Oficiální stránky Miloš Zeman
Oficiální stránky
  přidat osobnost
Extended (Ultravox) Propustka Do Pekel (Divokej Bill) Limitless (Piano Guys) Oppidum (Filipova Lenka) Down The Road Wherever / Dlx (Knopfler Mark)

Miloš Zeman diskuse strana 2000

Jak na vás Miloš Zeman působí? Co pěkného byste řekli? Co se vám líbí?

Komentář  
Jméno     Věk (volitelně)

 

Následují komentáře návštěvníků. Kterýkoli komentář může být vymazán, zvláště urážlivé nebo vulgární, které nejsou povoleny. Nahlásit komentář »

Anonym 90186 07.07.2017 16:53
A pak, aby humor nebral konce, začne mluvit o rovné páteři. Nic není tak kratochvilné, jako když komunista začne s rovnou páteří, na to se tady za jejich panování hodně dbalo. A jistě tomu rozumí, vždyť za vlády Cvalínovy strany pár lidem zlámali vaz.
Píše: Pravý vzdor vždy vyžaduje jisté hrdinství a rovnou páteř. Rovnou páteř, kterou lidovci nikdy neměli a asi nikdy mít nebudou. Sklonit hlavu před silnějším a posléze s ním spolupracovat. Toto by mělo být nové heslo KDU-ČSL. Česká republika musí dostát svým zásadám. Nesmí už přijmout žádného migranta na základě povinných kvót. Nesmíme sklonit hlavu. Bezpečnost našich občanů vždy musí být na prvním místě.
Jak jsem se dočetl, loni se v této zemi utopilo ve vaně jedenáct lidí. Oběť teroristického útoku nemáme ani jednu. Mezi imigranty samozřejmě mohou být potenciální teroristé, ale pravděpodobnost, že kdybychom si vybrali deset tisíc uprchlíků s kompletními rodinami a pak z nich třeba losem vybrali polovinu a přesto narazili na teroristu, je zcela mizivá.
Zato tady pořád narážíme na komunisty. Problém s nimi je, že do moderní západní demokracie se pořád neintegrovali a není žádná bezpečná země původu, kam bychom je mohli odeslat.
Ale jsou ti komunisté najednou mravní a sociální, že?

Anonym 90186 07.07.2017 16:53
Petr Cvalín, člen KV KSČM Plzeňského kraje, se rozhořčil v Haló novinách. Tentokrát nad lidovci. Komunisté se vůbec pořád rozhořčují nad každým krom sebe. To už je taková jejich zvláštní povaha.
Cvalín píše: Parlamentní strana KDU-ČSL opět veřejnosti ukázala svoji pravou tvář. Lidovci podle předsedy Pavla Bělobrádka by chtěli, aby vláda přijala jiný postoj k migračním kvótám. Česko se podle Bělobrádka mohlo zachovat stejně jako Slovensko a přijmout dalších deset lidí.
Člověk by si řekl, o co zase jde. Deset lidí, to je miliontina obyvatel této země, to bychom snad nějak mohli zvládnout, když jsme tak statečný a silný národ a přežili jsme i sto tisíc sovětských vojáků, které sem nikdo nezval a strašili tady přes dvacet let. Ale ne. Soudruh Cvalín pokračuje ve stylu není to, ale mohlo by to být.
KDU-ČSL není zřejmě ochotna přijmout fakt, že migranti představují pro Česko potenciální bezpečnostní hrozbu. Samozřejmě že české bezpečnostní složky jsou schopné uhlídat deset migrantů. Ale dnes budou lidovci prohlašovat, aby Česko přijalo deset migrantů, příští rok budou mluvit o tisících a další rok to budou desetitisíce. Nač vzdorovat Evropské komisi a Evropské unii, že ano?

Anonym 90186 07.07.2017 16:11
V Hamburku již komunisti zranili 159 policistů a policisti žádají o posili. Česká komunistka Konečná píše, že na chudáky protestující komunisty je policie moc tvrdá.

Anonym 90186 07.07.2017 15:53
A vypukl poplach. Probůh, trencle! Do smývání těch, které byly nejblíže budově hejtmanství, se pustili přímo úředníci, zbylé chvatně likvidovaly městské počišťovací služby. Honem, než pan prezident přijede! Jen aby propána oko nejvyššího hradního papaláše náhodou nespočinulo na něčem, co by ho snad mohlo přivést k znepokojující myšlence, že jej třeba úplně celý národ nemiluje tak vroucně jako jeho věrný Ovčáček. Pozoruhodně to připomíná monstrózní snahu čínské klaky, zdatně podporované českou policií, během návštěvy čínského prezidenta Si Ťin-pchinga v Praze, aby Vrchní Číňan nedejbože nespatřil cípek tibetské vlajky nebo billboardu s dalajlamou. Skoro to vypadá, jako by se nejen náš pan prezident učil stabilizaci od Číňanů.
Autoři trenýrkové výzdoby o sobě médiím prozradili, že jsou skupinou jihlavských občanů všeho věku napříč politickým spektrem, hrubě nespokojených s chováním Miloše Zemana a se žalostným výkonem prezidentské funkce. Iluze si nedělají. Podle svých vlastních slov očekávají, že budou dopadeni a potrestáni. Při svém grafickém protestu ovšem vůbec nic nezničili. Na sloupy a na stromy lepili symbolické trencle izolepou. Na budovu nemalovali ani nesprejovali. To ostatně ani na chodník. Obrázky vyvedli křídou. Přesto se celou věcí zabývá policie.
Případ jsme zadokumentovali jako přestupek proti veřejnému pořádku a dále provádíme šetření, sdělila mluvčí policie Stanislava Miláčková.
Dávejte tedy prosím pozor, aby vaše děti nekreslily křídami na asfalt. A když už to budou dělat, pečlivě kontrolujte, co kreslí. Co vy víte? Co když vyvedou typickou malůvku prasátka a policie to vyhodnotí jako přestupek, protože víme, co by takové nakreslené čuně třeba taky mohlo znamenat, že?
Smutné, ale začíná to u nás nebezpečně připomínat časy komunistické totality, kdy měli esenbáci jednou rovněž v Jihlavě pohotovost, protože někdo napsal na plot Husák je v.l.
To chceme?

Anonym 90186 07.07.2017 15:53
Pan prezident se s velkou slávou chystal na návštěvu kraje Vysočina. Na další ze svých spanilých jízd, které vůbec ale vůbec, ať vás to ani nenapadne nejsou žádnou kampaní za peníze nás všech. V Jihlavě však očividně nežijí jen samí jeho nekritičtí obdivovatelé, kteří k němu s čerstvou trvalou na šedinách nebo ve svátečním tesilovém kvádru z osmdesátek v nábožném vytržení pozvedají nevinná dítka či darovanou flašku vodky.
Proto se také v noci před páně prezidentovým příjezdem v jihlavských ulicích objevila speciální výzdoba. Na různých místech, například na sloupech elektrického vedení pro trolejbusy nebo na stromech byly ráno přilepené symbolické červené trenýrky. Pro větší srozumitelnost popsané nápisy sdělujícími, za co jsou ty které panu prezidentovi uděleny. Na jedněch tak Jihlavané, kráčející ve středu 28. června ráno do práce, mohli číst Za mezinárodní ostudu, na dalších zase Za hymnu s Konvičkou. A tak dále.
V ulicích kolem krajského úřadu, kam měla hlava státu se vší slávou dorazit, pak byly na mnoha místech pověstné trencle nakreslené pro změnu křídou na chodníku. Jedny z nich přímo u vjezdu jako poněkud vybledlý červený koberec slavnostně rozprostřený před prezidentskou limuzínou. Celkem sedmnáct malůvek, sedmnáct kousků slušivého spodního prádla, pěkná sada.

Anonym 90186 07.07.2017 13:56
Pro 94158
Na české ekonomice nic excelentního není. O růst se stará hlavně to, že západ kupuje auta. Takže opět poděkuj hlavně Němcům, že neskočili na špek různým Zemanům, Klausům, Babišům, Konvičkům a jasně potvrdili ve funkci stabilní Merklovou. Pokud by Merklovou Němci sesadili kvůli slintům o uprchlících, jak to tady dělají Zemanové a Babišové jen kvůli tomu, aby jim Čecháčci naházeli hlasy, tak se dnes české fabriky zavírají. Merklová je jediná, která se může v Evropě chlubit excelentním růstem a to díky realistickému postoji a ne populistickým kecům.

Anonym 94158 07.07.2017 12:40
Červen opět potvrdil excelentní úspěch české ekonomiky. Je to úspěch naší vlády a také prezidenta, který nebrání poctivým zákonům jako jeho předchůdci. Češi potřebují dobrého prezidenta, a to minimálně jako je dnes pan Zeman. Je naprosto jedno, kdo to bude. Nesmí ale stranit zločinu a podílet se na rozkrádání majetku státu, potažmo nás českých občanů. Je jen otázkou proč byl pan Drahoš vyhozen, či proč utekl z Akademie věd. Slušní lidé z toho místa odchází ve věku kolem 90 let a opravdu až pod kytičky. Z blízké minulosti máme přehršel negativních prezidentů. Každý z nás obyčejných lidí si nepřeje vrátit dobu za Kalouska. Věřím, že po volbách na hermanoviny, kalouskoviny a jiné sprosťárny si nikdo nevzpomene. Bolševici ve 48. roce dělali totéž. Doufám, že tak nedopadneme.

Anonym 90186 07.07.2017 12:19
Kardinál Vlk na Husův svátek přijížděl, kardinál Duka ale zřejmě považuje oslavy narozenin stále neprověřeného kancléře Mynáře za důležitější. Pravda, Duka je dominikán a Hus byl kacíř, ale na druhou stranu náš kacíř a významný, dokonce i Mussolini o něm napsal zamlada nějakou brožurku a svatý Jan Pavel II. ho označil za reformátora církve, tak by šlo přimhouřit jedno oko. Napoleon byl větší lump a pořád ho Francouzi berou vážně.
Víme, že akty jsou zábavnější než pietní akty a každý pohřeb připomíná sekulární české duši, že všeho do času a v prach se obrátíš, což nálady nedodá, ale Sobotka je katolík, tak by mohl mít trochu spirituální nadhled.
Můžeme jen doufat, že královna Alžběta bude mít pevný kořínek po matce, takže ještě tak deset nebo patnáct let nebudeme muset řešit, kdo se obětuje a pojede do Londýna. Ale ještě jsou tu Čunek a Veleba, ti už dlouho nikde nebyli. Jen aby je Alžběta nepřežila.

Anonym 90186 07.07.2017 12:18
Postižení nemocí, která by mohla mít pracovní název tyvoleteďeštězasezemřelMandela zachvátilo českou politickou scénu. Příznaky jsou, že se nikomu nikam nechce, zvlášť když se na místě vyskytují nějaké věnce, pronáší se projevy, které je nutné přežít, a nad vším se vznáší duch nějakého významného zesnulého, který se sice už nemůže ničemu moc bránit, na druhou stranu už mu nikdo nemůže nic provést.
Takto prezident nedorazil 8. května na Vítkov, 17. listopadu na Národní třídu a nikdo na pohřeb Helmuta Kohla, krom ministra životního prostředí. Nikdo do Betlémské kaple, nikdo do Husince.
Pravda, Ježíš říká, nechte mrtvé pohřbívat své mrtvé, tak by se to snad dalo vyjádřit jako jistá sebereflexe v případě pana prezidenta (míněno samozřejmě politické zesnutí) nebo vyjádření českého názoru na stav Evropské unie, ale snad by s ohledem na své místo v historii měli státníci zvážit, že jednou recipročně na jejich pohřeb okolní země vyšlou postavy stejného těžkého kalibru a my se budeme cítit uraženi. Mohli zkusit poslat aspoň Klause. Ten sice považuje Evropsku unii za zlo, ale zase se rád ukazuje na veřejnosti, tak by to třeba vzal. I Bill Clinton přijel, a to třeba musel vzdát nějakou ze svých dobře honorovaných přednášek nebo nešel na golf. Všechno je otázka priorit.

Anonym 90186 07.07.2017 12:16
Zeman také mluví o tom, že by přestěhováním vepřína vznikla jen prázdná plocha a že by došlo k národohospodářským ztrátám. Na to mu Rada připomněla, že to už je vlastností pietních míst, že se k ničemu jinému nepoužívají, třeba Terezínský památník. A jaký by tam mohl být hypermarket nebo parkoviště! Poláci vedli před lety vášnivou debatu, jestli smí mimo areál koncentráku stát nějaký obchod. My jsme někde úplně jinde. Spíš někdo připomene, že za ty peníze na výkup vepřína by se dalo postavit půl kilometru pražského metra.
Zeman je prostě parazit, který tak jako si jiní paraziti pochutnávají na shnilé kůře využívá temných nálad ve společnosti s cílem udržet se ještě nějakou dobu na výsluní nebo tam, kde to za výsluní považuje.
Orwellova Farma zvířat končí scénou, kdy spolu hodují prasátka a lidští obchodníci a ostatní zvířátka se na to koukají oknem. Dívají se na prasata a na lidi a zase na prasata a zjišťují, že už neumí poznat, kdo je kdo.
No ano, takové věci se občas stávají.

Anonym 90186 07.07.2017 12:14
Představitelé rady také říkají, že Zeman na vepřín v Letech během dvaceti let změnil názor. V červnu 1998 Zeman tvrdil, že by šlo v případě peněz na odkoupení vepřína o zanedbatelnou položku, a to i ona údajně požadovaná částka 600 milionů korun na vybudování památníku obětem českého teroru vůči romským spoluobčanům.
Pan prezident prostě časem dospěl k názoru, že neustálé a nekonečné tahanice nejsou řešením, protože zcela zbytečně překrývají historickou paměť, vysvětlil Ovčáček. Možná to ovšem někomu účelově vyhovuje, protože na sporu může politicky parazitovat, doplnil.
Ovčáčkův argument je toho typu, že se dá samozřejmě použít i na Zemana samotného, takže nemá velkou váhu. Stejně tak by se dalo říci, že Zeman nadbíhá té části veřejnosti, která Romy považuje za podřadné a zdegenerované a příživníky společnosti. Lidé rádi poslouchají o tom, že ten tábor nebyl koncentrační, že nebyl vyhlazovací a že tam lidé jen umírali na tyfus, což jistě bylo dáno tím, že nebyli schopni dodržovat základní hygienické zvyklosti. A stejně šlo o osoby práce se štítící, tak co.
Abychom to řekli celkem jasně, i kdyby, každý má samozřejmě právo se štítit čeho chce, dokonce se smí štítit i práce a není to ještě důvod posílat někoho do místa, kde by tyfus dostali i Zeman a Klaus (další zpochybňovač role tohoto tábora a podmínek tam panujících), a to bez ohledu na jejich hygienické zvyklosti. V Davosu nebo na Rhodosu samozřejmě tyfus nehrozí, tam leda tak obezita z nedodržování dietního režimu.

Anonym 90186 07.07.2017 12:13
Proti výrokům prezidenta Zemana ohledně (ne)zrušení vepřína postaveného na místě někdejšího romského koncentračního tábora v Letech u Písku se ohradila Vládní rada pro romské záležitosti.
Neradi připomínáme zrovna osobě prezidenta symbolu Česka, že pietní území se k jiným praktickým a komerčním účelům neužívá. Připomeňme existenci rozsáhlých, prakticky nevyužitých ploch v Osvětimi, Terezíně, Lidicích, Ležákách a na mnoha jiných místech poznamenaných rasistickými genocidami druhé světové války, říká se ve vyjádření Rady.
Vnímáme jej jako snahu posílit svou pozici v nadcházejících prezidentských volbách podrýváním činnosti současné vlády a jejího premiéra. Jde o výrok populistický, sdělila serveru Lidovky Martina Horváthová, občanská členka Rady.
Hradní mluvčí Jiří Ovčáček ale tvrdí, že kampaň dělá sama rada. Ve svobodné zemi má právo na názor i prezident republiky. V oné vládní radě by si to měli uvědomit.

Anonym 90186 07.07.2017 00:39
Při návštěvě Varšavy se americký prezident Trump setkal předními polskými polskými politiky i zástupci zemí iniciativy Trojmoří. Mluvil o potřebě čelit ruským ambicím, zajistit energetickou bezpečnost regionu a o nebezpečí Severní Koreje. Vrcholem Trupova varšavského programu byl jeho projev na náměstí Krasiských. Během něj vyzval země NATO, aby dostály svým aliančním závazků, slíbil, že Spojené státy dodrží článek pět alianční smlouvy a varoval Rusko před podporou nepřátel Západu. Rovněž mluvil o islámském terorismu a dalších hrozbách pro západní civilizaci.

Anonym 90186 06.07.2017 22:51
Bolsevik Cuba dela starou belu, pijan Zeman dela druhou, oba neplni ukoly predepsane funkci ale prachy berou jako by uhli rubali. To je mi poradek, to jsou priklady pro narod.

Anonym 90186 06.07.2017 22:50
Lidový prezident..Zatímco elity zúčastněných národů žvatlají s Trumpem, ten náš se válí v loďce jako ulovený vorvaň.

Anonym 17847 06.07.2017 21:17
Ohledně migrantů je třeba se držet zásady,že každý občan má za povinnost udělat v životě vše aby se další generace měla lépe než generace stávající.Když občané některé země toto nerespektují a nechají svoji zemi lumpům zbídačit,tak ať za uvedené sami platí a ne jít opruzovat do jiných zemí,že tam mají za povinnost ho dobře živit.Proto z tak lumpácké organizace jako je EU a NATO svižně zdrhat a znovu se vžebrávat pod ochraná křídla surovinově bohatého Ruska s jeho rozsáhlými trhy.Všechny lumpy co nás zatahli do područí EU a NATO za vlastizradu.odporážet na katovských mučírnách s bezbřehou krutostí.

Anonym 17847 06.07.2017 17:20
Na internetu píší,že starosta v Mexiku se oženil s krokodýlem.Asi mu došlo,že některé ženské mají hubu vetší nežý krokodýl,tak to udělal v zájmu svojí větší bezpečnosti.

Anonym 17847 06.07.2017 17:09
Zase zde vládnoucí dobytek cenzuruje-Po rebolucije třeba u cenzorů vybíjet celé jejich vlastizrádné rody.

Anonym 17847 05.07.2017 18:14
Sedmadvacet roků ta banda lumpů co se po komunistech prolhala k moci žene Česko do státního bankrotu.Když tito lumpové neuměli vládnout lépe než komunisté,tak se neměli do vládnutí cpát.Když se přžesto cpali je třeba je vykopat od koryt a pak co nejkrutěji vybít na katovských mučírnách za vlastikzradu.případně realizovat vybíjení celých těchto vlastizrádných rodů aby tak nemohli škodit národu Čeců i v dalších generacích.

Anonym 17847 05.07.2017 18:06
Hlavní cíl tahání migrantů do Česka a Polska je dostat tyto země do státních bankrotů aby nám mohli Něemci pak za naše dluhy zabrat Šudety.Protože se území stávajícího Izraele stává stále více pouští a polopouští,tak světové Židovstvo by odkoupilo zbytek Česka pro Židy.Přitroublý národ Čechů by pak odsunuli do stávajícího Izraele k podřezání od Arabů.Takto by končil Havlem slibovaný kapitalistický ráj pro národ Čechů.Proto to chce krutou revoluci a vše co se po komunistech prolhalo k moci a Česko zbídačilo odporážet za vlastizradu na katovských mučírnách s bezbřehou krutostí.Polákům by za dluhy Polska zabrali Němci tu část území co do konce války patřila k Říši.

Anonym 17847 05.07.2017 17:54
Pokud dá Česku EU nějakou pokutu,že nebereme migranty ,tak si na tuto pokutu nedlužit a svižně jí zaplatit z peněz co jsou na důchody.O uvedenou částku pak důchodcům snížit důchody.protože stávající důchodci jsou tím stádem blbů co nás do svinčíku EU zatahlo.Tak tímto způsobem léčit naše důchodce z troubovitosti.Pokud nějaká strana po volbách prosadí tahání migrantů do Česka,tak tuto stranu brát jako vlastizrádnou a zločineckou organizaci a vybíjet nejen vlastikzrádné straníky ,ale i jejich celé rody,aby nezatahovali záměrně Čechy do státního bankrotu a pak k úplné likvidaci národa.

Anonym 90186 05.07.2017 12:36
Nová budova Evropského parlamentu ve Štrasburku ponese od dnešního dne jméno někdejšího československého a českého prezidenta Václava Havla. Slavnostní inaugurace se kromě předsedy europarlamentu Antonia Tajaniho zúčastní také Havlova choť Dagmar a další hosté.

Anonym 17847 05.07.2017 12:01
Bez zprovoznění dostatečného množství katovských mučíren a jejich osazení co nejkrutějšími katy se ve stávajícím kapitalistickém svinčíku pořádek neudělá.

Anonym 5822 05.07.2017 11:17
Anonym 88243 06.11.2016 08:56
Kdo má prachy chce být prezident (Horáček)
Horáček na hradě,
jak plevel v zahradě.

Anonym 586 06.11.2016 06:30
17847 Dědulo pomatený, máš snad na mysli Masaryka a Havla? Pokud je někdo verbež, tak jsi to v první řadě ty, otravuješ tyto stránky svým stařeckým jedem. A nejen tyto stránky, ale celé tvoje široké okolí v domově seniorů.


Anonym 94158 05.11.2016 21:05
Domnívám se, že pan Sobotka by měl místo vyhazování ministrů hledat cestu k panu Babišovi a Zemanovi, přestat se bouchat do prsou za úspěch jiných. Pokud to neumí, pak nechť tu cestu hledá někdo jiný. Někdy jsou sňatky z rozumu pevnější těch z lásky.

Anonym 94158 05.11.2016 21:04
V Čechách žije přibližně sto tisíc lidí na vysoké noze. Je logické, že si pana Zemana nepřejí. Chtějí VIP zlodějny tak, jak jim bylo dobře za Kalouska. Za poslední 3 roky se zvyšovaly příjmy těch dolních deseti milionů občanů, a to výrazně. Pokud bude i v dalším období vláda ANO a ČSSD a prezidentem pan Zeman, pak bude pokračovat trend zvyšování platů u dolních 10 milionů občanů a snižování dluhu státu. Přibližně za 5 let by se mohl výrazně snížit rozdíl mezi platy v Čechách a dalšími demokratickými státy západně od nás.

Anonym 17847 05.11.2016 19:27
I když nepatřím mezi bezhlavé obdivovatele Zemana,tak se domnívám,že už zde před ním prezidentovala taková verbež že se to se Zemanem nedá vůůbec porovnat.

Anonym 586 05.11.2016 17:17
19186 Chápu vaše rozhořčení, ale stačí pouze pár slov - Ovar končí a svíjí se v předvolební agonii. Nic více, nic méně. Hezký večer.

Anonym 90186 05.11.2016 16:58
Neprofesionální hradní aparát, který se marně snažil prolhat pohřebním trapasem na Slovensku, pochybeními okolo metálu pro Jiřího Bradyho a který poloprázdná náměstí na Zemanových cestách retušuje švindlem s fotografiemi, nepředstavují zrovna plusové body do prezidentské kampaně. Spolu s oplzlými tlachy proruského prezidenta na adresu sexuálního života americké prezidentské kandidátky, schematickým ostouzením západních spojenců republiky nebo pomlouváním akademiků, kteří se ve společnosti zpravidla těší úctě, přestává být Zeman únosným už i pro shovívavější voliče. Ani agenturní žonglování s čísly průzkumů veřejného mínění totiž nevyléčí kocovinu, do které pomalu procitají.
Jinými slovy, hradní ansámbl leze lidu krkem, prezident kdekoho pomlouvá jako neomalená domovnice a agresivita zamořila už celý Pražský hrad. Kvanta negace, permanentně šířená do podhradí, už silně nudí. A unavuje. Nezabírají ani čerstvé urážky Zemanova potenciálního vyzyvatele Michala Horáčka, ten ještě nedořekl větu, a už mu na internetu mydlí schody Zemanův Ovčáček.
Suma sumárum, Miloš Zeman zoufale hledá nové téma. Každá záminka, skrz kterou odvede pozornost voličů od svého selhávání v roli hlavy státu , je mu do kampaně dobrá. Stupidní scénář o ostravské divadelní provokaci proti jeho manželce a proti němu, mu tentokráte nevyšel. Nechal se zatáhnout do cizích křivd a jako vždy oslyšel fakta.
Česká tele... (zkráceno)<|i>

Anonym 90186 05.07.2017 10:21
Ve skutečnosti však to byla pouze menšina, složená ponejvíce z nezkušené mládeže, která projevila nadšení pro pangermánské heslo o sjednocení všech Němců: Ein Volk, ein Reich, ein Führer Nemohu ani dostatečně zdůraznit fakt, že požadavek spojení s Říší nebyl spontánním vyjádřením vůle většiny sudetských Němců. Tento požadavek byl mezi ně vznesen menšinou pangermánských extremistů, kteří úzce spolupracovali s Hitlerovým politickým štábem a sledovali jeho instrukce Jakmile bylo vzbouření potlačeno (pokus o nepokoje proběhl 13. a 14. 9. 1938), stalo se předmětem kritiky významných členů Sudetoněmecké strany. Ti se zřekli radikálních vůdců, kteří mezitím uprchli do Německa, a prohlásili věrnost Československu Ačkoliv Henlein vyhlásil v říšském rozhlase, že každý sudetský Němec, který uposlechne čs. mobilisační vyhlášku, se dopouští velezrady na německém národě, jeho vyhrožování příliš nezapůsobilo na sudetoněmecké obyvatelstvo. Až na několik výjimek sudetští Němci uposlechli mobilisační rozkaz bez váhání. Ripkou zveřejněná fakta se nehodila české zahraniční propagandě už za války, natož domácí propagandě po válce. Protože Ripkova kniha byla vydána jako neprodejná, prohledávali muži Františka Moravce podle Stanislava Bertona, který cituje svědectví Karla Lochera, londýnské knihovny, Ripkovu knihu kradli a ničili.Kniha z pochopitelných politických důvodů nebyla přeložena do češtiny, Československo před světem razilo mythus o sudetoněmeckých rozbíječích státu, který se stal státní doktrinou poválečné ČSR, lží, na níž je založen československý stát.

Anonym 90186 05.07.2017 10:19
Vypovídací hodnota je tedy mizivá. Označovat jej za akční program SdP je zcela mylné. Co z toho všeho vyplývá? Grundplanung O. A. je s nejvyšší pravděpodobností český podvrh.
Se svědectvím přichází i Hubert Ripka (jeden z hlavních strůjců vyhnání), který již v 1939 vydal knihu Munich: Before and After, v níž popisuje situaci a názory mezi sudetskými Němci v souvislosti s předmnichovskými událostmi. K sudetoněmeckému povstání, které mělo vypuknout po Hitlerově řeči v Norimberku, 12. 9. 1938 napsal: Rád bych zdůraznil skutečnost, že ačkoliv povstání mělo být podle štváčů všeobecné, nerozšířilo se na všechny sudetoněmecké kraje. Velká část území zůstala naprosto nečinná a v několika místech byli Henleinovi terorističtí agitátoři odehnáni samotnými členy Sudetoněmecké, Henleinovy strany Většina sudetských Němců nesympathisovala s národním revolučním socialismem Protinacistické živly vždy tvořily nejméně jednu třetinu sudetských Němců Kdyby bylo pravdou, že většina sudetských Němců skutečně považovala Hitlera zastoupeného mezi nimi osobou Henleina za svého vůdce, každý by mohl očekávat, že by se dychtivě chopili příležitosti, povstali by a osvobodili se od českého jha.

Anonym 90186 05.07.2017 10:17
Při bližším prozkoumání fotokopií údajného německého originálu jsou nápadné i další věci. Na první pohled je jasné, že dokument byl napsán buď na českém psacím stroji, psáno zásadně jako ss, protože se na klávesnici českého stroje nedostalo pro nedostatek kláves, nebo na německém psacím stroji, který měl i , aby písařka zcela nepochopitelně všude zaměňovala za ss. Nedovedu si představit Němce, který by nahrazoval ss, když tento znak má ve výbavě psacího stroje. A proč by měl být napsán na českém stroji? Čech je ale zvyklý přepisovat automaticky na ss.
Memorandum Grundplanung O. A. není ani datováno, ani podepsáno. Nemá oporu v jiných dokumentech. Originál není k nalezení. Německému historikovi Ralfu Gebelovi Archiv MV ČR nepředložil originál, nýbrž pouze fotokopie pocházející z nedávné doby.

Anonym 90186 05.07.2017 10:16
Podrobíme-li text a okolnosti jej doprovázející analyse, začnou se vynořovat nesrovnalosti zásadního rázu. Dokument byl nalezen v době, kdy se vše psané německy vyhazovalo vidlemi z oken a pálilo. Proč zrovna tento text zcela výjimečně nedošel úhony? Zejména dokumenty týkající se Říšské župy Sudety byly téměř beze zbytku zničeny. Proč byl nalezen v období, kdy československý stát měl plné ruce s vyháněním Němců? Podezřelá je také okolnost, že memoranda nebylo využito k protiněmeckému poválečnému štvaní a že až do konce 20. století nebyl zveřejněn celý. Z věty Bratislavské předmostí na pravém břehu Dunaje připadne Německé říši, je zřejmé, že text musel vzniknout až po anšlusu Rakouska v březnu 1938. V protikladu k předchozímu je věta: S Benešem bojovat prostřednictvím jeho vnitropolitických odpůrců, jako např. Kramář (tato věta nebyla Králem zveřejněna), neboť v té době byl Karel Kramář již delší dobu mrtev. Dále se v dokumentu navrhují věci, které byly o několik málo měsíců později v ostrém rozporu s míněním vedení SdP (již začleněného do NSDAP), jako např. připojení moravskoslezských území ke Slezsku (bylo by zřejmě účelné vrátit krnovské a opavské Slezsko, včetně Hlučínska, do celoslezského svazku), doporučovaná manželství Čechů a Němců (sňatkům mezi Němci a Čechy se nemá bránit). Druhé diametrálně odporovalo zamýšleným asimilačním opatřením a plánům na oddělení českého a německého živlu v Sudetech, které doporučoval Henlein a vedení NSDAP.

Anonym 90186 05.07.2017 10:14
Velmi pozoruhodné je, že nikde neexistují zmínky o něm, ani odkazy k němu v dalších dokumentech. V německém spolkovém ministerstvu zahraničí, které archivuje podle zákona všechny dokumenty sudetoněmecké provenience, toto memorandum není. Po válce bylo předloženo obžalobou a použito jako důkazní materiál v procesech s H. Krebsem a K. H. Frankem (základní shrnutí obsahu memoranda bylo otištěno v roce 1947 v knize Český národ soudí K. H. Franka) a poprvé bylo, téměř celé, publikováno komunistickým historikem Václavem Králem až na začátku 60. let. V Internetu lze nalézt fotokopie údajného německého originálu i jeho český překlad.

Anonym 90186 05.07.2017 10:13
Kromě dopisu Henleina Hitlerovi z listopadu 1937 neexistuje žádný dokument nebo výrok, který by alespoň náznakem doložil, že Henlein usiloval o připojení Sudet k Německu nebo s tím počítal. Podle historiků Stanislava Bimana a Jaroslava Malíře přesvědčilo Henleina teprve přijetí britsko-francouzského ultimata 21. 9. 1938 československou vládou (odstoupení okresů s více než 50 % německého obyvatelstva Německu), že může dojít k připojení Sudet k říši. Přípravné práce k tomu zahájil teprve 22. 9.
Jediný, na první pohled vágní dokument, který se zdá potvrzovat přípravu SdP k odtržení Sudet, je tzv. Grundplanung O. A. Co znamená ona zkratka O. A. se dodnes neví. Nedatované a nepodepsané strojopisné memorandum bylo po válce podle Ralfa Gebela nalezeno v Aši v Henleinově kanceláři , podle jiných zdrojů koncem května 1945 v zámku v Sukoradech mezi dokumenty Henleinova župního místodržitelství v Liberci, které sem byly uloženy, aby byly uchráněny před leteckými útoky. Vznik memoranda datují čeští historici do období mezi květnem a srpnem 1938 a jeho text je pro ně důkazem o úmyslu sudetských Němců získat nadvládu v českých zemí a zlikvidovat český národ.

Anonym 90186 05.07.2017 10:12
Dodnes se nenašel ani jeden dokument z doby před 12. 9. 1938 (Hitlerova řeč na stranickém sjezdu v Norimberku), který by plánoval připojení českých území k nacionálně socialistickému Německu. K. H. Frank uvedl po válce do protokolu, že nikdo z vedení SdP do tohoto data nepovažoval za možné jiné řešení sudetoněmeckého problému, než udělení autonomie, prostě vedení SdP do doby Hitlerova norimberského projevu připojení k říši neplánovalo. Existuje i svědectví, že v srpnu nebo září 1938 řekl Henlein své ženě: Sám nevím, zda nám Hitler pomůže dosáhnout autonomie nebo zda se rozhodne násilně vojensky obsadit pohraničí.

Anonym 94158 04.07.2017 23:08
No koukám, študente, že jsi se dal na dobrou cestu. Tvůj postoj k válce s Německem je rozumný a bez politického pozadí. To ale již známe. Dnes je rozumné to, že voliči nepustí TOP a ODS udělat opět z milionů Čechů občany pod hranicí bídy, a to jako za Kalouska.

Anonym 94158 04.07.2017 23:00
Mám radost z úspěchu a návratu paní Kvitové. Moc fandím a věřím, že se vrátí na 100%. Je mi líto, že se nenašel padouch, který ji na čas vyřadil. Naše policie hledá Kreola v Čechách? Mluvil dobře česky, asi měl matku původem z Čech.

Anonym 90186 04.07.2017 09:56
Generál Krejčí odhadl, že i kdyby Rudá armáda neprodleně přispěchala ČSR na pomoc, dostala by se na Moravu nejdříve až za zhruba šest týdnů. Kdyby ČSR francouzskou a britskou nótu z 21. 9. odmítla a došlo by k vojenskému střetu s Německem, byla by jednoznačně odsouzena jako původce válečného konfliktu a prezident Beneš jako hlavní viník. Francie by tedy ČSR na pomoc podle smlouvy nepřišla (klauzule o nevyprovokované agresi), Sovětský svaz a Velká Británie také ne. Společnost národů by ale jednoznačně označila za agresora ČSR. Mobilisovali Češi, nikoliv Němci a mobilisace se pokládá za casus belli. Pro zajímavost: sovětský vyslanec v Praze Alexandrovskij tvrdil, že Beneš chtěl vyprovokovat SSR k válce proti celému světu, jen aby se vyhnul lokálnímu, isolovanému konfliktu mezi ČSR a Třetí říší.
Beneš si byl vědom, že v případě nevyhraného ozbrojeného střetu (za dané konstelace nemohl být pro ČSR vítězný) by byl tak nebo onak obviněn z chybné zahraniční i vnitrostátní politiky. Pod vlivem lidských ztrát z vojenského střetnutí s Německem, s Maďarskem a Polskem by bylo bývalo vypořádání se s viníkem, tedy s ním, mnohem intenzivnější a pomstychtivější než při řešení mírovém. Obvinění z rozpoutání války by mu také bylo bývalo znemožnilo se později opět etablovat jako vůdčí čs. státník.

Anonym 90186 04.07.2017 09:55
Část čs. generality i politiků sice vyvinula koncem září 1938 na Beneše nátlak, aby se proti Německu vojensky vystoupilo, ale Beneš to odmítl a jeho protivníci se podvolili. Důvody k tomu byly asi tyto: Francie ve své nótě 21. 9. 1938 zdůraznila, že ČSR nepřijde vojensky na pomoc, nepostoupí-li oblasti s více než 50 % německého obyvatelstva Německu. Vojenský zásah Velké Británie a SSR byl smluvně vázán na vojenské vystoupení Francie. Francie účinně vystoupit na obranu ČSR nemohla; když už nic jiného, bránil jí v tom silný německý obranný val (Siegfriedova linie) na západních hranicích s Francií a Belgií. Kdyby přes to vše Francie vojensky zasáhla, a tudíž SSR by byl povinen přispěchat na pomoc, byla by jeho pomoc nicotná, protože Polsko odmítalo přesun Rudé armády přes své území a Rumunsko použití svých železnic. Zbýval by jen přesun letecký, kterým by se daly denně dopravit do ČSR teoreticky asi nejvýše dva tisíce vojáků s lehkou výzbrojí, těžkou výzbroj tehdy letadla nebyla v podstatě schopna přepravovat.

Anonym 90186 04.07.2017 09:53
Od 20. 9. 1938 začali Poláci, na rozdíl od Němců, na čs. hranicích soustřeďovat svá vojska. 21. 9. předložili v Černínském paláci územní požadavky svých zemí vyslanci Polska a Maďarska. Týž den, kdy se konala mnichovská konference, 29. 9., předal polský vyslanec čs. vládě ultimátum o vrácení Těšínska, části Spiše, Oravy, železniční tratě Čadca-Zwardo polskému státu do 1. 10. (Slovenské republice byla tato území vrácena Německem 17. 10. 1939.) V rámci mnichovské dohody připadla Německu i Petržalka s menšinou německých obyvatel a Devín. Dne 2. 11. 1938 se ve Vídni sešli ministři zahraničí Německa a Itálie, Joachim von Ribbentrop a Galeazzo Ciano, aby zčásti vyhověli maďarským požadavkům na postoupení území na úkor Slovenska. Přiřkli Maďarsku 10 390 km2, a tím okresy Senec, Galanta, Nové Zámky, Levice, Komárno, Lučenec, Rimavská Sobota, Rožňava a Košice, tedy méně, než obnášela území nepatřící k Horní Zemi (Slovensku) uzmutá Československem po 1. světové válce Maďarsku.

Anonym 90186 04.07.2017 09:52
Této preambuli se čeští historici vyhýbají jako čert kříži, protože by museli vysvětlovat, že mnichovská konference dala pouze organisační rámec postoupení území již odsouhlaseného československou vládou. Obdobně je tomu s českým mythem, že rozhodovali o nás bez nás. Nerozhodovali, pouze odvrátili bezprostřední vojenské rozdrcení celého Československa, když pohraniční území byla tak jako tak vysloveným souhlasem československé vlády ztracená. Přijetím podmínek mnichovské dohody se ČSR zavázala zrušit své vojenské smlouvy a předat Wehrmachtu své pohraniční pevnosti, nikoli však armádní výzbroj a výstroj. Hitlerovi padlo do rukou pouze pár pevně namontovaných pevnostních kulometů pokud je ovšem ČSR stačila do několika málo pevností nainstalovat. Německo získalo i několik muničních továren, zcela nesmyslně postavených za první republiky v Němci osídleném pohraničí.

Anonym 90186 04.07.2017 09:51
Na Rooseveltův a britský popud Mussolini navrhl další jednání o sporné záležitosti, z něhož se vyvinula mnichovská konference čtyř mocností (29. 9. 1938), de facto arbitráž. Hitler k ní přistupoval velmi nerad a z donucení, její úspěch by pro něho znamenal zřeknutí se rychlého vojenského vítězství nad Československem a omezení zisku jen na Sudety. Ještě během konference doufal, že ztroskotá, a že tak bude moci začít s válečnou akcí proti Československu, která byla koncipována jako isolovaná akce, nikoli jako počátek evropské války. Západním spojencům šlo při konferenci jen o to, aby odvrátili Hitlera od vojenské invaze do Československa, o postoupení území se nejednalo, to už bylo před konferencí vyřízenou záležitostí. Mnichovská dohoda je tedy založena na faktu postoupení pohraničních území Německu, přijatého československou vládou již 21. 9. 1938, a určuje, že se tak má stát do 10. 10. V dodatku je zakotven princip mezinárodní garance nových hranic Československa, ve druhém dodatku se konstatuje, že plánované pokračování konference není nutné, protože Polsko požadovaná území obsadilo ihned a maďarské požadavky měly být regulovány později, což se stalo vídeňskou arbitráží 2. 11. 1938. Hitler prohrál. Tvrzení o tom, že teprve mnichovská konference přijala postoupení Sudet ve prospěch Německa, je tedy uměle vytvořený mythus odvádějící pozornost od skutečnosti, že o postoupení pohraničí rozhodla, sice pod spojeneckým nátlakem, ale sama československá vláda již před týdnem. Z textu preambule mnichovské dohody to vyplývá jednoznačně: Německo, Spojené království, Francie a Itálie, berouce na vědomí zásadní dohodu, které již bylo dosaženo, o odstoupení sudetoněmeckého území Německu (

Anonym 5822 03.07.2017 14:48
Anonym 17847 13.12.2016 12:47
Nyní prodávají zde vládnoucí lumpové Prazdroj Japoncům.To zbídačování Česka začalo tím hned co se po komunistech první prolhanci dostali k moci.V zájmu budoucích generací Čechů to chce krutou revoluci a vše co se po komunistech prolalo k moci začít co nejkrutěji vybíjet na katovských mučírnách s bezbřehou krutostí.Navíc to chce znárodňovat veškerý majetek, vlastizrádných rodů.Přitroublé důchodce,kteří lumpy volili a nechali jim Česko rozprodat a rozkrást je třeba nechat bez nějakých cirátů pochcípat hladem.Demokracie už v Česku šestadvacet roků není ,ale jen vláda vlastizrádných lumpů,které je třeba co nejkrutěji vybít.

Ovar 85845 13.12.2016 11:22
S nastupem soucasnych vylizancu do vedeni statu se demokracii efektivne vzdalujeme.Misto ni se nam tady rozleza fasismus slehnuty komunismem.

Anonym 17847 13.12.2016 10:35
Pokud má být přiznávání majetku účinné je třeba do uvedeného procesu zapojit katovské mučírny.


Anonym 94158 12.12.2016 23:33
Pokud se má v Čechách demokracie udržet, či dále sílit je nutné zrodit zákon o přiznání k majetku. Proč je tak důležitý? Tisíce nakradených miliard z minulosti mohou umožnit jejich držitelům nás vrátit do zločinů po roce 1993 a budeme čekat dalších 25 let na návrat do dnešního reálu.

Anonym 17847 12.12.2016 18:16
Všechny lumpy co se po komunistech prolhali k moci a dodnes Česko zbídačujjí bude třeba po revoluci zpracovávat na tuhý krvavý biftek a znárodovat veškerý majetek těchto vlastizrádných rodů.

Anonym 90186 12.12.2016 17:25
Advokát, který se pustil do informační války s Hradem, ve svém úsilí nepolevuje. Po dopisech, v nichž se domáhal informace, jestli je twitterový účet hradního mluvčího Jiřího Ovčáčka jeho soukromým profilem, nebo na něm vystupuje jménem prezidenta Zemana, se zaměřil na manželku kancléře Vratislava Mynáře. Snaží se zjistit, jaký je mezi Kanceláří prezidenta republiky (KPR) a Alexandrou Mynářovou pracovněprávní vztah a proč má jako externistka v noci přístup na IV. nádvoří Pražského hradu.

Anonym 94158 11.12.2016 22:55
Smutné zprávy přichází z Turecka i SAR. Ta první je teror u stadionu, druhá je atentát na křesťanský chrám. Oba jsou akty nenávisti a zla. Není moudré vymýtit zlo zlem ještě horším. Je lépe hledat konsensus a smír. Hloupí redaktoři píší s pohoršením o českých občanech na Donbasu. Pravdou je, že je zločin bojovat v cizí armádě. V 30. letech odjelo mnoho Čechů do Španělska bojovat proti Hitlerovi a Frankovi. V té době to byl také zločin. Na UA se jedná o totéž, a to odpor proti fašizmu. Myslím, že OSN EU a jiné subjekty by měly najít kompromis jak zastavit vyhlazování občanů Donbasu Oděsy a pomoci jak hledat demokracii na východě Evropy.

Anonym 90186 11.12.2016 18:48
K sobotnímu teroristickému útoku u fotbalového stadionu istanbulského klubu Besiktas, při kterém zemřelo 38 lidí, se v neděli na internetu přihlásila radikální kurdská skupina Sokoli osvobození Kurdistánu (TAK), podle níž při útoku zemřeli dva její členové.

... (zkráceno)<|i>

Anonym 5822 03.07.2017 14:46
Anonym 17847 15.11.2016 14:38
Čím ten politický dobytek více národ zbídačil,tím je drzejší,proto ,v zájmu budoucích generací to chce všechny tyto politické lumpy co nejkrutěji odporážet na katovských mjučírnách.

Anonym 17847 15.11.2016 14:33
Poslanecký dobytek se zabývá troubovitostmi,ale a by začal, řešit svižné splácení starými lumpy nasekaných dluhů to ty poslanecké blby ani nenapadne,je to lidský dobytek zralý na co nejkrutější odporažení na katovské mučírně za vlastizradu národa Čechů.

Anonym 17847 15.11.2016 14:25
Poslanecký dobytek,který chce uzákonit to aby za kritiku prezidenta mohl být občan trestán až ročním vězením ukazuje,že to chce všechny odporážet na katovských mučírnách s bezbřehou krutostí a z národňovat veškerý majetek rodů těchto vlastizrádných lump,.protolže nikdo nemůže prezidenta Zemana víc pošpinit než jak se pošpinil sám tím,že vyznamenal nejvyššího církevníhno oblbovatele a velkozloděje Duku.Tím sám ukázal, národu co je za pořádného troubu.

Anonym 17847 15.11.2016 09:43
Sobotka je sprostý gauner,který sem chce proti vůli většiny Čechů nadále zatahnovat migranty.Potřebuje co nejkrutěji odporazit na katovské mučírně za vlastizradu národa Čechů.

Anonym 17847 15.11.2016 09:31
Ohledně výplaty důchodů je třeba zavést stejný model co byl za komunistů.Nejprve vybrané finanční prostředky investovat do výstavby nových moderních továren.Tam by lidé našli práci a vydělávali sobě na mzdy a důchodcům na důchody.Stávající stav ,že se pracujícím odebrané prostředky hned nacpou na debužírování důchodců a tak je státní kasa stále prázdná musí skončit.Je třeba nejprve znáirodnit veškerý majetek lumpů co se po komunistech prolhali k moci.

Anonym 90186 14.11.2016 17:46
Srbsko deportovalo skupinu Rusů kvůli přípravě atentátu na černohorského premiéra Mila Djukanoviče. Spolu s pozdějším nálezem zbraní v blízkosti tentokrát srbského premiéra Aleksandra Vučiče se Srbům začíná rozsvěcet.

Anonym 17847 14.11.2016 10:01
Pro 90186.Sexu jsme si užili dost a se slevou.Příště tam vyrazím zas.Dokavad mně slouží zdraví a pořád se mně dobře staví.

Anonym 17847 14.11.2016 09:57
Pro Čechy se začíná blýskat jen na pořádně chmurné časy.Havlem slibovaný kapitalistický ráj nejspíše dorazil někam jinám než do Čech.

Anonym 17847 14.11.2016 09:55
Začíná odliv kapitálu z Česka.Pro důchodce to znamená aby si už začali připravovat zadky na výplatu zasloužených a spravedlivých důchodů na holý zadek bejkovcem.Na jinou výplatu důchodu nebudou finance.To už by obyčejnému českému blbovi důchodového věku mělo dojít.Při této výplatě důchodů nešetřit ani bejkovce a ani zadky přitroujblých důchodců co pomáhali lumpům ke korytům a též Česko rozprodat a rozkrást.

Anonym 90186 13.11.2016 20:19
Účastníci akce na podporu česko-ruských projektů, které udělil záštitu prezident Miloš Zeman, přebírali ceny pod logem pražského striptýzového klubu a za přítomnosti jeho hostesek. Při odchodu navíc mužská část osazenstva v Obecním domě dostala kupony se slevou d... (zkráceno)<|i>

Anonym 5822 03.07.2017 14:45
Anonym 17847 15.11.2016 14:38
Čím ten politický dobytek více národ zbídačil,tím je drzejší,proto ,v zájmu budoucích generací to chce všechny tyto politické lumpy co nejkrutěji odporážet na katovských mjučírnách.

Anonym 17847 15.11.2016 14:33
Poslanecký dobytek se zabývá troubovitostmi,ale a by začal, řešit svižné splácení starými lumpy nasekaných dluhů to ty poslanecké blby ani nenapadne,je to lidský dobytek zralý na co nejkrutější odporažení na katovské mučírně za vlastizradu národa Čechů.

Anonym 17847 15.11.2016 14:25
Poslanecký dobytek,který chce uzákonit to aby za kritiku prezidenta mohl být občan trestán až ročním vězením ukazuje,že to chce všechny odporážet na katovských mučírnách s bezbřehou krutostí a z národňovat veškerý majetek rodů těchto vlastizrádných lump,.protolže nikdo nemůže prezidenta Zemana víc pošpinit než jak se pošpinil sám tím,že vyznamenal nejvyššího církevníhno oblbovatele a velkozloděje Duku.Tím sám ukázal, národu co je za pořádného troubu.

Anonym 17847 15.11.2016 09:43
Sobotka je sprostý gauner,který sem chce proti vůli většiny Čechů nadále zatahnovat migranty.Potřebuje co nejkrutěji odporazit na katovské mučírně za vlastizradu národa Čechů.

Anonym 17847 15.11.2016 09:31
Ohledně výplaty důchodů je třeba zavést stejný model co byl za komunistů.Nejprve vybrané finanční prostředky investovat do výstavby nových moderních továren.Tam by lidé našli práci a vydělávali sobě na mzdy a důchodcům na důchody.Stávající stav ,že se pracujícím odebrané prostředky hned nacpou na debužírování důchodců a tak je státní kasa stále prázdná musí skončit.Je třeba nejprve znáirodnit veškerý majetek lumpů co se po komunistech prolhali k moci.

Anonym 90186 14.11.2016 17:46
Srbsko deportovalo skupinu Rusů kvůli přípravě atentátu na černohorského premiéra Mila Djukanoviče. Spolu s pozdějším nálezem zbraní v blízkosti tentokrát srbského premiéra Aleksandra Vučiče se Srbům začíná rozsvěcet.

Anonym 17847 14.11.2016 10:01
Pro 90186.Sexu jsme si užili dost a se slevou.Příště tam vyrazím zas.Dokavad mně slouží zdraví a pořád se mně dobře staví.

Anonym 17847 14.11.2016 09:57
Pro Čechy se začíná blýskat jen na pořádně chmurné časy.Havlem slibovaný kapitalistický ráj nejspíše dorazil někam jinám než do Čech.

Anonym 17847 14.11.2016 09:55
Začíná odliv kapitálu z Česka.Pro důchodce to znamená aby si už začali připravovat zadky na výplatu zasloužených a spravedlivých důchodů na holý zadek bejkovcem.Na jinou výplatu důchodu nebudou finance.To už by obyčejnému českému blbovi důchodového věku mělo dojít.Při této výplatě důchodů nešetřit ani bejkovce a ani zadky přitroujblých důchodců co pomáhali lumpům ke korytům a též Česko rozprodat a rozkrást.

Anonym 90186 13.11.2016 20:19
Účastníci akce na podporu česko-ruských projektů, které udělil záštitu prezident Miloš Zeman, přebírali ceny pod logem pražského striptýzového klubu a za přítomnosti jeho hostesek. Při odchodu navíc mužská část osazenstva v Obecním domě dostala kupony se slevou d... (zkráceno)<|i>

Anonym 5822 03.07.2017 14:45
Anonym 17847 15.11.2016 14:38
Čím ten politický dobytek více národ zbídačil,tím je drzejší,proto ,v zájmu budoucích generací to chce všechny tyto politické lumpy co nejkrutěji odporážet na katovských mjučírnách.

Anonym 17847 15.11.2016 14:33
Poslanecký dobytek se zabývá troubovitostmi,ale a by začal, řešit svižné splácení starými lumpy nasekaných dluhů to ty poslanecké blby ani nenapadne,je to lidský dobytek zralý na co nejkrutější odporažení na katovské mučírně za vlastizradu národa Čechů.

Anonym 17847 15.11.2016 14:25
Poslanecký dobytek,který chce uzákonit to aby za kritiku prezidenta mohl být občan trestán až ročním vězením ukazuje,že to chce všechny odporážet na katovských mučírnách s bezbřehou krutostí a z národňovat veškerý majetek rodů těchto vlastizrádných lump,.protolže nikdo nemůže prezidenta Zemana víc pošpinit než jak se pošpinil sám tím,že vyznamenal nejvyššího církevníhno oblbovatele a velkozloděje Duku.Tím sám ukázal, národu co je za pořádného troubu.

Anonym 17847 15.11.2016 09:43
Sobotka je sprostý gauner,který sem chce proti vůli většiny Čechů nadále zatahnovat migranty.Potřebuje co nejkrutěji odporazit na katovské mučírně za vlastizradu národa Čechů.

Anonym 17847 15.11.2016 09:31
Ohledně výplaty důchodů je třeba zavést stejný model co byl za komunistů.Nejprve vybrané finanční prostředky investovat do výstavby nových moderních továren.Tam by lidé našli práci a vydělávali sobě na mzdy a důchodcům na důchody.Stávající stav ,že se pracujícím odebrané prostředky hned nacpou na debužírování důchodců a tak je státní kasa stále prázdná musí skončit.Je třeba nejprve znáirodnit veškerý majetek lumpů co se po komunistech prolhali k moci.

Anonym 90186 14.11.2016 17:46
Srbsko deportovalo skupinu Rusů kvůli přípravě atentátu na černohorského premiéra Mila Djukanoviče. Spolu s pozdějším nálezem zbraní v blízkosti tentokrát srbského premiéra Aleksandra Vučiče se Srbům začíná rozsvěcet.

Anonym 17847 14.11.2016 10:01
Pro 90186.Sexu jsme si užili dost a se slevou.Příště tam vyrazím zas.Dokavad mně slouží zdraví a pořád se mně dobře staví.

Anonym 17847 14.11.2016 09:57
Pro Čechy se začíná blýskat jen na pořádně chmurné časy.Havlem slibovaný kapitalistický ráj nejspíše dorazil někam jinám než do Čech.

Anonym 17847 14.11.2016 09:55
Začíná odliv kapitálu z Česka.Pro důchodce to znamená aby si už začali připravovat zadky na výplatu zasloužených a spravedlivých důchodů na holý zadek bejkovcem.Na jinou výplatu důchodu nebudou finance.To už by obyčejnému českému blbovi důchodového věku mělo dojít.Při této výplatě důchodů nešetřit ani bejkovce a ani zadky přitroujblých důchodců co pomáhali lumpům ke korytům a též Česko rozprodat a rozkrást.

Anonym 90186 13.11.2016 20:19
Účastníci akce na podporu česko-ruských projektů, které udělil záštitu prezident Miloš Zeman, přebírali ceny pod logem pražského striptýzového klubu a za přítomnosti jeho hostesek. Při odchodu navíc mužská část osazenstva v Obecním domě dostala kupony se slevou d... (zkráceno)<|i>

Anonym 90186 03.07.2017 11:14
Syrový se na zasedání vlády ve svém projevu obával, aby se o menších změnách v předpolí pevností vojsko v pevnostech nedovědělo. Nová vláda neodvolala zásadní souhlas předchozí vlády s odstoupením území s více než 50 % německých obyvatel navzdory tomu, že jí vláda předchozí svou demisí pro to vytvořila prostor. Parlament nesvolala a začala se dohadovat, v jakých obvodech se má zjišťovat procento německého obyvatelstva, kdy se mají území s většinou německého obyvatelstva vydat Německu a v jakém pořadí, a která území by se možná dala různými manipulacemi zachránit. Mnichovská dohoda byla pro vládu šokem, protože se s ní nikdo nebavil, a nezachránila nic. Pošlapala jen všechna myslitelná demokratická pravidla a zorganisovala velkolepé vojenské cvičení, nazývané všeobecnou mobilisací československých branných sil. Mimochodem, mobilisace nebyla dokončena ani v době, kdy Československo po mnichovské dohodě do 10. 10. předalo území Německu.

Anonym 90186 03.07.2017 11:14
Nová vláda Syrového měla do mnichovské konference jedinou starost: jak podvést vojáky v poli, aby jim pod nosem vydali nepříteli co nejdříve hlavně chebský a a.ský okres, které československé pořádkové jednotky po sudetoněmeckém povstání nebyly již s to opanovat.

Anonym 90186 03.07.2017 11:13
Západní spojenci měli za to, že godesberské memorandum je pouze variantou britsko-francouzského plánu, se kterým Praha již souhlasila.

Anonym 90186 03.07.2017 11:13
V ČSR se ozvaly hlasy, že godesberské požadavky de facto anulují souhlas Hodžovy vlády z 21. 9. o postoupení území s převahou německého obyvatelstva, ale nová vláda Syrového tento závazek převzala, o čemž Beneš 25. 9. zpravil Paříž.

Anonym 90186 03.07.2017 11:10
Chamberlain odcestoval hned 22. 9. k Hitlerovi do Bad Godesbergu v představě, že krise je zažehnána a že bude s Hitlerem jednat už jen o modalitách předání území. Hitler ho ale hned šokoval prohlášením, že plán už nemůže přijmout, protože aktuální situace v Sudetech je neúnosná, a že je nezbytné respektovat také polské a maďarské územní požadavky, tj. postoupení čs. území v jejich prospěch. To předtím nežádal. Dále navíc chtěl, aby v některých k Sudetům přilehlých okresech proběhl plebiscit o tom, zda obyvatelstvo chce zůstat v ČSR, nebo se připojit k Německu, a vznesl nárok na postoupení i německé enklávy Lanškroun Moravská Třebová Svitavy.
V podstatě byl Hitler mírovým řešením nemile překvapen. Byl už zcela zaměřen na připravované válečné rozdrcení celého Československa. Československá vláda 23. 9. a se svolením Francie a Velké Británie vyhlásila mobilisaci. Hitlerovi vysvitla opět naděje na zamýšlený vojenský zásah. Byl odhodlán 28. 9. ve 14 hod. nařídit všeobecnou mobilisaci německých branných sil proti Československu. Diplomatické úsilí nejen Francie a Velké Británie, nýbrž i Mussoliniho, a Rooseveltův vzkaz, že USA budou v případě vojenského útoku proti Československu Velkou Británii a Francii podporovat, donutily Hitlera mobilisaci o den odložit .

Anonym 90186 03.07.2017 11:08
Do věci se zapojil i Mussolini, který 15. 9. v listu Popolo dItalia požadoval pro české Němce vypsání plebiscitu. Beneš sdělil francouzskému vyslanci, že plebiscit je nepřijatelný, protože by se pak lidové hlasování muselo povolit také Slovákům a Rusínům. 21. 9. duce řekl: Jestliže se dnes Československo nalézá v tom, co lze nazvat delikátní situace, je to proto, že bylo ano, už je možno říkat bylo, a já vám to povím přímo: nikoli pouze Československem, nýbrž Česko-Německo-Polsko-Maďarsko-Rusínsko-Rumunsko-Slovenskem.
Požadavek postoupení území Německu byl předložen čs. vládě Francií a Velkou Británií 19. 9. a byl odmítnut. Ministerský předseda Hodža pak poprosil francouzského vyslance v Praze o písemné vyjádření jeho vlády, že se Francouzi kvůli českým Němcům nedají na pochod: Vedoucí muži Československa budou toto krytí potřebovat, aby mohli přijmout francouzsko-britský návrh. Následovala společná francouzsko-britská demarše, kterou doručili oba vyslanci Benešovi 21. 9. 1938 ve dvě hodiny ráno, že nebezpečí války mohou odstranit pouze co nejrychlejší územní ústupky a že v případě odmítnutí se Velká Británie nepostaví na stranu Francie a Francie nezasáhne. Vláda v 9 hodin ráno postoupení území Německu s více než 50 % německých obyvatel přijala a podnikla nutné kroky ke své demisi, aby další den demitovala.

Anonym 90186 03.07.2017 11:07
Teprve lord Walter Runciman donutil československou vládu, aby místo pokryteckých ústupků (tzv. I., II. a II. plán) předložila čs. Němcům vážný usmiřovací plán, když zcela odmítl tzv. II. plán předložený čs. vládou během jeho mise v ČSR jako nedostatečný. Na konstruktivní návrhy nebyli Češi vůbec připraveni. Zavládla proto málem panika, ale tehdejší Benešův tajemník Prokop Drtina sáhl pohotově po memorandu německých sociálních demokratů Runcimanovi a v podstatě jejich požadavky opsal (poměrné zastoupení ve veřejné službě, novelisace jazykového zákona a miliardová půjčka pro oblasti postižené krisí, rovnoprávnost národností, vytvoření žup s rozsáhlými kompetencemi). 7. 9. 1938 byl odevzdán SdP. Ta však na pokyn Berlína jednání o IV. plánu odmítla. České veřejné mínění, ukolébáno optimistickým tiskem, netušíc téměř nic o vývoji věcí, bylo zcela zaskočeno vládními návrhy.
13. 9. dali Konrad Henlein a Karl Hermann Frank pražské vládě ultimátum, podle kterého měla stáhnout policii z převážně německých okresů a předat policejní moc starostům, protože československá policie zcela resignovala na udržení pořádku. Praha nereagovala a vláda to posoudila jako velezradu rozpustila SdP, Henlein a jeho štáb uprchli do Německa, kde 15. 9. Henlein zakončil svůj projev poprvé osudovou větou: Wir wollen heim ins Reich! (Chceme domů do říše! ). Tentýž den, 15. 9., se setkává Chamberlain s Hitlerem v Berchtesgadenu, je rozhodnut mu postoupit čs. území osídlená Němci podle zásady sebeurčení, protože ztratil, stejně jako celá Velká Británie, důvěru v Beneše a v čs. státní vedení vůbec.

Anonym 90186 03.07.2017 11:05
V srpnu 1938 byla zostřena už tak silná censura. Politici se rozhodli nepřipouštět, aby v tisku docházelo k projevům o aktuálních otázkách zahraniční a vnitřní politiky, které by mohly býti vykládány jako znesnadnění jednání o těchto problémech nebo jako zkreslování skutečné situace nebo vyvolávání nálady odlišné od objektivního zodpovědného klidného posuzování. Výsledkem bylo, že sdělovací prostředky zprávy zkreslovaly do růžova, ujišťovaly čtenáře, že demokratický a pokrokový svět stojí za ČSR, že se ČSR nemůže stát nic zlého, přání se vydávala za pravdy, takže Češi nebyli vůbec připraveni na nutnost ústupků národnostním menšinám ani na možnost prohry.
Bývalý britský ministerský předseda Lloyd George vytáhl Benešovy sliby o švýcarském uspořádání Československa (do té doby v ČSR pečlivě utajované) na světlo světa ve svých dvoudílných vzpomínkách Pravda o mírových smlouvách, které vyšly v Anglii před mnichovskou krisí. Začaly je otiskovat přední britské deníky a způsobily naprostý odvrat britského veřejného mínění od Čechů. Jeho úsudek o Benešovi v jeho knižních vzpomínkách zněl: Mezi mnoha neštěstími, která dopadla na Rakousko ve dnech velké kalamity, jedním z nejhorších bylo, že Československo na mírové konferenci nezastupoval Masaryk, nýbrž impulsivní, lstivý, ale mnohem méně chytrý, zato však krátkozraký politik, který nepředvídal, že čím více uchvátí, tím méně může udržet. Názor Lloyda George v předvečer mnichovské krise: Kdyby vládci Československa v pravý čas, bez čekání na hrozivý tlak Německa, splnili slib, že poskytnou různým rasám ve své republice lokální autonomii podle vzoru švýcarské konfederace, mohly být nynější komplikace vyloučeny.

 <<nové   starší>> 

1
filmy v kinechdvd filmyrubrikysvětlometysynonyma

Seznamka

Oficiální stránky dalších známých osobností

oficiální stránky Jana Volfová oficiální stránky Petr Mach oficiální stránky Ondřej Liška oficiální stránky Petr Havlík oficiální stránky František Pytloun oficiální stránky Radka Fišarová oficiální stránky Iva Hajnová

Další osobnosti | Jana Volfová | Petr Mach | Ondřej Liška | Petr Havlík | František Pytloun | Radka Fišarová | Iva Hajnová |

Popisy českých osobností pocházejí z oficiálních stránek osobnosti, nebo ze stránek wikipedia, nebo jsou vlastní tvorbou.

Vložit osobnost / Oficiální Stránky © OficialniStranky.cz / opravit údaj
Tyto stránky používají soubory cookie k poskytování služeb, analýze návštěvnosti a personalizaci reklam. Používáním stránek s tímto souhlasíte. Další podrobnosti