Oficiální stránky Miloš Zeman
Oficiální stránky
  přidat osobnost
Effet Miroir (limited) (Zaz) Extended (Ultravox) Propustka Do Pekel (Divokej Bill) Limitless (Piano Guys) Oppidum (Filipova Lenka)

Miloš Zeman diskuse strana 2650

Jak na vás Miloš Zeman působí? Co pěkného byste řekli? Co se vám líbí?

Komentář  
Jméno     Věk (volitelně)

 

Následují komentáře návštěvníků. Kterýkoli komentář může být vymazán, zvláště urážlivé nebo vulgární, které nejsou povoleny. Nahlásit komentář »

Anonym 31168 19.05.2017 13:47
Pro 5822 Ve středu tě ojedu.Než bude ráno svítat budou z toho chlupy lítat.Nejsi žádný zajda,seš zkušená rajda.

Anonym 5822 19.05.2017 13:28
90186 zkrať ty svoje stupidní komentáře, i ..d .. t..e

Anonym 5822 19.05.2017 13:26
Zeman opět nezklamal. Slíbí Kajínkovi milost, dá mu naději, ale otálí, vzrušuje se tím, že občané čekají na jeho podpis. D e..l Zeman vypadá tak, že každým dnem může odejít do věčných lovišť, tak by ani nestihl podepsat milost. D e.. l každým coulem.

Anonym 5822 19.05.2017 13:24
31168 Ty bys dědku senilní potřeboval revoluční bejkovec na vlastní pr.. Rodiče něco zanedbali, že? I d .. t e

Anonym 31168 19.05.2017 10:58
Bez zprovoznění dostatečného množství katovských mučíren a jejich osazení co nejkrutějšími katy se ve stávajícím kapitalistickém svinčíku pořádek neudělá.Chce to revolucí dostat k moci velice krutou ruku mladé generace.Ta bude muset být na lumpy co Česko zbídačili tak krutá,že lumpové pak začnou masově velebit nebožtíka Hitlera,jaký že to byl na lumpy velký humanista oproti zde pak vládnoucí mladé generaci.

Anonym 94158 19.05.2017 00:26
Nevím, proč soudy nevyšetřují miliardové kauzy z dob bačování TOP 09 a ODS. Neměly by být dotčeny "hypoamnestií" pana Havla a Klause. Jde o miliardové případy pana Drábka a Šišky, paní Casa a dalších 37 podobných. Nafukujeme žížalu, která je pouze v morální rovině. Známe vůbec nějakého miliardáře s morálkou? Máme politiky s morálkou?? Ne máme jenom špínu. ANO jsem nikdy nevolil. Asi jsem udělal chybu. I to se dá napravit.

Anonym 31168 18.05.2017 18:58
Politická situace je v současné době je na bejka.Brzo bude na kvalitní revoluční bejkovec.

Anonym 90186 18.05.2017 18:57
Na mimořádné schůzi sněmovny 10. května tu symbiózu otevřeně pojmenoval bývalý ministr spravedlnosti Pavel Blažek. Právě on v roce 2011 jmenoval Lenku Bradáčovou vrchní pražskou žalobkyní. Ji i nejvyššího státního zástupce Pavla Zemana dobře zná. Zároveň vedl parlamentní vyšetřovací komisi pro reorganizaci policie. Na základě jejich výsledků vyzvala sněmovna ministra spravedlnosti Roberta Pelikána, aby udělal pořádek na Vrchním státním zastupitelství v Olomouci, které se v reorganizaci výrazně angažovalo a vypouštělo do médií informace z vyšetřování policejního prezidenta, jež by ze zákona mělo být neveřejné. Především do těch médií, která ještě v té době patřila Andreji Babišovi a dnes je má zaparkovaná ve svěřenském fondu. Pelikán usnesení sněmovny už měsíce ignoruje.
Nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman si tehdy uvědomil, že situace se dostala za hranu, a podal kárnou žalobu na Ištvanova náměstka Pavla Komára kvůli únikům informací z vyšetřování na veřejnost. Žalobu bude 30. května řešit Nejvyšší správní soud. Teď to nejstrašnější to je moje hypotéza: nezávislost zastupitelství skončila tím, že se nerespektovalo usnesení sněmovny v téhle věci, protože špičky státních zástupců se staly závislými na hnutí ANO. My jsme totiž řekli: Něco s nimi dělejte. Jediná strana to neřekla hnutí ANO. A já se bohužel obávám, že jediný důvod, proč nic nedělají, je to, aby náhodou nenašli něco, co by se týkalo jediné strany, která je u toho ještě drží, prohlásil Blažek. Stejnou pochybnost o nezávislosti státního zastupitelství vyjádřil v ČT i ministr zahraničí Lubomír Zaorálek. Toho přitom sám Andrej Babiš počítá do rozumného křídla ČSSD, s nímž se dá, na rozdíl od premiéra, mluvit.

Anonym 90186 18.05.2017 18:55
Státní zástupce nikdo nepodezírá z toho, že by se s Andrejem Babišem přímo paktovali. Z posledních několika let je ale docela dost indicií, že fungují ve vzájemné symbióze. Babišova letitá kampaň všeci tady kradnú jim dává ideální příležitost, jak vyniknout a předvést výsledky lovu korupčníků v nejvyšších patrech politiky. I oni mají svůj letitý zájem. Prosadit už od roku 2013 u ledu ležící nový zákon o státním zastupitelství, který výrazně posiluje jejich moc. Jistí postavení nejvyššího státního zástupce, kterého už by na návrh ministra spravedlnosti vláda nemohla kdykoliv odvolat bez udání jakýchkoliv důvodů, jako může dnes. Kromě toho by mělo vzniknout i nové speciální státní zastupitelství pro vyšetřování korupce a vážné hospodářské kriminality.
To by mělo obrovský manévrovací prostor vybírat si, jakými případy se bude zabývat a které naopak odešle jinam. Především Lenka Bradáčová a Pavel Zeman investovali do nového zákona o státním zastupitelství spoustu energie. A už druhé volební období ho nedokázali prosadit. Babišova strana už je dnes fakticky jediná, která se nového zákona o státním zastupitelství zastává. Andrej Babiš jako volební vítěz a příští premiér je pro žalobce největší nadějí, že by svůj zákon konečně uvedli do života.

Anonym 90186 18.05.2017 18:54
To všechno jsou dost pádné důvody pro to, aby premiér Bohuslav Sobotka odvolal kromě Andreje Babiše i jeho ministra spravedlnosti Roberta Pelikána a sebral tento pro vyšetřování vážných podezření z trestných činů klíčový resort hnutí ANO. Logika je stejná jako u ministerstva financí a finanční správy. Ministrem spravedlnosti s mocí nad státním zastupitelstvím nemůže být Babišův věrný služebník Robert Pelikán, když jeho šéfa policie pod dozorem státních zástupců vyšetřuje kvůli podezřením z daňových úniků a dotačního podvodu.

Anonym 90186 18.05.2017 18:53
V poslední době je to nejkřiklavěji vidět na případech vážných podezření z daňových úniků, podivného původu majetku a dotačních podvodů ministra financí Andreje Babiše. Stejně jako u finanční správy to budí dojem, že žalobci v jeho případech otálí. A podobně jako v případě finanční správy to má přirozené vysvětlení. Andrej Babiš má nad žalobci moc podobně jako nad finanční správou.
Státní zastupitelství se snaží budit dojem, že je nezávislé. Je ale stejně jako policie součástí výkonné moci. Tu moc nad státním zastupitelstvím vykonává ministr spravedlnosti. Tím je oddaný služebník Andreje Babiše Robert Pelikán, který veřejně v první linii před televizními kamerami svého šéfa hájí a snaží se bagatelizovat všechna podezření kolem něj. Jen ministr spravedlnosti může předložit vládě návrh nad odvolání nejvyššího státního zástupce. Jen on může předložit návrh na jeho nástupce. Jen on z celého kabinetu může podat k Nejvyššímu správnímu soudu kárnou žalobu na kteréhokoli ze státních zástupců. Otálení a průtahy ve vyšetřování jsou jedním z důvodů kárné žaloby.

Anonym 90186 18.05.2017 18:52
Je to velmi nebezpečný rys, který provází českou politiku přinejmenším od roku 2011, ale pravděpodobně ještě déle. Kulminoval v roce 2013 při razii na Úřadu vlády. Státní zástupci z nejvyšších pater se stali aktivními hráči. Svými raziemi, zatýkáním, domovními prohlídkami a referováním o nich výrazně ovlivňují politiku. Stejně ji ovlivňují tím, že o jiných politicky zásadních případech naopak nereferují a jejich vyšetřování se bez výsledků táhne. Ať už by ta vážná podezření vyvrátili, nebo naopak potvrdili obviněním a obžalobou.

Anonym 90186 18.05.2017 18:10
Na nepříjemnou dohru pro Českou republiku to nyní vypadá v léta trvající kauze Diag Human. K zablokovaným kontům hned ve 24 bankách v Lucembursku, které měl nařídit soudní exekutor, ale mlčí jak ministerstvo financí, tak i ministerstvo zdravotnictví. S informací o posledním vývoji v arbitráži kvůli obchodu s krevní plazmou přišel server HlídacíPes. Může jít přitom až o částku přesahující 13 miliard korun.

Anonym 90186 18.05.2017 17:44
Wagnerová: jsem otrávená, ústava dostává v krizi na frak

Anonym 90186 18.05.2017 17:43
Nový ministr financí bez vazeb na Andreje Babiše by také mohl změnit přístup k problematické zakázce související s elektronickou evidencí tržeb. Zakázku na software pro EET za 50 milionů korun dostala bez soutěže společnost IBM, která pro stát zajišťuje automatizovaný daňový informační systém (ADIS). Systém EET byl začleněn do ADIS. Ministr Babiš odmítá zveřejnit detaily smlouvy, do případu se navíc zkraje roku vložilo státní zastupitelství a rozjelo se vyšetřování.
Nový ministr by navíc mohl změnit taktiku i ohledně vyšetřování politicky výbušné zakázky na systém monitorující čerpání evropských dotací. V ní hrají roli vlivné postavy současného vedení resortu financí a dalších úřadů státní správy. Sám Andrej Babiš k pochybnostem o zakázce a k následnému policejnímu vyšetřování nikdy nezaujal jasný postoj.
A do třetice je tu neuzavřená kauza nákupu dluhopisů, kterou nyní řeší současní Babišovi podřízení z finanční správy. Pokud by lídr hnutí ANO ztratil na resort vliv, uvolnilo by to finanční správě ruce při vyšetřování.

Anonym 90186 18.05.2017 17:42
Po odchodu Andreje Babiše a dosazení ministra bez osobních vazeb na lídra hnutí ANO by ale bylo otázkou jen jedné valné hromady, která by mohla Agrofert o výsadní postavení připravit. Stačilo by převolit členy dozorčí rady, vyměnit vedení Čepra a firmy z holdingu od zakázek odstřihnout. A to s odkazem na porušování směrnic Evropské unie, která biopaliva dotuje a zakazuje střet zájmů.
Taková operace by mohla proběhnout relativně rychle. Na rozdíl od ovládnutí jiných útvarů a úřadů, které si Babiš obsadil svými lidmi. Prakticky nemožné to je u finančně analytického útvaru, kde se scházejí údaje k podezřelým účtům od bank, a řídí jej Libor Kazda. S ohledem na služební zákon nelze Kazdu odvolat jen s argumentem, že si jej vybral Babiš.
Naopak jednodušší situace by mohla nastat ohledně finanční správy, které řídí další Babišův věrný Martin Janeček. Vůči jeho práci měli na rozdíl od Kazdy politici v minulých měsících silné výhrady, které by na jeho případné odvolání mohly dostačovat. Například s odkazem na represivní postup při výběru daní či liknavý přístup při kontrole dluhopisové kauzy.

Anonym 90186 18.05.2017 17:40
Předně jde o byznys. Ministerstvo financí je totiž akcionářem státní společnosti Čepro, která je největším distributorem pohonných hmot a odběratelem biopaliv v Česku. A Babišův holding Agrofert, toho času zaparkovaný ve svěřenském fondu, se po vstupu Andreje Babiše do vlády stal monopolním dodavatelem bionafty do Čepra. A další firma z holdingu má rovněž významný podíl na dodávkách bioetanolu do Čepra. Převedeno na čísla: ročně jde o více než dvě a půl miliardy.
Babišova obřího střetu zájmů si byli koaliční partneři vědomi a snažili si Čepro převést pod jiný resort, ale nakonec se stáhli. Ministr nám dal trochu nůž na krk, že jestliže chceme, aby koalice fungovala, tak chce mít podnik pod kontrolou, tak jsem to pochopil, popsal to po čase bývalý ministr průmyslu Jan Mládek (ČSSD).

Anonym 90186 18.05.2017 17:40
Ministerstvo financí patří odjakživa mezi klíčové resorty každé vlády. Andrej Babiš má ovšem nyní hned několik důvodů proto, aby si i po svém nuceném odchodu vliv nad ministerstvem uchoval. Ohroženy jsou zisky Agrofertu, ve hře je i policejní vyšetřování.
Ministr financí patří díky údajům, které se v jeho resortu scházejí, mezi nejlépe informované členy kabinetu. Nad ostatními kolegy má převahu i díky tomu, že na něm do značné míry záleží, kterému resortu přihodí miliardy do rozpočtu.
Současný strážce státní kasy a lídr hnutí ANO Andrej Babiš má ovšem i další důvody, proč si vliv nad ministerstvem uchovat i v případě, že jej premiér Bohuslav Sobotka z Letenské ulice vystrnadí.

Anonym 90186 18.05.2017 17:37
KUCHAŘ|KA DO ZÁVODNÍ JÍDELNY
stejný podnik, stejný majitel
od 14 700 Kč|měsíc

Anonym 90186 18.05.2017 17:36
Pro 94158
Tvůj příspěvek jen potvrzuje, že tvůj vůdce Kobliha první je obyčejný zloděj.
Kostelecké uzeniny
majitel Agrofert
dělník potravinářské výroby
od 14 tisíc do 17 tisíc Kč|měsíc
nutný dobrý zdravotní i fyzický stav
práce také v neděli

Anonym 90186 18.05.2017 17:28
Pětina firem, které stavěly víkendová sídla na Lipně pro bývalého jihočeského hejtmana Jiřího Zimolu a šéfa Jihočeských nemocnic Martina Bláhu, měla zakázky právě v krajských špitálech. Pochybnosti o výstavbě svého rekreačního domku Zimola odráží argumentem, že firmy nedělaly pod cenou. Auditor, jehož posudek to má dosvědčovat, však podle MfD stavby osobně nenavštívil.

Anonym 94158 18.05.2017 16:08
Ve statistice o ekonomické situaci se objevilo potvrzení o okrádání zaměstnanců o 1|4 platu v Čechách. Ve výši platu jsou na tom lépe Slováci, kteří za 12 let si polepšili o 154% a Češi za stejnou dobu jen o 76%. Zaměstnanci v Řecku mají o polovinu vyšší plat oproti Čechům. Minimální mzda v Čechách měla být 15 tisíc!

Anonym 94158 18.05.2017 15:56
Milý studente 90186, přečti si znění ústavy a nedrž se 1 věty. Pan Zeman má na rozhodnutí několik týdnů. Zahraniční cesty jsou chápány jako překážka a do doby několika týdnů se nepočítají. V té věci je několik kroků. Jeden z kroků učinili Sobotka s Babišem tím, že se konečně domluvili na novém ministrovi. Až se ten nový rozkouká, budou nové volby. Takže nic to nepřinese, snad jen EGO, či politické body.

Anonym 31168 18.05.2017 15:48
Revoluční bejkovec potěš brzo zadky všech lumpů co se po komunistech prolhali k moci a Česko zbídačili.

Anonym 90186 18.05.2017 15:42
Bývalý ústavní soudce Stanislav Balík: Miloš Zeman ústavu nechápe
Jak byste popsal dosavadní postoj prezidenta k ústavě? Opovrhuje jí? Ohýbá? Překračuje? Nerespektuje? Znevažuje? Všechna hodnocení jsme v minulých dnech slyšeli.
Dovolím si dodat ještě jednu možnost. Nechápe ji. Ústava není technickou normou, obsahující exaktní definice či detailní technologické postupy. Jednotlivá ustanovení ústavy jsou nástinem řešení více či méně standardních situací, která jsou v kontextu preambule, složeného slibu, zdravého rozumu a dobré vůle pro protagonisty vcelku snadná, jasná a srozumitelná.

Anonym 90186 18.05.2017 15:38
Kvůli občasnému plesu ve vesnické sokolovně už nemusí mít - třeba dobrovolní hasiči - EET. Ministr Babiš zmírnil spolkům podmínky evidence. Na první pohled by se mohlo zdát, že se na ministerstvu zdravý rozum probouzí z mrákot. Ono je ostatně dost těžko obhajitelné přísně evidovat každý prodaný půllitr piva na šibřinkách, když se sám ministr potýká s pochybnostmi kolem velkonákupu nezdaněných dluhopisů vlastní firmy.

Anonym 90186 18.05.2017 15:33
Hrozbou politického zneužití médií v České republice se bude 1. června zabývat Evropský parlament. Podle informací ČTK dnes tento bod programu plenární schůze schválila konference předsedů politických frakcí v Evropském parlamentu. Po debatě nebude ale následovat přijetí žádné rezoluce.

Anonym 90186 18.05.2017 15:31
Klus: Nebudu hrát na akcích, které platí Agrofert. Babišovy peníze nechci

Anonym 90186 18.05.2017 15:29
Čeští lodníci zaměstnaní v Nizozemsku už tři čtvrtě roku neúspěšně bojují s úřady o holou existenci. Na základě smlouvy z roku 1974 měli odvádět daně v Česku, ale finanční úřady je opakovaně ujišťovaly, že mají danit v Nizozemsku. Najednou po nich finanční správa začala požadovat, aby zaplatili na dani zpětně za několik let sta tisíce korun. Přes 800 lodníků se ocitlo ve vážných existenčních problémech, některým hrozí exekuce. Ministerstvo financí jim nijak nepomáhá, naději proto nyní vkládají do ministerstva pro lidská práva.

Anonym 90186 18.05.2017 15:28
Prezident Miloš Zeman se podle čínského disidenta Liao I-wua chová jako prostitutka. Čínský disident, který do Česka přijel v rámci festivalu Svět knihy, to uvedl v rozhovoru pro Události komentáře ČT24. Důvodem kritického vyjádření je podle něj Zemanovo podlézavé chování k Číně.

Anonym 94158 17.05.2017 22:46
Ve věci vydání korunových dluhopisů je vhodné prošetřit možné pochybení pana Kalouska, či jemu podřízených, a to zda nedošlo v těchto dluhopisech k rozporu s platným zákonem. Jinak je to věc pouze morální. Říkat proč si je koupil bohatý člověk, když má peněz dost? Znám více občanů, kteří mají soucit a neustále někomu pomáhají. Bohužel jsou chudí. Nemají čas na sebe a své blízké.

Anonym 94158 17.05.2017 19:21
Koukám, že pražská galérka a kavárenská klika protestuje. To je moc dobré. Horší by bylo vidět protest slušných lidí. Před několika lety protestovalo sto padesát tisíců slušných lidí. Proti lumpům z TOP a ODS to bylo málo.

Anonym 94158 17.05.2017 19:12
Je trochu nešťastné načasování hermanovin a jiných ptákovin. V této době by měl být připravován rozpočet, mělo by vrcholit pořizování projektů pro stát a podnikatelskou sféru. Zoufalý výkřik jednoho člověka nakopl naší ekonomiku do oblasti třísel. Škody mohou narůst na 10 i více miliard. Ten jeden člověk se s nikým neporadil, "je dokonalý" a tak to ani nepotřeboval! Podal demisi, která byla přijata a následně vše odvolal. Co si slušní občané mají myslet? Ten jeden člověk dělá ve světě z nás občanů Středoafričany.

Anonym 94158 17.05.2017 19:05
Ten Zeman je ale nehodný člověk, nedá mafiánům z pražských kaváren vydělat ani vindru. Už 4. rokem hladoví a touží po Kalouskovi. Občané nechtějí návrat Kalouska. Asi si ho nezaslouží.

Anonym 94158 17.05.2017 19:04
Milý 90186, řepkový olej je velmi příznivý pro zdraví člověka. Psal jsi včera v 17:01 o připuštění. Mohu Ti jen popřát abys byl také připuštěn. Je to pro zdraví také užitečné a na chvilku Tě odvede od depiny.

Anonym 94158 17.05.2017 19:04
Pan Zeman se velmi snaží zapojit Čechy do projektu "Hedvábná stezka". Tento projekt objemově převyšuje "Marshallův plán" pomoci Evropě na konci 40. let. Může to být další skok na dotažení západních ekonomik, který započal až pan Babiš. Od roku 1989 nedošlo k obdobnému růstu. Jenom samá bída. Věřím, že novou vládu povede právě on.

Anonym 90186 17.05.2017 16:14
Kdo letěl se Zemanem do Číny? Podnikatelé za 75 tisíc, soukromník Nejedlý zdarma

Anonym 90186 17.05.2017 16:12
Šéf hnutí ANO Andrej Babiš vybral dalšího ze svých zaměstnanců, poslance Ivana Pilného, aby po něm vedl ministerstvo financí. Je skvělé, že vybral odborníka, který si věří. Protože ještě v pondělí Pilný nabídku odmítal a říkal, že by nedělal něco, čemu nerozumí.
Ta nabídka nepadla a jsem rád. Musel bych ji totiž odmítnout, řekl Pilný serveru Aktuálně s tím, že je ministerský post zcela mimo jeho odbornost. A když něčemu nerozumím, tak to nedělám, dodal.
Já myslím, že to je dobrý kandidát, je to zkušený člověk, řídil velké firmy, je zkušený v byznysu. V ekonomice se vyzná a dobře vystupuje na veřejnosti, vysvětloval své rozhodnutí Babiš.
Je dobře, že se můžeme spolehnout na to, že o rezort financí je postaráno.

Anonym 90186 17.05.2017 16:11
Zároveň sama promrhala zdaleka největší investiční plán, dostavbu jaderné elektrárny Temelín připravenou předchozími vládami, zejména pak někdejším ministrem průmyslu a obchodu Martinem Římanem (ODS). Připravená investice tak kvůli současné vládě stojí a ještě minimálně několik let stát nebo ležet ladem bude, kvůli čemuž přijdeme odhadem o stovky milionů korun, o další aspoň stovky milionů přijdou účastníci zrušené soutěže a navíc se propadáme do energetické závislosti, což je v době, kdy Spolková republika Německo likviduje všechny své jaderné elektrárny, nesmírně nebezpečné. To jen abyste viděli, jak umí Sobotkova vláda využít připravené investiční projekty. Vina padá zejména na exministra průmyslu a obchodu Jana Mládka (ČSSD) a již zmíněného ministra Babiše.
Vládě v hospodaření pomáhalo také znehodnocování našich úspor Českou národní bankou, díky čemuž si vláda půjčovala víceméně zdarma. Babiš však nemá pravdu, že takový dluh je přínosný. Vždy, když se vláda zadlužuje, tím bere a prodražuje úvěry i jiné zdroje soukromým firmám, které přitom zpravidla chtějí zkusit investovat.
Vláda (zejména ČSSD) chtěla výše uvedený přebytek hospodaření nějak rozdělit. Byl tu však problém. Ty peníze neexistovaly. Byl o ně snížen prodej nových (obnovených) dluhopisů čili státní dluh. Babiš na to upozorňoval, ale nakonec přistoupil na rozdělení neexistujících peněz. Většina půjde na snížení dluhu. Legrace však spočívá v tom, že aby mohl být dluh snížen, budeme se muset nejprve zadlužit, jak vyplývá z informací ČTK.
Nakonec se však ukázalo, že Babišovo ministerstvo dohlížející na státní pokladnu vlastně vůbec neví, jak jsme v minulých letech hospodařili. Odhalili to náhodou inspektoři z NKÚ, kteří tam přišli prověřit účetnictví za rok 2015. Ukázalo se, že má Babiš a jeho lidé v oficiálních výkazech nesrovnalosti jen za uvedený rok ve výši minimálně 240 miliard korun. V některých případech je přitom důvodem špatná metodika, takže lze předpokládat, že se nesrovnalosti nejen převalují do let následujících, ale zároveň se na ně rychlým tempem nabalují nepřesnosti další.
Když Babišovi lidé vykázali 83 milionů místo 83 miliard, nemusel to ještě být podvod, byť je do nebe volající hrůza, že na to nikdo z ministerstva nepřišel. Pak však byly nalezeny také nesrovnalosti, u nichž je nepravděpodobné, že by byly způsobeny pouhým opomenutím či chybným zaznamenáním. Babiš se totiž úplně vykašlal na tvorbu rezerv na další odstraňování ekologických škod napáchaných komunisty, k jejichž likvidaci se přitom stát při privatizaci pochopitelně zavázal. Obdobně ministerstvo nějak zapomnělo snižovat hodnotu části majetku.
Pokud patříte mezi Babišovy voliče, nabídli bychom vám samozřejmě koblihu. Jenže ještě netušíme, kolik ty Babišovy koblihy budou stát. Pošleme vám pak s nimi i účtenku.

Anonym 90186 17.05.2017 16:08
Meziroční propad rozpočtu činí 24 miliard, účetnictví hapruje nejméně o 240 miliard, vládní investice se meziročně propadly o více než 60 % a ministr Babiš byl opakovaně přistižen při lžích, které nasvědčují tomu, že se skutečně dopustil podvodů, ze kterých je podezřelý a které by měla prošetřovat mimo jiné finanční správa, jejíhož ředitele dosadil do funkce.
Andrej Babiš (ANO) má navíc na finanční správu nepochybný vliv, protože jí mimo jiné přikázal, aby zrušila část tzv. udavačského webu k EET, za nějž byl v médiích kritizován.
Ještě v lednu 2017 se Babiš na tiskové konferenci chlubil, jak skvěle dopadlo vládní hospodaření za rok předchozí. Jednak však neřekl, co bylo příčinou přebytku a jednak ještě veřejnost netušila, že se na ministerstvu financí falšovalo účetnictví, takže Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ) varuje, že může být chybně vykázán i státní dluh.
Příčinou státního přebytku ve výši 62 miliard byly výhradně peníze, které k nám připluly z EU. Bez nich bychom v přebytku nebyli. Kromě toho si vláda nejen v roce 2016 pomohla útlumem investiční aktivity. Za první čtyři měsíce roku 2017 navíc i tak investice meziročně poklesly o neuvěřitelných 63 %, takže vláda aktuálně neinvestuje už téměř vůbec. Ministři se hájí, že nemají z minulosti připravené investiční projekty. Mohou však přece investovat do něčeho, kde nejsou zapotřebí rozsáhlá stavební povolení či ekologické posudky. Co třeba záchranné a horské služby, požární ochrana, čluny pro plavčíky, věda? Míra vládních investic výrazně pokulhává za mírou investic soukromých, což lze chápat tak, že vláda myslí na budoucnost méně, než by Češi chtěli.

Anonym 90186 17.05.2017 16:07
Babiš po sobě zanechá propad v rozpočtu i nejasnosti v účetnictví za 240 miliard

Anonym 90186 17.05.2017 16:04
Bývalý agent StB a komunistický špion Pavel Minařík, proslavený pokusem o odpálení sídla Rádia Svobodná Evropa, byl odsouzen k domácímu vězení za nedovolené držení zbraně. Toho se dopustil při nezdařeném pokusu o sebevraždu v roce 2015.

Anonym 94158 17.05.2017 13:48
Pan Zeman se velmi snaží zapojit Čechy do projektu "Hedvábná stezka". Tento projekt objemově převyšuje "Marshallův plán" pomoci Evropě na konci 40. let. Může to být další skok na dotažení západních ekonomik, který započal až pan Babiš. Od roku 1989 nedošlo k obdobnému růstu. Jenom samá bída. Věřím, že novou vládu povede právě on.

Anonym 94158 16.05.2017 22:37
Ten Zeman je ale nehodný člověk, nedá mafiánům z pražských kaváren vydělat ani vindru. Už 4. rokem hladoví a touží po Kalouskovi. Občané nechtějí návrat Kalouska. Asi si ho nezaslouží.

Anonym 94158 16.05.2017 22:33
Milý 90186, řepkový olej je velmi příznivý pro zdraví člověka. Psal jsi včera v 17:01 o připuštění. Mohu Ti jen popřát abys byl také připuštěn. Je to pro zdraví také užitečné a na chvilku Tě odvede od depiny.

Anonym 90186 16.05.2017 18:02
Rozmohl se nám tady takový nešvar. Důležití lidé na ministerstvu financí a ve finanční správě si nejspíš myslí, že lidé, firmy a celá ekonomika vůbec jsou tu hlavně proto, aby bylo od koho vybírat daně. Preventivně tak používají represívní nástroje, které mohou snadno zlikvidovat i podniky nevinných lidí.

Anonym 90186 16.05.2017 18:01
Poslanec za hnutí ANO Jaroslav Faltýnek čelil v nedělních Otázkách Václava Moravce řadě dotazů týkajících se problémů jeho předsedy. Čelil je ale možná příliš silné slovo. Faltýnek si totiž (nejen) v době vládní krize osvojuje pozoruhodnou komunikační strategii. O všem, co se týká Andreje Babiše, buď neslyšel, nečetl, nebo ho to radši jednoduše nezajímá.

Anonym 90186 16.05.2017 18:00
Finanční správa si kvůli svému nelidskému přístupu, kterým likviduje drobné podnikatele a živnostníky, vysloužila v posledních měsících vlnu kritiky. To, že svým postupem poškozuje poctivé firmy, nyní připustil i premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD). Za viníka označil náměstkyni pro daně a cla Alenu Schillerovou, kterou chtěl Andrej Babiš (ANO) navrhnout jako svého nástupce, a generálního ředitele Generálního finančního ředitelství Martina Janečka.

Anonym 90186 16.05.2017 15:54
Konglomerát Agrofert, ještě před nedávnem svázaný s ministrem financí Andrejem Babišem, dodával Správě státních hmotných rezerv sušené mléko, a jak se nyní ukazuje, cena nebyla úplně obvyklá.
V říjnu 2016 uzavřela Mlékárna Hlinsko, jejímž jediným akcionářem je Agrofert, smlouvu se správou rezerv na nákup sušeného mléka za 37,5 milionu korun bez daně. Za tunu plnotučného mléka v 25kilových pytlích zaplatila správa rezerv podle smlouvy 75 tisíc korun bez daně, tedy 75 korun za kilo.
Ze statistik Státního zemědělského intervenčního fondu ale plyne, že mlékárny v říjnu 2016 prodávaly kilo sušeného plnotučného mléka průměrně za 68 korun a osm haléřů. Údaje přitom odpovídají balení v pytlích po 25 kilogramech. Cena Mlékárny Hlinsko tak byla o sedm tisíc korun na tunu vyšší. Celkově tak správa zaplatila na zakázce o 3,5 milionu více, než byla obvyklá cena.
Organizace měla se zakázkami potíže již v minulosti. Příkladem může být smlouva na skladování státních pohonných hmot s netransparentní českoněmeckou firmou Viktoriagruppe nebo takzvaná rotace přebytečného obilí, které pro stát zaopatřovala společnost Navos, taktéž z holdingu Agrofert.

Anonym 90186 16.05.2017 15:46
Čínská banka ICBC, které Rusnok přivezl do Pekingu licenci, má v západní Evropě problémy. Čelí vyšetřování kvůli praní špinavých peněz

 <<nové   starší>> 

1
filmy v kinechdvd filmyrubrikysvětlometysynonyma

Seznamka

Oficiální stránky dalších známých osobností

oficiální stránky Jana Volfová oficiální stránky Petr Mach oficiální stránky Ondřej Liška oficiální stránky Petr Havlík oficiální stránky František Pytloun oficiální stránky Radka Fišarová oficiální stránky Iva Hajnová

Další osobnosti | Jana Volfová | Petr Mach | Ondřej Liška | Petr Havlík | František Pytloun | Radka Fišarová | Iva Hajnová |

Popisy českých osobností pocházejí z oficiálních stránek osobnosti, nebo ze stránek wikipedia, nebo jsou vlastní tvorbou.

Vložit osobnost / Oficiální Stránky © OficialniStranky.cz / opravit údaj
Tyto stránky používají soubory cookie k poskytování služeb, analýze návštěvnosti a personalizaci reklam. Používáním stránek s tímto souhlasíte. Další podrobnosti