Oficiální stránky Fero Fenič
Oficiální stránky
  přidat osobnost

Oficiální stránky Fero Fenič

Fero Fenič oficiální stránky
Foto zdroj: ferofenic.cz

Jméno: Fero Fenič

Oficiální stránky má Fero Fenič zde: www.ferofenic.cz

Fero Fenič má na sebe kontakt zde: www.ferofenic.cz

Diskuse o osobnosti zde: Místní diskuse

Kdo je Fero Fenič?

Narodil se jako František Fenič ve východoslovenské vesničce Nižná Šebastová v okrese Prešov. Studoval žurnalistiku na Filozofické fakultě Univerzity Komenského v Bratislavě, poté absolvoval Filmovou a televizní fakultu AMU v Praze, obor filmové a televizní režie dokumentárního filmu. Již v době studií zaujal svou tvorbou a absolvoval stáž na Centro sperimentale di cinematografia v Římě. Poté byl zaměstnán jako režisér Studia krátkých filmů Slovenské filmové tvorby v Bratislavě (s výjimkou roku 1984, kdy natočil ve Filmovém studiu Barrandov v Praze svůj celovečerní filmový debut Džusový román). Spolupracoval i se Slovenskou televizí, kde režíroval několik TV filmů a inscenaci. Většina jeho filmů byla v tehdejší době pro režim nepřijatelná a proto mu byla od roku 1986 další tvůrčí činnost znemožněna – mohl pracovat jen jako turistický průvodce. Vrátil se k ní hned po sametové revoluci, kdy začal působit jako pedagog na FAMU. V roce 1991 pak založil nezávislou filmovou a televizní společnost FEBIO(FEničův BIOgraf). Vzniklo v ní přes 1300 děl, z níž některé se zařadily mezi legendy TV tvorby ( GEN, Česká soda, Cestománie, atd). V roce 1993 vybudoval Mezinárodní filmový festival Praha - Febiofest, který je dnes nejrozsáhlejší a nejmasovější filmovou akci v ČR. Je nepřehlédnutelnou osobností české filmové a televizní tvorby.

Songs of Experience (Blue LP) (U2) Futuretro (Tata Bojs) Čára (DVD Filmy) Greatest Hits: God´s Favorite Band (Green Day) Luv Is Rage 2 (Lil Uzi Vert)

Fero Fenič diskuse

Jak na vás Fero Fenič působí? Co pěkného byste řekli? Co se vám líbí?

Komentář  
Jméno     Věk (volitelně)

 

Následují komentáře návštěvníků. Kterýkoli komentář může být vymazán, zvláště urážlivé nebo vulgární, které nejsou povoleny. Nahlásit komentář »

Anonym 19415 20.11. 15:57
Vážený pane Fero Fenič.
Ptám se Vás proč nebyl dosud natočen GEN na počest největšího podnikatele Dr.Jana Antonína Bati?
Minulé vánoce jsem zaslal předsedovi hnutí ANO Andreji Babišovi knihu Svět porozumí příběh krále bot Jana Antonína Bati. Tato kniha by mohla být scénářem pro případný scénář. Tento velký člověk si zaslouží jeho připomenutí.
Děkuji předem. Ing.Josef Švéda, Rýmařov

Honza 10923  68 let 15.10.2014 15:52
Pane Fenič, jestli váš návrh na přejmenování letiště v Praze po opilci, lumpovi a podvodnikovi Havlovi, je pomsta za zrušení zbrojni výroby na Slovensku, tak se vám to povedlo. Je to jediny omluvitelný váš postoj vůči Českému národu za zmetka a gaunera Havla. Jestli jste měl k tomu jinou pohnutku, tak jste stejný zmetek a gauner jako byl on a měl by jste z ČR co nejdříéve odejit.

Jiří 94181  30 let 14.03.2014 10:41
Pane Fenič, kdy zaplatíte ty obrovské peníze občanům této země, o které jste je okradl přejmenováním letiště na jméno lumpa Havla? Jestli nevíté a to vy nechcete vědět, připravil tento lump a podvodník o práci několik desítek lidí vašeho rodného Slovenska, zrušením zbrojní výroby na kterém bylo Slovensko závislé a prosperovalo.Poláci a jiní se nám smáli "neprodáš ty prodám já". Namastil tím kapsu jeho dekrratické a vysněné Amerrice. Pane Fenič, uvědomte si, že na každou svini se vaří voda.Proč něco nepřejmenujete na Ostravku? Tam by vás vyhnali svinským krokem. Jste nenormální podvodník a lump.

ObčanJan 90254  60 let 18.12.2012 20:01
Ano pane MladikR souhlasim s vámi za to letište. udelali z Havla světce a nesmrtelneho, lide jsou jako ovce - oplakavali Stalina, Hitlera a ted nejakeho -občana Havla- stači přečist članky od Cibulky kdo byl Havel.

MladíkR 95194  64 let 06.10.2012 07:22
Známe stovky lidí této národnosti, kteří konvertovali do čech, proč jsou papežtější než papež? Co si myslet o člověku který jak je psáno-přisát k finančním tokům ČT vymýšlí jak by se zavděčil vládnoucí garnituře? Možná je dobrý odborník, ale za to letiště by mu slušel návrat na východ, třeba oslavovat Ficu.

Turista 91696 15.08.2012 22:58
co vila na Mácháči?


filmy v kinechdvd filmyrubrikysvětlometysynonyma

Seznamka

Oficiální stránky dalších známých osobností

oficiální stránky Johana Hájková oficiální stránky Dannie oficiální stránky Karel Roden oficiální stránky Mascha oficiální stránky Martina Sáblíková oficiální stránky Martin Harich oficiální stránky Robert Hlavatý

Další osobnosti | Johana Hájková | Dannie | Karel Roden | Mascha | Martina Sáblíková | Martin Harich | Robert Hlavatý |

Popisy českých osobností pocházejí z oficiálních stránek osobnosti, nebo ze stránek wikipedia, nebo jsou vlastní tvorbou.

Vložit osobnost / Oficiální Stránky © OficialniStranky.cz / opravit údaj
Tyto stránky používají soubory cookie k poskytování služeb, analýze návštěvnosti a personalizaci reklam. Používáním stránek s tímto souhlasíte. Další podrobnosti