Oficiální stránky Karel Randák
Oficiální stránky
  přidat osobnost

Oficiální stránky Karel Randák

Karel Randák oficiální stránky
Foto zdroj: karelrandak.cz

Jméno: Karel Randák

Oficiální stránky má Karel Randák zde: www.karelrandak.cz

FacebookKarel Randák zde: www.facebook.com/pages/%C5%A0t%C3%A1b-gener%C3%A..

Videostránku má Karel Randák zde: www.karelrandak.cz/videa

Karel Randák má na sebe kontakt zde: www.karelrandak.cz/kontakt/kontaktni-udaje

Diskuse o osobnosti zde: Místní diskuse

Kdo je Karel Randák?

Karel Randák (*1955) je bývalý vrcholový sportovec, český voják a v letech 1992-2007 příslušník zpravodajských služeb ČR. Po ukončení studia na libeňském gymnáziu – specializace matematika a fyzika – byl přijat ke studiu na Fakultu tělesné výchovy a sportu UK – obor trenérský. V průběhu studií se věnoval vrcholové cyklistice a byl členem jak juniorských, tak i seniorských reprezentací na silnici i dráze. Je dvojnásobným mistrem republiky a v roce 1980 vytvořil nejlepší světový výkon v jízdě na 100km, který je dodnes platným národním rekordem. Po skončení aktivní kariéry působil do roku 1991 jako trenér národního družstva cyklistů – dráhařů. V letech 1992 – 1996 byl příslušníkem Federální bezpečnostní informační služby (FBIS), české kontrarozvědné služby, kde se zabýval problematikou organizovaného zločinu a ochrany ekonomických zájmů ČR. V období 1996 – 2007 byl členem české zahraniční rozvědky (ÚZSI), kde v průběhu času působil na různých postech a svou kariéru ve zpravodajských službách završil jako ředitel ÚZSI. V roce 2006 byl povýšen do hodnosti generálmajora. Od roku 2007 se Karel Randák intenzivně zapojoval do veřejného života a pokoušel se veřejně poukazovat na trvale se zhoršující situaci v oblasti korupce a klientelismu. Toto své privátní úsilí spojil v roce 2010 s nově vznikajícím Nadačním fondem proti korupci (NFPK), kde se stal členem správní rady. Z této pozice se aktivně podílel na zpracování a uveřejnění několika kauz, které bezpochyby přispěly k tomu, že se tématem škodlivosti korupce začala intenzivněji zabývat nejen česká média, ale, a to především, i orgány činné v trestním řízení. Z nejdůležitějších případů, kterými se fond zabýval, lze vyjmenovat objasnění podvodných smluv v pražském Dopravním podniku, nezákonný a občany ČR i zaměstnance úřadu práce poškozující informační systém na výplaty sociálních dávek na Ministerstvu práce a sociálních věcí, upozornění na možnost zmaření státních investic v řádu miliard Kč ve státním podniku ČEZ atp. V září 2012 se gen. Karel Randák rozhodl kandidovat na pozici prezidenta ČR a z tohoto důvodu, nejméně na dobu své předvolební kampaně, pozastavil své členství ve správní radě NFPK. V tomto rozhodnutí má plnou podporu své manželky Lucie a svých dětí, kteří se do předvolební kampaně aktivně zapojují.

Carry Fire (Plant, Robert) Nebojte se jíst -  a hubnout! (Karolina Katchaba Hrubešová) Poruba (Nohavica, Jarek) Live In Prague (Zimmer, Hans) Ten -reissue/remast- (Pearl Jam)

Karel Randák diskuse

Jak na vás Karel Randák působí? Co pěkného byste řekli? Co se vám líbí?

Komentář  
Jméno     Věk (volitelně)

 

Následují komentáře návštěvníků. Kterýkoli komentář může být vymazán, zvláště urážlivé nebo vulgární, které nejsou povoleny. Nahlásit komentář »

Susi 62734 21.04.2016 20:52
Je to moc hezký chlap.

VladimírKřem 89209  60 let 13.02.2016 11:20
Sportovec každým coulem, který ví, jak bolí úspěch a co je férová hra. Proto mu jeho marný boj nezávidím, ale obdivuji.
Je známý svým působením na devítileté škole na Uhelném trhu a především v navazující prázdninové brigádě v expedici Transporty Chrudim ve Vysočanech.

Jarin 78746  64 let 09.02.2016 18:30
Jako poctivý a zodpovědný člověk.


filmy v kinechdvd filmyrubrikysvětlometysynonyma

Seznamka

Oficiální stránky dalších známých osobností

oficiální stránky Jiří Dienstbier oficiální stránky Jan Fischer oficiální stránky Martin Rous oficiální stránky Zuzana Havrlantová oficiální stránky Radka Stupková oficiální stránky Standa Čermák oficiální stránky David Uličník

Další osobnosti | Jiří Dienstbier | Jan Fischer | Martin Rous | Zuzana Havrlantová | Radka Stupková | Standa Čermák | David Uličník |

Popisy českých osobností pocházejí z oficiálních stránek osobnosti, nebo ze stránek wikipedia, nebo jsou vlastní tvorbou.

Vložit osobnost / Oficiální Stránky © OficialniStranky.cz / opravit údaj
Tyto stránky používají soubory cookie k poskytování služeb, analýze návštěvnosti a personalizaci reklam. Používáním stránek s tímto souhlasíte. Další podrobnosti