Oficiální stránky Miloš Zeman
Oficiální stránky
  přidat osobnost
Limitless (Piano Guys) Oppidum (Filipova Lenka) Down The Road Wherever / Dlx (Knopfler Mark) Mamma Mia! Here We Go Again (UHD+BD) (Ultra HD 4k filmy) Růže (Vondráčková Lucie)

Miloš Zeman diskuse strana 1700

Jak na vás Miloš Zeman působí? Co pěkného byste řekli? Co se vám líbí?

Komentář  
Jméno     Věk (volitelně)

 

Následují komentáře návštěvníků. Kterýkoli komentář může být vymazán, zvláště urážlivé nebo vulgární, které nejsou povoleny. Nahlásit komentář »

Anonym 31168 31.07.2017 15:08
Česko prý z EU dostane o 17 miliard více než tam odvedlo.Po sedumadvacetileté vypracovanosti českých zlodějů rozkrást takovou částku bude brnkačka,Tito zloději mají na víc,takže zase bude Česko svižně svištět do státního bankrotu.

Anonym 90186 31.07.2017 12:37
Je to rozkošné. V ruské Dumě sedí víc fašizujících týpků, než je v ukrajinském parlamentu a Evropském parlamentu, to ale komunistům nebrání v šíření dojmu, že Ukrajina je samý fašista a banderovec odshora dolů.
Zábavná je také zmínka o obrovském synergickém efektu, který vyplýval z propojení obou ekonomik (tedy Ruska a Ukrajiny). Kdo pobral zdravý rozum, bude se spíše propojovat s nejbohatší částí planety, kterou je Evropská unie, a ne s chátrajícím Ruskem. Rusko je významné jen v tom, že drží ruku na kohoutku s plynem a má armádu, to je asi tak všechno.
Největší záhada ale je, proč čeští komunisté pořád tak s láskou hledí na dvě drsně kapitalistické země, totiž Rusko a Čínu, kde se s občany a jejich právy nikdo moc nepárá. Nostalgie? Ale ne, naši komunisté totiž mají zřejmě pocit, že je dobré mít za zády nějakou tu silnou mocnost. Vždycky to tak dělali a je jim jedno, kdo to bude. Než Hitler napadl SSR, tak válka byla pro KSČ kapitalistická válka a německý voják byl dělník v uniformě. Pak se hbitě otočilo. Naši komunisté ostatně celkem výhodně zburžoazněli, takže už je kritizují i mladí stalinisté, kterým tam chybí revolučnost. Kde by se ale u kapitalistických korýtek vzala, tam je dobře a teploučko.
No a už jsem se bál, že komunisté opomenuli používat výraz pozlátko, kterým Rudé právo hýřilo. Ale ne, je to to pořád: Demokracie je vláda lidu. Kde v Evropě ji najdete? Demokratické pozlátko ano, demokracii ne.
Tak už jsme prohlédli.

Anonym 90186 31.07.2017 12:36
Nekonečná legrace v podání KSČM pokračuje. Teď jsme se dozvěděli, že existuje Komunistická strana Ukrajiny. Ještě jste o ní neslyšeli? Už bylo načase. Naši komunisté ji totiž podporují, tak se to jistě v budoucnosti zlepší.
Právník Čestmír Kubát v rozhovoru pro Haló noviny líčí teror fašistické kyjevské samozvané vlády a potíže KS Ukrajiny, strany, která se stále hlásí k leninským principům.
Na světě jsou různé strany. Existuje i Komunistická strana USA, která ovšem měla méně stoupenců, než je v Americe lidí, kteří si myslí, že Země je placatá. Za časů Gusse Halla, jehož existenci zřejmě v dobách studené války občané USA asi nezaznamenali, dokonce stavěla svého kandidáta na prezidenta, ale lid byl zaslepen a nedal sám sobě tuto jedinečnou šanci.
Právníkovi Kubátovi se nelíbí řízení směřující ke zrušení strany a také kritizuje zákaz komunistických symbolů. O Ukrajině píše: Nelegitimní státní režim na Ukrajině vznikl z vůle USA protiústavní cestou symbolizovanou událostmi na Majdanu v rámci agresivní protiruské politiky Spojených států. Má kromě ryze fašistických rysů především nacistické protiruské zaměření. KS Ukrajiny hájí skutečný národní ukrajinský zájem a tím není vazalské začlenění do neokoloniální říše USA prostřednictvím vstupu do EU, NATO a jejich dalších struktur, ale předně pokračování vzájemně výhodné spolupráce s Ruskem a obnovení obrovského synergického efektu, který vyplýval z propojení obou ekonomik.

Anonym 94158 30.07.2017 21:27
Milý Kájo Maříků, 10774, nemyslím si, že kořalečník končí. Na opak si myslím, že Kalousek ještě nekončí a mnoho zlého si s ním ještě užijeme.

Anonym 31168 30.07.2017 18:46
Pro 90186.Takového blba jako jsi ty je třeba na katovské mučéírně co nejkrutěji odporazit bez soudu.To je ta správná humanita a demokracie jakou Česko potřebuje.

Kj 10774 30.07.2017 17:38
Kořalečník už asi definitivně končí. No snad to doklepe dřív než ho vynesou. Už se ani moc neprojevuje, což je dobře. Ostudy už bylo dosti.

Anonym 31168 29.07.2017 14:46
EU to má ohledně odzbrojování Čechů vymyšleno dobře.Potřebuje Čechy beze zbraní,aby až Němci budou zbírat ,za dluhy Česka, Sudety je mohli jen s mávátky Češi vítat.Až později ,po odkoupení ostatku Česka Židy, budou za asistence vojsk NATO Čechy vagonovat do dobytčích vagonů aby mohlo dojít k jejich hladkému odsunu do Izraele k podřezání od Arabů pak půjde uvedené jako po másle.Takto si polepší jak Němci,tak Židé.Pouze o přitroublý národ Čechů co si nechal od lumpů u koryt svoji zemi zašmelit cizákům bude na planetě Zemi méně.

Anonym 31168 29.07.2017 09:06
Arabové se odvděčují jejich soudružskými návštěvami zemí EU za to,že před tím podobné soudružské návštěvy dělali v arabských zemích vojáci USA společně s vojáky EU.Kdyby se USA a EU do Arabů nevměšovali a nechali je poklidně žít tak současné problémy nemusela EU s migranty mít.Navíc v EU vládne banda trotlů a do toho nás zde sedmadvacet roků vládnoucí lumpové zatahli.Vše co se po komunistech prolhalo k moci a Česko zbídačilo bude třeba po revoluci odporážet na katovských mučírnách s bezbřehou krutostí za vlastizradu.Navíc znárodňovat veškerý majetek těchto vlastizrádných rodů.Když ti lumpové co se po komunistech prolhali k moci neuměli vládnout lépe než komunisté,tak se neměli do vládnutí cpát.Když se přesto cpali a Česko zbídačili je třeba je odporážet na katovských mučírnách s bezbřehou krutostí za vlastizradu a navíc znárodňovat veškerý majetek těchto vlastizrádných rodů.

Anonym 94158 28.07.2017 22:45
Není dne, který by neměl teroristický nádech. Smutné věci se budou dít, pokud někteří méně chápaví lidé nepochopí, že teroristé do Evropy nepatří. Nikdo se neodvážil posoudit Korán ve spojitosti s demokracií v Evropě. Pokud Češka bude znásilněna muslimem, je povinna dítě vychovat k islámskému náboženství. Hrozí ji 300 ran bičem. Za více století není známo, či takový trest někdo přežil.

Anonym 31168 28.07.2017 18:32
Cenzorský dobytek zde zase cenzuruje.Cenzoři dělají národu Čechů takové škody,že při revoluci bude nejvhodnější vybíjet celé cenzorské rody aby nemohly škodit národu Čechů ani v dalších generacích.

Anonym 31168 28.07.2017 18:02
Pokud při volbách zase důchodci osvědčí svojí tradiční troubovitost a budou zase volit lumpy co Česko zbídačili.pak to chce aby se mladá generace dostala revolucí k moci.Přitroublým důchodcům pak naordinovat takovou dietu ,jakou neměli ani za nebožtíka Hitlera vězňové v koncentráku.Na staré lumpy to chce dostatečně krutou ruku mladé generace.Ta se na debužírování důchodců na dluh určitě dlužit nebude.Ta se bude raději ohánět kvalitním bejkovcem.Takový lidský dobytek jakou jsou lidovci nebo TOP 09 bude třeba ,za zbídačení Česka, nutno zlikvidovat.Ne,že se Kalousek zase přesune k jiné politické firmě a zase bude pro sebe hrabat a nadále škodit Česku.

Anonym 31168 28.07.2017 12:48
Zde sedmadvacet roků vládnoucí lumpové už sedmadvacet roků praktikují stejný scénář.Spustí komedii,jak ekonomika roste a hned si nemravně přidají na platech.Později dojdou k závěru ,že ve státní kase chybí miliardy.Pak to co nahrabali nevrací,ale na uvedené si vydluží.Právě zde vůládnoucí dobytek si chce dlužit dalších padesát miliard.Pokud si uvedené vydluží,tak bude třeba aby každý straník zde vládnoucích stran dostal,za zbídačení země,padesát ran na holý zadek bejkovcem najednou.Prostě za každou miliardu jedno jelito.Uvedené praktikovat i na další vlády.Tak političtí lumpové přestanou rozhazovat.Prostě přes na maděru rozsekané zadky zde vládnoucích lumpů k lepším zítřkům mladé a budoucích generací.Při této Bohu libé výplatě politických zadků bejkovcem nešetřit ani bejkovce a ani zadky přitroublých a zlumpačelých politických lumpů.

Anonym 90186 27.07.2017 19:33
Ještě v roce 2014 přesahovala cena ropy 100 dolarů za barel, poté se však začala propadat a dnes již stěží sahá na 50 dolarů. Tímto stavem samozřejmě nejvíce trpí exportéři ropy, z nichž velkou část tvoří členové kartelu OPEC. Těm udělaly nízké ceny černé komodity doslova čáru přes rozpočet.
Většina ropných zemí je na vývozu této komodity do značné míry závislá. Propad její ceny tak způsobil, že se mnohé z nich propadly z obchodního přebytku do deficitu. Cenu přesahující 100 dolarů za barel by potřebovaly čtyři země, aby obchodní deficit vyrovnaly: Libye, Turkmenistán, Kolumbie a Alžírsko. Podobná situace nastala i v souvislosti se státními rozpočty jednotlivých států, do kterých plynuly v dobách vysoké ceny ropy značné příjmy. Řada ropných zemí se tak kvůli propadu cen této komodity dostala do fiskálního deficitu, anebo došlo k jeho prohloubení. Nejhůře je na tom Venezuela, která by k vyrovnání státního rozpočtu potřebovala, aby cena ropy přesahovala 210 dolarů za barel. V tomto případě nízké ceny ropy přispěly k občanské válce, která zemi nyní sužuje. Ta jde ruku v ruce i s obrovskou hyperinflací, kterou naznačuje i hluboký propad kurzu venezuelského bolívaru proti americkému dolaru. Zatímco předtím, než se cena ropy začala propadat, jste si jeden americký dolar pořídili za zhruba 65 bolívarů, nyní jich potřebujete již 8 470.

Anonym 90186 27.07.2017 19:32
Magazín Bloomberg aktuálně vyzpovídal šéfa nizozemského ropného giganta Shell, Bena van Beurdena. Ten řekl, že jeho další auto bude na elektřinu.

Anonym 31168 27.07.2017 16:28
Eutanazie bude v Česku proto,že je vládními lumpy u koryt tato země rozkradená,rozprodaná a astronomicky zadlužená nutností.Až se mladá generace dostane k moci,tak se na další debužírování přitroublých důchodců dlužit nebude.Ti budou mít možnost buď pomalu umírat hladem nebo se nechat dobrovolně zplynovat CyKLONEM B.Ten se snadno vyrábí a docela příjemně voní.Task by si mohli dobrovolně hladoví důchodci zajistit příjemnou smrt a nezatěžovatz prázdnou státní pokladnu.Je správné když za blbost platí ti hloupí a ne když na jejich troubovitost doplácí ti rozumní a zodpovědní.

Anonym 31168 27.07.2017 12:12
Na uvedeném má velký podíl i KDU.Proto to chce vše co do KDU vlezlo odporážet na katovských mučírnách s bezbřehou krutostí.Navíc znárodnit veškerý majetek těchto vlastizrádných rodů.Stejně krutě jednat i s církevními oblbovateli.

Anonym 31168 27.07.2017 12:08
Kdyby v době když EU místo jednomyslnosti rozhodnutí prosazovala aby rozhodovala jenom většina jsme měli z EU vystoupit.Protože od této doby má EU a NATO všechny páky na dotlačení Česka do státního bankrotu a likvidaci národa Čechů.Měl nebožtík Hitler pravdu ,když bral Čechy jako méněcennou rasu.Rozumný národ by si od lumpů u koryt tak dlouho kadit na hlavu nenechal.

Anonym 31168 27.07.2017 12:08
Kdyby v době když EU místo jednomyslnosti rozhodnutí prosazovala aby rozhodovala jenom většina jsme měli z EU vystoupit.Protože od této doby má EU a NATO všechny páky na dotlačení Česka do státního bankrotu a likvidaci národa Čechů.Měl nebožtík Hitler pravdu ,když bral Čechy jako méněcennou rasu.Rozumný národ by si od lumpů u koryt tak dlouho kadit na hlavu nenechal.

Anonym 31168 27.07.2017 12:01
Z EU je třeba zdrhat co možno nejrychleji.Protože jinak dojde ke státnímu bankrotu Česka a odsunu přitroublých Čechů do Izraele k odporažení Arabům.Díky českým blbům a sedmadvacetileté vládě lumpů se tento cíl pořád Merkelové daří přibližovat,proto to chce všechny vlastizrádné lumpy i české blby včas odporážet na katovských mučírnách.Znárodňovat majetek těchto lumpů je třeba znárodovat tak tvrdě,že by se mohli i komunisté padesátých roků učit jak má pořádné znárodňování vypadat.

Anonym 31168 26.07.2017 21:19
U těch lumpů co obelháváním národa nás zatahli do zločineckých organizací jako je NATO a EU bude nutno odporážet na katovských mučírnách s bezbřehou krutostí za vlastikzradu.Navíc znárodnit veškerý majetek těchto vlastizrádných rodů.Oblbovali tehdy národ ,že musí být každé platící usnesení odsouhlaseno všemi,aby platilo.Pak ,když do EU české blby zatahli rozhodly,že bude rozhodovat většina.Tehdy mělo být usnesení o vgstupu do NATO přehodnocováno znovu.To zde vládnoucí lumpové neudělali,tím zajistili Česku,že jede do státního bankrotu jako po másle.Proto tzo chce krutou revoluci a všechny aktéry zbídačování Česka odporážet na katovských mučírnách s bezbřehou krutostí za vlastizradu.

Anonym 90186 26.07.2017 19:06
Základní otázkou je, zda mají povinné kvóty smysl. Když necháme stranou nelibost, kterou pochopitelně vzbuzuje každá nepříjemná povinnost, jde aspoň o částečné ulehčení břemene, které dopadlo na země, co nemají s krizí o mnoho víc společného, než máme my nebo Polsko. Německo také nemá s arabským jarem a povstáními proti Asadovu a Kaddáfího režimu mnoho společného.
Je pravda, že kvóty neplní nejen Česko, Polsko a Maďarsko a že z oněch 160.tisíc uprchlíků si další země převzaly jen 21.tisíc. Naše potíž je v tom, že jsme neudělali vůbec nic. To je diplomatické selhání. Kdybychom vzali aspoň někoho, byla by naše vyjednávací pozice lepší. V minulosti už jsme na našem území měli několikanásobný počet žadatelů o azyl a nic se nedělo. Žije u nás 300 tisíc cizinců. Současná zatvrzelost je dost nepochopitelná. Vysvětlit se dá jen nadbíháním politiků hlasu ulice a hysterii ohledně cizinců, kterou tady v čele s cynickým prezidentem Zemanem vyvolávají, protože každý hlas ve volbách dobrý. Rolí politika ale je, že musí svůj názor, pokud nějaký má, lidem vysvětlit. Ne se nechat vláčet kdejakým neználkem, který si ani není schopen a ochoten zjistit nějaká fakta. To je bída naší politiky, která toxikuje v životě společnosti všechno, nejen otázku imigrantů.

Anonym 90186 26.07.2017 19:04
To, zda má daný člověk nárok na mezinárodní ochranu, či ne, je zjišťováno během azylového řízení, které musí každý po příchodu do Evropy podstoupit. Bohužel téměř neexistují legální a bezpečné cesty do Evropy, proto musí lidé využívat drahé a nebezpečné služby převaděčů a podstupovat riziko, že na cestě zemřou. Právo požádat o mezinárodní ochranu v případě, že jsou pronásledováni či v nebezpečí života, jim garantujeme mezinárodními úmluvami, ale mohou to udělat až na evropském území.

Anonym 90186 26.07.2017 19:03
Do Evropské unie jsme vstoupili dobrovolně. Tím jsme na sebe vzali závazky. Mezinárodní dohody, které jsme přijali, mají přednost nad národním právem. To se týká i zemí na druhém konci světa, které nejsou členy Evropské unie. Prostě to tak funguje, i kdyby žádná Unie neexistovala. Stoupence vystoupení z Unie je třeba upozornit, že mnoho ustanovení Unie bychom stejně museli respektovat, byť bychom z Unie vystoupili, už třeba jen proto, že když chceme někam vyvážet zboží a budou tam cestovat naši občané, stejně se přizpůsobit musíme. To je danost asi tak, jako že voda je mokrá, a národní hrdost s tím nic nenadělá.
V České republice požádalo o mezinárodní ochranu v roce 2016 1478 lidí. Není také pravda, že kdo jednou přišel do Evropy, už se ho nikdy nezbavíme. Mnoho lidí zde právo na přechodný pobyt ani nezíská. V roce 2015 se do svých zemí původu vrátilo 201.400 lidí, a to nejvíce do Af..ánistánu (61.400), Súdánu (39.500) nebo Somálska (32.300).
Podle našich výzkumů minimálně 5060 % z těch, kteří přicházejí do Evropy, pravděpodobně potřebují mezinárodní ochranu. Dle UNHCR jsou nejčastější země, odkud lidé do Evropy přicházejí, Sýrie, Af..ánistán, Nigérie a Irák. Když se podíváme na situaci v těchto zemích, je více než zřejmé, že lidé mají vážnější než ekonomické důvody k tomu, aby z těchto zemí utíkali.

Anonym 90186 26.07.2017 18:35
Pro 94158
Ještě by si měl vysvětlit, jak se v roce 1939 vešli všichni obyvatelé Prahy na Václavské náměstí, když kapacita tohoto náměstí je zhruba 110 tisíc lidí.

Anonym 31168 26.07.2017 18:12
Za Hitlera byl papež jen šašek co se snažil církevním povalečům a sobě udržet tučná koryta.

Anonym 94158 26.07.2017 18:09
Koncem 30. let mnoho českých občanů vítalo Hitlera. Na Václaváku to byl rovný milion. Po válce byli kolaboranti po zásluze potrestáni. Nechť se dnešní kolaboranti z historie poučí.

Anonym 31168 26.07.2017 18:08
Pro 90186.Pokud nám EU dá pokutu za nepřijímání migrantů tak tuto částku plně strhnout důchodcům z důchodu,protože právě důchodci jsou tím stádem blbů co nás do područí EU zatahlo.Potom z EU svižně zdrhat a znovu se vžebrávat pod ochraná křídla surovinově bohatého Ruska.Politický dobytek co stávající stav zavinil co nejkrutěji odporážet na katovských mučírnách a znárodňovat veškerý majetek těchto vlastizrádných rodů.To je ta správná humanita a demokracie jakou Česko potřebuje.

Anonym 94158 26.07.2017 18:02
Myslím, že ČR by měla zažalovat EU za otevření schengenského prostoru teroristům. Loni dle specialistů z USA mělo být v EU cca. deset tisíc osob spojených s teroristy. Kolik je to dnes?

Anonym 90186 26.07.2017 17:11
Evropská komise dnes do další fáze posunula řízení proti Česku, Maďarsku a Polsku kvůli tomu, že tyto země nedodržují své právní povinnosti v souvislosti s programem přerozdělování žadatelů o azyl podle stanovených kvót. Novinářům to řekl eurokomisař pro vnitro Dimitris Avramopulos. Komise dnes do Prahy, Varšavy a Budapešti zaslala takzvaná odůvodněná stanoviska a dala zemím měsíc na reakci.
Do druhé fáze se tak dostalo řízení, které následně může pokud komise odpovědi z hlavních měst nedostane nebo pokud poskytnutá vyjádření pro ni nebudou uspokojivá skončit žalobou o unijního soudu. Ten by mohl rozhodnout o jednorázové vysoké pokutě či opakovaném penále do chvíle, než země své povinnost začne plnit.
Avramopulos dal přitom jednoznačně najevo, že uspokojivou odpovědí by pro komisi byla jen změna přístupu země k migračním kvótám.
Řízení pro nesplnění povinnosti vůči trojici zemí zahájila komise v polovině června. Také tehdy státy dostaly měsíc na odpověď. Praha 13. července odpověděla dopisem, v němž výtky odmítla a upozornila na nedostatečnou součinnost především italských, ale také řeckých úřadů.
V žádné z odpovědí ale nebylo uvedeno, že země začnou rychle žadatele přebírat, a tedy své povinnosti plnit, řekl před novináři Avramopulos.

Anonym 90186 26.07.2017 15:25
S pontifikátem Pia XII. je však spojena i jedna kontroverzní kapitola. Již těsně po pádu nacistického panství se totiž začaly vytvářet ve Vatikánu zárodky celé sítě úkrytů pro prchající nacistické zločince. Duší tohoto sdružení byl rakouský biskup Alois Hudal (1885-1963), který se věnoval v Římě pastoraci německých katolíků (byl rektorem koleje Anima, určené pro německé věřící v Itálii) a současně již před druhou světovou válkou projevoval snahu budovat mosty mezi nacistickým hnutím a křesťanstvím. S pomocí vatikánských pasů, které vydával Hudal a jeho spolupracovníci, se dostal do Jižní Ameriky (konkrétně do Argentiny) také hlavní vykonavatel holocaustu Adolf Eichmann, velitel vyhlazovacího tábora v Treblince Fritz Stangl nebo vynálezce pojízdných plynových komor Walter Rauff. Odborníci se však shodují v tom, že Pius XII. neměl s největší pravděpodobností o Hudalových aktivitách ani tušení, a vše se tedy dělo za jeho zády.

Anonym 90186 26.07.2017 15:25
Významnou úlohu sehrál papež v době německé okupace Říma (podzim 1943 až červen 1944), kdy se jeho zásluhou podařilo ukrýt mnoho židovských obyvatel v katolických klášterech Věčného města. Sami židovští autoři - například významný izraelský spisovatel a teolog Pinchas Lapide ve své knize Rom und Juden (poprvé publikována v roce 1967) - zdůrazňují velký podíl papeže na záchraně pronásledovaných Židů. Lapide ve zmíněné knize připomíná, že neoficiální papežskou diplomacií bylo zachráněno téměř 850 tisíc Židů. Nepochybně také z tohoto důvodu plánoval Hitler na jaře 1944 papežův únos. Chtěl bych také zdůraznit, že spojenci měli o vyhlazovacích táborech podrobnější informace už minimálně rok před koncem války, a přesto vůbec nezasáhli. Na tuto nečinnost kriticky poukázal například i izraelský premiér Šaron ve svém projevu před izraelským parlamentem (Knessetem) u příležitosti vzpomínky na 60. výročí osvobození Osvětimi.

Anonym 90186 26.07.2017 15:24
Neutralita Vatikánu a zdrženlivost ve veřejných prohlášeních proti nacismu poskytovala totiž možnost k aktivnímu zásahu ve prospěch pronásledovaných. Podle pozdějších vzpomínek spolupracovníků Pia XII. chtěl tento papež několikrát také veřejně vystoupit, ale nakonec si to vždy rozmyslel z obav před rozsáhlými represemi vůči příslušníkům katolické církve a s ohledem na hrozící zhoršení situace pronásledovaných Židů. Pro papeže byl varující zejména postup nacistů v Nizozemí v létě 1942 poté, co tamní episkopát ostře odsoudil deportace holandských Židů. V následné perzekuci byli odvetou zavražděni také mnozí pokřtění Židé, mezi jinými filozofka, spisovatelka a členka karmelitánského řádu Edith Steinová. Ke zdrženlivosti vyzývali tehdy papeže Pia XII. i němečtí biskupové, kteří se zase obávali rozpoutání proticírkevních pogromů, podobných tzv. Křišťálové noci z listopadu 1938, kdy byly v Německu vypáleny skoro všechny synagogy. Sám papež tuto skutečnost těžce nesl a v jednom dopise napsal: Tam, kde by chtěl papež hlasitě volat, je mu bohužel mnohdy nabízeno vyčkávající mlčení, tam, kde by chtěl jednat a pomáhat, je mu nabízeno trpělivé čekání. Ve vánočním poselství v roce 1942 však veřejně odsoudil válečné hrůzy a pošlapání norem mezinárodního práva a hovořil o utrpení statisíců lidí, které se děje mnohdy jen kvůli jejich národní nebo rasové příslušnosti.

Anonym 31168 26.07.2017 12:09
Pro 94158.Pastýři v kněžském rouchu jsou bandou lemplů ,kterým se nechce dělat,tak se radějí živí oblbováním národa.Za uvedené je třeba je co nejkrutěji odporážet na katovských mujčírnách.

Anonym 31168 26.07.2017 12:04
Kubera za svoji drzost,že chce se stát oblbováním národa prezidentem spíše potřebuje narazit na kůl po předcházejícím stažení z kůže.Tak sprostě kalkulují s troubovitostí Čechů že si mohou dovolit všechno

Anonym 94158 25.07.2017 22:42
Pastýři v kněžím rouchu jsou také lidé, mají motivaci, která je vedena řádem (Papežem). V letech války byl Vatikán pod vlivem Hitlera. Mnoho pastýřů dokázalo řádu vzdorovat. Především protestanské církve. Většina převážně katolíků se ale podřídila.

Anonym 31168 25.07.2017 19:00
Pro 90186.Kalousek je velice skromný.Tomu stačí,že je pořádný politický lump.

Anonym 90186 25.07.2017 15:44
To je jen důkaz toho, že Kalousek není a nikdy nebyl populista, na rozdíl od Bureše, Zemana, socánků apod.

Anonym 90186 25.07.2017 15:44
Není to sice v tomto případě úplně podstatné, protože příběhy z knihy jsou dostatečně silné samy o sobě, ale dílo je nedotažené. Sám Kalousek si to uvědomuje, když v předmluvě říká, že chybí fotografické materiály. Zejména u našich pastýřů by to bylo vhodné a dobré. Příčinou byly podle všeho peníze. Tak snad v příštím vydání. V knize jsou i některé překlepy, část o amerických kaplanech chtělo daleko více stylisticky upravit a můžeme mít i další výhrady.
Největší předností díla je ale faktografická bohatost, která vyplňuje díry v hodnocení naší historie.
Otázkou ovšem v tomto případě je, proč něco podobného vydává vlastním nákladem předseda jedné politické strany? Proč více s takovými osudy nepracuje veřejnoprávní Česká televize, která žije z koncesionářských poplatků občanů? Proč se k těmto osudům obracejí zády někteří politici? Proč o to vytrvale nepečuje stát a jeho příslušné instituce? Věnuje se tomu dostatečně i samotná církev, především katolická, které se to nejvíce dotýká?
Krok, který Miroslav Kalousek vydáním knihy Naši pastýři udělal, je zvláštní. Není to totiž nic, co by mohlo jakkoli rezonovat na sociálních sítích a dílo se ani neobjeví v mnoha recenzích. Je to gesto. Pokud chtěl do předvolebního třeštění přispět něčím originálním, tak se mu to podařilo.
Projekt Naši pastýři 1938 1945 je akcí Spolku Vojenské muzeum Loučka-Pearl Harbor. Inicioval ho právě Miroslav Kalousek a zaštítil ho kardinál Dominik Duka.

Anonym 90186 25.07.2017 15:42
V první části jsou jména a kratičké profily 471 kněží, řeholníků i církevních hodnostářů, kteří působili na území bývalého Československa a to v době před, po či po druhé světové války a nacistický nebo komunistický režim je nějakým způsobem omezoval a likvidoval. Někteří z nich za svoji statečnost a neochotu kolaborovat s totalitními režimy zaplatili svým životem. Nejedná se pouze o lidi české národnosti, ale také o Němce, Poláky i zástupce dalších národů Československa.
Je skutečně gigantickou ostudou, že na tyto lidi se více nevzpomíná, že se někdy málo připomíná jejich osud, že byli často vytěsněni z naší historie. Přispěli k tomu nejenom nacisté a komunisté, ale paradoxně i podstatná část české politické scény po listopadové revoluci. V tomto směru, je proto kniha velmi záslužná.
Většinu díla pak tvoří speciální příloha Kaplani na válečném poli od Donalda F. Crosbyho. Ten popsal osudy a příběhy amerických kaplanů sloužících v armádě. Někteří byli váleční hrdinové, protože nejenom poskytovali duchovní útěchu, ale někdy zachraňovali v boji životy svých vojáků. Čtení je to poučné a v některých částech až mrazivé. Zajímavé je, že také Crosby připomíná, že o osudu těchto lidí by se mělo hovořit více. Ve srovnání s námi je ale Amerika v tomto směru o hodně dál.

Anonym 90186 25.07.2017 15:41
Samozřejmě i Kalousek sleduje vydáním knihy vlastní zviditelnění před volbami. Jenže forma této prezentace je v našich poměrech ojedinělá. Těžko říci, zda mu také přinese nějaké voličské hlasy navíc. V každém případě udělal věc, na kterou náš stát i většina politické reprezentace bohužel v podstatě rezignovaly.
Je to proto zcela rozdílné od knižní produkce jiných politiků. Poradci Andreje Babiše za něj napsali svižné povídání O čem sním, když náhodou spím. Pavel Bělobrádek nabídl popis svého příběhu v díle Na život! . Petr Fiala vydal na jaře knihu Rozum a odvaha. Jak čelit současným výzvám a krizím Evropy (a prý chystá do voleb ještě další knihu). Prezidentský kandidát Jiří Drahoš zase nabídl rozhovory Věda života.
Podstatný rozdíl je v tom, že Miroslav Kalousek sice sám knihu vydal, ale kromě minimalistické předmluvy v ní není o něm vůbec nic. Důvod vydání uvedl tento: Kniha, která se Vám dostala od ruky, vznikla díky rozhořčení. Nebyl jsem sám, koho rozhořčily výroky některých levicových politiků, kteří tvrdili, že klérus za války kolaboroval s nacisty. Ano, úplný začátek knihy vyšel i s tím půvabným překlepem, kde se píše kniha, která se Vám dostala od ruky. Takže co vidíme, když ji vezmeme do ruky.

Anonym 94158 25.07.2017 13:10
Věřím, že k vyzbrojení fašistické Ukrajiny nedojde. Za rok fašisté usmrtili na svobodném území 7846 občanů (převažují ženy a děti). Svobodným občanům se podařilo usmrtit na svém území 2186 fašistických fanatiků. Evropa by měla zajistit hranice svobodných území před "spanilými jízdami" fašistů a jejich běsnění. Ukrajince je nutné učit demokratický systém v Evropě. Pokud se podaří většinu Ukrajinců vnímat lidské hodnoty, pak by mohlo dojít k bližším kontaktů, či snad i spojení s EU.

Anonym 31168 25.07.2017 11:49
Všichni vládnoucí lumpové co se po komunistech prolhali k moci by měli jasně říci kdy jimi nadělané dluhy začnou svižně splácet.Pokud se budou zde vládnoucí lumpové nadále dlužit tak to chce vše co se po komunistech prolhalo k moci za vlastizradu odporážet na katovských mučírnách s bezbřehou krutostí a navíc znárodovat veškerý majetek všech vlastizrádných rodů.

Anonym 31168 25.07.2017 11:40
Pokud USA vyzbrojí Ukrajinu,tak ji vyzbrojí proti sobě.I Ukrajincům,jako Čechům dochází,že je nejrozumnější se držet spolku s Ruskem.

Anonym 31168 25.07.2017 11:35
Když má na důchody Sobotka takového přitroublého poradce jako je Špidla,tak by si měli rovnou důchodci zažádat o důchod o chlebě a vodě.Jinak je brzo čeká,že to bude jen na výplatu zasloužených důchodů na holý zadek bejkovcem.Sedmadvacet roků v Česku vládne pořádná verbež a obyčejný český blb důchodového věku na to pořád kouká jako blb.Takže se brzo dočká pořádně smutných časů se svým důchodem.

Anonym 90186 24.07.2017 19:36
Nadnárodní těžařský gigant Rio Tinto se dnes se srbskou vládou dohodl na urychlení těžby lithia v Srbsku. Vyplývá to z podepsaného memoranda o porozumění, napsala agentura Reuters. Lithium se stává velmi žádanou komoditou, protože se používá k výrobě baterií do elektrických vozů. Obsahuje jej zdejší jedinečný minerál jadarit.
Asi 136 milionů tun zásob jadaritu se nachází v údolí řeky Jadaru, což je jeden z přítoků Driny v západním Srbsku. Britsko-australská firma naleziště objevila v roce 2004, investovala zde již 90 milionů dolarů a těžba má podle odhadů začít po roce 2023.
Jadarit obsahuje boritan užívaný k výrobě keramiky, umělých hnojiv a dalších chemických sloučenin a právě lithium. V memorandu se uvádí, že Rio Tinto a Srbsko jsou jeho podpisem na cestě stát se lídry v oblasti globální těžby lithia a produkce boritanu. Srbský ministr energetiky Aleksandar Anti řekl, že těžba lithia bude mít zásadní význam pro rozvoj Srbska.

Anonym 94158 24.07.2017 18:20
Jsem toho názoru, že pan Kalousek by měl být pár let potichu a pak se ucházet o přízeň voličů. Občané umí zapomínat na bídu a ponižování. Za posledních téměř sto let státnosti Československa a České republiky přišlo do Čech několik pohrom. To nejhorší byl Hitler, na druhém místě drancování státu ze strany ODS po roce 1993 (rozsah škod přibližně odpovídá 3 bombám z Hirošimy) další pohroma za Kalouska (přibližně 2 bombám z Hirošimy). Na 3. místě v pohromách je dle mého názoru cca. 40 let nemožnosti nakládání s majetkem pro téměř 20% našich občanů. Dnes žijeme v nejlepších podmínkách, svobodni a v demokracii. Je to díky vládě, osobnosti pana Babiše a prezidenta. Občané se zpět do bláta za Kalouska hrnout nebudou.

Anonym 90186 24.07.2017 17:13
Obě výzvy spolu s demonstracemi za posledního půl roku ukázaly, že mladí Rusové se začínají víc zajímat o politiku a veřejné dění. Případ, který by před několika lety skončil pouze na stránkách Rádia svobody či pár nezávislých médií, se i bez vlivu státních kanálů dokázal dostat k širokému publiku. Je to další dílek do obrázku toho, jaká budoucnost se v Rusku chystá pro lidi jako Ruslan Sokolovskij. Protože jak říká Poperečnyj: Pokud vláda nevyslyší naši výzvu, bude jasné, že na názory mladých zcela kašlou.

Anonym 90186 24.07.2017 17:13
V současnosti je totiž možné se na seznam dostat i při pouhém podezření z teroristické činnosti. Navíc jak se člověk na seznam jednou dostane, už není cesty zpět, jen pokud by dostal amnestii. Jenže amnestie pro teroristy je takový oxymóron, že nemá smysl takovou myšlenku dále rozvádět. Takže blo.eři zároveň požadují, aby člověk v situaci Sokolovského mohl soudně napadnout umístění svého jména na dotyčný seznam.Hlavní autor výzvy Danila Poperečnyj vysvětluje, že je sice pěkné, pokud vážení poslanci pozvou několik takříkajíc zástupců mladých do honosného sálu a za masivní účasti tisku s nimi probírají, jaké možnosti jejich generaci Rusko nabízí a blahosklonně naslouchají jejich názorům. V květnu letošního roku prošel historický moment, kdy youtube blo.erka Saša Spilberg vystoupila na půdě ruského parlamentu a přednesla projev k poslancům. Kromě rad, jak mají státníci používat sociální sítě se zastala i kauzy Ruslana Sokolovského. Sama Spilberg má 10 milionů sledujících.

Anonym 90186 24.07.2017 17:11
Ruská mládež se bouří. Blo.er, který hrál v kostele pokémony, dostal tři roky vězení
Devět populárních ruských video blo.erů, kteří mají dohromady více než 17,5 milionu sledujících, se rozhodli zastat se kolegy a natočili výzvu ruské vládě a poslancům. Požadují, aby byl Sokolovskij vyňat ze spisku teroristů a zároveň aby byl příslušný článek Ústavy o extremismu upraven tak, aby podle něj bylo možné odsoudit pouze ty, kteří spáchají skutečné teroristické činy, a ne ty, již jsou jen nepohodlní státní mašinerii.

Anonym 90186 24.07.2017 16:24
Kopřivnická Tatra je zvýhodněna také v zakázce, kterou jí v podstatě bez problémů přikleplo Stropnického ministerstvo. S odvoláním na nadužívanou výjimku ze zákona § 29 písm. s) zákona a 8232;o zadávání veřejných zakázek je jasné, že pětimiliardový obchod bude uzavřen právě se Strnadovou Tatrou. A přestože proti Strnadovi také v souvislosti s bezpečnostními zájmy České republiky hovoří mnoho faktorů, vliv na pětimiliardový byznys to velmi pravděpodobně mít nebude.
Dlouhodobým partnerem Jaroslava Strnada v některých podnikatelských aktivitách je Rus Alexej Beljajev, který je již známý jako Putinova spojka do střední Evropy. Beljajev byl jako manažér slovenského podniku zahraničního obchodu Petrimex u toho, když Andrej Babiš převáděl na sebe dceřinou státní firmu Agrofert. Ten samý Beljajev je zároveň i přítelem ruského oligarchy a Putinova přítele Vladimira Jakunina, někdejšího šéfa ruských státních drah, který odebíral vagony z kopřivnické vagonky. Jakunin je zároveň okázalým přítelem Miloše Zemana, kterého osobně pozval na konferenci o ruských strategických zájmech na řeckém ostrově Rhodos.

 <<nové   starší>> 

1
filmy v kinechdvd filmyrubrikysvětlometysynonyma

Seznamka

Oficiální stránky dalších známých osobností

oficiální stránky Jana Volfová oficiální stránky Petr Mach oficiální stránky Ondřej Liška oficiální stránky Petr Havlík oficiální stránky František Pytloun oficiální stránky Radka Fišarová oficiální stránky Iva Hajnová

Další osobnosti | Jana Volfová | Petr Mach | Ondřej Liška | Petr Havlík | František Pytloun | Radka Fišarová | Iva Hajnová |

Popisy českých osobností pocházejí z oficiálních stránek osobnosti, nebo ze stránek wikipedia, nebo jsou vlastní tvorbou.

Vložit osobnost / Oficiální Stránky © OficialniStranky.cz / opravit údaj
Tyto stránky používají soubory cookie k poskytování služeb, analýze návštěvnosti a personalizaci reklam. Používáním stránek s tímto souhlasíte. Další podrobnosti