Oficiální stránky Andrej Babiš
Oficiální stránky
  přidat osobnost
Love (deluxe) (Buble, Michael) Soucast (Callta, Pavel) Effet Miroir (limited) (Zaz) Extended (Ultravox) Propustka Do Pekel (Divokej Bill)

Andrej Babiš diskuse strana 35950

Jak na vás Andrej Babiš působí? Co pěkného byste řekli? Co se vám líbí?

Komentář  
Jméno     Věk (volitelně)

 

Následují komentáře návštěvníků. Kterýkoli komentář může být vymazán, zvláště urážlivé nebo vulgární, které nejsou povoleny. Nahlásit komentář »

Anonym 81166 30.07.2018 14:48
Ve svém nejnovějším článku pro Jamestown Goble upozorňuje, že nevole místních vůči čínskému počínání dále roste a dokonce hrozí, že se situace v brzké době vymkne kontrole. Ruský blo.er Pavel Paškov se totiž chystá v druhé polovině tohoto roku uvést svůj dokumentární film, v němž si posvítil na lukrativní čínský byznys se sibiřským dřevem.
Paškov tvrdí, že téměř veškerý byznys se dřevem na západní i východní Sibiři je nikoli pouze v rukou čínských investorů, ale přímo čínských obchodníků a ruští obchodníci z tohoto sektoru prakticky žádné příjmy nemají. Ze smluv poskytovaných Číňanům mají zisk pouze vysocí státní úředníci a oligarchové, pro samotné obyvatele oblasti tento byznys nic nepřináší. Přitom čínští těžaři porušují ruské zákony a vytěžené lesy nerekultivují, takže Paškovovými slovy hrozí, že za dvacet třicet let tady místo nekonečných lesů budeme mít bažiny, pusté stepi a ekologickou katastrofu. Vzhledem k tomu, že stejný osud potkal v uplynulých dekádách mnoho oblastí v samotné Číně, nezní tento scénář vůbec nereálně.

Anonym 81166 30.07.2018 14:46
K dalším problémům patří čínské továrny, které zaměstnávají pouze Číňany, státní dotace do agrárního sektoru z peněz daňových poplatníků za účelem levného prodeje zemědělských produktů Číňanům a dále např. turistický ruch, který je zcela v čínských rukou a místním nic nepřináší. Důvodem k obavám je i sex-turistika spojená se snahami čínských mužů najít si v chudé oblasti Sibiře ženy, které budou ochotné s nimi odejít zpět do Číny. Řídce osídlená ruská Sibiř tak poskytuje téměř neomezený prostor k expanzi z přelidněných oblastí Číny.
Již v roce 2015 přitom ruský komentátor Oleg Lušenko varoval, že konkrétně čínské aktivity v Transbajkalské oblasti, skrze niž vedou dvě hlavní tepny propojující západ Sibiře a zbytek Ruska s Dálným východem, mohou časem vést k tomu, že Peking získá kontrolu nad územím téměř stejně velkým, jako je Čína sama.

Anonym 81166 30.07.2018 14:46
Portál Jamestown již několik let prostřednictvím Paula Gobleho monitoruje sílící čínskou přítomnost na Sibiři na ruském Dálném východě, zejména v oblasti kolem Bajkalu, a narůstající protičínské nálady v regionu. Minimálně od roku 2010 zde Číňané využívají místní pohostinnosti, aniž by za to regionu cokoli vraceli. Jedná se především o masivní pronajímání či dokonce skupování půdy čínskými obchodníky, kteří zde nejčastěji těží dřevo či jiné suroviny. Přitom dochází k devastaci krajiny za naprostého ignorování ruských zákonů.

Anonym 89154 30.07.2018 14:41
Nevím proč se Babiš s Kalousem hádají protože při revoluci bude katovskému mistru docela jedno zda má zrovna pod rukou Babiše nebo Kalouska.

Anonym 81166 30.07.2018 14:14
Kalouskovi nadává do "zlodějů zlodějských", "kraďousků" apod., přestože Kalousek nikdy z ničeho obviněn nebyl, a hájí se tím, že prý "čerpá z veřejného prostoru". Ale když jeho samotného označují za "estébáka" |o čemž svědčí dvanáct dochovaných svazků StB a hafo kontrolních podpisů| a za podvodníka |protože je trestně stíhán pro podvod|, tak brečí jako malej kluk a stěžuje si ve Štrasburku, že mu všichni ubližujou..!

Anonym 81166 30.07.2018 12:39
Velká škoda, že nemáme na premiérském křesle někoho, kdo by se nebál říci zhruba toto:
"Vážení družstevníci ze Svatopluku, dle 10 let platného rozsudku bydlíte neoprávněně v domech, které vám nepatří, platíte nájem někomu, kdo na něj nemá právo, 10 let odmítáte vzít na vědomí pravomocný rozsudek o tom, abyste vypadli z těch domů..
.. a teď budete dělat překvapené a přicházíte s prosíkem?? Jak k tomu přijdou ti, co neměli možnost nic dostavět, protože vy jste jako kobylky obsadili ty nejvíc hotové domy a začali je vydávat za své?? "

Anonym 81166 30.07.2018 12:37
Úžasné, jak se do toho hned jako supi pustili dva populisti - Babiš a Čunek. Okamura má asi zrovna dovolenou.

Anonym 81166 30.07.2018 12:36
Nevím jestli to chápu správně, ale když si někdo postaví auto před dům, já mu to auto přes noc umyju, vyměním pneumatiky, dám nová kola..investuju do toho auta desítky tisíc..To přeci neznamená, že je to auto moje.

Anonym 81166 30.07.2018 12:35
Ten co ukradl Petrimex slovenskému státu a Kostelecké uzeniny českému majiteli je mediátor tunelu.
To nevymyslíš.

Anonym 81166 30.07.2018 12:27
Slova paní kandidátky na primátorku působí tak, jakoby v České republice nebyla posledních přibližně pět let. Tomu, co píše, mohl možná někdo věřit, když Babiš podnik jménem ANO nastartoval. Ale dnes? Po tom, co už všechny balonky praskly?
Věty Pfeffer-Ferklové působí nyní spíše jako dobrý vtip. Tak prý jsou v ANO odborníci? A kteří například? A nemohla by se paní kandidátka někdy zajet podívat například do Prahy? Aby viděla, jak to vypadá, když odborníci ANO řídí město. A například vláda, ta je také doslova přeplněná odborníky. Až z ní oni odborníci postupně odpadávají. Doslova neuvěřitelnou větou je ta o demokratickém hnutí. ANO rozhodně není demokratickým hnutím. ANO je v majetku jednoho člověka, který hnutí financuje a řídí pevnou rukou. A že je ANO tým, který táhne za jeden provaz? Tak to skutečně je. Všichni pracovníci ANO táhnou za provaz Andreje Babiše.

Anonym 81166 30.07.2018 12:25
Politická divize Agrofertu pod názvem ANO je v dlouhodobé personální krizi, kvůli tomu, že na kandidátky na všech úrovních nemůže získat skutečné osobnosti. V některých částech republiky ani nepostaví vlastního kandidáta na senátora. A tak se stává, že do čelních pozic kandidátek se dostávají sklutečně zajímaví lidé. Jednou z nich je Andrea Pfeffer-Ferklová, která je kandidátkou ANO na primátorku Karlových Varů, nyní ředitelkou zdejšího Grandhotelu Pupp. Přesto je reprezentantkou naprosto čisté naivity. Tak jako mnozí jiní její předchůdci ve straně velkého šéfa.
Kandidátka a ctižádostivá manažerka se svěřila na Facebooku se svým vysvětlením, proč kandiduje za Babiše. Prý je to jednoduché: Protože jsou v ANO opravdoví odborníci, kteří ve svých civilních profesích již dokázali, že to dokáží. Protože jsou v ANO lidé, které osobně znám a vážím si jejich práce. Protože je v ANO mnoho lidí, kteří chtějí věci změnit právě tak jako já. Protože je ANO demokratickým hnutím, které moje názory a postoje respektuje. Protože jsme v ANO tým, který táhne za jeden provaz, napsala Pfeffer-Ferklová.

Anonym 81166 30.07.2018 11:06
Jak se Andrej prásknul
Andrej Babiš později v roce 1978 absolvoval na katedře zahraničního obchodu Vysoké školy ekonomické (VŠE) v Bratislavě, kterou jeho otec založil a přednášel na ní. To mu nebrání ji dnes pomluvit.
Na VŠE, o které se říkalo, že ji dokončí každý, koho neporazí tramvaj, jsem se relativně nudil, a proto jsem se věnoval práci v mezinárodní organizaci studentů AIESEC, kde jsem se později stal jejím prezidentem, uvádí. Už nezmiňuje, že z této pozice spolurozhodoval o tom, kdo ze studentů vycestuje do zahraničí, zejména na Západ. Sám toho využil k brigádám ve Francii a Belgii.
Pokud byla úroveň školy, kterou premiér absolvoval, tak slabá, jak naznačuje, o to více by bylo zajímavé poměřit ji úrovní jeho diplomové práce.

Anonym 81166 30.07.2018 11:03
Máme před senátními a obecními volbami, nějaké téma se vždycky hodí. Po sudetských Němcích, uprchlících, lithiu a třicetikorunovém poplatku u doktora jsou okradení lidé příležitost ukázat, jak tu všechno bylo prohnilé a je třeba to vyčistit. Je otázka, jestli to vystačí, volit se bude až v říjnu. Ono se ale vždycky něco najde.
Bývalé politické veličiny naházely do vzduchu dost bumerangů a ty najednou přilétají zpět. Kdo by to byl řekl.

Anonym 81166 30.07.2018 11:03
Z hlediska taktiky těžko Babišovi vyčítat, že využije každou příležitost. Má to v tomto případě snazší, protože vládne. Opozice nevládne a může jen připomenout, na čem se kdysi podíleli Zeman a Klaus. Babiš má za sebou taky hezkou řádku všelijakých nepřátelských převzetí, ale to nezískalo lidovou popularitu. Něco mezi firmami, kdo ví jak to bylo. Rodinu bez střechy nad hlavou si každý představí snáz.

Anonym 81166 30.07.2018 11:02
Je to pochopitelně dvousečné, protože okradených tu bylo v různých kauzách hodně a nikdo se jich nezastal. Bylo by nepříjemné, kdyby se najednou všichni objevili s transparenty před vládními úřady a dožadovali se spravednosti i pro sebe.

Anonym 81166 30.07.2018 11:02
Celý případ odpovídá Babišově líčení polistopadového období jako ráje zlodějů, kam on přišel nastolit pořádek. Okradený chudák, navíc dvakrát okradený, to je příležitost se objevit na scéně jako zachránce. I kdyby to měl zaplatit všechno ze svého a lidem pak předat za korunu. To ale třeba nebude nutné, ještě tu máme stát. Kdyby ale všechno selhalo, bude jistě na koho ukazovat prstem. Politici, soudci

Anonym 81166 30.07.2018 11:01
Z hlediska Andreje Babiše je vynoření se chudáků podvedených lidí z H-systému přímo dárek z nebe. Tady se může zapojit a ať to dopadne jakkoli, nemůže prohrát. Na rozdíl od Miloše Zemana tady nemá Babiš máslo na hlavě. Jeho lidi H-systém neplatil, jedince z Lidového domu ale ano. Václav Klaus zase v rámci amnestie zastavil řízení několika lidí obviněných z podvodu. Řízení se prý protahovalo. Jde pochopitelně o to, kdo ho protahoval.

Anonym 81166 30.07.2018 10:40
Pro XY
Meleš pitchoviny.
Zákon o exekucích byl schválen v roce 2001, tedy v době, kdy byl předsedou vlády Miloš Zeman. Vsadím se, že to je tvůj idol.
Změnu zákona, který zamezuje zneužívání ze strany exekutorů schválila Nečasova vláda v roce 2012. To je ta vláda, ve které seděl zloduch Kalousek.
Někde jsou exekutoři státní někde soukromí. Třeba v takových zaostalých ekonomikách jako Švýcarsko nebo Lucembursko získání pozice exekutora není podmíněno vzděláním, ale stačí získat osvědčení.
V justici chybu nehledej. Základní chyba je 40 let komoušské nadvlády, kdy soudruzi udělali z řady lidí loutky, které bez státního loutkovodiče nejsou schopni racionálních rozhodnutí.
1. Klienti smlouvu podepsali svobodně, žádná justice ani stát je do toho netlačil.
2. Justice nevytváří zákony. Ta se podle zákonů řídí. Zákony vytvářejí zákonodárci.
3. H-systém je typ finanční pyramidy. Kdepak byli Babiš, Zeman, Čunek a další, když lidé přicházeli o peníze v dalších 17 pyramidách?

Xy 37135 30.07.2018 08:55
Kdo dovolil aby exekutoři byli soukromí? Jsou jak neřízená střela. Jinde jsou státní. Toto je problém.

Xy 37135 30.07.2018 08:47
Tady je něco špatné s justicí. Klienti jen naletěli, nejsou sami.Proto je na státu to dát do pořádku.

Pavlíček 21238  66 let 30.07.2018 08:33
Vážený pane premiére
jako podnikatel nemáte v této zemi konkurenci. Já jsem podnikal se zcela odlišnou filosofií, stavět lidem dřevodomky za velmi výhodných podmínek,
v roce 2007 jsem onemocněl a 3 roky po sobě jsem strávil 3-5 měsící v roce v psychiatrické léčebně a moje rodina nezajistila pohledávky které jsem měl vůči klientům, ale ostatní na mě uplatnili, pohledávky, které mě klienti nezaplatili a do dnešní doby mám několik desítek exekucí, které se jsem už částečně splatil a jinak je nadále splácím. Do dnešní doby pracuji a snažím se pohledávky umořit a nežádám na vládě aby moji situaci řešila, ale sxekuce jsou opravdu kriminální. Proto je výsměch řešení před volbami Horoměřice, OKD a jiné kauzy a zůskávání politických bodů, což je úsměvné.
Dál už situaci nebudu rozvádět.

Mirka 46120  66 let 29.07.2018 21:42
Machacek,Klus,Rupert a priblbla Pazderkova to jsou Kalouskovy kone.Zatim nedokazali nic.Xy plne souhlasim.

Xy 37135 29.07.2018 21:36
Gott s Vondráčkovou umí na rozdíl od Kluse zpívat. A něeho dosáhli.

Mirka 46120  66 let 29.07.2018 20:38
66 je vtipna jak recnik v krematoriu.

Anonym 81166 29.07.2018 20:28
Babiš bude bulvárem likvidovat odbojné umělce. Proto chce další vydavatelství

Anonym 81166 29.07.2018 20:26
Čekám, že bohdalka, vondráčková, gott a další komedianti typu věc maakropulos a baviči velkostatkohnojaře nezradí

Mirka 46120  66 let 29.07.2018 20:25
Oprava vyhodil televizi z okna.Nechapu jak v tomto pocasi muze 66 kopirovat clanky a cucet cely vikend doma.Je to podivin nespokojeny s celym svetem a hlavne se svym zivotem.

Mirka 46120  66 let 29.07.2018 20:11
Matej Rupert s kapelou zdemoloval hotelovy pokoj,vcetne vyhozeni televize z oka.Opravdu elita ceske kultury.

Anonym 81166 29.07.2018 20:06
Ke Klusovi, Macháčkovi, Rupertovi se přidala i Iva Pazderková.

Eda 31164  51 let 29.07.2018 19:58
Ten 66 je ale nevychovany cyp,pořád piše že jeho nebohý otec co jej splodil v pominuti smyslu,se jmenuje ovar!! Co nám je po tom,??

Eda 31164  51 let 29.07.2018 19:55
Přáteke,mamé borce našeho pana prezidenta,včera uplaval motýlkem 500 metru za rovných 6 minut,dovede si představit misto něj Fikuse?
Nebo nedej Bože knižete Hajaju,to je ten co spi I
ve stoje jako kůň!!
Nevíte co je s Lihomirem Kalouske?? Jeste je u Apolinaře??

Mirka 46120  66 let 29.07.2018 19:45
Tomas Klus za vystoupeni na Hradech a v Ocku penize taky nevratil.K jeho boji proti A.Babisovi se pridal Lihomil Kalousek To me podrz,to je sebranka.

Eda 31164  51 let 29.07.2018 19:36
Pan.Soukup je přátele borec,chysta novy pořad,jak vyhnat blby od pc,a zapojut je do pracovního procesu!!
První dil,jak Mařa 5822 zešílela a Mašín 66,nevylezl z brlohu pres 7 měsícu .
To bude trhák
At zije prezident Milos Zeman,dne na Sečské přehradě ndhera,a Mašín křečovité nohy v lavoru.Fůj.

Eda 31164  51 let 29.07.2018 19:30
Přatele velikana Milose Zemana,Mašín s vedra zešílel,čest jeho pamatce!!

Anonym 81166 29.07.2018 19:14
Soukupovy pěkně rychle docházejí peníze. Mohutně propouští a prohlášení, že zprávy zruší od září asi neplatí, protože už dnes je nevysílá. Ani Ovar ho nezachránil a Číňani když viděli to jeho hospodaření, tak mu podíl radši vrátili.

Anonym 81166 29.07.2018 19:05
Ukrajinský výrobce letadel Antonov hodlá do konce příštího roku obnovit sériovou produkci, a to díky dohodě s americkou společností Boeing, která ukončí jeho závislost na Rusku.

Anonym 81166 29.07.2018 18:56
Kluse podpořil i Matěj Ruppert, vůdčí osobnost kapely Monkey Business.

Anonym 81166 29.07.2018 18:50
Miroslav Kalousek ostře zareagoval na rozhovor Práva s Andrejem Babišem.
Premiér v rozhovoru mimo jiné uvedl: Po debatě s bavorským premiérem jsem ještě více přesvědčen, že se ilegální migraci musíme ubránit za každou cenu.
Právě vůči tomuto výroku se ohradil Kalousek. Proti nelegální migraci jsme všichni. Už proto, že není legální, začal.
Posoudit ale žádost uprchlíka o azyl a v případě, že mu jde o krk, mu ten azyl poskytnout, není nelegální. To je povinná lidskost. Nezdá se, že by v tom tenhle ekonomický imigrant měl jasno, dodal.

Mirka 46120  66 let 29.07.2018 18:06
Jiri Machacek s Migem vystoupil na Colours of Ostrava.Tento festival sponzorovala i firma A.Babise.Po vystoupeni a inkasovani penez si Jiri uvedomil tuto skutecnost a pridal se k postoji T.Kluse.Byl by borec,kdyby penize vratil,ale to se nestalo.At uz jdou do zadele radoby umelci-specielne vecne na srot Jiri Machacek.

Xy 37135 29.07.2018 18:04
66 a teď něco o vás. Škola jestli nějaká, zaměstnání, v KSČ atd.již se těším

Anonym 81166 29.07.2018 17:48
Anton měl Zemana odvézt do Leopoldova.

Anonym 81166 29.07.2018 17:47
Kdyby Tomas videl, co mu tam jezdi za xindl, tak Ceskoslovensko pripojil zpet k Rakousku.

Anonym 81166 29.07.2018 17:46
Masaryk musí v hrobě rotovat, když v jeho stopách, coby český prezident, jede komoušský ožrala a křupan.

Anonym 81166 29.07.2018 17:45
I kdyby se Zeman snažil sebevíc, žádnej Masaryk z něho nebude, ani náhodou. Pobavila mne zastávka ve Sládkovičovu. Tam sídlí ta slavná pseudouniverzita s.r.o. (bývalý učňák nebo co), která Michalu Haškovi udělila titul!

Anonym 81166 29.07.2018 17:41
Rodinná firma Tomanových Agrotrade působí na českém trhu i nyní, je to ale oficiálně jiná, později založená společnost. Dluhy téměř nemá, patří ji firmy jako Xavergen (chová krůty a kuřata), Xaverov (prodává maso a polotovary) či Boneco (vyrábí majonézy a lahůdkové saláty). Tomanovi přispěli finančními dary na prezidentskou kampaň Miloše Zemana v roce 2013. Osobně i nynější ministr zemědělství, a to částkou 175.tisíc Kč. Jeho otec Miroslav Toman starší byl 28. října 2015 vyznamenán prezidentem Milošem Zemanem medailí za zásluhy.

Anonym 81166 29.07.2018 17:40
Nesrovnalosti spojené s podnikáním Miroslava Tomana st. a jeho synů Miroslava a Zdeňka se v tisku objevují pravidelně. Časopis Týden 14. 8. 2006 napsal: Tomanové v minulosti vypumpovali řadu firem () zmizel miliardový majetek. Později se objevil v dalších z jejich podniků. I když většina firem je trvale ve ztrátě () Tomanova hlavní firma AGT Invest vlastní značné množství pozemků, zejména v katastru hlavního města. Získala je za velmi podezřelých okolností. Časopis Profit z 9. 6. 2008 pokračuje v podobném duchu: Podniky Xaverov, Xavergen, Xaveross, Otínská krůta, Drůbež vejce a nakonec i Drůbežářský podnik Libuš ovládla postupně rodinná dynastie předlistopadového místopředsedy vlády, ministra zemědělství a kandidáta ÚV KSČ Miroslava Tomana. Jejich klan dokázal využít před- i polistopadových kontaktů a důležitých informací, k nimž měli díky rozdělení rolí v rodině snadný přístup. Vzestup a praktiky rodiny Tomanů v tomto období popisuje i kniha Bohuslava Pečinky a Petra Havlíka, Politika z obou stran. Česká politika 1989-2005. Respekt pak 15. 7. 2013 píše: Byznys se rodině Tomanů dařil. Na přelomu tisíciletí se o Miroslavu Tomanovi starším psalo jako o jednom z padesáti nejbohatších Čechů. Zároveň ale jeho bohatnutí provázejí příběhy podobné tomu z Hustopečí. Na počátku podnikání Tomanových byla firma Agrotrade, jež získala stamilionové úvěry od bank. Nakupovala za ně podíly hlavně v potravinářských podnicích. Háček byl však v tom, že zatímco dluhy Agrotrade rostly, většina majetku byla převedena jinam.

Anonym 81166 29.07.2018 17:39
Miroslav Toman (ČSSD), ministr zemědělství
Zkušenosti: Česká zemědělská univerzita v Praze, manažer ve firmách Agrotec Hustopeče a Agrotrade, v letech 19962001 diplomat MZV ČR, obchodní rada ve Washingtonu a Bratislavě, konzultant Becker a Poliakoff Consulting (2001). Náměstek ministrů zemědělství Palase, Zgarby a Mládka. Prezident Potravinářské komory ČR (20072013), člen dozorčí rady Podpůrného a garančního rolnického a lesnického fondu (20092013). Neúspěšně kandidoval do sněmovny za Zemanovce (2013). Ministr zemědělství v Rusnokově vládě (20132014), od roku 2013 poradce prezidenta, od roku 2014 prezident Potravinářské komory, v letech 20142017 prezident Agrární komory, od roku 2017 člen představenstva Agrární komory ČR.
Co od něj můžeme čekat: Syn Miroslava Tomana st., bývalého komunistického ministra zemědělství. Rodinu Tomanů od devadesátých let provázejí kauzy. Nejprve se pokusili nelegálně ovládnout firmu Agrotec Karla Losenického: Měl jsem šedesát procent akcií, zaměstnanci měli čtyřicet procent, Tomani přesvědčili představenstvo, aby mě odvolalo z funkce předsedy a generálního ředitele a vydalo další akcie, psané na jednoho z členů představenstva. Byla to absurdní situace, firma měla sto třicet procent akcií a já jsem tam měl vstup zakázaný. Převzetí tehdy neprošlo, za Losenického se postavily banky. (Před šesti lety pak Agrotec koupil Andrej Babiš.) Další kauza se týkala firmy Agrotrade. Ta se výrazně zadlužila a koncem roku 2001 byla přejmenována na Technology Leasing. Její akcie v polovině roku 2003 převzala společnost se sídlem na Kypru Finch Enterprises Limited. Ve stejnou dobu byl na majetek Technology Leasing vyhlášen konkurz, po společnosti zůstaly dluhy ve výši 600 milionů Kč, které nejvíce postihly Českou konsolidační agenturu a Českou spořitelnu. V kauze se tehdy opakovaně objevovalo i jméno Radovana Krejčíře.

Anonym 81166 29.07.2018 17:36
Antonín Staněk (ČSSD), ministr kultury
Zkušenosti: Pedagog, původně středoškolský učitel, docent na Pedagogické fakultě UPOL, od roku 2010 člen olomouckého zastupitelstva, od roku 2014 olomoucký primátor. Zasedá v dozorčí radě SK Sigma Olomouc, představenstvu Správy sportovních zařízení Olomouc, správní radě Obecně prospěšné společnosti pro památkovou ochranu Hradiska u Olomouce. Působí v ČSSD, neúspěšný kandidát na předsedu.
Co od něj můžeme čekat: Zatím nejvíce jej proslavila nadstandardní kumulace funkcí. Na nebývalé pracovní vytížení pana Staňka opakovaně upozorňoval například server Hlídací pes. Nyní si ke svým postům primátora, poslance, aktivního straníka a předsedy či člena různých správních a dozorčích rad přidal i nelehkou práci ministra (s tím, že postu primátora a s ním souvisejících funkcí se nevzdá, svůj plat však prý bude posílat na charitativní účely).

Anonym 81166 29.07.2018 17:36
Marta Nováková (nestraník za ANO), ministryně průmyslu a obchodu
Zkušenosti: Ekonomka, před rokem 1989 manažerka v obchodních domech Prior, později podnikatelka, majitelka či jednatelka několika společností, od roku 2014 prezidentka Svazu obchodu a cestovního ruchu ČR, od roku 2016 členka představenstva Hospodářské komory ČR. V roce 2016 získala ocenění Manažer roku a Manažer odvětví.
Co od ní můžeme čekat: Transparency International upozornila na problematické spojení pozice ministryně a jejího vysokého postu v Hospodářské komoře. Slovy šéfa TI Davida Ondračky: Vadí mi, že je paní Nováková zástupkyní lobbistické Hospodářské komory, která je silně dotačně navázaná na ministerstvo průmyslu a obchodu. Dalším sporným bodem a možným střetem zájmů je samotné podnikání paní ministryně. Asociace podnikatelů a manažerů vedená Radomilem Bábkem upozorňuje, že firma paní Novákové (U a SLUNO) je jednou z těch, které prododávají software a potřebné technologie pro elektronickou evidenci tržeb. Není se tedy co divit, že nová ministryně EET otevřeně podporuje (Své firmy však přislíbila prodat a z postů odstoupit.) Zajímavostí je, že kromě toho společně podniká s předsedou SPD Tomiem Okamurou ve firmě Break2win.

Anonym 81166 29.07.2018 17:34
Jan Kněžínek (nestraník za ANO), ministr spravedlnosti
Zkušenosti: právník, pedagog, Právnická fakulta UK, Ministerstvo dopravy, Úřad vlády (náměstek Roberta Pelikána, Taťány Malé). Od července 2015 je hlavním prošetřovatelem podezření ze spáchání korupce, tedy nejvyšší instancí související s tzv. whistleblowingem (upozorňování na korupční praktiky úředníků státní správy).
Co od něj můžeme čekat: Zatím nejvíce se zviditelnil kauzou spojenou s whistleblowingem. Podle časopisů Reportér a Neovlivní v roce 2016 vyšlo najevo, že náměstek ministra financí Tomáš Vyhnánek pověřil řadovou zaměstnankyni téhož ministerstva Barboru Boschat, aby v Bruselu bez vědomí svých přímých nadřízených neformálně zjišťovala citlivé informace týkající se vyšetřování kauzy Čapího hnízda úřadem OLAF. OLAF přišla činnost paní Boshat podezřelá a českou stranu o ní informoval, což vedlo ke konfliktu na ministerstvu. Ředitelka příslušného odboru Martina Uhrinová a její podřízený Ladislav Janák chtěli nestandardní chování objasnit, náměstek Vyhnánek však kauzu bagatelizoval a tlačil na její uzavření.
Výsledek kauzy je tragikomický: Zatímco Uhrinová a Janák byli podrobeni kárnému řízení kvůli úniku informací a museli úřad opustit, paní Boshat následně zvítězila ve výběrovém řízení a nahradila vyhozenou nadřízenou Uhrinovou. (Jen pro úplnost dodejme, že pod její kompetenci nyní spadá agenda analýzy a hlášení nesrovnalostí při čerpání evropských dotací.) A jak celou věc vidí hlavní protikorupčník, dnes ministr spravedlnosti pan Kněžínek? Prý se nic nestalo, a kdyby snad ano, nespadá to do jeho kompetence.

 <<nové   starší>> 

1
50 100 150 200 250 300 350 400 450 500 550 600 650 700 750 800 850 900 950 1000 1050 1100 1150 1200 1250 1300 1350 1400 1450 1500 1550 1600 1650 1700 1750 1800 1850 1900 1950 2000 2050 2100 2150 2200 2250 2300 2350 2400 2450 2500 2550 2600 2650 2700 2750 2800 2850 2900 2950 3000 3050 3100 3150 3200 3250 3300 3350 3400 3450 3500 3550 3600 3650 3700 3750 3800 3850 3900 3950 4000 4050 4100 4150 4200 4250 4300 4350 4400 4450 4500 4550 4600 4650 4700 4750 4800 4850 4900 4950 5000 5050 5100 5150 5200 5250 5300 5350 5400 5450 5500 5550 5600 5650 5700 5750 5800 5850 5900 5950 6000 6050 6100 6150 6200 6250 6300 6350 6400 6450 6500 6550 6600 6650 6700 6750 6800 6850 6900 6950 7000 7050 7100 7150 7200 7250 7300 7350 7400 7450 7500 7550 7600 7650 7700 7750 7800 7850 7900 7950 8000 8050 8100 8150 8200 8250 8300 8350 8400 8450 8500 8550 8600 8650 8700 8750 8800 8850 8900 8950 9000 9050 9100 9150 9200 9250 9300 9350 9400 9450 9500 9550 9600 9650 9700 9750 9800 9850 9900 9950 10000 10050 10100 10150 10200 10250 10300 10350 10400 10450 10500 10550 10600 10650 10700 10750 10800 10850 10900 10950 11000 11050 11100 11150 11200 11250 11300 11350 11400 11450 11500 11550 11600 11650 11700 11750 11800 11850 11900 11950 12000 12050 12100 12150 12200 12250 12300 12350 12400 12450 12500 12550 12600 12650 12700 12750 12800 12850 12900 12950 13000 13050 13100 13150 13200 13250 13300 13350 13400 13450 13500 13550 13600 13650 13700 13750 13800 13850 13900 13950 14000 14050 14100 14150 14200 14250 14300 14350 14400 14450 14500 14550 14600 14650 14700 14750 14800 14850 14900 14950 15000 15050 15100 15150 15200 15250 15300 15350 15400 15450 15500 15550 15600 15650 15700 15750 15800 15850 15900 15950 16000 16050 16100 16150 16200 16250 16300 16350 16400 16450 16500 16550 16600 16650 16700 16750 16800 16850 16900 16950 17000 17050 17100 17150 17200 17250 17300 17350 17400 17450 17500 17550 17600 17650 17700 17750 17800 17850 17900 17950 18000 18050 18100 18150 18200 18250 18300 18350 18400 18450 18500 18550 18600 18650 18700 18750 18800 18850 18900 18950 19000 19050 19100 19150 19200 19250 19300 19350 19400 19450 19500 19550 19600 19650 19700 19750 19800 19850 19900 19950 20000 20050 20100 20150 20200 20250 20300 20350 20400 20450 20500 20550 20600 20650 20700 20750 20800 20850 20900 20950 21000 21050 21100 21150 21200 21250 21300 21350 21400 21450 21500 21550 21600 21650 21700 21750 21800 21850 21900 21950 22000 22050 22100 22150 22200 22250 22300 22350 22400 22450 22500 22550 22600 22650 22700 22750 22800 22850 22900 22950 23000 23050 23100 23150 23200 23250 23300 23350 23400 23450 23500 23550 23600 23650 23700 23750 23800 23850 23900 23950 24000 24050 24100 24150 24200 24250 24300 24350 24400 24450 24500 24550 24600 24650 24700 24750 24800 24850 24900 24950 25000 25050 25100 25150 25200 25250 25300 25350 25400 25450 25500 25550 25600 25650 25700 25750 25800 25850 25900 25950 26000 26050 26100 26150 26200 26250 26300 26350 26400 26450 26500 26550 26600 26650 26700 26750 26800 26850 26900 26950 27000 27050 27100 27150 27200 27250 27300 27350 27400 27450 27500 27550 27600 27650 27700 27750 27800 27850 27900 27950 28000 28050 28100 28150 28200 28250 28300 28350 28400 28450 28500 28550 28600 28650 28700 28750 28800 28850 28900 28950 29000 29050 29100 29150 29200 29250 29300 29350 29400 29450 29500 29550 29600 29650 29700 29750 29800 29850 29900 29950 30000 30050 30100 30150 30200 30250 30300 30350 30400 30450 30500 30550 30600 30650 30700 30750 30800 30850 30900 30950 31000 31050 31100 31150 31200 31250 31300 31350 31400 31450 31500 31550 31600 31650 31700 31750 31800 31850 31900 31950 32000 32050 32100 32150 32200 32250 32300 32350 32400 32450 32500 32550 32600 32650 32700 32750 32800 32850 32900 32950 33000 33050 33100 33150 33200 33250 33300 33350 33400 33450 33500 33550 33600 33650 33700 33750 33800 33850 33900 33950 34000 34050 34100 34150 34200 34250 34300 34350 34400 34450 34500 34550 34600 34650 34700 34750 34800 34850 34900 34950 35000 35050 35100 35150 35200 35250 35300 35350 35400 35450 35500 35550 35600 35650 35700 35750 35800 35850 35900 35950 36000 36050 36100 36150 36200 36250 36300 36350 36400 36450 36500 36550 36600 36650 36700 36750 36800 36850 36900 36950 37000 37050 37100 37150 37200 37250 37300 37350 37400 37450 37500 37550 37600 37650 37700 37750 37800 37850 37900 37950 38000 38050 38100 38150 38200 38250 38300 38350 38400 38450 38500 38550 38600 38650 38700 38750 38800 38850 38900 38950 39000 39050 39100 39150 39200 39250 39300 39350 39400 39450 39500 39550 39600 39650 39700 39750 39800 39850 39900 39950 40000 40050 40100 40150 40200 40250 40300 40350 40400 40450 40500 40550 40600 40650 40700 40750 40800 40850 40900 40950 41000 41050 41100 41150 41200 41250 41300 41350 41400 41450 41500 41550 41600 41650 41700 41750 41800 41850 41900 41950 42000 42050 42100 42150 42200 42250 42300 42350 42400 42450 42500 42550 42600 42650 42700 42750 42800 42850 42900 42950 43000 43050 43100 43150 43200 43250 43300 43350 43400 43450 43500 43550 43600 43650 43700 43750 43800 43850 43900 43950 44000 44050 44100 44150 44200 44250 44300 44350 44400 44450 44500 44550 44600 44650 44700 44750 44800 44850 44900 44950 45000 45050 45100 45150 45200 45250 45300 45350 45400 45450 45500 45550 45600 45650 45700 45750 45800 45850 45900 45950 46000 46050 46100 46150 46200 46250 46300 46350 46400 46450 46500 46550 46600 46650 46700 46750 46800 46850 46900 46950 47000 47050 47100 47150 47200 47250 47300 47350 47400 47450 47500 47550 47600 47650 47700 47750 47800 47850 47900 47950 48000 48050 48100 48150 48200 48250 48300 48350 48400 48450 48500 48550 48600 48650 48700 48750 48800 48850 48900 48950 49000 49050 49100 49150 49200 49250 49300 49350 49400 49450 49500 49550 49600 49650 49700 49750 49800 49850 49900 49950 50000 50050 50100 50150 50200 50250 50300 50350 50400 50450 50500 50550 50600 50650 50700 50750 50800 50850 50900 50950 51000 51050 51100 51150 51200 51250 51300 51350 51400 51450 51500 51550 51600 51650 51700 51750 51800 51850 51900 51950 52000 52050 52100 52150 52200 52250 52300 52350 52400 52450 52500 52550 52600 52650 52700 52750 52800 52850 52900 52950 53000 53050 53100 53150 53200 53250 53300 53350 53400 53450 53500 53550 53600 53650 53700 53750 53800 53850 53900 53950 54000 54050 54100 54150 54200 54250 54300 54350 54400 54450 54500 54550 54600 54650 54700 54750 54800 54850 54900 54950 55000 55050 55100 55150 55200 55250 55300 55350 55400 55450 55500 55550 55600 55650 55700 55750 55800 55850 55900 55950 56000 56050 56100 56150 56200 56250 56300 56350 56400 56450 56500 56550 56600 56650 56700 56750 56800 56850 56900 56950 57000 57050 57100 57150 57200 57250 57300 57350 57400 57450 57500 57550 57600 57650 57700 57750 57800 57880

filmy v kinechdvd filmyrubrikysvětlometysynonyma

Seznamka

Oficiální stránky dalších známých osobností

oficiální stránky Miroslav Šimůnek oficiální stránky Kateřina Šildová oficiální stránky Dominika Richterová oficiální stránky František Brikcius oficiální stránky Zuzana Maxa oficiální stránky Dalibor Janda oficiální stránky Zdeněk Klumpar

Další osobnosti | Miroslav Šimůnek | Kateřina Šildová | Dominika Richterová | František Brikcius | Zuzana Maxa | Dalibor Janda | Zdeněk Klumpar |

Popisy českých osobností pocházejí z oficiálních stránek osobnosti, nebo ze stránek wikipedia, nebo jsou vlastní tvorbou.

Vložit osobnost / Oficiální Stránky © OficialniStranky.cz / opravit údaj
Tyto stránky používají soubory cookie k poskytování služeb, analýze návštěvnosti a personalizaci reklam. Používáním stránek s tímto souhlasíte. Další podrobnosti