný typ přečinů. Z kvalifikace trestného činu se lehčí" domácí násilí, které zahrnuje facky nebo kopance, stalo pouhým správním deliktem, ze něž hrozí pokuta, veřejně prospěšné práce nebo krátké věznění. Podle policejních statistik přitom od loňského ledna do září strážníci evidovali 14 213 případů domácího napadení. Skoro 10 tisíc hlášení se týkalo týraných žen. Zbytek do počtu tvořily týrané děti.

Anonym 90186 19.03.2017 11:16
V listopadu 2016 vyšla na světlo další hrozivá kauza policejní ignorace. 36letá Jana Savčuková tehdy volala na služebnu, že má strach ze svého bývalého přítele. Policisté jí řekli, aby už nevolala, že nepřijedou. A co když se stane něco hrozného? Nepřijedete? ptala se na uchovaném záznamu telefonního hovoru vyděšená Savčuková. Pokud vás zabije, přijedeme a vyšetříme to, nebojte se, zněla posměšná odpověď policie. Savčuková den na to skončila v nemocnici s vážnými zraněními, kterým podlehla.
Policisté se ale brání, že situace kolem objasňování domácího násilí je složitá. Oběti nechtějí ve většině případů dále spolupracovat a řada rozpracovaných kauz, do kterých vloží svůj čas, nakonec skončí pod stolem. Ženy chtějí hlavně vystrašit své partnery, proto nám volají. Nejsou připravené se pustit do nějaké formální legislativní pře. Řadu případů musíme odložit, protože oznámení odvolají, vysvětluje moskevský strážník, který chtěl zůstat v anonymitě. Další dodává, že za 15 let praxe sepsal tisíce hlášení o domácím násilí. K soudu se jich za tu dobu nakonec dostalo jen pět.Právníci ale tvrdí, že legislativa umožňuje policistům vyšetřovat domácí násilí i bez dalšího souhlasu toho, kdo ho oznámil. Podle advokátky Mari Davtjanové si ale odkládáním případů ulehčují práci, protože předpokládají, že ženy oznámení odvolají a objasňování násilí bez jejich spolupráce je příliš pracné. A když už strážníci zakročí, nemá to bohužel dostatečný efekt. Útočník dostane pokutu, kterou zaplatí samozřejmě z rodinného rozpočtu. Nebo agresora zavřou. Ale jen tak na dvě, tři hodiny. Pak se vrátí domů a je ještě zuřivější, vysvětluje Davtyanová.
Jedinou účinnou obranou pro týrané partnery tak bývá sebeobrana. Tu ale mohou úřady později právě mylně vyhodnotit jako ublížení na zdraví, protože ohlášení předchozího týrání, které by ukázalo na pravého viníka, chybí. Dopadla tak například Nathalia, která se chránila proti svému manželovi, který ji chtěl vyhodit z okna. Při zápase o vlastní život na něj nakonec vytáhla nůž a pořezala ho. Útočník byl do několika dní v pořádku. Nathalii teď hrozí za napadení 8 let za mřížemi.

Anonym 90186 19.03.2017 11:14
Situace při objasňování domácího násilí je v Rusku tragická. Úřady příliš nepomáhají obětem, které mají naopak spíše strach z posměchu, a nebo dokonce i z trestu. Několik případů z poslední doby totiž dokazuje, že pokud se oběť agresorovi brání, může nakonec útočník odejít bez jakékoli sankce a slabší strana skončí v tom horším případě za mřížemi.
Nina byla několik let obětí svého manžela, který ji bil. Jednou ale sebrala odvahu, rozvedla se a s matkou a novorozenou dcerou se odstěhovala do jiného města. Manžel ji ale našel a teror začal nanovo. Dokonce se pokusil unést jejich dceru. Potom, co začal napadat i matku Niny, vzala na něj jeho bývalá manželka železnou trubku. Když s ní neuspěla, nastříkala alespoň muži do očí pepřový sprej.Nina napadení ohlásila na policii. Po dvou týdnech zjistila, že se rozjelo vyšetřování proti ní. Bývalý manžel ji obvinil z ublížení na zdraví a ženě tak reálně hrozil pobyt za mřížemi.
Tento případ podle deníku The Moscow Times není v Rusku ojedinělý. Oběti domácího násilí často nenajdou pomoc u policie a jediným řešením, jak se nenechat zabít, je sebeobrana.

Anonym 94158 19.03.2017 10:32
Pan prezident Trump je nadějí pro naši budoucnost. Paní Merklová zradila odkaz našich předků, kteří po staletí svými životy chránili Evropu před expanzí barbarů. Část našich potomků bude mít možnost najít v USA a Kanadě svobodu před barbary, které madam Merklová pozvala. Nad 3% invaze v populaci startují osamělí teroristé, nad 10% je již nesnesitelný a nad 25-30% volíme útěk do USA, Kanady, či na Sibiř (dle ekonomické situace). Scénář se podobá Libanonu i dříve uchvácených zemí. Evropě chybí evropské vojsko a federální policie.

Anonym 90186 19.03.2017 09:07
Ani druhý prodej Unipetrolu, tentokrát v režii Stanislava Grosse a opět Andreje Babiše polské společnosti PKN Orlen, neproběhl bez problémů. Vyšetřovala jej polská prokuratura kvůli podezření z rozsáhlé korupce, a polská parlamentní vyšetřovací komise. Ale to už je jiný příběh.
Reportáž České televize končí Babišovou výhrůžkou redaktorům pořadu Fakta: Už jste mě natočili, dejte mi pokoj už, těšilo mě. A jestli tam napíšete nějaké sr.čky, tak mám dobré právníky.
Nepřipomíná to něco? Dnes šéf hnutí ANO tyto výhrůžky realizoval. K nátlaku na Českou televizi použil Radu pro rozhlasové a televizní vysílání, a skandální je zejména skutečnost, že z pozice místopředsedy vlády. Doba se mění, minulost s mnoha otazníky kolem Babišova podnikání však zůstává.

Anonym 90186 19.03.2017 09:06
Analytici byli rozhodnutím vlády překvapeni, zatímco finanční trh reagoval jednoznačně propadem akcií Unipetrolu. Už tehdy se hovořilo o netransparentnosti nového vlastníka. Tato nedůvěra se později ukázala jako oprávněná. Babiš otálel se zaplacením, ze slibované spolupráce se zahraničními investory sešlo. V červnu 2002 pronikly na veřejnost první informace, že se v české petrochemii schyluje k velké ostudě a s Babišovým zájmem koupit Unipetrol to nebude tak horké. Skutečně se krátce nato potvrdily a z prodeje téhož roku sešlo. Zůstávají jen nevyjasněné spekulace, nakolik mohl Agrofert z propojení s Unipetrolem ekonomicky vytěžit.

Anonym 90186 19.03.2017 09:06
Ve veřejném prostoru se tehdy vznášely otazníky, proč se ve vedení Unipetrolu objevili Babišovi lidé. Jednak se chystala jeho privatizace, ale vliv mohly mít i obchodní důvody. Kouzlo Babišova úspěchu je v provázanosti firem v Agrofertu a Unipetrolu. Chemičky si vzájemně dodávají produkty, takže je možné snížit cenu produktů státních firem dodávaných pro Agrofert. Prodělá jenom stát, řekl tehdy týdeníku Respekt zdroj, který předtím pracoval v Babišových firmách.
Jisté je, že když Zemanova vláda rozhodla o prodeji Unipetrolu Agrofertu, ignorovala doporučení privatizační komise, která vybrala cenově výhodnější konkurenční nabídku britské společnosti Rotch Energy. Vláda toto rozhodnutí zdůvodňovala upřednostněním české cesty. Tu přitom kromě Grégra veřejně podporovali i Babiš a Švarc.

Anonym 90186 19.03.2017 09:05
Co dodat k privatizaci Unipetrolu? V lednu 199 Zemanova vláda provedla čistku v tomto tehdy státem většinově vlastněném holdingu. Veškeré indicie nasvědčovaly tomu, že Andrej Babiš už tehdy neseděl s rukama v klíně. Novým generálním ředitelem Unipetrolu se stal Pavel Švarc, který do té doby vedl Lovochemii z holdingu Agrofert.
Hlavní spojence Babiš získal zejména v ministrovi průmyslu a obchodu Miroslavu Grégrovi a jeho pravé ruce, náměstkyni Miladě Vlasákové, která se stala předsedkyní dozorčí rady Unipetrolu. Výborné vztahy měl i s premiérem Milošem Zemanem. Už v té době spekulovalo o tom, že Babiš může petrochemický gigant ovládnout. O tom svědčil následující bleskurychlý vývoj. Kromě Švarce se členy představenstva Unipetrolu stali další tři lidé spjatí s Agrofertem: Jan Landa, Václav Přibyl a Miroslav Kuliha. Babiš roli loutkáře pochopitelně odmítal.

Anonym 90186 19.03.2017 09:05
Reportáž zdůrazňuje, že podnikání Andreje Babiše se těší podpoře české vlády. To dokazuje nejen současná privatizace Unipetrolu, ale i prodej chemického gigantu Aliachem v roce 200. O firmu měla zájem Konsolidační banka. Ta chtěla firmu oddlužit a následně prodat silnému zahraničnímu zájemci.
Prodej znovu zpochybnil Pavel Mertlík: Tehdy došlo na jednání vlády k situaci, že tento návrh, který vypadal vcelku bezesporně a neměl jsem žádné signály, že by proti němu byla nějaká opozice, odpovídal podobnému postupu, jaký předtím Konsolidační banka použila v řadě jiných podniků, tak se proti němu postavil pan ministr Grégr, který prosadil zákaz Konsolidační bance, aby se dál účastnila tohoto tendru.
Aliachem nakonec vláda prodala Babišově Agrobohemii. Andrej Babiš přiznává známost s poradcem premiéra Miroslavem Šloufem, dodávají autoři. Majitel Agrofertu osobní známost potvrdil, jen prý neví, jak by jej měl Šlouf podporovat. Samotný Šlouf si však později veřejně postěžoval, že mu Andrej Babiš dluží desítky milionů korun. Za co asi?

Anonym 90186 19.03.2017 09:04
Pragmatická blízkost obou politiků má hlubší kořeny. Zasahuje do období, kdy začali podnikatelsky expandovat noví manažeři napojení na struktury vládnoucí sociální demokracie. O vzestupu nejbohatšího Slováka pojednávala i reportáž České televize Česko-slovenský sen redaktorů Jiřího Hynka a Lucie Vopálenské z tehdejšího cyklu Fakta (28. 1. 2002).Byla to éra privatizace velkých průmyslových kolosů, z nichž některé vyšetřovala policie. Mimořádnou pozornost vzbudil zlomový prodej Unipetrolu, který proběhl ve dvou fázích. O té první referovala Česká televize.
Česká vláda na konci roku rozhodla o privatizaci Unipetrolu. Státní podíl získala společnost Agrofert Holding, která patří podnikateli Andreji Babišovi a švýcarské firmě Ameropa. Andrej Babiš se tak stává jedním z nejmocnějších mužů českého průmyslu. Až v posledním roce se začaly v tisku objevovat titulky jako Richelieu české chemie, Magnát nebo Nejsem Junek. Takže kdo je vlastně Andrej Babiš? ptají se v úvodu autoři reportáže.Rozhodnutí o privatizaci Unipetrolu padlo v polovině prosince 2001. Vláda jej prodala za necelých 12 miliard korun, když neuspěla například britská společnost Rotch Energy, která nabízela téměř o 3 miliardy více.
Prodej kritizovali i někteří členové vlády, zejména tehdejší ministr financí Pavel Mertlík. Já si myslím, že ten tendr byl od začátku špatně organizován a jeho výsledek je smutným potvrzením toho, že ekonomičtí analytici měli pravdu, když říkali, že se najde velmi málo světových firem, které budou mít zájem o Unipetrol jako celek. To se bohužel nestalo a výsledkem je velmi nízká cena, kterou vláda dostala, sdělil pro Fakta.
Autoři už tehdy poukazovali i na to, že Agrofert nemá vyjasněné financování. O jedenácti miliardách korun na zaplacení Unipetrolu Andrej Babiš zatím vyjednává. Tyto pochybnosti se následně potvrdily.

Anonym 90186 19.03.2017 09:00
Andrej Babiš se při sněmovním hlasování o usnesení, vyzývajícího jej k vyvrácení pochybností z krácení daní, dostal do izolace. Okamžitě mu přispěchal na pomoc prezident Miloš Zeman, který se nikoli poprvé rozhodl tahat za oligarchu horké kaštany z ohně. Za Babiše se postavil už před rokem, kdy kulminovala podobně žhavá kauza Čapí hnízdo.
Prezident se k aktuálnímu problému následně vyslovil v TV Barrandov: Je naprostá drzost zahrnout na program sněmovny bod, že se dopouštím daňových podvodů, řekl by prý, pokud by se octl v Babišově roli při jednání komory. Poslanci na jedné i druhé straně tady předvádějí tyjátr, hodiny žvaní a leží tam zákony, které by se daly projednat, dodal totožnou rétorikou. Naznačil, že by mohly nastat potíže s Babišovým odvoláním z vlády.
Ministr financí se za tuto podporu krátce poté revanšoval. V rozhovoru pro Právo (18. 3. 2017) zpochybnil, že by hnutí ANO mohlo postavit svého kandidáta do prezidentské volby. Jím periodicky zmiňovaného Martina Stropnického by nenavrhl a finančně by prezidentskou kampaň nepodpořil. Zeman je jasný favorit. Žádný jiný tak silný kandidát tady není a upřímně nevidím nikoho, kdo by ho porazil. zdůvodnil svůj další názorový veletoč.

Anonym 90186 19.03.2017 08:58
Andrej Babiš si čas na jednání sněmovny, probírající jeho podezřelé finanční operace, nenašel. Den poté ale zavítal na Hrad, kam ho pozval prezident Miloš Zeman, který se za něj znovu postavil. Oba muže však nepojí jen současné pragmatické spojenectví, ale i nebývalá podpora Zemanovy vlády podnikání Andreje Babiše, která mu umožnila splnit jeho sen. Stála na počátku jeho zázračného vzestupu mezi nejvlivnější podnikatele. Už dříve o něm pojednávala i reportáž České televize v pořadu Fakta, a nešlo jen o proslulý Unipetrol.

 <<nové   starší>> 

1
filmy v kinechdvd filmyrubrikysvětlometysynonyma

Seznamka

Oficiální stránky dalších známých osobností

oficiální stránky Jana Volfová oficiální stránky Petr Mach oficiální stránky Ondřej Liška oficiální stránky Petr Havlík oficiální stránky František Pytloun oficiální stránky Radka Fišarová oficiální stránky Iva Hajnová

Další osobnosti | Jana Volfová | Petr Mach | Ondřej Liška | Petr Havlík | František Pytloun | Radka Fišarová | Iva Hajnová |

Popisy českých osobností pocházejí z oficiálních stránek osobnosti, nebo ze stránek wikipedia, nebo jsou vlastní tvorbou.

Vložit osobnost / Oficiální Stránky © OficialniStranky.cz / opravit údaj
Tyto stránky používají soubory cookie k poskytování služeb, analýze návštěvnosti a personalizaci reklam. Používáním stránek s tímto souhlasíte. Další podrobnosti