Oficiální stránky Jaroslav Uhlíř
Oficiální stránky
  přidat osobnost

Oficiální stránky Jaroslav Uhlíř

Jaroslav Uhlíř oficiální stránky
Foto zdroj: divadlopohadek.cz

Jméno: Jaroslav Uhlíř

Oficiální stránky má Jaroslav Uhlíř zde: www.jaroslav-uhlir.cz

Jaroslav Uhlířkontakt zde: www.jaroslavuhlir.cz

Diskografie zde: Jaroslav Uhlíř CD

Diskuse o osobnosti zde: Místní diskuse

Kdo je Jaroslav Uhlíř?

Narodil se 14. září 1945 v Praze na Žižkově v Bořivojově ulici, údajně na schodišti mezi prvním a druhým patrem. Zprvu hrál v různých kavárenských tanečních skupinách, byl varhaníkem Prominence, vedoucím skupiny Evy Pilarové, členem Faraonu s prvními úspěšnými skladbami René, já a Rudolf a Holubí dům. Po roce 1977 začal studovat Lidovou školu umění, specializované účelové studium pro pracující (nyní Konzervatoř Jaroslava Ježka), obor dirigování u J. Fialy a skladbu u V. Neumanna. V osmdesátých a první polovině devadesátých let připravoval s Karlem Šípem TV pořady Hitšaráda, Galasuperšou, Klip klap a další. Od roku 1977 komponuje Jaroslav Uhlíř filmovou hudbu např. ke snímkům Ať žijí duchové, Bloudění orientačního běžce, S čerty nejsou žerty, Tři veteráni, Vrchní, prchni, Královna Koloběžka, Princové jsou na draka, Lotrando a Zubejda ... V roce 1988 natáčí se Zdeňkem Svěrákem první dětský písničkový pořad pod názvem Hudba: Uhlíř, Slova: Svěrák, který byl původně připravován jako jednorázová oslava dvaceti let spolupráce. Pořad má obrovský ohlas a na jeho základě vzniká Hodina zpěvu, která od roku 1989 pravidelně každý rok o Vánocích představuje dětem nové a nové písničky autorské dvojice Uhlíř-Svěrák. Společně s TV pořadem Hodina zpěvu vyšla v průběhu let celá řada velice úspěšných písničkových alb (pojmenovávané postupně podle jednotlivých veršů ústřední písně Není nutno), v září 2007 pak vychází kompilační 2CD 20 let písniček z pořadu Hodina zpěvu a v květnu 2008 druhé kompilační 2CD Hity a skorohity obsahující písničky více pro dospělé. V současné době hraje svá dětská představení z cyklu Hodina zpěvu a jako host účinkuje na mnoha hudebních festivalech a koncertech.

» Jaroslav Uhlíř CD/DVD

The Visitor (Young, Neil + Promise Of The Real) Hra o trůny 7. série 4DVD (DVD Filmy) Live In Prague (Zimmer, Hans) 100% Scooter - 25 Years Wild & Wicked -digi- (Scooter) Rest Of Our Life (Mcgraw, Tim/faith Hill)

Jaroslav Uhlíř diskuse

Jak na vás Jaroslav Uhlíř působí? Co pěkného byste řekli? Co se vám líbí?

Komentář  
Jméno     Věk (volitelně)

 

Následují komentáře návštěvníků. Kterýkoli komentář může být vymazán, zvláště urážlivé nebo vulgární, které nejsou povoleny. Nahlásit komentář »

Lucka 88576  35 let 27.05.2016 18:59
jarda dobrýumělec

Kučera 62890  68 let 15.09.2012 18:16
Prosím o Vaše foto s autogramem do mé sbírky osobností.Již předem děkuji.Pavel Kučera-Dobiášova 863|30-4606-Liberec 6

Jitkaevaanna 95367  58 let 03.11.2011 01:39
Pan Jaroslav Uhlíř je pro mne národní poklad,na rozdíl od pokladu zlatého,či našich pokladů tekutých,nám ho snad žádní cizáci neukradnou.No pro jistotu lidé bděme!

BVozSCJbDBJPH 21211 25.07.2011 14:23
Help, I´ve ben informed and I can´t beomce ignorant.


filmy v kinechdvd filmyrubrikysvětlometysynonyma

Seznamka

Oficiální stránky dalších známých osobností

oficiální stránky Rytmus oficiální stránky Pavol Habera oficiální stránky Marta Ondráčková oficiální stránky Daniel Barták oficiální stránky Markéta Fialová oficiální stránky Martina Cerhová oficiální stránky Juraj Bernáth

Další osobnosti | Rytmus | Pavol Habera | Marta Ondráčková | Daniel Barták | Markéta Fialová | Martina Cerhová | Juraj Bernáth |

Popisy českých osobností pocházejí z oficiálních stránek osobnosti, nebo ze stránek wikipedia, nebo jsou vlastní tvorbou.

Vložit osobnost / Oficiální Stránky © OficialniStranky.cz / opravit údaj
Tyto stránky používají soubory cookie k poskytování služeb, analýze návštěvnosti a personalizaci reklam. Používáním stránek s tímto souhlasíte. Další podrobnosti