Oficiální stránky Miloš Zeman
Oficiální stránky
  přidat osobnost
Love (deluxe) (Buble, Michael) Soucast (Callta, Pavel) Effet Miroir (limited) (Zaz) Extended (Ultravox) Propustka Do Pekel (Divokej Bill)

Miloš Zeman diskuse strana 2450

Jak na vás Miloš Zeman působí? Co pěkného byste řekli? Co se vám líbí?

Komentář  
Jméno     Věk (volitelně)

 

Následují komentáře návštěvníků. Kterýkoli komentář může být vymazán, zvláště urážlivé nebo vulgární, které nejsou povoleny. Nahlásit komentář »

Anonym 31168 27.05.2017 16:58
KDU ukazuje,že jevlastizrádnou stranou zralou na co nejkrutější odporažení všech jejích členů na katovské mučírně za vlastizradu a znárodnění všecho majetku celých rodů straníků KDU za škody,které za posledních sedmadvacet roků národu Čechů nadělali.V zájmu mladé a budoucích generací je třeba se proti všem lumpům co se po komunistech prolhali k moci zvednout a co nerjkrutěji je odporážet na katovské mučírně aby byla šance stávající životní prostor zachránit pro další generace Čechů.Se zde sedmadvacet roků vládnoucími lumpy toto možné není.Důchodcům za jejich většinovou sedmadvacetiletou troubovitost když volili lumpy a nechali jim Česko rozprodat,zadlužit a rozkrást naordinovat takovou dietu jakou neměli ani vězňové za nebožtíka Hitlera v koncentráku a zasloužený a spravedlivý důchod většině důchodců vyplácet na holý zadek bejkovcem.To je ta správná humanita a demokracie jakou Česko potřebuje pokud bude snaha zachránit stávajmící životní prostor i pro další generace Čechů.

Anonym 90186 27.05.2017 14:10
Britský týdeník The Observer se zabývá Prahou. Označuje ji za středoevropskou základnu Putinových špiónů. V článku si klade otázku proč jich v české metropoli operuje tak velké množství. Špioni se snaží ovlivňovat média i politiky. Britským novinářům neunikl ani Zemanův výrok o likvidaci novinářů.

Anonym 90186 27.05.2017 14:09
Halík: Zeman chátrá. Prokremelské mafie si možná najdou náhradníka

Anonym 90186 27.05.2017 12:00
Korupce pokračuje? Plýtvání tedy nesporně. Třeba ve zdravotnictví dosud nebyly zavedeny elektronické zdravotní knížky, což poškozuje skrze veřejné zdravotní pojišťovny také stát.
Možné úspory ve zdravotnictví se ukázaly, když Česká průmyslová zdravotní pojišťovna zavedla pro své klienty možnost překontrolovat si svůj osobní účet. Pojišťovna má 1,24 milionu klientů, více než 60 tisíc z nich si svůj účet za rok 2016 prověřilo, pojišťovna od nich obdržela 344 podnětů k revizi kvůli neoprávněně či chybně čerpané zdravotní péči, na jejich základě provedla sto kontrol a díky nim pak získala zpátky miliardu korun.
Když lékaři či zdravotnická zařízení neoprávněně čerpají péči, nejenže se tím přelévají peníze od pojišťoven k sobě, ale spousta peněz ve formě nákladů např. na zbytečnou duplicitní diagnostiku zmizí navždy v černé díře. Některá duplicitní vyšetření navíc samozřejmě mohou být pro zdraví pacientů nebezpečná.
Umíte si představit, kolik by se ušetřilo, kdyby si své zdravotní účty nezkontrolovalo jen uvedených 60 tisíc lidí, nýbrž všichni čeští pojištěnci (popř. jejich rodiče)?

Anonym 90186 27.05.2017 11:59
Deficit naplánovaný exministrem financí Andrejem Babišem (ANO) na 50 miliard pro rok 2018 je vzhledem k už několikaletému hospodářskému růstu neobhajitelný. O požadavcích ČSSD na ještě další navýšení výdajů ani nemluvě. Špatné hospodaření vlády je navíc zřejmě jedním z důvodů, proč je růst české ekonomiky při tak nízké nezaměstnanosti pouze mírný.
Babiš již ve volební kampani před parlamentními volbami v roce 2013 tvrdil, že lze prakticky okamžitě získat do rozpočtu 200 miliard, které nám utíkají kvůli korupci a plýtvání. Jak to, že je nenašel, a musí nás proto zadlužovat?

Anonym 90186 27.05.2017 11:57
Je to neskutečná, zarážející drzost, co charakterizuje Andreje Babiše a jeho marketingový tým. Když v pátek Julius Šuman uveřejnil na Twitteru celý audit k Farmě Čapí hnízdo, Babiš (nebo spíš Marek Prchal) mu odpověděl: Fajn, že je to venku. Audit tvrdí, že projekt FČH byl OK. Mrkněte na odpověď AGF, ať to máte komplet. A to je typická ukázka toho, proč Babišovi jeho zločiny tak snadno procházejí.
Pamatujete si na tu dobu, kdy se odstupovalo kvůli několika milionům? Kvůli podezření, že někdo někam převedl peníze, aby je nedostala jeho žena? Kvůli nevyjasněným několika milionům za byt? A víte, proč tomu tak bylo? Nejen proto, že daní politici nevlastnili média. Ale proto, že měli dojem, že by se za věc měli stydět ať už upřímně, nebo ne. Stydět se, když vás nachytají při nějakém zločinu, je totiž slušnost. Konvence. Ale překonaná.
Andrej Babiš s přehledem všechno smete ze stolu. Je to kampaň, puč, hon, Kalousek, účelovka a zkorumpovaná hydra v jednom. I kdyby ho někdo chytil za ruku, jak krade, prostě to popře. Na to se často nedá říct vůbec nic.
Andrej Babiš nám ukázal jednu zásadní věc. Když pácháte zločin dostatečně viditelně a drze, často to pro mnoho lidí přestane být zločin.

Anonym 31168 27.05.2017 11:48
KDU je spolek parazitů a prolhanců,které bude nutno všechny odporážet na katovských mučírnách za vlastizradu,pokud se má Česko vyhnout státnímu bankrotu.

Anonym 31168 27.05.2017 11:46
Bělobrádka bude nutno po revoluci co nejkrutěji ,za jeho prolhanost,odporazit na katovské mučírně za oblbování národa a za vlastizradu.Tvrdit takovou primitivní lež aby lidé volili KDU a budou se mít jako v Bavorsku tak to na roztržení jeho prolhané huby je.Ten lump se zaměřuje na ty největší primitivy z národa Čechů aby získal hlasy na pohodové debužírování při zbídačování národa Čechů.

Anonym 90186 27.05.2017 00:10
Novinář Dimitrij Popkov, zabývající se policejní korupcí, byl zavražděn v ruském městě Minusinsk. Podle policie byl zastřelen ve své zahradní sauně, uvedl web Sreda24.ru.

Anonym 90186 27.05.2017 00:09
Senátor František Čuba (SPO) již devět měsíců nebyl přítomen na hlasováních v Senátu. Stále však pobírá plný plat bez omezení, protože se pravidelně omlouvá. Čubovi, který je mimo jiné členem zahraničního výboru, jehož jednání se ještě ani jednou nezúčastnil, přijde měsíčně na účet přes 120 tisíc korun.

Anonym 90186 27.05.2017 00:08
Omilostněný Jiří Kajínek se od svého úterního propuštění z vězení stal pomalu celebritou, o čemž svědčí velká mediální pozornost. Jak se ale ukazuje, dvojnásobný vrah před rokem 1989 spolupracoval s komunistickými bezpečnostními složkami. Během odpykávání svého trestu ve vězení v Liberci a Plzni od roku 1986 donášel na své spoluvězně pod krycím jménem KOLA. Navíc také existuje záznam, podle kterého mohl spolupracovat s Veřejnou bezpečností (VB).

Anonym 94158 26.05.2017 23:07
Přeci jenom si myslím, že lidé zapomněli na 3-5 tisíc miliard, které se ztratily z majetku ČR po roce 1993 za "bačování" ODS. Je možné, že se "Fialovci" polepšili a nebudou likvidovat firmy za prachy konkurence ze zahraničí.

Anonym 94158 26.05.2017 22:56
Některé strany dávají podpásovky, Hermanoviny nejsou dobrou volbou. Výsledky posledních preferencí jsou skutečným obrazem toho, že občané se nedají nalákat na cezenou nudli našich bolševických a zaplacených redaktorů. Češi nejsou konzervy jako za velkou louží. Podvrhy na pana Babiše v mediích je nechaly chladné. Nikdo z politiků nepodá trestní oznámení. Nechce být klaunem. Korunové dluhopisy firem vnesl do legislativy pan Kalousek a využilo je cca. 2 tisíce firem. Logické je zkoumat možné pochybení tvůrce korunových dluhopisů, nežli šikanovat jednu z tisíců firem, které hození Kalouskovy rukavice využili.

Anonym 31168 26.05.2017 18:59
Lumpové co se po komunistech prolhali k moci udělali z naši země pastvu pro zahraniční zloděje,proto si zahraniční lump dovolí žalovat Česko o miliardy korun,že mu nedovolili zemědělskou půdu zastavět.Za vytvoření takového kapitalistického svinčíku bude n utno po revoluci vlastizrádné lumpy odporážet na katovských mučírnách s bezbřehou krutosí.

Anonym 31168 26.05.2017 15:22
Prý ČSSD strmě padá dolů a na záda jí dýchá ODS.To,že ČSSD padá dolů je sice dobrá zpráva,ale nástup lumpů z ODS k moci by byl pro Česko další pohromou.Chce to dostat k moci tvrdou ruku mladé generace a dříve jmenovaný dobytek odporážet na katovských mučíárnách s bezbřehou krutostí za zbídačování národa Čechů.Správným řešením je nástup dostatečně kruté levicové strany k moci.

Anonym 90186 26.05.2017 12:12
Z auditu vyplývá:
1) že Babiš a spol. zatloukali před auditory důležité informace.
2) že osud Babiše je v rukách evropské Komise OLAF.
3) že Babiš opět lhal a dopustil se podvodu a že auditoři jeho ministerstva neměli gule to říct naplno

Anonym 90186 26.05.2017 12:10
Jedním ze zásadních konstatování auditu je fakt, že jeho autorům se podařilo prokázat provázanost mezi majitelem Agrofertu (Babišem) a jím uvedeným vlastníkům Čapího hnízda (jeho švagr a děti). Auditoři konstatovali, že rodinné vazby se pokládají za dostatečné pro konstatování, že fyzické osoby jednají společně. Čili považují Agrofert a Čapí hnízdo za jeden faktický subjekt.
To, že byly akcie skutečně v držení osob, které Babiš uvedl, bylo auditorům doloženo jen částečně. Martin Herodes, Babišův švagr, doložil vlastnictví 12 akcií z 20 jen čestným prohlášením, jehož pravdivost nemohli ověřit. Vlastnictví zbývajících 8 kusů akcií jim nebylo doloženo vůbec. Auditoři požadovali zápisy z jednání majitelů Čapího hnízda, ty jim však předloženy nebyly. Právě tyto dokumenty s obsaženými jmény by jednoznačně mohly doložit, komu Farma Čapí hnízdo skutečně patřila a zda měla nárok na získání padesátimilionové dotace určené pro malé a střední podniky.
Přes všechna zjištění se úředníci snaží své závěry na konci zprávy relativizovat.

Anonym 90186 26.05.2017 12:09
Skupina Šuman se opět ozvala. Audit Ministerstva financí přiznává problematický aspekt dotace na Čapí hnízdo. Dotovaný subjekt byl malý podnik, ale měl naprosto zásadní podporu velkého podniku Agrofertu.
Na Twitteru je k dispozici dokument, který popisuje audit k Farmě Čapí hnízdo Andreje Babiše. Šuman jej uveřejnil s textem: Příloha MF na víkend. Když se Andrejovi tleskalo na rozloučenou, někdo chyběl. Co na MF vědí, ale bojí se říct.
Úředníci ministerstva financí došli zjevně až na samou hranici toho, co si mohou dovolit vůči tehdejšímu šéfovi rezortu. V auditu, který vznikl loni v březnu a který byl motivován mimořádnou potřebou došli k závěru, že udělení dotace Farmě Čapí hnízdo je v rozporu se záměry dotačního programu. Smyslem dotace byla podpora malého nebo středního podniku, ale vzhledem k provázanosti Farmy Čapí hnízdo s koncernem Agrofert, by udělení dotace bylo neoprávněné. O tom však rozhodne OLAF.

Anonym 90186 26.05.2017 10:04
Sněmovna schválila vznik vyšetřovací komise s cílem prověřit podezření z úniku policejního spisu do rukou Andreje Babiše. Šlachtovi lidé mezitím průběžně posilují ministerstva řízená hnutím ANO a spřízněná státní zastupitelství. Naposledy Lenka Bradáčová zaměstnala Šlachtovu bývalou pravou ruku Marka Foglara. Rozhodně to není náhoda.

Anonym 90186 26.05.2017 10:01
Pro 94158
Kníže dostal dotace i v roce 2014. Je to všechno přehledně ve výročních zprávách. Máš pravdu, že Čapí hnízdo je drobeček oproti miliardám, které dostává Agrofert třeba za výrobky z řepky. Navíc Bureš dostal dotaci na Čapí hnízdo podvodně. Výroční zprávy z té doby chybí. Tak asi tak.

Anonym 94158 25.05.2017 23:29
No milý 90186, jistě víš o dotacích Orlík pana Karlíka. Tam pan Kalousek měl dát spousty a spousty melounů dotací. Kam se na Karlíka hrabe Babiš s "omrlinkami" na Čapí hnízdo. Na pana Karlíka jen v dobrém. Je to hodný člověk, napapá se a spinká. No a "práci" za něj musí dělat sám pekelník.

Anonym 31168 25.05.2017 18:39
Bělobrádek svým lumpáctvím,že jede na sjezd Sudeťáků a argumentuje,že chce zlepšit se sudetskými Němci vztahy ukazuje svoji vlastizrádnou sprostotu,protože Sudeťáci budou spokojneni jedině když se jim vrátí Sudety a nahradí jim údajně napáchané škody.Takovéhno lumpa je třeba odporazit na katovské mučírně s bezbřehnou krutostí a vybít vščechny lumpy této vlastizrádné strany.Navíc znárodnit veškerý majetek lidovců na náhradu jimi Česku nadělaných škod.

Anonym 31168 25.05.2017 17:09
Ministr Herman je takový prolhaný lump,že ho bude nutno po revoluci protahnout katovskou mučírnou a roztrhnout jeho prolhanou hubu od ucha až k uchu.I když jsem se za kritiku komunistů za jejich vlády dostal až k soudu ,tak musím poctivě říci,že Česko nezdevastovali komunisté,ale to stádo lumpů co se ,díky troubovitosti obyčejného českého blba,po komunistech prolhalo k moci.Je nutno aby se národ Čechů co nejrychleji zvedl ke kruté revoluci a vše co se po komunistech prokolhalo k moci a Česko zbídačilo co nejkrutěji potrestal.Pokud se revoluce opozdí,tak potom až se mladá generace k revoluci zvedne ,tak bude nucena stávajéící důchodce nechat vychcípat hladem,případně v rámci humanity zprovoznit plynové komory kde by se mohli důchodci nechat dobrovolně zplynovat CYKLONEM B.Ten se snadno vyrábí a docela příjemně voní.Rozhodně až se mladá generace dostane revolucí k moci tak ta se určitě nadále na debužírovánéí důchodců dlužit nebude.Ta udělá z důchodců kádrovou rezervu na svižné splácení starými lumpy nadělaných dluhů.Ta bude razit heslo,že kdo si dluhy nadělal,ať si dluhy zaplatí,To pro důchodce bude znamenat,že jim mladá generace naordinuje takovou dietu jakou nměli ani vězňové za nebožtíka Hiktlera v koncentráku.Ta sprostota zde vládnoucích lumpů,že když se narodí dítě tak mu hned sprostě spočtou kolik set tisíc dluží do státní pokladny musí skončit.Většina výrobních prostředků už v Česku patří cizákům,taskže stačí omezit výrobu v jimi vlastněných podnicích a hned bude Česko svištět do státního bnankrotu jako po másle.Těm lumpům co Čechům slibovali kapitalistický ráj je třeba na katovské mučírně roztrhávat prolhané huby od ucha až k uchu.To je ta správná humanita a demokracie jakou Česko potřebuje.

Anonym 90186 25.05.2017 09:46
Financial Times: Česko je jedny volby od konce liberální demokracie

Anonym 90186 25.05.2017 00:23
Pilný musel z Microsoftu odejít kvůli konfliktům s podřízenými. Mluví se i o sexuálním obtěžování

Anonym 90186 25.05.2017 00:22
Život Jiřího Kajínka může zřejmě i po letech veřejného zájmu nabídnout překvapivá zjištění. Historik Petr Blažek nyní přišel s informací, že nyní již propuštěný vězeň byl v 80. letech registrován jako tajný spolupracovník Veřejné bezpečnosti. Ve vězení měl tehdy navíc spolupracovat s tajnou službou pod působností ministerstva spravedlnosti.

V 31168 24.05.2017 18:25
Bělobrádek a i jeho strana KDU je spolkek vlastizrádných lumpů proto při revoluci tento vlastizrádný dobytek vybíjet do posledního za vlastizradu národa Čechů.Lumpy v politice je třeba krutě likvidovat na katovských mučírnách.

Anonym 88243 24.05.2017 14:26
Marek Benda největší lempl.
Je až s podivem jaké platíme vyžírky
s našich daní.
Bendo styď se.

Anonym 90186 24.05.2017 11:39
Vyšetřování politických obchodů v Mostě. V září 2015 se tři politici z mosteckého zastupitelstva Jan Schiller (ANO), Jan Syrový (Mostečané Mostu) a Adolf Sigmund (KSČM) pokusili krátce po rozpadu koalice získat potřebnou podporu pro nově vznikající formaci nákupem hlasů. Jiřímu Švábovi, zastupiteli z hnutí Severočeši Most nabídli, že pokud přejde na jejich stranu a pomůže v Mostě vytvořit novou vládnoucí koalici, dostane byt, práci a dobře placené funkce. Ze schůzky, během které nabídka padla, vznikl audiozáznam. Policie však o rok později podezření z korupce odložila, zatímco v jiných podobných situacích jde případ k soudu.
Mýtus o hnutí ANO bez kauz je neudržitelný. Končící ministr financí odchází z vlády s maskou mučedníka, proti kterému se spikl zbytek světa. Zřejmě spoléhá na to, že nemalá část veřejnosti trpí selektivní ztrátou paměti nebo k ní řada většinou mediálně tlumených kauz spojených s hnutím ANO a Agrofertem nedolehne či jí z více či méně iracionálních důvodů nevadí.
Marketingové konstrukci mladého protestního hnutí postaveného proti zločinnému Palermu se podobné drobné vady na kráse nehodí do krámu, a proto je nutné držet neposkvrněnou image za každou cenu. I když je v rozporu s realitou.

Anonym 90186 24.05.2017 11:38
Střet zájmů v Čepru. Babiš dosadil do vedení státního podniku Čepro, spadajícímu pod jeho resort, své lidi. Během dvou let se mu podařilo monopolizovat a zdvojnásobit podíl dodávek bionafty Čepru z jeho firem Preol a Primagra na 87 procent. Loni přitom významně poklesl podíl zahraničních dodávek pro Čepro ze 48 na 12,5 procenta.

Anonym 90186 24.05.2017 11:38
Monitorovací systém MMR. Policie vyšetřuje tendr na monitorovací systém pro čerpání evropských fondů ministerstva pro místní rozvoj. Audit bývalého náměstka ministra financí Lukáše Wagenknechta v něm objevil řadu závažných chyb, což může vyústit ve vrácení stovek milionů korun Evropské komisi. Babiš i jeho ministryně Karla Šlechtová monitorovací systém přikryli, zatímco Wagenknecht musel odejít.

Anonym 90186 24.05.2017 11:37
Střet zájmů Jaroslava Faltýnka. Evropská komise vyměřila České republice pokutu ve výši 22 milionů korun kvůli střetu zájmů místopředsedy ANO Jaroslava Faltýnka kvůli pochybení při rozdělování evropských dotací pro Agrofert. Faltýnek se octl ve střetu zájmů, protože byl členem představenstva holdingu, a zároveň na rozdělování dotací dohlížel jako člen dozorčí rady Státního zemědělského intervenčního fondu. V případě prokázání chyb hrozí vyšetřování úřadem OLAF a pokuta se může ještě zvýšit.

Anonym 90186 24.05.2017 11:37
Ovlivňování evropských dotací. Evropský Úřad pro boj proti podvodům (OLAF) vyšetřuje úspěšný lobbing místopředsedy představenstva Agrofertu Petra Cingra ve státní správě za zvýšení čerpání evropských dotací pro velké chemické firmy na dvojnásobek podílu doporučeného Evropského komisí. To jsou řádově desítky miliard korun navíc, z čehož může těžit zejména největší tuzemský odběratel dotací Agrofert.

Anonym 90186 24.05.2017 11:37
Odstoupení Radmily Kleslové. Andrej Babiš obětoval svou dlouholetou blízkou spolupracovnici a tehdejší členku vedení ANO Radmilu Kleslovou poté, co se provalily její pokusy ovlivňovat členy dozorčí rady ČEZ, kde pobírala stotisícové honoráře. Navíc se provalilo její angažmá v řadě dalších polostátních firem, ačkoli proti podobným praktikám hnutí ANO vždy důrazně vystupovalo.

Anonym 90186 24.05.2017 11:36
Manipulace se zakázkami České pošty. Závažnou kauzou spojenou s Agrofertem je obvinění dvou manažerů firmy Agrotec z manipulací s veřejnými zakázkami České pošty. Tehdejší předseda představenstva firmy Jaroslav Faltýnek, který se z ní krátce po vypuknutí skandálu tiše vypařil, označil jednání manažerů za neúmyslné pochybení. Z policejních zjištění však vyplývá něco jiného, i když vyšetřování se neúměrně vleče.

Anonym 90186 24.05.2017 11:36
Korupce Vladislava Kovala. Bez většího zájmu médií proběhl soud s bývalým volebním manažerem ANO a vysoce postaveným úředníkem ministerstva pro místní rozvoj Vladislavem Kovalem. Za žádost o úplatek od jednoho z dodavatelů v rámci resortu byl pravomocně odsouzený na tři roky vězení s podmíněným odkladem na pět let.

Anonym 90186 24.05.2017 11:35
Babišovy kauzy. Samostatnou kapitolou jsou policií vyšetřované kauzy spojené přímo s Andrejem Babišem, kde bylo podáno trestní oznámení. Jedná se o všeobecně známé případy dotačního podvodu farmy Čapí hnízdo, podezření ze zneužití korunových dluhopisů, zvýhodňování bank obchodujících se státem a současně s Agrofertem,nebo zadání projektu EET bez výběrového řízení.

Anonym 90186 24.05.2017 11:35
Andrej Babiš rezolutně požadoval odchod Rusňáka z hnutí ANO, vrácení všech darů a stažení jeho ženy z kandidátní listiny do poslanecké sněmovny. Tím se dostal do sporu s brněnským primátorem Petrem Vokřálem (ANO), který by s vrácením daru vyčkal. Babiš však trval na svém. Důsledně tak uplatňuje presumpci viny, což by mohlo působit sympaticky, pokud by stejný metr uplatňoval u sebe. Sám je policejně vyšetřován v několika kauzách, z vlády odchází jen s velkým sebezapřením po dosazení loutky Ivana Pilného a o vlastním stažení z kandidátky nemůže být řeč.
Mezitím se podivně zamotává situace kolem Rusňákova daru. Jeho existence byla zpočátku potvrzena samotným podnikatelem i brněnským primátorem. Bylo to poskytováno formou nepeněžitého daru věcného plnění z více komponentů, vysvětlil Vokřál s tím, že šlo o zajišťování volební kampaně.
Sled dalších událostí je velmi záhadný. Nejprve nebylo možné darovací smlouvu najít, a když dokument spatřil světlo světa, šlo o částku 1,1 milionu, o které v centrále ANO nikdo nic neví. Údajně ani Babiš, který je oprávněný takto vysoké částky podepisovat. Proto dar nebyl zaznamenán ve výroční zprávě ANO za rok 2014, darovací smlouva je prý neplatná a šéf hnutí ANO dokonce zpochybnil, jestli byl dar vůbec poskytnut. Ještě nedávno kritizoval konkurenci za dvacet let staré dary Bácse a Sinhy, a sám nemá současné vlastní dary pod kontrolou. To však zdaleka jediná kauza spojená s hnutím ANO.

Anonym 90186 24.05.2017 11:33
Babišův dvojí metr presumpce viny
Nelze přehlédnout, jak si Andrej Babiš protiřečí. To je patrné zvláště u aktuální rozsáhlé kauzy úniků informací z policejních spisů, týkající se mimo jiné bývalých elitních policistů a vlivného podnikatele a člena hnutí ANO Davida Rusňáka, který si měl získání informací zadávat. Pokud se podezření o působení brněnské mafie potvrdí, bylo by to pro Babiše velmi zlé. Jelikož však má případ v rukou olomoucký žalobce Ivo Ištvan, je na místě jistá opatrnost, zejména co se důkazní roviny i motivací týče. Přesto případ už nyní minimálně nasvítil neutěšené poměry v jihomoravském hnutí ANO.
Původně bylo zveřejněno, že Rusňák věnoval hnutí ANO před komunálními volbami v roce 2014 sponzorský dar ve výši 1,5 milionu korun a jeho žena, dcera kandidátky na Babišův post Aleny Schillerové, přidala 200 tisíc. Rusňákova manželka se stala následně brněnskou radní a jeho tchyně po vynuceném odchodu Simony Hornochové povýšila na náměstkyni ministra financí. Je s podivem, že proslulý právní inovátor Ištvan v tomto případě nezahájil trestní řízení i za poskytování úplatků formou politických trafik.

Anonym 90186 24.05.2017 11:32
Andrej Babiš nechápe, proč je odvolán z postu ministra financí, když nic neudělal a hnutí ANO žádné kauzy a 8722; na rozdíl od tradičních stran a 8722; nemá. Vyzývá premiéra Sobotku, aby o něm přestal lhát, ale sám bohužel znovu nemluví pravdu. Kauz se kolem něj vyskytuje více než dost, počínaje bývalým hlavním manažerem ANO odsouzeným za korupci, konče záhadným sponzorským darem vyšetřovaného miliardáře Davida Rusňáka.

V 31168 24.05.2017 10:24
Chce to zmáknout krutou revoluci ještě ve stávajícím roce.Hned pak z EU zdrhat.

V 31168 24.05.2017 10:21
Ministři EU chtějí na internetu prosazovat opatření proti nenávisti proti zde vládnoucím lumpům.Prostě chtějí i z Čechů udělat lidské stádo co se nechá vést na porážku.Proto to chce krutou revoluci a při ní vybníjet celé vlastikzrádné rody lumpů co se po komunistech prolhali k moci a z EU a NATO svižně zdrhat.Všem lujmpům znárodňovat všechen majetek na náhnradu škod co Česku nadělali-

Anonym 90186 24.05.2017 00:18
Hejtmanem středočeského kraje byl dnešní poslanec ODS Petr Bendl, který smlouvu s Farmou Čapí hnízdo podepsal. Nese tak hlavní politickou odpovědnost.
OLAF prověřuje čerpání padesátimilionové dotace na projekt farmy Čapí hnízdo na Benešovsku. Farma patřila do přelomu let 2007 a 2008 do Babišova Agrofertu. Poté změnila formu vlastnictví, a nebylo tak možné dohledat její majitele. Díky změně dosáhla na evropskou dotaci, kterou by jako firma z koncernu Agrofert podle všeho dostat nemohla.
Po několika letech, kdy dodržovala dotační podmínku, se společnost vrátila mezi firmy Agrofertu. Babiš v březnu řekl, že v době získání dotace vlastnili farmu jeho dvě dospělé děti a bratr jeho partnerky. Babiš i Agrofert dlouhodobě odmítají, že by byl v případu Čapí hnízdo porušen jakýkoli zákon.

Anonym 90186 24.05.2017 00:17
Server Neovlivní dále napsal, že inženýr Mojžišík označil za napjaté splácení i variantu desetiletou. Pětileté splácení by tak podle něj Farmu Čapí hnízdo položilo jednoznačně.
Ze smlouvy, kterou společnost Farma Čapí hnízdo uzavřela 23. června 2008, vyplývá, že v případě krachu by farma propadla Agrofertu. To se také nakonec stalo. Nepravdivá doba splácení je přitom dalším důvodem pro zamítnutí žádosti.
Žádost o dotaci za Farmu Čapí hnízdo podepsala Jana Mayerová (dříve Nagyová), která seděla ve vedení společnosti. Mayerová podepsala spolu s předsedou představenstva Josefem Nenadálem rovněž smlouvu o bankovním úvěru. Jana Mayerová v současnosti působí v barvách ANO jako náměstkyně primátora v Jihlavě.
Paragraf 212 trestního zákoníku s názvem dotační podvod zní takto: Kdo v žádosti o poskytnutí dotace, subvence nebo návratné finanční výpomoci či příspěvku uvede nepravdivé nebo hrubě zkreslené údaje nebo podstatné údaje zamlčí, bude potrestán odnětím svobody
Odpovědnost mají rovněž úředníci ze středočeského dotačního úřadu. Ti doporučili odpovědným činitelům navzdory výše uvedeným okolnostem projekt zafinancovat. Ředitelem úřadu byl tehdy Marek Kupsa, který je dnes podřízeným ministryně pro místní rozvoj Karly Šlechtové (ANO).

Anonym 90186 24.05.2017 00:17
Ve druhém posudku inženýrka Ivana Havlíková napsala podle servu Neovlivní toto: Plánovaný areál by jistě úspěšně sloužil k prezentaci investora a k pořádání jeho firemních akcí, přínos pro celý region a efektivní využití vložených prostředků ale nebyly na základě posouzení stavebního programu a projektové dokumentace podle mého názoru dostatečně prokázány.
Skutečnost, že je projekt ekonomicky nerentabilní, neefektivní a není prokázán přínos pro region, přitom stačí k tomu, aby byla dotace zamítnuta. Tak je to uvedeno v podmínkách pro udělení dotací.
Server Neovlivní uvádí, že experti se ve svých úsudcích nemýlili. Během pětiletého období, na které byla dotace udělena, vykázala farma od roku 2008 do roku 2013 ztrátu 28,56 milionu korun. Po uplynutí dotace ztráty ještě stoupaly a v letech 20142016 farma prodělala dalších 141 milionů korun.
Dokumenty navíc ukazují, že Farma Čapí hnízdo bude financována pomocí bankovního úvěru se splátkami na deset let. Úvěr poskytla banka HSBC, která poskytla půjčku 350 milionů, ovšem s pětiletou dobou splatnosti. Podle serveru Neovlivní by banka za normálních okolností při posouzení finančních možností projektu úvěr zamítla. Za úvěr se ale zaručil Agrofert.

Anonym 90186 24.05.2017 00:16
Policie si vyžádala od redakce Neovlivní dokumenty, které dokazují, že projekt Farma Čapí hnízdo byl od počátku podvod. V roce 2008 schválili politici pod vedením hejtmana Petra Bendla (ODS) padesátimilionovou dotaci pro Farmu Čapí hnízdo. Podle serveru Neovlivní navzdory doporučení dvou expertních posudků, které si úředníci Regionálního operačního programu Střední Čechy objednali. Pravidla Evropské unie vyžadují externí posouzení a stojí jasně: Externí posouzení se v takovém případě vztahuje k technické a finančně ekonomické kvalitě projektu.
Jedním z autorů posudků byl inženýr Karel Mojžišík, který v dokumentu napsal: V žádosti je nepřesvědčivě zpracována oblast průchodnosti investičního cash flow a rovněž oblast průchodnosti provozního cash flow, a tedy i finanční udržitelnost provozu vykazuje u důležitých položek podstatné nejasnosti či závady. Jak uvádí server Neovlivní, projekt už tehdy označil za neživotaschopný. Karel Mojžišík se k dotaci nedávno vyjádřil takto: Žádná jiná firma by to za takových podmínek nedostala.

Anonym 94158 23.05.2017 23:28
Opět velmi smutná zpráva z Anglie. Myslím, že by svobodný a demokratický svět měl posoudit shodu, či rozpor náboženského vyznání INVAZE a demokracie. V případě rozporu je vhodné tyto vrátit tam, odkud přišli. Je smutné, že pohlaváři EU jsou slepí a hluší.

Anonym 31168 23.05.2017 16:35
Pro 94158.Jestliže stávající důchodci připravují dalším generacím podmínky nedůstojné k životu a ohrožují je ,že budou ve stávajícím životním prostoru zlikvidováni ,tak je bezbřehá krutost na místě.Pokud se bude přitroublý důchodce po výplatě zaslouženého důchodu na holý zuadek bejkovcem belhat k domovu o hladu a s rozsekaným zadkem,tak situace ho donutí přemýšlet.Bude to jiné než kdysi jásat pro každý slint opilce Havla.To,že si zde sedmadvacet roků vládnoucí lumpové bezhlavě dluží a pak když se narodí dítě hned horlivě spočtou kolik set tisíc korun už státní pokladně dluží považuji za tu pravou sprostotu.Je třeba razit heslo,že kdo si dluhy nadělal,ať si dluhy zaplatí.Aby každá generace odcházela na onen svět s čistým štítem.Kvalitní bejkovec a okovanou násadu od krumpáče brát jako prostředek ke zvýšení inteligence národa Čechů.Jako první věc co bude muset mladá generace udělat až se dostane revolucí k moci bude odebrat důchodcům za jejich většinovou troubovitost a lenost přemýšlet volební právo protože za svůj život už toho svojí troubovitostí a leností přemýšlet zkazili budoucím generacím dost.

Anonym 94158 23.05.2017 15:00
Jaroslave, nechceš přejít na jiné téma. Mrskání důchodců je velmi neslušné. Vždyť patříš mezi ně také. I ten 90186 píše někdy i reálné myšlenky. Např. 1. Kalousek zadlužil. Přesto si myslím, že Kalousek není 1. zadlužovač a je až 3. po Klausovi a Topolánkovi.

Anonym 31168 23.05.2017 09:36
Pokud se z důchodců co pomohli lumpům k moci a Česko zadlužit,rozprodat a rozkrást udělá kádrová rezerva na svižné splácení dluhů tak,že jim bude důchod vyplácen převážně na holý zadek bejkovcem a lumpům co nahrabali se majetek znárodní pak by se mohlo Česko z cesty do státního bankrotu dostat.Chce to dostat revolucí k moci velice krutou ruku mladé generace.

 <<nové   starší>> 

1
filmy v kinechdvd filmyrubrikysvětlometysynonyma

Seznamka

Oficiální stránky dalších známých osobností

oficiální stránky Jana Volfová oficiální stránky Petr Mach oficiální stránky Ondřej Liška oficiální stránky Petr Havlík oficiální stránky František Pytloun oficiální stránky Radka Fišarová oficiální stránky Iva Hajnová

Další osobnosti | Jana Volfová | Petr Mach | Ondřej Liška | Petr Havlík | František Pytloun | Radka Fišarová | Iva Hajnová |

Popisy českých osobností pocházejí z oficiálních stránek osobnosti, nebo ze stránek wikipedia, nebo jsou vlastní tvorbou.

Vložit osobnost / Oficiální Stránky © OficialniStranky.cz / opravit údaj
Tyto stránky používají soubory cookie k poskytování služeb, analýze návštěvnosti a personalizaci reklam. Používáním stránek s tímto souhlasíte. Další podrobnosti