Oficiální stránky Miloš Zeman
Oficiální stránky
  přidat osobnost
Soucast (Callta, Pavel) Effet Miroir (limited) (Zaz) Extended (Ultravox) Propustka Do Pekel (Divokej Bill) Limitless (Piano Guys)

Miloš Zeman diskuse strana 1700

Jak na vás Miloš Zeman působí? Co pěkného byste řekli? Co se vám líbí?

Komentář  
Jméno     Věk (volitelně)

 

Následují komentáře návštěvníků. Kterýkoli komentář může být vymazán, zvláště urážlivé nebo vulgární, které nejsou povoleny. Nahlásit komentář »

Anonym 37575 14.08.2017 15:51
Na prvním místě co Česko potřebuje je krutá revoluce a po ní na katovských mučírnách odporážet vše co se po komunistech prolhalo k moci.Navíc to chce znárodnit veškerou zemědělskou půdu a lesy proto,že jinak rychle skončí v rukou cizáků.I je třeba zakázat prodej ostatního majetku cizákům.Jinak Češi na tomto území rychle končí převálcováni Němci a Židy.Po udajné revoluci se prolhal k moci jedině vlastizrádný lidský dobytek,který bude nutno odporážet na katovských mučírnách s bezbřehou krutostí.Navíc znárodňovat veškerý majetek zde sedmadvacet roků vládnoucích lumpů.Jinak dojde nejprve ke státnímu bankrotu Česka a potom k parcelaci,Česka mezi Němce a Židy.České blby pak jako nepotřebnou veteš odsunou do Izraele k odporážení od Arabů.

Anonym 90186 13.08.2017 22:21
Vídeň 13. srpna (ČTK) Komise OSN pro vyšetřování v Sýrii už nashromáždila dostatek důkazů k tomu, aby mohl být syrský prezident Bašár Asad obviněn z válečných zločinů. V rozhovoru v dnešním vydání švýcarského listu SonntagsZeitung to řekla prominentní členka této komise Carla Del Ponteová. Ta dříve jako prokurátorka stíhala válečné zločiny spáchané ve Rwandě a v bývalé Jugoslávii.
Del Ponteová minulý týden oznámila, že z komise OSN vyšetřující porušování lidských práv a válečné zločiny v Sýrii odchází. Vysvětlila, že je zklamaná z toho, jak tento orgán naprosto nic nedělá, protože nemá politickou podporu ze strany Rady bezpečnosti OSN. Podle ní tak slouží jen jako alibi. Del Ponteová ale neřekla, kdy komisi opustí.
Ano, jsem o tom pevně přesvědčena, proto je ta situace tak frustrující. Ačkoli se konaly veškeré přípravné práce, nebyl ustaven prokurátor ani soud, odpověděla Del Ponteová na otázku, zda je dostatek důkazů, aby mohl být Asad obviněn z válečných zločinů.
Komisi pro nezávislé vyšetřování v Sýrii vytvořila v srpnu 2011, několik měsíců po vypuknutí konfliktu, Rada OSN pro lidská práva. Del Ponteová, které se před mezinárodní soudní tribunál podařilo dostat bývalého srbského prezidenta Slobodana Miloševiče, se ke komisi přidala v září 2012. Od té doby komise zaznamenala útoky chemickými zbraněmi, genocidu iráckých jezídů, obléhání vedoucí k hladovění civilistů a bombardování humanitární konvojů.
Komise šest let vyšetřovala a nyní by v naší práci měl pokračovat prokurátor a válečné zločince předvést před soud. Přesně to ale v Radě bezpečnosti OSN blokuje Rusko, říká v rozhovoru Del Ponteová. Rusko, které je blízkým spojencem Asadovy vlády, má v Radě bezpečnosti z pozice jednoho z pěti stálých členů právo veta.
Na otázku, kterou ze stran zapojených do konfliktu v Sýrii komise především vyšetřovala, bývalá švýcarská generální prokurátorka Del Ponteová odpověděla, že všechny strany se dopustily válečných zločinů. Takže jsme vyšetřovali všechny, řekla.
Asadova vláda popírá veškeré zprávy komise, jež dokumentují rozsáhlé válečné zločiny spáchané silami podporovanými vládou a syrskými bezpečnostními složkami.

Anonym 90186 13.08.2017 22:12
Pro 94158
Příjmová chudoba loni hrozila 8,1 procenta důchodců. V roce 2013 to bylo o dva procentní body méně, tedy 6,1 procenta. Podíl byl v minulém roce nejvyšší od roku 2011, v posledních letech se zvedal.V mnohem horší situaci jsou domácnosti jednotlivců. Chudoba loni hrozila pětině lidí nad 65 let, kteří žili sami. V roce 2013 ohrožovala zhruba 13 procent starších lidí.

Anonym 90186 13.08.2017 22:06
Washington 13. srpna (ČTK) Vláda Spojených států znovu zvažuje dlouho zavrhovanou možnost dodávat Ukrajině bojové zbraně, i když to vyvolá nevoli Ruska. Napsala to dnes agentura AP. Návrh podle ní podpořil Pentagon i americké ministerstvo zahraničí, nyní se čeká na stanovisko Bílého domu.
Spojené státy dosud Ukrajině bojové zbraně přímo nedodávaly, stejně jako Británie a některé další západní země se Washington omezoval na podporu ukrajinské armádní logistiky, výcvik a dodávky vojenského materiálu. Možnost dodávat Kyjevu bojové prostředky podle AP odráží rostoucí nespokojenost s ruským vměšováním na Ukrajině a je projevem pokračujícího zhoršování vztahů mezi Washingtonem a Moskvou.
Plán čeká na schválení Bílého domu, uvádí s odvoláním na informované zdroje americká agentura. Ukrajina by mohla dostat protitankové a možná i protiletadlové zbraně. Návrh ale nebude schválen v bezprostřední budoucnosti, protože už příští týden se mají k diskusi o situaci na Ukrajině setkat američtí a ruští diplomaté. Washington chce vyčkat na výsledky.
Rusové projevili jistou vůli pokročit v řešení ukrajinské krize, řekl nedávno americký ministr zahraničí Rex Tillerson po setkání se svým ruským protějškem Sergejem Lavrovem v Manile. Podle AP se kromě toho má sejít nedávno jmenovaný zvláštní zmocněnec USA pro Ukrajinu Kurt Volker s blízkým spolupracovníkem Vladimira Putina Vladislavem Surkovem, který se ve vztazích s Ukrajinou angažuje. Jednání se má uskutečnit do konce měsíce v Moskvě, Ženevě, nebo Vídni.

Anonym 94158 13.08.2017 21:48
Jaroslave, máš velmi specifický humor. Akorát nechápu Tvoje montování do důchodců. Sám jsi stár 65-70 let. Důchodci jsou ponejvíce spíše doleva. Pro ně by nebylo moudré volit Kalouska a Fialu. Důchodci se nechtějí vrátit pod hranici chudoby. Trochu ulétlá kategorie voličů je ve věku 18-25 let. Téměř všichni mají vizi miliardářů a až se obouchají přichází do reálu. Odolný důchodce se nedá zlákat vnoučkem a Kalouska volit asi nebude.

Anonym 37292 13.08.2017 17:42
Sedmadvacet roků se díky troubovitosti obyčejného českého blba žene národ Čechů k úplné likvidaci tohoto národa a pořád na uvedené obyčejný český blb kouká jako blb.

Anonym 37292 13.08.2017 17:36
Vlastizrádné strany co se po komunistech prolhali k moci stále chtějí setrvání Česka v EU aby nás mohl tento lumpácký spolek dorazit.Proto to chce krutou revoluci a všechny straníky těchto vlastizrádných stran odporážet na katovských mučírnách s bezbřehou krutostí za vlastizradu,Měl nebožtík Hitler pravdu když bral Čechy jako méněcennou rasu a chtěl je odsunout po vítězné válce na Sibiř,protožýe rozumný národ by už dávno zde sedmadvacet roků vládnoucí lumpy od koryt vykopal a co nejkrutějik odporazil na katovských mučírnách.Navíc znárodnil veškerý majetek těchto vlastizrádných rodů.Všechny voliče důchodového věku co tyto lumpy chtějí volit bude nejrozumnějšíé nechat vychcípat hladem.Je třeba volit SPD,která chce odchod z EU.Pak bude nejrozumnější se znovu vžebrávat pod ochraná křídla surovinově bohatého Ruska.

Anonym 90186 13.08.2017 16:40
České centrum Mezinárodního PEN klubu kritizuje vyjádření předsedy hnutí ANO Andreje Babiše, který přirovnal policejní žádost o své vydání k trestnímu stíhání kvůli kauze Čapí hnízdo k situaci v Československu v 50. letech minulého století. Podle českého PEN klubu to je urážka obětí komunistické totality.
Český PEN klub (založený Karlem Čapkem v roce 1925) má nyní 198 členů a s dvanáctičlenným prezidiem v čele s předsedou Jiřím Dědečkem pracuje ve výborech. Nejvýznamnější je výbor pro vězněné spisovatele, řízený místopředsedkyní PEN klubu Markétou Hejkalovou.

Anonym 94158 13.08.2017 13:01
Jmenovat premiérem předsedu vítězné strany je fér. Již jsme dříve zažili nákupy z jiných stran a podobné ohavnosti TOP 09 a ODS. V tomto státě volí občané a NE mafie. Lidé se potřetí nedají lumpy napálit. Myslím, že i pan Drahuš se nám pěkně vybarvuje. Zatím se to jeví rudo-fialově. Co to bude ve skutečnosti bude známo snad již do Silvestra.

Anonym 90186 13.08.2017 12:28
Českoslovenští komunisté se svého času sudetských Němců zastávali. Jejich přízeň vycházela ze závěrů kongresu Komunistické internacionály z roku 1923, která se vyslovila pro právo sudetských Němců na vlastní identitu. My, čeští komunisté, prohlašujeme, že budeme hájit a prosazovat právo na sebeurčení až do odtržení od českého imperializmu pro utlačované části německého národa až k posledním důsledkům, prohlásil v roce 1931 na sjezdu KSČ její tehdejší ideolog Václav Kopecký

Anonym 90186 13.08.2017 11:13
Babiš politiku potřebuje, aby se opevnil imunitou a měl podíl na moci a nikdo se příliš nešťoural v okolnostech jeho podnikání a jeho financích. Zeman a Klaus mají jiné cíle, těm pobyt za mřížemi zatím nehrozí.
Jednoduchým vysvětlením by mohla být Zemanova arogance, která roste, jak chátrající prezident ztrácí kontrolu i nad svými duševními stavy. Jedině tak se dají vysvětlit jeho další počiny, třeba snaha prosadit do Etické komise České republiky pro ocenění účastníků odboje a odporu proti komunismu Karla Srpa. To neprošlo. Ten si sice vysoudil, že nebyl vědomým spolupracovníkem Stb, ale práskal, jak ukazují materiály v době soudu ještě neznámé. Teď se Zeman pokoušel navrhnout ho jako nového člena Rady Ústavu pro studium totalitních režimů. To taky nevyšlo.
Mstivost a nezájem o prospěch země mohou být výsledkem jeho přebujelého a chorobného ega, ale stejně tak je patrné, že Zeman se chová, jako by byl někým úkolován, aby do společnosti vnesl co největší zmatek a znechucení. Můžeme říci jen to jako by, protože přímo dokázat, že je loutkou pánů Zbytka a soudruhů z Kremlu, by bylo dost obtížné. Ale chová se tak, stejně jako Václav Klaus. Oba už odhodili masky a hru na věčné soupeření a ukázalo se, že jejich spory byly spíš jen fraška sehraná před naivní veřejností.
Zeman i Klaus jsou figury, které působí ve skutečnosti protievropsky a protizápadně, a nějaké fráze na tom nic nezmění. Jeden i druhý nemají žádnou velkou štítivost ohledně komunistů. Zeman sám komunista byl a nemá problém se jimi obklopovat a Klaus zase vystupuje jako hrdinný předvoj normalizační šedé zóny, ve které se mu dobře žilo. Že jim nevadí komunista a donašeč Babiš, je příznačné. V jejich světě je morálka jen směšnou ideovou nadstavbou nad ekonomikou, kterou si navíc představují dost svérázně.

Anonym 90186 13.08.2017 11:11
Proč má najednou Miloš Zeman potřebu zdůraznit, že premiérem jmenuje vítěze voleb? Na to není složité odpovědět. Protože to podle preferencí vypadá, že volby vyhraje Babišovo ANO. Zeman se ústy svého informačního kanálu Jiřího Ovčáčka najednou rozpomenul, že o vině rozhodují soudy, a ne TOP 09 nebo ODS. Je to u něj další změna názoru. V roce 2013 jím jmenovaná takzvaná vláda odborníků nedostala důvěru ve sněmovně, ale on stejně nechtěl jmenovat jinou s odůvodněním, že budou padat trestní oznámení a že nechce jmenovat ministry, co budou vládnout z vězeňské cely. Miroslav Kalousek už na tato jeho slova hbitě upozornil.
Zeman prostě Babiše chce. Mluvil by o automatickém jmenování, kdyby v preferencích hrozilo vítězství ČSSD? Sotva. Tuto stranu, kterou kdysi vedl, nenávidí. Přesněji řečeno nenávidí její představitele, protože ho kdysi nepodpořili při jeho prvním pokusu stát se prezidentem a on se musel jako zhrzený důchodce uchýlit na Vysočinu.
Proč ale dává najevo takovou podporu Babišovi? Mohlo by se přece stát, že by po volbách většinovou vládu mohla dát dohromady i jiná sestava. Babiš ji ale může v případě vyšších preferencí pro komunisty sestavit jako menšinovou jen z milosti Vojtěcha Filipa, za což by země dost draze zaplatila.

Anonym 90186 13.08.2017 11:06
O vážnosti situace svědčí aktivizace deníků vydavatelství Mafra. Zejména Lidové noviny (12. 8. 2017, Kobercový nálet na Čapí hnízdo) až překvapivě věští rostoucí potíže a na titulní straně informují, že policie má v hledáčku dalších přibližně deset lidí spojených s Babišovým podnikáním.
Z širokého záběru prověřovaných lidí vyplývá indicie, že podle policie bylo získání unijní podpory od začátku podvodné, farma se vydělila z holdingu účelově, aby jako malá či střední firma na dotaci dosáhla. Vše se prý dělo s Babišovým vědomím. Klíčovým argumentem by v tom měl být jeho podpis pod ručením Agrofertu za úvěr, který si farma vzala u české pobočky banky HSBC, píše deník.
Mezi dalšími podezřelými jsou podle zdrojů Lidových novin a serveru Seznam čerstvá Babišova manželka Monika (o to zpupněji dnes vyznívá jejich veselka na Čapím hnízdě), jeho švagr Martin Herodes nebo Jana Mayerová s Josefem Nenadálem. Poslední dva jmenovaní podávali jako členové vedení Farmy Čapí hnízdo v roce 2008 žádost o dotaci. Poslední, co by se podle zákulisních informací ještě mělo udát, je obstavení majetku někoho z podezřelých ve výši až 50 milionů korun, uvádí deník.

Kj 37250 13.08.2017 10:46
Praha - I kdyby byli oba vydání a následně obviněni za údajný podvod s evropskými dotacemi, chce prezident Miloš Zeman Babiše - v případě, že vyhraje volby - jmenovat premiérem. Sdělil to v sobotu mluvčí Jiří Ovčáček.

No co čekat od kořalečníka? Demence může mít různé podoby.

Anonym 94158 12.08.2017 21:54
Jmenovat premiérem předsedu vítězné strany je fér. Již jsme dříve zažili nákupy z jiných stran a podobné ohavnosti. V tomto státě volí občané a NE mafie.

Anonym 94158 12.08.2017 21:44
Dle mého názoru je v Čechách vedena volební kampaň násilnými prostředky. Spíše to vypadá že provokatéři si jen poškodí. Češi nejsou prodejné ovce!

Anonym 31138 12.08.2017 18:06
Zeman 2013: "Neponesu odpovědnost za jmenování ministra, který bude vládnout z vězeňské cely."
Zeman 2017: Prezident Miloš Zeman jmenuje premiérem vítěze říjnových voleb. A nebude brát v potaz, zda bude dotyčný obviněn.
Otázka je, zda je vůbec nutné vypiosovat volby, když už Ovčáček stejně hlásí, kdo je vyhraje? Ovčáček: Po volbách, které vyhraje ANO, vypukne brutální nátlaková kampaň ve stylu prezident nesmí jmenovat obviněného premiérem!

Anonym 31138 12.08.2017 18:04
U Zemana bych skoro čekal, že obvinění bude podmínkou jmenováni.

Anonym 37215 12.08.2017 18:02
Pokud nemají Češi skončit,po zabrání Sudet,za naše dluhy Němci a odkup ostatního území světovým Židovstvem na vybudování nového Izraele,protože současný Izrael je poušť a polopoušť.České blby co si nechávají sedmadvacet roků Česko od lumpů zadlužovat,rozprodávat a rozkrádat by pak za asistence vojsk NATO odsunuli do stávajícího Izraele k podřezání od Arabů.

Anonym 37215 12.08.2017 17:55
Navíc je třeba všechny důchodce co svojí troubovitostí a leností přemýšlet pomohli lumpům k moci nechat vychcípat hladem.Pak jim roupy jásat pro opilce Havla přejdou.

Anonym 37215 12.08.2017 17:51
Kdyby ti lumpové co chtějí v Letech odstranit prasečák raději učili cikány pracovat,jak je to učili komunisté,udělali tak by pro cikány užitečnou práci.Uvedené odkupování prasečáku v Letech je jen dalším vyhazováním státních peněz i dalším zatahováním cikánů do dalšího nicnedělání.Vládne zde sedmadvacet roků banda lumpů zralá na co nejkrutější odporažení za vlastizradu na katovské mučírně.Vše co se po komunistech prolhalo k moci a Česko rozprodalo,rozkradlo a zadlužilo je třeba odporážet na katovských mučírnách s bezbřehou krutostí.

Anonym 90186 12.08.2017 15:02
V roce 2013, při vyslovení nedůvěry Rusnokově vládě, Miloš Zeman ve sněmovně prohlásil, že stejně do voleb novou vládu jmenovat nebude. Odůvodnil to tvrzením, že ho JUDr. Ištván informoval, že během několika týdnů budou padat obvinění po zátahu na Úřadu vlády. Ctnostně se tvářící prezident tehdy hřímal, že neponese odpovědnost za jmenování ministra, který bude vládnout z vězeňské cely. Přitom nikdo tehdy obviněn nebyl a dodnes nebyl nikdo pravomocně odsouzen. Miloš Zeman bez jakékoliv úcty k vlastní zemi mění postoje podle toho, jak se to zrovna hodí jemu a jeho spojencům, ať už je to Babiš, Kreml, nebo Peking. Rozhodnout tedy musí voliči. Jak ve volbách do sněmovny, tak ve volbách na Hrad, uvedl Kalousek.

Anonym 37215 12.08.2017 08:49
Je třeba archivovat programy stran co se uchází o přízeň voličů.Ty programy co se ukáží jako nereálné tak za ně všem straníkům takových stran roztrháívat v humánním duchu ty jejich prolhané huby od ucha až k uchu a znárodňovat veškerý majetek jejich lumpáckých rodů.

Anonym 37215 12.08.2017 08:44
Pro 90186.Havla na Západě oslavují protože jim ke drancování přihrál Česko na zlatém podnosu.Dnes potřebujeme prezidenta,který by pomohl NATO a EU směle kopnout do zádele a znovu se vžebrávat pod ochraná křídla surovinově bohatého Ruska.Chce to v Česku krutou levicovou revoluci vedenou mladou generací.Po ní znárodňovat veškerý majetek lumpů co se po komunistech prolhali k moci.Přitroublým důchodcům co sedmadvacet roků lumpy volili naordinovat takovou dietu jakou neměli ani vězňové za nebožtíka Hitlera v koncentráku.Z takto ušetřených miliard začít svižně splácet starými lumpy nasekané dluhy.

Anonym 88243 12.08.2017 08:34
Nejhnusnější baba v české politice je Němcová.

Anonym 94158 11.08.2017 22:46
Za vlády TOP 09 a ODS došlo v minulosti k ponižování občanů a nemorálním platům. I dnes za slušné vlády, která po bídě TOPODS výrazně prosadila zvýšení platů, je to stále málo. Český občan produkuje v průměru 60% občana Německa. Plat má jen 30%. Proč NE 60%. S ODS a TOP 09 to ale nepůjde. Pan Fiala říká dáme peníze podnikatelům i všem občanům. Myslím, že takového zbojníka historie doposud nepoznala. Převažují zbojníci, kteří kradli bohatým a rozdávali chudým. Možná to někde bylo naopak. Rozdávat ale všem je mi záhadou.

Anonym 94158 11.08.2017 22:32
Pan Dluhoš už udává koho na hradě vyhodí. Myslím, že slušní občané vyhodí jeho. Měl by vysvětlit proč byl vyhozen, či utekl z Akademie věd. Myslím si, že Češi nepotřebují na hradě poskoka nějakého lotra. Prezident je velmi silná persona. Za těch minulých došlo k obrovským škodám.

Anonym 90186 11.08.2017 21:00
Více než třetina českých občanů se hlásí k pravé části politického spektra. Naopak sympatie se stranami nalevo od středu vyjadřuje necelých 27 procent lidí. Vyplývá to z aktuálního průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM). Zastoupení levice od konce roku 2015 klesá, zjistili sociologové. Zvyšuje se naopak podíl lidí, kteří sami sebe řadí do středu.
Letos v červnu se k pravé části politického spektra hlásilo 35,4 procenta dotázaných. S levicí sympatizovalo 26,9 procenta respondentů a ke středu se hlásilo 27,4 procenta lidí.
Vyhraněně levicoví jsou zejména voliči komunistické strany. Převážně do levé části spektra sebe řadí i stoupenci ČSSD, plyne z výzkumu. Naopak výrazně pravicově orientováni jsou příznivci ODS a TOP 09. V menší míře pravicová orientace převládá i u těch, kdo preferují ANO či KDU-ČSL, zjistilo CVVM.
K levici se více hlásili starší lidé a respondenti se středním vzděláním bez maturity. Výrazně se sebezařazení na levopravé škále politické orientace liší i podle hodnocení životní úroveň svojí domácnosti. Lidé, kteří ji považují za dobrou, poněkud více tíhnou k pravici. Naopak dotázaní se špatnou životní úrovní spíše inklinují k sebezařazování do levé části spektra a výrazně méně často se řadí na pravici, zjistili sociologové.
Z dlouhodobého hlediska se Češi letech 2004 a 2007 a znovu mezi roky 2010 a 2011 zařazovali spíše na pravici. V letech 2012 a 2013 naopak výrazně převážilo sebezařazování na levou stranu politického spektra. Od podzimu 2014 do konce roku 2015 byl podíl příznivců levice a pravice přibližně vyrovnaný. V posledním období zastoupení levice opět začalo zřetelně klesat, uvádí CVVM. Souběžně dochází k nárůstu podílu lidí, kteří se řadí do středu škály.

Anonym 90186 11.08.2017 19:11
Pro 3771
Nejvíce rozprodávala Zemanova vláda, Havel nerozprodával nic, nebyl v žádné vládě, navíc po něm ve světě pojmenovávají ulice, náměstí. 28. září v New Yorku slaví jako Den Václava Havla, v Kongresu je Havlova busta, v Izraeli v Haifě je Havlovo náměstí, v Polsku v Gdaňsku má Havel ulici, v Opole uličku a park, ve Francii v Paříži má knihovnu, ve Štrasburku je po něm pojmenovaná jedna budova evropského parlamentu. A na Havlovu lavičku si můžeš sednout v Dublinu, Washingtonu, Barceloně nebo v Oxfordu.

Anonym 3771 11.08.2017 17:24
Pro 90186.Pokud je Zeman jako prezident pro Česko ponížením tak potom prolhanec Havel a Klaus jsou pro Česko mezinárodní ostudou a navíc rozprodávali Česko.

Anonym 90186 11.08.2017 16:28
Kvůli následkům zranění a mučení už nesměl po válce létat. Vrátil se i s novou rodinou do své vlasti. Působil jako letecký instruktor a učitel angličtiny. Hned po válce se dostal na černý seznam komunistů. Prosadil totiž, aby bylo jméno jeho první manželky odstraněno z památníku obětí války. Za okupace spolupracovala s nacisty, jeho udala a nepadla při osvobození, spáchala sebevraždu. V její rodině však byli prominentní komunisté. Po válce se Josef Bryks také znovu oženil, s Angličankou Trudie měl dceru Soniu. Angličané v roce 1946 natočili o Josefu Bryksovi film Srdce v zajetí, který mapuje jeho pokusy o útěk v nacistickém zajetí. Kromě toho obdržel Bryks řadu vyznamenání.
I když byl v Anglii považován za jednoho z největších hrdinů, v Československu byl v nelibosti. Hned po únoru 1948 ho komunisté vyhodili z práce. Tušil, že se situace ještě zhorší. Neprodleně dostal rodinu zpět do Anglie. Opět pomáhal svým kolegům dostat se za hranice a na útěk se připravoval i sám. Uniknout nestihl. Komunisté jej zadrželi. Při prvním procesu byl osvobozen, při druhém, vykonstruovaném procesu, dostal deset let vězení. Prošel několika tábory a věznicemi. Válečný hrdina s výcvikem v Anglii i předválečném Československu, kterého mučili nacisté, se však odmítal komunistům podvolit. Ve vězené odmítal respektovat řád, připravoval několik útěků. Při jednom údajném útěku ho chytili a dostal dalších dvacet let. Jeho zdravotní stav se zhoršoval, dozorci mu odpírali léky i lékařskou péči. Podle poslední zprávy zemřel na selhání srdce v noci z 11. na 12. srpna 1957 v pracovním táboře Jáchymov. Podle svědectví jeho spoluvězně však dozorci Brykse 12. 8.1957 ráno oddělili od pracovní skupiny a zabili ho. Když se spoluvězni vrátili na ubikaci, našli bezvládné tělo Brykse, které neslo známky po udušení. Zemřel v 41 letech. Jeho tělo rodina nedostala, urnu komunisté tajně pohřbili. Nalezena byla až v roce 2009.

Anonym 90186 11.08.2017 16:26
Před 60 lety komunisté umučili Josefa Brykse. V zahraničí podle příběhu jeho života vzniklo několik filmů, v Československu, za které bojoval, ho bolševici zavřeli, mučili a nakonec zabili. NEDOPORUČUJI vydání těla příbuzným k zařízení pohřbu, napsal kapitán Kolář ve hlášení o úmrtí a dalších opatření, následný den 12. 8. 1957. Dále tehdejší zástupce náčelníka táborů Kolář píše, že se Josef Bryks dopustil těch nejtěžších trestných činů proti republice.
Co tedy spáchal tento rodák z Lašťan? Před válkou vystudoval vojenskou akademii, přeškolil se na stíhacího pilota. Po okupaci pomáhal emigrovat svým kolegům pilotům. Sám se pokusil o útěk, byl však zadržen v Maďarsku. Svou pravou totožnost neprozradil, avšak udala jej jeho bývalá manželka, která kolaborovala. Bryksovi se ze zajetí podařilo prchnout a přes několik zemí se dostal do Francie, kde již nestihl zasáhnout do bojů. Přesunul se proto do Anglie, kde nastoupil k RAF jako noční stíhač. Při jedné z akcí nad okupovanou Evropou byl Josef Bryks sestřelen, nouzové přistání přežil, několik dní se ukrýval, ale nacisté jej vypátrali. Umístili ho do zajateckého tábora. Odtud se pětkrát pokusil utéct. Velkou část zajetí se mu dařilo přežít díky tomu, že neprozradil svou pravou identitu. Uměl perfektně anglicky, Němci tak nezjistili, že jde o Čecha. Jednou byl velmi blízko utěku, když se pokusil uletět s německou stíhačkou. Po posledním pokusu o útěk ho nacisté krutě mučili. Válku díky osvobození přežil.

Dalibor 95170  33 let 11.08.2017 16:15
Ne valka KLDR s USA. At zije Mir, At zije Svet.

Dalibor 95170  33 let 11.08.2017 16:12
Ve Venezuele to vre. Taky lide, nevi co by chteli. No pardon, ale maji
socialismus, co jeste chteji, tedy nechapu.
Kazdopadne, at zije CHavez, at zije Maduro.

Dalibor 95170  33 let 11.08.2017 16:08
Co, komu ten Andrej Babis udelal, tedy nevim.
Snad snaha, aby nebyl premierem, v nadchazejicich parlamentnich volbach.
Capi hnizdo, boze, vzdyt uz do politiky bohaty sel.

Anonym 3771 11.08.2017 13:12
Při tak Bohu milé práci jako bude výplata zadků zde vládnoucích lumpů nešetřit ani zadky a ani kvalitní bejkovce.

Anonym 37264 10.08.2017 19:17
Nejlepší boj proti zadlužování Česka je prosadit,že za zadlužovíní Česka budou straníci vládnoucích stran ručit svým majetkem a také svojí zadnicí.Proto pokud zde vládnoucí banda zadluží Česko o padesát miliard pak každpmu straníků zde vládnoucích stran vyplatit na jeden zápřah každé=mu straníku zde vládnoucích stran padesát ran na holý zadek bejkovcem.Uvedené je třeba aby platilo i pro další vlády.Pak straníkům zde vládnoucích stran choutky zadlužovat Česko přejdou.Navíc unárodnit majetek rodů na náhradu této zemi nadělaných škod.

Anonym 90186 10.08.2017 18:36
Známý spisovatel Jáchym Topol se vyjádřil k dosluhujícímu prezidentovi České republiky Miloši Zemanovi. Tento prezident je pro Českou republiku ponížením. Není to dobré. Není dobré to, jak reprezentuje. Za tím si stojím, řekl Jáchym Topol.
Upozornil, že se necítí být moralistou, naznačil, že má sám chyby, ale za názorem na Zemana si stojí. Podlézá diktátorům. To není dobré, řekl jednoznačně Jáchym Topol a přidal vtipnou poznámku. Jeho aktuální knihu Citlivý člověk prý koupilo nakladatelství z Číny, které dílo vydá v této zemi v čínštině. Rád svoji knihu přibalím prezidentovi Zemanovi do kufru a může ji v Číně nabízet i s krtečkem, doplnil spisovatel.
K tématu Zeman ještě spisovatel řekl, že doufá, že lednové volby dopadnou tak, že se za prezidenta nebudeme muset stydět. Jsem pro Jiřího Drahoše, ale je tam více zajímavých lidí, uvedl.
Jáchym Topol, je známý jako básník, prozaik, v minulosti napsal také několik textů pro kapelu Psí vojáci, kterou vedl jeho bratr Filip. Celá rodina byla před rokem 1989 pronásledována komunisty kvůli svým demokratickým postojům.

Anonym 37264 10.08.2017 12:35
Drzost katolické církve je bezmezná.Ono těm lumpům nestačí jak musí na jejich oblbováiní národa lidé dělat.Ještě sem chce tento církevní dobytek zatahovat podobné křesťanské pitomce z celého světa na nějakou církevní šaškárno..Už je na čase aby se národ Čechů proti zde oblbujícím církevním lumpům co nepředloží hmatatelný a vědecký důkaz o existenci jejich Boha,odporážet všechny na katovských mučírnách ,za oblbování národa,s bezbřehou krutostí.Pokud jim zde vládnoucí dobytek dovolí sem tahat katolické lumpy z celého světa,tak je třeba i tento politický dobytek co nejkrutěji odporážet na katovských mučírnách také.Sedmadvacet roků lumpové u koryt oblbují národ Čechů a zbídačují Česko.Pořád se jim to zdá málo.

Anonym 90186 09.08.2017 19:19
Strana práv občanů, která dříve nesla také název Zemanovci, má nového volebního superlídra. Do sněmovních voleb je má vést známý kapelník, zpěvák, malíř a dramatik František Ringo Čech.

Anonym 37106 09.08.2017 17:33
pro 90186 Bez monarchie se Češi snadno obejdou,ale zprovoznění dostatečného množství katovských mučíren kde by byli co nejkrutěji odporáženi všichni lumpové co se po komunistech prolhali k moci to nepůjde.

Anonym 37106 09.08.2017 17:28
Chování USA Putina jedině posílí.Dojde mu,že v USA vládne banda lumpů od které je třeba se držet co nejdál.Tak rozlehlá země jako je Rusko může dobře existovat i bez lezení so zadku lumpům ze Západu.

Anonym 90186 09.08.2017 16:55
Jefim Fištejn: Vztah USA k Rusku se proměnil. Sankce jsou pro Putina studená sprcha

Anonym 90186 09.08.2017 16:52
Mohli bychom nabídnout tuto možnost někomu jinému a vyřešit, zda to má být někdo z ciziny, nebo někdo od nás. Jistě by se našly velkoslovanské síly, které by si vzpomněly, kolik Romanovců je dnes bez trůnu. Bylo by jich hodně. Starý královský rod bez trůnu tu nemáme, i když potomků Přemyslovců tu žije dost. Podle genealoga Jana Drocára má asi dvacet šlechtických rodů podle ženské linie mezi svými předky Přemyslovce. Po mužské linii rod vymřel v roce 1306 zavražděním Václava třetího v Olomouci. Otázkou je, na základě jaké legitimity by to mělo být, nebo kdo by o tom měl rozhodnout. Navíc rodokmeny jsou v Evropě, kde jsme příbuzní všichni, spíš jen zábavná hra.
Legitimita královské moci může být dána z Boží milosti, nebo podložena tradicí. Obojí u nás nepřipadá v úvahu. Na to máme ultrakonzervativních katolíků málo a tradice je přerušena. Není se na co odvolat. Nikdo se o ten titul ostatně ani moc nehlásí.
Poslední možnost je zavést formálně monarchii a krále nemít, dočasně nebo napořád. To by ovšem nemělo ten půvab.
Ten podstatný problém ale je, že monarchie by nic nezměnila na mentalitě obyvatel Česka. Království by tu nejspíš vypadalo stejně jako republika, spíše ještě bizarněji, jak by realita byla v rozporu s romantickým očekáváním.
V podstatě bychom mohli věc uzavřít praktickým konstatováním, že když nevíme, jak něco udělat, bude nejlepší nedělat nic a nechat to, jak to je.
Zabývat se nastolením českého panovníka je teď kratochvilné prázdninové téma, to si přiznejme. Nemusí to tak být samozřejmě vždycky. Turbulence dějin někdy vedou ke změnám, které jsme nečekali. Nebýváme na ně připraveni. To ale nebýváme, ani kdybychom chtěli. I kdybychom měli demokratickou českou ústavu připravenou v roce 1988, nečekali bychom asi rychlý rozpad Československa. Přede deseti lety to taky nevypadalo na přímý vstup miliardářů do politiky. Pokud se jednou monarchie dočkáme, musíme počítat s tím, že bude vypadat jinak, než si představují ti, co o ní sní. Zatím bychom se měli soustředit na volbu přijatelného prezidenta.

Anonym 90186 09.08.2017 16:49
Obnova monarchie má svá plus a minus. Minus je v tom, že není jasné, jestli by ji někdo chtěl. A i kdyby, je to jako znova dělat z rybí polévky rybu, kontinuita je přerušená a věří v ní jen skalní monarchisté.
Ale teď k těm výhodám, které se často zmiňují. Ušetřili bychom si trapné volební kampaně. Panovník je na svůj úkol vychováván od dětství a kdyby z následnictví vypadl, nahradí ho v posloupnosti jiný. Pozice nad každodenní politikou dává monarchovi to, co pořád nějak očekáváme od prezidenta a zatím jsme se nikdy moc nedočkali. Protože moderní monarchie jsou konstituční, žádný Ivan Hrozný nehrozí.
Pak jsou tu ale nevýhody. Výhoda a vzdělání nedávají žádnou jistotu. Skandály se nevyhnuly ani královským rodinám v Británii a Španělsku. Tam to ovšem nebylo nic vážného, co by ohrozilo systém. Stejně by se musel vymyslet mechanismus, jak se panovníka, který by překročil přijatelné meze, zbavit.
Panovníka navíc nemáme. Museli bychom řešit, zda pokračovat v linii habsbursko-lotrinského rodu, což by mohlo kvůli různým resentimentům narazit na odpor. K těm podloženým skutečnostem by patřilo, že to byla monarchie, která poslala na smrt české vojáky a to ve válce, která byla k ničemu a navíc prohraná a poškodila Evropu na celé století. Dnešní Habsburk ovšem není někdejší Habsburk, což se ale těžko vykládá někomu, kdo ještě neseznal, že ani dnešní Němec není někdejší Němec. Nebo neví, že habsburskou krev měl i Karel IV.

Anonym 90186 09.08.2017 16:47
Zoufalství při pohledu směrem k Hradu vede k více či méně vážné myšlence, že bychom zase mohli obnovit monarchii, o kterou jsme přišli historickou náhodou. Žili jsme v tom zřízení po naprostou většinu našich dějin, celých devadesát procent naší státnosti. Měli jsme tam temná i světlá období. V republikánské demokracii jsme za těch tisíc let žili asi pět desetiletí.
Předposlední velká evropská monarchie, která byla svržena, byla francouzská. (Pak následovala italská mnohem později.)
Dne 10. srpna 1792, zaútočilo během Velké francouzské revoluce pařížské obyvatelstvo podporované Pařížskou komunou na Tuilerijský palác, kde byla internována královská rodina. Král Ludvík XVI. byl svržen, zatčen a uvězněn a 22. září 1792 byla vyhlášena První francouzská republika. Král byl v lednu 1793 popraven. Je otázka, jesli si Francouzi až tak pomohli.
V jednom se asi skoro všichni shodují. Kdyby Rakousko-Uhersko v nějaké podobě přežilo, nejspíš by nedošlo k druhé světové válce. Slovo nejspíš je tu na místě, protože mocnářství se stalo roznětkou té první světové války. Dějiny jsou otevřené a neplatí v nich jenom kauzalita, ale také nevypočitatelné činy jedinců a jejich svobodná vůle. Rozhodně by to měl Hitler komplikovanější se svými ambicemi a malé Rakousko by se nestalo jeho první obětí, byť obětí do značné míry dobrovolnou, což Rakušané neradi slyší.

Anonym 37106 09.08.2017 13:32
Hodně preferencí uberou starým stranám ty nové co už se začnou ucházet o příze voličů.To způsobí,že takový vlastizrádný dobytek jako jsou lidovci budou mimo mísu.

Anonym 37106 09.08.2017 09:07
Čím tvrdší program komunisté před volbami předvedou,tím je budou lidé volit.Současné jejich nicnedělání utvrzuje voliče,že v Česku žádní komunisté nejsou.

Anonym 94158 08.08.2017 22:28
Koukám 90186, že komunisty vidíš i v polévce. V Čechách mají preference kolem 10%. Vládu podle všeho bude tvořit pan Babiš,nejspíš s lidovci. Prezidentem bude nejspíš pan Zeman. Nemá konkurenta a občané dle mého názoru nebudou volit loutku pana Kalouska a sprostotu z pražských kaváren.

Anonym 90186 08.08.2017 19:42
Pokud se zaměříme na celý zpravodaj Obrana národa, ten je kompilátem vykopírovaných článků z vlasteneckých webů jako Aeronet, Parlamentní listy atd. Nechybí ani zaručené zdroje jako Tomáš Marný.
Ten byl šiřitelem HOAXu o tom, že si vlastníci nemovitostí mají dojít na katastrální úřad pro razítko a následně skrze rakouské právníky podat dokumenty na říšský katastrální úřad v Krakově. A když to dotyční do konkrétního termínu nestihnou, jejich nemovitost bude prý zkonfiskována a předána migrantům.Vysoká kvalita zpravodaje je tak zaručena a může ho doporučit 11 z 10 domobranců.
Na každý pád je podivuhodné, že takový vlastenecký počin jako je Obrana národa propaguje import cizích nečeských nevěst. A to zvlášť ze země, ve které žije nejvyšší počet muslimů v Evropě, před kterými nás ale domobranci samozřejmě brání.

 <<nové   starší>> 

1
filmy v kinechdvd filmyrubrikysvětlometysynonyma

Seznamka

Oficiální stránky dalších známých osobností

oficiální stránky Jana Volfová oficiální stránky Petr Mach oficiální stránky Ondřej Liška oficiální stránky Petr Havlík oficiální stránky František Pytloun oficiální stránky Radka Fišarová oficiální stránky Iva Hajnová

Další osobnosti | Jana Volfová | Petr Mach | Ondřej Liška | Petr Havlík | František Pytloun | Radka Fišarová | Iva Hajnová |

Popisy českých osobností pocházejí z oficiálních stránek osobnosti, nebo ze stránek wikipedia, nebo jsou vlastní tvorbou.

Vložit osobnost / Oficiální Stránky © OficialniStranky.cz / opravit údaj
Tyto stránky používají soubory cookie k poskytování služeb, analýze návštěvnosti a personalizaci reklam. Používáním stránek s tímto souhlasíte. Další podrobnosti